Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Kamperowanie - Kamper & narty !

Jarosław69 - 2008-09-29, 22:14
Temat postu: Kamper & narty !
Było już o karawaningu zimowym.
Chcę założyć wątek typowo "narciarski".
Proszę się podzielić informacjami gdzie udało się wam połączyć te dwa żywioły.
Tzn kamper pod stokiem w fajnym przystosowanym do tego miejscu+narty i koooopa śniegu. :kamp
Sorki.Brakuje wersji "zimowej" ikonki.
Czyli Słowacja,Czechy i dalej Francja może Szwajcaria lub Włochy....
W zeszłym roku pod stokiem w Białce stał 1szy śmiałek kamperkiem z familią.
Totalny żywioł.
Duże brawa dla niego.
W tym roku my zamierzamy dokonać takiego czynu.
Kto ma już "inicjację" zimową za sobą??

eler1 - 2008-09-29, 22:37

Jarosław69 napisał/a:
W zeszłym roku pod stokiem w Białce stał 1szy śmiałek kamperkiem z familią.
Totalny żywioł.
Duże brawa dla niego.
W tym roku my zamierzamy dokonać takiego czynu.
Kto ma już "inicjację" zimową za sobą??
rok temu też tam stałem :mrgreen:
Jarosław69 - 2008-09-29, 23:00

Eler jakie plany w tej kwestii w tym roku? Jeśli mogę zapytać...
eler1 - 2008-09-29, 23:11

na dzień dzisiejszy brak, po zmianie kampera brak opon zimowych oraz wiek mojej najmłodszej pociechy 4miesiące trudno mi się określić czy zdecyduje się na zimowy wyjazd w tym sezonie :spoko
eeik - 2008-09-29, 23:51

O w Białce też staliśmy, ale w marcu - zamknięcie sezonu

Też chętnie poczytam - zwłaszcza Słowacja

CrazyJack - 2008-10-01, 18:57

W tym roku w styczniu byliśmy w Austrii w Tyrolu.
Pojechaliśmy nowym kamperkiem, ponieważ obawialiśmy się czy nasz 21letni staruszek da rade.

Tej zimy planujemy wyjazd naszym staruszkiem :) początkowo gdzieś bliżej...

Zdjęcie z Huben, niedaleko jest basen z wodami termalnymi gdzie można zatrzymać się na nocleg kamperem.

koko - 2008-10-02, 19:27

Bardzo Fajne miejsce to Borowiec na Słowacji w promieniu 100m Baseny Termalne
Wyciąg Krzesełkowy i przyzwoity Campink odległość od Zakopanego 20 km

artycha1 - 2008-10-08, 10:20

W tym roku miałem dwa takie wyjazdy do Czech. Pierwszy na tydzień w styczniu. Nie mogliśmy znaleźć kwatery blisko stoku, więc w weekend po przyjeździe spaliśmy w samochodzie, a na kwaterę przenieśliśmy się od poniedziałku. Okazało sie, że to całkiem fajne i na kolejnym wyjeździe w lutym poszliśmy krok dalej. Było kiepsko ze śniegiem, więc co 2 dni zmienialiśmy miejsce, raz śpiac w samochodzie raz na kwaterze. W naszym kamperku nie mamy łazienki, dlatego nie odcinamy się od kwater, ale spotykaliśmy ludzi którzy cały czas spali w kamperach. Najfajniejsze miejsce to Horni Misecky. Saliśmy też w Roketnicach, Herlikowicach i pod Cerna Hora. Trzeba tylko sprawdzać czy parking nie jest zamykany na noc.
Dorota i Robert - 2008-10-12, 22:46

Od kilku lat spedzamy urlop zimowy (narty) w kamperze.
Stoimy na parkingach pod wyciagami. W poludniowym Tyrolu (Wlochy) jestesmy mile widziani.
W Tyrolu (A) nie wolno stac poza campingami . Nie znaczy to, ze nie stajemy i nocujemy np. w Obergurgel. Po wybraniu terenow narciarskich wysylam maila do danej miejscowosci z zapytaniem o mozliwosc spedzenia u nich urlopu narciarskiego z wlasnym kamperem(wybieram miejsca, gdzie nie ma campingu). Trzykrotnie dostalam mila odpowiedz, ze oni niestety nie maja campingu, ale na duzym parkingu przy wyciagu...
Wydrukowana odpowiedz biore ze soba. Do tej pory nie musialam jej nikomu pokazywac.
O Wolkenstein pisalam w Planach na 2008 - Zima.

