Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Sprzęt turystyczny i akcesoria - płyny do toalety

yahoda - 2016-03-15, 20:54
Temat postu: płyny do toalety
Cześć.
Zwracam się z prośbą do doświadczonych: jakie płyny polecacie do spłuczki i do kasety?
Czy lepiej tabletki, czy płyny?
Może są takie środki, które rozpuszczają zwykły papier toaletowy i nie trzeba kupować rozpuszczalnego papieru, a zainwestować w mocniejszą chemię?
Proszę, podzielcie się doświadczeniem.

marcinw32 - 2016-03-15, 21:02

Witam ja osobiście korzystam z chemii kolegi z Cieplewa koło Pruszcz Gdańskiego http://www.edenchemicals.pl/ i nie mam problemu z kupowaniem jakiegoś specjalnego papieru toaletowego ,tabletki załatwiają cały problem .Z kasety wylewasz niebieski pachnący płyn.Pozdrawiam Marcin
eMKa - 2016-03-15, 21:02

W moim wc. stosuje saszetki Thetforda :)
mało miejsca, nie śmierdzą i są skuteczne.
Na rynku jest wielu producentów chemii do wc.

Gewehr - 2016-03-15, 21:04

marcinw32 napisał/a:
Witam ja osobiście korzystam z chemii kolegi z Cieplewa koło Pruszcz Gdańskiego http://www.edenchemicals.pl/ i nie mam problemu z kupowaniem jakiegoś specjalnego papieru toaletowego ,tabletki załatwiają cały problem .Pozdrawiam Marcin


Tak samo mam ja ;) Też tego używam, ale ich płyny, nie tabletki.

Papier kupuj 100% celulozy. Velvet i inne. Jest dużo tańszy od dedykowanych, a jest to ten sam papier :mrgreen:

wlodo - 2016-03-15, 21:10

Podepnę się do pytania,z dodatkowym...może ktoś razem odpowie.
Czytam,że założenie SOG-a powoduje,że nie potrzeba stosować środków chemicznych.
Jednak nie znalazłem potwierdzenia,że tak jest w rzeczywistości.
Dlatego,doświadczeni w boju :-P -chemia czy SOG ?

toscaner - 2016-03-15, 21:44

Albo chemia, albo i chemia i SOG. Nie ma opcji sam SOG.
To jest bzdura, że nie trzeba używać chemii. A co Ci rozpuści papier i g...o? SOG? Jak? Będziesz to wygrzebywał później? SOG eliminuje zapachy, żeby nie szły do kampera. Chemia musi być. To ona rozpuszcza "sprawy" w kasecie.

Ja używam tylko Thetford Aqua Kem Blue. w PL ok 50zł i masz na 2,5 mies. Ja płacę 15£ i nie eksperymentuję więcej.
Dobra chemia to i SOG niepotrzebny. Ale w Z2 i tak założę. A co :)
Żadne zamienniki i wynalazki. Miałem jakiś polski, to we Włoszech nawet z podwójną dawką śmierdziało po 2 dniach. Inne, włoski cytrynowy, porównywalna cena z Thetford. Ładny zapach pierwszego dnia, od drugiego mieszanka g... i cytryny? No way. Nigdy więcej.
Tylko Thetford. Może trochę droższy, ale jak nie jedziesz na rok, to butelka starczy pewnie na kilka lat. Po co kupować dziadostwo?




Teraz jeśli chodzi o papier, to nie wiem jak w Polsce, ale w każdym kraju europejskim kupuje się najtańszy papier biały w markecie (tesco, coop itp.) i te najtańsze są 100% celuloza. We Włoszech 4-8 rolek za 1 euro można było kupić. W UK np. 6 za £. Z napisem "for camper" 10x więcej za to samo. Wszystko się w Thetfordzie rozpuszcza jak złoto w królewskiej.



Przy okazji tematu mam pytanie, bo nie testowałem, a może ktoś.
Używał ktoś tego do czyszczenia kasety?
Inne sposoby na czyszczenie, żeby lśniła jak nowa. W środku oczywiście. Kamień, te sprawy.


Cassette Tank Cleaner Thetford


Martin B - 2016-03-15, 21:50

Hallo ! Podziele sie moimi doswiadczeniami :ok jestem przeciwnikiem chemi :diabelski_usmiech dlaczego .....w wielu miejscach nie jest mozliwe wylanie toalet z dodatkiem chemi,nasza natura jest juz zniszczona i swiadomie nie chce jej niszczyc !dodawane dodatki chemiczne sa bardzo duzym problemem do wyczyszczalni sciekow , "dobre" bakterie ktore czyszcza wode sa przez ta chemie terz zabijane i proces czyszczenia sciekow sie wydluza!
Osobiscie mam SOG i dodaje na kasete z wc jedna nakretke mydla szarego w plynie :ok mydlo pomaga przy rozlozeniu papieru,zmniejsza "zapach"i jest jest dla natury latwiejsze do strawienia :-P
przy wylewaniu toallety "mieszanka" zapachowa z mydlem jest tak samo mila do nosa jak i z chemia.................
:ochyda
niestety bylem swidkiem paru wylewow to co wylewali bylo niebieskie bylo i zielone smrod na calym campingu ! bo goscie troche z ta chemia przecholowali :gwm czy to faktycznie potrzebne musi kazdy osobiscie zdecydowac .....ja jestem przeciw :spoko

toscaner - 2016-03-15, 21:52

Martin, kupiłeś nowego kamperka? :szeroki_usmiech
Nie chwaliłeś się. :ok

Martin B - 2016-03-15, 21:58

Hallo ! zapomnialem dodac uzywam normalnego papieru toaletowego i nie woze kasey wc na spacery! max.po trzech dniach musze wylac ,papier jest prawie calkowicie rozlozony dlatego szare mylo wystarcza....
Martin B - 2016-03-15, 22:01

Hallo ! oczywiscie kupilem i sie juz chwalilem :ok :ok :ok jeszcze pare tygodni czekania :spoko
toscaner - 2016-03-15, 22:03

Aaa czekasz jeszcze, to dlatego zdjęcie w avatarze nie zmienione. :ok
No to czekam na fotki jak już odbierzesz. :spoko

dulare - 2016-03-16, 09:09

To ja jeszcze w sprawie chemii. My też próbowaliśmy zamienników i Thetford okazał się najlepszy. Obecnie nie wozimy go w formie płynnej tylko w formie saszetek o których już było wcześniej napisane. Pudełko które wystarcza na tyle samo co duża butelka jest jednak o połowę mniejsze i nie ma opcji żeby coś się z niego wylało jako się przewróci w schowku.
mwservice - 2016-03-16, 11:02

Kiedyś używałem Thetforda, ale spróbowałem płynu Tornado Blue - dużo niższa cena, a działa tak samo, a może i lepiej, więc polecam. Stosuję go od 3 lat i nie zamierzam zmieniać.
Nigdy nie kupowałem specjalnego papieru toaletowego, zawsze stosowałem i stosuję zwykły, biały i jest ok.

Johny_Walker - 2016-03-16, 12:05

wlodo napisał/a:
Podepnę się do pytania,z dodatkowym...może ktoś razem odpowie.
Czytam,że założenie SOG-a powoduje,że nie potrzeba stosować środków chemicznych.
Jednak nie znalazłem potwierdzenia,że tak j ?

Testowałem i nie polecam bez chemii.

Johny_Walker - 2016-03-16, 12:07

toscaner napisał/a:

Przy okazji tematu mam pytanie, bo nie testowałem, a może ktoś.
Używał ktoś tego do czyszczenia kasety?
Inne sposoby na czyszczenie, żeby lśniła jak nowa. W środku oczywiście. Kamień, te sprawy.
Cassette Tank Cleaner Thetford

Testowałem. Półtora miesiąca kaseta z tym płynem leżała w piwnicy i była okresowo potrząsana i stawiana do góry nogami. Wyczyściło 95% syfu. W zakątkach został.
Raczej polecam.

toscaner - 2016-03-16, 13:55

1,5 miesiąca? :shock:
Myślałem, że wleję i w kilka godzin max pozamiatane.
Toż to trzeba by drugą kasetę kupić, pierwszą w piwnicy?
No albo pod kamperem zamontować i wytrzęsie na szkockich dziurach. Co 1,5 miecha zamieniać i wlewać do Kasety2. Hmm.
To chyba potrzebuję szybszego sposobu. Jakieś odkamieniacze? Ace? Kwasek cytrynowy? Odkamieniacz do czajnika? Inne opcje? Zatrudnić kogoś do skropania kaset? :shock:

yahoda - 2016-03-16, 19:40

Dzięki za podzielenie się doświadczeniami. Do Eden Chemicals mam całkiem niedaleko. Chyba tam zajrzę przy okazji. Czy ktoś z Was używał może ich tabletek Tornado Blue?
krzlac - 2016-03-16, 19:59

toscaner napisał/a:
To chyba potrzebuję szybszego sposobu. Jakieś odkamieniacze? Ace? Kwasek cytrynowy? Odkamieniacz do czajnika? Inne opcje? Zatrudnić kogoś do skropania kaset? :shock:


Jak zaglądam do swojej to dochodzę do wniosku, że jednak co 5 lat powinna być nowa.

toscaner - 2016-03-17, 02:58

Co 5 lat, ile miesięcy użytkując w roku? :)

Ja dziś hardcorowo zrobiłem płukankę wrzątkiem i kwaskiem cytrynowym. Odlazło z 80% kamienia i syfu. Trochę jeszcze zostało, ale to już nie tyle co było.
Ten płyn doczytałem, że odlewa się ileś (100ml tam podawali?) i 5 litrów wody, kasetą zamieszać i zostawić na 16 godzin. No i tak mnie zastanawia. Zostawić. A co powyżej "lustra" tych 5 litrów? Cudownie odpadnie, bo na dole jest płyn? No ale tak podaje Thetford.
Zobaczymy na ile pomogła ta płukanka kwaskiem. Mam jeszcze ACE, ale nie wiem czy czegoś tam nie zeżre (kiedyś płukałem), więc na dniach podjadę kupić ten Thetforda i dam im szansę.

Jeśli chodzi o zakup, to masz rację, ale ja po 1,5 roku już to rozważam. No ale kaseta przepracowała z 16 miesięcy. Czyszczona kwaskiem przeciętnie co 4-5 i raz Ace we Włoszech, bo tam kwasku nie znają. :haha:

Bronek - 2016-03-17, 06:55

No to ja syfiasz jestem.

