Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Sprzęt turystyczny i akcesoria - Wideo rejestrator w samochodzie.

łoś - 2012-10-15, 20:40
Temat postu: Wideo rejestrator w samochodzie.
Jeśli jest podobny temat to można przenieść.
Dziś wreszcie takowy zakupiłem.
Lepiej zacznę od początku.
Miałem nie miłą przygodę z pijaną rowerzystką.
Parę miesięcy później Gino mi taki wideo rejestrator pokazał.
Uznałem, że to potrzebny zakup.
Wraz z przybywającymi latkami staram się jeździć bardziej ostrożnie.
I co z tego, jeśli inni użytkownicy po prostu szarżują na drodze. Dotyczy to wszystkich.
Kierowców, rowerzystów i pieszych.
Takie sytuacje poruszam w innych tematach na naszym forum.
Nigdy nie wiadomo co się komu przydarzy i z kim. Dlatego taki wynalazek uznałem za potrzebny w swoim aucie. :bigok :spoko

Bim - 2012-10-15, 20:46

łoś napisał/a:
Dlatego taki wynalazek uznałem za potrzebny w swoim aucie.


Co zanabyłeś pochwal sie jak teraz rowerzyści Cię wyprzedzaja :haha: :haha: :spoko

CORONAVIRUS - 2012-10-15, 20:51

Też się nad tym zastanawiam . Urządzenie ma praktycznie same plusy o których wszyscy wiedzą , najlepsze są takie , które mają w sobie GPS , czas , datę itp .

Ostatnie moje przygody z fotoradarem uzmysłowiły mi , że mając taki zapis robienia mi fotki z niehomologowanego bagażnika jakiegoś kombi auta daje potężny argument w unieważnieniu fotki zrobionej z naruszeniem wymogów producenta urządzenia rejestrującego....

Problemem jest jedynie pętla zapisu , przeważnie 15 min i obraz nakłada się na poprzedni .... ja bym potrzebował zapis historii przejazdu , całego przejazdu bez nakładania zapisu , nigdy nie wiadomo kiedy i gdzie jakieś gamoniowate zrobią Ci fotkę , która wcale nie przedstawia wykroczenia bo gamoniowate nie czytały instrukcji .... :lol:

Może znacie takie sprzęty bez zapisu "w pętli " ?

maszakow - 2012-10-15, 20:56

taaa... Adasiu ... tylko ze to będzie podróż w czasie : magnetowid z kasetą kVHS 240min i w sytemie NTSC - wchodzi ponad 8h nagrania :)
A bardziej poważnie - laptop lub netbook z kamerą i dużym dyskiem.

Johny_Walker - 2012-10-15, 21:10

Mój rejestrator nagrywa około 3 godziny w HD. Wystarczy do niego wsadzić dużą kartę pamięci. Kosztował 200 zł. Nazywa się chyba Omega.
Bardzo przydatne urządzenie.
Niestety ma jedną "wadę": dyscyplinuje też użytkownika. Nagranie może przecież świadczyć przeciwko właścicielowi. :)

koko - 2012-10-15, 21:25

Mój też tyle nagrywa
CORONAVIRUS - 2012-10-15, 21:40

3 h i pętelka czy stop i następna kartę wsadzacie ???
kazbar - 2012-10-15, 21:42

Nakręcajcie się jeszcze bardziej. To tylko krok do czarnych skrzynek w samochodzie (o których wspomina już w swoich planach Unia). Tak, tak...róbta tak dalej, to niebawem trza będzie założyć na nogę elektroniczną kulę by udokumentować swoje wyjście do przysłowiowego kiosku po papierosy bo a nuż jakiś pies starga nam po drodze tyłek a gacie przecie kosztują :haha:

Jeśli rowerzystka była pijana to po kiego grzyba jakiś wideo rejestrator??? A policja to od czego jest, e?

Skorpion - 2012-10-15, 22:30

Mam rejestrator firmy Manta ale tylko nagrywa obraz godzine i date nic po za tym.A drugi o nazmie Black BOX M1 ma jeszcze funkcje polczenia sie z satelita GPS zapisuje to co powyzej oraz predkosc kierunek jazdy oraz kazde zdaenie wykryte np. naglym hamowaniem lub przeskok prze lezacego policjanta w odpowiednim folderze i gdy podczas odczytu w laptopie lub w komputere stacjonarnym jest podlaczenie do netu to pokazuje trase w google maps.
łoś - 2012-10-15, 22:51

kazbar napisał/a:
Jeśli rowerzystka była pijana to po kiego grzyba jakiś wideo rejestrator??? A policja to od czego jest, e?

W moim przypadku to do dziś jeszcze nic nie wiem.
Ale oskarżenia prokuratorów, czasem całkowicie bezpodstawne i skutkujące długim aresztem niszczą ludzi.
Nawet po przeczytaniu Waszych postów w innych tematach już trudno czuć się bezpiecznie w naszym kraju.
Wszyscy nawzajem posądzamy się o jakieś kanty. Wciąż zanika zaufanie do sprawiedliwości i uczciwości w społeczeństwie.
Dlaczego tak się dzieje?
Nie będę wyciągał wniosków.
Taki rejestrator może kiedyś mi pomoże. :bigok

łoś - 2012-10-15, 23:45

Miałem wiele przygód z przekroczeniem szybkości.
Czasy się zmieniają, wiek kierowców też.
Zostają wspomnienia i doświadczenia.
Doświadczenia lepiej dokumentować kamerkami.
Takie czasy. :bigok
:spoko

Johny_Walker - 2012-10-16, 00:27

No name napisał/a:
3 h i pętelka czy stop i następna kartę wsadzacie ???

Pętla. Nie kolekcjonuję nagrań.
Chyba da się wyłączyć zapętlanie, ale po co? Żeby trzymać wszystkie nagrania, to musiałbyś mieć rejestrator z twardym dyskiem.

sator - 2012-10-16, 10:12

niezmiernie przydatne urządzenie.
Nauczyłem się go stosować na wschodnich drogach, i od kilku lat jeździ w moim samochodzie.
Kilka razy ładnie pomógł rozwiązywać sytuację na drodze.

Taksiarz cofnął z impetem w mój samochód, po czym próbował wmówić, że nie wyhamowałem, przybiłem pewnej Pani w tył (więc wiadomo czyja była by wina), a dzięki nagraniu widać było, że Pani bez kierunku zajechała mi na pas.
Kilka razy wykpiłem się od rzekomego czerwonego, bądź też wyprzedzaniu w miejscu niedozwolonym - panowie Policjanci często tylko posługują się "ja widziałem". Wtedy mówię, że to nie ważne co on widział, ważne co zarejestrowała kamera. Miny im trochę rzedną i kilka razy zdarzyło mi się usłyszeć słowo sp....j .

Skorpion - 2012-10-16, 10:19

Ja tez dlatego zamontowalem rejestrator bardzo przydatny gadzet
łoś - 2012-10-16, 13:22

Jazda po moim mieście to jak chodzenie po polu usianym minami. Policja i S.M. wyrabiają plan w zbieraniu mandatów za przekroczenie prędkości przez kierowców. Jak ktoś ma auto to ma kasę na mandat.
Piesi i rowerzyści to biedacy i od nich trudno będzie coś wyegzekwować.
Najlepiej przypisać winę kierowcy, jest kogo wydoić i ukarać.
Moje spostrzeżenia opisuję na podstawie rozmów z emerytowanymi i obecnymi policjantami z drogówki.
Teraz zabawne uzasadnienie, by wyjeżdżać z rejestratorem.
Zawsze jeżdżę z dokumentami. Nigdy nie miałem przypadkowej kontroli. Raz zmieniłem kurtkę i pojechałem. I kontrola. Balon do dmuchania, bo taka akcja, a dokumenty w domu :gwm
Innym razem wyjechałem bez koła zapasowego. Zmieniałem zimowe na letnie. Tylko kawałek do sklepu i ... od wielu lat pierwszy raz kapeć. :gwm
W obu przypadkach musieli dowieźć co trzeba.
Przesądny jestem i teraz gdy ten "gadżet" kupiłem wolę bez niego teraz nie jeździć. :wyszczerzony:

Fux - 2012-10-16, 15:58

Już dzisiaj drugi raz to wklejam.... :haha:

http://www.youtube.com/re...c.1.-L7qzZKG1Kc

350 z fakturą, 2 letnią gwarancją, przesyłką i kartą pamięci na 6h w pętli.

Polecam.

Skorpion - 2012-10-16, 16:11

Fux,no to przeplaciles ja za swoj rejestrator MANTA zaplacilem 150
BiG Team - 2012-10-16, 16:24

Ja używam aplikacji AutoGuard Pro na Samsungu GalaxyS. Jakość dobra i wszystkie potrzebne dane zapisuje :spoko
grzegorz997 - 2012-10-16, 16:25

Idźmy na całość i może to
Fux - 2012-10-16, 16:34

Skorpion napisał/a:
Fux,no to przeplaciles ja za swoj rejestrator MANTA zaplacilem 150

Dopisz 0 i będziesz miał to.
Najwyższa półka...
http://gopro.com/hd-hero2-cameras/

W moim zestawie urządzenie 200, karta 120 + pobranie i przesyłka.
Ja jestem zadowolony, a na shity szkoda kasy.
G. kupisz, g. masz.
Bez urazy. Twoje urządzenie w takim razie warte jest 30 zeta... ;)

Skorpion - 2012-10-16, 16:51

Manta MM308S Car Black Box DVR Camera to przydatne urządzenia dla każdego kierowcy. Dzięki niewielkiej, mocowanej do szyby kamerze możliwa jest rejestracja przebiegu trasy samochodu lub wypadków i kolizji. Wysokiej jakości materiał wideo zapisywany jest na standardowych kartach pamięci SD. Dzięki funkcjom automatycznego startu nagrywania oraz detekcji ruchu użytkownik nie musi każdorazowo pamiętać o włączeniu rejestrowania wideo – nagrywanie obrazu rozpocznie się po uruchomieniu samochodu lub po wykryciu ruchu. Dzięki możliwości ustawienia pętli nagrywania, na karcie pamięci zawsze zapisanych będzie ostatnich kilkanaście minut trasy (do 15 minut). MM308S wyposażona jest w aż 6 diod oświetlających w trybie nocnym oraz matrycę umożliwiającą robienie zdjęć w rozdzielczości Full HD (1920×1080). Wbudowane diody oświetlające pozwalają nagrywać wideo także w złych warunkach oświetleniowych lub podczas nocnych podróży. MM308 DVR Camera Black Box to prawdziwa czarna skrzynka dla każdego kierowcy samochodowe
Parametry produktu:


Ekran 2.5TFT
Tryb pracy przy słabym oświetleniu
6 diod oświetlających na podczerwień
Matryca VGA z trybem nocnym
Aparat: FHD(1920×1080), SXGA(1280×960), D1(720X480), VGA(640X480)
Kąty: 120 stopni
Zasilanie: DC 5V, wbudowany akumulator litowy
Funkcja datownika
Detekcja ruchu
Ustawienia pętli nagrywania: 2min/5min/15min bez zapętlania
Automatyczny start nagrywania po uruchomieniu
Wyjście AV
Funkcja automatycznego wyłączania
Zasilanie: zasilacz samochodowy DC12V
Obsługa kart pamięci do 32GB


No nie wiem czy to jest jak piszesz badziew :spoko


http://www.manta-sklep.pl/

Fux - 2012-10-16, 17:02

No ;) nie widziałeś?

Kod:
Rejestruje on na bieżąco drogę oraz sytuację w czasie jazdy. Procesor pozwala na dobrej jakości zapis w formacie HD 720P o rozdzielczości 1280/720 i prędkością wyświetlania 30 kl/s. Dane można przechowywać na karcie pamięci SD o pojemności nawet do 32GB.


Gdzieś w jakimś teście czytałem, że istotny, ale nie pamiętam z jakiego powodu, jest ten format zapisu.

U mnie dochodzi pętla, reszta zbliżona.

Tak więc, jeżeli Twój bez karty pamięci kosztował 150 a mój 190, to różnica niewielka.
Przekonały mnie opinie i testy.

Narka.

majmarek - 2012-10-16, 19:29

witam
jutro udaję się do media markt [nie dla idiotów] celem zakupu.
dzięki za wyczerpujace info wszystkim
to wasza wina że się zdecydowałem
pozdrawiam
mm

Fux - 2012-10-16, 19:57

To w końcu na co padł wybór?
Rockers - 2012-10-16, 20:41

Mam kolegów w pracy którzy też taki sprzęt mają, ja niestety narazie nie a WIELKA szkoda bo też tak jak Łoś obecnie mam wielkie problemy, niektórym już o tym pisałem ( opowiadałem ) ale nie chce o tym pisać wystarczy że sen z powiek mi ściąga od paru miesięcy a sprawa w sądzie się skończy. Gdybym ataki rejestrator miał pewnie sprawa była by już dawno zakończona a ja miał święty spokój.
Taki rejestrator na pewno zanabędę jak tylko będzie mnie stać narazie ledwo starcza na życie a i na wyrok czekam :gwm

Skorpion - 2012-10-16, 22:23

U mnie tez petla dziala i podczerwien rowniez i reaguje na ruch przed samochodem wlacza sie automatycznie nagrywanie.
kazbar - 2012-10-16, 23:05

Luuudzieee! Trzymajcie mnie :sitcom:

Niedługo będziecie bać się własnego cienia :pad:

wujek - 2012-10-16, 23:45

Skorpion napisał/a:
No nie wiem czy to jest jak piszesz badziew


Nie mam dobrego zdania o firmie Manta za sprawą obsługi gwarancyjnej ich badziewnych produktów.
Około 8 lat temu kupiłem synowi kierownicę tej firmy do grania na komputerze. Z wyglądu bardzo fajna, cena niezła więc pomyślałem czemu nie?

Po rozpakowaniau i podłączeniu do kompa okazało się że kierownica sprawuje się WE WSZYSTKICH GRACH... OK, pod warunkiem że będziemy skręcać wyłącznie w lewo. Minimalne wychylenie w prawo skutkowało maksymalnym skrętem w prawo,(w 5 grach które próbowaliśmy).

Pomyślałm trudno, trafiłem felerny egzemplarz. Oddałem do naprawy...

Po dwóch tygodniach pracownik "sklepu dla idiotów" zadzwonił i poinformował mnie, że kierownica wróciła z naprawy i można odebrać.
Odebrałem, podłączyłem i... to samo.

Oddałem "do naprawy" ponownie...

Po dwóch tygodniach pracownik "sklepu dla idiotów" zadzwonił i poinformował mnie, że kierownica wróciła z naprawy i można odebrać.
Pojechałem i po przybyciu zanim odebrałem, zażyczyłem sobie żeby pracownik podpiął do komputera serwisowego Media Marktu.

I znowu kupa. :gwm Totalna zlewka serwisu, skutkiem czego było oddanie tego badziewia, dopłacena 50 zł do Logitecha i radość bezproblemowego grania do dziś.

Od tamtej pory przysiągłęm sobie nie kupować żadnych badziewi z Manty i tego się trzymam :spoko

Skorpion - 2012-10-17, 08:12

Dlatego ja nie kupuje zadnych produktow a sklepie "nie dla idiotow" jak to napisales.Jest w wawie sklep firmowy jezeli oto chodzi i maja swoj serwis.Take sklepy jak Media Markt czy Saturn to samo badziewie i arogancja klientow.Sa to sklepy stworzone by sprzedawac artykuly RTV,komputerowe i AGD produkcji ktore juz dawno stracily gwarancje.Nie tylko one ale wiekszosc marketow przekleja daty produkcji i tym samym przesuwa gwarancje,firmy ktore wytwarzaja sprzet nic nie wiedza o tym a serwisy przy takich sklepach nic nie wiedza i nic nie umieja naprawiac przetrzymuja wyrob i mowia ze sa naprawione,te sklepy sa oczywiscie "nie dla idiotow ale dla debili" Pozdrawiam :spoko :spoko
majmarek - 2012-10-17, 09:14

witam
skorpion a co byś zrobił na moim miejscu ? ja na głębokiej prowincji - rozglądałem się ale żadnego pożądnego sklepu nie trafiłem. a do stolicy nie pojadę bo podróż przewyższy wartość!
pozdrawiam
mm

Skorpion - 2012-10-17, 10:44

majmarek przegladaj strony firmowych sklepow jezeli chodzi o komputery i rtv to jest ich kilka ja osobistosciowo robie zakupy w komputronik.plale jest tez jeszcze kilka innych nigdy w markecie .Od kiedy mam zajawke do kompa czesci kupuje osobiscie i sam skladam.
CORONAVIRUS - 2012-10-17, 23:02

a temu gościowi z siekierką to chyba rejestrator życie uratował :bajer

http://www.youtube.com/wa...1&v=yu2_h7xwCLE

co oni ćpają ???

http://www.youtube.com/wa...ature=endscreen

http://www.youtube.com/wa...ature=endscreen

http://www.youtube.com/wa...=endscreen&NR=1

http://www.youtube.com/wa...ature=endscreen

http://www.youtube.com/wa...XG6zKQPlP8&NR=1

łoś - 2012-10-17, 23:53

to już wiadomo co zabrać jadąc na wschód, a najlepiej tak się przygotować.
http://www.youtube.com/wa...ature=endscreen

KECZER - 2012-10-18, 07:44

łoś napisał/a:
to już wiadomo co zabrać jadąc na wschód, a najlepiej tak się przygotować


Łosiu masz racje
ja cos podobnego woze za tylnym oparciem
i tali metalowy rurek pod fotelem kierowcy
pozdrawiam :spoko

KECZER - 2012-10-18, 07:56

No name napisał/a:
a temu gościowi z siekierką to chyba rejestrator życie uratował


i to jest chyba bardzo dziewne, bo na przestrzeniach internetu tylko takie filmiki sa pochodzenia z Rosji
inne narody jakos nie chwala sie takim bandytyzmem- ktory tu jest nazywany "krutoj"
albo takich zdarzen na ulicach i drogach nie ma

czy ktos bywaly wsiecie i nterneci potwierdzi moja teze czy nie???
pozdrawiam
Grzegorz

gino - 2012-10-18, 08:28

na szczescie, rowniez w Rosji, mlodzi ludzie probuja cos zrobic..
np. akcja СТОПХАМ
odpowiednik naszego ''karnego kutasa'' tylko, na duzo wieksza skale..
chlopaki nie zrazaja sie tym, ze spotykaja na swojej drodze gangsterow,artystow,biznesmenow czy agresorow z ''bejsbolami'' a nawet bronia palna...robia swoje ..
tu filmik promujacy, pokazujacy na czym rzecz polega..
ale..wpisujac w youtube СТОПХАМ znajdziecie dziesiatki filmikow..pokazujacy rowniez olbrzymi poziom agresji ludzi

sator - 2012-10-18, 10:00

[quote="KECZER"]
No name napisał/a:

albo takich zdarzen na ulicach i drogach nie ma
czy ktos bywaly wsiecie i nterneci potwierdzi moja teze czy nie???
pozdrawiam
Grzegorz


PL - zdarza się ale raczej nie dochodzi do rękoczynów, bardziej walka kogutów
UA - zdarza się
RU - jak na załączonych obrazkach :D
D - brak - chyba, że w turskich dzielnicach nocą.
NL- brak - tam wielki brat czuwa. Policji nie ma na widoku, ale już jak się pojawia interwencja to kilka radiowozów.

CORONAVIRUS - 2012-10-18, 10:05

sator ...co masz do kogutów :?: :?: :?: :lol:
sator - 2012-10-18, 10:07

No name napisał/a:
sator ...co masz do kogutów :?: :?: :?: :lol:


Nic Adaś, nic.
Bardzo je lubię


... przetworzone ... pod postacią rosołu :D

CORONAVIRUS - 2012-10-18, 11:59

no to się nie dogadamy :oops: :( :placze2
szadok - 2012-10-18, 12:33

No name napisał/a:

sator napisał/a:

No name napisał/a:

sator ...co masz do kogutów :?: :?: :?: :lol:

Nic Adaś, nic.
Bardzo je lubię
... przetworzone ... pod postacią rosołu :D

no to się nie dogadamy :oops: :( :placze2


Adam - nie lubisz rosołu..? :roll: :diabelski_usmiech

CORONAVIRUS - 2012-10-18, 14:33

lubię ale z kury a nie koguta .... kury to na kilogramy i wszystkie sposoby :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech :spoko
łoś - 2012-10-19, 20:55

Kilka dni testowałem to maleństwo i na razie spełnia moje oczekiwania. Nawet więcej.
Oto co kupiłem za 250 zł i karta za 125zł. Nie lubię kupować przez internet i w sklepach dla idiotów.
Adres wybrany dzięki koledze z internetu (skorpion), ale osobiście pojechałem na Dzielną 5 i dopiero po wymordowaniu sprzedawcy o szczegóły różnych modeli wybrałem właśnie ten.
Zmusiłem go też do pierwszej instrukcji obsługi i dzięki temu już po wyjściu ze sklepu mogłem sprzęcik uruchomić i nagrywać.
Takich instrukcji w media markt nikt Wam nie udzieli
Na początku to trochę trudności z opanowaniem klawiszy po dwóch stronach.
Menu też proste i zrozumiałe, bo po polsku. Każdy kto bawił się z aparatem lub kamerą łatwo się z tym oswoi.
I to co mnie najbardziej irytuje teraz mogę nagrać. Już mam nagranych 11 rowerzystów przejeżdżających przez pasy dla pieszych. Kilku szybkich.
Nie będę polecał konkretnego modelu, mimo, że pokażę to co ja kupiłem, ale polecam ten "gadżet"
Tu więcej
http://alltronix.pl/pl/re...ull-hd.html#op1

slawwoj - 2012-10-19, 21:02

A możesz dać zdjęcie jak to się prezentuje na szybie. Zwłaszcza jak zorganizowany jest kabel.
sator - 2012-10-19, 21:05

łoś napisał/a:
Kilka dni testowałem to maleństwo i na razie spełnia moje oczekiwania. Nawet więcej.


Przy tylko dwóch diodach IR nie jest trochę ciemno w nocy?

łoś - 2012-10-19, 22:09

slawwoj napisał/a:
A możesz dać zdjęcie jak to się prezentuje na szybie. Zwłaszcza jak zorganizowany jest kabel.

Tu niestety trzeba opanować pajęczynę związaną z kablami od CB, GPS i teraz kamera.
Temat jeszcze nie opanowany, ale wszystkie kable idą w dół przez lusterko.
Mam pomysł do przejścia w partnerze związany z górną półką,
sator napisał/a:
Przy tylko dwóch diodach IR nie jest trochę ciemno w nocy?

Tego jeszcze nie próbowałem.
Ale coś się przełącza na tryb nocny.
Może inni posiadacze z doświadczeniem coś podpowiedzą.
:spoko

majmarek - 2012-10-19, 22:22

w manta 308 to automatycznie działa.jest ciemno wciskasz power i nagrywa
wczoraj zakupiłem w "nie dla idiotów" pierwsze dwa musiałem zwrócić - nie działały.
trzeci egz testuje!
podobno w neonecie koszt ćirka 110 zł
pozdrawiam
mm

tadek - 2012-10-19, 22:59

[quote="sator"]
KECZER napisał/a:
No name napisał/a:

albo takich zdarzen na ulicach i drogach nie ma
czy ktos bywaly wsiecie i nterneci potwierdzi moja teze czy nie???
pozdrawiam
Grzegorz


PL - zdarza się ale raczej nie dochodzi do rękoczynów, bardziej walka kogutów
UA - zdarza się
RU - jak na załączonych obrazkach :D
D - brak - chyba, że w turskich dzielnicach nocą.
NL- brak - tam wielki brat czuwa. Policji nie ma na widoku, ale już jak się pojawia interwencja to kilka radiowozów.


Nie do końca bym się z Tobą zgodził :diabelski_usmiech
http://poznan.gazeta.pl/p...l#hpnews=poznan

sator - 2012-10-19, 23:12

łoś napisał/a:

Mam pomysł do przejścia w partnerze związany z górną półką,


Przerabiałem.
Najprościej przedłużyć idąc od gniazdka w prawo, pod osłoną wentylatora, przy desce w górę, potem słupek (przy szybie) i do półki górnej. Tam wtyk na 3-4 gniazda i już zasilasz CB, kamerkę, u mnie jeszcze skaner.

łoś - 2012-10-19, 23:19

majmarek napisał/a:
wczoraj zakupiłem w "nie dla idiotów" pierwsze dwa musiałem zwrócić - nie działały.
trzeci egz testuje!
podobno w neonecie koszt ćirka 110 zł

Marku oddaj ten trzeci i nie testuj.
Może się nie obrazisz jak Ci napiszę, że tanie mięso to psy jedzą.
Te duże to sprzedają max badziewie przestarzałe za dużą kasę w stosunku do jakości.
Nie wspomnę o zielonym personelu co nie wie co ma na półce, a już o produkcie to nie wie nic.
Przy okazji wspomnę o egzekwowaniu praw z tytułu gwarancji produktów.
W przypadku awarii produktu ten jest wymieniany na nowy, bo naprawa jest nie opłacalna.
Sam produkt jest tak tanio kupiony od producenta, że jest zwolniony z gwarancji producenta oczywiście. Sprzedany z marżą pokrywającą koszty wymiany i wysokim zyskiem i tak zyskuje nabywców. Tanie produkty rzadko przed upływem gwarancji po zepsuciu są zgłaszane.
Wniosek jest prosty. Możemy wybierać między marnymi imitacjami, lub szukać prawdziwych produktów.
W systemie prawnym jaki mamy zawsze możemy trafić na jakiś Amber Gold i stracić. :bigok

CORONAVIRUS - 2012-10-21, 23:23

Trochę dziś pojechali w TVN po kierowcach w Rosji .... tam ginie "z rąk " pijaków 30 000 osób rocznie a w Afganistanie zginęło 15 000 przez... 10 lat .

Rosyjscy kierowcy mają w swoich autach ponad 1 000 000 videorejestratorów po to by udowodnić , że nie są wielbłądami w przypadku wypadku ...oczywiście o ile uda im się przeżyć . To by wyjaśniało dlaczego własnie z Rosji jest tyle filmików o tej tematyce ....

smutne to .

łoś - 2012-10-22, 00:42

No name napisał/a:
Rosyjscy kierowcy mają w swoich autach ponad 1 000 000 videorejestratorów po to by udowodnić , że nie są wielbłądami w przypadku wypadku ...oczywiście o ile uda im się przeżyć . To by wyjaśniało dlaczego własnie z Rosji jest tyle filmików o tej tematyce ....

smutne to .


Smutne na pewno, tylko to młodzi chcą coś zmienić. Starsi pamiętają stalinowski terror i nic nie warte życie w tym systemie. Chcąc zrozumieć mentalność Rosjan trzeba dobrze poznać ich historię. Przez kilka pokoleń Rosjanie nie byli pewni czy jutro będą żyli.
Co do filmików to wątpliwe, by to w ich obyczajach przyniosło zmiany.
Zmiany bardziej nam są bliskie i to tak restrykcyjne, że jeździć się odechce.
O ściągnięcie kasy do budżetu są zabiegi. Nie o bezpieczeństwo.
I teraz mam pytanie:
Czy w sytuacji, gdy będę miał stłuczkę ( nie daj Bóg ze znanym politykiem) moje nagranie będzie dowodem przed sądem.
.... :spoko

sator - 2012-10-22, 00:58

łoś napisał/a:

Czy w sytuacji, gdy będę miał stłuczkę ( nie daj Bóg ze znanym politykiem) moje nagranie będzie dowodem przed sądem.