Jarosław69 - 2008-11-24, 22:51
Temat postu: Kamper i narty!!
No i się zaczęło.
Jest śnieg,narty czekają.
Pytanie jak połączyć przyjemne z jeszcze przyjemniejszym.
Austria i Włochy lub Francja to nie problem.
Ale kto ma doświadczenia u nas lub najbliższych sąsiadów?
Brak miejsc w Polsce gdzie można kamperem przy stoku mieć wodę,prąd itp.
Powstają Camperparki więc może nadchodzi czas dla duetu kamp+deseczki.
Jak to wygląda w waszych doświadczeniach?
Może się ktoś pochwali..... :idea

pawel67 - 2008-12-30, 09:26

Praktyka nie potwierdza brak miejsc w Polsce. Oczywiście tych oficjalnych brak. Całe Podhale to jedynie camping "Pod Krokwią" (gdzie właśnie jestem). Poprzednie dni spędziłem w Białce (Kotelnica), Małe Ciche, Czerwienne (Budz). Stałem przy samym stoku. Na nart 30 metrów. Podpięcie do prądu za parę zł lub gratis (np Budz gdy właściciel dowiedział się że będziemy jeździć na jego wyciągu. Woda w knajpce obok, toaleta także (czynne do 24.00). Czego potrzeba więcej ? Na marginesie - na zakończenie użyczyli traktora aby wyciągnąć nasze campery. Natomiast należy pod wyciąg przyjechać bardzo wcześnie lub późno wieczorem. W środku dnia parkingi są bardzo zatłoczone, co w połączeniu ze śniegiem praktycznie uniemożliwia manewry.

Na zachętę kilka zdjęć z wyciągu Budz w Czerwiennym.







Pawcio - 2009-01-01, 16:22

Wow Pawwel67- patrząc na te zdjęcia to normalnie aż się chce :wyszczerzony: :haha: :wyszczerzony:
pawel67 - 2009-01-01, 22:07

Zapraszam na Podhale :ok
Już od Nowego Targu zaczyna się ładna zima.

Jarosław69 - 2009-01-02, 17:55

Dzięki za info.Dopiero teraz odczytałem.
W tym czasie sprawdziłem temat.
Byłem w Białce na Horników Wierch.
-18 i dało rady.
1 dzień bez prądu Ok ale później już mus z prądzikiem. :spoko

pawel67 - 2009-01-04, 12:37

Nawet spotkałem jedno LMC - Twój ?


Jarosław69 - 2009-01-04, 21:23

Świat jest mały.
Tak tam jest moje wozidlo.
To był pierwszy dzień.
Pozdrawiam :spoko

Pawcio - 2009-01-04, 21:29

Jarosław69 napisał/a:
Świat jest mały.


Góra z górą się nie zejdzie, a kamper z kamperkiem :lol: ...

pawel67 - 2009-01-05, 04:12

:spoko
Pawcio - 2009-01-18, 16:06

Wprawdzie na zimowe szaleństwa do Krynicy wybraliśmy się osobóweczką, to jednak bez kamperowych akcentów oczywiście się nie obyło :lol: .
Dla narciarzy Krynica-Zdrój a konkretnie Jaworzyna Krynicka jest bardzo ciekawym punktem zaczepienia. Kolej Gondolowa na szczyt, kilka tras zjazdowych (wieczorkiem oświetlanych) z dobrej jakości wyciągami orczykowymi lub krzesełkowymi czyni to miejsce bardzo atrakcyjnym do popełniania białego szaleństwa. Kamperka można ustawić zaraz przy dolnej stacji kolejki, a z podłączeniem do prądu w jednej z kilku wypożyczalni lub barku podejrzewam nie byłoby problemu.

