Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Finlandia - Finlandia

Jerzy - 2008-01-06, 23:12
Temat postu: Finlandia
Czy może mi ktoś wyjasnić ten "fenomen" z cennika: http://www.vikingline.pl/cennik.htm

"MB5" - Minibus pow. 6-12 m dł....................255 EUR
"BUS" - Autokar do 13 m dł...........................117 EUR

janusz - 2008-01-06, 23:15

Pewnie z minibusu to jakieś 9 osób i bilety dla nich, a z autokaru to i setka może być.
Jerzy - 2008-01-06, 23:18

A kamper do 6 m, pod co podpada?
MirekM - 2008-01-06, 23:21

A ja myślałem, że tu jest o Finlandii. Czystej lub smakowej. No nic, szukam dalej.
eeik - 2008-01-07, 10:27

Kamper do 6 m w Norwegii podpadał pod osobowe :) ))

Jak jest w Finlandi nie wiem, ale może tak samo .

Jerzy - 2008-01-07, 12:15

eeik napisał/a:
Jak jest w Finlandi nie wiem

I jeszcze Estonia... (promy z Tallina do Helsinek).

Tadeusz - 2008-01-07, 13:04

Czy mając camperka o długości 4.62 m mogę liczyć na niższe opłaty promowe? Zwracam się z tym pytaniem głównie do kolegów podróżujących po Skandynawii.
eeik - 2008-01-07, 13:09

Tadeusz
Opłaty takie jak za osobówki :) ) tzn tak w Norwegii :)

Jerzy - 2008-01-07, 13:30

eeik napisał/a:
Opłaty takie jak za osobówki

Czy to znaczy, że przewiezienie mojego kampera o dlugości 5,80 m promem Viking Line z Tallina do Helsinek w high season ( http://www.vikingline.pl/cennik.htm ) będzie kosztowało 20,- euro?

Tadeusz - 2008-01-07, 13:42

eeik napisał/a:
Opłaty takie jak za osobówki ) tzn tak w Norwegii


Pocieszyłaś mnie, Ewuniu, obawiam się tylko, że mogą uwzględniać wysokość. Mój camperek wysokość ma taką jak wszystkie z alkową. Jednym słowem imponującą. :shock:

eeik - 2008-01-07, 13:44

Ależ nasz kamper z alkowa zapewne ma taka sama wysokośc :) ).
Opłaty reguluje tylko długośc :) )
Nie masz się czego bac


Jerzy - chyba więcej jeżeli twój kampiór przekracza t 1,9 m wysokości.
Zadzwoń i spytaj jak maja określone w cenniku kampery .

My do Norwegii płynęliśmy z Danii i tam chyba doliczyli cos za to pow. 1,9 czy 2 ,,

ale nie pamiętam juz ile :) )
Wiem, że 7 godzin rejs kosztował nas 119 euro :) taniocha względem przepraw ze szwcji do Polski i Niemiec.
Bo z Treleborga do Sassnitz za 3,5 płynięcia już 165 euro.
z tym, że weekendy sa droższe, w normalny dzien to chyba jest ok 120-130.
Skleroza mnie dopadła, bo tyle tych przepraw promowych było że się gubię.

Tadeusz - 2008-01-07, 13:48

eeik napisał/a:
Nie masz się czego bac


Ja się nie boję. Ja po prostu jestem polskim emerytem (w dodatku emerytura nauczycielska)!!! :gwm :haha:

eeik - 2008-01-07, 13:51

Jeżeli chodzi o Norwegię to promy w granicach 30 - 60 zł dla kampera do 6 m.

Powyżej to już prawie raz tyle :( (

Tam nas wysokośc nie limitowała.

kaimar - 2008-01-07, 16:47

Tadeusz napisał/a:
Czy mając camperka o długości 4.62 m mogę liczyć na niższe opłaty promowe? Zwracam się z tym pytaniem głównie do kolegów podróżujących po Skandynawii.


