Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Zrób to sam - Innowacje kamperowe

Rawic - 2015-04-05, 14:32
Temat postu: Innowacje kamperowe
Moim zamiarem jest umieszczenie tutaj, w jednym miejscu wszystkich swoich starych pomysłów tych rzeczywistych czyli własnych i tych pozornych czyli przerobionych. Ponieważ chciałbym dodawać tutaj przyszłe moje nowe pomysły racjonalne i te zakręcone. żeby tej mojej pracy nie zaciemnić i nie rozmydlić, proszę o nie dopisywanie komentarzy w tym temacie, a stworzenie nowego tematu np. "Krytyka pomysłów Rawica", lub " Co bym zmienił lub dołożył do pomysłu Rawica"

Innowacje rzeczywiste:

1) Klima- prawie jak prawdziwa
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=16641
2) Bagażniki pod podłogą
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=17729
3) Aerodynamiczny automat kropelkowy
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=18183
4) Zwalniacz blokady obrotu fotela podłokietnikiem
http://www.camperteam.pl/...er=asc&start=15

Innowacje pozorne:

1) Klima ekstrahiperduperowo-hipsterska
http://www.camperteam.pl/...er=asc&start=15
2) Ogrzewanie kampera (podczerwień)
http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
3) Uchwyt do TV- wewnętrzno-zewnętrzny
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=21193
4) Gniazdka 230 V pod markizą
http://www.camperteam.pl/...er=asc&start=60
5) Skrytka- barek w garażu
http://www.camperteam.pl/...er=asc&start=75

krimar - 2015-04-05, 21:09

proponuję przesunąć aerodymaniczny automat kropelkowy do innowacji pozornych bo służy głównie do dy...ania jadących z tyłu
Rawic - 2015-04-05, 21:33

krimar napisał/a:
proponuję przesunąć aerodymaniczny automat kropelkowy do innowacji pozornych bo służy głównie do dy...ania jadących z tyłu
Krimarek, a prosiłem uwagi w osobnym temacie, psujesz poważny temat i myślisz, że jesteś zabawny. Układ wydechowy w Twoim kamperze bardziej zdy...a jadących z tyłu a ja się nic nie odzywałem. :spoko
krimar - 2015-04-05, 22:53

Rawiczek taki byłeś miły w swoim kamperku z dumną naklejką Hellada i dwoma 4 w numerze (cały numer do zobaczenia w Twojej galerii np tu http://www.camperteam.pl/...php?pic_id=2085 ) jak staliśmy obok siebie w Grudziądzu w zeszłym roku, a teraz się pastwisz nad układem wydechowym 30-to letniego kampera, mimo, że spełnia wszelkie wymagania dopuszczenia do ruchu, czego nie można powiedzieć o Twoim pojeździe w chwili kropelkowego spuszczania zanieczyszczeń.
Rawic - 2015-04-06, 00:12

krimar napisał/a:
pastwisz nad układem wydechowym 30-to letniego kampera, mimo, że spełnia wszelkie wymagania dopuszczenia do ruchu, czego nie można powiedzieć o Twoim pojeździe w chwili kropelkowego spuszczania zanieczyszczeń.
ja kropelkowy układ zamknę jak przepisy ruchu drogowego zamkną kropelkowanie z układu klimatyzacji, ale ciekawe jak Ty zamkniesz te chmury czarnego dymu jakie widziałem za Tobą, a powiedz jeszcze, czemu tak bardzo drażni Cię moja naklejka z Grecji, masz jakieś uprzedzenie do "dumnych" naklejek, do Grecji czy też mnie tak bardzo nie lubisz, że nawet naklejki na moim kamperze Cię drażnią. Bardziej dumny jestem z naklejek CT i mam ich więcej, te też Cię drażnią. Chłopie najpierw wymyśl cokolwiek fajnego, zrób, pokaż na forum a później krytykuj innych. :spoko
Bronek - 2015-04-06, 07:17

Dobra, pogadaliście sobie. Samce na klamce..

Ad rem.
Schowek masz zarąbisty.
Klima działa

Ale to akurat w tej konfiguracji kampera ok
Klimę podobną miałem i mam. U mnie średnio, lecz nie źle.
Dzięki podobnemu rozwiązaniu Wacik nie zdechł z przegrzania w Grecji

Gniazdka i uchwyt to już prywatne sprawy. Nie potrzebuję. U mnie gniazdo w burcie wystarcza, a właściwie nigdy nie potrzebowałem.
TV mam sender A/V jakby co i projektor :oops:


Ogrzewanie podczerwone Ok. zarówno w sypialni jaki zimowe. podczas garażowania
Nie krytykuję ale mam swoje patenty

Kropelkowy dyskusyjjny. Co do zasady nie widzę zagrożeń ekologiczno epidemiologicznych przy właściwym użytkowaniu i działaniu. Więcej wody i syfu wydziela się z innych miejsc samochodu i nawet pasażerów.
Rozwiążę to inaczej gdy takowe coś zapragnę mieć.

