Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Zagraniczne - Gdzie najciekawiej i nie najdrożej w Europie Zach? 7 dni

majsterus - 2009-04-21, 09:28
Temat postu: Gdzie najciekawiej i nie najdrożej w Europie Zach? 7 dni
mam pytanie do grona podróżników:

Nie wiem czy to wypali, ale...

mam w planie spotkać sie ze znajomą...- Panamy. Pytanie tylko gdzie najlepiej i najciekawiej w Europie?? Włochy Francja??Nigdy tam nie byłem...Niemcy znam na wylot.... No bo przecież Polska??Nie.
Hiszpania znów za daleko aby się tłuc na tydzień.

Druga sprawa: chyba pojada moim Multivanem T4 .Chce mieć auto swoje pod ręką i być niezależny.
Nie kamperem. Więc tylko wchodzą hotele w grę. Jakich szukać, byle nie 4-ro gwiazdkowe :wyszczerzony:
Dużą wagę odgrywają też koszta, nie sztuka puścić 4,5 tys w tydzień :wyszczerzony:

Przyznam że po głowie chodzi mi Francja.

48a-ELANKO - 2009-04-21, 09:33

Masz rację... będzie romantycznie... :oops:

Zastanawiam się, dlaczego wykluczasz Polskę ? :shock:

Aulos - 2009-04-21, 09:35

majsterus napisał/a:
No bo przecież Polska??Nie.

Nie wiem dlaczego - ja bym wybrał właśnie Polskę :spoko

majsterus - 2009-04-21, 09:42

jak wypali to, kolejny raz mam Polskę w zanadrzu :chytry
więc spokojnie :chytry

KOCZORKA - 2009-04-21, 10:16

majsterus napisał/a:
Nie kamperem. Więc tylko wchodzą hotele w grę. Jakich szukać, byle nie 4-ro gwiazdkowe :wyszczerzony:

Nie kampiórkiem. :placze2
Nie wiem, czy ktoś coś Ci doradzi. :oops:
Chyba, że jest ktoś taki, co mając kampiórka jeździ po hotelach. :shock:
Polska, Włochy...każdy kraj jest piękny i ma dużo do zaoferowania, ale od strony hoteli, nie znam żadnego. :-/
Pozdrówka :spoko

prezesuu - 2009-04-21, 19:14

majsterus, poprzednicy słusznie się zastanawiają, dlaczego nie Polska?
"Swego nie znacie, cudze chwalicie".
Nasza ojczyzna jest taka piękna i ciekawa.
Co do hoteli to można też znaleźć niezłe warunki, tylko co chcecie robić przez te 7 dni? Oglądać zabytki, przyrodę czy sufit?
Żeby coś doradzić musisz sprecyzować potrzeby.
Ja lubię wypoczywać na łonie przyrody i czasem popatrzeć w sufit, ale znam takich co wypoczywają chodząc do upadłego po muzeach i starych zamczyskach. :helm

zibi - 2009-04-21, 19:26

Prezesuu - wpierw musi być dobry widok: "Popatrz jakiś czas przez okienko bo potem długo tylko sufit będziesz oglądać" tak więc
prezesuu napisał/a:
Oglądać zabytki, przyrodę czy sufit?

trzeba powiązać aby pozwolić na oglądanie sufitu :diabelski_usmiech

ROBRE - 2009-04-21, 21:57

ja nie wnikam co, gdzie i dlaczego gdzie indziej ;-))))

z miare tanich hoteli polecam siec B&B (Bed and Breakfast [Lozko i Sniadanie])
daje link od razu na niemiecki jezyk bo chyba ten znasz skoro niemcy znasz na wylot ;-)

http://www.hotel-bb.com/i...ngue=3&hotelid=

poza tym pozostaje tez agroturystyka (rowniez w Europie) fajna rzecz ;-)

pozdrawiam

wbobowski - 2009-04-21, 22:38

W tym gronie pytasz o hotele ???... zdrowia życzę. Kolejny raz pytanie: dlaczego nie Polska? 7 dni - toż na Francję stracisz co najmniej 3-4 dni na dojazd i powrót.
ekosmak.dabrowska - 2009-04-22, 01:34

Cytat:
W tym gronie pytasz o hotele

Z ust mi wyjąłeś.[ oczywiście nie dosłownie]

gino - 2009-04-22, 07:39

powiem szczerze...zatkalo mnie.. :shock:

Polska-NIE
camper-NIE

europa-TAK
tanio-TAK

badz konsekwentny ... :spoko

majsterus - 2009-04-22, 08:23

nie wiem, czym sie zachwycać w Polsce...wyjazd na kilka dni nad nasze brudne morze to wydatek kilkuset złotych i płacimy za co?????
Zabytki...chyba tylko Kraków jest dość ciekawy, ale dojechać tam z wielkopolski???
Warszawa??? Nie che tutaj obrażać Warszawiaków, ale to co sie dzieje tam na drodze to przechodzi ludzie pojęcię -wiem bo bywam regularnie

Poznań??Co jest takiego ciekawego w Poznaniu?? malutka starówka...i NIC więcej. Jakiś stary-nowy browar, naszpikowny ekskluzywnymi sklepami....aa palmiarnia i nowe zoo w którym oprócz kręcenia kilometrowych wypraw też nic nie ma....

Proszę Poznaniaków o zdanie co nasze miasto może zaoferować??? Plaza, Nowa Malta?? no bądźmy krytyczni troszkę :haha:
A przepraszam jest Katerdra. Zapomniałem.
Przecież Targów Poznańskich nie będziemy pokazywać :haha:

Nasze góry?? co w nich takiego urzekającego w nich jest?? Parki narodowe.....
Na południu Niemiec pod granica z Francją też sa góry,Alpy ale to są góry a nie pagórki...

Myślę że u nas jest zdecydowany przerost formy nad treścią. Nie możemy sie porównywać pod żadnym względem z zachodem. Cenami też :wyszczerzony: Obiad z zwykłej w resturaucji 11-15 EUR a u nas??? To samo....

Jeśli ktoś lubi spędzac czas na łonie natury to ok, dla mnie jednak dzika natura na razie nie robi większego wrażenia.

Powiem szczerze, nie możemy nic zaoferować to co oferują miasta zachodnie, no niestety taka prawda.
Nawet nie ma jak do nich spokojnie dojechać....
Za to ceny mamy europejskie :wyszczerzony:
:wyszczerzony: :wyszczerzony:

P.S ostatnio spędziłem kilka dni w Hamburgu, gdzie oprócz chodzenia po centrum nic nie robiłem, ale tam mogą powiedzieć że mają centrum, aż się chce chodzić i pstrykać zdjęcia.


