Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Słowacja - Podhajska

BiG Team - 2012-05-08, 23:35
Temat postu: Podhajska
Od 15 do 24 maja planujemy moczenie w Podhajskiej, może ktoś dołączy. Proszę też o wszelkie informacje praktyczne pobytowe i o okolicy :spoko
zbychu - 2012-05-09, 09:34

Byłem miesiąc temu w Podhajskiej są otwarte nowe baseny , jest też camping , ale o tej porze był jeszcze zamknięty, w zeszłym roku stałem na campingu -warunki bardzo dobre , a w cenie były wliczone baseny odkryte . Teraz stałem za free na dużym parkingu przed basenami Rymske kupele-jest to oddzielny basen w budynku Energy.
BiG Team - 2012-05-27, 18:39

Wróciliśmy z Podhajskiej super zadowoleni. Camping bardzo dobry, nowy, kamper plus 2 osoby 15 euro za dobę z prądem / 5% zniżki na kartę CCI/. Goście campingu mają zniżkę na wstęp na termy /wejście z campingu bezpośrednie przez teren hotelu BORINKA/ normalna cena 4,70 E dla nas 3,50E, jest też zniżka na wstęp do nowej części Aqumarina /3 godz. 8E zamiast 11E/. Camping jest czynny od 1 maja do 15 października. Można też stanąć kamperem na prywatnej łące obok term za 8E z prądem i zimną wodą i miejscem na kota, bez sanitariatów. W basenach termalnych słona woda o składzie podobnym do wody Morza Martwego.
zbychu - 2012-05-27, 23:02

My też wróciliśmy dzisiaj z Podhajskiej i potwierdzam informację BiG Team
BiG Team - 2012-05-30, 23:54

jeszcze sobie przypomniałem, na Słowacji też ważą samochody nawet na bocznych drogach
elaola - 2012-07-22, 17:01

Czy będąc na campingu można dowolną ilość razy odwiedzać termy?
BiG Team - 2012-07-22, 18:25

można wchodzić i wychodzić ile się chce, w godzinach otwarcia :spoko
elaola - 2012-07-22, 19:16

Dziękuję :spoko
BiG Team - 2012-07-22, 19:31

Świeże pieczywo co dzień na termach /jest tam mały ryneczek/, we wsi duży supermarket, trzeba iść w prawo od wyjścia głównego z term.
elaola - 2012-07-22, 20:02

Dziękuję za informacje. Mieliśmy jechać na Węgry, ale szukamy czegoś bliżej i padnie chyba na Podhajską.
Jaką trasę radzisz wybrać, żeby ominąć wysokie góry. Myśleliśmy jechać autostradą przez Cieszyn, ale może jest inna gdzie nie trzeba się wysoko "wspinać"

BiG Team - 2012-07-22, 20:10

Jechałem przez Hradec Kralove, Pardubice, Brno i Bratysławę, droga niezła. Tą samą trasą jeżdżę na Węgry do Buku, tylko w Bratysławie odbijam w prawo, a do Podhajskiej w lewo :spoko
elaola - 2012-07-22, 20:13

:roza: :spoko
andi at - 2016-09-01, 12:27

Od wczoraj jestem i ocena bardzo dobra (termy i kemping )
Pogoda dopisuje ,słonko i tem.okolo +28
Składem wody bije pozostałe termy

Podhajska ma 19000 mg/l aniony i kationy
Buk ma 15200
Hegyko ma 11800

http://www.tkpodhajska.sk/live-kamera

Dużo jest Czechow i Słowaków .Kamping w połowie zajęty
Na kempingu dostajemy pasek na rękę i wchodzimy ile razy chcemy na termy (jest w cenie kempingu )

TJL - 2016-09-02, 14:29

Pytanie do Andi,
Czy w cenach kempingu podawanych na stronie www basenów Podhajska jest faktycznie zawarty wstęp do term? Jeśli za wstęp na basen nie ma dodatkowej opłaty, to miejsce b. korzystne cenowo.
Pozdrawiam,
Tomek

