Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Sprzęt turystyczny i akcesoria - Pogadajmy o zewnętrznych gazowych kuchenkach i grillach.

Socale - 2022-01-30, 21:35
Temat postu: Pogadajmy o zewnętrznych gazowych kuchenkach i grillach.
Vitaycie.
Nie pytam co kupić bowiem każdy z Was będzie chwalił swoje i właśnie po to ten temat zakładam, by każdy mógł swoje wychwalać a mi by pomógł w wyborze.
Jak wiecie mam już wyjście gazowe na zewnątrz dla kuchenki lub grilla zasilanych gazem ze zbiornika pod autem.
Pochwalcie się jakie modele użytkujecie, opiszcie wady i zalety.

zbychu - 2022-01-30, 21:49

Jak masz miejsce to zrób sobie kuchenkę wbudowaną w kampera , ja taką zrobiłem u siebie , jest bardzo funkcjonalna , bo do uruchomienia potrzeba kilka sekund, a i nie poniewiera sie gdzieś w bagażniku. :spoko
Komplecik - 2022-01-30, 21:53

zbychu napisał/a:
Jak masz miejsce to zrób sobie kuchenkę wbudowaną w kampera , ja taką zrobiłem u siebie , jest bardzo funkcjonalna , bo do uruchomienia potrzeba kilka sekund, a i nie poniewiera sie gdzieś w bagażniku. :spoko

Potwierdzam Zbychu pięknie to zdjełał,
powinieneś zapodać kilka fotek jest się czym pochwalić.
:spoko

marcincin - 2022-01-30, 22:50

Używałem (w poprzednim) i używam (w obecnym kamperze) Cadac Safari Chef

Zalety:
- po złożeniu zajmuje niewiele miejsca
- szybko się go rozkłada
- może pracować jako zwykły (duży) palnik gazowy, gril i wok - wg mnie bardzo przemyślana konstrukcja
- ogarnia naszą cztero osobową rodzinę, choć zastrzegam, że nie jestem fanem jakiegoś mega grilowania (tak w domu jak i na kempingu). Tym grilem ogarniam także domowe grilowanie.

Wady:
- jest niski, jak stoi na ziemi to trzeba się trochę poschylać - mi to nie przeszkadza

Grila używam w połączeniu z butlą 2kg - jak wieje, to taki zestaw (gril + butla) łatwo przestawić w zaciszne miejsce.

rigg - 2022-01-31, 01:00

Ja używam Party Grill 400 R
Wady i zalety są takie jak u przedmówcy. Też z butlą 2kg, którą napełniam z butli 11kg :wyszczerzony:
Dla mnie osobiście największym atutem jest to, że jedzonko jest bardzo szybko gotowe.

LukF - 2022-01-31, 08:03

marcincin napisał/a:
Używałem (w poprzednim) i używam (w obecnym kamperze) Cadac Safari Chef

Zalety:
- po złożeniu zajmuje niewiele miejsca
- szybko się go rozkłada
- może pracować jako zwykły (duży) palnik gazowy, gril i wok - wg mnie bardzo przemyślana konstrukcja
- ogarnia naszą cztero osobową rodzinę, choć zastrzegam, że nie jestem fanem jakiegoś mega grilowania (tak w domu jak i na kempingu). Tym grilem ogarniam także domowe grilowanie.

Wady:
- jest niski, jak stoi na ziemi to trzeba się trochę poschylać - mi to nie przeszkadza

Grila używam w połączeniu z butlą 2kg - jak wieje, to taki zestaw (gril + butla) łatwo przestawić w zaciszne miejsce.


Mam ten sam zestaw.
Też nie jestem mega fanem grilowania i również w domu używam tego zestawu.
Marcincin dokładnie opisał zady i walety urządzenia i w pełni się zgadzam. Gdybym kupował kolejny raz to wybrałbym dokładnie to samo. :bigok Podłączam w domu do butli 2kg. a na wyjeździe do zewnętrznego przyłącza w kamperze.

