Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Zagraniczne - Znaki przynależności państwowej a wrogość

Beras - 2016-03-04, 18:07
Temat postu: Znaki przynależności państwowej a wrogość
Witam

Jestem w trakcie tworzenia sobie w inkscape znaczku na kamperka (na maskę i na tylną ściankę). Moja koncepcja przewiduje bazowanie na szachownicy lotniczej (wzór sprzed 1993 roku czyli od lewego górnego roku - biała obwódka, czerwony kwadrat, biały kwadrat i czerwona obwódka). W awatarach kilku z Was widziałem dość spore znaki bazujące na orle/fladze.

A teraz pytanie. Czy kogokolwiek z Was afiszujących się takimi symbolami spotkały kiedykolwiek za granicą jakieś nieprzyjemności z tego powodu?

O linki do fotek z takimi oznaczeniami mógłbym prosić? Bo muszę resztę użytkowników mojego pojazdu przekonać do tej koncepcji :)

Pozdrawiam

izola - 2016-03-04, 18:23

moja dewiza jest zawsze , jak najmniej się w oko rzucać, ja stojąc przeważnie za free...z tego powodu nawet auto nie myję tygodniami , by wyglądało jak auto "tubylców" :-P integruję się po prostu w dane otoczenie.

Co do flagowania, emblemów itd. to może czasami przeciwników znaleść- tak miał nasz znajomy , połamali mu flagę ...i dobrze że tylko flagę :mrgreen:

MILUŚ - 2016-03-04, 18:26
Temat postu: Re: Znaki przynależności państwowej a wrogość
Beras napisał/a:
...........

A teraz pytanie. Czy kogokolwiek z Was afiszujących się takimi symbolami spotkały kiedykolwiek za granicą jakieś nieprzyjemności z tego powodu?........



Może nie od razu nieprzyjemności :-P ale zdarzyło mi się kłócić z pijanymi facetami którzy w pijackim widzie :pifko2 .........w połączeniu flag ;polskiej i CT-owej , które mam na kamperku podczas wyjazdów ;widzieli ...........RUSKĄ flagę :wow :wow :wow :niewiem:

slawwoj - 2016-03-04, 18:30

Miluś a cóz to za zabudowa ?! Jak żyje to nie widziałem alkowy z tyłu :lol: .
slawwoj - 2016-03-04, 18:34
Temat postu: Re: Znaki przynależności państwowej a wrogość
Beras napisał/a:
Witam

Jestem w trakcie tworzenia sobie w inkscape znaczku na kamperka (na maskę i na tylną ściankę). Moja koncepcja przewiduje bazowanie na szachownicy lotniczej (wzór sprzed 1993 roku czyli od lewego górnego roku - biała obwódka, czerwony kwadrat, biały kwadrat i czerwona obwódka). W awatarach kilku z Was widziałem dość spore znaki bazujące na orle/fladze.

A teraz pytanie. Czy kogokolwiek z Was afiszujących się takimi symbolami spotkały kiedykolwiek za granicą jakieś nieprzyjemności z tego powodu?

O linki do fotek z takimi oznaczeniami mógłbym prosić? Bo muszę resztę użytkowników mojego pojazdu przekonać do tej koncepcji :)

Pozdrawiam


Zajrzyj tu:

http://www.polskaflaga.pl/prawoofladze.html

jakos zapomina się że godło to nie jest pzrysłowiowy obrazek z goła babą i dla godła powinno być godne miejsce zgodnie z przepisem.

Podobnie jak wizerunek Matki Boskiej moim zdaniem nie powinien być noszony w klapie marynarki.

MILUŚ - 2016-03-04, 18:41

slawwoj napisał/a:
Miluś a cóz to za zabudowa ?! Jak żyje to nie widziałem alkowy z tyłu :lol: .


Nie przejmuj się :-P ja też ...........
Prawdopodobnie ktoś u producenta po pijaku odwrotnie wsadził budę na widelec :haha: :haha: :haha:
I chwała mu za to bo mam dzięki temu wygodne wyro małżeńskie nad ogromnym garażem :ok
Mam unikalnego wielbłąda tylnogarbnego marki Burstner 607 T

slawwoj - 2016-03-04, 18:51

ale to jest świetny patent [hura]
MILUŚ - 2016-03-04, 18:54

slawwoj napisał/a:
ale to jest świetny patent [hura]


