Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Motor Show - Motor Show 2019 - pytania, dyskusja.

Tadeusz - 2019-02-24, 19:27
Temat postu: Motor Show 2019 - pytania, dyskusja.
W tym wątku wyjaśniać będziemy wątpliwości i odpowiadać na pytania dotyczące Motor Show 2019.

:spoko

Krystian - 2019-02-24, 21:00

Czy na zlocie będzie można zrobić przegląd gazowy kampera ?
Tadeusz - 2019-02-24, 21:04

Krystian napisał/a:
Czy na zlocie będzie można zrobić przegląd gazowy kampera ?


Tak Krystianie. Będzie Dariusz z firmy ALPO. :spoko

Krystian - 2019-02-24, 21:08

Tadeusz napisał/a:
Krystian napisał/a:
Czy na zlocie będzie można zrobić przegląd gazowy kampera ?


Tak Krystianie. Będzie Dariusz z firmy ALPO. :spoko



Dziękuję Tadziu i pozdrawiam.

Tadeusz - 2019-02-25, 10:14

UWAGA!
Członkowie PTTC z opłaconymi składkami korzystają z dopłaty naszego Stowarzyszenia. Płacą zatem 50 zł.

ogrodnik - 2019-02-25, 12:02

cześć
W tym roku byłem wyjątkowo czujny :) Pieniążki już poszły
pozdo

Tadeusz - 2019-02-25, 22:15

Kochani, stało się!!!

Jeszcze nigdy tak nie było, żeby w ciągu kilkunastu godzin zgłosiło się ponad 80 załóg na zlot.

Jestem zmuszony wstrzymać zgłoszenia.

Przepraszam!!!

Limit już został przekroczony.


:(

mrsulki - 2019-02-25, 22:41

A lista szczęśliwców?
jarko_66 - 2019-02-25, 22:42

Cytat:
ogrodnik napisał/a:
W tym roku byłem wyjątkowo czujny
W tym roku wszyscy byli czujni :lol: :spoko
Tadeusz - 2019-02-25, 22:44

mrsulki napisał/a:
A lista szczęśliwców?


Listę szczęśliwców zacznę wypełniać po sprawdzeniu u naszego skarbnika stanu wpłat na konto PTTC.
Lista powstaje dopiero po wpłatach. :szeroki_usmiech

Perrovski - 2019-02-26, 21:19
Temat postu: Targi w Poznaniu
Witam.

Chcialem i ja odwiedzic targi, niestety po ptokach.

W zwiazku z tym mam prosbe do miejscowych by mi udzielili info, gdzie jest ewntualny camping w miare blisko od targow.

Nie mieszkajac w tym kraju mam nieco mngliste rozeznanie co , gdzie, i jak cos znalezc jakies miejsce na zostawienie kampera.

A moze jest ktos co mi udzieli gosciny , i ma miejsce dla mnie i kampera, najlepiej by bylo jak w kierunku Wroclawia,


Dziekuje i do uslyszenia



Perrovski

maga - 2019-02-26, 22:00

Kemping jest nad Maltą,trochę daleko z niego na targi.

https://www.google.pl/map...6.9833791?hl=pl

Natomiast są dwa parkingi blisko targów na których możesz zaparkować i przenocować.

Pierwszy to na ul.Matejki o którym niejednokrotnie pisał Tadeusz.

Tadeusz napisał/a:
Dla odwiedzających Targi jest parking na ul. Matejki, bardzo blisko Targów . Ten parking należy zresztą do MTP.
Spokojnie można na nim nocować.
Nie ma natomiast moźliwości wjazdu kamperem na teren MTP jeśli nie jest na liście zlotu.


Drugi nazywa się "Parking Poznań Główny" na ul.Przemysłowej,też blisko targów.

https://www.google.pl/map...6.9180092?hl=pl

Endi - 2019-02-26, 22:12

Maćku a Szylinga - Bukowska i w pobliżu , nie ma nic ?? Było dużo, dużo taniej jak na Matejki.
maga - 2019-02-26, 22:35

Endi napisał/a:
Maćku a Szylinga - Bukowska i w pobliżu , nie ma nic ?? Było dużo, dużo taniej jak na Matejki.


Nie kojarzę Andrzejku,ale może masz rację.
W trakcie targów wszystkie pobliskie podwórka zamieniają się w parking.
No i im bliżej targów tym drożej :ok

SZMUN - 2019-02-27, 08:53

Niestety okolice targów to ścisłe centrum, zatem nie tylko jest strefa parkowania, ale jak maga napisał podwórka zamieniają się w parkingi.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby zaparkowanie nieco dalej od MTP i podjechanie tramwajem pod same drzwi.
Proponuję Termy Maltańskie (rekreacyjnie) lub tereny przy Warcie (bardziej urokliwe).

maga - 2019-02-27, 10:10
Temat postu: Komunikacja Miejska
Jak poruszać się po Poznaniu :?:
Fajna strona z mapkami,schematami sieci tramwajowej i autobusowej,aplikacjami,informacjami komunikacji miejskiej.
Może komuś się przyda :bigok

http://www.mpk.poznan.pl/mapy

maga - 2019-02-27, 10:17
Temat postu: Komunikacja Miejska
Wyszukiwarka połączeń-jak dojechać.

https://jakdojade.pl/poznan/trasa/

Endi - 2019-02-27, 10:57

No...! znalazłem.
Laguna Best Komis Samochodowy ul. Bukowska 18 ?
GPS 52.407233,16.905647

Parkowałem wielokrotnie , również kamperem DMC 4,6 . Fajne miejsce, podjechać około 17 stej. Do bramy głównej MTP od Grunwaldzkiej parę kroków.