Barek w garażu, garaż ogrzewany mam i gdybym takowy barek zakładał to nie tam. Poza tym Toscaner rozumie potrzeby faceta. Barek ma być jak porfel.
Barek? Nazwa już do d.. py. Schowrk. Barek to był w segmencie meblowym. np.

Blokada fotela i obrotnica, to fajna sprawa, do przemyśleń i zrobienia. Moja obrotnica ciężko chodzi.

Wojciechu - 2015-04-06, 10:47

"Rawic" – z powodu sp…… tematu pozwolę sobie na komentarz do tego ca napisałeś – fajne masz gadżety ( pomysły racjonalizatorski). Może warto poprosić administracje o wywalenie wszystkiego do pierwszego postu – i zamieszczać pomysły innych( koniecznie zdjęcia). Sam widziałem fajne schowki i nie tylko u innych Pozdrawiam świątecznie :spoko
Rawic - 2015-04-06, 13:30

prof-os napisał/a:
Może warto poprosić administracje o wywalenie wszystkiego do pierwszego postu – i zamieszczać pomysły innych( koniecznie zdjęcia).
też tak pomyślałem, sam mam jeszcze wiele do zrobienia i pokazania ale jak taki jeden wszystko wyśmiewa to ręce i mózg opadają :spoko
zbyszekwoj - 2015-04-06, 14:00

Rawic napisał/a:
taki jeden wszystko wyśmiewa to ręce i mózg opadają


To ty się jeszcze takimi rzeczami przejmujesz jak ten "termos". Rób swoja dla dobra większości.

toscaner - 2015-04-06, 14:50

- Bagażniki pod podłogą super. A ja myślę jak to ugryźć u mnie. Miejsca od cholery. Pomysł do zrealizowania. :mrgreen:

- Automat kropelkowy rewelacja. Na Włochy, to widząc gdzie oni załatwiają tzw. potrzeby albo wywalają kota (wiele widziałem), to i do niego można by z czystym sumieniem automat zrobić. :haha:
Na inne kraje nie miałbym sumienia.
Coś "jesteś w Rzymie, zachowuj się jak Rzymianin".
Oczywiście żartuję. :bigok

- z klimą muszę coś wymyślić, albo dachowa, albo na wakacje do Norwegii, UK i ochłonąć.

- ogrzewanie kampera, nie mam z tym problemu, bo my na bosaka nawet w zimie, ale...

- bez barku to ani rusz. Mój niewielki, bo na zaledwie kilkanaście butelek + ta winiarnia. Też dupy nie urywa, bo ledwie 5l. Z piwem nic nie wymyśliłem. W lodówce sobie leży. Dzięki zamknięciu już nie wypadnie.


Pomysły super. Czekam na więcej, a te bagażniki podpodłogowe, to u mnie już w kolejce. Jeszcze mam dylemat bagażnik na rowery/skuter. Haka u mnie niet. Na drzwiach, czy klamota kupować dla podpórki. :-/

krimar - 2015-04-06, 19:36

Rawic napisał/a:
ale ciekawe jak Ty zamkniesz te chmury czarnego dymu jakie widziałem za Tobą

ciekawe jak je mogłeś widzieć za mną jak po pierwsze odjechałeś przede mną, a po drugie wcale ich nie było

Rawic napisał/a:
ja kropelkowy układ zamknę jak przepisy ruchu drogowego zamkną kropelkowanie z układu klimatyzacji


Kropelki z wody powstałej ze skroplenia pary wodnej z powietrza na zimnych elementach układu klimatyzacji, to chyba jednak co innego niż kropelki z pomyj ze zbiornika wody szarej w kamperze.
Normy emisji dotyczą wszystkiego co emituje pojazd, obawiam się, że dzięki swojemu układowi kropelkowemu wyszedłeś poza ramy homologacji swojego pojazdu i straciłeś przez to prawo poruszania się nim.