Tak i nie spotykany.......od trzech lat posiadania wielbłąda nie spotkałem jeszcze choć trochę podobnego :-P
Ale koniec na tym bo zaśmiecamy wątek koledze :bigok

slawwoj - 2016-03-04, 19:01

Kolega, tak jak wielu z nas powinien przemyśleć co to są barwy i godło RP
Wojciechu - 2016-03-04, 19:25

Stojąc w minione wakacje na "asfalcie" w Jarosławcu miałem na lewym lusterku naszą biało czerwoną. Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się , że na jej widok Niemcy stawali zdecydowanie dalej o de mnie. Zawsze pierwsi i przesadnie bardzo głośno mówili dzień dobry. Muszę powiedzieć, że czułem się trochę zażenowany. :spoko
Beras - 2016-03-04, 19:32

Zgodnie z ustawą (art.23) od 1993 Szachownica lotnicza jest w kolorach odwróconych. Ja chcę zastosować znak historyczny. Zresztą szachownica lotnicza jest znakiem sił zbrojnych a nie podpada pod zacytowaną przez Ciebie ustawę.

Dodatkowo zgodnie z art.4 "Barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony, ułożone w dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości, z których górny jest koloru białego, a dolny koloru czerwonego.Przy umieszczaniu barw Rzeczypospolitej Polskiej w układzie pionowym kolor biały umieszcza się po lewej stronie płaszczyzny oglądanej z przodu.Wzór barw Rzeczypospolitej Polskiej zawiera załącznik nr 2".

A żeby jeszcze było ciekawiej ta sama ustawa dopuszcza (art.16 ust.2) "Dozwolone jest umieszczanie na przedmiotach przeznaczonych do obrotu handlowego godła lub barw Rzeczypospolitej Polskiej w formie stylizowanej lub artystycznie przetworzonej."

Po za tym zgodnie z tym myśleniem pasek biało czerwony na znaczku Camperteam również jest oznaką braku poszanowania flagi...

Ale odchodzimy (jak zresztą bardzo często) od meritum. Miluś miał nieprzyjemne doświadczenia (ale w kraju)... Ktoś coś jeszcze? :)

slawwoj - 2016-03-04, 19:34

A flaga CT budzi same pozytywne reakcje i ciekawość . We Włoszech widziałem 2 przypadki jak podchodzili i chcieli zobaczyć co tam na niej jest ( bo nie było wiatru i wisiała).
izola - 2016-03-04, 19:38

...
krzlac - 2016-03-04, 19:39

A ja mam PL na tablicach rejestracyjnych i nie szukam "lepszych" sposobów.
slawwoj - 2016-03-04, 19:44

Beras napisał/a:
Zgodnie z ustawą (art.23) od 1993 Szachownica lotnicza jest w kolorach odwróconych. Ja chcę zastosować znak historyczny. Zresztą szachownica lotnicza jest znakiem sił zbrojnych a nie podpada pod zacytowaną przez Ciebie ustawę.


ale "podpada" pod ustawę z dnia 19 lutego 1993 r.o znakach Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie również jest chroniona.

Nawet Kamil Stoch startując z taką szachownicą musiał uzyskać zgodę Szefa Resortu Obrony

http://wiadomosci.onet.pl...achownica/j46pm

Beras - 2016-03-04, 19:59

Hakuna matata :)
krzlac - 2016-03-04, 20:07
Temat postu: Re: Znaki przynależności państwowej a wrogość
Beras napisał/a:
Moja koncepcja przewiduje bazowanie na szachownicy lotniczej


Ja myślę, że Beras będzie latał.

slawwoj - 2016-03-04, 20:13

Jak Kamil Stoch ?

Jestem ZA

Bronek - 2016-03-04, 20:16

Zbierajmy, papierki, mówmy Dzień dobry, uśmiechajmy się do ludzi.......

Żyjmy bez grzechu, a nie będziemy musieli się spowiadać. :aniolek

W pierwszym przypadku, będziemy jak święci :aniolek

W drugim, trafimy do raju. :aniolek


Emblematy, flagi, znaczki to na końcu, jako przejaw patriotyzmu.

Kibole w naszych barwach demolują, nasze stadiony itp.

Skoro padło takie pytanie, to znaczy, że mamy cykora i brak pewności siebie.. Trudno, trzeba było nie kraść samochodów i nie drzeć mordy po pijaku na kempingach. To by nas szanowali. Co niczego też nie gwarantuje.

A tak po prawdzie, to nalepek nikt nie zauważa jak nie są z gołą babą.
Flaga wystaje, powiewa, to i drażni. :box

Zawsze można trafić na ksenofoba, ultra pariotę/idiotę w każdym kraju.

