Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Włochy - Italia skuterem , czyli tam gdzie nie dojedzie kamper.

Andrzej 73 - 2023-06-23, 09:20
Temat postu: Italia skuterem , czyli tam gdzie nie dojedzie kamper.
Witajcie,
na wstępie zaznaczę że w naszej relacji nie znajdziecie zabytków , kościołów czy innych starych kamieni , to relacja z miejsc i widoków przyrodniczych , bo o takie obrazki nam chodzi.
Zaczynamy od Monte Argentario , wyspy połączonej z lądem trzema mierzejami.
Zatrzymujemy sie na Parco Sosta Lanini i z tego miejsca zaczynamy wycieczkę skuterem po wyspie.

Andrzej 73 - 2023-06-23, 09:40

Plan jest taki aby objechać wyspę wokół , to raptem 38 km. skuterem teoretycznie w niecałą godzinę. Pierwszym miejscem do którego jedziemy jest Porto Santo Stefano. Około 7 km od naszego miejsca wypadkowego.
szkl - 2023-06-23, 09:46

miłego wczasowania. Ja dziś ze Świnoujścia swoim nmax-em do Niemiec na spacerek wzdłuż wybrzeża jadę z małżonką
Andrzej 73 - 2023-06-23, 10:15

Dla lepszego zobrazowania naszej trasy załączam mapkę wyspy.
Andrzej 73 - 2023-06-23, 13:09

Po wypitym Aperolku jedziemy dalej.
Po drodze zatrzymując sie i podziwiając widoki. Droga górzysta , wąska i kreta czyli teoretycznie nie dla kampera. Po drodze nie widziałem nikogo aby sie tam zapuszczał kamperem.

LukF - 2023-06-23, 13:46

Andrzej 73,
Andrzej, nareszcie relacja :hello

Należy się :pifko

Andrzej 73 - 2023-06-23, 14:22

Dziękuję , Robert/ Komplecik LukF, za browarka. Jesteśmy teraz w drodze do Pompejów, obecnie na obrzeżach Rzymu temperatura 38 stopni , ciężko cokolwiek zwiedzać. Pomimo wszystko będziemy musieli coś zaliczyć. :spoko
rakro1 - 2023-06-23, 15:58

Andrzejku brawo :pifko :brawo: :młot
Pięknie to robisz !!!

Komplecik - 2023-06-23, 17:17

Andrzej 73 napisał/a:
Jesteśmy teraz w drodze do Pompejów, obecnie na obrzeżach Rzymu temperatura 38 stopni , ciężko cokolwiek zwiedzać. Pomimo wszystko będziemy musieli coś zaliczyć. :spoko

Błagam cię nie narzuć sobie zbyt ambitnego planu, już mi się podoba spokojnie w około kominka aperollo pizza laicik, pamiętaj nie pojechałeś do roboty a po wypoczynek Ty możesz ale nie musisz :szeroki_usmiech
:spoko

Andrzej 73 - 2023-06-23, 20:54

Robert , dziś myślałem że głowa mi sie ukręci. Mówią że u nas kierowcy nie mają kultury jazdy , to co powiedzieli by ci narzekacze na to co dziś widziałem? Jadą na oślep jak zombi nie patrzą nic a nic na innych , aby do przodu. Wiem dzisiaj piątek i w ogóle każdy z roboty chce jak najszybciej być w domu , ale na litość boską nie za wszelką cenę. :spoko
Skorpion - 2023-06-23, 21:10
Temat postu: Piwko
:pifko :pifko :pifko :pifko :pifko :pifko Andrzejku :pifko :pifko :pifko :pifko :pifko
Komplecik - 2023-06-23, 22:00

Andrzej 73 napisał/a:
Robert , dziś myślałem że głowa mi sie ukręci. Mówią że u nas kierowcy nie mają kultury jazdy , to co powiedzieli by ci narzekacze na to co dziś widziałem? Jadą na oślep jak zombi nie patrzą nic a nic na innych , aby do przodu. Wiem dzisiaj piątek i w ogóle każdy z roboty chce jak najszybciej być w domu , ale na litość boską nie za wszelką cenę. :spoko