andi at - 2016-09-02, 14:51

Na stronie wstęp jest 7e ale jeżeli jesteśmy na cempingu to cena spada
W niedziele będę płacił to zobaczymy co i jak
Przy wjeździe dostałem pasek na rękę i se chodzę tam i z powrotem jakieś 200m na baseny
Cemping jest tarasowy i z ostatniego poziomu mamy ładny widok na termy i okolice
Cemping mamy w sąsiedztwie term ( za płotem od strony zjeżdżalni )
Camperki stają również na parkingu
7e to jest tanio za cały dzień na basenach i z taką wodą
Bardzo dużo jest ludzi na basenach ,straganów , restauracji ,ale baseny tanie i skład dobry to nie ma co się dziwić .Jest opcja droższa i tam jest spoko :haha:
Zjeżdżalnie do dzieci są w cenie ,tylko musimy czekać w kolejce na dole za kołem (takie jakieś podwójne -bliźniaki na 2 osoby )albo taka jakaś karimata tylko trochę krótka z raczkami i na tym zjeżdżamy
Myślę ze jak mamy cos takiego to jeździmy do oporu bo po zjeździe nie musimy oddawać tego tym w kolejce

TJL - 2016-09-02, 14:56

Dzięki za odpowiedź,
Jak będzie wiadomo ile wychodzi Camp+wejście do term, to proszę o info.
Pozdrawiam,
Tomek

OMEGA - 2016-09-02, 14:59

andi at napisał/a:
Jest opcja droższa i tam jest spoko


co jest dodatkowo w tej opcji droższej i ile więcej kosztuje???

andi at - 2016-09-02, 15:13

OMEGA napisał/a:
andi at napisał/a:
Jest opcja droższa i tam jest spoko


co jest dodatkowo w tej opcji droższej i ile więcej kosztuje???


Nie wchodziłem tam to nie wiem ,ale przez szybę widać totalny luzik
Termy mi się spodobały i cemping tez mimo tej ilości ludzi .Na dół schodzę na baseny i coś zjeść albo na piwko .Cała wioska to pensjonaty i picernie oraz restauracje no i winiarnie
Polecam i musicie sami to ocenić .Podobno dobre jest na Stwardnienie rozsiane

TJL - 2016-09-02, 17:05

Wysłałem zapytanie do właściciela kompleksu. Napisał, że dla gości campingu liczą wstęp do term 4,5 Euro. Andi potwierdź proszę, jak sam dostaniesz rachunek za pobyt na campie.
Pozdrawiam,
Tomek

andi at - 2016-09-02, 17:13

Tak masz racje 4,50
Natomiast Wellness to 20e na cały dzień , a 11e na 3 godz,
Z kempingu to 16e cały dzień ,a 8e na 3 godz,
Są jeszcze budki do oddychania jakoś tak 2e na 10 min,

zibikruk - 2016-09-03, 10:32

Przepraszam za off, Andrzej my od poniedziałku w Bogaczu na 3 -4 dni, dojedź.
andi at - 2016-09-03, 13:28

zibikruk napisał/a:
Przepraszam za off, Andrzej my od poniedziałku w Bogaczu na 3 -4 dni, dojedź.

Zbyszek dziś rozmawiałem z Zosia i prawdopodobnie jedziemy w Słowackie Tatry od środy do niedzieli .Ale kto wie ,wszystko może się zmienić :spoko

andi at - 2016-09-03, 13:36

Byłem zapłacić i pobyt do niedzieli
Camper ,1 osoba , prąd --4 doby
5 dni baseny

Zapłaciłem 77e
Nie wiem jak liczył ale na moje wychodzi mi więcej do zapłaty
Jest Internet -sygnał bardzo dobry -bez logowania KEMP FREE

OMEGA - 2016-09-03, 22:01

andi at napisał/a:
Camper ,1 osoba , prąd --4 doby


od kiedy ty sam jeździsz ??och ta biedna Zosia jak mogli ja nie policzyć do rachunku . :roza: :spoko

andi at - 2016-09-04, 06:36

Serio jej tu nie ma :haha:
Około 17 godz. startuje do domu ,a w środę jedziemy w Tatry Słowackie do niedzieli (prawdopodobnie ) I teraz wszystko zależy od mojego urlopu :spoko

Pytałem się pani w recepcji do której musze opuścić camping dzisiaj
Odpowiedziała jak mi pasuje

