Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Płw. Iberyjski - Portugalia 2024 - Zimowanie.

izola - 2024-01-26, 17:45
Temat postu: Portugalia 2024 - Zimowanie.
:spoko Opowiem wam trochę o...

"Moje trzecie iberyjskie zimowanie"
Pozamiatam i dam się do roboty...choć to wcale nie tak łatwe jest od czego tu zacząć.🤣

Po lekko stresowych przygorowaniach do jazdy wreszcie odpalilam! I juz bxlo fajnie, Izzy moja pinczerka zajęła miejsce w budzie, muzyczka żempoli do ucha... Jeszcze ostatni rachunek sumiania - czy czegoś przypadkiem nie zapomniałam , i wio w kierunku ciepełka 😁
Trasa ma być z Nadrenii/Westfalia na przełaj przez Francję
W kierunku zachodniego wybrzeża... I dalej do Andaluzji.

Jak juz dotarłam po chyba 3 etapach za Bordeaux to i cieplej się zrobiło a pi przekroczeniu pirenei bylo już w połowie listopada - "Fajnie jak na weselu" 🤣i te śmiesznie ca. 2400km aż do Andaluzji przeleciały bez problemu, jedynie to guma wycieraczki sie wystrzępiła, fajnie jest jak zapasowe leżą w domowej piwnicy🤪

Dotychczasowe moje noclegi i postoje byly na dzikusa z aplikacji P4N albo P własnego wyboru , tak na czuja.

9.01 Quarteira
8.01. Fuseta
3.01.Moncarapacho
2.01. Santa Luzia
25.12 Tavira
17.12. Cacela Velha
13.12.Altura
11.12. Castro Marim
-Portugal Algarve
9.12 Ayamonte
21.11 Isla Cristina
20.11.Sana Olala
20.11.canaveral
18.11.Burgos
16.11 Tolosa
-Spanien
14.11 Plage du Teich.
11.11 Guincourt Chateaou de Guincourt. -
Frankreich
Start Wintertour :spoko

rakro1 - 2024-01-26, 18:36

Już jest nieźle, zdjęcia też spróbuj. Czekamy :roza:
Komplecik - 2024-01-26, 22:16

dawaj z relacją online :ok
izola - 2024-01-27, 11:23

W drodze do ciepła , kolejność nie taka ale nie zmieniam ...bo dnia braknie :wyszczerzony:
Komplecik - 2024-01-27, 14:48

Fajne fotki ciupiesz :szeroki_usmiech
rakro1 - 2024-01-27, 15:50

Tak, zdjęcia piękne. I widać, że pogoda piękna. Dużo pracy Twojej ale ile radości naszej!!!
Dziękujemy :hallo: :piwo: :sitcom:

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2024-01-27, 19:11

Ja też czytam i stawiam,ale niestety Ty masz blisko,a my staruchy juz chba nie pojedziemy na zachód. :roza:
rakro1 - 2024-01-27, 19:41

Basiu - właśnie Izola gdzieś tu napisała aby nie stawiać sobie barier. Będzie co ma być. A jakby co to " na zachodzie" opieka medyczna może być o niebo lepsza niż na Bałkanach.
Mam pytanie do Izoli, bo zdjęcia robi przepiękne. Wiadomo, że to z listopada więc i światło lepsze ale widać, że tego światła skutecznie szuka. Czym robisz fotki - telefonem, jak my wszyscy czy jednak czymś "mocniejszym" ??

izola - 2024-01-27, 20:55

Serdecznie Wam dziękuję za browarki , tak miłe słowa... To spływa jak miodzio 🥰🍀😁

@ Basiu
Nie myśl za wiele o wieku, zdrowie jako takie się liczy. Wy nie "staruchy" A bystrzaki jesteście, macie kopalnie doświadczeń w kamperowaniu to wszytko poleci łatwej... Te "parę" Kilometrow więcej załóżcie na pare dni więcej jazdy i juź będzie po problemie😉

@ Rakro1
Czym fotografuje?
Moja "wypasiona" Panasonic Camera leży w domu bo ma spore gabaryty.
Od kilku lat robię wszystko tylko ze Smartphone.
Laptoop też nie biorę.
Wszystko co mi potrzeba musi się zmieścić do mniejszego plecaka, bo sama se to muszę nosić. W Aucie nic mi ważnego nie zostawiam jak wychodzę.

Moje Foty są robione z Xiaomi Readmi 8. 128GB pamięci wewnętrznej.
Nowsze juź są modele -są jeszcze lepsze.

Do zmniejszania i obróbki używam darmowej Applikacji "Photo Editor" Jest prosta w obsłudze i nie zajmuje dużo miejsca a ma dosyć dobre i wystarczające opcje.

Fotografowanie to troche jeden z moich koników, dobre motywy same mi w oko wpadają, ale bywa i inaczej😉

izola - 2024-01-28, 09:15

Dziękuję koledzy za dobre słowa.
Jest to żmudna czynność z tym wstawianiem fotek, był moment że pomyślałam " Aleś se nawarzyła piwa"🤪
... Gorzej jak sie Internet straci, a to tu jest nic nowego - zasieg przy plaży bywa często cienki...
Wczoraj mi nagle długi text zniknął, musiałam sie brzydko wyrazić😉
Teraz zmądrzałam (chyba) i text piszę w notatniku i kopiuje na CT...
#
We Hiszpanii byłam niezbyt długo , znam ten zakątek Andaluzji dookoła Isla Cristina.
Bardziej mnie ciągnęło do przygranicznych portugalskich rejonów, poza tym chciałam święta spędzić w Tavira, co i uczyniłam.

Wschodnia Algarve jest przyjaznieisza dla piechurów i jazdy na rowerze.
Im dalej na zachód jest wybrzeże wysokie i skaliste. Ale bardzo malownicze.
€€€
Portugalia nie jest krajem tanim, to muszę nadmienić , na wyżywienie i paliwo trzeba głębiej sięgnąć do portfela.
Jako turysta jest to do przetrwania ale rezydent nie podskoczy wysoko.
2 lata temu przed kryzysem było dużo taniej.
###
Aż do wiosny będę się trzymać południa bo tu cieplej, później odbiję w głąb Kraju. Wybrzeże cale objechałam , teraz bardzo mnie ciekawi lądowe ich życie.
Algarve jest turystyczne i bogatsze, dużo się to buduje nowych hoteli bo to robi kasę.
W czasie zimowym jest o wiele mniej kamperów niz w Hiszpanii, myślę ze straszenie w sieci nagonkami Gwardii ma też z tym wspólnego. Zimą nie jest aż tak tragicznie jak piszą 😉

Czas na foty, miłego ogladania🙂

Komplecik - 2024-01-28, 14:00

Nie takie brzydkie kadry :wyszczerzony: nawet nawet, zrobiła byś szkolenie jak patrzeć przez dziurkę żeby to mnie więcej tak wyglądało, :spoko
rakro1 - 2024-01-28, 15:56

Piękne, smakowite miejsca. I zdjęcia przepiękne. Musi Izola coś do tych zdjęć dolewać lub dosypywać czarodziejskiego :shock:
izola - 2024-01-28, 15:59

Dziękuję wszystkim za browarki😘
@ Komplecik,
dawaj na szkolenie 😉 faktycznie czasami robię przez dziurkę w płocie np. Jak te figury 3 Króli na posesji.
W tym celu mam telefon na łańcuszku i szyi powieszony, by przez przypadek nie wpadł za płot🤪


Tak niedzielnie pare fotek dla was do obejrzenia, mam jeszcze troche nadmiaru w internecie by sie nie zmarnowało...😉

Kolejność fot jest nie taka jak chciałam ale wyszukiwarka robi co chce...

izola - 2024-01-28, 16:33

Dzisiaj nie będziemy sobie żałować ,muszę ale więcej pilnować automatycznej korrekury...😉
rakro1 - 2024-01-28, 19:06

Super. A etanol jest najbardziej ekologicznym paliwem. I my ekolodzy rozumiemy to doskonale.
Oliwki chyba właśnie teraz się zbiera i tłoczy czyli masz oliwę najświeższą z możliwych.
No i pomidory !!! Tak nieosiągalne u nas o tej porze roku.
Zazdrościmy / pozdrawiamy !!

izola - 2024-01-28, 21:08

Dziękuję bardzo za miłe pozdrowienia.
Kiedyś też zazdrościłem innym (pozytywnie) tego zimowania w cieple.
To światło, temperatura i vitaminy wpływają bardzo pozytywnie na człowieka. Jest to moja 3 zima na południu i jestem bardzo zadowolona.

