Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Afryka - Namibia

gryz3k - 2019-10-26, 23:02
Temat postu: Namibia
Jak w tytule. Rozkminiam temat podróży po Namibi. Chciałbym zachaczyć o Botswanę ale czasu chyba za mało bo tylko 2 tygodnie. Planuję prawie kamperowo czyli 4x4 z namiotem dachowym. Camperem w naszym pojęciu byłoby ciężko bo większość dróg szutrowych.

Czy ktoś z kolegów ma jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Socale - 2019-10-27, 09:10

GRYZKU!!! Gratuluję już samego chodzenia tych myśli po głowie.
Odważnie, jedź rób foty i pisz - ja się nawet na ćwierć takiej nie piszę.
Ewa to choćby jutro... :mrgreen:

gryz3k - 2019-10-27, 09:34

Dzięki za gratulacje ale raczej nie ma czego. Nie byłby to nasz pierwszy wyjazd do Afryki. Ten kontynent, mimo swojej skomplikowanej historii, ma w sobie to coś. To uczucie, kiedy jedziesz motocyklem a wzdłuż drogi przechadza się lew... Gdy stoisz 50 m od żyrafy i jej nie widzisz. I Afrykańskie niebo. Bajka.
Jeździłbym częściej gdyby nie .... koszty. Afryka jest niestety, a może stety, bardzo droga do turystyki. Państwa afrykańskie celowo ograniczają w ten sposób ilość turystów. Dlatego taki wyjazd wymaga sporo logistyki. Jednak biwakowanie na sawannie bezcenne. :spoko

Socale - 2019-10-27, 10:10

Fascynuje to niezepsucie cywilizacyjne i dzicz. Tak, tu nadajemy podobnie.
Tego klimatu w żadnym zoo, więc Cię ciągnie.
Dawno temu, nasze siły na misji w Namibii były, pamiętam jeden z moich kompanów na wspólnej służbie poczęstował mnie kawą stamtąd, powiedział, że tą kawę kobiety piętami mielą :shock:
Nie wierzyłem choć kawa była pieruńska.

gryz3k - 2019-10-27, 10:17

Wojtek, nie wahaj się sam spróbować. Jest tyle fantastycznych miejsc. Zobaczysz jak żyją ludzie i docenisz to co masz. A może nawet ich zrozumiesz. W razie co to służę radą. :spoko
gryz3k - 2020-02-11, 20:18

No to kampingujemy. Widziałem dzisiaj kampera z Niemiec, 3 Włoskie rodziny co przyjechały terenówkami na kołach z Europy i dwa motocykle z Austrii. 😀
gryz3k - 2020-02-11, 20:20

To pustynia Namib. Sesriem. Największe na świecie wydmy, Fajna off roadowa zabawa w piasku. :spoko
Socale - 2020-02-11, 20:25

Gryzku!!! Myślałem że temat się rozpuścił a Ty tam :mrgreen:
Niech Ci szczenka z wrażeń radosnych łopada! Dla mnie to nie osiągalne, chyba że na kołach jak Twoi sąsiedzi.
Ciesz się, chłoń przygodę i wracaj zdrowo, Ty i wszyscy Twoi...

gryz3k - 2020-02-11, 20:28

Zwykła szosa i widoki 😀
gryz3k - 2020-02-11, 20:31

Steak z Oryksa / to ta antylopa ze zdjęcia / rewelacja. Steak z Kudu też dobry ale nie aż tak. Ogólnie jedzenie w Namibii bajka. Nad oceanem pyszne rybki. 😀
gryz3k - 2020-02-11, 20:44

Socale napisał/a:
Gryzku!!! Myślałem że temat się rozpuścił a Ty tam :mrgreen:
Niech Ci szczenka z wrażeń radosnych łopada! Dla mnie to nie osiągalne, chyba że na kołach jak Twoi sąsiedzi.
Ciesz się, chłoń przygodę i wracaj zdrowo, Ty i wszyscy Twoi...



