Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Turcja - ZACHODNIA TURCJA I PN GRECJA 2013 MOŻE JEST KTOS CHĘTNY

darek - 2013-02-25, 21:17
Temat postu: ZACHODNIA TURCJA I PN GRECJA 2013 MOŻE JEST KTOS CHĘTNY
Zaczynam delikatnie planować wakacyjnę trasę i tak wstepnie szykuje sie trip przez ukraine , rumunię , bułgarie z lekkim przystankiem , do Istambułu, później na strone azjatycką , Efez , Pergamon , może Izmir , Troja , przez canakkale do północnej grecji , Chalkidiki, Macedonia , serbia i z do domu.

Wyjazd planujemy tak w okolicahc 15 sierpnia , na około 3 -3,5 tygodnia, jedziemy busikiem z przyczepa kempingową , Być może będzie jeszcze jedna załoga ( z forum ), jak wszystkim wszystko podpasuje :)

Może ktoś sie wybiera w podobnym terminie ?
Można by sie umówić na kawę w Efezie , można tez razem podróżować , możma też oddzielnie ale być blisko siebie w razie jakby co.

darek - 2013-03-11, 20:04

zmiana terminu - wyjazd porawdopodobnie ok 5 lipca
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2013-03-11, 22:43

Zaopatrzcie sie w cos na te lipcowe upaly,pozdrawiam,my moze podobnie ale 15 wrzesien :ok
darek - 2013-04-03, 16:57

No niestety też wolałbym pojechac np we wrześniu, ale siła wyższa.
Tak z głupia frant zapytam , czy może ktoś z obecnych tu forumowiczów miał przyjemność wchodzic na olimp, czy jest to dłuższa wycieczka , czy raczej wyprawa paraalpinistyczna.
Mam cheć sie wdrapać , ale oprócz młodzieńczych włóczęg po bieszczadach nie mam raczej doswiadczenia w chodzeniu po wysokich górach , a Olimp to prawie 3000 mnp

poniżej mapka z przewidywana trasą , cos pomiędzy 5 - 6 tys km


Camper Diem - 2013-04-04, 19:50

Olimp, a właściwie Mitikas, to nie alpinistyka, ale kawałek drogi jest.
Najlepiej podjechać samochodem z Litohoro do Prionia i pozostaje tylko 6 godzin, podobno monotonnej, drogi na Mitikas. Z powrotem można zejść trochę inną drogą z powrotem do Prionia.

Wielu radzi dojść z Prionia na nocleg do schroniska Spilios Agapitos (2,5 godziny), a na szczyt wchodzić wcześnie rano, gdyż podobno nad masyw Olimpu przed południem nachodzą chmury, odchodząc dopiero późnym popołudniem. podobno ;)

My z naszymi córkami wybierzemy się za 3-4 lata :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2013-04-05, 18:01

My 17 września dojechaliśmy na wys,1112m,z Litochoro.Droga asfaltowa serpentyny.Ale zrobila się godz 15 i nim zdazylam dojść miedzy drzewa by zrobić zdjecie zeszla mgla,zwiewalismy az się kurzylo.Dopiero na platformie widokowej poniżej zrobiliśmy,panorame Litochoro ,a Olimp /szczyt/był caly we mgle.Taki wniosek,ze wycieczka z rana :haha: :haha:
darek - 2013-04-05, 18:20

No to nie wiem czy dam rdę chciałem zabrać synów, jeden ma 16 lat - to spoko, a drugi maluch 10 lat więc chyba się nie wdrapie na taką górę
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2013-04-05, 19:20

Pojedziecie to zobaczycie jak bedzie :?:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2013-04-05, 19:21

Szkoda ze nie możemy z Wami jechać do Turcj,ale my latem nie jezdzimy :ok
darek - 2013-05-14, 11:28

Choroba....... ludziska się boją do Turcji jechać, czy może przez tą wojnę w Syrii, czy jak , sam już nie wiem............
AGAiPIOTR - 2013-05-14, 12:26

bardzo fajna trasa, :ok podobną zrobiliśmy w 2010r bez problemów (tylko z pominięciem Ukrainy)
w Grecji staliśmy na plaży mając za sobą Olimp, czekaliśmy tam aż strajk paliwowy się skończy, i rzeczywiście z chmurami było tak jak napisał Camper Diem,
powodzenia :spoko

