Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Miejsca postojowe wg CT - W PIGUŁCE - o co tu chodzi - dyskusja!

marmur - 2012-12-09, 19:05

Uważam, że to znakomity temat. Pochłonięty innymi sprawami obiecuję jednak, że poszperam w czeluściach mojego komputera i odnajdę niemal wszystkie miejsca darmowego, lub prawie darmowego postoju z których korzystaliśmy w trakcie naszych podróży.
cirrustravel - 2012-12-09, 19:13

Brawo Gosia, :pifko ode mnie ;)
RRycho - 2012-12-13, 19:45

Drodzy kamperowicze!

Niestety czasy mocno się zmieniły :(

Coraz mniej fajnych bezpłatnych (i bezpiecznych!!!!!!!!!!!)miejsc postojowych
Trzeba więc rozszerzyć naszą listę o PŁATNE miejsca, campingi

Koszt jest ważny - ale bezpieczeństwo, spokój, przyzwoity standard też

polecajmy dobre campingi, place parkingowe,itp też
mile widziane byłyby prywatne miejsca CT kamperowiczów - w końcu chyba po to powstało to forum - żeby sobie nawzajem pomagać

:-P

CORONAVIRUS - 2012-12-13, 19:52

RRycho napisał/a:


Coraz mniej fajnych bezpłatnych (i bezpiecznych!!!!!!!!!!!)miejsc postojowych
Trzeba więc rozszerzyć naszą listę o PŁATNE miejsca, campingi

:-P



Kolego co Ty za bzdury piszesz ??? Zaprzeczam temu w całej rozciagłości . Dzikich i darmowych miejsc jest pełno , sa bezpieczne ( na bank bezpieczniejsze od kempingów z zawianymi małolatami ) . Jak się rozejrzysz dookoła to znajdziesz ale chcieć trzeba i nie bac się duchów :lol:

frape - 2012-12-13, 19:57

darmowych i płatnych miejsc znamy wiele zarówno w Polsce jak i za granicą - przeglądam relację i spisuję namiary. Jeśli znacie inne proszę je podawać - inni chętnie skorzystają, ale proszę je podawać w temacie głównym a nie tworzyć nowe, bo będzie bałagan :spoko
miejsca wpisujemy tutaj :)
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=14482

RRycho - 2012-12-13, 21:31

NO NAME - duchów sie już nie boję - mam swoje lata i niestety przykre doświadczenia ale z dobrych rad z chęcią zawsze skorzystam'
'
z kamperowym pozdrowieniem

do spotkania w fajnych miejscach

eMKa - 2012-12-13, 21:35

Przymierzmy się na cos w rodzaju WOMO-REIHE. Ale każdy kraj, osobny temat, inaczej będzie bałagan.
frape - 2012-12-13, 21:43

eMKa napisał/a:
Przymierzmy się na cos w rodzaju WOMO-REIHE. Ale każdy kraj, osobny temat, inaczej będzie bałagan.


taki jest plan - na razie mamy 4 kraje wpisane i wrzucone na mapkę te miejsca gdzie były namiary gps - jak się coś pojawia w temacie głównym to w miarę możliwości przenoszę informacje do odpowiednich tematów dla danego kraju.
Czytam ale na Was też liczę :spoko
Temat główny to taki małe pudełko - wrzucić miejsce - a potem je przeniosę gdzie trzeba :)
Jak będzie dużo w nim wpisów :szeroki_usmiech to się nie pogniewam :)
tylko proszę według schematu bo naprawdę duuużo czasu zajmuje dostosowanie wpisów do "szablonu " :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2012-12-16, 17:10

eMKAma racje.Bedzie balagan.My ze Zbychem mamy juz zeszyt,Musza byc alfabetycznie kraje europy,i w miare jak sie uda alfabetycznie w danym krAJU.
dRUGA SPRAWA JAK MIEJSCA KAMPEROWANIA BEZPICZNE,TO NIE KEMPINGI,TAKIE WIADOMO.
Musimy to zrobic bo z czsenm zniszcza nam sie kalendarze w ktorych zapisujemy.
Frape czy teraz zapisujesz koordynaty?raz cie zapytalam i odpisalas ze podajesz je g...etath.
Jezeli chodzi o plaze przed Dermi w Albani,to dla duzych kamperow jest nieprzejezdna,szlam do polowy pichota sprawdzajac trase.Wlasciwe Dermi ma juz asfalt,spalam tam kilka razy,pozdrawiam Barbara

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2012-12-16, 17:19

Przczytalam jeszcze raz uwazniej twoja propozycje,miejsca postojowe,na obiad czy na nocleg i kilka dni.Ja k sprawdzisz?sa kraje bezpiczniejsze i mniej ,Musialabym wpisac cala Grecje gdzie bylam,balkany,no i wzystko co zwiedzilam do tej pory.Rozgladamy sie i nocujemy, tylko nie na kempingach.Wyjatek,Duze miasta europejskie.
frape - 2012-12-16, 17:44

Zbigniew Muzyk napisał/a:
eMKAma racje.Bedzie balagan.My ze Zbychem mamy juz zeszyt,Musza byc alfabetycznie kraje europy,i w miare jak sie uda alfabetycznie w danym krAJU


przecież tak jest - są wypisane znalezione do tej pory miejsca w konktretnym temacie - kraju - i w danym kraju jest to zrobione alfabetycznie. W miarę znajdowania nowych są uzupełniane.
Miejsca pochodzą z relacji opisanych poszczególnych krajach przez naszych kolegów z CT - ja je tylko zbieram w jedno miejsce - czasem również znajduje nowe to dorzucam.

