Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Etykieta Karawaningowa - List gończy

Bogusław i Ewa - 2014-06-20, 11:27
Temat postu: List gończy
Poszukuję złodzieja który ukradł małą flagę CT z logo Dembomen.Została odcięta ze znaku kierunkowego na pole zlotowe w ostatnim dniu zlotu.Pożytku z niej nie będzie ale wstyd na pewno :spoko złodzieja
krimar - 2014-06-20, 16:52

jak nie będzie, napis Dembomen delikwent sobie obetnie cięcie ładnie zafastryguje i będzie miał flagę za friko
(a na poważnie ale obciach, nie wystarczy mieć kampera, aby być fajnym człowiekiem)

Witold Cherubin - 2014-06-20, 16:58

Bogusław i Ewa napisał/a:
Poszukuję złodzieja który ukradł małą flagę CT z logo Dembomen.Została odcięta ze znaku kierunkowego na pole zlotowe w ostatnim dniu zlotu.Pożytku z niej nie będzie ale wstyd na pewno

Ludzie, co to się wyprawia :gwm
Żeby kraść znaki rozpoznawcze Dembomena :?:
Zastanawiam się, czy jeszcze zostać w Camperteamie jeśli takie łachudry przyjeżdżają na zloty i kradną flagi z logo innych załóg.
Ty złodzieju :!: jak ci nie wstyd, oddaj flagę temu do kogo należy i wstydź się :!:
Nic więcej nie mogę powiedzieć w tej sprawie, bo mnie zamurowało :spoko
Taki wstyd :spoko

janusz - 2014-06-20, 19:48

A może to jakiś wielbiciel Dembomenowy. :-P
Wstydził się poprosić, i tak pewnie nie dostałby bo po co? Chyba, że to była cycata laska, blondyna w dembomenowym typie, może miałaby szanse. :haha: :haha: :haha:
W zeszłym roku też mi zakosili tablicę z gwiazdkami "granica państwa". Też na zlocie. :evil:

darek 61 - 2014-06-20, 20:11

krimar napisał/a:

(a na poważnie ale obciach, nie wystarczy mieć kampera, aby być fajnym człowiekiem)


Tu masz racje,ale ktoś co jeździ na zloty powinien być fajny.
Ale tak naprawdę chyba nie ma pewności(a może jest) że zrobił to zlotowicz,może to jakiś tubylec tak dla jaj.

krimar - 2014-06-20, 20:57

myślę, że tubylec dla jaj to zabrałby raczej wielką flagę CT lub flagę lasów państwowych

janusz napisał/a:
W zeszłym roku też mi zakosili tablicę z gwiazdkami "granica państwa". Też na zlocie. :evil:


a Ty jak żeś wszedł w posiadanie takiej tablicy?

Tadeusz - 2014-06-20, 21:02

krimar napisał/a:
myślę, że tubylec dla jaj to zabrałby raczej wielką flagę CT lub flagę lasów państwowych


Obie te flagi były przy drodze gruntowej, w oddaleniu od asfaltowej szosy.

Flaga Dembomena wisiała przy szosie którą przejeżdżali obcy.

Zwykła nadzieja przeze mnie przemawia, że to jednak ktoś obcy...bo jeśli nie... :?

gino - 2014-06-20, 21:42

przykra sprawa, i współczuję ...
tylko....czy trochę niesmaczne nie jest szukanie ów złodzieja w kręgach członków CT.... :roll:
znając naszych ludków, raczej nie wierzę, aby ktokolwiek z nas połaszczył się na używaną podpisaną flagę...

krimar - 2014-06-20, 22:01

gino napisał/a:
czy trochę niesmaczne nie jest szukanie ów złodzieja w kręgach członków CT.... :roll:

a może tak trochę bardziej zrozumiale - niesmacznym nie ma być szukanie w kręgach CT czy wręcz odwrotnie.

janusz - 2014-06-20, 22:20

Cytat:
a Ty jak żeś wszedł w posiadanie takiej tablicy?