Co do oliwy, jest ona z tegorocznych jesiennych zbiorów, jest super jakościowo. Co ważne wreszcie mam ja o takim smaku jak lubię. W domu kupi się często cos co co ma całkiem inny rażący goryczka i kwasem smak.
To samo jest z cytrusami prosto z plantacji.
To samo z rybami, a lubię je bardzo. .. Choc są świerze w aucie są zapachy jeszcze 3 dni po smarzeniu... Samo życie...🤣

LukF - 2024-01-28, 22:11

izola,

Renia, naprawdę piękne zdjęcia, bardzo fajna relacja, taka spontaniczna i widać, że cieszysz się tym wyjazdem oraz możliwością opowiadania nam o nim.
Dzięki i pozdrawiam :spoko

Komplecik - 2024-01-28, 22:21

rakro1 napisał/a:
Super. A etanol jest najbardziej ekologicznym paliwem. I my ekolodzy rozumiemy to doskonale.
Oliwki chyba właśnie teraz się zbiera i tłoczy czyli masz oliwę najświeższą z możliwych.
No i pomidory !!! Tak nieosiągalne u nas o tej porze roku.
Zazdrościmy / pozdrawiamy !!

Czy Ty aby nie za bardzo się rozmarzyłeś rakro1 :mikolaj


Noooo te focia przyprawiają o :slinka: :slinka: :slinka:

:szeroki_usmiech

izola - 2024-01-29, 16:26

W takim tempie za chwilę będę na bieżąco , albo i nie jak mi się coś przypomni...😉

Wspomnę jeszcze portugalskie przygraniczne rejony z Hiszpanią.
Ciekawe poza moja ulubioną Tavira są jeszcze:
Castro Marim ;
Monte Gordo;
Altura;
Cacela Velha, laguna przed Faro;
Santa Luzia,;
Fuzeta.

Są to małe miasteczka, idealne dala szukających spokoju... Zimą bywało ze stałam solo na postoju.
Jak już wspomniałam z Gwardią nie było problemu .

Pozdrawiam miłych czytelników :roza: :spoko

mischka - 2024-01-30, 08:16

Fajnie się czyta/ogląda :spoko
:pifko

MILUŚ - 2024-01-30, 10:09

Bardzo fajnie to opisujesz . Fascynuje mnie zima w tych regionach :mrgreen:
Plan na kolejny ......emerycki :-P trip.
Za wysiłek i chęć dzielenia się z nami wrażeniami należy się :pifko
Pozdrawiam i czekam na dalsze przygody...... :spoko

izola - 2024-01-30, 17:07

@ Mischka i Miluś,
dzięki za pozdrowienia i browarki. Cieszy mnię że sie podoba 😁

Miluś teraz to dopiero pożyjesz na całego... 😉
... A co! Należy sie...Na tośmy całe młode lata tyrali, teraz zbieramy plony 🥳🏖🏝🍀

LukF - 2024-01-30, 17:30

izola,
Renia, jednym słowem piękne widoki, zdjęcia i relacja :hello :pifko

Ps. Dzięki za piwko od Ciebie.

MILUŚ - 2024-01-30, 17:51

izola napisał/a:
..........

Miluś teraz to dopiero pożyjesz na całego... 😉


No jeszcze nie teraz......jeszcze osiem długich lat :-/
Ale planować już zaczynam :haha:

izola - 2024-01-30, 20:22

... Ups! Tos ty Miluś jeszcze zielony za uszami😁🤪
W takim razie faktycznie możesz dużo podróży zaplanować do tego czasu :mrgreen:

##

Ja dziś po kilu dniach zastoju ruszyłam dalej ale niewiele...
Akumulator trochę odżył ale niezbyt.
Mam Solar na dachu ale tu słonko zimą mało wydajne a i było pare dni pochmurnych.

Jestem tylko 35 km dalej w Armação de Pêra, byłem tu już ale warto powtórzyć...

Parę fotek z wieczornego spaceru🥾🐾🐈

Komplecik - 2024-01-30, 20:49

:-P no co dalej
izola - 2024-01-30, 21:09

@ komplecik.

Lubisz Pizzę a brak ci Piekarnika w Kamperze?
Nakładka grillowa poprawi twoje samopoczucie i cos tam jeszcze🤪

Ja mam i "Jadę pizze na okrągło" Jakby bez tego się nie dało żyć...ale "żyć" Tez rošnie...🤣

Może i Miluś sie złapie na to? , na emeryturze mu sie przyda :mrgreen:

Komplecik - 2024-01-30, 21:13

izola napisał/a:
@ komplecik.

Lubisz Pizzę a brak ci Piekarnika w Kamperze?
Nakładka grillowa poprawi twoje samopoczucie i cos tam jeszcze🤪

Ja mam i "Jade pizze" Jakby bez tego siw nie dali żyć...ale "żyć" Tez rošnie...🤣

Może i Miluś sie złapie na to, na emeryturze mu sie przyda :mrgreen:


Biesiadna z ananasem :szeroki_usmiech

LukF - 2024-01-30, 21:21

izola napisał/a:
@ komplecik.

Lubisz Pizzę a brak ci Piekarnika w Kamperze?
Nakładka grillowa poprawi twoje samopoczucie i cos tam jeszcze🤪

Ja mam i "Jadę pizze na okrągło" Jakby bez tego się nie dało żyć...ale "żyć" Tez rošnie...🤣

Może i Miluś sie złapie na to? , na emeryturze mu sie przyda :mrgreen:


Renia, ale pizzę kupujesz już gotową w sklepie, nie robisz sama ciasta ?

izola - 2024-01-30, 21:24

I jak z nasadką pytałeś gdzieś o porady na drogę. ?
Pizze kupisz tu prawie gotową tylko dopiec 300 g poniżej 3 €... Nawet w drodze oszczędzać tym można 😉

izola - 2024-01-30, 21:27

LukF, naturalnie gotową bo szkoda czasu na pitraszenie...
Dobre kupisz, jest dużo na niej. Dzisiaj znowu jedna kupilam, tak na zaś 😉

izola - 2024-01-30, 23:37

Tak se siedzę po ciemku na dzikusa i myślę, co dalej,..!
Winny temu jest komplecik... Nie, spać mi się nie chce ale na nocne balety za dojrzała...chyba? 🤪

Życzę Wam miłego wieczoru 🍀

izola - 2024-01-31, 15:33
Temat postu: Armacao de Pera
Dzis parę widoczków z Armacao de Pera...
ZbigStan - 2024-01-31, 19:46

izola, Twoją Portugalia jest zaraźliwa, pięknie wyglądają te małe miejscowości. :pifko do pizzy. Pozdrawiam.
izola - 2024-01-31, 19:51

