Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

FIAT - Tempomat do Ducato X250 (po roku 2006)

kaimar - 2011-05-14, 13:53
Temat postu: Tempomat do Ducato X250 (po roku 2006)
Po wielu przymiarkach i podejściach udało mi się uaktywnić tempomat w Ducato 2.3 po roku 2006.
Konieczne było otwarcie ECU.
Działa jak należy, zapala się lampka kontrolna w zestawie wskaźników. Tradycyjnie rolę manetki pełni tak zwany "pająk". Ale na porządną manetkę też przyjdzie czas. Na razie bardzo się cieszę z małego sukcesu.

eler1 - 2011-05-14, 14:44

gratulacje :mrgreen:
co znaczy otwarcie ECU ? a co z gwarancją ?

antwad - 2011-05-14, 17:10

kaimar napisał/a:
Po wielu przymiarkach i podejściach udało mi się uaktywnić tempomat w Ducato 2.3 po roku 2006.

Gratulacje!
A swoją drogą to ja byłem przekonany, że tak będzie.
Ciekaw tylko byłem jak szybko :spoko

janus - 2011-05-14, 20:41
Temat postu: Re: Tempomat do Ducato X250 (po roku 2006)
kaimar napisał/a:
Po wielu przymiarkach i podejściach udało mi się uaktywnić tempomat (...)

No to widzę, że czeka mnie wycieczka do Katowic (o ile kol. Kaimar się zgodzi pomóc :? ) bo tempomat jest podłączony i wygląda ładnie, ale ... nie działa :evil:

kaimar - 2011-05-15, 00:45

eler1 napisał/a:
co znaczy otwarcie ECU ? a co z gwarancją ?


Otwarcie ECU czyli sterownika silnika. Dla aut na gwarancji mam inne rozwiązanie - tempomat Dancar.

szwarcu1 - 2011-07-20, 20:15

Witam,

Mam Boxera III 2,2HDI. Czy mógłbyś podesłać jakieś szczegóły dotyczące uruchomienia tempomatu?

Pozdrawiam

kaimar - 2011-07-20, 20:24

Nie bawiłem się jeszcze w aktywowanie tempomatu w silnikach 2,2. Mam opanowany tylko 2,3 w Fiacie. Do 2,2 montuję tempomaty które ściągam z Danii. Kupują je też u mnie serwisy Peugeota.
szwarcu1 - 2011-07-21, 08:09

Hmm... To dałeś mi teraz do myślenia... Rozmawiałem w serwisie o założeniu tempomatu i koleś twierdził że cała zabawa trwa 3 godziny - podmiana manetek + uaktywnienie funkcji w ECU. Cały interes 1200zł. U mnie wydaje się że autko jest przygotowane pod tempomat - jest czujnik na sprzęgle + podwójny czujnik na pedale hamulca.
kaimar - 2011-07-21, 09:25

szwarcu1 napisał/a:
U mnie wydaje się że autko jest przygotowane pod tempomat - jest czujnik na sprzęgle + podwójny czujnik na pedale hamulca.


To nie jest przygotowanie pod tempomat. Sygnały te są potrzebne też do innych celów.

szwarcu1 - 2011-07-21, 10:25

No to klops :-(
roger - 2011-07-21, 10:57

szwarcu1 napisał/a:
koleś twierdził że cała zabawa trwa 3 godziny - podmiana manetek + uaktywnienie funkcji w ECU. Cały interes 1200zł.


Nie da się ;) .... ale jak ten "koleś" to potrafi to płać i zakładaj bo to darmo .... ;)

dominik - 2011-07-21, 20:04

droga ta manetka ;) nie wiadomo jak jest tak całkiem do końca, lecz w Oplach z silnikiem wysokoprężnym wystarczy podmienić tylko samą manetkę i po problemie, wszystko działa
matheoo - 2012-02-14, 17:27

Witajcie. Udało mi sie uruchomić tempomat w Ducacie 2.3 JTD bez podłączania komputera. Akurat byłem tym szczęśliwcem któremu Fiat nie pożałował wiązki elektrycznej pod tempomat. Wystarczyło podłączyć manetkę która pasuje także z nowej Cromy, a jeżeli ktoś chce rzeźbić to ze stilo, bravo, alfy 147 oraz wielu innych z grupy fiat lub dla chętnych można kupić kierownice ze sterowaniem radia i wykorzystać przyciski pod tempomat właśnie. Jeżeli ktoś chce doposażyć samochód w ducato które ma już wiązkę el. montaż zamknie się w kwocie 50zł(tyle zapłaciłem za manetkę). Dla chętnych mogę jutro wstawić zdjęcie kostki pod tempomat oraz schemat elektryczny dla rzeźbiarzy(np. JA :wyszczerzony: ). Oczywiście służę pomocą w sprawch elektryki bo jestem w tym zawodzie wyuczony, a że pracuje w innym zawodzie to inna bajka. :) Pozdrawiam.
mkrystian - 2012-03-15, 16:54

