Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Zloty inne - Nadarzyn - Camper & Caravan Show 2021

wbobowski - 2021-08-23, 14:21
Temat postu: Nadarzyn - Camper & Caravan Show 2021
Przeniosłem ten temat tutaj, gdyż później zauważyłem post Banana.
Jestem już po rozmowie z Wiceprezesem PZM nadzorującego m.in. działalność Gł.Komisji Caravaningowej. Nie ma jeszcze całkowitej pewności, czy zlot się odbędzie , ale jesteśmy w kontakcie.



PTAK Warsaw EXPO organizuje (tak jak wcześniej bywało) zlot camperów i caravaningowy w Nadarzynie przy okazji Targów.
Organizację tego zlotu jak zwykle zlecono PZM.

Piszę o nim tutaj, gdyż już kilku chętnych członków CT wybierających się na zlot, chciałoby stanąć razem koło siebie. A ponieważ ująłem go w Harmonogramie, to do mnie zwracają się chętni.

Proszę wybierających się na zlot o utworzenie listy w tym temacie.
Zwrócę się do władz caravaningowych PZM aby umożliwić ustawianie członków CT w grupie. Jak się domyślacie będzie to tym trudniejsze, im przyjazdy będą bardziej rozbieżne.

Radzę umawiać przyjazdy w podobnych godzinach.

Lista uczestników zlotu w Nadarzynie
(jest to tylko info, bo zgłoszenia są na stronie, podanej w Harmonogramie):
1.
2.
3.

Track222 - 2021-08-23, 14:26

Lista uczestników zlotu w Nadarzynie
(jest to tylko info, bo zgłoszenia są na stronie, podanej w Harmonogramie):
1. Track222 - 2 osoby
2.
3.

Alek - 2021-08-23, 15:13

Lista uczestników zlotu w Nadarzynie
(jest to tylko info, bo zgłoszenia są na stronie, podanej w Harmonogramie):
1. Track222 - 2 osoby
2. Alek 2 osoby

Tomeczek - 2021-09-01, 17:04

Jeszcze bez kampera, ale z żoną się wybieramy. Może kogoś utrafimy. Całe szczęście , że bilety za free :)
Skorpion - 2021-09-01, 18:39

Lista uczestników zlotu w Nadarzynie
(jest to tylko info, bo zgłoszenia są na stronie, podanej w Harmonogramie):
1. Track222 - 2 osoby
2. Alek 2 osoby
3. Skorpion 1 osoba

Skorpion - 2021-09-01, 20:11
Temat postu: Caravaning wolność podróżowania Ptak Warsaw Expo

Caravaning - wolność podróżowania
Utrudnienia w przemieszczaniu się za pomocą połączeń lotniczych czy kolejowych oraz ograniczona działalność hoteli i innych miejsc noclegowych zwróciły większą uwagę turystów w kierunku caravaningu. Targi Camper&Caravan Show to doskonała okazja, aby poznać pełne spektrum możliwości, jakie oferuje forma ta wypoczynku.
Przez ostatnie 12 miesięcy entuzjaści podróży musieli zrezygnować z realizacji swojej pasji lub mocno ją ograniczyć. W tym czasie, właśnie w caravaningu spora część społeczeństwa dostrzegła szansę na udanie się w bezpieczną podróż i spędzenie swojego urlopu na własnych warunkach. Liczba zarejestrowanych kamperów w Polsce nieustannie rośnie, a fanów caravaningu przybywa. Ten trend szczególnie dało zauważyć się w ostatnim roku, kiedy caravaning stał się najbardziej rozchwytywaną formą podróżowania, a latem pola kempingowe przeżywały oblężenie.
Wzrost zainteresowania caravaningiem to nie tylko szansa dla właścicieli pól, których jakość w Polsce jest coraz lepsza, a zarazem rośnie liczba tego typu lokalizacji w kraju. Zwrot w kierunku caravaningu to przede wszystkim inwestycja w nowe pojazdy, przyczepy, akcesoria, panele solarne czy przetwornice. Rosnące zainteresowanie caravaningiem to też większy popyt na usługi najmu kamperów i ofert leasingowych. Nowe grono entuzjastów formy wypoczynku, która niewątpliwie kojarzy się z wolnością podróżowania z pewnością będzie potrzebowało fachowego doradztwa w zakresie inwestycji w sprzęt czy też możliwości jego finansowania.
Doskonałą okazją do poznania pełnej gamy produktów ułatwiających i umilających wypoczynek są targi Camper&Caravan Show, które w dniach 7-10 października 2021 odbędą się w PTAK Warsaw Expo. Wydarzenie od kilku edycji cieszy się uznaniem wśród pasjonatów kamperów i biwakowania. Camper&Caravan Show to największa wystawa prezentująca premiery rynkowe w zakresie caravaningu i aktywnego wypoczynku. W trakcie targów odwiedzający mają możliwość poznać ofertę przygotowaną przez setki wystawców, a także zasięgnąć porady specjalistów przy zakupie kampera, który będzie w pełni odpowiadał potrzebom jego użytkownika. Targi caravaningowe w Ptak Warsaw Expo to jednak nie tylko udane zakupy przed planowanym urlopem. Wydarzenie odwiedza liczne grono pasjonatów, również znanych w branży influencerów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą oraz doświadczeniami. Solidna dawka inspiracji z pewnością zaowocuje nowymi pomysłami na następne wakacje, które będą kolejną niezapomnianą przygodą.
Serdecznie zapraszamy na targi!
Camper&Caravan Show, 7-10 października 2021


https://warsawexpo.eu/caravaning-wolnosc-podrozowania/


slawwoj - 2021-09-16, 19:35

Bilety się skończyły
rjas - 2021-09-16, 20:21

Podobno sprzedali 600. Oj tłum tam będzie, a znaleźć się w takiej gromadzie to będzie wyzwanie
Rowerek - 2021-09-18, 18:39

Cos mało tych biletów kiedys było więcej
Track222 - 2021-09-30, 16:39

Lista uczestników zlotu w Nadarzynie
(jest to tylko info, bo zgłoszenia są na stronie, podanej w Harmonogramie):
1. Alek 2 osoby
2. Skorpion 1 osoba[/quote]
3.

Komplecik - 2021-10-04, 18:03

slawwoj napisał/a:
Bilety się skończyły

Czy to oznacza że osobówka też nie będzie można wjechać?

Tadeusz - 2021-10-04, 18:48

Komplecik napisał/a:
slawwoj napisał/a:
Bilety się skończyły

Czy to oznacza że osobówka też nie będzie można wjechać?


Skończyły się bilety na zlot.

Osobówką można wjechać bo są bilety wstępu na targi. :szeroki_usmiech

Komplecik - 2021-10-04, 18:53

Tadeusz napisał/a:
Komplecik napisał/a:
slawwoj napisał/a:
Bilety się skończyły

Czy to oznacza że osobówka też nie będzie można wjechać?


Skończyły się bilety na zlot.

Osobówką można wjechać bo są bilety wstępu na targi. :szeroki_usmiech


Tak myślałem,
mam zamiar osobówka lub kamperem i przyczaję się gdzieś w okolicach.

gryz3k - 2021-10-05, 19:30

Komplecik napisał/a:
kamperem i przyczaję się gdzieś w okolicach.


Nie masz się co czaić. Stajesz na parkingu 10 m od zlotu i git.

Komplecik - 2021-10-05, 20:05

gryz3k napisał/a:
Komplecik napisał/a:
kamperem i przyczaję się gdzieś w okolicach.