@ ZbigStan dzięki , pizza bedzie jutro, tak urodzinowo 😜

Pieseczka trza wyprowadzić...

izola - 2024-02-02, 15:05

Chyba tu korzenie zapuszczę, tak tu fajnie.😁
Dziś poszłam na zwiady , poszukać gdzie mogę kupić Campingaz.
Znalazłam drogerie która ma butle jakie potrzebuję.
Odpowiednika Hiszpańskiego nie wymienią ale jak zaszaleję z gotowaniem,
to zapięta oryginalna Campingaz chyba lada dzień wyzionie już ducha 😉

Mam już dosyć tego szukania, adapter do tankowania albo przelewania jest na liście kupna...
Gas potrzebuje tylko do gotowania a szafa/ pojemnik na butle tylko pomieści te małe do 2.75 kg


Przy tej okazji trochę tu i tam się zajrzało parę fotek zrobiło, no i teraz siesta i pizza 😁 :spoko

izola - 2024-02-03, 15:51

Pamiętać trzeba kiedy jest przypływ!
Bo czasu na fotografowanie "Skałek" i powrót może zabraknąć... :spoko

Dzieki za piwka :kwiatek2

izola - 2024-02-07, 12:44
Temat postu: Ferragudo /Algarve
Dziś kilka widoków z Ferragudo. Jest to mała miejscowość pełna ciekawych zakamarków. Jest tu kilka bardzo dobrych restauracji. Suma sumarum, warto tu zajrzeć...😍

Bardzo lubie takie małe miasteczka, gdzie w zasięgu kilku kilometrów można spokojnie pieszo wszystko zwiedzić :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2024-02-07, 15:47

Izola cześć dawno do siebie nie pisałyśmy :?: :?:
Ja mało zagladam na CT łatwiej mi pisać i dawać foty na fejsa.Od mojego nauczyciela Andrzeja wiedziałam że znowu będziesz w Portugalii.Ja pomimo swojej choroby już robie słoiki by wyjechać
zaraz w marcu oczywiście do Grecji tam gdzie sa wody termalne.
Moje postanowienie jak zdrowie pozwoli to zimowanie bedzie Portugalia,Hiszpania.Może wtedy razem pozimujemy.My nie mamy problemu z gazem bo wiele lat temu ktoś podpowiedział nam i mamy tankowanie gazu do kampera.Ucałowania Barbara :roza: :kwiatek2 :kwiatki:

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2024-02-07, 16:01

Troche podciągłam Cię w piwkach :!: Pozdrawiam.Dzwonimy z A.627 na mesengera ale ty chybaa nie jesteś na fejsie :?: :?:
izola - 2024-02-07, 18:03

Dziękuję 😘💕 wszystkim moim czytelnikom za piwka. :bukiet:

@ Basia, życzę ci moc zdrowia i udanej wiosennej podróży do Grecji. W tym czasie to ja jeszcze będę w drodze. Nie spieszę się bo w domu nikt nie czeka...😉

Zrobię kontakt na FB albo messengerze...

Pozdrawiam ze słonecznej Algarve 🍀

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2024-02-07, 18:16

Jak jeszcze dam rade to w przyszzłym roku zmienie tase jesienną na Twoją,bo zachwycałam sie fotami Andrzeja z plaż Portugalii,a może wnuki nas odwiedza tak jak w 2017 roku,no i chcę zobaczyć znowu Sagrade Familia na 100 lecie śmierci Gaudiego :haha: czekam na mesengera
alekug - 2024-02-07, 20:30

IZOLA!!!! zasłużone :pifko
Dziękujemy Ci za piękną relację, zdjęcia, perełki krajobrazów pięknie uchwycone. Czekamy codziennie na nowe przygody. Pozdrawiam Aleksander z Rzeszowa :spoko

izola - 2024-02-08, 13:45

Aleksander, ślicznie dziękuję 😘

Coś Ty! Codziennie mam mieć przygodę? 😂...

Dziś zaczął padać deszcz, zaczyna autem bujać!

Jeszcze na styk przed deszczem, poszłam do pobliskiego sklepu troche zapasy uzupełnić... Jak weszłam do auta zaczęło lać!
Izzy nawet z okna nie spojrzy, poszła pod kołdrę, i jak ją znam to nie wyjdzie dopóty pada 💦🌂

Więc zjadłam śniadanie i mi jest dobrze... odpoczywając, muzykuję sobie na ukuleli i szperam w internecie.
Gdzie tu szukać przygody? 🤣
Nie narzekam bo deszcz też potrzebny, już wiele tygodni go nie było... :spoko

zbyszekwoj - 2024-02-11, 18:40

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
ale ty chybaa nie jesteś na fejsie


Jzola na fb bryluje od lat. :diabelski_usmiech

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2024-02-12, 12:31

Wiem uzgodniłyśmy to ,a jak zdrowie pozwoli to tak jak Wy póżną jesienia lub wczesną wiosna ruszymy w strone Hiszpanii,dawno tam nie bylismy,bo w 2017,problem ze w Grecji jest kilka kamperów przy plaży lub jestesmy sami a w Hiszpani kilkadziesiąt,no i te wieżowce powstające zaraz przy plażach :?: :?:
izola - 2024-02-13, 18:08
Temat postu: Alvor /Algarve
Następna ciekawa miejscowość położona między Portimäo a Lagos a
Laguna Rio Alvor.

Alvor, mała miejscowość ale jakże ciekawa dla piechurów, rowerzystów i plażowiczów.

Wielokilometrowe drewniane ścieżki przez wydmy i lagunę są wspaniale do aktywnego poznania okolicy...
Tu troche pozbędę, bo jest wszystko co lubię w bliskim zasięgu😍.

Parę kroków od Portu jest bezpłatny Parking ( kle}isko) jest miejsce zarzutu, woda teraz zakrecona. Obok jest ośrodek sportowy gdzie można na donos się troche w wodę zaopatrzyć.
W niedziele odbywa sie w porcie bazar/targ nożna sie dobrze zaopatrzyć. :spoko

izola - 2024-02-14, 06:56

:hura :gitarra: :calujeraczki :heart:
LukF - 2024-02-14, 18:10

Dwusetne piwo dla Reni poszło :pifko
izola - 2024-02-16, 18:33

Dzieki LukF😘

Ja nadal w Alvor, mam fajne miejsce wśród wesoły starszych Angoli😁... Jednak oni są inni 😉
W ogóle towarzystwo na placu jest mieszane, ale ani jednego z PL...

Dziś przy bardzo słonecznej i cieplej (21°) pogodzie poszłam troche po miasteczku pochodzić.
Jest tu bardzo przytulne i malowniczo.
W porcie jest wiele restauracji gdzie nożna smaczne regionalne potrawy zjeść, mają tez grille z ktorych podają przepyszne ryby...

Bardzo lubię takie mniejsze zadbane miasteczka, gdzie życie się bez pospiechu toczy... W sezonie pewnie jest trochę więcej ruchu...

Komplecik - 2024-02-16, 21:54

Ładnie :szeroki_usmiech
izola - 2024-02-18, 17:28

Dziękuję wam za browarki 🍻

Dziś była wizyta na bazarze , ciasta i Quiche były wielkim hitem...szybko wysprzedane a i szybciej zjedzone...😁

Dziś przy słonecznych 21° miejscowi jak i turyści chętnie wygrzewali brzuchy w nagrzanym piasku na plaży... Też rundkę se poleżałam... 😉

Komplecik - 2024-02-18, 19:57

Do której jest na zachodzie jasno o tej porze roku tak realnie. :wyszczerzony:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2024-02-18, 20:16

Ja tez zasilam piwkiem, ja juz chyba nie doczekam sie zmiany w CT tak bym mogła wklejac foty prosto jak na faceboku :?:
:?: :?:

izola - 2024-02-18, 20:16

W tej chwili jest tu 19:10 jest ciemno.
ca. 15 minut temu było jeszcze szaro i widocznie ...
Tu jest czas o godzinę do tyłu.

