Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Caravers League - Russia. - Visit Russia

KECZER - 2012-02-13, 13:44
Temat postu: Visit Russia
OJCZE DYREKTORZE - jezeli ten temat umiescilem niezgodnie z zasadami to prosze o wybaczenie i przeniesienie do ODPOWIEDNIEGO dzialu!!!! :lol:
Grzegorz


Koledzty zakreceni i nie tylko
dzisiaj dostalem propozycje naszego udzialu w Pierwszej Wielkiej Objazdowej Promocyjnej Trasie w dniach 1-24 maja 2012.
Wiem ze juz niektorzy prywatnymi kanalami o tym sie dowiedzieli,
ale dzisiaj podaje uzyskane od kolegow z Ligi Caravanierow-Rosja wieksze szczegoly.

DLa zachecenia do udzialu zapowiadam ze na dzien dziesiejszy zostal ustalony limit na Polskę - 5 załóg-(5 camperkow srednio po 2 osoby) co nie znaczy ze ilosc nie wzrosnie bo moze inni nie wykorzystaja przyznaych im kwot!! (nawet zglaszalem az 10 załóg w pelnej swojej nieswiadomosci co do Waszych mozliwosci. :gwm


Program podany ponizej obejmuje az 4 kraje Łotwe, Estonie, Rosja, Bialorus.
Rozumiem i koledzy z Rosji to tez rozumieja ze dla Polskiej grupy najciekawsze bedzie odwiedznie Rosji i Białorusi.
Dlatego wlaczenie sie w dlugi "wąż" camperkow (5 narodowych reprezentacji, po 5 camperkow) jest mozliwe dla nas na przejsciu granicznym Narva-Ivangorod(??)

Potrzebuja nasi rosyjscy koledzy dokladnych delkaracji kto sie tam stawi na wyznaczony dzien i godzine, aby zalatwic organizowane przejechanie tej granicy a nie wyczekiwania po kilkanascie godzin - wyjatkowo wredne przejscie graniczne - znam bo sam tam kursowalem - wiem ze mozna i 2 doby czekac na milosc pogranicznykow i niec i dalej stac itd.

Nie bede pisal ze pierwszenstwo zgloszenia maja ci co sie odwazyli w zimowym grudniu 2011 przyjechac bez camperkow, do Rosji na pionierskei otwarcie 2 campingow w Suzdalu i w Moskwie- Sokolniki.

Pozostawiam to do decyzji OJCA DYREKTORA!!! :bigok

podaje trase z km i godzinami, potem beda podane orientacyjne koszty (za noclegi na campingach i muzea i przewodnikow itd)

TRASA PRZEBIEGU promujacego Rosje i Lige Caravanierow:
01-06 maja – zbiórka uczetnikow i trasa po Krajach nadbałtyckich p rezentacja kempingow na Łotwie i Estonii w ramach programu «Enjoy the best in Latvia, Estonia and Russia».

07 maja – zbiorka w St.Petersburgu na campingu "Кинг" (30km od Placu Pałacowego „Дворцовой площади”, 15 km.ol Peterhofu „Петергофа”, 25 km. Od Puszkina „Пушкина”.

08-09 maja – Dzien pierwszy – autobusowa wycieczka po St Petersburgu, pałace i inne ciekawostki miasta , Peterhofu i inne ., dzien drugi – prezentacja trasy «Back in USSR» (na piechote + autobusem)

10 maja– Przejazd do miasta Wielki Nowgorod (Переезд в Великий Новгород) okolo 180 km – okolo 3 godziny w drodze. Kemping postoj w centrum miasta. Wycieczka i obioad zz rosyjskiej kuchni. Po obiedzie wyjazd na Wałdaj (Валдай) odległosc okolo 140 km okolo 2 godziny w drodze

11 maja – Parkujemy w centrum Wałdaja (Кемпстоянка- Валдай) wycieczka do muzeum dzwonów i Wałdajski park narodowy. W miare mozliwosci rejs po jeziorze do klasztoru Iwerskiego , obiad w klasztorze, wieczorem wedkowanie i na kolacje zupa ucha (с ухой) i ruska bania.

12 maja – Przejazd do miasta Pierejasław Zaleskij (Переславль-Залесский) odleglosc (Wałddaj- Torżok- Klin – Dmitrow- Pierejasław [Валдай-Торжок-Клин-Дмитров-Переславль-Залесский] . 460 km.- okolo 7 godzin w drodze)

13 maja– Wycieczka na jezioro Pleszczewo( Плещеево озеру) i zwiedzanie Pierejasławla. Obiad i przejazd do Jaroslawia (Ярославль) z zatrzymaniem sie na zwiedzanie w Rostowie (Pierejasław – Rostow –Jarosławl okolo 120 km czas przejazdu okolo 2 godz. (Переславль-Залесский – Ростов – Ярославль. 120 км. Чистое время в пути – 2 часа). Wycieczka po Rostowie 3 godziny

14 maja – wycieczka po Jarosławlu , obiad, przejazd do Kostromy (Кострому) (Jarosławl – Kostroma 80 km 1,5 godz)

15 maja – zwiedzanie Kostromy, przejazd do Suzdala (Суздаль) dlugosc przejazdu 180 km – 3 godziny

16 maja – Prezentacja turystycznego produkty „Duch – Rosji” «Дух России» (wycieszka po Suzdalu , degustacja i pracownie artystow miejscowych).

17 maja – Rono wyjazd do Władimira (Владимир) Parkujemy w centrum- krótka piesza wycieczka po miescie.Obiad- ruszamy do Moskwy na camping w Sokolnikach «Сокольники» (Suzdal- Moskwa 220km okolo 4 godziny)

18 maja – udzial w wystawie «Caravanex 2012» (zreszta obok campingu na Sokolnikach) Prezentacja swoich klubow .Pr4ezentacja tras po swoich krajach

19 maja – autobusowa wycieczka po Moskwie.

20 maja– Interaktywny program w Moskwie.- Udzial w zamknieciu wystawy «Caravanex 2012». Wielki bankiet karawaningowy i programen kulturalnym.

21 maja – wyjazd do Smolenska (Смоленск) . Moskwa- Smolensk 390km okolo 7 godzin – juz zapowiedzialem ze Polacy podjada do Katynia- to jest 10-15 km na zachod od Smolenska)

22 maja – Wycieczka pod Smolensku. Wyjazd do Minska (Bialorus) odleglosc okolo 320 km czas jazdy 5 godz)

23 maja –zwiedzanie Minska

24 maja – zakonczenie Pierwszego promocyjnego przejazdu “Visit Russia”. Wyjazd w kierunku Polski – do przejscia granicznego Brzesc –Terespol okolo 350km czas przejazdu okolo 7 godzin

OBOWIAZKOWE tankowanie palifka az pod korek z pianką i do wszystkich wolnych słoiczków
Точное время и тематика экскурсий уточняется. Стоимость участия в процессе формирования


Po reszte szczegołow zapraszam jezeli niedaj boze kogos to zainteresowalo :lol:
pozdrawiam Grzegorz Moskwa

WINNICZKI - 2012-02-13, 18:49

Trasa piękna,ale średnia km/h dla starego kamperka niewykonalna.
KECZER napisał/a:
Po obiedzie wyjazd na Wałdaj (Валдай) odległosc okolo 140 km okolo 2 godziny w drodze
Żeby osiągnąć średnią 70km/h trzeba cały czas jechać 90-100 i to nie zawsze wyjdzie. Nie widzę staruszka na takiej trasie . :-/ :-/
janusz - 2012-02-13, 19:22

WINNICZKI napisał/a:
Żeby osiągnąć średnią 70km/h trzeba cały czas jechać 90-100

Ale może nie w Rosji, tam te 140 kilometrów to pusta droga i bez zakrętów. Na starcie włączysz autopilota na koniec wyłączysz. :haha: Ręczny gaz przydaje się w takich okolicznosciach :haha:

WINNICZKI - 2012-02-13, 19:34

janusz napisał/a:
pusta droga i bez zakrętów.
Na szczęście bo koledzy opisują,że za zakrętem czai sie rosyjski policjant z radarem i mandacikiem :bigok
Elwood - 2012-02-13, 22:42

To tworzymy listę chętnych:


1. Elwood

janusz - 2012-02-13, 22:48

Pytanko do Keczera. Grzesiu czy wystarczy zapisać się tutaj, czy Ty przekażesz chętnych Karawanierom czy lepiej wysłać maila do Andrieja?
KECZER - 2012-02-14, 07:13

WINNICZKI napisał/a:
Trasa piękna,ale średnia km/h dla starego kamperka niewykonalna.
WINNICZKI napisał/a:
za zakrętem czai sie rosyjski policjant z radarem i mandacikiem

Winniczki - tu nie jest tak zle wczoraj w prasie oglosili ze korupcja jest tu na przyzwoitym cywilizowanym poziomie :haha: przeciez wiecie ze kazdy kraj ma jakies ciekawostki, jakies swoje cechy charakterystyczne-
Co do obaw na temat predkosci i drog - nie przejmuj sie nie trzeba jechac w peletonie zawsze dojedziesz na miejscie spotkania - poprostu jest ciekawie i predkosc grupy sama spadnie :( w sumie to jest urlop!!!!

janusz napisał/a:
Grzesiu czy wystarczy zapisać się tutaj, czy Ty przekażesz chętnych Karawanierom


Januszku - kazda forma jest dobre , chetnie bede posredniczyl- wazne aby Ci co sie beda zglaszali byli prawie pewni wyjazdu, nie chcial bym po grudniowym (2011)naszym wielkim zainteresowaniu tym kierunkiem, abysmy utracili pierwszenstwo w jakosci i ilosci naszyh zalog na rosyjskich trasach!!!
ПОЛЬША в ПЕРЁД :haha:
Z mojego punktu widzenia moge powiedziec ze trasa dluga- ale piekielnie ciekawa!! jest to wazne tez dla Rosjan , oni szukaja wsparcia w administracji (ministerstwo sportu) i jak widze ich poczynania ciesza sie akceptacja urzednikow (a nawet pewnie dostaja tez jakies granty na organizacje) W regionach (poza Moskwa) taka wyprawa cieszy sie duzym zainteresowaniem wladz, a wiec i pokarza najlepsze , i wspomoga i bo to zywa reklama ich terenow.
A ze Rosja ta daleko od Moskwy jest ciekawa to juz nie musze zachecac, napewno nie raz na Wasze adresy mailowe trafialy przerozne prezentacje fotograficzne o Syberia St, Petersburgu, czy innych terenach- . Uwazam a mam doswiadczenia rosyjskiego..... lat, ze jezeli te "drzwi" sie powoli otwieraja to powinno sie z tego skorzystac.
Wiem ze kluby niemieckie , i finskie od 2 lat organizuja regularnie camperowe wyjazdy po Rosji i koszty sa nie male (po kilka tysiakow euroli) , a tu widzimy to samo a placimy "grosze"!!!
I dodatkowo jada z nami koledzy miejscowic kamperowcy (w Rosji i na Bialorusi) wiec opieka kolezenska dalej gwarancje spokojnej wyprawy

pozdrawiam i licze na liczny udzial naszej reprezentacji

Grzegorz

janusz - 2012-02-14, 12:07

1. Elwood
2. KIMTOP

eMKa - 2012-02-14, 22:16

My oczywiście tak aleee....... nie damy rady od 1.V, mój zmiennik wraca 4 V :-P i wtedy mogę wyruszyć w pościg karawany
Jeżeli jest to możliwe to się piszemy na wyjazd.


1. Elwood
2. KIMTOP
3. eMKa

janusz - 2012-02-14, 22:35

KECZER napisał/a:
DLa zachecenia do udzialu zapowiadam ze na dzien dziesiejszy zostal ustalony limit na Polskę - 5 załóg-(5 camperkow srednio po 2 osoby)


Nie zwlekałbym długo z decyzja, może zabraknąć miejsc albo czasu. Zostały tylko 2 miejsca.
Z wyjazdem związane są pewne działania "urzędowe" - zaproszenia, wizy i tp. To zajmuje czas i trzeba Rosjanom wysłać dane. Pośredniczyć w tym ma PTTCC. Proponuję przyspieszyć zastanawianie się ponieważ pismo dla Ligi Karavanierów już szykujemy.

KECZER - 2012-02-15, 06:52

eMKa napisał/a:
mój zmiennik wraca 4 V i wtedy mogę wyruszyć w pościg karawany


witaj Krzysiu [eMKa]
z tego co widze musial bys podjechac do Estonii na przejscie graniczne w Narwie na okreslony dzien i godziny czyli chyba 6 maja- jezeli jestes w stanie pokac z domu taka odleglosc - to juz sie ciesze ze Was znowu w Moskwie zobacze
pozdrawiam
Grzegorz

majmarek - 2012-02-15, 09:55

witam
wszystko cacy ale czy ktoś wyliczył kilometry i inne koszty?
ekonomia to podstawa! program imprezy zachęcający że az się chce już.
diabeł tkwi w szczegółach a tych brak.?
pozdrawiam
mm
ps.chętnie bym dołączył do jakiejś załogi partycypując w trudach i kosztach. oferty proszę na pw żeby nie zawracac innym głowy.

KECZER - 2012-02-15, 10:23

majmarek napisał/a:
ale czy ktoś wyliczył kilometry


Majmarku
kilometry sa podane w programie miedzy miastami (poszczegolne przejazdy)

tu wszedzie jest blisko :haha:
to tylko sie tak wydaje ze to taki DUZY kraj :haha:

dodatkowe koszta beda podane w najblizszym czasie
a ich glowne skladowe to campingi (noclegi) i wejscia do muzeow, ewentulanie jakies bardziej wstawne kolacje na zasadzie z"łebka"


CENA 1 LITRA DIESLA KOSZTUJE SREDNIO 29,57 rbl (czyli jakies 2,96 zlotego) W ROSJI

Na Bialorusi chyba troche taniej - bo to zalezy od kursow walut- a one tam sa sztywne i ceny na stacjach sa wszedzie jednakowe panstwowe

eMKa - 2012-02-15, 22:25

KECZER napisał/a:
eMKa napisał/a:
mój zmiennik wraca 4 V i wtedy mogę wyruszyć w pościg karawany


witaj Krzysiu [eMKa]
z tego co widze musial bys podjechac do Estonii na przejscie graniczne w Narwie na okreslony dzien i godziny czyli chyba 6 maja- jezeli jestes w stanie pokac z domu taka odleglosc - to juz sie ciesze ze Was znowu w Moskwie zobacze
pozdrawiam
Grzegorz


Cześć
Do przejścia mam 1350 i dwa dni, sądzę że spokojnie dojadę (jeżeli nie będzie przygód). Jeżeli miałbym nie zdążyć to pojadę na przejście które zaliczyliśmy 2011 jadąc na zlot do Petersburga,(zapomniałem nazwy) ciche spokojne, bez problemów .
Najważniejsze że 100% załogi jest na TAK :ok

:hura

eMKa - 2012-02-15, 22:39

Jestem zdumiony brakiem zainteresowania, :shock:
koledzy ruszcie d... , przecież jest to niepowtarzalna okazja !!!
sami kiedyś pojedziecie ?
warto nawet dla samego Petersburga, Moskwy czy Mińska.
(wiem co mówię, byłem tam)

3000 czy 4000 na CT i nie ma 5 załóg chętnych na taki wyjazd !