Nie masz się co czaić. Stajesz na parkingu 10 m od zlotu i git.

No i super :)

zbyszekwoj - 2021-10-06, 08:56

Komplecik napisał/a:
No i super


Wejściówke pożyczasz od kolegi zlotowicza i jeszcze większy super. :hide:

Banan - 2021-10-06, 09:01

Wznowili sprzedaż wejściówek na zlot :ok
https://www.biletynatargi...zlotzaloga.html
:spoko

salut - 2021-10-06, 17:11

Cena wzrosła 100% :(
zbychu - 2021-10-06, 18:05

:stop: zdzierstwo
Bazyli - 2021-10-06, 18:59

Właśnie dziś o tym rozmawialiśmy z Grześkiem - płacisz za stanie na betonie gdzie możesz zrzucić kota i podłączyć się pod prąd za 400 zł. Chore. Wejściówki powinny być za free - przecież to potencjalni klienci. Jak dla mnie jest to czesanie łosi :spoko
gryz3k - 2021-10-06, 20:16

Możesz stanąć obok i korzystać z uroków targów. Wiele osób tak robi. :spoko
zbychu - 2021-10-06, 20:37

Co to za uroki w ścisku :stop:
Komplecik - 2021-10-06, 21:40

zbyszekwoj napisał/a:
Komplecik napisał/a:
No i super


Wejściówke pożyczasz od kolegi zlotowicza i jeszcze większy super. :hide:

Koledzy z wejściówkami są proszeni o kontakt przed wyjście w celu użyczenia :haha:
:szeroki_usmiech
Nie wolno tak :)

ZEUS - 2021-10-07, 05:13

Bazyli napisał/a:
Właśnie dziś o tym rozmawialiśmy z Grześkiem - płacisz za stanie na betonie gdzie możesz zrzucić kota i podłączyć się pod prąd za 400 zł. Chore. Wejściówki powinny być za free - przecież to potencjalni klienci. Jak dla mnie jest to czesanie łosi :spoko


Dobre ("przyjazne" cenowo) czasy już minęły...☹️

Klienci o których napisałeś są potencjalnymi dla wystawców a nie dla organizatora imprezy🤪... ale cena w wysokości 400 PLN w zamian za to co organizator oferuje to nieporozumienie😡

gryz3k - 2021-10-07, 14:31

ZEUS napisał/a:
cena w wysokości 400 PLN w zamian za to co organizator oferuje to nieporozumienie😡


Temat był poruszany bodaj 2 lata temu. Dla wielu z nas nieporozumienie a na zlocie setki kamperów...

ZEUS - 2021-10-07, 16:43

Byłem trzy razy... ale jak ceny przestały być akceptowalne (dla mnie) to przestałem bywać 😝

na pierwszym zlocie był w pakiecie wystawny obiad (łącznie z trunkami😋🤭) na następnym po kawałku kiełbasy, po którą trzeba było swoje odstać☹️ lepiej by nie oferować tego typu dodatków a "unormalnić" cenę, pewnie byłoby to z korzyścią dla wszystkich🙂

wbobowski - 2021-10-07, 20:33

Wracam do pierwszego mojego postu.
Ponieważ lista nie została w odpowiednim czasie zgłoszona, to pierwszy post jest nieaktualny.

My będziemy osobówką w piątek.

Monter - 2021-10-07, 21:21

Z taką ceną to niech się chędożą na twarz.
Brat - 2021-10-08, 11:53

wbobowski napisał/a:
My będziemy osobówką w piątek.
Ja też dziś będę, może uda się nam spotkać :)
zbyszekwoj - 2021-10-08, 13:25

ZEUS napisał/a:
na następnym po kawałku kiełbasy, po którą trzeba było swoje odstać


...no i po2 piwa. :diabelski_usmiech

gryz3k - 2021-10-08, 13:27

zbyszekwoj napisał/a:
ZEUS napisał/a:
na następnym po kawałku kiełbasy, po którą trzeba było swoje odstać


...no i po2 piwa. :diabelski_usmiech


W tym roku nie widzę aby coś było poza miejscem, prądem i sanitariatami...

yamah - 2021-10-08, 14:06

wbobowski napisał/a:

My będziemy osobówką w piątek.

My pickupem :-P ale w sobotę
Kod:
zbyszekwoj    
PostWysłany: Dzisiaj 13:25    Temat postu:
ZEUS napisał/a:   
na następnym po kawałku kiełbasy, po którą trzeba było swoje odstać   


...no i po2 piwa.

ale jak potem smakowały :haha:

krimar - 2021-10-08, 14:41

I Elvis wtedy śpiewał
Komplecik - 2021-10-08, 16:59

W niedzielę będzie tam jeszcze cuś, czy po ptokach?
:szeroki_usmiech

Misio - 2021-10-08, 17:06

Cena za zlot to lipa, a bilet na targi to jakaś brzoza czy dąb? :opps:

A tak w ogóle to jest coś ciekawego na tych targach?

Brat - 2021-10-08, 18:23

Masz blisko - podjedź ... ;)
Ja byłem dziś. Bardzo niewielu zwiedzających, wygodnie w związku z tym ;)
Na terenie zlotu ok. 100 kamperów i przyczep, kilka zaledwie z logo CT.
Niestety, nie spotkałem żadnej znajomej gęby; nawet Bobosiów nie udało mi się dostrzec.
Dostrzegłem natomiast szaleństwo cenowe, porażające.
W linku poniżej kilkanaście fotek, w tym opisy sprzętu, z cenami.
Kilku sprzedawców z akcesoriami, niczego szczególnego tam nie dostrzegłem.
Ale - warto zwiedzić!
https://photos.app.goo.gl/W1yGZqNwc6VZ2FAd8

stander - 2021-10-08, 20:13

Czwartek przed 11 wjechałem kierowany przez obsługę od strony lasu i dalej pod wejście F7 ,Postawiłem kampera na parkingu obok wejścia ,luz był weszliśmy do wejścia na ustawionych stanowiskach komputerowych zalogowaliśmy się i po uzyskaniu kodu na telefon weszliśmy na teren targów.Bezpłatnie ,miło przez trzy godzinki pooglądaliśmy znane i nowe bo za wiele tego nie było ,pogadaliśmy na interesujące nas tematy z obsługą stoisk I wyjechaliśmy .Szkoda było wracać na weckend ;) a zapowiedzi pogodowe zachęcały to po czterech godzinkach zaparkowałem w Sopocie na Park-45.
Jest pięknie :) :)
Pozdrawiamy :spoko

Misio - 2021-10-08, 20:24

Dzięki Bracie. Faktycznie ceny z kosmosu, strach pomyśleć co to będzie za kilka miesięcy. :oops:
nysander - 2021-10-08, 22:37

jutro będę na zwiedzanie ... szukać pomysłów na własną zabudowę ;) ... o cenach 500tys czytałem i jakoś mnie nie dziwiły ale 2 bańki ... ekhm ... aż ilość cyfr parę razy liczyłem.
gryz3k - 2021-10-09, 00:55

Podjechaliśmy 22.05 i wszystkie bramy zamknięte. Mimo, że na stronie Ptaka było napisane, że wjazd do 23.00. Pod bramą kolejka kilkudziesięciu kamperów z całej Polski a nawet z Czech. Panowie z PZMotu mają to w poważaniu. Tak ma być i git.
Piotruś - 2021-10-09, 01:47

Piotrze jak jak masz wejściówke to ok , jak masz zapłacić 70/os
to kup ciacho i do cioci Asi na kawę.

zbyszekwoj - 2021-10-09, 08:01

Piotruś napisał/a:
do cioci Asi na kawę.


