Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Niemcy - BADENIA - WIRTEMBERGIA

Endi - 2012-08-20, 20:48
Temat postu: BADENIA - WIRTEMBERGIA
Badenia Wirtembergia - leży w południowo zachodniej części Niemic i graniczy z Francją i Szwajcarią. Stolica - Stuttdgard. W regionie występuje główny ośrodek przemysłu samochodowego w Niemczech – Daimler AG, Porsche, Bosch. Uprawia się tutaj między innymi tytoń, chmiel, winorośl oraz wydobywa sól.
W drodze na zachód Europy, omijając drogą Szwajcarię, często podróżujemy właśnie przez ten region. Choć przejeżdżałem ten obszar kilka krotnie w różnych okresach to zawsze z pośpiechem nie zwracając uwagi na wiele interesujących turystycznie miejsc jak np. Schwarzwald , Jezioro Bodeńskie, Mannheim, Haidelberg no i oczywiście - Hockenheim Ring :)

W tym roku jadną z atrakcji / również wcześniej o niej nie wiedziałem / jakie nam się udało odwiedzić było - Muzeum Samochodów, Techniki i Lotnictwa w Sinsheim. Drugie o podobnym profilu jest w oddalonym o 45 km Speyer. To największe prywatne muzea w Europie. Sinsheim, znajduje się tuż przy autostradzie A6, naprzeciwko stadionu Rhein-Neckar-Arena. Ten wspaniały piłkarski stadion Bundesligi, obiecałem odwiedzić kolejnym razem.
Kto był to wie - muzeum w Sinsheim jest po prostu rewelacyjne. Ja po 8 godz. byłem skonany ale wiem, że aby dokładnie to zobaczyć należy zarezerwować 2 dni. Gorąco polecam.
Parking dzienny na terenie muzeum GPS N 49*14`19.600” / E 8*53` 55.564” stały tam campery również przez noc. Myśmy nocowali w innym miejscu o czym napiszę póżniej :spoko

Endi - 2012-08-20, 20:57

cd
Endi - 2012-08-20, 21:22

cd
Endi - 2012-08-20, 21:57

cd
Endi - 2012-08-20, 22:21

cd
Endi - 2012-08-21, 15:29

cd
Endi - 2012-08-21, 16:24

cd
Endi - 2012-08-21, 16:36

Kilka fofek dla Szeryfa, który uwielbia jak mu w szafie...jak mu szafa pięknie gra
:bigok

Endi - 2012-08-21, 17:19

Ekspozycja militarna to osobna bajka
zrenica - 2012-08-21, 18:33

Witamy,

korzystając z wątku o regionie Badenia- Wirtembergia, chcielibyśmy polecić miejscowość Waiblingen położoną ok. 10km na wschód od Stuttgartu.

Znajduje się tam przyjemny parking dla kamperów w samym centrum.

WAIBLINGEN

Namiary:
GPS N 48° 49' 53" E 9° 19' 24"
Parking Hallenbad, An der Talaue Str. 10

Parking płatny: ok. 5Euro/24h, od 18-8 chyba 1Euro
woda 80L - 1Euro
prąd 8h - 1Euro

Ilość miejsc dla kamperów: 10
Max. czas postoju: 72 h
Na parkingu dostępne są toalety.

My korzystaliśmy tylko z serwisu bo samochód parkowaliśmy pod domem znajomych.






Poniżej kilka fotek Waiblingen












Drugim miastem, które polecamy jest oczywiście stolica regionu-Stuttgart. Pięknie położony pośród winnic i wzgórz zachwyca zarówno swoim nowoczesnym obliczem, jak i starówką. Tu nie mamy niestety namiarów na parking dla kamperów, gdyż nie był nam potrzebny.








Ale chyba największą atrakcją regionu jest Jezioro Bodeńskie. O nim jednak kiedy indziej :lol:

Endi - 2012-08-21, 18:44

zrenica napisał/a:
korzystając z wątku o regionie Badenia- Wirtembergia, chcielibyśmy polecić miejscowość Waiblingen


I bardzo dorze - zrenica - właśnie o to mi chodzi aby uzupełniać dany temat o konkretne ciekawe miejsca w danym regionie. Koniecznie podawać koordynaty GPS proszę.
Skupione informacje będzie można łatwiej uporządkować i zaplanować trasę.
Miejscowość lub dane miejsce proszę wytłuszczać i pozycycjonować na pierwsze miejsce.
:spoko

Endi - 2012-08-21, 18:53

Jedziemy dalej...ja jeszcze nie skończyłem :lol:
Endi - 2012-08-21, 19:09

cd Muzeum
Endi - 2012-08-21, 20:05

Teraz trochę sportu
Endi - 2012-08-21, 21:50

A teraz już koniec przynudzania, pozostał się tylko... deser :spoko

Te wspaniałe "ptaszyska" zobaczyliśmy dużo wcześniej i dzięki temu zatrzymaliśmy się w tym muzeum.