Starą z 1997 roku kasetę przez kilka lat użytkowania, nigdy nie odkamieniałem, itp.

Do tej pory, nawet obecną, po powrocie przepłukuję tylko z węża, ale dokładnie w każdym zakamarku.

:!: Uwaga na magnesik, może wyskoczyć :!:

Czasem zalewam roztworem Domestosu, gdy ma postać dłużej nieużywana.

Dodatkowo rurkę SOGu popsikam czymś dezynfekującym odpalając na króciutko wentylatorek ręcznie. Np trafił mi się pod ręką środek do dezynfekcji powierzchni lub Oktanisept itp.

eler1 - 2016-03-17, 08:47

Cytat:
Czy ktoś z Was używał może ich tabletek Tornado Blue?
Ja używam i z efektu jestem zadowolony wcześniej używałem ich płynu tornado ale tabletki mniej miejsca zajmują a efekt lepszy bo to jest dawka docelowa , a z płynem to tak na oko wlewałem oszczędnie . Mam SOGa i przy niższych temperaturach idzie to bez chemii przetrwać. Po przyjeździe płucze kasetę roztworem z płynem do naczyń lub trochę domestosu ale z nim trzeba uważać uszkadza uszczelki gumowe wiec leję do kasaty i zalewam kasetę wodą parę razy bełtam i płuczę 2,3 razy czystą wodą .
krzlac - 2016-03-17, 10:28

toscaner napisał/a:
Co 5 lat, ile miesięcy użytkując w roku?


Masz rację. Twoje 5 lat i moje (sezonowo) są nie do porównania.
To trzeba przeliczyć na "glutogodziny".

Johny_Walker - 2016-03-17, 10:33

toscaner napisał/a:
1,5 miesiąca? :shock:
Myślałem, że wleję i w kilka godzin max pozamiatane.
Toż to trzeba by drugą kasetę kupić, pierwszą w piwnicy?

Tyle czasu, bo nigdzie nie jechałem więc sobie stało. Wg instrukcji wystarczy doba. Instrukcja wspomina też że najlepiej zacząć proces czyszczenia podczas jazdy. Najważniejsze że dziury na wylot nie zrobiło.

Johny_Walker - 2016-03-17, 10:34

toscaner napisał/a:
zamieszać i zostawić na 16 godzin. No i tak mnie zastanawia. Zostawić. A co powyżej "lustra" tych 5 litrów? Cudownie odpadnie, bo na dole jest płyn? No ale tak podaje Thetford. :

Powyżej lustra powstaje piana, która też działa na brud. Jak piana opadnie, to mocno potrząsać i mamy nową.
Można też odwrócić kasetę na bok lub do góry dnem. Tak robiłem i nic się nie wylało.
Wrzątku nie polecam, bo tworzywa sztuczne bardzo go nie lubią.

Skorpion - 2016-03-17, 10:42

http://www.edenchemicals.pl/produkty_camp.html

te sa dobre

toscaner - 2016-03-17, 10:45

krzlac napisał/a:

To trzeba przeliczyć na "glutogodziny".


Dobre, mamy na CT już świstakownicę i wiele innych nazw. Choćby "kot". Nieznane w innych krajach. Ale propaguję wyprowadzanie kota wśród innych nacji, tłumacząc dlaczego kot i że jak zdechnie, to trzeba go... :mrgreen:

Może Twoje "glutogodziny" też zostaną zapamiętane jako np. jednostka czasu używania kota przed zdechnięciem. :haha:

:pifko

toscaner - 2016-03-17, 11:00

W każdym razie z chemią uważam, że jak ze wszystkim. Wszystko zależy jak planujemy podróżować.

Jeśli ktoś jedzie na kemping, na 2-3 tyg, i wszelakie sprawy z gatunku "ciężka materia" załatwia na kempingu, kąpie się na kempingu itd, gary też myje w sanitariatach kempingowych, to o czym my rozmawiamy. Wtedy można lać cokolwiek i pewnie nawet w ilości 50% zalecanej dawki producenta.
Chociaż w tym przypadku też nie rozumiem oszczędzania np. 20 zł. na kilka lat. Ale nie śmierdzi to ok.

Inna sprawa, gdy kibelek kamperowy jest tym jedynym. Nie latamy po kiblach w supermarketach, kempingach, czy w krzaki, bo jest w kamperze. Do tego jesteśmy na południu, gdzie jest po +46C.
Dalej każdy może polecać co chce, bo każdy ma swój subiektywny węch. Ja przetestowałem w takich warunkach tańsze zamienniki również. W skali roku to przecież spora oszczędność. Niestety. :?

Z Tornado byłem zadowolony jak budowałem kampera. Ciężkie tematy w domu, a w kamperze dla wygody te płynne, bo przecież piwko w czasie budowania się piło i co będę latał. Spokojnie i po tygodniu bez smrodku. Czyli jak wiele osób na kempingu.
Tak więc najpierw określcie gdzie jedziecie, w jakie temperatury i jak będzie kibelek używany, a później dobrać chemię.
Bez tych zmiennych to sobie można polecać.

Ryszard.S - 2016-03-28, 18:11

A czy ktoś używał :
http://allegro.pl/tabletk...5645056041.html

willi7 - 2016-04-10, 18:31

Ryszard.S napisał/a:
A czy ktoś używał :
http://allegro.pl/tabletk...5645056041.html


chyba sprawdzę sam, bo wyglądaja "zachęcająco" tylko, że skuteczność można ocenić w upale

toscaner - 2016-04-11, 01:13

willi7 napisał/a:
Ryszard.S napisał/a:
A czy ktoś używał :
http://allegro.pl/tabletk...5645056041.html


chyba sprawdzę sam, bo wyglądaja "zachęcająco" tylko, że skuteczność można ocenić w upale


Albo podgrzać kibelek. Robisz w kamperze +30C i czekasz. :-P
Ale temat przypomniał mi, że miałem kupić cleanera. A zapomniało mi się, bo ocet i kwasek pomógł, ale przetestuję jeszcze tego markowego. Może będzie jak nowa :)
Trzeba podjechać na zakupy do kempingowego.

mischka - 2016-07-25, 09:22

Ja używałem Thetford Aqua Kem Green w saszetkach (bo ekologiczne) i ogólnie nic specjalnego. Sprawy źle się rozpuszczają, ale zapach ok
Teraz zmiana na niebieski, za dwa tygodnie sprawdzimy w działaniu.

MILUŚ - 2016-07-25, 09:57

Zdecydowanie tabletki !!! Po paru latach zrezygnowałem z płynów i widzę to na plus . Nic nie chlupocze ; nic nie rozlewa w garażu . Zajmuje mniej miejsca .
mischka - 2016-07-25, 11:39

Podobno te kryształki są bardzo dobre, ale za późno o nich wyczytałem i tym razem nie wypróbuję.
http://allegro.pl/kryszta...5965875103.html

moskit - 2016-07-25, 13:18

Jakie jest dozowanie dla kota jakie dla szarej?
Jaki jest czas pełnej skuteczności po dozowaniu i na jaką ilość wody?
Jaki jest czas skutecznej pracy preparatu dla kota i szarej?

Wszystkie te informacje winny być ujawnione w dołączonej karcie charakterystyki.

Ot takie zboczenie zawodowe

wlodo - 2016-07-26, 09:23

moskit, :brawo: Nie tylko ty jesteś ciekaw,ja również :shock:
Nie ma info nie ma zakupu...

vwyogi - 2016-07-26, 11:27

u tego sprzedawcy nie ma co liczyc na szczegółowy opis. Zerknij na jego inne aukcje
mischka - 2016-07-26, 11:34

Znalazłem to na niemieckich forach, piszą że opakowanie 1000g to 40 dawek w toalecie.
moskit - 2016-07-26, 11:38

Widzisz jest podstawowa różnica
40 dawek na 5 litrów towaru
a 40 dawek na 19 litrów towaru

mischka - 2016-07-26, 12:08

Z ciekawości zadzwoniłem do producenta, niestety głuchy telefon.
Spróbuję jeszcze za tydzień, może jakaś przerwa wakacyjna.

dudi85 - 2016-09-15, 23:14

hahah ale mialem dzisiaj zamote :D
dopiero, co zarejestrowalem sie na forum, jestem swiezy w tych sprawach i tak wertujac rozne tematy przewijalo mi sie o wyprowadzaniu kota..... i tak sobie myslalem: "Boże ale Ci ludzie to są dziwni, żeby z kotami kamperami podróżować" :D hahah ale teraz juz wiem o co chodzi :-)

pozdrawiam kociarzy :haha:

Victus - 2016-09-17, 00:18

mischka napisał/a:
Znalazłem to na niemieckich forach, piszą że opakowanie 1000g to 40 dawek w toalecie.

Ja znalazłem inny opis / 1 kg Sanifix wystarcza na 25 - 50 wypełnienia zbiornika odpadów 20 l.
http://camping-euml.de/wa...-bigsan-23.html

Ja osobiście stosuję AJAX na dół i do spłuczki i jest dobrze
Papier też normalny

Wojciechu - 2016-09-17, 11:58

Rozwiń temat AJAX. Czy chodzi o proszek do mycia (szorowanie) naczyń. Jeśli chodzi o papier to faktycznie - im tańszy tym lepszy (Biedronka, Lidl, Lewiatan itp.) :spoko
toscaner - 2016-09-17, 12:04

Z papierem to wielka tajemnica sprzedawców papieru Thetford.
Albo najdroższy kamperowy, albo najtańszy z marketu, bo to to samo. Pośrednie nie zawsze 100% celuloza. :wyszczerzony:

Victus - 2016-09-18, 23:47

prof-os napisał/a:
Rozwiń temat AJAX. Czy chodzi o proszek do mycia (szorowanie) naczyń. Jeśli chodzi o papier to faktycznie - im tańszy tym lepszy (Biedronka, Lidl, Lewiatan itp.) :spoko

Ajax czyli pły do podłogi, ładzie pachnie,
https://www.youtube.com/watch?v=6Qk_iNOXxBI

kimtop - 2016-09-19, 08:08

Victus napisał/a:

Ajax czyli pły do podłogi, ładzie pachnie,


Qcze,a może by tak spróbować Chanel No.5?
Też ładnie pachnie :haha:

Bronek - 2016-09-19, 08:18

Coś w tym jest.
W czasach mej akwarystyki 10ml nawozu do alkwarium kosztowało 5zł
Litr Florovitu 12? zł

A to było to samo tylko w innym opakowaniu.

