Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Caravers League - Russia. - Rosjanie w POlsce

KECZER - 2012-03-11, 13:41
Temat postu: Rosjanie w POlsce
Koledzy jeden z czlonkow Ligi Karavanierow zamierza zrobic objazdowo trase po Polsce
Jest moja cicha prosba - propozycja
ponizej sa ich telefony i mail
sa w trasie od 16 marca od przekroczenia granicy i pierwsze miasto to Bialystok
dalej
Ełk
Olsztyn
Malborg
Gdansk
Sopot
Gdynia
Piła
Szczecin pod znakiem zapytania???
BERLIN (musza tam byc 23 marca)
Dresden
Wroclaw
Krakow
Lublin
Terespol-Brzesc (prawdoppodobnie 30-31 marca)

Jezeli ktos z tych miast dysponuje czasem i mogly by im cos pokazac podpowiedziec wskazac camping (nocleg) itd zapewne bylo bym im milo i spokojniej jechacprzez nasz kraj i zwiedzac to i owo, w sumie w przewodnikach nie wszystko jest napisane co i jak!!!
MOzn do nich pisac maile - jak nizej
mozna wysylac SMS tez jak podano nizej
licze ze jednak ktos im sie trafi po drodze z naszych kolegow i poda przyjacielska dlon
pozdrawiam Grzegorz


16 марта пересекаем границу через Волковыск на Белосток, затем Элк, Ольштын, Мальборк, Гданьск, Сопот, Гдыня, далее через Пилу на Берлин (Щецин под вопросом) Что где посмотреть, пока изучаем.
Далее Берлин (аквапарк "тропические острова"), Дрезден, Вроцлав, Краков, Люблин, Брест.
По срокам в Белосток приезжаем 16 марта, в Берлине должны встретиться с Поморами 23 марта. Вернуться домой планируем 1 апреля. Сколько времени потратить на какой город будем определять на месте. Если польские друзья чем-то помогут, будем очень рады.
Наши гудлайновские телефоны +372-577-892-87, +372-549-81-380, МТС +7-916-918-5234
е-mail: skazka60a@mail.ru

wbobowski - 2012-03-11, 14:13

Podałem e-mail'em swoje namiary (tel, adres, GPS) i obietnicę pomocy.
koko - 2012-03-11, 21:01

Niech wpadną do Warki na zlot Camping przedni towarzystwo też 30.03. 1.04
janusz - 2012-03-12, 08:46

Jeżeli Pajęczno po drodze, to brama na podwórko zawsze otwarta.
gino - 2012-03-12, 08:55

koko napisał/a:
Niech wpadną do Warki na zlot

też o tym pomyslałem i wysłałem im zaproszenie :spoko

gino - 2012-03-12, 16:06

no i niestety...
przyjaciele z Rosji nas nie odwiedzą :-P

Cytat:
Здравствуйте! Большое спасибо за приглашение!!! Но к сожалению, нам не по пути. В районе Варшавы не планируем быть. Спасибо!

gino - 2012-03-12, 19:50

a może jednak odwiedzą :-P
Cytat:
Здравствуйте, Gino! Благодарим за приглашение, будем стараться приехать на встречу. Пришлите координаты GPS места встречи. Спасибо.


prawdę mówiąc...troszke sie pogubiłem..Keczerku ratuj ;) )

wysłalem info-zaproszenie na adresik który tu podałes...

a..odpowiedzi dostaje rózne. :haha:

WODNIK - 2012-03-12, 20:10

Po prostu będą się starać i chce się z tobą spotkać. Prosi o koordynaty GPS,
miejsca spotkania wyznaczonego przez Ciebie.
Pozdrawiam. :spoko

gino - 2012-03-12, 20:17

Wodniczku..
ja wiem co oni odpisali.. :-P
chodzi raczej o to..że na jednego maila dostałem dwie całkiem różne odpowiedzi..
ale..zadałem pytanie..dlaczego tak jest i zapewniłem ich że ''miejsca na kampingu będą na nich czekać''
dostałem odpowiedź że
Cytat:
Жизнь переменчивая штука. Спасибо ;)
Сергей.


więc...może sie z nimi spotkamy :ok

WODNIK - 2012-03-12, 20:47

W życiu się wszystko zmienia. Po prostu zmienili zdanie dla Ciebie i przyjęli zaproszemie.
:spoko :spoko

KECZER - 2012-03-13, 07:45

Gino i Wodniku
ja mysle ze pierwsza odpowiedz Siergieja ,byla przed moja telefoniczna rozmowa z nimi

druga odpowiedz przyszla po rozmowie telefonicznej

co znaczy sila bezposredniej rozmowy
przekonalem ich chyba

tym bardziej ze ich dzisiejszy plan przejazdu przez Polske z zatrzymaniami sie powstala na bazie rekomendacji innego ich kolegi, ktory tylko camperem jezdzi po Polsce. bo pozostali (Rosjanie camperowcy) przez nasz kraj tylko przelatywali do Wloch czy innych Niemiec...
to sa wyniki naszej przyjazni z "Liga Karawanierow" przyjazdami naszymi do Rosji i szerszymi informacjami na ich forum o kontaktach z nami - to otwiera ich zainteresowanie naszym krajem!!

dlatego sie zainteresowal Polska a po mojej rozmowie i wizyta w Warce, mowilem mu ze spotka prezna organizacje wielu nowych kolegow, z ktorymi moze kiedys gdzies sie spotka w Europie.

