Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

CT- Świętokrzyskie - CUDZE CHWALICIE , SWEGO NIE ZNACIE UZDROWISKO SOLEC ZDRÓJ

krzysieks - 2014-10-23, 13:38
Temat postu: CUDZE CHWALICIE , SWEGO NIE ZNACIE UZDROWISKO SOLEC ZDRÓJ
Jezdzimy na Węgry ,Czechy , Słowację szukając dobroczynnych właściwości wód leczniczych , nie wiedząc ,że perełkę mamy pod nosem. CUDZE CHWALICIE SWEGO NIE ZNACIE...

SOLEC ZDRÓJ- Przecież z pozoru podobnych miejsc nie brakuje. Odpowiedz jest prosta...
Baseny mineralne to nie zwykłe termy , a tajemnica skuteczności leczniczych właściwości kąpieli tkwi w wodzie- solance siarczkowo- siarkowodorowej mającej ok trzy miliony lat.
Najlepsza na ŚWIECIE WODA pochodząca ze zródła MALINA w Solcu Zdroju ma najwyższą , niespotykaną nigdzie indziej zawartość aktywnych związków siarki ok. 900 mg H2S/litr.
Korzystając z jedynych , prawdziwych basenów mineralnych w Polsce leczymy:
-alergię skóry
-Choroby zwyrodnieniowe
-cukrzycę
-dnę moczową
-dolegliwości płucne
-nadciśnienie i miażdżycę naczyń
-przewlekłe dolegliwości reumatyczne
-zapalenia tętnic
-zapalenia zatok

Uważasię obecnie ,że wchłonięciu ulega 10% siarki zawartej w wodach siarczkowo- siarkowodorowych. Zaleca się by po ostatniej kąpieli w basenie przez 2 godziny unikać brania prysznica czy kąpieli ' ponieważ przez ten czas związki siarki wchłaniają się , zapewniając optymalne efekty lecznicze.

www.basenymineralne.pl

c.d.n

zbychu - 2014-10-23, 15:15

Znamy znamy te baseny , woda wspaniała , przydałoby się tylko jak jest np. na Węgrzech kemping i baseny zewnętrzne czynne do wieczora, z jedną wejściówką na cały obiekt.
krzysieks - 2014-10-23, 15:22

Dlaczego woda z Solca Zdroju jest najlepsza ?

By mówić o wodzie siarczkowo- siarkowodorowej to w litrze wody powinno zawierać się min I mg siarki. Taką charakterystykę mają liczne polskie uzdrowiska, jednak w przypadku stosowanych tam wód zawartość siarki nie przekracza kilkudziesięciu miligramów siarki na litr.
Inaczej jest w SOLCU ZDROJU. Woda ze zródła Malinka jest najsilniejsza i posiada 900 Mg/litr.

c.d.n :spoko :spoko

Brat - 2014-10-24, 12:44

To ciekawe miejsce, przejazdem któregoś dnia zahaczyliśmy o wody ... A może w przyszłym roku mały zlocik (może gdzieś przy stawie, który opisujesz w innym wątku) ?
Comsio - 2014-10-24, 12:47

Brat :ok dobra propozycja :spoko
andreas p - 2014-10-24, 12:57

krzysieks napisał/a:
Jezdzimy na Węgry ,Czechy , Słowację szukając dobroczynnych właściwości wód leczniczych , nie wiedząc ,że perełkę mamy pod nosem. CUDZE CHWALICIE SWEGO NIE ZNACIE...

Krzysieks "nie wychylaj sie OD testuje wody w Bük ,a ty taka propagande siejesz ze nasze lepsze." :haha: :haha: :haha:

krzysieks - 2014-10-24, 13:07

Niedowiarkom proponuje wrzucić w GOOGLE - SOLEC ZDRÓJ.
Jeszcze raz powtórzę - CUDZE CHWALICIE , SWEGO NIE ZNACIE.

A co do zlotu w Solcu ,to takowy jest planowany wiosną przyszłego roku. :spoko :spoko

zbyszekwoj - 2014-10-24, 16:36

Obok Solca jest Busko-Zdrój i też jest zalewik.
Fordek - 2014-10-24, 17:11

Gdyby jeszcze tak jak na Węgrzech za 15-20 zł. można było by siedzieć na basenach cały dzień :?:
rysiol - 2014-10-24, 17:15

Znacie,znacie Solec
JaWa - 2014-10-24, 18:51

Sok napisał/a:
Gdyby jeszcze tak jak na Węgrzech za 15-20 zł. można było by siedzieć na basenach cały dzień

A gdzie w Polsce można w basenach posiedzieć cały dzień za 15-20 zł ?? Chyba w Warcie w Uniejowie :haha:
Na Węgrzech przeważnie płacisz za kemping 60-90 zł za dobę, a baseny masz gratis. To tyle ile dwie osoby za dwie godziny w polskich termach. Dużo taniej jechać na Węgry niestety.

SlawekEwa - 2014-10-24, 19:05

JaWa napisał/a:
. Dużo taniej jechać na Węgry niestety.

No nie wiem :bajer Jeśli co najmniej na tydzień to tak , jak na weekend to do Solca mam mam 161km , a najbliżej nas Hajduboszormeny / nawiasem mówiąc kemping i termale super/ 461km.

krzysieks - 2014-10-24, 19:43

Witaj Jacku. Zarówno ja i Ty z pewnością będziemy jeździli na Węgry.
Niestety nie masz racji iż dużo taniej jest jechać na Węgry :lol: :lol:
Postanowiłem sobie zrobić małą wyliczankę na przykładzie Basenów w Bogacs :

1 Paliwo na trasie Kutno- Bogacs ok 1500km- 150l x5zł = 750 zł
2 Camping Bogacs 7 dni x 80 zł = 560 zł

Razem ok 1400 zł

1 Paliwo na trasie Kutno - Solec Zdrój ok 600km- 60l x5zł=300zł
2 Bilet ulgowy całodzienny na baseny 2x60 zł x7 dni = 840 zł

Razem ok 1140 zł

Wiem ,że jesteś lekarzem i łatwo jest Ci sprawdzić które wody lecznicze są lepsze , ja sprawdziłem i wiem ,że te z Solca są nieporównywalnie lepsze od Węgierskich.