Camper Diem - 2013-05-14, 20:01

darek napisał/a:
ludziska się boją do Turcji jechać, czy może przez tą wojnę w Syrii, czy jak , sam już nie wiem

czas Turcji dopiero nadejdzie :spoko

szymek1967 - 2013-05-14, 20:46

Camper Diem napisał/a:
darek napisał/a:
ludziska się boją do Turcji jechać, czy może przez tą wojnę w Syrii, czy jak , sam już nie wiem

czas Turcji dopiero nadejdzie :spoko


oj tak :diabelski_usmiech
ps.
i to wkrótce :idea:

motogrzybek - 2013-05-19, 12:01

Właśnie kończymy fajną objazdówkę po Turcji. Gdyby nie internet i martwiący się o Nas przyjaciele w kraju, to nie wiedzielibyśmy o niepokojach na wschodzie Turcji. Pozatym dużo turystów z Niemiec, Szwajcarii, Holandii i Francji. Więc uważam, że czas Turcji już nadszedł. Polecamy szczerze. Jeżeli macie jakieś pytania to jeszcze jesteśmy w zasięgu Wi-fi.
Pozdrawiamy z przefajnego campingu nad morzem Marmara :spoko

Camper Diem - 2013-05-19, 14:07

zazdrościmy... jak będzie kasa to za rok lub dwa :ok

jak już wrócisz poprosimy o relację lub zdjęcia, najlepiej jedno i drugie :diabelski_usmiech i garść wskazówek :spoko

Endi - 2013-05-19, 16:14

My zaczynamy objazd od Edrine - Galipoli - Canakkale - Bergama - Edremit - Izmir i tak dalej, wzdłuż wybrzeża do Antalyi. Powrót przez Kapadocję do Istambułu.

:spoko

LANDEK - 2013-05-20, 09:04

Witam.
My planujemy wyjazd 25-27 lipca powrót 18 sierpnia.
Wiecie może jak wygląda nocowanie na dziko na plażach?
Znacie jakieś fajne miejscówki lub sprawdzone kempingi?

darek - 2013-05-20, 09:15

No to pięknie się wszyscy mijamy, ja przypuszczam że w Turcji będziemy tak mniej więcej od 11 - 15 lipca, w zasadzie jedziemy w ciemno , mam nadzieję przysiąść i poczytac relacje na forum , ale na razie jakos nie moge sie zebrać - brak czasu.

Forum to jednak najlepsza kopalnia wiedzy ....

Endi - 2013-05-21, 21:45

Dzisiaj otrzymałem korespondencję z ADAC a w niej mapy Turcji. Jej zachodnia i wschodnia część, włącznie z wyspami Morza Egejskiego z wyszczególnieniem i opisem najciekawszych miejsc. Świetna sprawa. Ku mojemu zaskoczeniu, przysłali jeszcze mapy Węgier, Serbii, południowej Polski. Dla członków ADAC wszystko gratis, włącznie z przesyłką.
Miejsca postoju czyli stellpletze lub campingi wynajdę na niemieckiej stronie wohmobile-stellpletz lub promobile. Dodatkowo mam jeszcze przewodnik WoMo.
Praktycznie całą trasę już opracowałem w szczegółach.

Camper Diem - 2013-05-22, 12:15

Endi, możesz podpowiedzieć co zrobić, żeby otrzymać takie mapki? uniknę kaleczenia jednego z moich ojczystych języków :haha:
Endi - 2013-05-22, 16:38

Witam !
Przede wszystkim Krzysiu jak wiesz musimy być członkami ADAC. Wystarczy wykupić ubezpieczenie asistans.
Wiem, że Ty również, masz takie wykupione :)

A więc wchodzimy na stronę http://www.adac.de/ i logujemy się. Na głównej stronie klikamy na zakładkę : Reise & Freizeit następnie z kolumny po lewej stronie wybieramy : TourSet & Karten & Reisefuhrer w tej samej kolumnie ukazuje się podstrona : Zum Bestellen : TurSet i klikamy. Otworzyliśmy : Ihre persönlichen Reiseunterlagen następnie wchodzimy na ADAC ToueSet anforden / czerwony pasek / i otwiera się formularz zamówienia, który należy wypełnić i wysłać / Absenden /. Przesyłka przychodzi w ciągu 7 dni.
Powodzenia :spoko

Acha ! ja ma do Ciebie również prośbę. Powiedz mi jak Ty to zrobiłeś :lol: , że przejechałeś Brenner pass dołem / landstrasse/ . Przecież tam stoi znak B 18 :szeroki_usmiech
:spoko

Camper Diem - 2013-05-22, 18:25

Endi napisał/a:
Przesyłka przychodzi w ciągu 7 dni.
Powodzenia

bardzo dziękuję, zaraz się zabiorę :ok

[zamówiłem już przesyłkę, ale podałem Grecję, zobaczymy czy mnie czymś zaskoczą]

