Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Kamperowanie - ADAC vs PZMot SOS

kubryk1 - 2022-12-29, 13:51
Temat postu: ADAC vs PZMot SOS
Przyszedł czas opłacenia ubezpieczenia dodatkowego na kamperka. I pojawił sie dylemat - do tej pory korzystałem z ADAC i już nawet dostałem nowy przekaz na 94 EUR ale .....
Z uwagi na wiek coraz częściej podróżował będę po kraju więc może jednak SOS PZMot ?
Z wielką chęcią zapoznam sie z Waszymi uwagami i doświadczeniami w tej materii
Pozdrawiam
Andrzej

Robert-4 - 2022-12-29, 16:05
Temat postu: Re: ADAC vs PZMot SOS
kubryk1 napisał/a:
Przyszedł czas opłacenia ubezpieczenia dodatkowego na kamperka. I pojawił sie dylemat - do tej pory korzystałem z ADAC i już nawet dostałem nowy przekaz na 94 EUR ale .....
Z uwagi na wiek coraz częściej podróżował będę po kraju więc może jednak SOS PZMot ?
Z wielką chęcią zapoznam sie z Waszymi uwagami i doświadczeniami w tej materii
Pozdrawiam
Andrzej


Nie znam oferty ADAC (ostatnio była niedostępna dla kamperów z PL - kolega kupował wiele lat i 3 lata temu się skończyło). Jeśli znowu można to podeślij prosze ogólne warunki ubezpieczenia - porównam z PZMotem.
Ostatnie 3 lata mamy PZMot, ja nie korzystałem (choć raz się starałem, będzie poniżej), ale starszy kamper kolegi potrzebował w tym czasie pomocy kilkukrotnie. Doświadczenia:
1. kontakt z centrum pomocy szybki, a to nie zawsze standard
2. podstawowe holowania do warsztatu (chyba max 70km) wszystko ok, ale
3. Kiedyś odholowali kolegę pod zamknięty warsztat w Bieszczadach, spać miał gdzie więc wszystko było ok. Niestety rano się okazało, że nie naprawią tam samochodu, więc chciał skorzystać z jednorazowego holowania (do 1 tys. km) do domu. I tu zaczęły się problemy z infolinią, bo wg nich skorzystał już z holowania. Cała akcja prostowania trwała 2 dni. koledze się nie spieszyło, ale jak ktoś musi iść do pracy to słabo.
4. W tym roku w majówkę wyskoczył mi w Austrii błąd ABS, a byłem wysoko w górach, padał śnieg i było na tyle wąsko, że zapragnąłem holownika. Odbyłem kilka rozmów i w końcu odpiąłem wtyczkę ABS, zjechałem do doliny i naprawiłem samochód w prywatnym warsztacie. Obok był serwis ADAC, ale nie chcieli mnie przyjąć, bo nie byłem członkiem. Podobno gdyby zabrał mnie holownik zorganizowany przez PZMot to trafiłbym do ADAC. Podobno.
Dodam jeszcze, że atutem tego ubezpieczenia jest to iż działa w każdym samochodzie którym jedziesz. Nie ma znaczenia też, czy jest Twój - mówisz jestem kierowcą i działa :) Ale bez tego holowania za dopłatą (1000 km). Kolega od kampera powyżej holował też hondę do warsztatu.
Tyle doświadczeń - w skrócie w PL może być. Jeśli podeślesz OWU z ADAC to podpowiem - coś tam się na tym znam :)

kubryk1 - 2022-12-29, 16:13

Dzięki za szybką odpowiedź ! OWU ADAC trzeba pobrać z ich strony - ja ich nie mam. Jak do tej pory korzystałem z ADAC 2 razy - raz w Polsce i raz na Węgrzech i raczej byłem zadowolony.
OMEGA - 2023-01-02, 18:18

Kolego " kubryki 1 " już na ten rok się nie wymigasz od płacenia , wypowiedzenie trzy miesiące przed terminem placenia , jeśli chcesz wyjść to już dzisiaj wypowiadaj byś za rok był wolnym człowiekiem.
wojtek_h - 2023-02-24, 12:09

Korzystałem z pomocy PXMot w zeszłym roku we Francji i dość sprawnie mi pomogli. Niestety, właśnie chciałem się do-ubezpieczyć i widzę, że ceny podskoczyły o 100%. Rok temu płaciłem za pakiet VIP 330 zł, teraz kosztuje 660 zł. Zaczynam rozglądać się za alternatywą. A może wszędzie tak jest?