Dziękuję :spoko

Socale - 2020-02-11, 21:06

A o tej kawie to już wcześniej pisałem https://www.camperteam.pl...p=698471#698471
Oczywiście mógł to być żart w który uwierzyłem.
.
Dla zaspokojenia mojej ciekawości, napisz proszę o trasie W-wa- Namibia. Czym i jakie etapy pokonywaliście.
:spoko

Comsio - 2020-02-11, 21:35

Siema podobno steak z Bawoła jest :ok :wyszczerzony:

Rewir Milusia, :wyszczerzony: może śorbniecie :kawka:

Miłej podróży :spoko

@ndrzej - 2020-02-11, 22:22

gryz3k napisał/a:
No to kampingujemy. Widziałem dzisiaj kampera z Niemiec, 3 Włoskie rodziny co przyjechały terenówkami na kołach z Europy i dwa motocykle z Austrii. 😀


Zawsze mówiłem, że nie ma to jak Toyota! :ok

Serdeczności!!! :spoko

gryz3k - 2020-02-12, 21:29

Dzisiaj na dziko na pustyni. Przyjechała straż bo zobaczyli światła i ostrzegali przed słoniami i gepardami. Jak dotrwam do rana to jutro napiszę. :spoko
Kotek - 2020-02-13, 07:10

Powodzenia! :spoko
Dobrej zabawy, :kwiatki: fajnych przygód :kwiatki: i wiele przyjemności :kwiatki: życzymy! :kwiatki:
Będę Cię "molestować" o zdjęcia i opisy. :kwiatki:
Pozdrawiamy serdecznie. :kwiatki:

Comsio - 2020-02-13, 13:17

gryz3k napisał/a:
Dzisiaj na dziko na pustyni. Przyjechała straż bo zobaczyli światła i ostrzegali przed słoniami i gepardami. Jak dotrwam do rana to jutro napiszę. :spoko


:kawka: widzę z satelity że dziś ładne wyglądasz :ok
Co tam dziś upolujesz na obiado-kolacje :szeroki_usmiech

:spoko

Ahmed - 2020-02-13, 13:43

gryz3k napisał/a:
Dzisiaj na dziko na pustyni. Przyjechała straż bo zobaczyli światła i ostrzegali przed słoniami i gepardami. Jak dotrwam do rana to jutro napiszę. :spoko


I co ? Zeżarły Cię ? Pozdrowienia :spoko

gryz3k - 2020-02-13, 20:42

Przetrwaliśmy noc. 😀
Rano widziałem tropy wielu zwierząt w tym lamparta ale mógł być stary.

Comsio, muszę polegać na lokalnej kuchni. Dzidy z domy zapomniałem. Kolega wziął ale mu zabrali na lotnisku. 😀
Dzisiaj oglądaliśmy naskalne malunki i skamieniały las plus ze 250 km off roadem. :spoko

gryz3k - 2020-02-13, 20:49

Z dzisiaj. :spoko
gryz3k - 2020-02-22, 20:31

Dawno nie było zasięgu więc dopiero teraz kilka fotek. Więcej informacji po powrocie do domu.

Pierwsze fotki to super kemping. Każde stanowisko wyposażone jest w toaletę, prysznic, kuchnię, miejsce na ognisko i grill. Poza tym pięknie położone obok parku Etosha z widokiem na wodopój słoni i innych zwierząt.

gryz3k - 2020-02-24, 13:34

Ze względu na brak zainteresowania tematem kamperowania w Namibii zainteresowanych tym kierunkiem zapraszam na priv. Chętnie odpowiem na pytania. :spoko
Banan - 2020-02-24, 14:30

Pietrek, 1369 wyświetleń i to ma być brak zainteresowania :?: :shock:
Pisz chociaż skróty i zdjątka zapodawaj :bigok
:pifko