###
Dziękuję Basiu. :kwiatek2

Wstawianie fotek nie jetzt trudne, ale bardziej żmudne niż na FB.
Może doczekamy tego udogodnienia🤪. Mnie bardziej wnerwia czytanie na telefonie i przewijanie czytanej linijki...

Komplecik - 2024-02-18, 22:10

izola napisał/a:
W tej chwili jest tu 19:10 jest ciemno.
ca. 15 minut temu było jeszcze szaro i widocznie ...
Tu jest czas o godzinę do tyłu.

.


A właśnie do tyłu :-P patrzę na Alicante i wychodzi więcej jasności o tej porze :szeroki_usmiech

izola - 2024-02-19, 07:43

@ komplecik,
Hiszpania ma czas środkowo europejski.... W Alicante jest więc godzina do przodu - w porównaniu z Portugalią 😉

izola - 2024-02-19, 18:51
Temat postu: Lagos
Dziś z krótką wizytą w Lagos.

Fajne miasto, by wszystko zobaczyć, trzeba sie pożądanie na dreptać... Ponieważ już tu byłam, to dziś zaliczyłam tylko małą wizytę... :spoko

izola - 2024-02-27, 17:21

Dziś zapytam emerytów nie ograniczonych czasem...

Czy wy tak też macie, że znając wszystko dookoła, lubicie przyzupnąć, i niech się dzieje co chce?

Ja już dużo widziałam, zaczynam być Koneserem 😉 albo starość haha. ...

Dwa tygodnie u w okolicy Lagos siedzę, jako bazę mam parking free. Robię wypady w okoliczne zakątki...
Prawdę mówiąc czekam trochę by pogoda była w górach trochę wiosenna.

Mam zamiar się puścić na przełaj lądem powoli w kierunku północnym, tam jeszcze nie jechałam, ale ciekawa jestem, jak oni tam żyją z dala od turystycznych walorów.

Za chwilę mam 3 miesiące Luzackiego życia 🥰

Komplecik - 2024-02-27, 17:40

izola napisał/a:


Czy wy tak też macie, że znając wszystko dookoła, lubicie przyzupnąć, i niech się dzieje co chce?


Też tak mam, nie chce mi się pędzić, dojechać osiąść odpoczywać ;)
:spoko

yamah - 2024-02-27, 19:24

Komplecik napisał/a:
izola napisał/a:


Czy wy tak też macie, że znając wszystko dookoła, lubicie przyzupnąć, i niech się dzieje co chce?


Też tak mam, nie chce mi się pędzić, dojechać osiąść odpoczywać ;)
:spoko

My także :-P ot,przestajemy gonić króliczka :diabelski_usmiech
izola..piękne zdjęcia :spoko :kwiatki: i zasłużone :pifko

MAZUREK - 2024-02-27, 23:43

Też już tak mam, ale najtrudniej jest mi wyruszyć, jak już jadę to jest o.k. Np. wyjeżdżamy do Hiszpanii już od soboty a naprawdę ruszymy jutro rano (w końcu) :lol:
Kicio - 2024-02-28, 00:48

Trzymamy za Was kciuki , może i my wreszcie wyruszymy na prawdziwe ciepłe południe, chociaż u nas już prawie wiosna. Dzisiaj żaby ( ropuchy) się obudziły i wyszły z mojej "piwniczki" - mają tam swoją strefę zimowania - i powędrowały nad nasz staw - będą koncerty.....
No ale na prawdziwe świeże krewetki, ośmiornice i inne, będziemy musieli do Was dojechać.
Czekamy na zdjęcia wieczorów na plaży w miłym towarzystwie..

izola - 2024-03-03, 19:05
Temat postu: Silves
Kurde jak ten czas leci, za tydzien minie 4-ty miesiąc na tym uciążliwym urlopowaniu i zimowaniu 🤣🤪...

Dziś, wreszcie miałam dosyć łomotu fal i porywistego wiatru... I tak wytrzymała jestem, aż sama się sobie dziwię😉

Jak to fajnie jest powrócić wreszcie do szumu aut i normalnego co się lubi, czyli szwędaczki po mieście i zwiedzanie , podziwianie jak inni ludzie mają :haha:

Dziś zamiast plaży była kostka brukowa w Silves...

Nawet suczka odżyła jak zobaczyła tyle koszy i śmietników, wiadomo pies miastowy też ma swoje upodobania🤭😹

Starówka w Silves, są wąskie dróżki i większość ich jest stromo pod górkę... Spocić się można przy wiotkiej kondycji...🤪

Pozdrawiam z Silves :spoko

Komplecik - 2024-03-03, 20:50

Łuuuu Koleżanko to ja w takim układzie zdjęć więcej nie robię i nie dodaje
Ślina leci jak się na to patrzy
Ładnie, ładne :idea:
:spoko

izola - 2024-03-03, 22:24

Coś Ty kolego Komplecik, pstrykaj i wstawiaj bo ciekawy i żywy masz wątek 👍
izola - 2024-03-03, 23:23

Dobranoc :spoko
jak mi się znudzi spać, mogę pobiegać albo na hulajnodze
jak burza zapylać... :haha:

Obok stacjonuje straż pożarna, ale na szczęście nie mieli potrzeby akcji. 🍀

izola - 2024-03-05, 21:47
Temat postu: Castro Verde
Napięcie wzrasta!
Stoję na placu gdzie jutro będzie w Bazar...
Handlarze się juz szykują , ci gotowi biesiadują przy ogniskach...

Teren zamknęli, 6 kamperów co z rana wjechali...na obrzeżach porzadkowi zaakceptowali .😀

izola - 2024-03-07, 18:52

Pogoda sie załamała, jest chłodno ( ale nie głodno) 😜)
pada, leje deszcz z przerwami i słoneczko świeci ... A może to juz wymiatki?

- więc skrobnę coś...

Dookoła jest wszędzie taka pigoda, ze dwa dni jeszcze po będę, i dalej zobaczę co i jak...

Dziś z rana tak wiało i lało i grzmiało, myślałam ze te skrzydła w rozpędzie pójdą w świat. Wiatr robił takie odgłosy przy tym jakby ktoś zza świata na fujarce jękotał. Nie było to długo ale robiło wrażenie😉

izola - 2024-03-10, 14:15

Jeszcze parę migawek z Castro Verde zrobionych w przerwie deszczowej.

Dziś w niedzielę już się częściej przejaśnienia i słoneczko więcej grzeje...
Nadal okupuję miejscówke przy wiatraku... Jest prąd jest zaopatrzenie...Jest super miejsce👍

Komplecik - 2024-03-10, 15:11

:wyszczerzony: znaczy u Ciebie też pochmurno łączymy się w bólu :mikolaj
LukF - 2024-03-10, 15:36

Dobrze Wam tak bo u nas kolejny dzień słońce :bajer :haha:
Komplecik - 2024-03-10, 15:42

LukF napisał/a:
Dobrze Wam tak bo u nas kolejny dzień słońce :bajer :haha:


Ha ha......... Ha u nas też i 20 w cieniu a w słońcu za wiatrem 30 ha ha :ok
Prawda izola :-P

:spoko

izola - 2024-03-10, 19:45

Ja tam nie narzekam, poza że plecy napierdzielają po wypadku,

Podam wam Tipp za darmo, ale tak na serio bez smiechu...
Te Wina np. W kartonikach 5l
Zawsze mi jest szkoda ten alu worek wyrzucać... I kombinuję...

