Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Turcja - opłaty drogowe w Turcji

Andrzej R. - 2024-02-19, 19:18
Temat postu: opłaty drogowe w Turcji
jak wygląda w praktyce, czy jest możliwosć przejazdu i opłaty przy bramkach ?, czy wyłacznie system HGS, jak opłaty za przejazd przez mosty. Takie pytania ponieważ wiele rozbieznych wiadomości udało mi się znalezdz, od tych którzy mówią "nic nie trzeba, mozna zjechać Turcję dobrymi bezpłatnymi drogami" po takie "tylko HGS". Pozdrawiam
yamah - 2024-02-20, 11:55
Temat postu: Re: opłaty drogowe w Turcji
Andrzej R. napisał/a:
jak wygląda w praktyce, czy jest możliwosć przejazdu i opłaty przy bramkach ?, czy wyłacznie system HGS, jak opłaty za przejazd przez mosty. Takie pytania ponieważ wiele rozbieznych wiadomości udało mi się znalezdz, od tych którzy mówią "nic nie trzeba, mozna zjechać Turcję dobrymi bezpłatnymi drogami" po takie "tylko HGS". Pozdrawiam

Wszystko będzie zależeć gdzie chcesz jeździć oraz wygody :bigok można bezpłatnymi a są bardzo dobre oraz można i HGS..pierwszy raz mnie zajęło 15min na granicy z doładowaniem za 100zł (były częściowo autostrady z mostem azjatyckim)..przy drugim wjeździe okazało się że mam jeszcze na koncie 50zł więc spokojnie objechałem gdzieś tam odcinkowo od Ankary do Mersin i oczywiście obwodnice Istambułu z mostem. Niby nic a cieszy i spokój ducha :wyszczerzony: :spoko

Zbynek - 2024-02-22, 19:49
Temat postu: Re: opłaty drogowe w Turcji
Andrzej R. napisał/a:
jak wygląda w praktyce, czy jest możliwosć przejazdu i opłaty przy bramkach ?, czy wyłacznie system HGS, jak opłaty za przejazd przez mosty. Takie pytania ponieważ wiele rozbieznych wiadomości udało mi się znalezdz, od tych którzy mówią "nic nie trzeba, mozna zjechać Turcję dobrymi bezpłatnymi drogami" po takie "tylko HGS". Pozdrawiam


Ja nie kupowałem HGS-a, brałem bileciki i na ich podstawie płaciłem za autostrady.

andrzej627 - 2024-02-22, 21:27

Zbynek napisał/a:
brałem bileciki i na ich podstawie płaciłem za autostrady

Gdzie płaciłeś? Jak i kiedy?

Zbynek - 2024-02-25, 09:52

andrzej627 napisał/a:
Zbynek napisał/a:
brałem bileciki i na ich podstawie płaciłem za autostrady

Gdzie płaciłeś? Jak i kiedy?


Chciałem kupić HGS na poczcie, ale był jakiś problem, więc stwierdziłem że nic na siłę. Jak były bramki z bilecikami to je brałem i przy wyjeździe płaciłem, jak nie było bilecików to jechałem. Liczyłem się z tym, że będę płacił przy wyjeździe z Turcji, ale finalnie nikt nic ode mnie nie chciał.

andrzej627 - 2024-02-25, 10:06

Ja kupowałem HGS zaraz po przekroczeniu granicy (41.70921, 26.38086) - HGS PTT Office.
yamah - 2024-02-25, 13:25

andrzej627 napisał/a:
Ja kupowałem HGS zaraz po przekroczeniu granicy (41.70921, 26.38086) - HGS PTT Office.

Też tu brałem i nie było problemu :)
Cytat:
Zbynek
Zbynek napisał/a:
. Liczyłem się z tym, że będę płacił przy wyjeździe z Turcji, ale finalnie nikt nic ode mnie nie chciał.

Można się zdziwić przy następnym wjeździe :-P Wielki Brat tam też jest


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group