Wojtek

Robert-4 - 2023-02-24, 12:40

Niestety PZM zdrożał dwukrotnie - a jak ADAC na dziś wygląda?
kimtop - 2023-02-24, 13:39

Za ten rok płaciłem 99 juro to na dziś jakieś 470 pln-ów
mischka - 2023-02-24, 17:25

Robert-4 napisał/a:
a jak ADAC na dziś wygląda?
tylko dla osób z niemieckim meldunkiem
papamila - 2023-02-24, 17:55

mischka napisał/a:
Robert-4 napisał/a:
a jak ADAC na dziś wygląda?
tylko dla osób z niemieckim meldunkiem

ubezpieczenie ADAC dostępne jest również dla nieposiadających adresu niemieckiego jako kontynuacja dotychczasowego ubezpieczenia

joko - 2023-02-24, 18:35

papamila napisał/a:
mischka napisał/a:
Robert-4 napisał/a:
a jak ADAC na dziś wygląda?
tylko dla osób z niemieckim meldunkiem

ubezpieczenie ADAC dostępne jest również dla nieposiadających adresu niemieckiego jako kontynuacja dotychczasowego ubezpieczenia


Zgadza się. Nowe osoby bez niemieckiego meldunku ubezpieczenia nie wykupią, ale starzy klienci mogą przedłużać na kolejne lata bez problemu.

Nie wiem jak działa ADAC w Polsce, ale za granicą na pewno ma lepszą obsługę niż PZMot.
Gdybym jeździł tylko po kraju to wiadomo, że PZMot

SlawekEwa - 2023-02-24, 20:22

joko napisał/a:
ale za granicą na pewno ma lepszą obsługę niż PZMot.

ale na bezrybiu i rak ryba :chytry masz jakąś inną propozycję dla niemogących skorzystać z ADAC ?

joko - 2023-02-25, 00:27

SlawekEwa napisał/a:
joko napisał/a:
ale za granicą na pewno ma lepszą obsługę niż PZMot.

ale na bezrybiu i rak ryba :chytry masz jakąś inną propozycję dla niemogących skorzystać z ADAC ?


Nie mam ...... dlatego płacę z roku na rok ADAC pomimo tego, że obecnie mam jeszcze gwarancję producenta , która ogarnia mi większość tego co może mi się przydarzyć w trasie ..... właśnie po to aby nie stracić tej możliwości i nie być zdanym w przyszłości jedynie na PZMot :-P

mischka - 2023-02-25, 06:52

PZMot jest jak się domyślam w języku polskim i to jest jakieś ułatwienie w razie potrzeby.
ADAC działa sprawnie w Niemczech, za granicami rożnie bywa ale generalnie nikt nie zostaje bez pomocy.

@ndrzej - 2023-02-25, 10:06

Na kolejny rok mam zamiar przedłużyć ubezpieczenie w ADAC w zakresie asistance.

Jednak w tym roku, agent Uniqa, gdzie mam ubezpieczonego kampera w zakresie OC, namówił mnie, aby za niewielką dopłatą wykupić u nich też asistance. Po zapoznaniu się z warunkami umowy (wersja premium asistance) , zgodziłem się dopłacić parę złotych do OC i za 624 zł ubezpieczyłem u nich kampera w zakresie OC i asistance, które w tej wersji daje dość duży pakiet świadczeń (m.in. holowanie pojazdu w Polsce i Europie do 400 km).