PS
Bajaga tu wpadnie, to młyn się zacznie... :haha: :haha: :haha:

gryz3k - 2020-02-24, 14:59

Banan napisał/a:
Pietrek, 1369 wyświetleń i to ma być brak zainteresowania
Pisz chociaż skróty i zdjątka zapodawaj


Ok, nie ogarnąłem ilości wyświetleń. Zastanowił mnie brak komentarzy. :spoko

Postaram się więc coś napisać bo Namibia jest bardzo ciekawym kamperowo krajem. Trudno tam dojechać swoim kamperem ale można wypozyczyć. Zastanawiałem się nawet nad zorganizowaniem kamperowej wyprawy dla osób chcących poznać ten niezwykle ciekawy i przyjazny kamperowaniu kraj. Nie jest to niestety tania wycieczka ale na pewno inna niż w Europie czy Azji. Gdzie możemy z okien kampera podziwiać lwy czy żyrafy. :spoko

gryz3k - 2020-02-24, 15:27

Banan napisał/a:
Bajaga tu wpadnie, to młyn się zacznie


Nie wpadnie. Mnie ignoruje więc nie widzi. Poza tym co go interesuje Namibia. :spoko

Banan - 2020-02-24, 16:10

gryz3k napisał/a:
Nie wpadnie. Mnie ignoruje więc nie widzi.

Ufff, ja już się boję lodówkę otworzyć... :zimno
:haha: :haha: :haha:
gryz3k napisał/a:
Poza tym co go interesuje Namibia

Jest ekspertem od wszystkiego :diabelski_usmiech

Pisz ile możesz, z przyjemnością poczytam i obejrzę fotki, pewnie nie tylko ja :bigok
Wyprawa do Namibii niestety mi nie grozi, ze względu na profil firmy, wyjazd maksymalnie na 10 dni... :-/
Mam nadzieję, że może kiedyś się to zmieni :roll:

Zimne piwko leci do Afryki :pifko

Andrzej_Gdynia - 2020-02-24, 16:55

wielu czyta, ale niewielu ma w tym temacie coś do powiedzenia.... czekamy...
Kotek - 2020-02-24, 17:32

Kotek napisała:

"2020-02-13, 07:10
Powodzenia! :spoko
Dobrej zabawy, :kwiatki: fajnych przygód :kwiatki: i wiele przyjemności :kwiatki: życzymy! :kwiatki:
Będę Cię "molestować" o zdjęcia i opisy. :kwiatki:
Pozdrawiamy serdecznie. :kwiatki:
___________
Pozdrawiamy - Danusia-Kotek i Henio-Misio"

Sama siebie cytować nie mogę, to chociaż tak Ci przypomnę, że jesteśmy zainteresowani!
Pisz, wstawiaj fotki, zawsze chętnie oglądamy, będę komentować (i nie jest to groźba :haha: ).
Pozdrawiamy i czekamy. :kwiatki:

ekosmak.dabrowska - 2020-02-25, 08:24

Dawaj, dawaj. Nie "kokoś" się. :bajer
Nic nie komentuje, bo co? Ja Bajaga jestem, który wszystko wie najlepiej.
Popatrzę se choć na relacyjkę. Bo nie wybieram się do Namibi w tej dekadzie. :spoko

gryz3k - 2020-02-25, 09:41

Ok, kilka faktów. Namibia to kraj duży /prawie 3 razy większy od Polski/ o bardzo małej populacji tzn 2,5 mln ludzi co daje 3 osoby na km2. To wszędzie widać, słychać i czuć. Największe miasta to z naszego punktu widzenia prowincjonalne miasteczka . Nie ma tam korków, gwaru a ludzi widzi się niewielu. Jako była kolonia niemiecka prezentuje wszechobecny porządek. Oczywiście w afrykańskim pojęciu. Jest jednak czysto bez widocznego plastiku czy innych śmieci.
Największym skarbem Namibii są krajobrazy i fauna. Ogólnie jest to kraj o wielu rzeczach, które są naj...