"Nie notowane " jakby powiedział mój śp.Teściu

Darek1968 - 2012-02-16, 07:53

to blisko miesiąc na Wschodzie, która wątroba to wytrzyma :ok co innego kilkudniowe wypady w te miejsca co napisałeś a co innego ciągnięcie się karawaną przez miesiąc w perspektywie zamiast tego np Costa Brava, czy czegoś podobnego... raczej to wyjazd dla niepracujących mających trochę środków, z Odessą jest podobnie a wyjazd krótszy, nad morzem etc.
eMKa - 2012-02-16, 08:30

No cóż
jedyny argument jaki przyjmuje to brak czasu,
reszta to stereotypy i rzecz gustu

Nie mam zamiaru przekonywać nikogo w tą czy tamtą stronę, ale szkoda że niepowtarzalny wyjazd przechodzi "koło nosa"
drugiego takiego nie będzie

kimtop - 2012-02-16, 08:45

Ja rozważam pomysł, czy nie odpuścić sobie jazdy przez Litwę ,Łotwę i Estonię i nie popłynąć promem do Helsinek iwjechać do Rosji od Finlandi
Darek1968 - 2012-02-16, 09:04

"niepowtarzalny wyjazd" ja myślę, że powtarzalny, bo to promocyjna trasa, myślę, że widząc karawany Niemców zjeżdżających Rosję chcą robić coś podobnego i promują... i zgadzam się, że rzecz gustu, ale nie można się dziwić, ze ludzie wybierają też ciepłe kraje po zimie taka jak ta, sam zaś stereotyp "pijącego" jest, Polaków też określają różne stereotypy tak już jest nie całkiem bezpodstawnie. Poza tym jest jeszcze argument podporządkowania się do jakiegoś planu "wycieczki" a to nie całkiem przecież może wszystkim pasować, bo to też rzecz gustu, myślałem chwilę nad tym wyjazdem, ale też rzecz gustu, wolę Odessę stacjonarnie

Płynąłem z Tallina do Helsinek i zwiedzałem Helsinki i okolice i podoba mi się tam, ale te kraje bałtyckie są też ciekawe, ale to wszystko zależy co ktoś chce znaleźć. Np w Lepaja (Lipawa) są stare koszary sowieckie, port okrętów podwodnych, miasto kiedyś podzielone jak np Legnica, trochę to budzi teraz grozę, ale jest ciekawe i wielka cerkiew ortodoksyjna w środku dawnych koszar, muzeum-więzienie NKWD za to w Helsinkach jest super np. Muzeum Muzyki, wyspa Sumolina czy podobnie itp, itd

KECZER - 2012-02-16, 09:05

Darek1968 napisał/a:
która wątroba to wytrzyma

Saba nie musi pic :lol:

kimtop napisał/a:
czy nie odpuścić sobie jazdy przez Litwę ,Łotwę i Estonię i nie popłynąć promem do Helsinek iwjechać do Rosji od Finlandi


Kimtop owszem mozna - ale taki sposob troche burzy idee propagandowa organizatorow, bo to nie ma byc zlot "gwazdzisty" gdzie kazdy dociera do punktu przeznaczenia, to jest jednak inny kraj i trzeba go inna miara pojmowac (choc ponoc nie ma takiego co by Rosje zrozumial :roll: )

Nasi koledzy z Ligi chca pokaza tu w Rosji nowy sposob spedzania urlopow dla Rosjan, i jednoczesnie przekonac do otwierania sie Rosji na campery- tu jest tyle ciekawego co pisze potwierdzajaco eMKa - "... zeby ruszyc d....."


Koledzy (a moze lepiej bedzie w tym wypadku "TOWARZYSZE" ) najlepiej to dawac dobre rady i to jeszcze na odleglosc, prawdopodobnie ja bedac tu od wielu lat juz nie widze tego co widza moi goscie ZACHWYCAJAC sie widokami muzeami, kultura itd, takie same mialem odczucia spotykajac sie w grudniu 2011 tu w Moskwie z Wami (tymi co sie odwazyli bez camperkow sie pojawic- vide relacja Janusza (Ojca Dyrektora) fotograficzna, Wszyscy Ci co byli byli ciekawi zakatkow i szczegolow, ile zrobil fotek tylko oni wiedza.
A ja sie im dziwilem ze cos moze byc tu ladne lub ciekawe- no coz troche jestem zepsuty tym tutejszym "pieknem"

Ludzie teraz jest okazja na razie w zorganizowanych grupach poogladac to czego nie zobaczy 98% Europejczykow- uwazam ze warto byc pionierami.
Zapewniam ze nikt nie wyjedzie nie zadowolony, bo nawet czasami prymitywne warunki polaczone z nieskarzona reka ludzka przyroda sa niezapomnianym pozytywnym wrazeniem!!!

Ale jak napisalem dobrymi radami to jest pieklo wybrukowane :evil: :evil: :evil:
Grzegorz

Elwood - 2012-02-16, 10:45

Witaj Grzesiu - przesyłam serdeczne pozdrowienia. :spoko :spoko :spoko
A w temacie:
Czytam i oczom nie wierzę, że można pisać różne rzeczy wiedząc niewiele na ten temat.
Trasa jest niepowtarzalna i przypuszczam, że niemożliwe /póki co/ będzie ją przebyć samemu. Z różnych powodów. Wizy, obowiązek meldunkowy, brak kempingów, 99% Rosjan nie wie co to kamper i jakie ma potrzeby w zakresie infrastruktury. To nie Norwegia, gdzie na każdym kroku oporządzisz kampera.
Nikt nie zaprzecza, że słońce Costa Brava ma swoje zalety. Szczególnie w wakacje, kiedy jazda kamperem po Hiszpanii to jedna wielka karawana, tyle tylko, że nikt nie gwarantuje Ci miejsca postojowego w atrakcyjnym miejscu.
Wyjazd do Rosji wpisuje się w program Ligi Karawanierow tyle tylko, że nie jest on wyjazdem komercyjnym tylko reklamowym. Chodzi o to by pokazać ludkom, że w Rosji powstaje infrastruktura, która będzie umożliwiała podróżowanie kamperami po tym dziewiczym turystycznie kraju. Zapraszają nas w nadzieji, że będziemy w przyszłości pomagać im w organizowaniu i reklamowaniu takich eskapad. Zapewne następne wyjazdy będą już tylko komercyjne. Pytanie tylko kiedy ? ? ?. Póki co nie ma jeszcze możliwości, by obywatel UE podróżował po tym kraju samopas.
Braliśmy udział w części tego programu w grudniu i Rosjanie stanęli na wysokości zadania. U nas nikt nie byłby w stanie zrealizować takiego spotkania jak to, którego byliśmy uczestnikami w Suzdalu - ponosząc jedynie koszty podróży iwizy.
Co do wątroby - to powiem, że nie widziałem by ktokolwiek z rosyjskich przyjaciół i ich postradzieckich gości nadużywał alkoholu, a w niejednej imprezie, na której on był braliśmy udział.
Nikogo nie namawiam do tego wyjazdu. Mnie zawsze ekscytowały podróże w dziewicze rejony Europy - dlatego tam jedziemy.

Darek1968 - 2012-02-16, 11:10

już chyba dochodzi do tego, że nie można już nic tu napisać, chyba już czas na pożegnanie tego forum, bo dzielni cenzorzy dbają żeby było tylko jedno zdanie typu...

Tak to wspaniale, super, dziękuję, niesamowite... itd itp do wiedzących wszystko na każdy temat

ja też to czytam i oczom nie wierzę, bo to jakiś totalitaryzm, na każde zdanie zachwalania można dać kontrargumenty i dowodzić czegoś odwrotnego i podważać wszystko co zostało napisane w znaczeniu pejoratywnym.

Elwood - 2012-02-16, 11:36

Darek1968 napisał/a:
już chyba dochodzi do tego, że nie można już nic tu napisać, chyba już czas na pożegnanie tego forum, bo dzielni cenzorzy dbają żeby było tylko jedno zdanie typu...

Tak to wspaniale, super, dziękuję, niesamowite... itd itp do wiedzących wszystko na każdy temat

ja też to czytam i oczom nie wierzę, bo to jakiś totalitaryzm, na każde zdanie zachwalania można dać kontrargumenty i dowodzić czegoś odwrotnego i podważać wszystko co zostało napisane w znaczeniu pejoratywnym.

Darku1968 nie napisałem nic poza to co wynika z moich doświadczeń. Ja tam byłem i wiem o czym piszę. Chodzi mi tylko o prawdziwy przekaz dotyczący tego wyjazdu. Ten wyjazd nie wziął się z powietrza. Został on nam zaprezentowany w grudniu w Suzdalu i Janusz o nim napisał w relacji. Dlatego też nie uważam, by moje zdanie było cenzurą Twojej wypowiedzi. Masz prawo do swoich spostrzeżeń - tyle tylko, że akurat odnośnie tego wyjazdu są one nietrafne, więc czułem się w obowiązku zaprezentować swoje zdanie i wiedzę w tej kwestii. Pozdrawiam serdecznie. :spoko

bogusław - 2012-02-16, 14:56

Jaaa wieeem.

z Wrocławia do Petersburga ca 1500 km
tam 1500 km
z powrotem 1500 km
razem 4 500 km , czyli 5000 km, czyli dla mnie zwykły ducato 2500 cc około 600 l *1,6 eu, czyli 960 eu , no 1000 eu, no * 4,2 zł = 4 200 zł
wizy u pośrednika we Wrocławiu:
wiza 2 os. = 154*2=308 zł
pośrednik wizowy dla dwojga 154 zł ( przy założeniu tygodnia czasu.)
razem wizy 462 zł.
na razie 4 200 +462 = 4 862 zł.
obowiązkowe ubezpieczenie na 35 000 eu ( nie wiem czy na osobe, czy na samochód)= ?
bilety kempingi =?
inne ? - ubezp. zdrowotne itp.
wyobraziłem sobie tę kwotę, trochę mi wychłódło.
Niech ktoś mnie pocieszy że się mylę. Przyjmę to z radością
a jeszcze Grzegorz 0,5 l = 25 zł.

Elwood - 2012-02-16, 15:10

Małe sprostowanie.
Cena paliwa to 200 litrów * 6 PLN + 400 litrów * 3 PLN = 2400 PLN przy założeniu spalania 12/100 i dzisiejszych cenach.
Grzesiu wart nie mniej niż 2 X 0,5 l = 50 PLN

KECZER - 2012-02-16, 15:28

bogusław napisał/a:
Jaaa wieeem.

z Wrocławia do Petersburga ca 1500 km
tam 1500 km
z powrotem 1500 km
razem 4 500 km , czyli 5000 km, czyli dla mnie zwykły ducato 2500 cc około 600 l *1,6 eu, czyli 960 eu , no 1000 eu, no * 4,2 zł = 4 200 zł
wizy u pośrednika we Wrocławiu:
wiza 2 os. = 154*2=308 zł
pośrednik wizowy dla dwojga 154 zł ( przy założeniu tygodnia czasu.)
razem wizy 462 zł.
na razie 4 200 +462 = 4 862 zł.
obowiązkowe ubezpieczenie na 35 000 eu ( nie wiem czy na osobe, czy na samochód)= ?
bilety kempingi =?
inne ? - ubezp. zdrowotne itp.
wyobraziłem sobie tę kwotę, trochę mi wychłódło.
Niech ktoś mnie pocieszy że się mylę. Przyjmę to z radością
a jeszcze Grzegorz 0,5 l = 25 zł.


Bugusławie
z [km] nie dyskutuje - to zalezy kto ma jaki licznik w samochodzie- dobra zartowalem
wizy to ja wiem ze 35 euro na twarz za Rosje i tyle samo za Bialorus (4x35euro x4zl =560zll)
Jestes z Wroclawia - masz konsulat najblizszy w Poznaniu
Ubezpieczenie to tylko "zielona karta"czyli takie OC na zagranice- to chyba nie jest drogie na 2 tygodnie, a przeciez niektorzy wydaja to bezplatnie(?)
kempingi to raczej nie wiecej niz jakies 50-70 zl za ekipe (szczegoly sa w ustalaniu i podam jak tylko sie pojawia)
ubezpieczeni zdrowotne - zreszta potrzebn o wizy (wystarczy jedno ubezpieczeni tylko trzeba podac w nim 2 kraje- tez raczej tylko kilka zlociszow

Juz powinno Ci byc CIEPLEJ!!!!! :bukiet:

OSTATNIA POZYCJA
CHLOPIE co Ty "drzewo" dla lasu bedziesz wozil :haha: :haha: u nas sredno za 120rbl(12 zl) kupisz porzadna buteleczke i smaczna, jak sie pojawicie to podpowiem. a i papieroski mamy tansze sporo tansze (mozna wywiezc 2 paczki na glowe i cale pol litra- oczywiscie oficjalnie)
a ja niestety po tylu latch juz .....nie moge (cierpię cierpię) ale nie moge-
lepiej Torcik E-Wedlowski, (dawniej 22 lipca) -dobra zupelnie mnie pomiosło przepraszam,
Przeciez nic nie musisz przywozic- ja to robie bo jestem taki sam "normalny" jak Wy brać z CamperTeamu.

A NAJWAZNIEJSZE TU PALIWKO KOSZTUJE 30RBL = 3 ZL WIEC RACHUNEK PALIWOWY SIE NAPWENO ZMNIEJSZY
A JAK SIE ZATNKUJECIE NA WYJEZDZIE NA BIALORUSI DO BAKU I SLOICZKOW TO STARCZY JESZCZE NA DRUGA WYPRAWE, LUB NA DOJAZD DO DOMU!!!!!

papamila - 2012-02-16, 15:40

co ja tu widzę?, mój osobisty holownik i assistance w jednym (kimtop) się zapisał,
w takim razie nie mam innego wyjścia
jeśli pozwolicie to z radościa dopisujemy się do listy

1. Elwood
2. KIMTOP
3. eMKa
4. Papamila

bogusław - 2012-02-16, 17:35

No dobra, poprawiłem paliwo. kempingi 24* 70 =1750 zł.Na stronie ambasady Ru pisze że zielona karta w Rosji nie ważna.trzeba wykupić ubezpieczenie samochodu - na kwotę 30 000 rb., piszą że można wykupić na granicy u tamtejszych. Do Poznania do konsulatu nie opłaca się mi jechać taniej u pośrednika.
Czyli: wizy 462 zł ,2 400 zł paliwo, kempingi 1750 zł tj 4 150 zł. ubezpieczenie Wyżywienie na 24dni to 60 zł/dwie osoby = 1440 zł, kieszonkowe 150 eu *4,2 = 630 zł. daje to ca 9 062 .zł. +jeszcze ubezpieczenia,chorobowe Ja jestem prawie przekonany, ale ja to nie wszystko. Zresztą co o tym wiecie.
Zawsze byłem słaby w rachunkach, możliwe że coś pokręciłem.

KECZER - 2012-02-16, 18:00

bogusław napisał/a:
Na stronie ambasady Ru pisze że zielona karta w Rosji nie ważna.trzeba wykupić ubezpieczenie samochodu - na kwotę 30 000 rb., piszą że można wykupić na granicy u tamtejszych


Bugusławie
oj mam wrazenie z ktos kogos robi w konia :box2
z tego co ja wiem a wiem ze od 3 lat Rosja i Bialorus sa w konwencji "zielonej karty" a ona nie kosztuje drogo (w PZU daja za darmo?)
dalej wazne aby jak beda Ci wydawac (wypisywac) ta karte, kraje takie jak Rosja i Bialorus nie zostaly SKRESLONE

a najlepiej do najblizszego agenta samchodowo ubezpieczeniowego i juz wszystko jasne.