Z Ch5 to dobry pomysł :kwiatki:

Victus - 2016-09-19, 10:13

Bronek napisał/a:
Z Ch5 to dobry pomysł :kwiatki:

Nawet bardzo dobry pomysł , ja też jestem za, ciekawe kto pierwszy na forum wykorzysta ten patent ??

toscaner - 2016-09-19, 10:36

Chłopaki jadą na złombola. W Neapolu, jak dobrze pamiętam, na placu Garibaldi można taniutko podróbki, albo wypadnięte z tira kupić. Jak i tak do kibla to może wystarczy. Po co przepłacać :ok
toscaner - 2016-10-07, 13:42

Używał ktoś takiego płynu?

Zawsze idę prosto do półki z Thetford Kem Blue, bo niby najlepszy. Kupiłem tylko raz Green'a bo ekologiczny, to śmierdzi to po 2 dniach. Nawet nie chcę do końca butelki użyć tylko pewnie wywalę.

Ale zauważyłem ostatnio w moim ulubionym sklepie kempingowym taki płyn.
Nie kupiłem, bo nie znam, ale cena niziutka. 9,99£ z 4 litry. Za Thetforda płacę 12,99£/2l. ze zniżką.

Może warto spróbować? Zna ktoś?

Załoga G - 2016-10-07, 14:00

W upale sprawdza się tylko Theatford,
Szkoda, że nie mam osobnej spłuczki, bo jak miałem przyczepę to zestaw płyn do spłuczki plus płyn na fekalia dawały bardzo przyjemny zapach w łazience.

toscaner - 2016-10-07, 14:09

Ja ze 3x tylk okupiłem coś innego. Raz Tornado, wg mnie gówno i lałem podwójnie, żeby dawało efekt, raz jakąś włoską cytrynkę. Pierwszy dzień super, później zacząłem nie lubić nawet owocu cytryny, bo mi się kojarzyć z gównem zaczynał. Wróciłem do Thetforda Bleu Kem i przelałem pewnie z kilkadziesiąt butelek już. Ostatnio skusiłem się na Green Kem i nie ma rewelacji.
Z kem Blue i Sogiem nie ma żadnych zapachów nawet do 7 dni. Green śmierdzi po 3. A mowa o Szkocji, gdzie temp po +10, w kamperze +20C, więc żadne upały.
Dosłownie taki skok w jakości.

Oczywiście te 7 dni to gdy wiem, że lipa z wylaniem i daję ok 200ml Blue na kasetę + SOG. Greena wlałem już z 250ml, dolałem z 80ml blue i nie pomogło. 4-ty dzień i jadę to wywalić.

No ale może przetestuję te 4-litrowe po 9,99. Najwyżej będę lał po pół litra na kasetę. I tak będzie tanio :ok
No sam nie wiem. Różnicę w cenie ma w dupie. Ten Green droższy i szmelc. Może tańszy będzie lepszy :roll:
Albo wrócę do Blue i koniec testów. Sam nie wiem. :?

Tadeusz - 2016-10-07, 14:45

Szkoda, że trudno osiągalny ale zdecydowanie najlepszy jest koncentrat toy toy.

Nawet w upały łazienka pachnie migdałami. Ostatnio stosują tabletki ale one nijak mają się do koncentratu.

Przed kilku laty pękł pojemnik z koncentratem toy toy w bakiście mego jachtu. Bakista jest odtąd niebiańsko błękitna a zapach migdałów przetrwał kilka lat. :szeroki_usmiech :haha:

frykas1 - 2016-10-07, 15:00

Ja używam płynu TOY TOY sprawdza się bardzo dobrze ,jak by ktoś chciał to mogę załatwić po 50 zł za 5 l . Będę na zlocie w Nadarzynie mogę przywieść . :spoko
Wojciechu - 2016-10-07, 16:09

Może jeszcze ktoś ma doświadczenia z płynem TOY TOY. Jak pisze Tadeusz zapach bardziej i intensywny i w okresie ciepłym chyba sprawdziłby się lepiej od standardowych płynów do kibelka.
kimtop - 2016-10-07, 16:17

Ja stosowałem płyn toy toy ,ale zimą zamarzł i na wiosnę,po rozmarznięciu, jego działanie było bardzo słabe.
Wróciłem do saszetek Thetforda i uważam , że nie ma lepszego środka.

Bazyli - 2016-10-07, 16:22

Tadeusz napisał/a:
Szkoda, że trudno osiągalny ale zdecydowanie najlepszy jest koncentrat toy toy.

Nawet w upały łazienka pachnie migdałami. Ostatnio stosują tabletki ale one nijak mają się do koncentratu.

Przed kilku laty pękł pojemnik z koncentratem toy toy w bakiście mego jachtu. Bakista jest odtąd niebiańsko błękitna a zapach migdałów przetrwał kilka lat. :szeroki_usmiech :haha:


Wykonałem telefony do toi-toy polska i nikt nic nie wie. Żadna z miłych Pań nie wie gdzie to można kupić, jak ani nawet kto produkuje czy dostarcza im .... hhhmmmmm :bajer a jednak niektórzy ich używają :?: :bajer

Tadeusz - 2016-10-07, 16:41

Bazyli napisał/a:
Wykonałem telefony do toi-toy polska i nikt nic nie wie. Żadna z miłych Pań nie wie gdzie to można kupić, jak ani nawet kto produkuje czy dostarcza im .... hhhmmmmm :bajer a jednak niektórzy ich używają :?: :bajer


Owszem.

Właściciel pola namiotowego na Mazurach otrzymuje koncentrat w beczkach do toalet toy toy i czasem odleje mi litr lub dwa.
Raczej odlewał, bo już jachtem nie pływam i na to pole nie dobijam. :(

moskit - 2016-10-07, 17:57

Dla Toi-toya , dla Lotu , dla Boeninga mieliśmy inne formulacje zaś na sklepy też inne były "mniej niż bardziej"

Podstawą zapachu takiego płynu jest odpowiednie dopasowanie esencji zapachowej do formulacji jest to bardzo trudne, mało esencji zapachowych wytrzymuje kombinacje chemiczną zastosowaną w płynie do toalet o czym niektórzy producenci nie wiedzą lub zapominają a może z oszczędności używają nieodpowiednich
Tyle z praktyki

Skorpion - 2016-10-07, 18:16

Od naszego kolegi mozna u niego kupic Eden F68 telefo do niego 507202507
http://www.edenchemicals.pl/produkty_camp.html
http://www.edenchemicals.pl/index.html

toscaner - 2016-10-07, 22:54

Skorpion napisał/a:
Od naszego kolegi mozna u niego kupic Eden F68 telefo do niego 507202507
http://www.edenchemicals.pl/produkty_camp.html
http://www.edenchemicals.pl/index.html


Ma płyn do toy-toy?

Adamcuk - 2016-10-08, 00:20

Ja stosuje tabletki jak toy-toy i są super nigdy mi nie zacapiało z kibelka :mrgreen:
jacik - 2017-08-02, 20:22

Adamcuk napisał/a:
Ja stosuje tabletki jak toy-toy i są super nigdy mi nie zacapiało z kibelka :mrgreen:

Możesz podać namiar albo nazwę ?
Możecie polecić coś w zastepsteie dostępnego u lokalnych tubylców ? Została mi ostatnia porcja a ze chyba firma plajtuje to może zostane tydzień dłużej ;) Nie ma do czego wracać a tu mam 10zl za dzien:D

Gregorio - 2017-08-03, 10:27

jacik napisał/a:
Została mi ostatnia porcja a ze chyba firma plajtuje to może zostane tydzień dłużej ;) Nie ma do czego wracać a tu mam 10zl za dzien:D


Jak już nadejdzie godzina "W" to mogę Cię poratować. Daleko nie masz :)

jacik - 2017-08-03, 14:40

Gregorio napisał/a:
jacik napisał/a:
Została mi ostatnia porcja a ze chyba firma plajtuje to może zostane tydzień dłużej ;) Nie ma do czego wracać a tu mam 10zl za dzien:D


Jak już nadejdzie godzina "W" to mogę Cię poratować. Daleko nie masz :)

Dzięki.
Jeszcze dajemy rade :)

duende - 2017-08-03, 19:12

toscaner napisał/a:
Używał ktoś takiego płynu?

Ale zauważyłem ostatnio w moim ulubionym sklepie kempingowym taki płyn.
Nie kupiłem, bo nie znam, ale cena niziutka. 9,99£ z 4 litry. Za Thetforda płacę 12,99£/2l. ze zniżką.

Może warto spróbować? Zna ktoś?

Toilet Fluid firmy Blue Diamond - kupiłem w opakowaniu 4l cena 45zł (2l kosztowało 40zł, więc się nie opłaca, dziwna polityka cenowa). Bez rozcieńczania powala z nóg dziwny ostry zapach :gwm . Thetforda Kem Green lałem ok 150ml, na tym pisze 250ml i nie lać do czystej wody, do czystej jest osobny. I zaskoczenie nie ma przykrych zapachów i trzyma dłużej bezzapachowo, jak na razie jest Ok, ale za krótko by ocenić. Od Thetforda ręczniki i zasłonka łapały zapach (podkreślam - od Thetforda :-P ), od Diamonda na razie nie. Może mieć jakieś znaczenie, że wyczyściłem uszczelkę.

Bajaga - 2017-08-04, 17:01

Teraz mam Thetforda zielonego. I pasuje mi. Zapach lepszy dla mnie od niebieskiego i kolor "szamba" jakiś taki bardziej naturalny bo zielony a nie niebieski. Kupiłem w Jula.
MILUŚ - 2017-08-04, 17:21

Bajaga napisał/a:
......... Kupiłem w Jula.


Ja też :-P Wszystko fajnie tylko ta cena ....59,90zł za 2 l :gwm

marekoliva - 2017-08-05, 23:04

Bajaga napisał/a:
Zapach lepszy dla mnie od niebieskiego


Niestety w wysokich temperaturach ten zapach szybko staje się gorszy od niebieskiego. Według mnie niebieski jest lepszy w południowych klimatach.

jb - 2018-06-12, 20:12

Kupiłem po raz kolejny butlę Thetford Aqua Kem Blue i ze zdziwieniem stwierdziłem, że zmieniło się dawkowanie. Teraz to już 150 ml na 20 l kasetę a w temperaturze ponad 30 stopni to nawet zalecają 180 ml. Wcześniej było 120 więc wzrost jest o 25 a nawet 50% !
A cena chyba bez zmian.