Ciocie Asię ma tez w Piasecznie. :haha:

gryz3k - 2021-10-09, 08:55

:kwiatki:
wbobowski - 2021-10-09, 13:27

Brat napisał/a:
nawet Bobosiów nie udało mi się dostrzec

A byliśmy. Też wszystkich nie spotkaliśmy. Z kim rozmawialiśmy to właśnie widzieli Tadzia. A my go nie spotkaliśmy, choć kampera widzieliśmy. Po obejściu wszystkiego skorzystaliśmy z zaproszenia na kawę przez Tolo-Digli. A później do domciu.

Reasumując niejak się miały te targi to tych turystycznych (a nie tylko kamperowych) sprzed lat.

SlawekEwa - 2021-10-09, 15:51

wbobowski napisał/a:
Po obejściu wszystkiego skorzystaliśmy z zaproszenia na kawę przez Tolo-Digli

Tolo brylował na zlocie 15:23 [youtube] https://www.youtube.com/watch?v=IQR [/youtube]

SlawekEwa - 2021-10-09, 15:53


papamila - 2021-10-09, 19:34

zaparkowałem w Sopocie
jest pięknie[/quote]
potwierdzam, pogoda dopisuje,
P.S.
dowiozłeś to sushi ? :lol:

wbobowski - 2021-10-10, 00:50

SlawekEwa napisał/a:
wbobowski napisał/a:
Po obejściu wszystkiego skorzystaliśmy z zaproszenia na kawę przez Tolo-Digli

Tolo brylował na zlocie 15:23 [youtube] https://www.youtube.com/watch?v=IQR [/youtube]

To nagranie przerwało nam tę wspomnianą kawę. Byliśmy przy tym.

SlawekEwa - 2021-10-10, 08:35

wbobowski napisał/a:
Byliśmy przy tym.

No to minus dla małżonki "Kapitana Przyczepy" :chytry

Comsio - 2021-10-10, 09:03

fajna przyszłość cota :ok
Powinno być standartowo montowane .

Misio - 2021-10-10, 17:03

Byłem, widziałem, wróciłem i zapomniałem. A tak na poważnie to targi słabe. Mało wystawców, jeden sklep Elkampu, brak występów różnych zespołów, brak prezentacji kulinarnych, brak różnych pokazów, stoisk z ciuszkami, mało żarełka, brak zaproszonych gości np. Martyna Wojciechowska, Wojciech Cejrowski, Karol Strasburger itd.
Była namiastka firmy sprzedającej rowery elektryczne, było trochę chemii do utrzymania czystości w kamperach, można było wymienić akumulator w nowej generacji, zamienić ciężką butlę gazową na lekką, można było również uszyć dywanik do kamperka,

Mało zwiedzających, a szczególnie z naszym logo.

Mimo kosmicznych cen kamperów sporo udało się kupić. Strach pomyśleć jakie ceny będą za kilka miesięcy.

Na temat organizacji zlotu niech wypowiedzą się zlotowicze, ale 4 stówki za prąd, wejście na dwie hale i stanie na betonie to za drogo.

https://photos.app.goo.gl/8g9M5SfLDM5e88LX9

Bim - 2021-10-10, 17:46

Heniu na Ciebie zawsze można liczyć dzięki za wirtualne targi :bigok
stander - 2021-10-10, 18:10

papamila napisał/a:
dowiozłeś to sushi ?

:( Ciężko było ale jakoś tam poszło ;) :lol:
Dzięki za miłe choć krótkie .
Do następnego :spoko

yamah - 2021-10-10, 20:05

Misio napisał/a:


Mało zwiedzających, a szczególnie z naszym logo.

https://photos.app.goo.gl/8g9M5SfLDM5e88LX9

Ja i Banan to...mało ? :chytry
a co do żarełka to faktycznie tragedia,ale pewnie z powodu jednego tylko kosza na odpadki :ok
reszta cóż :roll: :( po 3 godz.odjechaliśmy :niewiemm .. a jedyne zadowolenie to spotkanie Tadzia i Banana :spoko

Banan - 2021-10-10, 20:23

Misio napisał/a:
A tak na poważnie to targi słabe.

Potwierdzam, od siebie dopowiem, że zlotu nie było - był jedynie parking z prądem na kilka dni... :evil:

Mimo wszystko cieszę się, że tam byłem, ale tylko dlatego, że spędziliśmy trochę czasu ze wspaniałymi ludźmi. Z jednymi trochę dłużej, z innymi chociaż krótka wymiana zdań, bo przyjechali tylko na kilka godzin i nawet nie wypadało zabierać im czasu, bo wejściówki też nie były tanie.
Z przyjaciółmi zawsze warto się spotykać, ale w przyszłym roku, pewnie już nie na targach w Nadarzynie :spoko

nysander - 2021-10-10, 20:24

z mojej perspektywy pierwszego styku z tego typu targami i zainteresowaniem tylko konkretną kategorią kamperów całe targi obszedłem też mniej więcej w 3h ... czy znalazłem coś dla siebie? można powiedzieć że nie za wiele, porobiłem trochę zdjęć zebrałem trochę materiałów ale suma summarum chyba liczyłem na trochę więcej.

niemal wszystkie jak nie wszystkie camper vany oparte były o butle z gazem i 100W solara na dachu albo wcale ... jedyne co mnie zaskoczyło i w sumie zainteresowało to mechanizmy łóżek opuszczanych pozwalające na zrobienie 4 miejscowego kampera dzień noc ...

integry i pół integry są po za jakimkolwiek moim zasięgiem finansowym więc rozwiązań tam istniejących nawet nie oglądałem. Stwierdzam, że tu na forum innowacyjność bije w większości przypadków na głowę to co pokazywali na targach. Wiadomo wykończenie detali inna półka bo nie każdy ma frezarkę CNC i oklejarkę do sklejki pod ręką i pełen warsztat maszynowy.

Warto było pojechać ale nie wiem czy na kolejne pojadę w innym celu niż ew spotkać się z kimś z forum.

Tadeusz - 2021-10-10, 22:10

Kochani, o targach i zlocie wolę nie mówić. Nie przystoi starszemu panu używać nieprzyzwoitego języka. :lol:

Ze smutkiem patrzyłem na te 550 kamperów stojących na najdroższym parkingu w Europie, gdzie za duże pieniądze dostali tylko prąd, bo nawet karteluszki na kiełbaskę dostali tylko niektórzy, ponieważ początkowo ich nie dostarczono, a potem dostarczono po czasie, gdy kiełbasek już nie wydawano.

Zatem nie warto nawet o tym wydarzeniu rozprawiać.

Jednak nie żałuję swego tam pobytu ze względu na spotkania z kolegami za którymi już się ckniło i z którym spędzałem czas miło i pożytecznie.

Wystawcy również są dalece niezadowoleni z organizacji i zmienianych w trakcie przygotowań, warunków.

Czy jest zatem ktoś w pełni zadowolony?

Owszem - firma Ptak.