Mam jeszcze w domu trochę większy grill walizkowy na czterech dłuższych nogach. Można naraz więcej grilować ale w zasadzie nie ma innych funkcji. Więc stoi w piwnicy i nie używam. Używałem zanim nabyłem Cadaka.

Zaradek - 2022-01-31, 08:15

Ja uzywam Campingaz 3 in 1.
Trzy funkcje: gril, kuchenka, patelnia.
Z zalet niajwiieksza chyba jest szybkosc rozkladania i skladania. Kompaktowa budowa. Poza tym calosc latwo sie rozbiera do mycia.


Socale - 2022-01-31, 21:49

Dzięki chłopaki.
Na dłuższych pobytach w jednym miejscu rozkładam kuchnię zewnętrzną, na jej blacie kuchenka indukcyjna stosunkowo ciężka albo grill elektryczny jeszcze cięższy, gdyby te 2 urządzenia zastąpić jednym uniwersalnym, pewno odzyskałbym jakieś tam kilogramy.
Śmiało na tym blacie mógłbym postawić kuchenkę przedstawioną przez kol. Zaradek bo jest niska, mam osłony wiatrowe prawie dookoła blatu więc myślę że to by grało.
Z drugiej strony, często bywamy w dziczu bez rozkładania kuchni, wówczas grill węglowy, obok ognisko i taki na trójnogu wydaje się bardziej ergonomiczny.
Jeszcze zaczekam z wyborem, może koledzy opiszą coś innego do przemyśleń :idea

Robert-4 - 2022-01-31, 22:56

Socale napisał/a:

Z drugiej strony, często bywamy w dziczu bez rozkładania kuchni, wówczas grill węglowy, obok ognisko i taki na trójnogu wydaje się bardziej ergonomiczny.
Jeszcze zaczekam z wyborem, może koledzy opiszą coś innego do przemyśleń :idea


Mam gdzieś taki trójnóg - dostałem kiedyś z duuuużym kołem, ale zrobiłem klasyczną szubienicę stacjonarną. Jest stabilniejsza i trójnóg mi niepotrzebny - jeśli jesteś zainteresowany oddam sam trójnóg. Tak na prawdę możesz na nim powiesić zwykłą kratką z grilla.

pozdrawiam
R

Comsio - 2022-02-01, 08:48

Mam dwa to co zaradek ,służy już kupę lat :ok
Jeden w kampie, natomiast drugi użytkuje junior, podlancza pod mało butlę :kawka:

Często jeździ na wędkowanie, wiadomo warunków pod namiotem płatka jego jest :ok

Socale - 2022-02-01, 19:34

Nie żeby mi się nie chciało, ale słabo tu internet lata.
Ile taki Zaradkowy, Comsiowy jeden komplet waży?

Robert-4 - 2022-02-01, 20:00

Socale napisał/a:
Nie żeby mi się nie chciało, ale słabo tu internet lata.
Ile taki Zaradkowy, Comsiowy jeden komplet waży?


oba 4,90 kg mają też lżejsze wersje - mniej elementów

zbyszekwoj - 2022-02-02, 10:29

My z Zeusem korzystamy z jego grilla na wegiel. Mały zasilany i sterowany przez komputer, gotowosc do spozycia wyswietla sie na srajfonie. Ale ja tam nie bardzo z informatyką a on pary nie puszcza. :haha:
Kazik II - 2022-02-02, 11:40

zbyszekwoj napisał/a:
My z Zeusem korzystamy z jego grilla na wegiel. Mały zasilany i sterowany przez komputer, gotowosc do spozycia wyswietla sie na srajfonie. Ale ja tam nie bardzo z informatyką a on pary nie puszcza. :haha:

Pojawiła się najnowsza wersja kompatybilna z androidem 11 :haha:

Socale - 2022-02-02, 15:25

Nie posiedzą spokojnie by jajec se nie robić, no nie posiedzą :mrgreen:
Ale już chyba wiem co chcę :idea
Dzięki chłopaki.

sławek w. - 2022-09-03, 22:25
Temat postu: Grill zewnętrzny
Zaradek napisał/a:
Ja uzywam Campingaz 3 in 1.
Trzy funkcje: gril, kuchenka, patelnia.
Z zalet niajwiieksza chyba jest szybkosc rozkladania i skladania. Kompaktowa budowa. Poza tym calosc latwo sie rozbiera do mycia.


