Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Rumunia - Wydzielone z tematu "Wyjazd na Węgry"

sasquatch - 2007-05-25, 00:27

My chyba pojedziemy od razu do Rumunii (bez postoju na Węgrzech) - Jak byly te upaly to podjelismy decyzje ze jednak chcemy nad morze jechać (czyli jeszcze dalej). I mimo ze skrocilem juz trase (wlasnie o morze i delte Dunaju) by pojechac do cieplych zrodel z Wami to musimy powrocic do pierwotnych planów i wydłuzyć trasę i wyruszyć troche wczesniej. :cry:
eeik - 2007-05-25, 08:11

Sasquatch :placze2 szkoda bo pierwsze noclegowanie u nas.

ale życze wam udanych wakacji i róbcie foty , piszcie notatki by nic nie umkneło :) .
Całusy dla rodzinki :hello

sasquatch - 2007-05-25, 08:29

PawelP, Jawa - ale ważne też że wiemy, że jest ktoś jeszcze w Rununii - wiec jak tylko bedzie potrzeba w czymś pomóc to lepiej zadzwonić najpierw do nas - możemy być 100km od Was. I w drugą etronę też to działa - tak pewniej na duszy się człek czuje gdy wie że jacyś rodacy są też w pobliżu :-)

A może się poprostu spotkamy na trasie... byłoby cudownie.

JaWa - 2007-05-25, 17:31

sasquatch napisał/a:
Jak byly te upaly to podjelismy decyzje ze jednak chcemy nad morze jechać

Przy tych temperaturach, w morzu będzie raczej zupka :-x Szkoda, że nie jedziemy razem.
My zostajemy do 20.06. Rumunia, może Bułgaria i Grecja, albo Słowenia i Chorwacja - zobaczymy. Mam prośbę Sas podeślij mi na priv. Waszą marszrutę ( w Rumunii ).

sasquatch - 2007-05-25, 18:41

Nie musze na priv mogę tutaj opisać:

zaczynamy 31 maja nocleg gdzieś w Polsce (jak daleko zajedziem, później Tokaj na campingu, dlaje Oradea i Baile Felix albo 1-maja, na połduniowy wschód - jakiś zamek po drodze i kiedujemy się na Sibiu by dalej na trasę trasfogarską wskoczyć. Nie wiem czy będzie cała otwarta (gdzies czytałem że od 15 czerwaca) albo były upały to moze śnieg stopniał całkowicie. Po górach nad morze i na sam dół do Vamme Vechcie? chyba tak sie to pisze. Spowrotem przez Bran, Braszów, Signishoarę na Bukowinę (wąwóz Bicaz) pokecimy się po Bukowinie i przez Spantę (wesoły cmentarz) spowrotem do Polski - taki jest plan

pp - 2007-05-25, 21:22

uważajcie na Hrabiego Drakulę!!!
sasquatch - 2007-05-25, 22:20

Tak do Poienari zamierzamy wstąpić - to przecież po drodze - tuż przy trasie transfogarskiej.
JaWa - 2007-05-26, 10:25

Trasa Transfogarska czynna jednak od 16.06. Może się załapiemy. Podobno jedna z najpiękniejszych w Europie. Najwyżej trasa idzie 2300m npm.
pp - 2007-05-26, 10:43

pieknie, bardzo ładne miejsce.
nie ma problemu z przejazdem kamperem?

eeik - 2007-05-26, 11:17

O JaWa jakie piekne foty :)

Znowu się zapalam , tylko kiedy ???????????? :gwm

tu bym Islandie chciała, pewnie jak pokazecie foty z Rumunii to tam bm chciała

oj wszędzie bym chciała :placze2

kazbar - 2007-05-26, 12:20

JaWa napisał/a:
Trasa Transfogarska czynna jednak od 16.06. Może się załapiemy. Podobno jedna z najpiękniejszych w Europie.


Coś wspaniałego!!!
Miałem już pisać artykuł do "Polskiego Caravaningu" - "Unijna Rumunia okiem kamperowicza" - ale widzę, że muszę się wstrzymać do wakacji (Darku! Wybacz... myślałem, że złapałem srokę za ogon w Bihorze, a tutaj....?). :gwm

Takie trasy to woda na mój młyn!
JaWa - trzymam kciuki! Właśnie takie drogi, to jest to...a nie.... autostrady.
Jasny gwint....! Ale mi się to podoba.... :drive:

JaWa - 2007-05-26, 16:12

Kazek Kluska napisał/a:
Takie trasy to woda na mój młyn!