Kampera nie biorę bo strach, nim jechać na taką odległość na razie sprawdzony na terenie Polski. I jest parę niedociągnięć.
Kto ma Auto nowe może sie puszczać na dalekie trasy.

pilocik - 2009-04-22, 08:43

Ciekawe obserwacje :shock:
gino - 2009-04-22, 08:50

a mazury..kaszuby..warmia...
skanseny...agroturytyka...nasze jeziora i ich przepiekne okolice...

chyba podchodzisz do tego od d.. strony..chcesz zaimponowac...pokazujac OBCZYZNE...

trudno bedzie Ci dojechac jak napisales,z wielkopolski do krakowa...ale latwo..do francji...gdzie pokazesz widok z ....HOTELU..

majsterus napisał/a:


Myślę że u nas jest zdecydowany przerost formy nad treścią. Nie możemy sie porównywać pod żadnym względem z zachodem. Cenami też :wyszczerzony: Obiad z zwykłej w resturaucji 11-15 EUR a u nas??? To samo....

Jeśli ktoś lubi spędzac czas na łonie natury to ok, dla mnie jednak dzika natura na razie nie robi większego wrażenia.


wkladasz troszczke ''kij w mrowisko'' :)

1)nie wstydz sie POLSKI...
2) chyba koledzy powyzej maja racje..to nie temat na CAMPERTEAM..

:spoko

oczywiscie..nie obrazaj sie na nas...
i mam propozycje..
zmien temat na ''co warto pokazac w POLSCE...''
gwarantuje Ci ze dostaniesz wiecej KONKRETNYCH odpwiedzi...

48a-ELANKO - 2009-04-22, 08:51

Sądzę, że nikt nie jest w stanie przekonać Ciebie do pokazania Polski jako fantastycznego kraju ! Nie interesuje Ciebie natura :-/ - jej uroki poznasz dopiero z upływem czasu, zapewniam Cię :!: :!: :!: A czy zdążyłeś już poznać dobrze Polskę ?. Jako przykład podam Trójmiasto, chociażby Gdańsk, Katedra w Oliwie czy nieco dalej Malbork ? A dolny Śląsk na czele z Wrocławiem i dalej z Kotliną Jeleniogórską ??? Tłumy turystów z Europy potrafią zachwycać się tymi okolicami, powracają tu wielokrotnie ... Przemyśl raz jeszcze swoją postawę :!: Jeżeli koniecznie musi to być Europa, to jedź do Pragi albo do Wiednia. Będziesz miał zabytki, hotele, restauracje a nie tysiące kilometrów w aucie... ze znajomą. :spoko
Sławek B - 2009-04-22, 08:58

"Nie che tutaj obrażać Warszawiaków, ale to co sie dzieje tam na drodze to przechodzi ludzie pojęcię -wiem bo bywam regularnie"

Hm... To zupełnie inaczej niż w Paryżu, Rzymie, Madrycie czy jakiejkolwiek innej stolicy lub wielkiego miasta Europy. :)

janusz - 2009-04-22, 09:15

majsterus napisał/a:
nie wiem, czym sie zachwycać w Polsce...

Też czasami tak lubię. :haha:

majsterus - 2009-04-22, 09:34

48a-ELANKO napisał/a:
Jako przykład podam Trójmiasto, chociażby Gdańsk, Katedra w Oliwie czy nieco dalej Malbork ? A dolny Śląsk na czele z Wrocławiem i dalej z Kotliną Jeleniogórską ???



taaa, szczególnie śląsk jest atrakcyjny :wyszczerzony:
Gdańsk, Malbork...byłem.
Wrocław ...wiecznie rozkopany, dziurawy...i zakorkowany :-P

Nie miałem okazji zwiedzić całej kotliny jeleniogórskiej..

Nie odbierzcie mnie źle, wcale nie jestem zachłyśnięty Zachodem, ale na przykład Mont-Saint-Michel mamy coś równie ciekawego??? może ten Malbork :wyszczerzony:

ale zabczamy z tematu, robi się licytacja gdzie lepiej :wyszczerzony:

majsterus - 2009-04-22, 10:09

zapomniałem dodać, ęe odbiór koleżanki ma być z lotniska Charles de Gaulle, więc nie będzie sie tłuc tysiąca km....no taki to nie jestem :wyszczerzony:
zibi - 2009-04-22, 10:19

To dokup jej bilet wewnątrzunijny do Polski - wyjdzie dużo taniej :spoko
KOCZOR - 2009-04-22, 10:45

majsterus napisał/a:
Nie odbierzcie mnie źle, wcale nie jestem zachłyśnięty Zachodem, a

Wiesz co majsterus, po Twoich postach dotyczących Polski.... nie odbierz mnie źle, ale....
"co Ty wiesz o Polsce, Boguś....". Ciśnie mi się na usta drugi cytat dotyczący tego samego aktora, ale nie chcę Cię urazić :diabelski_usmiech

wmaker - 2009-04-22, 11:12

Gino napisał:

oczywiscie..nie obrazaj sie na nas...
i mam propozycje..
zmien temat na ''co warto pokazac w POLSCE...''
gwarantuje Ci ze dostaniesz wiecej KONKRETNYCH odpwiedzi...

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

Wszystkie streszczenia upraszczają ale jako CT Powinniśmy wypromowac "żelazne" trasy kamperowe przez zebranie Naszych doświadzczeń z miejsc które ROBIĄ WRAŻENIE następnie przetłumaczyc na kilka języków obcych. Takich perełek w okalicach naszych domów są dziesiątki. Niech każdy opisze TYLKO TRZY a w tydzień powstanie mapa powalających punktów CT. No nie mamy Pragi, Paryża, Sewilli, ale nigdzie indziej w Świecie nie ma neolitycznej, podziemnej kopalni krzemienia takiej jak w

http://www.krzemionki.pl/index.shtml

albo nigdzie indziej nie ma muzeum przemysłu naftowego w miejscu jego narodzin:

http://www.bobrka.pl/

albo twierdz Modlin albo bunkru w Konewce (390 metrów bunkra- schronu na cały skład kolejowy)

http://www.bunkierkonewka.eu/

albo...


fakt że miejsca mało znane, słabo oznaczone ale kto ma Nam je wypromowac? może Francuzi? Kamperowanie to idealny sposób na ich odkrywanie. Oznaczmy, usystematyzujmy je i wypromujmy żeby po Euro coś jeszcze kibicom w pamięci zostało.

Może Camperpark dołoży sobie roboty?