Nie było Tatr, ale z powrotem termy z Zosią

Dodatkowe info
Zainteresowało mnie że na stanowisku pod kampera są 2 numerki
Okazało się że jak rozbijemy nasz graty na całym stanowisku (2 numerki ) to płacimy 25e
Jak rozbijemy nasz majdan na połowie tego stanowiska ( 1 numerek ) to płacimy 15 e
Na 1 stanowisku nie ma miejsca na rozwiniecie markizy ,a jak rozwiniemy markizę to zajmujemy 2 stanowisko i płacimy 25e
Jutro startujemy do Hegyko .Pogoda nadal piękna i tu nie ma problemu z markiza :haha: Wszystko w cenie 23e

andi at - 2017-07-05, 14:15

Miały być mazury ,ale zimno u nas i jesteśmy w Podhajska do piątku a potem Lipot
Pogoda fajna ,ciepełko a woda boska :spoko

TJL - 2017-07-08, 23:10

Andi, proszę daj znać jakie tłumy ludzi na campie i basenach. Ceny od ostatniego pobytu zmieniły sie coś?
Pozdrawiam,
Tomek

TJL - 2017-07-08, 23:12

Pytam o Podhajską, bo zauważyłem, że od piątku Lipot.
andi at - 2017-07-10, 14:39

Od wczoraj Lipot bo dzieciakom tak się podobało w Podhajskiej

Ceny nic się nie zmieniły .Na kempingu miejsce zawsze się znalazło jak ja bylem ,a na basenach trochę narodu jest

Dobra woda i cena (skład ) +kemping +atrakcje do dzieci =trochę tych ludzi jest :spoko

TJL - 2017-07-27, 21:37

W ostatni weekend chciałem pobyć na kampie w Podhajskiej, Na recepcji Pani zarejestrowała nas, a na placu nie było już miejsca. Tłok straszny! W weekendy chyba lepiej odpuścić to miejsce. Pojechaliśmy do Kiskunmajsa i było jak zwykle fajnie.
Pozdrawiam,
Tomek

joko - 2018-07-03, 02:09

Miniony weekend byłem na termach Podhajska i tytułem odświeżenia tematu pozwolę sobie zaktualizować informację na temat tego obiektu.
Jeśli chodzi o ceny to zasadniczo niewiele się zmieniło, poza tym że wstęp na Wellness na 3 godziny to teraz 12EUR (na cały dzień tak jak było 20EUR).
Wstęp na zewnętrzne baseny to 8EUR za cały dzień.
W przypadku pobytu na kampingu opłata za wstęp na baseny zewnetrzne tak jak było 4.5EUR.
Tę opłatę uiszczamy na kampingu (doliczają do rachunku za pobyt) i dostajemy różowe opaski.
Na ich podstawie wchodzimy i wychodzimy z obiektu ile razy nam pasuje. Wstęp do wellness opłacamy w kasie przy wejściu , a na podstawie opaski dostajemy rabat i za 3 godziny płacimy 8EUR zamiast 12, a na cały dzień 16EUR zamiast 20.

Na kampingu obłożenie na poziomie 50%, co przy założeniu że pogoda była i mamy wakacje, stanowi miłe zaskoczenie.
Na basenach zewnętrznych ludzi sporo, ale miejsca do biwakowania nie brakowało.
W wellness w godzinach rannych byliśmy praktycznie sami, a około południa zajętych było może 10% leżaków. Do wellness poszliśmy na 3 godziny bardziej z ciekawości niż z potrzeby ucieczki przed tłumem i tak w sumie to na tej zewnętrznej części jest lepiej , bo większa różnorodność basenów, lepszy dostęp do jedzonka i innych dupereli.
Uważam, że wellness ma sens w okresie zimowym, lub przy słabej pogodzie w lecie, no i może jako opcja ucieczki przed tłumem , jeżeli taki akurat jest. Jak jest słoneczko i luz na zewnatrz, to szkoda tam się zamykać.

Ponieważ obiekt jest stosunkowo daleko od polskiej granicy, to rodaków tam dociera chyba mało. Podczas naszego pobytu na kempingu jedna rodzinka z przyczepą z Wodzisławia, reszta to Słowacy, Czesi i jeden z Austrii. Na termach nie słyszałem polskiego i nie widziałem ani jednej osobówki na polskich blachach.
Na kempingu i na kasie na termach wyczułem nawet spory problem jaki ludziki mieli z językiem polskim, co wskazuje na to , że rzadko mają do czynienia.
To jest jak na warunki słowackie pewien ewenement, bo byłem tam już dziesiątki razy , zawsze używam polskiego i nigdy problemów z wzajemnym zrozumieniem nie miałem. Tutaj sytuacja zmusiła do przejścia na angielski, aby ogarnąć szczegóły .