Miałem kilka stłuczek mając rejestrator [od 2006 roku z nimi pomykam - jeszcze robiony "rzemieślniczy" miałem jako pierwszy].
Stanowi to dowód w sądzie. Aczkolwiek zasada swobodnej oceny dowodów istnieje :-/

CORONAVIRUS - 2012-10-22, 01:17

Jak będziesz miał z politykiem to sądów nie trzeba ...TVN24 osądzi :haha:
łoś - 2012-10-22, 01:29

No name napisał/a:
Jak będziesz miał z politykiem to sądów nie trzeba ...TVN24 osądzi :haha:

Popatrz Adaś, myślałem, że taki inteligentny jestem, a dopiero dzięki Tobie zrozumiałem intencje ministra Gowina w sprawie likwidacji sądów. :diabelski_usmiech

szadok - 2012-10-22, 10:41

sator napisał/a:
Aczkolwiek zasada swobodnej oceny dowodów istnieje :-/

Miałeś jakieś przypadki zakwestionowania nagrania..? Można Cię prosić o szczegóły? Może być na prv - jestem baardzo zainteresowany...

sator - 2012-10-22, 11:58

szadok napisał/a:

Miałeś jakieś przypadki zakwestionowania nagrania..?


nagrania z kamery samochodowej nie.
Aczkolwiek miałem sytuację gdzie Policjant stwierdził, że ja specjalnie tłukę samochody, a kamera jest po to, aby mnie uwierzytelnić. Jak mu pojechałem prawniczo-policyjnym bełkotem to zwiał i nie pojawiał się do końca interwencji.

A w PL sąd może odrzucić każdy dowód, jako "nie mający istotnego znaczenia dla sprawy".

docent1773 - 2012-10-24, 00:11

też widziałem ten reportaż o Rosji. Na youtube aż roi się od filmików stłuczek czy też wybryków kierowców nagranych przez wideorejestratory. Całkiem użyteczna zabawka.
Rockers - 2012-10-24, 18:28

przyznam się że pozbierałem wszystkie drobniaki i kupiłem najtańszy rejestrator dostępny na allegro, zapłaciłem 135 zł wraz z kartą pamięci 8Gb.
Od poniedziałku jeżdżę, nie jest to jakieś super urządzenie ale jak do tego uważam że wystarczające i jak na razie jestem zadowolony.
Zakupiłem osobiście w częstochowie, dość duża firma na urządzenie jest dwa lata gwarancji.

Dziś miałem przypadek jak samochodzik zajechał mi drogę, postanawiając w ostatnim momencie skręcić w prawo, gdzie ja już na pasie do skrętu w prawo byłem obok niego.
Praktycznie ledwo wyhamowałem. W tarnowskich górach samochód jadący przede mną nie zwalniając skręcił z drogi podporządkowanej w lewo o mało nie uderzając samochodu jadącego drogą z pierwszeństwem. Widok szoku i zdezorientowania kierowcy na drodze z pierwszeństwem był niezły, choć sytuacja zupełnie nie śmieszna.

W każdym dziś w jeden dzień jak widać o mało kamerka nie przydała by się nawet dwa razy.
A jak już pisałem gdybym posiadał ją wcześniej dziś nie miał bym tych tarapatów w jakich jestem :gwm

W każdym razie na pewno urządzenie polecam, na naszych drogach raczej będzie coraz tłoczniej i gorzej, dlaczego więc nie korzystać z wynalazków dzisiejszej techniki.

kazbar - 2012-10-24, 18:58

Rockers napisał/a:
dlaczego więc nie korzystać z wynalazków dzisiejszej techniki.


W Kairze 20 mln ludzi przemieszcza się tu i tam przez całą dobę. Nikt nie wie ile jest tam samochodów ale pewnie drugie tyle, ile ludzi w nim mieszka.
Auta często jeżdżą w nocy bez świateł, z przejść dla pieszych korzystają jedynie obcokrajowcy (miejscowi, gdzie popadnie), czerwone światło, to jedynie "zaproszenie" do zatrzymania, gdzie podstawowym wyposażeniem pojazdu jest klakson...wiele by tu wyliczać!
Z ust znajomej (Polka), która urodziła się w Egipcie, i z przerwami...(Warszawa, Paryż) mieszka tam już 40 lat, nie pamięta żadnego śmiertelnego wypadku.
Długo próbowała aklimatyzować się w Europie. Wolała jednak wrócić do "dziczy" drogowej w Egipcie, gdzie nie obowiązują praktyczne żadne przepisy ruchu drogowego i gdzie jest bezpieczniej niż w cholernie poprawnej Europie!
Działajmy bardziej w kierunku zdejmowania głupich znaków drogowych i likwidacji idiotycznych przepisów niż ubezpieczanie się od ubezpieczenia. Dlatego wideo rejestratorom mówię NIE! Następnym etapem będzie wideo rejestrator wideo rejestratora, którego zapis nadzorować będzie czarna skrzynka...a wypadków będzie coraz więcej :spoko

majmarek - 2012-10-24, 19:19

kazbar - a może to wlaśnie z powodu ubezpieczenia brak rozwagi bo ubezpieczenie zapłaci a składka i tak rozkłada sie na "frajerów" takich jak my.!
ale co nam pozostaje na obronę ot taka ułuda jak wspomniana camerka. ja w media markt już trzy wymieniłem bo niesprawne i jutro idę z czwartą bo wysiadła.
rokers daj namiary na częstochowe jeślis zadowolony
pozdrawiam
mm

Skorpion - 2012-10-24, 19:24

majmarek, pisalem wczesniej aby nie kupowac w sklepie media markt dla debili,imbecyli i dla idiotow. :spoko
majmarek - 2012-10-24, 19:31

skorpion chapeau bas - ale mam blisko przez kładkę i jest klimatyzacja i .... np. galerianki
pozdrawiam
mm

Skorpion - 2012-10-24, 19:40

Jak pisalem wczesniej oni wcale nie odsylaja zadnego sprzetu do fabrycznych serwisow bo im sie to wogole nie oplaca oni sa gwarantem i to unich w marketah usiluja to nieudolnie naprawic. Sprzet jest zakupywany bez zadnej gwarancji producenckiej.
Rockers - 2012-10-24, 20:31

Kazbar życzę Ci abyś nigdy nie miał kłopotów na drodzę, ale wiedz że nie żyjemy w Egipcie czy innym kraju, gdzie ludzie traktują się nadal po ludzku. My żyjemy coraz bardziej w kraju obłudy, i prawa niestety nie zawsze stojącego po stronie prawdy.
Ja 28 lat poruszam się po drodze i nigdy nie byłem zwolennikiem takich kamerek chyba że do zabawy, lecz obecnie widzę co się dzieje i taka kamerka naprawdę niejednokrotnie może komuś oszczędzić zdrowia, nerwów i kłopotów.
Ale wybór należy do każdego z osobna dlatego nikogo nie namawiam jak nie chce jego sprawa :bigok

Majmarku nie jestem do końca zadowolony, ma parę wad ale w każdym razie rejestruje bez problemu na rozdzielczości 720x480 i to mi wystarcza. Załącza/wyłącza się sama. Jedynie jak na razie mam problem z datą i godziną ale trudno mnie to nie potrzebne.
W nocy coprawda ma tam jakieś diody ale są za słabe i zbyt skoncentrowane aby było coś widać, ale w końcu jeździ się na światłach i to co światła samochodu oświetlają na nagraniu widać.
Kupiłem dokładnie to http://allegro.pl/kamera-...2722770216.html i widzę że już o dyszkę staniało :roll:

Skorpion - 2012-10-24, 20:59

Manta MM-308S DVR Camera Black Box FullHD Wideorejestrator samochodowy

Manta MM308S Car Black Box DVR Camera to przydatne urządzenia dla każdego kierowcy. Dzięki niewielkiej, mocowanej do szyby kamerze możliwa jest rejestracja przebiegu trasy samochodu lub wypadków i kolizji. Wysokiej jakości materiał wideo zapisywany jest na standardowych kartach pamięci SD. Dzięki funkcjom automatycznego startu nagrywania oraz detekcji ruchu użytkownik nie musi każdorazowo pamiętać o włączeniu rejestrowania wideo – nagrywanie obrazu rozpocznie się po uruchomieniu samochodu lub po wykryciu ruchu. Dzięki możliwości ustawienia pętli nagrywania, na karcie pamięci zawsze zapisanych będzie ostatnich kilkanaście minut trasy (do 15 minut). MM308S wyposażona jest w aż 6 diod oświetlających w trybie nocnym oraz matrycę umożliwiającą robienie zdjęć w rozdzielczości Full HD (1920×1080). Wbudowane diody oświetlające pozwalają nagrywać wideo także w złych warunkach oświetleniowych lub podczas nocnych podróży. MM308 DVR Camera Black Box to prawdziwa czarna skrzynka dla każdego kierowcy samochodowego.



Parametry produktu:


Ekran 2.5TFT
Tryb pracy przy słabym oświetleniu
6 diod oświetlających na podczerwień
Matryca VGA z trybem nocnym
Aparat: FHD(1920×1080), SXGA(1280×960), D1(720X480), VGA(640X480)
Kąty: 120 stopni
Zasilanie: DC 5V, wbudowany akumulator litowy
Funkcja datownika
Detekcja ruchu
Ustawienia pętli nagrywania: 2min/5min/15min bez zapętlania
Automatyczny start nagrywania po uruchomieniu
Wyjście AV
Funkcja automatycznego wyłączania
Zasilanie: zasilacz samochodowy DC12V
Obsługa kart pamięci do 32GB


cena brutto
w sklepie internetowym:
124,99 zł

Skorpion - 2012-10-24, 21:29
Temat postu: Jeszcze jedna kamerka
Manta MMR-CAM00001 Cyber Eye HD Okulary z ukrytą kamerą



Manta wprowadza do swojej oferty prawdziwą gratkę dla tych, którzy oglądając przygody Jamesa Bonda zazdrościli mu wszystkich wspaniałych, szpiegowskich gadżetów. Cyber Eye HD to stylowe okulary z ukrytą kamerą, pozwalające na dyskretne filmowanie i fotografowanie w doskonałej jakości HD. Można je wykorzystać jako wygodny aparat do rejestrowania wyczynów sportowych, do zastosowań prywatnych, rozrywkowych oraz pracy detektywistycznej. Łatwa obsługa urządzenia za pomocą zaledwie dwóch przycisków, wysokiej jakości lekkie oprawki, spolaryzowane soczewki dla ochrony oczu oraz dołączony do zestawu futerał ochronny sprawiają, ze Cyber Eye HD sprawdzą się w każdych warunkach. Wygodna komunikacja z komputerem za pośrednictwem standardowego portu mini USB zapewnia wygodny transfer danych oraz umożliwia ładowanie akumulatora. Okulary zostały wyposażone w pamięć o pojemności Urządzenie posiada czytnik kart micro SD obsługujace karty do 16GB. Sięgnij po Cyber Eye HD firmy Manta i zaskocz innych tym, co widziałeś…


Parametry produktu:

Czytnik kart Micro SD (do 16GB)
Wygodna komunikacja z komputerem
Plug and Play
Wysokiej jakości optyka
Polaryzujące soczewki
Funkcja kamery PC
Nagrywanie w formacie AVI
Nagrywanie w rozdzielczości 720x480
Czas pracy na baterii max 3h
Opakowanie - Długość/wysokość/głębokość (X / Y / Z) [cm]: 8,5x7,4x18,8cm
Waga - netto / brutto [kg]: :0080kg

CORONAVIRUS - 2012-10-24, 22:29

Tadziu ....Ty w tej mancie masz jakieś udziały ???? :-P
łoś - 2012-10-24, 22:45

Te okularki to kolejny gadżet. Kiedyś sprowadziłem do sklepu zegarek Casio z aparatem. Pojawił się zaraz po telefonach z aparatem. Bujałem się z nim trzy miesiące. Tani nie był i po sprzedaży co miesiąc zmieniał właściciela. Krążył wśród wąskiego środowiska znajomych. Dziś mało kto o nim pamięta.
Jeśli wspomnieć kamerę z lat 80-tych i dzisiejsze kamerki z nowymi możliwościami to nie ma się co dziwić, że producenci szukają nowych zastosowań.
Co do nowości to nakazu zakupu nie ma, i każdy może decydować co mu się może przydać.
Kol. Kazbar ma prawo do odmiennego zdania.
Pozostaje jednak pytanie jak będzie reagował na nowości proponowane za 5-10 lat.

Johny_Walker - 2012-10-25, 01:55

kazbar napisał/a:

Z ust znajomej (Polka), która urodziła się w Egipcie, i z przerwami...(Warszawa, Paryż) mieszka tam już 40 lat, nie pamięta żadnego śmiertelnego wypadku.

Musi być już w podeszłym wieku, bo nie wychodząc z domu nie ma okazji widzieć wypadków, a być może także ich pamiętać.
Teraz na poważnie. Ilość wypadków w Egipcie jest ogromna. Także śmiertelnych. Jest gorzej niż w Polsce.

łoś - 2012-10-25, 02:31

Johny_Walker napisał/a:
Ilość wypadków w Egipcie jest ogromna. Także śmiertelnych. Jest gorzej niż w Polsce.

Ale im się piramidy nie zapadły.
:haha:

Skorpion - 2012-10-25, 07:18

Adas ja osobistosciowo nic nie mam od manty po za kamerka i odtwarzaczem DVB-TV,ktore oba produkty zawinolem ze sklepu droga kupna.
OldPiernik - 2012-10-25, 12:30

Kamerka staniała bo w krakowskim Selgrosie kosztuje niecałe 100 zł. O tutaj.
CORONAVIRUS - 2012-10-30, 08:14

Tadziu ...tak zachwalałeś , że po Mantę poszedłem i w AUCHAN była ostatnia i uszkodzona ...... drogą wymiany za drobniaki ze skarbonek dzieci nabyłem za 99 zł media-techa Mt 4037 ... proste to i małe , nauczę się i oddam żonie . Instrukcja omawia tylko ustawienie , nie opisuje działania już w akcji .... może ktoś cos na ten temat wie bo w sieci tylko firmowe klakierstwo w opiniach ....

Nie wiem czy to ma takie coś ale dobrze by było by w chwili chęci zatrzymania w pamięci jakiejś sytuacji można by przyciskiem jednym odłożyc do historii jakieś dwie minuty , jedną przed i jedną po "atrakcji" ....

Skorpion - 2012-10-30, 12:30

Adas odwiedz strone www.manta-sklep.pl
CORONAVIRUS - 2012-11-01, 09:24

Dwa dni testuję zabawkę .... okazało się , że proste to jak cepik . Mozna ustawić na zapis 2,5,15 lub 30 minut ale zapisywanie juz wcześniej nagranych plików zamyka się kółkiem ok 45 min , cztery pliki przy 30 minutach . Na karcie 4 MB spokojnie można się pomieścic ale poleciałem po bandzie i zakupiłem kartę 32 MB .... i tu mały zonk bo rejestrator nie widział tej karty , powodem był adapter , który działał wszędzie tylko nie w rejestratorze .

Jest to proste urządzenie , nie ma zegara ani jakiegokolwiek licznika widocznego na zapisie . Jeśli pozostawimy wtyczkę w ciągle zasilanym gniazdku zapalniczki to bedzie działało 24h , gorzej jak po wyjęciu kluczyka ze stacyjki zasilanie niknie , wtedy i rejestrator idzie spać , konieczne jest ponowne włączenie po starcie silnika .

Obraz wyraźny , dźwięk bardzo wyraźny i czysty . Przy cenie zakupu 99 zł + dobra karta za następne 99 zł mieścimy się w 200 zł i mamy to czego trzeba .

Dzięki okablowaniu w komplecie można zapis pstryknąć na ekran TV w kamperze i pośmiać sie bo przecież nie tylko droge można zarejestrować :lol:
Pozdrawiam :spoko

SlawekEwa - 2012-11-01, 10:13

Kupiłem taki http://allegro.pl/kamera-...2727505272.html . Czym się różni Adam od Twojego oprócz ceny :niewiem
CORONAVIRUS - 2012-11-01, 13:02

Odwołuję wszystko co do tej pory napisałem o tym moim urządzeniu..... dziś przy którymś tam starcie przestało działać .... zero komunikacji z włąścicielem ani po dobroci ani terrorystycznie ..... nie mam dziś do tego głowy ale media tech zwyczajnie padł .... :zastrzelic
gino - 2012-11-01, 13:38

SlawekEwa napisał/a:
Czym się różni Adam od Twojego oprócz ceny

moze to drozsze ..działa :-P

sator - 2012-11-01, 14:18

No name napisał/a:
Odwołuję wszystko co do tej pory napisałem o tym moim urządzeniu..... dziś przy którymś tam starcie przestało działać .... zero komunikacji z włąścicielem ani po dobroci ani terrorystycznie ..... nie mam dziś do tego głowy ale media tech zwyczajnie padł .... :zastrzelic



sformatuj kartę SD

Skorpion - 2012-11-01, 15:29

Adam w obudowie urzadzenia jest taka malutka dziurka na restart wloz w nia cos cienkiego jak szpilka lubi igla odblokujesz urzadzonko :spoko
Rockers - 2012-11-01, 16:48

a może wyciągnięcie na jakiś czas bateri pomoże
Skorpion - 2012-11-01, 17:03

w tym urzadzeniuniema mozliwosci odlaczyc baterii trzeba by rozlozyc na czynniki pierwsze zamontowana jest na stale tylko moze pomoc przycisk restartu
antwad - 2012-11-01, 19:05

gino napisał/a:
SlawekEwa napisał/a:
Czym się różni Adam od Twojego oprócz ceny

moze to drozsze ..działa :-P

O, i to jest słuszna koncepcja Grzesiu :spoko

łoś - 2012-11-01, 19:33

SlawekEwa napisał/a:
Kupiłem taki http://allegro.pl/kamera-...2727505272.html . Czym się różni Adam od Twojego oprócz ceny :niewiem

nie znając kamerki Adama nie wymienię różnic.
Ale cena na pewno robi różnicę. Może w jakości, a może w większej ilości funkcji.
Ty Sławku kupiłeś taką jak ja. Ciekawi mnie jak ją "gryziesz", bo ja do dziś jeszcze wszystkiego nie kumam. Wkurzają mnie ikonki na ekranie, do których nie ma objaśnień w instrukcji.
Mam taką propozycję: może jakoś dzielić się odkryciami i możliwościami w tym sprzęciku.
Bo ja dopiero dziś przypadkiem odkryłem funkcję przybliżania obrazu w czasie nagrywania i odtwarzania.
Tym się podzielę. Nagrywając można strzałkami zbliżać obraz w skali od 1,1 do 4,0.
Ale też trzeba trochę ruszać obiektywem, ale zbliżenia dają np. możliwość łatwiejszego odczytu szczegółów.
Należy na pewno być ostrożnym z operowaniem tym sprzętem, by nie nagrać kraksy z własnej winy :diabelski_usmiech

łoś - 2012-11-01, 23:36
Temat postu: Poznać działanie wideorejestratora.
Mam propozycję by ten wątek z instrukcją oddzielić i wpisywać tylko konkretne wypowiedzi.
Wrzucę fotkę monitora z ikonkami. Zrozumiałe skreślam, mniej zrozumiałe zakreślam.
Zmieniając ustawienia w menu zmieniają się ikonki. One informują o programie w jakim jesteśmy.
Dla mnie jest to na początku mocno porypane. Trochę już opanowałem, ale końca nie widać.
Stąd pomysł by wymieniać się zdobytą wiedzą.

łoś - 2012-11-02, 00:15

Kto może wyjaśnić ikonkę oznaczoną 1 przekreśloną lub nie na pierwszej fotce.
szadok - 2012-11-02, 00:32

Bardziej strzelam niż wiem:
1 - nagrywanie z dźwiękiem lub bez.
2 - przypuszczam, że chodzi o naświetlenie - korekta ekspozycji; jeśli in + to prześwietla, in - niedoświetla
3 - AWB - automatyczny balans bieli; czyli ew. korekta temperatury barwowej nagrania.
4 - pętla czasowa..?

Łosiu, popróbuj, czy to co piszę ma jakiś sens :) .

łoś - 2012-11-02, 01:09

szadok napisał/a:
Łosiu, popróbuj, czy to co piszę ma jakiś sens :) .

Oczywiście, bo z Twoim poparciem (mam nadzieję, że innych też ) napiszemy dobrą instrukcję :diabelski_usmiech :haha:

łoś - 2012-11-02, 01:57

pkt 4 z fotki. zacznę od tego.
Są to filmiki nagrywane po 2 - 5 - 10 - 15 minut w zależności od wersji urządzenia. Taki serial, aż do wyczerpania miejsca na karcie. Później nowe nagrywają się na pierwszych starych. W przypadku karty 32Gb można nagrać podróż dookoła świata :diabelski_usmiech
A poważnie to wybór należy do właściciela i można wybrać ciągłe nagrywanie włączając funkcję wyłącz.

CORONAVIRUS - 2012-11-04, 16:45

Dziś odwołuję to co odwoływałem wcześniej .... po 24h hibernacji puszka sama zaczęła się ze mną dogadywać i o dziwo działa bez problemów . Tak sobie założyłem , że jak jeszcze raz będę musiał odwoływać to co już wcześniej odwoływałem to pojadę i zwrócę to cudo ale dam szansę firmie , biorąc identyczne urządzenie z półki …. Pomyślałem sobie też , że to może moja obecność onieśmiela urządzenia a to za sprawą dzisiejszego wydarzenia kiedy to GPS przez 80 km nie mógł namierzyć tylu satelit by wskazać mi drogę do domu , drogę którą znam doskonale …. Widać skrzynki mądrzejsze i już tak łatwo nie dają się zaprzęgać do roboty bez sensu …. No , zobaczymy co dalej będzie :-P
adej - 2012-11-04, 18:51

Mam podobną kamerkę samochodową od dwóch lat, spisuje się nienagannie, no, od czasu do czasu potrafi się zawiesić, ale po wyjęciu na chwilę baterii (b. proste) pracuje nadal. na karcie 16 GB mam nagrane ostatnie 16 godzin jazdy. Przenoszę ją w zależności od potrzeby do auta którym aktualnie jadę (przyssawka). Właściwie o niej nie pamiętam, włącza i wyłącza się wraz przekręceniem kluczyka. Bardzo pożyteczna sprawa, mogę ponownie (np. po zgraniu na dysk) w zaciszu domowym do woli przeżywać najciekawsze odcinki tras z letnich i nie tylko, wojaży. A i jako dokument w razie wydarzenia drogowego (jak powiadają policjanty) też się już przydała. Polecam.
Pozdrawiam. :roller:

OldPiernik - 2012-11-04, 19:11

Pytanie do ludzi używających rejestratorów - czy odklejacie urządzenie od szyby kiedy zatrzymujecie auto na parkingu? Innymi słowy - nie boicie się że ktoś rozwali wam szybę lub włamie się do samochodu kradnąc rejestrator czy ja mam jakąś obsesję?
CORONAVIRUS - 2012-11-04, 19:19

nic nie odklejam ... wcześniej GPS-u też nie chowałem .... ale nie wszędzie , czasami mam ,powiedzmy, złe przeczucie i wtedy chowam jednak bardzo rzadko ...
OldPiernik - 2012-11-04, 19:27

Przy GPSie zostawiałeś urządzenie w aucie :shock: czy sam uchwyt? Samego urządzenia bałbym się zostawić :stop:
CORONAVIRUS - 2012-11-04, 19:31

jak zostawiasz na szybie uchwyt od czegokolwiek to złodziejowi dajesz sygnał , że najprawdopodobniej w aucie jest urządzenie .... moje pudło GPS ma tyle lat , że zostawiając je na szybie liczę na inteligencję bandziora :bigok
Skorpion - 2012-11-04, 19:52

Ja swoj rejestrator zabieram do domu gdy saochod parkuje pod domem :mrgreen:
adej - 2012-11-04, 20:31

Ja kamerkę mam widoczną pod lusterkiem wstecznym, na przyssawce, (nie zdejmuję) a GPS na desce w otwieranym pudełku. Jak do tej pory nikt na to się nie połasił. Mam nadzieję, że pozostanie tak nadal. Zresztą dzisiaj to już groszowe sprawy, szkoda by było tylko szyby. Kiedyś wyrwano mi radio, miałem wrażenie, że złodziej splugawił mi auto. :hide:
majmarek - 2012-11-05, 07:34

adej
podaj namiary camerki? w media markcie oddałem już cztery bo uszkodzone i więcej nie mają.
czy ktoś może polecić konkretny sprawdzony model oraz miejsce zakupu w okolicy katowic - bielskobiała?
pozdrawiam
mm

Fux - 2012-11-05, 07:50

http://www.camperteam.pl/...p=304224#304224
adej - 2012-11-05, 18:22

Majmarku, ja mam: http://allegro.pl/rejestr...2718947786.html Tylko, że starszy model, prawie z przed 2 lat, kosztowała wtedy dwa razy tyle co dziś. Kupiłem ją na allegro, wcześniej wypróbowałem dwa inne modele, ale były przynajmniej dla mnie wadliwe, ten okazał się w miarę dobry.
Wpisz na allegro "rejestrator samochodowy" a ukaże Ci się cała gama takich urządzeń w różnych cenach. Nawet znalazłem w Dąbrowie Górniczej za niecałe 100 zł. są i tańsze.
Nie wykorzystuję zapisu HD bo zajmuje dużo miejsca, a i do tego celu wystarczy mniejszy format. No chyba żebyś chciał wyświetlać to na dużym ekranie telewizora.
Życzę udanego zakupu, wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam. Do zobaczenia. :kawka:

Podoba mi się również: http://allegro.pl/kamera-...2747019609.html firma w miarę dobra i zanana, mam tej firmy GPS.
A sklep w Mysłowicach.

Glass - 2012-11-05, 21:08

Polecam tą kamerkę. Mam ją już tydzień i zero problemów. Obraz - "żyleta".
http://allegro.pl/kamera-...2765352204.html

Pozdrawiam

sławek w. - 2012-11-05, 22:22

adej napisał/a:
Nie wykorzystuję zapisu HD bo zajmuje dużo miejsca, a i do tego celu wystarczy mniejszy format


Czy na zarejestrowanym obrazie z takiej kamerki widoczny jest np. nr. rejestracyjny samochodu z którym się mijamy lub jadący przed nami - słyszałem opinie, że tylko kamery HD pozwalają w pełni udokumentować przebieg zdarzenia z uwagi właśnie na małą czytelność obrazu - nie miałem nigdy do czynienia z tymi urządzeniami i nie są to moje opinie, więc proszę o opis własnych doświadczeń.

