Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Ameryka - Kamperem do USA.

Oskar170 - 2010-08-20, 14:29
Temat postu: Kamperem do USA.
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda podróż Kamperem do USA.
Nie interesuje mnie wypożyczenie Kampera na miejscu,
chcę pojechać swoim z Polski do USA.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam.

roger - 2010-08-20, 14:36

Upsss .... to szerokim gestem kolega będzie podróżował .....

PS
Ja taki troszkę bardziej pragmatyczny jestem i zrobiłbym odwrotnie ....poleciałbym tam samolotem ...kupił Kamperka objeździł stany ..... przywiózł go do Polski i sprzedał .... wyjdzie przynajmniej 2 razy taniej nie liczac zarobku na kamperze. ;)

Oskar170 - 2010-08-20, 14:48

Bardzo dziękuję za powitanie.
Chyba roger dobrze mówi.
Pojechać samolotem tam kupić kamperka i sprzedać w PL.

tommator - 2010-08-20, 19:20

Z tego co wiem, to niestety jeżeli kuisz kamperka w USA to aby nim tam jeździć musisz go zarejestrować i ubezpieczyć a z tym będzie problem -bo nie jesteś obywatelem USA ani nie masz karty stałego pobytu :-(

transport auta do USA kontenerem to ok 1500 USD

kazbar - 2010-08-20, 19:41

Porozmawiaj z Piotrem Chileckim z Camper Club Poland.
Objechał Amerykę kamperem od wschodu na zachód i z powrotem.
W "Polskim Caravaningu" dał też upust swoim wspomnieniom. Poszukaj. Warto.

Jakby co, dam kontakt na PW.

Oskar170 - 2010-08-20, 21:42

Ale raczej jednak przetransportować Kamperka kontenerem.
Oskar170 - 2010-08-20, 22:11

Podróż planuje w najszybszą przerwę szkolną mojego syna. A gdy kontener wyruszy z Hamburga, to dojedzie od razu do USA? Tak szczerze to myślałem nad podróżą do Portugalii lub Hiszpanii i stamtąd zabrać się do USA. I jeszcze jedna sprawa. Czy mogę płynąć w tym samym statku, w którym płynie kontener z Kamperkiem?
Stanek - 2010-08-23, 18:50

KOGUT napisał/a:
a kamper to ponad 300 cm ,


Pozwolę się niezgodzić. Nasz kamper ma poniżej 280 cm. Co nie zmienia faktu, że nie zmieściłby się do standardowego kontenera :mrgreen:

tommator - 2010-08-23, 20:18

pozwoliłem sobie sprawdzić na
http://www.motorhomebookers.com
i okazuje się, że podróż kamperem po USA nie jest taka strasznie droga.

Wypożyczenie kampera na 4 osoby (small) na 3 tygodnie to koszt ok 1200Euro + dodatkowe opłaty i za przejechane km to wyjdzie 1500-1700Euro

Oczywiście w/w koszty bez paliwa (18-25litrów/100km * 3USD/galon ) i bez kosztów RVParks/campgrounds od 20-60USD za noc (with hookups)

Tamtejsze kampery typu small to jak nasze 6-7 osobowe z wypasem !

ojjjjj strasznie nas nęci aby znów pojechać do USA i przemierzyć zachodnie stany tym razem nie z namiotem ale w luksusiku :-)...kto wie, trzeba zacząć oszczędzać !

kristofor - 2011-02-26, 13:20

Można, jak ktoś się uprze, wynająć AN-225, lub C-17Globemaster. Koszt od 1mlnEUR w górę :bigok
zibi - 2011-02-26, 13:27

Nie trzeba kontenerem, można statkiem razem z Campkiem - http://www.seabridge-tour...rschiffungUSA01
Stanek - 2011-02-26, 13:49

zibi napisał/a:
Nie trzeba kontenerem, można statkiem razem z Campkiem - http://www.seabridge-tour...rschiffungUSA01