Bydgoszczu - 2012-08-21, 22:08

Czekam aż mój syn podrośnie i też go zabiorę do tego muzeum. Uczta dla moto-zainteresowanych. Oj mieliście używanie!
Można zajrzeć do środka eksponatów, nie wiem może włożyć głowę przez okno?

Endi - 2012-08-21, 22:13

cd deseru ;)
Endi - 2012-08-21, 23:59

NECKARSULM

Oddalony od muzeum w Sinsheim o 29 km. Przy autostradzie A-6. Miasteczko w którym produkują Audii A1, A4 i inne. Główna siedziba „ Lidlla ” w Niemczech.

Stellplatz GPS N 49*11`16.800” / E 9*14` 34.300”
przy kompleksie miejskich basenów „ AQUAtoll ”. Postój gratis do 24h. Zrzut gratis . Woda płatna 1 Eu – 60 litrów. Bez prądu. Zadrzewiony. Cisza , spokój. Wejście na baseny– 9 Eu dorosły na cały dzień.

W trasie, super miejsce na odpoczynek - relaks - tego wszystkim życzę :spoko

zrenica - 2012-08-22, 10:55

Kolejnym polecanym przez nas miasteczkiem jest Gaildorf położony ok. 60 km na wschód od Stuttgartu. Polecamy go głównie ze względu na bardzo przyjemny parking dla kamperów. Mieliśmy zamiar zostać na nim 3 dni, ale po dojeździe do miasteczka zepsuł nam się kamperek i zamiast na parkingu dla kamperów staliśmy 3 dni na parkingu u mechanika :-/

GAILDORF

Namiary:
GPS N 49°00'09" E 09°45'53"
Bleichwiesen
74405 Gaildorf

Parking bezpłatny
woda, zrzut i prąd bezpłatne!!!!

Ilość miejsc: 7
Max. czas postoju: 72h

Jest to bardzo ładnie położony parking pośród zieleni, w zacisznym miejscu.






A tak wyglądał nasz postój u mechanika w oczekiwaniu na lawetę z Polski :)


Agostini - 2012-08-23, 20:47

cinas napisał/a:
Czekam aż mój syn podrośnie i też go zabiorę do tego muzeum.


Mój już urósł, a też bym go zabrał. ;) Sam bym się zabrał. :!:
Nie wiedziałem, że takie coś istnieje. :shock:


...ja jeszcze nie skończyłem :lol: - To Twoje słowa Endi, mamy nadzieję, że nadal aktualne.

Bydgoszczu - 2012-08-24, 22:43

Agostini napisał/a:
Mój już urósł, a też bym go zabrał. Sam bym się zabrał.


Mi też chodzi o to, żeby samemu tam pojechać ;)
Oficjalnie będzie, że dla dziecka, ale...to trochę tak jak z klockami lego. :dewil

Endi - 2012-08-24, 23:01

Agostini napisał/a:
...To Twoje słowa Endi, mamy nadzieję, że nadal aktualne...


Dla Ciebie Andrzeju ....

RUST

Badenia – Wirtenbergia to oczywiście Europa Park. Największy park rozrywki w Niemczech.
Pomysłodawcą i właścicielem do 2010 był Franz Mack. W parku znajduje się oczywiście wiele atrakcji a ja szczególnie polecam kolejki górskie Silver Star i Blue Fire...na nie wpuszczają tylko ...dużych chłopców :szeroki_usmiech

Europa Park jest w niewielkiej odległości od autostrady A5 między Karlsruhe a Freiburgiem.

Camper Park Europa GPS N 48*16’14.637” / E 7*42’57”.061”

....polecam również :spoko

IAAN - 2013-04-25, 14:57

planuję odwiedzić to muzeum byłem nastawiony na Sinscheim
ale teraz zastanawiam się nad Speyer
które większe i ciekawsze pewnie że najlepiej zobaczyć oba ale ..