Endi napisał/a:
jak Ty to zrobiłeś , że przejechałeś Brenner pass dołem / landstrasse/ . Przecież tam stoi znak B 18

przede wszystkim na drugim biegu... ale Ty pewnie nie o to pytasz :haha:
jestem prawie pewien, że zakazu nie złamałem. jeśli tak, to miałem cholerne szczęście :shock: jesteś przekonany, że jest zakaz pow. 3.5t? nie 7.5t?

edit: potwierdzam słowa Endiego: jest zakaz 3.5t, którego musiałem nie zauważyć :gwm
zresztą Austriacy informują o tym w internecie... ale jak sobie tak poczytałem gdzie i jakie zakazy to lepiej Austrię omijać :spoko

Endi - 2013-05-22, 22:02

Camper Diem napisał/a:
zobaczymy czy mnie czymś zaskoczą


Oni już o Tobie dużo wiedzą :dewil i na pewno Cię zaskoczą.

Jestem przekonany, że będzie Ci miło :mrgreen:

Daj tę stronkę o Austriakach, też chętnie poczytam. Dziękuję za browarka :spoko

Camper Diem - 2013-05-22, 22:22

stron z zakazami jest dużo, ale dane te same
na przykład tutaj: http://trafficban.com/cou...info.14.pl.html

Endi - 2013-06-04, 20:07

Kilku dniowych rozruchów, się człowiek nie przestraszy ale to co dzieje się w Turcji obecnie jest trudne do przewidzenia. Do końca czerwca jeszcze prawie miesiąc ale może to się przerodzić w prawdziwą rewolucję :shock: . Tureckie akcje poszły bardzo i to bardzo w dół, czas kupować :mrgreen:

Na wszelki wypadek, opracowuję jednak, wakacji 2013 > plan B czyli - Grecja.

2-go wysłałem do ADAC prośbę o mapy Grecji. Mam nadzieję, że wkrótce je otrzymam.

Camper Diem napisał/a:
...zamówiłem już przesyłkę, ale podałem Grecję...


Powiedz Krzyś, otrzymałeś już te mapy ? :spoko

Camper Diem - 2013-06-04, 20:33

Endi napisał/a:
2-go wysłałem do ADAC prośbę o mapy Grecji. Mam nadzieję, że wkrótce je otrzymam.

Camper Diem napisał/a:
...zamówiłem już przesyłkę, ale podałem Grecję...


Powiedz Krzyś, otrzymałeś już te mapy ?

tak, chyba z tydzień temu. brak czasu nie pozwolił na pochwalenie się ;)

tak jak w Twoim przypadku, otrzymałem przesyłkę z mapkami i danymi odnośnie trasy i kraju docelowego. nie ukrywam, że materiały bardzo poglądowe, znacznie uboższe niż te zdobyte własnoręcznie, ale mogą być pomocne, szczególnie osobom podróżującym po raz pierwszy w danym kierunku. i za to ADAC należy się wielka pochwała :ok

zachęcam jednak do samodzielnego opracowania ;)

Endi napisał/a:
Na wszelki wypadek, opracowuję jednak, wakacji 2013 > plan B czyli - Grecja.

na pewno byś się nie zawiódł, ale życzę jednak, by turecka rewolucja zakończyła się tak szybko jak się zaczęła :spoko

OMEGA - 2013-06-04, 20:39

Endi napisał/a:
2-go wysłałem do ADAC prośbę o mapy Grecji. Mam nadzieję, że wkrótce je otrzymam.


Z tego co się kiedyś dowiadywałem to się ma prawo 1 x w roku do duzego kompletu , nie wiem co to znaczy w ich rozumieniu "duży" ,

Endi ty masz zawsze szczęście to i pewnie dostaniesz kolejny zestaw. :spoko

Endi - 2013-06-04, 20:40

Camper Diem napisał/a:
...zachęcam jednak do samodzielnego opracowania...


Oczywiiiiście :) ...Wasze wyprawy, w tym kierunku biorę szczególnie ...pod lupę :mrgreen: :bigok

Endi - 2013-06-04, 20:57

OMEGA napisał/a:
Endi ty masz zawsze szczęście to i pewnie dostaniesz kolejny zestaw.


I tu przyznaję Ci, Marianie absolutną rację :szeroki_usmiech .