gryz3k - 2020-02-25, 10:46

Namibia to kraj, który ochronę przyrody ma wpisaną do konstytucji. 40% powierzchni kraju jest pod ochroną.
Kanion Rzeki Rybiej jest drugim co do wielkości kanionem na świecie, po Wielkim Kanionie. Ma 161 km długości, do 27 km szerokości i 550 m głębokości. Powstał około 500 milionów lat temu.
Sossusvlei to najwyższy piaszczysty drzewostan na świecie.
Kraj jest miejscem największej na świecie populacji swobodnie przemieszczających się gepardów.
Dragon’s Breath jest największym podziemnym jeziorem na świecie.
Pustynia Namib jest najstarszą pustynią świata.
Park narodowy Etosha jest jednym z największych parków na świecie. Można po nim jeździć SAMODZIELNIE terenowym samochodem lub kamperem. My spędeziliśmy tam 4 dni. :)
Konstytucja Namibii została uznana za jedną z najbardziej demokratycznych na świecie, w tym ustawę o prawach, która przyznaje wolność słowa, prasy, zgromadzeń, zrzeszania się i religii.
Na swój miesiąc miodowy Namibię wybrali książę Harry i Meghan a Jolie i Pitt na miejsce narodzin swojego dziecka.

emeryl - 2020-02-25, 11:47

Za przybliżenie Nas do Namibii :pifko .CZekam na więcej.
gryz3k - 2020-02-25, 14:11

Teraz ciut z naszej "działki".
Namibia jest krajem wymarzonym do kamperowania. Kamperowanie oczywiście w wersji 4x4. Dostępne są samochody z namiotem dachowym, tak my podróżowaliśmy ale również pickupy z nakładką kamperową a nawet duże Iveco 4x4. Wszystko zależy od zasobności portfela. Nasz opcja była najtańsza ale "robi robotę''.

Dlaczego wymarzona? Kraj jest niezwykle ciekawy krajobrazowo, ogromnie zróżnicowany. Znajdziemy tam wybrzeże Atlantyku z możliwością wędkowania i największą na świecie kolonią fok. Pustynia Namib z przepięknymi widokami i naskalnymi malunkami. Ogromne czerwone wydmy w Sossusvlei. Wodospady Epupa Falls i ogromny Park Narodowy Etosha i wielllle innych.
Wszystko to można odwiedzić kamperem ponieważ.... Namibia ma ogromne zaplecze kempingowe. Kempingi dzielą się na podstawowe miejsca biwakowania po wypasione kempingi z basenem, sklepem i restauracją serwującą steki z oryksa, kudu czy zebry.
W Etoshy z kempingu można oglądać dzikie zwierzęta bo wyposażone są w wodopój. Poranna kawka w towarzystwie żyraf to jest coś. :)

gryz3k - 2020-02-25, 15:02

Kilka fotek
gryz3k - 2020-02-25, 15:23

Uważam, że nasza zima czyli ich lato jest super czasem na podróżowanie po kraju. Mimo, że pora nazywa się deszczową to: na południu nie padało od 2 lat. Klimat jest suchy a temperatury 27-30 stopni. Na północy zdarzyły się deszcze ale trwały krótko i przy temperaturze 25-30 stopni nie były uciążliwe.
W internecie straszą, że o tej porze w Etoshy widzi się mało zwierząt bo nie gromadzą się przy wodopojach. OK, ale ogólnie w parku jest ich mnóstwo. Widzieliśmy ogromne ilości zebr, kudu, oryxów, springoków, żyraf,czy gnu. Dwa razy widzieliśmy nosorożce i kilka lwów. Wszystko w odległości kilkudziesięciu metrów od samochodu. Było mnóstwo ptaków np. widzieliśmy sępy jedzące zebrę. Trzy razy drogę przebiegły nam żółwie.