Pomiędzy Tallinem a Helsinkami wysokość ma znaczenie, a polskie biura biletów promowych nie potrafią dobrać właściwej taryfy. Sam tego doświadczyłem. Jak wrócę do domu to poszukam ile płaciliśmy za kampery (kaimar, wmich, Jacek M). Na mniejszych promach wewnątrz Norwegii wysokość jest bez znaczenia znaczenia. A żeby było dziwniej , to za samochód osobowy z przyczepą kampingową, razem o długości 10 metrów, zapłacisz połowę tego co za kampera 6,5 metra.

SlawekEwa - 2008-01-07, 19:08

Tadeusz napisał/a:
Ja się nie boję. Ja po prostu jestem polskim emerytem (w dodatku emerytura nauczycielska)!!!

To tylko Chorwacja. Tam jest limit 5m długości pojazdu na promie za który płaci się b. mało :bigok

Tadeusz - 2008-01-07, 19:39

Sławek Dehler napisał/a:
To tylko Chorwacja. Tam jest limit 5m długości pojazdu na promie za który płaci się b. mało


Dziękuję, Sławku. Po prawdzie to chciałbym być wszędzie, ale warto wiedzieć na jakie koszty narażam się w naszych łazęgach camperowych. Okazuje się, że różnice są znaczne. :lol:

Jerzy - 2008-01-07, 20:03

Tadeusz napisał/a:
Ja się nie boję. Ja po prostu jestem polskim emerytem

Tadeusz, o kosztach w turystyce należy mówić i to głośno - do tego również służy to forum.
O pieniądzach i cenach myślą wszyscy lecz tylko niektórzy mają odwagę o tym mówić ...najczęściej, właśnie dżentelmeni.
Jeżeli ktoś sprawia wrażenie, że dla niego temat kosztów nie istnieje - jest po prostu obłudnikiem...

@ndrzej - 2008-01-07, 20:39

Z własnego doświadczenia wiem, że cena biletu promowego zależy w dużej mierze od przewoźnika. W ubiegłym roku długo szukałem w Internecie, zanim zdecydowałem się na zakup biletu promowego do Szwecji. Bilety z Polski (kamper poniżej 6 m i dwie osoby dorosłe - tam i z powrotem) kosztował ze Świnoujścia około 1200 zł. Za to samo zapłaciłem płynąc z Rostocku (nadłożyłem ok. 300km jadąc autostradą w Niemczech) do Trelleborga ok. 530 zł (bilet zamówiłem w PZMocie na Madalińskiego w Warszawie). Tak więc warto poszperać, żeby co nieco zaoszczędzić. :-D
@ndrzej - 2008-01-07, 20:41

Zapomniałem dodać, że ze Świnoujścia do Ystad płynie się 9 godzin, zaś z Rostocku do Trelleborga 4,5. :szeroki_usmiech I to też jest plus!
Jacek M - 2008-01-09, 00:59

Święta racja! Także samo zrobiłem i ja, polecam wszystkim - najtansze znane mi połączenie przez Bałtyk, z tym, że bilet rezerwowałem przez internet (bez zadnych opłat - opcja "zaplace przy odbiorze") - i działa(!). A z ciekawostek: chyba jedyny znany mi prom, na który w środku sezonu można było wjechać "z marszu". Choć dla bezpieczeństwa radzę rezerwować :)
Jerzy - 2008-01-09, 12:39

w poniedziałek kaimar napisał/a:
Jak wrócę do domu to poszukam ile płaciliśmy...

...już wróciłeś?

kaimar - 2008-01-09, 14:35

:oops:
wróciłem
i zdążyłem wyjść
zapomniałem

Tadeusz - 2008-01-09, 16:45

kaimar napisał/a:
wróciłem
i zdążyłem wyjść
zapomniałem


Ale widzę, że znów wróciłeś. No to czekamy. :-D

kaimar - 2008-01-09, 20:46

Już dokopałem się do starych maili i wszystko już wiem. Płyneliśmy Silja Line. Za kampera do 7 metrów długości zapłaciliśmy 140 euro - uwaga , w tej cenie jest zawarty bilet dla kierowcy. Za każdą następną dorosłą osobę płaciliśmy 25 euro.
Parametrem który odróżniał w cenniku kampera od auta typu Van była wysokość, chyba powyżej 1,9m tak że nie było różnicy w cenie pomiędzy kamperem z alkową (3,10) i bez alkowy (2,65).Bilety zamawiałem w
MORSKIE BIURO PODRÓŻY PŻB S.A.
Przedstawicielstwo Polferries
Ul. Stanisława 8; 40-014 Katowice
Tel. +48 32 206-85-75, 32 253-03-97
Fax.+48 32 253-85-13

Jacek M - 2008-01-11, 23:49

http://www.vikingline.fi/...les/hel_tal.asp
Tu jest cennik. Podaje 80 EUR.