Dziś wiem, to dobre! Na moje skołatane lendzwie😉

Lekko nadmuchać i miejsca bolące wspomagać i ucisk redukować. 🍀mnie służy...

ZbigStan - 2024-03-10, 20:35

izola, wielu smacznych worków życzę, :pifko . Pozdrawiam.
izola - 2024-03-11, 16:45

Dzięki chłopaki za browarki🍻

Dziś spacerując i widząc niektóre ogrody , tak naszły mnie ciągoty by już pogrzebać w ogrodzie...

Wiem jeszcze mi się tego odechce po paru dniach tyrki w ogrodzie...
Na takie momenty stawiam sobie na stole mojego podróżnika Thymianka i jego kolczastego kolegę i je hipnotyzuję by trochę podrabnął i był bujniejszy😉

Odnośnie pogody, już jest dobrze i będzie jeszcze lepiej😜

LukF - 2024-03-11, 17:45

izola,
Renia, ładne zdjęcia.
Dotąd myślałem, że skoro możesz tak długo przebywać poza domem to mieszkasz na osiedlu na blokach. A Ty o ogrodzie wspominasz??? Jak to ogarniasz?

:pifko

izola - 2024-03-11, 17:58

@ Dzięki LukF,
Mam dom i 310 qm. Po powrocie jest zawsze nawał pracy ale to tylko pare dni.
Od 6 lat po śmierci męża wszystko na mojej głowie.
Daję rade bo jestem samodzielna, zdrowie dopisuje i lubie tak .
Na"blokach" To nie byłoby nic dla mnie, potrzebuje swobody i więcej miejsca na moje hobby i potrzeby😉

Właśnie to robi wspaniałe powroty... I radość wracania...


:spoko

LukF - 2024-03-11, 22:13

izola,
Renia, za figi (moje ulubione) których nie mam w ogrodzie stawiam zasłużone :pifko

izola - 2024-03-12, 19:53

Padło powyżej hasło "Wspaniałe powroty"
Można sobie wszystko kolorowo pomalować :haha:

Jadę jak na beczce dynamitu, gau može być przy następnym starcie😬 bo:

Mój akumulator startowy Varta 100Ah ten z górnej półki
(Mercedes zaleca 110 Ah... (Ale w sklepie nie mieli przy kupnie , imój wziął)
osiągnie w maju 10 lat!
Nie pomyliłam się, mam jeszcze Rachunek.
To chyba jakiś mutant sklonowany😉


W życiu nie miałam takiego przypadku.

Samochód odpala natychmiast po obrocie kluczykiem.

Na wszelki wypadek kupię po drodze nowy, by mnie znowu w Pyreneach niespidzianka nie dopadła...

Rzadko stoję przy słupku 230V, teraz w czasie 4 miesięcy pierwszy raz , bo okazja😜

Mam Solar ale tylko 100W, to namiastka w produkcji prądu...a on nie ładuje starterowego accu .
Reduktor ma tą opcję by to robić... Ale nam sie w 2014 nie chciało kawałek kabelka dalej położyć...😜
Najwyższy czas by się tym zająć 😉
Cieszę się tym ale i zaprząta mi tobą niepotrzebnie głowę...

Jak wy to widzicie?

Komplecik - 2024-03-12, 20:50

izola napisał/a:

Cieszę się tym ale i zaprząta mi tobą niepotrzebnie głowę...

Jak wy to widzicie?

My Ciebie lubimy :szeroki_usmiech
:spoko

izola - 2024-03-12, 21:35

Komplecik, podrywasz?😜
Z tym lubieniem, na wzajem,..

LukF - 2024-03-12, 21:40

izola napisał/a:
Padło powyżej hasło "Wspaniałe powroty"
Można sobie wszystko kolorowo pomalować :haha:

Jadę jak na beczce dynamitu, gau može być przy następnym starcie😬 bo:

Mój akumulator startowy Varta 100Ah ten z górnej półki
(Mercedes zaleca 110 Ah... (Ale w sklepie nie mieli przy kupnie , imój wziął)
osiągnie w maju 10 lat!
Nie pomyliłam się, mam jeszcze Rachunek.
To chyba jakiś mutant sklonowany😉


W życiu nie miałam takiego przypadku.

Samochód odpala natychmiast po obrocie kluczykiem.

Na wszelki wypadek kupię po drodze nowy, by mnie znowu w Pyreneach niespidzianka nie dopadła...

Rzadko stoję przy słupku 230V, teraz w czasie 4 miesięcy pierwszy raz , bo okazja😜

Mam Solar ale tylko 100W, to namiastka w produkcji prądu...a on nie ładuje starterowego accu .
Reduktor ma tą opcję by to robić... Ale nam sie w 2014 nie chciało kawałek kabelka dalej położyć...😜
Najwyższy czas by się tym zająć 😉
Cieszę się tym ale i zaprząta mi tobą niepotrzebnie głowę...

Jak wy to widzicie?


Renia,
Na Twoje pytania dotyczące prądu i solarów dostałaś konkretne odpowiedzi w wątku gdzie pisałaś o tym (zapomniałem teraz który to był). Widziałaś, czytałaś?

Komplecik - 2024-03-12, 21:54

izola napisał/a:
Komplecik, podrywasz?😜
Z tym lubieniem, na wzajem,..

Troszkę wiesz jak to zdrowe chłopy mają :szeroki_usmiech dziewczyny się lubi bardziej :szeroki_usmiech
:haha: :spoko

izola - 2024-03-16, 15:31

Jeszcze parę przystanków i jestem w Hiszpanii. 😃
W ten weekend jest relax na Campingu w Beja.

Jak ktoś szuka przejazdem nostalgię i fajny cennik to polecam CP Beja.

Pozdrawiam z Beja :spoko

izola - 2024-03-18, 19:57

Edycja zepsutego postu/ foty się nie załadowały podczas wpisu :

Wysłany: 2024-03-05, 21:47 Castro Verde

Napięcie wzrasta!
Stoję na placu gdzie jutro będzie w Bazar...
Handlarze się juz szykują , ci gotowi biesiadują przy ogniskach...

Teren zamknęli, 6 kamperów co z rana wjechali...na obrzeżach porzadkowi zaakceptowali .😀

IMG_20240305_191703.png
Plik ściągnięto 0 raz(y) 815,78 KB.......
###

Nikt się nie skarżył że foty tylko jako lista textowa...

Cierpliwi jesteście, należy wam się w nagrodę 🍻 :bukiet:

izola - 2024-03-19, 18:16

Dziś pojechałam do małej miejscowosci Serpa w rejonie Alentejo.
Miasto bardzo mało turystycznie oblężone, tak właśnie lubię najbardziej🤩

Wąskie uliczki wyłożone brukiem, dużo pięknych obiektów do zwiedzania i wyśmienita tradycyjna gastronomia....

Bingo, to jest to co lubie🥰
Ale nachodzić się trzeba ale warto👍

Teraz, po paru tysiącach kroków jest zasłużona siesta w towarzystwie rozgulgotanych indyków i piejacego koguta... Zaraz za płotem maja male stadko tych krzykaczy 🤩

Dziś postój na zwykłym, najbliższym historycznej starówki P dla osobówek.

izola - 2024-03-23, 20:41

Wczoraj w Moura, piękne miasteczko.
Rano zakupy i dalej kierunek: 🔛

Dziś w Bararagem de Algueva, wspaniała okolica. Tu się pobyczę ździebko...
To już nie zimowanie, w dzień 28° jest mi powoli sygnałem do powrotu... :haha:

Foty z Moura przy okazji. 😘

izola - 2024-03-23, 21:03

Nadal w Portugalii, rejon Alentejo...będzie chyba moim ulubionym...
Na dni świąteczne wybrałam Barranco Algueva, najwieksza w Europie zapora wodna.