Banan - 2020-02-25, 15:29

:pifko co byś w tej Afryce nie usechł :spoko
gryz3k - 2020-02-25, 15:35

Fotki
gryz3k - 2020-02-25, 16:03

Zwierzęta zwierzętami ale dosyć ciekawi są również ludzie.
Większość białych to potomkowie niemieckich kolonizatorów, którzy są właścicielami ogromnych farm i mniejszych lub większych biznesów. Jak duże są farmy może pokazać fakt, że będąc na farmie gepardów musieliśmy pokonać podjazd od bramy do domu właścicieli o długości..... 8 kilometrów. :lol:

Ludy pierwotne, których nie udało się wybić niemieckim kolonizatorom /a starali się bardzo organizując np obozy koncentracyjne na długo przed Aushwitz/ to przede wszystkim Herero i Himba.
Najciekawsze są kobiety, które nie dały się zmodernizować. Kobiety Herero chodzą ubrane w XIX wieczne suknie mody niemieckiej a na głowach noszą czapki w kształcie przypominające krowie rogi.
Himba to jeden z ostatnich na prawdę prowadzących pierwotny tryb życia ludów. Ich kobiet nie da się opisać. Je trzeba zobaczyć. Widać je na ulicach, w supermarketach a przede wszystkim ich wioskach.
My postanowiliśmy odwiedzić jedną z ich wiosek na północy kraju.
Kobiety Himba nie myją się ponieważ nie mają wody. ciało smarują mieszanką tłuszczu i startej czerwonej skały. Swoje części intymne okadzają zaś wonnym dymem. Co ciekawe, Himba są jednym z najswobodniej podchodzących do seksualności ludów świata. Nie krzyżują się z innymi rasami lecz w we własnym gronie prowadzą bardzo swobodny styl życia. :lol:

gryz3k - 2020-02-25, 16:21

W wiosce Himba.
gryz3k - 2020-02-25, 17:42

Dziękuję kolegom za piwa. :spoko Niestety nie mam takiego skila do zdjęć jak Misio ani lekkiego pióra jak Agostini ale mam nadzieję, że nie zniechęcam do tego pięknego kraju. :spoko
Kotek - 2020-02-26, 07:23

Piszesz jak Piotrek, zdjęcia robisz jak Piotrek, piwa dostajesz jak Piotrek. Dzięki, że wreszcie się uruchomiłeś i pokazujesz Wasze podróże, no i wreszcie jest Twoja żona, :roza: dla Niej, :pifko dla Ciebie! Pozdrawiamy! :spoko
Wojciechu - 2020-02-26, 09:09

Szczerze - pozytywnie zazdroszczę. Koniecznie pisz i dawaj zdjęcia. :pifko to - to czego może Wam brakować. ;)
gryz3k - 2020-02-26, 09:32

Dziękuję za piwa. :spoko W temacie dodam, że zimny Wnidhoek po dniu na pustyni to na prawdę życiodajny płyn. Na pustyni Namib powietrze jest bardzo suche i człowiek nawet nie jest spocony. Należy jednak wypijać duże ilości płynów. W moim wypadku ok 4 litrów dziennie. :lol:
Alkohol nie jest sprzedawany w sklepach w sobotę od 13 i w niedzielę. Zostają tylko bary. Duży Windhoek 0,75 l w sklepie to koszt 6,2 pln. W knajpie nawet 11 pln.

Ogólnie ceny w Namibii zbliżone są do polskich.
W fajnej restauracji stek z Oryxa z frytkami i sałatką kosztuje ok 45 pln. Za tacę owoców morza dla dwojga w Windhoek zapłaciliśmy 85 pln plus 30 pln za butelkę południowoafrykańskiego Rose.
Porcja koziny z ulicznego grila zawiniętej w gazetę to 3 zł.
W supermarkecie mięso w cenach zbliżonych do polskich lub tańsze, mleko i nabiał drogie. Zadziwiająco drogie owoce i warzywa.