CUDZE CHWALICIE SWEGO NIE ZNACIE. :lol:

Pozdrawiam serdecznie Krzysiek. :spoko :spoko :spoko

rysiol - 2014-10-24, 21:55

Ja też jestem lokalnym patriotą i podoba mi się to, że chwalisz "swoje". W wyliczeniach popełniłeś jednak pewne nadużycie. W Bogaczu policzyłeś cenę noclegu a w Solcu już nie. Dodatkowo cena i jakość wina w obu miejscach jest nieporównywalna.
SlawekEwa - 2014-10-25, 07:18

rysiol napisał/a:
W Bogaczu policzyłeś cenę noclegu a w Solcu już nie

Ile kosztuje w Bogaczu bilet ulgowy cołodzienny przy staniu na "dziko"?

krzysieks - 2014-10-25, 08:44

W Solcu nie ma Campingu , lecz jest kilka fajnych miejsc gdzie można stać za darmo. Fakt nie ma dobrego wina ale w Szydłowie kupisz fantastyczną regionalną śliwowicę a Raków słynie z smacznych gęsi. W promieniu kilkunastu kilometrów masz piękny zalew Chańcza , Kurozwęki , Krzyżtopór, Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie.
Jednak głowną zaletą Solca jest woda siarkowa której właściwości są najlepsze na Świecie...
P.s Co do biletów na baseny są też inne opcje: bilety rodzinne , godzinne , 2,5 godzinne, 4,5 godzinne i najtańsza opcja Karnety za 200 i 300zł.
Pozdrawiam Krzysiek. :spoko :spoko

WINNICZKI - 2014-10-25, 10:07

Zawsze jeżdziłem do Bogatzs, bo wiedziałem,że mam tam kemping,czyli pewną kontrole nad samochodem,podłączenie do prądu i co tu dużo mówić resztę atrakcji.Może by wypadało zainteresować włodaży Solca oraz prywatnych przeciębiorców,aby stwożyli warunki odpowiednie do turystyki carawaningowo-namiotowej. Myślę ,że inwestycja w ten kierunek,jest opłacalna i ma przyszłość.Sama woda niestety nie napędzi chętnych do wydawania pieniędzy na własne zdrowie.Uniejów już to zrozumiał,pora na następne miejsca gdzie wody termalne mogą przynosić kożyści nie tylko chorym.A tak na marginesie słyszałem,że absolutnie najlepsza woda siarkowa jest w nieczynnym już uzdrowisku prawie w centrum Krakowa "na Matecznym" Warunki na postój campeów są,teren ogrodzony ,niestety basenów brak,a wode można nabrać jedynie do butelki.A wszyscy płaczą,że w Polsce pracy brakuje.Popieram takie informację o dobrach naszej Polskiej ziemi. :spoko
JaWa - 2014-10-25, 10:27

krzysieks napisał/a:

Postanowiłem sobie zrobić małą wyliczankę na przykładzie Basenów w Bogacs :

1 Paliwo na trasie Kutno- Bogacs ok 1500km- 150l x5zł = 750 zł
2 Camping Bogacs 7 dni x 80 zł = 560 zł

Razem ok 1400 zł

1 Paliwo na trasie Kutno - Solec Zdrój ok 600km- 60l x5zł=300zł
2 Bilet ulgowy całodzienny na baseny 2x60 zł x7 dni = 840 zł

Razem ok 1140 zł


To jeszcze raz;
1 Paliwo na trasie Kutno- Bogacs ok 1500km- 150l x5zł = 750 zł
2 Całodzienny bilet na baseny = 2 X 13 zł X 7 dni = 182 zł

Razem 932 zł
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Tak więc Bogacs zdecydowanie taniej wychodzi, jeśli damy te same parametry.

Oczywiście Krzysiu zachęciłeś nas do odwiedzenia Solca i w drodze na, lub z Węgier na pewno tam się zatrzymamy.

Zlocik jakiś tam też można by zorganizować, co by nowe władze do budowy chociaż kamperparku zachęcić. :spoko

zbyszekwoj - 2014-10-25, 11:01

Ja na zlocik już się piszę bo po wodach w Busku już mi się poprawiło samopoczucie.
krzysieks - 2014-10-25, 15:02

Jacku sprawdz skład wód w Bogacs i porównaj z Solcem. Będziesz miał odpowiedz gdzie bardziej warto jechać. Oczywiście mówię o aspekcie ZDROWOTNYM.
:mrgreen: :mrgreen: .
Z pewnością Bogacs , Hajduboszormeny , czy inne Węgierskie termale mają swój niepowtarzalny klimat , atrakcje...

Zbyszku jeżeli wody w Busku ci służyły to po moczeniu się w Solcu będziesz jak młody Bóg... :bigok :bigok

Już dzisiaj zapraszam Was w imieniu CT Świętokrzyskie na wiosenne moczenie w basenach mineralnych w Solcu Zdroju.