No to i ja wypowiem się o tym grillu. zapytałem kol. Zaradka o funkcjonalność - odpowiedź zadowoliła mnie, kupiłem i przez chwilę zwątpiłem. Bardzo fajny wielofunkcyjny grill.
ALE!!! tu uwaga.
Poprzedni model (można znaleźć na Youtubie filmy) miał zasilanie z butli R907 poprzez reduktor 30 mbar. Widocznie firma Campingaz zorientowała się, że takie ciśnienie jest w kamperach i przyczepach i widocznie spadła sprzedawalność tych butli. Tak więc wprowadzono zasilanie z kartuszy CV 470 poprzez reduktor 200 mbar. Miałem zamiar już zwrócić grilla zakupionego przez internet ale wpadłem na pomysł aby zmodyfikować zasilanie. Zakupiłem przejściówkę z tego oryginalnego reduktora na wąż - po podłączeniu do butli działa. Jeden dylemat jaki miałem to czy ten mały reduktorek wytrzyma ciśnienie z dużej butli (chyba 16 bar). Wobec tego zakupiłem reduktor 4 bary i poprzez niego zasiliłem grilla. Może ktoś, kto zna taki temat gazowy wypowie się.
Docelowo będzie wstawiony trójnik za gazbankiem i jedno zasilanie normalnie na kampera 30 mbar, a drugie z ciśnieniem wyższym na zasilanie zewnętrzne do grilla.
Tylko nie wiem czy wstawiać reduktor 4 bary, czy puścić bez niego na ten reduktor 200 mbar ciśnienie z butli.

drwoy - 2022-09-05, 09:56

marcincin napisał/a:
Używałem (w poprzednim) i używam (w obecnym kamperze) Cadac Safari Chef

Zalety:
- po złożeniu zajmuje niewiele miejsca
- szybko się go rozkłada
- może pracować jako zwykły (duży) palnik gazowy, gril i wok - wg mnie bardzo przemyślana konstrukcja
- ogarnia naszą cztero osobową rodzinę, choć zastrzegam, że nie jestem fanem jakiegoś mega grilowania (tak w domu jak i na kempingu). Tym grilem ogarniam także domowe grilowanie.

Wady:
- jest niski, jak stoi na ziemi to trzeba się trochę poschylać - mi to nie przeszkadza

Grila używam w połączeniu z butlą 2kg - jak wieje, to taki zestaw (gril + butla) łatwo przestawić w zaciszne miejsce.


Polecam Cadac-a. Podłączony na zewnątrz do wyprowadzenia gazu daje możliwość naprawdę wszechstronnego użytkowania. Ma ruszt, patelnię i wok-a. Faktycznie po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, i co najważniejsze bez problematycznego rozpalania grila węglowego i bez smrodu.
Sprawdzone. :bigok

LukF - 2022-09-05, 13:37

drwoy,
Wojtek, wiemy, mamy, używamy :hello

Gżegżółka - 2022-09-07, 23:00

drwoy napisał/a:
co najważniejsze bez problematycznego rozpalania grila węglowego i bez smrodu.


Ciekawie mi się to czyta. Zapach grilla węglowego to jego największa zaleta i jedyny powód dlaczego (jeszcze?) nie przeszedłem na gazowy. :)

aviator - 2022-09-07, 23:52

Na wielu campingach już go nie odpalisz - poza tym gazowy to czysty luksus.
LukF - 2022-09-08, 07:45

aviator napisał/a:
Na wielu campingach już go nie odpalisz - poza tym gazowy to czysty luksus.