Co do samych term, to jedne z lepszych na Słowacji, ale ogólnie bez szału. Brak rodaków tłumaczyć pewnie można własnie tym, że podobnie jak gdzie indziej , ale dość daleko od granicy.
Jeżeli dla kogoś ma znaczenie ten skład wody to z tego co tu już było pisane górna półka i tym się własnie wyróżniają od konkurencji .

Jak dla mnie ciekawe miejsce na nocleg z odpoczynkiem w podróży na południe.
Tartralandia pewnie lepsza, zwłaszcza jak ktoś z dzieciakami, ale jednak za blisko .
Podhajska jest już na tyle daleko, zwłaszcza dla tych co z głębi Polski jadą, że jako miejsce na odpoczynek w podróży jak ulał .

Edward - 2018-10-31, 23:39

Mam pytanie. Czy kemping w Podhajskiej jest czynny caly rok? czy jak napisal Grzesiu w poscie z 2012 roku ze zamykaja po 15 pazdziernika. szykuje sie fajna pogoda wiec warto by bylo jeszcze gdzies pojechac.
Tamtam - 2018-11-01, 23:09

Edward napisał/a:
Mam pytanie. Czy kemping w Podhajskiej jest czynny caly rok? czy jak napisal Grzesiu w poscie z 2012 roku ze zamykaja po 15 pazdziernika. szykuje sie fajna pogoda wiec warto by bylo jeszcze gdzies pojechac.


Czy sprawdzałeś na ich stronie www?
Piszą:
"Oznamujeme návštevníkom, že Termálne kúpalisko Podhájska a Wellness centrum Aquamarin budú v dňoch 22. 10. 2018 až 5. 11. 2018 z technických príčin zatvorené. Zimná turistická sezóna začína 6. 11. 2018."
To powinno rozwiać wątpliwości...
Pozdrawiam

Edward - 2018-11-02, 14:00

no tak wszystko jasne,wielkie dzieki.
Andrzej 73 - 2020-09-02, 19:48

Temat dość dawno temu omawiany , więc odświeżam.
Mamy zamiar wybrać się do Podhajskiej , jak obecnie wygląda tam sytuacja?
Czy są jakieś obostrzenia z wejściem do basenów?
:spoko

Edward - 2020-09-02, 21:48

Wracając z Chorwacji gdzieś około10 sierpnia wstąpiłem do Podhajskiej. Nigdy tam wczesniej nie byłem.Wody podobno najlepsze w Europie.knajpek chyba z 10.Bardzo nam sie podobało.Nie było żadnych ograniczeń ani obostrzeń z wejściem na baseny.Dostajesz na kempingu opaske na rękę i możesz wchodzić i wychodzić ile razy chcesz.W pazdzierniku na pewno tam będziemy.
ZEUS - 2020-09-02, 22:31

Edward napisał/a:
Wracając z Chorwacji gdzieś około10 sierpnia wstąpiłem do Podhajskiej

niewiele brakowało a byśmy się spotkali :) (szkoda :( )
byłem w Podhajskiej 5 sierpnia, kemping prawie pełen a na basenach "dzikie" tłumy ludzi :-P
sam obiekt atrakcyjny, rzeczywiście punktów gastronomicznych, najróżniejszych bardzo dużo no i podobno wody mocno lecznicze (na pewno mocno słone...)
ceny przyzwoite: dwie osoby, kamper i zniżka z kartą ACSI (pomimo sezonu) - 25 EURO/dobę :)

Edward - 2020-09-02, 23:02

Witaj Włodku,no szkoda że sie rozmineliśmy ale może na jesien? Ja pojechałem do Podchajskiej z czystej ciekawości ale też szukam alternatywy dla Madziarów.Przypuszczałem że oni wykręcą numer z zamknięciem granicy, dlatego koniec wrzesnia Podchajska i czekamy czy od 1 pazdziernika bratanki nas wpuszczą, jak nie to zostanie nam Słowacja.pozdrawiam.
samotny wilk - 2020-09-04, 18:17

