Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Kamperowców podróże nie kamperowe - Dominikana - zima w tropikach

bogdan - 2016-01-09, 21:12
Temat postu: Dominikana - zima w tropikach
Na okres zimy postanowiliśmy zmienić formę wypoczynku z kamperów przesiedliśmy się do samolotu żeby wspólnie spędzić część zimy pod palmami.

W skład tej podróży wchodzą trzy załogi;
„jurek” Krystyna i Jerzy z Essen,
„Krasnal” Irena i Jan z Częstochowy i
„bogdan” Marysia i Bogdan z Gryfina

Początek naszej podróży 07,01,16 to Berlin, tam spotkamy się Ireną i Jankiem na dworcu kolejowym Berlin gł. jedziemy do Essen, do Krystyny i Jerzyka tam mamy zarezerwowany Hotel, rano przyjedzie zamówiony Bus i zawiezie nas na lotnisko Dusseldorf wylot godz.9:30 kierunek Dominikana lot bez międzylądowania,

Pozdrawiamy :spoko :spoko :spoko :spoko :spoko :spoko

janusz - 2016-01-09, 22:01

Cytat:
Dominikana - zima

Wysokich lotów.
Może tylko nie afiszujcie się tym, ze Wy z Polski. :haha: :haha: :haha:

Ahmed - 2016-01-09, 22:12

I nie mówcie nikomu że lubicie rowery i wegetariańskie jedzenie :spoko
andi at - 2016-01-10, 10:53

janusz napisał/a:
Cytat:
Dominikana - zima

Wysokich lotów.
Może tylko nie afiszujcie się tym, ze Wy z Polski. :haha: :haha: :haha:


Tyko z

:logo:

Omijajcie te wysokie fale :haha:

Pozdrawiamy :spoko

bogdan - 2016-01-11, 12:01

Witam ponownie mieliśmy problem z internetem Wi-Fi jest już ok.

Lot był wysoki, bezproblemowy i mimo 10 godzin zleciał niebywale szybko.
Mimo, że jesteśmy wszyscy średniego wzrostu, mieliśmy normalne miejsca nie byliśmy wymęczeni.

Podróż z Polski na oddaloną o ponad osiem tysięcy kilometrów i trwającego ponad 10 godzin lotu, dotarliśmy na wymarzoną wyspę na Morzu Karaibskim,
na której to leży cel naszej wyprawy – Republika Dominikany, Prowincja Puerto Plata, Sosua.

Kotek - 2016-01-11, 12:08

Brawo podróżnicy, wszystko jedno jakimi środkami lokomocji! :roza:
Mania - 2016-01-11, 14:18

Boguś bardzo prosimy, nie drażnić kolegów temperaturą. :zastrzelic
Mania - 2016-01-11, 14:21

Boguś bardzo prosimy, nie drażnić kolegów temperaturą. :zastrzelic
bogdan - 2016-01-11, 15:47

Po opuszczeniu samolotu uderza nas fala gorąca oraz wilgotne, ciężkie powietrze.
Teraz czeka nas aklimatyzacja, przystosowanie się do nowych warunków klimatycznych i czasowych różnica jest 5 godz. latem 6 godz.
Przylecieliśmy tu na miesiąc, wynajęliśmy całą rezydencje, to trzy apartamenty po 70 m2 każdy. Basen 15 mb, dżakuzi , piękny ogród pełen kwiatów i owoców.

ZEUS - 2016-01-11, 17:40

nie wiem czemu ale zdjęcia z ostatniego postu nie chcą się otworzyć :evil: ktoś też tak ma? :-P
Ahmed - 2016-01-11, 17:45

Teraz się nie otwierają , ale godzinę temu widziałem :bajer
SlawekEwa - 2016-01-11, 17:46

Cytat:
ktoś też tak ma?
_________________

Też tak mam :shock:

JolaR - 2016-01-11, 17:58

Też tak mam, również godzinę temu nie widziałam ich :(

A wyjazd baaardzo smakowity bogdan!