Bronek - 2015-04-06, 20:18

Podpisano

"Zatroskany Obywatel"


:haha:


W sprawie spalin, czy wody? Zobaczymy "komu bije dzwon"

:pifko :bukiet:

Rawic - 2015-04-06, 20:27

krimar napisał/a:
ciekawe jak je mogłeś widzieć za mną jak po pierwsze odjechałeś przede mną
ale przyjechałem przed, a jak parkowałeś obok mnie to myślałem, że mnie zagazujesz
krimar napisał/a:
Kropelki z wody powstałej ze skroplenia pary wodnej z powietrza
chciałeś powiedzieć wydychanego powietrza, również przez chorych na grypę i inne wirusy :spoko Nie mam nic przeciwko starym samochodom, nawet je lubię, sam miałem kilka, tylko czasami trzeba zrobić remont kapitalny silnika :spoko
krimar - 2015-04-06, 20:45

Rawic napisał/a:
jeden wszystko wyśmiewa to ręce i mózg opadają :spoko


nie wszystko tylko jeden chybiony pomysł

Rawic napisał/a:
drażni Cię moja naklejka z Grecji, masz jakieś uprzedzenie do "dumnych" naklejek, do Grecji czy też mnie tak bardzo nie lubisz


ani pierwsze, ani drugie, ani trzecie, ani czwarte
ta dumna naklejka już kiedyś po prostu wypłynęła na forum i została nazwana dumną naklejeczką - (ot zrobiłem taki utajniony cytat)


Rawic napisał/a:
tylko czasami trzeba zrobić remont kapitalny silnika :spoko


szybciej Twój nowoczesny odbajerzony silnik będzie wymagał remontu kapitalnego niż mój prosty o klasycznej konstrukcji

Rawic napisał/a:
chmury czarnego dymu jakie widziałem za Tobą


jesteś pewien co do koloru?

Rawic napisał/a:
jak parkowałeś obok mnie to myślałem, że mnie zagazujesz


obawiam się, że mijasz się z prawdą, może i przejąłbym się Twoim stwierdzeniem, gdybym po drodze na tamten zlot nie zrobił badania technicznego w SKP i nie uzyskał wyniku pozytywnego

zbyszekwoj - 2015-04-06, 21:57

krimar napisał/a:
ł badania technicznego w SKP i nie uzyskał wyniku pozytywnego


...w Gorzkowicach. :haha:

Rawic - 2015-04-06, 22:14

krimar napisał/a:


nie wszystko tylko jeden chybiony pomysł



czepiasz się jak rzep psiego ogona, pies ma też tylko jeden ogon

toscaner - 2015-04-06, 22:26

Gdyby makarony miały takie problemy. Tu kot do szarej, szara na parking, a wąż od białej w, no właśnie... w czym... zobaczycie sami.
Proponuję automat kropelkowy do kota. To by było wyzwanie. :haha:
W sam raz dla makaronów. Im bez różnicy. Zachodem przecież są. :haha:

krimar - 2015-04-06, 23:06

Rawic napisał/a:
pies ma też tylko jeden ogon


ale w wątku gdzie patent przedstawiłeś obiekcji do Twojego wynalazku jest znacznie więcej niż ogonów u psa


toscaner - może tam był odpływ, tylko się zatkał, nie wierzę w to co wydaje mi się że widzę

Rawic - 2015-04-07, 07:47

krimar napisał/a:
Rawic napisał/a:
pies ma też tylko jeden ogon


ale w wątku gdzie patent przedstawiłeś obiekcji do Twojego wynalazku jest znacznie więcej niż ogonów u psa
dysputuj we własnym imieniu, myślę, że inni koledzy nie potrzebują adwokatów :spoko
Johny_Walker - 2015-04-07, 08:03

No nie, no aż się nie mogę doczekać spotkania na jakimś zlocie. Strach będzie pierdnąć, żeby nie zepsuć tej przemiłej atmosfery.
klaudynka - 2015-04-07, 08:50

Nie Musisz długo czekać za kilka dni masz Częstochowę :spoko
izola - 2015-04-07, 08:59

w częstochowie nie wolno "pierdzieć", kropelkować, kłócić ani pić tam są pobożne klimaty , tam jedziecie by się nawrócić z tych nieludzkich instynktów :haha:
Bronek - 2015-04-07, 09:01

klaudynka napisał/a:
Nie Musisz długo czekać za kilka dni masz Częstochowę :spoko

:haha: :haha: :haha:

Jajka rozumiem , bo tradycja.

Ale kampery, to chyba po gwarancji .

Johny ? :haha: To by było wydarzenie .

