Klub mi³o¶ników turystyki kamperowej - CamperTeam

Miejsca Przyjazne Kamperowiczom - Ko³obrzeg - obs³uga kampera

Endi - 2014-10-31, 18:17
Temat postu: Ko³obrzeg - obs³uga kampera
Mi³o mi zakomunikowaæ i¿ z inicjatywy Prezydenta :bukiet: / i troszkê moim / Miasto Ko³obrzeg – z my¶l± o dobre imiê i statut Uzdrowiska jak równie¿ dba³o¶æ o ochronê ¶rodowiska, specjalnie dla turystów karawaningowych zorganizowa³o na terenie oczyszczalni ¶cieków :
Punkt obs³ugi pojazdów turystycznych / kamper, przyczepa, autobus /
Ju¿ nie musimy pok±tnie wylewaæ swoich nieczysto¶ci b±d¿ u¿ywaæ saperki a w ca³kiem kulturalnych warunkach
bez skrêpowania, tych czynno¶ci dokonujemy w – JEDNYM MIEJSCU !!!
Lokalizacja ;
Wyjazd z Ko³obrzegu w kierunku D¿wirzyna ul. Grzybowska. Wjazd z g³ównej drogi, oznakowany. Na terenie oczyszczalni ¶cieków.
Przy bramie g³ównej / otwieranej i zamykanej automatycznie / uruchamiamy przycisk – OBS£UGA i czekamy na otwarcie bramy.

Obiekt czynny – CA£¡ DOBÊ.

Na miejscu ;
- zrzut szarej
- kaseta WC
- pobranie ¶wie¿ej wody / certyfikat Sanepidu /
- koszt ca³kowity – 5 z³

N54° 9' 38.6152" / 54.16072645
E15° 31' 21.671" / 15.52268639
http://vbest.com.pl/gps?l...taj_%21#przesun

Ko³obrzeg - bli¿ej cywilizacji :spoko

krzlac - 2014-10-31, 18:40

Brawa dla Ko³obrzegu, mo¿e co¶ siê w Polsce zacznie dziaæ.
BiG Team - 2014-10-31, 18:46

trochê daleko :spoko ale ju¿ jest ¶wiate³ko w tunelu :dobrarob
SQ6ELI - 2014-10-31, 19:56

Witam
trochê poprawie
Wyjazd z Ko³obrzegu w kierunku D¼wirzyna ul. Grzybowiska
reszta siê zgadza :)
pozdrawiam

maga - 2014-10-31, 21:08

Super wiadomo¶æ,Andrzejku,dziêkujemy :dobrarob
Bêdziemy przekazywaæ j± dalej,szczególnie kamperom stoj±cym na dziko,bo jest ich trochê w sezonie.
Widaæ je na parkingach w mie¶cie i po okolicy.

Opowiada³e¶ nie raz o tym problemie i Twoich planach w tym temacie,dobrze,¿e uda³o Ci siê go zrealizowaæ :ok

P.S. zimny "Lech" od kamperowców z pyrladii siê nale¿y :pifko

Aulos - 2014-11-01, 00:42

Endi, jestem w szoku (oczywi¶cie pozytywnym). To chyba zas³uga zbli¿aj±cych siê wyborów, ale efekt pozytywny i to siê liczy. :spoko
Kotek - 2014-11-01, 06:59

Brawo, dziêkujemy!!! :kwiatki: :kwiatki: :kwiatki:
Bronek - 2014-11-01, 07:47

Endi to wspania³y facet. Emanuj±cy empati± i aur± dobroci.
Dodatkowa cecha to konstruktywne my¶lenie. A i nie"lewus" manualny.

Miejsce na zachodnim wylocie z miasta. Najwiêksze skupisko turystów
Pozosta³o wsch. I po³udnie.
My¶lê o myjniach bezobs³ugowych...jest tego.
To prywacizna ,i byæ mo¿e id±c za ciosem Endiego i w³adzy...

Kolejna fajna sprawa , w kolejnym mie¶cie.

PS. No w³a¶nie, czy wolno szar±???? O kasecie pisali¶my Stanowczo nie!!!!! Widomo recyrkulacja itd. Ale szara?????

koko - 2014-11-01, 08:15

:pifko polecia³o
Endi - 2014-11-01, 09:23

Aulos napisa³/a:
... To chyba zas³uga zbli¿aj±cych siê wyborów, ale efekt pozytywny i to siê liczy...


Tak Krzysiu to zas³uga obecnej W³adzy :mrgreen:

Prezydent jest sympatykiem karawaningu i rozumie nasze potrzeby. By³ zapraszany i dwa razy bra³ udzia³ w naszych klubowych CCS, spotkaniach w Ko³obrzegu.
Obecnie stara siê o trzeci± ju¿ kadencjê. W programie II-go etapu rozbudowy portu jachtowego zobowi±za³ siê do zorganizowania, profesjonalnego stanowiska do obs³ugi kamperów. Troszkê mu w tym pomagam, jest ju¿ kontakt z producentem tych urz±dzeñ w Berlinie.

My¶lê, ¿e warto na niego g³osowaæ a potem … dopilnujemy aby wywi±za³ siê z obietnic :szeroki_usmiech

Dziêkujê …za moczopêdny browarek :spoko

Skorpion - 2014-11-01, 09:32

:pifko :pifko
Bronek - 2014-11-01, 09:48

Endi napisa³/a:
Prezydent jest sympatykiem karawaningu i rozumie nasze potrzeby. By³ zapraszany i dwa razy bra³ udzia³ w naszych klubowych CCS, spotkaniach w Ko³obrzegu.


Za moich czasów harleyowych zlocik mi wydatnie pomóg³ zrobiæ . Sam na swoiej szpetnej Yamaszce uczestniczy³. Co mu wybaczyli¶my . W kolejnych latach patronowa³ du¿emu zlotowi , który przeniós³ siê z Karpacza a potem na Maltê w Poznaniu .
Mo¿na mówiæ o koniunkturali¼mie itd. ale co nas to obchodzi wa¿ne ,¿e kibelek pusty...
Bufonem i Bucem nie jest i to pacjent mojej ¿ony ( ma jaja) sprawdzono , kolega .
Ale na niego nie bêde g³osowa³ ¿eby nie by³o ...
..........................Mieszkam w Gminie Ko³obrzeg jestem wsiukiem a Endi miastowym . Co widaæ , s³ychaæ i czuæ.

Tak jak mówili¶my liczy siê cz³owiek , a nie maszyna na której je¼dzi 9 czy posiada) i jak± funkcje pe³ni.

Endi - 2014-11-01, 10:11

Bronek napisa³/a:
Ale na niego nie bêde g³osowa³ ¿eby nie by³o ...


No trudno, wie¶niakiem jeste¶ i nie wszystko mo¿esz, rozumiem. Ale skoro nie mo¿esz cia³em to b±d¿ przynajmniej duchem. Bêdzie Ci wdziêczny :szeroki_usmiech

No i za podatki dziêkujemy, które p³acisz w mie¶cie i to niebagatelne :mikolaj

Ps
Jacy¶ podobni do siebie jeste¶cie...Yamaszkê odpu¶ci³ i przesiad³ siê na ...skuter :haha:

:spoko

dominik - 2014-11-01, 10:16

Niby nic, a cieszy. W ka¿dym wiêkszym mie¶cie jest oczyszczalnia ¶cieków, tylko prezydenta brak :bajer , no to teraz nam dadz± popaliæ w³a¶ciciele i dzier¿awcy polskich super camping pól, pr±d 18pln, a jak chcesz skorzystaæ to p³aæ i nie jak za roz³o¿enie markizy, tylko g³êbiej siêgnij do portfela.
Bronek - 2014-11-01, 10:49

Trzeba rozumieæ lokalne potrzeby .

Umieæ uj±c to tak by zosta³o zaakceptowane.

Prezydent nie wszystko mo¿e .

Zrobimy w/w obiekt dla "szpanerskich kamperów"" nigdzie dobrze nie zabrzmi.
przyjaznym spojrzeniem Ekologów , Unii Europejskiej , dla ochrony naszych dzieci , pól i ³±k rozci±gnionych .... + d¿d¿ownic...
Jak dodamy przyczepy . TIR-y tak dla pucu . To bedzie ³atwiej .
I jak powiemu ,¿e 5 z³ zasili bud¿et Miasta ....
To Polityka Lokalna .

Ale nie zmienia to faktu ,¿e Prezydent , Burmistrz , Wójt , musi byc kumaty ,,.. Z idiota nie pogadasz.

Fux - 2014-11-01, 10:57

Endi, a mo¿esz na tego producenta podaæ jakis namiar?
Mojemu Burmistrzowi pomys³ podrzuci³em.

scuter0 - 2014-11-01, 11:36

:spoko Dobra wiadomosc :gratulacje
matro - 2014-11-01, 12:35

Brawa! :spoko
Powiedz swemu burmistrzowi, ¿e jakbym mieszka³ w Ko³obrzegu te¿ mia³by mój g³os :mikolaj :spoko
Bez znaczenia , wybory czy nie, dobrze ¿e co¶ siê dzieje dla NAS - w koñcu nie musia³ bo przed wyborami robi siê najwiêcej dla mieszkañców a nie dla przysz³ych turystów - :aniolek a jako turysta corocznie odwiedzaj±cy Ko³obrzeg bardzo jestem zadowolony :spoko

Jedno ale :szeroki_usmiech
... sprawê wypuszczenia kota na oczyszczalni opisa³em tu : http://www.camperteam.pl/...+smr%F3d#400008
Hehe , ale mam nadziejê ¿e w Ko³obrzegu bêdzie inaczej :spoko :-P

Bronek - 2014-11-01, 14:32

matro napisa³/a:
¿e w Ko³obrzegu bêdzie inaczej


TRZEBA PATRZYÆ UWA¯NIE .... ALE WIEM JESTE¦ W SZOKU


Jest mala róznica .CHYBA


PREZYDENT PREZYDENT JANUSZ GROMEK naszym przyjacielem jest !!!!

krzysztofCz - 2014-11-01, 15:23

:pifko no... no... no...
Andrzej to za³atw jeszcze z Jasiem by pod znakiem 2,5T na wje¼dzie do centrum by³ napis "nie dotyczy kamperów" :lol: , wtedy mo¿e i ja Go poprê :diabelski_usmiech

DI STEFANO - 2014-11-01, 17:47

Bronek napisa³/a:


PREZYDENT PREZYDENT JANUSZ GROMEK naszym przyjacielem jest !!!!