Pozdrawiam Krzysiek. :spoko :spoko

Krystian - 2014-10-25, 15:46

Krzysiek, byliśmy 2 dni w tym roku w Solcu, baseny nam się podobały, staliśmy na parkingu przed basenami. Widziałem większy parking po drugiej stronie drogi dla autobusów.
Czy stojąc tam kamperem przez 7dni będzie możliwość wyprowadzenia kota, spuszczenia szarej wody oraz zatankowania czystej wody?

krzysieks - 2014-10-25, 15:54

Witaj Krystian.
Jestem przekonany iż po Naszym wiosennym zlocie w Solcu Zdroju większość tych czynności będzie do wykonania. :spoko :spoko

JaWa - 2014-10-25, 17:26

krzysieks napisał/a:
Jestem przekonany iż po Naszym wiosennym zlocie w Solcu Zdroju większość tych czynności będzie do wykonania


Tylko staraj się zaplanować w kwietniu, bo w maju większość odlatuje na Węgry. :spoko

zbyszekwoj - 2014-10-25, 18:36

JaWa napisał/a:
Tylko staraj się zaplanować w kwietniu


Tylko czy drogi będą odśnieżone?

JaWa - 2014-10-25, 18:57

Cytat:
Tylko czy drogi będą odśnieżone?

Łańcuchy pozakładamy.
Ma być łagodna zima 8-)

krzysieks - 2014-10-25, 19:13

Tak Jacku Zlot w Solcu Zdroju będzie planowany w kwietniu...
Bo przecież na majówkę wybieramy się :lol: :lol: :lol: na Węgry.
Pozdrawiam Krzysiek. :spoko :spoko

Wojciechu - 2014-10-25, 20:09

Sprawdzałem - kila hektarów do Solca Zdroju jest, ale jakby termin był ok. to na zlocik - my chętnie. :spoko
Fordek - 2014-10-25, 20:37

Oczywiście w Bogacu trzeba doliczyć koszty pobytu w piwniczkach - lecz to jest dodatkowe działanie lecznicze - poprawia ukrwienie i leczy :heart:
zbychu - 2014-10-25, 21:20

Małe nieformalne zlociki w Solcu Zdroju już się odbywają , ale wiosną szykujemy się na taki który zobaczy wielką ilość kamperków i odbije się echem w tamtej okolicy, co pewnie potwierdzi Krzysiek :spoko :spoko :spoko
JaWa - 2014-10-26, 09:19

krzysieks napisał/a:
Tak Jacku Zlot w Solcu Zdroju będzie planowany w kwietniu...

Byle nie 11-12 kwietnia, wtedy jak wiem są dwa zloty.
Może 1-3 maj, wtedy z Solca można by wyruszyć na Węgry.

SlawekEwa - 2014-10-26, 09:30

JaWa napisał/a:
Byle nie 11-12 kwietnia, wtedy jak wiem są dwa zloty.

Jacku podziel się z nami tą wiedzą :bigok

Krystian - 2014-10-26, 09:42

SlawekEwa napisał/a:
JaWa napisał/a:
Byle nie 11-12 kwietnia, wtedy jak wiem są dwa zloty.

Jacku podziel się z nami tą wiedzą :bigok


Jeden to doroczna pielgrzymka karawaningowa na Jasną Górę.

slawwoj - 2014-10-26, 09:43

JaWa napisał/a:

Może 1-3 maj, wtedy z Solca można by wyruszyć na Węgry.


Bardziej 24-26 kwietnia.
3 maja to trzeba do roboty wracać.

krzysieks - 2014-10-26, 10:24

Wiadomo ,że wszystkim się nie dogodzi... Ja proponuje dwa terminy- 24-26 kwiecień , lub 15-17 maj. :spoko :spoko
JaWa - 2014-10-26, 15:22

krzysieks napisał/a:
lub 15-17 maj.

W tym czasie większość załóg będzie nadal na Węgrzech.

SlawekEwa - 2014-10-26, 17:12

krzysieks napisał/a:
Ja proponuje dwa terminy- 24-26 kwiecień , lub 15-17 maj.

Krzysiu Ty jesteś organizatorem i decydujesz o terminie. Załóg napewno będzie dużo i coby miejsca tylko nie zabrakło :chytry

krzysieks - 2014-10-26, 17:50

No to w imieniu CT Świętokrzyskie zapraszam wszystkich chętnych na ZLOT w Soleckich basenach mineralnych. Termin zlotu podany będzie po wewnątrz grupowych konsultacjach CT Świętokrzyskie. :spoko :spoko
JaWa - 2014-10-26, 18:21

krzysieks napisał/a:
zapraszam wszystkich chętnych na ZLOT w Soleckich basenach mineralnych

:bigok

WODNIK - 2014-10-26, 19:28

krzysieks napisał/a:
No to w imieniu CT Świętokrzyskie zapraszam wszystkich chętnych na ZLOT w Soleckich basenach mineralnych. Termin zlotu podany będzie po wewnątrz grupowych konsultacjach CT Świętokrzyskie. :spoko :spoko



I to jest męska decyzja. Brawo. Będę chciał być.

Pozdrawiam :spoko

MAREKH - 2014-10-26, 19:52

Krzysiu popieram.

Wiosną "człek" budzi się do życia i w każdej wodzie czuje się wspaniale,a jak po węgierskiej popróbuje soleckiej to sam oceni.

A dla zachęty - tak to wygląda - cisza spokój.