Ostentacja może kretynów prowokować, obojętnie czy to barwy narodowe czy tęcza.
Znajdzie się nietolerancyjny oszołom, któremu się to nie spodoba. :roll:

Nie musisz za granicę wyjeżdżać.

Bronek - 2016-03-04, 20:56

Każdy znajdzie coś dla siebie.

Ps. Tak mi przyszło..... Dlaczego hiszpański byk atakuje flagę CCCP , to jeszcze rozumiem, ale co na to chińczycy lub marokańczycy?
Zadziera z połową ludzkości. Bydle rogate. Nie pomoże tłumaczenie, że gwiazdek nie ma.

Moim zdaniem nalep sobie co chcesz, jak nie napiszesz Poland, to niewielu skojarzy szachownicę zbarwami narodowymi.


A i czy szachownica BMW, kojarzy się z śmigłem? :spoko

MILUŚ - 2016-03-04, 21:04

Beras napisał/a:
......................

Ale odchodzimy (jak zresztą bardzo często) od meritum. Miluś miał nieprzyjemne doświadczenia (ale w kraju)... Ktoś coś jeszcze? :)


Te doświadczenia były ....... na Cresie w Chorwacji :-P ; pijanymi byli .......Niemcy :-/
Ale największa obrazą dla mnie było......branie nas za ruskich :gwm Ta zniewaga krwi wymaga :box :evil:

kimtop - 2016-03-04, 21:17

Ja też myślałem o jakimś wyróżniku ale nie na samochód,tylko takim, który by nas wyróżniał z tłumu na kempingu gdy np.wyprowadzamy kota. Co myślicie o tym?
Wojciechu - 2016-03-04, 21:21

....a może plakietka insurekcji kościuszkowskiej - Kosynierzy - byłaby dobrym znakiem bojowym na kamperze. Bo to trochę jak BIB i FORMOZA. :szeroki_usmiech
Załoga G - 2016-03-04, 21:24

Obojętnie czy są flagi nalepki czy też cale sztandary na kamperach to i tak na rejestracji mamy przecież PL i chyba nie musimy się tego wstydzić?.

Nie ma reguły kogo i gdzie lubią.
Na granicy Chorwacko-Czarnogórksiej, Niemców brali na bok a do nas powiedzieli "Polska jechać"

MILUŚ - 2016-03-04, 21:27

Niemiaszki nie rozróżniają po prostu mowy polskiej od rosyjskiej :-/
MILUŚ - 2016-03-04, 21:44

izola napisał/a:
Niemiaszki , jak je zwiesz wiedzą co i jak i tobie są przydatne

Jak najbardziej :ok

eMKa - 2016-03-04, 21:48

Trzeba przestrzegać świętej zasady z proporcami, flagami
Wieszasz swoją i kraju w którym przebywasz - :dziadek: albo wcale
Reakcje są bardzo pozytywne.
Rekordowe w Turcji, bo tam kult flagi chyba największy
U mnie z lewej Polska, z prawej kraju w którym przebywam. Aktualnie niestety nic. W Serbii maszty na magnesach poszły precz :niewiem:
zdmuchnęło na autostradzie, tam zawsze wieje

Beras - 2016-03-04, 22:30

prof-os napisał/a:
....a może plakietka insurekcji kościuszkowskiej - Kosynierzy - byłaby dobrym znakiem bojowym na kamperze. Bo to trochę jak BIB i FORMOZA. :szeroki_usmiech


Szczerze mówiąc myślałem o husarskich skrzydłach :-P

Takie piękne zza kabiny na alkowę :lol:

Beras - 2016-03-04, 23:15

izola... Nie znam Cię (przybyłaś po moim exodusie z forum) ale już zdążyłem zauważyć, że należysz do bardziej czepialskiej części towarzystwa... Więc wrzuć na luuuuuzik, OK? Szczególnie, że nic poza porysowaną klapą niemieckiego VANa do dodania w temacie nie masz...
janus - 2016-03-05, 09:01

Powinnaś jednak wcześniej chodzić spać :roll:
slawwoj - 2016-03-05, 09:13

janus napisał/a:
Powinnaś jednak wcześniej chodzić spać :roll:

Tatuś Izoli?