ZA godzine bede mial oficjalne definicje od polskich przewoznikow towarowych ze wskazaniem na samochody osobowe- wiec zaraz jak dostane to doniose



jakby co sie pytajcie -chetnie odpowiem !!!co bede wiedzial

lub jeszcze chetniej namieszam :haha:

-----------------------------------------------------------
WAZNA IFORMACJA DLA POTENCJALNYCH WYJEZDZAJACYCH NA TA WYPRAWE

jezeli jedziesz wlasnym camperkiem - zarejestrowanym na ciebie czyli kierowce - to wszystko bardzo OK
**********************************
jezeli jedziesz camperkiem pozyczonym od kolegi lub z wypozyczalni --- to ty jako kierowca musisz miec notarialne pozwolenie do prowadzenia tego samochodu od wlasciciela- ze wskazaniem tego wyjazdu do Rosji i na Bialorus i datami przebywania w tych krajach!!!!
bez tego dokumentu na granicy pogranicznik/celnik nie wpuszacza samochodu z zaloga.
PAMIETAJCIE O TYM !!!!!!!!!!!!!!
-------------------------------
Grzegorz

juz mi potwierdzili Rosja i Bialorus podpisaly konwencje "zielonej karty" wiec temat ubezpieczenia OC wyjazdowego macie w pelni wyjasnione.
A jezeli ktos chce robic AC to jego prywatne zabezpieczenie, ale uwazam ze tu zlych przygod nie bedzie!

bogusław - 2012-02-16, 18:59

Grzegorz.
Nie gniewaj się, nikt nie jest doskonały. Już więcej nie będę.

KECZER - 2012-02-16, 20:19

Buguslawie
sprawdzilem na stronie ambasady Rosji- oni nie zmienili tej informacji o ubezpieczeniach- juz im przekazalem - moze uaktualnia
i to dzieki TOBIE beda mieli moze tam porzadek!!

A przy okazji jestes zbyt skromny, Twoje watpliwosci zmuszaja do szukania odpowiedzi a to jest ksztalcenie sie
wiec dzieki Ci za to. :bukiet:
Teraz drugi krok i zajmij 5 pozycje na liscie i mamy wtedy piekna reprezentacje CT na Rosyjskiej imprezie.
Czekam na Ciebiei z TWoja zalga w maju w Moskwie

bogusław - 2012-02-16, 22:17

Czcigodny i dostojny Grzegorzu.

Serdecznie dziekuję za pochwały. Cała rodzina musiała je na głos czytać. Obiecałem się nie odzywać ale Wiesz jak to w życiu. Obiecuje ten kto chce, dotrzymuje ten kto musi.Sprawdziłem, są obowiązkowe ubezpieczenia zdrowotne około 90 zł /osobę/kraj. Ale kampery to nie samochody osobowe. Mam w dowodzie rejestracyjnym pojazd specjalny
w tej klasie co betoniarka, dźwig itp. Nie wiem jak są klasyfikowane kampery w ru. , na przejściu granicznym. Czytałem też ogólne warunki ubezpieczenia na Rosję. Na pewno to informacje mało ważne i znane wszystkim , ale. Qiudqid agis, prudenter agas ,et respice finem. (chyba tak to jest jak nie pochrzaniłem).
pzdr.

gino - 2012-02-16, 22:24

bogusław napisał/a:
Mam w dowodzie rejestracyjnym pojazd specjalny
w tej klasie co betoniarka, dźwig

no własnie nie w tej klasie..dlatego..za kamperki płacimy AKCYZĘ jak za osobowy, a za betorniarke już nie... :spoko

KECZER - 2012-02-17, 06:23

bogusław napisał/a:
Ale kampery to nie samochody osobowe. Mam w dowodzie rejestracyjnym pojazd specjalny


pozostaje mi osobiscie machnac sie na granice (Terespol -Brzesc) - i wyjasnic
bede jechal samochodem do kraju wlasnie w koncu marca, a to jeszcze bedzie czas na wyjasnienia.
ALE zaznaczam - nie dla straszenia, tutaj jest wazny ten co ma PIECZATKE!!!!
wiec na kazdym przjsciu granicznym bywa inaczej- czasami moga zazadac fotki tesciowej (oczywiscie wlasnej) aby uzyskan ponad normatywne korzysci.....$$$$

JEDNEGO JESTEM PEWIEN
jezeli mi na campera przysluguje "zielona karta"z zaznaczenie ROSJA i BIALORUS to znaczy ze moge za granica spokojnie jechac - bo rosjanie i bialorusini podpisali ta konwencje!!!!

namawiam na spacerek do agenta ubezpieczeniowego lub telefon do konsulatu rosji - nawet odbieraja telefony!!

trzymajcie sie i walczcie bo wartu tu sie pojawic.
GRzegorz

gino - 2012-02-17, 06:30

cytat z pierwszej lepszej firmy ubezpieczeniowej
''Zielona Karta wymagana jest przy wyjazdach do: Albanii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Iranu, Izraela, Macedonii, Maroko, Mołdawii, Rosji, Czarnogóry, Tunezji, Turcji i na Ukrainę. Zielona Karta wydana przez AXA DIRECT obejmuje wszystkie wymienione kraje.''
źródło
http://www.axadirect.pl/u...lona-karta.html

:spoko

kimtop - 2012-02-17, 07:50

Myślę,że osoby które będą jechały,zdobędą wszelkie informacje przy okazji wizyty w ambasadach po wizy.
eMKa - 2012-02-17, 08:52

Wystarcza zwykła "zielona karta" jaką każdy ubezpieczyciel wydaje.
Najważniejsze są dwa kwity jakie otrzymamy na granicy
Bumaga przypisana do samochodu, musimy zdać przy wyjeździe (niby paszport wwozowy), jak zgubisz są duże problemy
Bumaga przypisana do osoby, (karta emigracyjna czy jakoś tak) też zdajemy przy wyjeździe, zgubisz - zostajesz :haha:
Żeby te dwa kwity otrzymać, trzeba odpowiedzieć na kilkanaście durnych pytań typu "czy wwozisz narkotyki" ,"czy jesteś terrorystą" itp oczywiście pytania po rosyjsku
Na granicy estońsko-rosyjskiej Pani w okienku była bardzo uprzejma i praktycznie wypełniła za nas.

bogusław - 2012-02-17, 10:50

Oczywiście że pochrzaniłem nie "quidquid" lecz " Quit quit".zawsze byłem słaby z łaciny. Czepiliście się tego ubezpieczenia jak Stadionu Narodowego. Znaczenie tego łacińskiego przysłowia to "cokolwiek czynisz czyń roztropnie i szanuj wynik", ja muszę wszędzie wetknąć nos, taki mam wredny charakter. A wiec po uwzględnieniu wszystkich ............... i rozważeniu dokładnym ..... biorąc po uwagę .......,i reasumując powyższe, muszę stwierdzić że nie tylko Unia jest dwóch prędkości. Z trudem muszę się pogodzić że już nie jestem w pierwszej gildi i to z tego powodu niestety nie jadę. Po podjęciu tej decyzji pół nocy spędziłem przed zegarem ( za wahadłem są schowane przede mną nalewki). Co pomyślałem o jadących ( z zazdrości) to z czasem Bóg mi wybaczy. Nie odpuszczam jednak kierunku. Wracam do pierwotnego zamiaru zlot w czasie rozpoczęcia Euro w Leningradzie. Wychodzi wstępnie ca 4000 zł. wprawdzie nie wypada mówić o pieniądzach bo się ja ma , ale ja to rdolę. Najwyżej i tam nie pojadę, nie takie rzeczy nie wychodziły. Tym niemniej stwierdzam że organizacja i przygotowanie przez Grzegorza jest na wysokim poziomie. Zazdroszczę uczestnikom. Porównanie z PFCC. - nie ma co o nich mówić.
Żegnajcie.

Przejazd promem z Tallina do Helsinek promem, kamper h=2,9 m l= 5, 20 m dwie osoby, pokład, czas 3 godz. rezerwacja w dniu dzisiejszym na dzień przejazdu 7 czerwiec wyliczyli mnie140 eu. Z Helsinek poprzez Wyborg. Obwodnicą Leningradu przez Kronsztat do kempingu Szuwalowka.
na euro kemping Wrocław - stadion Olimp. osoba 50 zł, kamper 60 zł, prąd 30 zł.
koniec

kimtop - 2012-02-22, 07:45

A swoją drogą ,dziwię się Kolegom ,że nie są zainteresowani takim fajnym wyjazdem.

No ale może istotnie lepiej pojechać czwarty raz do Chorwacji lub siedemnasty na Węgry

KECZER - 2012-02-22, 09:08

Uprzejmie prosze o przekazanie na PW wszystkich zgloszonych uczestnikow wyjazdu i nowych ewentualnych chetnych, do Rosji i na Bialorus w maju 2012 o podanie

*typ kampera (marka)
*numeru rejestracyjnego
*na kogo jest zarejestrowany

informacje te sa potrzebne do zrobienia listy na przejscie graniczne Estonia- Rosja - dla maksymalnego ułatwienia przejazdu calej grupy przez granice lub jak kto woli Tryumfalnego wjazdu do ROSJI, zwarta grupa z lufami skierowanymi na "wschod" :box2

zeby nie trzeba bylo na przejsciu zakladac CAMPING na kilka dni , bo tam ponoc sa takie duze korki :haha: :gwm :haha:

pozdrawiam GRZEGORZ

papamila - 2012-02-24, 19:10

Niestety, zaszły w rodzinie poważne okoliczności które stawiają nasz wyjazd
pod dużym znakiem zapytanie
dlatego też wykreślam naszą załogę z listy uczestników,
aby ew innym chętnym nie blokować miejsca.
Widząc jednak szansę na wyjazd, poprosiłem jednak Grzegorza
o kontynuowanie załatwiania wszelkich formalnosci wizowo urzędowych
dla naszej załogi (deklarując pokrycie kosztów)
tak aby w przypadku pojawienia się możliwości wyjazdu można było "wskoczyć"
na listę- O ILE NIE ZGŁOSZĄ SIĘ KOLEJNE ZAŁOGI
:oops:

nowa lista:
1. Elwood
2. KIMTOP
3. eMKa
4.
5.

KECZER - 2012-02-25, 11:17

papamila napisał/a:
dlatego też wykreślam naszą załogę z listy uczestników,
aby ew innym chętnym nie blokować miejsca.


Papamila w zadnym wypadku
rozumiemy ze masz powody do takiej decyzji, nie skreslamy, i tak jak widac ten wyjazd nie cieszy sie zbyt wielkim zainteresowanie, - prawdopodobnie ilosc dni potrzebnych jest zbyt duza, ale to nie my jestesmy organizatorami,
tak czy inaczej bedzie to przetarcie trasy i potem juz w ramach indywidualnych terminow i programow ludzie napewno sobie pojada

Jarku trzymamy kciuki za powrot spokoju u Was :spoko :spoko :spoko

pozdrawiam
Grzegorz

bogusław - 2012-02-25, 17:01

Grzegorzu.
U nas jest wiosna. Panie odkrywają dekolty. Można zaglądając obejrzeć buty. Obudź tych swoich niedxwiedzi. Niech wyjda z gawry. Mieli podać koszty. Mimo że nie jadę chciałbym wiedzieć co straciłem. Jak widać na razie wstał, ten od przejścia granicznego. Zastanawia się pewnie jaką melodię grać przy przekraczaniu granicy. Słowiankę, czy na Sopkach Mandżurii. Wolę na Sopkach Mandżurii graną przez dętą orkiestrę. Może być z Czukotki.
Ad rem. Pozostali niech wyjda z gawry i podadzą koszty, jak obiecali.

Gdzie będzie spanie.
Ile będzie kosztował poszczególny nocleg.
Ile będą kosztowały wstępy
Ile będą kosztowali przewodnicy
Co to znaczy że będzie promocja.

Ci z Leningradu to już podali - aha
P.S. Wczoraj przeczytałem w gazecie, że planowane jest W Rosji podniesienie akcyzy na alkohol tak aby butelka kosztowała 40 zł. Nie podskakuj ze swoimi 120 rb. za butelkę. U nas wtedy jeszcze w Biedronce , będzie krajowa za 14 zł. Jak z tym lasem.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2012-02-25, 18:34

bardzo wam zazdroszcze tego wyjazdu,nie mamy waznych paszportow,a poniewaz dopiero wyczytalam dzis o tej wyprawie,zaplanowany jest wyjazd do Wloch na caly maj.Mam Prywatna prosbe do osoby bedacej w temacie o poinformowanie mnie osobiscie o podobnym wyjezdzie w przyszlym roku.Mysle ze ten majowy 2012 to nie ostatnia taka wspolna kolumnada do Rosji,dziekuje i pozdrawiam Barbara Muzyk.
ZUCHWAŁY - 2012-02-26, 16:48

Witam Cię Grzegorz
Nie wiem czy mieliśmy okazję poznać się osobiście na jakimś zlocie CT.

Dzisiaj przeczytałem na forum informację o wyprawie Lotwa, Estonia, Rosja, Białoruś i byłbym
zainteresowany udziałem w tej eskapadzie. Prośba o więcej szczegółów między innymi gdzie
ma być zbiórka 1go maja, jak są rozplanowane dni między 1-6 maja czy jest jakiś program zwiedzania, czy jedziemy w grupie, czy zatrzymujemy się na konkretnych kempingach.
Pozostałe dni rozpisałeś w miarę szczegółowo.

Pozdrawiamy

Grażynka i Stach załoga "ZUCHWAŁEGO" :box

KECZER - 2012-02-26, 17:45

Sznowni KOLEDZY
bede odpowiadal hurtowo na ostatino postawione pytania przez Zuchwałego; Zbigniewa Muzyka i dociekliwego Bogusława :lol:

ZUCHWAŁY napisał/a:
gdzie
ma być zbiórka 1go maja, jak są rozplanowane dni między 1-6 maja czy jest jakiś program zwiedzania, czy jedziemy w grupie, czy zatrzymujemy się na konkretnych kempingach.

uznalem - a tu w Rosji sie poprostu uznaje OD GORNIE ,co narodowi jest potrzebne odgornie, wiec uznalem ze czesc trasy po Pribaltyce nie bedzie Was interesowala dlatego nie podawalem i juz, a co ;)
ale jezeli narod bardzo prosi to sie postaram cos w tem temacie dowiedziec - choc ta Pribaltyka jest otwarta dla nas w ramach Unii E. ,wiec niby temat byl skierowany dla camperowcow rosyjskich, bialoruskich, ukrainskich, itd tych ktorzy potrzebuja zaproszen i wiz - dlatego uznalem za niewart zainteresowania !!! :haha: :haha:


Zbigniew Muzyk napisał/a:
Mysle ze ten majowy 2012 to nie ostatnia taka wspolna kolumnada do Rosji,dziekuje i pozdrawiam Barbara Muzyk.