Komplecik - 2021-10-10, 22:48

Kilka słów
My trochę nie ładnie :szeroki_usmiech za sugestią któregoś z kolegów ;) skorzystaliśmy, ale też uratowaliśmy antenę satelitarną nie opacznie rozłozoną :wyszczerzony: u wyjeżdżającego zlotowicza
Podzielił się z nami ;)
Po przekroczeniu bram wejściowych przywitał nas Elcamp Warszawski, miły sprzedawcą zaprezentował Adrię Matrix Plus 670sl za 460tyś około o ile się nie mylę, słabsza wersja Akces za 370zł,
W dalszej części popatrzyłem na Rimora polzintegrowanego z podwoziem Fiata za 320tyś ogólnie poniżej 3 stówek to raczej ciężko coś kupić.
Fajne Mobilwetty i Laiki 400 w górę
Na stoiskskach Benimar a zapisy na kampery podobno na 2023 rok z powodu zmniejszonych/obciętych zamówień na rok 2022
Rollery można kupić miły sprzedawca :wyszczerzony: chciał coś dopasować dla nas,
Nie no coś można było by wybrać za 5 stów jeździli byśmy fajnym sprzętem
Fajnie wrażenie zrobił Niesmann Bischoff ale to około 7 pączek z wypozazeniem.
Za 130 netto można było odpłynąć ponad 7 metrowym Abaris em
Kilka fotek na zachętę :ok

gryz3k - 2021-10-11, 00:23

Najfajniejsze z całej imprezy było towarzystwo kolegów. Dzięki. :spoko
Roberto - 2021-10-11, 08:44

gryz3k napisał/a:
Najfajniejsze z całej imprezy było towarzystwo kolegów. Dzięki. :spoko

To fakt :szeroki_usmiech
Fajnie było spotkać się i pogadać ze znajomymi...

Aczkolwiek kilka ciekawych kontaktów biznesowych też udało mi się nawiązać.

Generalnie, może organizacja nie powalała na kolana i brakowało targów turystycznych, ale mimo wszystko wyjazd uznajemy za udany :ok

chris_66 - 2021-10-11, 09:29

nie byłem, wiem że nic nie straciłem
i wiem, że więcej nie będę bo to totalna strata czasu

za to miło spędziłem czas w Budapeszcie :spoko

dpong - 2021-10-11, 10:09

Komplecik napisał/a:
Kilka słów
My trochę nie ładnie :szeroki_usmiech za sugestią któregoś z kolegów ;) skorzystaliśmy, ale też uratowaliśmy antenę satelitarną nie opacznie rozłozoną :wyszczerzony: u wyjeżdżającego zlotowicza
Podzielił się z nami ;)
Po przekroczeniu bram wejściowych przywitał nas Elcamp Warszawski, miły sprzedawcą zaprezentował Adrię Matrix Plus 670sl za 460tyś około o ile się nie mylę, słabsza wersja Akces za 370zł,
W dalszej części popatrzyłem na Rimora polzintegrowanego z podwoziem Fiata za 320tyś ogólnie poniżej 3 stówek to raczej ciężko coś kupić.
Fajne Mobilwetty i Laiki 400 w górę
Na stoiskskach Benimar a zapisy na kampery podobno na 2023 rok z powodu zmniejszonych/obciętych zamówień na rok 2022
Rollery można kupić miły sprzedawca :wyszczerzony: chciał coś dopasować dla nas,
Nie no coś można było by wybrać za 5 stów jeździli byśmy fajnym sprzętem
Fajnie wrażenie zrobił Niesmann Bischoff ale to około 7 pączek z wypozazeniem.
Za 130 netto można było odpłynąć ponad 7 metrowym Abaris em
Kilka fotek na zachętę :ok


dzięki z antenę ;-)

Tomeczek - 2021-10-11, 14:46

Byłem z żoną w niedzielę w ściśle określonym celu. Interesowały mnie tylko kampervany. Oczywiście do innych cudeniek tez powchodziliśmy. Dla mnie targi były OK, bo zobaczyłem to co chciałem. Nie interesowałem się wyposażeniem, ale fakt, mało było. Jeśli chodzi o food tracki to był to jakiś żart, mało i mało stolików.
Najważniejsze , ze żona na żywo oglądnęła różne układy, posiedziała i potwierdziła, że jak będziemy robić, to tylko układ jak w Affinity. Drugi raz jechać z Krakowa nie będę , bo nie ma po co. Jak na miejscu by były to inna sprawa, zawsze warto jeszcze coś podglądnąć.

Komplecik - 2021-10-11, 15:06

dpong napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Kilka słów
My trochę nie ładnie :szeroki_usmiech za sugestią któregoś z kolegów ;) skorzystaliśmy, ale też uratowaliśmy antenę satelitarną nie opacznie rozłozoną :wyszczerzony: u wyjeżdżającego zlotowicza
Podzielił się z nami ;)
Po przekroczeniu bram wejściowych przywitał nas Elcamp Warszawski, miły sprzedawcą zaprezentował Adrię Matrix Plus 670sl za 460tyś około o ile się nie mylę, słabsza wersja Akces za 370zł,
W dalszej części popatrzyłem na Rimora polzintegrowanego z podwoziem Fiata za 320tyś ogólnie poniżej 3 stówek to raczej ciężko coś kupić.
Fajne Mobilwetty i Laiki 400 w górę
Na stoiskskach Benimar a zapisy na kampery podobno na 2023 rok z powodu zmniejszonych/obciętych zamówień na rok 2022
Rollery można kupić miły sprzedawca :wyszczerzony: chciał coś dopasować dla nas,
Nie no coś można było by wybrać za 5 stów jeździli byśmy fajnym sprzętem
Fajnie wrażenie zrobił Niesmann Bischoff ale to około 7 pączek z wypozazeniem.
Za 130 netto można było odpłynąć ponad 7 metrowym Abaris em
Kilka fotek na zachętę :ok


dzięki z antenę ;-)

:spoko ;)

Oldzbig - 2021-10-11, 20:06

Kto ma niedosyt targow to za 10 dni zaczyna się zlot i targi w Bad Kissingen gdzie będzie wszystko czego tu brakowało.
oli - 2021-10-11, 20:49

Organizacja zlotu to wielka porażka .Biesiada która sie nie odbyła ,wzamian cyrk z prądem w piątek wieczorem raz był a za chwile brak .Zero informacji o toaletach i prysznicach ,prawdopodobnie po zamknieciu targów nie było mozliwosci skorzytania .W niedzielę mozna bylo zauwazyc kałuze wody na placu gdzie stalismy bo ludzie z braku mozliwosci opróznienia zbiorników wylewali je na beton .koty wylewali do kratek sciekowych bo prawdopodobnie nie mieli gdzie .wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd .
andi at - 2021-10-11, 21:51

W Brnie mamy targi od 21-24 10

https://iczechy.pl/index.php/targi/caravaning-brno-2021-miedzynarodowa-wystawa-karawaningu/

Bajaga - 2021-10-11, 22:07

Misio napisał/a:

Na temat organizacji zlotu niech wypowiedzą się zlotowicze, ale 4 stówki


Cena z gatunku humorystycznych. Ceny kamperów także... Uważam, że ten boom wcale długo nie potrwa. Klienci indywidualni umieją liczyć i (nie tylko w Polsce) jest Baaardzo niewielu ludzi mogących wydać 300-500 tys na zabawkę wykorzystywaną Max kilka tygodni w roku.
A firmy wypożyczające kampery posiadają kalkulatory i wiedzą co to rata leasingowa, koszty, podatki, czas wynajmu i marża. To się musi spinać, a żeby codziennie rano wstawać to się musi Dobrze spinać

moskit - 2021-10-12, 15:28

oli napisał/a:
Organizacja zlotu to wielka porażka .Biesiada która sie nie odbyła ,wzamian cyrk z prądem w piątek wieczorem raz był a za chwile brak .Zero informacji o toaletach i prysznicach ,prawdopodobnie po zamknieciu targów nie było mozliwosci skorzytania .W niedzielę mozna bylo zauwazyc kałuze wody na placu gdzie stalismy bo ludzie z braku mozliwosci opróznienia zbiorników wylewali je na beton .koty wylewali do kratek sciekowych bo prawdopodobnie nie mieli gdzie .wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd .


oli napisał/a:
Organizacja zlotu to wielka porażka .Biesiada która sie nie odbyła ,wzamian cyrk z prądem w piątek wieczorem raz był a za chwile brak .Zero informacji o toaletach i prysznicach ,prawdopodobnie po zamknieciu targów nie było mozliwosci skorzytania .W niedzielę mozna bylo zauwazyc kałuze wody na placu gdzie stalismy bo ludzie z braku mozliwosci opróznienia zbiorników wylewali je na beton .koty wylewali do kratek sciekowych bo prawdopodobnie nie mieli gdzie .wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd .


Do biesiady nie będę się odnosił, o cenie również - była to umowa między organizatorem a uczestnikiem.
Owszem było parę niedociągnięć organizacyjnych chyba osobę koordynującą z Ptaka przerosło zainteresowanie imprezą.
Do zaniku prądu pewnie jak zawsze masowe używanie grzejników (bo trzeba zaoszczędzić własny gaz) standard zlotowy.
Tutaj szczególnie trzeba "podziękować" piątkowym imprezowiczom co uryną i wszelkiego rodzaju płynami próbowali sprawdzić szczelność, wytrzymałość rozdzielni elektrycznych i złączy kablowych, zaś w sobotę awanturowali się że były przerwy zasilania.
Co do toalet i natrysków były czynne do niedzielnego wieczora, tak samo dwa oznaczone miejsca do opróżniana kasety WC, jakoś większość wiedziała gdzie się znajdują. Szkoda że poruszyłeś ten temat bo wylewanie kaset do studzienek deszczowych tylko i wyłącznie świadczy o kulturze wylewających, starczyło się zapytać sąsiada "wstyd, wstyd, i jeszcze raz wstyd". Niektóre sanitariaty w sobotę i niedzielę były w stanie tragicznym, zabrudzone, nie będę pisał czym i jak, szkoda że własny kamper czy przyczepa nie doznała "takich przyjemności" ale nie "państwo" się bawiło to i srało i lało pod siebie.
Widzę że nie wszyscy wiedzą jaka jest rola PZMot w zlocie, są to ludzie którzy poświęcają swój prywatny czas w obsługę zlotu w Nadarzynie według planu i zaleceń organizatora za groszową "delegację" . Pracują po kilkanaście godzin dziennie po to aby wszystko grało. Niektórym kamperowcom nie przeszkadzało że przyjechali po 22;00 a ochrona bramy zamknęła o 22, to rozbierali ogrodzenie i wjeżdżali na teren zlotu, jeden kamper tak się spieszył że przejechał po ogrodzeniu niszcząc je -tutaj błąd organizatorów w ulotce podali godzinę wjazdu 23 zaś ochrona i PZMot mieli podaną 22.
Podam parę liczb zlotowiczów płacących za zlot było 533 zaś parkujących i nocujących bez opłaty około 100, duża część na parkingu była od piątku do niedzieli, którzy wręcz otwarcie się śmieli z płacących zlotowiczów, ale w lustro to patrzą bokiem. Tutaj całkowicie nie zareagowała ochrona ale to problem "Ptaka" powinien wyznaczyć parking dla przyjezdnych na jedną noc. Z ciekawostek dodam że zostało koszulek zlotowych które sponsor postanowił rozdać chętnym uczestnikom, oczywiście starczyło tylko dla kilkunastu osób bo było parę osób tak spragnionych pamiątek ze zlotu dodam "fatalnie zorganizowanego" że postanowili brać po dziesięć i więcej i nic nie pomogła uwaga panów z PZMot-u a wręcz "co się w........ biorę bo chcę, bo są za darmo"

Niestety rozmowy z wieloma zlotowiczami , zaproszonymi gośćmi i osobami z PZMot-u tylko mnie utwierdziła że organizacja tak dużej imprezy kamperowej w PL jest bardzo ryzykowna ze względu na samych uczestników, zamiast starać się współpracować z organizatorem to padały słowa "zapłaciłem to mi się należy" tylko co dalej .
Organizator pewnie zastanowi się nad realnymi kosztami całego zlotu ( np. w zeszłym roku do faktury za agregaty prądowe dostał też fakturę na parę tysięcy zł za zniszczone i ukradzione przedłużacze i tablice rozdzielcze. Ten rok też miał takie incydenty. Wyjeżdżający kamper zatrzymała ochrona i poprosiła o otwarcie wskazanego luku gdzie leżał przedłużacz, najpierw oświadczenie że to jego, dopiero obecność elektryka firmy Ptak skłoniła właściciela kampera do przyznania się że "leżał na parkingu to wziąłem" chyba q.....a na pamiątkę .
Czy tak trudno zobaczyć że cały teren jest monitorowany i rejestrowany -są tablice dla tych co czytanie nie jest im obce a dla innych obrazki.
Zlot 2021 w Nadarzynie to faktycznie porażka, tutaj mocno należy się zastanowić jaki jest podział procentowy w doprowadzeniu do tego, osobiście bym podzielił po połowie 50% dla Ptaka i 50 % dla uczestników, wielu zlotowiczów chyba jeszcze nie wie na czym polega carawaning zaś Nadarzyn nie był dobrym przykładem dla tych którym zależy na opinii o sobie i powiedzeniu jak "Cię widzą tak Cię piszą"
Niestety, wieloletnie uczestnictwo we wszelkiego rodzaju zlotach tylko potwierdza że czynnik ludzki uczestnika jest coraz trudniejszy do współpracy, z coraz większymi pretensjami, z coraz większym brakiem tolerancji dla ludzi którym jeszcze chce się organizować zloty, którzy wkładają "serce, duszę i ciało", którzy nie mają wpływu na pogodę i inne przypadłości losowe.
Jestem ciekaw czy Panowie w czerwonych polarkach będącymi członkami PZMot-u będą chcieli pomagać organizatorom w następnym "Nadarzynie", po "gorzkich żalach i pretensjach do nich, to szczerze wątpię


Ale to moja i tylko moja ocena

Tadeusz - 2021-10-12, 16:03

moskit napisał/a:
Jestem ciekaw czy Panowie w czerwonych polarkach będącymi członkami PZMot-u będą chcieli pomagać organizatorom w następnym "Nadarzynie", po "gorzkich żalach i pretensjach do nich, to szczerze wątpię


Ale to moja i tylko moja ocena


Andrzeju. potwierdzam Twoja opinię.
Z karawaningiem dzieje się to samo co stało się z żeglarstwem na wodach śródlądowych. Tak długo jak owe pasje miały charakter dosyć elitarny, przestrzegano pewnych zasad a co najważniejsze - zloty i spotkania przebiegały w atmosferze kulturalnej, były sympatyczną zabawą ludzi o wspólnych zainteresowaniach.

To co pospolite staje się tanie i byle jakie. Widać to ostatnio na zlotach, gdzie organizatorzy mają ogromne problemy ze zwykłym chamstwem, a karawaningowcy z zasadami są niemal przerażeni zachowaniem wielu uczestników zlotów.

Żal mi kolegów z PZMotu. Jak na te warunki, sprawowali się wręcz doskonale, szkoda tylko, ze musieli zmagać się z problemami stwarzanymi przez niby karawaningowców.

