Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Europa - pozostałe kraje - Dookoła Europy z Turbo Team :)

wallygator - 2013-07-09, 00:02
Temat postu: Dookoła Europy z Turbo Team :)
Witajcie.
Jest nas dwóch i planujemy zakupionym niedawno VW LT31 objechać Europę dookoła.
Taki ogólny plan podróży to:

Polska-Słowacja-Węgry-Rumunia-Bułgaria-Turcja-Grecja-Albania-Czarnogóra-Chorwacja-Włochy-Francja-Hiszpania-Portugalia-Hiszpania-Francja-Wielka Brytania (Angia, Szkocja,Irlandia) -Belgia-Holandia-Niemcy-Dania-Szwecja-Norwegia-Finlandia-Estonia-Łotwa-Litwa-Polska

Wyjdzie tego pewnie ok. 25tys km.

Plan jest dość odważny, ale na tym ta cała przygoda ma właśnie polegać.
Wyprawę planujemy w połowie września i nie mamy żadnego limitu czasu na pokonanie tej trasy.
Dodatkowym czynnikiem, który na pewno uatrakcyjni ten wyjazd będzie to, że bierzemy na tą podróż po ok 1tys euro na głowę, oczywiście zapasy jedzenia itp.

Jak łatwo się domyślić nie wystarczy tyle pieniędzy, żeby przebyć taka podróż, więc plan zakłada też znajdowanie sobie pracy w niektórych miejscach w Europie.
Mamy kilka punktów zaczepienia w Rumunii, Włoszech, Francji, Szkocji i Norwegii i tam mamy zamiar poszukać jakiejś pracy dorywczej lub popracować nawet kilka tygodni, żeby móc spokojnie ruszyć w dalszą podróż.

W czasie, gdy będziemy pracować będziemy mieszkali w mieszkaniu u znajomych, lub jakimś wynajętym lokum.

Przed wyprawą planujemy dość gruntownie odmłodzić naszego LT-ka odnawiając mu hamulce, wymieniając wszystkie płyny, paski, zawieszenie itp.
Test naszego "remontu" będą stanowiły wyprawy VW po Polsce. Jako, że jesteśmy czynnymi uczestnikami oraz kibicami Rajdów Samochodowych planujemy dwie wyprawy na Rajd rzeszowski oraz Rajd Polski na Mazury. Mam nadzieję, że ogarniemy przez te dwa wyjazdy cały system mieszkania w takiej małej klitce ;)

Ciężko jest mi sobie wyobrazić jak to będzie, i myślę, że prawdziwy scenariusz tej wyprawy napisze życie.

Od was oczekiwałbym pomocnych rad odnośnie dokładnego zaplanowania trasy i praktycznych rad dotyczących zachowania się w danym kraju, dziwnych zasadach i prawach itp.
Za każdą radę będziemy wdzięczni :)

Pozdrawiamy
Turbo Team

eMWu - 2013-07-09, 12:08

swietny pomysł, czemu nie planujecie mieszkania w lteku na pracach dorywczych? kasa sie chyba przyda bardziej na paliwo :ok
kjt - 2013-07-09, 18:24

witam, z tej strony 2gi z załogi,
kolego eMWu proszę o więcej informacji na temat Iteku jeśli to możliwe

pozdrawiam!

martini44 - 2013-07-09, 19:05

kjt napisał/a:
więcej informacji na temat Iteku


no przecież to Wasz LT-31 w sloganie ltek :gwm :gwm :haha: :haha:

wallygator - 2013-07-10, 05:29

kjt, ale dowaliłeś :P
eMWu - 2013-07-10, 08:23

ja juz lepiej nie bede sie odzywał :lol:
wallygator - 2013-08-17, 22:03

Witamy ponownie :)
Nasze przygotowania trwają, a mi nasuwają się kolejne pytania.
Jeśli chodzi o mechanikę wszystko jest wiadome, jednak jak możemy się przygotować jeśli chodzi o przepisy obowiązujące w innych krajach.
Z tego co słyszałem to np. w Niemczech potrzebny jest jakiś specjalny przegląd instalacji gazowej w zabudowie? Prawda to czy fałsz ?
jak wygląda napełnianie butli poza granicami kraju ? Ile butli można ze sobą przewozić ? Jest z tym jakiś problem ?
Wiem, że w niektórych krajach trzeba mieć np. dwa trójkąty odblaskowe, czy dwie kamizelki, nie wiem jak wygląda sprawa z gaśnicami ? Cy jak będę miał jedną dwukilową to starczy ?

Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.
Pozdrawiam.

papamila - 2013-08-17, 22:13

wallygator napisał/a:
w Niemczech potrzebny jest jakiś specjalny przegląd instalacji gazowej w zabudowie? Prawda to czy fałsz ?

Fałsz
wallygator napisał/a:
w niektórych krajach trzeba mieć np. dwa trójkąty odblaskowe,

na pewno obowiazuje to w Hiszpanii
wallygator napisał/a:
jak wygląda napełnianie butli poza granicami kraju ?

słabo, może trzeba będzie kupic butle w jakimś kraju
innym rozwiazaniem (ale to naprawdę awaryjnie) jest przelanie gazu z butli 11 do butli 11,
da się w ten sposób przelać ok 7,5-8 kg gazu (potrzebny jest wąż i dwie złaczki)
wallygator napisał/a:
Cy jak będę miał jedną dwukilową to starczy ?

starczy
powodzenia :spoko

wallygator - 2013-08-18, 10:22

Cytat:
Sławek B napisał/a:
Czy ktoś wie gdzie w naszym kraju można zrobić przegląd instalacji gaszowej i otrzymać stosowyny certyfikat honorowany w Europie?

Sławku, obawiam się, że póki co z tematem bladziutko...
Poczytaj ten wątek, http://www.campery.pl/for...k=p&id=6&id2=36
moze kol. Mirek Ci pomoże ;-)
A jakbys coś się dowiedział to napisz i dla nas :ok


Cytat z innego tematu.
Dlatego pytałem o certyfikat, przegląd itp.

zibikruk - 2013-08-18, 10:56

Przegląd z certyfikatem możesz zrobić u ARCAKARKA, MirekMat.
Często robimy to podczas zlotów - ostatnio w Iławie.

wallygator - 2013-08-18, 13:33

ok, ale jest to potrzebne w końcu w Europie czy nie ? :)
Den-tal - 2013-08-18, 22:56

Moze byc wymagane na niektorych kampingach. Ja robie to raz w roku, ale bardziej z mysla o wlasnym bezpieczenstwie( oprocz tego mam tez alarm gazowy )
miciurin - 2013-08-18, 23:00

Cytat:
ok, ale jest to potrzebne w końcu w Europie czy nie ? :)


Z tego co wiem to problemy mogą być tylko na przeprawie promowej. Ale dla bezpieczeństwa warto zrobić 8-)

wallygator - 2013-08-21, 20:24

Dzięki za odpowiedzi.

Kolejny znak zapytania mam odnośnie ubezpieczenia zdrowotnego. Możecie coś polecić sprawdzonego ?
Opcje 6zł za dzień nie bardzo wchodzą w grę bo jedziemy na długo i wyszła by z tego ładna sumka.

Jak wasze doświadczenia w tym temacie?

W PL nie będę ubezpieczony, bo zwalniam się z pracy.

wallygator - 2013-09-17, 23:32

W miarę wszystko ogarnięte i jutro wyruszamy :)
W miarę możliwości coś poskrobiemy jak będzie dostęp do netu.