Moim nie,
gdy¿ bezprawnie (pomimo s±dowych wyroków zakazuj±cych takich praktyk)
pobiera szpitalno-sanatoryjne op³aty klimatyczne od kuracjuszy,
czym nara¿a piêkny Ko³obrzeg na przegrane procesy odszkodowawcze i utrwala opiniê o pazerno¶ci tego w³odarza.


Popieram apel KrzysztofaCz o umieszczenie tabliczki pod znakiem na wje¼dzie do tego piêknego miasta.
Teraz przed wyborami "wadza" wszystko zrobi,¿eby zostaæ "przy wadzy" nastêpn± kadencjê.

[edit] Techniczna naprawa cytatu. WB

Bronek - 2014-11-01, 18:30

:wyszczerzony: :wyszczerzony: :wyszczerzony:

Proszê w/w wpis na Forum Uzdrowiskowo , Szpitalno , Rehabilitacyjnym.

tam Pan Prezydent wrogiem moim mo¿e byæ..


No oczywi¶cie uprzedzam fakty i wiem ,¿e je¶li jeste¶ tam "nie halo" , to tu nie masz prawa byc OK . ........... Bo nie mo¿na byæ tylko czê¶ciowo dobrym itd itp .

Czyli co by¶ nie zrobi³ dobrego to i tak nic to nie da , bo nie jeste¶ IDEALNY I CUDOWNY .


"A ten kibel kamperowy to se wsad¼ , bo mnie interesuje tylko sanatorium , lub darmowe obiady . I w drodze protestu kasetê opró¿niê do Parsênty i tam nie pojadê nie dlatego ¿e nie chce ale sumienie mi nie pozwala . " . :ok
.
Tak mamy to normalka JESZCZE SIE TAKI NIE URODZI£ CO BY >>>>>>

A mnie to g ... obchodzi czy p³aci kto¶ op³ate za parkomat s³usznie czy nie , ... wa¿ne ¿e gówienko znajdzie swoje w³a¶ciwe miejsce . Bo o tym traktuje ta inicjatywa.
I Tak jak Ty popieram zmiane oznakowania .


Co do op³at sanatoryjno-szpitalnych je¶li nieprawne to zgoda. nie s±dze by Prezydent byl a¿ tak samodzielnie uparty , kto¶ mu to doradza . Trudno jak nie ma Urz±d racj,i to zabulimy my odszkodowania .

Ale POCZYTAJ WYROK Nie bronie nie oskarzam sam nie jestem przekonany lecz p[oczytaj >>> http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/9ED4D9F18F


. Dla mnie status Uzdrowiska to tylko zakazy .I jako obywatel tego miasta nie ¿yj±cy z wczasowiczów te¿ mam go do¶æ i niech zabior± . Nawet za cenê mniejszych wp³ywów. W... ³o mnie jak by wjechaæ do portu motocyklem musia³em mieæ zezwolenie . z racji racji nie mia³em z tym k³opotu ale kumpli musia³em przemycaæ i za³atwiac . Wielkie mi Uzdrowisko

ale cytat z wyroku ..... ..
Cytat:
Zdaniem organu odwo³awczego organ podatkowy I instancji s³usznie przyj±³, ¿e pobyt w szpitalu uzdrowiskowym nie wyczerpuje przes³anki zwolnienia z op³aty uzdrowiskowej unormowanej w art. 17 ust. 2 pkt 2 ustawy o podatkach i op³atach lokalnych. Przekonanie, ¿e szpital uzdrowiskowy, w którym odbywa³ rehabilitacjê, to te¿ szpital w rozumieniu prawa podatkowego, jest b³êdne. Wbrew przekonaniu skar¿±cej pojêcie "szpital" nie jest to¿same z pojêciem "szpital uzdrowiskowy"... BLA BLA BLA i Równie¿ wprowadzenie jednym aktem prawnym op³at uzdrowiskowych (z jednoczesnym okre¶leniem zakresu zwolnienia od tej op³aty obejmuj±cym, m.in. osoby przebywaj±ce w szpitalach) oraz pojêcia "szpitala uzdrowiskowego", nie stwarza podstaw do uznania za zasadn± tezy, i¿ racjonalny ustawodawca rozró¿ni³ dla celów korzystania ze zwolnienia od tej op³aty szpitale i szpitale uzdrowiskowe..
:wyszczerzony:

I pewnie przed wyborami MASZ racje . ALE j GROMEK PRZYJACIELEM KAMPEROWCÓW JEST ALE BEZ ZMIAN ZWYRODNIENIOWYCH I ZDROWYCH JAK BYK.

majmarek - 2014-11-01, 18:47

a jak w temacie parkowania?
bo Mielno omijam z daleka i bojkotuje!
ostatnio siê spotka³em z dyskryminacj± camperów wzd³u¿ ca³ego wybrze¿a w Cannes trza udawaæ chorego "cris cardiaque"

Endi - 2014-11-01, 20:27

A po co wje¿d¿aæ do ¶cis³ego centrum miasta pojazdami pow. 2,5 t skoro absolutnie brak jest miejsc do parkowania takich "smoków" ?

Cieszmy siê, ¿e mamy taki punkt do obs³ugi i podziêkujmy za inicjatywê W³odarzom :bukiet:

Proponowa³bym zakoñczyæ dalsze dywagacje w tym temacie bo za chwilê sami, przez nieuwagê siê ...obsramy :diabelski_usmiech

Panie Prezydencie..........D Z I Ê K U J E M Y :bukiet:

Aulos - 2014-11-01, 20:49

I tak z pozbywania siê ekskrementów narodzi³ siê w±tek polityczny. Ja tam cieszê siê z nowego punktu serwisowania kamperów w moim mie¶cie, bez wzglêdu na to, jaki udzia³ mia³ w jego powstaniu pan J.G. u¶miechaj±cy siê do mnie co dzieñ z banerów wyborczych. :szeroki_usmiech
Bronek - 2014-11-01, 21:17

Aulos napisa³/a:
I tak z pozbywania siê ekskrementów narodzi³ siê w±tek polityczny.


Ksi±dz tego nie zrobi³ , nie zrobi³ tego obywatel Kowalski , tylko Miasto , a miastem nominalnie rz±dzi Prezydent A ¿e w tym przypadku dobrze zarz±dzi³., to ...tak mi³o byæ nie mo¿e, nie u nas, bo... Eeeeeeeeeeeeeeee polityka do tego miejsca pasuje jak ula³ .

================= THE ENDi============

DI STEFANO - 2014-11-01, 21:48

Oczywi¶cie,bezgranicznie cieszê siê z faktu uruchomienia cywilizowanego zrzutu nieczysto¶ci w czêsto przeze mnie odwiedzanym Ko³obrzegu.

Najwy¿szy czas ¿eby "to" cywilizacyjnie funkcjonowa³o.

Czytam,i¿ du¿a w tym jest zas³uga Kolegi Endi-iego i za to Mu wielkie dziêki.
Wspania³a inicjatywa szczególnie w okresie przedwyborczym do samorz±du ko³obrzeskiego.

Niepotrzebnie kto¶ (nie ja) usi³uje podpi±æ pod inicjatywê dotychczasowego wieloletniego w³odarza J.Gromka.
Nie zrobi³ tego przez kilka minionych kadencji to teraz "postawiony pod ¶cian±" wykaza³ siê dobr± wol±.

Bronek
pozwolisz,¿e bêdê mia³ swoje odmienne od Twojego zdanie.
Sprawa nie dot.mojej skromnej osoby lecz du¿ej grupy schorowanych osób kierowanych przez NFZ na leczenie poszpitalne w ko³obrzeskich szpitalach sanatoryjnych,których mam przyjemno¶æ reprezentowaæ.

Cyt.przez Ciebie wyrok tak siê ma do sprawy jak.............

W celu pog³êbienia tematu radzê zapoznaj siê z wyrokiem NSA z dnia 25.08.1994 r. syg.akt GD 858/94

I proszê nie roz¶mieszaj mnie J.G.nie jest moim przyjacielem.
Zreszt± czy przyjacielem mo¿e byæ polski polityk obojêtnie jakiej ma¶ci partyjnej?????

Endi
Jeszcze raz dziêki za wspania³± inicjatywê,chêtnie bêd±c w Ko³obrzegu lub w Grzybowie skorzystam z punktu zrzutu.

Endi na fotel Radnego w Radzie Miasta w nastêpnej kadencji.

Tadeusz - 2014-11-01, 22:07

Koledzy, proponujê aby wzorem Endiego, ka¿dy w swoim mie¶cie, miasteczku, spróbowa³ wp³yn±æ na wójtów , burmistrzów czy, za przeproszeniem, prezydentów, aby uruchomili taki punkt obs³ugi kamperów.

Choæby najskromniejszy.

¯yjemy w takiej dziwnej spo³eczno¶ci, gdzie ³atwiej za³atwiæ co¶ po znajomo¶ci ni¿ oficjalnie. £atwiej równie¿ za³atwiæ taki drobiazg w terenie, przez samorz±d ni¼li w skali kraju. Nasi"wielcy politycy" co innego maj± na g³owie.

B±d¼my od nich m±drzejsi. :spoko

Endi - 2014-11-01, 22:16

Nigdy nie startowa³em do Samorz±du i na pewno nie bêdê, bo wiem, ¿e do tego siê - nie nadajê :mrgreen:

DI STEFANO :bukiet: - skoñczmy ju¿ z tym, proszê Ciê.

