Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Kupujemy kampera - Zakup pierwszego kampera

aga00315 - 2022-01-29, 19:04
Temat postu: Zakup pierwszego kampera
Cześć Wszystkim :spoko

jestem tu nowa i zwracam się do Was z prośbą o ocenę kilku kamperów które nam wpadły w oko. Z głównych założeń to chcemy alkowę która będzie miała garaż i przewiezie minimum 5 osób.

Jesteśmy zieloni jeśli chodzi o sprawdzenie i wybór kampera więc wszelkie wskazówki mile widziane. Jeśli chodzi o sprawy mechaniczne mąż jest w stanie zweryfikować ale o zabudowach nie ma pojęcia.


https://www.olx.pl/d/ofer...0&sliderIndex=7

Najbardziej podoba nam się ten kamper lecz sprzedający wydaje się nieco podejrzliwy i mam wrażenie ,że coś chce ukryć. Dziś mąż z nim rozmawiał i na pytanie czy się zgadza na sprawdzenie auta w serwisie powiedział ,że nie. Tu mamy bardzo duże obawy kupić kampera którego nie jesteśmy w stanie sprawdzić.

https://www.otomoto.pl/of...-ID6Ef9D6.html?

Opis wydaje się obiecujący a kamper zadbany ale wprowadzając dane do bazy cepik auto wyświetla się jako VAUXHALL MOVANO co chyba świadczy ,że kamper był kiedyś anglikiem i jest po przeróbce. Czy w tym kierunku warto iść? Cena wydaje się dość wysoka jak na auto z taką historią.

https://www.olx.pl/d/ofer...html#3474f41faa

Tu mamy blisko jak i do poprzedniego, ale cenowo wydaje się nam mocno wygórowane.

https://www.otomoto.pl/of...r-ID6E6O1T.html

Czy to jest fabryczna zabudowa która ma inny kolor auta?


Cały czas śledzimy rynek ale wybór jest bardzo mały, najbardziej podoba nam się ten pierwszy fiat ale nie wyobrażamy sobie zakupu bez wcześniejszego sprawdzenia. Jako drugi jest ten opel ale sprawa przeróbki i ceny odstrasza.

Będę wdzięczna za wszelkie Wasze opinie :pifko

Banan - 2022-01-29, 19:31

aga00315 napisał/a:
Dziś mąż z nim rozmawiał i na pytanie czy się zgadza na sprawdzenie auta w serwisie powiedział ,że nie.

To od razu odpuść sobie tego kampera. :evil:

Jak mam Ci coś doradzić: po zdjęciach bardzo trudno jest ocenić stan faktyczny.
Najlepiej jest podjechać z kimś kto ma trochę pojęcia na ten temat. Tego, którego Ci odradzam, mógłbym sam jechać i go ocenić, bo to w Chojnowie, jakieś 30km od Bolesławca, ale w tej sytuacji mija się z celem. Chyba, że się będziesz bardzo upierać :diabelski_usmiech

aga00315 - 2022-01-29, 19:51

Banan, Odpuszczam, pewnie musi być coś z nim nie tak jeśli sprzedający aż tak obawia się inspekcji.
W tygodniu podjedziemy obejrzeć te dwa kampery które mamy po sąsiedzku.

mus - 2022-01-29, 20:03

Witam
Jedno jest pewne , jakikolwiek będziecie kupować musicie go zważyć wcześniej , uwzględniając przy tym poziom paliwa , wody. Zobaczycie ile wam zostanie na Wasze 5 osób i bagaż..
Pozdrawiam

aga00315 - 2022-01-29, 21:08

Z tego co czytam to wszystkie tak duże kampery są przeładowane więc idąc tym tropem nic nie kupimy. Męża postaram się odchudzić ale to i tak nie wystarczy :wyszczerzony:
kimtop - 2022-01-30, 09:17

aga00315 napisał/a:
kamper był kiedyś anglikiem i jest po przeróbce.


Raczej nie. Brytole jeżdżą kamperami w wersji europejskiej.
Co innego przyczepy

zbyszekwoj - 2022-01-30, 10:08

Ostatni wydaje sie najsolidniejszy.
sterciu - 2022-01-30, 10:39

Ten pierwszy wydaje mi się ze już był wystawiony ponad rok temu do sprzedania , tak mi się kojarzy po tych zdjęciach z rowerami. Jeżeli to ten to jego masa własna z tego co pamiętam była stosunkowo wysoka i zostawało bardzo niewiele ładowności.

Tego VAUXHALL MOVANO by trzeba było dobrze sprawdzić bo kiedyś kupiliśmy karman`a który w dowodzie miał wpisane jako marka model vw transporter (a powinna być marka wpisana jako Karman) i jak go dokładnie po VINie prześwietliliśmy to okazało się , że auto w 2015 z fabryki wyjechało jako 5 osobowy blaszak... a był to normalny kamper z alkową... Po dwóch latach od wyjazdu z salonu w niemczech miał szkodę całkowitą na 15tys euro i w tym samym roku trafil do pl i tu już był odrazu jako kamper zarejestrowany... Także dokładnie sprawdzić auto to podstawa , u nas wyszło to po sprawdzeniu najpopularniejszym AutoDNA ,raport kosztowal coś koło 50zł, a pózniej tylko w aso potwierdziliśmy co im wychodzi po nr vin.

Co do innego koloru kabiny niż zabudowa to rózni producenci rózne malowania stosowali , my mamy fabrycznie kabinę niebieską, a zabudowa jest biała , aczkolwiek jest zrobione przejście kolorystyczne na zabudowie tez z niebieskiej na białą....

aga00315 - 2022-01-30, 11:27

sterciu, Dzięki za podpowiedź. Samochód pierwotnie był przystosowany do ruchu prawostronnego oraz kod lakieru wychodzi czerwony :-/
aga00315 - 2022-01-30, 11:29

Producent OPEL Model MOVANO
Typ paliwa DIESEL Pojemność silnika [cm3] 2464
Kraj producenta NIEMCY Rok modelowy 2007
Kod koloru lakieru 74U Kolor lakieru VICTORY RED (02)
Seria A Data produkcji 2008
Kod silnika G9U650 Silnik 2.5 CDTI
Typ silnika DIRECT INJECTION Norma emisji spalin EURO 4
Moc silnika 74÷107KW
(101÷146HP)
Układ kierowniczy PRAWOSTRONNY
Kod skrzyni biegów M73 Typ skrzyni biegów MANUALNA
Skrzynia biegów TRANSMISSION MAN
6 SPD, RENAULT,
O/DRIVE
Kod tapicerki XXQD Fabryka USICAUMPUNKI
Rynek przeznaczenia WIELKA BRYTANIA Układ cylindrów R - RZĘDOWY
Doładowanie silnika TURBO Generacja I
Segment VANY Numer seryjny pojazdu 337239
Liczba cylindrów 4 Liczba zaworów 16
Liczba biegów 6 Kraj wytworzenia FINLANDIA

aga00315 - 2022-01-30, 11:32

74U KOLOR PODSTAWOWY KAROSERIA
EXTERIOR, VICTORY RED (02)
A97 KONTROLA ZAMKA, WEJŚCIE ZDALNE
WEJŚCIE, BEZ OCHRONY PRZED
KRADZIEŻĄ
AE0 FOTEL PASAŻERA PASAŻER, ŁAWKA
BEDFORD
AJ3 SYSTEM OGRANICZEŃ FOTEL,
NIESKŁADANY, KIEROWCA
C41 SYSTEM HVAC NAGRZEWNICA, POWIETRZE
Z ZEWNĄTRZ Z NAWIEWEM
C6R WSKAŹNIK GVW 7,720 LBS/3,500 KG
CU9 KRAJ ZJEDNOCZONE KRÓLESTWO D8I CZUJNIK PRĘDKOŚĆ POJAZDU (D8I)
EE7 KOŁO PODSTAWA 141 INCH/3,578 MM F23 SYSTEM ZAWIESZENIA TYŁ, TAPERED LEAF
SPRĘŻYNY STALOWE
JL9 SYSTEM HAMULCÓW PWR, PRZÓD I TYŁ
TARCZE, PRZEDNIE I TYLNE KOŁA
LZP SILNIK DIESEL, 4 CYL, 2.5L, CRI, RENAULT,
HO
M73 PRZEKŁADNIA MAN 6 SPD, RENAULT,
O/DRIVE
NT4 SYSTEM EMISJI EEC 05
P34 OPONY I KOŁA ZAPASOWA R21 WYSOKOŚĆ DACHU STANDARDOWA
RHD PROWADZENIE POJAZDU PRAWORĘCZNE
PROWADZENIE/ KIEROWNIAC PO PRAWEJ
UC1 PRĘDKOŚCIOMIERZ MILE
W1A RADIO DODATKI, MONTOWANE RADIO BEZ
TELEFONU
Y95 MARKA VAUXHALL

aga00315 - 2022-01-30, 11:34

Dobrze rozumiem, że był to zwykły bus który został przerobiony na kampera?
sterciu - 2022-01-30, 12:31

