Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Mapy, e-mapy, przewodniki foldery - Campingi i Stellplatze

salut - 2013-04-02, 18:28
Temat postu: Campingi i Stellplatze
Witam
Było już kilkakrotnie ale w różnych miejscach. Może admini przeniosą w inne miejsce albo przykleją do czegoś. Miejsca postojowe Campingi i Stellplatze w całej Europie do ściągnięcia i zainstalowania jako POI prawie do każdej nawigacji. Jeżeli pliki są w innym formacie można je łatwo przekonwertować do wymaganych.
Campingi
Stellplatze
:spoko :spoko

samotny wilk - 2014-08-26, 10:51

A gdzie kopić w Warszawie dobre mapy papierowe: Maroka, Portugalii i Hiszpanii ?
@ndrzej - 2014-08-26, 16:44

Andrzej5707 napisał/a:
A gdzie kopić w Warszawie dobre mapy papierowe: Maroka, Portugalii i Hiszpanii ?


Próbowałeś tu

samotny wilk - 2014-08-26, 18:05

@ndrzej, o dzięki bardzo. Wkrótce spróbuję tam pojechać i zorientować się, czy są tam mapy.
Pozdro

koko - 2014-08-26, 20:39

Piszesz do ADAC gdzie jedziesz i przysyłają (a ty na poważnie z tym Maroko?)
samotny wilk - 2014-08-26, 20:51

koko, całkowicie poważnie. Ale ja będę mógł dopiero po 8 X br. Do 7 mam rehabilitację. Tylko ile ja się będę telepał malutkim TALENTO ? Ale za to jest niezawodny, ma zero elektroniki, co jest jego niewątpliwym walorem.
zbyszekwoj - 2014-08-26, 22:15

Andrzej5707 napisał/a:
Tylko ile ja się będę telepał malutkim TALENTO


Jak malutki to lżejszy. Konrada ma prawie 5 ton to go przescigniesz. O kurde zapomniałem o silniku...,To wyruszysz tydzień wcześniej.

samotny wilk - 2014-08-27, 04:24

zbyszekwoj napisał/a:
Konrada ma prawie 5 ton


To on ma czołg, przerobiony na kampera ? :roll:

zbyszekwoj - 2014-08-27, 08:25

Andrzej5707 napisał/a:
zbyszekwoj napisał/a:
Konrada ma prawie 5 ton


To on ma czołg, przerobiony na kampera ? :roll:


Lepszy od czołgu, bo po naciśnięciu guziczka sam unosi się nad ziemię. Widziałem na żywe oczy w Berekfurdo. :wyszczerzony:

Ma jeszcze bajerowskie zegary jachtowe,ale w takie ja już też zainwestowałem nie licząc Bronka. :-/

Bronek - 2014-08-27, 10:27

zbyszekwoj napisał/a:
zainwestowałem nie licząc Bronka


Ale Koko je pochromował :wyszczerzony: , jest o krok do przodu...............................tuz nad przepaścią .

samotny wilk - 2014-08-27, 10:29

zbyszekwoj, O, to Wy macie same: "bajery, rowery, damskie swetery".

A po co Ci jakieś zegary jachtowe ? Jaką wartość dodaną, to wnosi ?
To Wasze kampery też pływają ?
A stery jachtowe macie ? :roll:

Mój nie ma nawet ogniwa fotowoltaicznego, o klimie nie wspominając. Tez jeżdżę i z pewnością o wiele więcej w każdym roku, niż Ci gadzeciarze. To pewne.

Teraz zastanawiam się nad ogniwami fotowoltaicznymi, tak do ok. 120 W, ale decyzja zapadnie, gdy dopięty zostanie wyjazd na długie zimowanie (bez kempingów).

Jeśli masz takowe ogniwa, do doradź mi coś na ten temat, ale na priv - bo nie chcę zaśmiecać innego wątku.

Trzym sie ramy :lol:

samotny wilk - 2014-08-27, 10:42

Bronek, Bronek wytłumacz się z tych Waszych zegarów. Bo ja mam zwykły naręczny zegarek kwarcowy i też styka. Po co Wam tyle zegarów, to nie choinka ? Kamper ma dojechać i wrócić. A ładna to ma być teściowa. Co nie ? :lol:
Bronek - 2014-08-27, 10:56

Zegarki są ładne ...takie rustykalne ( czytaj wioskowe) . Kupujesz a potem myślisz co z tym zrobić :-/ .
padło na campera.
Ty wiesz ,że mam z trzy stacje pogody . :idea:
Dostałem od firm to sobie porozstawiałem . małe ale nigdy na nie nie patrzę , podobnie jak na te wieśniacze zegary .. :idea: :spoko

Naręczny też mam bo odziedziczony tez nie patrzę .

Nie ma co tłumaczyć......

Podobnie muszę się w ogóle tłumaczyć po co mi CAMPER

samotny wilk - 2014-08-27, 11:25

Dopiero teraz załapałem, po co Wy to wszystko macie, no po co ?

Ja najczęściej patrzę na ..... piwo. To mnie uspokaja, kropka. :?

3 stacje pogody, to podciągnij jeszcze do 7-8, będzie fotogenicznie, zobaczysz ?

A jak będziesz miał 10, to szybko dzwoń do najbliższego felczera, nie lekarza.

gino - 2014-08-27, 11:31

Bronek napisał/a:
Ty wiesz ,że mam z trzy stacje pogody
ja w kamperku miałem tylko jedną-nazywała się ....OKNO
rano wyjrzałem,i od razu wiedziałem jaka pogoda :haha:

Bronek - 2014-08-27, 11:56

Bo Nie macie wyobraźni . Piwo i piwo , okno ?