Misio - 2016-01-11, 18:16

ZEUS napisał/a:
nie wiem czemu ale zdjęcia z ostatniego postu nie chcą się otworzyć :evil: ktoś też tak ma? :-P


A może się aklimatyzują? ;)

ZEUS - 2016-01-11, 18:25

Misio napisał/a:
A może się aklimatyzują?


jeżeli to masz na myśli
bogdan napisał/a:
Przywitano nas oryginalnym Rumem Dominikańskim.

to jestem skłonny zaczekać ... :szeroki_usmiech

MAWI - 2016-01-11, 18:57

Bogdan nasze gratulacje . A zdjęcia si nie otwierają.
bogdan - 2016-01-11, 20:34

MAWI napisał/a:
Bogdan nasze gratulacje . A zdjęcia si nie otwierają.

Wiesiu,
dziękujemy, niech Was pobyt będzie pełne fantastycznych przeżyć i niezapomnianych wrażeń.
Pozdrawiamy Marzenkę.
Hispaniola to idealne miejsce zamieszkania na terenie miasta Sosua Prowincja Puerto Plata. Blisko do miasta, w odległości krótkiego spaceru, aby dostać artykuły spożywcze, w odległości krótkiego spaceru do pięknych plaż. Nie jest to hotel all-inclusive - wille są prawdziwe domy z meble i naczynia kuchenne. To doskonałe miejsce na pobyt, które relaks jest ciche i piękne. Idealny dla rodzin. Ta nasza Rezydencja jest własnością mojego kolegi.

Ahmed - 2016-01-11, 20:45

Ja jestem ciekawy info pod każdym nieotwierającym się zdjęciem ,, plik ściągnięto 167 razy '' :bajer
Ahmed - 2016-01-11, 20:48

A teraz już 171 razy po kilku sekundach i równo dla wszystkich zdjęć :bajer
Woj-tek - 2016-01-11, 21:50

Bo to jest trenig na wyobraźnię ;)
Ahmed - 2016-01-11, 21:55

Ja te fotki widziałem , to chyba jakiś atak botów , każdy plik teraz ściągnięty 199 razy :bajer
Fordek - 2016-01-11, 22:27

Witamy z Wyszkowa . Zazdrościmy ciepełka . Pozdrawiamy Was serdecznie - szczególne uściski dla Irenki i Jana - z którymi podróżowaliśmy w październiku po Hiszpanii.
Beata i Leszek :spoko :spoko :spoko

JolaR - 2016-01-11, 22:28

Każde odświeżenie strony to zwiększenie stanu "licznika" o 1 . Więc o ściągnięcie tu chyba nie chodzi, a o odsłony...
jan i irena - 2016-01-11, 22:56

Fordek napisał/a:
Witamy z Wyszkowa . Zazdrościmy ciepełka . Pozdrawiamy Was serdecznie - szczególne uściski dla Irenki i Jana - z którymi podróżowaliśmy w październiku po Hiszpanii.
Beata i Leszek :spoko :spoko :spoko


Dziękuję Leszku i Beatko też o was myślimy :spoko

bogdan - 2016-01-12, 12:01

Mieszkamy na zamkniętym osiedlu, jest tu około 150 bardzo ładnych willi.Doskonała lokalizacja z widokiem na Ocean w odległości 10-15 min. spacerkiem do centrum i plaży Sosua .Całe osiedle jest ogrodzone i strzeżone całą dobę.
MAWI - 2016-01-12, 12:27

Można by to ująć jednym słowem; BAJKA.
Boguś zarówno dla Ciebie jak i dla Marysi. A i dla reszty wycieczki. Miłego pobytu.
P.S . Fajnie wyglądacie .Nie zapominając ,że to 12,01.

bogdan - 2016-01-13, 16:51

Castillo Mundo King
Zasadniczo, jest to zamek obiekt pełen rzeźb, rzeźb i obrazów w niektórych z najbardziej dziwacznej architektury, jaką kiedykolwiek widziałem. Właścicielem jest Niemiec który opowiada o kosmicznych obcych wizyt…niestety był nieobecny przy naszym zwiedzaniu.
Byłem pod wrażeniem, zakresu prac prezentowanych w nim nie zwykły zbiór haitańskich obrazów i rzeźb.