Forma tej promocji jest tak samo ważna jak sama treśc- powinno byc prosto czytelnie, obiektywnie.

p.s.
Poniosło mnie czytając ten wątek - sorry :kwiatki:

Aulos - 2009-04-22, 11:13

majsterus napisał/a:
nie wiem, czym sie zachwycać w Polsce...wyjazd na kilka dni nad nasze brudne morze to wydatek kilkuset złotych i płacimy za co?????
Zabytki...chyba tylko Kraków jest dość ciekawy, ale dojechać tam z wielkopolski???
Warszawa??? Nie che tutaj obrażać Warszawiaków, ale to co sie dzieje tam na drodze to przechodzi ludzie pojęcię -wiem bo bywam regularnie

Poznań??Co jest takiego ciekawego w Poznaniu?? malutka starówka...i NIC więcej. Jakiś stary-nowy browar, naszpikowny ekskluzywnymi sklepami....aa palmiarnia i nowe zoo w którym oprócz kręcenia kilometrowych wypraw też nic nie ma....

Proszę Poznaniaków o zdanie co nasze miasto może zaoferować??? Plaza, Nowa Malta?? no bądźmy krytyczni troszkę :haha:
A przepraszam jest Katerdra. Zapomniałem.
Przecież Targów Poznańskich nie będziemy pokazywać :haha:

Nasze góry?? co w nich takiego urzekającego w nich jest?? Parki narodowe.....
Na południu Niemiec pod granica z Francją też sa góry,Alpy ale to są góry a nie pagórki...

Myślę że u nas jest zdecydowany przerost formy nad treścią. Nie możemy sie porównywać pod żadnym względem z zachodem. Cenami też :wyszczerzony: Obiad z zwykłej w resturaucji 11-15 EUR a u nas??? To samo....

Jeśli ktoś lubi spędzac czas na łonie natury to ok, dla mnie jednak dzika natura na razie nie robi większego wrażenia.

Powiem szczerze, nie możemy nic zaoferować to co oferują miasta zachodnie, no niestety taka prawda.
Nawet nie ma jak do nich spokojnie dojechać....
Za to ceny mamy europejskie :wyszczerzony:
:wyszczerzony: :wyszczerzony:

P.S ostatnio spędziłem kilka dni w Hamburgu, gdzie oprócz chodzenia po centrum nic nie robiłem, ale tam mogą powiedzieć że mają centrum, aż się chce chodzić i pstrykać zdjęcia.


To co Ty jeszcze robisz w takim gó...nym kraju? :shock:

ALAPILOCIK - 2009-04-22, 11:17

No nie majsterus chyba trochę przesadziłeś!
Polska jest piękna, tylko trzeba umieć patrzeć i dostrzegać.
A krytykować i narzekać można zawsze i na wszystko.
Pozdrawiam i życzę abyś znalazł to czego szukasz :)

gino - 2009-04-22, 11:36

mnie..mimo wszytsko najbardziej zadziwia to zdanie..

majsterus napisał/a:
dla mnie jednak dzika natura na razie nie robi większego wrażenia. ''



mysle ze kolega ma brak doswiadcznia w camperowaniu...
jest raczej ''posiadaczem'' kamperka...i nie bardzo wie PO CO.. :roll:

tych co juz chociaz JEDEN SEZON spedzili w camperku..potrafi zachwycic..krzak..ktory wieczorm byl bez liscia..a rano jest z kwiatem... :)

kolege...predzej zachwyci dojechanie do paryza w 8godzin...pobije kolejny rekord predkosci..i..bedzie ''fajnie''

KOCZORKA - 2009-04-22, 11:49

Aulos napisał/a:
To co Ty jeszcze robisz w takim gó...nym kraju? :shock:

Aulosiku :bigok , bardzo trafnie to podsumowałeś.
Czytając cały post majsterusa o Polsce doznałam szoku. :oops:
Jeżeli ktoś jest tak negatywnie nastawiony do Naszej Pięknej Polskiej Ziemi, to co tutaj jeszcze robi. Jeżdżę po Polsce już kopę lat, dalej Jej nie znam dokładnie i dalej urzeka mnie Jej piękno. :bukiet:
Moje ukochane morze, z najpiękniejszymi plażami podsumował "brudne" i tylko tyle i aż tyle. :wow
Nasze góry... :placze2

Czy Ty jesteś na prawdę kamperowcem :?: :?: :?

Dziabong - 2009-04-22, 11:57

Ja na Twoim miejscu poleciałbym samolotem do Paryżewa i tam został . 3* hotel za 88 euro dla 2 osób dobra cena, za kolejne 33 euro bilet 3 dniowy na metro na gumowych kołach i RAR potem powrót do domu też samolotem za 150 euro wydasz około 4500 pln tak jak sobie założyłeś i będziesz mógł powiedzieć nam co jest w Paryżu a nie np. w Zgorzelcu. Potem jeśli uważasz za stosowne to nam zrobisz relację - wszyscy będą zachwyceni Ty także. T4 w Paryżewie to kłopot francuzi słabo parkuja w mieście, a lot to 2 godziny ze wszystkim.
Marek - 2009-04-22, 12:00

Przyjaciele z CT dajecie się wypuszczać , a i tak nie przekonacie "młodego człowieka" bo i po co. Dla mnie najważniejsze,że jest do opracowania nowy temat o pięknych miejscach w Polsce i promowanie ich.
Marek :spoko

KOCZORKA - 2009-04-22, 12:08

Marek napisał/a:
Dla mnie najważniejsze,że jest do opracowania nowy temat o pięknych miejscach w Polsce i promowanie ich.
Marek :spoko

Ludziska kochane :bigok , zabierajmy się do roboty i opisujmy, wyszukujmy najpiękniejsze miejsca w Polsce. :bigok
Jest ich całe mnóstwo. :bukiet:

majsterus - 2009-04-22, 13:21

Dziabong napisał/a:
Ja na Twoim miejscu poleciałbym samolotem do Paryżewa i tam został . 3* hotel za 88 euro dla 2 osób dobra cena, za kolejne 33 euro bilet 3 dniowy na meto na gumowych kołach i RAR potem powrót do domu też samolotem za 150 euro wydasz około 4500 pln tak jak sobie założyłeś i będziesz mógł powiedzieć nam co jest w Paryżu a nie np. w Zgorzelcu. Potem jeśli uważasz za stosowne to nam zrobisz relację - wszyscy będą zachwyceni Ty także. T4 w Paryżewie to kłopot francuzi słabo parkuja w mieście, a lot to 2 godziny ze wszystkim.



dziękuję za opinię. Jedyna która mnie usatysfakcjonowała :wyszczerzony:

kampera wlec z jedną osobą taki odcinek chyba rozumiecie, nie warto.
I nie jestem wrogiem kamperowania, chetnie bym nim pojechał ale w tym przypadku no nie kalkuluje się.


