Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Kamperowanie - ...to, gdzie można jechać starym kamperem za granice?

EwaMarek - 2008-11-17, 13:06
Temat postu: ...to, gdzie można jechać starym kamperem za granice?
coraz więcej słyszę że takim starym kamperem 91r ja kmój to daleko nie zajade a już napewno do żadnego wiekszego miasta w niemczech czy innych krajach auropy zachodniej.

jak z tym jest naprawde?

Aulos - 2008-11-17, 13:40

Faktem jest, że niektóre miasta w Niemczech i innych krajach zachodnich wprowadzają ograniczenia wjazdu do miast tzw. strefy ekologiczne, ale dotyczą one najczęściej śródmieścia. Samochód można pozostawić na parkingu poza strefą i zwiedzać miasto rowerem albo komunikacją publiczną. Tylko niektóre miasta wprowadziły takie ograniczenia. W wielu istniały już wcześniej ograniczenia do 2,5 t, co uniemożliwiało wjazd kamperom. Trafiają się także ograniczenia wjazdu dotyczące wyłącznie kamperów.
Co do wieku Waszego kampera - cóż to jest 17 lat. Do Kołobrzegu przyjeżdżają Niemcy kamperami często o wiele starszymi - podróż zagraniczna ich nie odstrasza. Ja sam mam kampera rocznik 95, czyli nastolatek - jedyne czego się obawiam, to czy stan techniczny mojego samochodu nie będzie przyczyną przykrej niespodzianki w obcym kraju. Dlatego podczas ostatniego wyjazdu do Włoch, dokupiłem ubezpieczenie Assistance w PZU (10€ za miesiąc) i przydało mi się w czasie drogi powrotnej na autostradzie pod Monachium. Awaria była drobna i po godzinie od zgłoszenia telefonicznego jechałem dalej.
Zdecydowana część Europy nie odgradza się murem od wiekowych kamperów. W Europie jest tyle fantastycznych miejsc, do których można wjechać - nie wolno Wam się zniechęcać. :spoko

stefan - 2008-11-17, 14:06

Witam!
EwaMarek napisał/a:
a już napewno do żadnego wiekszego miasta w niemczech czy innych krajach auropy zachodniej.
-te ograniczenia w niemczech dotycza centrow trzech(!) miast.Mam znacznie(83r) starsze auto i wcale sie tym nie przejmuje. :ok Pozdrawiam.Stefan.
EwaMarek - 2008-11-17, 18:38

czu AC PZU obejmuje też inne kraje poza Polską? czy trzeba dokupić ????
Aulos - 2008-11-17, 19:33

Nie wiem, nie mam AC na kampera.
MAZUREK - 2008-11-17, 19:45

AC dotyczy pojazdu (w tym wypadku kampera) i nie ma znaczenia miejsce jego użytkowania. Inaczej jest z obowiązkową polisą z tytułu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC). W tym przypadku nasze polisy nie działają poza krajami Unii Europejskiej - potrzebne są dodatkowe polisy w zależności od kraju. :spoko
antwad - 2008-11-17, 19:50

MAZUREK napisał/a:
W tym przypadku nasze polisy nie działają poza krajami Unii Europejskiej

To nie jest prawda. Na przykład Szwajcaria, Norwegia, Chorwacja w UE nie są, a dodatkowe ubezpieczenie OC wymagane nie jest!

Tadeusz - 2008-11-17, 20:12

antwad napisał/a:
MAZUREK napisał/a:
W tym przypadku nasze polisy nie działają poza krajami Unii Europejskiej

To nie jest prawda. Na przykład Szwajcaria, Norwegia, Chorwacja w UE nie są, a dodatkowe ubezpieczenie OC wymagane nie jest!


Masz rację Antku. Znam to z autopsji.