Witam,czy to jest ta kostka od tempomatu jaką masz matheoo?jest wolna przy manetce od kierunków.Ja mam Ducato 3.0 z 2009 roku chciałem założyć tempomat i nie wiem czy uda mi się jak tobie.pozdr Krystian
matheoo - 2012-03-27, 15:23

Tak to jest to :ok Musisz zewrzeć piny 2 i 4. Na zegarach powinna zaświecić się lampka tempomatu(oczywiście robisz to na włączonym zapłonie) . Niżej zamieszczam schemat manetki tempomatu. Wszystko opisane więc nie powinno być problemu 8-)
edek103 - 2012-05-20, 17:29

Witam!

Posiadam Kampera na bazie Fiata Ducato silnik: 2287cm, 96kw, 2007 rok.
Chcialbym zamontować tempomat? Czy jest to mozliwe? Mieszkam we Wrocławiu? Jaka jest cena?

pozdrawiam
Edek

matheoo - 2012-06-07, 19:29

Jeśli zlokalizowałeś wtyczkę przy kierownicy i po zwrciu pinów 2 i 4 zapaliła się kontrolka tempomatu to kupujesz tylko manetkę od Ducato/Croma/Idea/Musa. Podlączasz i wtyczkę pod manetkę i działa :ok Myślę że w 100zł się spokojnie zmieścisz ;)
bravesek - 2012-08-18, 14:21

szwarcu1 napisał/a:
Hmm... To dałeś mi teraz do myślenia... Rozmawiałem w serwisie o założeniu tempomatu i koleś twierdził że cała zabawa trwa 3 godziny - podmiana manetek + uaktywnienie funkcji w ECU. Cały interes 1200zł. U mnie wydaje się że autko jest przygotowane pod tempomat - jest czujnik na sprzęgle + podwójny czujnik na pedale hamulca.



Witam, ja osobiście montowałem tempomat u fachowca w warszawie, montuje on ponoć też tempomaty do peugeota i citroena , a także fiata, montaż odbył się szybko i dobrze, montaż odbywa się oryginalnie, a kosztowało mnie to 250 zł, robocizna, jeżeli ktoś nie da sobie rady z montażem to proponuje umówić się na wizytę do Pana Mariusza , tel. do niego to 530-024-124, pozdrawiam Camperowiczów.

bravesek - 2014-02-12, 16:29

Wiatam, ja montowałem tempomat do Peugeota Boxera 2013r , i do Fiata Ducato 2008r u fachowca w Warszawie. Do Peugeota założył adaptacyjny a do Fiacka Ducato oryginalny. Oby dwa autka śmigają. Jak ktoś potrzebuje numeru telefonu zeby zamontować tempomat to proszę : 530024124. Pozdrowionka dla Camperowiczów.
krzlac - 2014-02-12, 17:16

Do Boxera 2011 2,2 120 KM kupiłem tempomat DANCAR. Założyłem sam wg załaczonej instrukcji. Jest to bajecznie proste. Wpinasz wtyczki, wiercisz otwór - ot i cała filozofia. Tempomat śmiga już drugi sezon. DANCAR daje w komplecie elegancką manetkę WAECO do zamontowania pod kierownicą. Myslę, że DANCAR ma też tempomaty do Fiata 2,3 130 KM.
mwservice - 2014-02-12, 22:33

U mnie (Ducato 2.3 130KM X250) nie było wiązki - serwis Fiata stwierdził, że nie może zainstalować tempomatu. Kupiłem manetkę że sterowaniem chyba z Dancar i podłączyłem wg instrukcji - działa już drugi rok.
Nico - 2014-08-02, 14:52

Potwierdzam jakość i szybkość usługi wykonanej przez p. Mariusza z Warszawy, nie miałem kostki fabrycznej tempomatu pod obudową kolumny kierownicy ale to żaden problem dla tego fachowca założył cały oryginalny komplet od Ducato, czas to ok. 1,5h i nóżka prawa odpoczywa, operacja przeprowadzona na Peugeot Boxer 3.0 hdi 2009 rok namiary na gościa tel. 530 024 124. Pozdrawiam wszystkich.
voice - 2014-08-02, 18:12

Nico napisał/a:
Potwierdzam jakość i szybkość usługi wykonanej przez p. Mariusza z Warszawy, nie miałem kostki fabrycznej tempomatu pod obudową kolumny kierownicy ale to żaden problem dla tego fachowca założył cały oryginalny komplet od Ducato, czas to ok. 1,5h i nóżka prawa odpoczywa, operacja przeprowadzona na Peugeot Boxer 3.0 hdi 2009 rok namiary na gościa tel. 530 024 124. Pozdrawiam wszystkich.


