Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

MERCEDES - Vito Westfalia ( MULTIWAN) Stary ale jary!!!!

MAWI - 2015-04-06, 12:47
Temat postu: Vito Westfalia ( MULTIWAN) Stary ale jary!!!!
Pochwalę się niedawnym zakupem jaki dokonałem ,aby wypełnić lukę .Jak wiecie mam dość dużego kamperka z którego jestem bardzo zadowolony ale......
Z Kutna na wybrzeże ( na HEL) ostatnio jechałem BMW (mojej żony) 2,5 godziny. Kamperem pewnie by mi to zajęło dużo więcej .
Wymyśliłem aby kupić coś na weekendowe wycieczki. W miarę wygodne ,szybkie z automatyczną skrzynią biegów, klimą ,niezależnym ogrzewaniem i z możliwością spania .Wybór z "gotowców" za wielki nie jest.Myślałem o VW w wersji multiwan.
Ale nic ciekawego nie wpadało w ręce. ostatecznie VITO 112 DCI, przebieg (pewny) poniżej 200 tys. Wyjaśniam nie znającym tych aut ,że jednym ruchem z kanapy ,pociągając robimy dość wygodne łóżko .Mam zamiar zamiast tego obracanego fotela dokupić ( lub dorobić ) szafkę z lodówką , kuchenką i na takie inne baibetle. Pewnie zlecę to stolarzowi , pod indywidualne wymiary i potrzeby.Myślę o zamontowaniu takiej "szpary u góry ,aby wciągać tam coś w rodzaju dodatkowego dachu.Zapomniałem dodać ,że przednie fotele można również odwracać .Proszę Was o jakieś sugestie i pomysły.

izola - 2015-04-06, 13:20

Dobra decyzja , kupno MV
tumasz trochę inspiracji:
https://www.google.de/sea...iw=1280&bih=842
niepotrzebne siedzenia wyciągnij a na to miejsce kuchnie postaw i Porta Poti zamaskowany jako siedzenie , przydatny jest trż bagażnik na rowery na tylnej klapie (mam i sprawdza się dobrze) :spoko

MAWI - 2015-04-06, 13:31
Temat postu: pomysły
Myślałem o czymś podobnym do tego
izola - 2015-04-06, 13:46

też dobre rozwiązanie bo kuchnie można wyjąć jak masz przedsionek i na zewnątrz gotować.
Są ciekawe przedsionki , małe lekkie i niezbyt drogie , mam taki ale był tylko po kupieniu dla próby raz w ogrodzie postawiony ale wożę ze sobą na wszelki wypadek (waga ca. 12 kg? i mały pakunek , prosta szybka rozbudowa) :mrgreen:

zbyszekwoj - 2015-04-06, 13:56

Miałem Vw Multiwana. Na krótkie wycieczki jest ok.Pod siedzeniem z drugiej strony stolika miał lodówkę ,ale była mało przydatna. Po pirwszej podróży do CRO żona zaprotestowała. Pamiętam że ta kanapa rozkładana była twarda. Nawet teraz zakupiłem w Yisku materac grub. 5cm z pianki do alkowy.Łóżko jest na całej szerokości tak że tylko mały regalik z kuchenką.Opłaty w Cro na autostradach pamiętam ,że jak dla kampera :gwm Wydaje się jednak szerszy i przestronniejszy od VW, Gratulacje.
MAWI - 2015-04-06, 14:09

Masz rację co do twardości łóżka ale nie jest tragicznie ,też myślałem o dodatkowym materacu.Istotnie jest bardziej przestronny niż T4 lub T5. Fabrykę opuścił w 2001 roku ,ale stan oceniam na perfekcyjny. Wcześniejsze były słabsze .Ponoć miały jeszcze twardsze spanie .Zbyszek a z którego roku miałeś tego VW.
Myślę dokupić mu przedsionek. Może ktoś z Was podpowie gdzie i czego szukać?

izola - 2015-04-06, 14:28

jak będziesz kiedyć w NL , to ten sklep jest nie do pobicia , można też online kupowac. http://www.obelink.de/vor...l-buszelte.html
W PL są też bardzo solidne i dobre firmy szyjące przedsionki do Busa.

