Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

elektryka, solary, przetwornice i akumulatory - Kamera wsteczna - transmisja bezprzewodowa

maro88pl - 2023-12-04, 11:46
Temat postu: Kamera wsteczna - transmisja bezprzewodowa
Panowie czy macie jakieś sprawdzone produkty do bezprzewodowej transmisji sygnału analogowe z kamery wstecznej do monitora zamontowanego koło kierowcy? Niestety ale większość urządzeń dostępnych w popularnych serwisach nie ma sygnału w żaden sposób zabezpieczonego przed zakłócaniem przez inny nadajnik pracujący w tej samej częstotliwości :( A wolałbym uniknąć sytuacji, że w trakcie jazdy kamera przeskakuje mi na obraz z innego pojazdu (np. mijanego tira)
Andrzej_Gdynia - 2023-12-04, 17:20

Po kiilku próbach i problemach jakościowych wywaliłem kasę na Garmina BC 40 do kompletu wcześniej zakupionej nawigacji Garimina chyba 720 camp .
Kupiłem do tego ramkę do tablicy rejestracyjnej która ma mocowanie do tej kamery.
Trochę nisko, ale można zakupić model do montowania tej kamery na rurke...
Koszt nie mały ale jakość dobra. Baterie wystarczają na 3-4 miesiace

maro88pl - 2023-12-04, 18:42

Rzecz w tym że kamerę (a dokładnie kamery, bo w kamperze zamontowane będą również kamery ponad lusterkami bocznymi eliminujące niemal w 100% martwe pole - te już na szczęście przewodowo), rejestrator (do zapisu max 4 kanałów równocześnie) oraz monitor już mam.
Banan - 2023-12-05, 16:51

maro88pl napisał/a:
te już na szczęście przewodowo, rejestrator ... oraz monitor już mam.

Mając już taki osprzęt, to odpuść sobie tę bezprzewodową, wiem, mnóstwo pracy by przeciągnąć kabelek, ale jakość będziesz miał lepszą i bardziej niezawodną.
:spoko

orkaaa - 2023-12-05, 17:04

Testowałem bezprzewodowe i … bez sensu. Może za kiepskie nadajniki i odbiorniki ale i ile obraz na terenie otwartym ok, to w mieście wiele zakłóceń sygnału. I położyłem kable. Nie ma zakłóceń.
Kazik II - 2023-12-05, 17:48

orkaaa napisał/a:
to w mieście wiele zakłóceń sygnału. I położyłem kable. Nie ma zakłóceń.

Potwierdzam. Mam czujniki cofania bezprzewodowe i poza miastem to jest jako tako, chociaż też czasem szaleje. Ale w mieście co jakiś czas czerwony ekran i alarm.

yamah - 2023-12-05, 18:41

Andrzej_Gdynia napisał/a:
na Garmina BC 40 do kompletu wcześniej zakupionej nawigacji Garimina
Koszt nie mały ale jakość dobra. Baterie wystarczają na 3-4 miesiace

Też ją mam,tylko że przyklejona na dachu :wyszczerzony: co by w tunele się mieścić ( 3,30)..jakość i sygnał ok,bez zakłóceń .

maro88pl - 2023-12-06, 07:01

W takim razie Panowie myślę że temat rozwiązany. Odpuszczam transmisje bezprzewodową - szukam hali żeby spokojnie zabunkrować się naszym Kaczorkiem i pokręcić się dookoła niego.
mischka - 2023-12-06, 07:12

Miałem kamerę bezprzewodową i podczas manewrowania widziałem obraz z innej kamery. Od tamtej pory tylko kabel. Nie pamiętam producenta, kupując kampera taki zestaw był już zamontowany.
Nie wątpię w to że są sprzęty lepszej jakości ale zniechęciłem się na tyle że nie chcę do tego wracać.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group