Pzdr :spoko

Tadeusz - 2019-02-27, 11:54

Moi mili!
Błagam o litość! Mimo ogłoszenia o wyczerpaniu limitu miejsc, moja poczta wciąż się grzeje.
Odpowiadam oczywiście grzecznie na listy, przepraszając i tłumacząc się z braku miejsca na MTP, ale zabiera mi to sporo czasu.
Przy okazji proszę, przyjmijcie do wiadomości, że nie mogę robić wyjątków, nie tylko z braku miejsca, ale i dla zasady.

:szeroki_usmiech

slajd - 2019-02-27, 19:07

W zeszłym roku podczas innych targów nocowałem
na parkingu przy ul. Śniadeckich, niestety nie mam telefonu :spoko

mrsulki - 2019-02-27, 20:10

slajd napisał/a:
niestety nie mam telefonu
to czyj numer w avatarze podajesz? :mrgreen:
Tadeusz - 2019-03-22, 08:37

Kochani, jesteśmy już w pełni przygotowani do tej wielkiej imprezy. :ok

Wraz z Włodkiem Bobowskim uporaliśmy się z przygotowaniami. Pełna lista ustawiona alfabetycznie wg. nazwisk i druga lista alfabetyczna wg. numerów rejestracyjnych pojazdów będzie czekała na bramie wjazdowej od strony ul. Śniadeckich. Od piątkowego ranka MTP witają nas na Motor Show. :bigok

Przypominam, że po wjechaniu na teren zatrzymujemy się i wędrujemy do biura aby odebrać zawieszki z kartami uczestnika. Następnie kierujemy się na plac zlotowy przy halach 1 i 2.

Do zobaczenia. :spoko

EwaMarek - 2019-03-24, 21:12

Witam .
Czy można spać na parkingu przy Matejki za ulicą Śniadeckich? Ktoś może to sprawdzał? Jest to parking MTP i zapytałem się przez stronę ale mam odpowiedź ,że nie można nocować.

Na Śniadeckich jest to ten dziki parking???

Endi - 2019-03-24, 22:05

Na Matejki przy Biedronce paking jest bardzo drogi :-/ żaden... dziki . Spać można.
Tadeusz - 2019-03-25, 16:58

Kochani, pragnę pokazać Wam dzieło naszego Przyjaciela Cestmira.

Oto znaczek na nasz zlot.

Jak Wam się podoba? :szeroki_usmiech

Tadeusz - 2019-03-25, 18:37

Przypominam, że po wjeździe bramą przy ul. Śniadeckich należy się zatrzymać i ktoś z załogi winien wyjść znów na zewnątrz aby zgłosić załogę w recepcji wystawców i odebrać karty wstępu na smyczkach i tabliczki ZLOT do umieszczenia za przednią szybą.

Recepcja jest pod tą wielką niebieską tablicą na budynku po lewej stronie.

EwaMarek - 2019-03-25, 21:58

Endi,

Czyli na tym przy Śniadeckich spać można. Napisałem , że dziki bo jak kiedyś byłem to nawet teren nie jest utwardzony.

A przy Matejki? Zanim powstał zlot na targach to właśnie parkowałem na Matejki ale nigdy nie spałem w kamperze.

EwaMarek - 2019-03-25, 22:00

Tadeusz,
Pytanko - te drugie targi karawaningowe będą w Poznaniu? W zeszłym roku chyba było małe zainteresowanie...

Tadeusz - 2019-03-26, 09:43

EwaMarek napisał/a:
Tadeusz,
Pytanko - te drugie targi karawaningowe będą w Poznaniu? W zeszłym roku chyba było małe zainteresowanie...


Wrześniowe targi karawaningowe w Poznaniu cieszyły sie dużym powodzeniem. Wystawcy byli usatysfakcjonowani wynikiem, bowiem publiczność była ukierunkowana, a nie przypadkowa. Skończyło się zatem dużą ilością transakcji.
Dla nas było to przesympatyczne wydarzenie jako, że zlot na głównym Placu Marka zebrał ponad sto kamperów i przyczep. Towarzyszące mu wydarzenia były świetną atrakcją, z mistrzostwami w prowadzeniu kampera na czele.
Uroczysta kolacja połączona z koncertem była wydarzeniem szczególnie udanym i trudnym do zapomnienia.

Już teraz zapraszam na jesienne spotkanie. :ok

EwaMarek - 2019-03-26, 16:24

Nie myślałem w ten sposób. Było mniej odwiedzających i dlatego miałem takie odczucie.
Cathay - 2019-03-28, 19:54

Tadeusz napisał/a:
Przypominam, że po wjeździe bramą przy ul. Śniadeckich należy się zatrzymać i ktoś z załogi winien wyjść znów na zewnątrz aby zgłosić załogę w recepcji wystawców i odebrać karty wstępu na smyczkach i tabliczki ZLOT do umieszczenia za przednią szybą.

Recepcja jest pod tą wielką niebieską tablicą na budynku po lewej stronie.