Zbyszku czyli Basiu- oczywiscie !!! bo Rosija sie otwiera i mysle ze na troche dluzej choc zobaczymy co sie stanie po 4 MARCA - i wynikach prezydencjich wyborow, moze furtka sie zatrzasnie i co.......
a jezeli Bog i Partia pozwoli (tak sie kiedys mowilo) i ja tu bede, to jako samozwanczy przedstawiciel CT od Moskwy do Czukotki, bede łączyl camperowe NARODY!!! prosze sledzic informacje w zakladce World-Rosja. :spoko
ps/ paszporty wyrabia sie zdaje sie za 30 dni - wiec mysle ze macie szanse zmienic swoje wloskie plany na ruskie podroze, nie ma to jak zalatwiac wszystko w ostatnim momencie, jaka adrenalina, a nie spokojny spacerek do Italiiiiii 8-)


[quote="bogusław"]

Gdzie będzie spanie.
W CAMPERACH NA CAMPINGACH( NIE MYLIC Z NASZYM POJECIEM CAMPINGU) LUB MIEJSCACH PRAWIE PODOBNYCH DO TEGO

Ile będzie kosztował poszczególny nocleg.
CZY TO WAZNE :haha: WSZYSCY MYSLIMY TU WSPOLNIE Z KOLEGANI Z LIGI ZE NIE WIECEJ NIZ 50 EURO ZA NOCKE NA CAMPERA(??0 ALE TO MA BYC USZCZEGOLOWIONE Z CZASEM- NIEWIADOME JEST ZWSZE BARDZO PODNIECAJACE :dewil

Ile będą kosztowały wstępy
TU SA DWIE WERSJE JEZELI KOLEDZY Z LIGI ZALATWIA ZBVIORCZE WEJSCIA (JAK DLA ROSJAN0 TO RACZEJ GROSZE - JEZELI KTOS SIE UPRZEZ ZE CUDZOZIEMIEC JEST BOGATY TO BEDA 2-3 RAZY WYZSZE CENY- ALE TO NIE JEST KWOTA KTORA OPROZNI PORTMONE

Ile będą kosztowali przewodnicy ,
TO MOZE BYC WLASNIE TA PROMOCJA -BO KOLEDZY Z LIG LICZA ZE ADMINISTRACJE MIEJCOWE LUB MINISTERSTWO SPOTRU ZALATWI DOFINANSOWANIE- TO TEZ NIE SA KOSZTY PRZERAZAJACE (TAK MI SIE WYDAJE)
Co to znaczy że będzie promocja. PROMOCJA ZGODNIE Z TUTEJSZA DEFINICJA TO SPOWODOWANIE ABY NA WSKAZANEJ TRASIE ADMINISTRACJA ZAINTERESOWALA SIE TAKIMI LUDZMI ZE SWIATA , KTORZY CHCA W "DOMU NA KOLACH" (ДОМ НА КОЛЕСАХ=CAMPER) ZOBACZYC CO MAJA CIEKAWEGO- DLATEGO TO DZIALANIE , TEN TAKI MIEDZYNARODOWY PRZEJAZD MA NA CELU JEDNO POKAZANIE WAM ROSJI, MIEJSCOWYM ZE SA TACY CO CHCA SAMODZIELNIE PRZYJECHAC ZOBACZYC I NAWET ZOSTAWIC TROCHE KASY W MIEJSKICH BUDZETACH.

ZDAJE SOBIE SPRAWE ZE TO MOZE BYC TROCHE DZIWNE ZE W XXI SA JESZCZE TAKIE KRAJE KTORYCH OT TAK POPROSTU NIE MOZNA ZOBACZYC, WEDLUG WLASNEGO PROGRAMU, BYLI JUZ TACY (W TYM NASI KOLEDZY Z "CT"- KTORZY ODBYLI TU TRASY DO CZECZENI- ŚP. "MEDARD", CZY LAT ILES TAM, INNI NAD BAJKAL) TO BYLI PIONIERZY, TERAZ JEST OKAZJA NA RAZIE "ZBIOROWO" ALE JEST ....
DLATEGO TO TU NAZWANO "PROPMOCJA"

Mysle ze udalo mi sie choc troszki rozszerzyc wiedze o tym "evencie"

Zbyszku-Muzyku jezelu po tej trasie koledzy uczestnicy cos napisza, a nie tylko zamieszcza fotki - beda gotowe scenariusze do nastepnych tras.
Koledzy z Ligi moga pomoc w organizacji wyjazdu po Wasze (wlasnej) zaplanowanej trasie, ale to przyszlosc roku 2013 tak sobie mysle.


bogusław napisał/a:
Wczoraj przeczytałem w gazecie, że planowane jest W Rosji podniesienie akcyzy na alkohol tak aby butelka kosztowała 40 zł. Nie podskakuj ze swoimi 120 rb. za butelkę. U nas wtedy jeszcze w Biedronce , będzie krajowa za 14 zł. Jak z tym lasem.


Bogus kiedys sie mowilo ze jak partia mowi to znaczy ze mowi.... wiec przed wyborami zdobywanie glosow kobiet jest dopuszczalne kazda metoda :haha: ,
tak jak u Czechow nie mozna podnosic ceny piwa, tak i w Rosji nie mozna bezkarnie podnosic ceny wodki, max co moga oferowac narodowi to 150-200 rbl ( tu sa tez gatunki w cenach takich ze w Polsc by uznano za numer telefonu :lol: )

wiec dalej sie upieram ze do lasu sie nie wozi :haha:

pozdrawiam
Grzegorz

eMKa - 2012-02-27, 08:16

KECZER napisał/a:
NIE WIECEJ NIZ 50 EURO ZA NOCKE NA CAMPERA


:shock:
kurka wodna chyba za dwa lub trzy campery
muszą sie dokładnie określić

ZUCHWAŁY - 2012-02-27, 10:01

Uważam, że to delikatnie mówiąc MAŁA pomyłka z tymi 50cioma euro za kampera.
W hiszpani za topowy kemping płaciłem 20 euro.

Bim - 2012-02-27, 10:55

ZUCHWAŁY napisał/a:
W hiszpani za topowy kemping płaciłem 20 euro.


ale w Rosji nie ma typowych kempingów, budują się .Za nie typowy moze tyle trzeba wysupłać

Rosja to drogi kraj :haha: :haha: :spoko

ZUCHWAŁY - 2012-02-27, 11:12

Jacku ja nie pisałem typowy tylko TOPOWY kemping w Hiszpani
za który płaciłem 20 euro.

Bim - 2012-02-27, 11:19

ZUCHWAŁY napisał/a:
TOPOWY kemping


Przepraszam nie doczytałem za TOPOWY to pewnikiem więcej :lol:
no chyba ,że będzie duuuuża promoczja :ok

KECZER - 2012-02-27, 12:17

I widze ze moje zawodowe nawyki, żonglowania cenami, podgrzaly temperaturke dyskusji i cena 50 euro sie nie spodobala!!!
nawet tlumaczenie ze to TOPOWE campingi made ind CCCP tez nie :evil:

wiec OK wzruszylem sie Waszymi niezaspokojonymi oczekiwaniami (choc nie uzasadnionymi, bo Moskwa i okolice to jedno z trzech-czterech najdrozszych miast swiata)

i zaproponuje za samochod (teoretycznie 2 osoby) camping oplata na poziomie orientacyjnym po 15 euro

za wycieczki (bilety transporty przewodniki) po danym miescie tez dla ekipy jakies 15 euro
za zbiorowy bankiecik (vide wspomnienia z Suzdalu z programem rozrywkowym) tez jakies 15 euro z camperka

ewentualnie rezerwowe jakies po 5 euro z camperka na cos extra co wypadnie.....

czyli znowu wracamy do wczesnie zapowiedzianych 50 euro!!!! i temperatura dyskusji odrazu spada :haha:

ZUCHWALY sie pytal co do tresci programu w Pribaltyce i miejsca spotkania przed wjazdem do Rosji.

Bardziej szczegolowe programy pojawia sie dopiero po 5 marca - chodzi o Pribaltyke - teoretycznie po 2 dni na kraj (1-6 maja)

Spotkanie zbiorcze przed wjazdem do Rosji w miescie Narva (chyba 6 maja) na campingu Estonskiej organizacji karawaningowej- szczegoly beda w programie robionym przez Estonczykow.
i 7 maja wspolne pokonanie w szeregu (jak przedszkolaki na sznureczku) granicy Estonia-Rosja- potem pozostaje 150 km do St. Petersburga

Jak widzicie chcialem "cos zarobic" i nie daliscie mi tej szansy :gwm
nic to bede sie staral dalej, moze sie jednak uda :haha:
pozdrawiam wszystkich zaniepokojonych kosztami i nie tylko
Grzegorz

Bim - 2012-02-27, 13:17

KECZER napisał/a:
I widze ze moje zawodowe nawyki, żonglowania cenami, podgrzaly temperaturke dyskusji i cena 50 euro sie nie spodobala!!!
nawet tlumaczenie ze to TOPOWE campingi made ind CCCP tez nie


Nie przeceniaj się :haha: :haha:

o to mi chodziło czyli będzie super promoczja :haha:

janusz - 2012-02-27, 14:09

Teraz to już mi się całkiem nie podoba. 50 Euro za dobę X 23 doby = 1500 Euro za cały wyjazd. Lżej było mi nie zapisywać się. A teraz to kiszka :gwm Przedostatni argument do przekonania siebie co do wyjazdu wytraciłeś z reki. :-/ Jak mi szkoda :placze
KECZER - 2012-02-27, 14:39

janusz napisał/a:
Teraz to już mi się całkiem nie podoba. 50 Euro za dobę X 23 doby = 1500 Euro za cały wyjazd


Janusz jakos nie zrozumialem tego dowcipu czy jak :? :? :?
ja sobie policzylem
nocleg za ekipe 15 euro
ewentualne zwiedzanie czegos no moze naciagnie z 10 euro
czyli doba pewnie 25 euro!! x 23 dni 750 euro
i dlaczego 23 dni??

to ja sie zapytowywuje dodatkowo czy 750eu + benzyna (30rbl za litr) to duzo czy nie???
przeciez podobny urlop w reklamowanych tu Wloszech pewnie za dobe nie wyniesie mniej.

bedacy w zupelnej kropce Grzegorz ze wschodu
ale kudy mnie wschodniemu zrozumiec mysl biegłą Polonii
:? :? :? :? ro

ps/ przeciez Ciebie i tak na liscie nie bylo :?

janusz - 2012-02-27, 15:22

Cytat:
bedacy w zupelnej kropce Grzegorz ze wschodu

Nie mogę pojechać na ten wyjazd i tylko ja wiem jak mnie skręca z tego powodu :haha: Szukam więc każdej możliwości aby zniechęcić się. :chytry
Twoja Grzesiu Odpowiedź:
KECZER napisał/a:
Ile będzie kosztował poszczególny nocleg.
CZY TO WAZNE :haha: WSZYSCY MYSLIMY TU WSPOLNIE Z KOLEGANI Z LIGI ZE NIE WIECEJ NIZ 50 EURO ZA NOCKE NA CAMPERA

Pomnożyłem sobie przez dowolną, orientacyjną ilość dni i tak mi wyszło. Oczywiście to dodatkowo do kosztów paliwa, gorzały, muzeów, imprez i wszystkiego innego.
Tak brutalnie Grzesiu sprowadziłeś mnie na ziemię z tym 15 E za kemping a nie 50 jak było w pierwszej wersji. :haha: :haha: :haha:

kimtop - 2012-02-27, 15:44

Nie bardzo rozumiem o czym ta dyskusja.
Że będzie drogo?
Podejrzewam ,że to będzie jeden z najtańszych moich wyjazdów,a na pewno nie droższy od innych.

janusz - 2012-02-27, 15:57

kimtop napisał/a:
Że będzie drogo?

Że będzie tanio, i tym bardziej mi żal. :gwm

koko - 2012-02-27, 20:43

Marek ja tam pare lat spędziłem i tanio nie było i nie będzie.
Jak jechali ze mną do Pragi to nie mogli zrozumieć dlaczego ja tankuje tańszy napęd oni tankowali droższy i dolewali wszystkie możliwe dodatki. to jest inna mentalność jeżeli chodzi o ceny tam drożej to"prestiżniej: i targowanie żle świadczy o kontrachencie

ZUCHWAŁY - 2012-02-28, 16:27

Cieszę się że sprawa kosztów ostro ruszyła z miejsca,
z Grzegorzem to trochę tak jak z Tuskiem jak go się mocniej naciśnie
to mięknie (z 50ciu na 15cie) ale to już coś.
Czekam na dzień 5 marca i na bardziej szczegółowy program.
W każdym bądź razie wchodzę w temat (w końcu mój kamper jest "ZUCHWAŁY"}
i proszę o wpisanie mnie na listę.

Pozdrawiam Stanisław :box

kimtop - 2012-02-28, 17:04

Żeby tylko wszystkiego nie zniszczyła polityka.
Dziś Białoruś wyprosiła unijnych ambasadorów

KECZER - 2012-02-28, 19:43

Stanislawie - ZUCHWALY!!!

"W każdym bądź razie wchodzę w temat (w końcu mój kamper jest "ZUCHWAŁY"}
i proszę o wpisanie mnie na listę. "

Skoro jestes ZUCHWALY!!!
to biegusiem na moje PW dane do zaproszenia
imie nazwisko
imie ojca
adres zamieszkania z kodem
numer paszportu- jego waznosc data
dane campera - nr, rejestracyjny i kto jest wlascicielem
dla mnie dane kontaktowe telefony maile itd


A TERAZ Do wszystkich juz zgloszonych i ewentualnie przyszlych uczestnikow
bede kraju 2 marca przez chwile, bede mial juz 4 komplety zaproszen dla wczesniej zgloszonych (jak lista wyzej) prosze o wskazowki jak Wam dostarczyc oryginaly zaproszen niezbedne do otrzymania wiz rosyjskich!!!

Zaproszenia na wizy bialoruski powinny byc zaraz po 3 marca - prawdopodobnie tez trafia do moich rak i potem bedziemy sie umawiali jak je Wam dostarczyc!

chcialbym dostac Wasze odpowiedz na PW lub na maila do jutra wieczorem (sroda) bo w czwartek przed wyjazdem bede mial zwariowane lotnisko :zastrzelic

JAnusz o ile jeszcze potanic koszty abys przyjechal do Rosji :?: :?: :?:
pozdrawiam
Grzegorz

janusz - 2012-02-28, 20:16

Cytat:
JAnusz o ile jeszcze potanic koszty abys przyjechal do Rosji :?: :?: :?:

Denerwuj mnie dalej, kop lezącego, proszę bardzo możesz się znęcać jeszcze bardziej. :zastrzelic
:haha: :haha: :haha:

KECZER - 2012-02-29, 05:24

JAnusz pociesze Ciebie
ja nie pojade :gwm
no moze najwyzej wpadne do St.Petersburga na kontrolna wizyte czy wsio idzie tak jak planowano :spoko

sum - 2012-02-29, 07:14

Ubawiłem się tą dyskusją o kosztach ludzi którzy nie potrafią liczyć a z drugiej strony jestem zaskoczony tym jak bardzo programy szkolne przeładowane ideologią kosztem matematyki i logiki uczyniły spustoszenie w głowach uczniów mam nadzieję że bezpowrotnie minionej epoki
Yekater - 2012-03-01, 22:12

sum napisał/a:
z drugiej strony jestem zaskoczony tym jak bardzo programy szkolne przeładowane ideologią kosztem matematyki i logiki uczyniły spustoszenie w głowach uczniów

Tu bym się sprzeczał, literatura zna przypadki uniwersalizmu stalinowskiego.
Np "Zapiski oficera Armii Czerwonej" S. Piaseckiego, dwa w jednym, ideologia i rachunki. Cięższych gatunków nie polecam.

