Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Caravaners Club of Ukraine - Rusza akcja paczka "DLA UKRAINY"

Hercer - 2014-03-12, 20:06
Temat postu: Rusza akcja paczka "DLA UKRAINY"
Witam
tak jak kiedyś ja i pewnie wielu z was dostało jakąś paczkę z Niemiec, Francji lub innego wówczas tzw wrogiego kraju - tak teraz ktoś inny na to czeka.
Przebywając tam miałem okazję poznać ich codzienne życie i wierzcie mi nie jest lekko...
Nie chodzi o politykę i waśnie ale o odruch , człowieczy odruch ja "moim" Ukraińcom wysyłam ale może ktoś z was zechce wspomóc. Konwojowałem jako chłopiec mniej więcej 15letni tiry z darami i była to wielka sprawa - wówczas - radość mojej mamy nieoceniona. Można skorzystać z linków lub napisać na priwa podam namiar na "moich"

http://www.poczta-polska....ka-dla-ukrainy/

http://www.caritas.pl/akt...inom-ukraiskim-

I proszę tu nie ma polityki i uprzedzeń są ludzie w różnym wieku 7 miesięcy ,12 lat a i 85 lat.

slawwoj - 2014-03-12, 21:00

.... a myślełm że tu tylko o carawaningu
kalinin - 2014-03-12, 21:26

Dziękuję Hercer za namiary. Już zglosiłem akces w Caritas, ale ponieważ nie mam specjalnego zaufania do pośredników, równolegle prowadzę rozmowy z Teresą Pakosz - redaktorem polskiego radia we Lwowie (osobą, którą zapewne pamiętają uczestnicy CT z wyjazdu sprzed 3 lat na Ukrainę jako naszego przewodnika po Lwowie). Chcemy bezpośrednio zorganizować akcję poprzez Polskie Radio we Lwowie. Osobom, ktore napiszą do mnie na PW, podam bezpośredni adres do wysłania paczki dla polskich rodzin na Ukrainie. Dla tych osob załączam tez muzyczną dedykację, ktora mam nadzieję, poruszy Wasze serca.
[youtube] http://m.youtube.com/watc...p&v=NHiGKsUyt0k [/youtube]

kalinin - 2014-03-13, 13:05

Pierwszy zgłosił chęc wysłania paczki kolega Jędrus (CT Szczecin ), za co z głębi serca mu dziękuję. Otrzymał bezpośrednie namiary na polskie rodziny we Lwowie. Czekam na PW na dalsze zgłoszenia ludzi dobrej woli i wrażliwej duszy.
jarko_66 - 2014-03-13, 15:21

Wszystko cacy ,ale napiszcie czego tam potrzeba ,żeby te paczki miały sens,żeby nie wysyłać niepotrzebnych rzeczy. I żeby się nie ośmieszyć. :spoko :spoko :spoko
Brat - 2014-03-13, 15:34

Dobrze jarko gada ... Może Pani Teresa zasugeruje jakieś konkretne zawartości ? Mogą być przecież zestandaryzowane chyba.
kalinin - 2014-03-13, 15:44

Tak jak pisałem, szczegółowe informacje na PW, ale podaję instrukcję pomocną przy przygotowaniu paczki.
Paczkę można wysłać Pocztą Polską bezpłatnie do końca marca br.
Paczki nie mogą być nadawane jako priorytetowe oraz jako paczki z zadeklarowaną wartością. Paczki bezpłatne mogą być nadawane jedynie w punktach Poczty Polskiej
dodatkowa informacja na stronie Poczty Polskiej str. 40, http://www.poczta-polska....ZNE-01.2014.pdf
Prosimy, jeśli to możliwe, o załączenie listu do rodziny, by nawiązać kontakt osobisty (można pisać po polsku).
Paczkę do 20 kg może wysłać każda osoba fizyczna. Jedna osoba fizyczna może wysłać tylko jedną paczkę. Wartość rzeczowa paczki nie może przekraczać 300 euro.

Zawartość paczki może stanowić: żywność opakowana fabrycznie do 10 kg, odzież nową, wyroby czekoladowe, chemię gospodarcza, kaszę, ryż cukier, makaron, kawe, herbatę, itp.
Na paczce należy umieścić napis „DLA UKRAINY”, oraz napis „RODZINA RODZINIE”.
Adresatem musi być osoba fizyczna którego adres podajemy w e-mailu.

Tadeusz - 2014-03-13, 19:30

Całym sercem podpisuję się pod inicjatywą Adama i Mirka.

Wraz z Mirkiem i kilkoma innymi koleżankami i kolegami z CT byliśmy na Ukrainie trochę wcześniej. Zawieżliśmy wówczas paczki dla ubogich Polaków z małych miejscowości.

Nasze doświadczenia co do dystrybucji tych paczek nie były dobre i dlatego obecna inicjatywa bardzo mi się podoba.

Wysyłając paczkę osobiście bezpośrednio do potrzebującej pomocy rodziny, mam pewność, że naprawdę pomogłem.

Tę pewność mam tym bardziej, że adresy wskazuje Teresa, którą znam osobiście i do której mam zaufanie.