Napisałem do ADAC w osobnym meilu / nie to, że ich nie otrzymałem/ tylko podziękowanie :bukiet: za dostarczone materiały. Za kilka dni otrzymuję ponownie korespondencję z ADAC a w niej... te same mapy - Turcji :diabelski_usmiech Mam ich teraz, podwójny komplet :) . To jest już napewno "duży" :haha:

Może wybierasz się w tym kierunku, Marianie ???? :mrgreen: :spoko

A może ktoś inny je potrzebuje ?

szymek1967 - 2013-06-04, 21:05

Endi napisał/a:
Może wybierasz się w tym kierunku, Marianie ????

A może ktoś inny


w tym kierunku jechac to dzisiaj samobojstwo :diabelski_usmiech
ps.

rewolucja panie,rewolucja :-/

OMEGA - 2013-06-04, 21:08

Endi napisał/a:
Może wybierasz się w tym kierunku, Marianie ????


w tym roku tam nie jadę , ale napewno ktoś chętny się znajdzie , jest to fajny materiał informacyjny ale dla kogoś co zna język Goethego.

Endi - 2013-06-04, 21:38

OMEGA napisał/a:
..fajny materiał informacyjny ale dla kogoś co zna język Goethego...


No nie no ...kierunek i informacje o najciekawszych miejscowściach czy innych atrakcjach turystycznych są podane oczywiście po niemiecku. I w ślad za nimi, wystarczy odnależć te same informacje w necie w naszym języku...

...wiem Marianku wiem :) , że dla Ciebie to oczywiste i po prostu, przekomarzasz się tylko ze mną.

Nie przeszkadza mnie to ;) . Wiesz że Cię lubię :spoko

darek - 2013-06-04, 23:13

Rozpocząłem ten temat ............................, czy faktycznie te protesty można traktować jak rewolucję ? , na razie podtrzymuję plan wyjazdu do Turcji, ale powiem szczerze wolałbym jechać konwojem niż solo, może jednak ktoś da się skusić..................
Camper Diem - 2013-06-05, 06:41

darek, rewolucji z tego nie będzie, ale w epicentrum lepiej się nie pchaj ;) :spoko
LANDEK - 2013-06-07, 14:51

Też czekam na rozwój sytuacji.
Jako opcja - kierunek Kreta.

Camper Diem - 2013-06-07, 15:03

LANDEK napisał/a:
Jako opcja - kierunek Kreta.

jeśli pojedziesz na Kretę liczę na jakieś uwagi i wskazówki- rodzina na przyszły rok chciałaby m.in Kretę.

boję się jednak, ze swoim autem nie wjadę tam gdzie Twój Patrol :?

szymek1967 - 2013-06-07, 15:23

Camper Diem napisał/a:
darek, rewolucji z tego nie będzie


myslisz ? :roll:

LANDEK - 2013-06-09, 23:36

U mnie rodzinka nastawiona na Turcję - trzeba czekać i obserwować...
Przy wyjeździe na Kretę dochodzą koszty promu około 400 EURO, no i w Grecji już byliśmy...

szymek1967 - 2013-06-11, 09:23

LANDEK napisał/a:
U mnie rodzinka nastawiona na Turcję


chyba czas zweryfikować plany
w turcji wrze , rewolucja i powstanie narodowe całkiem realne zeby nie powiedzieć iż przesądzone

ps.

a co dalej się wydarzy ( ? ) Bóg jeden wie ...

pagand - 2013-06-11, 10:37

A ja się tak głupio zapytam... czemu piszecie o planowanym urlopie w dziale "Podróże", "Zagraniczne", "Turcja"? Tu z tego co się orientuję powinny być relacje z podróży, a nie zaśmiecanie działu dywagacjami czy warto, czy nie warto jechać do Turcji.

Na to miejsce jest w dziale "Plany wypraw i spotkań, zaproszenia na imprezy" - skoro dyskutujecie o planowanej wyprawie.

majmarek - 2013-06-11, 12:25

no właśnie ? w jakimś dowcipie to sie nazywa "przejęzyczenie"
szymek1967 - 2013-06-16, 09:55

darek napisał/a:
czy faktycznie te protesty można traktować jak rewolucję ?


na to wygląda :-/
ps.
dziesiejsza noc była najciezsza od poczatku protestów,
leja się regularnie juz nawet w miejscowosciach turystycznych ,
do akcji wkroczyło wojsko :-/
obawiam sie ze turcje trzeba wpisać na listę rezerwową :oops:

darek - 2013-06-16, 11:43

szymek1967 napisał/a:
darek napisał/a:
czy faktycznie te protesty można traktować jak rewolucję ?


na to wygląda :-/
ps.
dziesiejsza noc była najciezsza od poczatku protestów,
leja się regularnie juz nawet w miejscowosciach turystycznych ,
do akcji wkroczyło wojsko :-/
obawiam sie ze turcje trzeba wpisać na listę rezerwową :oops:


Szymek , skąd masz takie wiadomości, i czy jesteś pewien że są wiarygodne ?
Dla mnie to istotne, bo Turcja jest ważnym punktem programu :)

szymek1967 - 2013-06-16, 13:36

darek napisał/a:
Szymek , skąd masz takie wiadomości,


z poczty pantoflowej :mrgreen:
ps.

czekać na rozwoj wydarzen ,
rewolucje maja to do siebie ze sie kiedyś konczą
albo wojna albo pokojem ,o !
:diabelski_usmiech

dzis mam wiesci ze premier turcji zapowiedział bezwzględne rozprawienie sie z demonstrantami ,wyprowadził na ulice oddziały uzbrojonej policji,sa nawet pierwsze ofiary :-/

Camper Diem - 2013-06-16, 13:37

w Turcji jest gorzej niż myślałem, ale póki co nie czytałem nigdzie o zamieszkach poza Stambułem i Ankarą :roll: brutalność policji w Stambule nie oznacza jeszcze niepokojów społecznych w całej Turcji :?:
szymek1967 - 2013-06-16, 13:42

i nie przeczytasz ,bo media w naszym kraju dziwnym trafem milczą na temat turcji i wybiórczo podaja informacje

własnie sie dowiedziałem ze wstrzymano rejsy przez cieśninę bosfor i beda pacyfikować demonstrantów :-/

jesli do protestów włączą sie kurdowie bedzie piekło :diabelski_usmiech

ps.

swiatowe agencje podaja ze zamieszki a wrecz regularna walka z siłami rządowymi trwa w całej turcji :?

darek - 2013-06-16, 15:49

szymek1967 napisał/a:
darek napisał/a:
Szymek , skąd masz takie wiadomości,


z poczty pantoflowej :mrgreen:
ps.

czekać na rozwoj wydarzen ,
rewolucje maja to do siebie ze sie kiedyś konczą
albo wojna albo pokojem ,o !
:diabelski_usmiech

dzis mam wiesci ze premier turcji zapowiedział bezwzględne rozprawienie sie z demonstrantami ,wyprowadził na ulice oddziały uzbrojonej policji,sa nawet pierwsze ofiary :-/


ale że co . że masz kogoś tam na miejscu , jakiegoś znajomego ?

brams - 2013-06-18, 13:49

UWAGA: przepraszam z góry założyciela tematu, ale nie mogłem się pohamować :szeroki_usmiech

Hallo, hallo tu Turcja, tu Turcja.

Już pierwszego dnia zaatakowali mnie ostrym słońcem podpalając goły brzuch, stąd 2 dni próbowałem spać jedynie bokami.

Teraz do Was nadaję z ukrycia siedząc na liściu palmy i popijam piwo drżącą ze strachu łapką, a Turcy i

Kurdowie podejrzanie uśmiechają się podczas kazdego z 5 posiłków, 6 piw i 5 drinków...e...

...muszę kończyć ...idą po mnie.....

wciągają mnie do wody

...bul
...bul
...bul

ale jeszcze Polska!

teraz nadaję z dna basenu, mam coraz słabszy zasięg.

Ramion.

to chyba koniec.................tu też mnie znaleźli.

Wyciągają mnie z wody .....koledzy........ na piwo.

ps - Mustafa pozdrawia speca religijno-wojennego, paliwowego, żywnościowego i mówi, że stare tureckie przysłowie mówi:

Gówno jesz, gówno wiesz! :spoko

szymek1967 - 2013-06-18, 14:13

Masowe aresztowania w Turcji
Tagi: zamieszki, Bliski Wschód, Stambuł, Wiadomości, Turcja, aresztowanie
Redakcja internetowa 18.06.2013, 14:21

Foto: Głos Rosji

Pracownicy zarządów bezpieczeństwa w Stambule, Ankarze i Eskişehirze przeprowadzili dzi siaj rano naloty na miejsca zameldowania osób, oskarżanych o prowokowanie zamieszek między demonstrantami a policją. Ponad 100 osób zostało aresztowanych.

Aresztowania przeprowadzono głównie Stambule, gdzie trwają najbardziej masowe wystąpienia antyrządowe. Poinformowano, że zatrzymanym skonfiskowano co najmniej trzy jednostki broni palnej i dużą ilość materiałów łatwopalnych i butelek z koktajlem Mołotowa.