A pochwal się ile kosztowała operacja do tego Boxerka

bravesek - 2014-09-25, 16:30

witam, od pół toku posiadam Peugeota Boxera, 2.0 2013r. I z tego co wiem to jestem pierwszym któremu udało się zamontować tempomat do nowej wersji EURO 5. Montowałem u Pana Mariusza w Warszawie. Także polecam. Numer tel. 530024124. Pozdrawiam.
krimar - 2014-09-25, 17:37

szkoda, że koledzy edek103, bravesek i matheoo nie udzielają się w innych wątkach, a tylko w tym tempomatowym, czyżby przywoływany w tym wątku Pan Mariusz miał chwilowo mniej pracy?
cytryna - 2014-10-28, 09:11

voice napisał/a:
Nico napisał/a:
Potwierdzam jakość i szybkość usługi wykonanej przez p. Mariusza z Warszawy, nie miałem kostki fabrycznej tempomatu pod obudową kolumny kierownicy ale to żaden problem dla tego fachowca założył cały oryginalny komplet od Ducato, czas to ok. 1,5h i nóżka prawa odpoczywa, operacja przeprowadzona na Peugeot Boxer 3.0 hdi 2009 rok namiary na gościa tel. 530 024 124. Pozdrawiam wszystkich.


A pochwal się ile kosztowała operacja do tego Boxerka



WITAM. Usługa warta uwagi osobiście odbyłem montaż w Warszawie. Ten kto to montuje naprawde dobrze sie na tym zna. Pozdrawiam forumowiczów.

ogrodnik - 2015-01-11, 13:56
Temat postu: tempomat 2.0
Witam
mam capiórka ducato 2.0. Koniecznie muszę zamontować tempomat. Poradzicie co , albo kto może to zrobić ?
A co sądzicie o przełożeniu tempomatu z 2.3 do 2.0 ? bedzie to działać?

pozdro

kaimar - 2015-01-11, 23:53

ogrodnik napisał/a:
A co sądzicie o przełożeniu tempomatu z 2.3 do 2.0 ? bedzie to działać?


O jaki rocznik Ducato chodzi?
Co rozumiesz pod pojeciem przełożenia tempomatu?

ogrodnik - 2015-01-12, 16:28

sprawa ma sie tak:
- posiadam Romor XGO 303 na ducacie III 2012 r silnik 2.0
- będę kupował w tym roku Ducato blaszaka pewnie też w podobnym roczniku z silnikiem 2.3 do firmy
pytanie czy jeżeli kupię 2.3 z tempomatem to da sie go przenieść do 2.0 w camperku?

pozdro

kaimar - 2015-01-12, 17:50

ogrodnik napisał/a:
czy jeżeli kupię 2.3 z tempomatem to da sie go przenieść do 2.0 w camperku?


nie da się

ogrodnik - 2015-01-12, 17:54

witam
czyli pozostaje mi na wiosnę udać sie do Katowic na montaż :) ?
Możesz mi napisać kaimar na pw jaki to będzie koszt?
pozdro

DucatoCamperman - 2015-09-27, 22:06

A ja mam Pytanie do bardziej doświadczonych czy w Ducato 3.0 z 2012 r. można dołożyć manetkę tempomatu jeśli wystaje mi taki kabel jak na zdjęciu. Bo obawiam się, że ma trochę za mało żył... :(

Bo nie stać mnie na zakup manetki za 1500 zł do mojego camperka :(

Dziękuję za każdą wskazówkę :)

mwservice - 2015-09-28, 04:13

Duża szansa, że to wiązka do tempomatu, u mnie tego brakowało, dlatego musiałem kupić ten drogi. Na Twoim miejscu pojechałbym do serwisu Fiata i zapytał. Jak kupisz samą manetkę i ją sam podłączysz, to i tak może się okazać, że tempomat trzeba uaktywnić w komputerze pojazdu.
Bartek-Ayer - 2015-09-28, 20:23

Witam,

Ja mam dla odmiany taki problem z tempomatem, ze po włączeniu go i zapaleniu się zielonej kontrolki na desce rozdzielczej "zarzą" sie dodatkowo kontrolki Abs, plynu chlodzacego oraz ta z kłódką. Jak wyłączę tempomat to oczywiscie gasną. Domyślam się, że gdzies musi byc przebicie na masę tylko gdzie zacząć szukac.