Banan - 2020-02-26, 10:23

gryz3k napisał/a:
mam nadzieję, że nie zniechęcam do tego pięknego kraju.

gryz3k'u, ja Ci z całego serca "zazdraszam" i gdyby to było możliwe, to jadę już dzisiaj :mrgreen:
:spoko

gryz3k - 2020-02-26, 10:29

Zapomniałem napisać o naszych towarzyszach podróży, których widać na zdjęciu z Himbą. To para Francuzów Micheline i Dominic. Znamy się od 17 lat i w tym czasie odbyliśmy kilka motocyklowych podróży razem. Ostatnio Rosja 2 lata temu. Dla tych co myślą o tym, że wiek może być przeszkodą dodam, że Micheline jest po 70tce. :lol:

Dominic jest świetnym organizatorem i mechanikiem amatorem. Potrafi zrobić coś z niczego. W naszym Hiluxie za pomocą śrubokręta, jednego klucza i korka od butelki naprawił cieknące łączenie zbiorników paliwa.
Podróżowanie z nimi jest przyjemne ponieważ można na nich liczyć i do wspólnych wypraw podchodzą z niezbędnym luzem.

gryz3k - 2020-02-26, 10:44

Banan napisał/a:
gdyby to było możliwe


A co stoi na przeszkodzie? Trzeba zachcieć i zrealizować. :spoko

gryz3k - 2020-02-26, 11:04

Specjalnie dla Ciebie Danusiu. 😉

Głaskany mruczy jak kotek. Jak poliże to jakby papierem ściernym po skórze przelecieć. Ruchy to sama gracja. :spoko

Misio - 2020-02-26, 11:31

Przecież to kotek. Czy jest szansa że wrócicie we czworo? ;)

Może jakaś adopcja? :lol:

Kotek - 2020-02-26, 11:46

:haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
Kotek - 2020-02-26, 11:50

Piotrek dzięki za piękną fotkę! :kwiatki:
Z tego co napisałeś, to tylko jedno ma odniesienie do mnie: też mruczę. :haha: :haha: :haha:

Banan - 2020-02-26, 12:05

gryz3k napisał/a:
A co stoi na przeszkodzie?

Firma... taki profil działalności :gwm
Maksymalnie 10 dni możemy sobie zafundować wolnego w miesiącu, a to trochę za mało jak na taką wyprawę.
:spoko

gryz3k - 2020-02-26, 14:02

To zależy co chcesz zobaczyć. Lot to 15 godzin. Zaletą jest przesunięcie czasowe tylko o godzinę. Jakby zaplanować samą północ czyli Etosha i Epupa Falls to jest do zrobienia. My lecieliśmy nocą więc nie straciliśmy dnia. Z samolotu prosto w drogę. Dzienny lot był powrotny. 😀
Banan - 2020-02-26, 15:19

Wiadomo, że przy takiej wyprawie chciałoby się zobaczyć jak najwięcej. :wyszczerzony:
W moim położeniu geograficznym najlepiej lecieć z Frankfurtu, 5 godzin jazdy autostradką i niecałe 10 godzin lotu i to bez przesiadek :mrgreen: Kosztowo też nie ma tragedii, 9k PLN na 3 osoby.
No to zaszczepiłeś mnie tematem, teraz musimy coś wydumać z firmą, aby przynajmniej dwa tygodnie przeznaczyć na zwiedzanie 8-)
:pifko
:spoko

gryz3k - 2020-02-26, 16:15

Banan napisał/a:
W moim położeniu geograficznym najlepiej lecieć z Frankfurtu


Dokładnie. Lecieliśmy przez Frankfurt. Bilety były Lufthansy ale lot był Eurowings. Z Frankfurtu leci się 10,5 h. Cena może być niższa. My płaciliśmy po 2700 z Warszawy. Z Frankfurtu można ponoć wyrwać nawet za 300 euro od osoby. Wylatywaliśmy w sobotę a wracaliśmy w niedzielę bo tak było najtaniej. W razie czego służę radą. :spoko

gryz3k - 2020-02-26, 16:16

Banan napisał/a:
aby przynajmniej dwa tygodnie przeznaczyć na zwiedzanie


Pamiętaj, że dwa tygodnie z weekendami daje 16 dni. :diabelski_usmiech

Banan - 2020-02-26, 16:23

gryz3k napisał/a:
W razie czego służę radą.

