Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Indywidualne - WYJAZD NA NARTY KILKUDNIOWY W FERIE SZKOLNE 12-25.02.18

bartxt1 - 2018-01-02, 18:47
Temat postu: WYJAZD NA NARTY KILKUDNIOWY W FERIE SZKOLNE 12-25.02.18
Cześć

Planuje wybrać sie z rodzinką l.40 2+1 camperkiem na kilkudniowy wyjazd narciarski w to miejsce
https://www.google.pl/map...data=!4m5!3m4!1
Miejscówka jest mi znana i dobrze postrzegana. Trasy bardo fajne zróznicowane a co najważniejsze bez kolejek przy wyciągach. A cały ośrodek nie powala cenami jak Janskie.Ł czy Splind.M.Jest tam sporo miejsca do postawienia samochodu i kilka w około budynków hotelowo gastronomicznych.
Z racji że jestem początkującym camperowiczem raźniej by nam było w towarzystwie 2 camperowca narciarza.

Pozdrawiam :spoko

KACPERKI 2 - 2018-01-02, 19:41

Hej.
Wybieram się na kilka dni i zarówno termin jak i miejsce mi pasuje. Moje plany co do daty wyjazdu są w okolicy 21-go ale nie chcę jeszcze się deklarować na 100%. Bedę śledził Twój wątek i odezwę się bliżej ferii. Z przyjemnością zapatruję się na opcję spotkania i spędzenia kilku dni jakoś trochę razem :spoko

Jurek121175 - 2018-01-03, 09:46

My też w podobnym terminie (ferie :mrgreen: ) wybieramy się z dzieciakami (15 i 10 lat) na narty ;) Bliżej terminu się określimy gdzie podążymy :kamp :ski:
dziwaczek - 2018-01-03, 10:39

My planujemy od 15.01 na razie staneło na Zieleńcu. 2+2(duże dzieci)
marcinPK - 2018-01-03, 10:44

pięknie Bartxt... moje okolice... mało ludzi doskonałe warunki i dobre ceny...

W okolicy jest wiele innych wyciągów do wyboru, Ski Miroslav, Branna , Ostruzna, Kouty, Petsikov, Ramzova, no i Praded, tam zdecydowanie na górę, choćby na jeden dzień !!!....

Warunki można doglądać na stronie z kamerkami

http://www.holidayinfo.cz/pl/maplocs

wybierając po prawej region Jesioniki....

Polecam również bardzo przytulny ośrodek Bohemaland w Zlotych Hoorach z ogrodzonym terenem parkingowym na całym ośrodku, kameralnie i przytulnie tuż obok wyciągu.prcina

andi at - 2018-01-03, 12:25

Marcin zapomniałeś o termach :oops:

https://www.google.com/ma...7.1980471?hl=pl

http://goracezrodlo.pl/cz7.php

Teraz mogą jechać :haha:

Nasi jada tu https://www.google.hu/sea...=chrome..69i57&{google:bookmarkBarPinned}sourceid=chrome&{google:instantExtendedEnabledParameter}{google:omniboxStartMarginParameter}ie=UTF-8

a na narty dojeżdżają do Czech

MisioKRAK - 2018-01-03, 14:47

A ja dla odmiany i udowadniając że każdy z nas jest inny...
W tym terminie mysle ruszyc nad wybrzeże; )
Prawdopodobnie będziemy ruszali na północ popoludniu 10.02 wiec na wybrzeżu najwczesniej pod wieczór 11.02
I to raczej wybrzeże Gdańskie...później myślimy przejazd na zachod i spowrotem...Może nam się uda byc do 24.02...ale to bliżej terminów będę pisał i w odpowiednim topiku. Pierwszy tydzień będziemy jechali 2+pies, drugi tydzień 2+1(14lat) +pies
Z tego co widzieliśmy na sylwestrowym wyjeździe, fajnie jest określać kolejne noclegi, a za dnia często się grupa rozjeżdżała (ciężko jest tak to ogarnąć by wszystkim plan dnia leżał)..nocleg góra 2x w tym samym miejscu.

bartxt1 - 2018-01-03, 17:46

Jurek121175 napisał/a:
My też w podobnym terminie (ferie :mrgreen: ) wybieramy się z dzieciakami (15 i 10 lat) na narty ;) Bliżej terminu się określimy gdzie podążymy



No to jest i ziomal z okolic. U mnie syn ma 14 lat wiec miał by fajne towarzystwo. Jak miesjcówka odpowiada to zapraszam ,może uda sie pojechać razem. :lol:

bartxt1 - 2018-01-03, 17:51

Cytat:
Hej.
Wybieram się na kilka dni i zarówno termin jak i miejsce mi pasuje. Moje plany co do daty wyjazdu są w okolicy 21-go ale nie chcę jeszcze się deklarować na 100%. Bedę śledził Twój wątek i odezwę się bliżej ferii. Z przyjemnością zapatruję się na opcję spotkania i spędzenia kilku dni jakoś trochę razem :spoko


Więc oberwujemy :ok . A kolega Agat to skąd? Zjeżdzający czy zimowy turysta?