Dodatkowo zdarza się ze podczas przyspieszania tempomatem, czyli wajcha do góry silnik traci chyba kontakt z tempomatem i zwalnia.

Ktoś ma moze jakąś ideę czy pomysł od czego zacząć??


Pozdr.


Bartek

grzegorzalex - 2015-09-28, 20:34

Bartek-Ayer napisał/a:
Witam,

Ja mam dla odmiany taki problem z tempomatem, ze po włączeniu go i zapaleniu się zielonej kontrolki na desce rozdzielczej "zarzą" sie dodatkowo kontrolki Abs, plynu chlodzacego oraz ta z kłódką. Jak wyłączę tempomat to oczywiscie gasną. Domyślam się, że gdzies musi byc przebicie na masę tylko gdzie zacząć szukac.

Dodatkowo zdarza się ze podczas przyspieszania tempomatem, czyli wajcha do góry silnik traci chyba kontakt z tempomatem i zwalnia.

Ktoś ma moze jakąś ideę czy pomysł od czego zacząć??


Pozdr.


Bartek

Nie szukaj przyczyny u mnie dokładnie jest tak samo
Rozmawiałem z kilkoma osobami i potwierdzili, ze maja tak samo

grzegorzalex - 2015-09-28, 20:38

DucatoCamperman napisał/a:
A ja mam Pytanie do bardziej doświadczonych czy w Ducato 3.0 z 2012 r. można dołożyć manetkę tempomatu jeśli wystaje mi taki kabel jak na zdjęciu. Bo obawiam się, że ma trochę za mało żył... :(

Bo nie stać mnie na zakup manetki za 1500 zł do mojego camperka :(

Dziękuję za każdą wskazówkę :)

Wystarczy zakupić manetkę i powinno działać
Ja nie miałem w ogóle instalacji i wystarczyło dołożyć manetkę i 2 kabelki

Socale - 2015-09-28, 20:43

Koledzy a jak wygląda sprawa tempomatu w Ducato 1,9 60kW 1995r?
Były w opcji czy trzeba uniwersalny zakładać?

kaimar - 2015-09-29, 09:00

Cytat:
Koledzy a jak wygląda sprawa tempomatu w Ducato 1,9 60kW 1995r?
Były w opcji czy trzeba uniwersalny zakładać?
_________________


Tylko uniwersalny.

kaimar - 2015-09-29, 09:02

Bartek-Ayer napisał/a:
Ja mam dla odmiany taki problem z tempomatem, ze po włączeniu go i zapaleniu się zielonej kontrolki na desce rozdzielczej "zarzą" sie dodatkowo kontrolki Abs, plynu chlodzacego oraz ta z kłódką. Jak wyłączę tempomat to oczywiscie gasną. Domyślam się, że gdzies musi byc przebicie na masę tylko gdzie zacząć szukac.


Wada licznika. W okresie gwarancji serwis Fiata wymienia takie licznki bez zastanowienia. Miałem taki przypadek w paru samochodach.

dominik - 2015-09-29, 15:59

kaimar napisał/a:
Cytat:
Koledzy a jak wygląda sprawa tempomatu w Ducato 1,9 60kW 1995r?
Były w opcji czy trzeba uniwersalny zakładać?
_________________


Tylko uniwersalny.

Albo z OPLA

eMKa - 2015-09-29, 21:04

grzegorzalex napisał/a:
Bartek-Ayer napisał/a:
Witam,

Ja mam dla odmiany taki problem z tempomatem, ze po włączeniu go i zapaleniu się zielonej kontrolki na desce rozdzielczej "zarzą" sie dodatkowo kontrolki Abs, plynu chlodzacego oraz ta z kłódką. Jak wyłączę tempomat to oczywiscie gasną. Domyślam się, że gdzies musi byc przebicie na masę tylko gdzie zacząć szukac.

Dodatkowo zdarza się ze podczas przyspieszania tempomatem, czyli wajcha do góry silnik traci chyba kontakt z tempomatem i zwalnia.

Ktoś ma moze jakąś ideę czy pomysł od czego zacząć??


Pozdr.