Comsio - 2014-10-26, 20:34

Krzysiu :bigok :ok
kalinin - 2014-10-26, 20:49

Jestem za 24-26 kwietnia. Taka inauguracja sezonu termalnego 2015. Brawo Krzysiu :ok
zbychu - 2014-10-26, 22:31

Dobry termin w kwietniu :bigok Krzysiu
zibikruk - 2014-10-26, 22:36

Krzysiu, my przyjedziemy :spoko
zbyszekwoj - 2014-10-27, 09:32

Prosto z Solca na Węgry??? :diabelski_usmiech :ok
JaWa - 2014-10-27, 10:45

Ten termin 24-26 chyba najlepszy, bo rzeczywiście można z Solca prosto na Węgry.
taurus53 - 2017-07-03, 11:45

czy ktoś był ostatnio na placu przy boisku czy jest prad i woda dostepna
krzysieks - 2017-07-03, 21:29

Witaj. Choć dawno nie byłem w Solcu,to po rozmowach z wieloma załogami , mogę sądzić , że za równo prąd i woda są dostępne.
Odezwij się jak będziesz na miejscu. Pozdrawiam Krzysiek :spoko

Fordek - 2017-07-04, 19:38

Witam Wiosną dostawiono również toy toy kibelek z papierem . :wc:
Jola - 2017-08-02, 18:59

W Solcu jest najlepsza woda i tak jak wspominacie dostępna jest woda, prąd i kota tea jest gdzie wyprowadzić. Prąd u Burmistrza zgłasza sie i za 5 zł doba jest dostep. Takie zostały wprowadzone zasady w ubiegłym roku.
Dla tych co liczą kasę jest jeszcze w Czechach Velke Losiny. Poza sezonem 250 koron za 3 godziny dla seniorów. Miejsce urokliwe z przepięknym parkiem no i dobrym piwem. Uwaga!!! po kąpieli w siarce należy wziąć prysznic bo potem skóra pali. Bliżej i taniej. Polecam

krzysieks - 2017-08-03, 07:43

Dziękuję Jolu za potwierdzenie informacji o Solcu. :roza:
Cudze chwalicie , swego nie znacie... Tak Solec Zdrój ma jedne z najlepszych siarek w świecie. Wg. mojej wiedzy po kąpieli siarkowej nie należy od razu brać prysznica. Występujący po kąpieli siarkowej odczyn na skórze jest naturalny i świadczy o dobrym wpływie siarki na organizm :spoko
:spoko

Jola - 2017-08-04, 13:39

I to jest różnica pomiędzy Solcem Zdrój a Velkimi Losinami. W Solcu po kąpieli w siarce nie bierzemy prysznica bo solanka siarkowa działa jeszcze przez co najmniej dwie godziny , a w Velikich Losinach jest woda siarkowa i tu nalezy się umyć wierzcie mi skóra pali przekonałam się.
gagula12 - 2018-04-25, 22:11

Właśnie wracamy z Solca i mamy złe wiadomości - nie można już stawać jak dawniej za boiskiem, przy budynku z prądem i wodą , prądu brak - w Urzędzie nie przyjmują opłat za prąd , woda już jest dostępna a stawać można za rzeczką na wysypanym kamieniami placu naprzeciwko boiska . Pozdrawiamy
Jola - 2018-06-23, 15:05

W tym roku juz dwukrotnie bylismy w Solcu. Potwierdzam stoimy na parkingu za boiskiem, woda doastepna, prąd niestety odłączony, a kota jak zwykle mozna wyprowadzic po drugiej stronie drogi Wełninskiej.
W Europie nie ma lepszej wody siarczkowej /solanki/. Wdobyta woda to 9oo ml na litr, używana w wannach 153 ml. na 1 litr i jest rumień, natomiast w basenie5 razy mniej. ale za to można sie pławić kilka razy dziennie.

SZEJK - 2018-07-02, 22:58

Właśnie po tygodniowym pobycie wróciłem ze Solca Zdrój, stałem za boiskiem sportowym na trawie w dwa kampery nikt złego słowa nie powiedział.
Kota opróżniałem do Toi toi - ki woda dostępna na ścianie kontenera służącego za szatnię dla zawodników.
Na początku pozbierałem śmiecie a właściwie pety po butelkach od razu zrobiło się miło i przyjemnie było wypić espresso przy stoliku na zewnątrz mimo podłej pogody. Teraz czekam na efekty moczenia się w wodzie solankowo-siarkowej. :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech :lol:

@ndrzej - 2019-07-20, 22:49

Na przełomie lipca i sierpnia zamierzamy wybrać się na baseny termalne do Solca.

Czy był ktoś tam w ostatnim czasie? Czy nic się nie zmieniło od ubiegłego roku odnośnie biwakowania na parkingu poza boiskiem? :spoko

Zibi57 - 2019-07-21, 09:56

Byłem wczoraj przejazdem, za boiskiem były dwa kampery. Chyba wszystko po staremu tzn. Ok 🚴
lepciak - 2019-07-21, 16:12

Byliśmy na parkingu poza boiskiem na przełomie kwietnia i maja 2019 wracając z Bogacsa. Prąd niedostępny - przewody odcięte, woda niedostępna od zewnątrz - wystający kikut rury niezaślepiony, toy toyka nie opróżniana. Żona była na basenach i wyszła niezadowolona. Baseniki małe. Nie ma porównania z Węgrami. Ale można podjechać od strony jeziora gdzie są parkingi i plaże ale wtedy jeszcze nieczynne i na skróty podejść do basenów. Rozmawialiśmy z karawaningowcami parkującymi za boiskiem i przy pętli tramwajowej (też bez prądu, wody i zrzutu kota). Nie mają żadnych porównań bo na Węgrzech nie byli. Ale stanie jest za darmo!. Po wodę jeździ się na drugą stronę miasta do myjni pojazdów: wrzuca się 2 złote i zamiast zmoczyć pojazd napełnia się pojemniki.
jacek stec - 2019-07-21, 22:58

To co opisuje lepciak -żenada,a miało być tak pięknie
koko - 2019-07-22, 04:51

Woda w basenie z siarką wymieniana raz na rok
John Wayne - 2019-07-22, 11:07

Idzie nowe.

https://www.youtube.com/watch?v=j4U2fNc2TP4

Cierpliwości rok 2020 to największy w Europie PARK WODNY, w tym tygodniu dostarczono w klimatyzowanych kontenerach setkę palm,będzie pięknie Jacku.