KACPERKI 2 - 2018-01-03, 18:24

Zdecydowanie zjeżdżający :szeroki_usmiech a ferie mamy w tym samym terminie. Mi wszystko pasuje w zakresie miejsca. Tam faktycznie w promieniu niewielu kilometrów jest wiele górek do pozjeżdżania. Dawno nie byłem w Pecu a bardzo tam lubię za to nie lubię Szpindla. Można zatem fajnie spędzać wspólnie wieczory a w dzień jeździć gdzie kto lubi.
Ja najprawdopodobniej będę wyjeżdżał 21-go ale nie chciałbym aby ktokolwiek układał swoje plany pod kontem mojej osoby czy deklaracji. Natomiast jeżeli będziecie w podobnym terminie to z przyjemnością się do Was odezwę i podłączę. :spoko

marcinPK - 2018-01-03, 19:38

Agat chyba źle odczytałeś intencje bartx"ea... nie do Pecu koło śnieżki, ale w góry Opawskie i Jesioniki, czyli Głuchołazy Jesionik Praded i okolice...
KACPERKI 2 - 2018-01-03, 19:47

Dobrze odczytałem i wiem gdzie chce jechać. Napisałem że przecież każdy może za dnia jechać sobie tam gdzie chce a na noc wracać na miejsce postoju. Wiem że Pec to nie całkiem blisko ale też nie jest to dla mnie niemożliwe. Przyznam też że górska dojazdówka pow 50 km to też już nic fajnego...
Z resztą... Wszędzie można pojeździć. Byle był śnieg i dobry nastrój :spoko

marcinPK - 2018-01-03, 20:17

kruca... nie rozumiem dlaczego piszesz o dojeżdżaniu 50 km.... bo w Jesionikach stoisz zaraz przy stoku, masz nocne jeżdżenia do 21szej, a potem siedzisz w knajpce przy czeskim pifku... knedlikach albo grzańcu, od rana nigdzie nie jedziesz... chyba, że z nartami wyciągiem na górę, albo leczysz kaca... to są moje tereny, piękne i klimatyczne, zimą co chwila na nartach biegowych, zjazdowych, albo rowerek górski w pozostałym czasie... troszkę nie poznane trasy, ale dobrze bo bez tłumów.... zresztą chodzą mi po głowie nieustannie pomysły na Zloty...ale jeszcze nie teraz...
KACPERKI 2 - 2018-01-03, 20:24

Piszę tylko dlatego że wiele lat nie byłem w Pecu a po prostu to miejsce lubię.
Ale nie zamierzam nikogo namawiać ( nawet samego siebie :shock: ) żeby tam jechać.
Chcę jechać "po prostu na narty" i chętnie podłączę się w jakiejś części pod kogoś. Tym bardziej że jadę sam.
Dlatego piszę że mi wszystko pasuje ( i termin i miejsce i wszystko ) tyle że nie chciałbym aby ktokolwiek kierował się mną realizując swój program. To ja się dopasuję o ile dam radę. Tylko tyle. :spoko

tolo61 - 2018-01-03, 23:52

Witam
Fajne miejsce do którego my jeżdzimy, to Rokytnice nad Jizerou
Łysa Góra i Horni Domki / tutaj bylismy tylko raz /
Parkingi przy wyciągu ,a te dalej oddalone z transportem bezpłatnym pod wyciąg
Z Poznania przez Legnicę ok 300km przez Wrocław ok 340km
:spoko

bartxt1 - 2018-01-04, 21:17

dziwaczek napisał/a:
My planujemy od 15.01 na razie staneło na Zieleńcu. 2+2(duże dzieci)


No to skoro dzieci duże to może zmienisz datę. U mnie w grę wchodzi tylko przerwa szkolna

dziwaczek - 2018-01-04, 22:27

No my mamy właśnie ferie od 15.01 :?
KACPERKI 2 - 2018-01-05, 13:03

Hej.
Wygląda na to że moje ( nasze ) plany uległy zmianie a zatem szykuje się jakoś tak:
1. Miałem jechać sam a chyba pojedziemy we dwoje ( 40 + )
2. Miałem jechać po 21-wszym a wygląda na to że pojedziemy 16-go po południu i zostaniemy w górach do niedzieli 21-go.

Jeżeli pokryją nam się daty z Waszym planem to możemy jechać przez Poznań i dalej razem :spoko

bartxt1 - 2018-01-08, 16:40

Podaje termin w którym zakładm wyjazd to 12- 18 .02.18.
nie wiem jeszcze tylko ile dni. Miejscówka ta co przed tem ,lub jesli ktos mnie namówi to inna :lol:

KACPERKI 2 - 2018-01-08, 16:53

bartxt1 napisał/a:
Podaje termin w którym zakładm wyjazd to 12- 18 .02.18.


Podałeś datę ( zakres )pobytu w górach czy w którymś z tych dni planujesz wyjazd z domu?

bartxt1 - 2018-01-08, 17:46

Agat napisał/a:
Podałeś datę ( zakres )pobytu w górach czy w którymś z tych dni planujesz wyjazd z domu?