Endi - 2013-04-25, 21:14

Mnie jest łatwiej podjąć decyzję gdyż w Sinscheim już byliśmy :ok tak więc wybrałbym Speyer. Mają tam Burana :shock:

IAAN - co byś nie wybrał, to zawsze trafisz dobrze :szeroki_usmiech :spoko

HarryLey4x4 - 2013-04-27, 22:07

Rewelacja, prosimy o dokłądanie informacji o tym rejonie...
IAAN - 2013-05-03, 20:17

Endi napisał/a:
Mnie jest łatwiej podjąć decyzję gdyż w Sinscheim już byliśmy :ok tak więc wybrałbym Speyer. Mają tam Burana :shock:

IAAN - co byś nie wybrał, to zawsze trafisz dobrze :szeroki_usmiech :spoko

ja już też więc pozostaje Speyer

KACPERKI 2 - 2017-01-24, 07:44

Bydgoszczu napisał/a:
Agostini napisał/a:
Mój już urósł, a też bym go zabrał. Sam bym się zabrał.


Mi też chodzi o to, żeby samemu tam pojechać ;)
Oficjalnie będzie, że dla dziecka, ale...to trochę tak jak z klockami lego. :dewil


Wiem że temat bardzo stary ale jakbyś planował wyjazd nie w wakacje i dopuszczałbyś małą karawanę to zrobię co mogę żeby się w niej znaleźć.

Przejeżdżałem obok tych muzeów około 8 może 9 lat temu i już wtedy postanowiłem że tam wrócę... Może teraz nadejdzie "ten czas" :spoko

Endi - 2019-02-26, 21:46

Przez tę Krainę podróżujemy po raz wtóry, tak się złożyło ;)

Oto kolejne miejsce w Badenii-Wirtembergii, które odkryliśmy w drodze powrotnej z Alzacji w 2018. Bad Durrheim , znane w Niemczech i po części w Europie miasteczko Zdrojowe. Miejsce dość szczególne z uwagi na lecznicze źródła solankowe.
Stronka do kompleksu solankowego : www. solemar.de
Baseny solankowe wewnętrzne i zewnętrzne oraz ze słodką wodą. Temperatura wody 33 *C.
Zasolenie w niektórych 15 % . Sauny mokre, parowe itd itp. Peeling solny całego ciała. Mnogość dysz ciśnieniowych od paluszków u stup po kręgi szyjne. Zimny basen do kolan.

Dalej …to co nas bardzo interesuje :

https://www.womo-badduerrheim.de/

Stellplatz 16,50 € doba za dwie osoby !! GPS 48.011513, 8.534286
W tym :
- wejście na solanki na 3 godz. dziennie !!! powyżej opłata ekstra
- prąd
- Wifi
- woda
- zrzut szarej i WC
W kompleksie można wykupić obiad za 7 € pro person.

Świetne miejsce do podładowania akumulatorów. Nie wiem czy w Niemczech znajdziesz taką ofertę za takie pieniądz ?

Pozostałe ciekawoski - atrakcje są w promieniu 5-7 km. Będą w następnym odcinku ... :spoko

Misio - 2019-02-26, 21:57

Piękna fotorelacja. Brawo i leci zasłużone :pifko
Endi - 2019-02-27, 15:52

A w następnym odcinku... ;)

Misio dzięki :spoko

Po 3 godzinach spędzonych na termach i kamperowym obiadku dla kolejnej zdrowotności – relaksu z Bad Durrheim proponujemy udać się rowerkami do odległego o około 6 km Schwenningen.
Docelowo do Rezerwatu Przyrody Schwenninger Moos.
W tym miejscu odnajdujemy żródła ważnego wodnego szlaku komunikacyjnego Niemiec, dopływ Renu - rzeka Neckar

GPS 48.043065, 8.526132

maga - 2019-02-27, 19:02

Lubię Andrzejku Twoje pióro i przekaz,dzielisz się ciekawymi miejscami.
Ode mnie również leci :pifko
Cały czas jestem dobrej myśli,że niebawem w tym miejscu o którym piszesz wypijemy dobrego browara :spoko

zbyszekwoj - 2019-02-27, 21:00

Za namiar na termy. :pifko ,moze uda się skorzystać
Endi - 2019-02-28, 08:14

maga napisał/a:
Cały czas jestem dobrej myśli,że niebawem w tym miejscu o którym piszesz wypijemy dobrego browara


Maćku, z Tobą to wszędzie i o każdej porze... :pifko

Będzie nas w kilka kamperków :spoko

ad.
Zbyszku jak polecisz przez Miluze, to aż sie prosi :) a tuż przed celem (ale nie wiem czy macie rowerki ?) fajne miasteczko Titisee-Neustadt i ścieżka wokół jeziora :spoko

@ndrzej - 2019-02-28, 14:22

Dzięki za świetne namiary i fotorelację. :bukiet: Zasłużone piwko!