Bartek

Nie szukaj przyczyny u mnie dokładnie jest tak samo
Rozmawiałem z kilkoma osobami i potwierdzili, ze maja tak samo


U mnie śmiga az miło, bez skutków ubocznych.
Grzesiu, ten sam majster zakładał, a mój przecież 2,3 2009 - starszy od Twojego

Socale - 2015-09-29, 22:27

dominik napisał/a:
kaimar napisał/a:
Cytat:
Koledzy a jak wygląda sprawa tempomatu w Ducato 1,9 60kW 1995r?
Były w opcji czy trzeba uniwersalny zakładać?
_________________


Tylko uniwersalny.

Albo z OPLA

O! A to jakiś cud jest że pasuje?
Napisz coś więcej.

dominik - 2015-09-30, 22:28

Kaimar kiedyś opisał co i jak, ja tylko powieliłem, zakupiłem potrzebne elementy, poskładałem i działa. A zakładałem do Ducato z 1990 roku, a na forum umieściłem dokumentację fotograficzną. Koszt całości nie przekroczył 270zł.
dulare - 2015-10-01, 10:33

Ponieważ temat też mnie trochę interesuje, doszperałem się od tego pierwotnego tematu który założył Kaimar w 2007 roku :) - Tempomat z Opla Omegi:

http://www.camperteam.pl/...highlight=#4532

chris_66 - 2015-10-02, 23:57

DucatoCamperman napisał/a:
A ja mam Pytanie do bardziej doświadczonych czy w Ducato 3.0 z 2012 r. można dołożyć manetkę tempomatu jeśli wystaje mi taki kabel jak na zdjęciu. Bo obawiam się, że ma trochę za mało żył... :(

Bo nie stać mnie na zakup manetki za 1500 zł do mojego camperka :(

Dziękuję za każdą wskazówkę :)


to ja się podepnę do tematu

w roczniku 2015 mam kabelek i wtyczkę jak na zdjęciach kolegi
ale obsadzone są piny 1, 5, i 6 - tylko trzy kabelki

jak do tego podejść ?????

eMKa - 2015-10-03, 08:26

DucatoCamperman napisał/a:
Bo nie stać mnie na zakup manetki za 1500 zł do mojego camperka


Ci co zakładają tempomaty, montują samą manetkę (dźwignię) nie cały zespół wyłączników, jak to występuje w dokumentacji. Dźwignia jest nowa, oryginalna. Dźwignia normalnie nie występuje jako część zamienna. Nie wiem jak i gdzie to zdobywają :niewiem:


Montaż z materiałem (u klienta)to ok 700 zł.

Robold - 2015-11-11, 10:51

Gdyby ktoś był zainteresowany, to mam na zbyciu "manetkę tempomatu"
Kupiłem do poprzedniego kampera ( Ducato 2007 ) ale okazało się, że nie miał tej, potrzebnej, części wiązki elektrycznej.

Jacek Sajdak - 2015-12-04, 14:22

:mikolaj
kaimar napisał/a:
Bartek-Ayer napisał/a:
Ja mam dla odmiany taki problem z tempomatem, ze po włączeniu go i zapaleniu się zielonej kontrolki na desce rozdzielczej "zarzą" sie dodatkowo kontrolki Abs, plynu chlodzacego oraz ta z kłódką. Jak wyłączę tempomat to oczywiscie gasną. Domyślam się, że gdzies musi byc przebicie na masę tylko gdzie zacząć szukac.


Wada licznika. W okresie gwarancji serwis Fiata wymienia takie licznki bez zastanowienia. Miałem taki przypadek w paru samochodach.

Witam,
mam pytanie do kaimara: potrzebuję zainstalować tempomat do 2005 Rapido Intergra/Ducato 2,8 JTD.Czytałem gdzieś na forum,że montujesz takowe do Ducato.
Chętnie podstawię kamperka do zainstalowania ustrojstwa.
Pozdrawiam. :lol:

kaimar - 2015-12-04, 16:13

Do zrobienia.
Proszę o kontakt na priv lub telefon.

eler1 - 2016-04-21, 20:30

Nico napisał/a:
Potwierdzam jakość i szybkość usługi wykonanej przez p. Mariusza z Warszawy, nie miałem kostki fabrycznej tempomatu pod obudową kolumny kierownicy ale to żaden problem dla tego fachowca założył cały oryginalny komplet od Ducato, czas to ok. 1,5h i nóżka prawa odpoczywa, operacja przeprowadzona na Peugeot Boxer 3.0 hdi 2009 rok namiary na gościa tel. 530 024 124. Pozdrawiam wszystkich.