Pitt_M - 2013-06-25, 22:10

Zamieszki zamieszkami a my jedziemy do Turcji w połowie sierpnia - w planie okolice Bodrum ( cel : Gumusluk ) :diabelski_usmiech
DreamsOnWheels - 2013-06-26, 12:55

My startujemy 23. sierpnia... NO RISK, NO FUN
Endi - 2013-06-26, 18:45

Już nóżkami przebieramy. Wyjazd w tę niedzielę, 30-go :ok

Jeśli ma ktoś ochotę, zapraszam a może .... gdzieś po drodze :) , tel. w awatarku :spoko

darek - 2013-06-26, 19:39

Endi, jaka traske planujesz ?, kto wie może będzie nam dane sie zjechać gdzieś na kawę ?
Endi - 2013-06-26, 21:34

Pisałem o tym na drugiej stronie;


...darek my zaczynamy objazd od Edrine - Galipoli - Canakkale - Bergama - Edremit - Izmir i tak dalej, wzdłuż wybrzeża do Antalyi. Powrót przez Kapadocję do Istambułu...

Temperatury są niezmiernie wysokie aby być jak najbliżej wody, jedziemy wzdłuż wybrzeża. Poza tym jadąc prawym pasem na południe, małżonka ma lepsze warunki do obserwacji a i w każdej chwili, można skręcić w jaką kolwiek zatoczkę.

LANDEK - 2013-06-28, 18:50

A nie jedzie ktoś pod koniec lipca - w dwa samochody byłoby raźniej :wyszczerzony:
LANDEK - 2013-07-12, 22:23

I jak tam, pojechał ktoś do Turcji ?
Endi - 2013-07-14, 13:14

LANDEK napisał/a:
I jak tam, pojechał ktoś do Turcji ?


Jedziemy zgodnie z wyżej podanym planem. 13-sty dzień podróży. Wczoraj cały dzień w przepięknym Pamukkale. Dzisiaj po ciężkiej nocy, dotarliśmy do Marmaris. Kamping, który mięliśmy w planie już nie istnieje !!! Przy odrobinie szczęścia znalazłem prywatny parkingu w centrum z wodą, prądem, WiFi za 10 Eu. Kamperów po drodze, znikoma ilość.
No bo kto tam do Turcji jedzie w takie upały..... :szeroki_usmiech ??
Pozdrawiam serdecznie. :spoko

MILUŚ - 2013-07-14, 14:27

W czasie naszego tegorocznego objazdu Bałkanów w drodze do Turcji dowiedzieliśmy się o konieczności posiadania w Turcji wiz . :gwm Z tego powodu nie zawitaliśmy tam . :( Ile w tym prawdy ? :-P
:spoko

Endi - 2013-07-14, 14:42

Miluś wiza to pikuś :) . Kupujemy na granicy. Kosztuje 15 Eu lub 10 dolarów. Czas pobytu 90 dni. Jeszcze niedawno, sprzedawali tylko na m-c. Oczywiście musimy mieć paszporty w który wpisują również campera jak i skuter np.

Ale z tego wszystkiego najważniejsza jest klimatyzacja, bez tego raczej o tej porze roku lepiej tu nie przyjezdżać ;)

piotr1 - 2013-07-14, 14:54

Życzymy bezpiecznej podróży :spoko
MILUŚ - 2013-07-14, 15:39

Endi napisał/a:
...............

Ale z tego wszystkiego najważniejsza jest klimatyzacja, bez tego raczej o tej porze roku lepiej tu nie przyjezdżać ;)


Wiem cuś o tym...........Bułgaria i Grecja dała nam popalić :chytry

LANDEK - 2013-07-16, 22:36

A jak z bezpieczeństwem, są jakieś ślady po demonstracjach?
I jeśli można to trochę więcej szczegółów bo pewnikiem z dniem 2 sierpnia startujemy.

Endi - 2013-07-17, 10:53

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo ? W Isambule jeszcze nie byliśmy i nie wiem co tam się dzieje. A tak naprawdę to mnie to nie interesuje, polityka wszędzie jest taka sama.
Przejechaliśmy zachodnie wybrzeże od Canakkale aż do Fethye gdzie właśnie stoimy. Na początku miałem pewne obawy. W Edirne na zapyziałym kampingu, prowadzonym przez Niemkę, w nocy - pies, skundlony owczarek jakiś ;) ukradł, mojej Ewuni, jednego klapka :gwm W Canakkale po zejściu z promu, wymięliśmy w kantorze pierwsze 100 Eu na TL. Okazało się dopiero w Pergamonie, że jedne z 50 TL było fałszywe :gwm . W Kusadasi / naprawdę piękne miejsce / na ulicy o 12-tej w południe temperatura 33*C a na jezdni. ni z gruszki ni z pietruszki, mała kałuża wody !!!! Jechałem z moim Piotrusiem skuterem. Nagle "myk" na tej plamie i leżymy na boku :gwm Piotuś na szczęście małe zadrapania ale ja jeszcze trochę pocierpię.