Tadeusz - 2016-01-13, 17:20

Marysiu i Bogdanie, jak widać Dominikana to nie tylko wypoczynek w ciepełku wtedy gdy my marzniemy, ale i przeżycia czysto estetyczne.

Życzę zadowolenia z tej laby i do zobaczenia. :spoko

bogdan - 2016-01-13, 20:23

Tadziu,
jesteśmy aktywnymi turystami wycieczki egzotyczne pozwalające nie tylko wypocząć, ale także poznać historię, kulturę i życie codzienne krajów, które odwiedzamy.
Wakacje egzotyczne mają tę przewagę nad wypoczynkiem w krajach europejskich, że możemy z nich korzystać praktycznie przez cały rok. Położone w różnych strefach klimatycznych kraje pozwalają spędzić ferie zimowe z rodziną na tropikalnej wyspie jaką jest Dominikana i nie tylko…
Milutko pozdrawiam i życzę miłego wieczoru. :spoko :spoko :spoko :spoko :spoko :spoko

Endi - 2016-01-13, 20:40

Boguś ...a gdzie te drinusie z parasoleczkami ?? ....Marysia w barku szykuje ?? :mrgreen:

Pozdrawiamy :spoko i zazdraszczamy pogody ;) jak cholera :spoko

jurekf - 2016-01-13, 21:47

Plaża Marina Resort


Resort przeslicznie polozony. Dwie piekne plaze - ale wiekszosc turystow odwiedza tylko jedna, ta mniejsza - prawdopodobnie ze wzgledu na lezaki, parasole i bliskosc barow


:spoko

bogdan - 2016-01-13, 23:51

Endi napisał/a:
Boguś ...a gdzie te drinusie z parasoleczkami ?? ....Marysia w barku szykuje ?? :mrgreen:

Pozdrawiamy :spoko i zazdraszczamy pogody ;) jak cholera :spoko


Andrzejku,
nie zazdraszczaj, bo to nie zdrowo się tak katować, rezerwacje zrobiłem dla Ciebie. Przed tobą najnudniejsza i najbardziej znienawidzona czynność przeze mnie – pakowanie…
Niezwykłego dnia wypełnionego radością , oraz ciepłych promyków słońca.
dla Ewuni, Piotrusia i Tobie Andrzeju od całej szóstki. :spoko :spoko :spoko :spoko :spoko :spoko

bogdan - 2016-01-14, 12:10

Każdy z nas ma własne upodobania względem pogody. Jedni lubią mróz, inni nie mogą żyć bez upału, a jeszcze inni preferują pośrednią temperaturę.
Plaże na Dominikanie
Drobny, rozgrzany piasek. Rosnące na samej plaży malownicze palmy dają odrobinę oddechu od palącego słońca. Do tego krystalicznie czysta woda o temperaturze w styczniu blisko 30 stopni i nie spotykany gdzie indziej kolor wody. Podobno najpiękniejsze plaże znajdują się na Dominikanie. Temperatura w nocy od 19 - 21 stopni

JaWa - 2016-01-14, 16:54

Bogdan, za trochę pięknego lata tej wstrętnej zimy piwko poszło. :spoko
bogdan - 2016-01-14, 18:34

JaWa napisał/a:
Bogdan, za trochę pięknego lata tej wstrętnej zimy piwko poszło. :spoko

Jacku, serdecznie dziękuję za piwko, życzę miłego wieczoru…
Pozdrawiamy ze słonecznej i ciepłej Dominikany.
(u nas jest południe)

maga - 2016-01-14, 22:08

Od nas również Bogdan,za tą ciepłą fotorelację tej zimy,leci "zimny Lech" dla ochłody :pifko

Zazdraszczamy jak ch...ra i życzymy Wam pięknych wakacji,pozdrawiając Was wszystkich :spoko