Mam obawę że ochroniarze na bramie mogą sprawić wielkie problemy. Formalnie jak wjedziesz, to nie możesz wyjść przez bramę między samochodami, a przez furtkę nie możesz bo nie masz wejściówki. Regularnie wjeżdżam na targi i wiem że kolesie są strasznie uczuleni na takie rzeczy.
Tak więc proszę się nie irytować i nie wkurzać jak któryś będzie robił problemy.

mrsulki - 2019-03-31, 20:42

Cathay napisał/a:
Mam obawę że ochroniarze na bramie mogą sprawić wielkie problemy
Jak co roku nie było rzadnych problemów. Przyjechaliśmy w czwartek wieczorem czyli teoretycznie o dzień za wcześnie nie było problemów. Ochroniarze mili uśmiechnięci i bardzo pomocni.
Agostini - 2019-03-31, 22:58

My też żadnych problemów nie odnotowaliśmy i spędziliśmy bardzo miły i ciekawy weeked. :)

Dziękuję Twórcą/y tego wydarzenia. :bukiet:
Może nieco później uda się zamieścić parę fotek.

kalinin - 2019-04-01, 08:55

Jak zwykle wszystko profesjonalnie. Gratuluje Tadeusz
Endi - 2019-04-01, 09:51

Agostini napisał/a:
...
Może nieco później uda się zamieścić parę fotek.


Wpadłem tylko na kilka godzin. Nawet fotek nie robiłem, dlatego chętnie zobaczę fotorelację :)

MirkowiM i Grzesiowialeksowi dzięki za kary wstępu :spoko

maga - 2019-04-01, 17:35

Ja również dziękuję,za wspaniały weekend,było sympatycznie,miło i wesoło :spoko


Endi napisał/a:

...Wpadłem tylko na kilka godzin...


Że ja nie wiedziałem :shock: :( :roll:
Kilka kamperów niżej od MirkaM stałem i ...,uczynek miłosierdzia bym :aniolek
-Głodnych nakarmić.
-Spragnionych napoić.
-Podróżnych w dom przyjąć.

Andrzejku,żeby to było ostatni raz :bajer

maga - 2019-04-01, 18:38

Nie wiem jak to się stało,byłem grzeczny a tu w sobotni poranek niespodzianka...
Tadeusz - 2019-04-01, 19:01

maga napisał/a:
Nie wiem jak to się stało,byłem grzeczny a tu w sobotni poranek niespodzianka...


To była miła niespodzianka. Odwiedzili nas w celu sympatycznej pogawędki o naszej pasji panowie z policji, którzy nawiasem mówiąc stanowili jedną ze służb dbających o nasze bezpieczeństwo.

Miła wizyta. :)

Tadeusz - 2019-04-01, 19:07

Na teren naszego zlotu przyjąłem kampera ze starszym małżeństwem z Włoch. Pani, jako inwalidka posługiwała się windą opuszczającą wózek z kampera. Tylko u nas czuli się bezpiecznie.

Serdecznie dziękując obdarowali nas książkami, a na swojej stronie internetowej www.poloniaincamper.com, gdzie piszą o Motor Show, umieścili zdjęcie z naszego zlotu.

Jak widać po tytule strony internetowej, są miłośnikami naszego kraju.

Oto my na ich stronie.

Tadeusz - 2019-04-01, 19:14

Nie miałem czasu na robienie zdjęć. Może dlatego, że roboty troszkę miałem a sił odrobinę mniej.

Jeśli macie fotki to bardzo proszę.
:bukiet:

Dziękuję uczestnikom za fajną atmosferę, naturze za sprzyjającą pogodę, a Bozi za to, że wytrzymałem wysiłek organizacyjny przed zlotem i w czasie zlotu, oraz przeżyłem Wasze wyrazy wdzięczności.

Powoli dochodzę do siebie.
:szeroki_usmiech

maga - 2019-04-01, 19:28

Tadeusz napisał/a:

Jeśli macie fotki to bardzo proszę...

CORONAVIRUS - 2019-04-01, 19:50

Tadziu , jak zawsze wszystko się udało :) W imieniu mojej ekipy DZIĘKUJE :bukiet:

Ps . Tadziu jest twardy , nie jeden małolat dawno chrapał , pierwszy raz chyba mnie pokonał ale ścigał się z Januszem to miał motywację :)

Załoga G - 2019-04-01, 19:56

Ale fajnie pooglądać , dajcie więcej fotek.
Endi - 2019-04-01, 20:44

maga napisał/a:
Andrzejku,żeby to było ostatni raz


Maćku kochany , miałem termin i pędziłem :odjazd: do Grodziska . Chłopaki ponoć odtworzyli :shock: recepturę na Grodzisza.

Z racji sentymentu nie mogłem tego niedoświadczyć :mikolaj Wiem , że mnie rozumiesz i wiem, że mi wybaczysz. :bukiet:

Co do Grodzisza ?? ....no cóż, muszą jeszcze trochę popracować ;)

:spoko

maga - 2019-04-01, 20:59

Endi napisał/a:
Wiem , że mnie rozumiesz i wiem, że mi wybaczysz. :bukiet:


:bigok Jak nie ,jak tak :spoko

mrsulki - 2019-04-01, 21:48

Tadeusz napisał/a:
Odwiedzili nas w celu sympatycznej pogawędki o naszej pasji panowie z policji
Pogawędka miła, a jeden z funkcjonariuszy też kamperowiec.
Szkoda że foty nie zdążyłem cyknąć jak Tadziu z obstawą pięciu ochroniarzy chadzał niczym VIP :wyszczerzony:

Tadeusz - 2019-04-02, 16:29

Wiecie co Wam powiem?

Jestem zawiedziony.