CORONAVIRUS - 2012-11-05, 22:37

Nie trzeba HD by numery odczytywać .... :spoko

Przy okazji , skrzynka działa ale jest problem z detektorem ruchu by sie uaktywnił ... może powoli sie dogadamy :lol:

SlawekEwa - 2012-11-06, 06:53

Jakich kart pamięci używacie w wideorejestratorach?
SD,micro SD, microSDHC - 2GB, 4GB, 8GB, 16GB 32GB.
Z jaką szybkością zapisu i odtwarzania?

Skorpion - 2012-11-06, 07:24

Ja uzywam SDHC 8GB
CORONAVIRUS - 2012-11-06, 07:45

w moim wsadziłem 32 GB ale zwykłą .
łoś - 2012-11-06, 08:50

SDC10/32GB ADP MICRO
SDHC 10CL
tak mam na f-rze.
125zł brutto :spoko

SlawekEwa - 2012-11-06, 18:09

Dzięki za odpowiedzi. Włożyłem micro SDHC 16GB :spoko
CORONAVIRUS - 2012-11-07, 23:10

Dziś wieczorem nagrałem pierwszą podbramkową sytuację . Chciałbym zauważyć , że videorejestrator łagodzi obyczaje ....normalnie mięchem bym walnął ale zdawałem sobie sprawę z tego , że wszystko się nagrywa i ani słowa nie burknąłem ..... kolejny pozytyw . :lol:


AMIGO - 2012-11-08, 10:48

:brawo:
adej - 2012-11-08, 21:27

Zupełnie zapominam, że mam kamerkę w samochodzie, później jeżeli oglądam to bez dźwięku. Teksty nie nadają się do odtwarzania.
Albo podkładam muzyczkę. :stop: :lol:

OldPiernik - 2012-11-09, 14:27

To może zaczniemy pokazywać filmiki z naszych rejestratorów pokazujące nietypowe sytuacje drogowe? ;)
frykas1 - 2012-11-09, 17:45

http://www.youtube.com/wa...&feature=g-vrec
YoYoYo - teraz spoko - 2012-11-27, 23:45

Ten film z linku zrobiłem video rejestratorem za 140 zł.
Goclewer .( Na filmie moje akwarium ) .

http://www.youtube.com/wa...-oJpu_NAEM&hd=1

Zdjęcie kamerki też zrobiłem nią samą w lustrze :spoko , aby rzecz jasna udowodnić swą inwencję twórczą ( patrz data i godzina ) :spoko

eMWu - 2012-11-28, 09:59

fajny.... tego samego kupilem prosto z chin za 55 zł ;) tyle ze bez karty pamieci ( bo za duzo ich sie po domu u mnie wala)

jedyna roznica - sie nie nazywa goclever manta i inne tego typu "firmy"

YAN - 2012-11-28, 10:16

YoYoYo 19-20 sek czy Ty zioło pędzisz w akwarium ? :mikolaj
Skorpion - 2012-11-28, 10:33

Znalazlem jeszcze taki rejestrator samochodowy http://anteny.pl/kamera-s...rasy-p-827.html
LukNet - 2012-11-28, 12:25

Polecam stronke http://dx.com/c/car-acces...ce&sortType=asc . Paczki przychodzą bezpośrednio z HongKong'u no i do Polski jest free shipping. :lol:
Cyryl - 2012-11-28, 13:02

w tamtym roku prowadziłem szkolenie dla kierowców wrocławskiego MPK w trakcie różnych rozmów okazało się, że większość autobusów jest wyposażonych w kamery rejestrujące sytuację wokół pojazdu i wnętrza.
jeden z kierowców miał takie zdarzenie, że skargę na niego napisał jeden z wrocławskich radnych. według relacji owego radnego kierowca jadąc w tym samym kierunku z nadmierna prędkością zepchnął z drogi naszego radnego, jego żonę i dziecko jadących na rowerach. oczywiście podana była data i miejsce zdarzenia.

kierowca ten wyszperał rejestrację tego i wyszło na filmie, że jechał 27km/h (prędkość jest wyświetlana na obrazie), a zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu, gdzie rodzina radnego nie jechała na wprost, ale zjechała w drogę podporządkowaną i z powrotem wjeżdżała na drogę z pierszeństwem, czyli ich obowiązkiem było udzielenie pierwszeństwa autobusowi.
ten filmik zapisałem sobie na gdzieś na kompie, w celach szkoleniowych.

natomiast co do reakcji na błędy innych. sami nie jesteśmy nieomylni i bardzo nie lubimy, gdy popełnimy błąd i mając tego świadomość (czego żałujemy) wysłuchiwać kogoś wytykającego nam owo matolstwo. więc dobrze pamiętać o tym, gdy ktoś innym walnie babola.

ogólnie należy założyć, że każdy jeździ najlepiej jak potrafi, a że niektórym to gorzej wychodzi, trudno. to jest ich max i więcej raczej się z nich nie wyciśnie. trąbienie, zwracanie uwagi takie bezpośrednie na wprost nie da żadnych rezultatów.

kiedyś przede mną jechał gość jakieś pół miasta z włączonym lewym kierunkowskazem. ulicą Armmi Krajowej, czy o dwóch jezdniach z dwoma pasami ruchu, a on prawym utrudniając jazdę innym, dezorientując czy zmienia pas, czy będzie skręcał w lewo. i tak jechałem i zastanawiałem sie jak mu to powiedzieć na kolejnym skrzyżowaniu, aby do niego dotarło. więc gdy stanęliśmy na czerwonych światłach, ja wjechałem na lewy pas, zrównując się z nim opóściłem prawą szybę, trąbnąłem i gdy on otworzył okno powiedziałem: "proszę wyłączyć kierunkowskaz, bo po tygodniu żarówka się spali".
popatrzył na deskę rozdzielczą, wyłączył kierunkowskach zaczął się śmiać, ja kiwnąłem do niego ręką od odmachał do mnie i rozjechaliśmy się.

janusz - 2012-11-28, 18:14

Cyryl napisał/a:
ja wjechałem na lewy pas, zrównując się z nim opuściłem prawą szybę, trąbnąłem i gdy on otworzył okno powiedziałem:

Podobną sytuację miałem w Rzymie tylko to ja byłem upominany. Zatrzymałem się przed skrzyżowaniem, kamperem, w oczekiwaniu na zmianę świateł. Z prawej strony podjechała policja. Dalej jak u Ciebie, opuścili szybę, pokazali żebym ja opuścił prawą i poinformowali mnie po włosku zresztą, że u nich na czerwonym świetle zatrzymuje się, jedzie się na zielonym, udałem, że rozumiem co do mnie mówią i z pełnym uśmiechem podziękowałem. Do tej pory nie wiem o co im chodziło, było jakoś tak "roto -stop", "green - go". Nie wiem co to miało znaczyć, nie znam włoskiego. :haha: :haha: :haha:

kimtop - 2012-11-28, 18:28

janusz napisał/a:
Do tej pory nie wiem o co im chodziło, było jakoś tak "roto -stop", "green - go". Nie wiem co to miało znaczyć, nie znam włoskiego.


Oni chcieli Ci tylko powiedzieć,że czerwone to tylko sugestia :haha:

YoYoYo - teraz spoko - 2012-11-28, 18:35

eMWu napisał/a:
fajny.... tego samego kupilem prosto z chin za 55 zł ;) tyle ze bez karty pamieci ( bo za duzo ich sie po domu u mnie wala)

jedyna roznica - sie nie nazywa goclever manta i inne tego typu "firmy"



LukNet napisał/a:
Polecam stronke http://dx.com/c/car-acces...ce&sortType=asc . Paczki przychodzą bezpośrednio z HongKong'u no i do Polski jest free shipping. :lol:

BiG Team - 2012-11-28, 18:46

janusz napisał/a:
było jakoś tak "roto -stop", "green - go". Nie wiem co to miało znaczyć, nie znam włoskiego.

czerwone wino się skończyło, może być tylko limoncino :haha:

YoYoYo - teraz spoko - 2012-11-28, 19:10

LukNet napisał/a:
bezpośrednio z HongKong'u no i do Polski jest free shipping. :lol:

Ale chyba nie wtedy jak zamówi się jedną sztuke.

:spoko :spoko :spoko

OldPiernik - 2012-11-29, 08:30

Nawet jak zamówisz jedną sztukę :) . Ja zamówiłem sprzęt za 20 zł polskich i dostałem paczuszkę, tylko musiałem chwilę poczekać (prawie 2 miesiące). Może ja mam pecha, bo data wysłania na liście była z dnia następnego po zamówieniu.
LukNet - 2012-11-29, 08:30

YoYoYo, nawet jedną sztukę, ostatnio zamówiłem 1 żarówkę LED do kuchni i też przysłali. Oczywiście Free Shipping. Kolega zamawia u nich już od 2 może 3 lat i nigdy nie było z tym problemu.
eMWu - 2012-11-29, 15:24

YoYoYo, do czego zmierzasz z tymi wyliczeniami? kupilem na polskim allegro za rowne 55 zet plus 20 zet za przesylke. Sluze linkiem jak mi odblokuje sie net w domu. ( w pracy allegro nie dziala)
YoYoYo - teraz spoko - 2012-11-29, 16:39

Podobno cena zależy też od tego czy ma takowy HD , czy też nie ma , podobno są takie i owakie.
-może mój ma , skoro , taki drogawy.
Jak wrócę do domku to zwrócę na to uwagę , zawsze i wciąż licząc na to że jednak nie przepłaciłem :)
a link podaj i owszem i mnie i nam ;)

Rockers - 2012-11-29, 19:59

Ja mam kamerkę od paru tygodni i oto parę sytuacji jakie już zarejestrowałem






YoYoYo - teraz spoko - 2012-11-29, 21:04

W trzecim zdarzeniu - jakby ... nagranie było by wiele warte. :spoko
CORONAVIRUS - 2012-12-25, 20:52

W imię bezpieczeństwa unijni urzędnicy chcą wprowadzić w samochodach nowe, fabryczne wyposażenie obowiązkowe - kamery rejestrujące obraz i prędkość w każdym aucie....

http://motoryzacja.interi...zie,1874666,324

Łosiu ... może dodaj ankietę do tematu TAK lub Nie , ciekawe co na to kamperowcy z CT ?

Skorpion - 2012-12-25, 21:18

Ja w swoim kamperku i w kangoo mam takie kamerki rejestrujace wlasnie to oczym jest napisane w tym artykule.
OMEGA - 2012-12-25, 21:21

i co , jeżdzisz zgodnie z przepisami???????? :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech



myślę że nie bo nikt tego zapisu nie kontroluje . :spoko

Skorpion - 2012-12-25, 21:45

Jak to nikt ja sam sobie ogladam dla wieczornego rozweselenia gdy przypominam sobie jakie durnie jezda po naszych ulicach.
Fux - 2012-12-25, 21:46

Każdy komp w aucie rejestruje ostatni okres czasu przed zdarzeniem.

Mam to napisane w instrukcji obsługi. Jednakże tylko sąd może nakazac producentowi auta odczytać i udostępnic takie dane...

Acha. Nie nagrywa obrazu z kamery.

Skorpion - 2012-12-25, 21:50

Fux napisał/a:
Jednakże tylko sąd może nakazac producentowi auta odczytać i udostępnic takie dane...
. I tu jest pogrzebany pies bo zaden producent nie chce udostepniac zapisu kompa pokladowego za duzo w nim info na temat samochodu mogloby by wpasc w niepowolane rece :gwm :gwm :gwm :gwm
Fux - 2012-12-25, 21:56

Wystarczy, że poda prędkość z ostatnich 30 sekund przed, tfu, zdarzeniem.
bonusik - 2012-12-25, 21:59

Permanentna inwigilacja......nie wytrzymam.... :gwm
Demokracja...rwał jego nać :evil:
Orwell się kłania..... :bum: :bum:

CORONAVIRUS - 2012-12-25, 22:03

znam gościa co z sądem nie ma nic wspólnego i potrafi odczytać z kompa wszystko ... łącznie z datą i godziną ostatniego gmerania w przebiegu fury ...potem wystarczy sprawdzić kto w tym czasie był właścicielem , więc i komu należy się OSCAR :chytry
Fux - 2012-12-25, 22:04

No name, tylko Ty opisujesz nielegal... :stop:
CORONAVIRUS - 2012-12-25, 22:08

CO ??????????? Rozwiń tą złotą myśl :shock:
Fux - 2012-12-25, 22:19

Twój Kolega nie może bez nakazu sądu wejść do mojego kompa.
Zakładam, że ja mu nie pozwalam.

CORONAVIRUS - 2012-12-25, 22:25

Ochłoń , oddychaj głęboko i już się nie martw na zapas :hello ... powiem koledze by twój komputer omijał bo jesteś z CT . Teraz jest ok ???

Ale jak kupię od Ciebie furę i poproszę kolegę o sprawdzenie już mojego komputera a tam będzie gmerane za Twojej kadencji to OSCARA dostaniesz nawet po znajomości :zastrzelic

Fux - 2012-12-26, 07:51

No name, :roll: .

Ty o Krymie, ja o Rzymie, a z nieporozumienia wyszedł Londyn... :mrgreen:

szymek1967 - 2012-12-27, 09:45

śr., 2012-12-26 11:20

UE może wkrótce wprowadzić obowiązkowe kamery w prywatnych autach




śr., 2012-12-26 10:33







.....UE może wkrótce wprowadzić obowiązkowe kamery w prywatnych autach


Unijni biurokracji nadal przeprowadzają pełzający zamach na naszą wolność do całej listy totalitarnych pomysłów dochodzi kolejny zakładający obowiązek montażu w autach specjalnych kamer nagrywających w trybie ciągłym to, co dzieje się przed maską pojazdu, z jaką jedzie prędkością i co dzieje się we wnętrzu pojazdu.


..

Niedawno w Polsce spekulowano, że aby być w stanie wyrobić normy mandatowe narzucone służbom przez pazernego fiskusa każdy posiadacz auta będzie musiał prowadzić specjalny zeszyt, w którym byłoby zapisywane, kto kiedy i gdzie jeździł autem, jeśli jest kilku jego użytkowników. Miało to poprawić ściągalność mandatów stanowiących istotny element budżetu.



Ponieważ założenia ministra Rostowskiego nie udało się zrealizować rok 2013 zapowiada się największym polowaniem na kierowców, jakie kiedykolwiek urządzono. Zapłaci każdy z nas i to wielokrotnie a chyba wszyscy rozsądni ludzie wiedzą, że radary to wręcz zagrożenie dla ruchu, ponieważ bardzo często kierowcy widząc je gwałtownie hamują stwarzając zagrożenie na drodze.



Teraz okazuje się, że totalitarne zapędy naszego rządu to nic takiego w porównaniu do pomysłów niemieckich. Padła tam propozycja, aby każde auto po 2015 było wyposażone w kamerę rejestrująca drogę przed pojazdem wnętrze oraz prędkość. Ma to być stosowane, aby pomóc w ustalaniu przyczyn wypadków drogowych. Taka czarna skrzynka mogłaby służyć za źródło danych przy przeprowadzaniu ustaleń na miejscu zdarzenia.



Pomysł bardzo się spodobał biurokratom z UE, którzy planują zobowiązanie wszystkich krajów członkowskich Unii do rozważenia stosowania tej technologii również w innych krajach niż Niemcy. Łatwo sobie wyobrazić, że w sytuacji, gdy budżet państwa jest w potrzebie tego typu rozwiązanie będzie wykorzystywane przeciwko kierowcom. Już sam fakt, że ktoś będzie nagrywał wnętrze pojazdu jest bardzo kontrowersyjny, ponieważ policja będzie mogła sczytywać karty pamięci zatrzymanych kierowców a kolejne hordy urzędników będą mgły być zatrudnione do analizowania takich nagrań celem dodatkowego poprawienia sytuacji budżetu państwa.

łoś - 2012-12-28, 04:13

szymek1967 napisał/a:
aby każde auto po 2015 było wyposażone w kamerę rejestrująca drogę przed pojazdem wnętrze oraz prędkość.

mnie to nie rusza, bo będę jeździł starymi gratami i hamował ruch przestrzegając przepisów.
:haha: :haha: :haha:

YoYoYo - teraz spoko - 2012-12-31, 23:26

Mnie też to nie rusza, bo będę jeździł starymi lecz sprawnymi autami i nie będę hamował ruchu tylko jeździł przestrzegając przepisów. :spoko
andi at - 2013-01-01, 01:29

szymek a w moich stronach mowi sie



a pies im morde lizal :zastrzelic

Witold Cherubin - 2013-01-01, 22:17

Moi drodzy :ok
Tak sobie czytam i myślę. (myślenie ma kolosalną przyszłość)
Po co się tak podniecać. :diabelski_usmiech
Od pewnego czasu prowadzę swój prywatny program badawczy na temat ekonomiki jazdy samochodem.
Mam duzy samochód (Citroen C 6) z silnikiem Diesla o pojemności 2,2 litra (moc 174 KM), którym poruszam się głównie po mieście, ale nie są to przebiegi typu kilku km, a raczej 20 - 30 km.
Zauważyłem, że jadąc spokojnie, bez gwałtownych zrywów i hamowań, uzyskuję bardzo dobre wyniki zużycia paliwa poniżej 8 l/100 km. Nadmieniam przy tym, że staram się przestrzegać ograniczeń szybkości (wykorzystując zasadę nie karania przy + 10 km/h) a przy równej jeździe "w trasie", też przestrzegając ograniczeń szybkości osiągam wynik ok. 7 l/100 km.
Wydaje mi się, że dzięki takiemu "stylowi jazdy" osiągam dwie korzyści: po pierwsze - unikam mandatów, a po drugie - mniej mnie kosztuje przejechanie 1 km trasy
Pozdrawiam :spoko

łoś - 2013-01-02, 09:25

YoYoYo napisał/a:
nie będę hamował ruchu tylko jeździł przestrzegając przepisów.

przestrzegając przepisów hamuje się ruch mimo woli, bo większość chce jechać szybciej. :spoko

YoYoYo - teraz spoko - 2013-01-03, 09:40

Jeżeli zapowiadane drogowe łapanki , nożogardłowe łatanie budżetu , ocali choć jedno życie , to warto było zagłosować na *tuka .


* tuska

SlawekEwa - 2013-01-06, 21:20

Wideorejestrator to jednak nie taki nowoczesny wynalazek http://www.geekweek.pl/ak...tor-na-swiecie-
mar78 - 2013-01-21, 18:46

Cześć,
Widzę, że temat troszkę zszedł na pobocze i w dodatku przycichł :(
Jak tam Koledzy i Koleżanki z rejestratorami, jak na 4948 zarejestrowanych użytkowników to sądząc po kilku zaledwie przykładach za dużo ich jednak w naszych kamperkach nie jeździ.
A może ktoś ostatnio kupił sobie jakiś wideo rejestrator i mógłby go polecić innym - np. mi :-P

Fux - 2013-01-21, 18:49

W tym wątku jest kilka propozycji. Polecam używany od kilku miesięcy Prestigio Roadrunner HD1.
CORONAVIRUS - 2013-01-21, 18:55

REJESTRUJĄ non stop .... moje pudło skończyło pracę 5 min temu .... :spoko
HENRYCZEK - 2013-01-21, 19:30

Mam takie coś w samochodzie firmowym,testy sprawdzające wyszły super.

http://detektywistyczny.s...m-wstrzasu.html

mar78 - 2013-01-21, 19:43

Fux napisał/a:
W tym wątku jest kilka propozycji. Polecam używany od kilku miesięcy Prestigio Roadrunner HD1.


Fux napisał/a:
Już dzisiaj drugi raz to wklejam.... :haha:

http://www.youtube.com/re...c.1.-L7qzZKG1Kc

350 z fakturą, 2 letnią gwarancją, przesyłką i kartą pamięci na 6h w pętli.

Polecam.


Cześć FUX.
Jak pisałem mojego posta chciałem dodać, że już wiem co poleca FUX :wyszczerzony: :wyszczerzony: :wyszczerzony: i proszę o kolejne propozycje ale jakoś tak uciekło ;) :spoko
Przeczytałem wszystkie posty i lookałem na Wasze propozycje ale jak napisałem wcześniej jest nas prawie 5 tysięcy członków CT a tak mało konkretów :(

HENRYCZEK napisał/a:
Mam takie coś w samochodzie firmowym,testy sprawdzające wyszły super.

http://detektywistyczny.s...m-wstrzasu.html


To cukiereczek ale cena 1250 złociszy podcina skrzydła na długo :(

pozdr.
:surf:

CORONAVIRUS - 2013-01-21, 19:45

magia liczb ...i Ciebie widać dopadła ... :lol: :lol: :lol:
Fux - 2013-01-21, 20:02

mar78, no to po co pytasz? :roll:
mar78 - 2013-01-21, 20:11

Fux napisał/a:
mar78, no to po co pytasz? :roll:

Hejka FUX, otóż pytam ponieważ mam nadzieję, że jeszcze inni się uaktywnią w tym temacie. Może tym sposobem "wywołam kogoś do tablicy" kto jeszcze przy niej nie był :spoko :spoko
Jak napisałem wcześniej, prawie 5 tys klubowiczów a propozycji może z 5 :(
pozdr. :surf:

Fux - 2013-01-21, 20:18

No to tych pięciu ma i napisali, inni maja w doopie i nie piszą, jeszcze inni mają w doopie i nie mają. :pifko
Tadeusz - 2013-01-21, 20:34

Fux napisał/a:
inni maja w doopie i nie piszą, jeszcze inni mają w doopie i nie mają.


Ja do nich należę. :) Zgadnij do których. :szeroki_usmiech

Pozdrawiam. :spoko

mar78 - 2013-01-21, 20:58

Tadeusz napisał/a:
Fux napisał/a:
inni maja w doopie i nie piszą, jeszcze inni mają w doopie i nie mają.


Ja do nich należę. :) Zgadnij do których. :szeroki_usmiech

Pozdrawiam. :spoko


:bigok :bigok :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :spoko :spoko :spoko :surf:

IAAN - 2013-01-21, 21:06

a jak ma się takie urządzenie pozostawione na noc w aucie na mrozie nie ma problemów z włączeniem
mar78 - 2013-01-21, 21:13

IAAN napisał/a:
a jak ma się takie urządzenie pozostawione na noc w aucie na mrozie nie ma problemów z włączeniem

Wydaje mi się, że największym problemem byłby złodziej jednak jeżeli urządzenie byłoby w schowku to wg mnie nic mu nie będzie. Panele od odbiorników radiowych/cd/mp3 też ludzie zostawiają w schowkach i jakoś działają a to tez układy scalone - zatem powinno być ok.

Skorpion - 2013-01-21, 21:15

Moj zostaje w samochodzie i nic z nim sie nie dzieje gdy uruchamiam samochod rejestrator uruchamia sie rowniez bez problemu.
Socale - 2013-01-21, 21:21

Witold Cherubin napisał/a:

(...)
Zauważyłem, że jadąc spokojnie, bez gwałtownych zrywów i hamowań, uzyskuję bardzo dobre wyniki zużycia paliwa
(...)

:shock:
Wcześniej sądziłeś że agresywny styl jazdy nie ma wpływu na zużycie paliwa?
Nie wierzę !

adej - 2013-01-21, 21:38

Użytkuję wideo rejestrator już około roku w kamperze i osobowym, przekładam do tego którym jadę. Oprócz tego, że służy jako "czarna skrzynka" - mogę w zaciszu domowym analizować podbramkowe sytuacje, czy też jako dowód rzeczowy i ratunek w razie wątpliwego wykroczenia, to nagrania z niego mogą być też doskonałą pamiątką z ciekawych podróży.
W domu przed ekranem telewizora mogę przeżywać ponownie ciekawe "rajzy". Co dla kamperowicza jest nie lada gratką. A i można zaciekawić tym rodzinkę czy przyjaciół.
Pozdrawiam, do zobaczenia. :spoko

Camptramp - 2013-01-21, 23:28

IAAN napisał/a:
a jak ma się takie urządzenie pozostawione na noc w aucie na mrozie nie ma problemów z włączeniem

Ja swój przykleiłem do szyby zaraz po kupnie i więcej nie odkleiłem (nawet na noc). Jak na razie nic się nie dzieje. Gdy tylko przekręcę kluczyk zaraz się załącza.
Videorejestratora właściwie używam tylko w służbowym, nie chce mi się przenosić z auta do auta za każdym razem. Różnica jest taka że firmówką robię ok 2000 km tygodniowo, prywatnym w tym samy czasie od 30 do około 120 km, a bywa że i 0.

andi at - 2013-01-22, 10:58

HENRYCZEK napisał/a:
Mam takie coś w samochodzie firmowym,testy sprawdzające wyszły super.

http://detektywistyczny.s...m-wstrzasu.html


jak to ma czujnik ruchu to moge zostawic to w srodku camperka i jak co to widze kto mi sie wlamal do auta

Socale - 2013-01-22, 12:00

andi at napisał/a:

jak to ma czujnik ruchu to moge zostawic to w srodku camperka i jak co to widze kto mi sie wlamal do auta


Nawet jeśli nie ma, to wykorzystując system alarmowy można zrobić włączanie zapisu automatycznie tak, jakbyś przekręcał kluczyk w stacyjce.

Rockers - 2013-02-05, 18:58

wczoraj rejestratorek nagrał ciekawego kierowcę cysterny :chacha2 polecam filmik :ok

http://www.youtube.com/watch?v=7FuwsUGcfIs

Fux - 2013-02-05, 19:03

Kapelusze powinny na lewy pas zjechać aby umożliwić włączenie się do ruchu... :roll:
adej - 2013-02-05, 19:14

Rockers napisał/a:
wczoraj rejestratorek nagrał ciekawego kierowcę cysterny polecam filmik

O cholerka! bałbym się go wyprzedzać!?
Życzę jak najmniej takich "przyjemności". :stop: :spoko

CORONAVIRUS - 2013-02-05, 19:36

Rockers napisał/a:
wczoraj rejestratorek nagrał ciekawego kierowcę cysterny :chacha2 polecam filmik :ok

http://www.youtube.com/watch?v=7FuwsUGcfIs


nie zostawiaj tego tak ... kierowca jest wariatem , jutro kogoś pozabija ...

Właścicielem cysterny jest firma Borim , wszystkie kontakty masz niżej ...

chrońmy się sami bo jak nie my to kto ma nas chronić ???

szadok - 2013-02-05, 20:13

Fux, mam nadzieję, że żartujesz..?
Fux - 2013-02-05, 20:17

:mrgreen:
Rockers - 2013-02-05, 20:51

Wczoraj po powrocie do domciu umieściłem filmik na Yutubie i poinformowałem kierownictwo firmy aby sobie go obejrzało. Nie wiem czy to zrobiło bo żadnego odzewu nie było.
Dodam tylko jeszcze jak widać ja go wyprzedziłem, potem zostałem dość szybko wyprzedzony przez niego, poszedł jakieś sto pięćdziesiąt metrów przede mnie prawym pasem po czym szybkim manewrem zmienił pas na lewy prawie wjeżdżając osobówce na maskę. Tego nie umieściłem gdyż było za daleko i mokro aby było dobrze widać na filmiku.