Uważajcie na rekiny... ;)

bogdan - 2016-01-14, 23:13

maga napisał/a:
Od nas również Bogdan,za tą ciepłą fotorelację tej zimy,leci "zimny Lech" dla ochłody :pifko

Zazdraszczamy jak ch...ra i życzymy Wam pięknych wakacji,pozdrawiając Was wszystkich :spoko

Uważajcie na rekiny... ;)


Macieju, serdecznie dziękuję za piwko i życzenia, my również Życzymy, niezwykłych dni wypełnionych radością , oraz ciepłych promyków słońca, których Wam brakuje.
:spoko :spoko :spoko :spoko :spoko :spoko

Andrzej1 - 2016-01-17, 08:37

Pozdrawiamy, wszystkich wczasowiczów a szczególnie Irenkę i Jana z Częstochowy. :spoko :roza:
Nie spalcie się za bardzo w karaibskim słoneczku, bo PIS ludzi z ciemną karnacją, bardzo niechętnie widzi w Polsce :szeroki_usmiech
Polecam ciekawą książkę o Dominikanie którą ostatnio czytałem
http://lubimyczytac.pl/ks...eks-jest-bogiem

Ps Może jednak lepiej przeczytać ja po powrocie :aniolek

bogdan - 2016-01-17, 11:28

Bez problemu wypożyczyć można potrzebny sprzęt i można także zapisać się na lekcje nurkowania. Na Dominikanie mają idealne warunki. Miejscowość tu gdzie się zatrzymaliśmy SOSUA, która nazywana jest Karaibską Ibizą, posiada ku temu idealne warunki… Woda tu jest bardzo przejrzysta i nurkując można podziwiać wspaniałe wody morza karaibskiego.
Sosua, nieopodal lotniska Puerto Plata. ... Znajduje się tu rafa koralowa rozciągająca się na obszarze 200 km²

Beata i Leszek - 2016-01-17, 11:35

Witamy :spoko oj aj i ach :) Pozdrawiamy :bigok Beata i Leszek ze Świnoujścia
bogdan - 2016-01-17, 11:55

Beata i Leszek napisał/a:
Witamy :spoko oj aj i ach :) Pozdrawiamy :bigok Beata i Leszek ze Świnoujścia

Dziękujemy za pozdrowienia, pozdrawiamy również. :spoko :spoko :spoko :spoko :spoko :spoko

Wojciechu - 2016-01-17, 13:43

Witam - jak my Wam zazdrościmy klimatów i ciepełka. :placz
Doczekamy się jednak. Byle do wiosny. Pozdrawiamy. :spoko

joko - 2016-01-17, 14:55

Bogdan, miałem zapytać , gdzie i przez jakie biuro zorganizowaliście sobie takie lokum, ale doczytałem się teraz , że to jest własność Twojego kolegi, czyli rozumiem, że wyjazd zorganizowaliście sobie na własną rękę .
Pytam, ponieważ szukam jakiejś ciekawej destynacji na drugą połowę lutego.Z racji tego że się nam ostatnio świat strasznie zawęził i typowe na ten okres zimowe wypady do ciepełka , stały się nieco ryzykowne , wybór jest mniejszy.
Rozważam Dominikanę, Tajlandię , Wyspy Zielonego Przylądka albo Zanzibar (w takiej kolejności)
Generalnie ma być ciepło (może być nawet bardzo ciepło), ma być plaża i ciepła woda.
Widzę że niektóre biura oferują oprócz wypoczynku w ośrodkach hotelowych również wynajem apartamentów podobnych jak te w którym Wy się zatrzymaliście, ale tam jest to również z wyżywieniem i obsługą podobną jak w standardowych hotelach.
Jeżeli nie jest to problem to napisz proszę czy dom w którym się zatrzymaliście lub te inne na tym osiedlu , są do wynajmu, a jeśli tak to gdzie i jak to się załatwia.
Lubię wypoczynek w hotelach z obsługą, ale taka forma wypoczynku też mnie interesuje, tym bardziej że tak czy tak przeważnie czas organizuję sobie sam, a zwiedzając okolicę często nie bywam nawet na posiłkach za które płacę i żywię się "w terenie".
Jeżeli możesz uchylić rąbka tajemnicy z warunków Waszego pobytu, to będę wdzięczny.
Pozdrawiam i Życzę Wspaniałego Pobytu i Wielu Wrażeń :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-01-17, 17:10

