Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

RENAULT - Trafic na kampera

SWIdeR - 2014-10-25, 11:42
Temat postu: Trafic na kampera
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Jestem tutaj nowy, ale mam nadzieję, że zostanę na długi czas...
Przeglądając sobie internet w poszukiwaniu możliwości przeróbki mojego Traficzka natrafiłem na to forum. Niestety wielu odpowiedzi nie znalazłem, dlatego mam nadzieję, że znajdę pomoc u Was, a z tego co się zdążyłem zorientować jest tu paru speców ds tego modelu :)
To może od początku:
Posiadam wspaniałego Trafika 08' L2H2 w wersji passenger. Kupiłem 'okazyjnie' w Berlinie z małym defektem automatu, jednak kłopotów z owym defektem okazało się znacznie więcej, nieważne. Ważne, że jest zrobione, samochodzik z tego tytułu w środku jest jak nowy, bo ma przejechane zaledwie 100tys km. Kupa pieniędzy poszła w skrzynię, dlatego zmiana na inny nie wchodzi w grę, a chciałem zamienić na wersje Generation i taką dopracować. I tu zaczynają się schody. Po 1 podłoga. W tamtych wersjach podłoga jest płaska z prowadnicami przez cały samochód, dzięki czemu fotele można dowolnie przesuwać. U mnie są na stałe w jednym miejscu. Czy jest możliwość zmiany podłogi na wersję Generation?
Docelowo chciałbym Trafika z :
- jak największą ilością siedzeń, dlatego motyw rozkładanych siedzeń uważam jest najlepszy
- jak największą powierzchnią bagażową, można zrezygnować z niepotrzebnych szafeczek, palnika (chyba, że nie zajmuje to dużo miejsca) czy zlewu, mam jeszcze trumnę na dach ze starego samochodu (Interpack)
- ogrzewaniem postojowym, klimą postojową(możliwe?)
- obrotowymi fotelami
- przetwornicą, gniazdkami na zwykłe wtyczki oraz podłączeniem zewnętrznym
- rozwijanym daszkiem zewnętrznym z boku
- lodówką
- wyciszeniem i izolacją
Chciałbym jeszcze wyrzucić oryginalne radio i wpakować tam tableta, z podłączeniem do kamery cofania. Wiem, że robią, ale nie wiem czy to nie będzie droższe od kupna zwykłego radia 2dinn (mam tableta Galaxy Tab 2).
Myślicie, że da radę mniej więcej tak przerobić Traficzka?
Dodam, że będę to musiał robić na raty, ponieważ trzeba na to zarobić, a złota rączka ze mnie też słaba.
Help

YAN - 2014-10-25, 12:50

Witaj. Na pewno znasz takie powiedzenie że wszystko da się zrobić ale trzeba czasu i kasy. Ale brnij w to śmiało moc przeżyć i satysfakcji.
Wstaw jakieś zdjęcia Traficzka.

Skorpion - 2014-10-25, 12:52

Witaj :spoko
SWIdeR - 2014-10-26, 15:44
Temat postu: Trafik foto
Kilka foteczek Traficzka:





[img]http://imageshack.com/a/img674/6393/yyHybA.jpg
[/img]

[img]http://imageshack.com/a/img540/4272/UFdX71.jpg
[/img]


Tak przy okazji zapytam, znalazłem ostatnio Pana, który ma listwy i słupki w kolorze czarnym na sprzedaż, jednak z Trafika z 13' roku. Myślicie, że będą pasowały? Lakiernik za pomalowanie wszystkich elementów włącznie z lusterkami i zderzakami mi powiedział 3,5tyś zł :/
Przy takiej cenie chyba najpierw się skupię na wnętrzu..