No własnie .. Jeszcze nie jestem doprecyzowany. Może w niedzielę ,może z poczatkiem tygodnia. na ta chwilę jeszcze nie postanowiłem na sztywno. Ale mozemy to domówić :)

KACPERKI 2 - 2018-01-08, 18:50

No więc ja na 90 % będę ruszał we wtorkowe popołudnie ( 16 stycznia ). Jeżeli data i tempo jazdy około 100 km/h Ci pasuje, to możemy pojechać razem bo mi jechać przez Poznań może pasować. A jak nie to można po prostu spotkać się na miejscu. Twoja propozycja na narty jest jak dla mnie OK. Na tej dokładnie górce co prawda nie byłem ale w okolicy trochę zjeździłem i wiem czego się spodziewać. Zatem na trochę razem możemy postać/pojeździć/pobawić.
My będziemy wracali najprawdopodobniej w niedzielę rano.

Wieluniak_1 - 2018-01-08, 21:40

kurde też mam ochotę skoczyć kamperkiem . Ja bym dojechał 19 stycznia wieczorkiem i wracał w niedzielę. Jeśli oczywiście można?
KACPERKI 2 - 2018-01-08, 21:52

bartxt1 napisał/a:
Jeszcze nie jestem doprecyzowany. Może w niedzielę ,może z poczatkiem tygodnia.


Tośmy się dogadali hehehe ja o styczniu Kolega o lutym ale jedziemyyyyyyyyyyyy że aż aż :spoko

Wieluniak_1 napisał/a:
Ja bym dojechał 19 stycznia wieczorkiem i wracał w niedzielę. Jeśli oczywiście można?


Jak dla mnie można. We dwójkę będzie raźniej :mikolaj

frykas1 - 2018-01-08, 23:19

Siemka . Też się wybieramy kamperem na narty,padło na Szczyrk warunek śnieg .
Chcemy wyjechać z warszawa 14/01 . :spoko

dziwaczek - 2018-01-09, 07:51

frykas1 napisał/a:
Siemka . Też się wybieramy kamperem na narty,padło na Szczyrk warunek śnieg .
Chcemy wyjechać z warszawa 14/01 . :spoko


My jedziemy od 14.01 do Zieleńca tam zawsze jest śnieg. Zapraszamy może z nami pojeździe :szeroki_usmiech

KACPERKI 2 - 2018-01-09, 08:25

Ja właśnie siedzę i przeglądam gdzie by tu pojechać... Zieleniec też rozważam więc kto wie... A że bardzo dawno w Zieleńcu nie bylem to można by pojeździć ;-)
frykas1 - 2018-01-09, 19:36

dziwaczek napisał/a:
frykas1 napisał/a:
Siemka . Też się wybieramy kamperem na narty,padło na Szczyrk warunek śnieg .
Chcemy wyjechać z warszawa 14/01 . :spoko


My jedziemy od 14.01 do Zieleńca tam zawsze jest śnieg. Zapraszamy może z nami pojeździe :szeroki_usmiech

podaj nr tel do siebie albo zadzwoń do mnie 602 794 231

Simbus - 2018-01-09, 20:53

frykas1 napisał/a:
Siemka . Też się wybieramy kamperem na narty,padło na Szczyrk warunek śnieg .
Chcemy wyjechać z warszawa 14/01 . :spoko


Możesz polecić jakąś miejscówkę na kampera w Szczyrku ?

frykas1 - 2018-01-09, 22:05

Simbus napisał/a:
frykas1 napisał/a:
Siemka . Też się wybieramy kamperem na narty,padło na Szczyrk warunek śnieg .
Chcemy wyjechać z warszawa 14/01 . :spoko


Możesz polecić jakąś miejscówkę na kampera w Szczyrku ?

Jeszcze nie byłem :spoko

Simbus - 2018-01-11, 20:42

frykas1 napisał/a:
Simbus napisał/a:
frykas1 napisał/a:
Siemka . Też się wybieramy kamperem na narty,padło na Szczyrk warunek śnieg .
Chcemy wyjechać z warszawa 14/01 . :spoko


Możesz polecić jakąś miejscówkę na kampera w Szczyrku ?

Jeszcze nie byłem :spoko


Rok temu będąc osobówką w Szczyrku w zimę, rozglądałem się za fajną miejscówką dla kampera jednak nic szczególnego nie wpadło mi w oko...dlatego pytałem czy jedziesz w ciemno czy może jednak masz coś wypatrzone :)

Wieluniak_1 - 2018-01-15, 18:16

Mnie się klarują już mocniej plany na weekend. Wyjazd w pt po pracy, powrót niedzielę wieczorkiem. Kierunek Zieleniec, Pec pod Sniezką lub Czerwone Siodło (miejscówka z tego wątku).
Czarna Góra odpada wstępnie bo tam ma być impreza RadiaZet - może być masa ludzi.
Ktoś obiera podobny kierunek?