Jeżeli wyjechał z fabryki jako zwykły bus to jedyne co przychodzi do głowy to przeszczep , albo dostał nr vin z innego auta albo był po szkodzie całkowitej , kabina ocalała , odcieli od reszty i doczepili do zabudowy. Takie ja miałem doświadczenie które opisywałem , auto oberwało w tył , kabine odcieli i jacyś MAGICY połaczyli to z zabudową która pewnie pochodziła z nielegalnego zródła lub tez po jakimś aucie w którym kabina nadawała się na złom...
aga00315 - 2022-01-30, 13:43

Jesteśmy po oględzinach tego opla. Jak dla nas tragedia :shock: :shock: :shock:

Wszystko z raportu się potwierdziło, auto było kiedyś czerwonym busem w wersji Angielskiej i zostało przerobione na kampera. Po pierwotnym kolorze czerwonym są ślady a nowe malowanie wykonane niedbale z zaciekami po malowaniu na kolor biały.

Wnętrze wymaga odświeżenia, są uszczerbione elementy, wszędzie coś się znajdzie.

Biorąc pod uwagę powyższe, nie wiem czym kierował się właściciel podczas wyceniania swojego kampera :?: :?: :?:

Kazik II - 2022-01-30, 14:14

Pragnienie posiadania pierwszego kampera jest wielkie i ja to rozumiem. Ale najważniejsze to zachować zimną krew i spokojnie czekać. Minie miesiąc, dwa albo i trzy i w końcu coś sensownego się trafi. Co do tych renówek to wydaje mi się, że design tej szoferki jest już taki trochę niedzisiejszy. Znacznie lepiej prezentują się fiaty i pochodne z tych roczników - czegoś takiego raczej bym szukał. To są naprawdę sprawdzone konstrukcje, nieprzypadkowo ducato i pochodne od lat zajmują pierwsze miejsca w sprzedaży dostawczaków. Cena tego fiata z Chojnowa, ja rozumiem że ceny poszybowały - ale 165 tysiaków za 2008 rocznik :shock: :shock:
aga00315 - 2022-01-30, 14:57

Kazik II napisał/a:
Pragnienie posiadania pierwszego kampera jest wielkie i ja to rozumiem. Ale najważniejsze to zachować zimną krew i spokojnie czekać. Minie miesiąc, dwa albo i trzy i w końcu coś sensownego się trafi. Co do tych renówek to wydaje mi się, że design tej szoferki jest już taki trochę niedzisiejszy. Znacznie lepiej prezentują się fiaty i pochodne z tych roczników - czegoś takiego raczej bym szukał. To są naprawdę sprawdzone konstrukcje, nieprzypadkowo ducato i pochodne od lat zajmują pierwsze miejsca w sprzedaży dostawczaków. Cena tego fiata z Chojnowa, ja rozumiem że ceny poszybowały - ale 165 tysiaków za 2008 rocznik :shock: :shock:


Szukamy już kilka miesięcy i powoli tracimy nadzieje na zakup czegoś sensownego z pewnych rąk. W ostatnim czasie nowych ogłoszeń brak a jak już się coś pojawi to z kosmiczną ceną albo z niepewną historią.
Obawiam się ,że na wiosnę ceny będą wyższe i nic nie kupimy na sezon albo zdesperowani kupimy jakiś złom :oops:

Fiata z alkową i garażem stawiamy na 1szym miejscu ale z braku wyboru poszukiwania rozwinęły się na to co jest dostępne.

sterciu - 2022-01-30, 15:06

Renault faktycznie wnętrze to ma juz takie trochę "niedzisiejsze"...

Kazik II napisał/a:
To są naprawdę sprawdzone konstrukcje, nieprzypadkowo ducato i pochodne od lat zajmują pierwsze miejsca w sprzedaży dostawczaków. Cena tego fiata z Chojnowa, ja rozumiem że ceny poszybowały - ale 165 tysiaków za 2008 rocznik :shock: :shock:


Fiaty i pochodne zajmują pierwsze miejsca w sprzedaży głownie przez cenę , nie ma co się oszukiwać , jak szukałem jakiś czas temu busa do firmy to i rozmyślałem nad ducato i nad crafterem lub sprinterem , niestety cena tych drugich za podobna konfiguracje i podobna wielkość była o przeszło 40 tys zł droższa przy kupnie nowego auta...

DC - 2022-01-30, 21:36

Witam. Zakup pierwszego kampera obowiązkowo z osobą która ma pojęcie o tych sprzętach. Naszego pierwszego oglądał mechanik i od strony technicznej było wszystko ok. ale nie sprawdziliśmy szczelności i potem wyszło :-/
Jak najbardziej polecam Renault, w zeszłym roku przesiedliśmy się z nowszego Ducato i jesteśmy mile zaskoczeni. Trochę kupiliśmy z przypadku a wyszło że jest bardziej komfortowy, kabina wspólnie opracowana z Iveco tylko w Renault silnik jest w poprzek i jest bardzo łatwy dostęp, przy podobnej zabudowie z alkową francuz pali ok. 1.5 l mniej na 100km. od Fiata a ma podobny silnik 2.5, Fiat 2.3
Zabudowa to już inna bajka i tylko szukać, sprawdzać, macać, wąchać :wyszczerzony:
Poszukajcie kogoś ze swojej okolicy na forum kto się zna i na pewno Wam pomoże . :spoko

Kazik II - 2022-01-30, 22:19

aga00315 napisał/a:
Szukamy już kilka miesięcy i powoli tracimy nadzieje na zakup czegoś sensownego z pewnych rąk

Poprzedni mój kamper nie był specjalnie udanym zakupem, kupiłem trochę w pośpiechu bo było tuż przed wakacjami. Potem dłuuuugo rozglądałem się za czymś lepszym i, szczerze mówiąc też byłem już trochę zniechęcony po pół roku bezowocnych poszukiwań. I w końcu traf, jest coś interesującego i to nawet niedaleko. I kupiłem i mam i jestem zadowolony. A więc nie tracić nadziei, czekać, szukać i wam w końcu coś się trafi, czego serdecznie życzę :spoko

aga00315 - 2022-02-14, 11:53

Witajcie ponownie :spoko

Pojawił się interesujący nas kamper :

https://www.olx.pl/d/ofer...html#b7bb49b97e

będę wdzięczna za inspekcję sprzed ekranów :)

Banan - 2022-02-14, 13:45

Cytat:
2900 kg masa własna, całkowita 3490 kg, 6 osób do jazdy

I to wszystko, co można zabrać na pokład :shock:
Coś mi się wydaje, że były kombinacje z DMC :spoko

aga00315 - 2022-02-14, 14:10

Banan, Podróżować będzie 4 max 5 osób. Na obecną chwile pasażerowie ważą 160/210kg w zależności od załogi. Ile zazwyczaj ważą kampery takiej wielkości? Liczymy się z tym ,że będziemy trochę przeładowani ale te 600kg ładowności wydaje się akceptowalne
aga00315 - 2022-02-14, 15:58

Mąż rozmawiał z właścicielem, kamper jest cały czas w użytku nawet zimowym. Sprzedający zapewnia ,że zabudowa jest sucha i ogólnie kamper nie wymaga żadnego wkładu finansowego. Wagowo wychodzi 3400kg z koniecznym wyposażeniem do podróżowania z pełnym zbiornikiem wody i z 1/3 baku paliwa. Wkrótce mam dostać więcej zdjęć.
NINED - 2022-02-14, 16:14

Raczej odwrotnie z tymi płynami....
aga00315 - 2022-02-14, 17:55

NINED, przekazuje co mówił właściciel. Podczas ważenia miał pełen zbiornik wody bodajże 100l i 1/3 zbiornika paliwa oraz cały sprzęt z którym podróżuje ( garnki,sztućce,stoliki itp)
Komplecik - 2022-02-14, 18:19

aga00315 napisał/a:
NINED, przekazuje co mówił właściciel. Podczas ważenia miał pełen zbiornik wody bodajże 100l i 1/3 zbiornika paliwa oraz cały sprzęt z którym podróżuje ( garnki,sztućce,stoliki itp)

Mam prawie identycznego Granduca 3360 prawie na pusto.
Zdaje się że rozmawiałem z mężem, jak będziecie jechać oglądać tego na Śląsku podjedzcie zobaczycie dla porównania do Krakowa, nie namawiam oczywiście ;)

Socale - 2022-02-14, 19:08

aga00315 napisał/a:
NINED, przekazuje co mówił właściciel.
...
te 600kg ładowności wydaje się akceptowalne
...