Piotr Suchowski - 2008-01-12, 01:09

Jacek M napisał/a:
http://www.vikingline.fi/timetables/prices/cars_and_vehicles/hel_tal.asp
Tu jest cennik. Podaje 80 EUR.


Myśle że 1.1-9.3.2008 jest tu kluczowe.

Jacek M - 2008-01-13, 23:34

Piotr Suchowski napisał/a:
Myśle że 1.1-9.3.2008 jest tu kluczowe.

Chyba masz rację, tym bardziej, że byłem tam z kaimarem i też tyle płaciłem :)

Darek1968 - 2010-08-09, 14:52

Tallinkiem płynąłem za kamper 5,60 długi dwie dorosłe i dwoje dzieci zapłaciłem cos ponad 500 zł mimo że się z nimi zaprzyjaźniłem tzna zapiasłem się co Clubu One:) - 10% chyba taniej przez to i bez kolejki
MILUŚ - 2015-01-22, 06:53

Witam ...........
Pytanie do tych którzy w drodze na Nordkapp promowali się w Tallinie . Czy na placu przed przeprawą promową można stanąc i przenocować ? Nie wiem o której dotrzemy do Tallina ;podejrzewam że nocą i nie uśmiecha mi się szukanie po nocy noclegów .
Na wujku Google nie widze żadnych zakazów ; ale mapa jest sprzed paru lat :(

YAN - 2015-01-22, 07:46

Po lewej stronie przed bramkami ustawiają się ci co nie mają buka i czekają na wolne miejsce - potrafią tam stać i 2 dni w sezonie / kolega tak czekał/ . Myślę że tam śmiało możesz poczekać.Widziałem tam rodzime dwa kampery.
janus - 2015-01-22, 08:00

Zaraz obok terminala B jest duży parking (koszt ubiegłego roku latem 2E za dobę). Stoi tam zawsze sporo kamperów :spoko

P.S. Ale na złodziei trzeba uważać :(

OMEGA - 2015-01-22, 18:20

Potwierdzam co napisał Janusz , można za 2 E przenocować . :spoko
MILUŚ - 2015-01-22, 19:07

Dzięki za info :ok
MILUŚ - 2015-02-22, 13:29

Wczoraj zarezerwowałem i kupiłem bilety na prom Tallin - Helsinki . :mrgreen: Trzy dorosłe osoby ; kamper 6,00 m , wys.do 3m . 28 czerwiec'15 -97 EUR :bigok
JaWa - 2015-02-23, 12:18

MILUŚ napisał/a:
kupiłem bilety na prom Tallin - Helsinki

Cena one way, czy w obie strony ?

MILUŚ - 2015-02-23, 14:51

JaWa napisał/a:
....................
Cena one way, czy w obie strony ?


One-way ticket.................

ZbigStan - 2015-05-13, 13:34

Dzień dobry. Mam pytanie do skandynawskich bywalców. Jaki kierunek objazdu skandynawii polecacie; od Norwegii czy od Finlandii, w obu przypadkach chcę dotrzeć do Nordkapp. Pozdrawiam
MILUŚ - 2015-05-13, 13:43

Oba są dobre :ok Wybór zależy od wielu rzeczy . Jadąc przez Finlandię dojedziesz szybciej na Norkapp ; masz czas na podziwianie Norwegii . Jest jeszcze trzeci wariant ...........w jedną ze stron jedziesz przez Szwecję . My w tym roku wędrujemy na Norkapp przez Finlandię ; a powrót brzegiem Norwegii ale wariant trzeci mam rozplanowany jako awaryjny w razie braku czasu :bigok . Kiedy jedziecie ? :spoko
krzlac - 2015-05-13, 13:56

