Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Porady dla kupujących kampera - Rzeczoznawca - do ogledzin kampera

minimaniak - 2022-04-02, 10:30
Temat postu: Rzeczoznawca - do ogledzin kampera
Czy macie doswiadczenie z rzeczoznawcami przy ogledzinach kamperow - maja oni doswiadczenie w przegladzie zabudowy.

Jest jakas organizacja zrzeszajaca oprocz https://pzm.pl/podkarpackie/rzeczoznawstwo/rzeszow

WaldekR - 2022-04-02, 11:13

A do czego potrzebny Ci rzeczoznawca? Mam jednego kolegę który się tym zajmuje.
DC - 2022-04-02, 11:34

Miałem do czynienia z rzeczoznawcami kilka razy przy wycenach szkód w kamperze i powiem Ci że nie mają najczęściej bladego pojęcia ile może kosztować naprawa.
Moja rada. Wyceń na własną rękę koszt naprawy ( zaprzyjaźniony serwis, sklepy z częściami ) zrób to x 2 i podaj taką kwotę rzeczoznawcy przy oględzinach. Najczęściej zgadzają się odrazu na Twoją wycenę bo zaoszczędziłeś im kilka dni roboty . Pieniądze za trzy dni na koncie i po kłopocie. :spoko

Socale - 2022-04-02, 22:18
Temat postu: Re: Rzeczoznawca - do ogledzin kampera
minimaniak napisał/a:
...
- maja oni doswiadczenie w przegladzie zabudowy.

Jest jakas organizacja zrzeszajaca oprocz https://pzm.pl/podkarpackie/rzeczoznawstwo/rzeszow

Napisz poprawnie bo nie wiem czy pytasz czy stwierdzasz.
Jak określisz cel lub rolę rzeczoznawcy, otrzymasz bardziej trafne i precyzyjne odpowiedzi.

minimaniak - 2022-04-02, 23:00

WaldekR napisał/a:
A do czego potrzebny Ci rzeczoznawca? Mam jednego kolegę który się tym zajmuje.


Mam potencjalnych samochod do kupienia i potrzebuje rzetelna opinie bi ja to się za szybko napalam ;)

Cyryl - 2022-04-03, 09:32
Temat postu: Re: Rzeczoznawca - do ogledzin kampera
minimaniak napisał/a:
Czy macie doswiadczenie z rzeczoznawcami przy ogledzinach kamperow - maja oni doswiadczenie w przegladzie zabudowy...


tak.

grywam z rzeczozawcą w parze na niektórych turniejach siatkówki plażowej oldbojów i w drużynie na Mistrzostwach Polski oldbojów, oceniał mojego pierwszego kampera, którego sprowadziłem jakieś 15 lat temu.

Monter - 2022-04-03, 11:47

Cyryl, jeśli możesz napisz dla potomnych jak to wyglądało i jak wygląda wiedza takich rzeczoznawców jak chodzi o tematy zabudowy i wyposażenia stricte kamperowego. Podpytaj może znajomego jak z tym jest, bo w ocenę samej bazy nie wątpię, ale kluczowe kwestie w kamperach leżą trochę przecież gdzie indziej.
Robert-4 - 2022-04-03, 23:24
Temat postu: Re: Rzeczoznawca - do ogledzin kampera
minimaniak napisał/a:
Czy macie doswiadczenie z rzeczoznawcami przy ogledzinach kamperow - maja oni doswiadczenie w przegladzie zabudowy.

Jest jakas organizacja zrzeszajaca oprocz https://pzm.pl/podkarpackie/rzeczoznawstwo/rzeszow


Jeśli potrzebujesz do opinii to czy to będzie gość z PZMot, czy inny ( te polecane w internecie i TVN Turbo) nie ma znaczenia. Tam ważne jest ostatnie zdanie: "Czy ekspert kupiłby ten samochód" - i tyle.
Jeśli natomiast pytasz np. o AC to w zależności od firmy mogą honorować lub nie taką wycenę do ubezpieczenia.

WaldekR - 2022-04-04, 09:38

minimaniak napisał/a:
WaldekR napisał/a:
A do czego potrzebny Ci rzeczoznawca? Mam jednego kolegę który się tym zajmuje.


Mam potencjalnych samochod do kupienia i potrzebuje rzetelna opinie bi ja to się za szybko napalam ;)


Kolega jest wielkim fanem kamperów. Rozmawiałem z nim. napisz a najlepiej zadzwoń, gdzie masz sprzęt do obejrzenia. Powiedział, że postara się dać namiary na kogoś kto ma o tym pojęcie.

minimaniak - 2022-04-04, 09:45

WaldekR napisał/a:
minimaniak napisał/a:
WaldekR napisał/a:
A do czego potrzebny Ci rzeczoznawca? Mam jednego kolegę który się tym zajmuje.