Tak było na początku ale teraz, po dwóch tygodniach pobytu twierdzę, że Turcja jest cudna. Ludzie są niezwykle serdeczni i przyjażni. Pozdrawiają na każdym kroku. Zaciekawieni turystyka kamperową, patrzą na kampera i mówią, że to jest właśnie ich marzenie. Chcą również poczuć się wolni. Wszyscy pracują i gonią za pieniądzem, takie czasy ale tu nikt nie myśli o jakiś wojenkach. Mają w dopie brudną politykę.
Trzeba pilniejszą uwagę zwracać na naganiaczy i o wszystko targować się i jeszcze raz targować.
Jestem oszołomiony drogami. Drogie paliwo to fakt ale jak na razie, wielokilometrowe, nowe, czteropasmówki, bez opłat. Nie mówię o autostradach. Tymi jeszcze nie jechaliśmy. Turcja to potężny Kraj i olbrzymi potencjał. Nie staliśmy na dziko ale jestem coraz bardziej przekonany o tym , że - Turcja jest naprawdę bezpieczna i pomimo upału, jest naprawdę super.
Jak pisałem stoimy w Fethye. Na pustym kampingu. Przepiękne miejsce nad zatoką pod wysokimi piniami. 10 Eu doba z pełnym węzłem sanitarnym / no może nie do końca / :ok Dzisiaj leżymy i pełna laba. Na razie tyle :)
Ale już wkrótce, jedziemy do / eMKi - owego / ;) Wąwozu Saklikent i dalej na południe.
Pozdrawiamy serdecznie :spoko

Wiktor - 2013-07-17, 17:58

Endi,
A mógłbyś podać namiary na miejsca Waszych postojów ? Do Turcji powinniśmy wjechać w połowie sierpnia.
Dzx
v

Endi - 2013-07-17, 22:35

Wiktor napisał/a:
A mógłbyś podać namiary na miejsca Waszych postojów ?...


Wiktor zrób sobie plan podróży. Sądzę, że jednak masz jakiś. Nie musi być aż tak szczegółowy. Dobrze jest jednak wiedzieć ile macie czasu i w jakim tempie spędzić wakacje. No i co chcecie zobaczyć.
Nie wiem czy interesuje Was np. … no ale dobra masz kilka miejsce w których stacjonowaliśmy i traktowane jako miejsca wypadów.

- Kusadasi N 37*52’5.0’’ / E 27*15’51’’

- Pamukkale N 37*55’3.7’’ / E 29*7’19.3’’

- Marmaris N 36*50’51’’ / E 28*15’30’’ interesował mnie tylko dlatego, że chciałem przedostać się na Rodos. Prom samochodowy kursuje jednak tylko raz w tygodniu i w sumie za wysoki koszt przeprawy. W zamian, zrobiliśmy wspaniałą morską, wycieczkę do delty rzeki Dalyan. Cały dzień / dwa + jeden / z obiadem 74 TL / tylko/ :)

- Fethiye N 36*37’54.8’’ / E 29*5’29.4’’

Szczęśliwej podróży :spoko

Wiktor - 2013-07-17, 23:10

Dzięki !!! Rozstrzał propozycji duży ale jeszcze nie w tym roku - niech dzieciaki podrosną :wyszczerzony:
Plan przejazdu mamy jak na razie tylko do 15-08 do Burgas - stąd planujemy przemieścić się do zachodniej Turcji. Tutaj odpoczynek i stacjonarne rozrywki max w paru miejscach, tak aby zdążyć wrócić do domu na 1-09....
Poszukujemy 3-4 miejsc godnych polecenia (obiecałem dzieciakom bardziej stacjonarne wakacje w tym roku).
pozdv :spoko
v

Endi - 2013-07-21, 23:26

No niestety, stąd se ne da ;) tak łatwo wyjechać :szeroki_usmiech Z Fethiye przebukowaliśmy do Oludeniz jakieś 15 km i stoimy dalej. To jakiś Raj na ziemi jest. Plaża jak na Karaibach - jakaś taka piękna :)

Kto jeszcze się nie zdecydował ?? ;) to nech se popatrzy :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2013-07-23, 15:16

Quldeniz to najpiekniejsza plaza w Turcji,tak pokazują foldery.Ale tak jest na twoich zdjęciach,ale cos jest z dojazdem :?: napisz tez koordynaty.Jezeli dogadujesz się z ludzmi to zapytaj jak jest w zimie :?: Barbara muzyk
Endi - 2013-07-24, 21:04

Zbigniew Muzyk napisał/a:
...Quldeniz to najpiekniejsza plaza w Turcji,tak pokazują foldery.Ale tak jest na twoich zdjęciach...