Dziękusy :hello
gryz3k napisał/a:
Pamiętaj, że dwa tygodnie z weekendami daje 16 dni.

:haha: :haha: :haha:
No tak... :diabelski_usmiech

gryz3k - 2020-02-26, 19:39

Mam krótkie filmiki z wyjazdu ale szczerze to nie wiem jak je zamieścić. :oops:

Swoją drogą jestem ciekaw co stanowi barierę dla większości z nas przed wybraniem tak nieoczywistego choć atrakcyjnego kierunku podróży. Pomijam kwestie finansowe bo to oczywiste.

Podpowiecie koledzy?

Banan - 2020-02-26, 19:44

Najprościej umieścić na swoim kanale YT i podać link do forum :ok
gryz3k - 2020-02-26, 19:46

Banan napisał/a:
Najprościej umieścić na swoim kanale YT


Muszę córki zapytać jak to zrobić. :oops:

Banan - 2020-02-26, 20:05

Logujesz się na konto google, po zalogowaniu wybierasz aplikację YT (takie 9 kuleczek ułożonych w kwadrat) następnie w YT wybierasz ikonkę kamerki z "+" (pierwsza z lewej w prawym górnym rogu) i pokaże Ci się "prześlij film"
Otworzy się okno dialogowe "WYBIERZ PLIK" wskazujesz miejsce gdzie masz zapisany film i gotowe :bigok
:spoko

chemik - 2020-02-27, 07:05

Szacun! :spoko i zasłużone :pifko i co dalej .. :kawka:
gryz3k - 2020-03-01, 10:53

Jeszcze kilka fotek.
Kolonia fok. Największa kolonia fok tego gatunku. Widok przepiękny a smród straszny. :oops:

Dwa pozostałe to Solitaire. Osada na pustyni. Stacja benzynowa, dwie kawiarnie, sklep i wulkanizacja. Znane z doskonałej szarlotki i jako miejsce "gdzie stare samochody idą do nieba".

ZbigStan - 2020-03-13, 21:11

gryz3kMiło poczytać o swobodzie podróżowania, szczególnie jak zamykane są granice w Europie. Za przecieranie szlaków :pifko . Pozdrawiam.
gryz3k - 2020-09-15, 16:36

To jeszcze podrzucę filmik z naszej wycieczki po Namibii zrobiony przez naszego francuskiego kolegę. Tak dla ucieszenia oka w Korona czasie :spoko

https://www.youtube.com/watch?v=JaIsDo19yTQ

jarsta0001 - 2020-09-15, 17:50

gryz3k pifko poszło za całokształt relacji do Namibii. Filmik super a jeszcze z pokazem trasy prawie gotowiec na podróż. Twoja relacja też była ekscytująca no i to zaskoczenie, które w imieniu pewnie wielu osób wyraził Socale. Zaraziłeś mnie pomysłem i co ważniejsze dodałeś odwagi, a te dwa parametry w moim akurat wydaniu kończą się często mocą sprawczą. Powiedz proszę czy wszystko co przejechaliście warto powtórzyć czy dzisiaj zrobiłbyś korekty w planie.
gryz3k - 2020-09-15, 18:22

Cytat:
Powiedz proszę czy wszystko co przejechaliście warto powtórzyć czy dzisiaj zrobiłbyś korekty w planie.


Dziękuję. Wszystko warto zobaczyć. Ja czuję przede wszystkim niedosyt. Chcę wrócić oraz zobaczyć Botswanę, Zambię, Zimbabwe. Zobaczymy na co wirus pozwoli...

gryz3k - 2020-09-16, 18:24

Maciej S. napisał/a:
Prawdziwa przygoda zaczyna się gdzieś tam dalej. Dużo dalej.