Mirku, wraz z Halszką włączamy się do akcji. :spoko

gino - 2014-03-13, 19:46

Mirku, u nas jak wiesz za bogato nie jest..
ale paczkę również zorganizujemy :spoko

marekoliva - 2014-03-13, 22:16

kalinin napisał/a:
Jedna osoba fizyczna może wysłać tylko jedną paczkę.


Wysłać może więcej, tylko że każda następna jest już płatna :spoko

piotr1 - 2014-03-13, 22:25

marekoliva napisał/a:
kalinin napisał/a:
Jedna osoba fizyczna może wysłać tylko jedną paczkę.


Wysłać może więcej, tylko że każda następna jest już płatna :spoko


Marek jak zwykle dokładny :lol: :spoko

kalinin - 2014-03-14, 07:43

Koledzy wyślijcie choc jedna paczkę a nie rozważajcie ile ich mozna wysłać. Czekam na zgłoszenia na moje PW
kalinin - 2014-03-14, 10:11

Gino wiedziałem, że na Was zawsze mozna liczyć ale proszę napisz na moje PW,wtedy będę mogł wysłac " namiary"adresata paczki. Przy okazji dziękuję Ci za piwo.
JaWa - 2014-03-14, 10:40

kalinin napisał/a:
Czekam na zgłoszenia na moje PW

Zgłoszenie poszło na PW. Piwko też poleciało. :bigok

JaWa - 2014-03-14, 10:59

Tadeusz napisał/a:
Całym sercem podpisuję się pod inicjatywą Adama i Mirka.

A może Tadeusz dał byś linka do tej akcji na stronie głównej ? Tutaj może zbyt mało osób zaglada.

Tadeusz - 2014-03-14, 12:21

JaWa napisał/a:
A może ... dał byś linka do tej akcji na stronie głównej ? Tutaj może zbyt mało osób zaglada.


Doskonały pomysł.

Ta akcja jest dla nas naprawdę ważna. Sytuacja Polaków z małych miejscowości ukraińskich jest tragiczna pod względem materialnym a obecna sytuacja polityczna pogłębiła ten stan w sposób nie wyobrażalny. Wiemy to z bezpośrednich kontaktów.

Koledzy, nie pozostańmy obojętni. :spoko

Piwa należą się Mirkowi Kalininowi) i Adamowi (Hercerowi). :bukiet:

onionskin - 2014-03-14, 12:31

Tadeusz napisał/a:
.............Sytuacja Polaków z małych miejscowości ukraińskich jest tragiczna pod względem materialnym a obecna sytuacja polityczna pogłębiła ten stan w sposób nie wyobrażalny.
.........

Aż tak źle jest?
Pytam bo myślę o wysyłce, ale mam wątpliwości co tam umieścić.
Jeśli tak jest źle- to chyba lepiej jednak żywność niż odzież?
No i w takim przypadku- lepiej dużo niż "wykwintnie"?

Tadeusz - 2014-03-14, 12:45

onionskin napisał/a:
Aż tak źle jest?


Jest bardzo źle i rzeczywiście nie chodzi o paczki wykwintne a o podstawową żywność. Mirek Kalinin powyżej o tym pisał wymieniając artykuły podstawowe.

Pozdrawiam. :spoko

kalinin - 2014-03-14, 20:40

Pierwszą paczkę źywnościową do polskiej rodziny lwowskiej , wysłał dziś moj przyjaciel Jędruś z CT Szczecin. Dla informacji innych czekajacych na adresy paczka zawiera; konserwy mięsne i rybne, , makarony, kasze, ryź, czekoladę, olej, kawę mieloną, herbatę. Prosze nie wysyłac produktow w opakowaniach szklanych.
szadok - 2014-03-15, 12:02

kalinin napisał/a:
Dla informacji innych czekajacych na adresy paczka zawiera; konserwy mięsne i rybne, , makarony, kasze, ryź, czekoladę, olej, kawę mieloną, herbatę. Prosze nie wysyłac produktow w opakowaniach szklanych.


Ale zdaje się produktów mięsnych nie można..?
caritas napisał/a:
Zawartość paczki może stanowić:

żywność opakowana fabrycznie do 10 kg z wyłączeniem produktów żywnościowych pochodzenia zwierzęcego (w tym puszek mięsnych)


To jak to jest..? Sprawdza to ktoś potem na granicy i paczki przetrzepią, jest tak, że nie wolno ale można..?

Irel - 2014-03-15, 12:16

Sam mam zamiar w najblizszym czasie wyslać taka paczkę. Dlatego najpierw przestudiowałem przepisy pocztowe. Jest tak jak piszesz. Można wyslać artykuły żywnościowe oprócz artykułów pochodzenia odzwierzęcego. Nie wiem czy ktoś to sprawdza czy nie, ale ja dla świętego spokoju że paczka dotrze do potrzebujących, będę stosował się do przepisów.
JaWa - 2014-03-15, 13:06

Wygląda na to, że produktów pochodzenia zwierzęcego faktycznie nie można wysyłać.
Hercer - 2014-03-15, 14:01

Witajcie

napiszę tak - ich przepisy są dość restrykcyjne co do żywności ale zawsze podkreślam zawsze miałem 5000% więcej niż mogłem mieć i nigdy żaden celnik ukraiński nie robił problemu - to też ludzie mający rodziny i problemy napiszę tylko że na stanowisku państwowym nie było wypłaty przez 8 miesięcy i na moje pytanie dlaczego tam jeszcze pracujesz odpowiedz była krótka bo nic innego nie ma może kiedyś zapłacą - ja myślę że na dzień dzisiejszy nikt za bardzo tego nie będzie sprawdzał tym bardziej że oni też o akcji wiedzą.