Legalnie. :spoko

Bogusław i Ewa - 2014-06-20, 23:21

Nie sugerowałem i nie sugeruję,stwierdziłem fakt za...jemania i tyle,poszukiwanie odwołuję i sprawę umarzam z tytułu ,,niskiej szkodliwości społecznej i przedawnienia,, tak po naszemu :bigok :haha: :spoko
gino - 2014-06-21, 09:26

Bogusław i Ewa napisał/a:
Nie sugerowałem i nie sugeruję,stwierdziłem fakt za...jemania i tyle

Boguś, być może nie sugerujesz..ale, ludki ''swoje wiedzą''
JA osobiście,nie podejrzewałbym nikogo z forumowiczów
jeśli już to raczej ''przypadkowego'' przechodnia, pijaczka, czy inną'' lepką rączkę''...
dlatego w życiu, nie założyłbym takiego tematu ''wśród swoich'', bo przecież nikt poza forumowiczami dostępu do tego tematu nie ma.. :roll:

skutek...
Witold Cherubin napisał/a:
Zastanawiam się, czy jeszcze zostać w Camperteamie jeśli takie łachudry przyjeżdżają na zloty i kradną flagi z logo innych załóg.

to jest oskarżenie każdego ze zlotowiczów....gdyż nikt za reke nie został złapany, więc w/g autora, każdy z was, tą ''łachudrą'' może być :roll:
dla mnie to niepojęte.. i niedopuszczalne

to zdanie, jak dla mnie jest gorsze, niż sam fakt kradzieży
dlatego wczoraj, napisałem to co napisałem

jednocześnie ciesząc się, że w czyichkolwiek oczach , łachudrą nie jestem.....tzn uczestnikiem tego zlotu

StasioiJola - 2014-06-21, 10:18

A to wszystko to nasza wina - bo jak wracaliśmy z Dembomenkiem z Kruszynian w sobotę to trzeba było być przewidującym i flagę zdjąć - :ok wszyscy już i tak wiedzieli gdzie skręcać!! A my byliśmy bardzo spragnieni i śpieszyliśmy się do obozowiska coby zaspokoić pragnienie!! :haha: :haha: Jak to mówią - nie ma o co kopii kruszyć!!Złodzieja i tak nie odnajdziemy skądkolwiek by był!! :bajer :spoko
janusz - 2014-06-21, 10:39

Ale spójrzcie na sprawę z drugiej strony. Tylko cieszyć się, że CamperTeamowe gadżety podobają się i ludziska posuwają się aż do takich niecnych czynów żeby je zdobyć. :bajer
Brat - 2014-06-21, 11:17

No właśnie ... Funclub CT się powiększa ! ;)
matro - 2014-06-21, 13:46

:spoko
Kiedyś , będąc w innym klubie hobbystyczno-internetowym, mieliśmy podobny przypadek. Byliśmy - zresztą do dziś tak jest - grupą znajomych których połączyła jedna pasja, i dzieliliśmy się nią w necie. Rozrastaliśmy się bardzo szybko. Od spotkań gdzie przyjeżdżało kilka osób do zlotów gdzie pojawiało się ich 200 ...
Wynajęta duża sala, integracja , odrobina trunków...impreza jednak miała charakter otwarty, każdy "obcy" mógł wejść i towarzyszyć , zobaczyć wystawę, ludzie witają się , siadają, wchodzą , wychodzą :bajer
W pewnym momencie ktoś krzyczy: Gdzie jest mój aparat ?! ( a było to ponad 13 lat temu gdzie aparat był rzeczą o wiele cenniejszą niż dziś )
...i zrobiła się zadyma , ktoś chciał wzywać policję , ktoś podrzucił pomysł aby złożyć się i odkupić aparat - niestety , 200 osób to nie 20 z którymi idzie załatwić wszystko...
...po pewnym czasie padały wzajemne oskarżenia, ktoś powiedział że ma gdzieś taki klub w którym kolega kolegę okradnie , ktoś zauważył że to mógł być każdy, ktoś rzucał oskarżenia w kierunku samego poszkodowanego że powinien sam lepiej pilnować - a nawet że sam sobie ukradł :lol: :roll: ... a zresztą :roll: przecież widzieliśmy się w tym gronie pierwszy raz, więc nie wiadomo jak było... :roll: Sprawcy nigdy nie odkryto, nie znaleziono aparatu choć forum było przez kilka miesięcy monitorowane pod względem wstawianych zdjęć ( zdjęcie zawiera dane dotyczące aparatu) ... rozjeżdżano się z niesmakiem.

...zrobił się niezły kwas, sprawę komentowano przez kilka tygodni na forum , kilku odeszło , nigdy nie doszło już do spotkania braci forumowej w tym mieście (mimo, że bardzo atrakcyjne) , przez długie lata przyjeżdżało na podobne spotkania mniej niż 50 osób... nigdy też nie doszło do podobnej sytuacji. Klub przetrwał i ma się nieźle.
Ale wniosek jest niestety przykry ... im większy klub, zrzeszenie , im większa otwartość i szeroko rozłożone ramiona, tym więcej może się wydarzyć , tym więcej może umknąć uwadze, tym więcej kręci się osób postronnych... wbrew pozorom jesteśmy wtedy mniej ostrożni wyobrażając sobie, że siłą samego zrzeszenia jest jego wielość i nic złego nie może się przydarzyć...