kaimar - 2009-03-01, 16:13

Wybieramy się na trzy dni w tym tygodniu (środa-piątek) na narty do Białki Tatrzańskiej. Oczywiście kamperem. Ponieważ nigdy nie byłem w Białce, proszę o radę gdzie najlepiej stanąć kamperkiem. Dobrze aby w pobliżu było miejsce z prądem do załatwienia. Przyjazd planuję we wtorek wieczorem. A może ktoś też się wybiera?
Sławek B - 2009-03-01, 18:03

O Białce tu:
http://www.camperteam.pl/...opic.php?t=3569

Ja planuję wyjazd na czwartek, piątek i sobotę ale do Korbielowa. Czy ktoś tam był kamperkiem?

kimtop - 2009-03-01, 18:11

Wróciłem wczoraj z Białki.
Kamperem to jedynie pod Kotelnicą (były dwa).Do innych stoków trudno by było dojechać (wąsko i dużo śniegu,można ugrzęznąc). Musisz się ustawić koło wypożyczalni nart lub jakiejś budki i od nich złapać prąd. Myślę że można spróbować jeszcze na Kaniówce

kaimar - 2009-03-05, 22:15

Jestem w Białce, stoję pod Kotelnicą, do wyciągu 50m. Prąd bez problemu z wypożyczalni. Miejsca rzeczywiście duuużo, a parkingi dosyć równe.
eler1 - 2009-03-06, 08:52

kaimar napisał/a:
Jestem w Białce, stoję pod Kotelnicą, do wyciągu 50m. Prąd bez problemu z wypożyczalni. Miejsca rzeczywiście duuużo, a parkingi dosyć równe.
powodzenia my też mieliśmy być ale nie dojechaliśmy przez gnoja 16 lat :zastrzelic
Pawcio - 2009-03-06, 19:24

kaimar napisał/a:
Jestem w Białce, stoję pod Kotelnicą, do wyciągu 50m.


A jak tam warunki narciarskie ?

eler1 napisał/a:
powodzenia my też mieliśmy być ale nie dojechaliśmy przez gnoja 16 lat


???

eler1 - 2009-03-06, 20:53

Pawcio napisał/a:
???
gnój - to kierowca bez uprawnień pod wpływem alkoholu lub narkotyków, złodziej samochodu, samobójca który w nas wjechał
Marek - 2009-03-06, 23:17

Eler jak ochłoniecie to na spokojnie opisz. Współczuję
Marek

Pawcio - 2009-03-07, 11:25

eler1 napisał/a:
gnój - to kierowca bez uprawnień pod wpływem alkoholu lub narkotyków, złodziej samochodu, samobójca który w nas wjechał


Łoj... Niewesoło. Mam nadzieję, że Wam nic się nie stało.

eeik - 2009-03-07, 13:02

Eler moje zdanie jest jakie jest, nie chcę publicznie bo dość jednoznaczne jest.

Ważne , że jest jak jest, bo mogłoby być strasznie.
A "gnojka" :zastrzelic :zastrzelic :zastrzelic bym własnręcznie.

prezesuu - 2009-03-07, 16:27

eler1, bardzo mi przykro, ale najważniejsze, że Wam się nic nie stało. :spoko
SlawekEwa - 2009-03-07, 19:23

Nam również jest bardzo przykro, że tak się stało ale Opatrzność nad Wami czuwała.
eler1 - 2009-03-08, 21:35

Dziękuję wszystkim za wsparcie - czujemy się w miarę a resztę czas pokaże -

Chciałem szczególnie podziękować za pomoc M. Kalinin :roza: :roza: :roza:

ps. dziękuję za telefony od przyjaciół z ofertą pomocy i troską :spoko

ARCADARKA - 2009-03-08, 21:40
Temat postu: ARCADARKA
witaj
teraz dopiero dotarłem do tej wiadomości , przykre jesteśmy z wami :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group