Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

VW - Uchwyt na napoje

stef - 2017-03-20, 11:43
Temat postu: Uchwyt na napoje
Witajcie.
Ktoś z Was przerabiał temat uchwytów na napoje w naszych T4. Mój jest z 94 roku, więc stara deska rozdzielcza. Taka jak ta na zdjęciu - zdjęcie poglądowe z netu.


Nie ma tu gdzie postawić szklaneczki. Da się w drzwiach ale nie za bardzo to wygodne.
Może ktoś z Was przerabiał coś i wie jak można dostosować jakieś półki lub uchwyty?
Znalazłem taką półkę w sieci... ale cena raczej meni odstraszyła 110 zł + przesyłka.

michał-z - 2017-03-20, 14:50

Ja przykleiłem uchwyty na kubki dla kierowcy i pasażera na desce pod szybą. U Ciebie pewnie też da się zrobić podobnie.
O tak:

stef - 2017-03-20, 15:02

Da się. Przykleiłeś to jakąś zwykła "kropelką" ?
michał-z - 2017-03-20, 15:19

Kupiłem z taśmą samoprzylepną na spodzie. Nie pamiętam sprzedawcy ale na allegro. Ponad rok już używane i nic nie wskazuje na to, żeby miały się odlepić.

Znalazłem TU

stef - 2017-03-20, 15:53

No i super. o to mi chodziło !! Dzięki.
Zabieram się do szukania i zakupów.

Adampio - 2017-03-20, 17:06

Ja mam dwa uchwyty na kubki na wewnętrznej powierzchni klapy schowka zamykanego na kluczyk.
stef - 2017-03-20, 23:25

Tak też to mam ale po pierwsze płytkie, a po drugie daleko mi sięgać jako kierowcy. Poza tym często na miejscu pasażer mam dziecko w foteliku. A nóżki u młodzieży pracują i raczej nie widzę aby tak kubeczek postał dłużej niż 5 minut :)
Adampio - 2017-03-21, 01:33

Ja ten "piórnik" analizowałem ale nie znalazłem argumentów za zakupem,nawet abstrahując od ceny. Jeżdżę albo sam albo z dorosłym pasażerem więc to co fabryka dała starcza. Zwykle pijam z butelki i dwie kieszenie, każda na cztery duże PET-y całkowicie zaspokajają moje potrzeby pitne.

Ale widziałem na drzwiach przednich mocowane uchwyty na kubki z części pasażerskiej Multivana. Może to Ci się spodoba.

stef - 2017-03-21, 08:57

Ja jak pisze z reguły mam dziecko jako pasażera albo 7 albo 4 latkę więc nóżki pracują. Poza tym w czasie jazdy uwielbiam siorbać Yerba Mate i do tego właśnie potrzebuję uchwytu. Mam małą porcelanową tykwę która średnica dopasowana jest do zwykłego kubka. Na postoju dogotowuje wodę i zalewam po raz kolejny.
1,5 litrowe napoje - z tym fakt problemu nie ma bo w drzwiach są duże kieszenie.
Adampio a możesz mi gdzieś poszukać fotki takich uchwytów? Chociaż to co pokazał michał-z by mi pasowało.

Bronek - 2017-03-21, 09:59

Adampio napisał/a:
na drzwiach przednich mocowane uchwyty na kubki z części pasażerskiej Multivana. Może to Ci się spodoba


Też myślałem ,że OK .... do czasu . :wyszczerzony:

Opisywałem , moje trzaśnięcie drzwiami na stacji paliw z kubkiem pełnym kawy w uchwycie na drzwiach .
:mrgreen:
Do dzisiaj są ślady tego zdarzenia . Pies leżący wtedy na kolanach żony się "doprał", ciuchy jej jednak nie wszystkie .

stef - 2017-03-21, 10:10

Bronek - tez o tym pomyślałem i wyobraziłem sobie taki scenariusz :)
Adampio - 2017-03-21, 11:55

@stef: takie coś
Multivan ma dwa takie, po obu stronach stolika jeden

MILUŚ - 2017-03-21, 13:24

Adampio napisał/a:
Ja ten "piórnik" analizowałem ale nie znalazłem argumentów za zakupem,nawet abstrahując od ceny.