Każdemu z was zostawiam jednak własne zdanie.

pozdrawiam

Tadeusz - 2014-03-15, 14:33

My z Halszką jednak wysłaliśmy również konserwy mięsne i rybne. Zaryzykowaliśmy wychodząc z założenia, że w tej szczególnie trudnej sytuacji kontrolerzy paczek dadzą sobie spokój z przepisami. Ludzie są ważniejsi.

:spoko

tolo61 - 2014-03-15, 17:08

Witam
Dzisiaj dostałem pierwsze potwierdzenia odbioru paczek
Niczego nie zatrzymano, niczego nie zakwestionowano ,niczego nie obłożono opłatą celną
Doszło to co wysłaliśmy
Wysyłane były produkty tekstylne, chemiczne, techniczne i SPOŻYWCZE
Słoiki, konserwy rybne, mięsne , sery zupy w folii i słoikach
Wyroby cukiernicze i czekoladowe
Wysyłaliśmy pod konkretne potrzeby .
Jeżeli decydujecie się na wysyłkę ,dowiedzcie się proszę jakie są potrzeby.
Czasami nasza pomoc mija się z celem . / są jednak tacy ,którzy tej pomocy naprawdę potrzebują /
I tak od siebie .... nie oczekujmy wdzięczności ...
Kto wie o czym piszę ten wie / proszę o nie komentowanie tego co napisałem /
Pozdrawiam
:spoko

JaWa - 2014-03-15, 17:47

Co z tymi adresami ? Kiedy można się spodziewać ? Czyżby było mało chętnych na paczki ?
Tadeusz - 2014-03-15, 17:58

Jacku, my otrzymaliśmy adres starszego pana ze Lwowa i paczkę wysłaliśmy.

Ośmieleni doniesieniami, że wszystko dochodzi, wysłaliśmy nawet mięso mielone paczkowane próżniowo.

Naszym zdaniem bardzo przydatne. I smalec.

kazbar - 2014-03-15, 20:11

A jak przesłać pieniądze konkretnej rodzinie ukraińskiej (niekoniecznie z polskim rodowodem )???
Czy ktoś wie jak to ugryźć?

Paczka, paczką ale tam na Ukrainie są normalne sklepy typu "supermarket, galeria czy wiejski GS" (byłem, widziałem) załadowane nie tylko octem jak u nas w stanie wojennym ale też wszelkimi innymi dobrami świata.
Po kiego diabła więc wysyłać im paczki z bardzo często niepotrzebnymi artykułami, które Ukraińcy mogą nabyć w Realach, Tesco i tym podobnych przybytkach :gwm

Ukraina, mimo że nie podpisała jeszcze akcesji z UE, jest od dawna krajem europejskim w pełnym tego słowa znaczeniu. Nie róbmy więc jaj z paczkami. To nie Polska z octem na półkach. Tam są sklepy jak u nas. Po kiego diabła komuś następny słoik fasolki po bretońsku :gwm
Kasa. Tylko kasa....Ja chętnie wyślę ale do konkretnej, potrzebującej rodziny :spoko

kalinin - 2014-03-15, 21:00

Kaziu jak zwykle musisz miec odrebne zdanie. Rob co chcesz, tylko wyslij cokolwiek. Wysylajac pieniądze nie wiesz czy pojdą na alkohol, papierosy lub inne uzywki. My wysylamy paczki żywnościowe z przeznaczeniem dla RODZIN z polskim rodowodem.
Hercer - 2014-03-15, 21:14

możesz oczywiście wysłać western union tam świetnie działa oddziały w naszym kraju są tylko opłaty aj aj i nie wiadomo czy będą wypłacone bo akurta krach :-)

pozdrawiam

andi at - 2014-03-15, 21:26

kazbar napisał/a:
A jak przesłać pieniądze konkretnej rodzinie ukraińskiej (niekoniecznie z polskim rodowodem )???
Czy ktoś wie jak to ugryźć?