KECZER - 2012-03-02, 20:39

witam
dla piewszych czterech zainteresowanych sle informacje ze w poniedzialek (5 marca) beda wyslane poleconymi oryginaly zaproszen do rosyjskiej wizy
bede po otrzymaniu prosil o potwierdzenie na PW z zaproszenia dotarly

pozdrawiam
Grzegorz

KECZER - 2012-03-06, 17:11

Koledzy dostalem takiego maila od Ligi Karawanierow- od Andreja w sprawie kosztow
oto tlumaczenie
-----------------------------
Witaj Grzegorz
informujemy co do kosztow naszej trasy, beda one obejmowaly:
parkowanie (noclegi) na wyposazonych campingach-parkingach i udzial w wycieczkach
+ bankietyt w St.Petersburgu, Moskwie, Smolensku, Jarosławiu i Suzdalu+ nasza opieka w trasie.
Ogolny koszt za wszystko wyzej wymienione na calej trasie jazdy po Rosji i Bialorusi wyniesie nie wiecej niz 1000 euro za czlowieka.
Planujemy zeby wszyscy placili zawsze sami na miejscu przyjazdu, jakby to byl indywidualny przejazd.
Niech przyzwyczajaja sie wszyscy od razu i turysci i ci ktorzy ich przyjmuja.
Bankomaty i koncowki do placenia kartami zabezpieczymy na wszystkich parkingach-noclegach.
Myslimy ze tak bedzie prawidlowiej, niz organizatorom zbierac pieniadze odrazu od wszystkich na poczatky trasy.
I prosze przekaz kolegom, ze drozej niz 1000 euro na czlowieka nie bedzie napewno.
Staramy sie aby bylo moze taniej i bardzo na poziomie, zeby jakosc byla odpowiednia co do noclegow i wycieczek


mysle ze to juz jest bardzo konkretna wskazowka kosztowa
pozdrawiam Grzegorz
---------------------------



Гжегош привет,

сообщаем по стоимости участия в туре.

стоянки на оборудованных кемпинговых стоянках и экскурсии

+ банкеты в Санкт-Петербурге, Москве, Смоленске, Ярославле и Суздале
+ наше сопровождение -
общая стоимость за все это на все время поездки по России и Белорусии

будет стоить не более 1000 евро на человека. Мы планируем что бы все платили

всегда сами на месте, как будто это самостоятельная поездка. Пусть привыкают

все сразу и туристы и те кто их принимает. Банкоматы и терминалы для оплаты картами

обеспечим на всех местах стоянок.

Думаю так будет правильно, чем брать деньги сразу за все.

И передай ребятам, что дороже 1000 евро на человека не будет точно.

Стараемся что бы было дешевле и очень качественно и прием и размещение и экскурсии.

eMKa - 2012-03-06, 20:20

KECZER napisał/a:
1000 euro za czlowieka



JEDZIEMY

Darek1968 - 2012-03-06, 20:35

eMKa napisał/a:
Jestem zdumiony brakiem zainteresowania, :shock:
koledzy ruszcie d... , przecież jest to niepowtarzalna okazja !!!
sami kiedyś pojedziecie ?
warto nawet dla samego Petersburga, Moskwy czy Mińska.
(wiem co mówię, byłem tam)

3000 czy 4000 na CT i nie ma 5 załóg chętnych na taki wyjazd !

"Nie notowane " jakby powiedział mój śp.Teściu


w świetle 1000 euro za człowieka dalej twierdzisz, że to niepowtarzalna okazja? za podobne pieniądze ze swoją rodziną jadę do Portugalii na miesiąc...

eMKa - 2012-03-06, 21:29

Darek1968 napisał/a:
eMKa napisał/a:
Jestem zdumiony brakiem zainteresowania, :shock:
koledzy ruszcie d... , przecież jest to niepowtarzalna okazja !!!
sami kiedyś pojedziecie ?
warto nawet dla samego Petersburga, Moskwy czy Mińska.
(wiem co mówię, byłem tam)

3000 czy 4000 na CT i nie ma 5 załóg chętnych na taki wyjazd !

"Nie notowane " jakby powiedział mój śp.Teściu


w świetle 1000 euro za człowieka dalej twierdzisz, że to niepowtarzalna okazja? za podobne pieniądze ze swoją rodziną jadę do Portugalii na miesiąc...


Tak, dalej tak twierdzę, ale nie mam zamiaru Cię przekonywać do swojej racji, bo to sa nieporównywalne kierunki i klimaty. Jesteśmy różni i tak ma być, w przeciwnym razie wszyscy by pojechali do Portugalii, a miejscowi byli by skazani na pobyt w domu...... :spoko

Elwood - 2012-03-06, 21:59

Grzesiu - papiery - zaproszenia potrzebne do wizy rosyjskiej doszły - dziękuję. Czy wiesz coś na temat papierów potrzebnych do wizy białoruskiej ? ? ? ? :spoko :spoko :spoko
Darek1968 - 2012-03-06, 22:06

a widziałeś jak kalkulują koszty nie "promocyjnie", ale normalnie w Odessie? tak jak pisałem to impreza czysto komercyjna, ja za swoją rodzinę musiałbym pewnie wyłożyć 4 tys. za psa nie wiem:) chociaż bankiety mnie męczą a co to ma wspólnego z klimatami to nie wiem, jak będę chciał to sobie pojadę mniej komercyjne a bardziej poznawczo i rekreacyjnie a mniej bankietowo za ceny pewnie niewspółmierne, pisałem, że chcą na wzór niemieckich "konwojów" żyć z tego, co jest ich sprawą i co nie jest naganne jak mają chętnych, bo to przecież czysty biznes
eMKa - 2012-03-06, 22:30

Elwood napisał/a:
wiesz coś na temat papierów potrzebnych do wizy białoruskiej


też musimy mieć zaproszenie, chyba że wiza tranzytowa, ale wtedy możemy mieć kłopoty z czasem (np 24 lub 48 h na przejazd)

KECZER - 2012-03-07, 08:27

eMKa napisał/a:
Elwood napisał/a:
wiesz coś na temat papierów potrzebnych do wizy białoruskiej



też musimy mieć zaproszenie, chyba że wiza tranzytowa, ale wtedy możemy mieć kłopoty z czasem (np 24 lub 48 h na przejazd



Panowie
Andrej i Liga obiecvali ze beda podobne zaproszenia jak do rosyjskich wiz
ale zapewne jeszcze nie teraz- mysle ze do konca marca to na bank!!!
tak czy inaczej bede ich pilowal na ten temat


DAREK 1968
nie porownywal bym imprezy w Odessie (w sumie jedno miasto i az 2-3 dni) do imprezy objazdowej z kilkunastoma noclegami, przejazdami wielu kilometrow.
Nie trzymajmy sie tak kurczowo hasla ze to jest "promocyjna impreza"
Owszej bywaj w swiecie kraje ktore nie maja takiej infrastruktury campingowej jak nasza stara Europa (w tym wymieniana Portugalia)

Do Portugali morzez pojachac na obiad w dowolnie wybranym czasie, a tu musisz miec zaproszenie , meldunek- czyli "registracje" i kupe innych dziwnych pozwolen i zaswiadczen - czy to jest wymagane w Portugalii.
A do tego prosze popatrz na koszty zycia tu w Rosji (Moskwa St.Petersburg) miesiac w Portugali dla Turysty - to w Rosji moze na 3-5 dni starczy. Pamietajcie ze to wszystko co stara Europa wyprodukuje i wyeksportuje do Rosji cenowo urosnie 2-3 razy -

jak to tutaj mowia "kazdy chce zyc"

Tak wysokie koszty tu w Rosja jak widac zostana troche zrekompensowane cena paliwa w sumie diesel tu kosztuje jakies 2,5-2,8 zlotego za literek
a ten inny polliterek tez jest taniutki

Bylem w zeszlym roku gosciem karawany emerytow jadacych przez caly swiat z Niemiec do Chin i powroty poludniem Iran, Pakistan, Afganistan, Turcja, Gruzja, Armienia itd
ich koszt calej 3 miesiecznej wyprawy (wplata organizatorom) wynosil po 15 tys Euro na czlowieka + koszty paliwa i jedzenie i wystepy do muzeow itd

wiec mysle ze Rosja ze swoja trasa nie jest droga!! takie tu sa ceny , takie tu sa pensje!!


A co do indywidualnych wyjazdow to bedac tu troche i znajac realia zycia codzienneggo - to ja bym sie nie odwazyl samotnie, nawet tak jak to zrobil nasz kolega Sp. Medard - kiedys jadac do Czeczenii, czy jeszcze wczesniej inni jadacy az nad Bajkal.
Ja nie mowie ze cos sie musi stac - ale mysle ze trzeba miec nerwy zelazne i oczy dookola glowy i to nie jedna pare oczu. to nie jest straszenie. Przezylem tu sporo lat i podrozowalem nie tylko samolotami.

ALE KAZDY MUSI SAM zdecydowac czy chce cos zobaczyc czego inni nie widzieli i pewnie nie zobacza, jest okazja, kazdy policzy czy jego na nia emocjonalnie i finansowo stac!
W sumie do odwaznych swiat nalezy, a Rosjanie to tez slowianie wiec zrozumienie ich postepowania dla nas bedzie o wiele latwiejsze!!

pozdrawiam Grzegorz

Darek1968 - 2012-03-07, 09:14

Grzegorz z całym szacunkiem Odessa to 4-5 dni:) a koszt od mojej rodziny to mniej niż 70 euro (z psem) dojazd to też kawałek ceny paliwa podobne, śpimy i tu i tu w camperze, bo po to je mamy, gotujemy też jak zwykle na wyjazdach głównie na kuchenkach camperowych, ewentualnie grillujemy to pomniejsza koszty. Sprawa promocji jest sprawą innego rozumienia tego słowa my myślimy o obniżkach, Rosjanie o pokazaniu możliwości:) to, że nie mają takich możliwości jak stara Europa to powinni to brać pod uwagę, ale im w tym "wielkorosyjskość" przeszkadza.
Nie zgadzam się, że starczy na 3-5 dni w wymienionych miastach w podróży camperem, pewnie tak jest jak się żywi i nocuje w hotelach, ale to jest poza nami, zresztą mobilność daje możliwość odjechania od tych miast na nocleg.
Takim też samym sposobem zorganizowali wyjazd do Chin (chyba lot promuje teraz Chiny w cenie tam i z powrotem za 1900 zł od osoby) zresztą na biednego nie trafiło, emeryt niemiecki ma dobre pieniądze.
Także jak kupię jedzenie u siebie, to jakby ceny moskiewskie mało mnie zajmują. Interesuje mnie tylko kawałek bezpiecznego terenu, ewentualnie prąd i wylanie kasety, no i oczywiście wstępy i to muszę pewnie zapłacić dla"innostrańców".
Jakbym był emerytem niemieckim to pewnie koszt 15 tys. euro za taką podróż raz na rok byłby do przebolenia, ale skoro nie jestem, mam czas na to, żeby poczekać, aż Rosja i Białoruś będą tak dostępne (normalne) jak kraje bałtyckie, które objechałem.

Ja sobie mogę wyobrazić, jak skalkulowali te koszty i pewnie się wiele nie mylę, ale to skalkulowanie powoduje, że nie jest to promocyjne dla nas - w naszym rozumieniu tego słowa - i tu jest już "góralska dusza". Pomijając, że czego innego niż oferują ja oczekuję od podróży camperowych (w sensie programu), takie wyjazdy są dla mnie nie do przyjęcia pod względem kalkulacji kosztów, nawet jakbym wysupłał 4 tys. eurosów, to bezsens tego wielkiego wydatku w porównaniu z tym co miałbym za to gdzie indziej nie zachęca absolutnie prócz innych przeszkód do wybierania tego kierunku. z poważaniem

janusz - 2012-03-07, 10:12

Darek1968, Zapytam tak prosto z mostu, ale o co Ci chodzi? :haha:
Darek1968 - 2012-03-07, 10:18

a musi o coś chodzić :spoko chyba, że nie można nic napisać, może pisanie jest reglamentowane? :lol:
janusz - 2012-03-07, 10:25

Darek1968 napisał/a:
a musi o coś chodzić :spoko

Normalnie chciałem wiedzieć w czym leży problem, bo nie kumam.
Darek1968 napisał/a:
chyba, że nie można nic napisać, może pisanie jest reglamentowane?
tego też nie kumam :haha: :haha: :haha:
Darek1968 - 2012-03-07, 10:27

a to już nie moja sprawa :haha: :haha: :haha:
Bim - 2012-03-07, 10:38

Darek nie rozumiem Twojego zangażowania w tym wątku nie utargujemy tu nic

Jest zaproszenie jest jasno powiedziane jaki będzie tego wyjazdu koszt i po sprawie

Mnie jeszcze nie stać na taka imprezę są inni których stać to jadą :lol:

Elwood - 2012-03-07, 10:45

Darek1968, masz swoją filozofię i wolno Ci ją mieć. Nie rozumiem tylko co chcesz zyskać swoim pisaniem. Ja pojadę niezależnie od tego co wypisujesz i cena 1000 euro, w porównaniu z programem jest akceptowalną, a jestem pewny, że będzie taniej. Póki co masz wybór - załapać się na tą imprezę albo nie zobaczyć tego wszystkiego póki co wogóle. Byle jaka wycieczka, która łączy Petersburg i Moskwę to około 1000 euro za osobę plus wstępy i opłaty za inne atrakcje na miejscu -/8-10 dni, w tym podróż 4 dni/. Być może jutro otworzą się granice Rosji i zaistnieje możliwość swobodnego poruszania się kamperem po niej. Póki co chyba nie ma na to co liczyć i mimo tego, iż nie jeden zwrot polityczny dane nam było zobaczyć nie wierzę, że doczekam w zdrowiu czasów pozwalających na samotne bezpieczne wojaże po tym pięknym kraju. Chciałbym się mylić czego Tobie i sobie życzę. Pozdrawiam.
Darek1968 - 2012-03-07, 10:51

nie chcę nic targować, od początku mi ten wyjazd nie pasował poczynając od terminu i dalej i dalej... piszę tylko z tego względu, ze chce mi się pisać coś, może to wywoła jakąś dyskusję, może nie, może refleksję, bo też nie sądzę, żebyśmy byli tylko ograniczeni, żeby coś w tamtym kierunku organizować do takich ofert... Każdy wydaje swoje pieniądze jak lubi i nic mi do tego, bo to jego sprawa, nawet mnie to wcale nie interesuje.
Bim takie tam pisanie to jeszcze nie zaangażowanie w sprawę :szeroki_usmiech chyba można ograniczyć jeśli nie wolno pisać (utajnić) do paru osób i tych co to organizują, jeśli nie wolno każdemu pisać co chce lub napisać specjalny regulamin, w których wątkach można coś napisać a w które tylko pooglądać lub dopisywać zgodnie z myślą przewodnią :roza: :ok :haha: :bukiet: etc.

wycieczka chociaż mnie taka forma zwiedzania nie odpowiada i nie polecam takiej formy zwiedzania

janusz - 2012-03-07, 11:13

Darek1968, Nawet mogę zrozumieć Twoje "zastrzeżenia" co do:
kosztów wyjazdu, postoje poza kempingami, zwiedzanie bez wchodzenia do zabytków Petersburga, Moskwy, Suzdala i wszystkich miast na trasie na pewno wyszłoby taniej.
terminu wyprawy (to mnie też dotyczy, nie odpowiada mi termin),
kierunku wyprawy, rozumiem, że "wielkorosyjskość" może być problemem.

nie bardzo jednak mogę zrozumieć tego:
Darek1968 napisał/a:
jeśli nie wolno pisać (utajnić) do paru osób i tych co to organizują, jeśli nie wolno każdemu pisać co chce lub napisać specjalny regulamin, w których wątkach można coś napisać a w które tylko pooglądać lub dopisywać zgodnie z myślą przewodnią

wytłumacz mi jak krowie na rowie - o co chodzi?