Oczywiście. Węglowy to trucizna w jedzeniu :shock:

Zbynek - 2022-09-08, 08:52
Temat postu: Re: Pogadajmy o zewnętrznych gazowych kuchenkach i grillach.
To i ja się zapytam w temacie grillowym.
Sporo osób ma turystyczne kuchenki gazowe na kartusze, widziałem że można do nich dokupić nakładki do grillowania i wtedy kuchenka jest źródłem ciepła. Ktoś z Was z tego korzystał i może polecić?
Poniżej przykładowe zdjęcie, ale być może są inne (lepsze/gorsze) modele.

Banan - 2022-09-08, 09:20

Gżegżółka napisał/a:
Zapach grilla węglowego to jego największa zaleta i jedyny powód dlaczego (jeszcze?) nie przeszedłem na gazowy.

LukF napisał/a:
Oczywiście. Węglowy to trucizna w jedzeniu

Z moich obserwacji: bardzo wiele osób nie potrafi korzystać z grilla węglowego 8-)
Na ruszt kładzie się mięcho (czy to co kto tam jada) jak się dobrze rozpali i jest sam żar, bez żadnych zapachów. Robi się szybką obróbkę termiczną naszego jedzonka i wtedy jest mięsiwo smaczne i soczyste. Tak się też dzieje na grillach gazowych, tylko bez tych wszystkich egzorcyzmów z rozpalaniem, gdzie ludziska układają mięcho na palącą się rozpałkę, którą czuć na całą okolicę :diabelski_usmiech
Od kilku sezonów używam gazowego, bo jest najmniej kłopotliwy w podróży :spoko

Roberto - 2022-09-08, 09:33

sławek w. napisał/a:
Zakupiłem przejściówkę z tego oryginalnego reduktora na wąż - po podłączeniu do butli działa. Jeden dylemat jaki miałem to czy ten mały reduktorek wytrzyma ciśnienie z dużej butli (chyba 16 bar). Wobec tego zakupiłem reduktor 4 bary i poprzez niego zasiliłem grilla.

A możesz podrzucić gdzie kupiłeś taką przejściówkę.
Może masz jakiś link do sklepu internetowego :?:

aviator - 2022-09-08, 13:35

Banan napisał/a:
bez tych wszystkich egzorcyzmów z rozpalaniem, gdzie ludziska układają mięcho na palącą się rozpałkę, którą czuć na całą okolicę :diabelski_usmiech

Z moich obserwacji, to na polskich kempingach już się podpałek nie używa, teraz królują miotacze ognia :idea: za pierwszym razem w Turawie nie wiedziałem co i gdzie się dzieje aż zobaczyłem sąsiada z Niewiadowki, stojącego metr od jednorazowego grila, w którego ział ogniem siejąc spustoszenie wszędzie wokół :evil: Najlepszą minę miał drugi sąsiad z D - nie wiem czy wspominał z nostalgia lata młodości czy swierzbiło go aby gdzieś to komuś donieść… :haha:

markoni7 - 2022-09-08, 14:09

Dorzucę i ja grilla którego używam.
Tessa, która nie jest najmniejsza, ale ma kilka zalet
1.Wózek transportowy na którym stoi
2. Można używać bez wózka ma własne nogi nablatowe
3. Posiada dwie pólki bardzo przydatne podczas grilowania
4. Ma niska cene i niezłą jakość

Po dokupieniu tacy grilowej nie brudzimy grila a powierzchnia do grilowania duża

orkaaa - 2022-09-08, 17:53

A ja w kamperze używam grilla z Lidla wzorowany na Lotus grill. Tylko węgiel kupuje oryginalny. Na dwie trzy osoby moim zdaniem nie ma lepszego na węgiel. Przerobiłem i zamiast baterii ma zasilanie USB. Nie kopci, gotowy do użycia po 5 minutach. Jeden wsyp węgla starczy na godzinę. Stąd gaz mnie nie ciągnie …. może kiedyś.
mischka - 2022-09-08, 19:20