Hm... właściciel czy sprzedający?
Faktura marża :idea
Bardzo dobra propozycja kol. Komplecik, obejrzenie bez zobowiązań a wiedza za darmo. Gdybym miał wybierać, wybrałbym z pewniejszego źródła niż od pośrednika który powie wszystko co chcesz usłyszeć.
.
Kamper fajny, mi się nawet i ten układ podoba i ma śliczną alkowę, kiedyś byłem fanem alkowy i myślę że nadal jestem bo to najbliżej integry w najniższym pułapie cenowym.
O cenie już nawet nie gadam bo w głowie się nie mieści ale obniżek już nie będzie i trzeba się z tym pogodzić.
.
Nie licz na to że załadujesz 600kG i zmieścisz się w DMC, koniecznie na wagę węglową.

LukF - 2022-02-14, 19:28

Powinno się napisać:
Nie 600kg ładowności lecz po załadowaniu będzie 600kg nadwagi :bigok

Kazik II - 2022-02-14, 20:35

Mi ten kamper bardzo się podoba, szczególnie z zewnątrz ma efektowny wygląd. Wnętrze pomyślane raczej dla rodziny 2+2. A jak panna Aga się postara i jeszcze dorobi sobie dwójkę, to też od biedy się zmieszczą :haha: Faktura vat marża to zapewne sprowadzony przez handlarza, który opłaca wszystko i daje auto gotowe do rejestracji.
Z tymi masami coś jest nie tak. Bo w ogłoszeniu zapewne chodzi o masę własną 2900kg i dopuszczalną 3490kg (czemu akurat tyle a nie 3500?). Ale jeśli, jak twierdzi sprzedawca na wadze z gratami, wodą i niewielką ilością ON wychodzi 3400 to coś jest nie tak - chyba że wozi tam pościel z ołowiu i 20 butli z gazem na zapas :mrgreen: . Z handlarzami często jest tak, że sami nie wiedzą, co wypisują w ogłoszeniach, więc na miejscu trzeba poprosić o podjechanie na jakiś złom i sprawdzić "organoleptycznie".

Komplecik - 2022-02-14, 21:14

Alkowy, integry, pełne/zimy, ogólnie kampery powyżej 7m są ciężkie lub bardzo ciężkie, realne wagi to 3850kg lub 4250kg gotowe do drogi w pełni zalane z kompletną załogą.
;)

aga00315 - 2022-02-14, 23:24

Gdzieś kiedyś czytałam ,że większość kamperów jest mocno przeładowana. Każdy wspomina o przeładowanym kamperze a pewnie sam takim jeździ :lol:

Z uwagi na wiek dzieci, charakter pracy jak i początek przygody kamperowej na początku planujemy podróżowanie po Polsce i tu mam nadzieje ,że będzie łatwiej się dogadać ze służbami lub omijać trasy podwyższonego ryzyka.

Wracając do tematu auta, obecny właściciel ma je od roku i jest już piątym użytkownikiem. Faktura to dla nas dodatkowa oszczędność podatku od zakupu więc to idzie na plus. Aktualny przebieg to 154tys i to zaczyna nas trochę martwić gdyż zwiększa się prawdopodobieństwo poważnej awarii oraz różni się o 14tys od podanego w aukcji..

Komplecik, napiszę PW

Cyryl - 2022-02-14, 23:38

silnik kampera pracuje w innych warunkach, najczęściej raz odpalony ciągnie samochód na jednych obrotach (to auto ma chyba tempomat) dłuższy czas.
nie ma tak jak w zwykłych osobówkach, którymi jeździmi, częstych przyspieszeń i hamowań.
dodatkowo kamperami średnio przejeżdżamy mniej niż pojazdami osobowymi i dla nich większym problemem jest wiek niż przebieg.

także taki przebieg, jeżeli jest prawdziwy nie jest niczym specjalnym.

Kazik II - 2022-02-15, 00:09

aga00315 napisał/a:
Wracając do tematu auta, obecny właściciel ma je od roku i jest już piątym użytkownikiem. Faktura to dla nas dodatkowa oszczędność podatku od zakupu więc to idzie na plus. Aktualny przebieg to 154tys i to zaczyna nas trochę martwić gdyż zwiększa się prawdopodobieństwo poważnej awarii oraz różni się o 14tys od podanego w aukcji..

Coś mi tu tego wszystkiego za dużo się nie zgadza. Ogłoszenie z przedwczoraj i już mu przybyło 14 tys km? A faktura vat marża to zupełnie co innego niż zwykła faktura vat - więc jak w końcu? Z tą wagą kampera też same zagadki. Ma od roku - 5-ty właściciel w kraju :(

Andrzej 73 - 2022-02-15, 08:03

Kazik II napisał/a:
Z tą wagą kampera też same zagadki. Ma od roku - 5-ty właściciel w kraju

Dziwne , żeby po roku pozbywać się kampera. Dużo właścicieli , chyba każdy miał go po roku. :haha:
Sprzęt do mocnej weryfikacji. Możliwe że ma jakiś defekt , który uaktywnia się w czasie użytkowania :spoko

Darson - 2022-02-15, 08:50

Andrzej 73 napisał/a:
Dziwne , żeby po roku pozbywać się kampera.

nie każdy kupuje przemyślanie. czasem to impuls, bo "taka teraz moda". jedziesz na wakacje, dalej jak w tym artykule "antykarawanning" . Wracasz, auto stoi pół roku i ... sprzedajesz, bo żona mówi że już nie będzie zamiatać podłogi z piachu i oganiać się od komarów i wybiera Majorkę. ;)

Kazik II - 2022-02-15, 12:13

Darson napisał/a:
Andrzej 73 napisał/a:
Dziwne , żeby po roku pozbywać się kampera.

nie każdy kupuje przemyślanie. czasem to impuls, bo "taka teraz moda". jedziesz na wakacje, dalej jak w tym artykule "antykarawanning" . Wracasz, auto stoi pół roku i ... sprzedajesz, bo żona mówi że już nie będzie zamiatać podłogi z piachu i oganiać się od komarów i wybiera Majorkę. ;)

Pięciu właścicieli i pięć marudnych żon - jacyś pechowcy z tych kamperowców :haha:

aga00315 - 2022-02-15, 22:15

Kochani jeśli przy każdym kamperze będziemy wietrzyli spisek albo szukali dziury w całym to chyba nic nie kupimy :gwm

Sytuacja robi się już dla nas przytłaczająca i męcząca. Chcemy wydać worek pieniędzy a nie ma na co :?: :?: :?: Chyba wrzucimy na luz i przeczekamy ten szał bo wydawać prawie 200tys na kilkunastoletniego kampera w którym zawsze będzie coś do roboty wydaje się nieporozumieniem :evil: :evil: :evil:

Czy te ceny naprawdę aż tak bardzo powariowały ??? Dziś przypadkowo znalazłam ogłoszenie z 2018r gdzie roczny kamper z gwarancją i przebiegiem 3100km kosztował 169tys. :shock:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/kamper-burstner-argos-time-a670-fiat-ducato-i7275567804.html