MILUŚ - 2018-06-12, 21:28

jb napisał/a:
..........
A cena chyba bez zmian.


A sprawdziłeś zawartość % specyfiku ? Zapewnie rozwodnili :chytry dlatego musisz dawac wiecej i co za tym idzie.......prędzej kupić nowy :mrgreen: a o to przecież chodzi :chytry

Wojciechu - 2018-06-12, 22:50

Zawsze używałem Thetford. W te wakacje będę działał z płynem do TOY - TOYA . Jestem ciekaw efektów. Może ktoś ma z tym płynem jakieś doświadczenia - typ - granatowy, pachnie migdałami. ;)
Rambler - 2018-06-12, 23:15

Ostatni raz korzystam z Tornado, płyn i tabletki to lipa. Jak zlewałem zawartość kota do toy toyów
to nigdy z nich nie śmierdziało, a Tornado capi po 2-3 dniach w upale, mimo że leję podwójną ilość
i raczej nie pływa nic "twardego".
Wie ktoś gdzie gdzie można kupić płyn do toy-toya? Jak mi się go nie uda kupić to przerzucę się
na Thedforda.

Wojciechu - 2018-06-12, 23:49

Kupowałem Toya od faceta , który je czyści - 50 złociszy za 5l.
salut - 2018-06-13, 07:11

prof-os napisał/a:
Zawsze używałem Thetford. W te wakacje będę działał z płynem do TOY - TOYA . Jestem ciekaw efektów. Może ktoś ma z tym płynem jakieś doświadczenia - typ - granatowy, pachnie migdałami. ;)


Przed każdym użyciem musisz go dokładnie wstrząsnąć/wymieszać. Bardzo szybko rozwarstwia się. Stosowałem różne środki, i w/g mnie dobrze wymieszany toytoy jest najlepszy.

SlawekEwa - 2018-06-13, 07:19

prof-os napisał/a:
Kupowałem Toya od faceta , który je czyści - 50 złociszy za 5l.

Uwaga na złodziei- oszustów, bo zapłacicie za najdroższą wodę świata :haha:

Comsio - 2018-06-13, 12:33

Stosuje Toytoya już parę sezonów, kiedyś płyn,od 4- lat tabletki.
1- tabletka na 5 l wody. Jest :ok

wlodo - 2018-06-13, 15:32

Gdzie te tabletki można kupić ?
Skorpion - 2018-06-13, 15:41

Tam można kupić http://www.edenchemicals.pl/
tom-cio - 2018-06-13, 16:27

Ja tez stosuje toytoya,jak ktos potrzebuje to co wtorek mam na budowie wypompowywanie,moge za 5dyszek piatke orginala zalatwic.i w tej cenie to sie nie szczypie ,po prostu chlust i tyle.Tydzien nie capi,a przypominam,ze kozystam z kampera codziennie i toalety tez- no przeciez do toytoya biegac na budowie nie bede :mrgreen:

A i do wody do splukiwania tez dolewqm,zeby laenie niebieska byla

wirefree - 2018-06-13, 20:25

Skorpion napisał/a:
Tam można kupić http://www.edenchemicals.pl/


Te tabletki to najgorszy syf z chemii toaletowej. Miałem kupiłem kilka ale po zakupie aqua kem blue poprostu wywaliłem to tornado do smieci. Miałem tez dometica i Aqua jest najlepszy.

andream - 2018-06-13, 20:46

Tylko Thetford Aqua , jeszcze nic lepszego nie wynaleźli , wszystkie inne owszem nadaja się tylko do Toy-Toya
wlodo - 2018-06-13, 21:27

Skorpion, podałeś adres do Tornado, mam i więcej nie chcę. Ja wypowiedź Comsio, zrozumiałem tak, że on stosuje tabletki używane w Toy-Toyach zamiennie z płynem. Dlatego pytam gdzie szukać, bo dotychczas wszyscy tylko o płynie piszą. Tabletki o takim samym działaniu jak płyn, po prostu są praktyczniejsze.
moskit - 2018-06-13, 21:38

Koleżanki i Koledzy
Mam jedno pytanie dlaczego tak się chwalicie że wprowadzacie do obrotu i sami kupujecie KRADZIONY PŁYN DO TOALET to się nazywa ..........
To że jakiś ludek sprzedaje płyn to znaczy że ukradł go z firmy lub ukradł go klientowi , tak to niestety wygląda .

Rambler - 2018-06-13, 22:08

Ja pytam gdzie go można kupić a nie ukraść. Jest poza dystrybucją?
pasza - 2018-06-13, 22:09

mnie by te migdałowe toytoya interesowały?

Kupiłem ten niebieski aqua blu czy jak mu tam thetford i to nie jest żadna rewelacja, nie podobało mi się to co wylewam :(

A najgorsze jest to jak on barwi, cały sylikon na kasecie zabarwił, spadła kropelka na meble i plama.
Ten płyn jest niebezpieczny trzeba uważać, został w nim tylko mocny barwnik i nic więcej, oczywiście coraz bardziej eko i coraz mniej działa niedługo całą butelkę do zbiornika trzeba będzie lać.

OMEGA - 2018-06-13, 22:14

Pasza a ile ty masz doświadczenia w kamperowaniu i stosowaniu różnych środków pozwalających rozłożyć to co twarde i jeszcze by był przyjemny zapach .
pasza - 2018-06-13, 22:30

OMEGA napisał/a:
Pasza a ile ty masz doświadczenia w kamperowaniu i stosowaniu różnych środków pozwalających rozłożyć to co twarde i jeszcze by był przyjemny zapach .


Nie miałem to fakt , ale mi wystarczyło jedno po 4 dniach już zaczynało coś śmierdzieć moczem a zbiornik miałem bez grama kamienia jak nówka i praktycznie tylko pipi było, zapach tego płynu był nijaki, za to barwił tak jak środek przemysłowy do barwienia, mam poplamione meble będę musiał znów malować, nie mając doświadczenia wlewałem go od góry z łazienki efekt taki że sylikon jest niebieski nie do umycia, następny raz już w rękawiczkach do samej kasety zalewałem.

Ten płyn jest niebezpieczny z swym mocnym środkiem koloryzującym na to mam dowody.

Edit: nie tylko sylikon ale wazelina która jest zalecana do pielęgnacji uszczelek w kasecie też jest niebieska.
Jeszcze protestuję być może z innymi jest jeszcze gorzej ale jedno wiem na pewno oni mają silny środek koloryzujący który jest mi niepotrzebny a wręcz niebezpieczny a reszta to nic takiego.

Comsio - 2018-06-14, 23:26

Miałem okazję być u producenta chemi, i tu ją nabyłem.
U obsługi tych przybytków raczej się nie porzywisz, ewentualne wyciągnie Ci z kasety kota . :spoko

wirefree - 2018-06-15, 13:34

pasza napisał/a:
OMEGA napisał/a:
Pasza a ile ty masz doświadczenia w kamperowaniu i stosowaniu różnych środków pozwalających rozłożyć to co twarde i jeszcze by był przyjemny zapach .


Nie miałem to fakt , ale mi wystarczyło jedno po 4 dniach już zaczynało coś śmierdzieć moczem a zbiornik miałem bez grama kamienia jak nówka i praktycznie tylko pipi było, zapach tego płynu był nijaki, za to barwił tak jak środek przemysłowy do barwienia, mam poplamione meble będę musiał znów malować, nie mając doświadczenia wlewałem go od góry z łazienki efekt taki że sylikon jest niebieski nie do umycia, następny raz już w rękawiczkach do samej kasety zalewałem.

Ten płyn jest niebezpieczny z swym mocnym środkiem koloryzującym na to mam dowody.

Edit: nie tylko sylikon ale wazelina która jest zalecana do pielęgnacji uszczelek w kasecie też jest niebieska.
Jeszcze protestuję być może z innymi jest jeszcze gorzej ale jedno wiem na pewno oni mają silny środek koloryzujący który jest mi niepotrzebny a wręcz niebezpieczny a reszta to nic takiego.


No to jak potestujesz przynajmniej 3 rózne i to najlepiej w lecie podczas upałów to wtedy bedziesz miał jakieś rozeznanie. Moim skromnym zdaniem tornado może być z braku laku ale raczej nie podczas upałów i trzeba często zmieniac kota, aqua kem blue radzi sobie doskonale ze smrodem nawet podczas upałów przez tydzien bo tyle max trzymałem kasete nie wypróżnioną. Z tym Ze to były tabletki.

mischka - 2018-06-15, 19:01

wirefree napisał/a:
aqua kem blue radzi sobie doskonale

Używałem tych saszetek, są skuteczne i wygodne w podroży.
W zeszłym roku testowałem saszetki Dometic Power Care Tabs. Tak samo skuteczne a sporo tańsze. Dodam że u mnie kaseta wytrzymuje max 3 dni.

OMEGA - 2018-06-15, 19:26

To prawda jak pisze mischka ,toaleta max 3dni obojętnie w jakim sezonie podróżujemy .
dziwaczek - 2018-06-15, 21:12

Zgadzam się max 3 dni niezależnie od stanu. Po za tym zauważyłem już dawno, że jak ruszamy nawet z pełną toaleta to wcale ona nie capi - capi zbiornik z szarą woda (miesza się w trakcie jazdy i gazy wydostają się przez syfony) szczególnie w ciepłym klimacie.
Ja stosuje do zbiornika szarej wody Tornado Lemon a do kibelka Tornado Blue i Tornado Red do spłuczki (tornado green eco - mi się niesprawdził) - jest zdecydowanie lepiej.
Ogólnie stosuje płyny Tornado od lat i jest oki.

http://edenchemicals.pl/produkty_camp.html

wirefree - 2018-06-15, 21:21

kryptoreklama?
dziwaczek - 2018-06-15, 21:33

wirefree napisał/a:
kryptoreklama?


