Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

VW - Kącik Wodnika- VW T4 - Pytania i wątpliwości do rozwiązania.

WODNIK - 2010-02-26, 19:04
Temat postu: Kącik Wodnika- VW T4 - Pytania i wątpliwości do rozwiązania.
Założyłem tutaj swój kącik aby zadać kolegom trochę pytań i uzyskać na nie odpowiedź. Oczywiście dotyczyć będą tylko kamperów a szczególnie VW T4 Westfalia.
Jak widać w moim kamperku panel sterowania znajduje się nad przednią szybą.

Na panelu tym pokazany jest poziom wody / myślę że szarej /, poziom naładowania akumlatora / myślę że pokładowego /, zał.- wył. lodówki i ustawienie temperatury,
zał.-wył. ogrzewania i ustawiania temperatury oraz temp. zewnętrzna.
Poza tym są jeszcze zegary do ustawiania czasu, trzy pozycje. Na tym kończy się moja wiedza. Na pozycji 1. ustawiłem aktualny czas i nie mogłem go uruchomić.
1. Co trzeba nacisnąć aby zegar ruszył ?
2. Do czego służy pozycja 2 i 3 w zegarze?.

W związku z tym że zima odpuszcza i jest coraz cieplej, zacząłem prace przy kamperze, i pytań będę miał więcej.

maszakow - 2010-03-01, 00:12

to (chyba)Ogrzewanie postojowe. - POzycje 1 2 3 to czas programowany - czas w którym chciałbyś by włączyło się twoje webasto zasilane paliwem ze zbiornika.
Start może być uzależniony od paru czynników m.in ilości paliwa w baku - np. nie zastartuje jak jest mniej niż połowa. Musisz albo dorwać originalny manual kamperka albo zobaczyć co masz zainstalowane i szukać konkretnych instrukcji obsługi - najprawdopodobniej do Webasto.
NIe wiem jak się ustawia czas ale na pewno jakos bezpośrednio :-)

WODNIK - 2010-03-01, 23:46

Tak to na pewno jest ustawianie ogrzewania, początek ogrzewania i potem sam się wyłącza po dwóch godzinach. Tak czytałem gdzieś na forum. W tej chwili odpalić mogę ogrzewania bez problemu tylko nie wiem jak się go programuje. Jeżeli wszystkie pozycje są do programowania to skąd bierze aktualny czas, chyba nie z
zegara na desce bo nie widziałem tam żadnych kabli. Z tym problemem na razie
można żyć.
Dzięki maszakow za pomoc, a na zlocie :pifko

maszakow - 2010-03-03, 01:20

WODNIK napisał/a:
Jeżeli wszystkie pozycje są do programowania to skąd bierze aktualny czas, chyba nie z
zegara na desce bo nie widziałem tam żadnych kabli. Z tym problemem na razie
można żyć.

Noo mój drogi ... moja rada - najlepiej zacznij kombinowanie przy aucie od manuali i internetu.
Od pewnego czasu wszystkie auta produkuje się już na elektronice sterującej podzespołami. Każdy z modułów może mieć niezależne wyjscie do komunikacji cyfrowej, względnie może być spięte szyną danych z innymi modułami.
Volkswagen korzysta z paru standardów- starsze wozy chodza na OBDII nowsze już posługują się protokołem CAN, do komunikacji wewnętrznej jest protokół V-Bus. Zegary deski rozdzielczej mają swój komputer, ma go Webasto - przy czym Webasto produkowało swoje palniki dedykowane dla VW i mają one obsługę zarówno CAN jak i V-Bus. CAN służy do diagnostyki a V-Bus do wymiany danych między modułami auta.
Jasne ? :) Mam nadzieję że nie walnąłem herezji bo też dopiero rozgryzam temat przy okazji...Webasto :-P

hrys - 2010-03-03, 10:00

cześć Wodnik skontaktuj się ze mną mam taki sam camperek szkoda bo 3 dni temu byłem w Bielsku Białej swoim
WODNIK - 2010-03-09, 11:59

Podczas konserwacji podwozia jesienią zauważyłem że rura wydechowa z webasta ma około
60 cm długości i kończy się pod podłogą. W podłodze są otwory pod lodówką i pod komorą z butlą gazową, pewnie w celach przewietrzania. Myślę że istnieje możliwość dostania się spalin do kabiny np w nocy podczas spania, a wtedy...........
Proszę, napiszcie jak to jest w innych kamperkach a szczególnie w T4.