To proste w paczce
Kalinin wiadomość poszła na PW
A na ile im starczy np. 100e

kalinin - 2014-03-16, 07:47
Temat postu: Prośba o polskie ksiaźki
Pomóż polskiej parafii na Wołyniu! - wysyłka paczek za darmo!
 Do końca marca można wysyłać ekonomiczne paczki pocztowe (do 20 kg) na Ukrainę za darmo.

 ks. Witold Józef Kowalów, pochodzący z Zakopanego proboszcz rzymskokatolickiej parafii w Ostrogu na Wołyniu bardzo prosi o:
 - artykuły szkolne dla dzieci i młodzieży;
 - „Elementarze” Mariana Falskiego;
 - książki Józefa Ignacego Kraszewskiego, największego piewcy Wołynia;
 - papier w ryzach dla redakcji diecezjalnego periodyka „Wołania z Wołynia”.

 adres:
о. Вітольд - Йосиф Ковалів
вул. Кардашевича, 1
Острог
35800
Ukraina

 alternatywny zapis w transliteracji alfabetem łacińskim
o. Vitold Yosif Kovaliv
vul. Kardashevycha, 1
Ostroh
35800
Ukraina

kalinin - 2014-03-16, 08:22

Dla kolegów, ktorzy chca finansowo wesprzeć Polaków na Ukrainie poprzez Polskie Radio we Lwowie, załączam poniźej infrmacje;

Adres pocztowy: ul. Rylejewa 9/6 tel/fax (0038032) 2610820 Lwów Ukraina
E-mail: radio-lwow@wp.pl
Prezes: Teresa Pakosz tel.: +380676750662

Konto do rachunków złotówkowych:
Details for wire transfers:
Intermediary (bank pośredniczy):
PKO Bank Polski S.A. 15. Pulawska str. Warsawa 12, Poland.
SWIFT code: BPKOPLP
Correspondent account: PL27102000161201110000000218

Account with institution (bank odbiorcy):
Joint Stock Company „KREDOBANK”
CENTRAL BRANCH LVIV, UKRAINE
79017, Lviv, 67, Levitsky Str
SWIFT code: WUCBUA2X

Beneficiary (odbiorca):
account (rachunek): 26004012490
Beneficiary name (odbiorca) : Polske Radio-Tovarystvo
Konieczny dopisek “charitable help” – pomoc charytatywna

kalinin - 2014-03-16, 16:46

.............A karawana idzie dalej
Przed chwilą otrzymalem tego maila, ale to nie oznacza, że nie czakam na zgłoszenia na PW.

Mirku,
    Rozmawiałam z Prezesem Polskiego Towarzystwa Opieki nad Grobami Wojskowymi Panem Janem Franczukiem.
    To są ludzie po 70 - 80 lat, pracują na Cmentarzu Obrońców Lwowa społecznie.

Pan Franczuk zaproponował, żeby wysłać 40 paczek na 1 adres, co dla mnie jest wielkim ułatwieniem, nie trzeba bowiem wypisywać i tracić czas. Jest ich 40 osób, każdy pielęgnuje 80 kwater plus Górka Powstańców Styczniowych, Listopadowych, Busk, Zadwórze. Ręczę, że każda osoba tę paczkę dostanie, znam wielu z nich osobiście, prezesa również, są ofiarni i solidarni. Są oficjalnie zarejestrowani, więc pieczątka, podziękowanie i lista osób, które dostały, gwarantowana.

Podaję więc namiary do Prezesa:
Jan Franczuk
79019 Lwów, ul. Banacha 4.
tel na Cmentarz Orląt Lwowskich: 0038032  275 -29-09, dni robocze
tel.kom. +380674936282

Teresa Pakosz

 

 

Pawcio - 2014-03-16, 17:33

Dyskusja na temat pomagać czy nie została wydzielona tutaj -> http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0

W tym temacie rozmawiamy na temat paczek "DLA UKRAINY"

kalinin - 2014-03-18, 17:53

............A karawana idzie dalej
Wysłałem już 27 adresów Polskich Rodzin we Lwowie, Proszę nie przysyłać potwierdzień wysłania paczki, domniemywam, że każdy kto napisał do mnie na PW, ją wyśle. Podsumowanie akcji w pierwszych dniach kwietnia z nagrodami-niespodziankami. Ale to nie koniec naszej akcji; zapraszam z książkami do mojego kampera na Moto Show. Przypominam, że potrzebne są;
artykuły szkolne dla dzieci i młodzieży;
- „Elementarze” Mariana Falskiego lub podobne książki do nauki języka polskiego.
- książki Józefa Ignacego Kraszewskiego, największego piewcy Wołynia;
- papier w ryzach dla redakcji diecezjalnego periodyka „Wołania z Wołynia”

JaWa - 2014-03-20, 12:41

Dziś poszła paczka do Lwowa. Na poczcie okazało się, że to pierwsza paczka na Ukrainę wysłana z tego urzedu. :(
Gdyby opłacić paczkę to by wyszło 95 zł. Do końca marca zostało już niewiele dni.

Jan Olejnik - 2014-03-20, 12:51

Waga paczki nie może przekraczać 20 kg, lepiej zważyć przed zapakowaniem. Ja musiałem rozpakować i wyjąć parę produktów na poczcie. Pani nie dała się ubłagać, choć była bardzo miła.
Hercer - 2014-03-20, 19:59

Witajcie

Tak tak koszty paczek :shock:

nikt w urzędzie pocztowym nie wnikał w to co napisałem na papierku do wysyłki :ok

Pozdrawiam i Dziękuję :spoko

marekoliva - 2014-03-20, 20:20

JaWa napisał/a:
Na poczcie okazało się, że to pierwsza paczka na Ukrainę wysłana z tego urzedu.


Oj Kutno się nie stara, w Gdańsku średnio dziennie 6 paczek darmowych na Ukrainę.