Socale - 2022-02-15, 22:23

Aga, święte i prawdziwe wnioski wyciągasz, to dobrze bo oznacza, że świadomie wydasz pieniądze.
Świat totalnie zwariował :chory i wiem komu/czemu to zawdzięczać :bajer

rakro1 - 2022-02-15, 22:46

To bardzo ważne jak masz ulokowane pieniądze. Jeśli trzymasz gotówkę to za rok, dwa poszukiwań nie będziesz mogła kupić tego co teraz wydaje się być drogie.
Jeśli masz sensowne, do szybkiego zlikwidowania inwestycje to czekaj, obserwuj, wydawaj pieniądze na wycieczki oglądając kampery a niedługo będziesz ekspertem. Wycieczki zawsze z ekspertem. Szukałbym kogoś mieszkającego w pobliżu oglądanego auta, kto za darmo lub symboliczny gratis wprowadzi Cię w ten świat.
Ta wiedza jest niezbędna przy tego typu spędzaniu czasu. Awarie są zawsze i trzeba je samemu umieć naprawić.
Jeśli wszyscy odradzają ciężkie auta to nie spisek. Nawet jeśli większość na forum jest przeładowana. Wydacie bardzo dużo pieniędzy i co zrobicie z tym autem za lat kilka ???
To oczywiste, że wszystkie luki, w tym nadwaga kamperów są uszczelniane. To tylko kwestia czasu. Próbujemy pomóc uniknąć przyszłych problemów a Ty się z tego śmiejesz.
I to niekoniecznie prawda, że większość jest przeładowana. Niektórzy decyzje podejmowali dawno temu, gdy ten problem nie stawał się istotny.
Czekaj, ucz się, proś o pomoc - P O W O D Z E N I A !!!!

aviator - 2022-02-15, 23:07

aga00315 napisał/a:
Gdzieś kiedyś czytałam ,że większość kamperów jest mocno przeładowana. Każdy wspomina o przeładowanym kamperze a pewnie sam takim jeździ :lol:

Z uwagi na wiek dzieci, charakter pracy jak i początek przygody kamperowej na początku planujemy podróżowanie po Polsce i tu mam nadzieje ,że będzie łatwiej się dogadać ze służbami lub omijać trasy podwyższonego ryzyka.


Podstawowy błąd początkującego kamperowca to akceptowanie przeładowania i obieranie tego jako standard, bo przecież starzy wyjadacze jeżdżą tak od lat. Jako przyszły właściciel kampera także wyszedłem z tego założenia a nawet uwierzyłem w drugi mit ten o kamperowaniu z przyczepka na haku. Wynajmując kampera można tak do tego podejść - jakos to będzie i się uda i tak właśnie nieświadomie przejezdzilem 2 sezony - po wydaniu worka pieniędzy zmienia się punkt widzenia i zaczyna ci dokuczać świadomość wiecznie przekroczonego dmc i możliwej kontroli - im dalszy (zagraniczny) wyjazd tym większy problem. Można się z tym oswoić i żyć, można tez jeździć bokami i omijać wagi, można bez wody, można tez z przyczepka ale czy aby na pewno jest to warte tyle kasy? Chętnie ostrzegam każdego początkującego - to nie jest wcale takie proste i oczywiste. Ja miałem fuksa kupiłem prawie idealnego dla nas kampera i mogłem podnieść dmc, do tego prawko i jeżdżę juz na luzaku z pełnym bakiem wody, paliwa etc Dzisiaj świadomie zacząłbym przygodę dokładnie na odwrót: najpierw od kat C a później kupił fajnego kampera z dużym dmc i spora ladownoscia. Chcesz dmc do 3,5t Ok ale pamiętaj, ze każde kolejne 100kg ładowności jest na wagę złota, tego ani miejsca w środku później już nie dokupisz. I w sumie jest te chyba odp dlaczego każdy właściciel sprzedawał już po roku :szeroki_usmiech

Komplecik - 2022-02-15, 23:16

rakro1 napisał/a:
I to niekoniecznie prawda, że większość jest przeładowana.

Masz jakieś przykłady Kampera powyżej 7m nie przeladowanego?
:spoko

rakro1 - 2022-02-15, 23:25

Komplecik - oczywiście, stoi obok mojego domu a nazwa jest przy mojej wizytówce. Szukając auta napaliłem się na Carthago ale tam są lepsze materiały i cięższe. Za duża masa własna. Więc kupiłem Dethlefsa :spoko
Komplecik - 2022-02-15, 23:53

rakro1 napisał/a:
Komplecik - oczywiście, stoi obok mojego domu a nazwa jest przy mojej wizytówce. Szukając auta napaliłem się na Carthago ale tam są lepsze materiały i cięższe. Za duża masa własna. Więc kupiłem Dethlefsa :spoko

Aha :-/
Ważyłeś się kiedykolwiek w pełnym BOJU !!! :szeroki_usmiech wiesz tak bez odkręcania markizy i więcej niż 3L wody/ON :mrgreen:

100 L wody
90L On
Pełna lodówka
załoga zgodnie z dowodem 70kg na łebka ful załogi
Szafki dopchane szmatami słojami /wypchana każda możliwa dziura zgodnie z przeznaczeniem
W garażu ładunek zgodnie z obciążeniem bagażnika np. Skuter 110kg + 80kg ponton z silnikiem
Na tylniej ścianie 3 rowery
Klimatyzacja, markiza 4.5, antena tv
i innych wiele przydasiek
:mrgreen:

Bo to bliżej 4250kg będzie, no może jak kupisz wszystko light to 3850kg się zmiescisz :mrgreen:

:spoko

aga00315 - 2022-02-16, 09:19

Zaczynam się już mocno gubić. :? To jaką masę własną powinien mieć kamper aby zmieścić się do 3500kg ? Z tego co widzę na ogłoszeniach waga wynosi 2700-2900kg czy to jest podawane na pusto bez wody paliwa itp?

Jeśli tak to na pełne zbiorniki przyjmujemy 200kg, załoga 2+2 170kg, prowiant i wyposażenie kuchni 100kg, ciuchy, rowerki, foteliki i inne przydasie 100kg to łącznie wychodzi 570kg tak więc w mojej ocenie kamper który posiada masę własną 2800-2900kg byłby dla nas okey.

Też pytanie które w mojej ocenie jest najbardziej istotne to kto miał nieprzyjemności związane z przeładowaniem? Zaznaczam miał a nie słyszał.

Czy rzeczywiście policja podchodzi tak drastycznie do rodziny z dziećmi którzy jadą na wakacje i mają nadwagi 200kg?

Codziennie słyszy się o przeładowanych busach o kilka ton a tu walczymy o 200kg gdzie przy ładnym uśmiechu i wylaniu wody ze zbiornika powinno obyć się bez mandatu i z życzeniem szerokiej drogi.

Jak jest rzeczywiście i jakie są wasze doświadczenia?

rakro1 - 2022-02-16, 09:38

Bardzo dobrze to kalkulujesz, zwł. że nie zawsze masz pełne zbiorniki wody i paliwa. Chodzi o to aby nie kupić auta, które ma masę własną w okolicy bliskiej 3,5 tony bo wtedy już nic nie załadujesz. Przed zakupem ważenie auta. Na ogół na składach węglowych.
Nigdy nie byłem ważony ale są tu na forum tacy, którzy mieli taką przyjemność.
Pytanie zasadnicze jest następujące - jak długo to będzie się udawać i kiedy, na poważnie zaczniemy być sprawdzani ?? Mając wybór, przed zakupem warto wziąć to pod uwagę. Jako jeden z ważnych elementów.

LukF - 2022-02-16, 09:42

aga00315 napisał/a:
Zaczynam się już mocno gubić. :? To jaką masę własną powinien mieć kamper aby zmieścić się do 3500kg ? Z tego co widzę na ogłoszeniach waga wynosi 2700-2900kg czy to jest podawane na pusto bez wody paliwa itp?

Jeśli tak to na pełne zbiorniki przyjmujemy 200kg, załoga 2+2 170kg, prowiant i wyposażenie kuchni 100kg, ciuchy, rowerki, foteliki i inne przydasie 100kg to łącznie wychodzi 570kg tak więc w mojej ocenie kamper który posiada masę własną 2800-2900kg byłby dla nas okey.

Też pytanie które w mojej ocenie jest najbardziej istotne to kto miał nieprzyjemności związane z przeładowaniem? Zaznaczam miał a nie słyszał.

Czy rzeczywiście policja podchodzi tak drastycznie do rodziny z dziećmi którzy jadą na wakacje i mają nadwagi 200kg?

Codziennie słyszy się o przeładowanych busach o kilka ton a tu walczymy o 200kg gdzie przy ładnym uśmiechu i wylaniu wody ze zbiornika powinno obyć się bez mandatu i z życzeniem szerokiej drogi.

Jak jest rzeczywiście i jakie są wasze doświadczenia?