W jednym zakątku tego zbiornika przycupnęłam i mi błogo 🥰

Cyryl - 2024-03-24, 06:30

izola napisał/a:
...Mój akumulator startowy Varta 100Ah ten z górnej półki
(Mercedes zaleca 110 Ah... (Ale w sklepie nie mieli przy kupnie , imój wziął)
osiągnie w maju 10 lat!
Nie pomyliłam się, mam jeszcze Rachunek.
To chyba jakiś mutant sklonowany😉


W życiu nie miałam takiego przypadku...


ja w tamtym roku wymieniałem akumulator w osobówce, bo padł, a pewnie dłużej by pożył, gdyby nie awaria regulatora napięcia i mocne rozładowanie.
akumulator był nowy od nowości samochodu, a samochód z 2008 roku.
czyli akumulator przeżył 15 lat.

akumulator Varta.

zauważyłem, że akumulatory wstawiane przez producenta do nowych aut są cięższe.
akumulator tego samego typu w sklepie waży około 23-24 kg, a ten wstawiany przez producenta 27 kg.
zauważyłem to dopiero przy wadze przesyłki podawanej przez firmy kurierskie.

izola - 2024-03-24, 15:25

Dziś zawczasu niż skwar sie poleje, powędrowałam na zaporę wodną Barranco de Alqueva...
Ale słonko się nie umie przebić. W powietrzu wisi chmura piaskowa ze Sahary...

Co mi tam co zrobione to zrobione, teraz relax i piweczko na wzmocnienie :haha:

https://de.wikipedia.org/wiki/Talsperre_Alqueva

izola - 2024-03-25, 20:36

Dzis poszłam zioła zbierać, a jest tego tu sporo.
Młodziutki aromatyczny koperek włoski, pachnąca lavenda jak i różnego rodzaju rozmaryny i wiele innych ...

- Samo zdrowie posiekane i w dobrej olivie zakonserwowane urozmaicają i bogacą mi codziennie posiłki 🥰

Pogoda się załamuje, po wielkich upałach się ochłodziło i ma być pare dni deszczowych... Dziś po południu tak tylko wisiało... Zachód słońca był piękny, ciekawe co on przyniesie....

izola - 2024-03-27, 19:30

Po zbieraniu ziółek się rozpadało, wszyscy pouciekali, wiatr wodę w jeziorze tamy falę grzbiecił!

To i mnie ruszyło z leniuchowania ...
Troche dalej w Portel nadal pada, ale tu przynajmniej jest cywilizacja😜

Wpadłam do intermarche i chumor się poprawił, mimo deszczu i orkanowego wiatru.

Izzy kroka na zewnątrz nie potrzebnie nie stawia... Odczekamy 😆

izola - 2024-03-29, 16:27

Wbrew zapowiedziom pogodowym, nie jest tak źle. W przerwach deszczowych nożna pochodzić... No to i ja idę 😉

Handel pracuje, można dzisiaj zakupy zrobić, co i ja uczyniłam, psa wprowadziłam na spacer... To wszystko po suchu 😜

Słonko świeci ale mizernie... Solar ledwo błyska😉

Życzę Wam wesołych i zdrowych świąt Wielkanocnych 🐣🐰🐔🐥🍀🌞🥚🍗🥮

LukF - 2024-03-29, 18:49

izola,

Za zdjęcia :pifko

peja76 - 2024-03-29, 21:05

Życzę Wam wesołych i zdrowych świąt Wielkanocnych 🐣🐰🐔🐥🍀🌞🥚🍗🥮[/quote]





Dziękuję i wzajemnie :spoko :spoko :spoko

izola - 2024-03-31, 21:59

Dziękuję LukF 😃kiedyś ale live cos obalimy😘

Święta, święta i już po.
Jutro tu już jest normalny dzień, zresztą dziś też biegali ludki po zakupy do supermarkietu jakby miało braknąć żywności...

Ogólnie to nastrój świąteczny nie chciał mi się obudzić.

Gdzieś kolo 16-tej przeszedł za plecami marsz z muzyką dętą...
Zaraz przypomniało mi to 1Maja za komuny, tak swojsko się zrobiło :haha:

Nagrałam Video ale tu jest tylko YT
preferowana, a tam nie chce mi się mieszać.

Suma sumarum, jak się jutro sprężę to godzinka jazdy i jestem w Hiszpanii /Badajoz.

Tam ma być lepsza pogoda i diesel dużo tańszy 🤪

Limitu pobytu jeszcze nie widzę ale powoli będę sie kulać na północ ... 😉

Fajnego dyngusa Wam życzę... 🍀🥚🐰
... No i ostatnią okazję na pisanki nie przegapić 🤣

izola - 2024-04-05, 19:45

Zakończyłam zimowanie w Portugalii...

Przy tych tempetaturach to już "wiosnowanie" :mrgreen:
To i zmiana tapety sie należy 😉 więc śmig śmig i mam w Hiszpanii inne klimaty.

Powoli już jest nastrój powrotny, ale jeszcze kusi tu i tam zajrzeć.

Więc na pierwsze pojechalam do Cácares w Extremadura.
Duże ruchliwe miasto z fajną historyczną częścią centrum. Można zatrzymać się na bezpłatnym SP niedaleko starówki.

Po dwóch dobach i obejrzeniu mi już znajomego Cáceres posunęłam sie na północ do Tordesillas /Valladolid.
Tordesillas leży na mojej rucie i też zawsze się tutaj zatrzymuję, bez szukania postojówki.

Dziś jeszcze odpoczywam po oględzinach miasta ale jutro trzeba znaleźć spokojne miejsce na weekend... Na wiochę chyba wpadnę ,na odpoczynek :-P
:spoko

izola - 2024-04-06, 18:42
Temat postu: Torquemada
Dziękuję Misiaczku za browarek 😘

Dziś pojechałam wg. Planu, aż do miejsca z wiejsko /miastowym klimatem...😉
I to padło na Torquemada, pozostało tu zaledwie 980 mieszkańców.
Dużo domów jest pustych i są do sprzedania. Mieszkańcy poszli za poszukiwaniem pracy.

Na obrzeżach mieściny są większe gospodarstwa rolnicze... I nieskończone połacie ziemi rolnej, na której obecnie odbywaja się wzmożone prace za pomocą wielkich maszyn rolniczych.

Fajny Stelplaz wioska ma! Na obrzeżu przy samym cmentarzu.
Jest woda, jest zrzut.

Jest cisza "grobowa" przerywana hukiem pędzącego traktora czy kombajna. 😆

Po spacerze teraz relaksuję, jutro karawana toczy sie dalej... :spoko

Cyryl - 2024-04-06, 19:16

bardzo fajna relacja, jednak nie będzie piwa, ale kwiaty i dobre wino:
izola - 2024-04-06, 20:58

Czy to te słynne "Patykiem pisane" Które pamiętam z dawnych młodzieńczych wiekow?
Lubiało to czasami nawet sponiewierać ...😜

Cieszy mnie że się relacja podoba i dzięki za kwiatuszki 😘

Cyryl - 2024-04-06, 21:02

przecież pisałem - "dobre".

było takie powiedzenie:
Kordiał rumowy zawsze lepszy od poziomkowego.

izola - 2024-04-07, 21:47
Temat postu: Altsasu
Dziś jestem w Altsasu /Altsasua Rejon Navarra.

