Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Po Polsce - Podróżowanie Camperem Po Polsce

sebabach - 2012-07-03, 15:47
Temat postu: Podróżowanie Camperem Po Polsce
Witam Jestem Tu Nowy i szukam koś na tym Portalu kto mi pomoże odpowie na pytania ponieważ niedawno kupiłem Campera Volkswagen LT 35 Karmann i chcę zacząwszy przygodę podróżowania nim na razie Po Polsce miło by poznać kogoś kto jest doświadczony i można czasem z nim podróżować doradzi swoim doświadczeniem itp. Gdzie pojechać gdzie stanąć co zwiedzić itp. Proszę wszystkich tu o pomoc swoje doświadczenie dziękuje z Góry. pozdrawiam milutko cieplutko
Cyryl - 2012-07-03, 15:53

to jakbyś zapytał: czego oczekiwać od żony?

nie wiem co Ci odpowiada, czy jeżdżenie w jedno miejsce i tam stanie, czy codziennie inne miejsce, czy na kempingach, czy na dzikusa, czy woda, czy góry, czy morze, czy samemu, czy w grupie, czy odludzia, czy miejsca uczęszczane.

przede wszystkim musisz sobie odpowiedzieć, czego sam chcesz.
jak na kepmingach, to na pewno ktoś Ci odpowie (np. ja),
jak na dzikusa, to też się znajdą ludzie,
jak wędrówka, to znowu ja,
jak stacjonarne to inni,
jak odludzia, to ja,
jak miejsca uczęszczane, to inni.

i tak dalej.

janusz - 2012-07-03, 16:14

Cyryl napisał/a:
jak na kepmingach, to na pewno ktoś Ci odpowie (np. ja),
Cyryl napisał/a:
jak odludzia, to ja,


Jeśli "np.ja" = Cyryl, to jak to pogodzić :shock: :spoko

sebabach - 2012-07-03, 16:17
Temat postu: Podrużowanie Camperem Po Polsce
A wiec interesuje mnie czy w Polsce można stawać na dziko nad jeziorami rzekami morzem w górach i czy to jest prawnie i czy nie ma z tym kłopotów. Interesuje mnie tez oczywiście tanie miejsca kempingowe gdzie czasem można się zatrzymać. interesuje mnie zwiedzanie nie stacjonarne ale np. dwa dni tu dwa dni inne miejsce i znów gdzie indziej itd. czyli co róż w innym miejscu. interesują mnie odludzia spokój cisza i na Początek tylko wyłącznie interesuje mnie Polska :)
Miło by poznać kogoś i też czasem z nim podróżować.
Interesuje mnie zloty poznawanie innych ludzi itp.
Chciałbym tez jeśli ktoś ma lub miał opinie a Camperze jaki zakupiłem czy dobry zakup zrobiłem czy nie.

CORONAVIRUS - 2012-07-03, 16:40

Polecam do poduchy ... :haha: :haha: :haha:

http://www.camperteam.pl/...ghlight=#237619

makdrajwer - 2012-07-03, 16:53

Podruuuużowanie :2kc
Cyryl - 2012-07-03, 17:46

oczywiście, że można połączyć stawanie na kempingach i w innych miejscach (chodziło mi - nie na dzikusa) z odludziami, na przykład jeżdżenie w terminach dla innych niesprzyjających.

ja jeżdżę w takie miejsca, np. jezioro Niesłysz w Wielkanoc, lub Wszystkich Świętych itp.
koszt postoju na kepmingach to do 30zł, z podłączeniem do prądu i korzystaniem z sanitariatów. ale w terminach niesezonowych najczęściej woda jest odłączana.
postój w gospodarstwach agroturystycznych to 10zł (najczęściej).
stałem też na noc w Złotorii na terenie basenu na wiosnę i zapłaciłem 15zł.

natomiast ze stawaniem na dzikusa trzeba trochę rozeznania. nad jeziorem Niesłysz są specjalne miejsca. co prawda są napisy (chyba z epoki Gierka) o zgłoszeniu w nadleśnictwie, ale tego nikt nie przestrzega.
lasy są prywatne, albo państwowe. gdy prywatne trzeba mieć zgodę właściciela, a gdy państwowe zgodę adminitratora. dość często w lasach są miejsca przeznaczone do biwakowania i tam można bez przeszkód.

co do tego, czy dobrego kampera kupiłeś. kupowałeś go dla siebie nie dla innych, więc po 2-3 wycieczkach sam się przekonasz.

okazjonalny - 2012-07-04, 22:59

A powiedzcie... znacie jakies miejsce nad naszym morzem kapletnie dzikie? Drozka w ktora mozna wjechac i zawekowac sie z widokiem na morze? Dostepne sa takie miejsca? Czy tylko kempingi i miasteczka z tysiacem straganow z pamiatkami z chin?
Cyryl - 2012-07-05, 03:30

ja byłem ostatnio w weekend Bożego Ciała w Piaskach. miejscowość dawniej zwana Nową Karczmą na Mierzei Wiślanej ostatnia przed rosyjską granicą.
w samej miejescowości jest w miarę przyzwoity kemping, ale po stronie Zalewu Wiślanego, aby zobaczyc morze trzeba przejść około 800m betonową drogą przez lat. można pojechać autem i tam nad samym morzem jest parking. myślę że w sezonie jest płatny, ale gdy ja byłem stało tam jedno auto.

koło Dąbek jest miejscowość Dąbkowice - jeden ośrodek na mierzei, droga ślepa tylko dla mieszkańców tego ośrodka. z jednej strony masz jezioro Bukowo, z drugiej morze, odległość jednego od drugiego jakieś 150m, może 200m. ludzi bardzo mało nawet w sezonie.
wychodzisz na plażę, bardzo szeroka i w jedną stronę masz 3km do Dąbek, a w drugą 5km do Łazów, czyli pustkowie.

sebabach - 2012-07-05, 13:09
Temat postu: Podrużowanie Camperem Po Polsce
Ja byłem dwa lata temu w Piaskach w sezonie Co prawda jeszcze nie miałem Campingu ale było mało ludzi i parking był bezpłatny tam na górze i nawet widziałem parę innych osób z campingiem wiec myślę ze tam jest super miejsce dla tych co chcą na dziko stacjonować. Jest gdzie pospacerować po lesie cisza spokój :)
Romano - 2012-07-18, 09:25

Jedni lubią
makdrajwer napisał/a:
Podruuuużowanie :2kc


Drudzy zaś wolą :-P podróżować

Pozdrawiam
Danuśka


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group