Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Zagraniczne - Grecja znowu 2022

rakro1 - 2022-05-21, 20:07
Temat postu: Grecja znowu 2022
Witam Państwa.
Faktycznie trochę za dużo tej Grecji na forum ale będę się streszczał i wrzucę po kilka fotek z każdego miejsca.
Ruszyliśmy z Dębicy ok. południa. To niewątpliwa korzyść z mieszkania na południu Polski, gdy jedzie się w kierunku Bałkanów.
Granicę H/SRB w Roszke przekroczyliśmy przed 21 i był problem, gdyż ostatnio zawsze tam śpimy i ruszamy rano ale nie byłem jeszcze zmęczony.
Fantastycznie jedzie się autostradami. Kawałeczek na Słowacji i przez całe Węgry. Udało się jesienią dokończyć budowę od granicy do Miszkolca i faktycznie daje to ogromną różnicę.
Spaliśmy jednak na tej granicy ale obudziliśmy się za wcześnie więc wystartowaliśmy o piątej w dalszą trasę.
Przejścia graniczne puste. Może jednak warto jechać w połowie tygodnia?
Trasą przez Bitolę z zakupami w Rosomanie dotarliśmy na wieczór do ulubionej miejscówki Basi Muzyk Kato Vasiliko.
Faktycznie super miejsce. Pojemne i na uboczu. Gdyby nie silny wiatr wieczorem zostalibyśmy dłużej ale i tak jechaliśmy jak najbardziej na południe i nie było problemu z ruszeniem dalej.
Miejsce przednie, popatrzcie zresztą sami

rakro1 - 2022-05-21, 20:18

Przenieśliśmy się do Kokovatos. Fajne miejsce, które w zeszłym roku sprzątaliśmy ze ZbigStanem. Ok. Zacharo.
Parking dla kamperów zarośnięty, brak wody, kosza na śmieci i poprzewracane prysznice ale śmieci nie ma.
Sprzątaliśmy jesienią i nowy sezon dopiero nadchodzi wię pewno i to się zmieni.
Wjechaliśmy niemal na plażę, wody mamy zapas. Jest ok. Pojeździliśmy skuterem po okolicy. Jest pusto, dużo miejsc do zatrzymania.
W Loutra Kaiafas wymoczyliśmy się. Niezbyt gorąca wada ale fajna.
Nowe fotki.

Bim - 2022-05-21, 20:56

To zacz obserwację :ok
Komplecik - 2022-05-21, 21:09

Fajne to ulubione :) Basi miejsce.
rakro1 - 2022-05-21, 21:58

Basia ma tych "ulubionych" bardzo dużo. Często korzystam z jej wskazówek i sprawdzają się zawsze.
Coraz trudniej znaleźć w Grecji klimatyczne miejsca nie mając poczucia, że jest się intruzem. W miejscu, o którym piszemy jest idealnie. Piękna przyroda, bardzo dużo miejsca więc nikomu miejscowemu się go nie zajmuje, malutka wioseczka na uboczu cywilizacji więc zapewne tych miejscowych nie ma dużo. I jeszcze szczegół ale też ważny. Niedaleko jest woda na plaży i uzupełnianie jej zapasu nie jest problemem.

Komplecik - 2022-05-21, 22:16

rakro1 napisał/a:
Basia ma tych "ulubionych" bardzo dużo.


To,, ulubione,, na fociach jest fajne :)

rakro1 - 2022-05-22, 17:12

Bardzo dziwne uczucie mieć taki wybór miejsc do postoju. Po objeździe skuterem wybraliśmy najfajniejsze na teraz. 2-3 kilometry od poprzedniego na zachód. Jest niedziela i pusto. Popatrzcie.
rakro1 - 2022-05-22, 17:18

Mamy swój prywatny prysznic, nawet dwa i dwie ławeczki w cieniu. Woda do kąpieli ale mogłaby być kilka stopni cieplejsza. Jutro wezmę termometr do wody. Znowu byliśmy dzisiaj w Loutra Kaiafas. Polecam wszystkim bo pięknie jest ale jest i sztuczka do zrobienia. Trzeba przejść przez zamkniętą bramę. Ma wycięte otwory, jakby stopnie i Greczynki fajnie po nich śmigają.
Temp powietrza 27-29 stopni, w aucie 34-36 ale wieczorem błyskawicznie auto się wychładza i śpi się dobrze.
Pozdrawiam.

rakro1 - 2022-05-22, 18:09

Nowe miejsce i nowe towarzystwo do opieki. Tym razem sprawa jest poważniejsza i możemy tu utknąć na dłużej.
LukF - 2022-05-22, 18:17

rakro1,
Fajnie, że zaczynasz relację z Grecji. Wczoraj podjęliśmy decyzję, że w tym roku też będzie Grecja- głównie wschodni Peleoponez. Czyli w Twoje miejsca raczej nie dojedziemy. Ale będę śledził relację. Fajnego wypoczynku życzę :spoko

Ps. Czy dasz radę dodawać koordynaty, to znacznie ułatwi śledzenie Ciebie?

rakro1 - 2022-05-22, 18:45

Witaj, LukF !!
Jest bardzo dobry dojazd do Ioaniny i ew. dalej do Igumenitsy. Super autostrada, tunele i opłaty małe. Ew. z joaniny autostrada do Patry.
Fajne miejsce opisywał Uhuprzem. Krioneri lub zimna woda. My nie dotarliśmy. To miejsce od Basi, gdzie byliśmy bajkowe.
Natomiast wschód Peloponezu dla mnie nie bardzo aby na dziko i fajnie.
Ale wszędzie fajnie. Zaczynają się upały więc może kampingi aby używać klimy.
Kiedy jedziecie i którędy?

LukF - 2022-05-22, 22:56

rakro1 napisał/a:

Kiedy jedziecie i którędy?

Jedziemy za miesiąc po zakończeniu szkoły czyli 24 czerwca.
Trasa przez Serbię i Macedonię. A dalej szukam inspiracji: jak zajechać szybko i tanio? :mrgreen:

rakro1 - 2022-05-23, 08:34

Jeśli wschodni Peloponez to chyba w Macedonii nie na przejście w Evzoni tylko na Bitolę. Jest to gorsza jakościowo droga ale jedziesz kawałek na tańszym, macedońskim paliwie. Paliwo w Macedonii kosztuje 86 denarów. Wg. moich, w zaokrągleniu wyliczeń to 6.80 pln. W Grecji ceny różne ale w widełkach 1.8 - 1.86 euro. Dlatego kawałek trasy taniej ale nie musi to mieć decydującego znaczenia.
rakro1 - 2022-05-23, 08:37

No i w kwestii tanio. Autostrada do Belgradu kosztowała 9 euro ale za Belgradem, przed Macedonią 38 euro. To robi wrażenie ale jest to opłata za ogromny kawał porządnej drogi.
Banan - 2022-05-23, 10:19

rakro1 napisał/a:
Faktycznie trochę za dużo tej Grecji na forum ale będę się streszczał i wrzucę po kilka fotek z każdego miejsca.

Nic bardziej mylnego :bigok
Każda relacja jest mile widziana, a patrząc na ilość odsłon, to nie tylko moje zdanie.
Nadawaj więc bez skrępowania :hello
No koledzy, polać mu, bo się chłop krępuje :haha:
:pifko

gryz3k - 2022-05-23, 10:43

Banan napisał/a:
No koledzy, polać mu, bo się chłop krępuje


Polane... :spoko

rakro1 - 2022-05-23, 11:27

Luz, beztroska, płyny rozluźniające spowalniają czy wręcz wyłączają myślenie. Cofnięcie w ewolucji spowodowało, że dopiero teraz dotarło o jakich terenach myślał LukF pisząc o wschodnim Peloponezie.
Dojazd na wschód chyba lepszy przez Evzoni na Saloniki i potem w dół na Korynt. Droższy przjazd. Z Salonik chyba ok.100 euro za autostrady nie licząc paliwa. Można też z Bitoli przez Kozani przebić się na wschód.
Wschód ciekawszy bez dwóch zdań.
Mam zawsze mało czasu i wiek daje się we znaki więc wybieram autostrady i staram się jechać szybko. W Serbi, aby tam. Ie tankować jechałem 100/godz.i po zatankowaniu na Węgrzch dojechałem do Macedonii z zapasem ok. 25 litrów paliwa z 90. Najmniejsze spalanie mam na bocznych drogach a prz 110-120 porażka.

rakro1 - 2022-05-23, 11:35

I coś dla duszy.
prusiak - 2022-05-23, 11:57

rakro1,
Poopieram pozostałych członków forum, że nigdy relacji z wyjazdów za wiele nie będzie. :)
A szczególnie Twoja relacja , przy greckich planach moich innych kolegów i koleżanek jak najbardziej wskazana. Najświeższe dane są bardzo pożądane.

rakro1 napisał/a:
I coś dla duszy.

Nie mogę tego namierzyć, gdzie to dokładnie jest?

rakro1 - 2022-05-23, 12:08

Almiriki Beach Bar
https://maps.app.goo.gl/pqpHXjyXRbWh6aYe8
Dziękuję pięknie wszystkim za wsparcie.
Zmierzyłem temperaturę wody i tu pozdrowienia dla kolegi Jarek49.
To nauczył mnie jeździć z termometrem i że bez tego się nie liczy.
Woda 21 stopni.Myślę, że mało ale wchodzi się i pływa super. Zresztą nie mam wyjścia, przy młodszej, pamiętającej dawne czasy żonie muszę.
Nie czuję się jak stary lew, przywódca stada podgryzany przez młodszych rywali ale trzeba trzymać rękę na pulsie.
Teraz tu jest pusto ale w sezonie też da się stanąć.
Niedaleko tego miejsca, w zeszłym roku spotkaliśmy się z Wołodią i Ysmahem. Jeśli czytacie pozdrawiam.

rakro1 - 2022-05-23, 18:00

Będąc w tej okolicy jeździmy skuterem do Loutra Kaifas. Można też rowerem bo to ok.8 kilometrów boczną drogą wychodzącą z miejsca gdzie jest targ ( chyba we wtorki, mowa o Zaharo ). Główna droga niefajna na rower bo ruch duży.
Jest tu piękne jeziora i grota skalna z termalną, nie gorącą wodą. Ale też nie zimną. Fajnie się w niej siedzi.
Poza sezonem, gdy spa nieczynne oficjalnie miejscowi Grecy przechodzą prze płot ( na zdjęciu bramy są otwory wycięte dla łatwiejszego przechodzenia). Jest to jakby łamanie prawa ale to łamanie jest usankcjonowane zwyczajowo.
Będzie również zdjęcie psów, które obowiązkowo dokarmiamy. Siedem sztuk, kochane, bystre i przyjacielskie. Na zdjęciu sześć bo siódmy nie odstępuje skutera, przy którym dostaje jedzenie i nie udało się go zmieścić na fotce.
I jeszcze, pochwalę się. Za chwilę odpalam grila dla kotletów jagnięcych.
I zachód słońca niedługo czyli jak w robocie kolejny dzień zleciał).

LukF - 2022-05-23, 20:38

rakro1 napisał/a:
Jeśli wschodni Peloponez to chyba w Macedonii nie na przejście w Evzoni tylko na Bitolę. Jest to gorsza jakościowo droga ale jedziesz kawałek na tańszym, macedońskim paliwie. Paliwo w Macedonii kosztuje 86 denarów. Wg. moich, w zaokrągleniu wyliczeń to 6.80 pln. W Grecji ceny różne ale w widełkach 1.8 - 1.86 euro. Dlatego kawałek trasy taniej ale nie musi to mieć decydującego znaczenia.


Konkretne informacje cenię sobie bardzo. Dziękuję.

:pifko

Ps. Skąd masz te kotlety z barana? Gdzie kupiłeś?

samotny wilk - 2022-05-23, 21:03

"rakro1" - "Będąc w tej okolicy jeździmy skuterem do Loutra Kaifas".

Wspomniana miejscowość jest jednoczłonowa, chyba - Kaiafas. To w niej jest rzeczone źródło termalne o nazwie jak miejscowość: Kaiafas Thermal Springs.
Namiar: 37.51954, 21.60271.