CORONAVIRUS - 2013-02-05, 21:00

A może jak by tak każdy wysłał na maila do zarządu link z filmikiem to odniosłoby lepszy skutek .... ja tam nie czekam , jak Ty wczoraj juz ruszyłeś to ja lecę za Toba ... maile poszły . Niech gościa nagrodza premią ... :ok
łoś - 2013-02-05, 21:03

To taka tragiczna komedia pomyłek związana z pewną kulturą jazdy.
Gdyby taka sytuacja miała miejsce na autostradzie niemieckiej to kierowca osobówki z przyczepką (Niemiec) tą cysternę by wpuścił.
Cysterna jechała z rozbiegu i należało ją wpuścić. Zwolnić lub zjechać na lewy pas.
Wyraźnie widać, że kierowca cysterny nie spodziewał się głąba, który nie zna zasad powszechnie znanych w Europie.
Nie jestem kierowcą zawodowym, ale znam zasady jakimi tacy kierowcy kierują się za granicą. Szkoda, że w Polsce o tych zasadach zapominają.

janusz - 2013-02-05, 21:07

łoś napisał/a:
Szkoda, że w Polsce o tych zasadach zapominają.

Nie zapominają, po prostu nie wiedzą. Jedzie drogą i droga jego, nie daj Boże go go ruszyć.
Bo nikt ich tego nie uczy. Instruktor nauki jazdy tak samo jeździ.

kimtop - 2013-02-05, 21:08

łoś napisał/a:
Wyraźnie widać, że kierowca cysterny nie spodziewał się głąba, który nie zna zasad powszechnie znanych w Europie.


Łosiu zastanów się co piszesz.

Fux - 2013-02-05, 21:10

I łoś musiał dobitnie kawę na ławę wyłożyć...
Jeżeli cipy drogowe nie potrafią jeździć, to niech nie wjeżdżają na drogi wielopasmowe.
Jest jeszcze coś takiego, jak samodoskonalenie i MYŚLENIE.
Ale ten z tą przyczepką to już w pampersie był, bo przyczepę miał na haku... :roll:

Yans - 2013-02-05, 21:16

Łosiu, o jakiej kulturze mówisz? Ten gość najnormalniej wymusił pierwszeństwo... Kiedyś miałem podobnie. Dwa pasy autostrady były totalnie zajęte. Ukrainiec TIRem próbował na chama się wcisnąć. Niemalże mnie zepchnął. Miał pecha , bo za mną ciągnął się nieoznakowany miś... Możesz się tylko domyślać co działo się dalej... :spoko
kimtop - 2013-02-05, 21:21

Fux napisał/a:
Jeżeli cipy drogowe nie potrafią jeździć, to niech nie wjeżdżają na drogi wielopasmowe.


Mam nadzieję,że "cipą "nazwałeś kierowcę cysterny,bo ten z przyczepką był wzięty w dwa ognie

Fux - 2013-02-05, 21:31

Już w pierwszej sekundzie widać, że ten z przyczepką mógł zjechać na lewo. Bus na lewym raczej nie miał 70-ki.
Każdy do pieca dołożył z cysterną włącznie. Ot splot zdarzenia.
Powtórzę. Myśli się i patrzy także do tyłu i na boki.
Za granicą na lewym pasie wigać hamujących aby takich sytuacji unikać. I prędkości inne... :spoko

łoś - 2013-02-05, 21:36

Cytat:
I łoś musiał dobitnie kawę na ławę wyłożyć...
Jeżeli cipy drogowe nie potrafią jeździć, to niech nie wjeżdżają na drogi wielopasmowe.

I tu powstaje problem. Wybudowano nam trochę autostrad i dwupasmówek. Nie uczą jednak jak się nimi poruszać.
Pas pozwalający włączyć się do ruchu służy też do nabrania prędkości i płynnego włączenia się w ciąg jadących pojazdów. Polega to na tym, że jadący główną dwupasmówką to rozumieją i takich włączających się do ruchu wpuszczają.
:spoko

janusz - 2013-02-05, 21:45

Głupota ludzka nie ma granic. Facet widzi, że ma po prawej rozpędzone 40 ton i raczej nie ma szans w bezpośrednim starciu a i tak nie zdejmie nogi z gazu i nie przyhamuje. Przecież jest panem i władcą swojego pasa ruchu. Z jakiego powodu ma ustąpić pierwszeństwa. Prawo go chroni. Co bezmyślnemu to prawo by dało? Rozgniótł by go tą cysterną i co z tego, że łamiąc przepisy. Trochę wyobraźni potrzeba. Nikt cysterniarza nie rozgrzesza ale trochę instynktu samozachowawczego by się przydało. Mało to razy byliście w sytuacji, że ktoś wymusił, ktoś zajechał drogę i jakoś żyjecie. Myślenie włączyliście. Tu kapeluszowi brakło myślenia.
zibikruk - 2013-02-05, 21:47

Boguś, może rzeczywiście nie wszyscy kierowcy w Polsce nauczyli się korzystać z autostrad i dróg szybkiego ruchu. Oprócz kierowców zawodowych lub dużo jeżdżących są jednak tacy, którzy tego nie potrafią. Czy jest to jednak powód, aby wymuszać zagrażając innym kierowcom.
Jeżdżę bardzo dużo i niestety spotykam bardzo dużo sytuacji wypadków bądź kolizji spowodowanych przecież przez zawodowców - kierowców TIR-ów.
Rozum i rozwaga na drodze jest niezbędna, a nie jest to slogan.
Pozdrawiam cieplusio. :spoko

OMEGA - 2013-02-05, 21:52

łoś napisał/a:
tu powstaje problem. Wybudowano nam trochę autostrad i dwupasmówek. Nie uczą jednak jak się nimi poruszać.
Pas pozwalający włączyć się do ruchu służy też do nabrania prędkości i płynnego włączenia się w ciąg jadących pojazdów. Polega to na tym, że jadący główną dwupasmówką to rozumieją i takich włączających się do ruchu wpuszczają.



i tu się z tobą łosiu zgadzam w 100% u nas nie uczą jak należy się zachować podczas włączaniaa do ruchu jeśli jest psa rozbiegu , tak samo mało kto umie się zachować kiedy jest zwężenie drogi /np. remont jednego pasa/ powszechnie na dzikim zachodzie stosuje się tz zamek błyskawiczny , u nas bardzo rzadko można to udogodnieniespotkaćć a jak już jest to wielu nie wie jak jechać. :spoko

YAN - 2013-02-05, 22:01

Weżcie pod uwagę że w tym wypadku większy przegląd sytuacji miał kierowca cysterny i powinien płynnie bez hamowania znaleść się za przyczepką miał tam o wiele więcej miejsca niż tam gdzie się wepchał..Kierowca z przyczepką był osaczony z obu stron . :spoko
CORONAVIRUS - 2013-02-05, 22:03

Fux napisał/a:
Już w pierwszej sekundzie widać, że ten z przyczepką mógł zjechać na lewo. Bus na lewym raczej nie miał 70-ki.
Każdy do pieca dołożył z cysterną włącznie. Ot splot zdarzenia.
Powtórzę. Myśli się i patrzy także do tyłu i na boki.
Za granicą na lewym pasie wigać hamujących aby takich sytuacji unikać. I prędkości inne... :spoko


Fux .... mylisz się . Na zachodzie nigdy auto jadące z przyczepą prawym pasem nie zjeżdża na lewy ( najszybszy ) by inny mógł włączyc się do ruchu ... nie ma takiej opcji by tańczyć z cepką po autostradzie . Co więcej , jadąc z cepą mam swoją prędkość , oczywiście mogę ją szybko wytracić ale nadrobić już gorzej . To ten , który się włącza do ruchu ma mieć miejsce by to zrobić a nie rozpychać się i wciskać ...

łoś - 2013-02-05, 22:07

Cytat:
Mam nadzieję,że "cipą "nazwałeś kierowcę cysterny,bo ten z przyczepką był wzięty w dwa ognie

Cytat:
Łosiu, o jakiej kulturze mówisz? Ten gość najnormalniej wymusił pierwszeństwo... Kiedyś miałem podobnie. Dwa pasy autostrady były totalnie zajęte. Ukrainiec TIRem próbował na chama się wcisnąć. Niemalże mnie zepchnął. Miał pecha , bo za mną ciągnął się nieoznakowany miś... Możesz się tylko domyślać co działo się dalej... :spoko

Z Waszymi zasadami życzę Wam wielu szczęśliwych wyjazdów.
Może wróćmy do tego przypadku i poddajmy go analizie.
Kierowca cysterny spodziewał się, że zostanie wpuszczony. Załapał pobocze co widać na filmie. Cysterną zabujało.
Kierowca osobówki z cepką pomyślał: mam pierwszeństwo i niech on się nie pcha.
Przyjmijmy wariant tragiczny.
Kierowca cysterny łapie pobocze i hamuje. Wywraca się i wpada na osobówkę.
Są ofiary.
Jakie mają znaczenie dla ofiar popełnione przez kierowców błędy.
Kaleką zostaje kierowca osobówki i teraz myśli tak: przecież mogłem go wpuścić, tylko trochę zwolnić.
:spoko

OMEGA - 2013-02-05, 22:08

No name napisał/a:
. Na zachodzie nigdy auto jadące z przyczepą prawym pasem nie zjeżdża na lewy ( najszybszy ) by inny mógł włączyc się do ruchu ...


Adamie nie masz racji wielokrotnie widziałem że nawet TIR-y zjeżdzły na lewy pas by zrobić miejse swem koledze który się włączał a nastęonie kiedy nabrał odpowiedniej szybkości ponownie wracał ten ustępujący Tir na prawy pas a osobowe na lewym zwalniały do ok 80km/h

janusz - 2013-02-05, 22:08

Przypomnijcie sobie bo na 100% każdy miał taką sytuację. Z boku podjeżdża samochód i "kierowca" chce włączyć się do ruchu, i czi się. I zdążę czy nie zdążę. I życiowa decyzja jadę. Wjeżdża przed was i zamiast dodać gazu i odjechać to toczy się bo przecież już jest w ruchu. Już pas jest jego. Jeszce raz udało się przeżyć. Temu z filmiku też się udało. Mogło się nie udać. Dyskutowaliśmy o skrzyżowaniu pod Poznaniem, doszliśmy do wniosku że ciężko zatrzymać rozpędzoną ciężarówkę. Tu podobna sytuacja, rozpędzona ciężarówka. Pewnie, że cysterna powinna zwolnić, ale nie zwolniła.
YAN - 2013-02-05, 22:15

janusz napisał/a:
Pewnie, że cysterna powinna zwolnić, ale nie zwolniła.

i o niczym innym nie mówię to co nastąpiło było jego błędem.Pomijam że na dojazdówce miał prawdopodobnie znak ograniczający prędkość.

CORONAVIRUS - 2013-02-05, 22:19

OMEGA napisał/a:
No name napisał/a:
. Na zachodzie nigdy auto jadące z przyczepą prawym pasem nie zjeżdża na lewy ( najszybszy ) by inny mógł włączyc się do ruchu ...


Adamie nie masz racji wielokrotnie widziałem że nawet TIR-y zjeżdzły na lewy pas by zrobić miejse swem koledze który się włączał a nastęonie kiedy nabrał odpowiedniej szybkości ponownie wracał ten ustępujący Tir na prawy pas a osobowe na lewym zwalniały do ok 80km/h


tak , masz rację ... tu działa solidarnosć tirowców , oni sobie pomagają nawet kosztem rozpędzonych na lewym pasie , w Niemczech szczególnie jest to niebezpieczne ze względu na brak ograniczeń prędkości ... nie pisałem o TIROWCACH , zapomniałem ich wyodrębnić z myśli :spoko

OMEGA - 2013-02-05, 22:20

JJJB napisał/a:
i o niczym innym nie mówię to co nastąpiło było jego błędem.



wystarczyło by ten z przyczepki zdjął nogę z gazu na kilkadziesiąt sekunt i by tego tematu tu nie było, cysterna by wjechała a ten z przyczepką by nabrał bardzo szybko normalnego tempa , jemu jest łatwiej się rozpędzić, ale błąd popełnił ten z cysterny i wrazie wypadku była to jego ewidentna wina.

YAN - 2013-02-05, 22:23

Na dojazdówce to ja mam ocenić czy drogi starcza na manewr wyprzedzania czy mam przepuścić .
łoś - 2013-02-05, 22:30

Taki przykład:
Na autostradzie tir wyprzedza tira. Ruch duży, a różnica prędkości wyprzedzającego mała. Za wyprzedzającym już dużo aut. Wyprzedzający już wyprzedził o metry i wyprzedzany daje sygnał długimi. Możesz odblokować pas, wracaj na prawy i inni jadą dalej.
U nas taki zwyczaj długo się nie przyjmie.
Inne pożyteczne zwyczaje również.
Potrafimy być mili w kontakcie bezpośrednim, ale przez szybę samochodu to już jesteśmy zwierzętami. :spoko

YAN - 2013-02-05, 22:35

A co jobów przez CB przy tym manewrze dostali. :spoko
janusz - 2013-02-05, 22:37

JJJB napisał/a:
Na dojazdówce to ja mam ocenić czy drogi starcza na manewr wyprzedzania czy mam przepuścić .

Ależ tak, to wszystko prawda. Masz rację. Ale jak filmik pokazuje zabrakło tego. Jeśli sytuacja była taka jaka była to dla czego przyczepowiec nie przyhamował? Cysterna wymusiła ale osobówka nic nie zrobiła żeby zażegnać niebezpieczeństwo. Kierowca ma obowiązek przewidywać i jeden i drugi. Obaj powinni pójść na kurs doszkalający.

CORONAVIRUS - 2013-02-05, 22:49

kierowca osobówki nie ma obowiązku wiedzieć czy i za ile pas dojazdowy się zakończy, jedzie swoim pasem ... ale ma obowiązek mieć sprawne światła w cepie ... ten nie miał stopów na bank , reszty nie widać :wyszczerzony:
YAN - 2013-02-05, 22:59

Obejrzałem to jeszcze raz : 6 s. pojawia mu sie sam. z prawej /mógł go do tej pory nie widzieć/szybka ocena lewej 7s.zajęte 8s. pewnie panika początek 9s. hamuje /światła stop/.nie widzę tu najmniejszego błędu z jego strony.
janusz - 2013-02-05, 23:01

Adaś albo nie hamował. Przecież miał pierwszeństwo i wolną drogę. Potem dziwią się media że u nas jest więcej wypadków niż gdzie indziej a władza stawia radary. Popatrzcie po naszej dyskusji. Są dwa obozy. Ten H... z cysterny chciał zabić człowieka, napiszmy na niego doniesienie i ten bezmyślny z przyczepką. Jedna sytuacja dwie dwie opinie. Jak może być bezpiecznie na naszych drogach?
JJJB, Ale tu nie chodzi o błąd, tu chodzi o myślenie za kierownicą. Nekrolog byłby "zginął chociaż miał pierwszeństwo"

łoś - 2013-02-05, 23:06

janusz napisał/a:
Obaj powinni pójść na kurs doszkalający.

Raczej kilka milionów użytkowników dróg.
Kierowców, rowerzystów i pieszych.
Dodał bym jeszcze bezdomnych, dziadków w biedzie i innych zatrutych czadem.
Co rok te same problemy. Tak jak psie gówna na wiosnę. :gwm

YAN - 2013-02-05, 23:09

Janusz ok zgadzam się z Tobą ale starałem się pokazać że on nie miał czasu na to myślenie w tej konkretnej sytuacji.
Jego bliskość za samochodem osobowym przed nim może też świadczyć że przygotowywał się do manewru wyprzedzania jak zwolni się lewy pas i stąd jego uwaga w znacznej mierze skupiona mogła być na manewrze do którego mógł albo i nie sie przygotowywać. To takie same przypuszczenia jak Wasze że kierowca cysterny oczekiwał że go przepuści.

janusz - 2013-02-05, 23:44

JJJB napisał/a:
kierowca cysterny oczekiwał że go przepuści.

I moim zdaniem rozsądek nakazywał przepuścić. Ja bym przepuścił a nie szedł na konfrontacje z czołgiem. Gdzieś coś zawiodło, trudno nam tu ocenić co. Dobrze że się tak skończyło bo gdyby doszło do ciachnięcia to filmiku pewnie by nie było i mogło by nie być miedzy nami Rockersika. Nie skończyło by się na tych dwóch w takim ruchu.

Yans - 2013-02-06, 00:14

Tak się zastanawiam do czego właściwie są nam potrzebne przepisy, prawo? I tak zawsze staramy się je naginać na własne potrzeby i widzimisie. Zawsze znajdzie się wytłumaczenie ,że jakiś "dureń mający pierwszeństwo "powinien się domyśleć ,że ktoś lepsiejszy będzie łamał prawo. I właściwie to powinien go przepuścić w imię "kultury" i czegoś tam jeszcze... Zadaje pytanie. Kto w tym konkretnym przypadku miał pierwszeństwo? I kto powinien czekać na swoją kolej? Moim zdaniem cysterka powinna powinna ustąpić . A reszta to dobra wola . Dlaczego za każdym razem ,kiedy ktoś próbuje kogoś zabić , my go usprawiedliwiamy ? Bo kultura, bo ma dzieci, bo się spieszył, bo ma chorą teściową, bo jest w pracy ?Też kiedyś jeżdziłem ciężarówkami i znam przywary różnych kierowców. Nigdy nie byłem święty. Ale zasada pierwszeństwa i podporządkowania są dla mnie najważniejsze.

Boguś ,jakiś czas temu były pokazywane wypadki na przejściach dla pieszych. Tam pierwszeństwo mieli piesi i zostali potrąceni przez pędzące samochody. A przecież mogli zwolnić , nie przechodzić przez przejście lub uruchomić skrzydełka i polecieć nad przejściem ... Głupcy nie potrafili się domyśleć ,że pierwszeństwo nic nie znaczy.... :gwm :gwm A może mieli wpuszczać samochody na zamek? Raz pieszy , raz samochód?

łoś - 2013-02-06, 00:40

Yans napisał/a:
do czego właściwie są nam potrzebne przepisy, prawo?

Chyba po to by społeczeństwo miało ..., też nic nie rozumiem

CORONAVIRUS - 2013-02-06, 00:49

janusz napisał/a:
Adaś albo nie hamował. "



Hamował jak już lawina z prawej go atakowała ... w samochodzie stop działał , nawet trzeci ... napisałem , że w cepie tego stopu nie było ...nie działał ... tylko tyle .

Kłania sie jakiś tam post z żółtego 3 sek i klarowania nam przez PP , że stop musi działać co jest ważne przy wycenie , ocenie zdjęć wjazdu na czerwonym .... jak widać na filmiku stop tylko musi działać ale jednak nie zawsze działa ... wtedy Januszu też stwierdziłeś ( tak mi się zdaje ) , że przesadzam co nie zmienia faktu , że takie sytuacje mają jednak miejsce ...większa cepa zasłąniająca światła stop w holowniku i PP wysyła mandacik :ok

janusz - 2013-02-06, 01:04

Popatrzyłem jeszcze raz na filmik i rzeczywiście stop szwankuje i widać, że cysterna powinna zwolnić i miała szanse zmieścić się za przyczepką. Wszystko to prawda ale tak się nie stało i zagrożenie było bardzo blisko. Ale to nie usprawiedliwia przyczepowca, gdyby odpuścił nie byłoby zagrożenia.
Dalej uważam, że wiedziałbym jak się zachować i większość z was odpuściłaby i pozwoliła jechać cysternie.
I dalej uważam, że gdyby kierowca osobówki umiał jeździć nie byłoby problemu. Nie zawsze trzeba egzekwować swoje prawa.

adej - 2013-02-06, 05:49

janusz napisał/a:
Nie zawsze trzeba egzekwować swoje prawa.

Janusz ma rację, zbyt bezwzględnie EGZEKWUJEMY! swoje prawa, nie ustępujemy do upadłego, stąd bierze się rywalizacja, wypadki i tragedie. Podobnie jak i z pieszymi którzy wymuszają prawo przejścia na pasach, bo mają prawo, a prawo nie pancerz i w konfrontacji z karoserią ginie pieszy. No ale "na prawie" i z tą świadomością spokojnie umiera. A kierowca choć prawo złamał, żyje cały i zdrowy.
Nie chciałem wywołać nowego tematu, ale porównać sytuacje. Kiedyś popularna była tzw. zasada OGRANICZONEGO zaufania i tego na drodze trzeba się trzymać.
Pozdrawiam i życzę bezpiecznej szerokości. :drive: Warto się nieraz poddać. :poddaj:

Fux - 2013-02-06, 07:50

Nie chce mi sie wybierać fragmentów z ostatniej jazdy AOW-Wrocek-Katowiece-Wrocek-AOW.
Kilka przypadków tylko widziałem, kiedy z prawego pasa ludziska zjeżdżały na lewy, aby wpuścić ludzi włączających sie do ruchu. Dwa razy widziałem, kiedy na pasie włączającym musieli na końcu wręcz się zatrzymać do ZERA :stop: , gdyż żadna pipa nawet gazu nie odjęła i na lewo nie poszła... :gwm

Kierowcą tzw. TIRa nie jestem...

Pozdrawiam Tych w prawie; na każdym cmentarzu jest alejka tych, którzy je mieli... :bigok

kimtop - 2013-02-06, 08:03

janusz napisał/a:
I dalej uważam, że gdyby kierowca osobówki umiał jeździć nie byłoby problemu.


No tak.Wychodzi na to,że winna gwałtu jest kobieta,bo założyła mini

CORONAVIRUS - 2013-02-06, 08:10

Panowie ...czy Wy oglądacie ten sam filmik czy inny ??? Popatrzcie sobie w googlach na ten wjazd , popatrzcie na filmik i przestańcie szukać winy w osobowym z cepką .

1. Jechał 70 km/h tyle ile można
2. nie widział zbliżającej się cysterny z prawej dlatego , że lusterko prawe nie obejmuje kąta z jakiego pojawiła się cysterna .
3 . osobowy zbliżając się do końca prawego pasa rozbiegowego nie mógł widzieć cysternydlatego , że to nie on dochodził cysterny tylko cysterna jego na pasie który z założenia jest wolniejszym 50 km/h.

Zdarzyło się Wam , że jakis narwaniec wyprzedzał WAS pasem awaryjnym ??? widzieliście go wcześniej ? Jadąc prawym pasem zwracamy uwagę na to co dzieje się przed i za , tyle pozwalają nam lustra . Sytuacja z filmiku jest prosta i klarowna , kierowca osobówki by zobaczyć cysternę musiałby wykonać " pomiar" skręcając głowę w prawo . Identyczny z tym jaki wykonuje się przy manewrowaniu lub włączaniu sie do ruchu , patrzy się przez oknio w tylnych prawych drzwiach . O trudności w ocenie wiedzą ci , którzy w blaszakach albo kamperach nie maja takiego otworu w nadwoziu ... Tak więc proszę się odczepic od prawidłowo jadącej osobówki z cepą , nie wmawiać , że utrudnił wjazd cysterny i inne podobne dywagacje bo zaczynacie sobie wystawiać laurką...

Nie ma opcji by osobowy widział wcześniej zbliżającą się cysternę , która go dogoniła z prawej i wciskała się na jego pas bo dla niej pas się kończył ... przestańcie bzdury nadawać ...

0:08 cysterna zrównała się z osobowym , gość zauważył i zareagował ... w 0:09 już pojawiają się stopy w osobowym z cepką ... reakcja prawidłowa i najszybsza z możliwych + zjazd na część lewego pasa ... on w sekundzie zauważył cysternę w prawym oknie , zaczął hamować i mam nadzieję , że zdążył sprawdzić czy ktoś go nie mija właśnie z lewej ...

to tyle .

macio - 2013-02-06, 11:31

Kochani dobrze wiemy jak kierowcy dużych aut traktują tych innych.
To kierowca cysterny włączał się do ruchu, to jego obowiązkiem było rozejrzeć się, dostosować prędkość do warunków na drodze, włączyć kierunkowskaz i wtedy wjechać na odpowiedni pas.
Po to są tzw. skrzyżowania bezkolizyjne aby nam ułatwiać życie.
A poza tym Ż Y C Z L I W O Ś Ć kochani Ż Y C Z L I W O Ś Ć

eMKa - 2013-02-06, 11:58

macio napisał/a:
Po to są tzw. skrzyżowania bezkolizyjne aby nam ułatwiać życie.


a z koniem nie ma się co kopać :diabelski_usmiech
trzeba pomóc włączyć się do ruchu, dzisiaj my jutro nas

MAWI - 2013-02-06, 12:28

Nie ulega wątpliwości .Wina większego auta.Jak ktoś kiedyś choćby trochę taką jeżdził to wie jak ciężko ją potem bujnąć .Liczył ,że osobówka to zrozumie i go wpuści( ja bym go wpuścił) ,potem pomachali byśmy sobie awaryjnymi i po ptokach.
Bigos - 2013-02-06, 17:27

aż mi się zimno robi, gdy czytam wypowiedzi osób popierających "cysternę". I do tego pisanie o etyce na drodze.

Miło to można się zachować na drodze, gdy są ku temu stworzone warunki, i piszę specjalnie MOŻNA - natomiast cysterna MUSI zwolnić zbliżając się do drogi z pierwszeństwem bo to logiczne , zwłaszcza jak jedzie się z taką masą .

Fux - 2013-02-06, 17:30

Ale my nie popieramy cysterny!
My negujemy działania, a w zasadzie ich brak u innych, w tej i podobnych sytuacjach.

CORONAVIRUS - 2013-02-06, 17:35

co masz na myśli ? kto i co miał zrobić ?
Fux - 2013-02-06, 17:41

Nie będę się powtarzał.
Bigos - 2013-02-06, 17:42

No to nie wiem na co ta dyskusja
Winę ponosi cysterna z każdej strony , to po kiego pisać coś na przyczepkę , tak jakbyście chcieli napisać . "jest niewinny , ale ...."
1) ja też bym się nie zatrzymał gdybym nie widział tego szaleńca
2) bym hamował gdybym go widział bo bym się bał

i nadal z każdej strony jakby nie patrzeć "cysterna winna"
I moje działanie nic by nie miało wspólnego z kulturą na drodze, bo bym ch... zabił, że mógł mnie zabić.

bryzby - 2013-02-15, 15:24

Przecież cysterna nie musiała włączyć się do ruchu przed osobówką ,mogła do niej zrównać i włączyć się za nią.Tak w/g mnie powinien wyglądać ten manewr . Nie potrzeba szukać i usprawiedliwiać wariatów za kierownicą zwłaszcza ,że są to zawodowcy i podobno mistrzowie kierownicy. Posłuchajcie z jakim lekceważeniem wypowiadają się o kierowcach osobówek i jak ostro oceniają ich błędy na CB.Nie chodzi tu o rację tylko najczęściej o życie kilku osób.
CORONAVIRUS - 2013-02-28, 07:58

Szef ITD został namierzony ... pewnie miał chwilę słabości :lol:

http://www.poboczem.pl/na...olno,nId,937496

ale nie to mnie zainteresowało tylko milion kamer w cywilnych rosyjskich pojazdach ...

..."Rosyjska prasa informuje, że tamtejszy rząd zamierza zakazać używania bardzo popularnych w tym kraju kamer montowanych w prywatnych samochodach. W trosce o to, by rejestrowane przez te urządzenia i publikowane następnie w Internecie materiały filmowe, mało wiarygodne z opisanych wyżej przyczyn, nie służyły oczernianiu urzędników, polityków, parlamentarzystów, policjantów. Tylko patrzeć, gdy również w Polsce ktoś wystąpi z podobną, a może nawet dalej idącą inicjatywą..."