Na przełomie kwietnia i maja po raz kolejny wybieramy się w tamte strony. Postaramy się skorzystać z polecanych przez Ciebie atrakcji.

W ogóle uważam, że pod względem turystycznym Niemcy są niedocenionym przez Polaków krajem. Za każdym pobytem odkrywamy tam coś ciekawego i niepowtarzalnego. I do tego trzeba wziąć pod uwagę naprawdę bardzo dobrą infrastrukturę kamperową. :spoko

Tadeusz - 2019-02-28, 14:32

Andrzejku, dziękuję.
To dzięki takim fajnym opisom odkrywamy nowe szlaki i miejsca godne uwagi.
Ty robisz to znakomicie.

Stawiam piwko i biję brawa. :ok

:pifko

Endi - 2019-02-28, 17:11

Jak powiada klasyk :mikolaj ...ech ! chłopaki i jak Was nie lubić :mrgreen:

Dzięki za dobre słowo :kwiatek2

Mówił Bartek , że dziś tłusty czwartek ... pączkiem sorry nie poczęstuję ale w zamian dam jeszcze info... :spoko

W Schwenningen w centrum na starówce, można odwiedzić Heimatmuseum a w nim min. ciekawa ekspozycja zegarów.
GPS 48.064051, 8.536238

moskit - 2019-02-28, 17:30

Do tych pączków żeby w gardle nie zaschło przesyłam :pifko i lukier będzie lepiej zlizywać :lol:
Byliśmy w okolicy ale niestety jak Japończycy obiecujemy poprawę

Endi - 2019-03-02, 22:35

A teraz kochani prawdziwy cukierek na mapie Badenii-Witenbergii.

Całkiem niedaleko, jakieś 70 km od Bad Durrheim w kierunku Stuttgartu swoje magiczne miejsce ma - Zamek Hohenzollern.

Zapraszam .... :)

Parking do Zamku Hohenzoller 48.325642, 8.964081 można nocować 4 Euro / 24h /

Endi - 2019-03-02, 22:49

cd.

Informacje zaczerpnięte z Wikipedia

Endi - 2019-04-10, 15:01

O kameralnych spotkaniach ....

Tadeusz napisał/a:
Teraz nie pozostaje nic innego jak czekać na odzew,


Powyższy temat utwożony przez Tadeusza, można by powiedzieć ...zainspirował troszkę mnie :)

I skomentuje tak …

Organizuję w dniach 26. 04 do 5.05 majowy mini zlocik dla członków Camper Club Szczecin w Bad Durrheim na termach .

Nasza grupka przypuszczalnie będzie liczyła 5 – 6 kamperków. Właściwie nic nie stoi na przeszkodzie aby zwiększyć ilość załóg do 10 – 11 stu. A więc w grę wchodziłoby dodatkowo jeszcze 5 .

Do celu jest dość daleko z K-gu mam 1050 km ale przy dobrych warunkach drogowych można to pokonać, w trochę ponad, pół doby. Załogi które podróżują powiedzmy 500 dziennie wyjeżdżają o jeden dzień wcześniej. Jak kto woli. Jedziemy na 10 dni .

Ja z małżonką dojadę w nocy z 26go na 27 kwietnia.

I teraz ...Chciałbym zaproponować, zaprosić na to kameralne spotkanie, również kolegów z CamperTeam.

Jeśli miałby ktoś ochotę dojechać do naszej grupy to serdecznie zapraszam.

Spotkanie bez programu, do niczego nie zobowiązujące. Wszystko we własnym zakresie. Prosimy tylko zabrać rowerki i dobry humor…no i oczywiście odrobinę słońca.

O Bad Durrheim i okolicznych atrakcjach pisałem stronkę wcześniej.