Nie kryptoreklama tylko pisze co stosuję, cały czas piszecie o Thetfordzie - też stosowałam owszem jest dobry szczególnie ten niebieski ale uważam ze podobnie działa Tornado tylko jest o połowę tańsze i polskie :idea:
Proponuję potestować różne specyfiki - ja ich testowałem kilka i jakoś specyfiki Tornado mi najlepiej podeszły.

dla równowagi
http://thetford.pl/srodki_cz.php

ogrodnik - 2018-06-25, 08:31
Temat postu: Płyn do wc w kłodzku
Witam
Czy ktoś się orientuje gdzie można zakupić jakakolwiek chemię do wc w okolicach Kłodzka ?

boru - 2018-07-06, 21:28

Gdzie można kupić chemię do WC w Jeleniej górze? W jakich sklepach stacjonarnych coś takiego można znaleźć? Facet wypożyczył mi gołęgoi campera. I powiedział żebym sobie sam kupił w Juli.
dziwaczek - 2018-08-25, 14:33

Odnośnie płynów TORNADO - refleksja po wakacyjnym wyjeździe to nie polecam. Stosowałem je od kilku lat i było oki, nic nie waliło było oki - porównywalne z tymi markowymi.
Zakupiłem nowa partię Tornado niebieskiego i czerwonego na wiosnę zabrałem na wyjazd wakacyjny i TRAGEDIA, jakby w ogóle nie działały, zapach słaby i po jednym dniu wali z klopa mimo że mam SOG. Zmieniona receptura nie wiem?
Więcej ich nie kupię TORNADO - NIE POLECAM

papamila - 2018-08-25, 17:51

dziwaczek napisał/a:
Więcej ich nie kupię TORNADO

no nie kupisz, producent (fasol68) zmarł niedawno i nie ma kto dzwignąć interesu

Andrzej 73 - 2018-08-25, 19:19

Ale możesz kupić dobry płyn do toalety od Jarka Papamili :bigok Polecam...
:spoko

dziwaczek - 2018-08-25, 20:11

papamila napisał/a:
dziwaczek napisał/a:
Więcej ich nie kupię TORNADO

no nie kupisz, producent (fasol68) zmarł niedawno i nie ma kto dzwignąć interesu


Wiem, miałem okazję poznać

stivo.lodz - 2018-08-25, 23:26

Ostatnio namówili mnie na coś takiego

https://allegro.pl/plyn-do-toalet-chemicznych-thetford-activ-blue-2l-i6307182199.html

Niby thetford ale zupełnie nie trzyma poziomu tego "starego" Aqua kem blue , miało być to samo a jest nawet różnica w konsystencji płynu, podróba jaka czy co.

Wojciechu - 2018-08-26, 13:03

Nadal twierdzę, że że płynem porównywalnym do Thetforda jest płyn do naszych toyek. Warunek musi być nierozcieńczony extrakt.
Tadeusz - 2018-08-26, 14:32

prof-os napisał/a:
Nadal twierdzę, że że płynem porównywalnym do Thetforda jest płyn do naszych toyek. Warunek musi być nierozcieńczony extrakt.


Tak. Zdecydowanie tak. Dopóki miałem dostęp do koncentratu, było OK. Rozcieńczony jest kiepski.

Teraz używam saszetek. Sprawdzają się doskonale. :wyszczerzony:

moskit - 2018-08-26, 14:46

to i ty "Brutusie" paserkę uprawiałeś
Tadeusz - 2018-08-26, 15:04

moskit napisał/a:
to i ty "Brutusie" paserkę uprawiałeś


Nie, Cezarze. Udostępniał mi troszkę koncentratu właściciel pola namiotowego na Mazurach, który kupował go hurtowo. :szeroki_usmiech

moskit - 2018-08-26, 16:33

Dla wyjaśnienia Toy Toy ma własną formulację i na podstawie jej jest wykonywany płyn do toalet nigdy nie był sprzedawany tylko do użytku wewnętrznego wszystko co było czy jest na rynku to niestety towar nielegalny a wiem co piszę , no chyba że coś się zmieliło w polityce firmy w co wątpię bo zawsze chronili swoją formulację a swoją drogą uważam płyn w/w firmy za jeden z najlepszych warunek jeden aby stosować go zgodnie ze sztuką a będzie zagwarantowane że dwa tygodnie w toalecie kwiatki będą latały
Taka sama sytuacja jest z płynami do samolotów.
ale oczywiście mogę się mylić ,jestem już stary i może coś pomyliłem i w głowie już mi się króliki pie......lą
:diabelski_usmiech

Rambler - 2019-06-04, 21:41

Odgrzewam temat. Czy ktoś może testował ostatnio płyny Inblue, Freedom, Campi? Jakie wrażenia?
Bim - 2019-06-04, 22:30

Rambler napisał/a:
. Czy ktoś może testował ostatnio płyny Inblue, Freedom, Campi?


Podaj proszę linka gdzie dają próbki do zalania kasety?

W chemi pachnącej różne próbki rozdają ale do kibla nie spotkałem się :shock:

Rambler - 2019-06-04, 22:35

Pisząc "testował" miałem na myśli "używał" :spoko
Mam jeszcze niecałe pół butelki Thedforda ale spodziewałem się po nim czegoś więcej niż po Tornado i chcę zmienić.

Bim - 2019-06-04, 22:44

To idź w szarą strefę :lol: jak pisali wyżej :spoko
andrzej627 - 2019-07-30, 18:36

Co sądzicie o tym płynie?
SlawekEwa - 2019-07-30, 19:07

andrzej627 napisał/a:
o tym płynie?

Raczej u nas w Polsce trudno dostępny.

andrzej627 - 2019-07-30, 19:23

Niemiecki Amazon ma magazyny w Polsce i swoją stronę w języku polskim. :lol: Do kupienia tutaj.
Bronek - 2019-07-30, 19:35

Z Kołbaskowa czasem mam na drugi dzień.
Ale akurat z tego linku "żaden sprzedawca nie realizuje....do Polski" bywa k trzeba szukać

andrzej627 - 2019-07-30, 19:50

Ja zamówiłem na francuskim Amazonie z wysyłką do Francji. Przesyłka przyjdzie dopiero 10 sierpnia. Sądząc po nazwie sprzedawcy (MH-Online-GmbH), towar idzie chyba z Niemiec, a może właśnie z Polski. :wyszczerzony:
moskit - 2019-07-30, 19:52

Proszę zwrócić uwagę na dozowanie 100 ml / 10 litrów trochę dużo na kasetę 180 ml
Ale coraz częściej producenci zwiększają dozowanie nie obniżając ceny

Argo - 2019-07-30, 20:52

W polskim sklepie "interloop" jest dostępny po 60 zł
andrzej627 - 2019-07-30, 21:38

Słyszałem, że zamiast specjalistycznego płynu dobry (i tańszy) jest Domestos. Ktoś go stosuje?
Bronek - 2019-07-30, 21:44

Domestos wali Domestosem, chyba że ktoś lubi Domestos...niektóre koty lubią np. się wytwarzać na zmytej nim podłodze.
I chyba nie rozpuszcza dobrze celulozy, no ile ktoś jej używa, bo znam takich co mają inne metody.

Socale - 2019-07-30, 22:07

Ta...
Jak Domestos pojawił się w PL kilka dekad temu, to ja durny nie światowy umyłem nim głowę bo wówczas stał w łazience i wyglądał jak nowoczesny szampon.
Czasy Mydełko Fa.
Ciekawe jak długo czułbym ze swojego łba zapach toytoya dzisiaj. Nie zamierzam próbować :mrgreen:

Janusszr - 2019-07-30, 23:12

Socale napisał/a:
Ta...
Jak Domestos pojawił się w PL kilka dekad temu, to ja durny nie światowy umyłem nim głowę bo wówczas stał w łazience i wyglądał jak nowoczesny szampon.
Czasy Mydełko Fa.
Ciekawe jak długo czułbym ze swojego łba zapach toytoya dzisiaj. Nie zamierzam próbować :mrgreen:

Zostały Ci jakieś włosy po tym myciu? :diabelski_usmiech

andrzej627 - 2019-08-01, 13:00

Tym płynem włosów nie będę mył. :lol: Przesyłka przyszła już dzisiaj. Kampera odbieram już jutro. :spoko
Brat - 2019-08-01, 14:22

Daj znać, kiedy już będziesz mógł coś o nim powiedzieć.
zbyszekwoj - 2019-08-02, 12:39

Janusszr napisał/a:
Zostały Ci jakieś włosy po tym myciu?


Ze zdjęć wynika ,że nie. :diabelski_usmiech

pawel-m - 2019-08-09, 10:23

załatwiłem własnie płyn oryginalny toy toya może ktoś podpowie jak dawkować?
kimtop - 2019-08-09, 10:27

Zależy od stężenia płynu
pawel-m - 2019-08-09, 10:35

kolega mi przywiózł na próbe, jest gestszy niż thetford blue thetforda ostatnio lałem chyba z 150ml na małą kasete i lipa 2 dni i juz nieświeżo waniało
Bajaga - 2019-08-09, 16:23

Chyba jak jest +25-30° to żaden płyn nie zapewni zapachu fiołków... Teraz mam płyn z Juli, szału nie ma ale tańszy niż tethford który jest raczej przereklamowany.
zbyszekwoj - 2019-08-09, 21:20

pawel-m napisał/a:
2 dni i juz nieświeżo waniało


Zależy co się jada. :haha:

Banan - 2019-08-10, 11:57

pawel-m napisał/a:
kolega mi przywiózł na próbe, jest gestszy niż thetford blue thetforda ostatnio lałem chyba z 150ml na małą kasete i lipa 2 dni i juz nieświeżo waniało

Im wyższa temperatura, tym więcej trzeba lać tego płynu - tak mi powiedział "serwisant" :szeroki_usmiech

zbyszekwoj - 2019-08-10, 12:27

Niemcy mają jakis proszek chemiczny kupowany na kg. Nie mogłem się tylko dogadać co to takiego. Mówili że wogóle nie śmierdzi.Muszę jeszcze zasięgnąć języka, no właśnie z tym problem.
kimtop - 2019-08-10, 13:48

Od lat stosuję saszetki Thetforda niebieskie i nie ma chyba nic lepszego
MILUŚ - 2019-08-10, 14:22

kimtop napisał/a:
Od lat stosuję saszetki Thetforda niebieskie i nie ma chyba nic lepszego