JHJKi - 2018-01-16, 13:19

A u nas taka sytuacja. Zaczęło padać w nocy i ciągle pada. Pozdrawiamy z Zieleńca :spoko
dziwaczek - 2018-01-16, 16:08

W Zielencu jest super, stoimy razem w kilka kamperków, obsługa parkingu przyjazdna, nikt się Nas nie czepia, kibelek dla kota niedaleko, prądu puki co nam starcza, odpalenie na godzinę pojadu nikomu nie przeszkadza.
Z minusów droda dojazdowa nie odśnieżona ale przejezdna, w nocy słychać armatki śnieżne i ratraki.
Miejsce godne polecenia.

eler1 - 2018-01-16, 16:53

CT z Wesołej jest w Siennej. :spoko
bartxt1 - 2018-01-16, 17:01

:ok
Gratuluje panowie Super to wyglada :spoko .
Mam nadzieje ze i mi dopisze towarzystwo i nie bede osamotniony na parkingu :(

Wieluniak_1 - 2018-01-16, 20:47

jeśli można zapytać to kiedy i gdzie śmigasz?
bartxt1 - 2018-01-16, 21:00

Wieluniak_1 napisał/a:

jeśli można zapytać to kiedy i gdzie śmigasz?


Takjak pisałem wczesniej, zakładajac ten post :lol: Cervonohorskie sedlo termin po 12.2 w wielkopolskie ferie. Dołaczysz?

Rawic - 2018-01-17, 14:30

[/quote]
do Zieleńca tam zawsze jest śnieg. [/quote] he, he, he zawsze śnieg he,he,he, prawie zawsze to jest śnieg w Bukowinie Tatrzańskiej, tamtejsi górale mawiają, że w Bukowinie to jest 8 miesięcy zimy a reszta to już samo lato. No i z Bukowiny blisko do Zakopanego na skoki Króla Kamila a na narty do Jurgowa. :spoko

eler1 - 2018-01-17, 14:50

[quote="Rawic"]
Cytat:

do Zieleńca tam zawsze jest śnieg.

Moja siostra była ze trzy lata pod rząd w Zieleńcu i zawsze wiało , pochmurno (mgliście) i mrożnie przynajmniej takiego miała farta :lol:

drwoy - 2018-01-17, 15:30

http://podroze.onet.pl/na...sce-2017/3fzscy

Poczytajcie tu jest prawie wszystko o nowościach w Szczyrku i pozostałych ośrodkach.
Może komuś się przyda.

http://podroze.onet.pl/na...sce-2018/4j8f8y
_________________
Pozdrawiam Woytek

Wieluniak_1 - 2018-01-17, 20:49

pytaie do tych co w Zieleńcu: jak pogoda? czy są opady śniegu ? jak warunki drogowe na drogach dojazdowych do Zieleńca (jeśli wiecie)?.
Zastanawiam sie nad wyjazdem do Zieleńca w pt wieczorem, ale stan dróg mnie martwi.

JHJKi - 2018-01-17, 20:57

Generalnie da się przejechać, chociaż trzeba uważać. Były wypadki i korki na drogach dojazdowych, ale dzisiaj ekipa wyjechała bez probemu. Najbezpieczniej mieć ze sobą łańcuchy, bo pada od doby z małymi przerwami.
JHJKi - 2018-01-17, 21:15

[quote="eler1"]
Rawic napisał/a:
Cytat:

do Zieleńca tam zawsze jest śnieg.

Moja siostra była ze trzy lata pod rząd w Zieleńcu i zawsze wiało , pochmurno (mgliście) i mrożnie przynajmniej takiego miała farta :lol:

Czy to znaczy że nie było śniegu i nie dało się jeździć czy że trudne warunki były? :)

dziwaczek - 2018-01-18, 08:32

Sniegu jest aż nadto, jeździliśmy wszędzie (wszystkie trasy są otwarte) a na wet można jeździć po lesie i po polach. Niema kolejek do wyciągów, szczególnie po południu.
Droga dojazdowa jest trudna - trzeba osrożnie jechać.

Wojciechu - 2018-01-18, 09:00

Ale macie fajnie. Bardzo żałuje, że nie nauczyłem się jeździć na nartach, na łyżwach całkiem, całkiem, a na deskach niestety. ;) :spoko
dziwaczek - 2018-01-18, 10:42

Trzeba sie nauczyć natrek ja sie nauczyłem niedawno. Z dziś, my się zbieramy, warunki dobre głównie śnieg naturalny, ludzi nie za dużo. Obsługa parkingu bardzo miła i przyjazdna i chętnie przyjmują kamperki. A minusy to chyba tylko kwestja zakupów - są dwa sklepy alkoholu w bród ale spożywki nie za dużo i drogo jest. Knajpki jak najbardziej w porządku. Wypożyczenie nart ok 35zł ale nie wszędzie. My braliśmy dwa komplety buty i narty na trzy dni, Pan nas policzył za 170zł.
Polecamy i my tu wracamy.

eler1 - 2018-01-18, 14:27

JHJKi napisał/a:

Czy to znaczy że nie było śniegu i nie dało się jeździć czy że trudne warunki były? :)

śnieg był tylko pogoda do d...py

eler1 - 2018-01-18, 15:15

JHJKi napisał/a:
Generalnie da się przejechać, chociaż trzeba uważać. Były wypadki i korki na drogach dojazdowych, ale dzisiaj ekipa wyjechała bez probemu. Najbezpieczniej mieć ze sobą łańcuchy, bo pada od doby z małymi przerwami.