Nielegalne filmiki ... jaja jakieś :bajer

Fux - 2013-02-28, 08:00

No name, pismaki suchara odświeżyły....
To było dobre kilka-kilkanaście tygodni temu. A Kolega Inspektor to forumowicz, ostatnio mało aktywny, innego forum.
„Kolega" założył wątek o założeniach do projektu fotoradarowego i później co lepsze kąski wziął i uznał za swoje. :bigok
Polska rzeczywistość.... :gwm

łoś - 2013-03-13, 00:11

Czy widzieliście w mediach filmik z kamery radiowozu.
Oto dowód na głupie przepisy.
Pieszy wchodzący na pasy z klapkami na oczach jak koń musi też ponosić odpowiedzialność.
Filmik dokumentuje dwie reakcje przechodniów. Jedna reaguje na zbliżąjący się pojazd i się cofa. Druga wchodzi pod nadjeżdżający.

SlawekEwa - 2013-03-13, 07:09

łoś napisał/a:
Oto dowód na głupie przepisy.

Które przepisy wg Ciebie są głupie?

Fux - 2013-03-13, 07:51

Dla mnie pieszy współwinny, że nie zachował szczególnej ostrożności. Akcja bardziej medialna niż merytoryczna.
Co nie zwalnia nikogo z myślenia....

sławek w. - 2013-03-13, 09:15

łoś napisał/a:
Czy widzieliście w mediach filmik z kamery radiowozu.
Oto dowód na głupie przepisy.
Pieszy wchodzący na pasy z klapkami na oczach jak koń musi też ponosić odpowiedzialność.


Nie do końca. Projekt nowelizacji prawa drogowego zakłada bezwzględne zatrzymanie samochodu jeżeli pieszy zbliża się do przejścia i zamierza przejść przez jezdnię, zresztą nic nowego w cywilizowanym świecie. Takie przepisy obowiązują na zachodzie od dawna - szokiem dla mnie był wyjazd na przełomie lat 80/90 do wtedy RFN, gdzie zbliżając się do pasów z zamiarem przejścia przez jezdnię zatrzymywał się każdy samochód choćby wielka ciężarówka. Natomiast w tym konkretnym przypadku ominięcie stojącego samochodu przed przejściem jest zwykłym przestępstwem i brakiem poszanowania dla przepisów i ludzi. Jakoś tak się dziwnie składa, że często ci sami kierowcy szalejący po naszych drogach nagle zwalniają i przestrzegają większość przepisów po przekroczeniu granic zachodnich lub południowych - ciekawe dlaczego :lol:

łoś - 2013-03-13, 14:18

SlawekEwa napisał/a:
Które przepisy wg Ciebie są głupie?

Te, które zezwalają pieszemu na brak rozsądku.
Jestem kierowcą i pieszym może częściej.
Nie wchodzę nawet na pasy, nie mając pewności, że bezpiecznie przejdę.

@ndrzej - 2013-03-13, 15:13

łoś napisał/a:
SlawekEwa napisał/a:
Które przepisy wg Ciebie są głupie?

Te, które zezwalają pieszemu na brak rozsądku.
Jestem kierowcą i pieszym może częściej.
Nie wchodzę nawet na pasy, nie mając pewności, że bezpiecznie przejdę.


Ponieważ jesteś kierowcą, masz pewne doświadczenie związane z ruchem pojazdów. Jednak w ruchu drogowym nie biorą udziału jedynie kierowcy. Uczestniczą w nim również dzieci, niedowidzący staruszkowie (którzy nigdy nie mieli prawa jazdy albo nie są w stanie przewidzieć zagrożenia) i w końcu osoby chore (nie tylko fizycznie). To głównie dla nich wszystkich potrzebne są prawne uregulowania tego problemu...

sławek w. - 2013-03-13, 15:19

łoś napisał/a:
Nie wchodzę nawet na pasy, nie mając pewności, że bezpiecznie przejdę.


I właśnie o to chodzi aby pieszy mógł się czuć bezpiecznie na przejściu dla pieszych, sam byłem w podobnej sytuacji pieszego i gdybym nie odskoczył w tył pewnie nie pisałbym tych postów bo idiota rozjechałby mnie
łoś napisał/a:
SlawekEwa napisał/a:
Które przepisy wg Ciebie są głupie?

Te, które zezwalają pieszemu na brak rozsądku.


Czy brakiem rozsądku nazywasz wejście pieszego w chwili gdy samochód się zatrzymuje i ustępuje pierwszeństwa na przejściu :stop: a w połowie drogi zostaje potrącony :shock:
Jak już wcześniej pisałem - ciekawe dlaczego polscy kierowcy jeżdżą inaczej poza granicami bo np. według przepisów szwajcarskiego prawa większość błędów kierowców nie jest wykroczeniem, a przestępstwem. Na przykład kierowca, który przekroczy dwukrotnie prędkość w strefie, w której obowiązuje ograniczenie do 30 km na godz. (odpowiednik polskiej strefy zamieszkania, np. na osiedlach), może trafić do więzienia na cztery lata oraz zapłacić blisko 1,3 mln franków szwajcarskich kary (ok. 5 mln zł), o utracie prawa jazdy nie wspominając. Stawiam dolary przeciw orzechom, że gdyby przemnożyć wysokość obecnych mandatów x np. 20 gwałtownie spadłoby ilość wykroczeń na drogach.
I jeszcze inny przykład, w ubiegłym tygodniu pokazywali szarżę litewskich tirów na drodze do granicy litewskiej, które wyprzedzały jadąc pod prąd omijając wysepki i spychając prawie do rowu nadjeżdżające z przeciwka samochody. Dlaczego tak sobie mogli pozwolić? - bo jak wyjaśnił rzecznik policji najwyższy mandat za takie wykroczenie to 500 zł i mają to kierowcy wkalkulowane, ale na zachodzie już taki numer nie przejdzie bo poszliby do paki z powodu braku ilości gotówki na zapłacenie grzywny w sądzie. :bigok

Fux - 2013-03-13, 15:57

sławek w. napisał/a:
Czy brakiem rozsądku nazywasz wejście pieszego w chwili gdy samochód się zatrzymuje i ustępuje pierwszeństwa na przejściu a w połowie drogi zostaje potrącony

Ja tak bym to określił. To, że suka zatrzymała się aby przepuścić pieszych nie oznacza, że pieszy jest świętą krową.
Kierowcy, pomimo że jadą drogą z pierwszeństwem przejazdu także są zobligowani do kontrolowania sytuacji wokół pojazdu.

sławek w. - 2013-03-13, 16:14

Fux napisał/a:
sławek w. napisał/a:
Czy brakiem rozsądku nazywasz wejście pieszego w chwili gdy samochód się zatrzymuje i ustępuje pierwszeństwa na przejściu a w połowie drogi zostaje potrącony

Ja tak bym to określił. To, że suka zatrzymała się aby przepuścić pieszych nie oznacza, że pieszy jest świętą krową.
Kierowcy, pomimo że jadą drogą z pierwszeństwem przejazdu także są zobligowani do kontrolowania sytuacji wokół pojazdu.


W cywilizowanych krajach pieszy na przejściu jest "świętą krową" (nieładne określenie) i basta. I tak będzie i u nas, za jakiś czas - może dłuższy. W tym przypadku nie ma mowy o wtargnięciu pieszego !!! Kłania się Kodeks Drogowy art.26 ust. 1 i 3.

bryzby - 2013-03-13, 16:42

Jako kierowca też uważam ,że pieszemu łatwiej jest się nagle zatrzymać niż kierowcy samochodem.Jednak prawo jest bezwzględne -pieszy ma pierwszeństwo i kierowca musi się zatrzymać jak pieszy zbliża się do przejścia . :bigok
SlawekEwa - 2013-03-13, 17:40

Dla Fuxa i łosia taki sobie kawał drogowy:
" Jedzie kolega z kumplem autem i dojechali do skrzyżowania ,światło czerwone - kierujący jedzie dalej, pasażer pyta " co ty robisz? odpowiedż -" szwagier tak jeżdzi.
Następne skrzyżowanie, sytuacja się powtarza .Następne - zielone, kierowca się zatrzymuję- pasażer pyta " dlaczego nie jedziesz? Kierowca- odpowiada- " [b]a jak szwagier będzie jechał?[b] :bajer

Fux - 2013-03-13, 17:56

SlawekEwa, ale ja nie pochwalam takiego zachowania kierowcy!
Pieszy ma tylko myśleć!
I patrzyć wokół siebie tak, jak na chodniku. Po ścieżce rowerowej czy jezdni także może łazić bez sensu???
NIE!

łoś - 2013-03-13, 18:03

bryzby napisał/a:
pieszy ma pierwszeństwo i kierowca musi się zatrzymać jak pieszy zbliża się do przejścia

Ja tego nie podważam.
Kierowcę można ukarać nawet dożywociem i pozbawieniem majątku. To jednak większą karę i tak poniesie pieszy. Utrata zdrowia lub życia. Gdy zginie matka to "karane" są dzieci.
Ja myślę o sytuacjach wyjątkowych. Takie się zdarzają niestety dość często na naszych drogach.
Opiszę taką sytuację. Tragiczną w skutkach. To były lata 70-te. dużo mniejszy ruch niż dziś.
Na dwu pasmowej jezdni prawym pasem jedzie "warszawa", hamuje przed pasami, by puścić matkę z dzieckiem. Ja jadę lewym pasem i też się zatrzymuję. Matka wchodzi na pasy i w tym momencie w tył Warszawy uderza rozpędzona ciężarówka. Przekazana siła uderzenia powoduje, że matka i dziecko wylatują w powietrze.
Wyskoczyłem z samochodu i podbiegłem do ofiar. Dziecko zginęło na miejscu, a matka z urwaną nogą skonała na moich oczach. Dziwne, że najbardziej utkwiła mi w pamięci ta urwana noga leżąca kilka metrów dalej.
Mnie ten przypadek ustrzegł przed wieloma wypadkami.
Jednak gnębi mnie myśl. Gdyby matka lepiej się rozejrzała i dostrzegła tą ciężarówkę, to może nie weszła by na pasy.
O Litwinach też będzie.

łoś - 2013-03-13, 18:19

Znalazłem ten filmik z przejścia.
https://www.youtube.com/watch?v=23wUGe0jicM

łoś - 2013-03-13, 18:46

Po obejrzeniu filmiku wskażcie błędy wszystkich z filmowanych.
@ndrzej - 2013-03-13, 18:49

Dość długo przebywałem w Szwecji. Po Malmö, gdzie mieszkałem, poruszałem się głównie pieszo lub rowerem. Poza przepisem o bezwzględnym pierwszeństwie pieszego i rowerzysty na pasach, niektóre skrzyżowania, te bez ruchu kierowanego, zbudowane są w sposób wymuszający zmniejszenie prędkości auta. Bywa tak, że całe skrzyżowanie (nawet to w ruchu okrężnym) podniesione jest o ok. 20 cm w stosunku do jezdni która do niego prowadzi. Zmusza to kierowcę do zwolnienia - zarówno przy wjeździe na skrzyżowanie, jak i przy zjeździe z niego. Pozwala to zarówno pieszym jak i rowerzystom bezpiecznie przemieszczać się z jednej strony jezdni na drugą!
Raz nawet widziałem obrazek, gdzie kaczka przeprowadzała po pasach malutkie kaczątka, kaczor szedł z tyłu, a kilkanaście samochodów cierpliwie czekało i nikt nikogo nie ponaglał! :)

łoś - 2013-03-13, 20:34

@ndrzej napisał/a:
Dość długo przebywałem w Szwecji.

Andrzejku.
Polska to nie Szwecja ani Niemcy gdzie cywilizacja moto rozwijała się stopniowo.
U nas wkroczyła nagle.
Ludzie kupili auta i wyjechali na drogi bez świadomości o odpowiedzialności za swoją głupotę.
Kto jeździł po Litwie musiał zauważyć jak tam wszyscy przestrzegają przepisów.
Gdy Litwini wjadą do Polski to diabeł w nich wstępuje. Dlaczego, nie wiem.
Dodać do tego ponad 1000 lub 2000 pijanych zatrzymanych co tydzień. I dodać tych nie zatrzymanych.
Media w TV. EMISJA REKLAM i innych pierdół cały dzień. Matka Madzi, albo wybór Papieża.
Powinno być więcej o bezpieczeństwie na drogach codziennie, a nie przy okazji jednego filmiku.

łoś - 2013-03-13, 22:23

To napiszę o błędach ku przestrodze.
Błąd pierwszy popełnił kierowca wyprzedzający zwalniający radiowóz przed przejściem.
Dwa błędy, a może brak refleksu funkcjonariuszy.
Pierwszy, że nie ruszyli za wyprzedzającym używając dostępnych sygnałów, ostrzegając pieszych.
Drugi to brak nawyku spoglądania w lusterko wsteczne. W każdej sytuacji. Funkcjonariusz powinien zabezpieczyć to przejście spojrzeniem w lusterko boczne i ewentualnie ostrzec przed pojazdem jadącym lewym pasem.
Kiedyś miałem podobną sytuację i sygnałem zatrzymałem przechodnia na pasach przed pędzącym lewym pasem szaleńcem. To nawyk spoglądania zawsze w lusterka z opisanej wcześniej sytuacji.
Błąd pieszej jest bardzo widoczny.
Pasy na jezdni to nie jakieś szlabany zatrzymujące czubków i zagapionych kierowców.

darboch - 2013-05-25, 09:06

tadek napisał/a:
Kamerka MIVue 338 firmy Mio. Teraz testuję MIVue 358, jest jeszcze lepsza. Pełne HD i obiektyw z 6 soczewek. Do tego malutka, dyskretna i z polskim menu.



zastanawiam się nad kupnem....to którą polecasz ? Jaką maksymalną pojemność karty sd obsługuje ten wideorejestrator ?

tadek - 2013-05-25, 09:44

darboch napisał/a:
zastanawiam się nad kupnem....to którą polecasz ? Jaką maksymalną pojemność karty sd obsługuje ten wideorejestrator ?


Nie będziemy robić reklamy. Przekażę Ci moje doświadczenia na PW :spoko

CORONAVIRUS - 2013-05-25, 09:49

cena ok 430 PLN to juz chyba musi być ok .... moje pudło za 99 zł zacięło się i nijak nie ma sposobu by to ruszyć , więc też się rozglądam ale czy aż za ponad 400 zł to już nie wiem .... :spoko
GregSad - 2013-05-25, 10:20

tadek, zrób reklamę :szeroki_usmiech

Ja też jestem zainteresowany zakupem kamerki :lol:

A jak nie to chociaż prześlij swoje uwagi na prw. :-P

tadek - 2013-05-25, 10:59

Po testach oczywiscie najlepsza to MIVue 358. Zalety: pełne prawdziwe HD, Doskonały obiektyw, polskie menu i prosta obsługa. staranne wykonanie i wyjatkowo małe gabaryty, wszystkie potrzebne funkcje z wyjatkiem pozycji GPS ( np. automatyczne właczenie przy wykryciu ruchu, czujnik przeciążenia, nagrywanie dźwięku ), porządna bateria, złącze HDMI, zdjęcia w rozdzielczosci 5 mp i wiele innych.
http://www.youtube.com/wa...player_embedded

tadek - 2013-05-25, 11:05

No name napisał/a:
cena ok 430 PLN to juz chyba musi być ok .... moje pudło za 99 zł zacięło się i nijak nie ma sposobu by to ruszyć , więc też się rozglądam ale czy aż za ponad 400 zł to już nie wiem .... :spoko

Niestety do tego trzeba dodać szybką kartę mikro SD 32 GB . Czyli jeszcze ok 120 zł. :-/

Ale naprawdę warto.
Też miałem kamerkę za 2 stówki i nie ma po prostu porównania.

eMKa - 2013-05-25, 12:24

tadek napisał/a:
Po testach oczywiscie najlepsza to MIVue 358


Potwierdzam, mam taką, zaliczyła już ponad 10000 km
http://www.mediaexpert.pl/szukaj/?q=miv+358&f=

JaWa - 2013-05-25, 14:21

tadek napisał/a:
Po testach oczywiscie najlepsza to MIVue 358.

A jakie testowałeś ? Bo w tej cenie są GPS-em.

papamila - 2013-05-25, 15:29

w temacie kamerek:
w ostatniej gazetce adac jest propozycja dla czlonków ADAC:
http://www.pearl.de/adac/...9mtB54ocYV03B7t

darboch - 2013-05-25, 21:47

Znalazłem coś takiego jeśli chodzi o wideorejestrator z gps http://allegro.pl/nawigac...3256776567.html jedno co zauważyłem to bardzo słaba kamera...tylko 1 Mpix w porównaniu z 5 Mpix z Mio.
mar78 - 2013-05-25, 21:50

dyskusja schodzi z głównego kierunku na temat kamerek, który jest poruszany w wątku:
http://www.camperteam.pl/...ght=rejestrator
warto by wszelkie nowe info tam wpisywać :spoko :spoko :spoko

pozdr. :surf:

darboch - 2013-05-26, 09:42

Coś o wideorejestratorach chciałem się dowiedzieć ale za dużo w tym wątku tego nie ma :-P
Tadek z forum testuje Mio MiVue 358 HD http://allegro.pl/wideore...3255342812.html i chyba też go kupię również z myślą o nagrywaniu pięknych tras skandynawskich :-P dlatego zależy mi też na dobrym obrazie. Ktoś oprócz Tadka posiada ten konkretny model Mio albo może polecić coś innego ?

Jest jeszcze opcja widerejestrator gps http://allegro.pl/nowy-wi...3229092154.html

tadek - 2013-05-26, 11:11

JaWa napisał/a:
tadek napisał/a:
Po testach oczywiscie najlepsza to MIVue 358.

A jakie testowałeś ? Bo w tej cenie są GPS-em.

Jacek, porównywałem jakość filmów szukając jednocześnie czegoś małego i dyskretnego. Zobacz jakość filmu z tej kamerki w deszczowej, szarej pogodzie. Zatrzymaj film przy wyprzedzaniu TIRa i poczytaj reklamy na tylnych drzwiach i oceń jakość nagrania. GPS nie jest mi potrzebny bo zawsze znajdę na google maps miejsce ewentualnego zdarzenia.

tadek - 2013-05-26, 11:15

Dla ożywienia tematu

https://www.youtube.com/watch?v=6r2aTB1ZMxk

tadek - 2013-05-26, 11:19

Ale tak bardzo odbiegliśmy od głównego tematu, że zaraz dołaczymy ankietę z głosowaniem na kamerki :ok
Jeśli czyta to ktoś z naszych drogich moderatorów, to bardzo proszę o posprzątanie i przeniesienie dyskusji o kamerkach tu http://www.camperteam.pl/...p=352813#352813

SlawekEwa - 2013-05-26, 11:32

tadek napisał/a:
. Zobacz jakość filmu z tej kamerki w deszczowej, szarej pogodzie. Zatrzymaj film przy wyprzedzaniu TIRa i poczytaj reklamy na tylnych drzwiach i oceń jakość nagrania.

Czy jesteś pewien na 100%, że ten film jest z tej kamerki a nie chwyt marketingowy?

janusz - 2013-05-26, 11:45

darboch napisał/a:
Ktoś oprócz Tadka posiada ten konkretny model Mio albo może polecić coś innego ?

Myśmy w Maroku mieli 3 rejestratory, ja miałem za jakieś drobne pieniądze fot1
Nie polecam szkoda nawet drobnych pieniędzy, badziewie jakich mało. Źle nagrywa, wiesza się co chwilę, jest tandetna i popsuła się po dwóch dniach podróży.
Elek miał fot2. Kupiona w sklepie w M1. Lepiej wykonana i lepsze filmy robiła 2-3 razy droższa od mojej a popsuła się po 3 dniach. Kłopoty były z dużą kartą, nie chciała współpracować.
Krzysiek miał Mio i wytrzymała całą drogę i zrobiła przyzwoite filmiki.

tadek - 2013-05-26, 14:04

Tak, jestem pewien..
Skoczek - 2013-05-26, 16:17

Mam od dwóch miesięcy Mio mivue 338 i jestem z niego zadowolony. Trzeba tylko dokupić szybką kartę co najmniej class 6. Jedyna wada to ciężko go wyjąć z uchwytu.
darboch - 2013-05-26, 22:41

Ja zastanawiam się za Mio 358 i to dosyć mocno...dziś akurat byłem w Saturnie i oglądałem Prestigio 520...może ktoś ma taki ?
Fux - 2013-05-27, 07:26

Mam tego; jest ok.
http://www.prestigio.pl/p.../Roadrunner_GH1

eMKa - 2013-05-27, 08:33

Użytkuje Mio 358, od marca przejechał 10 000 km w camperze i 5 000 km w osobowym,
bez zarzutu, polecam.
Postaram się cos ciekawego wkleić

darboch - 2013-05-27, 08:39

Teraz muszę wybrać między Mio 358 a Prestigio Roadrunner 520
janusz - 2013-05-27, 08:59

I to zależy do czego jest potrzebny. Jeżeli tylko do zapisywania sytuacji na drodze to Mio wystarczy, jeżeli do dokumentowania trasy np podczas wakacji to Prestigio wydaje się lepszy bo zapisuje ślad GPS. Trzeba byłoby jeszcze go dokładnie przeanalizować jak on to robi i czy jest to wygodne. Połączenie rejestratora i datalogera w jedno urządzenie może być dobrym pomysłem.
darboch - 2013-05-27, 09:29

Klamka zapadła....po przeczytaniu sporej ilości testów, opinii mniej lub bardziej obiektywnych kupiłem Mio 358...ślad gps nie jest mi potrzebny....żona jakoś nie chciała :haha: :ok
tadek - 2013-05-27, 09:47

Będziesz zadowolony. Ja długo szukałem czegos co spełni moje oczekiwania i też postawiłem na Mio.
DarKu - 2013-06-25, 22:26

Pamiętajcie przejeżdżając przez Austrię takie wideorejestratory są tutaj zabronione od niedawna i są karane grzywną, ze względu na ochronę prywatności, czyli nie można kamerować i nagrywać pozostałych uczestników ruchu co jest jednocześnie naruszeniem ich prywatności
sławek w. - 2013-06-25, 23:14

Darcyk_2005 napisał/a:
Pamiętajcie przejeżdżając przez Austrię takie wideorejestratory są tutaj zabronione od niedawna i są karane grzywną, ze względu na ochronę prywatności, czyli nie można kamerować i nagrywać pozostałych uczestników ruchu co jest jednocześnie naruszeniem ich prywatności


:shock: :shock: :shock:
Właśnie kupiłem Mio 358 z myślą o podróży do Grecji przez min. Austrię, a tu taki numer :( O cbradio wiedziałem, że zabronione ale żeby kamerki nie można było używać? Prasa donosiła, że w Rosji mają zakazać takich urządzeń i podniosły się głosy oburzenia, że totalitaryzm dusi wolności obywatelskie, a jak nazwać to w Austrii?

tadek27 - 2013-06-25, 23:36

a jakie kary są w Austrii za CB radio??? :spoko :spoko :spoko
stasiu - 2013-06-25, 23:53

" Ambasada Austrii w Warszawie informuje, że zgodnie z informacją uzyskaną od Austriackiego Ministerstwa Komunikacji, Innowacji i Technologii wwóz, zamontowanie i używanie urządzeń radiowych CB w Austrii jest dozwolone, jeśli urządzenia te odpowiadają opublikowanym interfejsom radiowym FSB-LN001, wydanie z 28.01.2000 (http://www.bmvit.gv.at/telekommunikation/funk/frequenzverw/natplan/index.html). Podsumowując z w.w. dokumentu wynika, że można używać w Austrii urządzeń radiowych CB tylko wtedy, jeśli urządzenia te posiadają nie więcej niż 40 kanałów (kanał 1 -26,965 MHz do knału 40 – 27,405 MHz), modulację częstotliwości (FM) i nie więcej niż 4 waty mocy wyjściowej nadajnika. Inne wersje, w szczególności urządzenia radiowe CB, które są przeznaczone specjalnie na rynek w Niemczech i w Polsce, nie odpowiadają standardowi międzynarodowemu EN 300 135 ew. CEPT Recommendation T/R 20-09 i dlatego też nie mogą być używane w Austrii. Jeśli nieodpowiednie urządzenie radiowe jest zamontowane w pojeździe na stałe, jak również w przypadku gdy wymontowanie jest możliwe tylko dużym nakładem, wtedy dopuszczalne jest również wyłączenie go przy pomocy środków technicznych jak np. odkręcenie, ewentualnie usunięcie anteny samochodowej albo usunięcie bezpiecznika urządzenia radiowego. Ponowne włączenie urządzenia może być możliwe jednakże tylko dużym nakładem.
Odnośnie pytania, czy wymagana jest Deklaracja zgodności poszczególnego producenta urządzenia, Austriackie Ministerstwo Komunikacji, Innowacji i Technologii zaleca wożenie ze sobą instrukcji obsługi i Deklaracji zgodności (po angielsku lub niemiecku). "

Fux - 2013-06-26, 09:00

Darcyk_2005 napisał/a:
Pamiętajcie przejeżdżając przez Austrię takie wideorejestratory są tutaj zabronione od niedawna i są karane grzywną, ze względu na ochronę prywatności, czyli nie można kamerować i nagrywać pozostałych uczestników ruchu co jest jednocześnie naruszeniem ich prywatności


To dlatego street view nie funkcjonuje w tych Krajach.

krimar - 2013-06-30, 21:09

Darcyk_2005 napisał/a:
Pamiętajcie przejeżdżając przez Austrię takie wideorejestratory są tutaj zabronione od niedawna i są karane grzywną, ze względu na ochronę prywatności, czyli nie można kamerować i nagrywać pozostałych uczestników ruchu co jest jednocześnie naruszeniem ich prywatności


Policję też to dotyczy?

CORONAVIRUS - 2013-07-25, 22:51

najnowsza porcja z za wschodniej granicy... jak się ma ponad milion rejestratorów za szybami to można kręcić seriale co miesiąc :haha: głupoty na tych drogach multum :shock:


piotr1 - 2013-07-25, 22:56

http://www.youtube.com/em...el=0&showinfo=0
Richie1971 - 2013-07-26, 18:06

90% autorów tych filmików do ukarania za brak udzielenia pierwszej pomocy.
polaris20 - 2013-08-05, 11:31

Dla użytkowników smarkfonów z androidem również polecam aplikacje autoguard pro. Świetna apk'a która zamienia nasz telefon w rejestrator. Filmika kasują się automatycznie po wykorzystaniu np 1GB pamięci :ok
janusz - 2014-08-22, 09:36

Rok od ostatniego postu w tym temacie, można byłoby trochę odgrzać.

...w Niemczech w ostatnich tygodniach sąd okręgowy w bawarskim Ansbach zajął się problemem, czy nagrywanie ruchu na drogach nie jest przypadkiem niedopuszczalną formą gromadzenia danych osobowych - czyli kto, kiedy i gdzie poruszał się samochodem...

Read more: http://wyborcza.biz/bizne...l#ixzz3B6VhxGYC

A co Wy o tym sądzicie?
Z jednej strony jakiś dowód np przy kolizji z drugiej filmiki w internecie.
Czy publikowanie filmików z ruchu drogowego bez zgody i wiedzy filmowanego jest OK?