Teraz to już nie masz wyjścia, musisz zmienić kamperka. Twój staruszek może tam dostać lekkiej zadyszki. :ok

kazbar - 2007-05-26, 22:20

JaWa napisał/a:
Twój staruszek może tam dostać lekkiej zadyszki. :ok


Nie ma tak żle! Pokonałem nim już wzniesienia o nachyleniu 25%. Dał sobie rady bez problemu. A z górki (z powrotem) musiałem na jedynce trochę gazu dodawać bo zatrzymywał się bez użycia hamulców. Przełożenia to on ma ciężarowe. Nie boję się tej rumuńskiej drogi. Wyskrobie się staruszek jak nic a i zwiezie mnie bezpiecznie.

JaWa - 2007-05-27, 15:32

Znalezione w necie "na północ od Karpat Południowych, czyli w dawnej węgierskiej prowincji zwanej inaczej Siedmiogród zamieszkanej przez Rumunów, Węgrów (bardzo licznych) i Sasów (resztki)" Sas postaraj się, żeby to nie byłe resztki. Polak potrafi :ok

Ps informacja dla moderatora, teraz mamy Rumunię x 2 ( jest też w -pozostałych krajach europy-)

janusz - 2007-05-27, 17:55

Dzięki, :bajer już jest jedna
martes - 2007-06-04, 23:14

Dziś dostałem sms-a od sasquczów ... Pozwolę sobie kawałek zacytować
Sas pisze: jestem zaskoczony jaki to piękny kraj i jaki zróżnicowany. drogi w górach były fatalne ale od 300 km to są wspaniałe oby w polsce takie były. jutro będziemy już nad morzem. Nie wiem jak dalej ale wyprawa jest cudowną i wszystko na plus....Pozdrowienia

Ja również wszystkich pozdrawiam

(trochę zazdrosny)

eeik - 2007-06-05, 08:28

Proszę przekazać pozdrowienia :)

My różnież "zazdraszczamy"

sasquatch - 2007-06-09, 23:34

Pozdrawiam wszystkich osobiście!!! Jest tutaj przecudnie. Wioski w górach to istne zywe skanseny. Domki jak z bajki a nad morzem tez jest przepieknie i tylu naturystów i naturystek :-P - dzieci kwiaty :-) Pozdrawiamy z Rumunii!!!! DRUM BUN!!!
eeik - 2007-06-10, 11:51

Czekamy na dalszą relację,
Ja ci dam naturystki :-/

janusz - 2007-06-10, 14:10

To chodziło o natryski tylko była literówka. :haha:
eeik - 2007-06-10, 23:30

Taaaaaaaaaa natryski :-/ " a świstak siedzi bo sreberka były kradzione"
sasquatch - 2007-06-13, 12:43

No wiec wkladam pare jeszcze zdjęć - ale opisywać będziemy później - szkoda nam czasu teraz
sasquatch - 2007-06-13, 12:43

No wiec wkladam pare jeszcze zdjęć - ale opisywać będziemy później - szkoda nam czasu teraz
eeik - 2007-06-13, 14:34

O ja cię , ale pięknie :) ))

Super przejazd przez góry :) ) a saperka gdzie jest, coby przez śniegi się przekopać ?????

Po tych wszystkich relacjach urlopowych to nie będziemy wiedziec , gdzie jechać w przyszłym roku.

Grzecznie czekam na powrót Sasów i na o wiele większą relację .

louis_cypher - 2007-06-13, 14:47

Sasik niezły czadzik z tą Rumunią , pięknota poprostu , jak mawiali starożytni enerdowcy ZAZDRASZCZAMY :mrgreen:
louis_cypher - 2007-06-13, 14:59

A jak sytuacja z kampingami lub miejscami do lulania , istnieją czy też powijaki straszne, jak możesz to wrzuć jakieś info
kazbar - 2007-06-13, 15:03

Myślałem o tym, żeby tam pojechać. Teraz już wiem napewno, że nie ma odwrotu.
Jadę!

louis_cypher - 2007-06-13, 15:04

Kaziu a kiedy się wybierasz ???
sasquatch - 2007-06-13, 18:27

Kempingów jest bardzo dużo - te RUmuńskie to oczywiście z epoki "gierka" ale w ładnych miejscach. Ale jest też dużo kempingów prowadzonych przez holendrów i te są całkowicie europejskie. Ceny baaaardzo zróżnicowane na jednym zapłaciliśmy 15 RON a na innym 50 RON. Bardzo dobry opis miejsc kempingowych jest na http://www.campings-in-roemenie.nl/ jednak po holendersku i po niemiecku ale można się zorientować. Po drodze można przy wiekszych miastach z TIRami. No i na plaży w Vama Veche - tam jest poprostu zona camperowa.
kazbar - 2007-06-13, 22:24

louis_cypher napisał/a:
Kaziu a kiedy się wybierasz ???