Johny_Walker - 2014-11-01, 22:55

Endi napisa³/a:
Nigdy nie startowa³em do Samorz±du i na pewno nie bêdê, bo wiem, ¿e do tego siê - nie nadajê :mrgreen:

A ja startujê. Z przyjemno¶ci± oddam g³os na najlepszego kandydata, czyli na samego siebie. Jest pewne ryzyko, ¿e bêdzie to jedyny g³os jaki otrzymam... ale i tak warto. 8-)

Endi - 2014-11-01, 23:14

Johny_Walker napisa³/a:
...A ja startujê. Z przyjemno¶ci± oddam g³os na najlepszego kandydata, czyli na samego siebie...


Mnie to nie rajcuje :mrgreen:

Wolê po¶wiêciæ czas dla rodziny i swojego hobby. Wystarczy, ¿e ma siê tam - swoich ludzi :ok

Bronek - 2014-11-02, 05:33

A mi wystarczy jak znam Don Endiego.
DI STEFANO - 2014-11-02, 08:38

Bronek napisa³/a:
A mi wystarczy jak znam Don Endiego.



Bronek
i za to Ciê lubiê, :spoko
choæ Ciê jeszcze osobi¶cie nie pozna³em:spoko :spoko

mi³ego s³onecznego dnia z ca³ego serca Ci ¿yczê

joko - 2014-11-02, 10:09

Tadeusz napisa³/a:
Koledzy, proponujê aby wzorem Endiego, ka¿dy w swoim mie¶cie, miasteczku, spróbowa³ wp³yn±æ na wójtów , burmistrzów czy, za przeproszeniem, prezydentów, aby uruchomili taki punkt obs³ugi kamperów.

Choæby najskromniejszy.

¯yjemy w takiej dziwnej spo³eczno¶ci, gdzie ³atwiej za³atwiæ co¶ po znajomo¶ci ni¿ oficjalnie. £atwiej równie¿ za³atwiæ taki drobiazg w terenie, przez samorz±d ni¼li w skali kraju. Nasi"wielcy politycy" co innego maj± na g³owie.

B±d¼my od nich m±drzejsi. :spoko


Bardzo siê cieszê , ¿e to w³a¶nie Tadeusz poruszy³ tê sprawê . Po przeczytaniu wcze¶niej tematu o nowym CamperPark'u w Wieluniu i teraz informacji o Ko³obrzegu, chodzi za mn± pomys³ za³o¿enia w±tku w którym mo¿na by opisywaæ kolejne podobne inicjatywy, a przede wszystkim motywowaæ do dzia³añ na w³asnych podwórkach.
W sierpniu tego roku przy okazji rozmowy z Burmistrzem Andrychowa w zupe³nie innej sprawie , poruszy³em temat zorganizowania w naszym mie¶cie miejsca przyjaznego kamperom . Po wyja¶nieniu o co dok³adnie chodzi i jakie z takiej inicjatywy wynikaj± korzy¶ci dla miasta , pomys³ wzbudzi³ zainteresowanie. Na chwilê obecn± jest to nadal pomys³ nie zrealizowany , ale tamta rozmowa przekona³a mnie do jednego, mianowicie do tego, ¿e w wiêkszo¶ci przypadków ludzie w³adni aby takie miejsca tworzyæ po prostu nie s± w temacie i im samym nigdy to do g³owy nie przyjdzie.
Je¿eli my kamperowcy sami nie upomnimy siê o to , to nikt nam tego nie zorganizuje i w³a¶nie dlatego takie dzia³ania na w³asnym terenie uwa¿am za wa¿ne jako jedyna droga do tego aby za jaki¶ czas zwiedzanie Polski kamperem by³o ³atwiejsze i przyjemniejsze.
Wiadomo ¿e anga¿uj±c siê w taki temat nie robimy tego dla siebie (bo raczej nikt nie pojedzie kamperem do CamperParku we w³asnym mie¶cie :wyszczerzony: ) tylo dla innych, maj±c nadziejê ¿e kto¶ gdzie¶ co¶ podobnego zrobi dla nas.
Moje miasto ma ambicje staæ siê miastem turystycznym i wszelkie dzia³ania od kilku lat s± tak ukierunkowywane aby ten cel osi±gn±æ . Po³o¿enie i blisko¶æ kilku znanych turystycznie miejsc (Wadowice, Kocierz, Czarny Groñ, Jezioro ¯ywieckie, Góra ¯ar ,etc.) daje szanse na powodzenie , dlatego uwa¿am ¿e zachêcenie do przyjazdu ludzi z naszej grupy zainteresowañ bêdzie na tyle cenne dla miasta ¿e temat uda siê doprowadziæ do pozytywnego koñca

Poddajê pomys³ pod Wasz± ocenê i je¿eli bêdzie pozytywny odd¼wiêk to odrêbny w±tek za³o¿ê lub poproszê o to Tadeusza jako osobê która ten temat na forum poruszy³a jako pierwsza :spoko

Fux - 2014-11-02, 10:13

To jest cenna inicjatywa po wyborach. Bud¿et na przysz³y rok juz tego nie przyjmie, ale na kolejny rok, kto wie...
onionskin - 2014-11-02, 10:18

Bronek napisa³/a:
A mi wystarczy jak znam Don Endiego.

Endi napisa³/a:
................Wystarczy, ¿e ma siê tam - swoich ludzi :ok

Kurnia- u was to chyba jak:



:haha:

joko - 2014-11-02, 10:22

Fux napisa³/a:
To jest cenna inicjatywa po wyborach. Bud¿et na przysz³y rok juz tego nie przyjmie, ale na kolejny rok, kto wie...


Teraz faktycznie czas nie jest najlepszy bo za pó¼no aby wykorzystaæ "przed wyborcze chêci" aktualnie dzia³aj±cych urzêdników i za wcze¶nie dla tych nowych, ale na pewno temat nie jest do realizacji od rêki , wiêc im szybciej siê tym zaj±æ tym szybciej mo¿na oczekiwaæ efektów.
Na Camper Parki z prawdziwego zdarzenia to faktycznie w przysz³orocznych bud¿etach nie ma co liczyæ , ale proste punkty poboru wody i zrzutu nieczysto¶ci to pieni±dze powinny siê znale¼æ ( bud¿ety nie s± chyba takie do z³otówki i pewne ¶rodki na nie planowane wcze¶niej dzia³ania chyba s±)

Fux - 2014-11-02, 10:31

A BTW, czy na MOPach przy eSkach, autostradach nowo wybudowanych, s± punkty zrzutu?
Endi - 2014-11-02, 19:46

Informacja znalaz³a siê na Adasiowej - Mapce Darmowych Miejscówek a teraz uda³o mi siê umie¶ciæ j± na niemieckiej stronie - MeinWOMO.
:)

Bronek - 2014-11-02, 20:05

Mówi³em ,¿e wystarczy znaæ Don ENDIEGO

na Sycylii ju¿ dawno z ambon to og³aszali.

Zreszta obowi±zuje mnie Omerta .

Ps . jak pisa³em gdzie¶ zawsze zazdro¶ci³em psom.... cholera mogê siê obudziæ w gêbie , z tym co do tej pory by³o nie osi±galne
:oops:

Romano - 2014-11-03, 15:10

Broneczku - dawnych wspomnieñ czar :wyszczerzony:


buziole
Danu¶ka

Bronek - 2014-11-03, 15:28

Danusia trzyma Prezydenta by siê nam nie wyrwa³

"
Cytat:
Spokojnie Jasiu sied¼ i pozuj , udawaj ,¿e kupkê robisz .
Z nami Ci nic nie grozi , pomagaj takim jak my w zlotach i potem jak kupie sobie z Romano i Bronkiem kamperka, to zrób mu kibelek w Ko³obrzegu, by tak jak Ty teraz móg³ w spokoju siê wypró¿niæ
" - to szepta³a pewnie Danusia .


Ten piêkny m³ody , klêcz±cy po prawej i jak w Majestat Boga i W³adzy wpatrzony -to ja.
Wybacz.......¿e nie zdj±³em czapki Panie............

W³adza jest po to by nam s³u¿yæ , a je¶li sama nie potrafi lub nie chce, to trzeba jej pomóc . ENDI to zrobi³ i nie ma co szat drzeæ , zrobi³ dobrze .
Mo¿na siê obraziæ ....lub kupiæ sobie saperkê .

Teraz Ko³obrzeg bardziej przyjazny kamperowca , mo¿e te¿ bêdzie kuracjuszom ( chorym ) , a przede wszystkim swoim mieszkañcom . Ciekawe czy to mo¿na pogodziæ ??

moskit - 2014-11-04, 11:10

Endi napisa³/a:
A po co wje¿d¿aæ do ¶cis³ego centrum miasta pojazdami pow. 2,5 t skoro absolutnie brak jest miejsc do parkowania takich "smoków" ?

Cieszmy siê, ¿e mamy taki punkt do obs³ugi i podziêkujmy za inicjatywê W³odarzom :bukiet:

Proponowa³bym zakoñczyæ dalsze dywagacje w tym temacie bo za chwilê sami, przez nieuwagê siê ...obsramy :diabelski_usmiech

Panie Prezydencie..........D Z I Ê K U J E M Y :bukiet:


I TEGO SIÊ TRZYMAMY
DZIÊKUJÊ W³odarzowi Ko³obrzegu za inicjatywê , dziêkujê za pierwsze kroki w walce o czysto¶æ rowów :kwiatki:
Dziêkujê za ¶wiate³ko w gównianej sprawie.
I tobie Jêdru¶ dziêkuje za dopilnowanie tematu
Mo¿e znajd± siê nastêpcy i Burmistrza Ko³obrzegu i Jêdrusia czytaj ENDI
Mo¿e jaka¶ rywalizacja; kto przekona swojego w³odarza do takiego posuniêcia w gównianej sprawie

Pozdrawiam
Andrzej K.

Tadeusz - 2014-11-04, 13:41

moskit napisa³/a:
kto przekona swojego w³odarza do takiego posuniêcia w gównianej sprawie


Ju¿ kilku naszym kolegom to siê uda³o.