Deszcz mnie przegonił, po nocy zaczęło lać - czyli pogoda dobra do jechania... W najlepszym momencie w górach kropiło tylko, więc nożna było napaść oko pięknymi widokami na szczyty gór i okolice🤩

Mało mi zostało tej Hiszpanii.

Góry dookoła, pogoda ma być deszczowa i chłodna i to kilka dni...
Czyli chyba od jutra 🇫🇷Francja Elegancja ?Zobaczę co jutrzejszy dzień przyniesie... Całkowity emerytki spontan 😉

Dziś się tu jeszcze udało przy super pogodzie pozwiedzać. Miejscówka też dobra, wszystko gra i buczy... :lol:

izola - 2024-04-11, 18:58

Na zdrowie Banan i Szejk 👍🍻

Już trzecią noc jestem nad Atlantykiem we Francji.
Luzik, humor dobry, mimo bramek na 1.90m😜
Pierwszy dzień oględziny na Pointe de Sainte Barbe.
Tam spedziłam noc na zwykłym spokojnym parkingu.

Drugi dzień i dzisiaj, niedaleki Capbreton. Pięknie piaszczyste i rozległe plaże i klimacik jaki lubię 😊
Postoj na zwykłym P przy plaży.
Tak cichej nocy jak dzisiejsza juz dawno nie miałam.

Tu się czuję dobrze i tak swojsko. Francja ma to coś, co mi zawsze się podoba...

Nie będę sobie żałować i po będę jeszcze troche nad Atlantykiem...
Dziś jestem pełne 5 miesięcy już w drodze, ciekawe czy do 6 dociągnę😁

Miłego weekendu wam życzę :spoko

Cyryl - 2024-04-11, 21:35

my pojutrze chcemy wyruszyć w stronę Hiszpanii, a po drodze zobaczyć Dune du Pyla, Ty masz to po drodze:

https://www.google.pl/map...rcfpc?entry=ttu

izola - 2024-04-12, 10:26

Cyryl, życzę wam udanej i bezawaryjnej wyprawy , i znośnych upałów�

Na Dune du Pyla byłam już dwa razy. Teraz raczej szukam miejsc gdzie jeszcze nie byłam...
Chociaż czesto jak jest po drodze jakaś ulubiona miejscówka to i kilkakrotnie tam zagladam 😉

Na wydmę w Łebie to bym jeszcze raz chętnie weszła.
Ta zrobiła na mnie jakoś takie głębsze wrażenie, może to i
inny sentyment.
Mam jeszcze w planie kilka miejsc. Jak sie zbliże do Bordeaux to bedzie tylko tradycyjna trasa to Home 😉
Pozostalo mi jeszcze ca. 1300km, na upartego by nożna było być szybko w domu ale po co pośpiech? Jak tu fajnie a tam czeka robota😀😉

Moj pies aż drży na widok jaszczurek, chyba są smaczne, a ja strugam sobie w drzewie jak nie chodzimy - taki nasz skromny plażing 😉

Pogoda jest znowu świetna, za chwilę idę na plaże... :spoko

Parking sie zapełnia Surferami, dobrze już być na miejscu przed nimi... Weekend będzie super👍

izola - 2024-04-13, 16:30

Ciąg dalszy plażingu...

By bezczynnie nie leżeć, co i tak nie lubię, poszłam szukać drzewo a jest tego masowo i już było zajęcie 😉
Izzy polowała do upadłego za jaszczurkami.

Klimat tu jest jak w lato, parking nabity do oporu... Jeszcze nie mam nowej wgnioty w drzwiach ...ale to jest samo życie😁
Duże kampery tu nie mają szans tylko namiastki jak ja🤪
Troche dalej ca. 2km jest fajny SP z możliwością poboru prądu ,WC za 11€

Wjechałam i wyjechałam, bo w rzedzie moge stać za free, wybredna sie robię,😉 11€ to tanio i miejce przy wydmie.
Posiedzę jeszcze jutro, bo w niedzielę przy tej pogodzie wszędzie nawał.
Moja skóra tu dostała w du... Piecze🤪jutro koszulka i struganie :haha:

Ta Francja ma to coś, co mnie ciągle podnieca, tego wrażenia żaden inny kraj nie pobije🤪 :haha: :spoko

Cyryl - 2024-04-13, 18:37

izola napisał/a:
Cyryl, życzę wam udanej i bezawaryjnej wyprawy , i znośnych upałów�...


może gdybym przeczytał to wcześniej inaczej rozpoczęłaby się nasza podróż.
po ujechaniu 200km zapalił się czek silnika i spadła moc.
ponieważ mam moduł obdm2 i program w radiu dowiedziałem się, że silnik ma dwa błędy:
- 4088 zawór EGR,
- 1700 brak łączności (styku).

zdecydowaliśmy się na powrót, w poniedziałek rano jestem na warsztacie.
ponieważ wracając auto szło bardzo dobrze i czek silnika zgasł, podejrzewam że nie ma styku i trzeba to zrobić.

więc wyjazd odłożony do poniedziałku.

a jakbym Twoje życzenia przeczytał przed wyjazdem, to może nie byłoby tej awarii.

izola - 2024-04-13, 19:14

@; cyryl,pozytywnie myśl, to pomaga.
Też Miałam gau jak mi turbo w Pyteneach padło... Droga ujnia to była...

izola - 2024-04-13, 19:48

Ja gotuję też w mojej dziupli 😃
Dziś był dorsz sucho solony, i wymoczony,
Jajo i suchy chlebek... Szybkie smacze jedzenie. :spoko

Komplecik - 2024-04-13, 20:04

Ładnie :wyszczerzony:
izola - 2024-04-13, 20:10

Komplecik, ja cię lubię😘
Komplecik - 2024-04-13, 20:18

izola napisał/a:
Komplecik, ja cię lubię😘

Ja Ciebie też, piszesz fajnie, obrazki ładne, a w dodatku to co lubię jedzonko trunek i wszechobecna laba :wyszczerzony:
:spoko

Cyryl - 2024-04-13, 21:13

izola napisał/a:
Ja gotuję też w mojej dziupli 😃...


to porcje na jedną osobę, czy więcej?

izola - 2024-04-14, 06:52

@ Cyryl, mam małego psa o dużym apetycie, a mnie też go nie brakuje :haha:
Cyryl - 2024-04-14, 07:57

izola napisał/a:
@; cyryl,pozytywnie myśl, to pomaga...


a czym mamy się przejmować?
nic się nie stało, wszyscy zdrowi, jedynie wyjazd się odwlecze o dwa dni, dla emerytów to żaden problem.