Zbigniew Muzyk napisał/a:
Frape czy teraz zapisujesz koordynaty?raz cie zapytalam i odpisalas ze podajesz je g...etath.

????????
nie zawsze mam dostęp do GPS, ale mam dobrą pamięć do miejsc gdzie byłam i w google maps łatwo odnajduję nasze postoje - podaje wtedy koordynaty zgodnie z zapisem google maps. Pisałam też już kiedyś, że jak skończę relacje to kiedyś to uporządkuję :spoko

Zbigniew Muzyk napisał/a:
Rozgladamy sie i nocujemy

tak te można i my z tej opcji też często korzystamy. Ale wiele razy zdarzyło się być przysłowiowe 5 minut drogi od fajnego miejsca na nocleg wcale o nim nie wiedząc i krążąc w poszukiwaniu czegokolwiek.
Ponieważ koleżanki/koledzy w swoich relacjach takie miejsca podają - porządkujemy je w jedno miejsce by np na wziąć ze sobą w drogę krótki wydruk (tak np jeździliśmy po Krymie - miejsca z forum i już wiedzieliśmy gdzie można zatrzymać się na postój czy nocleg) lub na szybko znaleźć coś w trasie :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2012-12-16, 17:58

Ok.ale to duzo pisania,prosze napisz wg jakich kryteriow ta ma byc,ale tak by nie klikac wtwoj link.Ja to sobie zapisze.
jacek stec - 2012-12-16, 20:57

frape-rób swoje-nie przejmuj się,pomysł b dobry
marzena - 2012-12-17, 13:06

super inicjatywa :pifko , odszukam swoje miejsca i podrzuce
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2012-12-17, 18:57

Pomysl bardzo dobry,ale ja mam widocznie spatrzony punkt widzenia,bo miejsca bezpieczne to nie tyliko kempingi?Szkoda bo cos by dopisala,Barbara
frape - 2012-12-17, 21:13

Dziękuję za wszystkie opisy i te na forum i na priv: camperparki, campingi, parkingi, plaże i inne ciekawe miejsca gdzie można się zatrzymać. Dzięki temu baza powoli się rozrasta. Fajnie się też czyta Wasze relację w te zimowe, chłodne wieczory :spoko Aktualnie odwiedzam żabojady :szeroki_usmiech
Rambler - 2012-12-29, 19:45

Frape, super pomysł!
wbobowski - 2012-12-29, 20:30

frape, Wpisane już miejsce w Bułgarii "Plaża Emona" zawiera informację o opłacie 2,5 euro. Tak było w 2009 r., ale Marek (kimtop) wracając z Turcji w 2010 r. skorzystał z tego samego miejsca i zapłacił już dużo więcej, nie pamiętam ile, skontaktuj się z nim.
frape - 2012-12-29, 20:56

wbobowski napisał/a:
Tak było w 2009 r

:spoko czekam na info
jako, że z roku na rok są pewne zmiany z reguły na dole podaję z jakiego roku są informacje (jeśli wiem) - muszę to jeszcze uzupełnić w krajach "A i B" :)

GregdeWal - 2013-03-30, 13:06

Odświeżam temat...

Poniżej moja mapa z dotychczasowymi miejscami postojowymi. W następnym poście postaram się wyciągnąć te ciekawsze. Może na mapce tworzonej pro publico bono można by właśnie choćby kolorystyką wydzielić miejsca "na dziko", na zorganizowanych parkingach, a także polecane kempingi.

MAPA

frape - 2013-03-30, 17:17

spróbuję się potem tym pobawić - dzięki za podpowiedź :spoko
chris_voyager - 2013-03-30, 19:40

A co koledzy by powiedzieli na to, aby oprócz gromadzenia tych danych na forum zbudować aplikację internetową pracującą na bazie danych która umożliwiła by w prosty sposób dodawanie, edycję, przeglądanie i wyszukiwanie tych danych. Z tego co widzę nie było by to zbyt skomplikowane zadanie, i jeśli jest kilku programistów na forum nie będzie to zadanie niewykonalne. Mogę wnieść do konsorcjum serwer na którym aplikacja by pracowała i jeśli nie nie było by innych chętnych zająć się opracowaniem aplikacji. Wiem że nie dam rady zająć się wprowadzaniem danych.
Można by ją wzbogacać o zdjęcia, i przygotować opcję eksportu danych do Automapy czy też GoogleMaps. Czy to nie byłby dobry pomysł?

Aby może bardziej przybliżyć o co mi chodzi podaję linka do bazy, do której nasza mogła by być podobna: http://www.fluidi.pl/


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group