Gdyby ktoś miał chęć to zapraszam na nasz profil na FB, tam będziemy chyba częściej aktualizować, ale tu tez będziemy się starać być na bieżąco :)

Pozdrawiam

Fenianek - 2013-09-18, 00:23

Daj namiar na ten profil na FB!:)
wallygator - 2013-09-18, 07:59

https://www.facebook.com/...7464213?fref=ts
jarekzpolski - 2013-09-18, 08:56

trasa robi wrażenie :shock: Ile macie czasu ?
Dopinguję. LT-ek rules :szeroki_usmiech

wallygator - 2013-09-24, 15:42

Witamy. W końcu chwilę znalazłem na krótki wpis. LTek spisuje sie super. Mocy mu brakuje, ale nadrabia wytrzymałościa ;)
Wczoraj przejechał Trasę Transfogarską w większości na dwójce :)
Widoki cudowne. Ośnieżone szczyty robiły robotę i choć pizgało strasznie na szczycie to warto było tam pojechać.

Pozdrawiamy z Rumunii i większa relacja ze zdjęciami będzie jak będzie więcej czasu i dłuższy dostep do neta. Teraz szejk w McDonalds sie kończy więc muszę uciekać ;)

Chcieliśmy podziękować firmie modernhome.pl za rabacik na solary. Spisują się super i cały czas mamy dwa aku naładowane.
Pozdro

jarekzpolski - 2013-09-24, 19:23

z trasy ciężko pisać, wieczorami są ważniejsze zajęcia :szeroki_usmiech .
Ale spisuj wrażenia "na brudno" na gorąco, bo połowę zapomnisz do końca wyprawy...
Wrócicie w tym roku ? Zima w Skandynawii jest dość wymagająca...oczywiście że LT-ek da radę i o niego się nie martwię... :mrgreen:

wallygator - 2013-10-02, 14:17

Chcemy przezimować gdzieś na południu Europy. A na północ ruszymy na wiosnę. Przynajmniej taki plan.

Bułgarię zrobiliśmy na dwa noclegi, gdyz nie widzieliśmy tam nic ciekawego po drodze poza drogimi hotelami i pełną komercją.
Pierwszy nocleg mieliśmy zaraz za granicą z Rumunią a drugi przed granicą z Turcją.
Pierwszy to był tzw. leniwy dzień i rozbiliśmy się już ok 12, zrobiliśmy "cygański obóz" z rozwieszonym praniem i trochę odpoczęliśmy. Drugi bardzo podobny bo na fajnych skałkach i małych klifach przed granicą z turcją. Końcówka bułgarii była ciężka, bo jechaliśmy chyba jakąś drogą dla przemytników :) Mieliśmy tam kilka kontroli policyjnych a praktycznie każdy znak był poprzestrzelany z broni palnej po kilkanaście razy. Tak samo przystanki i wszystko co nadawało się do przestrzelenia :) Droga mega dziurawa i zrobiliśmy 40km ze średnią prędkością 30km/h. Była to droga z Tsarewa do malko Taranovo. Generalnie nie polecam tej drogi.

Turcja super. Pierwszy nocleg w Kilkrareli
ze względu na pęknięty wąż od chłodnicy. Zaraz za opaską wykryliśmy pęknięcie i obcieliśmy końcówkę i go jakoś naciągnęliśmy. Wyglądało to na prowizorkę, ale trzyma się do tej pory i chyba przetrzyma całą podróż :) Na wszelki wypadek kupiliśmy dodatkowe opaski i kawałek węża w przydrożnym warsztacie :)
Drugi nocleg w super miejscowości Kiyikoy nad morzem. Wszędzie skały i jedna plaża całkowicie opuszczona po sezonie. Miasteczko też super klimat szczególnie popijając Czai wieczorem na ulicy.
Na drugi dzień udaliśmy się wybrzeżem do Istambułu, ale to miasto nas przerosło. Miałem linki z tego forum i plan jak rozegrać to miasto, ale w internetowej kafejce mieli jakieś ograniczenia i nie mogłem otworzyć żadnego z nich. Pojeździliśmy trochę po mieście, a właściwie postaliśmy w korku i zasnęliśmy w cichej nadportowej dzielnicy włócząc się chwilę zanim deszcz nas nie przegonił. Dziś pogoda nie lepsza bo cały dzień pada, więc pomimo ostatniej próby dotarcia do atrakcji tego miasta wyjechaliśmy z niego. Szkoda, ale juz nie mieliśmy siły aby walczyć bez żadnego plany z tak wielkim miastem, a szukanie atrakcji na ślepo nie miało żadnego sensu.
Teraz wracamy południowym brzegiem w stronę Grecji.