Spróbujmy wszyscy. :ok

Brat - 2014-11-04, 17:00

Romano napisa³/a:
Broneczku - dawnych wspomnieñ czar :wyszczerzony:
buziole
Danu¶ka
Nooo ... parê fajnych lasek w tym "Hell Angels" road gang ... ;) a nasza najfajniejsza ! ;)
Chyba muszê se kupiæ jak±¶ ... Gazelê ... albo innego Junaka ... ;) bo wiem ju¿, ¿e Yamaha nie jest szczególnie mile u Was witana ... ;)

Bronek - 2014-11-04, 17:32

Niewa¿ne czym je¼dzisz , tylko jaki jeste¶.
I jak siê nie wstydzisz to yamah± mo¿esz :(
I jak to mówi± "Wole mieæ siostrê w burdelu , ni¿ brata na Hondzie"

Przecie¿ ludzie nawet Oplami je¿d¿± .....
:szeroki_usmiech
ale nie wierz w to , :spoko

Junaki Soko³y i inne old........... zawsze sa mile widziane.

Tadeusz - 2014-11-04, 18:21

[quote="Brat"]
Romano napisa³/a:

Chyba muszê se kupiæ jak±¶ ... Gazelê ... ;)


Koniecznie! Fajny motor by³. Mia³em dwie gazele i kawa³ ¶wiata nimi zje¿dzi³em.

Na zdjeciu poni¿ej moje dwie gazele na kempingu w NRD w 1969 roku. :ok

Tylko nie róbcie sobie ¿arcików z powodu tych dwóch gazeli ze zdjêcia i przejechanego nimi kawa³ ¶wiata, bo naprawdê mia³em dwa motocykle SHL Gazela.

No dobrze! Z Halszk± gazeli mia³em trzy. :szeroki_usmiech

Bronek - 2014-11-04, 18:39

A propos gazeli i ........
>>>.Kochanie ty byæ jak Gazela

<<<<<TaK!!! Czy z powodu "³adna linia"???

>>>Nie!!! Z powodu "lekkie prowadzenie"


Wersja druga bardziej wiarygodna

...........................:
<<<<<Z powodu "³adne nó¿ki"
>>>>>Nie z powodu ow³osione nó¿ki

Jak ty je¼dzi³es . To ja po piaskownicy z patykiem latalem "Brummmm Brum brummmm i szczytem marzeñ by³a Gazela Milicyjna . Te siode³ka i nieruchawy reflektor .

Endi - 2014-11-04, 18:56

Na Biuro Prezydenta, wys³a³em w paru s³owach podziêkowanie w którym, troszkê przypucow³em :szeroki_usmiech

Szanowny Panie Prezydencie .

W imieniu szerokiego grona karawningowców w Polsce a szczególnie cz³onków Ogólnopolskiego Klubu Mi³o¶ników Turystyki Kamperowej, licz±cego ponad 4000 tys. za³óg - CamperTeam i w³asnym - pragnê podziêkowaæ za zorganizowanie punktu dla obs³ugi kamperów, przyczep i autobusów na terenie oczyszczalni ¶cieków. Znamy doskonale zjawisko pok±tnego wylewania nieczysto¶ci do studzienek kanalizacji deszczowej lub gdziekolwiek a szczególny problem dotyczy, opró¿niania kaset WC.
Bardzo siê cieszê z faktu, ¿e mamy Prezydenta, który wyszed³ naprzeciw naszym potrzebom, dotycz±cych niby prozaicznych spraw ale jak¿e istotnych dla ludzkich zachowañ a szczególnie dla ochrony naturalnego ¶rodowiska.

My¶lê, ¿e nale¿y Pan do tych niewielu Prezydentów Miast w Polsce, który na dzieñ dzisiejszy mo¿e pochwaliæ siê zorganizowaniem takiego punktu w którym kamperowcy z Polski jak równie¿ z ca³ej Europy mog± w kulturalny sposób za³atwiæ swoje potrzeby w mie¶cie Uzdowiskowym.

Oczywi¶cie nie jest to jeszcze jakby idealne miejsce w sensie lokalizacji i samych urz±dzeñ ale cieszymy siê z tego, ¿e w ogóle takie mamy.

Jeszcze raz - bardzo, bardzo ....DZIÊKUJEMY !!!



Z wyrazami szacunku
Andrzej Olejniczak

Brat - 2014-11-04, 18:59

Bronek napisa³/a:
szczytem marzeñ by³a Gazela Milicyjna . Te siode³ka i nieruchawy reflektor .
Milicyjne to by³y MZ250 ... i ten model by³ szczytem tak¿e i moich marzeñ. A Gazela mia³y rzeczywi¶cie reflektor do ramy a nie do przedniego widelca 'zaczepiony', tak samo jak MZ-ka.
Gazel± (tylko jedn± - Tadeusz ... ;) ) je¼dzi³em 7 lat ! i sprzeda³em s±siadowi - na chodzie ...
By³a w barwach patriotycznych - bia³o-czerwona :)

Tadeusz - 2014-11-04, 19:02

Andrzejku, takie przypucowywanie jest niezbêdne w za³atwianiu spraw wa¿nych dla obywateli. Wszak to, co dla nas jest wa¿ne, dla pe³ni±cych funkcje samorz±dowe nie konieczne wa¿nym bywa, ale...staje siê wa¿ne je¶li daje szansê kariery. Ot, trampolina taka. :spoko
Tadeusz - 2014-11-04, 19:04

Brat napisa³/a:
By³a w barwach patriotycznych - bia³o-czerwona


Jedna z moich by³a srebrno-bia³o-czerwona a druga srebrno-czarno-zielona. :spoko

samotny wilk - 2014-11-04, 19:07

A ja mam na oku SHL-kê, na chodzie. Chyba wejdê w to. Przynajmniej bêdzie trochê ¶miechu. :lol:
Bronek - 2014-11-04, 19:11

To najnormalniejsze zachowanie .

Daje impuls by siê zmieniaæ na lepsze , by czyniæ innym lepiej .
Wyrazy podziêkowania tak jak przeprosiny nie wymagaj± t³umaczeñ .
Co tu rozkminiaæ .

Zaapelowano
Zrobiono
Podziêkowano
I zasugerowano by tak dalej czyniæ .


THE ENDi po raz drugi

Ps.
Brat napisa³/a:
bia³o-czerwona


Nie nie takiej pragneli¶my . My chcieli¶my MILICYJNE . I Ta czapka Milicji Drogowej - bia³a na glo¶niku !!!!!

Patriotyczna to teraz . Wtedy marzeniem MILICYJNA i koniec .

samotny wilk - 2014-11-04, 19:12

Tadeusz napisa³/a:
takie przypucowywanie jest niezbêdne

¦wiête s³owa, trzeba przypucowaæ i to zawsze. Przeka¿ê to ch³opakom pod cel±, ¿e s± jeszcze ludzie, którzy pucuj±. Pewnie siê uciesz±. :lol:

Endi - 2014-11-05, 14:47

Tadeusz napisa³/a:
...staje siê wa¿ne je¶li daje szansê kariery. Ot, trampolina taka...


A oto odpowied¿ jak± otrzyma³em .... :)

Witam serdecznie
Piêknie dziêkujemy za mi³e s³owa kierowane do Pana Prezydenta. Staramy siê, aby Ko³obrzeg by³ miastem przyjaznym dla szerokiej grupy turystów, tak¿e dla kamperowców. Jest mi mi³o poinformowaæ, i¿ kolejny punkt obs³ugi kamperów bêdzie w nied³ugim czasie zorganizowany w ko³obrzeskiej Marinie Solnej.


Z turystycznymi pozdrowieniami
Inspektor ds. turystyki
Joanna Miros³aw
Biuro Prezydenta


No i d¿wignia zadzia³a³a... w nasz± stronê ;)
:spoko

Bronek - 2014-11-05, 14:56

A Tu piknie jest I w samym ¶rodku !!!!
I ³adny mosteczek i obwodnica i miodzio.
I pocalujta ... jak siê komu¶ nie podoba

Ale to obciach tak przed wyborami skandal . Taki koniunkturalizm.. :szeroki_usmiech

:szeroki_usmiech

kisielak - 2014-11-05, 15:01

Endi napisa³/a:
Tadeusz napisa³/a:
...staje siê wa¿ne je¶li daje szansê kariery. Ot, trampolina taka...


A oto odpowied¿ jak± otrzyma³em .... :)

Witam serdecznie
Piêknie dziêkujemy za mi³e s³owa kierowane do Pana Prezydenta. Staramy siê, aby Ko³obrzeg by³ miastem przyjaznym dla szerokiej grupy turystów, tak¿e dla kamperowców. Jest mi mi³o poinformowaæ, i¿ kolejny punkt obs³ugi kamperów bêdzie w nied³ugim czasie zorganizowany w ko³obrzeskiej Marinie Solnej.


Z turystycznymi pozdrowieniami
Inspektor ds. turystyki
Joanna Miros³aw
Biuro Prezydenta


No i d¿wignia zadzia³a³a... w nasz± stronê ;)
:spoko

W Polsce jak zwykle z oczywistych oczywisto¶ci robi siê nabo¿eñstwo :rip :spoko

Bronek - 2014-11-05, 15:39

Mo¿na nie g³osiæ prawdy objawionej.
Nie propagowaæ
Czekaæ i waliæ po rowach ...

A nosem krêciæ to ka¿dy potrafi , ale robiæ to nie ma komu . Chyba ¿e pod siebie.

Ale krêæ nosem z powodu celebracji wydarzenia , to lepsze ni¿ mia³by¶ krêciæ ze smrodu jaki zostawiaj± kamperwcy pseudo gdy nie ma gdzie w cywilizowany sposób opró¿niæ kasety.

Najlepiej siedziæ cicho i czekaj±c , az sie samo zrobi . Az w cudownym objawieniu wszyscy wpadn± na "pomys³a" by ... itd .
Czasem trzeba ruszyæ d.... i pokazaæ palcem . I cieszyæ siê jak kto¶ sie nie obra¿a , tylko to akceptuje i robi.

Tadeusz - 2014-11-05, 15:45

Bronek napisa³/a:
Czasem trzeba ruszyæ d.... i pokazaæ palcem . I cieszyæ siê jak kto¶ sie nie obra¿a , tylko to akceptuje i robi.


