Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Sprzęt turystyczny i akcesoria - Kartusze CP250, MSF-1a, TS-700 - czy są wymienne?

wedsew - 2015-07-21, 12:12
Temat postu: Kartusze CP250, MSF-1a, TS-700 - czy są wymienne?
Witam.
Przypadkiem natrafiłem na lodówkę absorpcyjną na kartusze, co bardzo mi się spodobało, jako że nie musiałbym wtedy targać butli z gazem. Używam kuchenki turystycznej na kartusze i zastanawiam się, czy w ten sposób nie mógłbym korzystać z jednego rodzaju kartuszy do obu sprzętów?

Konkretnie mam tak:

- Kuchenkę Rsonic na kartusze 227g (oznaczane są różniście, TS-700, MSF-1a albo w ogóle nie są. Wyglądają one w ten sposób.


- Chcę kupić lodówkę na kartusze CP250 - nie widziałem z bliska takich kartuszy, ale z Internetu wziąłem obrazek :)



Na oko są takie same.

Teraz pytanie - czy są one rzeczywiście wymienne i będę mógł wkładać jeden rodzaj zarówno do kuchenki, jak i lodówki, czy różnią się bliżej nieokreślonym "czymś", co spowoduje konieczność wożenia dwóch rodzajów kartuszy? Chodzi mi o mocowanie, rodzaj gazu lub cokolwiek innego, na co nie wpadłem. Średnicę i wysokość już porównałem.
Różnica pojemności i tym samym czasu pracy lodówki nie ma dla mnie żadnego znaczenia.

Pomożecie? :)

Zaradek - 2015-07-21, 19:39

z tego rodzaju nie spotkalem zadnych ktore by sie od siebie roznily.
MAWI - 2015-07-21, 19:57

Mona je nabijać.poszukaj w necie
wedsew - 2015-08-02, 19:18

Dzięki wszystkim - kupiłem i będziemy testować niedługo.
MAWI - 2015-08-03, 10:55

Przepraszam za mój krótki i lakoniczny post ,ale pisałem z Chorwacji i z telefonu.
Tych 'typowych" nie opłaca się zabardzo nabijać ,bo kupujesz je za 4 - 5 zł. ale droższe owszem. Pan nazywające sam siebie'"SZERYF" czy podobnie na necie pokazuje jak to nabić te droższe,zrobioną przez siebie redukcją . Kolega kupił i ładuje je z butli 3 kg.Działa. :spoko :spoko :spoko

dken - 2016-06-24, 01:09

Witam, tez dołączam się do pytania. Jestem posiadaczem lodówki dometic rc 1205 GC I chciałbym wiedzieć czy moje zwykle kartusze od kuchenki będą do niej pasować. Rozumiem, ze w tych droższych Kartuszach jest samouszczelnienie, natomiast czy skład gazu jest taki sam?
Krystian - 2016-06-24, 18:54

Czy możesz podać link do tej lodówki na kartusze, ciekawi mnie to.
dken - 2016-06-24, 20:00

http://www.sklep.wit-mot....rc-1250-gc.html

Nie mogę znaleźć na stronie producenta, wiec wysyłam link do sklepu. W instrukcji jest napisane, ze trzeba włożyć CP250, natomiast w katalogu tej firmy napisane jest, ze można korzystać z każdego kartusza. Wpisując kartusz na Allegro głownie wyskakują te tańsze. Różnica w cenie kartusza jest 4-5 krotna, wiec oszczędność spora.

ania_j1 - 2019-03-10, 18:23

Dzień Dobry, odświeżam temat. Czy ktoś używał lodówki z tematu i mógłby potwierdzić czy pasują do niej kartusze uniwersalne?

Chętnie dowiem się też, czy lodówka rzeczywiście jest cicha jak obiecuje producent oraz czy generuje dużo ciepła.
Pozdrawiam :wyszczerzony:

dziwaczek - 2019-03-11, 07:49

A pamiętajcie, że w tych kartuszach jest BUTAN (może są inne ja nie trafilem) i w zimę na tym nie pogrzejecie - złapałem się tak z kuchenką w terenie :idea

A lodówki na gaz tj.kartusze nie używa się w zamkniętym pojeździe (niema oprowadzenia spalin poza pojazd!!!!!) zużywa tlen z pojazdu i daje w zamian spaliny. Było już - było.

Wojciechu - 2019-03-11, 08:07

Nie ma co oszczędzać kartuszy przez ich nabijanie. W hurcie można kupić po 2,70. ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group