Ja tez proszę o uchylenie rabka tajemnicy,nie dla siebie ,ale proszę,wlasnie dla nurkujących.Barbara :kawka:
OMEGA - 2016-01-22, 21:29

Bogdan co tak cicho w Twoim temacie ??? gdzie dalsza relacja.

Czekamy na zdjęcia z opisami tych przepięknych cieplych pełnych słońca okolic
chcemy razem z Wami podróżować.

Pozdrowienia dla wszystkich uczestników imprezy. :spoko :spoko :spoko

JaWa - 2016-01-23, 16:11

Pisz, Bogdan pisz. Bo u nas tylko tego białego nie brakuje. ;)
bogdan - 2016-01-24, 13:39

Zbigniew Muzyk napisał/a:
Ja tez proszę o uchylenie rabka tajemnicy,nie dla siebie ,ale proszę,wlasnie dla nurkujących.Barbara :kawka:

Wracamy 06-02-15 będę pisał służył info.

SlawekEwa - 2016-01-24, 15:15

bogdan napisał/a:
Wracamy 06-02-15

Pewnie tam wesoło macie :haha:

bogdan - 2016-01-24, 15:19

OMEGA napisał/a:
Bogdan co tak cicho w Twoim temacie ??? gdzie dalsza relacja.

Czekamy na zdjęcia z opisami tych przepięknych cieplych pełnych słońca okolic
chcemy razem z Wami podróżować.

Pozdrowienia dla wszystkich uczestników imprezy. :spoko :spoko :spoko


Marianie, ja nie mam takich umiejętności opisywania jak Ty, i ja nie jestem sam jest nas trzech.

Będąc na Dominikanie wykupiłyśmy wycieczkę na obserwację wielorybów.  
W sobotę autokar przyjechał po nas na osiedle o godz. 6,30 gdzie jedziemy na półwysep Samana ok 210 km. po drodze przepiękne widoki pobliskich, małych dominikańskich wiosek, fascynującej roślinności. Po 2 godz. zatrzymujemy się na śniadanie.

bogdan - 2016-01-24, 15:28

Po około 3,5 godzinach docieramy na miejsce, gdzie wsiadamy na małe łodzie i płyniemy po Zatoce Samana, oglądając wynurzające się humbaki wraz z nowo narodzonym potomstwem.

Do Zatoki Samana w Dominikanie co roku przypływają setki humbaków z Islandii, Grenlandii, Kanady i z północnego wybrzeża Stanów Zjednoczonych by w ciepłych wodach na świat wydać młode …

bogdan - 2016-01-24, 15:39

Te ogromne ssaki potrafią wyskakiwać ponad powierzchnie wody dosłownie kilkadziesiąt metrów od łodzi.
Ciało dorosłego humbaka (Wieloryba) osiąga 16-18 m długości, a waga przekracza 30 ton. Spotkanie z jednym z największych ssaków na świecie jest niezapomnianym przeżyciem.

bogdan - 2016-01-24, 15:54

Jak się okazało, oprócz rejsu na wieloryby, był także rejs na tak zwaną wyspę Bacardii. Zbliżając się do wyspy, podziwiamy turkus morza, kokosowe palmy, istny raj.  Co tu dużo pisać, wystarczy popatrzeć.

Wyspy Bacardi, gdzie czeka na nas dominikański obiad. Po posiłku około trzy godziny wolnego czasu na odpoczynek na plaży. Pływanie w lazurowych wodach zatoki czy zakup miejscowych pamiątek. Rejs w drogę powrotną rozpoczynamy około 15.30, a pół godziny później dopływamy do Sabana de la Mar. gdzie czeka na nas autokar.