Endi - 2014-03-20, 21:25

kalinin napisał/a:
...można wysyłać ekonomiczne paczki pocztowe (do 20 kg) na Ukrainę za darmo...


Tak, ale tylko wtedy kiedy... nie podjemy wartości paczki.

Tak poradziła nam pracownica poczty, przy wypisywaniu listu przewozowego i nie było żadnej opłaty.

Hercer - 2014-03-21, 07:38

Witaj Endi

dwa posty wyżej masz skany mojej wysyłki i są tam wartości i nie ma to znaczenia przy wysyłaniu paczki za darmo.

pozdrawiam Adam :spoko

JaWa - 2014-03-21, 09:43

Adam na skanie masz napisane, że paczka ważyła 17 kg. W instrukcji pisze, że jesli wysyłana jest żywność to do 10 kg. Chyba wyślę drugą. ;)
kalinin - 2014-03-21, 11:21

Na Poczcie mozna podac że 10 kg zywnosc i odziez (do 10 kg )
WODNIK - 2014-03-21, 15:08

JaWa napisał/a:
Adam na skanie masz napisane, że paczka ważyła 17 kg. W instrukcji pisze, że jesli wysyłana jest żywność to do 10 kg. Chyba wyślę drugą. ;)



Możesz wysłać drugą ale musi być inny nadawca. Jedna osoba może bezpłatnie wysłać tyko jedną paczkę. Wypełniałem formularz na poczcie.

Ja napisałem, art. spożywcze a pani wpisała 16kg i poszło. Nie wpisałem wartości paczki.
:spoko

Tadeusz - 2014-03-22, 09:38

Gdy my z Halszką zatargaliśmy paczkę żywnościową o wadze 18 kg, okazało się, że jest za ciężka jeśli ma być wysłana gratisowo jako pomoc Ukrainie. Gdybyśmy chcieli zapłacić za przesłanie to koszt byłby znaczny - ponad 150 zł.

Wróciliśmy zatem do domu i zrobiliśmy dwie paczki, jedna wysłana przez Halszkę, druga przeze mnie, obie już za darmo.

Pozwólcie, że przypomnę o listach wkładanych do paczek. Sympatyczne słowa skierowane do adresatów w ten ciężki dla nich czas to też pociecha.

:spoko

kalinin - 2014-03-23, 22:07

Przypominam wszystkim, którzy jeszcze zwlekaja z wysyłaniem paczki polskim rodzinom na Ukrainie, źe tylko do konca miesiaca marca ( ostatni tydzień) można bezplatnie wysyłac paczkę Poczta Polską.!
Hercer - 2014-03-26, 10:20

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM KOLEGOM I KOLEŻANKOM ZA ZAINTERESOWANIE TEMATEM - CO PRAWDA JESZCZE SIĘ MIESIĄĆ MARZEC NIE SKOŃCZYŁ ALE ...


POZDRAWIAM WAS WSZYSTKICH :spoko

kalinin - 2014-03-26, 11:27
Temat postu: Podsumowanie Akcji Rodzina Rodzinie
Dobiega końca akcja pomocy Polakom na Ukrainie, za co szczególnie dziękuję Adamowi. (Hercer) inicjatorowi wysłania paczek. Wszystkim aktywnie biorącym udział w tej akcji serdecznie dziękuję
Wysłaliśmy razem 57 paczek (CT- nicki z forum Camperteam) (DS osoby związane z firmą DOM SERWIS)