Natomiast miejscowość Loutra znajduje się na północy Grecji. Tam też jest naturalne źródełko termalne o nazwie: Hot springs of Loutra Eleftherion. Darmowe, ale malutkie, niczym bajorko. Czasem bywa, że lepsze takie niż nic. :mrgreen:
Namiar: 40.73738, 24.08876.
No, ale nie jest to już Peloponez.
:spoko

LukF - 2022-05-23, 21:49

rakro1,

Możesz koordynaty dołączać? Proszę :bukiet:

rakro1 - 2022-05-23, 21:55

Wilku, drogi - piszę coraz grubszymi palcami na ekranie samsunga galaxy.
Wybaczcie wszyscy kłopoty z literówką. Bezwzględnie chodzi o Kaiafas. Po sąsiedzku z Zaharo.
Pisząc dzisiaj do Was w stanie uśpienia intelektualnego zamiast trzeba napisałem czeba !! I cóż z Ty m zrobić? Bywa. Boli. I żyć muszę z tym nadal.
Co do nie baraniny a jagnięciny dokładnie - arnaki. O to trzeba pytać. W każdym mięsnym sklepie i na każdym mięsnym stoisku w większych marketach. Arnaki paidakia to żeberka. Mniej mięsa, chyba więcej tłuszczu ale więcej obgryzania. Można prosić o kotlety to mięsa większe kawałki i tłuszcz łatwiejszy do ominięcia. Można kupić goleń. Wybrane mięso kroją na grila. Zawsze pokazują kawałek, który ma być pocięty i często wynoszą świerzy z chłodni. Ich "mięsne sklepy" od naszych dzieli przepaść. Tu jest kultura, szacunek, życzliwość. U nas szwindel i załamka.
Proście o arnaki ! Smak bajeczny z naszą baraniną nieporównywalny.
Na początek w knajpie zapytajcie o arnaki paidakia aby zakochać się a potem już będzie z górki.

rakro1 - 2022-05-23, 22:02

Tu gdzie jesteśmy dzień drugi podałem ale chętnie, po kolei to wklepię.
Almiriki Beach Bar
https://maps.app.goo.gl/pqpHXjyXRbWh6aYe8
Poprzednio Pinezka
https://maps.app.goo.gl/UzAChM6KxoeEZuZWA
Źródła termalne Pinezka
https://maps.app.goo.gl/K1UNcqF8MMZjKn9i9

LukF - 2022-05-24, 07:51

rakro1,
Pięknie dziękuję za namiary. Czekam na kolejne miejsca i zdjęcia.

Oraz czekam na telefon od Andrzeja73 :mikolaj

rakro1 - 2022-05-24, 16:21

No i znowu wtopa. Pochwaliłem się kupionym termometrem. Wożę go od kilku lat. Kupionym bez instrukcji i wszystko wydawało się proste. Dzisiaj odkryłem, że jedna kreska na skali to dwa stopnie. Czyli ostatnio to nie było 21 a 22 a dzisiaj jest 24 stopnie. Woda super ciepła, można z niej nie wychodzić.
Nie będzie dzisiaj zdjęć z grilem w roli głównej. Po pochopnej wizycie na targu na drugie śniadanie był szpinak a za chwilę, na obiad szparagówka. To wszystko dla mojego dobra więc poszedłem za ciosem i zrobiłem, od rana dzień bez alkoholu. Da się? Jasne!! Ale do wieczora daleko.
Dalej plaża pusta, na drogach pojedyncze kampery sle nie nasze. Czyżby wszyscy pojechali do Turcji??
Pozdrówka.

Bim - 2022-05-24, 16:32

rakro1 napisał/a:
dla mojego dobra więc poszedłem za ciosem i zrobiłem, od rana dzień bez alkoholu. Da się? Jasne!! Ale do wieczora daleko.


:haha: :haha: :pifko

yamah - 2022-05-25, 11:46

rakro1 napisał/a:
. Czyżby wszyscy pojechali do Turcji??
Pozdrówka.

Nie całkiem prawda :wyszczerzony: ale jest nas tu kilka załóg z Polski które spotkałem :ok
Relacja będzie po powrocie
Pozdrawiam Rafał :spoko

rakro1 - 2022-05-25, 13:37

Yamah, pojawiły się załogi z Polski, w tym Twoje poprzednie auto.
Serdeczności posyłam.

rakro1 - 2022-05-26, 15:05

Nowe miejsce Pinezka
https://maps.app.goo.gl/aPuBiDKPZaeunJPA8
Wczoraj wieczorem wizyta w obozie Jurka i Ryszarda i fajny, choć za krótki wieczór. Kupiliśmy 15 litrów w sklepiku w Elai i trzeba to było potem przewieźć na skuterze do Zaharo. Rano pływanie/pakowanie/gorące żródła w Kaiafas i ostatnie karmienie psów.
Szybka trasa na Kalametę. Nie przez góry i jesteśmy w Bouce. W lasku kolej yny kamper z Polski. Jest nas coraz więcej. Później odwiedziny bo zaraz zaczyna się mecz tenisowy Igi "naszej".
I myśl na osobny może wątek - wmawianie, że kamper jest dla każdego to kłamstwo i wpędzanie łatwowiernych w kłopoty!!
Dlaczego to piszę? W, w miarę nowym aucie miałem kolejną awarię. Dotyczy to zabudowy oczywiście. Materiały ją to najtańsze z możliwych, dostępne w internecie odpady. W zeszłym roku przestał działać kran kuchenny. Szybko dorobiłem dodatkowy włącznik i działało. Później rozebrałem w domu. Mikrostycznik działał ale wolałem kran wymienić. Dzisiaj przestały działać wszystkie krany. Padła pompa i na szczęście miałem zapasową z dawnych przeróbek. Auto już znam więc w kilka minut pompę wymieniłem.
Ktoś kto w domu nic nie umie robić w kamperze nie da rady.
Pozdrawiam Was serdecznie i foty

LukF - 2022-05-26, 17:19

rakro1 napisał/a:
Padła pompa i na szczęście miałem zapasową z dawnych przeróbek. Auto już znam więc w kilka minut pompę wymieniłem.
Ktoś kto w domu nic nie umie robić w kamperze nie da rady.


Brawo Ty :pifko

rakro1 - 2022-05-26, 19:31

LukF - pięknie dziękuję ale napisałem nie dla chwalenia się i nie dla piwa. Już nie pamiętam kiedy piwo piłem - teraz wino czerwone, przedtem whyski, wczoraj rakiję ... :-P :roll:
Tak naprawdę to chodziło mi o to, że jednak jest to hobby dla wybranych i nie dla każdego.
Drugi wątek to jakiej jakości jest zabudowa naszych aut. Przynajmniej niektórych firm. Pisałem już, że materiały bardzo delikatne i jakby papierowe.
Pisałem też, że szyłem pokrowce ale nie pisałem o dodatkowym zbiorniku pod podłogą 70 litrów na wodę zasilającym również przeze mnie zrobionym prysznicu zewnętrznym mieszczącym w się w schowku po butlach. I o butli pod podwoziem LPG w stylu Twojego brata. Dorobiłem a w zasadzie zabudowałem cztery schowki wykryte w zabudowie auta. Producent zostawił cztery duże przestrzenie bez dostępu. Kto jeździ ten wie jak ważny jest każdy schowek.
Można by długo wyliczać dowody na to, że ktoś kto zarabia na produkcji kamperów nigdy z nich nie korzysta. Dorobiłem dodatkowe gniazda do ładowania. Nie zdążyłem zrobić ściemniacza do led pod markizą więc siedzimy wieczorami przy światełki z garażu. Jest w sam raz.
Ale tak ogólnie to jestem z życia baardzo zadowolony. Te mankamenty nie zatruwają mi życia co nie znaczy, że ich nie zauważam. :nono

LukF - 2022-05-27, 07:56

rakro1 napisał/a:
jest to hobby dla wybranych i nie dla każdego.


Od razu czuję się lepiej :haha:

Janusszr - 2022-05-27, 08:48

Jeżeli ktoś potrafi "narządzić" człowieka, to z kamperem na pewno nie będzie miał problemów :szeroki_usmiech
007jędruś - 2022-05-27, 10:18

Fajna relacja na przednówku, aby do września :wyszczerzony:
rakro1 - 2022-05-27, 15:31

Witaj Andrzej! Miło pomyśleć o Tobie. Może we wrześniu uda się razem. Może nawet, po drodze odwiedzisz nas w Dębicy?
Teraz zdjęcia. Pojechaliśmy skuterem w góry do przepięknego wodospadu.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-05-27, 15:44

Wreszcie znalazłam,ale na razie muszę zrobić przelewy,a potem podyskutujemy w Twoim poście :roza:
rakro1 - 2022-05-27, 15:47

Pinezka
https://maps.app.goo.gl/bmFTAqFcUvX8oymp9
Okoł 30 kilometrów od naszego miejsca postoju. Super wycieczka. Polecam bardzo. Końcówka dojazdu szutrową drogą i jeśli ubrudzicie auta.
Więcej zdjęć tego miejsca znajdziecie w googlach.
Super spacer, wymaga dobrych butów choć mogą to być solidne sandały.
Przy okazji zareklamuje mój wybór. Od wielu lat używamy sandałów firmy Teva. Rewelacyjne.
Jest tam bardzo dużo ludzi i atmosfera pikniku. W tej wodzie daje się pływać i orzeźwia to bardzo.
W powrotnej jakaś knajpa i przejazd przez klimatyczne wioseczki.
Czy muszę dodawać, że miejsce wodospadu zaznaczyła mi kiedyś na mspie znana miłośniczka wodospadów Basia Muzyk??
Zbadaliśmy w pobliżu kilka plaż ale wszystkie to była strata czasu.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-05-27, 17:38

Akurat w Bouce wolimy stać z drugiej strony jak wy.To przyzwyczajenie w latach 2009-2012,nie bywało sie po całym Peloponezie a tylko Elea,oraz Messyna Bouka,stale spotykało sie tych samych kamperujacych.Potem za namowa niemcow była 2 razy Kreta,a teraz Peloponez w jednym palcu.Chociaż stale odkrywam jeszcze perełki.
Stwierdzam jednak ze Pounda na wschodnim palcu,oraz Egremi na wyspie Lefkada to dwa miejsca gdzie moge bywać za każda wizyta w Grecji.
Rakro,dzieki za pochwały,pytałam zięcia o stary aparat foto,bo z niego bym umiała dawać foty.Relacja bez fot to nie to samo.
Ciekawa jestem czy w końcu ktoś siądzie przy mnie i pokaże,a nie tylko instrukcje na papierze :haha:
Ja juz mam plan na jesień na fejsie pokazywalam nowe zakupione w promocji przewodniki.Na razie dom,i dbanie o zdrowie,no i czekanie na operacje kierowcy.Uwielbiam ogladanie map i przewodników,no i relacje na CT.Facebok to nie to samo,nowi ludzie nie znajacy sie ze soba tak jak my wszyscy naCamper Team.Szkoda ze nie pyaka sie tak łatwo fot jak na fejsie.
Rakro i Magda pozdrawiam.Barbara :roza: :kwiatki: :roza: :kwiatek2

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-05-27, 18:02

Co do wodospadów to niestety zła pogoda i brak opisów sprawił ze nie dotarlismy do duzego wodospadu Lepidas,no i bylismy sami,tak że nie było kogo zapytać :haha:
Masz racje nie ma tam fajnych plaż np. ta gdzie stoi sie na asfalcie kamper jeden za drugim bez widoku na plażę,zapomniałam nazwy a na mapse me nie pisze ,zaraz za Bouka w prawo,przed Wieliką :!:

rakro1 - 2022-05-27, 20:01

Basiu- dziękujemy za pozdrowienia, trzymajcie się ze Zbyszkiem.
Wklejanie zdjęć zacznij od ściągnięcia aplikacji na telefon do zmniejszania zdjęć. Być może, że wspólnie ją już kiedyś ściągnęliśmy do Twojego telefonu i ją masz. Moja nazywa się Zmniejsz zdjęcie ale może być inna.
Zacznij pracować na tej aplikacji aby ją poznać. Rób fotkę. Otwórz aplikację i zmniejszaj nią rozmiar zdjęcia. W tej mojej trzeba zmniejszyć zdjęcie 50% aby dało się go wysłać do naszego forum.
Potem, gdy do relacji chcesz dodać zmniejszone zdjęcie klikasz w okienko
"wybierz plik" i otworzą Ci się możliwości skąd możesz pobrać zdjęcie i wybierasz aplikację służącą do zmniejszania fotek i klkasz w zmniejszone zdjęcie. I ćwiczysz, ćwiczysz ...🌹🌺