Ktoś wspominał o Pradze, tak, odpowiadam mam już plana no to miasto - kamperem oczywiście :wyszczerzony:

faro - 2009-04-22, 13:57

Czytam i oczom nie wierzę.....
:roll: :roll: :roll:
skąd na naszym forum taki temat????

majsterus napisał/a:
dziękuję za opinię. Jedyna która mnie usatysfakcjonowała
- szkoda że nie zauważyłeś aluzji...


aha- zajrzałam do profilu majsterusa i już wszystko rozumię... to się nazywa "różnica pokoleń"...

majsterus - 2009-04-22, 15:03

założyłem taki temat, gdyż byłem ciekaw opinii tylko :wyszczerzony:

"różnica pokoleń"...ano jest :wyszczerzony: ale czy to przekreśla mnie??

Nidy nie byłem entzjastą hoteli itp. Nie bawią mnie też wycieczki autokarem czy samolotem przez biura podróży... dla mnie liczy się wolność i niezależność, pakuje wszystko i jadę gdzie tylko chcę.
Ale szkoda że przez jeden temat zostałem zaszufladkowany :wyszczerzony:



Pozdrawiam :spoko

zibi - 2009-04-22, 15:12

Wcale nie zostałeś zaszufladkowany, a zamiast Ty lecieć do Paryża - ten sam koszt będzie jak Ją ściągniesz do Polski na ten tydzień - a wtedy masz duże możliwości :spoko :spoko :spoko
ROBRE - 2009-04-22, 21:10

ja moze i w kraju nie mieszkam.... ale to tylko dlatego ze akurat tak sie potoczyly moje losy i nie wybieralem sobie rodzicow.
i pomimo tego ze mam 2 rozne obywatelstwa zawsze uwazalem ze nie ma kraju piekniejszego niz Polska....

i nawet jesli jest brudna, rozkopana, drogi ma do .....niczego a dla wielu polakow wazniejsze jest zeby sasiad mial mniej niz oni (a nie zeby oni mieli wiecej niz sasiedzi;-) to jest to moj brud, moje drogi rozkopane i do ....niczego.... i nawet sasiedzi maja swoj urok ;-))))

i wlasnie te standarty tak odmienne od tych zachodnich czynia ten kraj jedynym w swoim rodzaju. o dziewiczej naturze Polski,nieosiagalnej na zachodzie nie wspomne.(np.we Wloszech zeby pojsc na grzyby trzeba;miec specjalna karte, oplacic podatek i mozna zebrac TYLKO 1,5 [zdaje sie] kilograma grzybow, zbierzesz wiecej, zlapia cie zdrowo zaplacisz za kazdy kilogram wiecej.....smiechu warte)
a np.w Berlinie ( mieszkalem przez 5 lat), dostanie sie do jeziora bylo prawie nie mozliwe
bo wszedzie na okolo tylko wlasnosc prywatna i prywatna wlasnosc ;-) chociaz Berlin jest piekny....ale w innych standartach.

jak tylko moge....jestem w kraju... wole spedzac wakacje np. w Grzybowie k.Kolobrzegu niz jechac z moimi nad morze Tyrenskie poplywac motorowka.
i nie twierdze ze tu gdzie jestem jest zle... gdyby bylo nie bylbym tutaj.... twierdze tylko ze w Polsce gdyby nie pare minusow (TYLKO finansowych) jest duuuuuzo lepiej.

PS.a urodzilem sie we Wrocku...... i nie masz ci piekniejszego miasta od niego !!!!!!!

strasznie sie rozpisalem....a fujjjj ;-)
oczywiscie pozdrawiam

Skorpion - 2009-04-22, 21:15

ROBRE, Bardzo milo opisales nasza Kochana Ojczyzne.Tak tylko tu mozesz bez obawy wejsc do lasu nazbierac tyle roznego runa lesnego ile dusza zapragnie i tylko tu jest tyle miejsc w ktorych prawie nikt jeszcze niebyl :spoko :spoko
ROBRE - 2009-04-22, 21:36

aha...nie wspomnialem.... uwazam rowniez ze ;
w Polsce panuje wolnosc.....
w Europie panuja przepisy....
a np. w USA panuje pseudo wolnosc...

;-PPPPP

i jak mowial moj ojciec.....rodowity Lwowiak z Cytadeli ;-)

mineli slodyczy.....

pozdrawiam

ekosmak.dabrowska - 2009-04-22, 23:43

ROBRE napisał/a:
to jest to moj brud, moje drogi rozkopane i do ....niczego.

Chciałbym się z Tobą piwa napić.

Dziabong - 2009-04-23, 09:34

TIMOT napisał/a:
majsterus - szkoda słów i pisania.
I ten Twój zaczepny ton - masz coś do Poznania??
Młody jesteś a skreśliłeś Polskę jak stary wyga, który ją zjechał od północy po południe i od zachodu na wschód. Chociaż.....stary wyga, który to zrobił właśnie Polskę doceni.

To nie tak- Polskę odkrywa się trochę później i wtedy dopiero smakuje właściwie trzeba przejść okres fascynacji czymś innym niż ma się na codzień i dopiero wtedy docenia się to co się ma dookoła. Koleżance z Panamy po 20 godzinach lotu jest obojętne gdzie wyląduje maży aby wyjść z samolotu!!! Reszta to już pomysł dla majsterusia jak z nią spędzi czas. Na zaczepny ton można niereagować bo akcja rodzi reakcję.

janusz - 2009-04-23, 09:38

Dziabong napisał/a:
Na zaczepny ton można niereagować

Jak by do was leciała koleżanka z Panamy też byście byli podenerwowani i nie wiedzieli co jej pokazać :haha:

StasioiJola - 2009-04-23, 10:37

Kto by miał co pokazać, to i w Polsce by pokazał!! :haha: :spoko
ROBRE - 2009-04-23, 10:59

a we Wroclawiu jest fajna PAN(or)AMA...
i na dodatek Raclawicka....
nigdzie takiej nie maja...;-)

PS... a to poczatek artykulu o Panamie i okolicach z onetu
( Panama
Reportaże
Wyspa, o której zapomniał czas
Sandra Parsons
The Washington Post

Wyobraź sobie miejsce, w którym nie ma wodociągów, telewizji i komputerów. Miejsce, w którym ubikacja to dziura w ławce na wysuniętej nad morze konstrukcji. Miejsce, w którym nie ma pisma ani alkoholu. Miejsce, w którym nie ma samochodów. Miejsce, w którym nie ma pieniędzy i wszyscy żyją w pokoju i harmonii....)

to co jak moge jeszcze powiedziec......;-)
moze tylko ze spora musi byc ta harmonia ...
u nas to byla przynajmiej "szuflandia" ;-)

faro - 2009-04-23, 13:38

ROBRE napisał/a:
wole spedzac wakacje np. w Grzybowie k.Kolobrzegu

masz ode mnie za Grzybowo ( dziura straszna ale nasza i jaka plaża..)wirtualne piwko. Choć -przyznaję się bez bicia- od kilku lat jeździmy na wakacje do Włoch (piękny, straszny, cudowny, okropny kraj!) to dopiero co- przed przyjazdem do Koszelówki- zwiedzaliśmy Kielczcyznę i jesteśmy zakochani w starych walących się, pełnych niepowtarzlnego uroku drewnianych chałupinkach. A nasz znajomy Amerykanin ( jest w Kołobrzegu na rocznym wolontariacie) każdy weekend spędza na wycieczkach po Polsce zapuszczając się w coraz mniej znane nam miejsca... Jego zachwyt nie ma granic, tak samo jak nasze zdziwienie że to tak blisko a jeszcze tam nie byliśmy. Opowiadaliśmy mu dziś o w/w/ temacie i uśmiał się serdecznie...