OMEGA - 2016-01-24, 16:28

Dobrze ci to idzie Boguś pisz dalej, wstawaj zdjęcia.

Dziewczyny uśmiechnięte , opalone , zadowolone z pobytu,

a chłopy jak chłopy wolny czas spędzają pod palmami. :pifko

bogdan - 2016-01-24, 16:50

Bardzo proszę Marianku...
Seniorzy będą chyba zawsze młodzi. Zorganizowaliśmy karnawałowy bal przebierańców. Zabawa była przednia, a stroje, jak widać, nadzwyczaj oryginalne…Były tańce, hulanki, swawole…

bogdan - 2016-01-24, 16:53

Uważamy że dobrze bawić się można w każdym wieku.
Beata i Leszek - 2016-01-26, 16:02

:spoko Bal przedni :) Dzięki Wam poznałam inne Bacardi :) Pozdrawiamy wesołą załogę :band:
bogdan - 2016-01-31, 13:54

Beata i Leszek napisał/a:
:spoko Bal przedni :) Dzięki Wam poznałam inne Bacardi :) Pozdrawiamy wesołą załogę :band:

Cayo Levantado jest jedną z wielu rajskich wysepek wzdłuż wybrzeża półwyspu Samaná. Jej bajkowe widoki stały się inspiracją dla firmy alkoholowej Bacardi, która kręciła tu reklamy swoich produktów. Stąd pochodzi nieoficjalna nazwa wyspy – Bacardi Island. Oprócz publicznej plaży mieszczą się tu dwie prywatne, należące do luksusowego kompleksu hotelowego Gran Bahia Principe.

krzlac - 2016-01-31, 13:59

Autor pierwszego zdjęcia jakby inny; wykadrował, wyprostował i naświetlił. To wszak piękne miejsca naszego świata.
bogdan - 2016-02-03, 15:37

Od 2 lutego zmieniliśmy rezydencję, gdy kolega miał wcześniej zarezerwowane.
Wynajęliśmy na tym samym osiedlu od amerykańskiej rodziny, willa ma trzy sypialnie które posiadają dziewięć miejscami do spania.

bogdan - 2016-02-03, 15:40

Willa jest bardzo duża wygodna.
bogdan - 2016-02-04, 01:13

Zobaczyliśmy mały kawałek prawdziwego życia na Dominikanie. Jedliśmy ryby i langusty prosto z morza przyrządzone na naszych oczach w typowo karaibskiej nadmorskiej miejscowości. Gorąco polecamy, czasami warto wybrać się i skosztować.
bogdan - 2016-02-04, 12:34

Zwiedziliśmy również Dominikanę nie komercyjną i nie turystyczną, pokazaną przez mieszkańca Dominikany!
Dla mnie 4 tygodniowy urlop to nie jest wcale za długi, bynajmniej na tak odległą wyspę jaką jest Dominikana. Nasze żony mówią, podróże są piękne ale  kocham wracać do domu.

bogdan - 2016-02-04, 15:20

Wspaniała tropikalna roślinność daje uczucie obfitości, pełni. Palmy są wiecznie zielone, kwiaty kwitną w zasadzie cały czas, tropikalne owoce są zawsze dostępne za to jabłka są drogie!.
 

andi at - 2016-02-04, 19:20

Bogdan ładnie tam macie , ale już czas wracać bo kaczki w Buk czekają :haha:
Endi tez gdzieś pojechał i nie podoba mu się , jaki ten świat jest :spoko

bogdan - 2016-02-05, 00:59

andi at napisał/a:
Bogdan ładnie tam macie , ale już czas wracać bo kaczki w Buk czekają :haha:
Endi tez gdzieś pojechał i nie podoba mu się , jaki ten świat jest :spoko