1 Zofia Stachejko 79008 Lwów, Rynek 35 CT Andrzej Górzyński, CT Kalinin, Mirosław, DS Andrzej Zimniak.
2 Andrzej Otko 79010 Lwów, ul. Leśna 15 a CT Tadeusz Sakowski, CT Marek Oliwa, DS Andrzej Zimniak
3 Katarzyna Skibicka 79024 Lwów, ul. Pohidna 6 CT Teurgus, CT Hercer
4 Teresa Pakosz 79014 Lwów, , ul. Niżyńska 44 CT Pawcio
5 Maria Pyż 79014 Lwów, , ul. Niżyńska 44 CT Onionskin, , CT Frowyz (2 x), CT Jan Cimaszkiewicz, DS Urszula Sobota,
6 Michał Ileńkiw 79008 Lwów, , ul. Smolskiego 10/6 CT Gino
7 Halina Wośkało 79014 Lwów ul. Uciecha 48 CT GabiStaszek
8 Aleks Kokoriew 79026 Lwów, , ul. Stryjska 78/47 CT salut
9 Genadiusz Świdziński 79018 Lwów, , ul. Antonowicza 58/2 CT slawwoj
10 Andrzej Tomkiw 79017 Lwów ul. Lewickiego 51/4 CT Anti at
11 Bożena Sokołowska 79040 Lwów, ul. Patona 25/36 CT Anti at
12 Bożena Sokołowska 79040 Lwów, ul. Patona 25/36 DS Jan Zieleziński
13 Artem Gołubenko 79052 Lwów ul. Wyhody 58/100 CT Endi
14 Jadwiga Pechaty 79013 Lwów, ul. Grabowskiego 7 CT Wodnik
15 Krystyna Sałdan 79013 Lwów ul. Glebowa 10/14 CT Big Team
16 Weronika Pazdej 79014 Lwów, , ul. Łyczakowska 139/10 CT zukow04, DS Kalinin Wojtek7
17 Eugeniusz Sało 74331 Lwowska oblast, wieś Krysowice CT Qcyk
18 Zdzisława Świtoń 79016 Lwów, ul. Metropołyta Andreja 38/6 CT JaWa
19 Inna Bezboroda 79059 Lwów, ul. Chwylowego 33/55 CT Slajd
20 Krystyna Łabaziewicz 79021 Lwów, ul. Petlury 17/72 CT Class11
21 Halina Daszkiewicz 79038 Lwów, ul. Pasieczna 22/538 CT StasioJola
22 Halina Kich 79053 Lwów,ul. Kniahyni Olgi 102/1 DS. Zuzia Olczak
23 Wira Cymbał 79015 Lwów, ul. Boberskiego 21/42 DS. Kalinin Bozena
24 Stanisława Stańczyk – Wojciechowicz 79010 Lwów, ul. Wyszyńskiego 34/7 CT Baja02
25 Agnieszka Baczyńska 79016 Lwów, ul. Guszalewycza 5 DS. Krysia Ratusznik (koleżanka ze studiów)
26 Jan Franczuk 79019 Lwów, ul. Banacha 4 CT Wodnik, DS. Flis Martyna
27 Ludmiła Wysocka 79044 Lwów, ul. Sacharowa 56/1 CT Konrad Kozera
28 Ołena Bill 81110 smt. Zymna Woda ul.Roksolany 34, pow.Pustomytiwski, obw.Lwowski CT Romano
29 Bogdana Iszczyk 79493, smt. Rudno ul. Hruszewskiego 11/3, pow. Zaliznyczny, obw. Lwowski CT Misiokot, DS Zuzia
30 Olga Krankowska 79026, Lwów ul. Łazarenki 5/85 CT Jawor_ki
31 Ludmiła Denysiuk 79021 Lwów , ul.Sadowa 25a/8 DS Michał Marszałek
32 Olga Liszczuch 80361 wioska Artasiw ul.Szewczenki 44, pow. Żółkiewski, obw.Lwowski DS Aleksander Witkowski, DS Danuta Witkowska, DS Iwona Sobol
33 Danuta Kuziw 79026, Lwów,ul. Wołodymyra Wełykoho 3/57 Renata i Jurek Szewczyk, przyjaciele CT i Wodnika, DS. Andrzej Kosman
34 Kazimiera Karkut, 79057 lwów, ul. Miła 10/1a DS Magdalena Zarłok
35 Agnieszka Baczyńska 79016 Lwów, ul. Guszalewycza 5 DS Rafał Sanecki
36 Polskie Radio Lwów 79014 Teresa Pakosz, Lwów, , ul. Niżyńska 44 DS Nivona (10 kg kawy ziarnistej do automatycznego ekspresu NIVONA, które Polskie Radio we Lwowie otrzymało w 2011 roku od Grupy WSZYSTKOdoKAWY.pl)


Dla tych, którzy wzięli udział w naszej akcji wsparcia Polaków na Ukrainie mamy w prezencie:
Gwarancje miejsca na liscie Zlotu CamperBand Iława 2014 oraz bezpłatny bilet na sobotni koncert Galowy Międzynarodowego Festiwalu Złota Tarka.

Pawcio - 2014-03-27, 07:26

A my dziękujemy za koordynację akcji jej organizatorom. :pifko
JaWa - 2014-03-31, 10:51

Dziś ostatni dzień wysyłania paczek.
Druga paczka poszła.. :ok

kalinin - 2014-03-31, 21:21

Jacku, wraz z Twoją drugą paczką i jeszcze dwoma paczkami wysłanymi przez Frowyza oraz paczka wysyłką przez Marka - razem 55 paczkek, W poniedziałek Koko przywiózł do mojej firmy ksiażki zebrane na Moto Show w Poznaniu. Wysłalismy dwie paczki w ostatniej chwili wraz z ryzami papieru do ksero. Akcja Zakonczona - wynik 57 paczek
andi at - 2014-04-01, 22:47

Dlaczego zakończona,teraz mamy adresy i kto chce może jeszcze wysłać.
Frowyz - 2014-04-02, 06:51

andi at napisał/a:
Dlaczego zakończona,teraz mamy adresy i kto chce może jeszcze wysłać.


No jak dla mnie niestety zakończona. Posłaliśmy w sumie sześć paczek. Z tego co policzyła mi kobitka na poczcie gdyby chcieć to posłać normalnie, za pieniądze, to do zapłaty byłoby prawie 900 złotych... Po prostu mnie nie stać na taki wydatek.