Dosadnie ujête, ale trafne. :ok

JaWa - 2014-11-05, 15:46

Tadeusz napisa³/a:
Na zdjeciu poni¿ej moje dwie gazele na kempingu w NRD w 10969 roku.

To jednak ten ¶wiat siê w kó³ko krêci. :haha:

Tadeusz - 2014-11-05, 15:50

JaWa napisa³/a:
To jednak ten ¶wiat siê w kó³ko krêci.


S³uszne spostrze¿enie.

A datê poprawi³em. :szeroki_usmiech

kisielak - 2014-11-05, 16:05

Bronek napisa³/a:
Mo¿na nie g³osiæ prawdy objawionej.
Nie propagowaæ
Czekaæ i waliæ po rowach ...

A nosem krêciæ to ka¿dy potrafi , ale robiæ to nie ma komu . Chyba ¿e pod siebie.

Ale krêæ nosem z powodu celebracji wydarzenia , to lepsze ni¿ mia³by¶ krêciæ ze smrodu jaki zostawiaj± kamperwcy pseudo gdy nie ma gdzie w cywilizowany sposób opró¿niæ kasety.

Najlepiej siedziæ cicho i czekaj±c , az sie samo zrobi . Az w cudownym objawieniu wszyscy wpadn± na "pomys³a" by ... itd .
Czasem trzeba ruszyæ d.... i pokazaæ palcem . I cieszyæ siê jak kto¶ sie nie obra¿a , tylko to akceptuje i robi.

Ale¿ Ty Bronek filozof jeste¶. I jaki z³otousty. Zdziwi³by¶ siê ale ja zwykle ma³o gadam a wiêcej robiê i klakierów nie szukam . W akademickie dysputy wdawaæ siê z Tob± nie zamierzam- bo Ciê nie przegadam. A tak na marginesie - masz racjê wspania³y ten prezydent, bo kibel postawi³. Na prezydenta GO !. Znam trochê rzeczywisto¶æ ko³obrzesk±. Serdecznie Cie pozdrawiam i bez urazy.

Brat - 2014-11-05, 16:10

Zaczynam lubiæ Bronka ... chocia¿ wola³bym, ¿eby by³ kardiologiem ;)
Bronek - 2014-11-05, 16:11

Nie ma urazy .
Budzistowo przy Ko³obrzegu pozdrawia Piaseczno ko³o Warszawy :wyszczerzony:

Mieszkaj±c przy STOLYCY mo¿na mieæ takie odczucia. My tu na prowincji , kibel traktujemy jak Stadion Narodowy. :spoko

Banan - 2014-11-05, 17:58

Bronek, je przy najbli¿szej okazji, zapraszam Ciê na d³u¿sz± pogawêdkê przy z³ocistym trunku - Zlatý Ba¾ant, albo Ballantine’s - wybór nale¿y do Ciebie :spoko
...chyba, ¿e dasz radê jedno i drugie jednocze¶nie :roll:
:haha:
Póki co wirtualne dla Ciebie :pifko
:spoko

Bronek - 2014-11-05, 18:07

Banan napisa³/a:
Zlatý Ba¾ant, albo Ballantine’s - wybór nale¿y do Ciebie :spoko



Generalnie nie jestem wybredny...
Ale jest ma³y problem. !!! Bo jak jak pamiêtam mgli¶cie- pijê na ogó³ wszystko, tylko ..................................................................
.................................................................
.............................................................................................................tak od 3 tyg wzwy¿. :mrgreen:

We¼ urlop. :spoko

Albo kawkê . Tu robiê przerwy czê¶ciej . Kilka godzin zmitrê¿ymy i kwita.
Wybieraj :haha:

Banan - 2014-11-05, 18:28

Bronek napisa³/a:
We¼ urlop. :spoko

Rêkawica podniesiona :mrgreen:
:haha:
Pozdrufka :spoko

kisielak - 2014-11-05, 18:43

Bronek napisa³/a:
Nie ma urazy .
Budzistowo przy Ko³obrzegu pozdrawia Piaseczno ko³o Warszawy :wyszczerzony:

Mieszkaj±c przy STOLYCY mo¿na mieæ takie odczucia. My tu na prowincji , kibel traktujemy jak Stadion Narodowy. :spoko

Kul± w p³ot kolego :-P - na¶cie lat mieszka³em w Ko³obrzegu, do szkól tam chadza³em, rozrabia³em i innych rzeczy du¿o robi³em. Staram siê byæ w Ko³obrzegu przynajmniej raz na miesiac-dwa. Ze starego sentymentu i wzglêdów zdrowotnych kupi³em sobie nawet mieszkanko. Ko³obrzeg jest moim drugim domem. A jesli dotrwam do emerytury to nastêpnego dnia biorê zabawki i l±dujê na starych ¶mieciach, znaczy w Ko³obrzegu .A Warszawka , no có¿, tu sie rodzi³em, tu rodzinê mam dalsz± i bli¿sz±, ale nie wiedzia³em, ze to taki "stygmat". A co do kibla - zapraszam do tej STOLYCY - oprowadzê, wyt³umaczê na czym polega ró¿nica miêdzy kiblem a stadionem. Kolega siê podci±gnie i bêdzie na tej "prowincji" brylowa³, ¿e ho ho. Kurcze, jak te niektóre teorie wprost znajduja odbicie w rzeczywisto¶ci - mali ludzie maja wielkie samochody i buty na koturnie :haha: Ciagle musza mieæ ostatnie s³owo no i oczywi¶cie sa "dusz± towarzystwa". Fajny z Ciebie go¶æ, mo¿e kiedy¶ poznamy sie organoleptycznie :spoko

Fux - 2014-11-05, 18:57

Tak z perspektywy wsi, bed±cej czê¶ci± 20 tysiêcznej siedziby Gminy.

Wolê sprawnego Burmistrza, który sensownie gospodaruje skromnym zasobem, ni¿ æwoka, który szasta nie swoj± kies± i zad³u¿a Gminê ponad realne mo¿liwo¶ci.

St±d bli¿ej mnie do Ko³obrzegu, miasta nad morzem, mimo ¿e mnie nie krêci, ni¿ blichtru warszawskiego z kiblem za kilka milionów.
Mniej blasku i bli¿ej ludzi.
Tylko wiêkszo¶æ polityków juz dawno lewituje na poziomie, którego nie ogarniam.

janusz - 2014-11-05, 19:13

A w Stolicy jest gdzie wypró¿niæ kampera za 5 z³?
Comsio - 2014-11-05, 19:34

E-tam u mnie za 2,50 z³ opró¿ni :ok
Bronek - 2014-11-05, 19:37

kisielak napisa³/a:
.................mali ludzie maja wielkie samochody i buty na koturnie :haha: Ciagle musza mieæ ostatnie s³owo no i oczywi¶cie sa "dusz± towarzystwa". Fajny z Ciebie go¶æ, mo¿e kiedy¶ poznamy sie organoleptycznie


Bacik :( i....................... marchewka . :roza:

dziêki :wyszczerzony:

182cm wzrostu /kamper 6 m ?? Wiêc

Ale rozum mam malutki i..................po kapieli w zimnym morzu,
Pozdrawiam . Bo ja nie ani w Ko³obrzegu nie mieszkam , a ni siê w nim nie urodzi³em .
Ale fajnie jak cos tam robi± madrego.

:mrgreen:


Nie myliæ proszê Forum z Realem . (A tego ze sklepami) .

kisielak - 2014-11-06, 08:17

[quote="Bronek"]
kisielak napisa³/a:
..............po kapieli w zimnym morzu,
.

To akurat nie powód do kompleksu - w takich warunkach wszystkich to spotyka :haha:
Do mi³ego :spoko

wbobowski - 2015-01-24, 21:18

Tadeusz napisa³/a:
Koledzy, proponujê aby wzorem Endiego, ka¿dy w swoim mie¶cie, miasteczku, spróbowa³ wp³yn±æ na wójtów , burmistrzów czy, za przeproszeniem, prezydentów, aby uruchomili taki punkt obs³ugi kamperów.

Choæby najskromniejszy.

Tadziu, nie musz± to byæ w³odarze, do których w wiêkszych miastach nawet trudno siê dostaæ.
Jak wszystko pójdzie tak jak omawia³em z pewnym prezesem firmy, to w Lublinie równie¿ bêdzie CamperPark i to rzut kamieniem od centrum, a do znanego Ci Starego Miasta jakie¶ 400 m spacerkiem.
I jakie¶ 3-5 kamperków bêdzie mog³o przenocowaæ... a obok jest wiêkszy parking na kilkana¶cie kamperów.

dominigez - 2015-05-02, 13:26

By³em i skorzysta³em z us³ugi "obs³uga campera" taka nazwa widnieje na paragonie/ fakturze. Cena bez zmian 5 z³. Tylko uwaga, jak pracownicy po godzinach pójd± na obchód terenu to na bramie mo¿na czekaæ ze 2 godziny. Ja mia³em szczê¶cie. Uda³o mi siê wjechaæ przed obchodem Tak to ok.
Bronek - 2015-05-02, 14:20

Dobrze, ¿e piszesz..
Gdyby by³ to normalny kraj.... to wzorem Norwegii mo¿na by puszkê istawiæ.
Ale skoro niejeka Pitera jest w telewizji itp. i teraz gada bez sensu


To faktura musi byæ, inaczej zamkn± stra¿nika.
:gwm

dominigez - 2015-05-02, 23:14

Jak na razie to ma³o kto wie o tym miejscu. Uprzejmy pracownik oczyszczalni poinformowa³ mnie, ¿e jestem drugim klientem od pocz±tku funkcjonowania punktu. Nietrudno siê domy¶liæ kto by³.
Aulos - 2015-05-03, 00:35

A to Twoj± Rivierkê widzia³em dzi¶ ko³o po³udnia w Ko³obrzegu. :spoko
ABCkamp.pl - 2015-05-03, 01:11

wbobowski napisa³/a:
Tadeusz napisa³/a:
Koledzy, proponujê aby wzorem Endiego, ka¿dy w swoim mie¶cie, miasteczku, spróbowa³ wp³yn±æ na wójtów , burmistrzów czy, za przeproszeniem, prezydentów, aby uruchomili taki punkt obs³ugi kamperów.