Rozumie mnie zapewne każdy kto zadał sobie trud organizowania zlotów i wie ile to kosztuje zabiegów, wysiłku, poświęcenia.

Zlot poznański, naprawdę trudny logistycznie wymaga ode mnie miesięcznych przygotowań i sporo nerwów.

Robię to jednak z chęcią, bo dla Kolegów warto.

Tak myślałem.

Po powrocie czekam na Wasze wrażenia, zdjęcia, odczucia o zlocie ale i samej imprezie Motor Show.

I co?

I NIC!!!

Coś mi się wydaje, że ostatnio aby zostać zauważonym i chociaż odrobinę docenionym to trzeba publicznie puszczać bąki albo opowiedzieć kretyński dowcip.

Pracę dla naszej społeczności zauważają tylko nieliczni.

Reszta chętnie z niej korzysta a potem ma wszystko, a szczególnie naiwnych pracusiów, w :dupa

Do następnego spotkania!

PS: Z braku czasu nie robiłem zdjęć i dlatego o nie proszę. To normalne, że chciałbym aby na forum był fajny ślad z naszego wydarzenia. :)

Bronek - 2019-04-02, 16:42

:kwiatki: Dlatego nie byliśmy, aby nikogo nie zawieść :mrgreen:
..
..
..
..
PS,. W mediach tylko o samochodach, prawie nic o karawaningu. Czyli skoro tu cisza, to widocznie nic się nie wydarzyło?
Tylko tyle.. :(

https://www.motorshow.pl/...ampery_czekaja/

No zapowiedź wrześniowych

slawwoj - 2019-04-02, 18:07

Tadeusz po niektorych zlotach byla okropna krytyka i wypominanie. A w tym przpadku NIC.
To chyba swiadczy ze wszyscy zadowoleni. :spoko

Tadeusz - 2019-04-02, 18:15

slawwoj napisał/a:
Tadeusz po niektorych zlotach byla okropna krytyka i wypominanie. A w tym przpadku NIC.
To chyba swiadczy ze wszyscy zadowoleni. :spoko


Sławku, mnie chodzi o zdjęcia. Nie miałem zupełnie czasu zwiedzać, nie mówiąc o fotografowaniu. Proszę Kolegów o fotki.

Chciałbym wiedzieć jak było na Motor Show!!! :haha:

jarko_66 - 2019-04-02, 18:22

Tadziu było super , ale zdjęć to i ja nie miałem czasu zrobić. :haha:
Bronek - 2019-04-02, 19:26

Cytat:
Chciałbym wiedzieć jak było na Motor Show!!!


Pokazują głównie tego..... bez dachu, jako ciekawostkę.Część kamperowa jest prawie pominięto.

Będę za kilka dni widział się z Szefem CamelCampu, to podpytam jak to ze strony dilera wyglądało.
Zlot to Zlot i to inna bajka, każdy sposób, by Ci co chcą się spotykać jest dobry.

A Targi to Targi i o tej części kawaraningowej cienko. Chyba trend będzie by tą wersję jesienną rozwijać?

Szukam zdjęć i filmów i kicha

Załoga G - 2019-04-02, 19:48

Dostać się na ten zlot, to graniczy z cudem, może by tak pozostałym rzucić jakieś kości z pańskiego stołu :-)
Agostini - 2019-04-02, 19:54

Tadeuszu, przykro słyszeć rozgoryczenie w Twoim głosie, ale mam nadzieję, że to tylko pod wpływem chwili, że to nic trwałego.
Nawet już widzę, że to mija. ;)

No dobrze, dwa słówka wstępu i przechodzimy do tych wyczekiwanych zdjęć. :) Mam nadzieję, że będą wchodzić, bo ostatnio Ktoś mi w nich pomieszał.


Tak więc, po kilku latach nieobecności fajnie było odwiedzić poznański Motor Show. Pogoda dopisała, towarzystwo, jakżeby inaczej też, a Organizatorzy... Użyłem liczby mnogiej, bo nie wierzę, że mógł być tylko Jeden... I to taki, który sam odwiedza zlotowiczów witając ich i przynosząc do kampera materiały i wejściówki. :bukiet:

Tak w jednym zdaniu... Jeśli chodzi o targowe ekspozycje, to co mi się rzuciło w oczy, to ogromny postęp w kierunku elektromobilności. Chyba już każda szanujące się marka chce posiadać w swojej ofercie taki pojazd. I to nie są już tylko małe samochody, to są luksusowe limuzyny, motocykle i skutery.

Tak jak wcześniej zapowiedziałem... Kilka fotek i ode mnie. :ok

Agostini - 2019-04-02, 20:01

Noo, kampery jakie są to każdy wie. Nic nadzwyczajnego, przynajmniej ja, nie zauważyłem, ale miło było porozmawiać z kilkoma znanymi nam dealerami. Zauważyłem też tam kilu wielkich nieobecnych.
Miło było wśród nich spotkać sprzedawcę i dowiedzieć się, że pamięta klienta i kampera sprzed 10 lat. :)

Agostini - 2019-04-02, 20:13

Najbardziej zauważalny, przyprawiający o zawrót głowy był mercedes. :bajer
OMEGA - 2019-04-02, 20:14

Tadziu a ja myślę że koledzy się wstydzą tego że byli uczestnikami Motor Show bo tak jakoś bez oficjalnych zapisów , w południe czytam że lista będzie i się można zapisywać a wieczorem że już wszystkie miejsca zajęte , to już kolejny raz tak mi poszło pod nosem.