To proste. Musisz jechać trzy razy. Raz przez Finlandie, raz przez Szwecję i raz przez Norwegię. Wszystkie drogi ciekawe. Ja ze względu na ryby preferuję Szwecję i Norwegię. Widokowo najlepsza jest Norwegia.
frape - 2015-05-13, 14:59

my z reguły jeździmy tak by pasażer mógł robić zdjęcia - więc "morze z prawej" :) łatwiej też zaparkować, zatrzymać się na chwilę. W Skandynawii nie ma z tym problemu, bo ruch tam taki wieeeelki, że czasem przez godzinę można nie spotkać samochodu :) . Jeśli jedziecie przez Finlandię to lasy - szybko przejedziecie :D i będzie potem więcej czasu na zwiedzanie wybrzeża Norwegii. Jeśli macie wystarczająco czasu to zacznijcie od granicy z Rosją i zajrzyjcie do Gamvika - najdalej na północ na stałym lądzie :)
leon-pers - 2015-05-19, 23:18

Polecam Finlandię, wspaniałe lasy i jeziora.
ZbigStan - 2015-05-20, 07:18

Dzień dobry. Zaczyna się krystalizować termin wyjazdu na ok. 11 czerwca. Myslę, że jest to przed sezonem i nie powinno być trudności z promami. Kierunek przez Niemcy i Danię ewentualnie prom Puttgarden-Rodby i dojazd do Oslo. Pozdrawiam
MILUŚ - 2015-05-20, 07:35

ZbigStan napisał/a:
.............. i dojazd do Oslo. Pozdrawiam


Witaj..............przekalkuluj co dla Ciebie będzie korzystniejsze : przejazd mostem do Malmo czy promowanie sie z Helsingor;u do Helsingborg;u :bigok zawsze można zwiedzić zamek Hamleta - Kronborg :mrgreen:

ZbigStan - 2015-05-21, 09:36

Dzień dobry. Dziękuję za propozycję. Zamek już zwiedzałem. Czy wiesz jakie są ceny promu? Pozdrawiam :)
MILUŚ - 2015-05-21, 17:44

ZbigStan napisał/a:
.......... Czy wiesz jakie są ceny promu? Pozdrawiam :)


W zaszłym roku za 2 osoby i kampera > 6 m płaciliśmy ~ 70 EUR ........o ile dobrze pamietam :-P

mirek3510 - 2015-05-30, 20:04

Witam :spoko
a My 1 lipca wyjeżdżamy w kierunku Finlandi
po drodze zwiedzanie Litwy,Łotwy,Estoni
i Sankt Petersburga jak konsul da wizy
może Ktos w tym kierunku?

Bury - 2015-06-02, 17:52

Ale Mirek się wcześnie odezwałeś jak Hiszpania zaplanowana na Lipiec.
Pozdrowienia dla Violi :szeroki_usmiech :spoko

slawwoj - 2015-10-23, 20:31

mirek3510 napisał/a:
Witam :spoko
a My 1 lipca wyjeżdżamy w kierunku Finlandi
po drodze zwiedzanie Litwy,Łotwy,Estoni
i Sankt Petersburga jak konsul da wizy
może Ktos w tym kierunku?

I co - wyszedł wyjazd ?

Rowerek - 2015-10-23, 20:41

Sławek chcesz jechać :spoko
Mizioł - 2016-01-09, 23:42

mam pytanie formalne,
przy rezerwacjach biletów na prom Tallin-Helsinki trzeba wybrać kategorię samochodu, zwłaszcza wysokość i tu moje pytanie czy ktoś na miejscu to weryfikuje?

pamiętam że na promie do Ceuty to była to tylko teoretyczna kategoria i w kasie płaciłem za zwykły niski pojazd (mając ok 2,5m) ale tam to inny świat...

Rav - 2016-01-10, 01:59

W moim przypadku (przeprawiałem się tam kamperem dwa razy) nikt wysokości nie weryfikował. Inna sprawa, że dokonując rezerwacji wybrałem wys. do 3 m, więc na oko widać było, że nie zełgałem (a jeśli już to mało znacząco).