Więc dla kamperka dojazd słaby ? Bez łańcuchów do Zieleńca wcale bym się nie wybrał nawet osobówką z jednym napędem nie mówiąc o kamperze.

KACPERKI 2 - 2018-01-18, 15:52

Czy ktoś może napisać jak wyglądają OBECNIE warunki drogowe na dolnym śląsku oraz ogólnie warunki w Zieleńcu?
Prognozy i ostrzeżenia o silnym wietrze i intensywnych opadach są w necie a auto zatankowane w blokach stoi - ino odpalać i jechać ale...

Koledzy będący w Zieleńcu - podpowiedzcie :?

LukF - 2018-01-18, 17:55

Simbus napisał/a:
frykas1 napisał/a:
Siemka . Też się wybieramy kamperem na narty,padło na Szczyrk warunek śnieg .
Chcemy wyjechać z warszawa 14/01 . :spoko


Możesz polecić jakąś miejscówkę na kampera w Szczyrku ?


Witam,
Ponieważ byłem już w Szczyrku w tym sezonie narciarskim (mam dość blisko wiec na razie autem osobowym) ale sprawdziłem, że jest miejsce na kampera np. w dwóch miejscach.
W nowym SON na parkingu pod gondolą widziałem kampera na zdjęciu na forum skionline.pl, link tutaj, popatrz na zdjęcie kolegi bolec z postu z 23.12.2017 :
https://www.skionline.pl/...arski/?page=154

Inna propozycja bliżej centrum Szczyrku ale też w okolicy wyciągu. Chodzi mi o kanapę należącą do COS na Skrzyczne:
Wis-a-wis dolnej stacji tej kanapy jest spory nowy dyskonty spożywczy ( przy samej drodze ) a za jego plecami jest duuuuży parking szutrowy. W sezonie zimowym jest płatny, ale chyba w granicach rozsądku :lol:

W obu wypadkach warunkiem jest przejechanie po zmroku czyli po zamknięciu wyciągów. Wtedy znajdziesz tam miejsce postojowe. Ale to chyba dotyczy prawie wszystkich zimowych miejscówek dla kampera pod wyciągami narciarskimi 8-)
Powodzenia :spoko

JHJKi - 2018-01-18, 20:22

Drogi białe, w rej chwili przestało padać i zaczeło wiać. Narazie mocno, ale nie buja mocno kamperem. Była też chwial grozy, bo w całym Zieleńcu przez ok. 5 min nie było prądu, ludzie na stokach i w knajpach i nagle ciemno. Świeże zdjęcie. A co do przejezdności dróg to nie wiem, narazie parkujemy.
dziwaczek - 2018-01-18, 20:39

My wyjechaliśmy z Zieleńca dziś ok 12 droga do Dusznik dość zaśnieżona ale spoko po wolutku da się. Łańcuchy no my nie mieliśmy :idea daliśmy radę na oponach letnich, łańcuchach w speryu i trytkach :szeroki_usmiech - następny wyjazd zimowy będziemy lepiej przygotowani.
Za Dusznikami drogi czarne, wieje bardzo obecnie stoimy pod Hotelem Aqua Zdrój whttp://aqua-zdroj.pl w Wałbrzychu - jutro Zamek Książ.

W nocy wiało mocno w pewnym momencie poczuliśmy dziwny zapach (spalony papier plastik) - wyłaczyłem na chwilę piec. Dziś rano robłem inspekcjię kamperka (strat niema anteny wytrzymały) przydymił sie w trakcie orkanu Fryderyk wylot z trumy.

KACPERKI 2 - 2018-01-19, 07:54

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jednak ze względu na złe prognozy odpuściłem góry. Jako substytut po raz pierwszy w życiu wybrałem stoki Kaszub i Warmii. No cóż... Piję poranną kawę i patrzę na górkę... Dla opisania tego co czuję użyję cytatu z filmu p.t Chłopaki nie płaczą.

"No i co? Są bunkry?


Bunkrów nie ma... Ale też jest zaje.... ście"

Tyle że Laska miał zioło i mogło mu się podobać a ja... tylko kawę mam :mrgreen:

Ale idę jeździć... :haha:

Roberto - 2018-01-19, 12:58

No ładnie. Elbląska górka Ci się nie podoba :?: :diabelski_usmiech
Pogadamy wieczorem :spoko

RenLuk - 2018-01-21, 10:46

Witam wszystkich.Czy możecie napisać gdzie w Zieleńcu opróżnialiście kota .
Pozdrawiam

dziwaczek - 2018-01-21, 12:33

Przy parkingu jest ogólno dostępna ogrzewana toaleta, taki mały szary budynek z żółtym paskiem pod dachem, po prawej przy wypożyczalnich nart.
RenLuk - 2018-01-21, 12:58

Jeśli chodzi o wodę to jest hydrant po prawej stronie budynku (Bida z Nędzą) ja z niego korzystałem tydzień temu.