Andrzej 73, jestem na termach Podhajska od 2 dni. Żadnych obostrzeń w zakresie wchodzenia do basenów tu nie ma. To nie Polska. Maski tu nie uświadczysz. W ciągu dnia dzikie tłumy. Człowiek siedzi obok Słowaka albo jakiegiś Czecha. Nikt tu dystansu nie przestrzega. Na "mieście" To samo. :mrgreen:
Obłożenie camperowych parceli prawie na 100%. Jak ktoś wyjeżdża, to zaraz ktoś inny wjeżdża na jego miejsce. :shock:
Uważam, że bez wcześniejszej, internetowej rezerwacji ja bym się nie pchał. Można się srogo rozczarować.
Wody cieplutkie, piwo chłodniutkie. Parcele są zajęte prawie przez samych Czechów. Jest też kilka składów słowackich. Oprócz mnie jest 1 skład z Polski. Niemca tu nie uświadczysz. :-P
Wody mnie leczą, bo już mi w krzyżu nie łupie. Dobrze, że jest basen pływacki z chłodną wodą. Bo, ile można siedzieć w gorącej smole. :haha:

Andrzej 73 - 2020-09-04, 20:27

Wielkie dzięki za informacje. Jak będziesz jeszcze przez tydzień to się spotkamy. :pifko
Może za tydzień już takiego obłożenia nie będzie. Pojedziemy w ciemno. :bajer
:spoko

TJL - 2020-09-04, 23:12

W Podhajskiej często tłoczno. Dla mnie zbyt tłoczno i a camp raczej niewielki. Na węgierskich basenach jakoś lepiej według mnie.
Pozdrawiam,
Tomek

andi at - 2020-09-05, 00:59

[quote="TJL"]W Podhajskiej często tłoczno. Dla mnie zbyt tłoczno i a camp raczej niewielki. Na węgierskich basenach jakoś lepiej według mnie.
Pozdrawiam,
Tomek[/quot

Ja spoglądam na skład wód termalnych i decyduje czy jechać czy nie . Tobie widocznie starczy basen w Opolu a kamping pod domem :spoko
Jak dużo ludzi to widocznie im pomaga woda termalna :bukiet:

joko - 2020-09-05, 01:04

Ja jednak wolę u Słowaków. Dwa ostatnie dni zaliczyłem Eger i Miszkolc i jestem zdegustowany.
Tam się czas zatrzymał ze 40 lat temu. Wolę wydawać pieniądze tam gdzie widać , że są potem inwestowane.

samotny wilk - 2020-09-05, 13:14

Na termach słońce i + 25°C. Jest dobrze.
samotny wilk - 2020-09-05, 13:22

Dziś wypełnienie parceli camperowych wynosi całe 100%. Pola dla aut i namiotów są zajęte w 70-80%.
Czegoś brakuje mi tu na termach? :wyszczerzony: Aha, już wiem. Brakuje mi basenu z pośrednią temp. wody, tak ok. 28-30°C. Bo, ciągłe siedzenie w temp. 38'39 °C to ciut za gorąco. A basen pływacki ma dokładnie, stoi napisane 23.1 °C. To za duży skok temperatur. Ludzie podchodzą do basenu pływackiego, mierzą temp. wody stopą, albo palcem i odchodzą. Tylko kilku odważnych kąpie się lub pływa. :zimno Brak tłoku w tym basenie to dla mnie wielki plus. Zawsze trochę se popływam.
No i ta słowacka kuchnia. Chyba gorszej w Europie już nie ma. Kapustowa polevka jest tu wszędzie. Nieludzka zupa. Kto to je ja się pytam? :haha:

Edward - 2020-09-05, 15:49

Daj se spokój z polevką, w jednej z knajpek masz super golonkę. Pozdrawiam i smacznego.
zbyszekwoj - 2020-09-06, 08:53

joko napisał/a:
Ja jednak wolę u Słowaków. Dwa ostatnie dni zaliczyłem Eger i Miszkolc i jestem zdegustowany.
Tam się czas zatrzymał ze 40 lat temu. Wolę wydawać pieniądze tam gdzie widać , że są potem inwestowane.


Niektórzy sa zachwyceni Białorusią, a tam czas zatrzymal się w 39r ,no moze poza Mińskiem który byl zrównany z ziemia w 43.

samotny wilk - 2020-09-06, 14:18

Donos. :mrgreen:
Na campingu "U św. Urbana" od rana zaszły duże zmiany - na lepsze. Ubyło 20 załóg, a przybyła 1 polska. Jest, zatem sporo wolnych parceli - liczyłem 20. Są także wolne elitarne parcele na najniższym tarasie, od strony term. :szeroki_usmiech
Pogoda, jak marzenie +25°C. :spoko

izola - 2020-09-06, 20:03

zbyszekwoj napisał/a:
joko napisał/a:
Ja jednak wolę u Słowaków. Dwa ostatnie dni zaliczyłem Eger i Miszkolc i jestem zdegustowany.
Tam się czas zatrzymał ze 40 lat temu. Wolę wydawać pieniądze tam gdzie widać , że są potem inwestowane.