Myślę, że pod koniec sierpnia czyli coś ok 20 sierpnia do max 5 września.
Ale, jak to zwykle u nas bywa....co zaplanowane- nigdy się nie udaje.
Jednak na dzień dzisiejszy to najbardziej realny termin.

Marek - 2007-06-13, 23:04

Dla mnie rewelacja!. To co pokazał Sas i Kazek, dzięki za przetarcie szlaku , Austriacy są samochodami typowo terenowymi typu Staier (budują je dla NATO) ja się wychowałem w okresie Komuny i dla mnie te warunki to nie egzotyka tylko realia. Nostalgicznie wspominam tamte czasy więc wiele sytuacji,które dla Was są egzotyką dla mnie rzecz normalna ,którą należało ominąć, żeby nie ogłupieć. Nie mniej na przyszły rok z przyjemnością pojadę, gdyż "dzikie góry Karpaty" to jest to TEN KLIMAT.
Marek

Paweł P. - 2007-06-13, 23:06

Marek trzymam Cię za słowo Sasy i Kazek też sie piszą, ja będę planował cały urlop :)
martes - 2007-06-13, 23:15

Mam nadzieję że w przyszłym roku?
sasquatch - 2007-06-19, 10:15

Zapraszam do galerii zdjęć z wojaży rumuńskich. Niestety łatwiej mi było zrobić to gdzieś indziej niż na forum - wklejanie zdjęć jest lekko mówiąć "upierdliwe" :-) - nie gniewajcie się, że tak to oceniam - forum jest do pisania a nie do prezentowania zdjęć - można czasami jakiś załącznik ale nie galerie.

Więc: http://picasaweb.google.p...zyk/Rumunia2007

Pozdrawiam.

martes - 2007-06-19, 11:52

Sasiku pięknie ... (a po za tematem kiedy Czarna wyjeżdża i jaki stan ursusa? :lol: )
sasquatch - 2007-06-19, 11:56

Pod koniec tygodnia - a Ursus jeszcze istnieje :-D na razie Ciuc topnieje :-)
eeik - 2007-06-19, 11:56

Oglądałam, cudne foty, ale to juz napisałam tylko teraz jestem zdziwiona, ze to nie tutaj

Urlop też piękny

Ja chyba też rozważac zaczne Rumunię.

sasquatch - 2007-06-19, 21:57

A teraz Rumunia troche bardziej na wesoło ale cały czas w temacie CamperTeam :-)
eeik - 2007-06-19, 22:06

Rewelka :bigok :bigok
martes - 2007-06-19, 22:22

Sasiku co by nie gadał to Rumunia jest podwaliną , pierwowzorem Carawaningu (patrz cygańskie wozy) tylko chwalić że tak się przechowują zabytki.....
I ojciec mojego camperka i stryjeczny dziadek Robinwetty... (klima zimą) :lol:








Odp na zagadkę 24 pary butów..

mechaniczny - 2008-06-27, 18:18

mam pytanie gdzie najlepiej stawac camperem w rumunii? bo planuje dojechac do constanty- tym razem nie na stopa ale camperem VW T2....mozna wszedzie stawac camperem, czy raczej owe posluniecie jest niebezpieczne i lepiej jechac na campingi??
AUTOJUR - 2008-06-27, 18:55

Wybieram się do Rumuni na początku Sierpnia
mechaniczny - 2008-06-27, 19:05

a ja w lipcu slowacja wegry rumunia bulgaria, turcja i grecja jak dobrze pojdzie:)
Ryszard.S - 2008-06-27, 21:37

Właśnie wróciliśmy z Rumunii . Potwierdzam - ludzie b.sympatyczni .Dzieki ich uprzejmości nocowaliśmy w bardzo dziwnych lub niespodziewanych miejscach korzystając z 230v /w centrum miasta w dniu remisujących z Włochami Rumunów ,czy na terenie prawie nieczynnego gospodarstwa rybnego / za dwa piwa. Kempingi b.różne od 20 - 76 lei za 4 osoby +camper +prąd .Trzeba jednak powiedzieć , że był to obszar płn Rumunii . Najniżej byliśmy perę kilometrów poniżej Sinaia /pałac Peles /.Przy takich kosztach nie widzieliśmy sensu rezygnowania z prysznica czy 230v . Życzę tylko małych dziur w jezdni .Powodzenia
AUTOJUR - 2008-06-28, 09:42

Czy ktoś wybiera i ma ochote się przyłączyć na wyjazd objazdowy po Rumuni ?
Wyjazd 2,08,2008 Czechy-Słowacja-Węgry-Rumunia powrót 17,08,2008


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group