Choæby najskromniejszy.

Tadziu, nie musz± to byæ w³odarze, do których w wiêkszych miastach nawet trudno siê dostaæ.
Jak wszystko pójdzie tak jak omawia³em z pewnym prezesem firmy, to w Lublinie równie¿ bêdzie CamperPark i to rzut kamieniem od centrum, a do znanego Ci Starego Miasta jakie¶ 400 m spacerkiem.
I jakie¶ 3-5 kamperków bêdzie mog³o przenocowaæ... a obok jest wiêkszy parking na kilkana¶cie kamperów.


:spoko z w³odarzami jest cie¿ko rozmawiaæ bo to plac a to przetarg a kto tego bêdzie pilnowaæ ale na moim placu zawsze mo¿e kto¶ przenocowaæ a i ,,kota'' wywali poza tym mo¿na wymieniæ butle z gazem propan/butan i sam propan a ostatnio wstawi³em butle kompozytowe :bigok

RVrider - 2016-02-16, 23:29

EEEE ten zrzut w Ko³obrzegu nie jest taki och ach.Dla mnie to lipa :placze2 .Nie mam kasety i muszê podjechaæ pod miejsce zrzutowe, oczywi¶cie mogê u¿yæ wê¿a ale raczej kotek nie pop³ynie mi pod górkê do tak wysokiego kibla :gwm .Czysta woda i studzienka na szar± to ju¿ profeska. :szeroki_usmiech
Endi - 2016-02-16, 23:56

RVrider napisa³/a:
EEEE ten zrzut w Ko³obrzegu nie jest taki och ach.Dla mnie to lipa :placze2 .Nie mam kasety i muszê podjechaæ pod miejsce zrzutowe, oczywi¶cie mogê u¿yæ wê¿a ale raczej kotek nie pop³ynie mi pod górkê do tak wysokiego kibla :gwm .Czysta woda i studzienka na szar± to ju¿ profeska. :szeroki_usmiech


RVrider - masz rzeczywi¶cie, du¿y problem z tym kotem ?? a¿ z Koszalina go wioz³e¶ ? kot nie idzie ci pod górkê ?

Z kotem ch³opie to ty mo¿esz zrobiæ wszystko. Kota to siê nawet i pierze, kota siê tylko - nie wykrêca :szeroki_usmiech

Z boku masz olbrzymie osadniki gnilne które pomieszcz± nawet ca³ego RV. Nie widzia³e¶ ??? ...no to masz problem, wspó³czujê.

Bronek - 2016-02-17, 06:47

A tak z ciekawo¶ci , jak sobie radzisz / radzi³e¶ do tej pory ?

Sporo miejsc odpada , "pkt odbioru g...." bywaj± czêsto wy¿ej kolan.
:idea:

Mo¿e zamontuj pompê ?
Te¿ rozwa¿a³em monta¿ takowej , ale jak pomy¶lê o tym wê¿u i o awariach ;)

yuras - 2016-02-17, 10:51

A tak a propos
Doktor - 2016-02-17, 18:44

Dorzucê swoje trzy grosze. W poprzednim sezonie letnim równie¿ skorzysta³em ze ''zrzutu z kampera'' w Ko³obrzegu i nie mogê z³ego s³owa powiedzieæ. Mia³em to szczê¶cie ¿e czeka³em tylko 15min ale by³o warto bo by³em ju¿ na niez³ej rezerwie wody i fulla kota
RVrider - 2016-02-22, 00:49

Endi nie nerwuj siê tak.Wiadomo,¿e lepszy rydz ni¿ nic ale do doskona³o¶ci trochê brak.Jak dobrze zauwa¿y³e¶ jestem z Koszalina i nie jestem zdesperowany w tym miejscu ,a jedyny wysi³ek jaki jestem w stanie wykonaæ na urlopie kamperem ,to schylenie siê po piwo :pifko ,a ka¿da napotkana przeszkoda mnie zniechêca .No tak siê sk³ada ,¿e bardzo czêsto odwiedzam kamperem w sezonie D¼wirzyno i przeje¿d¿aj±c ko³o tej "zrzutowni" zastanawia³em siê czy nie skorzystaæ ale ¿onkê przera¿a niebezpieczny wjazd ,bo jest usytuowany prawie na ¶rodku zakrêtu a brama zawsze zamkniêta i chyba bym troszkê wystawa³ na ulicê , a teraz jeszcze ta fota ,¿e kibel wysoko.Je¶li jednak mówisz,¿e jest inne miejsce niskie no to ok.Normalnie to przera¿ony ,¿e brama zamkniêta i nie daj bo¿e nikt nie otworzy i bêdê musia³ cofaæ w szczycie sezonu na tym zakrêcie, wiozê wszystko, czyli jakie¶ 150l do domu gdzie ,jak dopytuje Bronek, mam u siebie studzienkê kan. naje¿d¿am i nawet nie muszê u¿ywaæ rury, a je¶li nawet ,bo powiedzmy studzienka troszkê dalej i nie da siê bez rury , to po spuszczeniu kota.Otwieraj±c drug± wajchê i t± sam± rur± spuszczam jakie¶ 200-250l szarej wody i rura czy¶ciutka.Na kempingach ,jak ju¿ muszê to przewa¿nie pytam, czy maja gdzie¶ studzienkê i po sprawie albo na stacjach benzynowych czasem maj± taki spust dla autobusów.
Bronek - 2016-02-22, 08:03

Wiele to wyja¶nia. Oczywi¶cie w jak dla mnie , gdzie szukaæ odpowiedniej dziury.

Zapomnia³em te¿ , ¿e masz inne pojemno¶ci i rozwi±zania.

Caraz bardzierj to mnie sk³ania do próby z pokazywan± tu pompk± do g... z normalnej kasety

marius - 2016-02-22, 14:57

Bronek napisa³/a:
Wiele to wyja¶nia. Oczywi¶cie w jak dla mnie , gdzie szukaæ odpowiedniej dziury.

Zapomnia³em te¿ , ¿e masz inne pojemno¶ci i rozwi±zania.

Caraz bardzierj to mnie sk³ania do próby z pokazywan± tu pompk± do g... z normalnej kasety


Bronku, pompka jest niepotrzebna. Wystarczy w±¿ i odpowiedni refleks. Nie ¶ci±ga³e¶ nigdy paliwa?

Bronek - 2016-02-22, 15:19

Eureka :pifko :!:
zbyszekwoj - 2016-02-22, 17:10

marius napisa³/a:
Bronek napisa³/a:
Wiele to wyja¶nia. Oczywi¶cie w jak dla mnie , gdzie szukaæ odpowiedniej dziury.

Zapomnia³em te¿ , ¿e masz inne pojemno¶ci i rozwi±zania.

Caraz bardzierj to mnie sk³ania do próby z pokazywan± tu pompk± do g... z normalnej kasety


Bronku, pompka jest niepotrzebna. Wystarczy w±¿ i odpowiedni refleks. Nie ¶ci±ga³e¶ nigdy paliwa?


Nawet zaci±gniêcie paliwa, bardziej szkodzi na zdrowie. :haha:

Za³oga G - 2016-02-22, 18:12

Na pewno wiele osób uzna to za utopiê ale tak mi siê marzy czy nie da³oby siê w Polsce czego¶ ruszyæ z tymi placami dla kamperów.
Jeste¶my ogromnym klubem a pewni do inicjatywy do³±czy³y by siê jeszcze inne.
Gdyby przez ogolnopolskie stowarzysnie opracowaæ plan budowy takich miejsc w Polsce, szczególnie w atrakcyjnych turystycznie miejscowo¶ciach, opracowac odpowiednio kampanie i wykorzystuj±c to, ¿e jeste¶my z ca³ej Polski w tym samym czasie uderzyæ do Burmistrzów i Prezydentów Miast sk³adaj±c im ofertê w postaci gotowego projetku i kosztorysu budowy takiego
Stellplatzu (tylko nie mo¿e siê nazywaæ po niemiecku :haha: ) Wierzê, ¿e przez odpowiedni± reklamê zjechali by do nas nasi zachodni i po³udniowi s±siedzi, przecie¿ oni ju¿ wszêdzie byli czas na Polskê. By³em radnym w swoim miasteczku i tak mi siê wydaje ¿e koszt budowy takiego miejsca w du¿ym mie¶cie to siê mie¶ci w funduszach na promocje. W ma³ym miasteczku czasem wystarczy zaadaptowaæ istniej±ce miejsce w wodê i zrzut i ju¿. Gdyby to powsta³o w niemal tym samym czasie mo¿na by mieæ wspólne logo takich miejsc, czy nawet kartê do otwierania bramek tak jak to jest we Francji. Wiem ¿e wp³ywy z takiego miejsca nie by³yby czym¶ istotnym dla bud¿etu ale ju¿ z pozyskania turystów, którzy odwiedz± Polskê i opowiedz± innym to ju¿ na pewno s± wymierne.

Tak jak napisa³em pewnie po³owa to wy¶mieje i skrytykuje ale czasem od takich g³upot siê zaczyna a potem to ju¿ idzie.
Proponuje tak. Je¿eli kogo¶ z adminów albo innych d³ugoletnich cz³onków zainteresuje temat to proszê o za³o¿enie takiego tematu, gdzie mo¿na by zacz±æ dyskusje.

a¿ siê boje tych reakcji zaraz...

Bronek - 2016-02-22, 18:40

Endiego trzeba przesiedlaæ, On za³atwi.

U nas trochê pomieszka³ i wychodzi³ ......

Tylko przed wyborami jest jaka¶ szansa . Tak to najczê¶ciej dzia³a .

Najgorsze jest to , ¿e taka turystyka kojarzy siê z wolno¶ci± , fajnym stylem ¿ycia, fors± itp...a tego nikt nie lubi.

Gdyby siê taki kamper spali³ , o to by by³ pretekst aby zrobiæ przy³±cze wody.

Zamiast zrzutu g.. i szarej...lepiej uczuliæ s³u¿by by mia³y na oku kampetowców . Mandacik wlepiæ.