Swój ewentualny udział proszę zgłaszać do mnie na PW.

:spoko :kamp :spoko

zibi2 - 2019-04-28, 23:03

Jestem w Bad durhheim i żadnego klubu z Polski /
Szczecin/ tutaj nie widać Zibi2

zbyszekwoj - 2019-04-29, 07:54

zibi2 napisał/a:
Jestem w Bad durhheim i żadnego klubu z Polski /
Szczecin/ tutaj nie widać Zibi2


Zachęcony przez Endiego tez byłem w Bad D.Wszystko pieknie jak cieplo i ladna pogoda. Alle przy dzisiejszej aurze dralowanie z stelplatzu 12E bez pradu na 3 godz termale ok.400m ,chyba nie bedzie nalezało do przyjemnosci .

Termale na Wegrzech z przyległymi kampingami z dostepem do basenów cały dzien zdecydowanie fajniejsze. :ok

Endi - 2019-04-29, 09:30

Pogoda jest fatalna. Warunki nie zachęcają do bardziej odległych kierunków. Utknęliśmy w Safenbergu nad jeziorem (Spreewald) 51.512222, 14.026944. Jutro Lubbenau.

Jedziemy w 8 kamperów. Co dalej zobaczymy. Decyzja należy do większości.

Zibi2 ,szkoda ,że nie dałeś info na PW lub nie zadzwoniłeś. Czasami trudno przewidzieć co wpłynie na zmianę planów.
W naszym przypadku, wypadł plan B.

Endi - 2019-04-29, 10:02

Cytat:
Zachęcony przez Endiego tez byłem w Bad D.Wszystko pieknie jak cieplo i ladna pogoda. Alle przy dzisiejszej aurze dralowanie z stelplatzu 12E bez pradu na 3 godz termale ok.400m


Napiszę jako ciekawostkę .

Mięliśmy prywatne sprawy w Bilefeld ale z czwartku na piątek (25-26) byliśmy na termach VitaSol Therme (Bad Salzuflen) . Stellplatz bez prądu 14 €. Wejście na termy na 3 godz. 30 € za dwie osoby. Wychodzi 44€

W Bad Durrheim jak pisałem wcześniej komplet ( z prądem) i 3 godz. na termach również dwie osoby - 16,50 €.



Rachunek prosty, można przejść te parę metrów .... :spoko

zibi2 - 2019-04-29, 21:24

Trochę już wód termalnych w Niemczech zaliczyłem ,potwierdzam 16,5 euro , poza temperaturą wszystko oky zibi2
Endi - 2019-06-28, 23:28

...na termach Solemar w B. Durrheim.
Cena niezmiennie od zeszłego roku 16,50 komplet z basenami...


Przepraszam omyłkowo skasowałem własny post... :roll:

jurekf - 2019-06-29, 13:47

Andrzejku spiesz się powoli ładuj akumulatory i dalej w drogę
My nareszcie dotarliśmy do Ciechocinka
Pozdrawiamy :spoko
A może to Cię zainteresuje kiedyś naniosłem to do ulubionych
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wodospady_w_Tribergu
Albo Wutachschlucht
http://www.wutachschlucht...bilstellplaetze

Endi - 2019-06-29, 16:22

Was również pozdrawiamy :spoko

"Akumulatory" można powiedzieć podładowane ale czy się stąd ruszymy i kiedy ? ...nadal brak odpowiedzi.

Endi - 2019-06-29, 21:28

Jureczku, to co nam proponujesz jest w "zasięgu ręki " . Dzięki :pifko

Jurek a tak przy okazji... Stanek w relacji z Norwegii pisze o tym jak pechowo kotwiczka spiningu wbiła mu się w kciuk.

Zaraz skojarzyło mi się jak opowiadałeś , na Trasie Atlantyckiej, jak podczas wędkowania, w okolicach Mollde, kotwica którą rzuciłeś wbiła się w twoją szyję w okolicach tętnicy :shock: ....ale to już może sam opowiedz co było dalej ...brrrrrry :(

:roza: dla Krysi :spoko

Endi - 2019-07-01, 13:34

1 lipca ..Wymoczyliśmy się aż nad to i nadszedł już czas. Żegnamy gościnne B. Durrheim ale pewnie nie na długo ;)

Na razie kierunek Szwajcaria.

Pzdr. :spoko

maga - 2019-07-01, 21:19

Endi napisał/a:
...Na razie kierunek Szwajcaria...