Tadeusz - 2009-04-23, 14:08

Przeczytałem wszystko w tym wątku i...
Mam pytanie do majsterusa: czy jesteś pewien, że potrzebny Ci kamper?

Przeczytałem ze zdumieniem Twoje uwagi o zabytkach naszych miast.
Mam w związku z tym drugie pytanie: czy na pewno wiesz co w naszym kraju jest wartościowe i piękne w architekturze?

Przeczytałem również Twoje stwierdzenie, że nie interesuje Cię piękno natury.
Już nie mam pytań.

janusz - 2009-04-23, 14:10

A mówiłem, żeby Tadeusza nie denerwować :haha:
Santa - 2009-04-23, 14:15

Dołączam swoje słowa zachwytu nad Grzybowem. Z całego Polskiego Wybrzeża właśnie tam podobało nam się najbardziej. I jeśli już się wreszcie nasycę tą niespełnioną Italią i zatęsknię za polskim morzem, to pojadę właśnie do Grzybowa :szeroki_usmiech
faro - 2009-04-23, 16:01

Santusiu - czekamy na Was z wielką niecierpliwością!!!
Do zobaczenia na pięknej polskiej plaży! :spoko

Aulos - 2009-04-23, 16:05

O Kochanie widzę, że już naprawili Ci Internet w pracy. Miłego dnia! :spoko
zbychu91 - 2009-04-23, 21:04

majsterus napisał/a:
48a-ELANKO napisał/a:
Jako przykład podam Trójmiasto, chociażby Gdańsk, Katedra w Oliwie czy nieco dalej Malbork ? A dolny Śląsk na czele z Wrocławiem i dalej z Kotliną Jeleniogórską ???



taaa, szczególnie śląsk jest atrakcyjny :wyszczerzony:
Gdańsk, Malbork...byłem.
Wrocław ...wiecznie rozkopany, dziurawy...i zakorkowany :-P

Nie miałem okazji zwiedzić całej kotliny jeleniogórskiej..

Nie odbierzcie mnie źle, wcale nie jestem zachłyśnięty Zachodem, ale na przykład Mont-Saint-Michel mamy coś równie ciekawego??? może ten Malbork :wyszczerzony:

ale zabczamy z tematu, robi się licytacja gdzie lepiej :wyszczerzony:



Pojechałeś po bandzie........kolego,

ML - 2009-04-24, 00:01

majsterus napisał/a:

Wrocław ...wiecznie rozkopany, dziurawy...i zakorkowany :-P



Tak naprawdę, to o każdym dużym mieście będziesz mógł podobnie powiedzieć, jeśli skupisz się na jego wadach.
Wrocław ma swój urok i jeśli go poznasz, to już nigdy nie wypowiesz się lekceważąco o tym mieście.
Polecam Ci lekturę: http://www.portalion.com/...akcje/index.htm
a tu zobacz jak to dziurawe i rozkopane miasto wygląda http://www.strykowski.net...djecia_5240.php
Gwarantuję Ci kolego, że znajdziesz tu podobne atrakcje jak w zachodniej Europie, a Twoja koleżanka będzie zadowolona.

Pozdrowienia.

ekosmak.dabrowska - 2009-04-24, 00:34

janusz napisał/a:
A mówiłem, żeby Tadeusza nie denerwować

Chciałem coś palnąć ale obiecałem być grzecznym.
Byłem tu i ówdzie. Na czarno, na biało, byłem też "turist".
Majsterus.Młody Gniewny. Czuję że z czasem zmienisz zdanie.

majsterus - 2009-04-24, 10:03

hmmm....z dyskusji odnoszę wrażenie że nasza Polska jest najlepsza, najciekawsza nieskażona cywilizacją i konsumpcją...

tylko dlaczego posiadacze kamperów z tego forum ciągną poza jej granice, Włochy Bułgaria...Hiszpania.
Przecież tam nic nie ma....w Polsce jest lepiej - no tak stwierdzam po prześledzeniu kolejnych postów.

gino - 2009-04-24, 10:24

to nie tak...
bedac Polakiem..gosci..zaprosilbym do zwiedzania naszego kraju...bo NIE MAMY SIE CZEGO WSTYDZIC..i MAMY CO POKAZAC..

POZA GRANICE..jezdzimy..by poznac rowniez inne kraje....co..nie oznacza ze U NAS JEST BRZYDKO I ZLE...

majsterus - 2009-04-24, 10:45

a ja nie miałem okazji być we Francji...
nadarza się możliwość więc pytam, i dostaje od razu ochrzan.

gino - 2009-04-24, 10:47

majsterus napisał/a:
a ja nie miałem okazji być we Francji...
nadarza się możliwość więc pytam, i dostaje od razu ochrzan.

etam zaraz ochrzan.. :bigok
nikt Cie nie ochrzania...a na pewno nie za pytanie..czy francja jest ladna..bo jest.. :spoko

Arturo - 2009-04-24, 11:06

Skoro napisałeś:
majsterus napisał/a:
Pytanie tylko gdzie najlepiej i najciekawiej w Europie?? (...) No bo przecież Polska??Nie.

zamiast:
majsterus napisał/a:
czy francja jest ladna

to nie dziw się że dostałeś "po głowie"

Jeśli chcesz przy okazji zwiedzić Paryż to zrób to, 7 dni to i tak za mało na to miasto. (aha, tam też na pewno są brzydkie miejsca, tylko nikt ich turystom nie pokazuje; ja widziałem z okna hotelu remont fasady drugiego budynku i było to mało atrakcyjne, tak jak rozkopane ulice we Wrocławiu, więc nie szukaj dziury w całym, bo ją znajdziesz :diabelski_usmiech )

Polska jest pięknym krajem, choć nasze atrakcje turystyczne są strasznie porozrzucane, więc kamperek to idealny pojazd na ich zwiedzanie.