Fux - 2014-08-22, 09:38

W wielu krajach EU obrazu ze street view nie uświadczysz.
janusz - 2014-08-22, 09:56

Fux napisał/a:
W wielu krajach EU obrazu ze street view nie uświadczysz.

Googlowy "street view" to trochę inna sprawa bo oni tłumaczą się, że przedstawiają stan rzeczywisty. Tak wyglądają, drogi, miasta, wsie, budynki i tp. Każdy może to zobaczyć w stanie rzeczywistym. Osoby i numery rejestracyjne są zamalowane.
Pewnie też chyba sprawa dyskusyjna jeżeli jakieś kraje zabraniają.
Mi chodzi o kamerki w samochodach które nagrywają zdarzenia, nie otoczenie. Jest szansa załapać się na czyjś film całkiem przypadkiem bo było się w tym samym czasie w tym miejscu gdzie był nagrywający i czasami później nagranie z naszym autem krąży po internecie.
Były przypadki nawet na naszym forum, że ludzie burzyli się, że na zdjęciach jest ich wizerunek chociaż sami dobrowolnie byli na naszych imprezach i widać ich w internecie.

Fux - 2014-08-22, 10:02

Kamera jest bronią obosieczną. My także możemy zarejestrować swoje przewinienie.
Ponoć w Austrii jest zakazane używanie.

Myślę, ze zostanie to usankcjonowane. Skoro mogę kręcić widoki kamerą ręczna na ulicy i robić fotki, to czym się różni używanie GoPro na głowie rowerzysty, narciarza...

krimar - 2014-08-22, 12:38

jak zabronią kamerek to pozostanie tylko smartfon - doczepiasz do szyby włączasz nawigację, a w tle program do rejestracji drogi i wszyscy myślą, że to tylko navi
Bronek - 2014-08-22, 13:30

To jest taka obecna paranoja . Kraje "niemieckie" A Ch D ( mam tam rodzinę ) tak mają .
Np[. Z kuzynem by pisać maile to mało nie musiałem sie wylegitymować . Porabało ich we wszystkim widza podstęp . .. Vide mapy Gogla , zamazywanie itp. zawsze się boją... czegokolwiek , ... tak mają . Silni w kupie.
Historie z chęcią pomocy niemiaszkowi , i jego panika były tu opisane.

Są nawigacje z kamerka i rejestratorem .
Glupota zakaz CB ... może byc tylko tłumaczona jak u nas kiedyś posiadanie anten satelitarnych .... zakłócaniem fal .. ??? :wyszczerzony:
W dobie telefonów komórkowych , internetu , ...........
Gdzie jeszcze nie wolno ??

Fux - 2014-08-22, 13:40

Bronek napisał/a:
Z kuzynem by pisać maile to mało nie musiałem sie wylegitymować

Możesz przybliżyć?
:shock:

Bronek napisał/a:
Glupota zakaz CB ...

W A juz mozna mieć.

Bronek - 2014-08-22, 13:52

Fux napisał/a:
Możesz przybliżyć?


Jego zabezpieczenia , antywirusy .... itd.
Przd wysłaniem maila musiałem dzwonić ... :szeroki_usmiech
Podejście do płacenia karta , bankowść internetowa .
Tak mają,

Ok powiedzmy przegiął , ale gdy mu to mówiłem ,że może gołębie by hodował ..... To z godzinę ......padały argumenty i cytaty z stron pism o słuszności .takiego działania ............ szkoda czasu ...
A to taki "Szkopół" czyli Niemiec od 30 lat , wg miejscowych przez 2 pokolenia i tak ni pies ni wydra. . To rodzaj bardziej nienieckich Niemców od Niemców :shock:

Cześc moich ze Ślaska , też tak mogłem . Zgapiłem sie i niezałuje . Wyjazdy były ekonomiczne , i z powodu braku mozliwościi rozwoju . Nie ideologiczne.

krimar - 2014-08-22, 14:22

Fux napisał/a:
W A juz mozna mieć.

ale tylko takie, które pracują tylko w CEPT(praktycznie nikt takich nie ma), multistandardy nadal zakazane

SlawekEwa - 2014-08-22, 18:56

Wideorejestrator be, a kamerki internetowe z plaż np. Cro gdzie wypatrzyłem jednego Pana z Panią z którą nie powinien się raczej afiszować :shock:
brams - 2014-08-22, 19:03

Bronek napisał/a:
Jego zabezpieczenia , antywirusy .... itd.
Przd wysłaniem maila musiałem dzwonić ...


Dzwoniłeś, że wysłałeś maila, i on go dopiero wtedy, po tym telefonie, otwierał? :shock:

Ty piszesz serio, czy jajca sobie robisz? :?:

Bronek - 2014-08-22, 21:25

Prawie serio ..
Bawaria Weiller tam takie powietrze .
Pisałem ,że by rozpalic ognisko na terenie do tego przeznaczonym musisz zgłosić w Magistracie .
Ale tylko 10 osób maksymalnie może piec wursty !!!
Jak przyjdziesz jedenasty to Cie pogonią !!!
Oj wiele takich.... :szeroki_usmiech

Po tańsze paliwo za USILNĄ namową kuzynki ,jechałem 40 km , za parę centów wydałem ....... autko moje paliło 17 l/100km na wejściu a w górach !!!!:mrgreen:

Myślałem ,ze to dwie przecznice . ???? :haha:

W większości domów masz taki patent spłukujacy jak to kiedyś na dworcach ( Klamka szumiaca). Nie wolno ci spuszczać wody po 22.00 jak mieszkasz w w bloku ...( Ja bym zainstalował kuwetę jak w kamperze :mrgreen:

Widziałeś wodomierz przy kranie w wannie . ???? jJa w Bawarii widziałem !!!.

Taki folklor . czyli nie tylko my mamy swoje za uszami.......

To nie tylko u mojej rodzinki . Oni sie dopiero wdrażali !!!

A wypłucz szklaneczkę !!! raz ci ujdzie drugi może . za trzecim Twoja grzeczność spowoduje uwagę , że woda kosztuje i od tego jest zmywarka . Tu racja .
Ale nie o racje chodzi .

Wywal śmieci . Kosze 500 m od domu i powiedzmy 10 szt . Masz to posegregować ... Wyobraź sobie szafke pod zlewem :bigok ...
NIE KRYTYKUJĘ Tylko sobie piszę . Co kraj to obyczaj


ALE JAK PÓJDZIESZ DO URZEDU TO CO CI SIE NALEŻY ZAŁATWISZ NAWET NA MINUTE PRZED ZAMKNIĘCIEM !!!!!!!

Fux - 2014-08-22, 21:31

Bronek, ściema z tymi kubłami i leniwi Ci Niemcy.
W A u Huberta w Langenfeld, to chłop ma pomieszczenie wielkości garażu na segregowanie wszystkiego.
I uwierz, że problemu mnie to nie sprawia.

Wiem jedno, że w Berlinie suchych liści nie spalisz, więc coś z tym jest.
My z bidy narzekamy; dla nich to oczywistość.

Bronek - 2014-08-22, 22:13

Fux napisał/a:
uwierz, że problemu mnie to nie sprawia.


O to chodzi ....Problemu nie sprawia wiele rzeczy .... jak się przyzwyczaisz..
Np. zakaz jazdy tyłem na rowerze w Kalifornii ..
Człowiek wszystko może zaakceptować i nawet uwierzyć ,że to mu potrzebne .
OK..




W Berlinie to chyba nawet płacisz tylko za jeden kosz za resztę nie . Bo utylizacja to niezły interes i firmy się cieszą ,ze mogą zbierać ...
U mnie są trzy , i jeden to kompost niepotrzebny , ale dali, drugi plastiki za mały , trzeci do wszystkiego za duży . Zbierają jakim dziwnym algorytmem.. raz ten raz tamten ...
....
No i kosza mi już nie wstawiają na posesję . BO zakaz.. Jak kopytko złamie na moim to odszkodowania nie będzie .... szkolili .
Cyborgi..
Zwolniono znajomą z LIDLA bo rozmawiała z kientami żartowała . . Ogólnie lubiana... Ale...

Jeszcze parę lat i też mi nie będzie przeszkadzało ,że gówienko całą noc będzie leżało w kiblu. mam nadzieje m,że nie dożyję.

BYĆ MOŻE KAMERY sśedzą :shock: :shock: a propos kamerek
Chaplin ... to dawno zauważył.

CAPOMAN - 2014-08-23, 20:27

Wracając do tematu.... z rejestratorem wszędzie się poruszam.
Mam w aucie służbowym i prywatnym.

Nie wyobrażam sobie jazdy bez rejestratora.
Pamiętam jakieś 2-3 lata wstecz- kiedy kupiłem sobie ten sprzęt- wtedy większość z tego się śmiała (moi współpracownicy).... a teraz- prawie każdy ma.

Można pisać wady i zalety, może komuś się to podoba lub nie (nagrywanie), ale tak jak w moim przypadku robiąc 6-7 tyś miesięcznie, śmigając po całej PL , jadąc często w nocy po małych miejscowościach.... naprawdę wskazany sprzęt.

ps. jadąc na wakacje również przełożyłem rejestrator do kampera i całą trasę był na szybie...poruszając się min. przez Austrię (a o zakazie nawet nie wiedziałem)
Nie było żadnych problemów.


a sam fakt- czy ktoś sobie życzy czy nie, wrzutki do internetu, YT itp...myślę, że po prostu nie sposób tego uniknąć... w dzisiejszych czasach.

darek 61 - 2015-01-10, 23:29

Może ktoś podpowie coś do 300 zł,warunek polskie menu.
toscaner - 2015-01-10, 23:31

darek 61 napisał/a:
Może ktoś podpowie coś do 300 zł


Do 300zł to do wyboru do koloru. Ważne, żeby obiektyw miał kąt min 120 stopni, a lepiej jeszcze więcej.

darek 61 - 2015-01-10, 23:35

1 http://allegro.pl/kamera-...4929434112.html

2 http://allegro.pl/kamera-...4898070274.html

3 http://allegro.pl/kamera-...4853477162.html

to może który z tych

Johny_Walker - 2015-01-10, 23:37

Kup za 80 jest wiele w tej cenie.
darek 61 - 2015-01-10, 23:41

Johny_Walker, ja już taki jestem że jak sobie pozwolę, to już bez umiaru :haha: .

ps.nazywam się Krupa,ale ,,liczykrupa" to nie jestem.

toscaner - 2015-01-11, 00:12

Za 80 zł zależy, nie wszystkie mają min. 120 stopni. Ostatnio dokupiliśmy kolejny tym razem miał być tani. Coś 79 zł było. Jest full hd, ale kąt jaki obejmuje to masakra. Ma ze 60 st.
Z tych trzech podanych ostania ciekawa, bo filmuje też to co z tyłu. Ciekawa, sam nad nią myślałem.
Jeśli nie chcesz 2-óch kamer, to jak radzi JW, te 80-100 zł wystarczy, byle na pewno była informacja o kącie min 120 stopni. Jak nie podają, to 50/50, że badziewie.
BTW, jeden z rejestratorów, który mamy przypomina ten z 1-go linka, ale kupiony ..lat temu i wtedy najtańsze chodziły po 3-4 setki. Czy jakoś tak.
W jakości żadna różnica, czy 100 czy 300, chyba, że obudowy. :haha:
Szkoda przepłacać.

darek 61 - 2015-01-11, 00:15

Czy nagrywanie głosu ma sens
ZEUS - 2015-01-11, 00:21

darek 61 napisał/a:
1 http://allegro.pl/kamera-...4929434112.html

2 http://allegro.pl/kamera-...4898070274.html

3 http://allegro.pl/kamera-...4853477162.html

to może który z tych


wg mnie najkorzystniejszy stosunek parametrów do ceny to poz. 1...

toscaner - 2015-01-11, 00:26

Czemu nie? Fakt, jak otworzysz szybę to jeden huk będzie przy odtwarzaniu, w zależności od prędkości. Przy zamkniętych muzyczka w tle i wiesz o czym rozmawiałeś, gdy później przeglądasz, albo co w radio leciało. :wyszczerzony:
Bronek - 2015-01-11, 00:38

Przerobiłem kilka i mam kilka.
To ma działać jak alarm w domu. Włącz i zapomnij.
Blaupunkt w Mediamarkcie po 195 Lub Prestigio 215 zl
Chińskie podroby pseudomarkowe. ,zawieszają się. Wiem teraz wszystko z Chin ale , Chiny chiną nie równe Za drogie są bez sensu gora 400 zl Gps dodatek . Lepiej znanej marki dwa . Dźwięku nie nagrywam ,bo klnę jako najlepszy kierowca. Interwały nagrania no 3 lub 5 min w pętli.
Jakość wysokaHD przereklamowane . Karta 32G to około godziny nagrania.Nowe pliki kasują stare.
Kamerki włączone , jak coś się zdarzy naciskam przycisk i ten fragment sie nie da skasować. Potem kasuję wszystkie i oglądam na kompie.
Teraz po kilku latach użytkowania b. rzadko.
Ekran jest potrzebny tylko do ustawień. Szkoda kasy na Full wypas. Firma się liczy .

toscaner - 2015-01-11, 00:48

A i dodać trzeba, że to się włącza automatycznie (czyli zamontować i zapomnieć), ale nie w każdej marki aucie. :-/
Tylko w tych, które prunda w gniazdu zapalniczki dają jak się kluczykiem przekręci, np Fiaty, PSA itd. Niemieckie z reguły prąd na stałe i trzeba wtykać, wytykać, albo dorobić coś co samo będzie dawać prunda dla kamerki po odpaleniu silnika, czy przekręceniu kluczyka. Inaczej wkur... bo raz włączysz, raz nie.
No ale to od kamerki nie zależy.
Ale funkcja detekcji ruchu to w tych co miałem i mam jest do dupy. Na autostradzie tu potrafiła uznać, że nie ma ruchu i przestawała nagrywać. :haha:
Dałem na stałe, po kluczyku.

Bronek - 2015-01-11, 01:07

Fakt ,może do radia ? Lub wtyk z włącznikiem...
Detekcję ruchy wyłączam , do d...
Czujnik G na4 to inna bajka i blokuje ten fragment nagrania gdy juzkierowca ma wstrząs mózgu.
I jeszcze jedno długie nieużywanie może powodować ,ze jak www bateria padnie to wrócą ustawienia fabryczne.

toscaner - 2015-01-11, 09:21

W jednym chińczyku kupionym kilka lat temu za jakieś 4 stówki bateria teraz nie trzyma dłużej niż 3 sekundy. Ustawień nie kasuje.
Z podłączeniem to jak ktoś kabli nie ogarnia to lepiej wtykać i wytykać jeśli to nie PSA itp.

Jeśli chodzi o czytelność tablic. Samo HD - tablice czytelne tylko jak się podjedzie na skrzyżowaniu pod kogoś. Pozbyłem się. Teraz tylko full HD. Tablice na komputerze da się odczytać nawet z aut które jadą z naprzeciwka. Wolę full HD.
Nocą za to lipa, tablic nie odczyta i tak. A przynajmniej nie z tych do 300 zeta.
Widziałem jakieś Sony, które potrafiło zarejestrować tablice z samochodu nawet, gdy ten świecił światłami w obiektyw. Sprytnie sobie wyciemniała jasne obszary z rejestrowanego obrazu. No ale to wyższa półka i nie pamiętam modelu tej kamerki.

Socale - 2015-01-11, 10:11

Johny_Walker napisał/a:
Kup za 80 jest wiele w tej cenie.

HD, fullHD w tej cenie to kłamstwa. SD nawet lipne.
Ostatnio narobiłem trochę syfu. W Auchanie kupiłem, ale nie chciałem zwrotu tylko doprowadzenia do zgodności... hihihi... mieli zagadkę.

toscaner - 2015-01-11, 10:30

Nie kupujcie tego typu kamerki.
http://allegro.pl/kamera-...4962971851.html
Szeroki kąt to oszustwo. Ma to z 60 stopni. Full HD jest, tragiczne, ale jest no ale co z tego jak nie łapie nic po bokach.

Z tańszych ten sprzęt nieźle działa:
http://allegro.pl/kamera-...4948984642.html
czy np. ten:
http://allegro.pl/kamera-...4948984642.html

Tego nie kupujcie, nie nadaje się nawet do zabawy w filmowanie z ręki:

slawwoj - 2015-01-11, 11:07

A co powiecie o tym:

http://allegro.pl/rejestr...4945486352.html

koder - 2015-01-11, 11:23

A czy ma ktoś może doświadczenia z rejestratorami zintegrowanymi w lusterka? Jest tego też trochę modeli i nawet skłaniam się, do zakupu takiego - bo jedna rzecz mniej na szybie wisieć będzie, no i estetyczniej wygląda. Niestety, droższe.
Johny_Walker - 2015-01-11, 11:24

Socale napisał/a:

HD, fullHD w tej cenie to kłamstwa. SD nawet lipne.
Ostatnio narobiłem trochę syfu. W Auchanie kupiłem, ale nie chciałem zwrotu tylko doprowadzenia do zgodności... hihihi... mieli zagadkę.

Od paru lat używam kamerkę za kilkaset zł. Teraz takie kosztują 80.
Kupiłem tydzień temu FullHD za 130.
Małe i ładne. Jeszcze nie testowałem.

slawwoj - 2015-01-11, 11:32

koder napisał/a:
A czy ma ktoś może doświadczenia z rejestratorami zintegrowanymi w lusterka? Jest tego też trochę modeli i nawet skłaniam się, do zakupu takiego - bo jedna rzecz mniej na szybie wisieć będzie, no i estetyczniej wygląda. Niestety, droższe.


W niektórych autach u góry szyby jest kolorowy pas przeciwsłoneczny. Wtedy taki rejestrator odpada.

koder - 2015-01-11, 11:36

slawwoj napisał/a:
W niektórych autach u góry szyby jest kolorowy pas przeciwsłoneczny. Wtedy taki rejestrator odpada.

Nie wydaje mi się, żeby ten pas był na tyle szeroki, żeby przeszkadzał w rejestracji pojazdów z pozycji lusterka. Może zasłaniać niebo, ale na niebie rzadko dzieją się rzeczy, które chcielibyśmy mieć zarejestrowane. Zresztą, żeby klasyczny rejestrator miał dobre pole widzenia, też trzeba go w okolicach lusterka przyczepić.

darek 61 - 2015-01-11, 11:45

Panowie,chciałem do Uniejowa pojechać z nowym gadgetem a wy się nie możecie zdecydować :gwm :haha: :haha:
Fux - 2015-01-11, 12:00

Wybierz sobie.

http://www.prestigio.pl/c...417071552195917

SlawekEwa - 2015-01-11, 12:01

koder napisał/a:
Może zasłaniać niebo, ale na niebie rzadko dzieją się rzeczy, które chcielibyśmy mieć zarejestrowane.

UFO lub meteoryt godne zarejestrowania. Wideorejestrator w lusterku to super na Słowacje.

Bronek - 2015-01-11, 12:48

Nagrałem całą drogę do i z Meteorów. Specjalnie zminiłem kartę SD.
I...
Po obejrzeniu ok 30 min nagrania z fajnymi widokami.....
Skasowałem bez żalu.
Nie da się powtórzyć życia 100/100 nawet w HD.
To urządzenie do innych celów, dla komet, zdarzeń i ochrony własnego tyłka.

Ale też, jak u pokazywanego w T V rowerzyst, może być użyte przeciwko nam.
Temu cykliście, co pokazał zdarzenie policji, dano mandat za jazdę zbyt daleko od krawędzi jezdni.

koder - 2015-01-11, 13:15

Warto mieć też dla takich akcji:


piotr.sto - 2015-01-11, 13:58

Pomijam zachowanie tego "szeryfa"... Ale wiesz co... Ja na Twoim miejscu bym tego filmu nie pokazywał, bo dla Ciebie też nie jest raczej powodem do dumy. Ta próba wyprzedzania lewym poboczem i wyprzedzanie prawym...
Chyba, że to nie Ty jedziesz, a jedynie wklejasz filmik z youtube :)

MAWI - 2015-01-11, 14:23

Filmik już znany od jakiegoś czasu z netu.A "szeryf" pod opieką stróżów prawa. :lol: :spoko
koder - 2015-01-11, 15:00

Oczywiście nie mój filmik, a "szeryf" z tego co się orientuje zgłosił się sam na policję (po rozpowszechnieniu tego filmu) i nie ma już prawka. I owszem, autora filmiku policja również poszukuje.
salut - 2015-01-11, 15:43

Chcecie kupić tanie czy dobre? Bo tanie i dobre jakoś nie wystepują :)
Ja kupiłem Mio MiVue 358 i jak dotąd sprawdza się doskonale. Godzina nagrania to 8GB.
:spoko :spoko

Mazur - 2015-01-11, 16:18

Od dwóch lat używam Opticam S5000 , cena obecnie ok 200 zł . Małe zgrabne, polskie menu, jakość jak na takie urządzenie bardzo dobra. Nagrywa w pętli, można ustawić czas jednego bloku na 2 lub 5 czy 10 minut. Karta 8 GB to ok 40 minut, jak się kończy miejsce nadpisuje na pierwszym bloku filmu itd. Kiedyś miałem kartę 32GB, ale przeglądanie to nuda...jak dla mnie ma służyć do nagrania zdarzenia i te 40 minut na 8 GB wystarczy. Jedyny minus estetyczny to ta biała obwódka wokół obiektywu , ale zamalowałem czarnym pisakiem :haha: i już mnie tak nie drażni.
Karina12 - 2015-01-20, 14:02

Taka kamerka to super sprawa, zwłaszcza na naszych drogach;) jak się dużo jeździ to można czasem takie rzeczy na drodze zobaczyć, że włos się jeży ze strachu. Kamerka zaprezentowana wyżej dobrze się prezentuje;) i również uważam, że 40 minut w zupełności wystarcza, aby spełniała swoją funkcję, tylko w razie zdarzenia trzeba pamiętać, aby nagrywanie wyłączyć, żeby dowodów nie stracić;)
toscaner - 2015-01-20, 14:11

E to już jednak wolę większą kartę, niż musieć pamiętać o wyłączeniu. A może przy okazji, po zdarzeniu też coś ciekawego będzie się nadawało do nagrania? Np. drugie zdarzenie, bo z drugiego samochodu wyskoczą z maczetami? A tu już wyłączone.

Zdecydowanie lepiej przy dzisiejszych cenach kart SD użyć min 16GB albo 32GB.
Dodajmy, że ileś tam % ludzi zareaguje nerwowo na zdarzenie i zapomni w stresie o wyłączeniu kamerki. Różne przypadki są, a Gigabajty tanie. :wyszczerzony:

Bronek - 2015-01-20, 15:26

Więc..... Nie kumam.
I tak nawet przy 32G nie da nagrac np. doby. To około 2h hd.
Dwa po zaniku zasilania kamerka off.
Chyba, że ręcznie.
Trzy to urządzenie przestaje kogokolwiek interesować po tygodniu używania. Przypominamy sobie po wypadku, zdarzeniu. Mając telefon z aparatem lepiej nim filmować.

Akumulatorek na ogół zdycha po paru minutach. Szczegolnie w urządzeniach mających około roku.
Tylko podpięte po zasilanie daje szanse, że nie padnie.
Uwaga na nagrywanie głosu....
64g przesada 32g ok.
O moje zdanie
Mam w każdym aucie różne. Dwa już padły po dwóch latach.
Cena 150-300 nie wiecej bo nie warto.
Też przed oddaniem policji warto przejrzeć, bo święci nie jesteśmy

Jurek121175 - 2015-01-20, 15:31

Mazury napisał/a:
Od dwóch lat używam Opticam S5000


Właśnie przed chwilą kupiłem takowe cudo na "Alledrogo". Zobaczymy co z tego wyniknie :diabelski_usmiech

ZEUS - 2015-01-20, 15:44

Karina12 napisał/a:
Taka kamerka to super sprawa, zwłaszcza na naszych drogach;) jak się dużo jeździ to można czasem takie rzeczy na drodze zobaczyć, że włos się jeży ze strachu. Kamerka zaprezentowana wyżej dobrze się prezentuje;) i również uważam, że 40 minut w zupełności wystarcza, aby spełniała swoją funkcję, tylko w razie zdarzenia trzeba pamiętać, aby nagrywanie wyłączyć, żeby dowodów nie stracić;)


"dzień dobry" Karina 12... :spoko

większość z nas w pierwszym poście na Forum od tego (lub czegoś podobnego) zaczęła ... może warto do tej większości dołączyć? :szeroki_usmiech

zbyszekwoj - 2015-01-20, 16:07

Moja kamerka pracowała całe lato, nawet nie wiem czy cos nagrała, bo jakoś mnie to nie interesuje. Sprawdza się co mówi Bronek, chyba że z nudów...
Fux - 2015-03-19, 07:42

Taka informacja.

http://hadron.pl/ban-na-kamery-samochodowe/

stef - 2015-04-22, 09:34

Witam.
Jak kupiłem takie urządzenie: Orllo RX-380GBC
Sprzęt obsługuje karty max 36 GB. Nagrywa bardzo przyzwoicie nawet w nocy. Do tego w komplecie ma kamerę cofania (jeszcze jej nie montowałem). Urządzenie posiada odbiornik GPS na kablu - mi pod alkową czasami sygnał zanika - antena na błotniku robi super robotę.
Urządzenie rejestruje sygnał wizyjny, audio i parametry z GPS'u co teoretycznie można sobie wyświetlić na komputerze... ale tu mam problem. Do urządzenia nie jest dołączone żadne oprogramowanie. Testowałem kilka programów ale tylko jeden powiązał plik video z mapą, jednak jest dość stary i na windfows 8.1 nie za bardzo działa.
Może ktoś z Was ma doświadczenia z takim sprzętem i może mi podpowiedzieć jakieś oprogramowanie?

CORONAVIRUS - 2015-06-24, 17:52

A to dziś się działo przed moją maską ... pięciu młodzieńców , asfalt po deszczu, wjazd na czerwonym i zawieszenie do wymiany ... no i te super alu też :haha:


tom-cio - 2015-06-25, 19:07

i dlatego cenie tylny naped,w tylniaku bezstresowo by go wyciagnal,troszeczke gazu ,boczek i by wyszedl.Wogole smiac mi sie chce jak do takiego "bolida" ktos zaklada takie fele-po co?ani tym przyspieszyc,ani poszalec,wogole porazka.Ale przynajmniej mechanik zarobi,cala zawiecha poszla w p......
SlawekEwa - 2017-12-15, 21:22

Co mamy na teraz
https://autokult.pl/30478,rejestrator-jazdy-za-granica-czasami-lepiej-zostawic-kamere-w-domu
I może być :shock:
https://autokult.pl/4202,unia-europejska-rozwaza-wprowadzenie-rejestratorow-jazdy

Bronek - 2017-12-15, 21:44

Jazda z np z Yanosikiem w przypdku wypadku i mądrego śledczego... trasa prędkość jak na dłoni.