Czym tu się chwalić , że walisz z rana by zakłamać rzeczywistość ( czytaj informacje w TV + stacja pogody x3) :shock:
, że musisz się na przeciągi narażać ..


Panowie jest cywilizacja . :!: :idea:
Jak mówią w TV to tak jest , a jak stacja pogody pokazuje słońce to co :?: .... mam wierzyć wzrokowi po piwie?????????? , patrząc przez staromodne okna.

Czy wy nie wiecie ,że samochody bez kierowcy na drogi powypuszczali , Po co wam okna , a piwo ???? Nie lepiej leżeć , i kroplóweczka + tablecik i oczywiście 3 stacje pogody by nawet głowy nie odwracać .. .....

A zegarów mam trzy a ONI cztery ...... ( barometr przeoczyłem na półce w Juli !!!!!!!!!Jak żyć :evil: Panowie jak żyć ???? :-P

Tadeusz - 2014-08-27, 12:00

Cytat:
Nie lepiej leżeć , i kroplóweczka + tablecik i oczywiście 3 stacje pogody by nawet głowy nie odwracać .. .....


Jasne, że lepiej. A jak wesoło kiedy każda stacja inną pogodę pokazuje. :szeroki_usmiech

Bronek - 2014-08-27, 12:03

Tadeusz napisał/a:
każda stacja inną pogodę pokazuje


O to chodzi wtedy masz wybór , a nie przez okno i jak leje to nastój siada . Piwo , łeb boli ,

A tak wybierasz satysfakcjonujący odczyt i TV na stację z Afryki .

Jest pogoda ........jest impreza .
Wiedziałem Tadeusz ,że Ty to zrozumiesz :diabelski_usmiech


Ad Rem

Cytat:
PLIKI >>>>>>>można je łatwo przekonwertować do wymaganych.


Do automapy ??? Może sa gotowce ??

samotny wilk - 2014-08-27, 14:23

Bronek, no, no
Bronek napisał/a:
Bo Nie macie wyobraźni
.

Tylko nie wytykaj, że brakuje nam fantazji, tylko nie tak.
:-P
My nie "walimy" piwa, my się nim delektujemy.
A TV i tak kłamie.
Jednak ja też wolę własne, "staromodne"okno.

zbyszekwoj - 2014-08-27, 15:20

No Bronek nagrabiłeś sobie. Jak mogłeś takie piękne gadżety nazwać wioskowymi.Wyrażnie pchasz się do gipsu. Mnie z tydzień zeszło skompletowanie zegarów.
U Koka widziałem ma mosiężne. Ja mam tylko czasomierz większy chromowany. Wczoraj właśnie dołożyłem wilgotnościomierz bo mi brakowało. Wilgotność od razu podskoczyła w kamperze do ponad 60.
Tych co sie dziwują chciałem spytać po co w domu wieszają obrazki serwetki,bibeloty, bez nich tez da się mieszkać.
A ładne kapselki, felgi alu ,naklejeczki,taśmy ledowe i inne -to takie samo gadżeciarstwo, które poprawia nam samopoczucie. :dewil

Bronek - 2014-08-27, 15:30

Niech mają....to by inni z zazdrości...
Łatwiej tym co nie mają będzie żyć

zbyszekwoj - 2014-08-27, 15:49

Co do zegarków naręcznych to też jestem gadżeciarzem mam kilka firmowych. Telewizorów w domu z pięć ,bo zbankrutował sklep żonie z TV, ale w kamperze telewizora nie mam i nie zamierzam ani żadnych anten z tym związanych.
Brat - 2014-08-27, 16:01

To ja już się nie będę chwalił, jakie "gadżety" zbieram ... szkoda, .że tylko niektóre do kampera mogą się zmieścić ;) a telewizor też wywaliłem, bo mnie tylko denerwował :(

PS. Zapomniałem, o czym był ten wątek ... ;)

JaWa - 2014-08-27, 16:15

Brat napisał/a:
szkoda, .że tylko niektóre do kampera mogą się zmieścić

Zmień szafę z ubraniami na taką i się trochę zmieści :spoko

Wojciechu - 2014-08-27, 16:59

Jestem miłośnikiem gadżetów i innych wszelakich nowinek, - no ale szafa Jacka to rewelacja. Od razu mam skojarzenia i wizję - jak Fidel Castro czy Kadafi jeździli po Rzymie - i jak bezpiecznie byłoby na postojach :haha:
zbyszekwoj - 2014-08-27, 19:12

prof-os napisał/a:
Fidel Castro czy Kadafi jeździli po Rzymie - i jak bezpiecznie byłoby na postojach
,

Castro wiecznie żywy, ale Kadafi chyba u św.Piotra? :aniolek

SlawekEwa - 2014-08-27, 19:29

zbyszekwoj napisał/a:
Mnie z tydzień zeszło skompletowanie zegarów.

Taki zegar masz?

dominicc - 2014-08-27, 19:34

Ludzie! Na temat!!!! :offtopic:
Przypominam: Campingi i Stellplatze!

zbyszekwoj - 2014-08-28, 13:24

SlawekEwa napisał/a:
Taki zegar masz?


Sławciu w bajerach nikt ci nie dorówna. Widziałem na kempingu i stelplatzu. :chacha2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group