- -Co do spania w MB moja kanapa jest bardzo wygodna a spanie " w dachu" jeszcze bardziej , moja najdluższa objazdówka była 10 tygodniowa i bez żadnych boleści w plecach :mrgreen:
- - co do opład za autostrady to zawsze jestem zaszeregowana do 1 grupy /PKW jeszcze nigdy do innej.

cebek - 2015-04-06, 14:40

Miałem viciaka , teraz mam vw multivana i z całą pewnością vito nie jest szerszy w środku. Za to jest 10 cm krótszy :P Za to vitem jeździło się dużo przyjemniej :P
alekug - 2015-04-06, 16:14

MAWI !
Gratulacje , bardzo fajny i wygodny . W końcu go zobaczyłem .Czekam aż do mnie napiszesz - zadałem Ci parę pytań . Pozdrawiam Aleksander z Rzeszowa :ok

Wojciechu - 2015-04-06, 17:22

Miałem przyjemność jazdy takim Vito z silnikiem - chyba 2,7. To "chodzi" jak osobowy a siedzi się wysoko - fajna jazda. Rozwiązanie z wyjmowaną kuchenką( ja też ją mam i można spokojnie chwalić) z wysuwaną lodówką jest ok. Problem widzę z "kibelkiem" bo jednak rozwiązanie będzie mało intymne -jednak coś za coś. Na zloty i krótkie wyjazdy - komfort podróży jak w osobowym i spanie po "ludzku" :spoko
izola - 2015-04-06, 17:31

prof-os napisał/a:
Problem widzę z "kibelkiem" bo jednak rozwiązanie będzie mało intymne -jednak coś za coś. Na zloty i krótkie wyjazdy - komfort podróży jak w osobowym i spanie po "ludzku" :spoko

...jak jest "posiedzenie " ...to u mnie reszta załogi wychodz i wraca po wywietrzeniu , w nocy jest ciemno albo wchodzi się pod kołdrę ...taktyka sprawdza się od lat :mrgreen:

zbyszekwoj - 2015-04-06, 18:15

MAWI napisał/a:
.Zbyszek a z którego roku miałeś tego VW.


VW Multiwan 92r . Przedsionek kupiony lub zamówiony będzie ciężki,odechce ci się rozkładania i drogi. Lepiej kupić przystawkę namiotową . Ja miałem uszyte zadaszenie z cieniutkiego stylonowego materiału i wciągane w listwę liftszpara się chyba nazywa. Kupiłem ją w serwisie Niewiadówek. Przed sprzedażą odkręciłem i leży jeszcze w garażu. Jak potrzeba to jest, tylko że to conajmniej 3m dł.

yaro 65 - 2015-04-06, 20:09

czasem lepiej nic nie tłumaczyć .
MAWI - 2015-04-07, 10:35

Nieprawda. Jest to "VITO F " W wersji WESTFALIA . Vito V klasa to zupełnie co innego.
Wiem bo miałem .

izola - 2015-04-07, 10:53

tak, Vito F ma wyposażenie do poj. osobowych i nie zalicza sie do dostawczych
w papierach to wpisane :mrgreen:

Edit:
Vito F i Viano Marco Polo zalicza sie do V klasy .
V klasa dzielona jest na dział osobowy i na dostawczy , w wyposażeniu jak w i budowie ale ogólnie mówiąc to my "bracia " tylko w różnym/ lepszym opakowaniu :mrgreen:

MAWI - 2015-04-07, 12:22

Człowiek się uczy całe życie.Miałem kiedyś tzw. V klasę . Były tam zamontowane 6 foteli kapitańskich .Drugi rząd można był obracać . A między ostatnimi fotelami można było rozłożyć niewielki stolik , i w tych okolicach była lodówka. Na tylnej osi było poduchy pneumatyczne ,które się często psuły.
Ten typ aut zaliczy bym do wygodnej biznesowej osobówki.Gdzie VIP jedzie z tyłu wożony przez kierowcę. A ten mój to takie chyba autko stworzone na krótkie wycieczki z możliwością wypoczynku lub sporadycznego przespania się.
W każdym razie taki mi się do tej pory wydawało.

vIrek - 2015-04-07, 15:23

MAWI napisał/a:
...
Myślę dokupić mu przedsionek. Może ktoś z Was podpowie gdzie i czego szukać?

Tutaj jest wątek o przedsionku do busa:
http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0

Też mam Vito, a właściwie v-klasę przerobioną na mini kampera i po zakupie Ducato planowałem sprzedaż MB, ale coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że tak wszechstronnego autka szkoda się pozbywać.
Tutaj jest opis co ma w autku i link do paru fotek:
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=20514

MAWI - 2015-04-07, 18:13

Wielkie Dzięki .Właśnie na taką pomoc liczyłem :kwiatki: :kwiatki: :kwiatki:
rafa65 - 2015-08-10, 17:45

I ja jestem posiadaczem Viciaka Westfalia :lol: ... i nie chcę słyszeć o kamperze/duży,wolny,itd./
Przerobiłem tylko oryginalną półkę i materac /tz. wydłużyłem o jakieś 15-20cm/ i spanie idealne bez fotela i stołka. Do tego lodówka kompres i box na dach...no i drugi sezon po bałkanach zaliczony :lol:
Pozdrawiam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group