Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Słowacja - Droga Presov - Kosice

kubryk1 - 2014-08-16, 18:19
Temat postu: Droga Presov - Kosice
Mam pytanko - czy na drodze z Presova do Kosic trzeba miec winietkę ew. czy można pojechac droga alternatywną, bezpłatną.
MILUŚ - 2014-08-16, 19:09

Winietkę trzeba mieć ale jest droga alternatywna chyba nie mniej....gorsza . Nie wiem nie jeździłem nią :mrgreen:
zbychu - 2014-08-16, 20:09

Autostrada D1 Presov - Kosice jest płatna , ale jest alternatywna obok droga nr 68 niepłatna o dł. 21km. Pamiętaj aby doże wjechać na skrzyżowaniu -ruch okrężny . Przed granicą Węgierską masz jeszcze jeden odcinek nowej autostrady też płatnej/winietka/ R4 , radzę ją ominąć też starą drogą nr 68 , nie nadrabiasz nic w km. :spoko
zbyszekwoj - 2014-08-17, 08:43

Też wjechałem od Węgier na autostradę przed Koszycami bez winiety,ale jakoś inaczej nie dało się. Obwodnicę wokół miast autostradowe powinny być bezpłatne.
kimtop - 2014-08-17, 09:18

Dokładnie tak jak napisał Zbychu.Trzymaj się 68-ki aż do przejścia węgierskiego
kubryk1 - 2014-08-17, 12:04
Temat postu: Droga Presov - Kosice
Dzieki wszystkim za poradę! Hołowczyc po dłuższym namyśle podpowiedział tak samo!
Bim - 2014-08-17, 12:55

a jak bedziesz wracał spowrotem to sie nie zagap zaraz za granicą trzeba skręcic w lewo przez ruiny starego przejścia ja się zagapiłem i nie dało się już zawrócić i zapłaciłem 10 eu za winietke stała policja na końcówce zjazdu z aparaturą mobilna do sprawdzania winieteki wyłapują bezbłędnie
zbyszekwoj - 2014-08-17, 23:03

Bim napisał/a:
a jak bedziesz wracał spowrotem to sie nie zagap zaraz za granicą trzeba skręcic w lewo przez ruiny starego przejścia ja się zagapiłem i nie dało się już zawrócić i zapłaciłem 10 eu za winietke stała policja na końcówce zjazdu z aparaturą mobilna do sprawdzania winieteki wyłapują bezbłędnie


Z tego wnioskuję , że ja się zagapiłem, ale bez reperkusji. :shock:

Bim - 2014-08-18, 08:31

zbyszekwoj napisał/a:
Z tego wnioskuję , że ja się zagapiłem, ale bez reperkusji.


No może troche pomotałem jak zwykle pomyliły mi sie lejce :haha: napisałem jw skreć w lewo. W lewo jest główna drogą wjazdowa na autostrade ten nowy odcinek w kierunku Koszyc i Presova czyli powrót w kierunku Polski.

Reperkusji nie było bo na tym dojeżdzie jest budka z możliwością kupna winiety i stoji policja i wyłapuje tych co juz kończą trase z koszyc w kierunku Węgier

Ten nowy odcinek autostrady jest juz płatny pytałem po wykupieniu winiety policjantów stojących na czatach także tzeba uważać zeby się nie zagapić jadąc 68 i nie wjechać na autostrade :spoko

MrTommy - 2014-08-18, 10:29

Panowie, czy dla zakichanych 10 EUR warto szukać dziury w całym?
to tylko 42 PLN!!!
Co innego, jeśli zależy nam na trasie widokowej, przejazdach krajobrazowych, czy poznawaniu ciekawych miejsc po drodze, jeśli zaś chodzi o szybkie nieprzemieszczenie się z punktu A do punktu B, to sorry, winietka i jazda a nie rzeźba w g...e i szukanie objazdów.

Bim - 2014-08-18, 15:12

MrTommy napisał/a:
Panowie, czy dla zakichanych 10 EUR warto szukać dziury w całym?
to tylko 42 PLN!!!
Co innego, jeśli zależy nam na trasie widokowej, przejazdach krajobrazowych, czy poznawaniu ciekawych miejsc po drodze, jeśli zaś chodzi o szybkie nieprzemieszczenie się z punktu A do punktu B, to sorry, winietka i jazda a nie rzeźba w g...e i szukanie objazdów.



Myślę że ten wątek jest dla tych co właśnie jak to ładnie ująłeś artystów :haha: :haha:


tu punkt a-b tam a-b i jak się np dojedzie do Grecji to na paliwie zaoszczędzonym i na autostradach zostanie na waciki :haha: :haha: :haha:

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2014-08-18, 15:54

Bim masz racje,ale my tez się pomyliliśmy,bo wieczorem nie widać za Spiskim Hradem,dlatego mamy widokowo swoja trase przez Rożnawe,Ozd,i Eger gdzie do wyboru jak ktoś chce się zrelaksować w 5 miejscowościach baseny termalne.Nie każdy chce Buk ,rerklamowany obecnie na forum.Barbara
JaWa - 2014-08-18, 16:22

MrTommy napisał/a:
to tylko 42 PLN!!!