Relacja z jego wizyty na ich formu bedzie dla nas niezla rekomandacja kraju i nasz camperowcow z CT.
Licze ze jednak wpadnie do Warki!!

pozdrawiam Grzegorz

KECZER - 2012-03-14, 09:03

Koledzy mamy problem
zlosliwosc rzeczy martwych bywa bolesna
w przeddzien wyjazdu Siergiejowi (temu co robi ta objazdowa trase po Polsce) nawalilo ogrzewanie Truma
remont w Moskwie przy absolutnym braku czesci (trzeba je sprowadzac z zagranicy rozlic i itd) to minimum 10 dni czyli caly urlop w plecy :gwm

Siegiej sie pyta czy w Polsce na jego trasie znajdzie sie warsztat ktory da rade w miare szybko naprawic
moze zbyt pochopnie, ale potwierdzilem, ze by startowal i w Polsce napewno znajdzie warsztat i naprawi ogrzewanie (mimo wszystko noce bywaja jeszcze chlodne)

prosze o okazanie jakiejs pomocy lub informacji

pozdrawiam Grzegorz

papamila - 2012-03-14, 09:28

Grzegorzu,
to faktycznie pech,
Jest co prawda w Gdańsku serwisant pieców trumy ale nie znajac usterki, typu pieca,
nie posiadajac zadnej wskazówki co się zepsuło trudno mi się za niego wypowiadać,
Trudno mi wyrokować czy naprawi od ręki ze wskazaniem na" raczej nie".
Dorażnie mogę go wyposażyć w grzejnik konwektorowy 2KW
tam gdzie będzie prąd powinien przeżyć :roll:
co do innych ustaleń z mojej strony to wszystko wiesz- aktualne 18 po południu
Siergiej też wie

bbart - 2012-03-14, 12:03

Gdyby, w drodze do Berlina, kolega Sergiej chciał pooglądać byłą bazę/lotnisko radzieckie w Chojnie, to zapraszam. Może liczyć na plac strzeżony, prąd, wodę, butelkę, towarzystwo. Poza tym mamy cmentarz żołnierzy radzieckich w Chojnie i cmentarz w Siekierkach, poległych przy forsowaniu Odry (młodzi chłopcy 18-20 lat...). Przejście graniczne do Niemiec 10 km ode mnie. Do rogatek Berlina mam 80 km. Jadąc przez Chojnę praktycznie nie nadrabia ani kilometra.
Najważniejsze: mój były nauczyciel języka rosyjskiego, przewodnik, byłby świetnym kompanem przy zwiedzaniu. Wiele wie...I o Chojnie, i o lotnisku , i o samych Rosjanach (często ich odwiedza). Gdyby wizyta miała dojść do skutku, chętnie wychylę szklaneczkę z P.Nauczycielem (a zdarzało się) i Kolegą .

koko - 2012-03-14, 12:21

Na 100% naprawi w Krakowie w przedstawicielstwie Trumy
KECZER - 2012-03-14, 12:34

bbart napisał/a:
Gdyby, w drodze do Berlina, kolega Sergiej


dzieki w imieniu Siergieja
podaj prosze wspolrzedne GPS do Ciebie (Chojnowa-jezeli dobrze odmienilem)
podam mu albo sam wyslij SMS na jego numer +7 916 918 5234
pozdrawiam Grzegorz

bbart - 2012-03-14, 17:14

Chojna, mieszkam w Chojnie, miasteczko 10 km od Odry, 60 km na pd. od Szczecina.
Proszę prześlij mu współrzędne; nie wiem czy wysyłać sms ze wstępem, czy już coś o Chojnie Koledze wspominałeś, więc liczę na Ciebie.
N 52"57'45.64 E 14"26'15.72
tel. kontaktowy 695 751 543. Zapraszam.

KECZER - 2012-03-14, 19:08

bbart napisał/a:
czy już coś o Chojnie Koledze wspominałeś, więc liczę na Ciebie


witaj
poslalem mu SMS z Twoim telefonem, a wczesniej mu wspominalem o Tobie cmentarzu i nauczycielu!

Z tego co wiem sa juz w drodze, i nalezy sie spodziewac ze 18.04 beda w Malborku

w sumie niech sobie radza sami - skoro sie "puscili" w taka fajna droge

DO WSZYSTKICH!!!!! zainteresowanych w tym temacie!!!