Poszukuję zasłonki na przednią szybę do T4 na siedem zatrzasków. Jeżeli ktoś ma taką na pozbyciu lub wie gdzie taką mogą uszyć to proszę o namiary. :spoko

WODNIK - 2010-03-14, 19:15

Kupię bagażnik na tylną klapę do VWT4. Może być używany a nawet uszkodzony.
Andrzej 73 - 2010-03-15, 22:01

WODNIK napisał/a:
Kupię bagażnik na tylną klapę do VWT4. Może być używany a nawet uszkodzony.


Tak dla ścisłości- zamieść ten post w dziale ogłoszenia . Myślę , że szybciej będziesz miał odzew.

:spoko

WODNIK - 2010-08-16, 20:58

Mam następny problem z którym nie mogę dać sobie rady. Jest to problem elektryczny a ja jestem mechanikiem.
Założyłem na szyby w drzwiach owiewki, fajnie spasowały, super wyglądają :) ale mój dobry humor zepsuła próba generalna. :evil: Szyba ma zamykane elektrycznie. W momencie kiedy doszła do owiewki i poczuła opór, zawróciły i otworzyła się na full. :gwm
Wszystkie próby zakończyły się tak samo. Wiem że musi być zainstalowany system przeciążeniowy aby komuś nie obcięło głowy albo ręki niechcąco.
Mam pytanie, gdzie znajduje się ten czujnik, czy można go regulować, czy można go zmostkować lub wyeliminować.
Pozdrawiam :spoko

roger - 2010-08-16, 21:06

zmostkować nie ale zrób taka operację uchyl szybę odłacz akumulator i domknij powinna dojsć do końca bo zgubi pamieć otwierania sekwencyjnego w razie czego pomóż jej rękami przy otwartych drzwiach zostaw zamkniętą na słońcu jest szansa że się ułoży i nie trzeba będzie kombinować ... ;) zakładam że owiewki założyłeś dobrze i równo ....
WODNIK - 2010-08-16, 21:19

Dzięki spróbuję tak zrobić. Co się zaś tyczy słońca to próby zrobię chyba dopiero we Wloszech. O wyniku prób dam znać na forum.
Pozdrawiam. :spoko

CrazyJack - 2010-08-18, 22:46
Temat postu: Re: Kącik Wodnika- VW T4 - Pytania i wątpliwości do rozwiąza
WODNIK napisał/a:

Na panelu tym pokazany jest poziom wody / myślę że szarej /,


Hej, trochę czasu minęło od tego postu jednak chciałbym doprecyzować.

Poziom (obrys zbiornika na górze pokazany na zdjęciu) to poziom wody czystej.
Co ciekawe - znika kiedy jest prawie pusto :szeroki_usmiech

Poziom wody szarej - pojawia się poniżej znaczka poziomu wody czystej kiedy zapełnia się zbiornik.

Pytanie, czy u Ciebie też tak jest, że kiedy zbiornik wody czystej jest na ful to wskaźnik jest zapełniony, ale wystarczy zużyć choć 1litr i z podziałki trzy stopniowej znikają wszystkie oznaczenia i pokazuje pusty zbiornik?

WODNIK - 2010-08-21, 18:38

Roger napisał:
uchyl szybę odłacz akumulator i domknij powinna dojsć do końca bo zgubi pamieć otwierania sekwencyjnego

Bingo :lol: działa, dla Cibie :kufel a w realu dwa :pifko
:spoko

WODNIK - 2010-08-21, 18:50
Temat postu: Re: Kącik Wodnika- VW T4 - Pytania i wątpliwości do rozwiąza
CrazyJack napisał/a:


Pytanie, czy u Ciebie też tak jest, że kiedy zbiornik wody czystej jest na ful to wskaźnik jest zapełniony, ale wystarczy zużyć choć 1litr i z podziałki trzy stopniowej znikają wszystkie oznaczenia i pokazuje pusty zbiornik?