Darek1968 - 2012-03-07, 11:20

"zwiedzanie bez wchodzenia do zabytków"? :shock: nie wiedziałem, że tak tez można :roll:
a o to chodzi, że jak nie jest coś zastrzeżone, ani uregulowane regulaminami to chyba mogę swobodnie napisać co mi w duszy gra i na co mam ochotę nie łamiąc ogólnie przyjętych form kulturalnych (ten problem już drugi raz mnie spotyka więc się zacznę obawiać cokolwiek pisać), może przesadzam, ale tak mnie na to uczulił poprzedni wątek, w którym pisałem

kimtop - 2012-03-07, 11:25

Panowie,jest takie przysłowie,że dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach.

Dajcie se na luz.

wbobowski - 2012-03-07, 11:32

Darek1968 napisał/a:
to chyba mogę swobodnie napisać co mi w duszy gra i na co mam ochotę nie łamiąc ogólnie przyjętych form kulturalnych

Ależ przecież robisz to od początku tego tematu, to po co pytasz. Ty wyraziłeś swoje zdanie w dyskusji to i w dyskusji inni odpowiedzieli Ci co myślą. Dlaczedo akurat Ty odbierasz to jakby wszyscy Cię ganili... po prostu mają inne zdanie.
A biorąc dzisiejsze (i pewnie jeszcze wieloletnie) realia rosyjskie pod uwagę nie da się tego ogromnego kraju zwiedzać inaczej niż jest to zaproponowane.
I tak już dużo się zmieniło od 1978 roku, w którym to roku odbyłem swoistą podróż "Pociągiem Przyjaźni" na trasie Warszawa-Kijów-Moskwa-Warszawa.
Wtedy to były jaja. Dzisiaj to zaczyna trochę normalnieć, głównie za sprawą młodych, ktorzy dzięki internetowi widzą jak żyje się gdzie indziej na świecie.

kimtop - 2012-03-07, 11:34

No to Włodziu,pokazałeś nam swoje miejsca w Bułgarii,możesz i pokażesz w Rosji :chytry
wbobowski - 2012-03-07, 11:38

kimtop napisał/a:
No to Włodziu,pokazałeś nam swoje miejsca w Bułgarii,możesz i pokażesz w Rosji :chytry

Mareczku, nawet nie wiesz jak bardzo bym chciał.

Darek1968 - 2012-03-07, 11:44

[quote="janusz"]Darek1968, Nawet mogę zrozumieć Twoje "zastrzeżenia" co do:
kosztów wyjazdu, postoje poza kempingami, zwiedzanie bez wchodzenia do zabytków Petersburga, Moskwy, Suzdala i wszystkich miast na trasie na pewno wyszłoby taniej.
terminu wyprawy (to mnie też dotyczy, nie odpowiada mi termin),
kierunku wyprawy, rozumiem, że "wielkorosyjskość" może być problemem.

Włodek to nie jest głos w dyskusji, nie będę kolejnych wklejał następnych cytatów. Ten moim zdaniem jest ironiczny, więc "ganią" nie jest dobrym słowem. Odpowiedziałem też ironią, oględnie, więc jest :ok chociaż kusi mnie, żeby doprecyzować co to znaczy "wielkorosyjskość" np.

Włodek ja nie byłbym takim pesymistą, co do szybkości zmian w Rosji, coś mi się wydaje, że proces nie jest do zatrzymania a nawet przyhamowania, chociaż to kraj czasem dziwnych rozwiązań, ale tylko z naszego punktu widzenia:)

janusz - 2012-03-07, 11:52

Darku, w drugim czy trzecim poście tego wątku tak napisałeś:

Darek1968 napisał/a:
już chyba dochodzi do tego, że nie można już nic tu napisać, chyba już czas na pożegnanie tego forum, bo dzielni cenzorzy dbają żeby było tylko jedno zdanie typu...

Tak to wspaniale, super, dziękuję, niesamowite... itd itp do wiedzących wszystko na każdy temat

ja też to czytam i oczom nie wierzę, bo to jakiś totalitaryzm, na każde zdanie zachwalania można dać kontrargumenty i dowodzić czegoś odwrotnego i podważać wszystko co zostało napisane w znaczeniu pejoratywnym.


Mimo "cenzurowania Twoich wypowiedzi" jest ich tutaj dalej kilka i w każdej to samo, "zabrania Ci się pisać".
Cały czas pytam Cię "KTO ZABRANIA CI PISAĆ I CO CI OCENZUROWANO?"
Masz swoje zdanie na wiele tematów. Masz swoje zdanie na temat wyjazdu do Rosji i bardzo dobrze. Tylko, że to jest twoje zdanie i my też nie musimy się z nim zgadzać. Jeśli ktoś ma inne zdanie niż TY to znaczy, że cenzoruje twoje wypowiedzi i zabrania CI pisać?

KECZER - 2012-03-07, 11:54

Kurcze ludzie nie wiedzialem ze takie emocje wywoluje temat wizyty w Rosji
przepraszam jezeli podaje troche szokujace wiadomosci (??)

Raczej nie naleze do elitarnego klubu oligarchow rosyjskich ani swiatowych - staram sie ale to troche potrwa :haha:

Kimtop ma racje dajcie se luz!!! :spoko :stop:

zglosilem do organizatorow moja prosbe o bardziej szczegolowe wyliczenie - jak im to wyszlo te 1000 euro?? prawdopodobnie niedlugo mi sie zrobi jasniej i podziele sie ta wiedza.

W ktorejs poprzedniej informacji podalem za Andrejem ze proponuja placenie na miejscu samodzielnie - tak jaby to byl indywidualny wyjazd- wtedy bedzie mozna samemu decydowac za co placic za co nie, no moze poza noclegami-kempingami i w koncu wszyscy sie dowiemy (jak ktos zdradzi) ile to kosztowalo w calosci lacznie z paliwem i innymi suwenirami dla rodzinki i znajomych!

Jest to dla nas Polakow, a na pewno dla CT - taki zorganizowany (czytaj bardziej bezpieczny) wyjazd po raz pierwszy na wschod wiec i koszty podawane sa dziwne ale w sumie niewiadome!
pozyjemy zobaczymy.

Mysle ze po tej imprezie wszyscy bedziemy madrzejsi i Darek1968 tez i wszystkim bedzie łatwiej podejmowac decyzje o nastepnych wyjazdach grupowych lub indywidualnych.

Napewo bedzie tez okazja bezposredniego porozmawiania z Andrejem w Poznaniu na zlocie- wiem ze sie wybiera (wiem na 85-95%) niektorzy go juz poznali osobiscie, inni nie, jest to ruski facet ktory chce cos zrobic i jak widze twardo dazy do wyznaczonego sobie celu.
Mysle ze spotkanie z nim w Poznaniu pozwoli rozwiac wiele mitow ( w tym kosztowych) o Rosji i przyszlym caravaningu w tym kraju!!!

Darku jezeli bedziesz w Poznaniu postaraj sie odnalezc Andreja (taki wielki ruski "Misio") zapewniam ze ciekawy gosc do rozmowy na wiele tematow i przy stole nie odstaje od standardu :haha: :haha: )

I ciesze sie ze pelniac troche role "oponenta" wywolales dyskusje - to spowoduje u innych poczatek myslenia czy trawdo olac ten kierunek!!! czy jednak zaczynac planowac tutaj wakacje i sledzic wszystko w temacie ROSJA- caravaning!!!

A przeciez ja jako Wasz rodak nie mam nic z promowania Rosji- wole promowac Polske przed Rosyjskimi kolegami - i widze ze wzbudza to u nich coraz wieksze zainteresowanie i przestaja traktowac nasz kraj jak przelotowy czasami problematyczny odcinek w jezdzie na zachod lub poludnie Europy.
No rozne ludzie maja hobby!

pozdrawiam dalej serdecznie z mroznej Moskwy
Grzegorz


Bardzo tez dziekuje za potwierdzanie ze docieraja poczta wyslane zaproszenia do wiz!!
:spoko




Na koniec dodam ze koszty biletow do muzeow itd w St.Petersburgu dla cudzoziemca sa czesto 2-3 razy drozsze niz dla miejscowego goscia.
Ale tez pamietajcie ze u nas w Unii , nie mieszkancy Unii placa 2-3 razy drozej - sam widziale takie cenniki i wtedy dobrze sie czulem, ze tak samo ich traktujemy w Unii jak oni nas u siebie!!!
:bigok

Darek zrobilem szybka analize kosztowa zaproponowanej wycieczki przez biuro podrozy
koszty 640 euro + wizy rosyjskiej 60 euro (a wiem ze wiza kosztuje 35 euro) + wizy bialoruskiej 30 euro+ ubezpieczenie na Rosje i Bialorus placone w zl(mysle ze okolo 300zl=80 euro) + koszty wejsc jak podaja 180-190 euro
DAJE jak w pysk strzeli 990-1000 Euro za tydzien

a tu masz prawie 14 dni za 1000 euro + 35 ruska wiza+30 euro bialorska wiza i 80 euro ubezpieczenie = 1145 euro

zgoda nie placisz za paliwo i jedzonko i o nic sie nie martwisz nawet za prowadzenie samochodu - ale masz towarzystwo miedzynarodowe :lol:

Darek1968 - 2012-03-07, 12:07

Grzegorz nie jadę do Poznania (nie jestem, aż takim fanem motoryzacji) więc nie będę miał okazji Andrieja poznać, ale zapewniam, że znam ten typ ze spotkań en face, przy stole też 8-) nawet lubię rozmowy z rosjanami czy ukraińcami, fascynuje mnie ich sposób podejścia do otaczającej rzeczywistości :lol:
Miło mi spostrzec, że dobrze odczytujesz moje intencje, ale nie będę ciągle tych piw stawiał :haha:

Janusz tamten zapis powstał w innym kontekście i był adekwatny do sytuacji, nie jest tak, że mnie cały czas o to pytasz też.
Ja też nikogo nie nakłaniam żeby się ze mną zgadzał a co do zdania staram się je mieć zawsze w sprawach mnie interesujących - nie "wstrzymuję się" od głosu :spoko pozdrawiam

and123 - 2012-03-07, 13:36

Witam,

ale wszyscy Panowie "dajecie w gwizdek". :bigok

Jest normalna oferta. Można ją przyjąć lub nie.
Takich ofert mam codziennie w skrzynce kilka i dyskusja co lepsze: sieć Carrefour czy butików, nie ma najmniejszego sensu, bo wszyscy mają rację.
Podobnie bezzasadne moim zdaniem, jest straszenie, że na wschodzie jest "straszno", bez nas jeszcze dłuuuuuugo nic nie zobaczycie, same zezwolenia, uzgodnienia itp argumenty.

Przez ostatnie lata zjeżdziliśmy wielokrotnie i samotnie "ścianę wschodnią" od Litwy poprzez Ukrainę, Mołdawię, Republikę Zadniestrzańską, a na Kaukazie kończąc i ....... nic.

Więce strasznych rzeczy przeczytałem o kradzieżach kamperów (Włochy, gdzie i mnie obrobili), "gazowaniach zawartości kampera" na południu Francji, czy napadach na karawaningowców w Hiszpanii.

Ktoś zapyta, to dlaczego nie pojechałeś do Rosji? I na to przyjdzie czas. Ot po prostu, wiza trochę za krótko ważna na tak wielki i ciekawy kraj.
Moim skromnym zdaniem, 2-3 miesiące to akurat na zwiedzenie rejonu od wjazdu z Kijowa, przez stolicę, na świętym mieście Piotra kończąc (z przyległościami oczywiście). A jak dalej ?
Ale i tak trzymam kciuki za Waszą "majówkę" i ciekaw jestem jak to trochę bystre tempo, przełoży się na doznania wszelakie. Weźcie sporo wizytówek i łapcie kontakty. Rosjanie są naprawdę ok.

PS. 1. Jestem prawie pewien, ze Medart lepiej czuł się na wschodzie niż zachodzie EU.
2. Pytam z ciekawości, w których muzeach ludzie z poza UE płacą więcej?

eMKa - 2012-03-07, 14:07

Grzesiu
Zaproszenia doszły (od Rosjan)
dziękujemy

KECZER - 2012-03-07, 19:03

and123 napisał/a:
Pytam z ciekawości, w których muzeach ludzie z poza UE płacą więcej?


w Trieście - Wlochy
UE 2 euro (dzieci do 18 - 0,5 euro)
z poza UE dorosli 4 euro (dzieci do 18- 2 euro)
Grzegorz

Darek1968 - 2012-03-08, 07:31

KECZER napisał/a:
and123 napisał/a:
Pytam z ciekawości, w których muzeach ludzie z poza UE płacą więcej?


w Trieście - Wlochy
UE 2 euro (dzieci do 18 - 0,5 euro)
z poza UE dorosli 4 euro (dzieci do 18- 2 euro)
Grzegorz


też spotkałem się z tym kilka razy, ale były to budynki typu Bundestag, czy Parlament w Budapeszcie, sporadycznie ale jednak są takie sytuacje.

bogusław - 2012-03-12, 11:26

Na Świętego Grzegorza
Zima idzie do morza.

Jest zimno, buro i ponuro a mimo to:
Grzegorzowi. Grzesiowi. Żorżowi, Grogorijemu (?)
Przedstawicielowi od ........ do ......... [b]URA
od członka C.T. Urrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

KECZER - 2012-03-12, 12:06

Bogusiu
na ja tak zaskoczony ze az uchhhhh
bardzo dziekuje za zyczonka
wlasnie wrocilem do Moskwy z wiosennej Polski a tu zima pelna geba i tez tak cos chmurno
dzieki :spoko
Grzegorz

eMKa - 2012-03-18, 19:21

Dwa pytania do Grzegorza
1 Czy koledzy z Białorusi pamiętają o zaproszeniach :? , bo czas mija nieubłagalnie, jeszcze trochę i zacznie się nerwówka z wizami. :(
2 Mój termin wyjazdu zmienił się na korzyść i nie będę dołączał do grupy dopiero na przejściu w Narvie a wcześniej ;) , dlatego przydałby mi sie szczegółowy plan przejazdu przez Litwę, Łotwę i Estonie.