Gdzie się spieszysz gdzie, w takie dni to się książki czyta i pisze bzdury na forum, ale fakt skutery mają ciężko mało gramotne spychają na pobocza bez pardonu :-/
:spoko

Andrzej 73 - 2023-06-23, 22:24

Jedziemy dalej więc , robimy fotki i zachwycamy sie urokami wyspy.
Andrzej 73 - 2023-06-23, 22:43

Droga robi sie coraz węższa a nawierzchnia ? Właściwie jej brak... :shock:
Byliśmy na to przygotowani , bo właściciel Parco Lanini nas o tym uprzedził . Mówił że jakieś 3 km będzie droga szutrowa , jak sie później okazało było 5-6 km i nie szutru tylko wertepów o piaszczysto kamienistej nawierzchni. Tu bardziej nadawałby sie krosowy motocykl a nie skuter.
Po zakończeniu tego "testowego" odcinka postanawiamy sie zatrzymać i odpocząć. Schodzimy na plażę Lacqua Dolce uformowanymi schodami z balikow i kamieni.

Andrzej 73 - 2023-06-24, 09:57

Ruszamy , przed nami miejscowość Porto Ercole.
Podobno ta miejscowość upodobali sobie milionerzy jednak nas nie zachwyca.

Andrzej 73 - 2023-06-24, 10:01

Dziękuję za piwka ,, wieczorem postaram sie zakończyć wątek wyspy. A teraz nowe wyzwania dla skutera , czas ruszać. :spoko
LukF - 2023-06-24, 11:14

Andrzej 73,
Czytamy więc nie przestawaj pisać :hello

Komplecik - 2023-06-24, 14:53

LukF napisał/a:
Andrzej 73,
Czytamy więc nie przestawaj pisać :hello

Andrzej mnie denerwuje udaje że nie bo nie a tak pięknie opisuje, prawda? :mrgreen:

:spoko

Andrzej 73 - 2023-06-24, 22:25

Powoli kończy sie wycieczka po wyspie. Wpadamy jeszcze do miejscowość Orbetello licząc że znajdziemy tam coś fajnego , ale poza wąską mierzeja prowadzącą z wyspy do miasta praktycznie niema tam nic na co możemy oko zawiesić.
Andrzej 73 - 2023-06-24, 22:33

Wracamy do punktu startowego aby odetchnąć po całym dniu zwiedzania.
Trudy całodziennej podróży skuterem dają sie odczuć więc Aperol jak najbardziej wskazany. :ok
Skuter zakurzony jak po wycieczce w cementowni. :haha:

Dzień kończymy kolacja w Porto Santo Stefano.

Andrzej 73 - 2023-06-25, 20:48

Zmieniamy miejscówkę , zatrzymujemy sie na kempingu na obrzeżach Rzymu , a konkretnie na kempingu Fabulous. To jest postój typowo rekreacyjny więc nie ma co sie rozpisywać. Podkreślić warto , że to kemping z sieci human. Jest to sieć kempingów / wiosek wakacyjnych które mają naprawdę bardzo dobry standard. To był nasz trzeci kemping z ich sieci.

Po krótkim pobycie jedziemy dalej w kierunku wybrzeża Amalfi.

Socale - 2023-06-25, 21:16

Łał poszło, mam kawałek internetu i post się pojawił.
Andrzej, te widoki z góry są dla mnie jak dejavu, tyle że z CRO, zdobywam je z ogromnym wysiłkiem rowerem im bardziej zalany promieniami i potem tym jestem szczęśliwszy. Fan z widoków porównywalny a zimne piwo po powrocie to antidotum na zmęczenie.
Schłodź sobie i zobacz jak fajnie robi:
(Pozdrawiamy, też z wyspy)

Andrzej 73 - 2023-06-27, 16:37

Jedziemy dalej z relacja.
Opuszczamy Rzym i kierujemy sie dalej na południe.
Zatrzymujemy sie na kempingu Zeus w Pompejach tuż obok starożytnego miasta. Pomimo bliskości atrakcji turystycznej wybieramy w pierwszej kolejności wycieczkę na wybrzeże Amalfi. Jest to region który jest trudno dostępny w podróżach samym kamperem. Droga wąska , górzysta z ostrymi zakrętami. Tutaj skuter jest zbawieniem w odkrywaniu tego kawałka Włoch.
Pierwszym punktem wycieczki jest miejscowość Sorrento - kraina cytryny.