Jadę z Wami Andrzejku :kamp

Pisz i wklejaj piękne fotki,z miłą chęcią będę śledził Wasze wojaże... :spoko

zbyszekwoj - 2019-07-01, 21:21

Endi napisał/a:
"Akumulatory" można powiedzieć podładowane al



Chyba stalismy w tej samej cześci parkingu. Niestety nas przegnał deszcz i zimno w kwietniu.W październiku jeszcze jedno podejscie. :spoko

Endi - 2019-07-04, 09:47

maga napisał/a:
Endi napisał/a:
...Na razie kierunek Szwajcaria...


Jadę z Wami Andrzejku :kamp

Pisz i wklejaj piękne fotki,z miłą chęcią będę śledził Wasze wojaże... :spoko


Nasze wojaże Maćku zwolniły trochę tempa :-/ ale postaram się... :)

Dzięki :spoko





zbyszekwoj napisał/a:
Endi napisał/a:
"Akumulatory" można powiedzieć podładowane al



Chyba stalismy w tej samej cześci parkingu. Niestety nas przegnał deszcz i zimno w kwietniu.W październiku jeszcze jedno podejscie. :spoko


Tak to miejsce jest najbardziej oddalone od solanek ale mamy rowerki a więc nie stanowi to problemu. Tu jest ciszej i można złapać trochę cienia :spoko

Obecnie stoimy na campingu w Gruyeres niedaleko z Francją. Nie za bardzo się czuję. Bule w dolnej części brzucha. Chyba zapalenie uchyłku jelita. Nie jest to stan operacyjny ale będę musiał mieć konsultację z lekarzem . Może antybiotyk pomoże ?

zbyszekwoj - 2019-07-04, 17:38

Endi napisał/a:
Może antybiotyk pomoże ?


W takich sprawach telefon do przyjaciela z Kołobrzega . Jest niezawodny. :spoko

Endi - 2019-07-08, 09:14

Tiaa...zamiast do Przyjaciela dzwoniłem do Ubezpieczyciela . Bóle nieustępowały i czas ponaglał gdyż to nie było rozwolnienie czy jego brak a zapalenie jelita.
Niestety nie wyszukali w okolicy lekarza. Proponowali do Fryburga do którego miałem około 60 km. Była opcja dzwonić na 112.

Ostatecznie zwróciłem się do mojego patrona-opiekuna św. Piotrusia i wierzcie lub nie wierzcie w kolejnym miasteczku gdzie planowałem nocleg na stellplatzu, własnym oczom nie mogliśmy uwierzyć... :shock: jak stanęliśmy pod ...Medical Center w Les Diablerets.

Po 30 min oczekiwania w kolejce , przyjął nas dr B. BARD . Była godz17,30. Mały wywiad, analiza pobranej krwi i natychmiast kroplówka !! Trzymał mnie prawie do 19stej. Rano kazał wrócić na drugą kroplówkę. Spaliśmy w kamperze pod Med.Centr.

Co było dalej opiszę później...jest dobrze a nawet b.dobrze. Dziś jesteśmy już w Chamonix i wjeżdżamy na Aiquille Midi.

Pzdr :spoko

zbyszekwoj - 2019-07-08, 09:59

Endi napisał/a:
. Dziś jesteśmy już w Chamonix i wjeżdżamy na Aiquille Midi.


Mnie sie nie udało bo winda byla w remoncie.Uwazajcie na szklana taflę, podobno jest nadpeknieta. :chacha2

maga - 2019-07-08, 20:36

Endi napisał/a:
...jest dobrze a nawet b.dobrze...


Wolałbym Cię widzieć w tej pozycji ale na leżaku...

Andrzejku,zdrówka życzymy i trzymamy kciuki za dalsze wojaże :ok

Obyś już więcej nie potrzebował się zwracać o pomoc do swojego patrona św.Piotrusia :szeroki_usmiech

Endi - 2019-07-08, 21:07

zbyszekwoj napisał/a:
....Mnie sie nie udało bo winda byla w remoncie.Uwazajcie na szklana taflę, podobno jest nadpeknieta. :chacha2


Zbyszku, nam udało się wjechać, winda była czynna. Platforma szklana i jej podłoga , która rzeczywiście była nadpęknięta i ktoś poleciał w dół ;) jest po remoncie .