Ja dodatkowo jeszcze dla"swierzewo wozducha " polewam płynem :mrgreen:

pawel-m - 2019-08-10, 18:08

dzieki ,tez stosuje saszetki są ok ale drogie ,rzecz jest w tym że mój italianiec ma troche odmienną konstrukcje wc tam jest jeden mały zbiornik wielkości kasety a jak sie on zapełni można wszystko przelać do dolnego wiekszego zbionika ,a tam to już wchodzi kilka kaset jest to dla mnie supar rozwiązanie bo nie musze sie martwic przez przez kilka dni o opróznianie kasety poprostu robie to kiedy mam okazje i dlatego niestety musze czegos zawsze dolać dodatkowo aby w moim szambie wszystko sie dobrze rozpuścilo do tej pory wystarczył nioebieski thetford w płynie ,ale tak jak ktoś wczesniej pisał ostatnio się zepsuł to szukam czegoś zastepczego
Cyryl - 2019-08-10, 21:30

we Wrocławiu są dwie firmy obsługujące przenośne toalety: TT i WC-S.
u panów z TT cena 5l baniaka, które to przygotowane wożą w skrzynkach pod paką, kosztuje 40-50zł i na kasetę leję 0,3-05l na oko jak mi wyjdzie.
płyn z WC-S ma kolor coś między żółć i zieleń i ma zapach dawnego radzieckiego dezodorantu do WC - chwoinka, podobnie również waniało w toaletach kolejowych w latach '70-tych, więc źle mi się kojarzy.

kiedyś w TT były takie niebieskie tabletki-krążki i były one wygodniejsze, bo zabierały mniej miejsca i wagi. jedna tabletka wystarczała na kasetę.
dzisiaj już tego nie ma w użytku.
jeszcze zdarzy się, że panowie z WC-S posiadają trochę ze starych zapasów, ale u nich też to wychodzi z użycia.

kimtop - 2019-08-11, 09:05

Cyryl napisał/a:
cena 5l baniaka, które to przygotowane wożą w skrzynkach pod paką, kosztuje 40-50zł i na kasetę leję 0,3-05l


W tym układzie cena jednego zalania kasety jest porównywalna do saszetek Thetforda ~ 4 zł.
Przy saszetkach nie wozimy bańki piątki i nie tracimy pojemności kasety

moskit - 2019-08-11, 18:54

Dostarczany do TT płyn ma zalecane dawkowanie 200 ml. na 100 litrów czyli na kasetę 20 litrową dozowanie to 40 ml i działa jak lejecie więcej to jesteście "wprowadzani w błąd " proszę policzyć jaki płyn Wam sprzedają , jedno jest pewne na pewno kradziony . Jak już pisałem nie promujcie złodziejstwa nabywając i pisząc a tym fakcie :gwm :gwm :gwm
kimtop - 2019-08-11, 19:50

moskit napisał/a:
proszę policzyć jaki płyn Wam sprzedają


Baaaardzo rozcieńczony

Artur.Dell - 2019-08-12, 12:33

Ja ostatnio kupiłem CampBerg i jestem zadowolony.

https://allegro.pl/oferta/plyn-koncentrat-do-toalet-turystycznych-5-litrow-8170555956?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Nie jest to oczywiście to samo co Thetford, ale jak na 59 zł. za 5 litrów to nie ma co grymasić

MILUŚ - 2019-08-12, 14:05

Dzisiaj byłem w JULA .......zrezygnowali ze sprzedazy płynu do toalet Thetford'a .
Jest jakiś inny w podobnej cenie ale 2,5 litrowy :-P

jsaluga - 2019-08-13, 07:19

Artur.Dell napisał/a:
Ja ostatnio kupiłem CampBerg i jestem zadowolony.

https://allegro.pl/oferta/plyn-koncentrat-do-toalet-turystycznych-5-litrow-8170555956?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Nie jest to oczywiście to samo co Thetford, ale jak na 59 zł. za 5 litrów to nie ma co grymasić


Ja tam w śmierdzących sprawach na kompromisy nie chodzę. Blue Thetford THE BEST.

krzlac - 2019-09-27, 14:56

Będąc w sierpniu w Norwegii, korzystałem z przypadkiem napotkanego automatu Thetford do mycia kaset. Przyjmuje wszystkie rodzaje kaset, myje i napełnia płynem - oczywiście Thetford.
REWELACJA i do tego korzystanie bezpłatne.

mischka - 2019-09-27, 15:06

krzlac napisał/a:
Będąc w sierpniu w Norwegii, korzystałem z przypadkiem napotkanego automatu Thetford do mycia kaset

We Włoszech też miałem przyjemność korzystać z czegoś takiego, różnica polegała na tym że nie przyjmował wszystkich kaset a koszt 0,50€
Z zabiegu byłem bardzo zadowolony :wyszczerzony:

chris_66 - 2019-09-27, 23:05

MILUŚ napisał/a:
Dzisiaj byłem w JULA .......zrezygnowali ze sprzedazy płynu do toalet Thetford'a .
Jest jakiś inny w podobnej cenie ale 2,5 litrowy :-P


Niestety nie nadaje się do niczego :(

Janusszr - 2019-09-28, 11:09

Thetford'a sprzedają w Obi.
MILUŚ - 2019-09-28, 20:04

Janusszr napisał/a:
Thetford'a sprzedają w Obi.


Good news :ok

jsaluga - 2019-09-28, 21:20

Koledzy i koleżanki w kamperach spędzacie pół dnia. Chcecie oszczędzać? ile? 50gr na dzień? i wąchać migdałki z nutką gówna?. Litości. Przestrzegam jednak tylko nie zielony!!!, nie nadaje się do niczego.
Janusszr - 2019-09-29, 08:38

MILUŚ napisał/a:
Janusszr napisał/a:
Thetford'a sprzedają w Obi.


Good news :ok

Nie każdy wie, że w markecie budowlanym można nabyć tego rodzaju artykuły. Sam byłem zaskoczony.

andrzej627 - 2019-11-19, 13:40

Uznałem, że saszetki są wygodniejsze niż płyn. Dzisiejsza przesyłka w ramach przygotowań do następnej podroży. :spoko
CORONAVIRUS - 2019-11-19, 13:43

Do kibla polecam domestos z biedronki , ten w zielonej butelce , sprawdzony w upałach greckich i na miejscu od 3 lat ....tanio i solidnie , wlać co jakiś czas z góry jest ok .
Janusszr - 2019-11-22, 14:08

MECENAS napisał/a:
... wlać co jakiś czas z góry jest ok .

Jako dodatek do płynu do toalet?

CORONAVIRUS - 2019-11-22, 17:44

Janusszr napisał/a:
MECENAS napisał/a:
... wlać co jakiś czas z góry jest ok .

Jako dodatek do płynu do toalet?


Jaki tam dodatek .... zamiast drogich płynów do toalet , tylko domestos .

Janusszr - 2019-11-22, 23:18

Ale Domestos ma niezbyt przyjemny ostry zapach. W połączeniu z wiadomą zawartością zbiornika zapach ten łagodnieje?
wędrowiec - 2019-11-23, 11:12

Ciekawe czy po zapachu cytrynowym wszystko pachnie cytrynowo. :szeroki_usmiech
CORONAVIRUS - 2019-11-23, 11:17

Janusszr napisał/a:
Ale Domestos ma niezbyt przyjemny ostry zapach. W połączeniu z wiadomą zawartością zbiornika zapach ten łagodnieje?


tłumaczę ... po połączeniu domestosa z uryną wytwarza się piana :) jej objetosć zależy od impetu , ja lubię ten widok i ten zapach porannej łąki na skraju lasu w górach , stoją tam owieczki a z oddali wyłania się czerwony kapturek wracający z biedronki z pieczywkiem na śniadanko . :spoko

jarko_66 - 2019-11-23, 20:05

tylko pod żadnym pozorem nie mieszać domestosa z płynem do toalet. To jeszcze jest mieszanka mało szkodliwa , ale po dolaniu uryny robi się strasznie. :chacha2 :chacha2 :chacha2
CORONAVIRUS - 2019-11-23, 21:44

jarko_66 napisał/a:
tylko pod żadnym pozorem nie mieszać domestosa z płynem do toalet. To jeszcze jest mieszanka mało szkodliwa , ale po dolaniu uryny robi się strasznie. :chacha2 :chacha2 :chacha2


to już odcinek jak za czerwonym kapturkiem biegnie wilk i lipa ze świeżych bułeczek z biedronki bo torba pęka i pieczywko zostaje dla wilka :shock:

Janusszr - 2019-11-24, 10:47

Jednak pozostanę przy tradycyjnych rozwiązaniach.
Za młodu korzystałem b.często z wygódek leśnych i nie miałem szczęścia spotkać Czerwonego Kapturka, ani wilka :diabelski_usmiech
I jakoś nie pamiętam, abym w takich momentach myślał o pachnących, świeżych bułeczkach :diabelski_usmiech

Pawcio - 2019-11-28, 09:01

MILUŚ napisał/a:
Dzisiaj byłem w JULA .......zrezygnowali ze sprzedazy płynu do toalet Thetford'a .
Jest jakiś inny w podobnej cenie ale 2,5 litrowy :-P


Ten płyn to CampGreen, opakowanie zawiera 2,5 litra (wychodzi 20 zł za litr). Dobrze działa jeśli na kasetę wlejemy jednorazowo 50-60ml środka, choć producent zaleca 25ml na kasetę o poj. 5l :szeroki_usmiech

W każdym razie saszetek Thetforda chyba jeszcze nic nie przebiło.

MILUŚ - 2019-11-28, 10:28

Tak jak już pisałem....tabletki + płyn
mischka - 2019-11-28, 10:28

Pawcio napisał/a:
W każdym razie saszetek Thetforda chyba jeszcze nic nie przebiło
saszetki dometica sprawdzają się tak samo, a przynajmniej ja nie widzę różnicy
Pawcio - 2019-11-28, 14:06

mischka napisał/a:
saszetki dometica sprawdzają się tak samo, a przynajmniej ja nie widzę różnicy


Możliw, nie miałem jeszcze z nimi przyjemności :wyszczerzony:

daro35 - 2020-03-31, 22:09

Odwieczny problem przed sezonem,ktoś coś poleca,jakieś nowości dolewek kibelkowych.
SlawekEwa - 2020-03-31, 22:10

daro35 napisał/a:
Odwieczny problem przed sezonem,

Którym?

Track222 - 2020-03-31, 22:20

daro35 napisał/a:
Odwieczny problem przed sezonem............


Co to za jakieś bajki opowiadasz? Wiadomo od zawsze płyn thetford i żaden inny.