Do tej pory nie brałem wody bo była mi niepotrzebna. Na ten wyjazd będę brał
i dlatego wcześniej chcę zrobić próbę jak to działa.
Wynik prób przekażę w tym dziale. :spoko

WODNIK - 2010-08-25, 23:12

Zrobiłem próbę wodną. Lałem do zbiornika czystą wodę i wskaźnik pokazał jedną kreskę potem drugą i trzecią. Potem przelewałem do drugiego zbiornika na wodę szarą i kreski po kolei znikały zgodnie z poziomem wody. Natomiast nie pokazała mi się ikonka z poziomem wody szarej. Może jakiś kabelek nie łączy albo tak ma być. Tego nie wiem.
Pozdrawiam :spoko

Rockers - 2010-08-25, 23:14

a sprawdzałeś przyrost kałuży pod samochodem ??? :diabelski_usmiech
WODNIK - 2010-08-25, 23:19

Na początku poszło trochę na dół ale potem zawór w środku przekręciłem i już nie ciekło.
Ponad pół zbiornika przepompowałem i na pewno woda jest w drugim zbiorniku.

Rockers - 2010-08-25, 23:24

no to albo coś w zbiorniczku nie kontaktuje albo jakiś gryzoń zjadł miedziany podwieczorek, ja bym sprawdził konektorki w moim pojeździe one ostatnio często tracą kontakt a wystarczy trochę poruszać i wszystko działa, jedyny problem aby znaleźć to miejsce
WODNIK - 2010-08-25, 23:32

Dzięki, zrobię to w wolnych chwilach na urlopie.
Pozdrawiam :spoko :spoko

roger - 2010-08-26, 16:44

Mam tak samo jak Tadzio 3/4 i czerwona ....w poprzednim miałem 3 kolorowa zielony 0-1/4 ...... zółty połowa ...... 3/4 czerwony .....
WODNIK - 2010-08-26, 22:50

O ile dobrze pamiętam to jak miałem zdemontowaną kuchenkę i umywalkę to chyba widziałem czujnik poziomu, taki jak w zbiorniku wody czystej. Głowy nie dam.
Po powrocie z urlopu będę to musiał to sprawdzić.
Dzięki za radę i pozdrawiam :spoko

gregu - 2010-11-01, 11:13

dokladne instrukcje w jezyku szczekanym znajdziecie tutaj.
polecam tryb serwisowy, mozna fajnie zdiagnozowac w zasadzie wszystkie urzadzenia podlaczone do centralki:
http://www.westfalia-van....ormationen.html
a szczegolnie:
http://www.westfalia-van....lerdiagnose.pdf

hrys - 2010-11-01, 14:32

masz podobny do mojego wyświetlacz. Pod ikoną na wodę czystą jest ikona na wodę szarą -pokazuje stan napełnienia zbiornika wody szarej. Robiłem taki sam eksperyment u mnie pokazuja sie te ikiny.
WODNIK - 2010-11-01, 14:38

Dzięki gregu za namiary.
Wydrukowałem cały tekst i jutro dam do tłumaczenia.
Pozdrawiam :spoko

Ps.
U mnie Heniu nie pokazuje się ikonka wody brudnej, poza tym w końcu dowiem się / chyba/ jak się programuje ogrzewanie.

Heniu czy jak jedziesz nocą to ekran masz podświetlany i widzisz wszystkie dane.

gregu - 2010-11-01, 14:42

WODNIK napisał/a:
Dzięki gregu za namiary.
Wydrukowałem cały tekst i jutro dam do tłumaczenia.
Pozdrawiam :spoko


nie ma sprawy ;-)
w jednym z linkow masz info jak sprawdzic czujnik poziomu w zbiorniku czystej wody.
podpowiem tylko, ze sama elektronika mowi czy czujnik OK - wyswietla iO - czy w trybie usterki - wyswietla F w trybie testowym.
Moj raz dziala raz nie, musze wymontowac i wyczyscic styki.
Ale najpierw powalcze z postojowym, bo zima idzie ;-)

gregu - 2010-11-01, 14:46

WODNIK napisał/a:
Dzięki gregu za namiary.
Wydrukowałem cały tekst i jutro dam do tłumaczenia.
Pozdrawiam :spoko

Ps.
U mnie Heniu nie pokazuje się ikonka wody brudnej, poza tym w końcu dowiem się / chyba/ jak się programuje ogrzewanie.