Dziś ją testowaliśmy. ...wytrzymała :szeroki_usmiech :spoko

Natomiast z platformy ... nic ale to nic nie było widać .
Była totalna (opozycja) mgła .. :mrgreen:

Endi - 2019-07-08, 22:20

maga napisał/a:
...Obyś już więcej nie potrzebował się zwracać o pomoc do swojego patrona św.Piotrusia :szeroki_usmiech


Maćku kochany :spoko ..mój patron-opiekun "jedzie" z nami ...."gadam" z nim co rusz.. :mrgreen: ....
pomaga i to w niejednym :mikolaj

:roza: dla szanownej małżonki Ewuni :bukiet:

Endi - 2019-07-10, 23:47

Zbyszek.... :szeroki_usmiech wiem !! ...wyglądam jak patafian w tych gaciach i bamboszach tam na górze ....ale na dole było ciepło... ;)

Dzięki za piwko :spoko

Endi - 2019-10-11, 21:24

Za nim ruszyliśmy z B.Durrheim w kierunku Szwajcarii , odkryliśmy w Schwarzwaldzie dość urokliwe miejsce. Chodzi o Donauschingen i jego główną atrakcję - Donauquelle czyli Źródło Dunaju .

Żródło Dunaju stanowi pewną ciekawostkę, gdyż Dunaj jako geograficzna nazwa rzeki, nie ma żródła. Dunaj powstaje z połączenia dwóch rzek Breg i Brigach jak również żródła , które znajduje się w miasteczku Donauschingen. Historycznie oraz umownie żródło to uważane jest właśnie jako : Donauquelle .

Długość Dunaju mierzona od połączenia dwóch rzek Breg i Brigach wynosi 2850 km. Dunaj przepływa przez 10 krajów europejskich: Niemcy, Austrię, Słowację, Węgry, Chorwację, Serbię, Bułgarię, Rumunię, Mołdawię i Ukrainę. Jest największą rzęką w Europie , która płynie z zachodu na wschód.
Wydaje mi się, że warto zrobić taką trasę kamperem. Pewnie byłoby ciekawie i romantycznie :)

Donauschingen - parking 47.952461, 8.506791 dla busów.
Jest również Stellplatz z serwisem 47.947275, 8.512200

Arnold1 - 2019-10-11, 22:25

Endi,
Pięknie piszesz i niezwykle ciekawie dokumentujesz fotkami. Wiele tysięcy km zrobiłem przez Niemcy, ale nigdy nie traktowałem tego kraju jako opcji wczasowo-pobytowej. A widzę, że warto. Pozdrawiam i przesyłam :pifko :spoko

Endi - 2019-10-12, 18:34

Dzięki Arnold :)

Przejrzałem Twoje blokspoty i muszę powiedzieć ... z wrażenia szczena mi opadła. Szczególnie w dziale motocyklowym.
Przejechałeś naprawdę super wielokilometrowe szlaki. Mam lekturę na całą zimę :)

Czapki z głów chłopaki i wielki szacuneczek dla Ciebie. Za takie wyczyny i beczka piwa wymięka :pifko

Pozdrawiam równie serdecznie :spoko

Pawcio - 2019-10-15, 10:01

Pięknie Endi, pięknie.
Niemcy podobnie jak Polska często niedoceniane są przez nas - Polaków.
:pifko za relację :spoko

Arnold1 - 2019-10-16, 13:29

Cytat:
Dzięki Arnold

Przejrzałem Twoje blokspoty i muszę powiedzieć ... z wrażenia szczena mi opadła. Szczególnie w dziale motocyklowym.
Przejechałeś naprawdę super wielokilometrowe szlaki. Mam lekturę na całą zimę

Czapki z głów chłopaki i wielki szacuneczek dla Ciebie. Za takie wyczyny i beczka piwa wymięka


Dzięki za dobre słowa, Tobie też nic nie brakuje. Pozdrawiam gorąco . :bajer :spoko

Endi - 2019-10-16, 17:32

Pawcio napisał/a:

Niemcy podobnie jak Polska często niedoceniane są przez nas - Polaków..


W rzeczy samej tak, to prawda. :spoko

Jak mówi Wieszcz…

"Cudze chwalicie,
Swego nie znacie,
Sami nie wiecie,
Co posiadacie.
A boć nie śliczne
Te wioski liczne?
Ten kraj kochany?...."