Co raz więcej ludzi, wkurzonych przesyła "stop agresji na drogach" i przesyła do TV

Generalnie? chyba był bym za. . Do czasu pewnie gdy sam bym wystąpił jako gwiazda. :mrgreen:

Politycy myślą podobnie i raczej w imię ochrony.... blabla bla, będą przeciw.

amples - 2017-12-15, 21:55

Bronek napisał/a:
myślą podobnie i raczej w imię ochrony.
Własnej dupy bo nagminnie łamią przepisy
Bronek napisał/a:
będą przeciw.

darek 61 - 2018-03-01, 15:56

Może ktoś coś polecić,jest tego tyle że nie ogarniam.Cena do 200 zł.
amples - 2018-03-01, 16:37

darek 61 napisał/a:
tego tyle że nie ogarniam.Cena do 200 zł

TAKA , w tej cenie to żadna jej nie dorówna .

Bronek - 2018-03-01, 17:42

O tak jedna z kilkudziesięciu Junsun H7 Samochodów Kamera DVR z Dwoma Obiektywami IPS 4.0 "Full HD 1296 P Kamera Rejestrator Wideo Registrator Night Vision
http://s.aliexpress.com/za2IRfqa?fromSns=

Wg mnie to kąt przedniej kamerki to powyżej 150 st ekran, by się nie pierniczyć z wifi i ustawieniami.

To sprzęt typu włącz i zapomnij..... do czasu incydentu.

Poszukał bym nie na akumulatorkach a na kondenstorze , bo te na akumulatirkach potrafią przy odpalaniu robić błąd karty sd (niby full). http://www.wideorejestrat...ondensator.html

Np.... VIOFO A119 to tylko przykłady. I każdy niech się sam "buja" bo to tak jak ze wszystkim 8-)

Na AliExpress z gps, stówkę dwie taniej niż u nas...

Gps, to miecz obosieczny. Duperele ja trzymanie pasa ruchu nagrywanie parkingowe, szkoda zachodu.

Sam będę szukał i raczej na Alliexpress... Mam takie cuda we wszystkich pojazdach od zawsze.

amples - 2018-03-01, 18:31

Bronek napisał/a:
Junsun H7

Procek AIT8328P , matryca ????? (co mają do ukrycia ?)
kamerki z tym prockiem marnie sobie radzą z jedną matrycą a tu dwie .
Na pewno ciężko będzi złapać rejestracje w ruchu ,a w nocy to będzie tragedia.
Bronek napisał/a:
bo te na akumulatirkach potrafią przy odpalaniu robić błąd karty sd

Nie do końca tak , nie wszystkie , niektóre karty sd nie chcą współpracować z kamerkami
(,zwłaszcza SanDisk są problematyczne ,
gwarancji nie uznają jeśli pracowała w dvr , ma taki zapis w warunkach gwarancji)
RR520 mam ją 7 lat w tej chwili wisi z tyłu ,
YI DashCam od 2 lat przednia szyba
obie baterie , zero problemów .
Bronek napisał/a:
VIOFO A119

Vifo całkiem spoko , ale jakość nagrań porównywalna z YI a cena prawie x2

Bronek - 2018-03-01, 18:46

200 stówki ma być....
Nie chce mi się gadać, bo to drobne rzeczy nieistotne. Kto przeżywa takie coś. Działa OK Nie, to śmietnik :spoko
Maryca itd...Widać tablice...? widać i tyle.

Tych kamerk to miałem 15scie..
A karty? różne
Problem w tym, jak odpalasz. 12v pojawia się w momencie przekręcenia kluczyka, kamerka startuje ale ma stary góweniany akumulator. Jak nie odczekasz aż kontrolki zgasnąi odpalisz. Napięcie w gniazdku zapalniczki znika a kamerka robi stop.
To po jakimś czasie rok, dwa... I odczyt sd głupieje. Obojętnie czy Kingston, czy SanDisk itd...
Nie zawsze ale bywa.

I tyle... reszta to dyskusja zimowa. Za 200 to za 200 a i za 400 bywa lipa.

Niemniej szkoda kasy na te coś. Ale warto mieć byleby działało bez przeginania na 4K :mrgreen:

amples - 2018-03-01, 18:59

Bronek napisał/a:
Napięcie w gniazdku zapalniczki znika a kamerka robi stop.

Przecież na to jest proste lekarstwo :
Zasilasz to gniazdo (w moim przypadku zasilacz pod deską , gniazdo wolne)
po przez przekaźnik uruchamiany po włączeniu zapłonu a podpięty tam gdzie nie ma zaniku napięcia podczas kręcenia .
a spadek napięcia podczas kręcenia nie ma wpływu na zasilacz .
I problem z głowy . :ok

Bronek - 2018-03-01, 19:07

To to ja wiem .... :mrgreen: Nie takie kombinacje się robiło. Ale... Ale Aaaaale..

Takie cuś, to gdy jeszcze się chce i takie auto, kamper itd traktuje się specjalnie, bo nowe ciekawe itd.

Tylko, że ja tak mam nie ze wszystkimi :mrgreen:

W kamperze miałem przyzwoicie ale cywilnych już nie mam tego powera, by się bawić.


Jestem mimo wszystko za kondensatorem, ale to mój wybór.

amples - 2018-03-01, 19:34

Bronek napisał/a:
kamerka startuje ale ma stary góweniany akumulator

Tutaj dodam że zależy jaki czas się jej ustawi na wyłączenie po zaniku napięcia .
u mnie natychmiast się wyłączają i nie wyczerpują w sumie malutkiego aku .
wiadomo że gdy aku pusty to mu nie służy .

Roberto - 2018-06-28, 11:47

Jako że w temacie videorejestratorów postęp jest błyskawiczny proszę o polecenie sprawdzonego urządzenia :wyszczerzony:

Interesuje mnie kamerka z takimi parametrami:
1.Jasny obiektyw o dużym kącie pracy.
2.Nagrywanie w pętli.
3.GPS.
4.Umieszczanie prędkości na filmie z możliwością podglądu bezpośrednio w kamerce (nie będę na ulicy zgrywał materiału na laptopa, aby udowodnić policjantowi, że nie przekroczyłem prędkości).
5.Mile widziane podtrzymanie bateryjne.

Cena nie jest problemem, ale miło by było gdyby nie zwalała z nóg :-P

dziwaczek - 2018-06-28, 13:41

Ja mam podobną kamerę do tej ale tańszy i mnuej wypasiony model (brak wyświetlacza, gpsu, tylko 1080) bardzo to fajnie działa. Uruchamia się samo po otwarciu centralnym zamkiem - nagrywa na kartę, podgląd jest na komórce przez wifi - wogóle się nią nie interesuję, chodzi w pętli i tyle. Używam ponad rok z wad odkleiła się od szyby ( jest przy lusterku) przykleiłem silikonem do szyb.

Rexing F8 Samochód Dvr Kamera Dash Cam, Ultra Full HD, WIFI, GPS, Szeroki Kąt, Rejestrator wideo, Night Vision, cykl Nagrywania
http://s.aliexpress.com/e2uyqQVF?fromSns=Copy to Clipboard

Ja mam taką FCCWO R3 Samochód DVR rejestratory Novatek96655 Sony IMX322 WiFi 1080 P Registrator Dash Cam Video Recorder Auto Kreska Kamera Dashcam kamera
http://s.aliexpress.com/vqYRbemu?fromSns=Copy to Clipboard

amples - 2018-06-29, 13:12

dziwaczek napisał/a:
Rexing F8 Samochód Dvr Kamera Dash Cam,
To kamerka na podzespołach z przed 2-3 lat w dodatku wygląda jak Vifo , kto jest jej producentem :?: .
Najnowszy model VIFO w kraju na gwarancji , cenowo niewielka różnica itp.

dziwaczek - 2018-06-29, 13:53

amples napisał/a:
dziwaczek napisał/a:
Rexing F8 Samochód Dvr Kamera Dash Cam,
To kamerka na podzespołach z przed 2-3 lat w dodatku wygląda jak Vifo , kto jest jej producentem :?: .
Najnowszy model VIFO w kraju na gwarancji , cenowo niewielka różnica itp.


Na ali ta co proponujesz jest sporo tańsza A119 VIOFO Pro Rejestratory Samochodowe Kondensator 7G Czujnik F1.6 Dashcam AR0521 Kamera HD 1080 P GPS Samochodu Kreska DVR
http://s.aliexpress.com/aAvUJj6R?fromSns=Copy to Clipboard
ja tam na ali kupuję nie zawiodłem się :idea:

ZEUS - 2018-06-29, 14:01

Roberto napisał/a:
Jako że w temacie videorejestratorów postęp jest błyskawiczny proszę o polecenie sprawdzonego urządzenia :wyszczerzony:

Interesuje mnie kamerka z takimi parametrami:
1.Jasny obiektyw o dużym kącie pracy.
2.Nagrywanie w pętli.
3.GPS.
4.Umieszczanie prędkości na filmie z możliwością podglądu bezpośrednio w kamerce (nie będę na ulicy zgrywał materiału na laptopa, aby udowodnić policjantowi, że nie przekroczyłem prędkości).
5.Mile widziane podtrzymanie bateryjne.

Cena nie jest problemem, ale miło by było gdyby nie zwalała z nóg :-P

myślę, że ten powinien spełnić Twoje oczekiwania... - Mio MiVue 568 GPS
używam od ponad roku i jestem zadowolony... (kosztował 449,00 pln). :)

amples - 2018-06-29, 14:36

dziwaczek napisał/a:
ja tam na ali kupuję nie zawiodłem się
Nie zaprzeczam ,też czesto kupuje ,
dużo osób nie chce czekać 2-4 tygodnie i chce mieć gwarancje-serwis na miejscu nie wysyłki do chin
ZEUS napisał/a:
Mio MiVue 568 GPS
.
To jest kamerka z przed 4-ech lat to już zabytek chociaż coś tam nagrywa .

Skorpion - 2018-06-29, 14:58
Temat postu: Wideorejestrator
Mam w 4 Wideorejestrator Manta DVR MM308S BLACK-BOX , Wideorejestrator Manta DVR MM313 BLACK-BOX , Wideorejestrator Manta DVR MM360 Blac Box 5 , CAR Black Box System M1

Rejestrator Samochodowy z GPS i G-sensorem model M1
Pod tą nazwą kryje się niewielkie urządzenie przeznaczone do montażu na przedniej szybie pojazdu, służące do zapisu w formie pliku Audio Video przebytej przez ten pojazd trasy. Oprócz rejestracji obrazu i dźwięku urządzenie dokonuje zapisu takich parametrów jak prędkość i kierunek jazdy, a także umożliwia podgląd pozycji pojazdu na ogólnie dostępnej mapie Google. Dlatego właśnie rejestrator M1 nazywany jest potocznie samochodową czarną skrzynką.
Produkt najwyższej jakości Made in Korea !!!

Rejestrator Samochodowy M1
• Nagranie wykonane rejestratorem M1 może być dowodem przebiegu kolizji lub wypadku, szczególnie w przypadku braku świadków.
• Zarejestrowany materiał może zostać wykorzystany w celu udokumentowania uszkodzenia pojazdu na skutek złego stanu nawierzchni.
• Na podstawie ngrań możemy monitorować pracę przedstawicieli handlowych lub innych użytkowników pojazdów firmowych.
• Analiza nagrań może być wykorzystana w celach szkoleniowych.
• Rejestrator M1 może być zastosowany również poza pojazdem np. w biurze, sklepie lub domu.

Zapisy z rejestratora M1
Poniżej przedstawiamy przykładowe zapisy z Rejestratora Smochodowego M1.
Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym.
Prezentacja działania programu Prezentacja jakości nagrania

Zastosowanie
KOLIZJE
Jak przydatnym urządzeniem może być rejestrator samochodowy M1 z pewnością nie trzeba przekonywać tego, kto choć raz w życiu był uczestnikiem kolizji drogowej, której sprawca nie poczuwał się do winy. Jeżeli zeznania świadków zdarzenia są sprzeczne, lub co gorsza nikt nie widział danego zajścia, naszą ostatnią deską ratunku, a jednocześnie jakże pewnym i wiarygodnym świadkiem może okazać się właśnie to niewielkie urządzenie.

Jeżeli zdarzeniem drogowym jest tylko kolizja to rejestrator może ochronić nas przed mandatem, punktami karnymi i ewentualnymi kosztami związanymi z naprawą pojazdu. Wiele większych kłopotów możemy uniknąć jeżeli w zajściu, w którym uczestniczymy ucierpiał inny uczestnik ruchu.

Znane są przypadki wykorzystywania przez Policję monitoringu zainstalowanego na miejskich skrzyżowaniach do odtwarzania przebiegu zdarzeń drogowych. Niestety monitoring taki wykorzystywany jest w tylko w określonych miejscach. Instalując w pojeździe rejestrator M1 będziemy mogli w bardzo łatwy sposób odtworzyć dowolnie wybrany fragment naszej podróży.
DZIURA W JEZDNI
Uszkodzone felgi, opony czy elementy zawieszenia, urwane tłumiki i miski olejowe oto problemy jakie mogą nas spotkać kiedy natkniemy się na- nie rzadko występujący w naszych warunkach- ubytek w nawierzchni drogi. Na szczęście wszystkie te szkody możemy usunąć na koszt zakładu ubezpieczeń, w którym zarządca drogi ma wykupioną polisę OC pod warunkiem, że… udowodnimy, iż „spotkanie z dziurą” rzeczywiście miało miejsce, a jego efektem jest uszkodzenie pojazdu. Zakłady ubezpieczeń często odmawiają pokrycia kosztów napraw uzasadniając taką decyzję niedostosowaniem prędkości do warunków drogowych. W takim przypadku dokumentacja fotograficzna może być dowodem niewystarczającym, ale z pewnością wystarczającym dowodem będzie zapis z rejestratora M1, który nie tylko nagra moment zdarzenia ale również określi jego miejsce, czas oraz zarejestruje prędkość z jaką pojazd poruszał się w danym momencie.
KONTROLA SAMOCHODU PRYWATNEGO ORAZ FLOTY POJAZDÓW SŁUŻBOWYCH
Kiedy dorastające dziecko prosi nas o pożyczenie samochodu, niejednokrotnie pojawiają się wątpliwości i obawy związane z powierzeniem mu naszych czterech kółek. Rejestrator M1 pozwoli nam się przekonać czy są one zasadne. Będziemy mogli sprawdzić nie tylko to jaką drogę przebył samochód, ale przede wszystkim jak się z nim obchodził jego tymczasowy użytkownik. Ponadto sama świadomość rejestracji przebiegu trasy powinna pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo jazdy i właściwe traktowanie auta.

Kontroli takiej może być poddana także flota pojazdów służbowych. Dzięki zastosowaniu Rejestratora M1 będziemy mogli sprawdzić czy nasz pracownik pojechał rzeczywiście w miejsce, w którym w danym czasie być powinien oraz czy pokonanie odległości 10 km w ponad dwie godziny można wytłumaczyć jedynie korkami ulicznymi.
SZKOŁY NAUKI JAZDY
Rejestrator M1 można również wykorzystać w celach edukacyjnych poprzez montaż tego typu urządzenia w pojazdach szkoleniowych ośrodków nauki oraz doskonalenia techniki jazdy. Dzięki takiej operacji instruktor będzie miał możliwość omawiania poszczególnych zachowań kursanta na drodze na konkretnych przypadkach, w oparciu o realistyczny materiał filmowy.

Jak działa rejestrator M1
Uruchomienie
Urządzenie uruchomi się samoczynnie w momencie ustawienia stacyjki w pozycji „zapłon”.
Lokalizacja na mapie
Kilka minut po uruchomieniu, rejestrator będzie gotowy do odbioru sygnału GPS. Poinformuje nas o tym komunikat głosowy. Od tego momentu w czasie odtwarzania zapisu będziemy mieli podgląd aktualnej pozycji pojazdu na mapie Google.
Zapis na karcie SD
Rejestrator M1 dokonuje zapisu przebytej trasy oraz podstawowych parametrów jazdy na karcie SD w tzw. pętli. Po zapełnieniu całej karty pamięci automatycznie usuwany jest z niej najstarszy zapis, a jego miejscu powstaje nowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie może pracować praktycznie bezobsługowo. Czas zapisu uzależniony jest od pojemności karty:

POJEMNOŚĆ KARTY SD / CZAS NAGRANIA
2GB 90 min.
4GB 180 min. (w zestawie)
8GB 360 min
16GB 720 min.
32GB 1440 min.

Nagrywanie w trybie „EVENT”
Jeżeli chcemy ochronić fragment nagrania przed skasowaniem wystarczy użyć odpowiedniego przycisku urządzenia, który spowoduje zapisanie jednej minuty materiału w specjalnym folderze „EVENT”. Materiał w nim zapisany nie zostanie usunięty nawet po zapełnieniu całej karty SD.
G-Sensor
Wysłanie impulsu z zainstalowanego w urządzeniu czujnika wstrząsu spowoduje samoczynne uruchomienie nagrywania w trybie „EVENT”. Dzięki temu zabezpieczony zostanie materiał nagrany podczas kolizji lub innego zdarzenia będącego przyczyną wstrząsu. Jeżeli tryb „EVENT” zostanie uruchomiony poprzez impuls wysłany z czujnika wstrząsu, wówczas przed skasowaniem zabezpieczone zostaną dwie minuty nagrania - jedna minuta przed i jedna minuta po uruchomieniu tej funkcji.
Odtwarzanie
Aby odtworzyć zapisane podczas podróży dane wystarczy wyjąć z rejestratora kartę pamięci i umieścić ją w komputerze. Zapisany na niej program do odczytu danych pozwoli nam odtworzyć przebytą trasę i odczytać wszystkie zarejestrowane przez rejestrator M1 parametry podróży.
W miejscu gdzie znajduje się opis odtwarzania moglibyśmy wrzucić załączony obraz z programu do odtwarzania.
Specyfikacja:
Kamera: 1,3 MPx Rozdzielczość: 640 x 48 GPS: SIRF – III Pamięć: karta SD (1- 32 GB),Zasilanie: DC 12V ~ DC 24V
Montaż Rejestratora Samochodowego M1
Rejestrator samochodowy M1 jest niezwykle szybkim w montażu urządzeniem. Montaż w sposób możemy przeprowadzić samodzielnie, zgodnie z załączoną instrukcją lub skorzystać z usług profesjonalnego punktu montażowego. Instalacja urządzenia przez specjalistów pozwoli na ukrycie przewodu zasilającego lub podłączenie dodatkowego gniazda, z którego będzie zasilany rejestrator, bardzo łatwy

KONTAKT:
JTP Car Audio
20-406 Lublin ul.Młyńska 5
tel. +48 81 743-79-98, 743-71-33
e-mail: caraudio@jtp.pl
gg: 4798113
skype: jtp_office
Tu jesteśmy: http://mapa.targeo.pl/JTP...de84f6559beeec0

slawwoj - 2018-06-29, 15:13

amples napisał/a:
dziwaczek napisał/a:
ja tam na ali kupuję nie zawiodłem się
Nie zaprzeczam ,też czesto kupuje ,
dużo osób nie chce czekać 2-4 tygodnie i chce mieć gwarancje-serwis na miejscu nie wysyłki do chin
ZEUS napisał/a:
Mio MiVue 568 GPS
.
To jest kamerka z przed 4-ech lat to już zabytek chociaż coś tam nagrywa .


Taka kamerkę trzeba wymieniać co dwa miesiące. :gwm

piotr.sto - 2018-06-29, 15:34

slawwoj napisał/a:
Taka kamerkę trzeba wymieniać co dwa miesiące. :gwm


Nie trzeba, ale jak ktoś nie ma i kupuje nową, to chce mieć najnowszy model.

ZEUS - 2018-06-29, 16:28

amples napisał/a:
ZEUS napisał/a:

Mio MiVue 568 GPS

.
To jest kamerka z przed 4-ech lat to już zabytek chociaż coś tam nagrywa .

chyba nie do końca wiesz o czym piszesz albo masz złe doświadczenia :-P ... sprzed ilu lat jest tego nie wiem ale nagrywa super... przynajmniej ten egzemplarz który ja użytkuję...
na zdjęciu zrzut z ekranu dlatego siłą rzeczy jakość znacznie obniżona... :(

amples - 2018-06-29, 16:48

ZEUS napisał/a:
sprzed ilu lat jest tego nie wiem ale nagrywa super..
Nie przeczę że nagrywa coś tam ,
Również ta bardzo tania kamera "G1W" za okolu 130-180zl
której kopi było dziesiątki . a sama była kopią Doda .
Mimo że dalej nagrywa dobrze nie gorzej niż twoja , ale jednak to jest już zabytek .
Mio nigdy nie miało topowej kamery zawsze byli i są 2-3 lata za konkrecją , ratuje ich "marka" dlatego ludzie to kupują .

slawwoj - 2018-06-29, 18:22

ZEUS napisał/a:
amples napisał/a:
ZEUS napisał/a:

Mio MiVue 568 GPS

.
To jest kamerka z przed 4-ech lat to już zabytek chociaż coś tam nagrywa .

chyba nie do końca wiesz o czym piszesz albo masz złe doświadczenia :-P ... sprzed ilu lat jest tego nie wiem ale nagrywa super... przynajmniej ten egzemplarz który ja użytkuję...
na zdjęciu zrzut z ekranu dlatego siłą rzeczy jakość znacznie obniżona... :(


Eee lipa.... Nie widać twarzy tego co cię wyprzedził.

Roberto - 2018-06-29, 18:22

Nie ukrywam, że dość ważną sprawą jest dla mnie dobra widoczność prędkości.

Chodzi o to, że spotkałem w necie kilka relacji, w których padło stwierdzenie, że kiedy miejscowa (zagramaniczna - bo przecież nie nasza ;) )policja chciała kogoś naciągnąć na mandacik to wystarczyło pokazać zapis na kamerce i był spokój. Ale żeby to miało sens musi to być widoczne na tym małym ekraniku... :chytry

ZEUS - 2018-06-29, 18:45

amples napisał/a:
ZEUS napisał/a:
sprzed ilu lat jest tego nie wiem ale nagrywa super..
Nie przeczę że nagrywa coś tam ,
Również ta bardzo tania kamera "G1W" za okolu 130-180zl
której kopi było dziesiątki . a sama była kopią Doda .
Mimo że dalej nagrywa dobrze nie gorzej niż twoja ,
ale jednak to jest już zabytek .
Mio nigdy nie miało topowej kamery zawsze byli i są 2-3 lata za konkrecją , ratuje ich "marka" dlatego ludzie to kupują .

pokaż zatem jakiego rejestratora ty używasz ... z rady eksperta zawsze warto skorzystać :-P

SlawekEwa - 2018-06-29, 18:52

Roberto napisał/a:
że kiedy miejscowa (zagramaniczna - bo przecież nie nasza )policja chciała kogoś naciągnąć na mandacik to wystarczyło pokazać zapis na kamerce i był spokój

Tylko trzeba wiedzieć komu i co się pokazuje :chytry

amples - 2018-06-29, 19:17

ZEUS napisał/a:
zatem jakiego rejestratora ty używasz .
Dwu letniego dziadka Xiaomi Yi 1080P ADAS Wi-Fi Car DVR ,
z tyłu zabytek 5-letni Prestigio RR520 .
Czekam żeby się któraś wykrzaczyła , był by pretekst do kupna nowszego modelu .

Roberto - 2018-06-29, 20:33

amples napisał/a:
ZEUS napisał/a:
zatem jakiego rejestratora ty używasz .
Dwu letniego dziadka Xiaomi Yi 1080P ADAS Wi-Fi Car DVR ,
z tyłu zabytek 5-letni Prestigio RR520 .
Czekam żeby się któraś wykrzaczyła , był by pretekst do kupna nowszego modelu .

