Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Wielka Brytania - Irlandia - Wielka Brytania-serwis przed wjazdem na prom

scuter0 - 2015-11-21, 15:26
Temat postu: Wielka Brytania-serwis przed wjazdem na prom
:spoko Witam na przyszloroczne wakacje wybieram sie do Angli-w zwiazku z tym mam pytanie do osob ktore jechaly tam kamperem.Czy przed wjazdem na terminal promowy po okazaniu biletu potrzebny jest tez kwitek o przeprowadzonym serwisie kampera(nieczystosci)?Pozdrawiam
toscaner - 2015-11-21, 16:54

Wjeżdżasz jak każdym samochodem.
Nieczystości? Jakie nieczystości? Jaki serwis?
Angielskie kampery nieczystości opróżniają na bieżąco na parkingu przed promem. :haha:
A później zobaczysz, że niemal wszystkie kampery (99%) leją pod siebie nawet w miastach. Co kraj to obyczaj.

A na prom w sumie tylko dokumenty, nawet bilet niepotrzebny. Mają w systemie i po tablicach będą widzieli na ekranie czy wpuścić, czy nie i czy później trzepać czy nie. :spoko
Ale to już po dopłynięciu. :mrgreen:

Jeśli bierzecie psa, to tylko z tym trochę pierniczenia.

izola - 2015-11-21, 16:55

nie trzeba :spoko
scuter0 - 2015-11-21, 17:28

:spoko Dzieki i pozdrawiam :lol:
Mavv - 2015-12-11, 15:30

Żadnego kwitku nie trzeba okazywać. Najprawdopodobniej zostaniesz poproszony o okazanie, że gaz jest odłączony.
Tadeusz - 2015-12-11, 15:43

Mavv napisał/a:
Najprawdopodobniej zostaniesz poproszony o okazanie, że gaz jest odłączony.


Kilkakrotnie kamper przerzucałem do UK promem i nigdy nikt nie wspomniał nawet o gazie.

Mavv - 2015-12-11, 16:17

Tadeusz napisał/a:
Kilkakrotnie kamper przerzucałem do UK promem i nigdy nikt nie wspomniał nawet o gazie.


Mnie w sumie raz poproszono w Holyhead. Natomiast przy wjeździe do tunelu (jak narazie dwa razy) zawsze sprawdzają.

toscaner - 2015-12-11, 16:22

Na tunel zawsze sprawdzają, mi nawet w benzynowym kiedyś szukali, czy nie mam na LPG. Chyba nie chcą mieć gazu w formie lotnej w tunelu. :szeroki_usmiech
A czemu nie chcą? To chyba prosta odpowiedź, bo powodów jest kilka.

Mavv - 2015-12-11, 16:29

W Tunelu jest absolutny zakaz wjazdu samochodów zasilanych LPG-iem. Nawet, jeśli instalacja jest nieużywana i pusta, to i tak takie auto nie wjedzie.
toscaner - 2015-12-11, 16:55

To wiem, dlatego na prom autami bez LPG jeździłem, ale mnie np. dziwi, że kampery z gazem już mogą wjeżdżać. Kamperowa instalacja też może być nieszczelna chyba?
Tadeusz - 2015-12-11, 17:04

toscaner napisał/a:
Kamperowa instalacja też może być nieszczelna chyba?


Dlatego właśnie sprawdzają czy gaz jest odcięty przez zakręcenie butli.

toscaner - 2015-12-11, 17:26

Tadziu, ja to wiem i zakładam, że oni sprawdzając to po prostu liczą, że po sprawdzeniu już nie zostanie w tunelu przez kogoś nieodpowiedzialnego odkręcona. Czy czegoś nie wiem? Kamperem przez tunel nie jechałem, więc pytam. :)
Mavv - 2015-12-11, 17:32

Liczą na zdrowy rozsądek :) Czy Ty byś odkręcił gaz będąc w tunelu? Liczę na to, że nie :) I pewnie - mam nadzieję, że 100% kamperujących - też nie odkręci gazu w tunelu. :chacha2
toscaner - 2015-12-11, 17:39

O to mi właśnie chodziło. Po prostu na to liczą i tylko to daje zielone światło kamperom, a samochodom z LPG i nawet szczelną instalacją już nie.
Ciekawe jakby to wyglądało z kamperem, który ma zbiornik butle pod samochodem z zaworem do tankowania gazu na stacjach lpg. :-P
Zawór też może być zamknięty.