LukF - 2024-04-14, 13:05

izola,
:pifko
Fajne takie wolne trwające 5 miesięcy. Podziwiam umiejętność radzenia sobie z samotnością. Dzięki za zdjęcia :hello

izola - 2024-04-14, 19:39

Dziękuję Panowie za browarki😘

@ LukF wszystko jest możliwe jak się tak chce mieć jak jest. Single być to wcale nie tak straszne... Brak wielu możliwych konfliktów i jest ten stan nawet wygodny...😜

###
Przyjechała parka i muzykują na kobzie i na harmoszce,. Ludowe francuskie kawałki grzeją.
Moja loża jest tuż obok w aucie przy lampce dobrego francuskego. Ładnie im to muzykowanie wychodzilo🥰

izola - 2024-04-15, 18:10
Temat postu: Le Teich/Arcaschon
Dzień się zaczął trochę smętnie, lekko deszczowo...więc troche "pogoniłam Koniki" 🤣
Ciekawość zwyciężyła rozsądek 😜 i pojechałam drogami podrzędnymi... Mułowato to szło...30, 50,70 80 ... W miasteczkach garbate drogi z progami i 30! plus jedno rondo goni następne...cierpiałam wraz z moimi nowymi oponkami, dobrze że je dziebko więcej nadymałam😜

Przyjechałam na moje ulubione miejsce w Le Teich / Basin d' Arcaschon , a tu Zonk! Systematycznie przelatują samoloty nad głową do i z Bordeaux.
W listopadzie tego jeszcze nie było.
Ach co mi tam! Jestem tylko tranzytem... :spoko

James - 2024-04-17, 15:55

Cześć Izolka. Wieki tu nie byłam, zatęskniłam, zaglądam, a tu taka gratka. Powędrowałam sobie z Tobą, wygrzałam kości, dawne czasy się przypomniały. Dzięki za dzielenie się zimowaniem. Wszystkich nas napędzasz. Tych już bez kamperków też. Poczułam się jak wśród starych, dobrych przyjaciół.
Widzę, że pewnie stanęłaś zaraz obok ptasiego rezerwatu. Był bardzo fajny, a rano zostawiłam wtedy ślubnego w Jamesie i poszłam po bagietkę...Ech, wspomnienia.
Wszystkiego dobrego i pamiętaj, że gdyby Cię dobre wiatry zawiały na Śląsk to serdecznie zapraszam.

izola - 2024-04-17, 18:29

James" Kochana Ty moja, jak ja się cieszę że tu zaglądasz 😘
Brakuje mi Twoich ciekawych i malowniczych relacji z Francji.
Zaglądaj tu częściej albo jestem na FB (adres w stopce)

Co do wizyty w Pl to by już byl najwyższy czas by tam zaglądnąć. 6 lat już minęło od ostatniej wizyty.

Jak będziesz w DE to pamiętaj tez o mnie 😊
Już wracam do domu. Le Teich dziś opuściłam, gwarno sie tam zrobiło. Od dziś do niedzieli CYRK robił smoje manele i będą imprezy.
Dziś jestem już w Aquitanii w Marsas. Planuję jeszcze troche nad Loarą pobyć i do domu...
Internet tu bardzo słaby, co chwilę jestem offline. Foty beda na raty 😉
:spoko

James - 2024-04-17, 19:19

Kurcze, jak mi miło. Od razu świat poweselał. Będę zaglądała. Obiecuję. Ale byłoby fajnie się spotkać. Mamy tyle do pogadania. Tęsknię za tym wszystkim, za Wami, za światem kamperowców, za Francją, o innych sprawach nie wspomnę...
Mam nadzieję że los sprawi że się spotkamy :spoko

izola - 2024-04-21, 14:23

Jeszcze zaliczam weekend nad Loarą w Bonny- sur-mer, pogoda zmienna i chłodna ale i tak jest fajnie 😀

Już coraz bliżej końca podróży, co to będzie, co to będzie... 😉 :haha:

izola - 2024-04-23, 18:30

Buziole za browarki 😘

Dzis jestem w Epernay, fajne miasteczko na postój w drodze.
Poranne zimno 3° Zniwelowałam czapką i kurtką zimową... Na upartego bym była w domu... Ale uparta nie jestem 😉

Poszłam miasto zwiedzać i było super... W południe czapka w plecak.

Franzuskie małe psy w płaszczykach, moja camperowa zahartowana, ubiera dopiero przy grubo minusowych stopniach 😹

Na koniec dnia było wielkie żarcie, wędzona kura nam dogodziła 😁

izola - 2024-04-25, 21:22

Ostatnie zwiedzanie i nocleg we Francjii robiłam w Epernay.

Ciekawe miasto. Parkowałam na parkingu centrum Sportowego , wjazd ograniczony na 2M.
Pogoda na oględziny dopisała ale noc była chłodna. W następny dzień już było deszczowo i zimno.

Więc padła spontan decyzja, jechać i się cieszyć ogrzewaniem w aucie aż błędzie sucho i cieplej ... 😉

Z taka myślą przejechałam resztę Francji, Belgię i na granicy w DE na przywitanie zaświeciło krótko słonko, po słonku w migu był grad i noc była zimna, rano 2,5°😜

Ostatnie 110 km prześmigałam dziś rano, jak na skrzydłach😉
###
Fajnie było tak się szwędać, 170 dni minęło w migu!
Ale i fajne są dla mnie powroty, do domu i przyjaciół... Ale już się rodzi nowy plan 😁

Auto sie postarzało o kilka tyś. Kilometrów. Sahara pył nadaje w zakamarkach ciekawe odcienie🤪czas sie zabrać do roboty 💪

Dziękuję Wam za miłe wspólne wirtualne podróżowanie i
liczne browarki ... Fajnie jest być z Wami w drodze😘🍀

LukF - 2024-04-26, 08:58

izola,
Renia, dzięki za fajną relację oraz zdjęcia. Teraz pewnie odgruzowanie auta i domu :bigok

:pifko

izola - 2024-04-26, 21:26

Dziękuję, LukF, Komplecik i Mischka. 😘

Ojojoj! Zrobił sie korek zaległych prac, pomagier by się przydał...
Jedna robota goni następną, a ja sie roboty nie boje nawet jak zalega🤣
Samochód już 90℅ wypatroszony. W ogrodzie trawa wysoka ale dzisiaj mokra...

Kuchnia już podaje w zdrowym domowym stylu, to mi jest zawsze ważne jako Nr. 1

Reszta musi czekać w kolejce...

###
Rower mam jeszcze na bagażniku...zobaczymy co maj przyniesie 😉
Na tańce majowe? Ale tanciora brak😉😜

:spoko

Komplecik - 2024-04-26, 22:15

Twoje komentarze są the Best :bigok :roza: :pifko
Andrzej_Gdynia - 2024-04-27, 06:52

:kwiatki:
izola - 2024-04-28, 21:22

Powiem Wam jedno,
siedziałam sobie beztrosko na południu a tu kicha.
Po powrocie router nie działa...Modernizacja do końca kwietnia.
Wiatrak z Kwasiaka ma 2 wyłamane skrzydła, nie pogoda była.
W altanie Plexi okno poszło...
Dobrze że więcej nie było.

Trawę skosiłam, natyrałam się, i o dwudziestej byłam gotowa do pierzyny, ale o 1:30 byłam gotowa do picia kawy i internetowania, co i do czwartej rano robiłam :mrgreen:

Ta aklimatyzacja po zimowaniu jest ciekawa, dzis w nocy stwierdziłam że twarda ława w moim Marco Polo moim plecom lepiej pasuje aniżeli wypasiony domowy materac :-P

A moźe mój semester potrzebuje te "nie wygody" w drodze :mrgreen:

Mój pies tez szuka w swoim koszyczku nie wiadomo czego, kopie jak kura ...

ZbigStan - 2024-04-29, 07:03

izola, Twoje podróże są inspirujące. Podziwiam. :pifko . Pozdrawiam.
izola - 2024-05-06, 13:25

Dziękuję za browarki i za miłe słowa :bukiet:

Zimowanie się powiodło, jestem zadowolona z tego co było...Po tygodniu w domu już się budzą nowe plany letnio- jesienne.
Chcę przez południowo/zach. Pl i Słowację na węgierskie termale.

Będzie fajnie, bo i urodzinowa impreza 90 -latki jest do zaliczenia! Jak i liczne towarzyskie spotkania okraszą ten trip :ok

Jeszcze w załączniku, z grubsza uchwycona trasa zimowa :spoko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group