@ndrzej - 2019-07-28, 20:01

Będąc w pobliżu wpadliśmy do Solca na kilkudniowe moczenie.
Niestety- zamiast być lepiej, jest jeszcze gorzej. Przy wjeździe na parking za boiskiem przywitała nas tabliczka z napisem "zakaz biwakowania". Zatem nie rozkładamy markizy, a foteliki i stolik wynosimy 100 m od kampera! :-P
Temat założony przez Krzyśka ("Cudze chwalicie...") nijak się ma do gościnności tego przybytku. Będąc ostatnio 6 tygodni w Niemczech i Francji mieliśmy okazję przekonać się, jak lokalni gospodarze, we wsiach, miasteczkach i miastach dbają o turystów zmotoryzowanych. Nijak ma się to do "gościnności" polskich "gospodarzy" dla których jesteśmy jedynie kłopotem.
Przyjechaliśmy tu po raz ostatni. Po co się denerwować?

P.s. Prądu, za który chętnie zapłacili byśmy oczywiście nie ma. Toy-toyka, nie opróżniana od kilku lat aż się przelewa. Póki co jesteśmy jedynym kamperem.

adej - 2019-08-04, 08:39

SZEROKIM ŁUKIEM
W poprzednią niedzielę wróciliśmy z Solca, byliśmy tydzień. Przez cały czas czekaliśmy kiedy nas wyrzucą, raz nawet odwiedziły nas policmajstry, obyło się jednak bez konkretów - wicie rozumicie - chłopcy byli grzeczni i wyrozumiali, ale jednak ... Pytałem się okolicznych mieszkańców o możliwości postawienia kampera u nich, powiedzmy, bali się sygnalistów od których tam się podobno roi, tłumacząc się brakiem miejsca na podwórku. Nie nalegałem. Podobno przygotowują camping za parkingiem i tramwajem, obok oczyszczalni ścieków, miejsce zdecydowanie niewłaściwe, do tego ugór, po opadach kałuże i błoto. Tak, że jak nadmieniłem powyżej, szerokim łukiem będę omijał tę miejscowość. A szkoda.

Brat - 2019-08-04, 13:08

Byliśmy tam dwukrotnie (ostatnio - jesienią ub. roku), za każdym razem parkowaliśmy (i oczywiście zostawaliśmy na noc) na parkingu pod budynkiem ... Pies z kulawą nogą się nami nie interesował.
Czy teraz coś się w tej materii zmieniło?

krzysieks - 2019-08-04, 16:43

Po powrocie z urlopu postaram się zająć tą sprawą...
adej - 2019-08-04, 18:23

krzysieks napisał/a:
Po powrocie z urlopu postaram się zająć tą sprawą...

Krzysiu, nie o to chodzi, nie ma sensu, to oni muszą chcieć, a po prostu nas nie chcą, a ja ryja nie pcham gdzie mnie nie proszą. Im powinno zależeć abyśmy u nich zostawili dudki. Wcale nie chodzi mi o to aby to było na krzywy ryj, ktoś inny robił by tam "bysnes". Z tego co zasięgnąłem języka, właściciele drą ze sobą koty, ogólna atmosfera się udziela. Grodzą zamykają, a kuracjusze uzdrowiska narzekają, że nie mogą wyjść nawet na spacer do lasu, siedzą na zamkniętym terenie jak w getcie.

Bracie, jesienią ubiegłego roku też byłem, jeździłem tam już od trzech lat, ale takich cyrków jeszcze nie było, wtedy spokojnie staliśmy obok boiska, nawet można było wejść od tej strony na teren uzdrowiska do parku i nad stawy, dziś jest to wszystko ogrodzone siatką i niedostępne.
Serdecznie pozdrawiam i do zobaczyska. Hej. :spoko

krzysieks - 2019-08-04, 22:05

Parę lat temu organizowalismy tam zlot. Wojt ktory rządził gminą był pozytywnie nastawiony do camperowcow. Był prąd , woda , obietnica poprawy infrastruktury. Nie wiem czy zmieniła się tam władza czy inne czynniki mają wpływ na obecny stan.
Tak jak mowiłem , sprawdzę po urlopie. :spoko :spoko

adej - 2019-08-05, 07:31

krzysieks napisał/a:
Parę lat temu organizowalismy tam zlot. Wojt ktory rządził gminą był pozytywnie nastawiony do camperowcow. Był prąd , woda , obietnica poprawy infrastruktury. Nie wiem czy zmieniła się tam władza czy inne czynniki mają wpływ na obecny stan.
Tak jak mowiłem , sprawdzę po urlopie. :spoko :spoko


Z tego co wiem "z języka", a rozmawiałem z kilkoma mieszkańcami znającymi temat, wójt pozostał ten sam, ale z nowego nadania jest samorząd i zapewne w tym problem. Coś więcej może wiedzieć na ten temat kol. jankrys, ponoć byli w maju delegacją i z pismem u wójta, jak widać również nic nie wskórali. Do dzisiaj sytuacja się raczej zaostrzyła. Krzysiu, życzę powodzenia, choć nie jestem aż takim optymistą w tej materii.
Pozdrawiam. :spoko

koko - 2019-08-05, 08:37

Atrakcją tego miejsca jest mały basenik z wodą siarkową wymienianą raz na rok .
Olać to miejsce nie jest warte zachodu.

krzysieks - 2019-08-05, 09:02

Koko mylisz się....
Woda siarkowa wymieniana jest codziennie.
A swoj kolor zawdzięcza kolorowi płytek jakumi wyłożony jest basen :lol: :spoko

lepciak - 2019-08-05, 09:04

koko napisał/a:
Atrakcją tego miejsca jest mały basenik z wodą siarkową wymienianą raz na rok .
Olać to miejsce nie jest warte zachodu.
Żona jest dokładnie tego samego zdania i dlatego spotykamy się na termach na Węgrzech.
adej - 2019-08-05, 10:17

krzysieks napisał/a:
Koko mylisz się....
Woda siarkowa wymieniana jest codziennie.
A swoj kolor zawdzięcza kolorowi płytek jakumi wyłożony jest basen :lol: :spoko