Mavv - 2015-12-11, 17:46

Instalka lpg w aucie jest dużo bardziej skomplikowana, niż w kamperze. Nie masz parownika, elektrozaworów, wtrysków i innych miejsc, w których może być gaz. Kamper jak odłączy butlę to w zasadzei gazu nie ma juz nigdzie w instalacji.
toscaner - 2015-12-11, 18:01

Pewnie tylko o to chodzi, że ktoś ręką zakręci i już go nie ma. A w samochodzie nie ma zakręcania. :mrgreen:
Jak zwykle udało się trochę po OT-ować. :mrgreen:

Gewehr - 2015-12-11, 21:52

toscaner napisał/a:
Pewnie tylko o to chodzi, że ktoś ręką zakręci i już go nie ma. A w samochodzie nie ma zakręcania. :mrgreen:
Jak zwykle udało się trochę po OT-ować. :mrgreen:


Wielozawór w butli również można zakręcić, a gaz z instalacji wypalić ;)

toscaner - 2015-12-11, 21:54

Gewehr napisał/a:
toscaner napisał/a:
Pewnie tylko o to chodzi, że ktoś ręką zakręci i już go nie ma. A w samochodzie nie ma zakręcania. :mrgreen:
Jak zwykle udało się trochę po OT-ować. :mrgreen:


Wielozawór w butli również można zakręcić, a gaz z instalacji wypalić ;)


No właśnie do tego dążę, że to niesprawiedliwość, bo w samochodowej instalacji LPG też można przełączyć na benzynkę wielozawór zamknąć i wypalić gaz, a i tak chyba nie wpuszczą.

Gewehr - 2015-12-11, 21:59

Pewnie ludziom nie chciało się wywalać bagaży i zakręcać gazu i oszukiwali. Stąd jest tak, a nie inaczej.
Maaluch - 2016-05-22, 19:40

toscaner napisał/a:

Jeśli bierzecie psa, to tylko z tym trochę pierniczenia.

Możesz powiedzieć, dlaczego? Wybieramy się w tym roku do Irlandii właśnie z czworonogiem...

Mavv - 2016-05-22, 23:03

Maaluch, z tego co wiem, zwierzak musi być zaczipowany i mieć wyrobiony paszport. Może o takie pierniczenie chodzi?

W Irlandii od kwietnia wszedł przepis mówiący, że każdy pies w Irlandii musi być zaczipowany. Trąbili o tym tu na wyspie na tyle długo, żeby każdy właściciel miał czas.

A gdzie macie zamiar być w Irlandii? Jakieś plany juz macie? Kiedy? :)

wbobowski - 2016-05-23, 00:05

Mavv napisał/a:
Maaluch, z tego co wiem, zwierzak musi być zaczipowany i mieć wyrobiony paszport. Może o takie pierniczenie chodzi?

Nie o takie pierniczenie chodzi.
Czip, paszport to normalka. Bez tego nie ma nawet co próbować.
Ale jest inny problem, poważniejszy.
W paszport muszą być wpisane: odrobaczanie i zabezpieczenie przed kleszczami. Ale to jeszcze nie problem.
Problemem jest fakt, że na prom można wjechać nie wcześniej jak 24 godz. po dokonaniu tych zabiegów... ale to też piwo... i nie później jak 48 godz. po zabiegach.
Jak się to robi mogę Ci podać na PW.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group