Heniu czy jak jedziesz nocą to ekran masz podświetlany i widzisz wszystkie dane.


ja nie Heniu, ale moze podpowiem ;-)
podswietla sie ekran wraz z pozycyjnymi, wysun centralke i wymien zaroweczke - jest dostep z tylu.
natoimiast ustawianie ogrzewania analogiczne do instrukcji na samym dole tutaj:
http://www.hary.lodz.pl/downloads.php?cat_id=2

tym razem po naszemu ;)
tak czy siak daj sobie przetlumaczyc instrukcje serwisowa, bo mozna naprawde sporo zdiagnozowac..

hrys - 2010-11-01, 15:33

podoba mi się ten kącik sam miód
hrys - 2010-11-01, 15:39

a teraz pytanie za 2 piwa nie mam z tyłu szyby grzejnej a mam lusterka podgrzewane jak je włączyć?.
WODNIK - 2010-11-01, 16:02

hrys napisał/a:
podoba mi się ten kącik sam miód



Mnie też, dlatego dla gregu :pifko :spoko

Tadeusz - 2010-11-01, 16:34

WODNIK napisał/a:
hrys napisał/a:
podoba mi się ten kącik sam miód




Mnie też, dlatego dla gregu



Chłopcy, to jest własnie rozmowa, taka zwyczajna rozmowa kolegów o przedmiocie naszego zainteresowania, a nie popisywanie się elokwencją i dowalanie innym dla zabawy.
Nie nazwałbym tego, Heniu, miodzeniem.

Jasiu, mam nadzieję, że znajdziesz przyczynę braku informacji o ilości szarej wody. U mnie ona kłamie jak diabli, ale zupełnie się tym nie przejmuję. Po ilości wody zużytej i tak orientuję się kiedy spuścić. :)

gregu - 2010-11-01, 16:54

Dzieki Wodniku, to mile, cokolwiek to wirtualne pivko znaczy ;)

:pifko

hrys - 2010-11-01, 19:15

Tadziu u mnie też wskazania są orientacyjne nie przejmuję się tym nigdy jeszcze mi sie przez zlew nie przelało. Tam jest syfon do określonej obętości szara woda jest magazynowana a powyżej się wylewa na zewnątrz.
a odnośnie kącika Wodnika to jakbyś gho nazwał?

SlawekEwa - 2010-11-01, 19:51

hrys napisał/a:
a odnośnie kącika Wodnika to jakbyś gho nazwał?

" Małe Krupówki" on-line :haha:

Tadeusz - 2010-11-01, 20:11

hrys napisał/a:
odnośnie kącika Wodnika to jakbyś gho nazwał?


Sympatycznym Jasiowym Kącikiem. :ok :spoko

A może nawet, jak twierdzi Sławek, Malutkie Krupóweczki on line. :szeroki_usmiech

CrazyJack - 2010-11-01, 22:27

WODNIK napisał/a:

U mnie Heniu nie pokazuje się ikonka wody brudnej, poza tym w końcu dowiem się / chyba/ jak się programuje ogrzewanie.


U mnie jest tak, że ikonka brudnej wody pokazuje się dopiero kiedy jest ok. połowy zbiornika z szarą wodą pełnego.

Co do oświetlenia to podczas jazdy też nie świeci - dopiero po przyciśnięciu dowolnego klawisza - podświetla się na minutę.