...będąc na chwilę w zeszłym roku na Moto Show, gdy przechadzałem się wokół kamperów zaobserwowałem jak jeden podchmielony jegomość szarpie klamkę kampera , i gdybym nie znał osobiście właściciela pewnie nie zareagowałbym, myśląc że komuś padł zamek ...
Zapytałem się głośno " CO ROBISZ" ... gość odpuścił mówiąc " O JEJ! CHCIAŁEM TYLKO ZOBACZYĆ" ... i poszedł. Dodam, że wokoło kręciło się kilku kamperowców jednak zajęci byli rozmowami ...

Jak się zatem uchronić przed takimi przypadkami?
Integracja - ale wyrażająca się przez poznanie osobiste , podanie ręki , chwilę rozmowy... integracja nie powinna się wyrażać tylko przez przybycie na wspólny zlot, przyklejeniem nalepki, ubraniem polara... a potem zamknięcie się we własnej podgrupie. ... Tylko czy jest możliwe poznanie kilkuset osób ? czy będziemy wstanie odróżnić obcego od kamperowaca?... Niestety wątpię... dlatego wskazana odrobina rozwagi dopóki się dokładnie nie poznamy :spoko

slawwoj - 2014-06-21, 13:59

No i zaraz zrobi się afera na zasadzie:

"piardnij a powiedzą że się zes...."

albo:

Słuchacze pytają: Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? Radio Erewań odpowiada: tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach dworca warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.

:bylo

matro - 2014-06-21, 14:17

nie wiem jak się odnieść do Twojego wpisu bo go nie rozumiem w zaistniałej sytuacji :spoko
krimar - 2014-06-21, 15:55

Na zlotach rózne rzeczy zmieniały właściciela lub się gubiły, były kiedyś posty o scyzoryku zaginionym w akcji, jak się teraz dowiedzieliśmy Januszowi zajumali granicę państwa (a może to jakiś przypadkowy pogranicznik zabrał tablicę i umieścił tam, gdzie powinna być, aby nikogo nie wprowadzała w błąd)
Cieszmy się, że żaden z kamperów nie zniknął jeszcze w całości ze zlotu.

Kotek - 2014-06-21, 19:17

Januszowi chodzi o taką tablicę.
SlawekEwa - 2014-06-22, 08:47

[quote="Kotek"]Januszowi chodzi o taką tablicę.[/quote
Te niebieskie paski poziome to jakiś nowy wzór? :chytry

Kotek - 2014-06-22, 08:56

Tak. :roza:
janusz - 2014-06-22, 11:19

SlawekEwa napisał/a:
Te niebieskie paski poziome to jakiś nowy wzór? :chytry

To korpus delicti, znaki szczególne. :haha: :haha: :haha:

krimar - 2014-06-22, 11:20

mi to raczej wygląda na taśmę klejącą, dobrze, że nie zaklejono tego Mitsubishi L300, który widnieje w logo CT
Tadeusz - 2014-06-22, 11:27

krimar napisał/a:
dobrze, że nie zaklejono tego Mitsubishi L300, który widnieje w logo CT


Niektórzy mówią, że to LT-ek. :szeroki_usmiech

krimar - 2014-06-22, 13:00

jak na LT-eka jest chyba trochę za krótki w stosunku do wysokości
Brat - 2014-06-23, 11:28

Tadeusz nie może mieć racji. I to podwójnie ... ;)
Bo przecież
Cytat:
Jest tak jak jak mówi krimar.
!
;)

dominik - 2014-06-23, 20:38

Z Bałtowa też jedna tablica ze strzałką i LOGO zniknęła, a palik do którego była przybita pozostał :-/
Tadeusz - 2014-06-23, 20:55

dominik napisał/a:
Z Bałtowa też jedna tablica ze strzałką i LOGO zniknęła, a palik do którego była przybita pozostał


Palik był niepotrzebny. :szeroki_usmiech

Rowerek - 2014-06-23, 21:20

ktoś zbiera trofea ze zlotów
JaWa - 2014-06-24, 12:23

Niedługo parę kamperów jedzie na Białoruś. Mają tam szukać po bazarach. :spoko

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group