No cóż, Twoje wyliczenia są niby dobre. A jednak w praktyce nie mieścimy się w limitach.

Co do Twojego pytania: ja byłem kilka razy w Austrii ważony. Raz zapłaciłem 70€ za 230kg nadwagi. I ważna sprawa: nikt nie pozwoli podczas ważenia na wyjście pasażerów ze środka oraz na zrzut czystej wody :gwm Zresztą jeśli chodzi o wodę i Austriackiego urzędnika nie miałbym odwagi...
Dlatego będąc teraz na wyjeździe narciarskim omijałem znane mi punkty polowania w A. Nie jest to przyjemne. Pozdrawiam.

Kazik II - 2022-02-16, 11:29

aga00315 napisał/a:
Zaczynam się już mocno gubić. :? To jaką masę własną powinien mieć kamper aby zmieścić się do 3500kg ? Z tego co widzę na ogłoszeniach waga wynosi 2700-2900kg czy to jest podawane na pusto bez wody paliwa itp?

Jeśli tak to na pełne zbiorniki przyjmujemy 200kg, załoga 2+2 170kg, prowiant i wyposażenie kuchni 100kg, ciuchy, rowerki, foteliki i inne przydasie 100kg to łącznie wychodzi 570kg tak więc w mojej ocenie kamper który posiada masę własną 2800-2900kg byłby dla nas okey.

Nie patrz na to, co producenci kamperów podają jako masę własną. Bo to, jak oni sobie określają jako tę "masę własną" to rzecz wysoce względna. Producenci są zainteresowani tym, aby ta masa im wychodziła jak najmniejsza, więc wielu rzeczy mogą nie uwzględniać, nawet materaców. A już na pewno nie markizę, butle gazowe, aku pokładowy etc. Jedynie pewna informacja to ważenie we własnym zakresie. Ja mam wpisane 2870 masy własnej, ale bez gratów, załogi, 50 litrów ON, 30 l. wody + koło zapasowe wychodzi mi 3260.
Trochę z niektórymi wielkościami przesadzasz np. raczej rzadko masz pełne zbiorniki wody czystej i szarej. Nie musisz tankować na full, bo nie wybierasz się na Syberię. Jak zamierzasz wozić objazdowy bar to może i wyjdzie Ci na całą kuchnię 100 kg, ale normalnie to raczej mniej. Najlepiej dokładnie to wszystko policzyć a nie "na oko".

sterciu - 2022-02-16, 14:23

Trzeba też zwracać uwagę na DMC jakie wogóle jest wpisane w papierach , bo rok temu kupilismy kampera który mial w papierach DMC 3000kg , pusty na wadze zaważył 3060kg bez pasażerów i w zbiorniku moze z 10 litrów ON , zbiornik na wode czystą i brudna pusty. Udało nam się odstąpic od umowy i go zwrócić, ale nie zawsze się takie coś moze udać. Kupiliśmy drugiego takiego samego ktory już miał prawidlową dmc 3500kg i masę wlasną 3060kg według dowodu rejestracyjnego, dokładnie tyle ile zaważył tamten. Jednak niemiec jezdził nim w 6 osób i odchudził znacznie auto , wywalili oryginalna platformę wysuwaną ze zderzakiem na rowery , wyciete wszystko zostało co dotyczyło tej platformy , usunieta klapa ozdobna z tyłu która jak się okazuje juz sama wazyła ponad 50kg z dośc sporą konstrukcja do podnoszenia jej , czyli konstrukcją zawiasową i to co mi najbardziej brakuje to usunięte elektryczne podpory, co tam jeszcze usuneli to się pewnie nie dowiem , ale poskutkowalo to tym , że kamper ma masę własną w okolicach 2900kg juz z majdanem typu pościel , talerze, krzesła , stół , grill ktore jezdzą cały czas w nim... przynajmniej tyle wyszlo na wadze oskp, a czy one są dokładne to raczej nie , trzeba je traktować co najwyzej orientacyjnie tylko bo one ważą nacisk na oś.

W zeszłym roku w niemczech sciągali wszystkie kampery i przyczepy kempingowe na pobliski MOP celem ważenia , oczywiście ważenie nacisku na oś , plus był taki , że bylo miejsce do obsługi autobusów/kamperów i pozwalali zrzucic wodę i czystą i brudna , po ponownym ważeniu wyszło o 50kg poniżej dmc i puścili... ale były też kampery które po zrzuceniu wody nadal były przeladowane , kończyło się to mandatowo i jechali dalej. Tylko tą jedną sytuację miałem kamperem jeżeli chodzi o ważenie.

andi at - 2022-02-16, 16:15

Zobacz tu może coś znajdziesz i się dowiesz .Polak jest sprzedawcą i tyle co się orientuje to mają oddział u nas .www.palmo.de
aga00315 - 2022-02-16, 16:51

sterciu, Czyli nie ma co się tak obawiać kontroli. Oczywiście chcemy kupić z jak najniższą masą.

https://www.olx.pl/d/ofer...0&sliderIndex=6

Co szanowne grono myśli o powyższym kamperze? Budżet mocno naciągniemy ale auto 3 letnie, bezwypadkowe i serwisowane. Waga około 3000kg z dodatkowym wyposażeniem

Robert-4 - 2022-02-16, 19:11

aga00315 napisał/a:
sterciu, Czyli nie ma co się tak obawiać kontroli. Oczywiście chcemy kupić z jak najniższą masą.

https://www.olx.pl/d/ofer...0&sliderIndex=6

Co szanowne grono myśli o powyższym kamperze? Budżet mocno naciągniemy ale auto 3 letnie, bezwypadkowe i serwisowane. Waga około 3000kg z dodatkowym wyposażeniem


Cześć,
217 tysi to dość sporo za alkowę. Wysyłam priva

pozdrawiam
Robert

Socale - 2022-02-16, 21:57

aviator napisał/a:
...
po wydaniu worka pieniędzy zmienia się punkt widzenia i zaczyna ci dokuczać świadomość wiecznie przekroczonego dmc i możliwej kontroli
...

Trafiasz dokładnie w moje zmagania z nadwagą, mam już opitolca na tym punkcie i zawsze gdzieś jakiś kilogram odzyskuję. Nadal balansuję na granicy a chciałoby się coś do kamperka dorzucić.
.
Bagatelizowanie nadwagi to nie tylko kwestia kontroli, mandatu i stresu z tym związanego. Gorzej się w głowie zrobi jak nadwagowym zrobimy komuś dotkwile kuku z ofiarami w ludziach :idea
Hieny to bardzo mądre, zdecydowane i odważne zwierzęta... Prawnicy są do nich podobni :idea

.
aga00315 napisał/a:
Też pytanie które w mojej ocenie jest najbardziej istotne to kto miał nieprzyjemności związane z przeładowaniem? Zaznaczam miał a nie słyszał.

Bruce Lee kiedyś powiedział, że nie jest mistrzem Kung Fu, jest mistrzem sztuki walki bez walki.
Nie proś się o problemy bo szybko nadejdą, lepiej ich unikać :bigok
Mój DMC w drodze na ostatni urlop miał +30kG w tym ja, nie potrafie teraz odnaleźć foto z wagi, ale mieszczę się w tolerancji Prawnej.
Nie liczcie na to że wagi różnie wskazują. Waga obsługująca nasze tonaże 3-4t, ma dokładność wskazań do 10kG i ani gram więcej, za duże ryzyko legalizatorów na większe przekłamania.

Osinskiluk - 2022-02-17, 07:27

aga00315 napisał/a:
sterciu, Czyli nie ma co się tak obawiać kontroli. Oczywiście chcemy kupić z jak najniższą masą.

https://www.olx.pl/d/ofer...0&sliderIndex=6

Co szanowne grono myśli o powyższym kamperze? Budżet mocno naciągniemy ale auto 3 letnie, bezwypadkowe i serwisowane. Waga około 3000kg z dodatkowym wyposażeniem


Ja takiego kampera w zeszłym roku wypozyczalem. Pierwsze co zrobiłem to pojechałem na wagę. 3300kg w tym ja ok 70kg, peny zbiornik on, peny zbiornik czystej wody, (tak wydawali w wypożyczalni) podstawowe wyposażenie jak to w wypożyczalni, więc proponuję zważyć, bo tak jak ktoś wcześniej pisał masa wpisana w dowodzie ma się nijak do rzeczywistości. Najczęściej jest to waga podstawowego modelu danego kampera bez praktycznie żadnego wyposażenia dodatkowego typu markiza, klima, TV, antena itd

Banan - 2022-02-17, 10:05

A tak na marginesie: w instrukcji obsługi do mojego kampera, jest zapis, by na czas przejazdów spuszczać wodę do poziomu 20 litrów i usuwać szarą :diabelski_usmiech
Kazik II - 2022-02-17, 11:48

Robert-4 napisał/a:
217 tysi to dość sporo za alkowę

Jako właściciel alkowy protestuję, bo nie czuję się gorszy. :wyszczerzony:
A tak w ogóle, to zawsze mnie zastanawiało, dlaczego często półintegral jest droższy od alkowy - chociaż wydaje się, że wykonanie tego drugiego jest bardziej praco- i materiało- chłonne.