Jak sobie przypominam pierwszy czy drugi Zlot może i trzeci była oficjalna lista była i rezerwowa gdzie się zapisywaliśmy a teraz ?????

Polski Carawaning też miał kiedyś swoją listę gdzie się zapisywaliśmy.

Tadziu wielkie dzięki tobie że w tym wieku jeszcze masz siły, ochotę i ci się po prostu chce organizować taki Zlot , pomyśl na przyszłość by my też mogli brać udział w Zlocie,
no chyba że wszystkie miejsca są rozdysponowane już w grudniu.

mrsulki - 2019-04-02, 20:19

Agostini napisał/a:
Najbardziej zauważalny, przyprawiający o zawrót głowy był mercedes

Szczerze mnie rozczarował Mercedes ze swoją polityką "lizania cukierka przez papierek". Wszystkie auta pozamykane na głucho i nikogo w pobliżu. W VW wszędzie można było zajrzeć, a po podejściu do auta zaraz podchodził pracownik i można było miło pogadać.

Agostini - 2019-04-02, 20:20

Żeby ochłonąć i uspokoić emocje można było posiedzieć sobie w gronie przyjaciół...
mrsulki - 2019-04-02, 20:26

OMEGA napisał/a:
w południe czytam że lista będzie i się można zapisywać a wieczorem że już wszystkie miejsca zajęte , to już kolejny raz tak mi poszło pod nosem.

Może powodem po trosze jest to że zlot organizowany przez Camper Team ( w osobie Tadzia) a członkowie tegoż nie mają pierwszeństwa. Ogłoszenia pojawiały się na FB i innych miejscach stąd na liście było sporo osób z poza CT.

Agostini - 2019-04-02, 20:29

mrsulki napisał/a:
Agostini napisał/a:
Najbardziej zauważalny, przyprawiający o zawrót głowy był mercedes

Szczerze mnie rozczarował Mercedes ze swoją polityką "lizania cukierka przez papierek". Wszystkie auta pozamykane na głucho i nikogo w pobliżu. W VW wszędzie można było zajrzeć, a po podejściu do auta zaraz podchodził pracownik i można było miło pogadać.


Te z niższego segmentu cenowego były dostępne. I widziałem jakie tabuny ludzi prze nie przechodziło.

Pozamykane, może dlatego, że te najdroższe kiedyś będą musiały znaleźć nabywcę. W niektórych kamperach było podobnie. Ale jak poprosiłeś o możliwość wejścia to nie było problemu. Myślę, że chodzi o to żeby to odbywało się pod pewną kontrolą.

mrsulki - 2019-04-02, 20:32

Agostini napisał/a:
Pozamykane, może dlatego, że te najdroższe kiedyś będą musiały znaleźć nabywcę

No nie do końca Vito elektryk zamknięty, Vklassa campervan zamknięty. :-/ :(

Agostini - 2019-04-02, 20:35

A później należało wrócić i dalej cieszyć oczy. :bajer
Agostini - 2019-04-02, 20:38

mrsulki napisał/a:
...Vito elektryk zamknięty...

A zwróciłeś uwagę na zwyżkę wartości elektryków?

Agostini - 2019-04-02, 20:40

A temu monstrum to warto poświęcić 3 zdjęcia. :)
mrsulki - 2019-04-02, 20:40

Moda i ekobrednie działają. Jaka to ekologia jak prąd mamy brudny :( :shock: A wyprodukowanie takowych i późniejsza utylizacja to prawdziwa bomba ekologiczna.
Agostini - 2019-04-02, 20:55

Te już trochę normalniejsze...
Agostini - 2019-04-02, 21:01

A teraz proszę wycieczki, trochę z innej beczki... :ok
Agostini - 2019-04-02, 21:07

To lekka (111 kg) z elektrycznym silnikiem crosówka. Moc silnika prawie 4 000 W co przełoży się na ok. 25 KM.

Nie zgaśnie w nieodpowiednim momencie, nie zagotuje się płyn chłodniczy grzęznąć w błotnistym rowie, nie zobaczymy złowrogich spojrzeń właścicieli ogródków działkowych itp. Itd.
Tylko czy nie będzie brakowało tego zapachu spalinek i benzynki, tego basowego odgłosu z przelotowego tłumika? :roll:

Bronek - 2019-04-02, 21:14

Jedno jest pewne i oczywiste. :kwiatki:
Tadeusz, ma zasłużony autorytet.

Działa na nas, podobnie jak moja żona na mnie. :mrgreen: Wystarczy gest i spojrzenie itp, a już wiem co trzeba zrobić :bukiet: I ruki pa szwam.
:mrgreen:


Idą zmiany w osobowych i małych dostawczych , w kamperach stagnacja chwilowa, bo bazy i prawo niezmienne. A i sprzedaż idzie, kryzysu nie ma, zbyt to brak motywacji.

Wszyscy się czają i chwalą. A elektryki będą i nie dla ekologii, bo to może i lekka ściema, ale dla jazdy, bo tu jest zabawa, frajda i komfort.

AD Zapach paliwa... Te obecne to śmierdzi, jak miałem Komarka i Syrenkę to pachniało

Agostini - 2019-04-02, 21:15

Po zamknięciu pawilonów wystawowych mieliśmy przyjemność spotkania się we wspólnym gronie i uczestniczenia w widowisku, benefisie zespołu Elcamperos. Następnie część statyczna imprezy artystycznej przerodziła się aktywną zabawę.
Przy akompaniamencie muzyki, do tańca poprowadzili... Nie będę wymieniał nick’u, gdyż dał mi wcześniej przykład wielkiej swojej skromności, :) ale powiem tylko, że to lubiana i wesoła małżeńska para kamperowców z Radomia. :szeroki_usmiech

mrsulki - 2019-04-02, 21:20

Agostini napisał/a:
zespołu Elcamperos.