YAN - 2014-10-26, 17:52

No wlasnie bylem ciekawy L2H2 ale to jednak L2H1
Tata - 2014-10-26, 18:03

:bigok
Mam bardzo podobnego Traffica , 8 osobowego.
Jak sobie radzę ?.
Popuszczam zaciski na szynach, odkręcam nakrętki - blokady.
Wyjmuję 2 rzędy tylnych foteli. ( potrzebny jest ktoś do pomocy bo są dość ciężkie).
Mamy więc całą przestrzeń bagażową wolną, można coś położyć na podłogę bo
szyny trochę przeszkadzają.
Wkładam do środka podręczny sprzęt turystyczno - kamperowy : łóżko, stolik, krzesła,
butla turystyczna 2 palnikowa, lodówka, i resztę bambetli. Wszystko to kupione w
Castoramie za tzw. grosze.
Znawcy mówią, że jak nie ma w środku WC i łazienki to nie jest kamper.
Chyba mają rację ale ja daję jakoś radę, latem to mniejszy problem,
gorzej zimą. Podobnie jak ja mają kierowcy TIRów.
Nie wiem jaki masz silnik bo mój ma 2,5 litra i 150 KM.
Zabudowę mam krótką bo ciągam czasami lawetę a na krótkim mniej buja.
Ciągnij więc temat bo dla właścicieli renówek temat będzie ciekawy.
:spoko

:spoko

grzegorzalex - 2014-10-26, 18:05

Witam :spoko
Diesel - 2014-10-26, 18:20

Tablet wstawić to pikuś. Podłączenie kamery jest dużo trudniejsze. Są dwie opcje - wpięcie się po HDMI, albo po USB. Tak czy tak - wymaga to specjalnej przejściówki i recznego odpalania aplikacji przy cofaniu. Można też pokusić się o podgląd po WiFi z kamery IP, ale wymaga to montażu routera w aucie.

Dlatego też wbudowując tablet w swoje auto - zrezygnowałem z tego rozwiązania i dałem osobny ekran w lusterku wstecznym, tylko do kamery.

Obecnie chcę wywalić całkiem ekran w lusterku i dać jakiś zgrabny, rozkładany ekranik.

Na Allegro jest coś takiego: http://allegro.pl/kamera-...4674192343.html

Nie testowałem, nie wiem jak toto działa, ale wygląda ciekawie.

YAN - 2014-10-30, 13:36

Miłych wieczorów w oglądaniu :mrgreen:
http://www.furgovw.org/index.php?topic=245603.0

szczepan70 - 2015-01-15, 09:23

Na Allegro jest firma która sprzedaje kompletne środki do Generation,koszt o ile pamiętam to ok 12000 pln.
damius2 - 2015-01-16, 14:22

Witaj SWIDeR. Mam identycznego Trafica jak widać i bardzo sobie chwalę. Podobnie jak "Tata" modernizuje auto w miarę potrzeb. Jadę tylko na rowery pakuję rowery, jadę pod namiot ładuje wszystkie graty na camping. Zdarz się nocować w aucie więc też jestem przygotowany. Pojeździłem po Chorwacji Węgrzech i czasem spaliśmy i to we czwórkę.
Dużo pomysłów możesz zasięgnąć przeglądając to forum. Jest to dobra forma auta pod tym względem że jak potrzebujesz to wieziesz nawet 8+1 a jak chcesz to jedziesz na wakacje. Ja jestem bardzo zadowolony :spoko .
Pozdrawiam. Damian.

damius2 - 2015-01-16, 14:42

JJJB napisał/a:
Miłych wieczorów w oglądaniu :mrgreen:
http://www.furgovw.org/index.php?topic=245603.0

No to teraz dałeś mi lekturę. Fajne niektóre pomysły ;) .

yogi-27 - 2015-02-15, 08:59

Witam serdecznie SWIdeR. Kibicuję w przebudowie Twojego Traficzka, bo sam wiem jakie to fajne i wdzięczne autko. Przyjemnością było spędzenie kilkunastu dni nad przebudową, aby później cieszyć się ze wspaniałych wakacji. Jeśli będziesz miał jakeś pytania to służę pomocą. A i faktycznie furgovw.org to kopalnia inspiracji, dla budowniczych, nie tylko Trafic`ów.
SWIdeR - 2015-03-14, 15:42