Zbynek, miałem ale jak dla mnie lipa
orkaaa, ja kupowałem Lotusa bo innych wtedy nie było i jest to fajny kompromis. Praktyczne, kompaktowe, dla 4osobowej rodzinki jak znalazł. Gdyby nie ten patent to pewnie używałbym gazowego grila.

rigg - 2022-09-08, 21:31

Roberto napisał/a:
A możesz podrzucić gdzie kupiłeś taką przejściówkę.
Może masz jakiś link do sklepu internetowego

Roberto Ja do tego grilla na którym smażyłeś w sobotę kiełbaski
kupiłem Taką
Założyłem na wąż, wpinam do gniazda i po robocie.

izola - 2022-09-08, 22:04

@ Zbynek
Mam taki zestaw i sobie chwale...

Pizza przykryta alu folią wychodzi w migu :ca. 8 minut - jak z piekarnika :)
ryba no i wyroby mięsne, toastowanie wszystko da się robić... Jestem fanką tortille, ta wychodzi tez super...
.
Ta nakładka grilowa ma ca. 32cm(fi) dla mało żarłocznej ilosci biesiadnikow jest ok.

Dla mnie i psa wystarcza.

Zalety : koszt znikomy, małe gabaryty, powierzchnie łatwe do czyszczenia
Kartusze wszędzie kupisz.

Ta nakladka pasuje u mnie w aucie na palniki gazowe Westfalii, i na tym przewaznie śmigam...
Ta kuchenka na kartusze jest w akcji letniej i do smrodliwych wyczynów 🤣

Roberto - 2022-09-09, 07:42

rigg napisał/a:
Roberto napisał/a:
A możesz podrzucić gdzie kupiłeś taką przejściówkę.
Może masz jakiś link do sklepu internetowego

Roberto Ja do tego grilla na którym smażyłeś w sobotę kiełbaski
kupiłem Taką
Założyłem na wąż, wpinam do gniazda i po robocie.

No tak, ale ja potrzebuję jeszcze przejście z węża na coś co będę podpinał do grilla zamiast kartusza (CV470).
Wtedy będzie komplet ;)

sławek w. - 2022-09-09, 21:31

Roberto napisał/a:
sławek w. napisał/a:
Zakupiłem przejściówkę z tego oryginalnego reduktora na wąż - po podłączeniu do butli działa. Jeden dylemat jaki miałem to czy ten mały reduktorek wytrzyma ciśnienie z dużej butli (chyba 16 bar). Wobec tego zakupiłem reduktor 4 bary i poprzez niego zasiliłem grilla.

A możesz podrzucić gdzie kupiłeś taką przejściówkę.
Może masz jakiś link do sklepu internetowego :?:


Pod filmem masz adres mailowy, ma chyba wszystkie przejściówki. Jakbyś chciał telefon to na PW, bo nie wiem czy można bez jego zgody publicznie.
https://www.youtube.com/watch?v=dbrvb_0ZDww
Przepraszam nie wkleiło mi się.

Marioo - 2022-09-09, 23:15

izola napisał/a:
@ Zbynek

Pizza przykryta alu folią wychodzi w migu :ca. 8 minut - jak z piekarnika :) 🤣
- Pizza taka pieczona od początku, czy odgrzewana mrożonka gotowa?