Elcamperos to tytuł utworu a zespół Taraka się zwie. Po tym koncercie "Biała wódka" ciągle mi gra w głowie muzycznie oczywiście.... :)

Agostini - 2019-04-02, 21:22

I tak to w skrócie wyglądał zlotowy dzień w Poznaniu.

Czujni, spotkają się za rok. Noo, jeśli Tadzio nam nieco odpuści. :lol:

:spoko :spoko :spoko

Tadeusz - 2019-04-02, 22:40

OMEGA napisał/a:
Tadziu a ja myślę że koledzy się wstydzą tego że byli uczestnikami Motor Show bo tak jakoś bez oficjalnych zapisów , w południe czytam że lista będzie i się można zapisywać a wieczorem że już wszystkie miejsca zajęte , to już kolejny raz tak mi poszło pod nosem.

Jak sobie przypominam pierwszy czy drugi Zlot może i trzeci była oficjalna lista była i rezerwowa gdzie się zapisywaliśmy a teraz ?????

Polski Carawaning też miał kiedyś swoją listę gdzie się zapisywaliśmy.

Tadziu wielkie dzięki tobie że w tym wieku jeszcze masz siły, ochotę i ci się po prostu chce organizować taki Zlot , pomyśl na przyszłość by my też mogli brać udział w Zlocie,
no chyba że wszystkie miejsca są rozdysponowane już w grudniu.


Drogi Marianie, to właśnie takie niesłuszne i niesprawiedliwe sądy zniechęcają mnie. Wygłaszają je na ogół ludzie, którzy nigdy sami niczego dla nas nie zorganizowali i nie znają trudności zadowolenia wszystkich przy obiektywnych trudnościach nie do przeskoczenia.

A na Motor Show mam tylko do 90 miejsc. Wszyscy wiedzą, że ogłaszam przyjmowanie zgłoszeń równo miesiąc przed zlotem. Ogłaszam je na forum i na kilku stronacvh karawaningowych Facebooka, ponieważ ten zlot ma charakter integracyjny, jest dla wszystkich, z niezrzeszonymi włącznie.
Przyjmuję zgłoszenia na maila zgodnie z zasadami opisanymi w ogłoszeniu, a lista powstaje dopiero po wpłaceniu pieniędzy na konto, z którego potem przelewem wędrują do księgowości MTP.
Zanim jednak zgłaszający wpłaci pieniądze, musi wiedzieć czy jeszcze są miejsca, dlatego odpisuję na każdego maila.

Gdy dałem ogłoszenie w dniu 25 lutego, to już po 13 godzinach miałem 86 zgłoszeń i musiałem listę zamknąć. Potem aż do samego zlotu, a nawet w czasie zlotu pisałem listy z odmową i przeprosinami za brak miejsca.

Nikogo nie przyjmuję wcześniej na listę i nawet najbliżsi przyjaciele przekonali się o tym.

Jeśli się spóźnisz to przepadło.

Jestem zmęczony nie organizowaniem dla Kolegów nawet najtrudniejszych przedsięwzięć, tylko pretensjami tych, którzy czekają aż im poda się wszystko na tacy, nie czytają ze zrozumieniem ogłoszeń, a potem jeszcze snują insynuacje o siłach nieczystych, tajemnych listach i temu podobnych bredniach.

W tym roku spotkałem się nawet z groźbami, o czym kolegów poinformowałem w tym wątku.

Jestem wdzięczny Kolegom z którymi przyszło mi, dzięki CT, uprawiać naszą karawaningową pasję, cieszyć się ich obecnością, obecnością ciekawych, dobrych, interesujących ludzi. którzy pomagają kiedy tylko mogą w organizowaniu naszej karawaningowej przygody, a jeśli nie mogą to nie przeszkadzają.

Myślę Marianie, że tym stwierdzeniem:

OMEGA napisał/a:
ja myślę że koledzy się wstydzą tego że byli uczestnikami Motor Show bo tak jakoś bez oficjalnych zapisów , w południe czytam że lista będzie i się można zapisywać a wieczorem że już wszystkie miejsca zajęte


obraziłeś Kolegów i mnie osobiście, a słowami:

OMEGA napisał/a:
pomyśl na przyszłość by my też mogli brać udział w Zlocie,
no chyba że wszystkie miejsca są rozdysponowane już w grudniu.


sprawiłeś mi osobistą przykrość.

Dziękuję tym Kolegom, którzy ładnie zareagowali na moje lekko depresyjne zachowanie, wynikające z nieprawdopodobnego zmęczenia przygotowaniem i poprowadzeniem zlotu z ogromną ilością problemów do samego końca jego trwania, a nawet po zlocie.

Dziękuję drogi Andrzeju (Agostini ) za piękną reakcję i Wam pozostali Koledzy, którzy się włączyli.

Po takiej robocie każdy człowiek, zatem i ja - zwykły mały człek, emeryt z resztkami sił ale z pasją do życia, lubi usłyszeć malutkie, skromniutkie słówko: dziękuję.

I nic więcej.