Trochę już po Polsce pojeździliśmy, ostatnimi czasy np. Podlasie ale wiem, że to stanowczo za mało. Ciągle odkładamy na póżniej i jeszcze póżniej :oops:
Aczkolwiek decyzje na kamperowe podróże po naszym pięknym kraju ma również infrastruktura towarzysząca a właściwie jej brak. Choć równie trzeba podkreślić , iż Gminy zaczynają postrzegać ten problem . Jest już trochę lepiej ?

Tak jeszcze przy okazji (nie wiem może już pisałem o tym ?). Na Targach camperowych w Lipsku obserwowałem Niemca , który chodził dobrych kilkanaście minut wokół Concorda.
Też oglądałem go z ciekawości i w pewnym momencie zagadnąłem go, mówiąc …piękny jest ale duży, ciężki i że nie wszędzie wjedzie np. we Włoszech czy Francji, że duże opłaty za autostrady w Europie itd. Itp.

On wreszcie się odzywa i mówi …wie Pan co , idę za kilka miesięcy na emeryturę i całe życie marzyłem aby zwiedzić swój kraj, bo tak naprawdę to wcale go nie znam i to jest ten powód dla którego nie planuję wyjeżdżać swoim WoMo za granicę.

No tak, w tym przypadku nie musiał szukać kompromisu :mrgreen: ani tym bardziej narzekać na kamperowe zaplecze... :spoko

Pawcio - 2019-10-17, 12:44

Endi napisał/a:
Pawcio napisał/a:

Niemcy podobnie jak Polska często niedoceniane są przez nas - Polaków..


W rzeczy samej tak, to prawda. :spoko

Jak mówi Wieszcz…

"Cudze chwalicie,
Swego nie znacie,
Sami nie wiecie,
Co posiadacie.
A boć nie śliczne
Te wioski liczne?
Ten kraj kochany?...."

Trochę już po Polsce pojeździliśmy, ostatnimi czasy np. Podlasie ale wiem, że to stanowczo za mało. Ciągle odkładamy na póżniej i jeszcze póżniej :oops:
Aczkolwiek decyzje na kamperowe podróże po naszym pięknym kraju ma również infrastruktura towarzysząca a właściwie jej brak. Choć równie trzeba podkreślić , iż Gminy zaczynają postrzegać ten problem . Jest już trochę lepiej ?

Tak jeszcze przy okazji (nie wiem może już pisałem o tym ?). Na Targach camperowych w Lipsku obserwowałem Niemca , który chodził dobrych kilkanaście minut wokół Concorda.
Też oglądałem go z ciekawości i w pewnym momencie zagadnąłem go, mówiąc …piękny jest ale duży, ciężki i że nie wszędzie wjedzie np. we Włoszech czy Francji, że duże opłaty za autostrady w Europie itd. Itp.

On wreszcie się odzywa i mówi …wie Pan co , idę za kilka miesięcy na emeryturę i całe życie marzyłem aby zwiedzić swój kraj, bo tak naprawdę to wcale go nie znam i to jest ten powód dla którego nie planuję wyjeżdżać swoim WoMo za granicę.

No tak, w tym przypadku nie musiał szukać kompromisu :mrgreen: ani tym bardziej narzekać na kamperowe zaplecze... :spoko


Tam gdzie pozornie jedni widzą same wady inni widzą same zalety :ok
Perspektywa wiele zmienia
Pozdro Endi :spoko

Endi - 2019-10-17, 13:35

Pawcio napisał/a:
Perspektywa wiele zmienia...


Perspektywa - zależna od wieku i doświadczenia, ciągle się zmienia. Najważniejsze w tym , to cele i marzenia :spoko

Endi - 2023-07-25, 10:07

...na termach Solemar w B. Durrheim.
Cena niezmiennie od zeszłego roku 16,50 komplet z basenami...

Tydzień temu wracając ze Szwajcarii ponownie odwiedziliśmy termy w Bad D.
Minęły 3 lata i ceny niestety uległy zmianie. Teraz kpl z prądem i basenami (3 godz) za dwie osoby to 25,50 Euro.

Ale jest pewna nowość , jak dopłacimy 2 Euro pro person to można się moczyć cały dzień... :)
...aczkolwiek tyle to już człowiek niewysiedzi.. :spoko

Byliśmy 6 nocy. Pogoda idealna, w nocy lekki chłodek :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group