Kupując grila napaliłem się na robienie pizzy gdzieś na wyjeździe, testuję pierwszy sezon i jak dotąd robiłem naleśniki tylko mam CADAC i w zestawie jest płyta/patelnia tylko bez rączki i jest to do smażenia i naleśników. Oczywiście grilowanie i gotowanie też już było. Jak dla mnie to powinny być dwa palniki, w poprzednim kamperze miałem kuchenkę na dwa palniki i przy gotowaniu było to o wiele lepsze rozwiązanie.
Przy okazji nabycia grila odkryłem jeszcze jedną fajną rzecz. Zasilam grila z butli 2,5kg dokupiłem za całe 12 zł przejściówkę dzięki której mogę podpiąć butlę 2,5 zamiast tej 11 kg, jak przytrafi się koniec gazu to mogę w rezerwie przepiąć na małą butlę i na kilka godzin do lodówki i bojlera gazu wystarczy.

Komplecik - 2022-09-10, 08:47

Mam CADACa na kartusze/naboje i myślę o zmianie zasilania w gaz z butli ktoś to kiedyś przerabiał są patenty na to?
yamah - 2022-09-10, 09:59

Roberto napisał/a:

No tak, ale ja potrzebuję jeszcze przejście z węża na coś co będę podpinał do grilla zamiast kartusza (CV470).
Wtedy będzie komplet ;)

Takie coś ostatnio nabyłem -kartusze + podpięcie do gazu :ok
https://allegro.pl/oferta/kuchenka-turystyczna-gazowa-dwupalnikowa-gaz-butla-12305798611?snapshot=MjAyMi0wOC0wOFQwOTowODoyOC4wNzBaO2J1eWVyOzhkMTI4OWU0YmRhNWU0YTRjMzI1MzIyMmIwZTYxNWZmYmNiOGUzNWRlMGM5NzA3NDExM2EzMmU1MjkwZjcxZWY%3D

dziwaczek - 2022-09-10, 19:18

Odnośnie tych nakładek do kuchenek gazowych - przerabiałem:
- funkcję spełnia ale:
- średnio wygodne i dość niestabilne,
- trudno domyć
- nierówno się piecze
Używałem na nu kuchence przenośnej takiej na kartusze (kostka duża).

Obecnie przeszedłem na grill nabyty na all... jest to grill turecki z torbą i na kartusze nakręcane, posiada nóżki, patelnię grillową i patelnie typu wok. Jest fajny i własnie przetestowany patenie są emaliowane. Grill jest tani ok. 225-250zł i jak za te cenę to naprawdę warto.
tu przykładowa aukcja
https://allegro.pl/oferta/grill-gazowy-skladany-kuchenka-turystyczna-kartusz-1215060601a

adaml61 - 2022-09-10, 21:50

A my sprawiliśmy sobie takiego ,,camping gaz party gril 400 CV " do ciężarówki , a że jest mega fajny jeżdzi też w kamperze , a enders wylądował w garażu .
sławek w. - 2022-09-10, 22:29

Komplecik napisał/a:
Mam CADACa na kartusze/naboje i myślę o zmianie zasilania w gaz z butli ktoś to kiedyś przerabiał są patenty na to?


https://www.youtube.com/watch?v=dbrvb_0ZDww
Pod filmem masz adres mailowy. Tel. na PW

sławek w. - 2022-09-10, 22:30

adaml61 napisał/a:
A my sprawiliśmy sobie takiego ,,camping gaz party gril 400 CV "ciężarówki , a że jest mega fajny jeżdzi też w kamperze .


Też tego kupiłem ale przerobiłem na zewnętrzne zasilanie z kampera.

Komplecik - 2022-09-11, 12:09

sławek w. napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Mam CADACa na kartusze/naboje i myślę o zmianie zasilania w gaz z butli ktoś to kiedyś przerabiał są patenty na to?


https://www.youtube.com/watch?v=dbrvb_0ZDww
Pod filmem masz adres mailowy. Tel. na PW


Super dzięki, zreanimuje CADACa

Komplecik - 2022-09-11, 12:20

Kupiłem Endersa w Decofire specjalizującą się w grillach wszelakich, większości marek, jeśli będziecie chcieli mogę zapytać o rabat na hasło ,, CT,, znam osobiście właścicieli
Bim - 2022-09-11, 19:46