42 zł za 21 km, jeszcze tracić czas na znalezienie punktu sprzedaży, czysta głupota. Tam jest bardzo dobrze oznaczone gdzie wjazd na płatną drogę i trudno przegapić.
42 zł to ok. 8 l wina. :ok

zbyszekwoj - 2014-08-18, 18:26

JaWa napisał/a:
MrTommy napisał/a:
to tylko 42 PLN!!!

42 zł za 21 km, jeszcze tracić czas na znalezienie punktu sprzedaży, czysta głupota. Tam jest bardzo dobrze oznaczone gdzie wjazd na płatną drogę i trudno przegapić.
42 zł to ok. 8 l wina. :ok


A w dwie strony to ...16 l wina i 2 razy szukanie winiety. Ale paniska nie piją cienkiego winka. :diabelski_usmiech

kubryk1 - 2014-08-18, 19:43

Ot i z prostego pytania zrodziła sie głupawa dyskusja. Nie taki miałem cel stawiając pytanie. Poniewaz uzyskałem odpowiedź, że mozna pojechać i z winieta i bez niej, co całkowicie mnie zadawala, proponuję zamknąc temat, bo niektórzy respondenci po prostu sie osmieszają swoimi wypowiedziami. Starajmy sie dyskutować stricte na zadany temat...
MrTommy - 2014-08-18, 21:50

kubryk1 napisał/a:
Ot i z prostego pytania zrodziła sie głupawa dyskusja. Nie taki miałem cel stawiając pytanie. Poniewaz uzyskałem odpowiedź, że mozna pojechać i z winieta i bez niej, co całkowicie mnie zadawala, proponuję zamknąc temat, bo niektórzy respondenci po prostu sie osmieszają swoimi wypowiedziami. Starajmy sie dyskutować stricte na zadany temat...


Spoko, nie irytuj się, to 99% wypowiedzi zawiera lekką nutkę złośliwości, połączoną ze szczyptą dowcipu o zabarwieniu erotycznym :diabelski_usmiech
Twoje pytanie samo w sobie zachęciło do różnych odpowiedzi, zawsze jest alternatywa dla drogi płatnej, jeśli tylko ci się zamarzy możesz przejechać Europę w szerz i wzdłuż, kwestia zawsze jest jedna, czy masz na to czas i chęci!

zbyszekwoj - 2014-08-19, 08:50

kubryk1 napisał/a:
Ot i z prostego pytania zrodziła sie głupawa dyskusja. Nie taki miałem cel stawiając pytanie. Poniewaz uzyskałem odpowiedź, że mozna pojechać i z winieta i bez niej, co całkowicie mnie zadawala, proponuję zamknąc temat, bo niektórzy respondenci po prostu sie osmieszają swoimi wypowiedziami. Starajmy sie dyskutować stricte na zadany temat...


Jaka głupawa? Masz pełną info i poznałeś przy okazji cenę wina w piwniczkach za co powinniśmy napić się chociaż wirtualnego piwa.

Bronek - 2014-08-19, 09:37

kubryk1 napisał/a:
Starajmy sie dyskutować stricte na zadany temat


Nudziarz / marzyciel :spoko :roza:

Hołowczyc w Auto mapie Ci konkretnie odpowie : "za 600 metrów skręć w prawo" :lol:
:bukiet:
jak sobie ustawisz w parametrach " Omijaj płatne drogi lub pytaj, ustaw punkty VIA .... , potem sprawdź trasę bo bywa ,że poknoci ... itd itp.

zbyszekwoj - 2014-08-19, 14:02

Bronek napisał/a:
Hołowczyc w Auto mapie Ci konkretnie odpowie :


Jak masz z tego roku, bo odcinek nowy. :spoko

Bronek - 2014-08-19, 18:38

zbyszekwoj napisał/a:
Bronek napisał/a:
Hołowczyc w Auto mapie Ci konkretnie odpowie :


Jak masz z tego roku, bo odcinek nowy. :spoko


To nie ma znaczenia ...............Konkretnie na temat i tyle ..........Ale czy rzetelnie to druga sprawa .
Hołowczyc ma tez poczucie humoru , nawet w automapie.
:wyszczerzony:
O czym sie wielokrotnie przekonałem .

onionskin - 2014-08-20, 11:04

Bronek napisał/a:
................. , potem sprawdź trasę bo bywa ,że poknoci ... itd itp.


I jak zwykle lepiej sprawdzić to na mapach OpenStreetMap:

http://tinyurl.com/mooa96b

Widać trochę więcej przydatnych szczegółów niż na goglu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group