koko - 2023-02-25, 10:38

w ADAC obsługa campera do 7,5t u nas do 3,5t DMC
eler1 - 2023-02-25, 13:00

@ndrzej napisał/a:
Jednak w tym roku, agent Uniqa, gdzie mam ubezpieczonego kampera w zakresie OC, namówił mnie, aby za niewielką dopłatą wykupić u nich też asistance. Po zapoznaniu się z warunkami umowy (wersja premium asistance) , zgodziłem się dopłacić parę złotych do OC i za 624 zł ubezpieczyłem u nich kampera w zakresie OC i asistance, które w tej wersji daje dość duży pakiet świadczeń (m.in. holowanie pojazdu w Polsce i Europie do 400 km).
Ale Uniqa do tej pory nie miała oferty na asistance dla pojazdów specjalnych czyż by się coś zmieniło ?
@ndrzej - 2023-02-25, 13:44

Nie wiem jak było z asistance wcześniej, bo ubezpieczałem się u nich jedynie w zakresie OC i NNW. Teraz zaproponowano mi dodatkowy asistance, zaś w polisie figuruje "samochód kempingowy"!
LukF - 2023-02-25, 13:57

Z Uniqa się skutecznie wyleczyłem likwidując przez 3 miesiące szkodę osobową na osobie mojej żony. Tak lekceważącej klienta obsługi nie spotkałem. Czemu z pomocą na drodze ma być lepiej?
Podsumowując: Uniqa się unika (jak ognia).

@ndrzej - 2023-02-25, 14:37

Znajdziesz lepsze i tańsze ubezpieczenie w zakresie OC? Asistance też można zaryzykować za kilkadziesiąt złotych, zwłaszcza mając ADAC...
LukF - 2023-02-25, 14:53

@ndrzej napisał/a:
Znajdziesz lepsze i tańsze ubezpieczenie w zakresie OC? Asistance też można zaryzykować za kilkadziesiąt złotych, zwłaszcza mając ADAC...


Andrzej, tu nie chodzi o OC bo faktycznie my z niego nic nie mamy. Ale ja Uniqce nie widzę sensu dopłacać nawet kilkadziesiąt złotych bo dają iluzję a nie spokój ducha. Oczywiście Ty robisz jak uważasz a ja to szanuję :bukiet:

SlawekEwa - 2023-02-25, 15:04

LukF napisał/a:
Andrzej, tu nie chodzi o OC bo

Andrzej napewno pamiętasz spotkanie z Tośkami i nami w Rovinij i niefortunną przygodę Ewy na wycieczce rowerowej. Mieliśmy wtedy ubezpieczenie wypadkowe w Uniqa. Po powrocie zwrot kosztów leczenia był po 2 tyg. :bigok

aviator - 2023-02-25, 15:23

To ten sam assistance obowiązujący dopiero 50km od domu??? Kiedyś R-klasa odmówiła mi posłuszeństwa ciemnym, zimowym porankiem na autostradzie ale 10km od miejsca zamieszkania - zero pomocy, No chyba ze 100% odpłatnie…. UNIQA never ever.
@ndrzej - 2023-02-25, 18:52

Jak napisałem wyżej główny asistance mam w ADAC. Ubezpieczenie w Unika w tym zakresie traktuję awaryjnie, żeby w przypadku niewielkich szkód nie "nadużywać cierpliwości" ADAC , co wobec Polaków traktowane jest dosyć nerwowo, nieraz łącznie z rozwiązaniem umowy...

A te kilkadziesiąt złociszy nie stanowi problemu.

Nad asistance w Unica mógłbym zastanawiać się, gdyby to było jedyne moje ubezpieczenie.

adaml61 - 2023-02-26, 08:07

Ja jak rok wcześniej za podwójne , moje + żona 129 . Pomoc od razu do 300 km . dojazd holownika jest wliczany w te 300 . Ew. zwrot 300 eur za wynajęty holownik .Miałem okazję skorzystać w Polsce , szybko i sprawnie .
Robert-4 - 2023-02-26, 09:38

adaml61 napisał/a:
Ja jak rok wcześniej za podwójne , moje + żona 129 . Pomoc od razu do 300 km . dojazd holownika jest wliczany w te 300 . Ew. zwrot 300 eur za wynajęty holownik .Miałem okazję skorzystać w Polsce , szybko i sprawnie .