Też dzisiaj w Piasecznie u p.Mariusza 53002414 zamontowałem manetkę z wiązką do ducato 2010 2.3MJ Euro 4 ale towar robi się dyficytowy i trzeba wcześniej się umawiać i rezerwować. Miałem wcześniej uniwersalne waeco ale w tamtym roku narobiło mi dużo problemów przełączając komputer silnika w tryb awaryjny i brak reakcji na pedał gazu :box

Jacek Sajdak - 2016-04-22, 05:18

W mojej integrze 2005 Rapido Kaimar zainstalował ostatnio tempomat z manetką od Opla i
wszystko hula,aż miło.Wszystko przebiegło sprawnie,ok. 4 godz. a na koniec fachowiec
nawet poodkurzał po sobie !!! Polecam wszystkim, koszty niewielkie,a kożyść i sdatysfakcja
fantastyczne! :) :lol: Na miejscu u Kaimara jest gdzie stanąć kamperkiem na noc, więc koledzy z daleka nie muszą się o to martwić. Szczerze polecam :spoko

ZEUS - 2016-04-25, 22:52

voice napisał/a:
Nico napisał/a:
Potwierdzam jakość i szybkość usługi wykonanej przez p. Mariusza z Warszawy, nie miałem kostki fabrycznej tempomatu pod obudową kolumny kierownicy ale to żaden problem dla tego fachowca założył cały oryginalny komplet od Ducato, czas to ok. 1,5h i nóżka prawa odpoczywa, operacja przeprowadzona na Peugeot Boxer 3.0 hdi 2009 rok namiary na gościa tel. 530 024 124. Pozdrawiam wszystkich.


A pochwal się ile kosztowała operacja do tego Boxerka

Nico zrobił swoje (tzn. pozachwalał) i... zniknął z Forum :-P

SlawekEwa - 2016-04-25, 23:27

530 024 124 zadzwonić - zapytać - nie bić piany :bigok
eler1 - 2016-05-18, 08:46

Kolega Zeus chciał zobaczyć jak to wygląda :)
ZEUS - 2016-05-19, 20:45

pięknie dziękuję... :pifko
Bronek - 2016-05-19, 20:58

Jestem maniakiem tempomatu, ale ten jest niżej niż wajha kierunków. Zawsze na wiosnę się mylę. Zamiast np. podnieść prędkość wrzucam kierunkek.


W innych mam powyżej lub na kierownicy.

Bez tempomatu nie ma kampera.

zibikruk - 2016-05-24, 15:42

Właśnie wróciłem od p. Mariusza i mam zainstalowany tempomat. Nie miałem żadnych podłączeń, zrobił wszystko co trzeba.
Naprawdę polecam. Jedyne co mi pozostało to mechaniczne zamocowanie manetki.
Namiar na p. Mariusza: www.tempomat.waw.pl.

@ndrzej - 2016-08-19, 22:11

zibikruk napisał/a:
Właśnie wróciłem od p. Mariusza i mam zainstalowany tempomat. Nie miałem żadnych podłączeń, zrobił wszystko co trzeba.
Naprawdę polecam.


Niestety zmuszony jestem dołożyć łyżkę dziegciu do beczki miodu, którym to tak słodzicie na forum p.Mariuszowi. :-P
Skontaktowałem się z nim telefonicznie kilka dni temu w sprawie tempomatu do mojego kampiórka. Podałem wszelkie potrzebne dane samochodu - łącznie z numerem nadwozia. Polecił mi kupić manetkę od Alfy 156, która miała pasować do tego modelu. Zamówiłem ją gdzieś w Polsce po otrzymaniu SMS-em namiaru na sprzedającego. Nie czekałem zbyt długo i po otrzymaniu przesyłki skontaktowałem się z p.Mariuszem. Umówiliśmy się na drugi dzień na założenie tempomatu przed moim domem.
Po oględzinach kampera okazało się, że nie da się założyć do niego zakupionej manetki, a jedynie uniwersalną, oczywiście w dużo wyższej cenie.
Na pytanie, co mam zrobić ze sprowadzoną gdzieś z Polski manetką dostałem odpowiedź, żebym ją sobie zatrzymał, a p. Mariusz odkupi ją ode mnie jak trafi mu się klient. :shock:

Piszę o tym wszystkim nie tylko po to aby się poużalać na stratę paru złotych, ale też uczulić potencjalnych klientów p. Mariusza na brak profesjonalizmu w rzetelnym załatwianiu spraw. Zaufałem jego fachowości i... zostałem z ręką w nocniku! :gwm

oli - 2016-08-19, 22:59

Dla mnie tempomat to rzecz zbędna .chociaz mam w kamperku ,ale praktycznie go nie używam .wydaje mi sie że przy włączonym tempomacie to bym szybciej zasnoł .Lubie sobie kopytkiem naciskac gaz mocniej lub słabiej może przez to wiecej pali ,ale jakaś przez to dla mnie większa przyjemnosc z jazdy Ale to jest moje zdanie i nie musicie sie z tym zgodzic pozdrawiam Oli
@ndrzej - 2016-08-19, 23:17

Tempomat przydatny jest głównie na autostradach, przy długich "przelotach", kiedy to frajda z prowadzenia zamienia się w udrękę spowodowaną trzymaniem nogi w jednej pozycji. I im człowiek starszy - udręka większa... :spoko
damianio - 2016-11-08, 14:13

Znalazłem sporo info o dołożeniu tempomatu do starszych aut z Euro 4 (łączymy 2 i 4 pin w celu weryfikacji podłączenia i wpinamy manetkę) itp. U mnie (2015r, auto Euro 5) kostka wygląda jak na zdjęciu (3 kabelki) wiec nie ma możliwości połączenia tych pinów. Czy ktoś już się bawił z tym?

kamperowicz1212 - 2017-02-22, 17:06

mwservice napisał/a:
Duża szansa, że to wiązka do tempomatu, u mnie tego brakowało, dlatego musiałem kupić ten drogi. Na Twoim miejscu pojechałbym do serwisu Fiata i zapytał. Jak kupisz samą manetkę i ją sam podłączysz, to i tak może się okazać, że tempomat trzeba uaktywnić w komputerze pojazdu.


Witam Kamperowiczów.
Ja po poszukiwaniach zamontowałem tempomat oryginalny do Ducato 2016r u Pana Mariusza w Piasecznie. Montuje tempomaty do różnych marek, tylko oryginalne ! Pomógł nie jednej osobie. Pozdrawiam.
Namiar 530024124.

GreG-ryb - 2017-03-02, 14:38

damianio napisał/a:
Znalazłem sporo info o dołożeniu tempomatu do starszych aut z Euro 4 (łączymy 2 i 4 pin w celu weryfikacji podłączenia i wpinamy manetkę) itp. U mnie (2015r, auto Euro 5) kostka wygląda jak na zdjęciu (3 kabelki) wiec nie ma możliwości połączenia tych pinów. Czy ktoś już się bawił z tym?
[url=http://images84.foto...med.jpg]Obrazek[/URL]


Witam,
Co do modeli po 2011 roku z euro 5 udało mi się odszukać jedynie dokumentację w języku niemiecki w sprawie tempomatu 2 i 3 pin .
https://www.dropbox.com/s...20incl.pdf?dl=0

Nie testowane:)

kwlp - 2019-04-09, 23:06

Witam,
założyłem manetkę 5 pin wg instrukcji jaka była tutaj na forum do ducato 2008 3.0 160 multijet i tempomat załącza się. pokazuje się zielona kontrolka na desce, ale nie działa. Tzn nie utrzymuje prędkości. Podłączyłem samochód do komputer i pojawiają się błedy czujnika sprzęgła. Z tego co wiem tempomat nie bdzie działał bez tego sygnału. Niestety kupiłem nawet nowy czujnik i w pogramie ciągle nie mam sygnału z tego czujnika. Czy ktoś posiada może jakiś schemat jest instalacji tego czujnika. Podejrzewam na przerwany obwód, może na wtyczkach itd. Z tego co wiem to instalacja z czujnika sprzęgła nie biegnie bezpośrednio do ECU. po drodzę są jakieś złączki. Czy ktoś wie może gdzie szukać przerwanego obwodu. Albo jakiś schemat. Jakakolwiek pomoc. Bo nie będę przecież pruł całej instalacji.

grzegunio - 2019-04-10, 21:24

Spróbuj pobrać i zainstalować na swoim komputerze program eLEARN - znajdziesz tam opis i schemat systemu cruise control. Może to pomoże Ci rozwiązać Twój problem.

https://drive.google.com/uc?id=0B1SzqtulkLwGMmR5SGNnSDEzc1k

Archiwum w linku powyżej trzeba sobie pobrać (przycisk "Pobierz mimo
to") i potem rozpakować. W środku jest obraz płyty do nagrania albo
zamontowania w emulatorze.