Mam zastrzeżenia do organizatora, czyli firmy Ptak, ale znacznie większe do zachowania części uczestników.

To zniechęca do działania dla środowiska.

gryz3k - 2021-10-12, 17:24

A ja pozwolę się z kolegą Moskitem nie zgodzić. Prawdą jest to co piszesz Ty i Tadeusz o upadku pewnych wartości. Natomiast nie zgodzę się z oceną działania organizatorów i ich przedstawicieli z PZM.
Ja nie jestem nowym kamperowcem ale to ja rozgrodziłem ogrodzenie, żeby można było wjechać choć na parking. Jako uczestnika zlotu czyli osobę która dla organizatorów stanowi po pierwsze wartość dodaną, po drugie jest potencjalnym i wcale nie teoretycznym klientem targów, po trzecie źródłem dochodu nie interesuje mnie czy panowie z PZM i stróż na bramie nie wiedzieli, że organizator napisał, że wjazd będzie do godziny 23.00 a o 22.02 już brama była zamknięta i nawet śladu po zamykającym nie było. A pod bramą tuż za mną ustawiło się kilkanaście kamperów z całej Polski a nawet z Czech, którzy jechali setki km opierając się na informacji organizatora, że będą mogli wjechać do 23.00. A w przeciwieństwie do lat poprzednich wszystkie parkingi były zagrodzone. Od organizatorów usłyszeliśmy, żę mamy ustawić się na noc w kolejce przed bramą a rano o 6.00 nas wpuszczą. TO JEST WŁAŚNIE DOWÓD NA SŁABĄ ORGANIZACJĘ.
Tak się składa, że moi teściowie jako członkowie Sekcji Karawaningu Automobilklubu Polskiego od kilkudziesięciu lat zajmowali się organizacją imprez karawaningowych. Były to czasem ogromne przedsięwzięcia jak np zloty międzynarodowe. Robili to również za "diety''. I nigdy czegoś takiego jak na PTAKu nie było. Nie ma to bowiem żadnego znaczenia czy osoba na stanowisku organizatora jest opłacana dobrze, słabo czy wcale. Ma wykonywać to do czego się zobowiązała.
Żeby uniknąć tego typu wpadek wystarczy oprzeć się na osobach mających doświadczenie w tej kwestii. PTAK jako olbrzymia firma pokazał gdzie ma kamperowców i karygodne zachowanie niektórych z nich w żaden sposób tego nie usprawiedliwia.

Roberto - 2021-10-12, 18:14

moskit napisał/a:
...zlotowiczów płacących za zlot było 533 zaś parkujących i nocujących bez opłaty około 100...

Co chcesz w ten sposób powiedzieć :?:
A może niektórzy otrzymali imienne zaproszenia (jakie niektórzy wystawcy mieli do dyspozycji), które pozwalały między innymi na wstęp na targi oraz darmowy parking podczas całej imprezy.
Proszę nie generalizuj i nie "wrzucaj wszystkich do jednego wora" :!:

Co do organizatorów i osób obsługujących, no cóż... wszystkich nie poznałem, ale spotkałem na swojej drodze przemiłe i baaaaardzo uczynne osoby, jak np. Pani Kasia :ok
Tadeusz wie o kim i o czy piszę :wyszczerzony:

gryz3k - 2021-10-12, 19:12

Roberto, dokładnie. Zlot powinien mieć nic wspólnego z parkingiem. Parking dla uczestników targów był i powinien być darmowy. Trudno płacić za parking jak jedziemy do sklepu. Czy Moskit chciałbyś by karawaningowcy jechali na targi osobówkami? Również ci z odległych miast? Czy może mając bilety na dwa dni powinni odjechać po 18 w sobotę i szukać noclegu poza parkingiem i w niedzielę wracać? Serio?

To, że organizator sprowadził funkcję zlotu do roli drogiego parkingu to już wina organizatora.

moskit - 2021-10-12, 19:31

gryz3k napisał/a:
A ja pozwolę się z kolegą Moskitem nie zgodzić. Prawdą jest to co piszesz Ty i Tadeusz o upadku pewnych wartości. Natomiast nie zgodzę się z oceną działania organizatorów i ich przedstawicieli z PZM.
Ja nie jestem nowym kamperowcem ale to ja rozgrodziłem ogrodzenie, żeby można było wjechać choć na parking. Jako uczestnika zlotu czyli osobę która dla organizatorów stanowi po pierwsze wartość dodaną, po drugie jest potencjalnym i wcale nie teoretycznym klientem targów, po trzecie źródłem dochodu nie interesuje mnie czy panowie z PZM i stróż na bramie nie wiedzieli, że organizator napisał, że wjazd będzie do godziny 23.00 a o 22.02 już brama była zamknięta i nawet śladu po zamykającym nie było. A pod bramą tuż za mną ustawiło się kilkanaście kamperów z całej Polski a nawet z Czech, którzy jechali setki km opierając się na informacji organizatora, że będą mogli wjechać do 23.00. A w przeciwieństwie do lat poprzednich wszystkie parkingi były zagrodzone. Od organizatorów usłyszeliśmy, żę mamy ustawić się na noc w kolejce przed bramą a rano o 6.00 nas wpuszczą. TO JEST WŁAŚNIE DOWÓD NA SŁABĄ ORGANIZACJĘ.
Tak się składa, że moi teściowie jako członkowie Sekcji Karawaningu Automobilklubu Polskiego od kilkudziesięciu lat zajmowali się organizacją imprez karawaningowych. Były to czasem ogromne przedsięwzięcia jak np zloty międzynarodowe. Robili to również za "diety''. I nigdy czegoś takiego jak na PTAKu nie było. Nie ma to bowiem żadnego znaczenia czy osoba na stanowisku organizatora jest opłacana dobrze, słabo czy wcale. Ma wykonywać to do czego się zobowiązała.
Żeby uniknąć tego typu wpadek wystarczy oprzeć się na osobach mających doświadczenie w tej kwestii. PTAK jako olbrzymia firma pokazał gdzie ma kamperowców i karygodne zachowanie niektórych z nich w żaden sposób tego nie usprawiedliwia.


Może nie zauważyłeś ale przed bramą też był parking strzeżony i monitorowany dla spóźnialskich, z informacji jakie uzyskałem wjechaliście około godziny 22;30 stąd był brak obsługi bramy wjazdowej
Sam piszesz że uzyskałeś informację że o godzinie 6 rano wjedziecie na teren to nie rozumiem
co piszesz że sam rozbierałeś ogrodzenie aby wjechać na teren prywatny bez rejestracji i uważasz że TO JEST WŁAŚNIE DOWÓD NA SŁABĄ ORGANIZACJĘ , jest bardzo słabe i tylko świadczy o Twoim podejściu do cudzej własności i prawa jakie stanowi na swoich imprezach wstyd oj wstyd

Wyobraź sobie że też jestem członkiem Sekcji Karawaningu Automobilklubu Polskiego.

rjas - 2021-10-12, 19:44

gryz3k napisał/a:
Ja nie jestem nowym kamperowcem ale to ja rozgrodziłem ogrodzenie, żeby można było wjechać choć na parking


Piotrze, toż to ja stałem za Tobą przed tą zamkniętą bramą i dzięki Twojej znajomości tematu udało nam się wjechać na parking a nie stać gdzieś w lesie całą noc. Już nie mówię o wjeździe na zlot za który w sumie zapłaciłem :spoko :spoko :spoko
Niestety nie wiedziałem, że to Ty, a kiedyś trochę pogadaliśmy przez telefon przy okazji deal'u z kasetą :wyszczerzony:

moskit - 2021-10-12, 19:45

gryz3k napisał/a:
Roberto, dokładnie. Zlot powinien mieć nic wspólnego z parkingiem. Parking dla uczestników targów był i powinien być darmowy. Trudno płacić za parking jak jedziemy do sklepu. Czy Moskit chciałbyś by karawaningowcy jechali na targi osobówkami? Również ci z odległych miast? Czy może mając bilety na dwa dni powinni odjechać po 18 w sobotę i szukać noclegu poza parkingiem i w niedzielę wracać? Serio?