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-05-27, 20:40

Proste na papierze,inny kolega z forum też mi dał 5 punktow do wykonania itd,za stara jestem, na fejsie pyk i juz foty wklejone. :lol: Musi być nauczyciel koło mnie.Ale do wrzesnia moze sie uda.W teori wyjazdów,jestem mocniejsza bo czytam i przegladam mapy, :kwiatek2 tak samo wstydze sie użyć tłumacza ,raz mi sie udało,bo chodziło o sól,ale sobie radzimy :haha: :haha: znowu poznaliśmy kilka nowych miejsc w których jeszcze nie bylismy.Część kolegów jest ze mna na fejsie i ma też naszego mesengera,zresztą obsługuje 2 telefony,a koleżanki moje byłe podróżniczki zero
Przez tego fejsa A 627 czuwa :!: zapomnialam prawie jak sie włacza komputer :haha:

rakro1 - 2022-05-28, 14:19

Kolejny upalny dzień. Pojechaliśmy skuterem w stronę Kalamaty, za rzekę przy której stoi auto. Jest tu dużo kanałów wodnych i wieczorem, gdy przy hodzi pora ataku nie ma ochrony przed komarami. To jedyny minus tego miejsca. Godzinę trzeba przesiedzoeć w aucie.
Za rzeką dalej kilometry plaż z prysznicami. Bez drzew i cienia ale o tej porze roku ten cień niepotrzebny. Wieczorem auto wy hładza się błyskawicznie.
Potem zakupy. I tu, przy Lidlu widać jak dużo kamperów jest w okolicy. Co ciekawe nikt z kamlerowców nie robi zakupów w sklepach greckich a wydają się dużo ciekawsze.
Nasze załogi w Elai zakupiły dziś jagnięcinę na grila. Czuję się trochę odpowiedzialny ..
Będą zdjęcia z toru motorowego. Fantastyczne miejsce. Można by godzinami w męskim gronie oglądać i słuchać ...
Takie tory, dla nauki młodych powinny być powszechne.

rakro1 - 2022-05-28, 19:46

LukF - cały czas zastanawiam się nad Twoim wyjazdem w czerwcu. Już teraz są bardzo męczące upały ale wieczory cudownie chłodne. Noce zimne i śpi się super. Faktem jest, że nie stoimy w cieniu ale tych zacienionych miejsc nie jest znowu tak dużo.
Wiadomo, że się jeździ przez cały sezon ale musisz zrobić sobie taką marszrutę w ocienionych miejscach. Pomożemy wszyscy :spoko

rakro1 - 2022-05-29, 19:20

Dzisiaj wykorzystaliśmy pogorszenie pogody na błyskawiczną zmianę miejsca pobytu. Ruszyliśmy do Kokkinias Beach
https://maps.app.goo.gl/Nrjz8TEDFxhq7gE98
Wiedzie w to miejsce piękna widokowa trasa przez góry Tajget. Super sprawa ale my pojechaliśmy autostradą - szybciej, spokojniej, z tempomatem, w sumie 10 euro na bramkach a dla auta i kierowcy korzyść ogromna.
Góry widzieliśmy z oddali i są piękne.
Na miejscu zła pogoda więc przeskoczyliśmy w kameralne, piękne miejsce
Asopos
https://maps.app.goo.gl/8uW5ZM6ZKhCipZUb6
Zajrzeliśmy też do Mpozas
https://maps.app.goo.gl/2PdX7sHHi1DDd1Tk6
Ale za dużo Niemców w wypasionych autach. Na pewno mają regulamin obozowiska.
Trzy fotki z miejsca gdzie jesteśmy i trzy z Kokinias .

LukF - 2022-05-29, 20:06

rakro1,

Dzięki, że o nas myślisz, to miłe. Fajne zdjęcia. Pozdrawiam serdecznie :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-05-29, 22:09

Czy stoicie pod tym samym prysznicem?My jak zwykle koło przebieralni był chyba zimował ten anglik co stał koło baru.Pomarańczy było w brud,od anglika,od niemca,no i spod drzew.Szkoda że z Bozas gdzie byliśmy samiusieńcy nie pojechaliście na łache piachu w Poundzie??
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-05-29, 22:20

Z.szykuje naszego dziadka kampera do przeglądu,nawet się w całości nie wypakowaliśmy,a ja w ramach wolnego czasu zerkam na mapy,no i myślę już o tym czy uda się by moje urodziny/76/,były gdzieś na Bałkanach :haha:
rakro1 - 2022-05-30, 10:46

Trochę słońca posyłam ..
Basiu, dzięki za wskazówki, pewno za kilka godzin lub jutro ruszymy do Poundy :pifko
Ten Anglik dużo większy niż w zrszłym roku, przykro patrzeć.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-05-30, 12:49

Tu jesteście w Tigani po prawej stronie,latem błekitna plaża ale nie wolno stać :!:
Te miejsca co ci podałam to winniscie być zachwyceni.
A Tyrou,tak jak wy nigdy nie zaglądaliśmy,dopiero kolega Spax mnie namówił.W tym miejscu co mówiłam jest najbezpeczniejsze spanie na dziko.No i plaza z bialymi i druga z czarnymi kamieniami,a z głównej drogi widac stojące tam i troche zaniedbane wiatraki.Pomarańcze niezbierane w całym miasteczku bo stare odmiany,pisałam w mojej niestety bez fot,relacji.Ja już dostaje fiksacji że siedzimy w domu.
Nie wiem czy nie przyjedziemy do Ciebie po prośbie jak sobie nie poradzimy ze Zbyszka sprawą :haha:
Przygotowujemy tzn.Z.auto do przegladu,kolega Richard polecił nam fajna nawigacje,bo modekom sie zepsuł,jechsalismy na sytarym Beckerze,a nasza rodzinka nie interesuje sie kamperowaniem :!: :!: :!:

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-05-30, 14:27

Chyba tym razem coś zawaliłam i przyszła zapłata za Serbię lub Macedonie?ale mówi sie trudno,2 miesiące gadania i internetu mielismy w ramach abonamentu :haha:
rakro1 - 2022-05-30, 18:14

Pounda - piękna droga dojazdowa przez góry i okazja obejrzeć Grecję prowincjonalną. Przejazd przez miasteczka, gdzie tradycją wydaje się budowanie domów na środku ulicy. Wiem, że domy były pierwsze ale jazda przez te miejscowości bywa okrutna.
Wiatr mocny, nie bez powodu to kraina kitesurferów ( moje czekające na spełnienie marzenie). I mimo, że obok portu dla promów znaleźliśmy super miejsce do postoju decydujemy się na odjazd aby uciec od wiatru.

rakro1 - 2022-05-30, 18:30

Pinezka
https://maps.app.goo.gl/q5j6KoQcFUXEMu2i7
No, proszę Państwa! Opłaciło się błądzić parę godzin.
Super miejsce, zapiszcie w pamięci. Duże, ocieniające drzewa, piękna plaża i prysznice. Aż głupi, że przykleiliśmy się do młodych ludzi z Francji ale nie sposób było z tego zrezygnować.
Ceną za drzewa jest niemożność złapania sygnału z satelity aby obejrzeć kolejny mecz Igi Świątek. Trudno.
Nie umiem powiedzieć czy zrzucimy skuter aby zbadać okolicę i jak długo tu będziemy ale miejsce wydaje się przednie.

rakro1 - 2022-05-30, 18:38

Basiu, takie wtopy z włączonym telefonem poz unią nie tylko Tobie zdarzały się i zdarzać się będą. To się wlicza w koszty wyjazdu i zapomina.
Z naszą rodziną jest inaczej. Bardzo nasze kampery ich interesowały ale skutecznie zniechęcaliśmy ich.
Pozdrówka.

Bim - 2022-05-30, 19:45

Rafała zrzucaj skuter bo wszyscy, którzy są bez kajta walą na prom a to moze być ciekawa okolica
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-05-30, 22:50

Czyli jestescie od Agios Georgios za kapliczka,to dobrze że prysznice czynne bo przy nas były nieczynne,przy plazy jak by 2 miejsca na kampery,wszystko to znamy. Trzeba wjechac od miasteczek,ale przy nas nawet dojazdy były nieprzygotowane Objechalismy te plażki i wrócilismy do Poundy.Macie piękny rejon do przegladu :!:
Znamy te wszystkie miejsca,ale wolimy Pounde jak nie wieje.

rakro1 - 2022-05-31, 11:15

Byliśmy dzisiaj w Neapoli. Wybrzeże po drodze i dalej skaliste. Nie znaleźliśmy nic fajnego. Samo Neapoli nie za ładne. Port dla dużych promów i porcik dla małych, pięknych łódek. W zasadzie chodziło o zakupy, w tym 1.4 kg jagnięciny. Teraz sjesta ale wrócimy dp Poundy i na wyspę chyba też.
Tu już czuje się upały i w nocy gorąco.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-05-31, 11:57

Pounda stanie może mniej luksusowe,za to widoki i plaża urokliwe,jedziecie chyba tą wąską droga ale przez 3 plaże,każda jest inna,w sobotę w Neapoli laiki,no i powrót do nowej drogi i Monenwazji też przez Neapoli.Niektórzy zwiedzają jaskinię.Jest tam też wodospad tak pokazuje maps me,prawie dla Waszego motorka,skalne miasto też fajne ale nie nad morzem??
rakro1 - 2022-05-31, 20:27

Bim, miałeś rację jest tu co zwiedzać. W bezpośredniej okolicy auta hektary upraw rolniczych poprzecinanych labiryntem dróżek. Po 40 minutach jazdy trafiliśmy przypadkiem na nasze auto. I fajnie bo paliwo się kończyła a mam kanister jeszcze z Pl więc uzupełniłem. Ładują teraz czerwoną cebulę na ogromne ciężarówki. Niesamowity zapach cebuli unosi się w powietrzu. Pracują Pakistańczycy i inne nacje z dalekiego wschodu.
Są też ogromne pola kapusty czy aloesu. I oczywiście oliwki.
Na zachód od Poundy krajobraz księżycowy. Niemal nic nie rośnie, brzeg skalisty a droga jakby wykuta w skałach. Jazda skuterem słabo wychodzi ale widoki są nieprzeciętne.
Wieczór już przy aucie. Jest to tak dobre miejsce, że kilkaset metrów od nas zacumował ogromny statek. Dziwnie to wyglądało, gdy manewrował. Jakby próbował nas zaatakować - zobaczymy rano.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-05-31, 22:08

Z.mial używane na cebuli ja nie,no zobaczymy jak wam się spodoba,do końca pobytu w tym rejonie.
rakro1 - 2022-06-01, 16:45

Jest świetnie. Pojeździliśmy po wyspie. Mniej sławna plaża najpierw. Jes okolice ładne i jest co zobaczyć. Czy chciałbym stać na patelni jak kampery tam bytujące? Nigdy. Są fajniejsze miejsca ale faktycznie piasek piękny.
Po wizycie, w porcie świetna kawa cappucino, tu nie jest ulepkiem jak w Pl.
Do tego słodka bułka z nadzieniem jakby budyniowym posypana cynamonem. Pycha. Trzeba się śpieszyć bo takie bułki tylko rano.
Teraz zdjęcia a potem druga, najpiękniejsza.

rakro1 - 2022-06-01, 16:58

Druga plaża faktycznie robi wrażenie. Kolor morza, piękny piasek, fajne jachty na wodzie. I to co jest zaletą całej wyspy - brak ludzi. W sezonie musi być dużo turystów.
Czy warto tu wjechać na postój?? Chyba nie. Ciężkie warunki bytowe dla nas. Gdybym nie miał skutera lub rowerów elektrycznych, bo zwykłe bardzo słabo wyglądają w tych temperaturach i górkach zostawiłbym auto przed portem i na wyspie wypożyczył skuter. Jest duża wypożyczalnia.