Skorpion - 2020-03-31, 22:46


Też kupiłem.
Zestaw płynów Aqua Kem Blue 1.5l + Aqua Rinse Plus 1.5L + Papier Toaletowy Aqua Soft 4 Thetford

Zestaw płynów do toalet chemicznych Aqua Kem Blue 1.5L + Aqua Rinse Plus 1.5L + Papier Toaletowy Aqua Soft 4 Rolki marki Thetford
Doskonale sprawdzi się w przyczepie kempingowej, kamperze, łódce i jachcie
Komplet dwóch płynów do toalet turystycznych, przeznaczonych odpowiednio do górnego i dolnego zbiornika toalety oraz rozpuszczalny papier toaletowy
Koncentraty do zbiornika z wodą do spłukiwania Aqua Rinse Plus oraz koncentrat Aqua Kem Blue do zbiornika z fekaliami

W zestawie taniej!

Płyn Aqua Rinse Plus:

Zastosowanie: górny zbiornik w większości toalet przenośnych, toalety zabudowane w przyczepach kempingowych lub kamperach
Przeznaczony do zbiornika spłuczki, to ważny środek dodatkowy do zbiornika z czystą wodą przenośnej toalety
Zwiększa skuteczność spłukiwania, ograniczając jednocześnie zużycie wody
Czyści i chroni muszlę po każdym spłukaniu toalety, pozostawiając na ściankach muszli warstwę ochronną
Pozostawia zapach lawendy


Płyn Aqua Kem Blue:
Przeznaczony do zbiornika na fekalia (dolnej części) w toaletach turystycznych, przenośnych i zabudowanych.
Ma silne działanie dezodoryzujące, zapobiega gromadzeniu się gazów wspomaga rozpuszczanie się fekaliów.
Idealny w połączeniu z płynem Aqua Rinse Plus (płyn do zbiornika na wodę do spłukiwania) oraz
Aqua Soft (szybko rozpuszczający się papier toaletowy).

Zalety:
- Łatwy w użyciu
- Wysoka wydajność
- Eliminuje nieprzyjemne zapachy
- Pomaga rozkładać nieczystości i ułatwia opróżnianie zbiornika
- Przeciętna trwałość 4 do 5 dni
- Ułatwia utrzymanie zbiornika w czystości
Dozowanie: 120 ml na 20 litrowy zbiornik nieczystości - dodając około 3-4 litrów czystej wody.
Pojemność: 1.5 l

Janusszr - 2020-03-31, 23:11

A który to papier do użytku odtylnego nie rozpuszcza się w chemikaliach do toalet? Musi być specjalny?
Chyba 100% obecnego papieru toaletowego "zwykłego" jest z celulozy.

Kosmita - 2020-05-05, 07:58

Czy ktoś stosował jakieś bardziej ekologiczne rozwiązania?
Słyszałem, że bardzo skuteczne są niemieckie enzymatyczne proszki do prania w kapsułkach, ale nie mogę nic takiego znaleźć. Ta sama osoba polecała także rozwiązania do szamb ekologicznych, ale ponoć nie radziły sobie aż tak dobrze z zapachem jak te enzymy.

Może coś takiego by działało?
https://allegro.pl/oferta/bakterie-do-szamba-tabletki-3w1-na-rok-tluszcze-8140260515/

Osoby, które nie stosowały tego typu środków, ale mają zdanie, że to nie zadziała proszę o wstrzymanie siebie wypowiedzi :)

Edit: literówki

joko - 2020-05-05, 08:27

Kosmita napisał/a:
Czy ktoś stosował jakieś bardziej ekologiczne rozwiązania?


Próbowałem ......... potem kasety doczyścić nie mogłem ;)

Ekologia jest super :bigok ..... tylko nie koniecznie w kamperowym kiblu :szeroki_usmiech

krzlac - 2020-05-05, 11:47

Kosmita napisał/a:
...że to nie zadziała proszę o wstrzymanie siebie wypowiedzi...


6 miliardów bakterii - musi zadziałać. Tylko czy się zmieszczą do kasety. :lol:

moskit - 2020-05-05, 14:35

fekalia w kasecie do zawartości tzw szamba są 10-cio krotnie skoncentrowane i czas pracy bakterii jest skrócony 8-mio krotnie czyli d..a
Co do ilości 6 miliardów bakterii to żadna ilość, wiele probiotyków w jednej kapsułce ma dwa razy więcej bakterii.

adaml61 - 2020-05-05, 21:06

Janusszr napisał/a:
Musi być specjalny
Bo jak będzie z biedronki 100% celulozy za 4 zł 8 rolek ,a nie karawaningowy 4 rolki za 16 zł to się d...a obrazi , bo w kasecie rozpuści sie tak samo .
mischka - 2020-05-05, 21:49

Janusszr napisał/a:
A który to papier do użytku odtylnego nie rozpuszcza się w chemikaliach do toalet? Musi być specjalny?
Chyba 100% obecnego papieru toaletowego "zwykłego" jest z celulozy.

Ja używam najzwyklejszego domowego kilkuwarstwowego, od 5lat żadnych skutków ubocznych. :spoko

krzlac - 2020-05-05, 21:52

adaml61 napisał/a:
... bo w kasecie rozpuści sie tak samo .


A musi się rozpuścić?

Banan - 2020-05-05, 22:07

krzlac napisał/a:
A musi się rozpuścić?

Wskazane, bo inaczej czeka Cię grzebanko, bo się odpływ zatka :diabelski_usmiech

rjas - 2020-05-06, 00:45

Cholera, jak nic doktorat trzeba napisać :diabelski_usmiech
Janusszr - 2020-05-06, 08:40

adaml61 napisał/a:
Janusszr napisał/a:
Musi być specjalny
Bo jak będzie z biedronki 100% celulozy za 4 zł 8 rolek ,a nie karawaningowy 4 rolki za 16 zł to się d...a obrazi

Obrazi się za to, że nie przywita z palcem? :diabelski_usmiech

Cyryl - 2020-05-06, 11:58

ja dzisiaj kupiłem taki:
https://www.kena.pl/pl/in...d=2745&catId=39

zobaczymy jak się sprawi.

MILUŚ - 2020-05-06, 13:29

A w Liroy Merlin od tygodnia w promocji płyny Thetforda :diabelski_usmiech
dziwaczek - 2020-05-06, 17:48

A my przerzuciliśmy się na chemie firmy Freeedom Camper - testowaliśmy płyn niebieski przez ponad rok (małżonka nabyła na targach w Nadarzynie) teraz zamówiłem czerwony, pomarańczowy i płyn do czyszczenia z owadów i zacieków.
Sprawdza się http://www.freedomcamper.pl/

Track222 - 2020-05-06, 18:50

MILUŚ napisał/a:
A w Liroy Merlin od tygodnia w promocji płyny Thetforda :diabelski_usmiech


Preparat utylizacyjny CAMPA GREEN 2L THETFORD cena: 79,50 zł.
Preparat do wody CAMPA RINSE 2L THETFORD cena: 73 zł.

Cena szok!!!

Zbynek - 2020-05-06, 19:49

Track222 napisał/a:
daro35 napisał/a:
Odwieczny problem przed sezonem............


Co to za jakieś bajki opowiadasz? Wiadomo od zawsze płyn thetford i żaden inny.


A czym się różni Aqua Kem Blue zwykły od tego z dopiskiem "Weekender"?

marcin traker - 2020-05-06, 20:41

Ja używam płynu używanego przez wiadącego dostawcę toalet mobilnych :diabelski_usmiech
50 PLN bańka 5l
Ostatni zakup 10 l I sezon zabezpieczony

SlawekEwa - 2020-05-06, 21:44

marcin traker napisał/a:
Ja używam płynu używanego przez wiadącego dostawcę toalet mobilnych

Jak to się nazywa? :chytry

Cyryl - 2020-05-06, 22:00

to co każdy konserwator Toy Toy wozi z skrzynce narzędziowej pod paką.
SlawekEwa - 2020-05-06, 22:03

Cyryl napisał/a:
to co każdy konserwator Toy Toy wozi

o zakup pytałem :bajer

Cyryl - 2020-05-06, 22:11

tam też kupujesz.

cena w tamtym roku była 40zł, teraz 50zł, jakby wszyscy pracownicy mieli odprawę i wytyczne z góry.

kiedyś trafił się nam niedoinformowany czy nowy (kolega ma przyczepę i braliśmy od niego), pół roku sprzedawał 5l po 25zł.

moskit - 2020-05-07, 14:30

marcin traker napisał/a:
Ja używam płynu używanego przez wiadącego dostawcę toalet mobilnych :diabelski_usmiech
50 PLN bańka 5l
Ostatni zakup 10 l I sezon zabezpieczony


Czyli jesteś paserem a zarazem złodziejem bo kupujesz kradziony towar
Jak tu ma być dobrze jak z głów jeszcze pełna komuna nie wywietrzała

SlawekEwa - 2020-05-07, 14:41

moskit napisał/a:
Czyli jesteś paserem a zarazem złodziejem bo kupujesz kradziony towar

No jesteś szczery do bólu :chytry
To ja naprowadzam powoli pytaniami pomocniczymi o taki proceder, a Ty" walisz prosto z mostu"

Janusszr - 2020-05-07, 14:58

A czy nie jest to przypadkiem np. takie coś?
https://allegro.pl/oferta/plyn-do-toalet-toi-toi-szamb-5l-mobile-toilet-f-va-8534047378

arek - 2020-05-07, 15:13

Po wielu latach korzystania z różnych płynów uważam że są one dobre ale do temp.zew.ok
26-28 C powyżej stosuje saszetki wytrzymują w zależnosci od temp. 3-5 dni

Cyryl - 2020-05-07, 15:20

Janusszr napisał/a:
A czy nie jest to przypadkiem np. takie coś?
https://allegro.pl/oferta/plyn-do-toalet-toi-toi-szamb-5l-mobile-toilet-f-va-8534047378


to ja to kupiłem o pojemności 2l 32zł.

adaml61 - 2020-05-07, 17:03

Janusszr napisał/a:
A czy nie jest to przypadkiem np. takie coś?
https://allegro.pl/oferta/plyn-do-toalet-toi-toi-szamb-5l-mobile-toilet-f-va-8534047378
Też używam od 2 lat i według mnie jest naprawdę dobry .
Janusszr - 2020-05-07, 17:48

Jest jeszcze taki. https://allegro.pl/oferta/plyn-do-toalet-toi-toi-szamb-5l-tornado-pro-f-va-8862387270
Nie wiem na który się zdecydować.