My podróżujemy i blisko i daleko. Wszędzie można znaleźć coś fajnego. Świat jednak biegnie do przodu i warto zobaczyć to co jeszcze nie całkowicie zniszczone cywilizacją. Czarna Afryka ma w sobie to coś. Coś co przyciąga. Ja bardzo chcę tam wrócić. :spoko

jarsta0001 - 2020-09-16, 19:04

Dziękuję. Wszystko warto zobaczyć. Ja czuję przede wszystkim niedosyt. Chcę wrócić oraz zobaczyć Botswanę, Zambię, Zimbabwe. Zobaczymy na co wirus pozwoli...[/quote]



gryz3k dzięki za odpowiedz, życzę Ci abyś spełnił swoje marzenia a nas wzbogacił o relacje z tych miejsc.

Socale - 2020-09-16, 21:13

gryz3k napisał/a:
To jeszcze podrzucę filmik z naszej wycieczki po Namibii zrobiony przez naszego francuskiego kolegę. Tak dla ucieszenia oka w Korona czasie :spoko

https://www.youtube.com/watch?v=JaIsDo19yTQ

Blisko 17 minut wspaniałej przyjemności, nie tylko oglądania, ale i słuchania pięknej oprawy muzycznej a to z tego względu, że język jest dla mnie absolutnie nie zrozumiały, przez co daje przyjemność wsłuchania się w dźwięki.
I nie będę ukrywał że zazdroszczę Wam tej pięknej przygody, ja nie pofrunę, ale Tobie/Wam tego życzę by jeszcze raz i jeszcze raz i...
:spoko
Przekaż francuskiemu przyjacielowi moje skromne uznanie:

Cyryl - 2020-09-17, 06:04

gryz3k napisał/a:
...Na swój miesiąc miodowy Namibię wybrali książę Harry i Meghan a Jolie i Pitt na miejsce narodzin swojego dziecka.


w przypadku drugiej pary źle się to skończyło, a i w pierwszej coś nie tak idzie.
więc nie wiem czy ta Namibia taka szczęśliwa.

ale relacja i zdjęcia fantastyczne.

gryz3k - 2020-09-17, 13:35

Socale napisał/a:
Tobie/Wam tego życzę by jeszcze raz i jeszcze raz i...

Przekaż francuskiemu przyjacielowi moje skromne uznanie:


Dziękuję i przekażę. :spoko

gryz3k - 2020-09-17, 14:53

Socale napisał/a:
ja nie pofrunę


Wojtek można lądem ale trochę czasu trzeba. Rozmawiałem z Włochami co już 2 lata byli w podróży. :diabelski_usmiech

Ahmed - 2020-09-17, 21:16

gryz3k napisał/a:
Wojtek można lądem ale trochę czasu trzeba. Rozmawiałem z Włochami co już 2 lata byli w podróży.


I to jest dobry pomysł , dwa lata nie będzie głosował :haha:

jsaluga - 2020-09-17, 21:26

Dwa lata w tę i dwa lata we wtę. Razem to cztery lata oddechu dla Polski.
Ahmed - 2020-09-17, 21:49

A może jakiś lew zeżre na safari :bajer
gryz3k - 2020-09-18, 16:24

Włosi byli porwani w Kamerunie dla okupu ale Wasze złe życzenia dla Wojtka są jakieś takie niefajne. :stop:
Ahmed - 2020-09-18, 20:06

Oj tam , oj tam ,, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło '' :bajer :spoko
gryz3k - 2020-10-13, 14:52

W lutym planowałem wyjazd na styczeń 2021. Myślałem tym razem o Botswanie i może Zimbabwe. Samochód wypożyczony w Namibii lub RPA. Niestety obecna sytuacja na świecie nie daje nadziei na taką podróż. A może się mylę. :oops: Logistykę takiej wyprawy trzeba ogarniać ze sporym wyprzedzeniem więc ryzyko jest spore bo wszędzie trzeba płacić z wyprzedzeniem. Ach namieszał ten wirus trochę w planach...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group