Pewnikiem wszystko rozbija się o rodzaj promu na który się wjeżdża. Jak wysokie pokłady to kładą lachę. Jeśli niskie to weryfikują skrupulatnie, aby się ktoś nie zaklinował (miałem tak kiedyś w Norwegii, że przytrzymali mnie do samego końca - jak wjadę nie trącając bramki na decku to płynę).

MILUŚ - 2016-01-10, 11:06

Rok temu do Helsinek z Talina płyneliśmy liniami Eckero / czy jakoś tam ? :-P / Bilety zabukowałem i kupiłem chyba w lutym . W trakcie rezerwacji nie było opcji kamper pow. 1,9 m . Dopiero przed trapem dopłacałem .
krzlac - 2016-01-10, 11:42

Przy zamawianiu biletów musisz wybrać kategorie pojazdu:

Eckero Line: dł do 7m x wys do 2,4 m
dł do 7m x wys pow 2,4 m

Viking Line: dł do 7m x wys do 2,4 m
dł do 7m x wys do 4,2 m
To rozwiązanie "normalne", możesz rezerwować inną opcję dla niższego pojazdu i liczyć na to, że się uda. Musisz się jadnak liczyć z dopłatą (zwykle wyższa niż przy wcześniejszej rezerwacji), a najgorszym przypadku nie popłyniesz wybranym rejsem jak dla wysokiego auta nie będzie już miejsca.

Walter - 2016-01-14, 14:59

Z Tallina do Helsinek pływa jeszcze TallinkSilja.

http://www.tallinksilja.com/en/web/int/polski

MILUŚ - 2016-01-14, 18:15

Jest też jakaś ruska linia promowa :-P
krzlac - 2016-01-14, 18:49

Walter napisał/a:
Z Tallina do Helsinek pływa jeszcze TallinkSilja


Poniewaz szukam biletu na prom na ok. 8 sierpnia, klikam od czasu do czasu. TalinSilia wychodzi najdrożej. Kamper + 2 osoby - 313 Euro w obie strony. VikingLine - 214 Euro.

MILUŚ - 2016-01-14, 19:56

Rok temu jak bukowałem bilety , to najtańsze były w Eckero Line :wyszczerzony:
krzlac - 2016-01-14, 20:10

MILUŚ napisał/a:
Rok temu jak bukowałem bilety , to najtańsze były w Eckero Line :wyszczerzony:


Dzisiaj mój bilet w Eckero Line kosztuje 264 Euro.

MILUŚ - 2016-01-14, 20:23

:shock: .... ooo to się pozmieniało :chytry
Mizioł - 2016-01-15, 21:20

krzlac napisał/a:
To rozwiązanie "normalne", możesz rezerwować inną opcję dla niższego pojazdu i liczyć na to, że się uda. Musisz się jadnak liczyć z dopłatą (zwykle wyższa niż przy wcześniejszej rezerwacji), a najgorszym przypadku nie popłyniesz wybranym rejsem jak dla wysokiego auta nie będzie już miejsca.
_________________


Będę musiał się dokładnie zmierzyć bo raczej przekraczam 2,4m z moim "offroadowym" zawieszeniem.

Pytam się nie po to aby cwaniakować, ale zapamiętałem sobie ten wyjazd do Maroka, miałem wyprawowy bagażnik na dachu a w nim pełno i ostatniego dnia przed przeprawą układaliśmy wszystko aby nic nie wystawało żeby zmieścić się w wymiarze. Na samej przeprawie machnęli ręką i zaklasyfikowali nas jako zwykły osobowy.

krzlac - 2016-01-16, 14:18

Mizioł napisał/a:
Pytam się nie po to aby cwaniakować


Już się kilku z nas lekko pospierało na ten temat cwaniactwa w innym wątku (Nordkapp).

Ja osobiscie dwa razy byłem świadkiem mierzenia. W Hirsthals pracownik chodził wzdłuż kolejki z wielkim kątownikiem ze sklejki i próbował wyłapać auta wyższe niż... . Drugi raz w Sassnitz pani mierzyła kółkiem (takim jak policja) długość zestawu Trafic + przyczepka towarowa. Wyszło o kilka centymetrów za duzo. Kierowca (Polak) się lekko zdenerwoawał i taśmą mierniczą udowodnił, że nie przkracza. Rozmawiałem z nim później. Często pływał tą trasą i budował przyczepę tak by zestaw miał 798 cm - kupował bilet do 8 m.