Mam potencjalnych samochod do kupienia i potrzebuje rzetelna opinie bi ja to się za szybko napalam ;)


Kolega jest wielkim fanem kamperów. Rozmawiałem z nim. napisz a najlepiej zadzwoń, gdzie masz sprzęt do obejrzenia. Powiedział, że postara się dać namiary na kogoś kto ma o tym pojęcie.



ok dzieki napisalem Priv

romam - 2022-09-20, 10:11

Miałem kiedyś styczność z rzeczoznawcą po stłuczce, facet wjechał mi w tył, na szczęście nie było dużych uszkodzeń. Rzeczoznawca przysłany przez ubezpieczyciela albo celowo albo przez brak zielonego pojęcia próbował zaniżyć wartość szkód. Udało się mu jednak przetłumaczyć że kamper to nie osobówka. Głównie walka toczyła się o uszkodzony zbiornik na ścieki, który był w tylnym nadkolu.
orkaaa - 2022-09-20, 10:24

Przy ocenie kampera raczej skłaniał bym się na opinie kolegów z forum. Doświadczenie i praktyka. Co do likwidacji szkód nawet Ci więksi ubezpieczyciele nie maja pojęcia. Najlepiej faktycznie kontaktować się z dilerem danej marki lub sklepem który prowadzi części. Niech zrobią wycenę części oraz koszty wymiany i to jest podstawa do dochodzenia się ubezpieczenia. Ja z PZU, jak mi wjechali pod kampera i rozbili tylne osłony / zderzak/ miałem pieniądze za dwa dni. Oni mieli z głowy rzeczoznawcę a ja kasę na naprawę.
Cyryl - 2022-09-20, 10:38
Temat postu: Re: Rzeczoznawca - do ogledzin kampera
minimaniak napisał/a:
Czy macie doswiadczenie z rzeczoznawcami przy ogledzinach kamperow...


Mojego pierwszego kampera, którego kupiłem w Niemczech oceniał rzeczoznawca, z którym gram plażowkę w różnych turniejach oldbojów.

Ocenę zrobił bardzo profesjonalnie.

LukF - 2022-09-20, 13:08

Wszyscy rzeczoznawcy z którymi miałem styczność przy kamperach mieli zielone czyli żadne pojęcie. Opinię zrobili według tego co na początku było założone. Czyli jakbym miał na placu kominiarza to wartość pracy byłaby identyczna. Ot kartka zapisana i kasa wydana. Dziwny jest ten świat...
markoni7 - 2022-09-20, 15:06

Nie wieszajcie "psów" na rzeczoznawcach. Ci ludzie poprzez swoją prace i doświadczenie zazwyczaj mają wiedzę na temat techniki motoryzacyjnej. Zabudowa to trochę inna bajka, tam przydałała by się hybryda rzeczoznawcy, stolarza, fachowca od rtv i agd praz"Adama Słodowego". Niestety takich nie ma za wielu bo nie maja dużego doświadczenia w tej materii.
A tak na powaznie znajdź w pobliżu serwis naprawiający zabudowy kamperowe i pogadaj z mechanikiem, który będzie wiedział co i gdzie sprawdzić. Poza tym dobry węch zmysł estetyczny wystarczy.

Cyryl - 2022-09-20, 18:18

Mój rzeczoznawca po iluś turniejach na których byliśmy kamperem, najpierw starszym teraz nowszym, zna się na nich już bardzo dobrze, tym bardziej, że wcześniej miał do czynienia z paroma.
Robert-4 - 2022-09-20, 21:58

Robiłem wycenę dla ubezpieczyciela i rzeczoznawca PZMot jest dla nich w miarę wiarygodny. W miarę oznacza, że jak trafisz na głupka w TU to będzie chciał robić wycenę przez swojego. Tak trafiłem w PZU na "rzeczoznawcę" i .............. wycenił mi poprzedniego kampera na 1/3 wartości. Na pytanie jak tego dokonał odpowiedział szczerze - nie znam się na tym przyjąłem wartość samego widlaka i dodałem 10% :gwm
I głupek z centrali PZU za nic miał wycenę z PZMot :shock:
Swoją drogą gdybym panu rzeczoznawcy ponawijał więcej to podniósł by wartość z 15 tysi :lol:

Cyryl - 2022-09-21, 09:44

Jak to wyceniał kamera według cen wózków widłowych?
To rzeczywiście wyjątkowa sytuacja.

Trzeba było go namówić, aby kierował się cennikiem żurawi samojezdnych, czy frezarek do asfaltu.

Robert-4 - 2022-09-21, 12:00

Nie wg wózków widłowych tylko policzył Ducato bez skrzyni i dodał 10% "na wyposażenie" :shock:
tolo61 - 2022-09-22, 10:03

Hej
Robilem ostatnio wycene blaszaka przerobionego u nas na kamperka / potrzebowal klient do auto casco/.. Niestety rzeczoznawca ktory robi te rzeczy od paru lat byl na urlopie i postanowilem udac sie do ...rzeczoznawcow z PZMotu
To byla porażka .Przyjechal gosc i robi opis ...
Patrze i oczom nie wierze
Wycena nowej zabudowy ....30.000zl plus auto / ducato rocznik 2013 / 18000 razem 48000
Mowie specjaliscie ze samo ogrzewanie / truma combi diesel nowe / to koszt 14000zl do tego okno dachowe z czujnikiem deszczu na pilota 6000 okna boczne black line 4 sztuki 9000 lodowka 8000 .... a gdzie reszta ...
Cytat... panie daj pan spokoj nikt mi nie uwierzy ze to tyle kosztuje ... opadly mi rece i zrezygnowalem z opinii . Zastanawialem sie czy napisac oficjalne pismo ...odpuscilem szkoda czasu
Przyjechal ten co sie zna i zrobil tak jak powinno byc
Skąd oni biorą tych ludzi... kto im daje uprawnienia .

Cyryl - 2022-09-22, 10:44

Może robił uprawnienia w czasach Żuka i Nysy?

Taki lekki offtop:
Na małym prowincjonalnym turnieju siatkówki gość który sędziował dowiedział się, że przy zagrywkę net nie jest błędem, co jest już chyba od 15-20 lat i każdy kto oglądał chociaż jeden mecz w TV o tym wie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group