OMEGA - 2019-04-03, 12:17

Drogi Tadeuszu , dziękuję za tak obszerne i rzeczowe wyjaśnienie sprawy ,

nie moim zamiarem było kogokolwiek obrażanie natomiast to moje osobiste odczucie że są równi i równiejsi
bo jak można zapełnić listę w ciągu 13 godzin nie podając jej do publicznej wiadomości ba nawet nie tworząc jej na stronach naszego Forum i to rodzi różne podejrzenia i skojarzenia .

Myślę że takich zawiedzionych i rozżalonychy jak ja jest więcej na naszym Forum przykre ale prawdziwe.

Jeśli poprzednim moim wpisem kogokolwiek OBRAZIŁEM to Przepraszam :roza:
nie to było intencją by obrażać lecz zwrócić uwagę na sposób tworzenia listy . :spoko

A takim jak ty drogi Tadeuszu to im chwała za to co robią do społeczności karawaningowej , jest ich na Forum kilku no może kilku nast .DZIĘKUJĘ :kwiatek2

CORONAVIRUS - 2019-04-03, 12:24

OMEGA napisał/a:

bo jak można zapełnić listę w ciągu 13 godzin nie podając jej do publicznej wiadomości


No przecież Ci tłumaczy że wszystko wpłynęło na Tadeusza skrzynkę , atrakcyjny zlot to i reakcja szybka, szczególnie tych którzy dostali kosza w latach ubiegłych . To logiczne, że Tadeusz potem odsyłał każdemu info że może wpłacić kasę i dostanie się dopiero na listę 100%-ową.

To takie proste , ja pierdziele jakie to jest proste :chytry

wbobowski - 2019-04-03, 13:00

Tadziu, ponieważ żaliłeś sie, że nie masz czasu (a pożniej sił) aby zwiedzić Motor Show wstawiam specjalnie dla Ciebie wszystkie zdjęcia jakie mam, niezależnie od tego co już Andrzej wstawił.

A tak apropos Andrzejku... widziałem Was TYLKO z daleka... duży błąd.

wbobowski - 2019-04-03, 13:09

c.d.
wbobowski - 2019-04-03, 13:11

c.d.
wbobowski - 2019-04-03, 13:17

c.d.
wbobowski - 2019-04-03, 13:18

I na koniec moja piękna ozdoba wszystkiego... nie tylko targów
moskit - 2019-04-03, 13:58

Włodku tak publicznie wychwalasz chyba podpadłeś :haha:
Oczywiście wnioskuję po sobie

Ed - 2019-04-03, 14:28

Włodku :mrgreen: gdyby twoja piękna ozdoba stała przy audi byłaby jeszcze piękniejsza :kwiatki: :kwiatki: no cóż wiosna :chytry
Tadeusz - 2019-04-03, 18:34

I stało się. Mój kochany fraucymer popatrzył mi głęboko w oczy i obie powiedziały to samo. Obie to znaczy Halszka i córka.
Rzekły otwarcie: nie możemy patrzeć dłużej na twe podkrążone oczy. Nie chcemy byś wyglądał jak Terlecki!

Tym mnie przekonały.

Dały szmal do ręki i powiedziały: wynocha tam gdzie zapomnisz o CT, posłuchasz szumu wiatru i plusku fal.
Wsiadłem zatem do kamperka i jestem.

Zgadnijcie gdzie. :szeroki_usmiech

Was proszę, przypomnijcie niektórym na ilu stronach internetowych o tematyce karawaningowej dałem ogłoszenie o zlocie, z CT włącznie. Bo podobno utworzyłem listę bez żadnego ogłoszenia.
Chyba Adam potrafi trafić do tych ludków do których ja trafić nie umiem. :szeroki_usmiech

ODPOCZYWAM !!! :ok

slawwoj - 2019-04-03, 18:49

Drapacz
Tadeusz - 2019-04-03, 19:55

Nie, Sławku.
Podpowiem, że fale większe i wiatr mocniej zawodzi. :szeroki_usmiech

wbobowski - 2019-04-03, 19:57

slawwoj napisał/a:
Drapacz
Nie
kimtop - 2019-04-03, 20:09

Karwica
CORONAVIRUS - 2019-04-03, 20:15

Tadziu jesteś tam gdzie chciałeś być a marudami się nie przejmuj , dałeś info wszędzie gdzie się dało , nawet z mojej lodówki wyskakiwały powiadomienia że będzie zlot w Poznaniu ale nigdzie nie było napisane ,że jest to ZLOT CT . Zlot dla ogólnie rozumianego karawaningu przy targach i na targach . Trzeba czytać ze zrozumieniem i wystarczy .

Tadziu , uważaj na te grube sztuki , tam tego teraz podobno pełno :)

Socale - 2019-04-03, 20:52

Tadeusz napisał/a:
...
Zgadnijcie gdzie. :szeroki_usmiech

...

Nad Bałtykiem?

SlawekEwa - 2019-04-03, 21:02

MECENAS napisał/a:
Tadziu , uważaj na te grube sztuki , tam tego teraz podobno pełno

Rzeka Ebro- Hiszpania - ok100km na płd od Barcelony - Tadzio łowi sumy :bigok

CORONAVIRUS - 2019-04-03, 21:20

Hallo zacofańcy z CT :) Tadziu robi sobie jaja bo tu pyta a na fejsie foty wkleja :)
Socale - 2019-04-03, 21:35

Aaaa, czyli kto fujzbuka ni ma, tyn zacofany jyst?
Wolę to. :mrgreen:

StasioiJola - 2019-04-03, 21:36

Przeciez to widać - Tadziu jest w Piaskach. Zyczymy spokojnego odpoczynku i dużej ilości bursztynów na wyrębie.!!! :ok :spoko
KamperManiak - 2019-04-07, 21:00

Chwilę zajęło nam złożenie relacji, ale jest już gotowa. Premiera będzie jutro o 17. Zapraszamy Was na relację z targów kamperów i zlotu CamperTeam na Motor Show Poznań 2019. Działo się dużo, więc warto to zobaczyć.