Pozdrawiamy

JaroW - 2013-10-02, 15:41

Witaj
za odwagę i determinacje poszło pifko.. :spoko
ps. życzę wam bezpiecznej podróży.

wallygator - 2013-10-06, 20:10

Pozdrawiamy z macedońskiej knajpki :) Grecja równie fajna co Turcja, ale tu trafiliśmy na lepszą pogodę. Nie bardzo mam czas się rozpisywać w dwóch miejscach na raz, więc zapraszam do śledzenia zdjęć na www.turboteam.org
DarKu - 2013-10-06, 21:40

trasa ambitna życzę dużo wrażeń :D będę śledził na fejsie dalsze postępy
wallygator - 2013-10-10, 14:14

dzisiaj widzieliśmy kamperka na poznańskich rejestracjach, jeśli załoga jest tutaj na forum to pozrdawiamy :)

Macedonia super. Szczególnie jej zachodnia część. Goraco polecamy bo przepięknie i tanio :)
Z dzikim noclegiem nie ma problemu i poza (paradoksalnie) Rumunią wszędzie śpimy za darmo :)

Teraz wracamy cacieszyć się słońcem i zwiedzić zachodnią część tego kraju a potem Albania :)
Z gracji wrzucimy jakieś fotki z Macedonii a Grecję jak ją skończymy czyli z Albanii :)

Pozdrawiamy
turboteam

wallygator - 2013-10-28, 13:49

Pozdrawiamy z Sarajewa :) Dziś byliśmy w warsztacie. Wąż od paliwa sie powli przecierał i łapał lewe powietrze co skutkowało dławieniem się i strata mocy. Po naprawie LTek odzyskał swój dawny wigor i nawet pod górki na czwartym biegu wjeżdża ;)
Zapraszamy do śledzenia naszych poczynań na FB bo nie możemy wszędzie się rozpisywać ze względu na ograniczony dostęp do neta.

Pozdrawiamy

www.turboteam.org

wallygator - 2013-11-22, 11:38

Dawno nas nie było, ale dzisiaj wrzuciliśmy zaległe zdjęcia z Chorwacji.
We Włoszech a dokładnie w Wenecji przyszło nam pierwszy raz zapłacić za nocleg i to 37Euro co nas trochę zabolało :)
Ale po Trieste, Wenecji, Veronie, obejrzeniu Rally Due Valli, przejechaniu na wielosezonowych oponach przez zaśnieżone Alpy i wizycie w Monte Carlo, przesyłamy wam wszystkim pozdrowienia z deszczowej i chłodnej Nicei :)

www.turboteam.org

wallygator - 2014-10-31, 19:08

Podróż zakończyliśmy we wrześniu. Przebieg wspominamy na naszym profilu na facebooku :) Niedługo zdjęcia z ostatnich krajów :)
Na drugą część trasy pojechaliśmy osobówką przerobioną na kampera bo LTeka musieliśmy sprzedać, żeby mieć pieniądze na dokończenie podróży :)
Zresztą wszystko jest na profilu :)

Zainteresowanych zapraszam :)

Bim - 2014-11-01, 20:31

Szkoda nie mam profilu na Fejsie :oops:
wallygator - 2014-11-02, 14:04

nie jestem pewien ale chyba można przeglądać profil nie mając konta na fb
grzegorzalex - 2014-11-02, 14:09

Można ale nie do wszystkiego ma się dostęp.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group