Komplecik - 2023-06-27, 22:08

Andrzej, Andrzej! robisz smaka Limoncello :wyszczerzony:
:spoko

Andrzej 73 - 2023-06-27, 23:11

A propos Limoncello , tylko w Sorrento i na Capri jest robione z cytryn , reszta z koncentratu.
Sorbet też był pyszny. :szeroki_usmiech

LukF - 2023-06-28, 07:39

Andrzej 73,
Świetne zdjęcia, świetne miejsce. Pisz gdzie to dokładnie jest? Pozdrawiam :spoko

Andrzej 73 - 2023-06-28, 08:53

Cytat:
Pisz gdzie to dokładnie jest?

Koordynatów nie zapisywałem. Droga do Sorrento z Pompejów. Trzymamy sie jak najbliżej linii brzegowej. Ciężko wszystko fotografować , bo miejsc jest tak dużo że dnia by brakowało.
Jedziemy na Sycylię i dojechać nie możemy , bo wszędzie jest pięknie.
Obecnie stacjonujemy na wybrzeżu Calabri ok. 70 km do Mesyny.
Tutaj mamy do zwiedzenia półwysep , dzisiaj wycieczka. :spoko
Jak siły pozwolą wrzucę trochę fotek z Positano. Wczoraj sie wszystkie foty nie załadowały , ale do tego już nie będę wracał. Może zrobię to już w domu.

LukF - 2023-06-28, 10:54

Andrzej 73,
Andrzej, dawaj foty już bo Ty w domu meble robisz a nie relacje :hello

Komplecik - 2023-06-28, 14:42

LukF napisał/a:
Andrzej 73,
Andrzej, dawaj foty już bo Ty w domu meble robisz a nie relacje :hello

Łukasz wyrwałeś mi to z ust, Andrzej Andrzej w domu będziesz wchodził na forum i chronologicznie wspominał fotografowane krajobrazy, Andrzej już miałem powiedzieć Wąski z Kilera :haha: dawaj mnie tu od razu bo my potrzebujemy :szeroki_usmiech
Myślę jak by Ci tu piwo postawić ino się jestrze rozmyślom. :-P
:spoko

LukF - 2023-06-28, 14:45

Komplecik napisał/a:
dawaj mnie tu od razu bo my potrzebujemy :szeroki_usmiech
:spoko


Właśnie :mrgreen:

Komplecik - 2023-06-28, 14:49

LukF napisał/a:
Komplecik napisał/a:
:szeroki_usmiech
:spoko


:mrgreen:

Powiem Ci Łukasz ruszam za chwilę w opisywane przez Ciebie strony, mam już tych Włoch po dziury w nosie no chyba że Andrzej coś napisze :ok
:mrgreen:

LukF - 2023-06-28, 15:36

Komplecik napisał/a:

Powiem Ci Łukasz ruszam za chwilę w opisywane przez Ciebie strony, mam już tych Włoch po dziury w nosie no chyba że Andrzej coś napisze :ok
:mrgreen:


Robert, rozumiem Cię doskonale. Też w następnym tygodniu ruszam w moje strony :bigok

Andrzej 73 - 2023-06-28, 21:35

Zrobiliście sie nerwowi Koledzy , dajcie odetchnąć. Ledwo co wróciliśmy z wycieczki.
Foty będą , ale jak osiadziemy na Sycylii. W dzień mieliśmy dzisiaj 33 stopnie a słońce dosłownie pali ciało. Zmęczeni jesteśmy wycieczkami jak byśmy chodzili na nogach. :haha:
Dzisiaj znów zrobione blisko sto kilometrów więc mamy prawo być zmęczeni.
:spoko

Andrzej 73 - 2023-07-01, 14:57

Opuszczamy Sorrento i jedziemy do Positano.
To ta miejscowość jest najbardziej znana na półwyspie Amalskim.
To tu bywalcami są ludzie najbardziej znani na świecie. My też mieliśmy to szczęście i jedna taką osobę widzieliśmy.
Jednak uważamy że nie znane persony warto tam podziwiać, ale warty zobaczenia jest to miejsce.