Johny_Walker - 2015-04-07, 09:22

Do Poznania mi bliżej i nawet będę przejeżdżał, ale nie zrobiłem rezerwacji.
jarek73 - 2015-04-07, 09:39

to już chyba nie zrobisz bo miejsc, nie ma ,ale zapowiedz swój przyjazd incognito i wszyscy będą się dziwnie rozglądać i zastanawiać który to może być ten JW i każdy będzie podejrzany a ty porób zdjęcia z ukrycia i pokaż na forum.
poptek - 2015-04-07, 09:48

Będę incognito w sobotę. :diabelski_usmiech Niestety nocleg na hotelu ale mam nadzieję na poznanie paru osób z forum. :spoko
toscaner - 2015-04-07, 09:48

Johny_Walker napisał/a:
Do Poznania mi bliżej i nawet będę przejeżdżał, ale nie zrobiłem rezerwacji.


Oddam Ci moją. :mrgreen:
Pisz do Tadzia. :wyszczerzony:

Rawic - 2015-04-07, 11:45

poptek napisał/a:
Będę incognito w sobotę. :diabelski_usmiech Niestety nocleg na hotelu ale mam nadzieję na poznanie paru osób z forum. :spoko
tak, super, jedziemy do Poznania, bo to miasto jest wyjątkowe do poznania nowych znajomych :spoko
Rawic - 2015-04-07, 11:49

toscaner napisał/a:
Oddam Ci moją.
Tosca, Ty się nie wygłupiaj, Wy macie być w Poznaniu, mam nadzieję, że prawie po drodze przekroczycie moje skromne progi. :spoko
joko - 2015-04-07, 11:58

Też będę incognito w sobotę :szeroki_usmiech . Pisałem do Tadzia, aby mi jakieś miejsce jeszcze załatwił co bym mógł z boczku przycupnąć , ale odpisał że ani szpileczki nie wciśnie ;)
Tam wypatrujcie uważnie bo widać trochę nas podejrzanych gości będzie się po targach plątać :spoko

jarek73 - 2015-04-07, 12:21

ja incognito w piątek będę ale się ujawnie i chciałbym poznać Was jak najwięcej.
Rawic - 2015-04-07, 12:48

joko napisał/a:
Też będę incognito w sobotę :szeroki_usmiech . Pisałem do Tadzia, aby mi jakieś miejsce jeszcze załatwił co bym mógł z boczku przycupnąć , ;) :spoko
Joko Ty człowiek związany z przestworzami na boczku, podjedź pod bramę od ulicy Śniadeckich to ja Ci coś załatwię :spoko
Johny_Walker - 2015-04-08, 11:44

Jak by było miejsce, to mogę przyjechać. Ostatnio byłem osobówką i parkowałem 10 minut od MTP.
Rawic - 2015-04-08, 19:02

Johny_Walker napisał/a:
Jak by było miejsce, to mogę przyjechać. Ostatnio byłem osobówką i parkowałem 10 minut od MTP.
Johny przyjeżdżaj, dla Ciebie też coś znajdziemy :spoko
Rawic - 2016-09-11, 14:10
Temat postu: Organizer na porcelanę.
Ponieważ lubimy pić kawę z porcelany, były ciągłe problemy z pakowaniem kubków na drogę, żeby nie obić, żeby nie potłuc. Szukałem po sklepach karawaningowych, po sklepach internetowych jakiegoś patentu na moje kubki, ale nic sensownego nie znalazłem. Owszem są tekstylne organizery, nawet mam ich kilka, ale nie za ładnie wyglądały w kuchni a dodatkowo zasłaniają światło z okna. Chciałem mieć transparentny organizer z siateczki, a ponieważ nie udało mi się kupić, musiałem sam zrobić. Nie jestem rybakiem i nie potrafię pięknie wyplatać sieci, ale wyszło zadowalająco, a co najważniesze kubki szybko można zapakować, bezpiecznie i cicho podróżują. :spoko
chris_66 - 2016-09-11, 15:18
Temat postu: Re: Organizer na porcelanę.
Rawic napisał/a:
Chciałem mieć transparentny organizer z siateczki, a ponieważ nie udało mi się kupić, musiałem sam zrobić. Nie jestem rybakiem i nie potrafię pięknie wyplatać sieci, ale wyszło zadowalająco, a co najważniesze kubki szybko można zapakować, bezpiecznie i cicho podróżują. :spoko


wyszło dosyć ciekawie i estetycznie :ok

ale na pierwszy rzyt oka zastanawiałem się po co wklejasz zdjęcia białego stanika powieszinego do suszenia :shock: :haha:

Rawic - 2016-09-11, 19:18

chris_66 napisał/a:
wyszło dosyć ciekawie i estetycznie
chyba też lubisz kawę z porcelany :spoko
toscaner - 2016-09-11, 19:23

Dobry patent z tą siatką.
Ja mam wszystkie szkła i porcelany w szafce poprzekładane gąbką 5mm pociętą na takie paski. Nic nie dzwoni. Nigdy. Jedynie z kieliszkami do wina był problem to musiałem wystrugać wieszaczki.