A na tytułowe pytanie tego tematu: "To gdzie mogę jechać starym kamperem?" odpowiedzieć można tylko tak: wszędzie. :-D

medard - 2008-11-17, 20:25

no jeszcze ukraina iran pewnie byc sie jeszcze cos znalazlo na ktore nie potrzeba dodatkowego ubezpieczenia bo liczy sie nasze /oczywiscie w ramach zielonej karty/
takze mozna jechac staruszkiem kamperkiem niezly kawalek swiata choc nie zawsze da sie wjechac na place defilad
:)

medard - 2008-11-17, 20:26

tadziu nie wszedzie niewpuszczono mnie na plac czerwony :(
Tadeusz - 2008-11-17, 21:01

medard napisał/a:
tadziu nie wszedzie niewpuszczono mnie na plac czerwony


Medardzie, kamper jest po prostu za wysoki. Zasłaniałby mauzoleum.

dr.big - 2008-11-18, 11:13

stefan napisał/a:
Witam!
EwaMarek napisał/a:
a już napewno do żadnego wiekszego miasta w niemczech czy innych krajach auropy zachodniej.
-te ograniczenia w niemczech dotycza centrow trzech(!) miast.Mam znacznie(83r) auto i wcale sie tym nie przejmuje. :ok Pozdrawiam.Stefan.


No nie calkiem, 23 to nie 3 8-) -> http://www.umwelt-plakette.de/

stefan - 2008-11-18, 13:52

Witam!
dr.big napisał/a:
No nie calkiem, 23 to nie 3
Na poczatku roku byla mowa o trzech.Jak widac zaraza sie rozplenila! :szeroki_usmiech Ja zaczekam jeszcze troszke i w tej sytuacji swoje auto jako "zabytek" zarejestruje. :ok Pozdrawiam.Stefan.
f68 - 2008-11-18, 14:54

medard napisał/a:
tadziu nie wszedzie niewpuszczono mnie na plac czerwony :(


nie mają zrozumienia przeciez kolor twojego kamperka pasuje wo placu

MAZUREK - 2008-11-21, 10:50

antwad napisał/a:
MAZUREK napisał/a:
W tym przypadku nasze polisy nie działają poza krajami Unii Europejskiej

To nie jest prawda. Na przykład Szwajcaria, Norwegia, Chorwacja w UE nie są, a dodatkowe ubezpieczenie OC wymagane nie jest!

Wyjątki potwierdzają regułę - Norwegia i Szwajcaria są w "Układzie Szengen" , Chorwacja ma status oczekującego w kolejce do UE

stefan - 2008-11-21, 11:33

Witam!
MAZUREK napisał/a:
Norwegia i Szwajcaria są w "Układzie Szengen"
- :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech po Mikolaju. :ok Pozdrawiam.Stefan.
Filip - 2008-11-21, 13:31

Ja mam kamperka z 84 roku i jest w bardzo fajnym stanie. Pierwsze wyprawy miałem po Polsce: Kazimierz zlot, Sierpc i Góry Stołowe. Nawet do Czech udało się wjechać :) Pocieszające jest to, że w tak starym aucie dużo elektroniki nie ma więc jak sprawdze w Polsce podstawowe mechaniczne rzeczy i będę o kamperka dbał to smiało w przyszłości pojadę np. do Norwegii bo z licznych relacji wynika, że warto.Zobaczymy co czas przyniesie.
Pozdrowienia :)

antwad - 2008-11-21, 13:55

MAZUREK napisał/a:
antwad napisał/a:
MAZUREK napisał/a:
W tym przypadku nasze polisy nie działają poza krajami Unii Europejskiej

To nie jest prawda. Na przykład Szwajcaria, Norwegia, Chorwacja w UE nie są, a dodatkowe ubezpieczenie OC wymagane nie jest!

Wyjątki potwierdzają regułę - Norwegia i Szwajcaria są w "Układzie Szengen" , Chorwacja ma status oczekującego w kolejce do UE

Szwajcaria nie jest jeszcze członkiem Układu z Schengen - jej przystąpienie jest planowane na 6 grudnia.

A tak naprawdę, to czy w danym kraju wystarcza zwykłe, krajowe ubezpieczenie OC zależy od tego czy kraj ten jest Sygnatariuszami Porozumienia Wielostronnego o zasadach wzajemności pokryciem ubezpieczeniowym wynikającym z krajowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Jeśli nie, to wymagana jest Zielona Karta lub jeśli Zielona karta nie jest honorowana (np Rosja) niezbędne są indywidualne rozwiązania (ubezpieczenia).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group