Bim - 2022-06-01, 18:01

Rafał ile teraz tak z ciekawości koszt za osobę i skuter płaciliście na promie ?
rakro1 - 2022-06-01, 18:17

W tamtą stronę 6 a z powrotem 5 euro. Pozdr. Do zobaczenia, we wrześniu może :spoko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-06-01, 18:40

Wyspa pasuje by była pogada by tam płynac nawet skuterem.My mieliśmy taki wiatr ze tylko paralotnie fruwały.Ale sama Pounda jest piekna łacha piachu ,jak wyschną słone drogi dojazdowe,to dużo kamperów stoi za wykopaliskami przy samym morzu.Dużo kamperów na ciężarówkach,by nie zakopać sie w piach.Woda z brzegu płytka raj dla dzieci i słabo pływajacych :!: Całe południe na wschodzie jest piekne :roza:
rakro1 - 2022-06-01, 19:55

Owszem. Ta plaża w Poundzie jest świetna i fajne miejsca aby stanąć na dłużej. Przejazd przez wyschnięte jezioro dla osobówek spoko. Bałem się swoim bo mam dar do zagrzebywania się.
Pisałem o skuterze na tą wysepkę bo autem nigdy się tak nie zwiedzi.
Natomiast na pewno można wjechać autem i posiedzieć dłużej. To było moje osobiste zdanie, że ja nie chciałbym.

rakro1 - 2022-06-02, 20:16

Upały okrutne i trzeba powoli przenieść się na północ. W godzinach południowych marzeniami przenoszę się na północ, np do Islandii.
Rano, plażą przeszliśmy do Poundy. Plaża jak w Pl ale pływanie co jakiś czas w Bałtyku by nie przeszło. Bardzo dużo fajnych miejsc na postój ale trzeba by podjechać od Magganos. Dojazd do tego baru i plaży przez gaje oliwane a potem droga wzdłuż moża w stronę Poundy i fajne miejscówki. Prysznice na plaży obok baru ale woda nie z baru.
Po południu skuterem do Neapoli a w zasadzie za to miasto.
Drogą wzdłuż morza dojazd do zbiegowiska kamperów przy fajnej plażyczce.
Oczywiście Francuzi i Niemcy. A nad nimi, na cypelu piękny kościółek. Będą foty. W porcie, już przy kolacji zobaczyliśmy wpływający jacht z Polski ale nie zaczepialiśmy ich.

SZEJK - 2022-06-02, 20:40

Podróżuje razem z Wami.

Dla ochłody leci zimne jak nic. :pifko

rakro1 - 2022-06-02, 21:43

Szejku Kochany. To moje marzenie abyśmy kiedyś mogli pojechać do Grecji razem. Obmyślałem to już w tym roku i musi się kiedyś udać. Piękny kraj, cudowni, prości ludzie. I żyje się tu powolutku, z uśmiechem i radością z małych rzeczy. Codziennie na placyk, gdzie stoimy przyjeżdżają auta z ludźmi, których już rozpoznajemy i pozdrawiamy się serdecznie.
Wystarczy, mijając się pozdrowić ich i w ułamku sekundy na poważnej, bez mimiki twarzy pojawia się uśmiech i tyle serdeczności, że nawet jeżdżąc skuterem staramy się ich " zaczepiać".
I to nie oni brali kredyty od p.Mercel. Żyją skromnie. Widujemy też ogromne posiadłości z lądowiskami dla helikopterów i prywatnymi przystaniami dla jachtów. I to też Grecja. Ale ta na co dzień spotykana, jest najpiękniejsza.
Zapraszam :bukiet:

SZEJK - 2022-06-02, 22:59

Rafał!!! fantastycznie opisujesz Grecję i zachowania tubylców, lubię takie klimaty.

A wspólna podróż jest możliwa tylko trzeba mocno chcieć. :szeroki_usmiech

rakro1 - 2022-06-03, 13:57

No i nie udało się dłużej zostać w tym samym miejscu. Mieliśmy w sobotę pojechać na targ do Neapoli ale coś niezależnego w głowie spakowało skuter i resztę. Przygoda czeka. Jeszcze zdążyliśmy pożegnać się z fajnym chłopakiem urodzonym w USA i takie miał blachy, z Californii na pickupie z nadstawką. Mieszka teraz w Australi ale podróżuje po kraju przodków.
Fajny. I ..już byliśmy w trasie. Do Ag. Fokias. Nazwa sugeruje, że chodzi o święte foki ale tylko analfabecie, czyli mi na wakacjach.
Czy dziwi Was, że jeździmy w miejsca, na odwiedzenie których nalega Basia ?? Basiuniu - każde kolejne wg. Twoich wskazówek jest nieprawdopodobne.To tutaj jakże inne niż poprzednie. Surowe, wietrzne, bez cienia. Groźne morze i fale rozbijające się o skały !!
Jest kilka maluteńkich plażyczek i woda w porciku.
Dwa kampery. Jeden z Włoch a drugi nie wiadomo ale fajni, wysportowani , starsi ludzie. Chodzą, bo są tu oznakowane piesze szlaki i pływają. My tylko pływamy ale za daleko w morze i nagle strach i opamiętanie a potem powolny, niekończący się powrót do porciku, gdzie spokojne wody.
Zaparowane okulary do pływania pogłębiały trudności a ich przetarcie zmniejszyło zagrożenie, którego nie było lub rodziło się powoli ale w naszych głowach.
Jutro dojadą z zakupami dwie załogi z Pl nie zrażone nagłą zmianą miejsca spotkania.
Podnieceni wyjazdem nie pomyśleliśmy, że bez chleba, wina i jag ięciny igrzyska się nie odbędą.
Zdjęcia mają być bazą, linią melodyczną dla Waszej wyobraźni. Nie pokażą tego co musicie dopowiedzieć sobie sami.
Basiu, jesteśmy w Raju :roza:

rakro1 - 2022-06-03, 14:00

Αγ. Φωκάς
https://maps.app.goo.gl/7jcaWWbCDrfmhBNT9
GreG-ryb to są nadal Twoje okolice, wszystko w promieniu kilkunastu kilometrów. Gratuluję i pozdrawiam, z nadzieją na spotkanie.

rakro1 - 2022-06-03, 19:47

I jeszcze zdjęcia ze spaceru na północ. Jest kawałek szutrowej drogi i piękne wybrzeże. Uboga roślinność, bajkowy klimat.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-06-03, 22:19

Rakro bardzo sie ciesze ze sie Wam podoba. :kwiatek2 Historia taka,Mirka Agia Fokia woda,
Robercik nie ma wody jest w godzinach jakis.Dobrze nie jedziemy bo po co. :kwiatek Jak sie czyta forum CT to i sie wyczyta.Nie wiem kto ale wkleił piekne foty i turkusy jakiś kolega,dodzwoniłam sie do niego,a on mowi Agia Fokias. :kwiatki:
Od tej pory nie omijamy tego miejsca i pieknej nowej drogi,nawet jak wieje to jedziemmy gdzies a potem wracamy.Malenki porcik,Z.za pomaganie przy pchaniu auta został obdarowany,ale również,ochrzaniony że sobie odkreca wode na głównym kranie.Bylismy tam juz kilka razy.Bardzo nam się podoba,no nie pływamy tak wspaniale jak Ty i Magda.Widziałam Wasze wyczyny w Kokinias :spoko Szkoda że nie po drodze Wam plaża Egremi,na Lefkadzie,może konkurować z plaża Balos na Krecie . :kwiatek2 Juz nie odwiedzimy 3 raz,bo jestesmy już starzy,a mojemu Z,wszystkie plaże sie podobaja i sa podobne do siebie,a prom troche drogi :box
Ja stara baba robie w domu,ogrodzie ale cały czas myśle o wyjeździe jesenia ,ale musi być kolacja w Sarajewie lub gdzieś na Bałkanch,no może uda sie w moje wrześniowe urodziny :haha:

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-06-04, 22:24

Czy udało mi sie z piwem?? co to dzisiaj strajk :?:
GreG-ryb - 2022-06-05, 05:47

rakro1 napisał/a:
Αγ. Φωκάς
https://maps.app.goo.gl/7jcaWWbCDrfmhBNT9
GreG-ryb to są nadal Twoje okolice, wszystko w promieniu kilkunastu kilometrów. Gratuluję i pozdrawiam, z nadzieją na spotkanie.

Piękne i malownicze te okolice , jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas i coraz bardziej nie potrafie się doczekać urlopu . Pozdrawiam i również mam nadzieję na wspólne spotkanie. Przyjemnego zwiedzania i czekamy na dalsze relacje dziękuję : ).

rakro1 - 2022-06-06, 10:33

Ag. Fokias to już historia. Przedwczoraj dojechały dwie załogi z Pl, które wcześniej odwiedziliśmy w Elai. Najpierw mecz Igi a potem długi wieczór w świetnym towarzystwie. Następnego dnia oni pojechali do Monemwazji a my dochodziliśmy długo do siebie po imprezie.
Cóż, przyjemności mają swoją cenę.
Ag.Fokias to patelnia. W aucie temp 39,6 s na zewnątrz niewiele niżej. Wiatr ratuje i woda. Temp. wody na największej, otwartej na pełne morze 20 a w osłoniętym porciku 24 stopnie.
Wieczorem, chyba ok. 19 dziwny pomysł aby jechać dalej. Znudziło się już i za gorąco. Po kilku minutach już jechaliśmy. Przez Monemwazję, Skalę do okolic Tripoli. Bardzo żmudna, męcząca droga przez zatłoczone miasteczka.
Mieliśmy do celu, Paralia Astros 37 kilometrów ale miało być przez góry i kiepska, na mapie biała droga. Noc na parkingu jakiejś knajpy i rano w drogę. Okazało się, że cały podjazd zrobiliśmy wieczorem a rano dobra droga cały czas z góry. Zakupy w Astros i plaża...
To nasze sekretne ale nie tajne miejsce. Świetna plaża i morze. Nie ma prysznica ale ew. skuterem, przy okazji zakupów da się dowieźć.
Po drugiej stronie zatoki to Paralia Astros z pięknym zamkiem na szczycie.
Dzisiaj pogoda na kajak ale zawsze tu wieje i z naszego miejsca będą foty z obserwacji kitesurferów.
Pinezka
https://maps.app.goo.gl/TtXdVVfsH2PvAbE78

LukF - 2022-06-06, 13:50

rakro1,

Fajnie się tam macie. Myśmy zrezygnowali z Grecji na koniec czerwca. Za gorąco i za daleko :shock:
A dziecko powie: nudzi mi się :haha:
Trzeba do Grecji jechać wiosną lub jesienią. Ale to za kilka lat.
Pisz dalej, pozdrawiam :spoko

rakro1 - 2022-06-06, 20:44

LukF - już teraz temperatury są trudne do zniesienia i to jest świetna myśl o zmianie terminu. Dziękuję za słowa otuchy i pozdrawiam serdecznie.
Nasze obecne miejsce to Naura2000. Teren wydzielony z zabudowy i rozwoju infrastruktury. Podobny jak w Elai ale są takie i w Polsce. Nie ma drzew. Jest duże jezioro i kanały wodne. Można spacerować lub jeździć na rowerach. Poszliśmy plażą do miejsca odkrytego przez Spaxa ( pozdrawiam)
i jest to miejscówka Basi. Na zdjęciu jest potężny terenowy kamper. Dało się dojść od nas. Dawniej drogę przegradzało duże ujście rzeki. Może wszystko zależy od pory roku?
Na plaży zawsze był prysznic a teraz smętnie sterczy końcówka z wodą. Nawet nie ma jak nabrać.
Była burza i wiało potężnie a teraz, w aucie 28 stopni. Idzie lato.

Komplecik - 2022-06-07, 18:50

LukF napisał/a:

A dziecko powie: nudzi mi się :haha:
Trzeba do Grecji jechać wiosną lub jesienią.