Byłem nie raz i nie dwa, woda w basenach siarczkowo solankwych przelewa się na bieżąco, czy ktoś może sobie wyobrazić sobie taką wodę po tygodniu nasiadówek, przypuszczam, że nie mniej niż tysiąca osób? Wystarczy posłuchać jak się nieustannie przelewa przez kratki na poziomie wody. No ale dla nas co "zagramaniczne" to lepsze, tych kompleksów jakoś nie możemy się wyzbyć.
Pozdrawiam i życzę większej pogody ducha fatalistom. :spoko

ZEUS - 2019-08-05, 13:32

adej napisał/a:
przelewa się na bieżąco

na tych wyśmiewanych przez Ciebie "zagramanicznych" również przelewa się na bieżąco ale wieczorem jest spuszczana, basem myty i napuszczana świeża... chyba to nie jest to samo... :-P

krzysieks - 2019-08-05, 16:48

Jeżeli o czymś nie mam pojęcia to się nie odzywam , nie biję piany .
Tak się zdarzyło , że kilka lat temu organizowałem w Solcu zlot na kilkadziesiąt camperow. Przed zlotem poznałem doskonale infrastrukturę Solca i basenów mineralnych.
Miałem przyjemność zwiedzać podziemia basenow z stacją uzdatniania wody siarkowej...Tak UZDATNIANIA czyli zmniejszania zawartości siarki...
Zrodła w Solcu są ewenementem na skalę światową a te węgierskie czy słowackie mogą się schować...
Zapewniam Was iż baseny siarkowe są codziennie spuszczane i napełniane nową wodą.
Dlaczego? Bo siarka pod wpływem powietrza traci swoje własciwosci.
Nie pieprzcie więc pseudo znawcy o tym , że woda tam jest nie zmieniana , że basen jest brudny bo to nie jest prawda.
Tyle i aż tyle mam do powiedzenia.
Pozdrawiam serdecznie i przepraszam za stanowczą lecz szczerą wypowiedz.

adej - 2019-08-05, 17:38

ZEUS napisał/a:

na tych wyśmiewanych przez Ciebie "zagramanicznych" również przelewa się na bieżąco ale wieczorem jest spuszczana, basem myty i napuszczana świeża... chyba to nie jest to samo... :-P

Z"kombatantami" trudno się dyskutuje, zawsze mają rację. Więc sobie odpuszczę.
Pozdrawiam czule. :spoko

ZEUS - 2019-08-05, 18:19

chyba nie o dyskusję i "przyznawanie" racji (bez znaczenia komu) chodzi a to co napisałeś... :spoko
krzysieks - 2019-08-05, 19:22

Zeus czy masz do napisania coś sensownego odnośnie basenow mineralnych w Solcu Zdroju?
Jeżeli nie to będę wdzięczny byś nie zaśmiecał tego wątku.
Z gory dziękuję.

koko - 2019-08-05, 19:54

krzysieks napisał/a:
Koko mylisz się....
Woda siarkowa wymieniana jest codziennie.
A swoj kolor zawdzięcza kolorowi płytek jakumi wyłożony jest basen :lol: :spoko


Byłem 3 razy po 2 tyg w malinowych zdrojach i codziennie korzystałem z basenów w różnych porach(nawet w nocy )rozmawiałem na temat wymiany wody z obsługą i od nich dowiedziałem się o częstotliwości wymiany wody i nie o kolor tu chodzi ja się nie mylę i nie kłamie .

krzysieks - 2019-08-05, 21:30

Jeszcze raz po raz ostatni.
Solec Zdroj posiada swoje zrodło o unikalnym składzie siarki.
W celu zmniejszenia jej zawartości ( bo była by za mocna) woda jest specjalnie uzdatniana. Siarka w bezposrednim kontakcie z powietrzem ulatnia się,stąd naturalna potrzeba dopuszczania świerzej wody oraz częstej jej wymiany.
Bywam też Solcu , miałem przyjemnosc widzieć jak wygląda proces dostosowania wody siarkowej dla potrzeb basenu.
Nie mam zamiaru polemizować z nikim ani przebijac się kto częściej był lub bywa w Solcu.
Tak jak wczesniej wspomniałem po powrocie z urlopu postaram się uruchomic swoje kontakty by znow w Solcu byla mozliwośc postoju camperem wraz z podłączeniem do prądu i możliwością dolania wody.
Pozdrawiam...
Ps. temat na tą chwilę uważam za zamknięty :spoko :spoko

ZEUS - 2019-08-05, 21:37

krzysieks...

jeżeli moją reakcję na taki wpis:
adej napisał/a:
Byłem nie raz i nie dwa, woda w basenach siarczkowo solankwych przelewa się na bieżąco, czy ktoś może sobie wyobrazić sobie taką wodę po tygodniu nasiadówek, przypuszczam, że nie mniej niż tysiąca osób? Wystarczy posłuchać jak się nieustannie przelewa przez kratki na poziomie wody.


dot. sposobu wymiany wody w basenach traktujesz jako zaśmiecanie tematu to uszanuję Twoją prośbę (jako Autora tematu) i zamilknę...

krzysieks - 2019-08-06, 10:17

Dziękuję Zeus😄
@ndrzej - 2019-08-06, 15:40

krzysieks napisał/a:
Po powrocie z urlopu postaram się zająć tą sprawą...


Potwierdzam wszystko to, co opisał adej.