Niektórzy sa zachwyceni Białorusią, a tam czas zatrzymal się w 39r ,no moze poza Mińskiem który byl zrównany z ziemia w 43.


Zbyszku stukniemy u bratankow, za twój konkretny wpis👍🥂

TJL - 2020-09-06, 22:06

Nie ma jak u Bratanków! Nawet epoce Orbana. Na Słowacji jakoś tak... czegoś brakuje. Baseny na kilku ha a nie na ponad 20 jak u Bratanków. Nie ta przestrzeń a zamiast trawników dużo kostki betonowej. Gastronomia słowacka to też inna bajka. Jako ciekawostka, na innych słowackich basenach zjeżdżalnie czynne tylko przez ok 2,5 godziny dziennie w sumie w 2 turach. Można się tam poczuć jak w latach siedemdziesiątych.
Pozdr
Tomek

Andrzej 73 - 2020-09-06, 22:26

Jedziemy do Podhajskiej , czy będzie lepsza od Buku czy Hajduszo - zobaczymy.
Wyjścia nie mamy , bo granice na Węgry zamknięte.
:spoko

samotny wilk - 2020-09-08, 19:27

Mocno umęczony wysoką temperaturą wody termalnej w Podhajskiej, po 5 dniach wróciłem do domu. :mrgreen: Ta woda mocno dała mi się we znaki. Mój kręgosłup został ciut podleczony. :roll:
Uważam, że ten obiekt jest dobry, ale tak na 1-2 dni. Bo, ile można siedzieć każdego dnia w wodzie o tak wysokiej temperaturze? :szeroki_usmiech

andi at - 2020-09-08, 20:01

Obok termalnej jest oczko z zimną wodą do hartowania organizmu .W termalnej podobno moczy sie max pół godz. i tak z 4 do 5 razy na dzien .Ale o tym wiesz :spoko
samotny wilk - 2020-09-08, 20:08

andi at, wiem, wiem, nie na 1 termie już byłem. Oprócz rzeczonego oczka był też basen rekreacyjno-pływacki. Tam temp. wody wynosiła 23.1 *C. Tak stało napisane kredą. Ten basen uratował cały wyjazd. :mrgreen:
:spoko

Andrzej 73 - 2020-09-08, 21:27

samotny wilk napisał/a:
Uważam, że ten obiekt jest dobry, ale tak na 1-2 dni.

Właśnie na trzy dni jedziemy , więc idealnie możemy się wkomponować w ichnie wody termalne. :ok

samotny wilk - 2020-09-09, 06:01

Andrzej 73, nie wiem, czy to jest optymalny wybór? To, chyba kwestia indywidualnych preferencji. Ja w planie miałem nawet 7 dni. Już po 1 dniu miałem dosyć, a wytrzymałem 5. To wielki heroizm z mojej strony był. Nie wiedziałem, że ze mnie taki twardziel. :haha:

Wg zaleceń max czas pobytu w takiej, termalnej wodzie wynosi 20 min. Natomiast widać, że wielu rano w wodzie siedzi, w południe siedzi i tak, aż do ostatniej minuty siedzą. Może sądzą, że można się zregenerować na zapas? :roll:
:spoko

andi at - 2020-09-09, 11:28

http://openpoimap.org/

Chodziło mi o ten okrągły z zimną wodą 48.09831 18.33746

Już poprawione namiary sorki :spoko

Track222 - 2020-09-09, 13:20

andi at napisał/a:
http://openpoimap.org/

Chodziło mi o ten okrągły z zimną wodą 18.33746 48.09831


Chyba coś nie tak, koordynaty błędne, po wklejeniu pokazuje:
Wadi ad-Dawasir
وادي الدواسر
Arabia Saudyjska

samotny wilk - 2020-09-09, 13:20

andi at, e, to teraz to mi mówisz, kiedy ja wróciłem do domu? Przez Twoje "niedopatrzenie" będę musiał do Podhajskiej jechać po raz kolejny. Przecież, okrągły trzeba zaliczyć - obowiązkowo. :haha:

Ja byłem już całkiem blisko Twojego okrągłego, na tym gorącym termalnym, obok budynku Wellness centrum Aquamarin. Słowak mi tłumaczył, że tam jest najgorętsza woda na całych termach. Ale, temperatura wody termalnej w przybliżeniu była jednakowa wszędzie, 38-39.5 *C. :lol:
:spoko

samotny wilk - 2020-09-09, 13:36

Track222, tylko zamień współrzędne i jest ok. Najpierw 48.-----, potem 18.----- :spoko
samotny wilk - 2020-09-09, 13:56

Termy Podhajska c.d.

