Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Francja - Półncna Francja we wrzesniu 2010r

Krystian - 2010-10-13, 22:20
Temat postu: Półncna Francja we wrzesniu 2010r
Pomysłodawcą wyprawy do północnej Francji był Staszek z Bielska.
Staszek niestety wycofał się wiosną tego roku.

Dwie załogi tj. Piotra 51 i nasza zajęła się planowaniem terminu i trasy, dołączyła do nas trzecia załoga Mazurków.
Ustalony został termin wyjazdu i przyjazdu z powrotem, zaś zarys trasy określiliśmy bardzo ogólnie przewidując doprecyzowanie w trakcie podróży.
I tak zgodnie z planem wyjechaliśmy 05.09.2010r kierunek Amsterdam – plaże Normandii – ujście Sekwany – Le Mont St. Michel – plaże wybrzeża w okolicy St. Nazaire – trasa doliną Loary (zamki) - powrót do domu po 3-ch tygodniach tj. 26.09.2010r.

Jak zaplanowaliśmy tak zostało zrealizowane, cała trasa liczona od granicy Polski poprzez Niemcy, Holandię, Belgię, Francję i przez Niemcy do granicy z Polska to około 4 400 km.
Było fantastycznie dzięki nie tylko wspaniałej pogodzie ale także dzięki wspaniałym towarzyszom naszej wędrówki tj. Krystynie i Piotrowi, Grażynie i Leszkowi.
Helena i ja jeszcze raz Wam dziękujemy.

Bardzo przydatne było CB -radio oraz książka ADAC z Camperparkami jaką posiada Leszek.

Zdjęcia z naszej wędrówki wklejane będą wraz z komentarzem przez Piotra i Leszka, ja tej sztuki jeszcze nie opanowałem.(ale się uczę).

pilocik - 2010-10-13, 22:43

Czekamy na relację i zdjęcia . Pozdrawiamy . :spoko
Endi - 2010-10-13, 23:02

Ta trasa, którą wspólnie odbyliście, interesuje mine szczególnie. Będę wdzięczny za wszelkie informacje. :bukiet:
piotr51 - 2010-10-15, 18:03

Przesyłam trochę zdjęć z naszej udanej wyprawy , myślę , że więcej opisów i zdjęć doda Leszek , który ma większą wpraw w opisywaniu.
piotr51 - 2010-10-15, 18:12

C.d
piotr51 - 2010-10-15, 18:21

C.d
piotr51 - 2010-10-15, 18:30

C.d
piotr51 - 2010-10-15, 18:34

C.d :spoko
KECZER - 2010-10-15, 19:12

Piotr51 fotki bardzo fajne i kolorowe, przypominaja o cieplych czasach
ale dodajcie troche tekstu pisanego
wspaniale
pozdrawiam Grzegorz :spoko

Tadeusz - 2010-10-15, 21:59

Bardzo lubię wybrzeże pólnocnej Francji, piękne klify i wioski malowniczo wtopione między opadające brzegi. Kamperowanie tam to frajda.
Teraz czekam na opis wWaszych wrażeń i przygód. :spoko

MAZUREK - 2010-10-16, 10:55

No tak !!! Ale mnie koledzy wrobili !! Chciało by się rzec :"wśród gorących przyjaciół psy zajączka zjadły". Pierwszy zepchnął robotę na dwóch pozostałych, drugi na trzeciego.. i co ja mam robić? - chyba polecę koleżanki małżonki - w końcu one widziały najwięcej bo oprócz drzemania w czasie dłuższych przejazdów mogły bez przeszkód podziwiać krajobraz(sic!)...
A tak zupełnie poważnie - oczywiście spróbuję coś napisać, tylko nie wiem kiedy bo jak na razie to od powrotu z Francji nie wiem w co ręce włożyć ( narobiło się zaległości). Liczę na więcej od moich kochanych współpodróżników i -niczek, bo każde z nas ma inne wspomnienia z tych samych miejsc. Widać to chociażby po zrobionych zdjęciach - moich i Piotrka - mam wrażenie że to była inna wyprawa bo każdy z nas zwraca uwagę na inne szczegóły i to jest właśnie najciekawsze.
Piotrze liczę na twoje zapisane namiary GPS z odwiedzanych miejsc bo ja tym razem nie notowałem.
Reasumując mam nadzieję że już wkrótce ukaże się thriller w odcinkach pt. "Jak trzej muszkieterowie i trzy muszkieterki szturmowali plaże Normandii"
Wasz bajkopisarz - Lechu vel "MAZUREK"