Miłego używania tego cudownego urządzenia ;)

U mnie właśnie walczę z podłączeniem ogrzewania suchego do tego sterownika.

pozdrawiam

WODNIK - 2010-11-01, 23:00

Sławku i Tadziu robicie w mim kąciku off topy :chytry a tak na poważnie to cieszę się z Waszej tu obecności. Tadziu ja myślę że posiadacze T4 i podobnych małych dachowców są pasjonatami i kochają je pomimo pewnych niedogodności. Jest nas marginalna ilość i może dlatego omijają mój kącik ;wielcy; wszech wiedzący z forum chociaż, każdą dobrą radę przeczytam i doceniam.
Co do nazwy to może ;Cicha zatoczka Wodnika;
Pozdrowienia dla Halszki i Ewy

WODNIK - 2010-11-01, 23:09

gregu napisał/a:
Dzieki Wodniku, to mile, cokolwiek to wirtualne pivko znaczy ;)

:pifko


To znaczy tylko tyle że jak się gdzieś spotkamy w realu to masz do mnie podejść i powiedzieć;

Gregu jestem, Gregu z CT lecisz mi piwko, a ja już będę wiedział co zrobić. :haha: :haha: :haha:

Tadeusz - 2010-11-01, 23:10

WODNIK napisał/a:
Cicha zatoczka Wodnika


Ładnie. :)

Pozdrów Bronię ode mnie i od Halszki. :) :roza:

gregu - 2010-11-01, 23:13

WODNIK napisał/a:
gregu napisał/a:
Dzieki Wodniku, to mile, cokolwiek to wirtualne pivko znaczy ;)

:pifko


To znaczy tylko tyle że jak się gdzieś spotkamy w realu to masz do mnie podejść i powiedzieć;

Gregu jestem, Gregu z CT lecisz mi piwko, a ja już będę wiedział co zrobić. :haha: :haha: :haha:


:wyszczerzony:

WODNIK - 2010-11-01, 23:46

CrazyJack napisał/a:
WODNIK napisał/a:

U mnie Heniu nie pokazuje się ikonka wody brudnej, poza tym w końcu dowiem się / chyba/ jak się programuje ogrzewanie.


U mnie jest tak, że ikonka brudnej wody pokazuje się dopiero kiedy jest ok. połowy zbiornika z szarą wodą pełnego.

Co do oświetlenia to podczas jazdy też nie świeci - dopiero po przyciśnięciu dowolnego klawisza - podświetla się na minutę.

Miłego używania tego cudownego urządzenia ;)

U mnie właśnie walczę z podłączeniem ogrzewania suchego do tego sterownika.

Witam
Ja jeszcze nie ćwiczyłem z wodą a to dlatego że moje dotychczasowe wojaże zawsze odbywały się w cywilizowanych miejscach. Zawsze wożę wodę w pojemnikach 5 litrowych.
Jeżeli mam taką możliwość aby sprawdzić wszystkie urządzenia to trzeba to zrobić bo nigdy nie wiadomo co człowieka spotka w drodze.
Teraz podczas prac blacharskich zdemontowałem webasto aby sprawdzić dlaczego idzie mi
głośno. Przeszkadzało to spać ale także sąsiadom na kempingach. Myślałem że to może być zanieczyszczony lub wyrobiony wentylator. Okazało się że to nie to. Nie rozebrałem go do końca bo bałem zniszczyć się obudowę. Po ponownym montażu dalej szedł głośno.
Nie wiem jak jest u innych ale kazałem rurę wydechową webasta podłączyć do rury wydechowej silnika. Jaki będzie efekt, zobaczymy jutro.
Jeżeli będziesz miał problem z podłączeniem kabelków z webasto to napisz, opiszę je kolorami.
Pozdrawiam

pozdrawiam

hrys - 2010-11-02, 07:14

u mnie na rurze wydechowej jest mały tłumik a webasto chodziło mi też głośno bo silnik /od webasto/miał wysłużone łożyska wirnik miał przez to luz i głośno pracował /ma spore obroty/
krynia i stan - 2010-11-02, 07:44

Cześć Janeczku, powiedz czy auto już zrobiłeś po wypadku w drodze do Smołdzina ? Bo ja już mam gips zdjęty :szeroki_usmiech .


