Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Organizacja wyjazdów - stacje z prysznicami

michałp - 2014-01-19, 13:21
Temat postu: stacje z prysznicami
Witam, w czerwcu jedziemy na trzy tygodnie do norwegi a ze kempingi są dość drogie, to wolimy stawać gdzieś na dziko ale nie mamy prysznica więc może ktoś wie albo ma namiary na stacje benzynowe z prysznicami???
frape - 2014-01-19, 21:19

kilka razy pytaliśmy na campingach czy można skorzystać tylko z pryszniców, nie odmawiali - wrzucało się 10 koron/żeton :spoko (2010). Czasem są też campingi za normalną cenę - w Hammerfescie staliśmy jak pamiętam za 100 koron - i jeszcze dostaliśmy album o północnej Skandynawii :) Bywały też za 150-200 za 2 plus T4, więc od czasu do czasu można zaszaleć :spoko Jak wygląda na południu nie wiem - zjechaliśmy bardziej północ
darboch - 2014-01-19, 21:38

Dokładnie jak pisze Gosia...zapytać i zazwyczaj nie robią problemu, bynajmniej nam nigdy nie odmówili :-P
Smok - 2015-07-25, 22:03

Moja odrobina luksusu.
piotr1 - 2015-07-26, 01:46

:spoko :spoko :spoko Taki prysznic to dla odważnych.........
Wąski - 2017-02-11, 20:18

A ja mam taki prysznic. Sorry za odsmażanie ale dopiero przyszedłem.
Prysznic polecam własny.

Do tego wrzucam drugi zbiornik na wode, bo 45l. troche mało i bede go podgrzewał w trakcie jazdy ciepłem z małego obiegu chłodzenia. Razem planuje 90l. wody co powinno dać 2 -3 dni autonomii prysznicowej.
Drugi podgrzewany zbiornik wody aktualnie mam w budowie.

zbiegusek - 2017-02-12, 11:35

Wąski, Ja cię bardzo proszę - przestań tak cedzić informacje i załóż swój wątek, w którym pochwal się swoją adaptacją. :)
No i jeszcze gdybyś odniósł się do wiedzy i porad z CT, którymi się podpierałeś, to byłoby fajnie. Bo na przykład, na tych zdjęciach intrygujące jest podcięcie narożnika drzwi - były takie w T3? Znawcą nie jestem ale nie kojarzę...
A te "cosie" (z niem. "wichajstry") ;) pod klapką serwisową/prysznicową? Co to? Kto to? Czemu to? :)
Zeznawaj szybko! :)

izola - 2017-02-12, 12:01

ważne jest że ma wielokolorowe auto , daltonista widzi tylko jak w avatarze : czerwone :diabelski_usmiech
zbiegusek - 2017-02-12, 12:05

No właśnie na podstawie tych dwóch zdjęć + awatar, można wnioskować, że adaptacja była dokumentowana fotograficznie. Również przed malowaniem... :)
Wąski - 2017-02-12, 12:41

Panowie, mamy 2 rodzaje samochodów. Kupione i zrobione. Ten jest zrobiony. Zdjęcie w kolorze szarym zostało wykonane jeszcze przed lakierowaniem. Innego pokazującego wlew i prysznic gdzie bus jest w kolorze czerwonym nie mam. W przywitaniu napisałem, że busa zrobiłem, ale faktycznie nie wziąłem pod uwagę, że może nie wszystko się czyta.
Co do sensu pokazania, że prysznic można mieć w samochodzie "na zewnątrz" zamiast w dodatkowym namiocie skłonił mnie post poprzednika. A także inny post w którym użytkownik któregoś z większych samochodów cierpiał na brak miejsca nawet na kanapę i twierdził, że musi podkurczać nogi. A co dopiero zrobić prysznic dajmy na to wewnątrz. Z praktyki podróżniczej wiem, że z prysznicami są zawsze kłopoty i nie wszędzie można je znaleźć. Używam także prysznica podczas jazdy i nie zawsze jest gdzie postawić zewnętrzny namiot tylko staje się, bierze prysznic i jedzie dalej albo robi co innego. Na wielu stacjach spotkałem prysznice zepsute. Wielokrotnie spotkałem się też z odmową wzięcia prysznica na kempingach za opłatą. Stąd jak kto lubi to niech płaci nie wiadomo ile za tranzyt.
Ponieważ jedynymi mankamentem mojego prysznica są: zbyt mały zbiornik wody (obecnie 45l.) i brak możliwości jej podgrzania podczas jazdy w krajach o niższych temperaturach - niezwłocznie problemami tymi się zająłem. - w tym sezonie będzie 90l. i ciepła woda na pokładzie z wykorzystaniem ciepła nagrzewnicy. (w lecie nagrzewnica jest niepotrzebna a zdolna do generowania ciepła).
Zaraz pewnie będzie afera, bo lepsze są łazienki w środku. No i pewnie są, tylko że kosztem miejsca. A nie wszyscy też chcą poruszać się ciężarówkami. - Stąd wyjaśniam od razu, że to koncepcja dla tych który nie cierpią na nadmiar miejsca.
Adaptacja tego busa jest na forum T3 i nie zamierzałem jej tu przedstawiać, bo to nie busowe forum. Jak kogo interesuje niech sobie na forum T3 zajrzy, tam pewnie coś znajdzie. Raczej nie ma sensu powielać informacji.