Kazik II - 2022-02-17, 11:50

Banan napisał/a:
A tak na marginesie: w instrukcji obsługi do mojego kampera, jest zapis, by na czas przejazdów spuszczać wodę do poziomu 20 litrów i usuwać szarą :diabelski_usmiech

Jak również wszyscy pasażerowie powinni dobrze wysikać się przed podróżą :haha:

Robert-4 - 2022-02-17, 11:54

Kazik II napisał/a:
Robert-4 napisał/a:
217 tysi to dość sporo za alkowę

Jako właściciel alkowy protestuję, bo nie czuję się gorszy. :wyszczerzony:
A tak w ogóle, to zawsze mnie zastanawiało, dlaczego często półintegral jest droższy od alkowy - chociaż wydaje się, że wykonanie tego drugiego jest bardziej praco- i materiało- chłonne.


Też miałem alkowę i przy zmianie też bardzo mnie zdziwiło, że półintegry z tego samego rocznika sa droższe, a integry jeszcze droższe :(

pozd...Ro

Kazik II - 2022-02-17, 12:07

Robert-4 napisał/a:
a integry jeszcze droższe

W przypadku integry to jeszcze można zrozumieć, bo trzeba budować cały przód od nowa. Chociaż z drugiej strony odpada koszt oryginalnej szoferki, która też pewnie kosztuje niemało.

WaldekR - 2022-02-17, 15:29

Myślę, że też podaż i popyt ma swoje znaczenie. Półintegry jest chyba znacznie mniej na rynku. Skala produkcji ma znaczenie.
sterciu - 2022-02-17, 20:39

Dokładnie... to popularność kształtuje ceny , półintegry robią się bardziej popularne , więcej ludzi ich szuka i przez to ceny są wyższe...

A w używkach to tutaj chyba bardziej ma znaczenie juz stan pojazdu , czasem alkowa ze znikomym przebiegiem z prywatnych rąk , z tego samego rocznika , tego samego producenta można kosztowac więcej jak półintegra ze sporym przebiegiem , zmęczona gdzieś w wynajmie itd...

Rafał54 - 2022-02-18, 20:01

Jako uzupełnienie rozważań o konieczności zakupu kampera o faktycznym DMC poniżej 3,5 T przedstawiam wydruk z ważenia mojego kampera podczas ubiegłorocznej miesięcznej włóczęgi.
To tylko kwestia czasu kiedy każdy kamper w trasie będzie i u nas ważony.

Socale - 2022-02-19, 21:49

Rafał54 napisał/a:
...
przedstawiam wydruk z ważenia mojego kampera
...
To tylko kwestia czasu kiedy każdy kamper w trasie będzie i u nas ważony.

Dlatego wojnę o każdy kilogram jaką toczę z kamperem uważam za uzasadnioną, nie jest to praca syzyfowa bo każdy udany manewr in minus 1kG bardzo mnie cieszy.
Tu powielam, nie chodzi o unikanie banalnych mandatów, lecz o skutki zdarzenia jakiegokolwiek. Nadwaga jest traktowana tak samo jak najazd na pojazd poprzedzający i tak samo jak jazda po alkoholu.
Jeszcze mieszczę się w tolerancji, ale nadwagę mam, stąd ta wojna.
Często jest hasło zacznij od siebie, rok temu rower se kupiłem który dzięki swoim walorom zachęca do pedałowania i dzięki niemu na ostatnim urlopie odjęło mi z okolic pępka 3,6kG !!! :mrgreen: To też istotne :idea
Rafał, miałem podobnego kamperka (poniżej), ten był jak piórko, nigdy nim na wadze nawet nie byłem, ale fajnie że taki post z fotką stworzyłeś bo gały wylazły :shock:
Pij, jutro nie pracujesz, sobotniowieczorne czarne dla Ciebie:

Robert-4 - 2022-02-19, 23:30

[quote="Socale"]
Rafał54 napisał/a:
...

Tu powielam, nie chodzi o unikanie banalnych mandatów, lecz o skutki zdarzenia jakiegokolwiek. Nadwaga jest traktowana tak samo jak najazd na pojazd poprzedzający i tak samo jak jazda po alkoholu.
:


Trochę cię kolego poniosło. Nadwaga to nie jazda po alkoholu - nie jest przestępstwem, a ledwie wykroczeniem. Nie jeździmy przeładowani o 20 ton, wiec nie może to być traktowane jako np. spowodowanie katastrofy drogowej.
Niby jakie to miałoby konsekwencje w razie wypadku? Karne? - takie same jak samochodem nie przeładowanym. Ubezpieczeniowe? - w tym siedzę od 30 lat i za samo przekroczenie masy jeszcze się nie spotkałem z regresem do sprawcy. Regresem, bo odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń jest bezdyskusyjna.

Żeby było jasne - też pilnuje wagi i też uważam, że nie powinno się jeździć ŻADNYM pojazdem przeładowanym. Czy to towarem, czy ludźmi.

pozdrawiam
Robert

Socale - 2022-02-19, 23:36

Nadwaga stwierdzona która była przyczyną... niewyhamowania i potrącenia pieszego na przejściu który doznał dotkliwych obrażeń, żyje ale jego świat runął :bajer
Teraz wyobraź sobie spór prawny :idea

Robert-4 - 2022-02-19, 23:46

Socale napisał/a:
Nadwaga stwierdzona która była przyczyną... niewyhamowania i potrącenia pieszego na przejściu.
Teraz wyobraź sobie spór prawny :mrgreen:


Nadal nie zmienia to sprawy.
To teraz wyobraź sobie, że jedziesz "z dobrą wagą" ale o 20 km za szybko i potrącasz tego pieszego. Po pierwsze - ubezpieczyciel zapłaci BO MUSI. Po drugie w ubezpieczeniu OCppm regres przysługuje za winę umyślną (nie przypiszesz), za jazdę po alkoholu (nie piłeś), za ucieczkę z miejsca zdarzenia (nie uciekłeś). To w skrócie, ale jak będziesz potrzebował rozwinę temat.
Pomijam odpowiedzialność karną - to inna kwestia. Pamiętasz pewnie przypadek naszej słynnej pływaczki, która spowodowała wypadek gdzie zginął jej brat. Ją również w sprawie karnej uniewinnił sąd. I nie dlatego, że była znana.
Pomijam też "samopoczucie" po spowodowaniu zdarzenia, bez względu na to jakie były jego konsekwencje. Pisze o odpowiedzialności materialnej, za którą zapłaci ubezpieczyciel.

pozdrawiam
Robert

Komplecik - 2022-02-20, 08:05

Socale napisał/a:
rok temu rower se kupiłem który dzięki swoim walorom zachęca do pedałowania i dzięki niemu na ostatnim urlopie odjęło mi z okolic pępka 3,6kG !!! :mrgreen:


Nie chwaląc się miałem z LukF spory udział wybierając Tobie przesympatyczny, koleżeński, uczynny i 1000 inny Wojtku ;) :szeroki_usmiech rower kierując Ciebie na odpowiednie tory , nie jesteśmy z Łukaszem jednak do końca zadowoleni że wybrałeś hardtraila :) no ale cóż dobre i to :szeroki_usmiech

Co do odchudzania Wojtku aptekarzu, :szeroki_usmiech
napewno wszyscy tak jak Ty, wybierając 7,5m ą, :ok loszkę rejestrowaną na 6 osób i mając świadomość podróżowania w komplecie będą świadomi swojego wyboru i z iście aptekarską dokładnością planowali który załogant akurat dzisiaj idzie pieszo :haha:

Wiem nie jest to wszystko śmieszne ale takie mamy prawo przewozowoe i tyle
To się musi zmienić bo za chwilę 90%busów przestanie jeździć.
Prawojazdy i tonaż na kategorie B idealnie jak by było do 4250, lub chociaż ostatecznie 3850.