Hercer - 2014-04-02, 07:46

Akcję bezpłatnych paczek zakończyła Poczta Polska i tak jak w temacie akcja wygasła ale jeżeli ktokolwiek ma chęć wysłać to oczywiście akcja trwa trzeba tylko ponieść koszty wysyłki :spoko

AKCJA TAK NAPRWDĘ ZALEŻY OD NAS :spoko

JaWa - 2014-04-02, 09:25

andi at jest z Wiednia, nie mógł wysłać paczki za free.
kalinin - 2014-04-02, 16:59
Temat postu: Podsumowanie Akcji Rodzina Rodzinie
Dzis do wszystkich. którzy napisali do mnie na PW po adresy polskich rodzin na Ukrainie lub wpłacili na konto PTTCC, z dopiskiem " Rodzina Rodzinie", wysłałem na PW taką informacje;
Dla tych, którzy wzięli udział w naszej akcji wsparcia Polaków na Ukrainie serdecznie dziękując mam w prezencie gwarancję miejsca na liście Zlotu Camper Band Iława 8-10 sierpnia 2014 oraz bezpłatny bilet na sobotni koncert Galowy Międzynarodowego Festiwalu Złota Tarka. Czy potwierdzasz swoje uczestnictwo. Czekam na odpowiedz na PW do 12 kwietnia , po tym terminie będzie uruchomiona lista otwarta.
Pozdrawiam
Mirek

Mam nadzieję że nikogo nie pominąłem. Czekam na odpowiedzi

koko - 2014-04-06, 10:31

A ja myślę żę w podsumowaniu akcji zabrakło podziękowań dla naszego Kolegi a mojego
(mniemam) przyjaciela MIRKA KALININA za to że chciało mu się chcieć.
Ja z reguły jestem leniwy i stąd mój podziw dla poświęcenia i zaangażowanie Mirka
Łatwo bowiem jest kliknąć i w klawisz i poszła kwota a dalej to już robota robota robota i za to :pifko :kwiatki: :roza:

janusz - 2014-04-06, 10:47

Jest nadzieja, że obdarowani podziękują. :spoko
Ale przecież to nie było dla podziękowań tylko z wielkiego serca. :-P

JaWa - 2014-04-06, 12:22

Od nas też piwko poszło dla Mirka. :spoko
salut - 2014-04-06, 15:03
Temat postu: Re: Podsumowanie Akcji Rodzina Rodzinie
kalinin napisał/a:
Dzis do wszystkich. którzy napisali do mnie na PW po adresy polskich rodzin na Ukrainie lub wpłacili na konto PTTCC, z dopiskiem " Rodzina Rodzinie", wysłałem na PW taką informacje;
Dla tych, którzy wzięli udział w naszej akcji wsparcia Polaków na Ukrainie serdecznie dziękując mam w prezencie gwarancję miejsca na liście Zlotu Camper Band Iława 8-10 sierpnia 2014 oraz bezpłatny bilet na sobotni koncert Galowy Międzynarodowego Festiwalu Złota Tarka. Czy potwierdzasz swoje uczestnictwo. Czekam na odpowiedz na PW do 12 kwietnia , po tym terminie będzie uruchomiona lista otwarta.
Pozdrawiam
Mirek

Mam nadzieję że nikogo nie pominąłem. Czekam na odpowiedzi


Cieszymy sie, że moglismy pomóc komuś w bliskim nam Lwowie. Dziekujemy za zaproszenie do Ilawy, ale niestety w tym terminie będziemy w Albanii. Może Złota Tarka za rok.
:spoko :spoko

kalinin - 2014-04-06, 17:04

janusz napisał/a:
Jest nadzieja, że obdarowani podziękują. :spoko
Ale przecież to nie było dla podziękowań tylko z wielkiego serca. :-P

Jakiekolwiek podziękowania od obdarowanych byłoby krępujace dla obu stron i nie o to chodzi. Szczególnie śledząc dyskusje, czy wogole pomagac, jest mi bardzo miło, źe Konrad docenił i podkreslił moje zaangażowanie w akcji pomocy Polakom na Ukrainie.

marekoliva - 2014-04-06, 19:48

kalinin napisał/a:
Jakiekolwiek podziękowania od obdarowanych byłoby krępujace dla obu stron i nie o to chodzi


Nic dodać, nic ująć :pifko

janusz - 2014-04-06, 20:33

koko napisał/a:
A ja myślę żę w podsumowaniu akcji zabrakło podziękowań dla naszego Kolegi a mojego
(mniemam) przyjaciela MIRKA KALININA za to że chciało mu się chcieć.



kalinin napisał/a:
Jakiekolwiek podziękowania od obdarowanych byłoby krępujace dla obu stron i nie o to chodzi.

No właśnie, nie o to chodzi. To kto według Konrada powinien podziękować?
Patrzcie gdzie piszemy ten wątek. :spoko
Nie głupawo trochę wyszło?

koko - 2014-04-06, 21:23

My forumowicze za wkład w taką akcję ŻE CHCIAŁO MU SIĘ CHCIEĆ
marekoliva - 2014-04-07, 21:57

Poczta Polska podsumowała akcję "Dla Ukrainy", nadanych zostało 25000 paczek z odzieżą i żywnością, w tym 8000 ostatniego dnia. Najwięcej paczek wysłali mieszkańcy województw: mazowieckiego, śląskiego, małopolskiego oraz łódzkiego.
Tadeusz - 2014-04-17, 18:18

Otrzymalismy list od Polaka ze Lwowa, emeryta któremu wysłaliśmy dwie paczki.