Łukaszku czy nie pamiętasz naszych czasów bandami się chodziło wygupialo skakało :szeroki_usmiech zomecki nie dla młodych, moje stare konie jak rzucę hasło Drage utki łejki skoki, stoją grzecznie w pogotowiu i czekają jak piesek na kość, jeszcze niech nasz kol. Chrystianek jedzie jest błogo są wakacje na pełnej K.... e :haha: :haha:
Tam bandy wielojęzyczne się tworzą i się dogadują sam nie wiem jak :haha:

Pomyśl o tym serio sprawisz Młodemu największą przyjemność a i sobie też, jest potrzebna tylko spora ilość :hide: :kufel :gitarra: i śpiew :spoko
Ta banda z 3 foto do południa jest na ferracie a wieczorkiem śmichy h ich y :ok

Ps. Sorki za ofa rako1 pozdrawiamy a temat żywy w sercu :spoko

rakro1 - 2022-06-08, 15:23

Komplecik, coś Ty, luzy. Moim teoretycznym zdaniem na relacje z dziećmi pracujemy codziennie ale urlop to wyjątkowa okazja aby to pogłębić. Fajnie, gdy na wyjeździe poszuka się rozrywek pod ich a nie swoim kątem.
I tak kiedyś przychodzi moment, gdy nie zechcą ponechać.
I wtedy zaczyna się życie dla wszystkich :bigok
Nie pisałem chwilę. Łazimy dużo i skuterem też na dalsze wypady.
Wczoraj byliśmy wzdłuż morza w Paralia Astros i okazało się, że zwisające gałęzie z potężnych drzew eukaliptusowych zagradzające dojazd z miasta do fajnych kamperowo miejsc zostały obcięte.
Pinezka
https://maps.app.goo.gl/PegiP99rdja69V5h7
Super miejsce dla kogoś bojącego dziczy ale chce na dziko i na uboczu. Niedaleko do cywilizacji czyli barów, miejskiej plaży i pryszniców.
Dzisiejsze zdjęcia ze spaceru w drugą stronę poprzez plażę Spaxa, plażę z barem przy ruinach wieży w wodzie do porciku w przebudowie.
Godzinami mógłbym oglądać koparkę i ciężarówki w akcji czyli przy przebudowie portu ale to męskia ułomność. Najpiękniejsze moje zdjęcia z Tassos to potężne ciężarówki wywożące marmur.
W nocy ale czasem w dzień słychać mrożące krew w żyłach wycie kojotów.
Musi być ich ogromna ilość i sprawia to niemiłe wrażenie.
Może kiedyś to nagram ale nie wiem czy uda się to wkleić do relacji.
Na zdjęciach surfer ale i kitesurferzy tylko słabo widoczni.
Codziennie burze ale to śmiechy, dla ochłody bo zaraz słońce i upał.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-06-08, 16:58

Porcik poznaję bylismy niedawno,a tam gdzie ostaniec w wodzie i ta duza plaza już nie jedziemy,bo kamienie no i w sumie daleko od gł.drogi i tylko pisze błekitna flaga.Nam dobrze było na dużej plazy w Astros i drugiej koło cmentarza blizej do plazy palmowej,blisko do baszty,jest bł.flaga,ale czasami jest popielate błoto bo podmokły teren,nie ma wody to Z.i tak ja umie znależć :haha: Gdzie dalej,bo my jesteśmy zwolennikami Kiveri,małe miasteczko,ale ludzie fajni,zawsze spotka nas coś miłego.Wracacie droga nr 3,czy tak jak my przebijamy sie A....i do Psathy,piekna zatoka,wielka plaża stanie koło nedalekiego kościółka,gdzie jeszcze nie ma barów.Potem wjazd na droge 3 no i termale,wy bez psa to wam obojetnie gdzie bedziecie.Ciekawa jestem czy odkryjecie Kamienną Wurle ja pomyliłam o jakies 500metrów.Niestety z fotami kepsko :box ,ale za to z biurem i papierami dałam rade,już robie mieso w słoikach :haha:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-06-08, 17:12

ok.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-06-08, 17:15

jeszcze raz
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-06-08, 17:22

Bozas bylismy 2 razy .
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-06-08, 17:24

Ale bardzo powoli kreci sie mój komputer,
rakro1 - 2022-06-08, 18:40

Basiu!!Super te zdjęcia wklejasz!!! Ćwicz bez końca i wejdzie Ci w krew.
Poszliśmy jeszcze plażą do miejsca, którego podałem koordynaty aby zrobić foty . Wyszły słabo ale miejsce super. W słońcu lub pod drzewami i wtedy jest cień po południu. To jest jeszcze dalej, za miastem gdzie stawaliście.
Jest tak trudno nic nie robić. Ciągle coś planuję i robię a chciałbym jak Grecy ..
Zdażyła nam się grupa delfinów wczoraj rano. Kilka metrów od brzegu czyli i od naszego auta. Cudowne przeżycie. Dużo wędkarzy tu przyjeżdża i dzisiaj rano policja ale wszystko ok.

rakro1 - 2022-06-08, 19:01

Basiu. Co do trasy to na razie udało się postanowić, że kilka dni na Kameną Vourlę a jak nie wypali to Leptokaria. Mamy tam niezłe miejsce. I powrót, szybką trasą na Gewgeliję. Kivieri fajne, byliśmy ale tu mamy lepiej więc odpada.
Psatha wygląda fajnie, nie byliśmy na zatoką Koryncką pomijając Loutraki-Perachora
https://maps.app.goo.gl/re1WeksdNaR8pDQW7
I to miejsce polecam. Czy uda się Psathę zobaczymy. Kusi jeszcze spotkanie w Metamorfosi z załogami z Pl ( oskar36, :spoko ) ale ich głowy i szczodrobliwość za mocne dla nas. Może uda się spotkać jednak.
Mój plan to wyjazd bez planu a i tak to jeszcze zawsze się w końcu zmienia.

Komplecik - 2022-06-08, 19:20

rakro1 napisał/a:
Komplecik, coś Ty, luzy. Moim teoretycznym zdaniem na relacje z dziećmi pracujemy codziennie ale urlop to wyjątkowa okazja aby to pogłębić.


Lozik ja do Ciebie nic nie mam, LukF Łukaszowi podsówam pomysła by młodego obłaskawił :haha: wiesz tak pod drapuje :haha: co by się młody nie zniechęcił do Tatusia :szeroki_usmiech na stare lata :haha:
Da sobie radę spoko duży jest i przecież wie że młody zwiedzanie lubi najbardziej ;) :haha:
Łukaszku sorki jak coś to się nie denerwuj :spoko :szeroki_usmiech

Komplecik - 2022-06-08, 19:23

Na pocieszenie wszystkich dodam moje Dzieci też bardzo lubiły zamki i podobne atrakcje :mrgreen:
rakro1 - 2022-06-08, 19:32

Ja tylko wtrącę, że zachód taki słońca mamy.
Komplecik :kwiatki:

Komplecik - 2022-06-08, 21:08

rakro1 napisał/a:
Ja tylko wtrącę, że zachód taki słońca mamy.
Komplecik :kwiatki:


No nie specjalny ;) :spoko

Super pięknie

LukF - 2022-06-08, 21:56

Komplecik napisał/a:

Łukaszku sorki jak coś to się nie denerwuj :spoko :szeroki_usmiech


Robert, nie denerwuję się Grecją, że tam nie jadę bo mam obiecaną zimową Hiszpanię w tym roku :mrgreen:
Natomiast denerwuję się Twoją Gardą w IT bo bardzo chcę pojechać by się powspinać a nie pojadę w tym roku :roll: Może za rok na weekend majowy :?

Ps. Wracać już do domu i ludzi na forum nie drażnić :bajer

Komplecik - 2022-06-08, 22:47

LukF napisał/a:
Komplecik napisał/a:

Łukaszku sorki jak coś to się nie denerwuj :spoko :szeroki_usmiech


Robert, nie denerwuję się Grecją, że tam nie jadę bo mam obiecaną zimową Hiszpanię w tym roku :mrgreen:
Natomiast denerwuję się Twoją Gardą w IT bo bardzo chcę pojechać by się powspinać a nie pojadę w tym roku :roll: Może za rok na weekend majowy :?

Ps. Wracać już do domu i ludzi na forum nie drażnić :bajer


Uff uspokoiłeś mnie, i nawet się cieszę ;) że nie tylko mi wszystko nie wchodzi :mrgreen:
:spoko

No i Młodemu weź trochę tego tam teges uciesz Chłopca, takie tam
Łejki, skoki na bandrzi, podchody, i bandę bandę mu zorganizuj :ok
Gardą się nie przejmuj przełknąłem gorycz markizy i okna, mam to w D.... Aperol i Bianko robi swoje :szeroki_usmiech
:bigok

Komplecik - 2022-06-08, 22:50

rako1 nami się nie przejmuj pisz wklejaj, nawet bez tego Ciebie obserwujemy :idea: :spoko
janb - 2022-06-08, 23:30

Dzięki za relację. Miejscówki notuję, a nóż a widelec będę w okolicy i skorzystam.

LukF jaki kierunek jeśli nie Grecja?
Ja tez planowałem Peloponez, ale jak koledzy już teraz mówią o takich temp. to co będzie latem ?t :shock:
Czy da się to wytrzymać ? :-/

Sorki za offtop

Janusszr - 2022-06-09, 07:56

janb napisał/a:

LukF jaki kierunek jeśli nie Grecja?
Ja tez planowałem Peloponez, ale jak koledzy już teraz mówią o takich temp. to co będzie latem ?t :shock:
Czy da się to wytrzymać ? :-/

Norwegia. Wyjazd z sobotę 11.06. :spoko
Gwarantuję w 100% niższe temperatury niż w Grecji :spoko

LukF - 2022-06-09, 08:32

janb napisał/a:


LukF jaki kierunek jeśli nie Grecja?
Ja tez planowałem Peloponez, ale jak koledzy już teraz mówią o takich temp. to co będzie latem ?t :shock:
Czy da się to wytrzymać ? :-/



Skandynawia jeszcze mnie nie kręci. Nie moczę kija. :bajer

Kierunek oklepany ale blisko: CRO. Najpierw będzie jezioro Wörthersee koło Klagenfurtu w Austrii na dwa-trzy dni, potem jezioro Bled w Sloweni na dwa dni a potem na Istrii Rovinj na około tydzień i na koniec 10 dni na wyspie Mały Losin z parkiem wodnym na kempingu Cikat.
Młody będzie zadowolony. My też. Za paliwo do Grecji zapłacę kemping w CRO :bajer

Rako, sorry za off .

janb - 2022-06-09, 09:11

Super plan.
Niestety kempingi exclusive w CRO tez drogie. Pewnie pod 100 € za dobę.
Na Cikat są jeszcze miejsca ? Trzeba chyba bookować wcześniej.

Miejscówki rakro1 trochę tańsze ;)

Janusszr - 2022-06-09, 09:30

LukF napisał/a:

Skandynawia jeszcze mnie nie kręci. Nie moczę kija. :bajer

.... potem jezioro Bled w Sloweni na dwa dni.....

To dobrze, że Cię nie kręci moczenie kija, bo nad jeziorem Bled wędkarz może dostać zawału serca, takie tam pływają potwory. Szczególnie wokół wyspy z kościołem.

LukF - 2022-06-09, 10:16

janb napisał/a:
Super plan.
Niestety kempingi exclusive w CRO tez drogie. Pewnie pod 100 € za dobę.
Na Cikat są jeszcze miejsca ? Trzeba chyba bookować wcześniej.