Nie wiem dlaczego ktokolwiek mia³by Ciê wy¶miaæ.
Kropla dr±¿y ska³ê.

onionskin - 2016-02-22, 19:14

A ja zrobi³em co¶ dla turystów z ca³ego ¶wiata- doda³em t± zrzutniê do map OpenStreetMap.



:mrgreen: :spoko

Endi - 2016-02-22, 20:31

onionskin napisa³/a:
A ja zrobi³em co¶ dla turystów z ca³ego ¶wiata- doda³em t± zrzutniê do map OpenStreetMap.

:mrgreen: :spoko


Dziêki - onionskin mi³y gest :pifko

Ja uczyni³em podobnie i zamie¶ci³em foto-info na stronie : meinwomo.net

:spoko

Endi - 2016-02-23, 11:53

Dzisiaj otrzyma³em informacjê na temat budowania profesjonalnej stacji obs³ugi kamperowo-autobusowej.
W pi±tek zbiera siê Zarz±d Portu Ko³obrzeg, na którym ma byæ rozpatrywany w/w temat.
Inwestycja planowana jest w Porcie Jachtowym w s±siedztwie, niedawno zakoñczonej budowy II-go etapu.
Ciekawe czy decydenci, wyka¿± dobr± wolê i sprawa zakoñczy siê zgodnie z obietnic± ?

Liczymy kochani, jak zwykle na Wasze - duchowe wsparcie :)

:spoko :spoko

RVrider - 2016-02-23, 18:29

Endi mo¿e lepiej naskrob jak±¶ petycjê, list intencyjny,czy co¶ tam,¿e to potrzebne ,¿e z ca³ej Polski ,¿e promocja miasta,¿e Ko³obrzeg pierwszy w kraju i takie tam. Zrób listê poparcia ,a my siê wpiszemy (tak my¶lê :oops: )zawsze to jaki¶ atut.Co wy na to?
DI STEFANO - 2017-03-30, 13:51

TEMAT WRACA
w dniu 1.11.2014 roku napisa³em, ¿e ubiegaj±cy siê o reelekcjê Prezydent Miasta Ko³obrzeg Pan Gromek nieprawnie pobiera op³atê uzdrowiskow± od osób hospitalizowanych na uzdrowiskowych oddzia³ach szpitalnych tym samym nara¿a kasê miasta na ewentualne straty z tytu³u zwrotów i innych kosztów w przysz³o¶ci.
Pozwoli³em sobie na wpis, gdy¿ uwa¿a³em i w dalszym ci±gu uwa¿am,¿e uruchomienie zrzutu camperowych nieczysto¶ci to tylko chwyt propagandowy w czasie wyborów samorz±dowych i bezsprzecznie jest temu podporz±dkowany.

Mój wpis skomentowa³,
(niezbyt wiernie cytuj±c gdy¿ nie napisa³em "A ten kibel kamperowy to se wsad¼,bo mnie interesuje tylko sanatorium, lub darmowe obiady)
kamperowy Kolega:

Bronek napisa³/a:


"A ten kibel kamperowy to se wsad¼ , bo mnie interesuje tylko sanatorium , lub darmowe obiady

Co do op³at sanatoryjno-szpitalnych je¶li nieprawne to zgoda. nie s±dze by Prezydent byl a¿ tak samodzielnie uparty , kto¶ mu to doradza . Trudno jak nie ma Urz±d racj,i to zabulimy my odszkodowania .

Ale POCZYTAJ WYROK Nie bronie nie oskarzam sam nie jestem przekonany lecz p[oczytaj >>> http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/9ED4D9F18F




I pewnie przed wyborami MASZ racje . ALE j GROMEK PRZYJACIELEM KAMPEROWCÓW JEST ALE BEZ ZMIAN ZWYRODNIENIOWYCH I ZDROWYCH JAK BYK.


Pan Gromek minimaln± przewag± wybory wygra³.
I dobrze........

Teraz nadszed³ czas aby Pan Prezydent, jego urzêdnicy oraz doradcy naprawiali to co popsuli w poprzedniej kadencji.
Urz±d Miasta Ko³obrzeg

NIEZGODNIE
z obowi±zuj±cym prawem pobiera³ op³atê uzdrowiskow±
tak w dniu 26 pa¼dziernika 2016 roku orzek³ NSA

(Bronku przeczytaj proszê wyrok NSA II FSK 2780/14 koñcz±cy spór prawny)

POBRANE PIENI¡DZE NALE¯Y ZWRÓCIÆ

Wg informacji podanych przez wydzia³ podatków U.M.K.(info z wrze¶nia 2015r) z tytu³u op³aty uzdrowiskowej do kasy wp³ywa rocznie ok.10,5 miliona z³.
Rejestru op³at niezgodnych z prawem urz±d nie prowadzi ale bior±c pod uwagê ilo¶æ rehabilitantów i pobieranie jej przez kilka lat jest to:

SPORA SUMA PIENIÊDZY

do tego trzeba doliczyæ pieni±dze wydane przez w³adze miasta na "ekspertów", "doradców"
oraz na koszty procesowe i oczywi¶cie karne i nie tylko karne odsetki.

A mo¿na by³o pos³uchaæ ludzi którzy potrafi± czytaæ i interpretowaæ obowi±zuj±ce prawo a nie tylko wykorzystuj±c pozycjê "³upiæ " schorowanych biednych emerytów i rencistów.

Teraz urzêdnicy i doradcy kombinuj± jak utrudniæ i skomplikowaæ formalno¶ci zwrotu nienale¿nego podatku.

Postanowi³em powróciæ do tematu nie dlatego aby pokazaæ bezduszno¶æ w³adz tego ³adnego miasta lub aby "przypieprzyæ " Bronkowi.

( Bronek SORY,
rzecz± ludzk± jest b³±dziæ i lepiej stawiaæ na sprawdzonego konia) :spoko

Robiê to dlatego gdy¿ na forum CT s± osoby korzystaj±ce z leczenia sanatoryjnego, i pragnê poinformowaæ szersze grono osób o fakcie zwrotu bezprawnie pobranej op³aty.
Ten bezprawnym pobór op³aty uzdrowiskowej praktykowany by³ w wielu uzdrowiskach. Traktowano go jako mocne zasilenie bud¿etu miasta.
Ludzie starsi,schorowani ciesz±cy siê z faktu szybszego korzystania z mo¿liwo¶ci leczenia siê w uzdrowisku nie bêd± siê sprzeciwiaæ op³acie, nie maj± si³ oraz czasu domagaæ siê przestrzegania obowi±zuj±cego prawa.

W 2014 roku bêd±c w Ko³obrzegu do¶wiadczy³em widoku starszej schorowanej osoby (mieszkanki Jeleniej Góry), która zmuszona zosta³a do uiszczenia nienale¿nej op³aty uzdrowiskowej pod gro¼b± nie przyjêcia na turnus rehabilitacyjny.
Nie pomog³y interwencje w urzêdzie.
Postanowi³em doprowadziæ sprawê nienale¿nych op³at do pozytywnego dla kuracjuszy fina³u.
Trochê to trwa³o,jak to w naszym kraju bywa ale skoñczy³o siê jak przewidywa³em.
Teraz trzeba nale¿ne kuracjuszom pieni±dze odzyskaæ z kasy miasta uzdrowiskowego.
Jako,¿e urz±d nie informuje zainteresowanego o zwrocie, poinformujcie rodzinê, przyjació³, znajomych o mo¿liwo¶ci wyst±pienia o zwrot wp³aconych op³at.

Pragnê przypomnieæ :
POBYT NA TURNUSIE REHABILITACYJNYM W ODDZIALE SZPITALNYM
W UZDROWISKU
nie podlega op³acie uzdrowiskowej
/podstawa prawna Dz.U.119 nr 9 poz.31/

Bronek - 2017-03-30, 14:11

A tak po za tym...? Ok?
:mrgreen:



Mnie to wali.
No ale zdanie odrêbne oczywi¶cie mam, bo za rzek± ono miasto widaæ z okna mego


Kuracjusz schorowany to z³o konieczne
Precz ze zdechlakami z miasta.
Niech ¿yje m³odo¶æ i uroda.

Nie do¶æ, ¿e taki na ogó³ nie pije, nie pali, nie korzysta z atrakcji miasta, to mo¿e jeszcze bardziej zaniemóc, lub co gorsza odwaliæ kitê.

Sknera i bidok bo na NFZ
I to k³opot dla miasta jest, jak trzeba zgon stwierdziæ, lub co gorsza hospitalizowaæ

Dlatego w przysz³ych wyborach gdybym móg³, g³osowa³ bym na Prezydenta, który obieca wprowadziæ eutanazjê :!:

A gówna kamperowe i ich zrzut, s± wprost proporcjonalne do op³aty klimatycznej. Jak klimat do klimatyzacji.


Co Ty siê do mnie... Jak ja ze wsi pod Ko³obrzegiem jestem i na So³ysa g³osowa³em a nie Prezydenta :mikolaj

DI STEFANO - 2017-03-31, 09:31

[quote="Bronek"]A tak po za tym...? Ok?
:mrgreen:

/quote]

Jak widaæ u mnie tu w Grzybowie k/ K. wszystko Ok! :diabelski_usmiech


Kontrolujê siê i panuje nad emocjami dlatego te¿........................
powy¿szy wpis ( z godz.14.11 ) w dalszej jego czê¶ci pozostawiam bez komentarza :stop: :stop: :stop:
Jednocze¶nie zdrówka na stare lata ¿ycz±c :spoko

Milki - 2019-10-31, 18:37

Czasu ju¿ trochê minê³o od ostatniego posta.
Z ciekawo¶ci podpytujê jak to wygl±da na chwilê obecn±?
Jest gdzie kota wyprowadziæ i ogarn±æ te sprawy czy tylko w tym Korzy¶cienku lub na p³atnym campingu?

zbyszekwoj - 2019-10-31, 20:24

Milki napisa³/a:
Czasu ju¿ trochê minê³o od ostatniego posta.
Z ciekawo¶ci podpytujê jak to wygl±da na chwilê obecn±?
Jest gdzie kota wyprowadziæ i ogarn±æ te sprawy czy tylko w tym Korzy¶cienku lub na p³atnym campingu?