:spoko

hrys - 2010-11-02, 11:51

krynia i stan to Ty już gotowy do drogi?
krynia i stan - 2010-11-02, 12:01

Witaj Heniu :spoko
Kamperek przygotowany i zabezpieczony na zimę, tak że o drodze nie może być mowy, a po za tym to my niestety musimy najpierw uciułać urlopu na tą "drogę " :bigok

Pozdrowionka :spoko


stan

hrys - 2010-11-02, 15:58

krynia i stan
wzajemnie pozdrawiam niestety mamy do siebie kawał Polski do przejechania.
tak tylko zapytałem bo wtrąciłeś się do rozmowy .Widzę /czytam/, że dajesz sporo rad na forum. Dobrze wiedzieć może i ja kiedyś skorzystam.

krynia i stan - 2010-11-02, 17:12

Myślę Heniu że w przyszłym roku na pewno się spotkamy na którymś ze zlotów :bigok

:spoko :spoko :spoko :spoko

WODNIK - 2010-11-02, 22:52

Witam Cie Boguś. Dzisiaj byłem u blacharza i autko będzie dopiero gotowe końcem tygodnia.
Z markizą nic nie robiłem bo czekam na części z Elcampu. Wszystko fajnie wyszło oprócz wyjazdu na zlot małopolski. Niestety nie dam rady, może załapię się na zlot cycepek
organizowany przez Rysia w Sandomierzu.
Heniu, jakbym jechał to możemy spotkać się w Sandomierzu. Napiszę w przyszłym tygodniu.
Pozdrawiam :spoko

WODNIK - 2010-11-02, 23:07

[quote="CrazyJack"]

U mnie jest tak, że ikonka brudnej wody pokazuje się dopiero kiedy jest ok. połowy zbiornika z szarą wodą pełnego.

Co do oświetlenia to podczas jazdy też nie świeci - dopiero po przyciśnięciu dowolnego klawisza - podświetla się na minutę.



Co do oświetlenia wyświetlacza to wymieniłem dwie żarówki i świeci ładnie
Z tyłu programatora są takie cztery przełączniki, u mnie wszystkie są w jednej pozycji
a na schemacie pierwszy jest do góry na ON. Teraz to zostawię a zobaczę później po przetłumaczeniu instrukcji.

Wskaźnik szarej wody sprawdzę po wyjeździe z warsztatu.

WODNIK - 2010-11-02, 23:35

W mojej T4 jest silnik 2,4 D z książki pojazdu wynika że pierwszym silnikiem był 1,9 TD.
Samochód jest bardzo mocny ale za to wolny. Przy 3000 obr/min osiągam nieco ponad
90 km/h, czasami w porywach jeżdżę więcej ale szkoda mi silnika. Czy gdy wymienię skrzynię
na taką szybką z Multiwana to silnik nie będzie za słaby?
Gdzie można odczytać na skrzyni jej symbol ?.
Przez zimę chciałbym ją wymienić, co Wy na to panowie.
Pozdrawiam

krynia i stan - 2010-11-03, 14:18

WODNIK napisał/a:
Witam Cie Boguś. Dzisiaj byłem u blacharza i autko będzie dopiero gotowe końcem tygodnia.
Z markizą nic nie robiłem bo czekam na części z Elcampu. Wszystko fajnie wyszło oprócz wyjazdu na zlot małopolski. Niestety nie dam rady, może załapię się na zlot cycepek


To fajnie , nie jest tak źle skoro jeszcze jedziecie na zlocik :bigok
Życzymy szerokiej drogi i ładnej pogody a na zlocie super atmosfery :bigok

:spoko

Banshee - 2010-11-03, 23:17

WODNIK napisał/a:
W mojej T4 jest silnik 2,4 D z książki pojazdu wynika że pierwszym silnikiem był 1,9 TD.
Samochód jest bardzo mocny ale za to wolny. Przy 3000 obr/min osiągam nieco ponad
90 km/h, czasami w porywach jeżdżę więcej ale szkoda mi silnika. Czy gdy wymienię skrzynię
na taką szybką z Multiwana to silnik nie będzie za słaby?
Gdzie można odczytać na skrzyni jej symbol ?.
Przez zimę chciałbym ją wymienić, co Wy na to panowie.
Pozdrawiam

Cześć miałem ten sam problem w swoim :) ... co do skrzyń do jest ich kilka ... i z tego co mi wiadomo dobrze celujesz z tą z Multivana lub Caraveli ...są szybsze napewno ... Ja sie na taki zabieg nie zdecydowałem bo 2,4D z tą moją budą by sobie nie poradził ... ostatecznie przebudowałem auto u niemiaszków na 2,5TDi i zapakowalem czipa na chamowni i mam 197KM ...najciekawsze jest to że spalanie spadło nie wspominam już o komforcie :) Przy obrotach 2000obr/min mam około 100km/h... Jak nie rozszyfrowaleś jeszcze tematu to mogę zadać pytanie kolegom co znaja temat ?? ... co do oznaczeń skrzyń ?? :wyszczerzony:

WODNIK - 2010-11-03, 23:36

Banshee; napisał

Jak nie rozszyfrowałeś jeszcze tematu to mogę zadać pytanie kolegom co znaja temat ?? ... co do oznaczeń skrzyń ?? :wyszczerzony:


Jeżeli nie jest to problem dla Ciebie, to bardzo proszę.
Pozdrawiam

artyst - 2010-11-04, 01:13

WODNIK napisał/a:
Banshee; napisał

Jak nie rozszyfrowałeś jeszcze tematu to mogę zadać pytanie kolegom co znaja temat ?? ... co do oznaczeń skrzyń ?? :wyszczerzony:


Jeżeli nie jest to problem dla Ciebie, to bardzo proszę.
Pozdrawiam


Nie znam się na oznaczeniach skrzyni ale jeździłem i blaszakami i osobowymi 2.4D, różnica jest ale bardzo niewielka.
Z tego co czytam to inwestujesz sporo w auto, więc wiążesz z nim dłuższą przyszłość, a jeżeli tak to poradziłbym zainwestować w silnik 2.5tdi. W tedy faktycznie poczujesz różnice, że faktycznie coś się zmieniło i że jeździ się inaczej. Niby spory wydatek, ale można stary 2.4 silnik też sprzedać i trochę koszty zmniejszyć.

WODNIK - 2010-12-05, 17:58

Dawno mnie tu nie było, było wiele przyczyn ale to inny temat.

Po ostatnim zlocie w Sandomierzu, postanowiłem nie wymieniać skrzyni biegów.
Po zrobieniu kalkulacji stwierdziłem że jest to wydatek zbyt duży jak na korzyści
które bym potem miał, tym bardziej że na ten okres złożyły mi się jeszcze inne wydatki
typu naprawa auta, naprawa markizy, zakup opon, ubezpieczenie itp.

Korzystając z adresów kolegów z forum wydrukowałem parę instrukcji dotyczącą VW T4
i dałem to przetłumaczyć.
Będę to wklejał na forum bo myślę że są tam ciekawe wiadomości i wiele odpowiedzi na
moje wcześniejsze pytania.
Dzisiaj pierwsze strony. Tłumaczony jest tylko tekst dlatego potrzebne są strony orginalne z rysunkami i schematami.
Pozdrawiam :spoko

WODNIK - 2010-12-05, 18:05

Ciąg dalszy;
WINNICZKI - 2010-12-05, 19:33

Jak tam części do markizy przyszły ? :) :) :spoko
WODNIK - 2010-12-05, 19:59

WINNICZKI napisał/a:
Jak tam części do markizy przyszły ? :) :) :spoko



Wszystko doszło, jest ok. Jestem teraz na etapie szukania kleju i linki do szpanowania materiału. Musiałem obciąć materiał o 3 cm bo z jednej strony była naderwany.
Może wiesz jaki klej trzeba zastosować aby dobrze trzymało.
Pozdrawiam :spoko

WODNIK - 2010-12-05, 21:54

Centralka elektroniczna.
CrazyJack - 2010-12-05, 22:02

dobra robota :ok
WODNIK - 2010-12-05, 22:15

ciąg dalszy
WODNIK - 2010-12-12, 22:35

Dalszy ciąg ,, Centralka elektroniczna "
WODNIK - 2010-12-12, 22:46

c.d.
WODNIK - 2010-12-12, 22:51

Coś mi to skanowanie nie wyszło, :gwm jakby co to pisać na PW i wyślę pocztą
Jak zrobię profesjonalny skan to wrzucę to do osobnego tematu.
Pozdrawiam :spoko

krynia i stan - 2010-12-13, 08:19

Janeczku nie przejmuj się i tak wszyscy właściciele serii T powinni Ci postawić piwo i pewnie to zrobią, i nie wiem czy Ty to przeżyjesz :bigok


:spoko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group