Miejscówki rakro1 trochę tańsze ;)


Termin na CRO to ostatni tydzień sierpnia i pierwsze 10 dni września. Ceny za 3 osoby 31 do 38 €. Idzie wytrzymać

rakro1 - 2022-06-09, 20:53

Nowe fotki - piękne tutaj gaje oliwne i dużo starych, sędziwych drzew. Jak z bajek czy wspólczesnych jak Władca Pierścienia filmów. Tylko czekać aż znajdą powód by ruszyć ..
Mostek kamienny, równie stary jak drzewa i taki krótki przy szerokości koryta rzeki, że aż nierzeczywisty. Omijałem go w dawnych relacjach.
Plaża Spaxa z naprawionym prysznicem a akurat jechaliśmy po wodę do portu więc napełniłem zbiorniki na zapas. Plaża pusta.
I kościółek. Malutki, otwarty, w tle potężne góry.
Wszędzie po drodze mijamy Greków w autach, na skuterach. Pozdrawiamy każdego co wywołuje eksplozję sympatii. Niesamowite. Oni chyba tak się nie pozdrawiają często. Dla nas to frajda a może i dla nich?
Ławeczki z pięknym widokiem to stały element w Grecji.
Stamtąd chciałem zachód słońca z mostem dla Komplecika. Poprzedie faktycznie były słabe. Nie udało się, terminy nie zgrały się i tyle. Może jeszcze ..?
No i widziałem na drodze szakala. Nazywa się złocisty ale był szary i dużo za duży jak dla mnie. Szok bo jest ich, sądząc po koncertach w nocy bardzo dużo.
Pozdrawiam wszystkich.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-06-09, 21:25

No jest i plaża z bękitną flaga ale woda zamknieta ,R i Z sobie poradzili.Czytam co pisza młodzi ludzie,faktycznie Grecja jest dla dorosłych,Kolega pisze o aqwa parku,nie spotkałam żadnego,wypożyczalni sprzetu wodnego za to jest dużo.Ale takich spacerów i różnych zakątków jak w Grecji nie ma nigdzie :?: :?: Grecje musi sie kochać a ona oddaje to co ma najlepsze .To tak jak dawne wakacie na polskiej wsi:spoko
Banan - 2022-06-10, 11:38

Jak tak paczam, to niektóre te oliwkowe drzewka pamiętają czasy Cesarstwa Rzymskiego...
Mostek pewnikiem też wybudowany w czasach panowania Rzymian, kiedy budowali swoje słynne szlaki.

rakro1 - 2022-06-10, 16:19

Te drzewa niesamowite. Każde inne. Można oglądać i oglądać. I czuje się historię.
Podawałem koordynaty na fajne miejsce niedaleko i tu przestawiliśmy się.
Lepsze zejście do wody i fajniej ale poszło o mocno niefajnego gościa, który do nas podjechał. Polak.
Akurat jechaliśmy na wycieczkę w stronę Leonido i stamtąd jedna fotka.
Wystarczyło kilka zdań i rozpacz. Ale kamper mobilny jest i szybka decyzja o przerwaniu traumy. Nowa, nieznana dotychczas dyskopolowo/cwaniacka twarz kamperowca.
Nowe miejsce super, szkoda, że nie ma jak tu ściągnąć oskara36 bo miejsce zacne. On pędzi na Metamorfozi.
No, wstrząśnięty jestem nadal...

orkaaa - 2022-06-10, 16:56

Super zdjęcia. Nie byłem w Grecji z 7 lat i jak czytam Twoją relację to wspomnienia wracają. Pięknej, spokojnej, starej Grecji. I prośba, czy mógłbyś wrzucić pinezkę do tej ostatniej miejscówki na plaży 😊
rakro1 - 2022-06-10, 18:10

orkaa, podawałem poprzednio ale dla pewności Igroviotopos Moustou
https://maps.app.goo.gl/EbXFgjLBLh2B2UNo7
Staram się wyszukiwać miejsca na uboczu i nie zajmować miejsca miejscowym. To jest takie.
Nowe miejsce ale nawyki stare..

Bim - 2022-06-10, 18:39

Rafał teraz poproszę o model grila 8-) :spoko
rakro1 - 2022-06-10, 19:21

Bim, słoneczko kochane!! Znasz go przecież. To gazowy, bo w Grecji tylko takie polecam. Boją się pożarów. Mój to Weber, najmniejszy z oszczędności miejsca. Jest dużo podobnych. Tego wyróżnia budowa, w której palniki są pod jakby specjalnie wyprofilowanym okapem w ruszcie, który uniemożliwia spływanie tłuszczu na palnik zatykając go. Zewnętrzne wyjście gazu z szybkozłączką.
Ale nie o tym chciałem. Z uporem wklejam fotki z jagnięciną. Cena niezmienna od 5-7 lat tj.ok.10 euro/kg. Prosimy arnaki paidakia czyli żeberka jagnięce lub pokazując na sobie ok. lędźwiową i biodro. Dodaję kotlet ale czy to działa nie wiem. Lepiej pokazać. Oni pokazują kawałek, z którego odetną.
1-1.5 kg dawniej jedliśmy od razu. Teraz podsmażamy na patelni połowę, która zostaje.
Ale nie o tym ...Grecja to grilowanie wszystkiego. Podstawowa przyprawa oliwa, cytryna. Czasem czosnek i oregano. I nie mięso tylko!
Przyjeżdżając tutaj nie przywoźcie jedzenia.
Mają świetny makaron durum, który zabieramy do Pl. Tańszy niż u nas.
Ziemniaki, nasze odkrycie lat ostatnich. Duży worek poniżej 1 euro. Po umyciu pokroić w ósemki obgotować i dosmażyć na grilu lub ugotować. Polać oliwą i posolić. Pycha. Ich ziemniaki i nasze to przepaść.
Grilujemy warzywa typu cukinia, bakłażan. Można ugotować makaron a do tego krewetki, oliwa, czosnek, oregano. Kalmar w knajpie to teraz 7-8 euro a w worku, zamrożony, wagowo 3xtyle ok.6 euro. Czy łatwo się griluje? Najłatwiej. Trzeba rozmrozić.
Łatwo tu się żyje i tanio. Zwł. jeśli polujecie na targi. Tu ceny są ekstremalnie niższe niż w sklepach.
Główny koszt to paliwo i opłaty autostradowe. Mamy komfort przyjazdów poza sezonem. To ideał. W sezonie nie warto. Upały, tłok, piękne miejsca, które pokazuję są zapchane.
I alkohol też na targach. Pijemy wino to fotka wina. 20 litrów w folii i kartonie. Folia zapada się w miarę picia wina i do środka nie wchodzi powietrze. To zabezpiecza przed zepsuciem. To ze zdjęcia, kupione dla nas przez oskara36 po 2 euro za litr. Świetne. Można kupić za 1.5 do picia ale lepiej zapłacić 2.5 za litr. Na targach jest też mocniejszy alkohol ale nie znam się.

LukF - 2022-06-10, 19:58

rakro1,

Widzę na ostatnim zdjęciu, że jesteś na bieżąco z polskimi nowościami: już masz nazbierany chrust plus :haha:

Bim - 2022-06-10, 20:08

rakro1 napisał/a:
Bim, słoneczko kochane!! Znasz go przecież. To gazowy, bo w Grecji tylko takie polecam


No na wąchałem sie zapachów z niego ale jak wpisałem markę to cena mnie powaliła 1/4 mojego 5 osobowego jacuzzi :diabelski_usmiech

Podaj mi model bo jak wiesz nie mam takiego bagażnika i jeszcze ponton wożę :spoko

rakro1 - 2022-06-10, 20:18

Bim. Jak wrócę do domu obiecuję poszukać dla Ciebie coś rozsądnego w dobrej cenie. Mój był tani bo różowy.
Patyki zbieram, głównie drewno oliwne bo w nim rzeźbię lub raczej robię wycinanki.

rakro1 - 2022-06-10, 20:30

https://allegro.pl/oferta/weber-q-1000-grill-gazowy-czarny-12254484639
Wydaje mi się, że ten fajny. Jest jak mój. Ma nieistotne braki. Ja mam jeszcze termometr ale można kupić i zamontować jakikolwiek potem.
Bim- może zasadź się i spróbuj ten kupić?
Ale nie musi być ta firma. Źle mi szukać w komórce.
Jarek49 ma jakiś fajny ale on może być w utajeniu. Możesz zapytać. A może ktoś na forum coś podpowie.

rakro1 - 2022-06-12, 14:54

Wczoraj wieczorem przeskoczyliśmy do Kamenej Vourli Pinezka
https://maps.app.goo.gl/rNMN2azP4ebQKT6x9
Po drodze zakupy wina w Nemei i okazuje się, że ceny, podobnie jak też na inne produkty nie wzrosły. Nie mają inflacji??
Przed Atenami skrót drogą E965. Ostro w górę, piękne widoki, niestety znaczne połacie wypalonej roślinności i spalone domy. Zaraz po zjeździe na autostradę, za Thivą opłata 10 euro. Za co?
Zdecydowanie mniej męcząco byłoby jechać autostradą przez Ateny.
Żródła termalne fajne. W każdym baseniku temp.wody 32 stopnie. Najpierw są trzy w tym jeden do pływania a 500 metrów dalej kolejne dwa i jeden dosyć duży.
Nic nie robić, po grecku to wyzwanie ale tak całkiem nic siedząc w wodzie jest piekielnie trudne. Poćwiczymy bo nad morzem praktycznie nie ma gdzie stanąć. Poświęciliśmy pół dnia i morze płytkie, brudne, co rusz coś wpływa do niego z okolicznych domów.
Fajnie jest tu Pinezka
https://maps.app.goo.gl/pDcH7EpSiqBSMDs59
Trudny wjazd ale możliwy. Czysta woda i piaseczek ale tablice ostrzegające o groźnych prądach morskich. Trzeba uważać.
Zdjęcia z pięknego miejsca ale tylko na fotkach φαρος Σκαρφεια Kiteboard
https://maps.app.goo.gl/ryGCo67Fw4RUBEEx9
Dookoła bagniste, zatrawione płycizny.
Jeśli jutro będzie mniej ludzi, bo dzisiaj niedziela zrobię lepsze zdjęcia. Na razie nie mam podejścia.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-06-12, 21:43

A my mamy przed oczmi tylko czereśni.Kampera też dopisażamy przed przeglądem. :spoko
rakro1 - 2022-06-12, 21:59

Fajne to miejsce. Spokojne. Blisko zjazd z autostrady i na nią powrót. Autostrada jest bardzo blisko i hałas może dokuczać. Hałas i myśl o spalinach. Postój przy dalszych basenikach jest lepiej odizolowany od hałasu.
Świetne to miejsce na przystanek i bezpieczny nocleg w podróży.
Najnowszy nasz plan to jutro, po drugim śniadaniu Mamidiaki. Przed Volos.
A tak, przez telefon Basia nas na to miejsce namawiała. I padł argument, że nawet Andrzej627 kilka dni tam spędził. I my tak bardzo broniliśmy się, że tłok i nie podobało się nam kiedyś.
...zasiane przez Basię ziarno wykiełkowało dzisiaj.
Pozdrowienia i podziękowania za pomoc dla wszystkich.
Jutro zdjęcia basenów w słońcu. Teraz wieczorne, z ludźmi.

rakro1 - 2022-06-13, 14:17

Nowe miejsce. Bardzo dużo ludzi i po zjeździe zacząłem nawracać aby kolejny już raz stąd uciec. Podbiegł bardzo uczynny Grek pomagając manewrować autem. Ponieważ znam go ze zdjęć zapytałem czy to Kostas.
Potwierdzający uśmiech i ..zostaliśmy. Pomógł zaparkować. Wyszukał miejsce na plaży proponując swój parasol. I jeszcze prezent w postaci dwóch mango.
Plaża rodzinna. Mnóstwo rodzin z dziećmi. Nie taką Grecję kochamy ale drcydujemy się zostać. Spacer do sąsiedniej zatoki i piękny widok na kościółek. Fotki muszę dorobić bo spacer był bez telefonu. Po chwili zaczęli wyjeżdżać Grecy na sjestę i parking opustoszał więc przesyawiłem auto w sensowniejsze miejsce. Trzeba na rano zamocować parasole na plaży aby mieć miejsce. Jeżdżą parasole z nami kilka lat i nie były używane nigdy.
Więcej zdjęć później.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-06-13, 15:30

Zapomniałam że to czerwiec i Niedziela!!!!
Misio - 2022-06-13, 17:06

Fajnie piszesz i fajne zdjątka, :pifko leci na ciąg dalszy weny.
Czekamy, czytamy i pozdrawiamy.
:lol:

Pozdrawiamy również super Muzyków. :roza:

rakro1 - 2022-06-13, 17:24

Poniedziałek, chyba. Sezon zaczęty i to najlepsz dowód, że trzeba stąd zmykać. Po co być intruzem.
Zrobiliśmy pieszą wycieczkę po ciągu kolejnych zatoczek. Jest tu pięknie. Woda bardzo ciepła. Nie ma kto zmierzyć temp. Pływamy dużo. Oni, nie niestety. Ich styl stania w wodzie znacie przecież. Godzinami ale bez moczenia głowy. Często w berecie. Piaseczek idealny i nie ma płycizn.
Są zdjęcia starego autka. Wyrok już zapadł. Rozpacz jak to wygląda. Dawniej miałem niemal tylko takie foty. Teraz kościółki (??).
No i grilujemy też warzywa. To dla dobrego przykładu. Przed jedzeniem trzeba polać jeszcze oliwą z czosnkiem.
Kończymy trzeci litr oliwy na wyjeździe.
Pozdrówka.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-06-13, 17:53

Czyli Mamidaki nie stracony czas,wracajcie po swojemu plaża Aliki z solanka nie dla Was,na brzegu dużo trawy morskiej ale ludzie czyli grecy ją lubią.Myśmy się postarzeli,mamy fajny grill ale już nam się chce grilować!!Przepowiadali deszcz i sprawdza się,do reszty zgniją czereśnie i tak nie ma co z nimi robić!
rakro1 - 2022-06-13, 18:00

Basiu. Jest super. Myśmy zdziczeli bardzo ale morze, plaża i parking ok.
Mamy takie puste plaże w ok. Leptokarii. W stosunku do liczby plażowiczów jaka była przy przyjeździe teraz jest 50%.

rakro1 - 2022-06-13, 21:38

Przeskoczyliśmy jednak w nasze puste i niemal bezludne miejsce
Πλάκα Πιερίας
https://maps.app.goo.gl/AcA3EsMcvxj7i2Z89
Polecałem to już wielokrotnie. Na uboczu. Nie przeszkadza się nikomu. Długie plaże i spokój. Niedaleko kluby i plaże miejskie ale za to prysznice iwoda do nabrania. Poza sezonem stajemy na placu kilometr na południe.
Chyba dwa lub trzy lata temu wklejałem zdjęcia kur mieszkających pod barem. Dzisiaj bar hula pełną gębą. Jakaś duża impreza i głośna muzyka.
Akurat techno lubię bardzo więc przywitanie przednie.
Jesteśmy jak w domu, obok jakiś kamper. Pełnia i ciepło więc kolacja na zewnątrz. Fotki jutro.
Fajne jest życie, nieraz..

rakro1 - 2022-06-14, 20:04

Ponownie chciałbym polecić Wam nasze aktualne miejsce. Pusto. Długa plaża i morze nietypowe dla Riwiery Olimpijskiej. Żwirek, piasek, można stać w wodzie po brodę kilka metrów od brzegu ale nie ma długaśnych płycizn i mułu.
Woda cieplutka. Może jutro coś dokładniej. Na zdjęciu auto z Czech( Ostrawy).
Iwa i Mirek. Ruszają na podbój Peloponezu bogatsi o namiary na nasze forum. W zasadzie już ruszyli ale za to przyjechały dwa busy z Hiszpanii. Młodzi ludzie. Widujemy dużo młodzieży z Hiszpanii niekoniecznie w prawdziwych kamperach.
Można się domyśleć dlaczego wybierają swobodę w Grecji.
Podczas kolacji w Leptokarii oglądałem tłumy wczasowiczów wędrujących deptakiem tam i z powrotem. Są Polacy. Młodzież i jakieś jakby emeryckie grupy. Wygląda to miasteczko jak nasze nadmorkie kurorty. Dziesiątki straganów, sklepików. Po podróżach kamperem za skarby świata nie pojechałbym na takie wczasy. Podobnie zresztą jak oni nie ruszyliby w świat w blaszanym czy plastikowym pudle.
Jutro Litochoro i może jakiś spacerek w górkach.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-06-14, 21:45

:spoko
yamah - 2022-06-14, 22:06

rakro1 napisał/a:

Jutro Litochoro i może jakiś spacerek w górkach.

Rafał,jesteś blisko więc polecam odwiedzenie tej wioski :ok byliśmy w ub.roku i zapewniam że "będzie Pan zadowolony" :bigok
Pozwolisz że wrzucę parę fotek na zachętę :ok
Palaios Panteleimonas https://goo.gl/maps/2QtGkPXcQkrLX2ebA

rakro1 - 2022-06-14, 22:58

Pięknie. Dzięki. Skorzystamy. Mamy wodospad w planach 23 km od nas ale jest czas na wszystko :spoko
LukF - 2022-06-15, 08:36

Potwierdzam, ta wioska jest bardzo warta odwiedzenia.
Aż żałuję, że Grecja jest taka biedna w klimatyczne miasteczka.
Pozdrawiam i miłego dalszego pobytu życzę :spoko

rakro1 - 2022-06-15, 13:37

Noo ..Grecja jest inna. Fakt. Dlatego ją kochamy. Nie ma wiekowych, kamiennych miasteczek jak we Włoszech i Hiszpanii. Nie ma odpicowanych miasteczek i wiosek jak w Austrii, Szwajcarii i Niemczech.
Ale jest prostota i piękno drobiazgów. Współczesna zabudowa jest beznadziejna ale da się wyłuskiwać perełki. Stare domy, jakieś ogródeczki i inne klimatyczne elementy. I dobroć ludzi. I brak ograniczeń. Walczą z kamperami ale nie znajdziesz tu poziomych belek na wysokości 2 metrów nad drogą blokujących wjazd na plażę jak w Hiszpanii. I nie ma niemal plaż prywatnych jak we Włoszech.
W Szwajcarii mój brat umówiony z agentem nieruchomości przejechał przez jakieś miasteczko dwa razy i za chwilę miał policję na karku. Akurat miał auto na polskich blachach i policja dostała kilka telefonów od mieszkańców, że kręci się obcy.
Brat ma firmę w Szwajcarii, dom i rachunek bankowy. Czyli jezt legalnie i po wylegitymowaniu przeprosili i tyle. Ale w Grecji jest krańcowo inaczej. Może nie jak w USA ale jednak absolutna dyskrecja i brak wścibstwa.
Długo można ale nie jest łatwo oddać piękna tych ludzi, zwłaszcza starszych, tych roślinek ponasadzanych choćby w bańkach po oliwie i pieczołowicie podlewanych.
Czy pojadę tam gdzie polecacie? Oczywiście tak.
Ale to co się dzisiaj nam przydażyło zasługuje na nowy post.

rakro1 - 2022-06-15, 14:07

Wodospad. Myśląc o dzisiejszych widokach jak i całej wycieczce uśmiecham się do siebie i jestem szczęśliwy. Piękne miejsce, w dodatku tuż obok. Przejeżdżaliśmy, zatrzymując się tutaj wielokrotnie.
Dojazd świetną drogą ale końcowe kilka kilometrów to ostre podjazdy z nachyleniem 10 stopni. Nie dla kamperów naszych ale fla Andrzeja627 na luzie. Osobówki wjeżdżają gładko.
Może Andrzeju oceniłbyś tą trasę pod kątem dojazdu właśnie, bo że Basia musi tu dotrzeć jest oczywiste. Pamiętajcie, że główna droga prowadzi do pierwszego ale wracając trzeba zejść w dół trochę aby zobaczyć kolejne wodospady.

rakro1 - 2022-06-15, 14:33

Pojeździliśmy dróżkami po zboczach Masywu co rusz znajdując przepiękne monastyry. Zdjęcia są z tego, przy którym spotkałem pierwszą w moim życiu żmiję uciekającą przede mną.
Uciekała więc popędziłem za nią. I żyję !!
Cóż, fotoreporter musi ryzykować.
Czy ją wypatrzycie obok auta? Zwłaszcza po zmniejszeniu rozmiarów zdjęcia??
Zapewniam, była największa!
W drodze uzupełnialiśmy co rusz zużyte przez skuter paliwo. Na zdjęciu miejsce pierwsze.
Pozdrawiam.
Διόν
https://maps.app.goo.gl/HbtoWyiMMkY32eoP7

rakro1 - 2022-06-15, 21:09

Taka Grecja jest piękna jak na tych zdjęciach.
Może to sentyment za dawnymi rybackimi wioskami zastąpionymi przez nowoczesne, bez duszy hotele?

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-06-15, 21:46

yamah napisał/a:
rakro1 napisał/a:

Jutro Litochoro i może jakiś spacerek w górkach.

Rafał,jesteś blisko więc polecam odwiedzenie tej wioski :ok byliśmy w ub.roku i zapewniam że "będzie Pan zadowolony" :bigok
Pozwolisz że wrzucę parę fotek na zachętę :ok
Palaios Panteleimonas https://goo.gl/maps/2QtGkPXcQkrLX2ebA
Ok,ale na sam widok nie da rady chyba na piechote,kilka razy jechaliśmy koło ruin zamku/2 razy bylismy dawno temu /i zawsze patrze na to miasteczko ale tak jak pisze na piechote :!: Dobrze że koło wawazu Tembi zrobili juz ten nowy most,bo było kiepsko z przejazdem,gusta sie zmieniaja ,dawniej były te rejony,Stomio,Kokino Nero,Papkosta ,teraz mi nie pasi :?:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-06-15, 21:51

Rakro kościółki i monastyry to druga nasza pasja,ale raz gostek mnie zapytał co ja jestem taka religijna,a ja mkomuś kazałam zwiedac Meteory nr 1 na liscie zabytków w Grecji,no i nr 1 na Unesco :haha:
LukF - 2022-06-15, 22:05

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
nie da rady chyba na piechote


Do Panteleimonas można bez problemu dojechać kamperem (byle nie bardzo dużym autobusem). Parking jest koło miasteczka lecz miejsc mało. Jednak warto.

rakro1 - 2022-06-15, 22:23

Łukasz, przecież ja skuterem jeżdżę. Takie trasy 100 -130 kilometrów robimy na luzie. I tu jest fajnie, że drogi boczne są puste lub pustawe i jest okazja zobaczyć Grecję lokalną. Jedyny minus, że o ile narty i rower od dawna w kasku to tutaj lubię na skutetze z gołą głową a rozsądek i Madzia są temu przeciwni.
Wszędzie po drodze są knajpki z kawą i ciastem lub przekąski jak gyros czy suflaki. To daje atmosferą luzu i bestroski bez planowania i pakowania. O paliwo czasem się martwię i nieraz woziłem dodatkowe.
Wy się martwcie jak podjedziecie na te wodospady bo są godne odwiedzin.

LukF - 2022-06-15, 22:26

rakro1,
Rafał, wiem, że skuterem. Pisałem dla Basi.
Nas jest troje więc rower lub kamper. Inaczej nie da rady. Pozdrawiam i dzięki za relację :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-06-15, 22:41

My tez mamy ale 50tka,po płaskim mozemy jechać ale nie tak jak Rakro 125.Nie mamy garażu i 125 nie może byc na platformie bo za ciezki.Caly czas jadac gapie sie na to miasteczko w górze.ale ja Wam polecam wodospady Lepidas koło Astros,ale tam też daliśmy ciała bo nie było żywego ducha ,a zimno i gapy nie poszliśmy kamieniami przez rzeczke na druga strone,dopiero w Kiveri Kalimera pokazal nam foty :haha: Opony kupine,klima nabita, naprawiony mieszek na półosi ,ubezpieczenie,zasłony wyprane, słoików już troche zrobiłam ale troche trzeba poczekać bo musi być zdrowie na 100% :haha:
rakro1 - 2022-06-15, 22:43

Ten wodospad jest taki piękny i tak po drodze, że podjechałbym autem jak najbliżej, po przeanalizowaniu trasy a potem rower i trochę na nogach a zjazd na rowerach. Są tam też trasy do chodzenia piękne. Na pewno tam wrócę, już dzisiaj chciałem bo Madzi jedno zdjęcie się wykasowało.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-06-15, 22:59

No piekne patrze na maps me a tam jeszcze poniżej sa 3 wodospady,jakos to miejsce wokół Olimpu jest mało przez nas zwiedzone,tak jak pisałam Rakro zeszla mgla i nic nie było widać jechaliśmy jak szaleni uciekając przez tą mgłą i taraz często od Kateriny jedziemy droga nr13 do Elassony.Dobranoc :haha:
rakro1 - 2022-06-15, 23:29

Basiu, kolorowych snów, karaluchy pod poduchy a szczypawki do ...
Camper Diem - 2022-06-16, 10:38

rakro1 napisał/a:
Pięknie. Dzięki. Skorzystamy. Mamy wodospad w planach 23 km od nas ale jest czas na wszystko :spoko

Moglbys podac namiary na te wodospady oraz wskazowke, gdzie zatrzymac sie duzym kamperem i odbyc piesza wycieczke?