Andrzej 73 - 2023-07-01, 15:00

Dalsze foty...
LukF - 2023-07-01, 15:30

Andrzej 73,
Pikne :bukiet:

adam2 - 2023-07-02, 01:04

Można by powiedzieć nawet rychtig fajne
Andrzej 73 - 2023-07-02, 09:30

Do Positano kamperem nie wjedziemy, a tym bardziej nie zaparkujemy na ulicy. Tutaj na parkowanie trzeba mieć specjalnie pozwolenie.
Są parkingi , jednak wyłącznie dla osobówek i skuterów. A dla śmiałków którzy chcą spróbować mimo wszystko zatrzymać sie na ulicy bez pozwolenia , dodam że policja sumiennie nakłada mandaty. Sam o mały włos takiego nie dostałem. Skutera finalnie zaparkowałem na parkingu 4 Euro za godzinę.

andrzej627 - 2023-07-02, 09:44

"U" na ekranie to nawigacja?
Andrzej 73 - 2023-07-02, 10:30

Uchwyt na telefon , ale jak robię fotki wyciągam go. To U , to pewnie chodzi o ładowanie :szeroki_usmiech
Za kilka chwil znów wycieczka więc uchwyt będzie uzupełniony w telefon , bo używam google maps.
Skuterem zrobiłem już 500 km. Sam nie wierzę że tyle przejechaliśmy.
:spoko

Endi - 2023-07-02, 11:03

Myśmy przeszli na elektro-rowery. Dużo bardziej mobilne. Po wywrotce w Turcji skuter przestał mi pasić. :szeroki_usmiech

Andrzejku, ale to u mnie tylko tak jest :spoko

Andrzej 73 - 2023-07-02, 11:18

Dzięki za piwka :spoko
Andrzej 73 - 2023-07-02, 11:39

Endi napisał/a:
Myśmy przeszli na elektw ro-rowery. Dużo bardziej mobilne. Po wywrotce w Turcji skuter przestał mi pasić. :szeroki_usmiech

Andrzejku, ale to u mnie tylko tak jest :spoko


W swoim życiu zaliczyłem mnóstwo wywrotek . Nic strasznego. Jeżdżę na jednośladach od ósmego roku życia. Jako dziecko lepiej jeździłem na motorze niż na rowerze :haha: zawsze lubiłem adrenalinę związana z jazdą na motorach , także taki skuterek to zabawka.
:spoko

Komplecik - 2023-07-02, 16:04

Andrzejku powiem Ci tak strzeże ale strzeże, wiesz szczerze szczerze , nie no prawdę mówiąc zimno tam macie widzę :szeroki_usmiech
LukF - 2023-07-02, 17:23

Komplecik napisał/a:
Andrzejku powiem Ci tak strzeże ale strzeże, wiesz szczerze szczerze , nie no prawdę mówiąc zimno tam macie widzę :szeroki_usmiech



Jak to Włochy latem :haha:

Andrzej 73 - 2023-07-02, 17:48

Chłód , głód i mizeria , marzniemy i biedujemy. Będzie trzeba wracać do domu. :haha:
LukF - 2023-07-02, 22:39

Andrzej 73 napisał/a:
Chłód , głód i mizeria , marzniemy i biedujemy. Będzie trzeba wracać do domu. :haha:


Jak ja lubię te Wasze komentarze :haha:

Komplecik - 2023-07-03, 07:27

LukF napisał/a:
Andrzej 73 napisał/a:
Chłód , głód i mizeria , marzniemy i biedujemy. Będzie trzeba wracać do domu. :haha:


Jak ja lubię te Wasze komentarze :haha:

Trzeba jakoś brać to życie mniej poważnie tu jest forum uśmiech odskocznia od poważnej codziennosci :szeroki_usmiech prawda Andrzejku? :ok

:spoko

Andrzej 73 - 2023-07-03, 20:59

Relacja trochę sie opóźnia, ale postaram sie jutro nadrobić.
Obecnie jesteśmy w San Vito Lo Capo.
Stoimy za free na parkingu z widokiem na morze i górę. :spoko
38.170354N, 12.742736E

Andrzej 73 - 2023-07-05, 10:13

Wracamy do relacji.
Do zwiedzenia pozostały Pompeje , które mamy tuż obok kempingu.
Kupujemy bilety 19 Euro za sztukę i ruszamy w ruiny starożytnego miasta.
W punkcie informacyjnym pobieramy mapki z planem zabytkow co ułatwi nam poruszanie sie po zabytkowych obiektach.

Andrzej 73 - 2023-07-05, 10:19

Wiem , wiem miało nie być kamieni , ale trochę niestety będzie. ;)
Andrzej 73 - 2023-07-05, 11:12

Z przydatnych informacji podam , że chleba w obrębie kempingu nie kupicie.
Wszystko zorganizowane pod hordy turystów , kanapki po 5 - 8 Euro , pamiątki i napoje. Sprzedawane na ulicznych straganach..

Andrzej 73 - 2023-07-05, 11:19

Na zwiedzanie proponuje sie przygotować. Zabrać prowiant i wodę , najlepiej w jakimś pojemniku izotermicznym. Latem temperatury powyżej 30 stopni , a nagrzane kamienie i mury oddają temperaturę jak pięć kaflowy :haha:
Andrzej 73 - 2023-07-05, 11:25

Oczywiście to tylko garstka fotek która wykonaliśmy. Mamy ich z pół tysiąca więc to tylko namiastka.
A jeszcze jedna ważna informacja. Kemping jest połączony z parkingiem w związku z tym pamiętajcie o zabezpieczeniu kampera i schowaniu krzeseł , stolika i co tam macie kiedy Was w nie będzie przy kamperze. :spoko

Andrzej 73 - 2023-07-05, 13:31

Taka ciekawostka , a zarazem zagadka. Co w Pompejach ma największą oglądalność i są do tego miejsca kolejki? Zapraszam do zgadywania lub udzielania odpowiedź. Być może ktoś z was już to wie.
:spoko

LukF - 2023-07-05, 13:48

Andrzej 73 napisał/a:
Taka ciekawostka , a zarazem zagadka. Co w Pompejach ma największą oglądalność i są do tego miejsca kolejki? Zapraszam do zgadywania lub udzielania odpowiedź. Być może ktoś z was już to wie.
:spoko


Skamieniałe ludzie.

Inna sprawa:

Dla mnie paradoksem jest taka sytuacja:
Pompeje- wysoko rozwinięte i komfortowe miasto zamieszkałe 2 000 lat temu. Czyli dawno temu. Kontra wieki średnie (a więc bliżej nas, bliżej postępu) z biedą, marazmem, zacofaniem rozwojowym i ekonomicznym... Powinno być na odwrót. Dziwne :shock:

Andrzej 73 - 2023-07-05, 15:04

Łukasz , niestety nie. Próbuj dalej...
Andrzej 73 - 2023-07-05, 16:12

No co jest , nikt nie ma pomysłu co to jest takiego?
Próbujcie niech zabawa trwa... :spoko

LukF - 2023-07-05, 16:54

Andrzej 73 napisał/a:
No co jest , nikt nie ma pomysłu co to jest takiego?
Próbujcie niech zabawa trwa... :spoko


Andrzej, tu na CT trzeba DŁUUUUUUGO czekać na odpowiedź.... :shock:

Mazur - 2023-07-05, 17:22

bunga-bunga :-P :tulimy: Lupanar
ZEUS - 2023-07-05, 17:35

publiczne toalety🤣 (oczywiście te antyczne😜)
mischka - 2023-07-05, 18:50

Willa tajemnic?
Andrzej 73 - 2023-07-05, 18:59

Mała podpowiedź.
Andrzej 73 - 2023-07-05, 19:03

Nie dopatrzyłem, Mazur odgadł. :bigok
Dom publiczny , straszne kolejki do niego były , choć już nie czynny :haha:

Andrzej 73 - 2023-07-05, 19:09

Widać tapicera tam nie mieli , bo strasznie twarde te wyrka. Pewnie kości po igraszkach ich bolały. :haha:
Kończę pewien etap wycieczki , ale nie kończę relacji z Italii. Cdn...

MILUŚ - 2023-07-06, 10:35

Andrzej 73 napisał/a:
................
Dom publiczny , straszne kolejki do niego były , choć już nie czynny :haha:


Ze zdjęć to raczej ; gdyby nie Twoja podpowiedź ; obstawiałbym.....areszt lub salę tortur :haha:

Andrzej 73 - 2023-07-06, 11:20

Mariusz , jak sam widzisz tak sie do tego zabierali. :haha:

Pewien etap podróży został zakończony. Kontynuując nasza podróż jedziemy dalej w kierunku Sycylii. Po drodze zatrzymując sie na kempingu Mimosa , aby troszkę odpocząć oraz zobaczyć to i owo w tym regionie Calabrii. Korzystamy z karty ACSI , płacimy 19 E plus taxa ok. 2 E za osobę.

Komplecik - 2023-07-06, 19:19

Ty Andrzejku jeszcze jesteś na wakacjach, szok niedowierzanie, toż to już z miesiąc jest, ja głupi myślałem że wersalki już w fabryce produkujesz Ty jeszcze w podróży, pięknie, aż się chce na to patrzeć i ten Aperollo uuuuuał
Potrafisz wprowadzić w tęsknotę za takim życiem, chce już jechać :szeroki_usmiech
:spoko

Andrzej 73 - 2023-07-14, 20:14

My niestety już w domu , ale jak powiedziałem - po powrocie dokończę relację.
Zaczynamy.

Tak jak wyżej pisałem , jesteśmy na kempingu Mimoza koło miejscowości Nicotera Marina na wybrzeżu Calabrii przy morzu Tyrreńskim. Nie jest to duży kemping jednak posiada co potrzeba.
Ma swoją prywatną plaże oraz basen z darmowymi leżakami na plaży , co jest we Włoszech rzadkością.
Jest też dla nas dobrą bazą wypadową na nasze skuterowe wycieczki.
Pierwszym punktem jest Wybrzeże Capo Vaticano które zaczyna się od plaży Santa Maria do plaży Tonicello.

Andrzej 73 - 2023-07-14, 20:27

Dalsze fotki , mam nadzieję że sie będą podobać.
Andrzej 73 - 2023-07-14, 20:35

Kolejnym punktem tego wypadu jest Tropea, a konkretnie interesowała nas tutejsza plaża. Słyszałem o niej dużo dobrego i wiele osób było nią zachwycone , co przyczyniło sie do jej odwiedzenia.
LukF - 2023-07-15, 09:30

Andrzej 73,
Zdjęcia bardzo się podobają :pifko

Roberto - 2023-07-15, 10:33

Andrzej 73 napisał/a:
My niestety już w domu

No właśnie... :bajer
Jak tydzień temu jechałem przez Wasze "święte miasto" to byliście już we Włoszech.
Teraz kiedy my jesteśmy na kempingu pod Rawenną - Wy już w domu.
A liczyłem, że w końcu uda nam się spotkać gdzieś po drodze :haha:

Andrzej 73 - 2023-07-15, 11:49

Robert , jeszcze we wtorek byliśmy na kempingu Thaiti w Lido Delle Nazioni.
Więc może gdzieś przypadkowo się widzieliśmy. :szeroki_usmiech
Zatrzymaliśmy się na dwie doby , żeby trochę jeszcze wchłonąć słońca Italii. :ok
Miłego wypoczynku. :spoko

Komplecik - 2023-07-15, 12:28

LukF napisał/a:
Andrzej 73,
Zdjęcia bardzo się podobają :pifko

Prawda :spoko

Andrzej 73 - 2023-07-16, 13:43

Opuszczamy kemping Mimoza , który ujął nas ciszą , spokojem i totalną swobodą wypoczynku.
Możemy polecić to miejsce wszystkim tym którzy chcą być z dala od komercji.