KECZER - 2012-03-19, 09:18

eMKa
koledzy z Bialorusi obiecali dostarczyc zaproszenia do Moskwy do konca marca br.(Akurat Andrej bedzie wracal przez BIalorus z NIemiec i ma zabrac-
Ja sie wybieram do kraju 31 marca- 1 kwietnia - wtedy bede wysylal lub komus z grupy podrzuce bo bede mial duze ograniczenia czasowe

odnosnie pytania 2 - program rozszerzony
OK postaram sie dostarczyc te dane na forum - moze jeszcze ktos sie skusi:):)

pozdrawiam
Grzegorz

kimtop - 2012-04-04, 14:21

No to zaczęło się bardzo pozytywnie.
Wczoraj załatwiałem wizę do Rosji,a w konsulacie mówią,że "popłatku nie nada".
Wizy mamy darmowe :wyszczerzony:

Elwood - 2012-04-04, 14:55

Potwierdzam, ja dzisiaj też nie płaciłem za wizę. Poniesione koszty z tytułu wizy to jedynie 60 zł/osobę za ubezpieczenie zdrowotne.
KECZER - 2012-04-04, 20:42

Panowie dajcie adres gdzie takie bezplatne wizy daja :lol:
toz to prawie niemozliwe???
zaproszenia na bialoruskei wizy na "Zuchwaly" spotkalem sie z nim w Warce- jest w osobistym kontakcie z konsulem Bialorusi i obiecal zalatwic ten temat - prosze uczestnikow o kontakt bezposrednio z nim

pozdrawiam i czekam na WAS juz w Moskwie
Grzegorz

Elwood - 2012-04-04, 21:20

Grzesiu może się przydać na przysłość - wyjazd pod tytułem "umacnianie i rozwój więzi kulturowych" i wiza gratis. Dzięki za życzenia i również wesołych świąt. :spoko :spoko :spoko
Elwood - 2012-04-04, 21:21

Grzesiu może się przydać na przysłość - wyjazd pod tytułem "umacnianie i rozwój więzi kulturowych' i wiza gratis. Dzięki za życzenia i również wesołych świąt. :spoko :spoko :spoko
eMKa - 2012-04-05, 08:14

A ja jakoś nic nigdy nie mam za darmo, :niewiem: zapłaciłem 2x160 zł,
o darmowej wizie dowiedziałem się godzinę po złożeniu dokumentów od Kimtopa i Elwooda wróciłem się, osoba w konsulacie stwierdziła ze nie jest od dzwonienia do ambasady,
"czy się decyduje czy nie"
drugi wyjazd będzie mnie kosztował tyle samo i stracony dzień
no i się zdecydowałem

"poszło ciele, niech idzie i prosie" :roll:

ZUCHWAŁY - 2012-04-05, 10:02
Temat postu: Rosja
Witam kolegów podróżników kieruek Rosja

Wysłałem do Was kopię zaproszenia do Białorusi, stronę Ambasady Białorusi
na której znajdziecie druki wizowe, które trzeba wypełnić,oraz bank i nr konta
na które trzeba wpłacić 25 Euro za osobę. Proszę o potwierdzenie czy do wszystkich to dotarło.
Spotkamy się w Poznaniu to mi te papierzyska razem z paszportami przekażecie a ja załatwię
wizy w Warszawie. Byłem już w Ambasadzie Białorusi i rozmawiałem w tej sprawie.

Pozdro i do zobaczyska

Stanisław "ZUCHWAŁY"

kimtop - 2012-04-05, 10:07

Stachu,za zaangażowanie w sprawę masz :kufel
ZUCHWAŁY - 2012-04-05, 10:20
Temat postu: Rosja
Dzięki bardzo Marku.

Najważniejsze żeby wyjazd się udał, a MUSI!!! się udać.

Elwood - 2012-04-05, 12:13

Stasiu i ode mnie piwko. Skan doszedł - dziękuję :spoko :spoko :spoko
eMKa - 2012-04-05, 13:38

ZUCHWAŁY napisał/a:
Byłem już w Ambasadzie Białorusi i rozmawiałem w tej sprawie.

scan otrzymałem
oczywiście :kufel

KECZER - 2012-04-10, 14:57

PILNE -----------PILNE -------------PILNE

WIELKA PROSBA NA JUZ DO WSZYSTKICH WYJEZDZAJACYCH

DO ROSJI I NA BIALORUS W MAJU 2012

PROSZE O PODANIE NA PW LUB ZNANY WAM MOJ ADRES MAILOWY
IMIE NAZWISKO - MIEJSCE PRACY I STANOWISKO

POTRZEBNE TO DO UZYSKANIA BIALORUSKIEJ WIZY- MUSIMY TO WPISAC W PISMO KIEROWANE DO KONSULA GENERALNEGO ABY (PRZY POMOCY "ZUCHWALEGO") NA TYM JEDNYM ZBIORCZYM ZAPROSZENIU DOSTAC DLA WAS WIZY!!!!

IM SZYBCIE TO DOSTANE TYM SZYBCIEJ POJDZIE PISMO DO KONSULA I TYM SZYBCIEJ DOSTANIECIE WIZY

PROSZE NIE STARAC SIE TEGO ZROZUMIEC - TAK MA BYC I JUZ TO JEST WSCHOD!!!

POZDRAWIAM I CZEKAM Z NIECIERPLIWOSCIA

GRZEGORZ

KECZER - 2012-04-14, 12:54

Drodzy podroznicy
mam dla WAs dwie dobre wiadomosci
w poniedzialek ma trafic pismo z Ministerstwa z Bialorusi do Konsula w Warszawie abyscie dostali ladne wizy !!!(temat prowadzi ZUCHWALY - tak ze kontakt bezposrednio z nim!!!


druga mila wiadomosci trasa(czas trasy) zostaje skrocony
koledzy z 3 krajow nadbaltyckich nie zorganizowali swojego przyjecia braci camperowej
dlatego Wasz trasa zaczyna sie na przejsciu granicznym
Estonia- Rosja (Narva-Ivan Gorod)
wiecej szczegolow podam za jakis czas

odpowiedzi na pytania techniczne zgloszone przez ZUCHWALEGO

1/ butle gazowe- mapelnianie- wszystkie butle majace tak zwana niemiecka koncowke (jezeli komus to cos mowi) sa bez problemu napelniane tu w Rosji- zreszta z Wami jada po calej trasie koledzy Rosjanie - wiec kazdy problem rozwiaza lub pomoga rozwiazac
moja porada zabierzcie (kto morze) po 2 - 11kg butle i bedzie OK

2/ ewentualne awarie camperkow- w zakresie samochodowym - tez sa warsztaty(moze gorzej z czesciami) ale sa - w ostatecznosci zorganizuja holowanie

moja porada sprawdzic samochody przed wyjazdem solidnie, odmowic specjalna litanie, aby sie nie psuly w trasie!!!
( swieczki w cerkwi nie zawadzi postawic przed, po, i trakcie trasy- a bedzie tych cerki duzo!!!!!!!!!!!)


jezeli jeszcze macie jakies watpliwosci i pytania to juz ostatni czas na ich zadawanie-

bo ja odpowiadam zgodnie z KPA -
czyli 2 tygodnie, :haha: :haha: :haha:
tematy skomplikowane 30 dni :gwm :gwm :haha: :haha:

pozdrawiam
Grzegorz

ZUCHWAŁY - 2012-04-18, 22:06
Temat postu: Rosja
Koledzy (na wszelki wypadek odpukać w niemalowane) mam dla Was dobrą wiadomość.
Dzisiaj rano dostałem wiadomość od Keczera, że do Konsulatu Białorusi zostały
wysłane faxem te nowe zaproszenia (orginały wiezie facet z Mińska ale żeby było ciekawiej
padło mu auto na terenie Białorusi i nie wiadomo kiedy mu naprawią).
Wiedząc,że Konsulat ma przesłane faksem te zaproszenia odpaliłem auto i myknąłem
w wiadome miejsce. "Dobre słowo" do pani w okienku poparte głębokim ciepłym spojrzeniem
dało pozytywny efekt. Pani dokumenty przyjęła i kazała przyjść po odbiór 25go kwietnia.
Wygląda na to, że jest wszysto OK.
Ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca.

Pozdro Stanisław

Elwood - 2012-04-18, 23:01

Nie chwalimy dnia, ale Ciebie należy pochwalić - co niniejszym czynię
eMKa - 2012-04-19, 08:03

Elwood napisał/a:
Ciebie należy pochwalić


i podziekować :super
ja również sie dołączam

kimtop - 2012-04-19, 08:08

ZUCHWAŁY napisał/a:
Pani dokumenty przyjęła i kazała przyjść po odbiór 25go kwietnia.


25 kwiecien to dobra data.Lubię 25-go każdego roku :szeroki_usmiech

papamila - 2012-04-19, 08:19

kimtop napisał/a:
.Lubię 25-go każdego roku :szeroki_usmiech


..ja też :wyszczerzony:

KECZER - 2012-04-19, 13:16

papamila napisał/a:
kimtop napisał/a:
.Lubię 25-go każdego roku


..ja też


Papamila - to mam rozumiec ze jedziesz??? bo Ciebie nie ma bialoruskiej liscie (co prawda nie widzialem ostatecznej listy- ale ja korygowalem!!!wczesniej )
prosze sie wypowiedz szczegolowiej!!!!!
pozdrawiam Grzegorz

kimtop - 2012-04-19, 13:23

Niestety Jarek nie jedzie.

A 25-go lubimy bo w ten dzień obchodzimy urodziny :ok

ZUCHWAŁY - 2012-04-19, 21:37

Jak to obchodzicie, to z tego samego dnia jesteście?

Postaram się w tym dniu mieć dla Was prezent

papamila - 2012-04-19, 21:47

kimtop napisał/a:
A 25-go lubimy bo w ten dzień obchodzimy urodziny

chciałeś napisać IMIENINY,
ale rozumiem twoją pomyłkę,
bo urodziny to obchodzisz jednego dnia...z moją żoną, :) :):)
:kwiatki:

kimtop - 2012-04-20, 08:06

Właśnie.
Z Jarkiem imieniny, z Hanią urodziny :ok

majmarek - 2012-04-21, 15:54
Temat postu: rosja
witam
no i ładnie z tematu rosja zrobił nam się temat imieninowy!?
moja ex żona ma urodziny 21 czyli dzisiaj - może ktoś podrzuci jej prezent?
bo ja dziwnie nie czuję potrzeby - powiedziałbym wręcz przeciwnie
pozdrawiam
mm
ps. cieszy wiadomość od zuchwałego. żeby tylko nie przepili paszportów z prazdnikom!

eMKa - 2012-04-21, 17:59

majmarek napisał/a:
no i ładnie z tematu rosja zrobił nam się temat imieninowy!?
moja ex żona ma urodziny 21 czyli dzisiaj


Bo my tworzymy takie kółko, wiesz jakie i Ty w nim jesteś, nie mąć ;)
A życzenia ex żonce złożyłby nie jeden, zawsze to obca :-P

KECZER - 2012-04-21, 18:47

.... jestem oburzony tym temacikiem IMIENINOWYM!!!!! :haha: :haha: :haha:

tu na wschodzie obchodzi sie URODZINY :roza:

wiec pozdrawiam wszystkich 21 kwietnia urodzonych :bukiet:


Grzegorz

ZUCHWAŁY - 2012-04-25, 21:22

Witam

Koledzy mam prezent dla Wszystkich dzisiaj odebrałem wizy białoruskie.
Po niejasnym okresie tak nie, tak nie, SA.
Nie będę wysyłał paszportów, zabiorę je ze sobą i dam Wam jak spotkamy się w Suwałkach 2go 05.
Mamy już wszystko co chcieliśmy mieć i możemy ruszać na WSCHOD.

Pozdrawiam Stanisław :spoko

Elwood - 2012-04-25, 23:39

Stasiu ani przez chwilę nie wątpiłem w sukces. Wielkie dzięki i do spotkania w Suwałkach za tydzień.
Mam przeczucie, że czeka nas WIELKA WSPANIAŁA PRZYGODA. :spoko :spoko :spoko

eMKa - 2012-04-25, 23:42

ZUCHWAŁY napisał/a:
Mamy już wszystko co chcieliśmy mieć i możemy ruszać

:brawo
D Z I Ę K U J E M Y

majmarek - 2012-04-26, 00:07
Temat postu: rusia
witam
no to odetchnąłem. jak to ktoś powiedział Stanisław Zuchwały jesteś wspaniały!
czy ktoś zabiera z towarzystwa computer?
pozdrawiam
mm

kimtop - 2012-04-26, 07:50

No to co? Teraz tylko zapakować kamperki i w drogę :ok
Przypominam Kolegom o zielonej karcie i ubezpieczeniach zdrowotnych.

majmarek napisał/a:
czy ktoś zabiera z towarzystwa computer?


Ja biorę laptopa
Nie zaberam natomiast rowerów

janusz - 2012-04-26, 09:20

Zabierzcie dużo kart pamięci do aparatów, liczymy na jakieś 8-9 tysięcy zdjęć :spoko
Elku zabierz GPS-zapisywacz trasy dla dokumentacji.

Banan - 2012-04-26, 09:54

Popełnię mały :offtopic: ale musicie przed wyjazdem to zobaczyć :!:
Nikt nie powinien narzekać na niedogodności po obejrzeniu :diabelski_usmiech



KECZER - 2012-04-26, 18:13

Drodzy PIONIERZY wschodniej trasy

poniewaz jak widze jestescie gotowi ruszac w "nieznaje" to podaje dodatkowe szczegoly po rosyjsku bo rozumiem ze przez oostatnie miesiace trenowaliscie ten jezyk ktorym popnoc wladal LENIN i PUSZKIN i kilku jeszcze w tym i JA :haha:

wybaczcie z enie przetlumacze - ale jestem w trakcie targiow sam biedny jeden z duza delegacja z kraju i musze ich niezle obslugiwac :gwm
a ze nie mam w nowym mieszkaniu internetu - to nie moge nocami robic na WAS :haha: :haha:

WAZNE z listu ponizej
zaopatrzenie na wjazd do Rosji na min. 2 dni - zaopatrzenie wlasne - do na campingu w Petersburgu do sklepu daleko!!

Podali tez informacje turystyczne o Litwie - zamek w Trokach i namiary w Estonii o kempingach.

WAZNE tez dla WAS - podaje Andrejowi numery rejestracyjne Waszych camperkow dla powiedzmy ulatwionego przekroczenia granicy- pozyjemy zobaczymy czyto bylo pomocne???


Wszyscy uczestnicy znaja moja rosyjska komorke - mozecie sie laczyc zemna SMS nalezy prze numerem wklepac (+7 i potem juz numer)

JA bede w stalym kontakcie telefonicznym z Andrejem wiec bede wiedzial co i jak

PANIE i PANOWIE NAJWAZNIEjSZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
koszty polaczen na niektore polskie sieci komorkowe w Rosji moga WAS zwalic z nod juz po 1 minucie
za polaczenie wychodzace nawet 16 zl minuta
za polaczenie wchodzace na wasz tel 4-6 zl minuta
SMS wchodzace czasami za darmo
wychodzace od 1,5 do 3 zl za sztuke!!!
PISZ niektore - ponoc IORAGNe jest sporo tansze(???0 a ERA wlasnie najdrozsze???
to sa wrazenia moich delegatow jak mi czasamipowiedza ile to ich wyniosl rachunek jak odbierali lub bezrtrsko dzwonili do kraju
wiec
Proponuje opierajcie sie w laczenosci z rodzinami pozostawionymi w KRAJU na SMS- moze nie za bardzo to uszczupli i tak nadwatlone budzety z powodu Waszego ekskursu na wschod :haha:

wiecej porad dobrego wujka nie bedzie bo ich nie znam
czekam na WAs w Moskwie
pogoda zapowiada sie na dobrze ciepla
piwko juz chlodze w lodowkach
inne napoje chlodze w zamrazarkach :haha: :haha:
do tych innych napojow najlepsza popitka to wlasnie chlodne piwko- tak totu na wschodzie drinkujemy setka wodeczki i kilka łykow piwka!! nie jest to trujace a wrecz bardzo pozyteczne!!

------------------------------
Точные карты и описание тура с программой и стоимостью гости получат в Питере

или если успеем до 1 мая.