Ale chyba za tą cenę to osobówka, a nie specjalny kempingowy

MAZUREK - 2023-02-27, 23:56

Mam podobne jak koledzy zdanie o "Uniqa" - właśnie oczekuję na rozprawę sądową po szkodzie całkowitej kampera. Nigdy więcej Uniqa :-/ :stop:
rjas - 2023-02-28, 09:59

MAZUREK napisał/a:
. Nigdy więcej Uniqa :-/ :stop:

Niestety też się podpisuję pod tym stwierdzeniem. Po tym jak mi w dup... zaparkowali w Belgradzie Uniqua się wypieła. Nawet prawnicy jak słyszeli, że Serbia to sobie tematu z rąk nie wyrywali :(

@ndrzej - 2023-02-28, 10:17

W połowie lat 90-tych działałem w firmie współpracującej z większością zakładów ubezpieczeniowych w Polsce, wyjaśniającej oszustwa ubezpieczeniowe. Pomysły klientów, aby uzyskać nienależne odszkodowanie były niewyobrażalne! Większość spraw dotyczyła bardzo dużych, często całkowitych szkód. Oczywiście odbijało się to rykoszetem na uczciwych klientach, którzy musieli udowadniać prawdziwość zdarzenia, za które odszkodowanie im się należało.

Może zmieniło się coś w tym względzie, i dzisiaj, po tych blisko 30 latach łatwiej jest uzyskać odszkodowanie.

Osobiście, ze względów formalnych (wiek kampera) nie ubezpieczam go w zakresie AC, a jrdynie OC, NNW i ewentualnie Asistance (w ADAC i Uniqa).

LukF - 2023-02-28, 14:52

rjas napisał/a:
MAZUREK napisał/a:
. Nigdy więcej Uniqa :-/ :stop:

Niestety też się podpisuję pod tym stwierdzeniem. Po tym jak mi w dup... zaparkowali w Belgradzie Uniqua się wypieła. Nawet prawnicy jak słyszeli, że Serbia to sobie tematu z rąk nie wyrywali :(


Czyli większość (poza jednym wyjątkiem) ma negatywne zdanie o Uniqa.
OC mogę u nich zapłacić. I płacę za kampera. Nic poza tym. Przykre to, ale firma CAŁKOWICIE NIE WIARYGODNA.

eler1 - 2023-02-28, 16:08

Jak już nie polecacie to dorzucę Compensa, Generali, Warta, HDI , TUZ , PZU
aviator - 2023-02-28, 16:17

Przez wiele lat miałem u nich ubezpieczone auta, dom a także ubezpieczenie grupowe dla pracowników i byłem ich zadowolonym oraz wiernym klientem - zadowolenie oceniam oczywiście łącznie z likwidacją szkód: sami polecili likwidacje z ac a później regres na sprawcę z czego 2-3 razy skorzystałem i nawet nie podnieśli mi składek ac gdy sprawa ciągnęła się w sądzie ponad 2 lata.
Sytuacja zmieniła się po zmianie właściciela i łączeniu oddziałów a szczególnie po łączeniu działów likwidacji szkód i przekazywaniu spraw podwykonawcom. Podskoczyły ceny, spadła jakość, zawiodłem się na obsłudze wiernego klienta, także otworzyłem się na konkurencję i nie żałuję. UNIQA była kiedyś dobra a teraz jest jedna firma z wielu sobie podobnych.

Oldzbig - 2023-03-02, 18:17

Zastanawiałem się nad ubezpieczeniem w ADAC lub PZM ale przedtem zadzwoniłem do Warty i spytałem o opinię na temat tego pomysłu i usłyszałem że jest bez sensu poniewaź w Warcie w pakiecie mam Asistance które obejmuje w całej Europie pomoc na drodze, w razie potrzeby holowanie 1500 km, hotel i auto zastępcze itp.czy to działa czy to chwyt reklamowy?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group