To, że kamper to nie znaczy, że trzeba pić z gumy czy plastiku. :ok

Bronek - 2016-09-11, 20:24

Mi to wsio ryba, byleby nie waliło plastikiem lub papierem.
Dobra kawa jest dobra i tyle.

I kaażdy ma swoje preferencje.

Ja lubię z kubka, fakt ostatnio porcelanowy Ćmielów orginal, ale nie gardzę innymi.

W filiżnace za mało jak dla mnie. Espresso nie lubię za częto.


Fajne te .... Oczywi#cie do kawy - Bra .... zgodnie z wyglądem - brazylijskuej :bigok

Dwie kobitki, dwa biustonosze. :bigok
Twója szklanka do piwa zawieszona powinienna przypominać .. :oops: . Gdy umieścisz dwa kieliszki obok :szeroki_usmiech

Rawic - 2016-09-11, 21:39

Bronek napisał/a:
Dwie kobitki, dwa biustonosze.
głodnemu chleb na myśli
Bronek napisał/a:
Twója szklanka do piwa zawieszona powinienna przypominać ..
myślisz, że przez to zdarzenie, obrzydzę sobie piwo :ok
Bronek - 2016-09-11, 21:41

Biedaku.
Małe jasne? :-P



A. Aaaa.
Zaakceptuj siebie :mrgreen:
Niema to jak ciemny full, kobiety czasem takie lubią.

Rawic - 2016-09-11, 22:05

Bronek napisał/a:
Niema to jak ciemny, kobiety czasem takie lubią.
moja córka woli niebieskookich blondynów, a żona niebieskookich szpakowatych
4x4camper - 2016-09-16, 19:08

A wracając do innowacyjnych rozwiązań, proponuje podkładkę pod solar elastyczny.
Wykonana z laminatu epoksydowego pozwala na montowanie w dowolnym miejscu.
Wewnętrzne kanały wodnę służą do schładzania solara i podgrzewania wody użytkowej.
Jeżeli podkładkę zamontujemy do nakładki solarowej montowanej na dach blaszanki to mamy możliwość regulacji kąta pochylenia z miejsca kierowcy jak i miejsce na zamontowanie szyberdachu pod solarem.
Oczywiście sama nakładka robi jako ocieplenie zewnętrzne itp itd

poz
Tolo

SlawekEwa - 2016-09-16, 20:01

4x4camper napisał/a:
jak i miejsce na zamontowanie szyberdachu pod solarem.

To szyberdach podnosisz z solarem? :shock:

4x4camper - 2016-09-16, 20:03

Nie.
Szyberek leży sobie na płaszczyżnie blachy(upraszczając) a solar jest podnoszony do 45stopni

poz
Tolo

Rawic - 2016-09-16, 23:17

Cytat:
A wracając do innowacyjnych rozwiązań, proponuje podkładkę pod solar elastyczny.

Wykonana z laminatu epoksydowego pozwala na montowanie w dowolnym miejscu.

Wewnętrzne kanały wodnę służą do schładzania solara i podgrzewania wody użytkowej.
a gdzie to zobaczyć, popróbować :spoko
toscaner - 2016-09-17, 00:51

Ja to bym nawet brał jakby było. Oczywiście w jakiś rozsądnych cenach, a nie na zasadzie podkładka 4x drożej niż panel elastyczny. Wylepić tak cały dach i pół wartości kampera. :haha:
Bronek - 2016-09-17, 05:27

Już było o kolektorze słoneczno wodnym. Na dachu
Nawet można poliwęglan komorowy spróbować wykorzystać jako wode schładzanie z podgrzewaniem wody......
O ile sam poliwęglan jako "dystans " na dach pod solar ujdzie.
To pakowanie na dach zbiornika wody, trzeba rozważyć,. Pompa cyrkukacja syf i opróżnianie itd.