Привет для сбора 6 мая рекомендуем следующие кемпинги в Эстонии,

которые есть по дороге к границе: смотрите карту - http://www.camping-estonia.ee/kaart/

1) Под номером 2 на карте - Кемпинг Эстонского клуба караванеров – я в субботу скажу точно, но есть вероятность что 5-6 мая в выходные там будет тусовка клуба – открытие сезона и ребята могут присоединиться и весело провести время а 7 мая утром стартовать на границу. Сайта кемпинга я не нашел пока вот есть адрес и координаты:

Lepispea küla, Vihula vald,

Lääne-Virumaa, Eesti, 45501

GSM +372 50 52053



2) Далее можно рекомендовать кемпинги на карте под номером 3 и 4 http://www.camping-estonia.ee/kaart/

Вот такой под №3 - http://old.saka.ee/index.php?page=14

Он расположен в 65 км от границы – вот описание дороги и карта - http://old.saka.ee/index.php?page=53



Кемпинг на карте по №4 - http://www.toilaspa.ee/en/p/camping-and-prices

Вот их координаты – на карте - http://www.toilaspa.ee/en/p/contacts-map http://maps.google.com/ma...%E8%FF&view=map



Координаты и информация по кемпингу в Питере :

Рекомендую ребятам взять с собой запас продуктов на 2 дня, так как рядом с кемпингом магазин еще не построили. Выезд из кемпинга за продуктами будет организован, но лучше иметь про запас.

http://www.konstantinpala...lng=2&news=1934



Адрес:

Ленинградская, п.Стрельна
GPS-координаты:
Долгота 30°04'55" (30.0456)
Широта 59°86'01" (59.8601)
Вот ссылка по карте - http://www.camping.info/r...c-parking-24705

В Литве я бы рекомендовал для посещения кемпинг Тракай
http://www.camptrakai.lt/


если будут вопросы по странам Балтии, могу помочь советом, что посмотреть.

Best regards,
Andrey Artyukhov
President
Caravaners League Russia

KECZER - 2012-04-26, 18:16

Banan napisał/a:
Popełnię mały ale musicie przed wyjazdem to zobaczyć


Banan Nie strasz mi ludzi TY potworze!!!
a czy Ty Banan masz prawidlowy promien krzywizny zgodny w parametrami UNIJNYMI ???

pozdrawiam Grzegorz

KECZER - 2012-04-26, 18:39

Wycieczka na WSCHOD

LUdzie zaboerzcie jakies wieksze ilosci materialo wreklamowych campingowo caravaningowych o POLSCE
bedzie cie uczetniczzyli w sympuzju o turystyce w Europie w ramach wystawy Camperowej w MOskwie na Sokolnikach (tam gdzie macie nocowac na capmingu)

MOZE JASZUSZ jeszcze cos zdazy Wam podrzucic
ponoc w przyszlym roku (o niewiedzo!!! :gwm :gwm )
wiec ponoc w przyszly ropku jest jaki camperowy rajd organizowany przez POlakow w kraju - przywiezcie szczegoly trasy informacje
wszystko to pieknie "sprzedacie" w trakcie WAszego wystapienia na sympozjum

poniewaz Andrejj i LIga bardz opowaznie podchodza do tematu - wiec i licza ze WY to powaznie potraktujecie

a jak nie to mnie wywioza na Czukotke na ssyłke do odsniezania kontynentu :haha:

wiec moja przyszlosc w Waszych rekach

Grzegorz

Banan - 2012-04-26, 22:58

KECZER napisał/a:
Banan napisał/a:
Popełnię mały ale musicie przed wyjazdem to zobaczyć


Banan Nie strasz mi ludzi TY potworze!!!
a czy Ty Banan masz prawidlowy promien krzywizny zgodny w parametrami UNIJNYMI ???

pozdrawiam Grzegorz


Grzesiu, jak pragnę zakwitnąć - pokazuję ludziom, ile inni potrafią zrobić i ile trudów znieść, aby zobaczyć ten piękny kraj i poznać ich wspaniałych mieszkańców, a Ty mnie o takie rzeczy podejrzewasz i krzywiznę wypytujesz :lamiesz
A tu ludkowie jadą w pełnym komforcie i to prawie latem :bigok
Okrutnie żałuję, że nie mogę teraz jechać, mam nadzieję, na inne spotkanie.
Tym bardziej, że znam wielu Rosjan, a jeszcze więcej znałem, jak mieszkałem w Legnicy końcem lat '80-tych. i wiem, jaki to gościnny naród. Tylko wszystko niszczy polityka i politycy... :evil:
Miłego spotkanka życzę wszystkim uczestnikom :spoko
Serdecznie Grzegorz

eMKa - 2012-04-27, 21:46

Czy jest juz koncepcja dojazdu do Narvy, czas wyjazdu, jazda w grupie, czy indywidualnie?. Z wstępnych rozmów wynikło że przynajmniej dwie załogi wyruszają 2 maja.
Jeżeli jedziemy w grupie to może ustalmy miejsce spotkania przed granicą .Ja znam tylko jedno miejsce w którym zatrzymaliśmy sie w drodze do Petersburga, to kemping
http://www.obiektyturysty...redir/?id=2760/

jeżeli są inne propozycje to proszę napiszcie, bo godzina "zero" juz za parę dni

Elwood - 2012-04-27, 22:27

Krzysiu zgodnie z umową spotykamy się wieczorem na kempingu, jw.. My zabieramy z Dąbrowy Majmarka, wpadamy do Krysi i Marka na kawę i razem z Kimtopami śmigamy do Suwałk. Tam też dojechać ma Stasiu i rozumiem, że i Wy się tam zameldujecie. W cztery kamperki śmigamy do Narwy przez Rygę i Talin i inne, przy piwku w Suwałkach, ustalone atrakcje. Rozumiem, że też tam dotrzecie wieczorem 02.05.br.

Reasumując zbiórka 02 maja wieczorem na kempingu, którego namiary podałeś powyżej.

Pozdrawiam. :spoko :spoko :spoko

majmarek - 2012-04-28, 00:29
Temat postu: rusia
zgodnie z sugestią KECZER zabieram foldery z targów turystycznych w chorzowie. ale jest tego niewiele może reszta grupy coś ma to zabierzcie.
wypadałoby coś naszym przyjaciołom rozdać pożytecznego ,to tak jak święte obrazki przy kolendzie.
pozdrawiam
mm

kimtop - 2012-04-28, 07:36

U mnie z materiałami propagandowymi cienko.
eMKa - 2012-04-28, 07:48

Elwood napisał/a:
02 maja wieczorem na kempingu


o to mi chodziło :)

Dostałem od Janusza nalepki, odznaki, naszywki, ale chyba chodzi o coś innego.
Grzegorz miał na myśli foldery, trasy, mapy itp.

andreas p - 2012-04-28, 07:53

Zaloga Arki zyczy Wam wspanialej wyprawy do Rosji.
Szerokiej drogi. :kamp2

eMKa - 2012-04-28, 12:25

Jestem po rozmowie z właścicielem kempingu, jest czynne, dostępny prąd i toalety. Jedyna niedogodność to ostatnie 700 m drogi w remoncie, ale jest przejezdna.

może są inne propozycje ?

kimtop - 2012-04-28, 12:34

Myślę,że nie ma co kombinować.Spotkamy się wieczorkiem,zrobimy po piwku i ustalimy marszrutę na najbliższe 4 dni :spoko
Elwood - 2012-04-28, 13:10

Nie ma innych propozycji. Miejsce zbiórki ustalone. :spoko :spoko :spoko
ZUCHWAŁY - 2012-04-29, 22:15

Miałem ostatnio "trochę" zajęć i nie odzywałem się do Was, dzisiaj wszedłem
na forum i wszstko wiem. Spotkanko 2go na kempingu Nad Stawem, apropos' materiałow
propagandowych postaram się jutro zorganizować mapy kempingów w Polsce.
A tak na marginesie trochę na głowie to
stoi, nikt wcześniej o czymś takim jak
jakieś materiały propag. nie wspominał, był czas i można było coś zorganizować. Nadmieniam, że pierwszy raz uczestniczę w tego typu eskapadzie. Na przyszłość (jeśli będzie) to będę wiedział
co i jak. Mam nadzieję, że każdy jakieś materiały będzie miał i nie wypadniemy na "Józefy"
(a to już Wam wytłumaczę jak się spotkamy)

Pozdrawiam Stanisław

majmarek - 2012-04-29, 23:24

witam
domyślam się co nam wytłumaczysz przy spotkaniu.piłem kiedyś taką wódkę sliozy s.....
pozdrawiam
mm

ZUCHWAŁY - 2012-04-30, 09:07

To nie o alkohol chodzi.
KECZER - 2012-04-30, 10:31

17 maja – Rono wyjazd do Władimira (Владимир) Parkujemy w centrum- krótka piesza wycieczka po miescie.Obiad- ruszamy do Moskwy na camping w Sokolnikach «Сокольники» (Suzdal- Moskwa 220km okolo 4 godziny)

18 maja – udzial w wystawie «Caravanex 2012» (zreszta obok campingu na Sokolnikach) Prezentacja swoich klubow .Pr4ezentacja tras po swoich krajach

19 maja – autobusowa wycieczka po Moskwie.

***********************************
NO Stasiu pojechales po bandzie
jak to nie pisalem o prezentacji swoich krajow i tras campigowych w POLSCE
Na wystawie w ktorej uczestniczycie w zamknieciu - wlasnie jest przewidziany czas na narodowe prezentacji - vide wyzej program dzien 18 maja 2012 roku!!!!!!

no chyba ze ja slabo widze :aniolek :aniolek :aniolek

i bylo to w pierwszym poscie o wyjezdzie!!! 11 stron temu :gwm

rozumiem zdenerwowanie przedwyjazdowe wiele tlumaczy!!!!

czekam na WAS
pozdrawiam Grzegorz

ZUCHWAŁY - 2012-05-01, 10:58

Faktycznie wyszło na to, że czegoś nie dopatrzyłem ale udało mi się stanąć na wysokości
i załatwiłem wczoraj trochę materiałów propagandowych ha, ha.

Słuchajcie podróżniczki i podróżnicy, Grzegorz przysłał mi smsa treści następującej cytuję:
w Rosji zrobiło się dość chłodno 8-9 stopni.

majmarek - 2012-05-01, 11:59

strachy na lahy
spirit , słonina , benzyna i chwatit

kimtop - 2012-05-01, 12:41

Istotnie.Patrzyłem na długoterminową prognozę dla Sankt P.i raczej chłodno.
Właśnie się pakujemy i bierzemy ubranka na każdą pogodę.Stroje kompielowe również :ok

ZUCHWAŁY - 2012-05-01, 16:22

O jednym jeszcze nie wspomnieliśmy o radiach CB, jeśli macie to zabierzcie.
Będzie łatwiej nam się porozumiewać.

eMKa - 2012-05-01, 18:20

Jesteśmy zwarci i gotowi, :) jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie wyruszam ~ 10.00. Do przejechania 530 km
:spoko
ZUCHWAŁY napisał/a:
nie wspomnieliśmy o radiach CB

zabieramy
to oczywista oczywistość


nie zapomnij naszych paszportów :-P ....ale by były jaja :haha:

papamila - 2012-05-01, 19:07

bon voyage :spoko
i szczęśliwego powrotu

ARCADARKA - 2012-05-01, 19:12

Gratulacje tak śmiałej decyzji :bigok ,miłego pobytu :-P
pozdrowionka :bigok

HarryLey4x4 - 2012-05-01, 20:41

Dajcie znać ile czasu zajęło Wam przejechanie granicy.
WODNIK - 2012-05-01, 20:52

Życzę Wszystkim szerokości, szczęścia i niezapomnianych wrażeń. :spoko :spoko
papamila - 2012-05-20, 22:40

Jestem po rozmowie z Kimtopami,
na wstępie przekazuję pozdrowienia dla całego CT od tych "odważnych i wspaniałych"
Są cali i zdrowi, choć nieziemsko zmeczeni.
atrakcji i zwiedzania co nie miara, do tego mnóstwo spotkań
i obowiązkowe integracje. :pifko
Jutro już wyjeżdzają z Moskwy i jadą do Smoleńska i Katynia
a potem już do domu.
.............obiecali relację

EXPEDICE APALUCHA - 2013-03-07, 12:03

Ahoj polští kampeři.

Všechny zdravíme z ČESKA.

http://vimeo.com/60940899

http://vimeo.com/60940899

Posíláme video z akce "Visit Russia"

ahoj Karel Hana Patrik a pes Kendy

majmarek - 2013-03-07, 12:57

ahoj karel hana patric a kendy
brawo za relacje - profesjonalna! posyłam ci piwko wirtualne ,rzeczywiste przy najbliższej okazji. jakie plany na 2013 rok?
pozdrawiam całą czesko-rosyjską grupę i do zobaczenia!
marek m
:spoko

wbobowski - 2013-03-07, 17:20

EXPEDICE APALUCHA napisał/a:
Ahoj polští kampeři.

Všechny zdravíme z ČESKA.

http://vimeo.com/60940899

http://vimeo.com/60940899

Posíláme video z akce "Visit Russia"

ahoj Karel Hana Patrik a pes Kendy

Dzięki za fajny fim. Jednak żywy obraz to co innego niż zdjęcia, przynajmniej dla mnie.

EXPEDICE APALUCHA - 2013-03-07, 21:43

Ahoj kamarádi, Marek, Vlodek a ostatní.

Díky za příspěvky. Nyní připravujeme na rok 2013 expedici Gruzie, Ázerbajdžán a Arménii. Již jsme dostali pozvání (LOI) a žádáme o víza. Jedeme posádky jako na "Visit Russia" - já, Petr Soukeníci, Joža ze Slovenska a kamper z Prahy.

Máme kontakt do Baku, kdyby chtěl někdo od vás pozvání(LOI), můžeme pomoci.

Ahoj Karel

Witam koledzy, Marek, Vlodek i inni.

Dzięki za posty. Teraz przygotowujemy się do 2013 expedition Gruzji, Azerbejdżanu i Armenii. Otrzymaliśmy już zaproszenie (LOI) i poprosić o wizę. Idziemy do załogi jako "Visit Russia" - ja, Peter sukienników, Joza ze Słowacji i Kamper z Pragi.

Mamy kontakt w Baku, jeśli ktoś chce od ciebie zaproszenie (LOI), możemy pomóc.

Hi Karel :spoko

majmarek - 2013-03-11, 22:09

ahoj karel
od kiedy do kiedy planujesz wyjazd? jakie visy są potrzebne? jakie wyliczyłeś koszty tego wyjazdu?
pozdrawiam
marek m

EXPEDICE APALUCHA - 2013-03-16, 09:45

Ahoj Marek.
Odjíždíme z ČR 25.04.2013. Jedeme Gruzii, Azerbajdžán a Arménii. Potřebujeme Víza do AZ a AR. Problém byl získat víza do AZ, protože jsme potřebovali pozvání od občana nebo cestovní společnosti z AZ. Víza do AR se kupují na hranicích. Vše už máme vyřízené a připravené. Problém jsme měli s GPS navigací a to jsme řešili s Garminem a tabletem Samsung. Jedeme posádky, které jsme byli v Rusku.

Ahoj. všechny zdraví Karel :spoko

Hi Mark.
Wyjeżdżamy z Czech 25 kwietnia 2013. Jedziemy do Gruzji, Azerbejdżanu i Armenii. Wizy trzeba AZ i AR.Problemem było do uzyskania wizy w AZ, ponieważ potrzebowaliśmy zaproszenie od obywatela lub spółek podróży z AZ. Wizy kupić AR na granicy. Wszyscy mamy rozliczone i gotowe.Problem mieliśmy z GPS i mamy do czynienia z Garmin i Samsung tabletki. Jedziemy ekipę, byliśmy w Rosji.

Hello. wszystkim zdrowia Karel :spoko

majmarek - 2013-03-21, 10:21

ahoj karel
jaką trasą jedziecie? http://maps.google.pl/maps?hl=pl&tab=wl
czy jedziecie przez kraków? pogadam z kolegami może dołączymy do was?
zdrowia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
marek m


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group