kimtop - 2010-10-16, 11:48

MAZUREK napisał/a:
Piotrze liczę na twoje zapisane namiary GPS z odwiedzanych miejsc

No właśnie.
Może troszkę namiarów na camperparki.Chodzi mi taka traska po głowie od pewnego czasu.
Może przyszły rok?

papamila - 2010-10-17, 07:19

kimtop napisał/a:
Chodzi mi taka traska po głowie od pewnego czasu.
Może przyszły rok?

z ust mi to Marku wyjaleś :wyszczerzony:

Krystian - 2010-11-14, 18:28

[quote="TIMOT"]
i czekamy na jakieś namiary :-P

Jest taka książka ADAC z kilkoma tysiącami kamperparków w Europie, miał ją w naszej wyprawie Mazurek, przy każdym miejscu postojowym oznaczonym w tej książce był opis pozycja GPS, ile kamperków się zmieści, czy jest prąd, woda i możliwość zrzutu nieczystości, ewentualny koszt postoju.
Ta książka ADAC Leszka bardzo nam pomogła przy określaniu trasy na następny dzień.
Ja miałem w swojej automapie wczytane jako POI kamperparki (opisywał to na forum CT kolega JAWA http://www.camperteam.pl/...opic.php?t=8102 ). Jest prosta obsługa, wpisujesz do automapy miasto do którego chcesz zajechać na nocleg, naciskasz pokaż, potem pokaż POI, następnie pokaż kamperparki w okolicy tego miasta, wybierasz którykolwiek, naciskasz prowadź i dalej już nawigacja Cię prowadzi.

Nie mniej pierwsze 2 noce w Holandii spędziliśmy na Campingu VLIEGENBOS Amsterdam ul. Meeuwenlaan 138 – nieduży Camping po 25 Euro za dobę od kampera +2 osoby bez prądu (z prądem 3 Euro więcej).
Dobre położenie Campingu, z którego parę minut rowerem dojechaliśmy do przystani promowej, rowery zostawiliśmy przypięte do stojaków, 5-minut promem przez kanał i wylądowaliśmy na zapleczu dworca głównego Amsterdamu – czyli w centrum miasta.

Poniżej kilka zdjęć z Halandii, etapu naszej trasy do Francji.

Krystian - 2010-11-14, 18:46

Każdy słyszał o tym że. od zawsze Holandia musiała sobie radzić z zalewającą ich wodą, musieli (i teraz też muszą) przepompowywać tę wodę do kanałów wyżej położonych.
cirrustravel - 2010-12-16, 19:38

Gratuluję wspaniałej wyprawy i zgranej paczki :)
janus - 2010-12-16, 20:54

No pięknie :shock:
Taka trasa, :roll: taki wątek, :roll: no i ładny początek opisu :roza: a ja dopiero teraz tu trafiłem :oops:
Czekam Krystianie na więcej (także zdjęć - szczególnie z udziałem kamperka :oko )

ToDe87 - 2011-01-14, 13:22

Super wycieczka, nastepnym razem polecam jeszcze zwiedzić Bretanie :wyszczerzony: widoki nie mniej piękne:) Zaplanowałem bardzo podobną wycieczkę, jeżeli bylibyście w stanie mi coś doradzić, jakoś pomóc to zapraszam na mój topic ;)
http://www.camperteam.pl/...opic.php?t=9384
Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group