MILUŚ - 2016-03-05, 12:55

Beras napisał/a:
izola... Nie znam Cię (przybyłaś po moim exodusie z forum) ale już zdążyłem zauważyć, że należysz do bardziej czepialskiej części towarzystwa... Więc wrzuć na luuuuuzik, OK? Szczególnie, że nic poza porysowaną klapą niemieckiego VANa do dodania w temacie nie masz...


Daj sobie spokój..........trzeba kobiecinie współczuć :-P .........bo nie wie jaką flagę sobie powiesić :chytry ........nie wie której bardziej ma się wstydzić :haha: :haha: :haha:

Beras - 2016-03-05, 15:15

Izola. Ty naprawdę kobito nie widzisz, że z lekka przeginasz? Chyba Ci :hello brakuje. Jak mówiłem - kopanie z koniem/osłem/mułem (niepotrzebne skreśl) mi do niczego niepotrzebne... Ja już z tego wyrosłem. :poddaj:
kubryk1 - 2016-03-05, 15:39

Ludzie! Czy każdy temat na tym forum musi doprowadzać do osobistych wycieczek? Czy nie potraficie rozmawiać na zadany temat bez dogryzania sobie nawzajem?
SlawekEwa - 2016-03-05, 15:46

No tak po wykasowaniu swoich postów izola wyszła na :aniolek :haha:
Wojciechu - 2016-03-05, 15:47

- Panna Nikt- ........
.......... " uważał, że nie ma w ogóle normalnych ludzi, że ci normalni to wariaci, którzy bardzo dobrze udają normalnych. A wariatami ludzie nazywają tych, którzy nie umieją udawać, albo nie mają siły udawać, a także tych, którym nie zależy, żeby coś udawać". :haha: :spoko

ZEUS - 2016-03-05, 15:55

SlawekEwa napisał/a:
No tak po wykasowaniu swoich postów izola wyszła na :aniolek :haha:

tak to wygląda... ale, kto śledził ten temat (i śledzi inne :szeroki_usmiech ) ten wie co zostało wykasowane... a sam fakt wykasowania :-/ niewiele zmieni w odbiorze/postrzeganiu/ocenie...

slawwoj - 2016-03-05, 17:33

ZEUS napisał/a:
[ tak to wygląda... ale, kto śledził ten temat (i śledzi inne :szeroki_usmiech ) ten wie co zostało wykasowane... a sam fakt wykasowania :-/ niewiele zmieni w odbiorze/postrzeganiu/ocenie...


A ty taki oceniacz to jesteś z zamiłowania , z przyzwyczajenia czy może z ramienia jedynie słusznej partii ?

zbyszekwoj - 2016-03-05, 18:15

Panowie, kobitki maja trochę większe prawa , bo na forum to rodzynki.Spuście powietrze. :hello
ZEUS - 2016-03-05, 18:53

slawwoj napisał/a:
ZEUS napisał/a:
[ tak to wygląda... ale, kto śledził ten temat (i śledzi inne :szeroki_usmiech ) ten wie co zostało wykasowane... a sam fakt wykasowania :-/ niewiele zmieni w odbiorze/postrzeganiu/ocenie...


A ty taki oceniacz to jesteś z zamiłowania , z przyzwyczajenia czy może z ramienia jedynie słusznej partii ?

a tak jaśniej, o co Ci chodzi to możesz napisać? bo nie bardzo wiem co widzisz w moim poście niestosownego... :-/ odniosłem się do postu SławekEwa, Ciebie się nie czepiam i Ciebie też proszę byś tego bez powodu nie czynił... :roll:

Bronek - 2016-03-05, 21:40

SlawekEwa napisał/a:
No tak po wykasowaniu swoich postów izola wyszła na :aniolek :haha:


U mnie kobiety zawsze są na piedestale. :bukiet:


Fachowo to inaczej się nazywa, ale niech będzie piedestał.

Ad rem: :shock: Miałem rację chyba, bowiem problem tkwi w niektórych "sierioznych" do bólu egzystencji PPiK. :mrgreen:

ZEUS - 2016-03-05, 22:41

izola napisał/a:
jak i nie dla ZEUS by się profilował śledzenien i ocenianiem tego tematu jak i innych(jego wpis)

i za taką bezpośredniość lubię Ciebie izola :bukiet: Twoja aktywność na Forum potwierdza, że sama dajesz sobie radę i nie potrzebujesz nadgorliwych adwokatów... a w kwestii oceniania treści postów to każdy ma do tego prawo (oczywiście bez agresji, i z zachowaniem kultury) a Ty - można by rzec... jesteś ekspertem :spoko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group