Kierujemy się do Villa San Giovanni skąd odpływa prom do Mesyny na Sycylii.
Po drodze dołączają do nas znajomi z Krakowa , których poznaliśmy wcześniej w Lido di Pomposa. Znacie ich z kanału naszkarawaning. :ok
Wspólnie postanowiliśmy , że razem będziemy się przeprawiać na Sycylię.
Dla nich i dla nas jest to pierwszy raz , kamperem nigdy tędy nie jechaliśmy , ale daliśmy radę. :ok
Cena promu za kampera jak dobrze pamiętam 52 Euro , jak kupi się w dwie strony to wychodzi 92 E.
Zapraszam do oglądania filmiku. :spoko


Andrzej 73 - 2023-07-16, 16:31

Fotki z przeprawy promowej.
Żegnamy stały ląd, a witamy Sycylię. :szeroki_usmiech

LukF - 2023-07-16, 20:30

Andrzej 73,

Dalej, dalej pisz bo czekamy :bigok

Skwarek - 2023-07-16, 20:51

LukF napisał/a:
Andrzej 73,

Dalej, dalej pisz bo czekamy :bigok



No no no ..

Komplecik - 2023-07-16, 21:24

Skwarek napisał/a:
LukF napisał/a:
Andrzej 73,

Dalej, dalej pisz bo czekamy :bigok



No no no ..


Tak tak czekamy czekamy!!!

LukF - 2023-07-17, 07:48

Komplecik napisał/a:
Skwarek napisał/a:
LukF napisał/a:
Andrzej 73,

Dalej, dalej pisz bo czekamy :bigok



No no no ..


Tak tak czekamy czekamy!!!


Czekamy a On nie pisze :mrgreen: Pewnie na tym promie jeszcze są :bajer

Komplecik - 2023-07-17, 08:18

LukF napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Skwarek napisał/a:
LukF napisał/a:
Andrzej 73,

Dalej, dalej pisz bo czekamy :bigok



No no no ..


Tak tak czekamy czekamy!!!


Czekamy a On nie pisze :mrgreen: Pewnie na tym promie jeszcze są :bajer

Swoją drogą raz pisze raz mniej pisze, że wrócił a to jest,
Oj Andrzej wodzisz nas za nos pięknie, ja się gubię.

Pisz czekamy :wyszczerzony: :spoko

Andrzej 73 - 2023-07-18, 19:56

Pierwszym celem naszej podróż po Sycylii było dotarcie do San Vito Lo Capo, jednak po rozmowach z Pauliną i Darkiem decydujemy sie że zmieniamy plany i jedziemy z nimi wulkan Etna.
Jedziemy od strony Mesyny. Po zjeździe z autostrady droga jest wąska i kreta , cały czas pod górę. Wjeżdżamy około godziny 18 tej , ponieważ ruch na drodze jest mniejszy.
Zatrzymaliśmy sie na parkingu na górze, który po godzinie 18 do 9 rano jest bezpłatny. Opłata za kampera w czasie od 9 do 18 to 12 Euro.
Jeśli ktoś jest zainteresowany wjazdem wagonikiem na szczyt wulkanu to 50E za osobę lub z buta za zero.