Pozdrawiam

pagand - 2018-01-22, 21:42

Myśmy wrócili z Janskich Lazni w Czechach. W porównaniu z Zieleńcem: parking bez błota, z możliwością podłączenia pod prąd, z dostępem do toalet i prysznica 24h, płatny za całość 170 koron za dobę. Trasy: najkrótsza jest dłuższa niż najdłuższa w Zieleńcu, przygotowane lepiej niż w Zieleńcu. Ceny karnetów: przy rodzinie 2+2 dokładnie tyle samo, bo w Zieleńcu nie ma karnetów rodzinnych, a dwunastolatek płaci jak dorosły.
I mimo, że Zieleniec traktuję sentymentalnie, z rożewnieniem wspominając lata szczeniackie, to teraz z rodziną, a tym bardziej camperem, wybieram Czechy... Pisałem do Stowarzyszenia Zieleniec, do władz gminy, do kilku właścicieli hoteli/pensjonatów w Zieleńcu - nikt nie jest zainteresowany stworzeniem infrastruktury dla camperów (postawienia kilku słupków z prądem), a o przygotowaniu/odremontowania parkingu głównego nie wspominając... Szkoda.

Rawic - 2018-01-22, 21:49

pagand napisał/a:
I mimo, że Zieleniec traktuję sentymentalnie, z rożewnieniem wspominając lata szczeniackie, to teraz z rodziną, a tym bardziej camperem, wybieram Czechy...
i właśnie teraz dowodzisz watahą
DI STEFANO - 2018-01-23, 06:54

dziwaczek napisał/a:
przydymił sie w trakcie orkanu Fryderyk wylot z trumy.



aby nie mieć takich sensacji czas zmienić dostawcę gazu bo wciska zabrudzony.
Gdy tego nie zrobisz to czeka cię uciążliwe czyszczenie i spore wydatki.
Miałem tak kilka lat temu.
Teraz mam spoko, sprawdzony sprzedawca i......propan, tylko propan przez cały rok.

dziwaczek - 2018-01-23, 07:14

DI STEFANO napisał/a:
dziwaczek napisał/a:
przydymił sie w trakcie orkanu Fryderyk wylot z trumy.



aby nie mieć takich sensacji czas zmienić dostawcę gazu bo wciska zabrudzony.
Gdy tego nie zrobisz to czeka cię uciążliwe czyszczenie i spore wydatki.
Miałem tak kilka lat temu.
Teraz mam spoko, sprawdzony sprzedawca i......propan, tylko propan przez cały rok.


Mam czysty propan, to nie kwestja gazu tylko silnego wiatru - zaburza spalanie, a grzać trzeba było mimo wiatru bo zimno. Dostawca sprawdzony od lat.

Rawic - 2018-02-04, 21:06

Byliśmy osobówką w Małe Ciche, ale ono ani małe ani ciche, wręcz tłoczne , gwarne i ciasne, łańcuchy mogą się przydać. Miejsce dla kampera trudne. :spoko
Jurek121175 - 2018-02-05, 13:12

My wyjazd około 13-go i raczej jednak Zieleniec lub Czarna Góra. W piątek 16-go spotykamy się ze znajomymi w tamtych okolicach, aby wspólnie spędzić weekend :kamp :ski:
RenLuk - 2018-02-06, 11:38

A MY w dwa kamperki 9 lub 10 kierunek Zieleniec.Pozdrawiam
brams - 2018-02-06, 16:14

Był z Was ktoś na tych stokach?

15-ego :kamp2 i się nad tym regionem :roll: .

Jurek121175 - 2018-02-06, 16:26

RenLuk napisał/a:
A MY w dwa kamperki 9 lub 10 kierunek Zieleniec.Pozdrawiam


Do kiedy planujecie zostać w Zieleńcu :?:

marcinPK - 2018-02-06, 16:26

brams napisał/a:
Był z Was ktoś na tych stokach?

15-ego :kamp2 i się nad tym regionem :roll: .


Witaj to są moje pagórki, całe jesioniki... wszystko mogę Tobie opowiedzieć dokładnie telefonicznie... nie mniej ni więcej, tylko zapraszam w te urocze i nie tłumne tereny

RenLuk - 2018-02-06, 17:08

Jak będzie pogoda sprzyjała i nie zamarzniemy to do czwartku .
brams - 2018-02-06, 21:42

marcinPK, ok, zadzwonię w p.tygodniu. :spoko

A tak na już - można tam pokamperowac na parkingu?

marcinPK - 2018-02-06, 22:22

na wszystkich w tych okolicach, ale polecę Ci lepsze wyciągi niż to co wybrałeś... generalnie wszystkie wyciągi pracują dziś pełną parą, śniegu dużo, ludzi niewiele. na kamerkach można sobie pozaglądać, wybierając rejon Jesioniki, potem miejscowość i przegląd dnia w prawym rogu.... bardzo fajne są Kouty nad desną, klimatyczne Cervenohorskie, ostre Filipovice, fajna Ramzowa, moje ulubione na Pradziadzie, nie gorsza Ostruzna i Premyslov, na terenie zamkniętym ogrodzonym z domkami camp jest Pricna w Zlatych Horach... jest co wybierać, że fiu fiu... pogadamy przez tel....
http://www.holidayinfo.cz/pl/camera/kouty_nd

a tutaj na kolacyjkę... https://www.google.pl/map...77!4d17.2249371

bartxt1 - 2018-02-06, 23:18

marcinPK

Ale wszyscy parcie na ten zieleniec mają :? chyba na te krótkie górki :szeroki_usmiech
Ja jakoś ekipy nie moge zmontowac na Czechy :(
Może kolega brams by sie zdecydował.