Parametry ma sympatyczne. Szkoda że nie ma GPS-a i nie zapisuje prędkości :(

Skorpion - 2018-06-29, 21:15

Jeszcze tu!!!

https://allegro.pl/kategoria/elektronika-samochodowa-kamery-samochodowe-257398?usabila=tile&string=video%20rejestrator&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-mp-aut-1-5-0621

eMKa - 2018-06-29, 21:46

Mam Mio z przed lat, (przepaść w technologii) jest niezawodny, nawet dziś do oglądania, nie ma efektu “rybiego oka”
Proponuje przyjrzeć się firmie :)
Jakość gwarantowana

amples - 2018-06-29, 22:22

eMKa napisał/a:
nie ma efektu “rybiego oka
A jaki masz kąt widzenia :?: 90-110 :wyszczerzony:
Np. przy 160 stopniach trudno uniknąć (coś za coś)

ZEUS - 2018-06-29, 22:43

amples napisał/a:
ZEUS napisał/a:
zatem jakiego rejestratora ty używasz .
Dwu letniego dziadka Xiaomi Yi 1080P ADAS Wi-Fi Car DVR ,
z tyłu zabytek 5-letni Prestigio RR520 .
Czekam żeby się któraś wykrzaczyła , był by pretekst do kupna nowszego modelu .

nie wiem co chciałeś udowodnić w/w propozycjami...
Roberto określił swoje oczekiwania i takie wskazany model Mio posiada ( kąt widzenia chyba 130°, znacznik GPS, zapis prędkości, dotykowy ekran, wyraźny zapis i wiele innych... a to, że jest młodszy od jednego ze wskazanych przez ciebie modeli to tylko dodatkowy bonus :haha: :spoko

amples - 2018-06-29, 23:29

ZEUS napisał/a:
nie wiem co chciałeś udowodnić w/w propozycjami...
Jaka propozycja :?: :lol:
Czytaj ze zrozumieniem :!: .
Pytałeś się jakiego rejestratora używam ? , to ci odpisałem .
Nie kombinuj :diabelski_usmiech :haha:
Jeżeli chodzi o propozycje to podawałem wcześniej VIFO
a Dziwaczek podał link do ali .
dziwaczek napisał/a:
Na ali ta co proponujesz jest sporo tańsza A119 VIOFO Pro Rejestratory Samochodowe Kondensator 7G Czujnik F1.6 Dashcam AR0521 Kamera HD 1080 P GPS Samochodu Kreska DVR
http://s.aliexpress.com/aAvUJj6R?fromSns=Copy

Twoja Mio się do niej nie umywa :bajer :haha: :haha:

izola - 2018-06-29, 23:51

jadąc w "świat" i po przeczytaniu powyższych paroli... :
i ja se kupiłam rejestrator z cam. cofania :szeroki_usmiech ...

obraz z kamery przedniej ? - jak z Mikimaus komiksa :mrgreen: ... jakoś tam mrugało...ale gau przyszedł jak mi zaczło gniazdo 12V mrugać!...pierwsze strzeliła wtyczka ...10 A bezpiecznik się przepalił...jak to się zrobiło jechali my bez stresowo i bez rejestratora :mrgreen:

dziwaczek - 2018-06-30, 10:32

Ja "używam" rejestratora a właściwie to on jest sobie po prostu, sam się włącza chodzi w pęli i tyle - jest przyklejony do szyby na stałe.
Nie jest on w kamperku zainstalowany a w samochodzie którym na co dzień użytkujemy a robimy dużo kilometrów i albo autostradami lub s-ksmi. Jeździ na drogach coraz więcej ryzykantów i debili, już mnie szlag trafia jest coraz gorzej. Staram się jeździć "przepisowo" i rejestrator jest dla mojego bezpieczeństwa na wypadek spotkania z jakiśµ imbecylem kierującym swoim bolidem lub wypadku albo aby nagrał moje ostanie chwile :wyszczerzony:

Polecam zamontować rejestrator na stałe (przyklieic do szyby, podpiąć do instalacji elektrycznej i ustawić nagrywanie w pętli) - nic nie absolwuje uwagi a mamy zawsze taką czarną skrzynkę. :idea

teraz bym kupił taki:

https://pl.aliexpress.com/item/Xiaomi-70-Minutes-Smart-WiFi-DVR-130-Degree-Wireless-Car-Dash-Cam-1080P-Full-HD-Night/32846898690.html?spm=a2g17.search0104.3.16.6b22448cbMM9Ng&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10152_10151_10065_10344_10068_5722815_10342_10343_10340_5722915_10341_5722615_10696_10084_10083_10618_10304_10307_10820_10301_10821_5722715_10843_10059_100031_10103_524_10624_10623_10622_5722515_10621_10620,searchweb201603_32,ppcSwitch_5&algo_expid=61e683b3-2ff4-4ebb-8b1b-1accd11a18ae-2&algo_pvid=61e683b3-2ff4-4ebb-8b1b-1accd11a18ae&priceBeautifyAB=0

LukF - 2018-06-30, 15:33

Fajnie, a jak te opary wyprodukowałeś??? :haha:
dziwaczek - 2018-06-30, 21:06

LukF napisał/a:
Fajnie, a jak te opary wyprodukowałeś??? :haha:


to nie opary tylko odbite poranne chmury

LukF - 2018-06-30, 22:19

Aaaa to przepraszam :kwiatki:
zbyszekwoj - 2018-07-01, 12:52

A dlaczego w kamerze cofania obraz wyswietla się odwrotnie?
SlawekEwa - 2018-07-01, 15:04

Odwróć na monitorze.
zbyszekwoj - 2018-07-01, 15:25

SlawekEwa napisał/a:
Odwróć na monitorze.


a co konkretnie?

krimar - 2018-07-01, 15:41

zbyszekwoj napisał/a:
A dlaczego w kamerze cofania obraz wyswietla się odwrotnie?

aby obraz był taki jak w lusterku wstecznym

zbyszekwoj - 2018-07-01, 16:51

krimar napisał/a:
zbyszekwoj napisał/a:
A dlaczego w kamerze cofania obraz wyswietla się odwrotnie?

aby obraz był taki jak w lusterku wstecznym


Właśnie nie jest taki, bo wszyscy wyprzedzaja mnie prawa stroną. :diabelski_usmiech

amples - 2018-07-01, 18:32

zbyszekwoj napisał/a:
wszyscy wyprzedzaja mnie prawa stroną.
Poszukaj w monitorku w menu opcję mirror - lustrzane odbicie ,i ją przełącz ,
często przy kamerce wychodzi pętelka z przewodu , którą trzeba albo przeciąć lub złączyć .
Przykład :

robba - 2018-07-01, 23:42

zbyszekwoj napisał/a:
....wszyscy wyprzedzaja mnie prawa stroną. :diabelski_usmiech

sami wariaci, panie, sami wariaci... :diabelski_usmiech

zbychu - 2018-07-04, 17:10

Normalne jak jesteś w Anglii :ok
mischka - 2019-01-19, 18:20

miał ktoś do czynienia z tym producentem?
https://www.amazon.de/AKA...CXR3D8AK7M2E5N0

amples - 2019-01-19, 18:53

mischka napisał/a:
ktoś do czynienia z tym

Jakieś wynalazki wynajdujesz ,
Na tej lepiej wyjdziesz (dostępna również w kraju , oczywiście odpowiednio drożnej) :spoko

mischka - 2019-01-19, 20:02

amples napisał/a:
mischka napisał/a:
ktoś do czynienia z tym

Jakieś wynalazki wynajdujesz ,
Na tej lepiej wyjdziesz (dostępna również w kraju , oczywiście odpowiednio drożnej) :spoko


zdam się na ciebie, zamówione :spoko

mischka - 2019-01-23, 15:26

Dzisiaj dotarła paczuszka z kamerką i modułem gps. Zamówienie z Ali dotarło w 3 dni robocze :super
HENRYCZEK - 2019-01-25, 23:11

Co o tym lusterku/rejestrator/ sądzicie.Model 4G Android,z kartą 64 wychodzi 141$. Dla mnie plusem jest brak kolejnego sprzętu na szybie.

https://pl.aliexpress.com/item/ANSTAR-Dash-Cam-full-HD-1920-1080-P-4G-samochod-w-kamera-DVR-10-IPS-strumie/32889847008.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.41ca5c0fcIHLov

Bronek - 2019-01-25, 23:46

Pisałem gdzieś o tym.. Lusterkowe ekrany są do kitu , bo znajdują się pod szkłem półprzepuszczalnym i kiepsko czasem widać. Ale jako rejestrator może być?...W kamperze lusterko ma inne funkcje. W tym nie ma, w poprzednim podadałem psy.
Rejestratory nam w każdym aucie. I one są, na zasadzie "włącz i zapomnij".
Czasem trzeba sprawdzić, gdyż po zapełnieniu karty SD niekiedy nienadpisuje i trzeba zrobić formatowanie.

amples - 2019-01-26, 00:22

HENRYCZEK napisał/a:
/rejestrator/ sądzicie.Model 4G
Rejestratory maja dedykowane procesory do obróbki wideo (sprzętowo) , wiec "szału" jako kamera nie będzie .
Ekran niby IPS , wiec z tych dobrych ,
2Gb ramu trochę mało do równoczesnej obróbki-kompresji wideo (programowo - pożera masę zasobów-mocy) , androida (wersja ?) i np.nawigacji ,
co nie znaczy że nie będzie działać ,
Mocowanie powinno być do uchwytu na szybie zamiast oryginalnego lusterka , nie nakładać jedno na drugie.
Ale to tylko moje zdanie , :spoko

HENRYCZEK - 2019-02-06, 17:44

amples napisał/a:
HENRYCZEK napisał/a:
/rejestrator/ sądzicie.Model 4G
Rejestratory maja dedykowane procesory do obróbki wideo (sprzętowo) , wiec "szału" jako kamera nie będzie .
Ekran niby IPS , wiec z tych dobrych ,
2Gb ramu trochę mało do równoczesnej obróbki-kompresji wideo (programowo - pożera masę zasobów-mocy) , androida (wersja ?) i np.nawigacji ,
co nie znaczy że nie będzie działać ,
Mocowanie powinno być do uchwytu na szybie zamiast oryginalnego lusterka , nie nakładać jedno na drugie.
Ale to tylko moje zdanie , :spoko


amples czemu nie na lusterko??

Zakupiłem- przyszła, bez żadnych opłat celnych.Paczka bardzo starannie zapakowana, nie otwierana ;) Wszystko jest i zgodne z opisem.
Dla niepoznaki planuje ją założyć na lusterko wsteczne bądź w jego miejsce, wykorzystując oryginalny uchwyt.Odpaliła się w pudełku, jakość obrazu z kamery super, jak TV 4K.
Jutro test.
Mam jeszcze pytanie,kabel w zestawie do tylnej kamerki mam za krótki, można go sztukować?

amples - 2019-02-06, 18:50

HENRYCZEK napisał/a:
czemu nie na lusterko??
Nigdy nagranie nie dorówna kamerkom budżetowym xiaomi ,Vifo ,yi dash i innym droższym ,
Chodzi o możliwość odczytu nr, rejstr. w ruchu i
nagrań nocnych (kamerka będzie widzieć a ty już nie).
Najnowsze szajsfony w tej chwili to potrafią a kamerki robiły to już dawno
edyta :
stopklatka z sytuacji gdy facet rozwalił mi lusterko ,(rozdzielczość zmniejszona)
moja prędkość około 80km/h on pewnie nie wolniej ,
na tym lusterku takich stopklatek nie wyłapiesz . :spoko

Bronek - 2019-02-06, 19:23

Podobnie i ja miałem ale budę miał szerszą i też zhaczyl . Zgoda ale to też zależy czy masz szczescie czy nie . Czasem zaskakująco te tanie są dobre tylko to już w rękach ......przypadku .
Mam kilka rzeczy tej Firmy i fakt nie zawiodłem się .
Nawet największego smartfona 6,9" i jest godny polecenia ...X..Max3 Smart TV Box 4 też nie a to tak na marginesie ...

Socale - 2019-02-06, 19:33

HENRYCZEK napisał/a:
...
kabel w zestawie do tylnej kamerki mam za krótki, można go sztukować?

Nie! Sztukowanie jest jak łatanie dziur w asfalcie. :idea
Możesz śmiało go... przedłużyć. Pamiętaj żeby ekranowanie uzupełnić np folią alu.
:bigok

Bajaga - 2019-02-06, 22:05

Jednak w społeczeństwie jest sporo sierot po ORMO...
amples - 2019-02-06, 22:22

Bajaga napisał/a:
sporo sierot po ORMO.
Pijesz do kogoś :?:
Jaśniej proszę , ponabijamy się razem :wyszczerzony:
Ap-ropo piszesz nie w temacie wątku :spoko

Bajaga - 2019-02-06, 22:40

amples napisał/a:
Bajaga napisał/a:
sporo sierot po ORMO.
Pijesz do kogoś :?:
Jaśniej proszę , ponabijamy się razem :wyszczerzony:
Ap-ropo piszesz nie w temacie wątku :spoko


ORMO to była taka szczurza organizacja która dla lepszego samopoczucia swych debilnych członków lubiła podpiepszać innych. Coś jak większość miłośników kamerek w aucie. Bandyta pojechał na ciągłej? No to już mailik do policji. ORMO czuwa - takie to było hasło.

amples - 2019-02-06, 22:55

Bajaga napisał/a:
Bandyta pojechał na ciągłej? No to już mailik do policji.
To nie bandyta jechał po ciągłej , tylko bandyta upier..lił lusterko i spier..lił ,
nie było żadnych (mailik do policji. ORMO czuwa) tylko byli wezwani na miejsce,
dzięki filmikowi wina bezsprzeczna , nasza "kochana policja" zrobiła swoje a jego ubezpieczalnia fundnęła mi nowe .
Kamerka kosztowała mnie 300 a dostałem lusterko za 620 , zarobiła na siebie i jeszcze zostało dla mnie,
Gdzie tu widzisz ormo :?: , chyba że ty masz coś z nimi wspólnego . :haha:

Socale - 2019-02-06, 23:00

Bajaga napisał/a:
Jednak w społeczeństwie jest sporo sierot po ORMO...

Ej, skomentowałeś w taki sposób moją radę techniczną?
Nie będę się gniewał, ale poczułem upokorzenie/lepę na kark a nie wiem za co. Coś źle doradziłem?
.
Edit:
A dobra, już ok, amples naprawił. :roza:
Bajaga, proszę cytuj to do czego się odnosisz, bo Twój post pod moim postem źle zabrzmiał. :?
Aż się wq...em i spociłem bo o co mu kaman??? :shock: :?:

Bajaga - 2019-02-06, 23:11

Socale napisał/a:

Aż się wq...em i spociłem bo o co mu kaman??? :shock: :?:


ORMOwcy to tylko bezinteresowni podpier.alacze. Także uroczyście przepraszam Ciebie za niepotrzebny stres 

amples - 2019-02-06, 23:15

Bajaga napisał/a:
bezinteresowni podpier.alacze
Nie odpowiedziałeś do kogo pijesz :?:
To nie jest dział zamknięty , a ty używasz rynsztokowego języka , opamiętaj się :!:

Bronek - 2019-02-07, 06:44

Gdyby nie ruskie kamerki nie widzielibyśmy ładnego meteora. Jak walnął to meteorytu.

Kamerki działają już jak bomba atomowa ...odstraszająco.
A bez kamer internet byłby nudniejszy a ludzie jeszcze głupsi.

Wszystko zależy od sytuacji. raz mi się też przydała jako dowód dodatkowy zarysowania na parkingu samochodu.

Tesla ma możliwość zapisu , nota bene ciekawe czy ze swoich ośmiu kamer ?

mischka - 2019-02-07, 14:49

amples napisał/a:
budżetowym xiaomi
kupiłem, obraz dobry tylko straszna ściema z tym GPS, gdybym wiedział zamówiłbym bez bo w zasadzie ani prędkości ani położenia nie pokazuje. Potrzebne to tylko do systemu ADAS, no chyba że mam problemy z poprawnym odczytaniem instrukcji :-/

Pacjent: Xiaomi 70mai pro

https://pl.aliexpress.com/item/Xiaomi-70mai-Dash-Cam-Pro-angielski-rosyjski-1944-P-Smart-Voice-sterowania-opcjonalny-modu-GPS-monitoringu/32933130413.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.301.15d03c00hISA1y

amples - 2019-02-07, 15:26

mischka napisał/a:
zasadzie ani prędkości ani położenia nie pokazuje.

Nie wyświetla bezpośrednio położenia tylko zapisuje do pliku .
Jest kilka programów do odtwarzania , równocześnie w drugim okienku wyświetlana jest mapa i przesuwający się punkt ,
Ja na przykład uważam ze , nagrywanie na filmiku swojej prędkości to "samobójstwo" :szeroki_usmiech .
TU Masz dyskusje ma temat tej kamerki może wyczytasz coś interesującego :spoko

mischka - 2019-02-07, 16:28

Ogólnie jestem zadowolony, za te pieniądze nie ma co narzekać. Jedyne zaskoczenie to GPS. Inaczej to sobie wyobrażałem, ale to moja pierwsza kamerka więc nie wiedziałem z czym to się je. Do kampera chcę zamówić Viofo.
pionier01 - 2019-02-27, 11:13

Najlepsza kamera samochodowa - sorry 3 kamery samochodowe to:
ORLO LUSTERKO

Kamera do przodu jazdy, kamera do wnętrza i kamera na tył auta. To jeszcze nic. Dodatkowo wkładamy kartę SIM i z dowolnego miejsca możemy połączyć się z kamerą (obojętnie) i oglądać nasz samochód np. z plaży.

Dodatkowo możemy ustawić tzw. obszary. Kiedy ktoś ten obszar przekroczy na telefonie zadzwoni alarm. SUPER SPRAWA.

Dodatkowo to wbudowany w nasz pojazd tracker. Możemy śledzić nasze auto i wykonywać zdjęcia które zapiszą się na naszym telefonie.

Dodatkowo wgrywamy do Lusterka mapy offline TomTom i nawigujemy po Europie bez roamingu.

Zbieram właśnie na takie cudo.

mischka - 2019-02-27, 11:27

Fajnie to wygląda, ale ta cena :placze2
amples - 2019-02-27, 11:42

pionier01 napisał/a:
Najlepsza kamera samochodowa - sorry 3 kamery samochodowe to:
Orlo to chłam , "tanie gówno chińskie" (są chińczyki bardzo dobre),
zamawiają podróbki popularnych kamer u chińczyka ze swoim logo i sprzedają jako hit , za cenę z sufitu ,
(wielu sugeruje się tym że , jeżeli coś kosztuje dużo to musi być extra)
u innych znajdziesz identyczne 2 x tańsze , :spoko

ZEUS - 2019-02-27, 11:46

amples napisał/a:
u innych znajdziesz identyczne 2 x tańsze

może tak bardziej konkretnie? inni czyli którzy?

amples - 2019-02-27, 11:54

ZEUS napisał/a:
bardziej konkretnie? inni czyli którzy?

Nie chce mi się teraz szukać odpowiedników ,
kiedyś to zrobiłem i na większość towaru który oferowali , były odpowiedniki w chińskich sklepach średnio 3x tańsze , a w kraju 2x .

pionier01 - 2019-02-27, 12:03

Posiadam kamerkę sportową ORLO i to nie chiński szajs - jak inni sądzą. To jeden z lepszych sprzętów jakie miałem. Myślę że spokojnie konkuruje z 5 razy droższym GoPro.

Ja kupię LUSTERKO ORLO. Jego funkcje i cena są dzień dzisiejszy bezkonkurencyjne.

amples - 2019-02-27, 12:10

Wasze pieniądze -wasz wybór , :lol: :spoko
Skorpion - 2019-02-27, 12:26
Temat postu: CAR Black Box System M1

CAR Black Box System M1

Rejestrator Samochodowy z GPS i G-sensorem model M1
Pod tą nazwą kryje się niewielkie urządzenie przeznaczone do montażu na przedniej szybie pojazdu, służące do zapisu w formie pliku Audio Video przebytej przez ten pojazd trasy. Oprócz rejestracji obrazu i dźwięku urządzenie dokonuje zapisu takich parametrów jak prędkość i kierunek jazdy, a także umożliwia podgląd pozycji pojazdu na ogólnie dostępnej mapie Google. Dlatego właśnie rejestrator M1 nazywany jest potocznie samochodową czarną skrzynką.
Produkt najwyższej jakości Made in Korea !!!
Rejestrator Samochodowy M1
• Nagranie wykonane rejestratorem M1 może być dowodem przebiegu kolizji lub wypadku, szczególnie w przypadku braku świadków.
• Zarejestrowany materiał może zostać wykorzystany w celu udokumentowania uszkodzenia pojazdu na skutek złego stanu nawierzchni.
• Na podstawie ngrań możemy monitorować pracę przedstawicieli handlowych lub innych użytkowników pojazdów firmowych.
• Analiza nagrań może być wykorzystana w celach szkoleniowych.
• Rejestrator M1 może być zastosowany również poza pojazdem np. w biurze, sklepie lub domu.

Zapisy z rejestratora M1
Poniżej przedstawiamy przykładowe zapisy z Rejestratora Smochodowego M1.
Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym.
Zastosowanie
KOLIZJE

Jak przydatnym urządzeniem może być rejestrator samochodowy M1 z pewnością nie trzeba przekonywać tego, kto choć raz w życiu był uczestnikiem kolizji drogowej, której sprawca nie poczuwał się do winy. Jeżeli zeznania świadków zdarzenia są sprzeczne, lub co gorsza nikt nie widział danego zajścia, naszą ostatnią deską ratunku, a jednocześnie jakże pewnym i wiarygodnym świadkiem może okazać się właśnie to niewielkie urządzenie.

Jeżeli zdarzeniem drogowym jest tylko kolizja to rejestrator może ochronić nas przed mandatem, punktami karnymi i ewentualnymi kosztami związanymi z naprawą pojazdu. Wiele większych kłopotów możemy uniknąć jeżeli w zajściu, w którym uczestniczymy ucierpiał inny uczestnik ruchu.

Znane są przypadki wykorzystywania przez Policję monitoringu zainstalowanego na miejskich skrzyżowaniach do odtwarzania przebiegu zdarzeń drogowych. Niestety monitoring taki wykorzystywany jest w tylko w określonych miejscach. Instalując w pojeździe rejestrator M1 będziemy mogli w bardzo łatwy sposób odtworzyć dowolnie wybrany fragment naszej podróży.
DZIURA W JEZDNI

Uszkodzone felgi, opony czy elementy zawieszenia, urwane tłumiki i miski olejowe oto problemy jakie mogą nas spotkać kiedy natkniemy się na- nie rzadko występujący w naszych warunkach- ubytek w nawierzchni drogi. Na szczęście wszystkie te szkody możemy usunąć na koszt zakładu ubezpieczeń, w którym zarządca drogi ma wykupioną polisę OC pod warunkiem, że… udowodnimy, iż „spotkanie z dziurą” rzeczywiście miało miejsce, a jego efektem jest uszkodzenie pojazdu. Zakłady ubezpieczeń często odmawiają pokrycia kosztów napraw uzasadniając taką decyzję niedostosowaniem prędkości do warunków drogowych. W takim przypadku dokumentacja fotograficzna może być dowodem niewystarczającym, ale z pewnością wystarczającym dowodem będzie zapis z rejestratora M1, który nie tylko nagra moment zdarzenia ale również określi jego miejsce, czas oraz zarejestruje prędkość z jaką pojazd poruszał się w danym momencie.
KONTROLA SAMOCHODU PRYWATNEGO ORAZ FLOTY POJAZDÓW SŁUŻBOWYCH

Kiedy dorastające dziecko prosi nas o pożyczenie samochodu, niejednokrotnie pojawiają się wątpliwości i obawy związane z powierzeniem mu naszych czterech kółek. Rejestrator M1 pozwoli nam się przekonać czy są one zasadne. Będziemy mogli sprawdzić nie tylko to jaką drogę przebył samochód, ale przede wszystkim jak się z nim obchodził jego tymczasowy użytkownik. Ponadto sama świadomość rejestracji przebiegu trasy powinna pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo jazdy i właściwe traktowanie auta.

Kontroli takiej może być poddana także flota pojazdów służbowych. Dzięki zastosowaniu Rejestratora M1 będziemy mogli sprawdzić czy nasz pracownik pojechał rzeczywiście w miejsce, w którym w danym czasie być powinien oraz czy pokonanie odległości 10 km w ponad dwie godziny można wytłumaczyć jedynie korkami ulicznymi.



SZKOŁY NAUKI JAZDY
Rejestrator M1 można również wykorzystać w celach edukacyjnych poprzez montaż tego typu urządzenia w pojazdach szkoleniowych ośrodków nauki oraz doskonalenia techniki jazdy. Dzięki takiej operacji instruktor będzie miał możliwość omawiania poszczególnych zachowań kursanta na drodze na konkretnych przypadkach, w oparciu o realistyczny materiał filmowy.
Jak działa rejestrator M1
Uruchomienie
Urządzenie uruchomi się samoczynnie w momencie ustawienia stacyjki w pozycji „zapłon”.
Lokalizacja na mapie
Kilka minut po uruchomieniu, rejestrator będzie gotowy do odbioru sygnału GPS. Poinformuje nas o tym komunikat głosowy. Od tego momentu w czasie odtwarzania zapisu będziemy mieli podgląd aktualnej pozycji pojazdu na mapie Google.
Zapis na karcie SD
Rejestrator M1 dokonuje zapisu przebytej trasy oraz podstawowych parametrów jazdy na karcie SD w tzw. pętli. Po zapełnieniu całej karty pamięci automatycznie usuwany jest z niej najstarszy zapis, a jego miejscu powstaje nowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie może pracować praktycznie bezobsługowo. Czas zapisu uzależniony jest od pojemności karty:
POJEMNOŚĆ KARTY SD / CZAS NAGRANIA
2GB (90 min.)
4GB (180 min.) (w zestawie)
8GB (360 min.)
16GB (720 min.)
32G (1440 min.)
Nagrywanie w trybie „EVENT”
Jeżeli chcemy ochronić fragment nagrania przed skasowaniem wystarczy użyć odpowiedniego przycisku urządzenia, który spowoduje zapisanie jednej minuty materiału w specjalnym folderze „EVENT”. Materiał w nim zapisany nie zostanie usunięty nawet po zapełnieniu całej karty SD.

G-Sensor
Wysłanie impulsu z zainstalowanego w urządzeniu czujnika wstrząsu spowoduje samoczynne uruchomienie nagrywania w trybie „EVENT”. Dzięki temu zabezpieczony zostanie materiał nagrany podczas kolizji lub innego zdarzenia będącego przyczyną wstrząsu. Jeżeli tryb „EVENT” zostanie uruchomiony poprzez impuls wysłany z czujnika wstrząsu, wówczas przed skasowaniem zabezpieczone zostaną dwie minuty nagrania - jedna minuta przed i jedna minuta po uruchomieniu tej funkcji.
Odtwarzanie
Aby odtworzyć zapisane podczas podróży dane wystarczy wyjąć z rejestratora kartę pamięci i umieścić ją w komputerze. Zapisany na niej program do odczytu danych pozwoli nam odtworzyć przebytą trasę i odczytać wszystkie zarejestrowane przez rejestrator M1 parametry podróży.
W miejscu gdzie znajduje się opis odtwarzania moglibyśmy wrzucić załączony obraz z programu do odtwarzania.
Specyfikacja:
Kamera: 1,3 MPx Rozdzielczość: 640 x 48 GPS: SIRF – III Pamięć: karta SD (1- 32 GB),Zasilanie: DC 12V ~ DC 24V


Montaż Rejestratora Samochodowego M1
Rejestrator samochodowy M1 jest niezwykle szybkim w montażu urządzeniem. Montaż w sposób możemy przeprowadzić samodzielnie, zgodnie z załączoną instrukcją lub skorzystać z usług profesjonalnego punktu montażowego. Instalacja urządzenia przez specjalistów pozwoli na ukrycie przewodu zasilającego lub podłączenie dodatkowego gniazda, z którego będzie zasilany rejestrator, bardzo łatwy

INFORMACJE DODATKOWE:
Towar fabrycznie nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja w Polsce 24 miesiące w systemie door-to-door
W zestawie: urządzenie M1, uchwyt do szyby, karta pamięci 4GB, zasilacz samochodwy, instrukcja, gwarancja
Kupujący otrzymuje dowód zakupu - faktura VAT lub paragon, bez tego żadna gwarancja nie jest ważna !!!
Po zalicytowaniu proszę określić formę realizacji zamówienia.
SPRZEDAWCA:
Firma JTP Car Audio działa na rynku od ponad 15 lat
Oferowane produkty są fabrycznie nowe, pochodzą od oficjalnych dystrybutorów i posiadają serwis gwarancyjny i pogwarancyjny realizowany na terenie kraju
Towar zakupiony i potwierdzony do godz. 14:30 jest wysyłany tego samego dnia o ile pozwalają na to stany magazynowe
Możliwy jest odbiór osobisty w siedzibie firmy w godz. 9-17 w soboty 9-14 o ile tak stanowi opis aukcji.
KONTAKT:
JTP Car Audio
20-406 Lublin ul.Młyńska 5
tel. +48 81 743-79-98, 743-71-33
e-mail: caraudio@jtp.pl
gg: 4798113
skype: jtp_office

Tu jesteśmy: http://mapa.targeo.pl/JTP...de84f6559beeec0

pionier01 - 2019-02-27, 13:14

Orlo jest na Polskim rynku bezkonkurencyjne. Jeśli ktoś nie wierzy na Youtube są testy porównania kamer LUSTEREK. Orlo deklasuje wszystkich.

Wszyscy którzy tutaj zachwalają swoje produkty to SPRZEDAWCY. Więc chcą sprzedać swój produkt.

Jestem konsumentem więc wybrałem bez stronniczo.

amples - 2019-02-27, 13:45

pionier01 napisał/a:
Orlo jest na Polskim rynku bezkonkurencyjne.
Dowcip roku :haha: :haha: :haha:
pionier01 napisał/a:
Wszyscy którzy tutaj zachwalają swoje produkty to SPRZEDAWCY.

A kim oni są , jak nie sprzedawcami :?: , gdzie maja swoja fabrykę - chociaż montażownie :?: , :haha:
cały ich asortyment to import z chin z nadrukiem swojego loga . :haha:
To zwykli sprzedawcy jak inni . :spoko
pionier01 napisał/a:
na Youtube są testy porównania kamer LUSTEREK

Na czyje zamówienie lub przez kogo robione i jak dobierane produkty :?: :haha: :haha:


Orllo do pięt nie urasta np. TEMU LUSTERKU ZA 550zł wysyłka z Hiszpanii.
Są dziesiątki lepszych i tańszych.
Powodzenia :spoko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group