Nie mam wprawdzie prywatnych kontaktów z władzami gminy, jakie (mam nadzieję) posiada Krzysiek, tym niemniej podczas ostatniego kilkudniowego pobytu, wybrałem się do gminy w celu wyjaśnienia wątpliwości. Nie zastałem niestety wójta (nota bene podobno tego samego, który cztery lata temu tyle nam naobiecywał), ale rozmawiałem z sekretarzem gminy. Był bardzo miły i zapewniał mnie o przychylnym podejściu do przyjeżdżających tam kamperowców. Stwierdził jednak, że od niedawna obowiązuje ustawa zgodnie z którą tereny przyległe do sanatoriów i szpitali w uzdrowiskach podzielone są na trzy strefy. Najbliższe tych obiektów to strefa pierwsza, w której zabrania się biwakowania, kampereowania, a nawet ogranicza się ilość miejsc parkingowych.
Na tę ustawę powołuje się podobno jeden z radnych, prawdopodobnie zainteresowany bezpośrednio, aby nie parkować na placu poza boiskiem. Potwierdzili to zresztą mieszkańcy z którymi rozmawiałem, mówiąc, że ten radny to straszny pieniacz.
Sekretarz zapewnił mnie, że szykowane jest miejsce dla kamperowców w okolicy oczyszczalni ścieków, po drugiej stronie asfaltowej jezdni, która jest już w strefie drugiej. Nie bardzo nas, jako kamperowców to usytuowanie miejsca postojowego satysfakcjonuje, bo poza zatrzymaniem chcielibyśmy mieć możliwość rozłożenia markizy i posiedzenia na zewnątrz, co w tym miejscu wydaje się niemożliwe. Ale może znajdą się chętni na przyjazd jednodniowy np. przejazdem przez Solec.

P.s. Pomimo kilkukrotnej wizyty policjantów, nie opuściliśmy miejsca poza boiskiem, a podczas naszego kilkudniowego pobytu było tam po dwa, trzy, a nawet cztery kampery.
Nieoficjalnie dowiedziałem się też, że nasze ulubione miejsce stanie się w niedługim czasie miejscem budowy. :evil:

krzysieks - 2019-08-07, 09:58

Anrzejku....nie jestem cudotworcą , ale po powrocie z urlopu postaram się zająć sprawą. Jak nie Wójt to może szef marketingu basenow mineralnych cos w tej sprawie pomoże..
Zobaczymy co się da ugrać :spoko :spoko

adej - 2019-10-21, 13:07

Witam.
Czy ktoś ostatnio był w Solcu Zdroju na Termach, czy coś się w tej materii zmieniło.
Mamy zamiar wybrać się jutro na Termy.
Dziękuję za ewentualną podpowiedź.
Pozdrawiam, do zobaczenia. :spoko

SZEJK - 2019-10-21, 22:46

Byłem 16 października 2019r. na parkingu stało 2 kampery krzesła na zewnątrz bez rozłożonej markizy.
W tygodniu w miarę mało ludzi za to w weekendy jest na full.

Miłego pobytu :szeroki_usmiech

adej - 2019-10-22, 05:42

Serdeczne dzięki, pakowanko i wyjeżdżamy.
Pozdrowionka. Hej. :spoko

adej - 2019-10-29, 12:20

No i byliśmy, omalże tydzień, chwyciliśmy ostatnie piękne słoneczne i ciepłe dni.
Staliśmy w jednym miejscu co widać na fotce, policjanty jeździły, ale nas nie zaczepiali, może dlatego, że nie mieliśmy rozwiniętej markizy, zresztą nie było takiej potrzeby, cieszyliśmy się każdym promykiem Słońca, nie prażyło a przyjemnie ogrzewało, szkoda było się od Niego osłaniać.
Co zaś do "biwakowania" widać, że temat jest nadal aktualny, a może i bardziej jak na wiosnę, bo zmieniono tabliczkę na TABLICĘ znacznie większą. Tylko nadal nie wiadomo kto ją tam ustawił, ani na jakiej podstawie prawnej, wydaje mi się, iż taka informacja powinna być zawarta na dole tablicy, a może jakiś Misiek ustawił ot tak sobie bo nie cierpi próżniaków pod kamperami.
Pozdrawiamy serdecznie, do zobaczyska. Hej! :spoko

eler1 - 2019-10-29, 13:55

My byliśmy w sierpniu i staliśmy za tramwajem zero zakazów lepsze dojście do term oraz bez stresu stolik i markiza. :spoko
orkaaa - 2019-10-29, 19:59

No to miałeś super pogodę i szczęście że policja dała spokój tzn. radny nie dzwonił. Ja byłem na siarce trzy razy. W kwietniu i maju spokój. W czerwcu jak się pojawił zakaz stałem za boiskiem. Po drugim dniu, wieczorem pojawiła się policja. Musieli przyjechać bo mieli telefon. Sami nie wiedzieli co mają robić.? Nie wiedzieli jak interpretować zakaz. Nie wiedzieli czy teren za boiskiem jest prywatny czy gminny. Więc nas zostawili w spokoju a sąsiadom z przyczepą i namiotem kazali się przenieść na parking za tramwajem. Zostali jednak. Problem nadal nie rozwiązany. Można stać i czekać na rozwój sytuacji. Ale do mało przyjemnych należy mimo wszystko wizyta policji , bo niestety w Polsce nadal jesteśmy traktowani jako potencjalni przestępcy . Zwyczajowo jak gdzieś stoję na dziko to jeżeli tylko jest możliwość pytam miejscowych o „ zgodę”. Nigdy się nie zdarzyło, aby ktoś powiedział że jest jakiś problem. Tylko kogo w Solcu pytać ???
krzysieks - 2019-10-29, 21:52