Ja w każdym razie jade we Wtorek . Zimowe gumki już założone + biżuteria na pace :ok

Jurek121175 - 2018-02-07, 08:14

Wybraliśmy jednak górki po polskiej stronie, ponieważ mam w załodze początkującą osobę . W Zieleńcu i Czarnej byłem, widziałem, jeździłem i dla tej osoby wiem, że będzie OK.
:kamp :ski: :mrgreen:

bartxt1 - 2018-02-07, 08:40

Jurek121175 napisał/a:
Wybraliśmy jednak górki po polskiej stronie, ponieważ mam w załodze początkującą osobę . W Zieleńcu i Czarnej byłem, widziałem, jeździłem i dla tej osoby wiem, że będzie OK.


HeHe . Tam też sa tzw. ośle łaczki dla poczatkujących i bez kolejek. A dodatkowo dobry czeski browar na stoku :pifko .

Przekonaj znajomych i cisniemy :lol:

brams - 2018-02-07, 09:27

bartxt1, kolega brams jest absolutnie zdecydowany! :szeroki_usmiech

Z tym, że lubi wygodę, a co za tym jedzie, wprost uwielbia stoki z wielopakami.

Innymi słowy nie lubię orczyków, choćby stoki były nie wiem jak jakie. ;)

Marcin, ta knajpka wygląda niezwykle apetycznie.

Jurek121175 - 2018-02-07, 09:46

brams napisał/a:
wprost uwielbia stoki z wielopakami


A co Was tak ciągnie na te Czechy :szeroki_usmiech
W Zieleńcu też są "wielopaki" :lol:

brams - 2018-02-07, 18:51

Co mnie ciągnie do Czech? 2 litrowe Ducato, a konkretnie około 150KM. :mrgreen:

Daleko dalej nie jest...

Lubię Zieleniec, ale Czechy lubię też. A teraz jeszcze Marcin dołożył do ognia, nie znam tamtego rejonu, pono są termy, parkowisko zdarma.

Knedliki z dziczyzną zapijane Budwajzerem też są. Oni mnie rozumieją, ja rozumiem Czechów.

Żytko nie umieratko, Pane Jiří z Jiříkova! :ok

Jurek121175 - 2018-02-08, 11:51

No to przyjemności :kamp :ski: :ski: :pifko
brams - 2018-02-09, 20:55

I vice Wersal, dużo śniegu, mało przeciwników z nartami. :spoko

Po dzisiejszej pogawędce z Marcinem jedziemy w dwie kamperzyce z Poznania.
Cel: Karlov albo Kouty.
Albo oba cele. :bigok

drwoy - 2018-02-09, 21:21

[quote="marcinPK"]na wszystkich w tych okolicach, ale polecę Ci lepsze wyciągi niż to co wybrałeś... generalnie wszystkie wyciągi pracują dziś pełną parą, śniegu dużo, ludzi niewiele. na kamerkach można sobie pozaglądać, wybierając rejon Jesioniki, potem miejscowość i przegląd dnia w prawym rogu.... bardzo fajne są Kouty nad desną, klimatyczne Cervenohorskie, ostre Filipovice, fajna Ramzowa, moje ulubione na Pradziadzie, nie gorsza Ostruzna i Premyslov, na terenie zamkniętym ogrodzonym z domkami camp jest Pricna w Zlatych Horach... jest co wybierać,

Napisz proszę kilka zdań o miejscówkach pod wyciągiem. Czy można legalnie nocować?

Znam te miejsca ale w letniej porze. Chętnie bym tam pojeździł ze dwa, trzy dni.

bartxt1 - 2018-02-10, 10:52

drwoy napisał/a:
Napisz proszę kilka zdań o miejscówkach pod wyciągiem. Czy można legalnie nocować?

Znam te miejsca ale w letniej porze. Chętnie bym tam pojeździł ze dwa, trzy dni.