Widziałem to wnętrze z Alledrogo za 12tyś i muszę powiedzieć, że robi wrażenie :shock: Jednakże za tą cenę są firmy co prawie całe wnętrze przerobią, lodówkę wstawią, palniki, przetwornice itd. Na palnikach mi nie zależy, ale stolik i lodówka to podstawa. Widziałem również taką zabudowę do wersji L2H1 (co się bardzo rzadko zdarza) i ciekawie rozwiązana jest sprawa łóżka w połączeniu z tylną półką. Niestety w 'normalnej' wersji ta półka jest wątpliwej stabilności a jak się złoży tylną kanapę powstaje różnica poziomów :/ Nie wiecie przypadkiem czy drugiego rzędu siedzeń nie da się przerobić na taki, żeby kładł się tak samo jak tyli?
Możliwości autka są rzeczywiście spore, ale wydatki związane z adaptacją wnętrza są wprost proporcjonalne do tych możliwości ;)

alekug - 2015-03-14, 16:37

Witam !
Renaułt Traffic to bardzo wygodne , komfortowe i niezawodne autko do podróżowania , fajnie go można przerobić na kamperka ja już to zrobiłem i jestem bardzo zadowolony . Pozdrawiam z Rzeszowa - Aleksander :spoko

jawi13 - 2015-03-14, 18:23

SWIdeR napisał/a:
Widziałem to wnętrze z Alledrogo za 12tyś i muszę powiedzieć, że robi wrażenie :shock: Jednakże za tą cenę są firmy co prawie całe wnętrze przerobią, lodówkę wstawią, palniki, przetwornice itd. Na palnikach mi nie zależy, ale stolik i lodówka to podstawa. Widziałem również taką zabudowę do wersji L2H1 (co się bardzo rzadko zdarza) i ciekawie rozwiązana jest sprawa łóżka w połączeniu z tylną półką. Niestety w 'normalnej' wersji ta półka jest wątpliwej stabilności a jak się złoży tylną kanapę powstaje różnica poziomów :/ Nie wiecie przypadkiem czy drugiego rzędu siedzeń nie da się przerobić na taki, żeby kładł się tak samo jak tyli?
Możliwości autka są rzeczywiście spore, ale wydatki związane z adaptacją wnętrza są wprost proporcjonalne do tych możliwości ;)
Za 12 tyś chyba nikt nie przerobi trafica na samochód turystyczny.Jest firma z okolic Poznania co to robi ale cena grubo ponad 20 tyś .A może masz kolego namiary na jakąś firmę co przerobi trafica lub inny samochód dostawczy na samochód przystosowany do turystyki.
alekug - 2015-03-14, 18:34

Nie znam Firmy która przerobi samochód furgon na kamperka . Ja wszystko sam zrobiłem i tak mnie kosztowało ponad 10 000 zł z przetwornicą 2000 WAT z akumulatorem żelowym 150 z nowym bagażnikiem na rowery Thulle i szyberdachem , klimatyzatorem , oknem bocznym , markizą , lodówką i zamrażarką oraz kuchenką 2 palnikową . Pozdrawiam Aleksander z Rzeszowa :lol:
jawi13 - 2015-03-14, 18:50

alekug napisał/a:
Nie znam Firmy która przerobi samochód furgon na kamperka . Ja wszystko sam zrobiłem i tak mnie kosztowało ponad 10 000 zł z przetwornicą 2000 WAT z akumulatorem żelowym 150 z nowym bagażnikiem na rowery Thulle i szyberdachem , klimatyzatorem , oknem bocznym , markizą , lodówką i zamrażarką oraz kuchenką 2 palnikową . Pozdrawiam Aleksander z Rzeszowa :lol:
A można prosić o parę zdjęć wnętrza tego traficzka po przeróbce.Może by coś można było podpatrzyć i wykorzystać w ewentualnej przeróbce.
ZEUS - 2015-03-14, 19:54

jawi13 napisał/a:
można prosić o parę zdjęć wnętrza tego traficzka po przeróbce

dołączam do zainteresowanych obejrzenie efektu końcowego... :)

Camp77 - 2015-03-14, 21:13

Również jestem ciekaw wnętrza po przeróbce. :spoko

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group