Witaj Andrzeju,
po mału trzeba żegnać się z tą piękną wyspą.
Spędziliśmy na Dominikanie,kilka ładnych dni było cudownie.
Zachwycające widoki, lazurowa woda, biały piasek i brak tłumu... Cudowne plaże, nie będę wspominał o pogodzie. Dominikana należy do bardzo zielonych wysp. Gościnność i uprzejmość to cechy Dominikańczyków. Startujemy jutro 5 luty o godz.16;30 z lotniska Puerto Plata kierunek Dusseldorf.
Milutko wszystkich pozdrawiamy i życzymy miłego Weekendowego relaksu.
Do zobaczenia w kraju. :spoko :spoko :spoko :spoko :spoko :spoko

bogdan - 2016-02-07, 10:47

I jeszcze raz udało się szczęśliwie wylądować…
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jesteśmy już w domku...
Pozdrawiam gorąco... :spoko miłego popołudnia niedzielnego.

Tadeusz - 2016-02-07, 12:07

Bogdanie, dziękujemy za porcję fajnych zdjęć. :ok

Czuję się jak bym był z Wami na tej pięknej wyspie.

Piwko wirtualne teraz a prawdziwe później. :ok

:pifko

JaWa - 2016-02-07, 14:44

Piękny to był urlop. :spoko
Strasznie zazdraszczamy. :lol:

MAWI - 2016-02-07, 15:20

Bogdan ,dobrze że już wróciliście. Ile można w tym skwarze siedzieć i jeść te ich dziwne jedzenie. :spoko :spoko :spoko :spoko :spoko
Super relacja.

bogdan - 2016-02-07, 21:05

Dziękuję Koledzy za miłe słowa. Starałem się jak mogłem, to pierwsza moja taka mała fotorelacja. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie lepiej, najważniejszy pierwszy krok…
Pozdrawiam, :spoko miłego wieczoru życzę.

bogdan - 2016-02-10, 18:38

Na prośbę kolegów i dużą ilością zapytań na pw. i tel. opiszę.
Rezydencja Sosua; koszt całej rezydencji o pow. 220 m2 na jeden miesiąc to 3500 USD, są trzy apartamenty w tym Basen 15 mb, dżakuzi w cenie woda do mycia i kąpieli, prąd i wodę do celi spożywczych w butlach po 15 lit. z dostawą.
Obiekt składa się z dwóch budynków, przyklejonych do siebie. W budynku piętrowym znajdują się dwie duże sypialnie każda ma łazienkę i na dole salon z aneksem kuchennym, plus dużym tarasem, gdzie spędzaliśmy większość wolnego czasu.
Apartament parterowy ma osobne wejście, salon z aneksem i sypialnia z łazienką.
Kolega na półwyspie Samana miejscowość Las Galeras otworzył nowy hotel 10 pok. i dwa apartamenty, basen, 100 m do plaży.

JaWa - 2016-02-10, 22:27

Jeśli można, ile kosztował przelot ?
bogdan - 2016-02-11, 06:36

JaWa napisał/a:
Jeśli można, ile kosztował przelot ?

Jacku, lot bez międzylądowania, najdroższy ok € 1600 dwie osoby dwie strony.

jan i irena - 2016-02-12, 22:09

Podziękowania dla Bogdana za przyjemnie spędzony urlop na Dominikanie i za to że wybrał akurat mnie oczywiście z żoną, podziękowania również dla Marysi.
Endi - 2016-02-13, 06:11

Boguś :spoko ode mnie masz piwko tzn pinacolde ;)

O reszcie pogadamy później :spoko

bogdan - 2016-02-13, 14:39

jan i irena napisał/a:
Podziękowania dla Bogdana za przyjemnie spędzony urlop na Dominikanie i za to że wybrał akurat mnie oczywiście z żoną, podziękowania również dla Marysi.

Dziękujemy za czas spędzony z Wami wszystkimi, bardzo miło wspominamy chwile i wręcz magiczną atmosferę, które zapisała się w naszej pamięci. Dodatkowo Krysi i Jerzykowi za załatwianie wszelkich formalności związanych z naszym wyjazdem ...
Życzymy cudownego weekendu w radosnym nastroju niech cały przemija.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group