Ja wybrałem Cervonohorskie sedlo. https://www.google.pl/map...38!4d17.1540724 Jest tam duży parking w centralnym miejscu a dokoła niego apartamenty restauracja i hotel.W zeszłym sezonie jak byłem z wycieczką widziałem tam 3 kampery rozlokowane w różnych miejscach. Co wiecej nie było tłoczno a i stoki nie oblężone bez kolejek i dobrze przygotowane
Dodatkowo w hotelu można też korzystać z basenu i sauny :) https://www.hotelchs.eu/11242/wellness/
Zawsze możesz dołaczyć, startujemy wtorek rano :spoko

marcinPK - 2018-02-12, 15:40

https://www.youtube.com/watch?v=FRcZeHAnSYc kuty...czyli 3050m odcinek zjazdowy + bliskość cervonochorskiego spa i saun... dobry wybór...
https://www.youtube.com/watch?v=vBQEp5oMoUk

jeden minus to kouty nie są tanie w całodziennym skipasie, bo SKI Miroslaw, Branna czy Ramzowa jest o 200 KCs tańsza, a nocne śmiganie od 17-21 to tylko 200 KCs np na Miroslavie

drwoy - 2018-02-15, 09:53

bartxt1 napisał/a:
drwoy napisał/a:
Napisz proszę kilka zdań o miejscówkach pod wyciągiem. Czy można legalnie nocować?

Znam te miejsca ale w letniej porze. Chętnie bym tam pojeździł ze dwa, trzy dni.



Ja wybrałem Cervonohorskie sedlo. https://www.google.pl/map...38!4d17.1540724 Jest tam duży parking w centralnym miejscu a dokoła niego apartamenty restauracja i hotel.W zeszłym sezonie jak byłem z wycieczką widziałem tam 3 kampery rozlokowane w różnych miejscach. Co wiecej nie było tłoczno a i stoki nie oblężone bez kolejek i dobrze przygotowane
Dodatkowo w hotelu można też korzystać z basenu i sauny :) https://www.hotelchs.eu/11242/wellness/
Zawsze możesz dołaczyć, startujemy wtorek rano :spoko


Dziękuję za zachętę. Wszystko wskazuje na to, że w niedzielę rano dojadę na kilka dni. Może jeszcze będziecie to się spotkamy.

bartxt1 - 2018-02-15, 20:58

KOLEGO drwoy :spoko
Tak sie składa ze zaplanowaliśmy powrót w sobotę po jazdach, wiec raczej szanse na spotkanie marne. Ale przynajmniej zwolni sie dla Ciebie moja fajna osłonięta miejscówka :ok

Teraz krótko o samej miejscówce.
dotarlismy ok 14 wtorek, po krótkiej obczajce postawiłem camperka za budynkiem gospodarczym tak ze cały bok jest osłoniety od wiatru. tego dnia nie wybierałem sie na stoki lecz spikojnie obczajałe teren co i z kąd.
pierwsza nocka ok. ale bojler niezadzałał ciagle czerwona dioda.za oknem -11 w aucie na noc 17-18st/c.
Nastepngo dnia problem bo pozamarzały odpływy w aucie :evil: aw zbiorniku nie.
walka, uadłao sie rozmoroźić po godz bycia pod autem :(
w drugą nockę zdmuchneło płomien i obudziłem się z zimna zaledwie 10st/c w środku
teraz już z górki bo samochód przestawiany w większym spadem i zaczoł działać bojler :lol:
samo spanie. Cisza jak makiem zasiał żadnych ratraków i armatek i generalnie spokojna okolica bo mało klubów i innych takich.

Co do samego jeżdenia Poprostu super . A z resztą co będę dużo pisał o warunkach sami popatrzcie :szeroki_usmiech












wiec sami widzicie Cool 8-) w przypadku pytań koego drwoy smiało dzwon
tel 512363554

Pozdrawiam :spoko

drwoy - 2018-02-15, 21:07

No to trochę zmarzliście, ale przygody się pamięta - choć nie zazdroszczę. Tereny zjazdowe wyglądają super, choć nie myślałem, że taki mróz. Mam już za sobą zimową przygodę w Austrii (XII) i było ok. No cóż, wszystkiego przewidzieć się nie da.
Będę chciał zaparkować w sobotę wieczorem, by uniknąć porannego tłoku na parkingu w niedzielę.
Dziekuję za ofertę pomocy i informacje. Pewnie skorzystam z okazji i wykonam telefon - może w sobotę.
Przyjemności na stoku dla załogi.

brams - 2018-02-16, 21:04

bartxt1, my jeździmy po sasiedzku, w Koutach. :spoko
marcinPK - 2018-02-22, 21:00

łoj Brams... już się martwię, czy Was tam zasypało, roztopy porwały, internet zabrali, koła ukradli... żadnych dalej wieści... trzeba montować ekipę ratunkową... ech, a tak miło w domciu przy kominku...
brams - 2018-02-22, 22:41

Bo lekko nie było. ;)
Fajne miejsce do kamperowania, ale następnym razem z pewnością Karlov.
A trasy dziwne. Niebiesko-czarne. :mrgreen:

bartxt1 - 2018-03-03, 14:18

Żeby nie było że fotki tylko na fb :ok Z szczególną dedykacją dla tych co wybrali nieco bardziej znane miejscowości :spoko















Pozdroowki :bigok

drwoy - 2018-03-03, 14:51

Potwierdzam super miejsce do pojeżdżenia. A i miejscówka niezła.
bartxt1 - 2018-03-03, 16:03

Cytat:
Potwierdzam super miejsce do pojeżdżenia. A i miejscówka niezła.


Prawda Wojtku :ok :spoko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group