To, że organizator sprowadził funkcję zlotu do roli drogiego parkingu to już wina organizatora.


Zwróć uwagę co już napisałem: Tutaj całkowicie nie zareagowała ochrona ale to problem "Ptaka" powinien wyznaczyć parking dla przyjezdnych na jedną noc.
oraz żę: "nie będę się odnosił, o cenie również - była to umowa między organizatorem a uczestnikiem. " Organizator pisał o parkingu nie o wyspach Hula Gula

Roberto
O specjalnych kartach na parking i nocleg podczas trwania całej imprezy nie wiem , nie słyszałem, jutro postaram się to zweryfikować lub jak możesz proszę i informację

moskit - 2021-10-12, 19:50

Winno być:
Roberto
O specjalnych DARMOWYCH kartach na parking i nocleg podczas trwania całej imprezy nie wiem , nie słyszałem, jutro postaram się to zweryfikować lub jak możesz proszę i informację.
Wiem o specjalnym zaproszeniu bezpłatnym od firmy Ptak ale na zlot nie na parking

Roberto - 2021-10-12, 20:21

moskit napisał/a:
Winno być:
Roberto
O specjalnych DARMOWYCH kartach na parking i nocleg podczas trwania całej imprezy nie wiem , nie słyszałem, jutro postaram się to zweryfikować lub jak możesz proszę i informację.
Wiem o specjalnym zaproszeniu bezpłatnym od firmy Ptak ale na zlot nie na parking

Mówisz i masz...
To jest e-mail jaki otrzymałem w celu aktywacji zaproszenia.
Zakreśliłem to co chciałeś wiedzieć :wyszczerzony:
Następnym razem najpierw sprawdź, a potem feruj wyroki :bajer

gryz3k - 2021-10-12, 20:37

moskit napisał/a:
gryz3k napisał/a:
A ja pozwolę się z kolegą Moskitem nie zgodzić. Prawdą jest to co piszesz Ty i Tadeusz o upadku pewnych wartości. Natomiast nie zgodzę się z oceną działania organizatorów i ich przedstawicieli z PZM.
Ja nie jestem nowym kamperowcem ale to ja rozgrodziłem ogrodzenie, żeby można było wjechać choć na parking. Jako uczestnika zlotu czyli osobę która dla organizatorów stanowi po pierwsze wartość dodaną, po drugie jest potencjalnym i wcale nie teoretycznym klientem targów, po trzecie źródłem dochodu nie interesuje mnie czy panowie z PZM i stróż na bramie nie wiedzieli, że organizator napisał, że wjazd będzie do godziny 23.00 a o 22.02 już brama była zamknięta i nawet śladu po zamykającym nie było. A pod bramą tuż za mną ustawiło się kilkanaście kamperów z całej Polski a nawet z Czech, którzy jechali setki km opierając się na informacji organizatora, że będą mogli wjechać do 23.00. A w przeciwieństwie do lat poprzednich wszystkie parkingi były zagrodzone. Od organizatorów usłyszeliśmy, żę mamy ustawić się na noc w kolejce przed bramą a rano o 6.00 nas wpuszczą. TO JEST WŁAŚNIE DOWÓD NA SŁABĄ ORGANIZACJĘ.
Tak się składa, że moi teściowie jako członkowie Sekcji Karawaningu Automobilklubu Polskiego od kilkudziesięciu lat zajmowali się organizacją imprez karawaningowych. Były to czasem ogromne przedsięwzięcia jak np zloty międzynarodowe. Robili to również za "diety''. I nigdy czegoś takiego jak na PTAKu nie było. Nie ma to bowiem żadnego znaczenia czy osoba na stanowisku organizatora jest opłacana dobrze, słabo czy wcale. Ma wykonywać to do czego się zobowiązała.
Żeby uniknąć tego typu wpadek wystarczy oprzeć się na osobach mających doświadczenie w tej kwestii. PTAK jako olbrzymia firma pokazał gdzie ma kamperowców i karygodne zachowanie niektórych z nich w żaden sposób tego nie usprawiedliwia.


Może nie zauważyłeś ale przed bramą też był parking strzeżony i monitorowany dla spóźnialskich, z informacji jakie uzyskałem wjechaliście około godziny 22;30 stąd był brak obsługi bramy wjazdowej
Sam piszesz że uzyskałeś informację że o godzinie 6 rano wjedziecie na teren to nie rozumiem
co piszesz że sam rozbierałeś ogrodzenie aby wjechać na teren prywatny bez rejestracji i uważasz że TO JEST WŁAŚNIE DOWÓD NA SŁABĄ ORGANIZACJĘ , jest bardzo słabe i tylko świadczy o Twoim podejściu do cudzej własności i prawa jakie stanowi na swoich imprezach wstyd oj wstyd

Wyobraź sobie że też jestem członkiem Sekcji Karawaningu Automobilklubu Polskiego.


Widzisz, przed bramą wjazdową na zlot nie było żadnego a nie tylko strzeżonego parkingu. Tam są krzaki i wąski dojazd. Sprawdź. Jedyne co było dostępne to parking pod Mcdonaldem.
Ja pod bramą byłem o 22.02. O 22.07 dzwoniłem do Tadeusza z prośbą o interwencję u organizatorów.
Co do tego co jest słabe to jest zaproszenie gości i nie wpuszczenie ich. To organizator nie wywiązał się z tego za co wziął pieniądze. Ludzie kupując bilet na zlot zapłacili za bramę otwartą do 23.00. I to jest niezaprzeczalny fakt. Nie wpuszczenie ich jest wstydem. Ogrodzenie kilkuset osób bez możliwości wyjazdu zlotu w wypadku kłopotów np ze zdrowiem bo przy żadnej branie nie było stróża jest nie tylko wstydem ale i zagrożeniem.
Moskit, mam prośbę żebyś nie pouczał mnie co jest wstydem bo to co piszesz świadczy, że nie wiesz czym jest wstyd. Nie brnij proszę dalej. Jeżeli uważasz, że wręczanie z dumą uczestnikom zlotu kuponów na kiełbaskę z dnia poprzedniego a nie dawanie ich osobom, które przyjechały na zlot dzień wcześniej nie jest wstydem oraz nie wywiązanie się z tego co było zaproponowane na oficjalnej stronie organizatora to wybacz. Nie mamy o czym rozmawiać.

Komplecik - 2021-10-12, 21:46

gryz3k napisał/a:
Nie brnij proszę dalej. Jeżeli uważasz, że wręczanie z dumą uczestnikom zlotu kuponów na kiełbaskę z dnia poprzedniego a nie dawanie ich osobom, które przyjechały na zlot dzień wcześniej nie jest wstydem oraz nie wywiązanie się z tego co było zaproponowane na oficjalnej stronie organizatora to wybacz. Nie mamy o czym rozmawiać.