Cena za wstęp na termy dla mieszkańców campingu to 4.5 Euro. Baseny czynne są od 9:00 do 19:00. W poniedziałek obiekt otwierają o godz. 13:00.

Wszystkich stanowisk dla camperów/przyczep naliczyłem 38. Ale, jest też kilka parceli bez numerów. Na końcu 1 poziomu z lewej strony, kilka parceli ma trawę.

Kuchnia w murowanym budynku była bez zastrzeżeń. Była sprzątana na okrągło. Miała zlewy do zmywania naczyń i blaty kuchni indukcyjnych (chyba 6 szt.). Były też stoliki i krzesła.
:brawo

WC i natryski też lśniły czystością. Papieru toaletowego nigdy nie zabrakło. :haha: :brawo

Skrzynki energii elektrycznej 230 V były przy każdej parceli, a na 2 i 3 tarasie też kilka było. Podobnie było z kranami wody pitnej. :brawo

ZbigStan - 2020-09-09, 20:55

samotny wilk, Jak będę tam jechał, to wiem teraz wszystko. :pifko . Pozdrawiam.
samotny wilk - 2020-09-09, 21:27

Termy Podhajska c.d.
samotny wilk - 2020-09-10, 07:10

Termy Podhajska c.d.
Andrzej 73 - 2020-09-12, 10:19

Od wczoraj jesteśmy w Podhajskiej na termach.
Kemping maleńki , parcele podzielone na pół , aby było więcej stanowisk , co uważam za słabe.
Wczoraj z braku laku musieliśmy stanąć na jednej parceli z inną załogą z Polski.
Jednak brak wystawienia krzesełek oraz złapania sygnału sat zmusił nas do zmiany parceli.
Dzisiaj przed godziną 10 tą sztuka ta się nam udała. :ok
Obecnie mamy TV i drugą wolną parcelę czyli w naszym rozumowaniu całą do naszej dyspozycji.
Teraz idziemy na moczenie. :spoko

samotny wilk - 2020-09-12, 13:56

Andrzej 73,
Andrzej 73 napisał/a:
Kemping maleńki , parcele podzielone na pół , aby było więcej stanowisk , co uważam za słabe
To prawda. I na dodatek jeszcze na stanowiskach ten tłuczeń kamienisty. Pewnie parcele, te na końcu z lewej strony z trawką były już zajęte?
Kiedy ja tam koczowałem wszyscy tak stali tzn. po 2 załogi na 1 parceli, bo brakowało miejsca.
Andrzej 73 napisał/a:
Obecnie mamy TV i drugą wolną parcelę czyli w naszym rozumowaniu całą do naszej dyspozycji.
Ale takie zajęcie parceli wg cennika kosztuje 25 €. Połówka natomiast kosztuje 15 €.
W moim czasie, kiedy było już luźniej napotkanym, polskim załogom pani z recepcji liczyła po 15 €.

Jestem ciekawy tylko jednego: jak długo wytrzymacie w tych termalnych wodach? Ja już po 1 dniu miałem serdecznie dosyć. :szeroki_usmiech

:spoko

Andrzej 73 - 2020-09-12, 14:08

Dla ścisłości to 23 E , ale nie oto chodzi. Lubię swobodę i przestrzeń , a ta jest jako taka wyłącznie przy całej parceli dla siebie.