Myślę, że inni Koledzy również otrzymali lub otrzymają podobne listy.

Wykadrowałem podpis, bo nie jest istotny. Ważne jest co innego - świadomość Polaków którzy zostali na swojej ziemi wtedy gdy granica powędrowała na zachód, że my o nich pamiętamy.

Nas ten list wzruszył.

JaWa - 2014-04-18, 09:58

My również otrzymaliśmy list od Pani Zdzisławy ze Lwowa. Były też dołączone widokówki miasta.
kalinin - 2014-04-18, 20:13

My też dziś otrzymaliśmy karte świąteczną z pieknymi podziekowaniami za paczke. Jakie to miłe uczucie, źe komuś sprawiło sie radość.
Irel - 2014-04-19, 13:31

Ja jeszcze czekam na informację czy dotarła moja trzecia paczka dla potrzebującej rodziny. Być może jeszcze długo poczekam z powodu nieudolności i niewydolności Poczty Polskiej
Więcej http://wroclaw.gazeta.pl/...html#LokKrajTxt

Frowyz - 2014-04-19, 16:20

Wczoraj pojawiła się informacja, że Poczta Polska poległa przy wysyłaniu paczek na Ukrainę. Jakoś wcześniej nie przyszło mi do głowy żeby sprawdzić w systemie Poczty Polskiej czy paczki zostały dostarczone... Dzisiaj to sprawdziłem. Na 6 wysłanych paczek dotarły dwie. Jedna jest w urzędzie pocztowym w Przemyślu, a los pozostałych trzech jest nieznany... :gwm :gwm :gwm M A S A K R A :evil: :evil: :evil:

I tak oto PP zepsuła mi święta... :(

WODNIK - 2014-04-19, 18:21

Jak można sprawdzić gdzie teraz jest paczka wysłana na Ukrainę?
marekoliva - 2014-04-19, 21:40

WODNIK napisał/a:
Jak można sprawdzić gdzie teraz jest paczka wysłana na Ukrainę?


http://emonitoring.poczta-polska.pl/

marekoliva - 2014-04-28, 21:36

kalinin napisał/a:
Jakie to miłe uczucie, źe komuś sprawiło sie radość.


tylko, że jakoś dziwnie ściska gardło, dostałem też życzenia ale i list. Przypuszczałem że jest tam ciężko ale chyba nie zdawałem sobie sprawy że aż tak.

Frowyz - 2014-04-29, 14:29

A ja w dalszym ciągu się denerwuję. 23 kwietnia paczki były w Przemyślu... Dzisiaj... NADAL są w Przemyślu... :gwm :gwm :gwm
WODNIK - 2014-04-29, 23:12

Po sprawdzeniu, moje paczki dotarły do adresatów. Jedna paczka dotarła po 26 dniach a druga po 19 dniach.
Dostałem też kartkę z podziękowaniem.
:spoko

Endi - 2014-05-05, 17:14

A moja paczka wróciła :-/ dzisiaj ją odebrałem . Adresat we Lwowie Gołubenko Artem nie odbierał ponawianego awiza. Nie wiem, może się chłopina poprostu niedoczekał ?
Jeszcze musiałem uiścić opłatę dla poczty w kwocie 91,20gr za zwrot. No cóż, działaliśmy w dobrej wierze ale wyszło jak wyszło.
Artykuły są oczywiście do spożytkowania aczkolwiek są trochę droższe :?

onionskin - 2014-05-05, 19:26

Endi napisał/a:
.............Gołubenko Artem nie odbierał ponawianego awiza. Nie wiem, może się chłopina poprostu niedoczekał ?
.............................

Młody chłopak- może na front poszedł?
http://radiolwow.org/zespol/apage-2/

Endi - 2014-05-05, 21:00

Jeśli to On to rzeczywiście młody. Może celowo nie odbierał awizo gdyż spodziewał się powołania w armju...ale nie paczki 8-)
Frowyz - 2014-05-06, 08:30

Jeszcze nie wszystkie paczki dotarły... :( Ale te, które doszły chyba ucieszyły adresatów. Dostaliśmy podziękowania - łzy nam stanęły w oczach. Podziękowała nam Sylwia, lat 4...
Frowyz - 2014-05-18, 09:15

Poczta Polska się popisała - nie ma co... 13.05.2014 została dostarczona ostatnia z wysłanych paczek... 1,5 miesiąca. Nawet mi się nie chce tego komentować :gwm
kalinin - 2014-06-06, 13:07
Temat postu: Wysyłka papieru polskich ksiazek do nauki języka
Z uwagi na mozliwość wysłania bezpłatnie tylko jednej paczki na jedno nazwisko, wysłałem paczke z ksiązkami z adresu siostry mojego pracownika. A dzis przyszły piekne podziękowania od ksiedza Witolda.
Beta - 2014-06-16, 10:21

Mirek wielki szacun za zorganizowanie tej akcji. Bardzo cenię ludzi, którzy tworzą tak cenne inicjatywy, dlatego chętnie wraz z Grzegorzem bierzemy udzał w tego typu działaniach. :bigok Dziękuję rownieź za darmowe bilety na koncert galowy. :bukiet: Bardzo miły gest :ok
Beata


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group