Ja ; co prawda do Ducato ; analizowałem organoleptycznie i podziękowałem . Strasznie lichy ten"gównolit" . Założyłem podobne jakie proponuje Adampio........
Mają niezoprzeczalną zaletę ; oprócz dobrego materiału .....zamontowane na wywietrznikach podgrzewaja w zimie a w lecie chłodzą to co w kubasku :ok

TomekM - 2017-03-31, 12:32

Nie wiem czy temat jeszcze aktualny ale ja sobie (a właściwie żonie mojej) wystrugalem że sklejki 6mm bardzo stabilny uchwyt na napoje. Tak to się prezentuje:
krzlac - 2017-03-31, 13:07

TomekM napisał/a:
ja sobie (a właściwie żonie mojej) wystrugalem że sklejki 6mm bardzo stabilny uchwyt na napoje. Tak to się prezentuje:


Moja żona to tam kładzie nogi, w czasie jazdy oczywiście. :spoko

TomekM - 2017-03-31, 14:10

Do uchwytu na kubki? W moim aucie?krzlac, pozdrów ją ode mnie ;)
Bajaga - 2017-03-31, 14:22

TomekM napisał/a:
wystrugalem że sklejki 6mm bardzo stabilny uchwyt na napoje. Tak to się prezentuje:

Hmmm... jakby to powiedzieć... :mrgreen: No stabilny to on pewnie jest.... Ale na pytanie jak się prezentuje wolałbym nie odpowiadać :haha:

MILUŚ - 2017-03-31, 18:06

Bajaga napisał/a:
TomekM napisał/a:
wystrugalem że sklejki 6mm bardzo stabilny uchwyt na napoje. Tak to się prezentuje:

Hmmm... jakby to powiedzieć... :mrgreen: No stabilny to on pewnie jest.... Ale na pytanie jak się prezentuje wolałbym nie odpowiadać :haha:


Ale on jest do kubków a nie do .....podziwiania :-P

WINNICZKI - 2017-03-31, 18:40

MILUŚ napisał/a:

Ale on jest do kubków
Jak tam sie kładzie nogi to raczej do kupek ,a nie kupków :shock: :shock:
izola - 2017-03-31, 18:50

u nas na zimne napoje sprawdza się takie rozwiązanie tzn, plecak z pęcherzem na trunki np,
https://www.asmc.de/Trans...-schwarz-p.html
/ nasze są innej firmy i w przystępniejszej cenie/
plecaki takie używamy na wycieczki i szlaki, ale w aucie też są bardzo wygodne. bo plecak wisi sobie za oparciem a przy sobie mam tylko wężyk z ustnikiem. Jest to czysta nie plamiąca sprawa...bardzo przydatna też na lużne wino beczkowe...z winem napełnione trzeba jednak kontroli nie utracić- i wiedzieć ile łyków moóemy sobie pozwolić :mrgreen:

Funio - 2017-04-09, 19:06
Temat postu: Re: Uchwyt na napoje
stef napisał/a:

Znalazłem taką półkę w sieci... ale cena raczej meni odstraszyła 110 zł + przesyłka.
Obrazek

Mam taką półeczkę od 3 lat, spisuje się bez zarzutu. Oryginalne mocowanie na taśmę montażową trzeba jednak wzmocnić co najmniej dwoma wkrętami.
Jest też mały problem z wysokimi kubkami, trzeba je lekko przechylać przy wkładaniu i wyciąganiu.
Niewątpliwą zaletą tej półki w T4 jest dodatkowe miejsce na długopis, okulary i drobiazgi.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group