Mysle ze WY czlonkowie CamperTeamu wykazaliscie tak wielkie zainteresowanie i taka zyczliwosc w sumie dla podobnych, ale zupelnie obcych ludzi,
ze jezeli przyznawali by nagrody za serce i zyczliwosc to wszyscy z CamperTeamu powinni stac na najwyzszym pudle ze zlotymi medalami

Musze przyznac ze sam zostalem przez Was zdrowo zaszokowany okazywanym zainteresowaniem i pomoca
widze ze jeszcze musze sie duzo uczyc od WAS
Grzegorz

WODNIK - 2012-03-14, 19:15

Musze przyznac ze sam zostalem przez Was zdrowo zaszokowany okazywanym zainteresowaniem i pomoca
widze ze jeszcze musze sie duzo uczyc od WAS
Grzegorz



Grzesiu nie przesadzaj.
Chłopisko tnie przez nasze rancho i potrzebuje pomocy to mu pomożemy naprawić zaprzęg. :spoko
A jak będzie wracał to niech nie zapomni wstąpić do wodopoju w Warce
:haha: :haha: :haha:

Pozdrawiam

KECZER - 2012-03-14, 19:24

Wodniku
no tak sie usmialem z Twojego cietego komentarza ze az mi dech zaparlo a moja Ewa wycierala dlugo oczki!!!

jestes super facet!!!

ze łzami ze smiechu wyslalem Ci pifko :pifko
Grzegorz

Elwood - 2012-03-14, 21:01

Grzesiu serwis Trumy jest w Krakowie. Podaj mu namiary na mnie/wysyłam na PW/ Ma do mnie po drodze z Wrocławia do Krakowa. Jest miejsce i nie tylko. Chętnie pomogę
koko - 2012-03-15, 06:28

W Trumie w Krakowie nie chcą przyjmować camperów trzeba by użyć wpływów
gino - 2012-03-15, 06:54

no to skoro Kraków..to może Elcamp :spoko
Bombardino - 2012-03-15, 18:19

Nie mam jeszcze swojej camperowni ale bez problemu mogę zaparkować podróżników z Rosji pod laskiem na przeciw mojego domu, z prądem i wodą nie będzie problemu. Okolica cicha i spokojna, no i lokalizacja chyba po drodze bo ja nadaję z Białegostoku.
W razie czego telefon do mnie to +48 509047456

KECZER - 2012-03-15, 19:52

Koledzy z Rosji juz sa w drodze i nie mam z nimi kontaktu
jezeli zagladaja na nasze formu moze cos wyczytaja
a jezeli nie to tez dziekuje w ich imieniu za wszystkie oferty
Grzegorz

KECZER - 2012-04-04, 21:30

BARDZO BARDZO dziekuje za podjecie mojej skromnej prosby o wsparcie w zwiedzianu przez Siergieja i jego rodzine naszej Polski
to co slysze i czytam przeszlo moje najszczersze oczekiwania, nie wiem czy mozna sie za tak okazana zyczliwosci i serdeczniosc, poswiecony wlasny czas, odwdzieczyc czyms!!!!!!!!!!!!!!

ale wiem, jedno!!!!zrobiliscie tak wielka propocje POLSKIEJ prawidziwej goscinnosci, ze az sie to w znanych mi standardach rosyjskich nie miesci w glowie
Nie wymieniam z imienia tych wszystkich ktorzy osobiscie lub na odleglosc zajmowali sie Siergiejem i jego rodzina- [nawet go nie znam osobiscie(prosil o to mnie nasz przyjaciel z Ligi -Andrej] postaram sie po powrocie do Moskwy spotkac z Siegiejem i posluchac jego relacji namowie go do opisania- moze i zamiescimy ja u nas na CT!

W tym dziwnym swiecie w tym swiecie czesto nie zrozumialych replacji panstwowych - dyktowanych czesto przez media, wiem juz ze ten rosjanin z rodzina spotkal cos zupelnie inngo niz wiedzial o Polsce i jej "zakreconych" camperowcach.
Mysle ze mamy dodatkowego prawdziwego przyjaciela w nim .
Jeszcze raz wszystkim bardzo za to dziekuje!!!!!

Grzegorz

majmarek - 2012-04-10, 09:01

witam
a propos trumy i nie tylko polecam servis przyczep campingowych w katowicach ochojcu. ostatnio korzystałem normalni ludzie w elkampie za to samo zdarli by skórę jeszcze nie możesz patrzyć przy czym grzebią
pozdrawiam
mm

KECZER - 2012-04-17, 14:46

WSZYSTKIM UDZIALOWCOM W PODROZY SIERGIEJA Z JEGOREWSKA - ROSJA
POSWIECONA ZOSTALA TA OPISOWA STRONA


http://avtotravel.com/For...шу/

MYSLE ZE ZNAJDZIECIE TAM CIEKAWE ZDJECIA TEZ Z WAMI A TAKZE I WRAZENIA SERGIEJA I JEGO RODZINY

JESZCZE RAZ DZIEKUJE ZA POMOC W ORGANIZACJI ICH POBYTU

POZDRAWIAM GRZEGORZ


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group