ODE mnie te¿ op³ate wziêli :gwm

Kota bêdê wywala³ na deptaku. :diabelski_usmiech

Milki - 2019-10-31, 20:53

zbyszekwoj napisa³/a:

ODE mnie te¿ op³ate wziêli :gwm

Przepraszam nowy tu jestem i mo¿e niew³a¶ciwie rozumiem: a czemu¿ to mieliby OD CIEBIE nie wzi±æ? Jaki¶ wyj±tkowy jeste¶ kolego?
W tym mie¶cie nie do¶æ ¿e za wszystko siê p³aci to do tego s³ono...
Przy okazji: wiesz ¿e op³ata za ¶mieci jest tym wiêksza im wiêcej wody zu¿ywasz?

Cytat:
Kota bêdê wywala³ na deptaku. :diabelski_usmiech

Mój pies ma tendencje do wynajdywania kotów wszelkiego gatunku a tego szczególnie :gwm
Gdy by³ m³odszy to nieraz delektowa³ siê tym w bardzo ró¿nych miejscach gdy naród wywali³ :diabelski_usmiech
W zwi±zku z tym deptak by³by jak dla mnie bardzo ok. Nie trudno by³oby omin±æ a i bywam tam niezbyt czêsto bo mi duszno w takich miejscach.
Ale obawiam siê ¿e mog³oby to mieæ z³y wp³yw na kolejny raz wymieniane przez ¶wiat³± ekipê u korytka granity :?
No i uwa¿aj bo lubi± siê zapadaæ 8-)

zbyszekwoj - 2019-11-01, 09:04

W centrum Ko³obrzega jest kibel. Zanim przeczyta³em instrukcjê to o ma³o siê nie zes... :-P
Bronek - 2019-11-01, 09:42

zbyszekwoj napisa³/a:
W centrum Ko³obrzega jest kibel. Zanim przeczyta³em instrukcjê to o ma³o siê nie zes... :-P


My korzystamy z takich urz±dzeñ na codzieñ, to robimy to odruchowo.
:mrgreen:

zbyszekwoj - 2019-11-01, 12:32

Bronek napisa³/a:
zbyszekwoj napisa³/a:
W centrum Ko³obrzega jest kibel. Zanim przeczyta³em instrukcjê to o ma³o siê nie zes... :-P


My korzystamy z takich urz±dzeñ na codzieñ, to robimy to odruchowo.
:mrgreen:



Taka to ró¿nica miêdzy Polsk± A i B. U nas w 400tys mie¶cie nie ma takiej techniki. :diabelski_usmiech
Osobi¶cie podszkoli³em sie trochê we francuskich przybytkach. Wiadomo Francja -elegancja.

Bronek - 2019-11-01, 13:18

Ad Francja i Pary¿ , jeden Anglik wskoczy³ , by taniej w trakcie otwierania kapsu³y kiblowej, taka "sajensfikszyn" wypuszczaj±cej jego kumpla po "dwójce". Nie wiem czy takie cuda jeszcze s±.?
Potem siê kapsula zamknê³a z pasa¿erem na gapê i przesz³a w fazê mycia. Nie bylo op³aty , czujniki nie dzia³a³y ??
Angol wyszedl czysty i pachn±cy lekko mokry. :mrgreen: Mycie bylo chyba po ca³o¶ci z dysz wodnych? .
To nie anegdota ale sami to widzieli¶my niedaleko Mouli Rouge.

We W³oszech niemal zawsze jest kto¶, kto pomaga przy wej¶ciu do automatycznych kibli. Pewnie wielu nie zd±¿y³o zanim pojêli za ile, gdzie wsadziæ banknot monetê i jak, by wej¶æ. Normalka. :spoko

zbyszekwoj - 2019-11-01, 20:19

We Francji mojej ¿onie drzwi siê otworzy³y w trakcie. :haha:
zbyszekwoj - 2019-11-01, 20:25

Dzisiaj w Ko³obrzegu znaleziono ponad pó³kilogramowy bursztyn. :ok
jsaluga - 2019-11-01, 20:29

Coo? W trakcie obs³ugi kampera? :gwm
Bronek - 2019-11-01, 21:13

Ko³obrzeg to Uzdrowisko nadmorskie
Facet z kamic± nerkow± urodzi³ w ToyToyu.
:spoko
Klimat, woda Jantar i gorza³a ot i wszystko.

Andrzej 73 - 2019-11-02, 08:29

Jodu macie tam na kilogramy, :ok a my musimy wdychaæ smog. :(

Zbyszku z tego co wyczyta³em to Lublin trochê siê kurczy , 339 811 mieszkañców mia³ na koniec 2018 roku. Jednak i tak jest du¿y w stosunku do naszej wsi która ma obecnie 223 322 mieszkañców.
:spoko

OMEGA - 2019-11-02, 09:17

Andrzej 73 napisa³/a:
Jednak i tak jest du¿y w stosunku do naszej wsi która ma obecnie 223 322 mieszkañców.

zapomnia³e¶ dodac ¿e to razem z pielgrzymami :-P :spoko

Andrzej 73 - 2019-11-02, 09:23

O widzisz , widocznie nas ubywa wraz ze zmniejszaj±c± siê co roku liczb± pielgrzymów. :-P
Wiêcej odchodzi z miasta ni¿ przychodzi :haha:

jsaluga - 2019-11-02, 09:40

Bronek napisa³/a:
Ko³obrzeg to Uzdrowisko nadmorskie
Facet z kamic± nerkow± urodzi³ w ToyToyu..


Przynajmniej macie choæ jeden po¿ytek z Uzdrowiska - wysyp jantarów nerkowych. :haha:

zbyszekwoj - 2019-11-02, 11:00

Andrzej 73 napisa³/a:
Jodu macie tam na kilogramy, :ok a my musimy wdychaæ smog. :(

Zbyszku z tego co wyczyta³em to Lublin trochê siê kurczy , 339 811 mieszkañców mia³ na koniec 2018 roku. Jednak i tak jest du¿y w stosunku do naszej wsi która ma obecnie 223 322 mieszkañców.
:spoko


Nale¿y dodaæ 100 ty¶ studentów zamiejscowych plus 50 tys Ukraiñców.

krzysztofCz - 2019-11-02, 17:19

Bronek napisa³/a:
zbyszekwoj napisa³/a:
W centrum Ko³obrzega jest kibel. Zanim przeczyta³em instrukcjê to o ma³o siê nie zes... :-P


My korzystamy z takich urz±dzeñ na codzieñ, to robimy to odruchowo.
:mrgreen:

ale... ale... masz na my¶li, ¿e odruchowo otwieramy... czy odruchowo siê zes... :shock: :diabelski_usmiech

Bronek - 2019-11-02, 18:16

No widzisz, Ty tez musisz miec instrukcjê.
Do cywilizowanego kibla wchodzisz i ostatecznie masz zdj±æ gacie. Reszta dzieje siê sama. :mrgreen:
Takie mamy , to jedna z prostszych wersji abyTurysta siê nie... w gacie. INTUICYJNA :mrgreen:
Dla jasno¶ci ta Pani to nie "Babcia..."


A tu nasi co zeszli z drzew nieco, pó¼niej :mrgreen:
Chyba Angol znany z TV ... Mo¿e to ten z "mojego" Pary¿a?

Bronek - 2019-11-05, 06:42

Andrzej 73 napisa³/a:
O widzisz , widocznie nas ubywa wraz ze zmniejszaj±c± siê co roku liczb± pielgrzymów. :-P
Wiêcej odchodzi z miasta ni¿ przychodzi :haha:


Kolejny Potop Szwedzki poprawi³ by Wam demografiê

Endi - 2019-11-05, 17:48

Milki napisa³/a:
Czasu ju¿ trochê minê³o od ostatniego posta.
Z ciekawo¶ci podpytujê jak to wygl±da na chwilê obecn±?
Jest gdzie kota wyprowadziæ i ogarn±æ te sprawy czy tylko w tym Korzy¶cienku lub na p³atnym campingu?


Na chwilê obecn± mamy:

1. Korzy¶cienko – kompostownia z pe³nym wêz³em 54.160855, 15.522743
2. WC Bus na drodze nr 10 przy stacji pb (skrzy¿owanie do Ustronia Morskiego) 54.200904, 15.747438
3. Camping Baltic
4. Parking przy ul. Kasprowicza. P³atny !! bez ciecia bez stró¿ówki 54.182250, 15.580593
Bramka automat wjazd/wyjazd. Po kapitalnym remoncie. Teren ca³kowicie utwardzony w du¿ej czê¶ci p³ytami a¿urowymi. Wybudowany ogólnodostêpny WC (niep³atny !!! ) otwarty w godz.10-21. Na fotkach widoczny regulamin do korzystania z WC. Brak kranu z wod± .
Uwaga – to nie jest stacja serwisowa dla kamperów ale w sytuacjach awaryjnych wg mnie mo¿e byæ przydatna. Informacja poufna i proszê o uszanowanie miejsca :mrgreen:

Marina, na ten czas odpad³a. Lobby na tyle silne, ¿e postawili zakaz parkowania dla kamperów :-/

Milki - 2019-11-08, 16:30

"Czas u¿ytkowania maximum 15 minut" :lol: :lol: :lol:
Dziêki za aktualizacje w±tku.
Tak blisko mam a tak ma³o wiem. A¿ wstyd normalnie :oops:

Bronek - 2019-11-08, 18:29

Ciekawe co siê stanie 16tej minucie?
Endi - 2019-11-08, 19:51

Bronek napisa³/a:
Ciekawe co siê stanie 16tej minucie?


Mo¿e byæ masakra ;) nie czekaj, masz drug± kabinê obok :mrgreen:

Endi - 2020-07-16, 15:18

GPS. 54.166189 15.571262
Ciche, spokojne miejsce przy ogródkach dzia³kowych. Mo¿na przycupn±æ na noc za darmoszkê. Brak znaków zakazu (jak narazie 🙂). !!

Bez serwisu. Biedronka 1 min. Do centrum 10 min.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group