Nie rozpakowałeś go końca i grilujesz mici :-P
Komplecik - 2022-09-11, 19:57

Bim napisał/a:
Nie rozpakowałeś go końca i grilujesz mici :-P

Tak czy siak ciewapki dobre :szeroki_usmiech

rjas - 2022-09-15, 22:31

Komplecik napisał/a:
sławek w. napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Mam CADACa na kartusze/naboje i myślę o zmianie zasilania w gaz z butli ktoś to kiedyś przerabiał są patenty na to?


https://www.youtube.com/watch?v=dbrvb_0ZDww
Pod filmem masz adres mailowy. Tel. na PW


Super dzięki, zreanimuje CADACa


Robert - polecam Wojtka, tego z filmiku. Kupowałem u niego już 3 przejściówki dla siebie i innych i wszystko hula jak należy. Nie ma ściemy i patent godny polecenia. Co prawda ja do Campingaz, ale to raczej bez znaczenia czy grill firmy takiej czy innej.

EwaMarek - 2022-09-16, 22:53

Dawno nie byłem na forum... skrobnę co ja używam

Założyłem gniazdo gazowe zewnętrzne. Grile używam jak na foto.

rakro1 - 2023-01-04, 21:05

Chciałbym dopisać coś o grillu jakim pochwalił się Komplecik - grill gazowy Enders.
Skądinąd elokwentny kolego za mało zareklamował swój nowy nabytek. Ruszt żeliwny, składający się z dwóch części jest tak odlany, że tłuszcz nie kapie na palnik. Po zdjęciu jednej z części rusztu lub obu pod spodem ukazują się dwa palniki gazowe do gotowania. Ma to znaczenie, gdy chce się przygotować jakieś nieładnie pachnące potrawy poza autem. Wymiary rusztu to ok. 47 x 31 centymetrów. To całkiem nieźle. Po bokach zdejmowanie półki. Demontowalne nóżki ale to chyba za dużo roboty w trasie.
Dlaczego o tym piszę ? Bo od pewnego czasu mamy wysyp tych grilli na allegro. Chyba jakiś niemiecki outlet pozbył się zapasów i można to kupić u różnych sprzedawców. Trzeba się wczytać w opis aby nie kupić zdekompletowanego. Ja kupiłem opisany jako używany za 379 pln.
No i przyjechał dzisiaj. Jest w stanie idealnym i musiałem poszukać tych drobnych śladów, że był w użyciu. Od wielu lat używam świetnego Webera i grillujemy permanentnie. Na marginesie - nie używajcie tacek czy folii. Tłuszcz ma ściekać a aluminium z tacki też nie jest zdrowe.
Tego grilla kupiłem dla córki a teraz mi żal bo wygląda dużo ciekawiej niż mój stary a zwłaszcza ta możliwość gotowania jest bardzo ciekawa.
Jeśli ktoś myśli o kupnie to zdecydowanie polecam i nie bójcie się kupić z określeniem używany bo to chyba ogromna okazja.

Komplecik - 2023-01-04, 23:16

rakro1 napisał/a:
Chciałbym dopisać coś o grillu jakim pochwalił się Komplecik - grill gazowy Enders.
Skądinąd elokwentny kolego za mało zareklamował swój nowy nabytek.

Nie chciałem chwaląc być zbyt nachalnym, jeśli mogę dodać grill griluje dobrze, faktycznie można na grillu gotować a obecna cena za nowy jest sporo niższa, potwierdzam warto kupić. :szeroki_usmiech
:spoko

bercik - 2023-01-08, 21:14

Mam Endersa i jest super jako grill i kuchenka .Polecam
Rob - 2023-01-26, 21:22

Używam takiego Napoleona. Jakościowo nie do zajechania, bo to żeliwo. Tylko zmienilem oryginalny reduktor z kardridża na butlę.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group