Wybór czy chcesz pochwalić się koleżance swoim krajem czy pokazać klasyczną atrakcję turystyczną Europy jaką jest Paryż należy do Ciebie, tylko weź też pod uwagę, że koleżanka do Paryża to może zawsze pojechać sama, a tak "egzotycznego" dla niej kraju jak Polska może już więcej nie mieć okazji zobaczyć, szczególnie za przewodnika mając "tubylca" :spoko .

Ja gdybym odwiedzał koleżankę z Panamy to wolałbym zobaczyć jej kraj niż Nowy Jork, do którego mogę sam zawsze polecieć.

darek 61 - 2009-05-04, 10:44

MAJSTERUS przeczytaj kilka pierwszych wersów z PANA TADEUSZA postaraj się zrozumieć Mickiewicza.
paf - 2009-05-04, 10:55

a ja się zastanawiem nie "czy" ale jakim rodzajem Trollus Internauticus jest majsterus w tym wątku

poszczególne rodzaje wyszczególnione tutaj
http://tuitam.7.forumer.c...cja_post22.html

może zrobimy ankietę ?

faro - 2009-05-04, 14:48

paf napisał/a:
poszczególne rodzaje wyszczególnione tutaj
http://tuitam.7.forumer.c...cja_post22.html


Dzięki Paf za bardzo konkretne i wyczerpujące informacje!
Myślę że tym samym można już zamknąć ten temat... :spoko

majsterus - 2009-07-18, 19:30

wróciłem

1-2-3 lipiec Amsterdam - odbiór mojej gwiazdeczki z Shiphol
3-4 podróż do Paryża z przerwą w hotelu w Noyelles Goldault na spanie
4-5 - Paryż - wieża Eiffela, cmentarz pere lachaise, łuk tryiumfalny. Luvr

i potem powrót górą tzn 5.07 Ertetat - spanie w samochodzie gdyż za hotel krzyknęli sobie 122EUR
potem Fecamp, St-Valery-en-Caux, nastepny przystanek 6.07.Dieppe spanie w hotelu turystycznym

i dalej wycieczka Le Treport i Calais gdzie zatrzymałem sie na dużym polu kempingowym na noc.
Następnego dnia Dunkierka i kierunek Polska przez zakorkowaną Antwepię.

w domu byłem czwartek o 8.30 rano.
piątek obleciałem z n ią Poznań.

Poniedziałek po południu wyjazd do Międzyzdrojów, następny dzień Rewal i kolejny dzień Pobierowo i powrót do domu.

w piątek o 6 rano pożegnałem Tephy na Okęciu - kierunek Amsterdam potem Panama city.

Acha co ważne nie straciłem ani centa na parkingi ani w centrum Amsterdamupod komisariatem Policji :wyszczerzony: 300m od hotelu Internationaal, ani w Paryżu - auto zaparkowałem pod samym hotelem Kyriad.

Cóż nikt mi nie poradził co mam zwiedzać w Francji i Amsterdamie, i gdyby nie aleja gwiazd w Międzyzdrojach to co by pokazywać na zachodnim wybrzeżu.
I nigdy Polska nie dorówna krajobrazom jakie utrwaliłem na północnym wybrzeżu Francji.
Co prawda nie było upalnie ale ciepło,
W naszej ojczyźnie potrzeba ponad pięć godzin tłuczenia się żeby przejechać 270km nad i to po dziurawych drogach wybrzeże.
Góry sobie odpuściłem ze względu na brak czasu - 3dni to za mało.

Naprawdę nie wiem czym sie zachwycać w naszym kraju, choć Estephani sie on bardzo podobał. Pierwszy raz spała w samochodzie.

Co mamy super???-ceny :haha: nic poza tym :haha:
naprawdę zupełnie inaczej sie wydaje złotówki niż euro :haha:
Po przekroczeniu granicy zatrzymaliśmy sie na Pertochemii aby sie ogarnąć po nocy w aucie i co ??? Polska przywitała na awarią toalety. :haha:

cała trasa jakieś 3200km spalanie mojego multivana to 7l
A kamper został w domu gdzyż:
jest za wolny
i nie mogę wjechać nim wszędzie.
poza tym nie mam 100% pewności czy nie wydmuch uszczelki spod głowicy.

Dlaczego nikt nie pisze że najtańsze paliwo jest przy marketach, we Francji w Auchan 0,987EUR. ?????

gino - 2009-07-18, 20:20

czekamy na fotki.. :bigok
Bim - 2009-07-18, 21:03

majsterus napisał/a:
Naprawdę nie wiem czym sie zachwycać w naszym kraju, choć Estephani sie on bardzo podobał. Pierwszy raz spała w samochodzie.


do opisu podróży nie komentuję każdy jeździ gdzie się mu podba i sam wybiera formę podróży

odnośnie cytatu to podejrzewam ,że w kamperku było by jej o wiele lepiej i zachwyt byłby naprawdę większy

Zapytałeś swoją towarzyszkę czy tak samo odbiera wrażenia z Polski
majsterus napisał/a:
A kamper został w domu gdzyż:
jest za wolny
i nie mogę wjechać nim wszędzie.
poza tym nie mam 100% pewności czy nie wydmuch uszczelki spod głowicy.


Tu wyraziłeś swoje zdanie młodego człowieka szybko żyjącego masz do tego prawo ale pewnie zmienisz je z przejechanymi km i wiekiem :spoko

gino napisał/a:
czekamy na fotki..


Przyłączam się do prośby

eler1 - 2009-07-18, 21:25

A co do szybkości ty szybciej samolotem :)
majsterus - 2009-07-18, 21:52

nie zamierzam sie kłucic o prędkość. Przelotowa moja prędkosć to 110-115km.
Kamperem jakiego posiadam, nie osiągnę jej. Na odcinku 800km prędkość 80km/h a 110km/h robi sporą różnicę czasu. A nie wiem co takiego ciekawego jest w podziwianiu przyrody z autostrady.

nasz hotel


stronka mi sie zawiesza i nie mogę dodać innych.

bonusik - 2009-07-18, 23:03

majsterus napisał/a:
nie wiem co takiego ciekawego jest w podziwianiu przyrody z autostrady


jadąc z prędkością kamperową (80-90) masz czas podziwiać widoki... :szeroki_usmiech
A z Twoją opinią co do piękności krajobrazów pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą.
Polska jest piękna....trzeba tylko inaczej na nią spojrzeć... :ok :bigok
I pokochać Ją taką jaka jest :spoko

ROBRE - 2009-07-21, 15:50

szkoda gadac.... :bajer
KOCZOR - 2009-07-21, 22:57

ROBRE napisał/a:
szkoda gadac.... :bajer

Nie szkoda ROBRE, nie szkoda... Próbować zawsze warto. Gros naszego społeczeństwa uważa że wszystko, co zagraniczne musi być lepsze.
Nawet krajobrazy :gwm
Jednak każdy (mam nadzieję) Polak wcześniej lub później dojrzewa do zrozumienia że - parafrazując:
"...błąkał się po całym świecie biedaczysko, żeby znaleźć to, co miał bardzo blisko..."