Co do Twoich Wilku narzekań na jadło , muszę szybko sprostować informację dla potomnych.
Żarcia w knajpach jest w bród :ok Na dodatek różnorodnego od kuchni słowackiej po węgierską , włoską i fast foody.
Przedstawiłeś , że w Podhajskiej jest wyłącznie polevka kapustna czy jakoś tak. Ku naszemu zadowoleniu zgoła jest inaczej. :szeroki_usmiech
Podsumowując baseny w Podhajskiej można powiedzieć , że warto przyjechać.
:spoko

samotny wilk - 2020-09-14, 07:37

Andrzej 73 napisał/a:
narzekań na jadło , muszę szybko sprostować informację dla potomnych

Niczego prostować nie musisz. :roll: To była moja indywidualna ocena i tyle. Z jedzeniem każdy ma inaczej. Nie mam stalowego żołądka. To, że jest tam spory wybór nie oznacza, że jest to dobra kuchnia. Ja zjadłem tam tylko 2 pierwsze obiady. Zamiast na termach wysiedziałem się po nich. ale w innych "szacownych" pomieszczeniach. :placze2 Napotkana polska załoga miała identyczną opinię - niestety też negatywną. Nigdzie nie napisałem, że w Podhajskiej jest wyłącznie polevka kapustna. :chytry

Yanko23 - 2020-09-20, 10:39

Szkoda tylko, że nie można tam zatrzymać się przy powrocie z Chorwacji. Zdaję się, że obowiązuje tylko tranzyt 8-mio godzinny dla powracających z Chorwacji. A byłby fajny przystanek relaksujący.
koko - 2020-09-20, 12:53

Yanko23 napisał/a:
Szkoda tylko, że nie można tam zatrzymać się przy powrocie z Chorwacji. Zdaję się, że obowiązuje tylko tranzyt 8-mio godzinny dla powracających z Chorwacji. A byłby fajny przystanek relaksujący.


skąd ta wiadomość gdzie napisane?

MAZUREK - 2020-09-20, 12:55

Yanko23 napisał/a:
Szkoda tylko, że nie można tam zatrzymać się przy powrocie z Chorwacji. Zdaję się, że obowiązuje tylko tranzyt 8-mio godzinny dla powracających z Chorwacji. A byłby fajny przystanek relaksujący.


Ależ można się zatrzymać ile chcesz bez ograniczeń, tranzyt 24 godzinny dotyczy Węgier. Podhajska leży na Słowacji :spoko

Yanko23 - 2020-09-20, 13:14

O zasadach piszą chociażby tu: https://www.gov.pl/web/sl...-jej-terytorium
ZEUS - 2020-09-20, 15:59

dwa dnie temu wjechałem do Chorwacji, jadąc m.in. przez Słowację... po Słowacji "włóczyłem" się bez pośpiechu prawie trzy dni, wjazd bez jakiejkolwiek kontroli, wyjazd również...
samotny wilk - 2020-09-20, 16:17

Ja do Podhajskiej jechałem przez Czechy i dalej drogami słowackimi (3-8 08 br.). Na granicach żadnej kontroli, ani żywego ducha nie uświadczysz. Jest tak, jak było w czasach przed Covid 19. Ja w Cieszynie nawet nie zauważyłem, kiedy znałem się w Czechach. :mrgreen: Ze Słowacją było tak samo.

Yanko, nic nie cykaj. Jedź i baw się dobrze. :spoko

koko - 2020-09-20, 17:38

Yanko23 napisał/a:
O zasadach piszą chociażby tu: https://www.gov.pl/web/sl...-jej-terytorium


DZIĘKUJĘ

Yanko23 - 2020-09-20, 18:31

Piszecie o wjazdach jadąc z Polski. Z Polski nie ma problemu, bo nie jest na czerwonej liście. Natomiast Chorwacja i przyjeżdżający z Chorwacji dla Słowaków są na czerwonej liście. Niby w razie kontroli można by było powiedzieć, że przyjechało się z Polski ale nie wiem czy nie działa baza danych wjeżdżających do strefy Schengen (granica chorwacko-węgierska). W razie wpadki kary są wysokie. Trochę cykam.
MILUŚ - 2020-09-21, 21:42

Yanko23 napisał/a:
ale nie wiem czy nie działa baza danych wjeżdżających do strefy Schengen (granica chorwacko-węgierska)......


Nikt nie sprawdza dokumentów na granicy HR/H :mrgreen:

Yanko23 - 2020-09-21, 22:52

Nikt nie sprawdza dokumentów na granicy HR/H


Aż wierzyć się nie chce, serio ?

MILUŚ - 2020-09-22, 08:27

Yanko23 napisał/a:
Nikt nie sprawdza dokumentów na granicy HR/H


Aż wierzyć się nie chce, serio ?


Może okolicznością sprzyjającą w naszym przypadku była nocna pora i znudzenie pograniczników węgierskich :-P

ZbigStan - 2020-10-03, 19:48

Jaka jest możliwość pobytu po wprowadzeniu stanu wyjątkowego?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group