Andrzej 73 - 2023-07-18, 20:03

Klimat wulkaniczny można porównać do klimatu marsjańskiego. Innym słowy zastygła ława to taki kamień jak pumeks.
Czym wyżej wchodzimy tym zimniej i mocniej wieje , więc trzeba do wycieczki trzeba sie przygotować

Andrzej 73 - 2023-07-18, 20:10

Zachęcam do obejrzenia filmiku załogi Naszkarawaning na którym my również sie ukazujemy. :spoko



Skwarek - 2023-07-18, 21:31

Fajnie powspominać
Byłem tam między innymi kiedyś w marcu, na dole ciepło ze 17st, na promie zdziwiony widzę samochody z nartami, chyba pomyli kierunki, podjechałem na ten parking a tam jak w Zieleńcu, tłumy narciarzy ;)

:spoko

Andrzej 73 - 2023-07-19, 11:26

Jeśli potrzebujecie więcej informacji proszę śmiało pisać , odpowiem jeśli tylko wiedza moja pozwoli... Nie chodzi mi o samą Etnę ale o wszystkie miejsca które odwiedziliśmy.
Skwarek dziękuję za piwko :spoko

Andrzej 73 - 2023-07-20, 21:40

Na noc zostajemy na parkingu przy wulkanie , gdzie resztę wieczoru spędzamy w miłym towarzystwie Pauliny i Darka. :bukiet:

Rano kontynuując nasza wyprawę po Sycylii , jedziemy w kierunku Syrakuz. Z Etny prowadzi druga droga , która jest dużo szersza więc zjazd jest dość szybki. Na bazę wypadową wybieramy kemping Sabbiadoro koło miejscowość Avola. Wjazd na ten kemping jest bardzo wąski i raczej nikomu nie polecę kto ma kampera pełnowymiarowego. Gałęzie i krzaki ocierają o kampera , przez co kamper jest narażony na zarysowania.
Z tego miejsca mamy podobne odległości do zwiedzenia dwóch miejscowości - Syrakuz i Marzamemi.
Zaczynamy od tej pierwszej.

Socale - 2023-07-20, 22:29

Pięć stron pięknej relacji minęło od czasu jak byłem tu ostatni raz i odnoszę wrażenie, że z każdą stroną, każdym postem zdjęcia oddają co raz piękniejsze miejsca. Aż o zazdraszczanie otarło bo ja we Włoszech to tylko oczami żony i córki byłem.
Bardzo dynamicznie Andrzej, zupełnie inaczej niż ja preferuję ale...
No właśnie dzięki takim i podobnym relacjom, okiem obiektywu i umiejętności pisania zwiedzę więcej świata którego nie dane będzie mi osobiście poznać.
Poznaj jednym zdjęciem namiastkę moich wspomnień z tegorocznego urlopu zakończonego chyba równolegle z Twoim, całość ujmę szerzej w swoim temacie, niech tylko się pozbieram :idea
.
PS/OT. Podczas ostatniej rozmowy i smsów, nie udzieliłem Ci jeszcze informacji nt wiatraczków, otóż do podłączenia zupełnie wystarczy czerwony i czarny kabelek, analogicznie do polaryzacji, natomiast żółty zupełnie zignoruj jeśli nie sterujesz obrotami termistorem. W innym temacie już też coś napisałem. Jakby co to pytaj w tamtym temacie.
Uda się :spoko

Andrzej 73 - 2023-07-20, 23:27

Dziękuję w tym miejscu za wiatraczki. Musicie wiedzieć że Wojtek wysłał mi wiatraczki kiedy usłyszał że chce takowe zakupić. Całkowicie darmowo. :shock:
Wojtku dziękuję raz jeszcze :kwiatki:

Andrzej 73 - 2023-07-20, 23:36

Lecimy dalej z fotkami z Syrakuz. Zastanawiam sie co wrzucać bo jest tego tyle że musiałbym zająć z pięć stron.
LukF - 2023-07-21, 14:35

Andrzej 73 napisał/a:
Dziękuję w tym miejscu za wiatraczki. Musicie wiedzieć że Wojtek wysłał mi wiatraczki kiedy usłyszał że chce takowe zakupić. Całkowicie darmowo. :shock:
Wojtku dziękuję raz jeszcze :kwiatki:


Andrzej, wiemy, że Wojtek taki jest. Dla mnie dwa razy za darmo zrobił i wysłał pilota do radia. Złoty chłopak, tak jak Ty :bigok


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group