Po Waszych interwencjach rozmawiałem z dyrektorem basenow mineralnych. Zapewnił , że jestesmy mile widzianymi goścmi.
Zna problem zakazu biwakowania camperami , lecz jak oswiadczył , teren za boiskiem nie należy do niego.
Niestety w najblizszym czasie baseny nie planują inwestycji pod camping , pole biwakowe etc.
Rozmawiałem rownież z właścielem pobliskiego gospodarstwa agroturystycznego Jagoda. Oświadczył , że przemyśli temat.
Pozostaje więc postoj na dostępnych parkingach.
W miarę posiadanego czasu porozmawiam jeszcze z Wójtem i ROT Kielce. Może uda się coś sensownego wymyśleć.
Pozdrawiam serdecznie. KrzysiekS

orkaaa - 2019-11-19, 19:29

Stałem kolejny raz, tym razem na parkingu za tramwajem. Na tym koło boiska ,dalej stoi tablica o zakazie biwakowania. Tym razem za tramwajem kolejnej nocy były już 4 kampery. Niektórzy stali bywalcy / pozdrawiam/. Szkoda ze cały parking nie wysypany kamieniem bo po deszczu straszne błoto. Dla zwolenników betonu obok parking płatny 15 zł noc. I wszystko wskazuje na to że w Solcu nic się szybko w tej sprawie nie zmieni.
BiG Team - 2021-06-14, 20:06

W tym roku z powodu niemożności moczenia kości w Buku, wylądowaliśmy w Solcu :spoko
Banan - 2021-06-14, 21:48

BiG Team napisał/a:
W tym roku z powodu niemożności moczenia kości w Buku, wylądowaliśmy w Solcu :spoko

Ty mnie tu Grzesiu moczeniem kości oczu nie zamydlaj... :haha:
Kupujcie kamperka bo Was brak na spotkaniach - uściski dla Ciebie i Beatki :hello
:spoko

BiG Team - 2021-06-15, 21:34

Mieszkamy niedaleko miejsca, gdzie był zlot CT i powróciły wspomnienia. Do dziś mam piękny witraż z czarownicą za I miejsce w konkursie strzeleckim.
Jak nam się sytuacja rodzinna poukłada, to wracamy na drogę przygody.
Pozdrawiamy serdecznie Beatka i Grześ :spoko

lepciak - 2021-06-16, 10:40

BiG Team napisał/a:

Jak nam się sytuacja rodzinna poukłada, to wracamy na drogę przygody.
Pozdrawiamy serdecznie Beatka i Grześ :spoko
A ja myślałem że to Feścik układa swoją sytuację rodzinną po zamknięciu Karpacz kamper park. Szczerze mówiąc będziemy mieli znowu bliżej do nich w Stargardzie niż do Was w Karpaczu. A może znowu wielkie spotkanie w Chorwacji?
BiG Team - 2021-06-16, 15:45

Do Solca mam tyle samo kilometrów co do Buku, jak tylko Węgrzy się otworzą, to tam ruszamy. Tamtejsze wody bardziej nam służą.
JanusS - 2021-09-24, 13:05

od 4-go października w Buku zamknięty CampSite!
lepciak - 2021-09-25, 20:23

BiG Team napisał/a:
jak tylko Węgrzy się otworzą, to tam ruszamy. Tamtejsze wody bardziej nam służą.
Węgry są otwarte, wróciliśmy z tamtąd 10 dni temu. Nasi znajomi są tam od niedzieli i wracają jutro.
BiG Team - 2021-09-25, 22:35

jedziemy 3.10 , ale z braku własnego domku - hotelowo
JanusS - 2021-09-28, 18:06

Hejka! Wklei ktoś pinezkę z parkingiem "tramwajowym" ??? Z góry dziękuję bo w weekend chcę się pomoczyć!
orkaaa - 2021-09-29, 15:44

Bez pinezki trafisz. Wpisz Baseny mineralne Solec Zdrój. Jak podejdziesz z drogi masz dwa parkingi. Jeden hotelowy płatny betonowany i oświetlony. Obok drugi darmowy za tramwajem . Stoi przy drodze i za nim parking. Po deszczach sporo wody .
Brat - 2022-10-15, 20:27

Spędziliśmy - po drodze ze zlotu w Winnicy Sandomierskiej - 2 doby w Solcu, na tym właśnie parkingu, w towarzystwie kolegi niemal dwa razy większego ;) .
Można wytrzymać, w dni robocze nie ma tłoku na basenie.
Będziemy wracać :)

orkaaa - 2023-12-18, 12:40

W świętokrzyskim otwarto nowe siarczkowe baseny termalne. Znajdują się przy basenie w Kazimierzy Wielkiej. Baseny są zewnętrzne. Do 6 stycznia bilet na baseny, sauny, pływania od pon - czwartek 30 zł godzina pt - niedziela 36 zł. Basen siarczkowy czynny od 12-20.00.

Ja jeszcze nie byłem stąd niewiele mogę napisać o tym gdzie stanąć itd.
Więcej
https://radiokielce.pl/1137147/caloroczny-basen-termalny/

Komplecik - 2023-12-18, 18:11

Zdjęcie pokazuje że może być dobrze z miejscem parkingowym
orkaaa - 2023-12-18, 19:32

Większy parking jest przy drodze do pływani. Byłem tam latem na rowerze gdy wszystko było jeszcze ogrodzone. Na razie wygląda to zachęcająco i jak dla mnie jest alternatywą dla Solca Zdrój, gdzie także jest woda siarczkowa. Tutaj jednak są baseny siarczkowe tylko zewnętrzne, ale do tego duża pływalnia i inne bajery na razie w cenie biletu. Pewnie po nowym roku tam pojadę to więcej napiszę. Chyba że któryś z kolegów z Krakowa podjedzie bo mają pod nosem i zrecenzuje.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group