Dziękujemy za pomoc w realizacji materiału: (w kolejności odwiedzania) Brunner, Clever, Elcamp i zespół Taraka, Skydancer i Polski Caravaning, Isabella, Volkswagen i Balcamp

Muzyka: Taraka - Elcamperos


Tadeusz - 2019-04-08, 12:00

Danielu i Aldono, czekałem niecierpliwie na Wasze materiały z Motor Show. Wkładacie wiele pracy w swoje relacje i stałem się Waszym fanem.
Czekam do godziny 17.00 i umieram z ciekawości. :szeroki_usmiech


:bukiet:

KamperManiak - 2019-04-08, 21:12

Dziękujemy za miłe słowa i docenienie od tak wspaniałej osobistości w polskim karawaningu , są one dla nas największym motywatorem. Jeszcze raz dziękujemy za super zlot i pomoc. Pozdrawiamy cieplutko i nie możemy doczekać się następnego:-)
CAMELKI - 2019-04-09, 01:03

ahoj Camelki pozdrawiają Kamper Maniaków za super relację ,choć byliśmy na miejscu i tak nie udało się wszystkiego zobaczyć , dzięki tej relacji więcej zobaczyliśmy . :pifko :kwiatki:
Bronek - 2019-04-09, 05:51

No... Drodzy Państwo! Gratulacje :bukiet:
Spokojna relacja, tak trzymać :roza:

Co mnie mile zaskoczyło z prezentowanych obiektów itp..
Globtraveler... te fotele świetne. Patent widziany w autobusach i to likwiduje męki pasażerów..

No i ten często hejtowany kabriolet. Siedząc - dzięki Wam w tej jego wysokiej kabinie, podobało mi się to

PS. Zdjęcia z drona :pifko (na legalu?) :oops: :mrgreen:

CORONAVIRUS - 2019-04-09, 08:53

Cabrio petarda , nie ma się do czego odnieść by porównać więc na tą chwilę to jak równoległa rzeczywistość :) niech się uda .

Policja będzie miała fajne fury a beczki nowe życie .

MAREKH - 2019-04-10, 19:40

Fajna relacja KamperManiaków - notabene jak wszystkie pozostałe :roll: , które z przyjemnością oglądamy - dzięki. :pifko
Agostini - 2019-04-10, 22:22

To jeszcze jeden krótki wpis...

Marka Skoda umożliwiła odwiedzającym Targi korzystanie z dwóch symulatorów, zderzenia i dachowania.

Po podpisaniu oświadczenia o własnej odpowiedzialności :) można było przeżyć symulację dachowania samochodu. Wraz z kilkunastoma, robiącymi hałas plastikowymi piłeczkami, symulującymi przemieszczanie się drobnych przedmiotów w samochodzie, kręcimy się szybko dwa razy w jedną stronę a później w drugą. Między zmianą kierunku obrotów, kilkanaście sekund wisimy na pasach głową w dół.
Jest to te kilkanaście sekund, które pozwala nam zrozumieć jak ważną rolę pełnią pasy bezpieczeństwa.
A po wyjściu z samochodu na lekko miękkich nogach, chwilę zastanowić się co się może stać kiedy brawura wygrywa z rozsądkiem. :kosa: / :aniolek

W przyszłości, polecam. :spoko

Tadeusz - 2019-04-11, 17:18

Jest mi naprawdę przyjemnie, gdy moja praca zostaje doceniona. Każdy człowiek tak ma, a jeśli twierdzi inaczej, to kłamie.

Społeczny wysiłek dla ludzi to satysfakcja, czasem jednak gorycz.

Mnie po zlocie Motor Show spotykają miłe niespodzianki w postaci maili od uczestników zlotu nie będących członkami naszego forum.

Przykładowy list:


Od: Tadeusz Jerzy Błażejewski
Wysłano: czwartek, 11 kwietnia 2019 12:50
Do: halszka20@wp.pl
DW: tadeuszblazejewski@wp.pl
Temat: Re: motoshow 2019

Witam
Serdecznie dziękujemy za możliwośc wzięcia udziału w zlocie w trakcie trwania Moto Show 2019.Miło było poznać Pana Komandora i wielu uczestników tej imprezy.W ciekawej atmosferze Targów Poznańskich spędziliśmy wspaniałe chwile za które chcielibyśmy podziękować
Tadeusz Błażejewski

Moja odpowiedź:

Mnie również jest miło poznać sympatycznych miłośników karawaningu. Zapraszam na zlot we wrześniu. Będzie ciekawie i pięknie.
Tadeusz Sakowski.

Wysłane z aplikacji Poczta dla Windows 10

I was, Koledzy z CT, zapraszam już teraz na jesienny Caravan Salon i zlot bez ograniczeń miejsc. Odbywa się, bowiem, na głównym, wielkim placu.

Oczywiście ogłoszenia będą jak zawsze na kilkunastu stronach internetowych i u nas. Przyświeca mi uporczywie idea integrowania miłośników karawaningu z całego kraju i nie tylko. :ok


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group