Powodzenia :spoko

kwlp - 2019-04-12, 09:50

faktycznie są diagramy, dzięki bardzo za wstawkę. Potrzebowałem trochę czasu aby to rozkminić :)
SlawekEwa - 2019-04-12, 14:12

kwlp napisał/a:
Potrzebowałem trochę czasu aby to rozkminić

Pobrałem , nagrałem płytkę co dalej ? :niewiem

amples - 2019-04-12, 14:36

SlawekEwa napisał/a:
nagrałem płytkę co dalej ?
Na płytce masz plik setup .exe , klikasz go instalujesz program ,
uruchamiasz go i dalej w tymże programie szukasz tego co cię interesuje .

Bajaga - 2019-04-12, 20:40

Dodam tylko, że tempomat dokładany (z dodatkową manetką) z firmy, która się tu reklamowała działa idealnie i polecam. Mam w 2.8 jtd i używam często, super sprawa. Polecam.
SlawekEwa - 2019-04-12, 20:43

amples napisał/a:
Na płytce masz plik setup .exe , klikasz go instalujesz program ,

Dzięki :pifko

kwlp - 2019-04-16, 22:35

Działa dobrze, aczkolwiek czasami potrzeba sporo czasu, zanim zrozumiesz co do czego. W moim przypadku miałem problem z czujnikiem sprzęgła. Okazało się że dzieki diagramowi chodziło o pin 79 na złączu komputera. i tam był błąd. jakimś cudem pin ten siedział w złączu ale dotykał pina w komputerze. Po naprawie wszystko śmiga.
Bartekzg - 2020-08-13, 08:08

Poczytałem chyba wszystko co mi się udało znaleźć w temacie dołożenia tempomatu - pytanie zostało jedno, Czy w ducato 250 2.3 piny, w które należy się wpiąć to te same co w opisie dla 3.0 tj 38,56,77,78 :?:

edit:

Już nieważne ;) podłączyłem pod te powyżej i działa :D. Jedyne co to tempomat wymagał uruchomienia w komputerze.

Marcinek - 2021-10-04, 12:35

Witam. Ja montowałem w okolicach Warszawy . Okazało sie że tempomat działa na biegach nieparzystych. Po analizie okazało się że miałem naprawianą skrzynię biegów i założyli nie oryginalne przełożenia. Ale Pan Mariusz dał radę . Jeżdziliśmy z 40 minut i wszystko ustawione. TEMPOMAT DZIAŁA NA KAŻDYM BIEGU. Jeżeli ktoś potrzebuje założyć kompleksowo działający tempomat na każdym biegu
Pozdrawiam Kamperowiczów.

[ Komentarz dodany przez: Banan: 2021-10-05, 10:39 ]
Usunąłem treści reklamowe

raffa - 2021-10-24, 15:29

GreG-ryb napisał/a:
damianio napisał/a:
Znalazłem sporo info o dołożeniu tempomatu do starszych aut z Euro 4 (łączymy 2 i 4 pin w celu weryfikacji podłączenia i wpinamy manetkę) itp. U mnie (2015r, auto Euro 5) kostka wygląda jak na zdjęciu (3 kabelki) wiec nie ma możliwości połączenia tych pinów. Czy ktoś już się bawił z tym?
[url=http://images84.foto...med.jpg]Obrazek[/URL]


Witam,
Co do modeli po 2011 roku z euro 5 udało mi się odszukać jedynie dokumentację w języku niemiecki w sprawie tempomatu 2 i 3 pin .
https://www.dropbox.com/s...20incl.pdf?dl=0

Nie testowane:)


Witam,
Niestety plik został już z dropsa usunięty.
Tak samo plik do gdrive'a kierujący do eLearna z posta niżej nie jest już aktywny :(

Ma może ktoś i mógłby udostępnić te dwa pliki, proszę?

viki2 - 2023-04-24, 13:36
Temat postu: tempomat do boxera 2,2 HDI z 2009
Witam, ja to mam zagwozdkę z tempomatem bo niestety nie mam wiązki ale to bez problemu bym założył bo jest parę filmików gdzie się wpiąć w sterownik. Problem w tym, że u mnie jest inny sterownik niż te w tych filmikach, hehe :-/ . Tam są sterowniki z dwiema wtyczkami a u mnie jest z trzema i mają zupełnie inne oznaczenia pinów. ten sterownik ma numer S/W 96 664 843 80 i za czorta nie mogę znaleźć jakiejś instrukcji gdzie się wpiąć. Może ktoś z Was mi podpowie?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group