Z jednym zdaniem majsterusa zgadzam się w stu procentach
majsterus napisał/a:

nie wiem co takiego ciekawego jest w podziwianiu przyrody z autostrady

dlatego, jeśli istnieje taka możliwość, omijam autostrady i drogi szybkiego ruchu z daleka,
a moja szybkość podróżna jest często o wiele niższa niż przysłowiowe już 80 km/h,
wtedy jest dużo czasu na podziwianie, fotografowanie, a i kawusię lepiej się pije na postoju, kiedy zamiast mknących tirów słyszę odgłosy sielskiego spokojnego życia,
czego wszystkim "szybkim urlopowiczom" życzę z całego serca :ok

gino - 2009-07-22, 07:10

KOCZOR napisał/a:

"...błąkał się po całym świecie biedaczysko, żeby znaleźć to, co miał bardzo blisko..."

ale do tego..trzeba ''DOJRZEC'' emocjonalnie..

nie koniecznie z ''wiekiem'' ... :)

BiG Team - 2009-07-22, 09:01

gino napisał/a:
KOCZOR napisał/a:

"...błąkał się po całym świecie biedaczysko, żeby znaleźć to, co miał bardzo blisko..."

ale do tego..trzeba ''DOJRZEC'' emocjonalnie..

nie koniecznie z ''wiekiem'' ... :)

amen :lol:

Sławek B - 2009-07-22, 10:07

majsterus napisał/a:
Po przekroczeniu granicy zatrzymaliśmy sie na Pertochemii aby sie ogarnąć po nocy w aucie i co ??? Polska przywitała na awarią toalety. :haha:

Awaria toalety, dziury w drogach, korki na ulicach... Chyba na Twoim miejscu zmieniłbym kraj zamieszkania, aby nie męczyć się w Polsce.

KOCZORKA - 2009-07-22, 13:03

majsterus napisał/a:
odbiór mojej gwiazdeczki
majsterus napisał/a:
spanie w samochodzie gdyż za hotel krzyknęli sobie 122EUR
majsterus napisał/a:
spanie w hotelu turystycznym
majsterus napisał/a:
zatrzymaliśmy sie na Pertochemii aby sie ogarnąć po nocy w aucie i co ??? Polska przywitała na awarią toalety. :haha:


Majsterus, czy Ty naprawdę masz kampera? :shock:
Zafundowałeś swojej gwiazdeczce niesamowicie atrakcyjne wakacje. :-/
Spanie w samochodzie jest super wygodne.
No, ale widziała Francję, po co jej wygodne łóżko, prysznic czy kibelek. :-/
Jestem kobietą i tak zastanawiam się, czy Ty wiesz co piszesz?
Przepraszam Cię, ale gwiazdeczki traktuje się trochę inaczej. :bigok

Pozdrawiam :spoko

majsterus - 2009-07-24, 12:45

Dlaczego NIKT tutaj nie chce zrozumieć, ze kamperem z prędkością kosmiczną 80km/h nie byłbym w stanie zaliczyć tylu miejsc a 9 lipca chciałem być już w Polsce.

Nie miałem 3 tygodni na zaliczanie Holandii i Francji.
Jak tutaj wszyscy są tacy bystzy to niech się wybiorą kamperem do samego centrum Amsterdamu albo Paryża. Trzymam kciuki :haha:


Co do zamożności mojej przyjaciółki:
Nie wiem czy szanowni Państwo się orientują, że bilet Panama - Amsterdam - Warszawa -Amsterdam-Panama kosztuje ponad 1300$. Więc to wcale nie jest tak mało. Stać nas było na hotel. Z sześciu nocy 2 spaliśmy w aucie, 1- w nocy raczej nie ma mozliwości znalezienia hotelu w małym mieście, 2 noc - na polu kempingowym w Calais. Kto był ten wie :haha:

Dla mnie nie jest to żadne upokorzenie spać 1-2 noce w aucie - i to nie osobówce. Jeżeli tutaj to urąga ludzkiej godności, to przepraszam. Czy to forum propaguje aktywny sposób wypoczynku????????? Co do higieny, z rana szukam hotelu lub pola kempingowego i po sprawie nie dostaliśmy z tego powodu napadów migreny :haha:
Odnoszę wrażenie panuje tutaj przekonanie, że ten kto posiada kampera ma większe poczucie swojej wartości. Innym autem to już nie można podróżować? Niektórzy wyjeżdżają osobówkami i się cieszą.
Ja wybrałem T4 i nie żałuję. Gdybym znów miał jechać też wybrał bym T4. Gdyż uważam że na ten rodzaj podróży kamper się nie nadaje, przynajmniej ten którego posiadam.


P.S. Kamper obecnie jest nad wybrzeżem. I sprawuje się dobrze.

zdjęcie gdzie postawiałem auto - do hotelu 300m.Samo centrum Amsterdamu. Proszę wjechac kamperem :haha:
















paryż
Luvre









staek pelnokrwisty 2x podsmażany w sumie już po..



2 i 3 poziom



i wieczorem

pere lachaise






chams de elysees z góry łuku tryiumfalnego:




etretat - no ale jak z wcześniejszych postów wynosze, nasz bałtyk piękniejszy....





Fecamp


po drodze do Dieppe














Calais





obok pola kempingowego

i znów niepraktyczne auto...


no i jaka to mortęga podróżować multivanem....


ach..ten mój multivan...no nie zawsze sie wszędzie zmieścił...porażka....wiadomo kamper lepszy.....


nie wie czy są niepomylone, na opisy nie maiłem już czasu ani sił...

KOCZORKA - 2009-07-24, 19:12

Nie wiem czy zauważyłeś, ale to forum jest miłośnikiem kamperów. :bigok
Nie uważamy, że inni są gorsi, ale my po prostu kochamy kampery!!!
Podam inny przykład:
Kupuję Harleya, a zapisuję się na forum miłośników ścigaczy i udowadniam im, że mój motor jest lepszy bo bezpieczniejszy!!!
Możesz mi powiedzieć: po co?
A co do Bałtyku. Tak, ja uważam, że jest NAJPIĘKNIEJSZY.
Kocham plaże, a nie klify. To jest kwestia naszych gustów.
Ale uważam też, że każdy kraj jest piękny i ma wiele wspaniałych miejsc do zaoferowania.
Kocham Polskę, kocham mój kraj i będąc na Węgrzech szukałam śladów naszej historiii.
Jeżeli ten kraj tak bardzo Ci się nie podoba, jesteśmy w Europie, możesz spokojnie go opuścić.
A niestety wyśmiewaniem naszej ojczyzny, wydaje mi się, że tylko zrażasz ludzi do siebie. :-/
Czy na tym Ci właśnie zależy???