Oludeniz - to miasteczko, przepięknie położone w malowniczej zatoce, otoczonej z trzech stron wysokimi górami. Oludeniz to także słynne na cały świat centrum paralotniowe. Wspaniałe warunki naturalne, klimat, przepiękne widoki oraz wysokie góry. Największą z nich jest Babadag (1950 m n.p.m.). Jest to jeden z najlepszych na świecie rejonów do uprawiania paralotniarstwa. I tu taj muszę pochwalić mojego Piotrusia. Zapragnął, przelotu paralotnią - pierwszy raz w życiu. Okazał się odważnym chłopcem i jestem z niego dumny. Miał w tym roku szkolnym, największą średnią w klasie i zasłużył na tę przygodę.

Endi - 2013-07-24, 21:09

Ja się trochę bałem :oops: i ....nie poleciałem z nimi :roll:
Endi - 2013-07-24, 22:24

Zbigniew Muzyk napisał/a:
Quldeniz to najpiekniejsza plaza w Turcji ... ale cos jest z dojazdem :?: napisz tez koordynaty


Dojazd jest całkiem po prostu tzn. bez problemów. Drogi, już wcześniej pisałem - super !! Oczywiście mówię o głównych szlakach kom. Z K-gu do Fethyie...3 700 km

W Oludeniz - kamping ‘’SUGER BEACH’’ przy plaży tzw. Martwego Morza / fot.1e.JPG/
GPS - N 36*33’10.6’’ / E 29*6’54.5’’



Zbigniew Muzyk napisał/a:
Jezeli dogadujesz się z ludzmi to zapytaj jak jest w zimie :?: Barbara muzyk


Oj Basiu, Basiu na razie nie pytam Turków jak tu jest zimą. Wystarczy mi, jak u nich jest – latem.
:szeroki_usmiech
Ale ja już wiem,
:) zimę zdecydowanie chciałbym spędzić w Turcji , nie na Krecie :bigok

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2013-07-24, 22:31

A ja już kupiłam mape Krety :?: ,no to wszystko mam po drodze ale musze pomyslec o paszportach :!: A ta jazda motorowka to nastepna atrakcja :?: Barbara
Endi - 2013-07-25, 22:42

Zbigniew Muzyk napisał/a:
... A ta jazda motorowka to nastepna atrakcja Barbara


Tak Basiu dla mnie to ogromna atrakcja. Kocham tak zwyczajnie - wodę. I to słońce i ten powiew wiatru...Szkoda, że tego nie doznałaś ale może kiedyś ... ja Cię przewiozę :spoko

A mapę Krety zachowaj i jedżcie do Turcji - przezimować. Szczerze radzę :spoko

Mania - 2013-07-26, 11:00

Andrzejku a co z twoim lataniem na tej poszewce,pewnie się bałeś. :spoko
Endi - 2013-07-26, 19:04

Mania napisał/a:
Andrzejku a co z twoim lataniem na tej poszewce,pewnie się bałeś. :spoko


Tak Darku już przyznałem się do tego... :mrgreen:


Endi napisał/a:

Ja się trochę bałem :oops: i ....nie poleciałem z nimi :roll:


U mnie już tak jest. Jak nie trzymam sterów w ręku, to mi jakoś niewygodnie :roll: pocę się i ciasno się robi :oops:

Podobnie jak lecieliśmy razem do Pekinu :szeroki_usmiech też mi jakoś... "ciasno" :haha: :haha: było :spoko

Endi - 2013-08-08, 20:55

Zakończyliśmy podróż po Turcji. Ostatnim etapem było zwiedzanie Istambułu. Staliśmy między Erdekiem a Bandirmą i z tamtąd popłynęliśmy promem na dwa dni do Stanbułu. Wspaniałe, kultowe zabytki kultury osmańskiej budziły w nas podziw, natomiast samo miasto nieciekawe.

Wakacji jeszcze trochę pozostało i decydujemy "skoczyć" na kilka dni do Grecji.

Pozdrawiamy :spoko

Basiu :bukiet: proszę jeszcze o cierpliwość. Odpiszę :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2013-08-08, 21:29

Pozdrawiam również w upalny wieczor,Barbara

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group