Komplecik - 2022-02-20, 08:23

Wracając do zakupu Kampera ma kolega do sprzedania? choć niby chce nim jeździć Rimora na sprinterze z 2001 roku z przebiegiem 30tys km słownie trzydzieści tysięcy kilometrów :szeroki_usmiech
miłe autko nie powiem, no ale za mebla 20 letniego bąknął ponad 120 kawałków, układ wnętrza raczej dla wielodzietnej rodziny ;)

Józiu nie za tani on, a on się śmieje ze mnie i mówi niech se stoi :szeroki_usmiech

Socale - 2022-02-20, 10:00

Niewątpliwie kamper dziś jest lepszą lokatą niż cokolwiek w bankach.

.
Robert-4 napisał/a:
...
jak będziesz potrzebował rozwinę temat.
...
Pomijam też "samopoczucie" po spowodowaniu zdarzenia
...

Zapewne bzdur nie piszesz, rozwiniesz temat jak zajdzie taka potrzeba, oby nie.
.
Właśnie o ten spokój ducha i sumienia bardziej chodzi, przypalany dodatkowo decyzjami, wyrokami, nękaniami prawnymi itd.
.
.
.
Komplecik napisał/a:
...
Nie chwaląc się miałem z LukF spory udział wybierając Tobie przesympatyczny, koleżeński, uczynny i 1000 inny Wojtku ;) :szeroki_usmiech rower kierując Ciebie na odpowiednie tory
...
Prawojazdy i tonaż na kategorie B idealnie jak by było do 4250, lub chociaż ostatecznie 3850.

Tak, wspólnymi argumentami właściwa decyzja zapadła i jest :bigok
.
Mam kat C, ale co z tego skodo DMC kampera jest 3500 i to jest świętość.

Komplecik - 2022-02-20, 10:24

Socale napisał/a:

.
.
.
Komplecik napisał/a:
...
Nie chwaląc się miałem z LukF spory udział wybierając Tobie przesympatyczny, koleżeński, uczynny i 1000 inny Wojtku ;) :szeroki_usmiech rower kierując Ciebie na odpowiednie tory
...
.

Tak, wspólnymi argumentami właściwa decyzja zapadła i jest :bigok
.

Qrde fajnie by było wybrać się na jakiś rowerowy trip tak ciut mocniej w teren byś odkrył zalety fully a. :ok

Może być z tym problem strasznie zgredziały jestem :-/

:)

Komplecik - 2022-02-20, 10:34

Socale napisał/a:
Niewątpliwie kamper dziś jest lepszą lokatą niż cokolwiek w bankach.

.
.


Zobaczymy skończy się srajdemia wrucimy do względnej normalności towar się wysypie będzie go więcej i znowu ludzie popłyną, jak z Bitkoniem raz na wozie raz pod wozem, my zamałe by mieć wpływ na popyt/podaż światem żądzi piniomdz. :mrgreen:

Komplecik - 2022-02-20, 10:41

Socale napisał/a:

.
Mam kat C, ale co z tego skodo DMC kampera jest 3500 i to jest świętość.


Świadomie wybrałeś ewentualne kłopoty wagowe dmc 3500kg
Kat B uniwersalna
Mogłeś przecież taką samą Adrię mieć 4250kg większe opłaty większe zakazy gorsza mobilność tylko Ty byś tym jeździł

Co ja będę gadał :mrgreen:

Osinskiluk - 2022-02-20, 11:32

Cytat:
ma kolega do sprzedania

Wysyłam pw

Kazik II - 2022-02-20, 13:12

Robert-4 napisał/a:
Pamiętasz pewnie przypadek naszej słynnej pływaczki, która spowodowała wypadek gdzie zginął jej brat. Ją również w sprawie karnej uniewinnił sąd. I nie dlatego, że była znana.

W pierwszej instancji Jędrzejczak została skazana. I to na bardzo łagodny wyrok, zważywszy na rangę wykroczenia, które popełniła przy wyprzedzaniu. Dosadnie mówiąc, było to po prostu piractwo drogowe. To, że przeżyła tragedię z powodu śmierci brata nie umniejsza jej winy. O mało co nie doprowadziła do czołowego zderzenia i mogło zginąć więcej osób. Dziwi mnie całe to użalanie się nad losem biednej Otylii, które nastąpiło potem. Tylko jej sportowa sława spowodowała tak łagodne potraktowanie przez sąd. Opis wypadku w skrócie:
"..Do zdarzenia doszło w sobotę o godz. 17.30, w miejscowości Mączyn (powiat Płońsk), na drodze krajowej nr 62. Pływaczka, kierująca samochodem chrysler, wyprzedzając sznur samochodów – zjechała na lewą stronę jezdni, potem – na pobocze, aż samochód wpadł do rowu i uderzył w drzewo. Gdy auto Oti było już na lewym pasie zza wzniesienia wyjechał fiat uno. Aby uniknąć zderzenia, Jędrzejczak uciekała z drogi..."
Gdyby to był "zwykły człowiek" zapewne spędziłby kilka lat za kratkami.

Socale - 2022-02-20, 15:12

Komplecik napisał/a:
...
Może być z tym problem strasznie zgredziały jestem :-/
...

A ja jak gupi gupek na koniu, 550km na urlopie zrobiłem :)
.
Komplecik napisał/a:

Świadomie wybrałeś ewentualne kłopoty wagowe dmc 3500kg
Kat B uniwersalna
Mogłeś przecież taką samą Adrię mieć 4250kg większe opłaty większe zakazy gorsza mobilność tylko Ty byś tym jeździł

Nie było cięższych, w PL Matrix 670SL tylko 3,5t DMC.
W Dojczland mógłbym kupić, ale Ewa by nie jeździła.
Dobra, bo zaraz Aga nam po yayach za gadanie :box

LukF - 2022-02-20, 22:27

Komplecik napisał/a:

Nie chwaląc się miałem z LukF spory udział wybierając Tobie przesympatyczny, koleżeński, uczynny i 1000 inny Wojtku ;) :szeroki_usmiech rower kierując Ciebie na odpowiednie tory , nie jesteśmy z Łukaszem jednak do końca zadowoleni że wybrałeś hardtraila :) no ale cóż dobre i to :szeroki_usmiech



Robert, dziękuję. Miło mi :bigok

aga00315 - 2022-02-21, 13:30

Kolejny Kamper uciekł :evil: :evil: :evil: :evil:

Teraz z perspektywy czasu wydawało się to okazją 217tys z pełną fakturą za w pełni wyposażoną alkowę z 2019 roku. Na domiar złego kamper stał 20min drogi od nas. Byliśmy umówieni ale pogoda była tragiczna do oglądania i postanowiliśmy obejrzeć przy słońcu następnego dnia. Niestety ktoś nas ubiegł..

Szukamy dalej...

aga00315 - 2022-04-25, 13:57

Poszukiwań ciąg dalszy, ofert na rynku mało a jak coś interesującego się pojawi to znika w kilka godzin od wystawienia ogłoszenia.

Zwiększyliśmy również budżet do 250tys. Może ktoś z Was będzie sprzedawał swój sprzęt w najbliższym czasie?

Osinskiluk - 2022-04-25, 14:56

aga00315 napisał/a:
Kolejny Kamper uciekł :evil: :evil: :evil: :evil:

Teraz z perspektywy czasu wydawało się to okazją 217tys z pełną fakturą za w pełni wyposażoną alkowę z 2019 roku. Na domiar złego kamper stał 20min drogi od nas. Byliśmy umówieni ale pogoda była tragiczna do oglądania i postanowiliśmy obejrzeć przy słońcu następnego dnia. Niestety ktoś nas ubiegł..

Szukamy dalej...