Coś nie wygląda na to że można płynać razem z Camperkiem :( ale ja nie znam zbytnio niemieckiego. Może ktoś zna to przetłumaczy dokładnie bo wygląda to ciekawie. Ciekawi mnie też czy te ceny są w jedną czy w obie strony.

zibi - 2011-02-26, 13:54

To statek typu RO-RO - wiedziesz kamperem do środka, a spisz w kabinie, lub lecisz samolotem i odbierasz autko na miejscu...
lepciak - 2011-02-27, 09:48

Obecnie nie ma zwyczaju zabierania pasażerów na statki handlowe chociaż wszystkie mają tak zwane kabiny armatorskie - przeważnie puste - dla specjalnych gości, na przykład rodzin marynarzy pracujących na tym statku lub protegowanych armatora. Są również kabiny dla brygad remontowych które podczas rejsu naprawiają lub konserwują urządzenia okrętowe. Obawiam się, że załatwienie takiej kabiny dla osób obcych jest bardzo trudne z uwagi na obowiązujące przepisy firm ubezpieczeniowych.
zibi - 2011-02-27, 11:00

lepciak napisał/a:
Obawiam się, że załatwienie takiej kabiny dla osób obcych jest bardzo trudne z uwagi na obowiązujące przepisy firm ubezpieczeniowych.


Podobno firma Sea-Bridge to zapewnia

Stanek - 2011-02-27, 12:00

Znalazłem jakiś opis po angielsku i jest tam raczej mowa o załatwieniu przelotu niż miejsca w kabinie na statku dlatego poddałem to wątpliwości. Być może po niemiecku jest coś więcej napisane, ale ja tego języka zupełnie nie znam.
lepciak - 2011-02-27, 12:04

zibi
Cytat:
Podobno firma Sea-Bridge to zapewnia

Być może statek RO-RO ma kabiny pasażerskie i wtedy rozmowy są całkiem inne i ubezpieczenia też. Statek to jest jednak specyficzne miejsce pracy po którym trzeba umieć poruszać się i gdzie pasażerowie nie wszędzie mogą tak sobie wejść.
Życzę powodzenia bo przelot statkiem handlowym przez Atlantyk to cudowne i niezapomniane przeżycie.

zibi - 2011-02-27, 14:06

Tu jest dowód,że Sea Bridge to robi :
http://www.panamericanato...a_seefahrt.html

Stanek - 2011-02-27, 14:18

Dla mnie równie dobrze mogłoby to być po chińsku i tak nic z tego nie rozumiem :gwm
zibi - 2011-02-27, 14:20

Stanek, nawet zdjęcia potwierdzają, że statkiem płynęli :szeroki_usmiech , a jest to początek relacji z najdłuższej drogi świata(Pan Americany) - Camperem od Ziemi Ognistej na Alaskę.
Dorota i Robert - 2011-03-01, 22:42

Ceny podane sa w jedna strone.

Do Ameryki Polnocnej trzeba samolotem.

Kabiny sa proponowane tylko przy przejazdach do Ameryki Poludniowej.

Przetlumacze wiecej, jezeli ktos ma jeszcze pytania.

Dorota

Stanek - 2011-03-01, 22:55

Dzięki za tłumaczenie. Czyli moje przypuszczenie się potwierdziło.
Lechjola - 2011-10-07, 17:39
Temat postu: Kamperem do USA
Witam!
Moja rada jest chyba po czasie, ale zapraszam do mych relacji z podróży kamperem do USA, które umieściłem na Forum Camper Net Club. Tam dość wyczerpująco pisze na temat nurtujący autora niniejszego tematu. Oto link do mych relacji:
http://www.campernetclub.pl/viewtopic.php?t=533

Lechjola

kasika2 - 2015-08-07, 18:01

Relacje są niezwykle pomocne, dzięki!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group