4x4camper - 2016-09-17, 07:36

PC komórkowy analizowałem,ale układ kanałów nie pozwoli na grawitacyjny spad wody.
Zbiornika nie ma na dachu, przepompowujemy wodę z zbiornika głównego, do odpowiedniej temperatury.
Toscaner - robię sobie to nie na sprzedaż .

poz
Tolo

Bronek - 2016-09-17, 08:07

O ile udało by się dorobić zakończenie na płytę poliwęglanową by woda płynęła zygzakiem od kanału do kanału, to fajne rozwiązanie.
Grawitacyjnie po co?
Lepiej pompka i do tego termozawory, aby grzać wodę a nie schładzać.

Idea ok, ale to następne ustrojstwo do awarii, chodowli glnów itp.

Tylko na lato jeśli chodzi o wodę ciepłą, a w tym czasie akurat to mniej istotne.

Chłodzenie paneli? Tu by trzeba jakiś klej przewodzący, jak pasta do radiatorów np. procesora.

Ale działaj :spoko Niemniej parę kilo przybędzie.

4x4camper - 2016-09-17, 08:36

Całkowita waga nakładki będzie mniejsza niż panel sztywny tej samej mocy goły.
Ja mam 150W 1500mmx700mm.
Grawitacyjnie po to aby mieć pewność że zawsze spłynie.
Klej przewodzący nie potrzebny , woda ma kontakt z panelem.

poz
Tolo

toscaner - 2016-09-17, 10:45

Ja to tak na szybko napisałem, ale my o tym już rozmawialiśmy z rok czy dwa temu i na forum i z koderem.
Pomysł dobry właśnie na lato. Ja odrzuciłem jakiekolwiek wężownice na dach czy to chłodzenie paneli, czy grzanie wody, bo ja całoroczny, więc przydatne by było w 25%. 75% czasu bym woził balast. Teraz też wożę bo panele sztywne. Ale w kolejnym wykleję cały dach elastycznymi.

Niemniej pomysł bardzo ciekawy, tym bardziej, jeśli panele mają się podnosić. Tylko czy latem jest potrzeba podnosić.
Jakby nie było chętnie zobaczę gdy już zrobisz i zechcesz się podzielić :spoko

4x4camper - 2016-09-17, 19:06

Cały mój projekt przebudowy sprintera 4x4, opieram na próbie eliminacji przyczyn a nie walki ze skutkami.

poz
Tolo

Joasia I Wielka ;) - 2016-12-21, 21:32

4x4camper napisał/a:
Cały mój projekt przebudowy sprintera 4x4, opieram na próbie eliminacji przyczyn a nie walki ze skutkami.


czy już coś udało Ci się wytworzyć z tymi panelami, bo bardzo interesujący pomysł, a ja zbieram wszystkie dobre pomysły :mrgreen: chyba mnie super kamperek wyjdzie jak przeczytam całe forum uff ile czytania :kawka:

Rawic - 2018-06-07, 13:39

Joasia I Wielka ;) napisał/a:
a ja zbieram wszystkie dobre pomysły :
może taka zabawka przyda się Joasi i jeszcze paru innym.
http://allegro.pl/przeply...4917006#thumb/1

KASZUB - 2018-06-07, 21:53

Rawic napisał/a:
Joasia I Wielka ;) napisał/a:
a ja zbieram wszystkie dobre pomysły :
może taka zabawka przyda się Joasi i jeszcze paru innym.
http://allegro.pl/przeply...4917006#thumb/1


Agat ma coś takiego u siebie w łazience. Kilka lat już chyba...?

Flag - 2018-06-07, 23:16

tez mam cos takiego ( inny model) i jestem mega zadowolony :)
Joasia I Wielka ;) - 2018-06-09, 20:17

ja już dwufunkcyjny zakupiłam, ale bardzo dziękuję Zbyszku za pamięć :bukiet:
wlodo - 2018-06-09, 22:10

O !!! Joasia wróciła, jak postępy ?, bo pół roku Cie nie słychać.
Joasia I Wielka ;) - 2018-06-10, 18:46

wlodo napisał/a:
O !!! Joasia wróciła, jak postępy ?, bo pół roku Cie nie słychać.


trochę za wolno, ale do przodu :szeroki_usmiech

Rawic - 2018-06-14, 00:34

Joasia I Wielka ;) napisał/a:
ja już dwufunkcyjny zakupiłam, ale bardzo dziękuję Zbyszku za pamięć :bukiet:
pewnie był drogi, a przecież z jednej funkcji można stworzyć wiele. Pozdro

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group