Rav - 2016-01-16, 17:44

Mizioł napisał/a:
krzlac napisał/a:
To rozwiązanie "normalne", możesz rezerwować inną opcję dla niższego pojazdu i liczyć na to, że się uda. Musisz się jadnak liczyć z dopłatą (zwykle wyższa niż przy wcześniejszej rezerwacji), a najgorszym przypadku nie popłyniesz wybranym rejsem jak dla wysokiego auta nie będzie już miejsca.
_________________


Będę musiał się dokładnie zmierzyć bo raczej przekraczam 2,4m z moim "offroadowym" zawieszeniem.

Pytam się nie po to aby cwaniakować, ale zapamiętałem sobie ten wyjazd do Maroka, miałem wyprawowy bagażnik na dachu a w nim pełno i ostatniego dnia przed przeprawą układaliśmy wszystko aby nic nie wystawało żeby zmieścić się w wymiarze. Na samej przeprawie machnęli ręką i zaklasyfikowali nas jako zwykły osobowy.


Widzisz, a ja w Kristiansand byłem świadkiem, gdy co druga osobówka z boxem na dachu musiała go zdejmować i ... pakować do wnętrza auta. Obsługa była bezwzględna.

MILUŚ - 2016-01-16, 17:52

W tym samym Kristiansand na wjeździe na prom jest laserowa czujka wysokości . I oczywiście byłem świadkiem jak kilku busiarzy i kamperowców próbowało oszukac obsługę wykupując bilet na auto osobowe :-/ Aż dziw bierze ,że nie zauważyłem tam........polaków :chytry Tym razem ......
Daros - 2017-05-31, 18:11
Temat postu: Prom Tallin Helsinki
MILUŚ napisał/a:
Wczoraj zarezerwowałem i kupiłem bilety na prom Tallin - Helsinki . :mrgreen: Trzy dorosłe osoby ; kamper 6,00 m , wys.do 3m . 28 czerwiec'15 -97 EUR :bigok

Witam . Wybieram się w tym roku (początek lipca) Finlandia-Norwegia przez prom Tallin - Helsinki. Prosiłbym o garść info na temat promu: czy rezerwować wcześniej, gdzie itp.

krzlac - 2017-06-02, 09:01

Wejdź na stronę VIKING i zarezerwuj sobie najtańszą godzinę i dzień (są różnice w poszczególnych wypłynięciach). Jak chcesz się "przekopać" przez język fiński, to wejdź w zakładkę dla finów - może być kilkanaście EUR taniej. W Talinie przed promem jest parking z a 6 EUR (parkomat na kartę) na dobę. Czasem opłaca się poczekać na nim na tańszą opcję.
1973 kaczki - 2018-08-05, 12:45

Ktoś korzystał z promu Tallinks silia line
emeryl - 2018-08-09, 21:19

Ja płynąłem Vikingiem
Jaga - 2018-08-10, 20:22

W ubiegłym roku śledziłam ceny promów z Tallina do Helsinek i odwrotnie. Płynęliśmy 4x (syn pracował w Finlandii). W grę wchodził prom Silja Line, jeździ jak tramwaj i ceny też były korzystne.
Z reguły opłacaliśmy rejs na noc, dostajesz kabinę, balujesz a potem śpisz, rano o 8 wyjeżdżasz. Płaciliśmy ok. 110, 120 euro, camper, 2 osoby w kabinie w roboczy dzień. Ceny często się zmieniają, trzeba to śledzić. Mieliśmy raz tak, że kupując bilet w kasie było 10 czy 20 euro taniej niż wcześniej. Jak chcesz kupi bilety to na stronie promu oryginalnej nie po polsku.
Też kupowaliśmy przez internet dzień przed wyjazdem.
Oryginalna strona promu jest bardzo czytelna jeżeli chodzi o ceny biletów, na tych po polsku ceny są wyższe,

1973 kaczki - 2018-08-13, 22:04

Tallinks silia line polecam za kampera 8m 3,20 dwie osoby dorosłę i dwoje dzieci zapłaciłem 142euro

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group