W porównaniu z kamperami normalnych rozmiarów mój bus jest mały.
Zmieściłem jednak 3 miejsca do spania + jedno awaryjne, klime, kuchnie, lodówkę, 220V, prysznic i 90l. wody i 3 rowery.

izola - 2017-02-12, 13:04

Cytat:
W porównaniu z kamperami normalnych rozmiarów mój bus jest mały.

.." mały ale śmiały " też jest dobry , też tak lubię :diabelski_usmiech - poza tym bez prysznica jeszcze nikt nie umarł, chyba tylko się zaśmierdzieć można ;) :spoko

Wąski - 2017-02-12, 13:10

izola napisał/a:
Cytat:
W porównaniu z kamperami normalnych rozmiarów mój bus jest mały.

.." mały ale śmiały " też jest dobry , też tak lubię :diabelski_usmiech - poza tym bez prysznica jeszcze nikt nie umarł, chyba tylko się zaśmierdzieć można ;) :spoko


Osobiscie nie polecam tygodnia bez kapieli czy zmiany majtek. A w cieplych krajach to juz w ogole :) A sol gryzie wieczorem jak sie nie spluczesz po kapieli w morzu :)
Mozna sie nie myc, ale to malo komfortowe.

izola - 2017-02-12, 13:24

Cytat:
bez kapieli czy zmiany majtek. A w cieplych krajach to juz w ogole :)

...w ciepłych- się chodzi bez , i zapomina o komforcie ...- tak słyszałam :chytry

Wąski - 2017-02-12, 13:32

Prawda. :) Ale juz nie drazmy tego tutaj bo zaraz bedzie awantura ze to temat o prysznicach i to na stacjach benzynowych a nie deprawowaniu mlodziezy i rydzykowych dziadkow. Ale tez wiem co i jak :)
zbiegusek - 2017-02-12, 17:37

Wąski napisał/a:
[...]Adaptacja tego busa jest na forum T3 i nie zamierzałem jej tu przedstawiać, bo to nie busowe forum. Jak kogo interesuje niech sobie na forum T3 zajrzy, tam pewnie coś znajdzie. Raczej nie ma sensu powielać informacji.

Może powielać, to nie - ale pochwaliłeś się, że korzystałeś z wiedzy i porad CT podczas swej przeróbki, więc byłoby fajnie w tym kontekście się wywnętrznić. :)
Co do tego, że zainteresowani sobie sami znajdą na forum T3, to byłoby miło, gdybyś rzucił linkiem.
Bo ja, na przykład, nie wiem, na którym forum szukać:
forum.busikt3.radom.pl
automobilklubt3.pl/forum
www.busomania.pl
t3busy.pl/
Hę? :)

Wąski - 2017-02-12, 19:20

ad 1. Z wiedzy CT korzystałem na pewno w związku z uruchomieniem lodówki na gaz. Bo po zakupie nie chodziła na gazie. Korzystałem też z wiedzy dot. ciśnienia na pompie wody bo nie wiedziałem jak wydajną pompę zastosować, żeby napędziła ten właśnie powyżej opisany prysznic a żeby nie zużywała też nadmiernej ilości wody.
Chyba korzystałem też z kilku rzeczy na temat instalacji ~220V i instalacji solara dachowego. To typowo użyteczno - kamperowe sprawyi z tego co mi przychodzi do głowy na szybko to raczej będzie na tyle. :)
Myślałem, że tu kwestie spawalniczo blacharskie czy takie jak wymiana silnika czy skrzyni nikogo nie interesują. Ale skoro jest choć 1 chętny to mówisz i masz. Poszukam zdjęć i założe ten profil.
ad 2. Forum busik radom. tam coś bedzie pewnie, ale jako takiego 1 stricte profilu nie ma. Raczej wszystko po działach tematycznych porozrzucane na przestrzeni około pięciu lat.

zbiegusek - 2017-02-12, 19:29

No bo w Radomiu już szukałem i ciężko było... :)
Acz, oczywiście, następne miejsce do poczytania w długie zimowe wieczory - szkoda, że te już się kończą. BTW też czujecie oddech wiosny na karku? ;)

Wąski - 2017-02-12, 21:55

zbiegusek napisał/a:
No bo w Radomiu już szukałem i ciężko było... :)
Acz, oczywiście, następne miejsce do poczytania w długie zimowe wieczory - szkoda, że te już się kończą. BTW też czujecie oddech wiosny na karku? ;)



Prosze:
Zrobiłem Ci krótki opis:

TIII - Red Star

Ano czuje czuje. Czekam tylko aż sól z dróg zamiotą i wyjazd..

zbiegusek - 2017-02-13, 08:28

Dziękuję, już siadam do czytania. :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group