Camper Diem - 2022-06-16, 10:46

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Dobrze że koło wawazu Tembi zrobili juz ten nowy most,bo było kiepsko z przejazdem,

Basiu jak z dojazdem do Tembi dla kampera pow 3.5t ?
W zeszlym roku zlamalem x zakazow w okolicy, paranoja jakas

rakro1 - 2022-06-16, 15:05

Wodospady dokładnie tutaj Zeus fürdőkád
https://maps.app.goo.gl/Vj3EEmnTR4X9ra3U9
Dojazd długo łagodny. Na mapie widać moment, gdy zaczynają się serpentyny. Po prawej wysoki jakby klif i widać u góry po prawej dwie altanki, jakby punkty widokowe. I to jest moment aby zostawić auto. Dla swojego zdrowia psychicznego. Wyżej są miejsca aby stanąć na poboczu ale zawrócić nierealne. Dla mnie, bo ja mam wyobraźnię za dużą i wpadam w panikę. Jeśli masz zwykły rower to można z nim spróbować aby potem zjechać.
Widziałem już wodospady. W zeszłym roku Basia frobiła zestawienie i jakoś on się nie wykrył. Jest piękny i okolica, bo to przecież góry słuszne i roślinnaść piękna. Jestem nadal nim oczarowany.

rakro1 - 2022-06-16, 15:37

yamah :pifko , LukF :pifko , Basieńka :pifko
To była wspaniała wycieczka. Wprawdzie, gdy wyjeżdżaliśmy na nią i po dotarciu na miejsce padał deszcz niemiły ale padał też przez całą trasę, więc różnicy nie było. Na miejscu rozpogodziło się. Przywitało nas stado szczeniaków, z których dwa towarzyszyło nam podczas zwiedzania. Jeden na zdjęciu.
Miejsce ważne i godne odwiedzenia ale i łyżka dziegciu. Za dużo pięknych, na bogato zrobionych domów ze współczesnych materiałów. I to zrobionych niedawno. Mogłoby być nieco mniej po niemiecku.
Ale są niedobitki klimatyczne. Niedobitki nie wyremontowane jeszcze porządnie i takie, upolowane w zakamarkach pokażę.

rakro1 - 2022-06-16, 15:42

I jeszcze ..
andrzej627 - 2022-06-16, 17:39

rakro1 napisał/a:
Wodospad. (...) Dojazd świetną drogą ale końcowe kilka kilometrów to ostre podjazdy z nachyleniem 10 stopni.

Rozumiem, że chodzi o ten wodospad: https://goo.gl/maps/1MjJhreamr7V2BGY8

rakro1 - 2022-06-16, 17:49

Tak, dokładnie. Andrzej, tylko Ty jest w stamie opisać, opowiedzieć tą trasę dla zwyczjnych, nie 4x4. Dla Ciebie wja,d tam, kiedyś, to formalność. Było dużo aut osobowych.
Pozdrowienia dla Magdy i Ciebie od Magdy i mnie :kwiatki:

andrzej627 - 2022-06-16, 18:28

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
na sam widok nie da rady chyba na piechote

Tu masz parking koło punktu widokowego: https://goo.gl/maps/jGUxQHGFeSWNq2ow5 :spoko

yamah - 2022-06-16, 18:40

rakro1 napisał/a:
yamah :pifko , LukF :pifko , Basieńka :pifko
To była wspaniała wycieczka. .

..a nie mówiłem że będzie "Pan zadowolony" :szeroki_usmiech :spoko

rakro1 - 2022-06-16, 18:54

yamah - zadowolony bardzo i wdzięczny za podpowiedź.
Raz jeszcze dziękuję :spoko

andrzej627 - 2022-06-16, 19:29

Wracając do dyskusji o dojeździe do wodospadu Orlias, po przyjrzeniu się drodze na mapie OSM, na której są poziomice, odradzam próbę dojechania tam kamperem. Do wysokości 200 m nie jest bardo stromo. Za to ostatni kilometr wygląda, jak na załączonym obrazku. :spoko
rakro1 - 2022-06-16, 21:28

Mistrz !!!
Wiedziałem kogo poprosić o analizę :hura: :pifko2

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-06-16, 21:35

Rakro :admin :admin
Camper Diem - 2022-06-17, 09:56

andrzej627 dzieki za otrzezwienie. Tylko skad w takim razie tam sie dostac? Jestesmy wprawnymi piechurami
andrzej627 - 2022-06-17, 10:39

Z miejscowości Dion, gdzie można zwiedzać różne obiekty archeologiczne: https://goo.gl/maps/hKntSUF1VqismcGs7 :spoko

Do tego miejsca dojechał w roku 2011 samochód Google'a: https://goo.gl/maps/SjKHyxKM3RkJTBvw5

Camper Diem - 2022-06-17, 11:18

Szkoda, ze w zeszlym roku nie trafilismy na info o tych wodospadach jak bylismy na wykopaliskach. Musze przyjrzec sie temu blizej w domu, nie na smartfonie
andrzej627 - 2022-06-17, 12:04

Camper Diem, tu masz parking w Dion: https://goo.gl/maps/6eSMQjx4DKZXzUM97 :spoko
Oczywiście, mapy trzeba oglądać na dużym ekranie komputera, a nie jak przez dziurkę od klucza. :mrgreen:

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-06-18, 03:55

Andrzej jesteś Wielki :pifko :pifko :pifko :
andrzej627 - 2022-06-18, 09:48

Dzięki za pochwały.

Wydaje mi się, że każdy, kto szuka ciekawych miejsc do odwiedzenia, powinien starać się wykorzystywać do maksimum takie narzędzia jak Google Maps, Street View, Google Earth, Google My Maps i robić to na dużym ekranie komputera. Oczywiście trzeba na to poświęcić trochę czasu. :spoko

Do planowania podróży polecam też program Garmin BaseCamp z mapami OSM.

Camper Diem - 2022-06-18, 15:02

andrzej627 napisał/a:
Camper Diem, tu masz parking w Dion

ten znam z zeszłego roku- swoja droga wykopaliska bardzo nam sie podobaly

andrzej627 napisał/a:
wykorzystywać do maksimum takie narzędzia jak Google Maps, Street View, Google Earth, Google My Maps

ja dodatkowo ze wzgledu na gabaryty kampera, jego przedni naped i nieprzesadna moc szukam jeszcze informacji od tych co odwiedzili przed nami ;)

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-06-19, 11:43

Rakro chyba jesteście w domu :?:
rakro1 - 2022-06-19, 22:44

Tak, dokładnie. Cały dzień pracowaliśmy w ogrodzie w słońcu jakie w Grecji byśmy omijali.
Wieczorem w piątek podjechaliśmy po kolacji na granicę macedońsko/Serbską i zaraz po przekroczeniu poszliśmy spać aby rano ruszyć dalej. Przez Serbię fajnie, siedem godzin i przejście w Baćki Vinogrady. Pierwszy raz tamtędy i faktycznie super. Miło, szybko tak jak nigdy nie będzie w Roszke-Horgosz.
Wieczorem najtańsze baseny w Eger Szalok i w nocy, po basenach przejazd do Słowacji.
Spaliśmy gdzieś przy drodze.
Dziękuję wszystkim za towarzyszenie w trasie. Wyjazd udany w 100%. Wiosna i jesień to najlepsza pora na wyjazd do Grecji. Jeśli ktoś jedzie z dziećmi, czyli wakacje to lepiej zmienić kierunek na północny lub przynajmniej nie na Peloponez.

LukF - 2022-06-20, 08:25

rakro1 napisał/a:

Dziękuję wszystkim za towarzyszenie w trasie. Wyjazd udany w 100%. Wiosna i jesień to najlepsza pora na wyjazd do Grecji. Jeśli ktoś jedzie z dziećmi, czyli wakacje to lepiej zmienić kierunek na północny lub przynajmniej nie na Peloponez.


Rafał, dzięki za relację.
Dzięki Tobie zmieniłem kierunek wyjazdu wakacyjno-dziecięcego i nie jadę do Grecji. Poczekam na pory chłodniejsze.
Za relację :pifko

yamah - 2022-06-20, 21:48

LukF napisał/a:

Dzięki Tobie zmieniłem kierunek wyjazdu wakacyjno-dziecięcego i nie jadę do Grecji. Poczekam na pory chłodniejsze.

LukF słusznie prawisz :idea: "idź tą drogą" :lol: my to samo (wzorem starych kamperowców) :diabelski_usmiech ..lipiec Norwegia..wrzesień Grecja :bigok Już raz pojechaliśmy na Grecję lipiec/sierpień :gwm to chcieliśmy się podusić jak koty :(

andrzej627 - 2022-06-21, 00:40

yamah napisał/a:
lipiec Norwegia..wrzesień Grecja

Oczywiście. Tak jest logicznie. :spoko

ZbigStan - 2022-06-21, 18:16

Rafał, super relacja. Przybliżyłeś Grecję na początku sezonu. Patrząc na jagnięcinę z grila, trochę się rozmarzyłem i przypomnialem jej smak w Waszym wykonaniu. Pozdrawiamy Magdę i Ciebie. Do zobaczenia. :pifko
Camper Diem - 2022-07-23, 14:45

rakro1 napisał/a:
Przeskoczyliśmy jednak w nasze puste i niemal bezludne miejsce
Πλάκα Πιερίας

Zjezdzalismy z Litochoro i probowalismy sie dostac na te miejscowke, ale cos nam nie wyszlo i dojechalismy do Leptokarii. Mozna prosic o wskazowki dojazdu?

rakro1 - 2022-07-23, 15:33

40.09529, 22.56782 to jest miejsce postoju. Nikomu nie zawadzasz ale w tym roku, gdy zjechały cztery kampery z Pl i zrobiły imprezę to ktoś musiał wezwać policję i ta dała niewiele czasu na odjazd. Chyba było za dużo i za głośno. Miejsce bezpieczne i nigdy nikt nam nie robił problemów.
Kawałeczek dalej jest placyk z tablicą " No Camping" ale w tym roku nikogo nie było z miejscowych i wątpię czy komukolwiek by to przeszkadzało 40.087222, 22.567239 .
Dojechać do tego miejsca, jadąc z Leptokarii najlepiej zjechać tutaj 40.093791, 22.563565 tuż przed wyschniętym korytem rzeki i zjechać w dół.
To są tereny niestety nie tak "bezludne" w sezonie jak marzyłoby się. Ale w nocy będziecie sami lub trafią się pojedyncze kampery na krótki, przelotny postój.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-07-23, 19:13

My jacyś dziwacy,nie lubie wybrzeża Olimpijskiego,dawniej Korinos,2 razy był zamek w Platamonas,
Stomio,Kokino Nero,Papakosta,a teraz hop,za Aliki i przebicie na Volos,potem Psatha,no i Peloponez :!: :!:

rakro1 - 2022-07-23, 21:42

Basiu - nikt normalny, kochający intymność nie kocha tego wybrzeża. Ale gdzieś po drodze musimy się zatrzymywać i każdy z nas próbuje znaleźć sobie jakieś miejsce aby zebrać siły przed dalszą jazdą. To nie są miejsca docelowe na wspaniały, miesięczny pobyt !!!
W dodatku, jak się okazuje miejsca tutaj mogą być bazą wypadową na wspaniałe wycieczki w stronę masywu Olimpu.
Zresztą wszędzie może być pięknie.
Podając te namiary liczę się z krytyką osoby, która tam zawita ale staram się, w najlepszej wierze podpowiedzieć co wiem najlepszego.

Camper Diem - 2022-07-24, 13:10

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
My jacyś dziwacy

swiat jest pełen dziwakow. mysmy zaczeli Grecje od Peloponezu, a teraz zawsze nas cos po drodze zatrzymuje... Pozdrowienia z Papakosta :spoko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group