Pozdrawiam. :spoko

gino - 2009-07-25, 06:54

majsterus..bardzo fajne fotki..przyznam tez..faajna dziewczyna/warta grzechu/ :bigok

tylko..''Twój klimat '' zupelnie mi nie odpowiada...
moze jak kiedys zaczniesz podrozowac..a nie uprawiac ''sport turystyczny'' ...

i..najwazniejsze..przestan sie wstydzic Polski...
Frnacuzi, Niemcy, Holendrzy...odwiedzaja NASZ KRAJ i sa nim zachwyceni...ale..nie mowia ze ICH JEST GORSZY..
Ty..tak wlasnie robisz...zachwycasz sie Francja..i mowisz ze Polska jest beznadziejna..
nie tedy droga ...przyjacielu..

majsterus - 2009-07-25, 21:05

nie powiedziałem,że nie skreślam naszej ojczyzny....ale nie rozumiem dlaczego wszyscy nie widzicie świata poza nią...
jeden chyba post był o Francji...że romantycznie itd...
Dlaczego jesteśmy żaściankowi i uważamy że u nas jest najlepiej???
Tego nie rozumiem....

Moich rodziców nie stać było na wycieczki tym bardziej zagraniczne, dlatego między innymi mój zachwyt zachodem.
Polskę zjeździłem autem na delegacjach.

Prosze wypunktujcie mi wszystkie "za" i "przeciw" co w naszym kraju jest takiego fascyjnującego czego nie ma u innych???
Gdyż uważam, że jesteśmy zwykłym krajem i pasjonowanie się naszymi górami czy morzem nie robi na mnie wrażenia. Są miejsca w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Włoszech zdecydowanie ciekawsze niż nasze Tatry. Nie wspomnę o idotycznych zakazach przepisach typu "park narodowy zakaz wstepu"....

Spędziłem swego czasu 4 miesiące w USA i po powrocie najbardziej miło mi było usłyszeć nasz język ojczysty...nic więcej...
planowałem tam zostać i nie wracać, ale rodzice przemówili mi do rozsądku aby skończyć polibude :wyszczerzony:

Jednak nadal jestem zdania, że nie można sie ograniczac tylko do naszej kochanej Polski...
są miejsca ciekawsze i ładniejsze niż nasza ojczyzna...i posty typu "jesteś mlody itd..." nie przemiawiają do mnie
z czego mamy być dumni ...z pyszności naszej sarmackiej szlachy która doprowadziła, do tego że dwieście lat nas nie było na mapie???
może jestem młody i głupi jak to niektórzy odbiorą, ale nie twierdzę że nasz kraj jest najcudowniejszy...no nie jest.
Za chwilę ktoś mi zarzuci - dlaczego nie wyemigruję... - nie wykluczam takiej możliwości, jednak nie bardzo mi odpowiada zmywanie naczyń.....


Pozdrawiam
młody i gniewny i niedojrzały....

Aulos - 2009-07-25, 23:15

majsterus napisał/a:
z czego mamy być dumni ...z pyszności naszej sarmackiej szlachy która doprowadziła, do tego że dwieście lat nas nie było na mapie???

Czy mógłbyś bardziej przybliżyć nam te fakty z historii Polski, kiedy to przez 200 lat nie było jej na mapie. Dwustuletnich rozbiorów z historii w szkole nie pamiętam, a pamięć mam dobrą i nauczycieli miałem bardzo kompetentnych. :bajer

KOCZORKA - 2009-07-25, 23:25

majsterus napisał/a:
Jednak nadal jestem zdania, że nie można sie ograniczac tylko do naszej kochanej Polski...

Nikt z nas nie ogranicza się do naszego kraju, bo każdy z nas jest ciekawy świata.
Jak poczytasz relację kolegów, to zobaczysz, że wiele zwiedzamy.
Każdy kraj jest piękny i ma za sobą kawał historii.
Każdy ma wiele do zaoferowania, ale żeby o nim pisać trzeba go poznać (przynajmniej trochę!!)
majsterus napisał/a:
są miejsca ciekawsze i ładniejsze niż nasza ojczyzna..

Nie jesteśmy zaściankowi, ale takie zdanie jest obraźliwe, dla tych co Polskę zjeździli wzdłuż i wszerz, i poznali jej piękno.
Ty majsterus Jej nie znasz, a wyrażasz niepochlebne opinie. :-/
majsterus napisał/a:
Prosze wypunktujcie mi wszystkie "za" i "przeciw" co w naszym kraju jest takiego fascyjnującego czego nie ma u innych???

1. Morze jest na północy, a góry na południu!!!
Kto nie lubi gór, nie musi nimi przejeżdżać. :bigok
2. Mamy nieujarzmiony Bug i dziewicze tereny. :bigok
3. Mamy krainę tysiąca jezior, piękne lasy, puszcze pełne grzybów i jagód.
4. Kanał elbląski - Główną atrakcją jest jedyny w świecie funkcjonujący system pochylni.
5. Piękne szerokie, piaszczyste plaże, klify, kormorany i bursztyn.
6.Piękne cerkwie, meczety i żubry.
7. Polska to kraina bocianów. W maleńkiej Dubience, prawie na każdym dachu bocianie gniazdo.
8. Mamy Tatry, Sudety, Bieszczady.
9.. Kraków, Gdańsk, Malbork, Biskupin.
Nie będę już więcej wymieniać, bo się nie da. To cała Polska jest piękna. :roza:
I każdy kraj jest piękny, tylko Go trzeba poznać i docenić.
Zapraszam Cię na relację moją po Węgrzech. :bigok
Wielu ludzi uważa, że Węgry to nic ciekawego!!!
Pozdrawiam. :spoko

BiG Team - 2009-07-26, 09:35

Proponuję zamknąć temat. Dalsza dyskusja nie ma sensu. Jeden lubi córkę, drugi teściową. Domyślcie się, któremu współczuję :haha: :haha: :haha:
majsterus - 2009-07-26, 15:11

może i źle zaczłem temat, jednak i tak nikt nie podsunął mi co można u nas pokazać... dopiero teraz pojawiają sie posty że mamy kaszuby itd...więc jak to jest??

jak kogoś obraziłem to przepraszam.

temat do zamknięcia. :wyszczerzony:

kimtop - 2009-07-27, 11:07

majsterus napisał/a:
dopiero teraz pojawiają sie posty że mamy kaszuby



Nie wiedziałeś?

StasioiJola - 2009-07-27, 12:24

I nie tylko Kaszuby!!!!!!!! :haha: :haha: :spoko


PS Ale jak popracujesz troszkę na zmywaku na Zachodzie . to może docenisz tez inne walory Polski!!!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group