Zdradzisz co to był za Kamper? Cena aż za atrakcyjna

aga00315 - 2022-04-25, 16:25

Osinskiluk, dokładnie ten z filmu poniżej :

https://www.youtube.com/watch?v=Yunp557Lg5E

Osinskiluk - 2022-04-25, 20:39

:ok
A tego widzieliście?
https://polskicaravaning.pl/ogloszenia/roller-team-298m,7288

aga00315 - 2022-04-26, 09:26

Osinskiluk, jakoś do forda nie jesteśmy przekonani :( Dużo osób nam odradzało z uwagi na awaryjność silników..
aga00315 - 2022-05-17, 19:38

Mija już kolejny miesiąc a my dalej bez kampera.... Budżet trochę zwiększony ale mimo to ogłoszeń jest jak na lekarstwo :(

Aktualnie są dostępne dwie alkowy forda. Doradźcie proszę czy warto się w to pakować... Mąż jest negatywnie nastawiony do forda, ale tu jeszcze jest gwarancja.. Użytkuje ktoś z Was Panowie takie kampery? Cena wydaje się przystępna

https://www.otomoto.pl/of...m-ID6EFono.html

orkaaa - 2022-05-17, 20:58

O fordach było już dużo na tym forum jedyny i poważny mankament to wtryskiwacze. Jeśli jest na gwarancji to łaski nie robią i wymienią na nowe. Reszta Forda bez zarzutu fajny i mocny silnik oraz szoferka. Co do zabudowy hm każda nawet fabryczną trzeba udoskonalać i dostosowywać do własnych potrzeb. Jak widać po wyposażeniu na początek wystarczy a potem samemu trzeba rozbudowywać. Warto sprawdzić jeżeli planowane są wypady zimą czy ma izolowany i podgrzewany zbiornik szarej wody. Cena jak na obecne czasy przy małym przebiegu atrakcyjna. Pytanie czy Tobie odpowiada taki układ zabudowy. Oglądać i …. Taniej chyba szybko nie będzie.
prusiak - 2022-05-17, 23:12

aga00315 - Te fordy to z mojego miasteczka ;) . Mała rodzinna firemka miała 4 szt. i wypożyczała. Interes chyba troche słabo się kręcił (patrz przebiegi) więc sprzedają. Sprawę legalności aut masz na plus.
Osobiście nawet wypożyczałem i jednego i drugiego w 2019 i 2020 roku. Zabudowy proste i raczej z tych tańszych. Jazda fordem to bajka w porównaniu do fiata... Co do silników sie nie wypowiadam, ale dla mnie jeździło się spoko, bezproblemowo.
Wybór należy do Ciebie.

Banan - 2022-05-18, 11:00

aga00315, jak jeszcze jest dostępny, to nie zastanawiajcie się, tylko bierzcie kasę i po niego jedźcie.
W obecnych czasach nie ma co zbyt długo się zastanawiać - ford, fiat czy inny tak samo się psują i niema co bazować na stereotypach ;)
Do tego prusiak dodał Ci kolejne argumenty za :ok
:spoko

Kazik II - 2022-05-18, 11:12

prusiak napisał/a:
Jazda fordem to bajka w porównaniu do fiata....

A mógłbyś to jakoś bardziej szczegółowo opisać, na czym polega na przewaga jazdy fordem nad fiatem?

Kazik II - 2022-05-18, 12:04

Banan napisał/a:
W obecnych czasach nie ma co zbyt długo się zastanawiać - ford, fiat czy inny tak samo się psują i niema co bazować na stereotypach

Swięte słowa. Raz czy dwa komuś się tam coś popsuje i już idzie stereotyp, że to strasznie awaryjne. Do dziś niektórzy uważają, że tylko Volkswagen ist gut maschinen i nic ich nie przekona. Dla żartu dodam, że w USA niektórzy mawiają: FORD to: Found On the Road Death :haha:

prusiak - 2022-05-18, 12:30

Kazik II napisał/a:
A mógłbyś to jakoś bardziej szczegółowo opisać, na czym polega na przewaga jazdy fordem nad fiatem?

Chodzi o pozycję za kierownicą... odnoszę ją do modelu forda o którym dyskusja. Pozycja w Fordzie jest zbliżona do pozycji w aucie osobowym. Natomiast w Fiacie siedzi się jak w dostawczaku.

Kazik II - 2022-05-18, 12:44

prusiak napisał/a:
Natomiast w Fiacie siedzi się jak w dostawczaku.

Fakt, oryginalne fotele w ducato są niezbyt udane. Twarde, wąskie, wysoko posadzone - a regulacja beznadziejna. Dlatego wymieniłem na fotele od starego citroena C 5 - różnica wygody kolosalna.

Andrzej 73 - 2022-05-18, 15:57

Ja jak widzę znaczek Forda to już dostaję mdłości. Niestety mam go na podwórku i chwalić będę dzień w którym odjedzie spod domu. Że nie zlikwidowali jeszcze tej marki , to jakiś cud.
Porównywać Forda do Fiata , to jak malucha do Audi.
Ford z rudą ma pakt , którego Fiat nie chciał podpisać. Nieraz myślę , że są w zmowie przeciwko mnie. :haha:
Tylko nie piszcie że jestem pijany , bo nie piję.

prusiak - 2022-05-18, 16:39

Andrzej 73 napisał/a:
Porównywać Forda do Fiata , to jak malucha do Audi.

To ja powtórzę, że moje porównanie Forda z roczników 2018-2020 odnosi się do Fiata Ducato III (z 2012 roku). I to w zakresie pozycji za kierownicą i wygodą samej jazdy. Wyciąganie takich wniosków jest bardzo nie trafione.

Andrzej 73 - 2022-05-18, 17:30

prusiak napisał/a:
Wyciąganie takich wniosków jest bardzo nie trafione.

Ja piszę o swoich doświadczeniach z Fordem na podstawie kilku lat użytkowania tej marki. Podkreślam to są moje doświadczenia i odczucia.
Pozycja do jazdy czy wygoda za kierownicą jest dla mnie mało istotna.
Takie tematy ogarniam w trzy dni.

mischka - 2022-05-18, 18:03

Transit jest mi milszy niż Ducato bo ciszej i wygodniej. Ale ilu użytkowników tyle opinii :spoko
Andrzej 73 - 2022-05-18, 19:59

mischka napisał/a:
Transit jest mi milszy niż Ducato bo ciszej i wygodniej. Ale ilu użytkowników tyle opinii

Tak??? Chętnie opylę Kugę w automacie. Pozbędę się tego wynalazku.
Bierz Michał bo to okazja i taki milutki że hej. :spoko
Sorry za OFF-a

Komplecik - 2022-05-18, 20:16

Andrzej 73 napisał/a:

Tak??? Chętnie opylę Kugę w automacie. Pozbędę się tego wynalazku.

Pamiętam jak dzisiaj, co radzisz? Andrzejku kup Toyotę, nie podoba mi się, kuga taka amerykanska :)

Nie przesadzaj nie jest taka ostatnia jesteś zbyt surowy, co się dzieje drobne usterki ma każde auto

Andrzej 73 - 2022-05-18, 21:03

Komplecik napisał/a:
co się dzieje drobne usterki ma każde auto

Automat , to raz , ruda to dwa.
Porównując blachę Fiata , a Forda , to tego pierwszego blacha jest o niebo lepsza.
W przypadku dostawczaków jest podobnie.

Komplecik - 2022-05-18, 21:39

Andrzej 73 napisał/a:
Komplecik napisał/a:
co się dzieje drobne usterki ma każde auto

Automat , to raz , ruda to dwa.
Porównując blachę Fiata , a Forda , to tego pierwszego blacha jest o niebo lepsza.
W przypadku dostawczaków jest podobnie.


No to pięknie się w kopałem :mrgreen: będzie pretekst do zmiany :ok

mischka - 2022-05-19, 07:21

Andrzej 73 napisał/a:
Bierz Michał bo to okazja i taki milutki że hej. :spoko

Jakieś dwa lata temu dopytywałem o twoje białe cudo, nie chciałeś się z nim rozstawać
Komplecik napisał/a:
No to pięknie się w kopałem :mrgreen: będzie pretekst do zmiany :ok

ja częściej zmieniam i nie zamierzam tego zmieniać :spoko

Banan - 2022-05-19, 10:22

To ja Was pogodzę: bierzcie na Mercedesie... :diabelski_usmiech
Ja nie narzekam :bajer
:haha:

Komplecik - 2022-05-19, 18:46

Banan napisał/a:
To ja Was pogodzę: bierzcie na Mercedesie... :diabelski_usmiech
Ja nie narzekam :bajer
:haha:

Łeeee :( Mercydys i nie zmieniać to nie dla mnie :haha:

aga00315 - 2022-05-26, 22:33

Dalej do mnie to nie dociera ale kupiliśmy kampera :lol: :lol: :lol: :lol:

Na dniach jak ochłonę pochwale się na forum :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group