:haha: nie no zara... halo panowie parówki byli i co ktoś zai...ł halo Bareja normalnie , cielęce ? jaja jaja panowie! jaja :haha:

tobie gryz3k u brakło, powiem maniana. :haha: nie płacz była z dnia poprzedniego :szeroki_usmiech

luzik chłopaki :ok

gryz3k - 2021-10-12, 21:54

Komplecik jak zawsze inteligentnie. Nie chodzi o parówki a o organizację. Banan z Tadeuszem w czwartek nie dostali kuponu na piàtek a ja w sobotè już na piątek dostałem. I to z komentarzem a tu kupon na poczęstunek. Odebrać trzeba do 18.00. O żenującą organizację chodzi a nie kawaĺek kiełbasy. A kupon nieświadomy tego, że nie ważny oddałem koledze.
ZEUS - 2021-10-12, 22:02

gryz3k napisał/a:
Komplecik jak zawsze inteligentnie

🤣

Pieredyszka - 2021-10-12, 22:04

No, nie mogę sie powstrzymać ;)


Komplecik - 2021-10-12, 22:05

gryz3k napisał/a:
Komplecik jak zawsze inteligentnie.

na tyle ile umiem :ok wiesz podstawowa pod görę :mrgreen:
ja jednak dalej nie wiem a chciał bym, kto dawał, czemu oddałeś koledze nie świeżą z dnia poprzedniego , kuź...a Tadzio nie dostał, opisz to proszę
te zaistniałą sytuację
https://youtu.be/0EIsqDRHZcM

Komplecik - 2021-10-12, 22:06

śmiejemy się i fajnie, trzeba jakoś rozładować atmo..
jednak tak szczerze gryz3k u czy Ty kiedyś organizowałes zlot
zawsze beda niedociągniecia
skala zlotu była ogromna ponad 500załög x 3 1500tysia wiary a Ty piszesz o głupiej kiełbasie , :spoko

i tak cię lubię :ok

oli - 2021-10-12, 22:54

Uważam że organizatorzy dali d-py i tyle .Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze a wystarczyło by zrobić jakąs biesiade jak zapowiadali ,poprawic troche organizację co nam wiecej potrzeba ? kible ,czy prąd dało by sie przeżyć Mysle że organizatorzy powinni wyciągnac wnioski z tej dyskusji bo inaczej to pozostanie nam tylko Poznan który zawsze był i jest na wysokosci zadania.Pewno że można jechac za granice na targi ale wg mnie to juz nie to bo np bariera jezykowa ,Wystarczyło by aby organizatorzy troche bardziej sie przyłozyli i nie było by żle ale w myśl powiedzenia chytry dwa razy traći .Pazernosc nie popłaca przecież mieli z czego dołożyc wystarczy przeliczyć ilosc załóg razy 200 albo tak jak my razy 400 ale to jest moje zdanie i nie musicie siez nim zgodzicć
ZEUS - 2021-10-12, 23:11

Komplecik napisał/a:
500załög x 3 1500tysia wiary

???☹️🥲
aż tyle wiary to chyba nie było🤗

Oldzbig - 2021-10-13, 15:15

Z wrodzoną nieśmiałością pozwolę sobie podsumować tę dyskusję.
Każdy kto pamięta pierwszy zlot w Nadarzynie i kolejne wie że każdy kolejny jest gorszy i droższy. Z łezką w oku wspominam ten pierwszy : darmowy, zaproszonych gości, bufet, barek muzyka i atmosfera to się już nigdy nie powtórzyło ale nie można mieć do przedsiębiorstwa Ptak &co że skoro mimo podwyższania ceny, mniejszych kosztów i corocznie więcej uczestników przynoszących coraz większe zyski robi to tak jak robi. A kto pojechał na zlot mimo wszelkich znaków na niebie i ziemi ten sam jest sobie winien.
W tym wątku jak i w innych spotykam określenie prawdziwy kamperowiec. Nie wiem czy jest to ten zlotowiec, głośny, śmierdziel, złodziej, cwaniak i chuligan czy cichy kulturalny, czysty i szanujący innych i obyczaje podróżnik. Wiem że są tacy i tacy i dlatego ubawiłem się czytając że członkowie Camperteamu chcą stać razem.
Nawiązując do atmosfery tej i wielu innych dyskusji zamieniających się w kłótnie pragnę uświadomić że to wspaniałe forum z którego wiele wynoszę ma cechę z której wielu nie zdaje sobie sprawy a ci co zdają sobie sprawę nie wyciągają z tego wniosku.
Mianowicie forum nie jest jednorodne i jest zdominowane przez tzw obóz zdrady i zaprzaństwa, stypendystów Sorosa mówiących językiem TVN i wyborczej a na przeciwko w mniejszości nieśmiało zabierają głos płomienni patrioci mówiący głosem TVP info i proboszcza. Śladowe mniejszości pomijam żeby nie zaciemniać problemu. Chciałbym podzielić się moim doświadczeniem jak mądrze i przyjemnie korzystać z forum, z wiedzy jego uczestników ich doświadczeń i pomysłów których przecenić nie sposób. Korzystam z forum jak z innych pożytecznych rzeczy tzn jem wieprzowinę i baraninę, noszę serdaki, kurtki, buty i rękawiczki ze skór naturalnych ale nie dyskutuję z ich źródłem ani się nie kumpluję w czym narzędzia forumowe pomagają skutecznie. Piszę o tym wierząc że jeżeli więcej uczestników to zrozumie tą wątek o zanikaniu forum będzie nieaktualny

LukF - 2021-10-13, 17:41

Oldzbig,
Pięknie to wyjaśniłeś :bukiet:

gryz3k - 2021-10-14, 10:54

Oldzbig napisał/a:
awiązując do atmosfery tej i wielu innych dyskusji zamieniających się w kłótnie pragnę uświadomić że to wspaniałe forum z którego wiele wynoszę ma cechę z której wielu nie zdaje sobie sprawy a ci co zdają sobie sprawę nie wyciągają z tego wniosku.
Mianowicie forum nie jest jednorodne i jest zdominowane przez tzw obóz zdrady i zaprzaństwa, stypendystów Sorosa mówiących językiem TVN i wyborczej a na przeciwko w mniejszości nieśmiało zabierają głos płomienni patrioci mówiący głosem TVP info i proboszcza. Śladowe mniejszości pomijam żeby nie zaciemniać problemu. Chciałbym podzielić się moim doświadczeniem jak mądrze i przyjemnie korzystać z forum, z wiedzy jego uczestników ich doświadczeń i pomysłów których przecenić nie sposób. Korzystam z forum jak z innych pożytecznych rzeczy tzn jem wieprzowinę i baraninę, noszę serdaki, kurtki, buty i rękawiczki ze skór naturalnych ale nie dyskutuję z ich źródłem ani się nie kumpluję w czym narzędzia forumowe pomagają skutecznie. Piszę o tym wierząc że jeżeli więcej uczestników to zrozumie tą wątek o zanikaniu forum będzie nieaktualny


Za tą część wypowiedzi nie dostałeś ode mnie piwa. Ta część to zwykły bełkot wynikający prawdopodobnie z jedzenia zbyt dużej ilości wieprzowiny. Mądre narody wiedzą, zę to mięso jest niezdrowe i jest przyczyną wysokiego cholesterolu. A ten zatyka tętnice. Między innymi te prowadzące do mózgu.

Piwo jest za pierwszą część wypowiedzi, którą całkiem niepotrzebnie zaśmieciłeś bzdurami.

Pieredyszka - 2021-10-14, 11:24

a ode mnie, szczególnie za tą drugą część wypowiedzi ;) :ok Czyli mamy taki mały Oktoberfest :ok
:spoko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group