Bim - 2020-05-07, 18:40

Janusszr napisał/a:
Jest jeszcze taki. https://allegro.pl/oferta/plyn-do-toalet-toi-toi-szamb-5l-tornado-pro-f-va-8862387270
Nie wiem na który się zdecydować.


Ten jest z firmy naszego zmarłego kolegi f68 kupowałem od niego jak żył a teraz to trudno coś polecać :oops:

dziwaczek - 2020-05-07, 20:38

Bim napisał/a:
Janusszr napisał/a:
Jest jeszcze taki. https://allegro.pl/oferta/plyn-do-toalet-toi-toi-szamb-5l-tornado-pro-f-va-8862387270
Nie wiem na który się zdecydować.


Ten jest z firmy naszego zmarłego kolegi f68 kupowałem od niego jak żył a teraz to trudno coś polecać :oops:


Kiedyś to były dobre płyny, używałem i bylem zadowolony - od śmierci f68 jakość bardzo mocno spadła- kupiłem z sentymentu i bardzo się zawiodłem. Obecnie używam innych i nie jest to thetford tylko polskie płyny połowę tańsze i nawet jak dla mnie lepsze :spoko

mischka - 2020-05-07, 20:39

ja zostanę przy saszetkach dometica, niebieskie zdały u mnie egzamin i puki co stosunek jakość/cena/wygoda jest bardzo dobra.
Janusszr - 2020-05-07, 21:58

dziwaczek napisał/a:

Kiedyś to były dobre płyny, używałem i bylem zadowolony - od śmierci f68 jakość bardzo mocno spadła- kupiłem z sentymentu i bardzo się zawiodłem. Obecnie używam innych i nie jest to thetford tylko polskie płyny połowę tańsze i nawet jak dla mnie lepsze :spoko

Podaj proszę nazwę, jakiś link,....

dziwaczek - 2020-05-08, 21:13

Janusszr napisał/a:
dziwaczek napisał/a:

Kiedyś to były dobre płyny, używałem i bylem zadowolony - od śmierci f68 jakość bardzo mocno spadła- kupiłem z sentymentu i bardzo się zawiodłem. Obecnie używam innych i nie jest to thetford tylko polskie płyny połowę tańsze i nawet jak dla mnie lepsze :spoko

Podaj proszę nazwę, jakiś link,....


Proszę - nie taktujecie tego jak reklamę proszę http://www.freedomcamper.pl/
Płyny sa wydajne i dobrze pachną, od roku używam niebieski - jestem zadowolony, pomarańczowy do szarej wody tez niezły. Własnie dostałem czerwony do spłuczki i to http://www.freedomcamper.pl/freedom-anti-stain/ płyn do czyszczenia kamperka (własnie myłem kamperka i nagle plastiki z żółtych zrobiły się białe - no jestem w szoku, mam białe kratki od lodówki (syf wieloletni się rozpuszcza i ścieka) pachnie trochę amoniakiem i niema zacieków na alkowie z przodu.

Polecam - są tanie ale dobre bardzo

Uzupełniam fotki z czyszczenia - było wszystko żółte i zasfiałe z takimi kropeczkami. Klapka od prądu była bardzo żółta teraz mniej jest ale ona taka chyba powinna być.

rjas - 2020-05-09, 09:57

Efekty mycia zżółkniętych plastików faktycznie wyglądają interesująco
dziwaczek - 2020-05-14, 09:34

rjas napisał/a:
Efekty mycia zżółkniętych plastików faktycznie wyglądają interesująco


Co ciekawe w jest on bardzo szybki i nie trzeba czekać, popsikałem i zaraz zmyłem :mrgreen:

zenek513 - 2021-01-26, 19:02
Temat postu: Chemia do toalety
Witam

Znalazłem w sieci taki zestaw do toalety, może ktoś wie czy jest to skuteczny środek i warto go kupić. AUKCJA

[ Komentarz dodany przez: Banan: 2021-01-27, 14:45 ]
Poprawiłem zamieszczony link

Banan - 2021-01-27, 14:46

zenek513, dobry zestaw za dobrą cenę :spoko
Artur.Dell - 2021-01-27, 22:21

Ja od jakichś 2 lat używam inblue i jestem zadowolony.
https://allegro.pl/oferta/plyn-koncentrat-do-toalet-turystycznych-inblue-5l-7892101197

Natomiast do mycia kampera niezastąpione są chińskie gąbeczki melaminowe.
http://pl.aliexpress.com/...earchweb201603_
Jak na wiosnę umyłem mojego staruszka to ubyło mu z 10 lat. ;)

Skorpion - 2021-01-27, 22:47

https://www.go-market.pl/...,100043681.html

Zestaw płynów Aqua Kem Blue 1.5l + Aqua Rinse Plus 1.5L + Papier Toaletowy Aqua Soft 4 Thetford

Opakowanie zawiera 4 rolki

Symbol: TEZ1007

Producent: Thetford
Cena: 93,98 PLN
J.miary: Komplet
Dostępny: Tak
Opis:
Zestaw płynów do toalet chemicznych Aqua Kem Blue 1.5L + Aqua Rinse Plus 1.5L + Papier Toaletowy Aqua Soft 4 Rolki marki Thetford
Doskonale sprawdzi się w przyczepie kempingowej, kamperze, łódce i jachcie
Komplet dwóch płynów do toalet turystycznych, przeznaczonych odpowiednio do górnego i dolnego zbiornika toalety oraz rozpuszczalny papier toaletowy
Koncentraty do zbiornika z wodą do spłukiwania Aqua Rinse Plus oraz koncentrat Aqua Kem Blue do zbiornika z fekaliami

W zestawie taniej!


Płyn Aqua Rinse Plus:

Zastosowanie: górny zbiornik w większości toalet przenośnych, toalety zabudowane w przyczepach kempingowych lub kamperach
Przeznaczony do zbiornika spłuczki, to ważny środek dodatkowy do zbiornika z czystą wodą przenośnej toalety
Zwiększa skuteczność spłukiwania, ograniczając jednocześnie zużycie wody
Czyści i chroni muszlę po każdym spłukaniu toalety, pozostawiając na ściankach muszli warstwę ochronną
Pozostawia zapach lawendy


Płyn Aqua Kem Blue:
Przeznaczony do zbiornika na fekalia (dolnej części) w toaletach turystycznych, przenośnych i zabudowanych.
Ma silne działanie dezodoryzujące, zapobiega gromadzeniu się gazów wspomaga rozpuszczanie się fekaliów.
Idealny w połączeniu z płynem Aqua Rinse Plus (płyn do zbiornika na wodę do spłukiwania) oraz
Aqua Soft (szybko rozpuszczający się papier toaletowy).

Zalety:
- Łatwy w użyciu
- Wysoka wydajność
- Eliminuje nieprzyjemne zapachy
- Pomaga rozkładać nieczystości i ułatwia opróżnianie zbiornika
- Przeciętna trwałość 4 do 5 dni
- Ułatwia utrzymanie zbiornika w czystości
Dozowanie: 120 ml na 20 litrowy zbiornik nieczystości - dodając około 3-4 litrów czystej wody.
Pojemność: 1.5 l




Zalety:

- Przyjemny, intensywny zapach lawendy
- Zachowuje dłuższą świeżość i czystość toalety
- Zapobiega gromadzeniu się kamienia na muszli
- Pozostawia warstwę ochronną na muszli
- Nadaje przyjemny zapach toalecie jak i pomaga rozpuszczać nieczystości
- Proekologiczny: nadaje się do szamba (test ISO 11734)
- Bezpieczny dla tworzyw sztucznych i ceramicznych muszli klozetowych
- Ma silne działanie dezodoryzujące, zapobiega gromadzeniu się gazów



Dozowanie:

100 ml płynu na 15 litrowy zbiornik wody czystej
Zalecaną ilość płynu należy wlać do zbiornika przed napełnieniem go czystą wodą
Butelka posiada miarkę
Pojemność: 1.5 l


Papier toaletowy Aqua Soft:

Specjalny papier przeznaczony do toalet turystyczny przenośnych i zabudowanych
Wyjątkowo szybko ulega rozkładowi w rezerwuarze zapobiegając tym samym zatykaniu się toalety
Idealny w połączeniu z Thetford Aqua Kem Blue (płyn do zbiornika na nieczystości) oraz Thetford Aqua Rinse (płyn do zbiornika na wodę do spłukiwania)

Zalety:

- Bardzo szybko się rozkłada, nie zatyka toalety
- Opracowany specjalnie do toalet chemicznych
- Posiada certyfikat Nordic Swan
- Jest bardzo miękki

andrzej627 - 2021-02-03, 14:16

Dzisiejsza paczka. :spoko
wasniows - 2021-06-30, 12:17

Saszetki kontra Płyny do toalety.
Saszetki wydają się być wygodniejsze, ale czy są równie skuteczne co płyny ?
Proszę o opinię na ten temat.

MILUŚ - 2021-06-30, 13:04

wasniows napisał/a:
Saszetki kontra Płyny do toalety.
Saszetki wydają się być wygodniejsze, ale czy są równie skuteczne co płyny ?
Proszę o opinię na ten temat.

Oba na raz :diabelski_usmiech

kimtop - 2021-06-30, 13:42

Od ponad 10-ciu lat stosuję tylko saszetki.Koniecznie niebieskie
Grooby78 - 2021-06-30, 16:37

Ja ostatnio raz używałem płynu ale nie Tethforda, a kolejnym razem saszetek. Muszę powiedzieć, ze moim zdaniem saszetki działają lepiej i są wygodniejsze w użyciu. Podjąłem już decyzję, że będę używał tylko saszetek.
janb - 2021-06-30, 23:46

A papier to używacie tylko ten „kamperowy” czy normalny ludzki tez daje radę?
Jest jakaś różnica w rozpuszczaniu?
Czy „dwójka” tylko do lasu z saperką?
Pytam na poważnie.

Diavolo - 2021-07-01, 05:55

Używam normalny ludzki, ale mam SOG, a piszą, że przy SOG można. I rzeczywiście można. A tak swoją drogą to SOG bardzo polecam i saszetki Dometic. Jako że korzystam z kampera też sam na codzień, to u mnie kasetka nawet 2 tygodnie na jednej saszetce - przy dyscyplinie w dokładnym myciu kasety i schowku na kasetę przy opróżnianiu, w zasadzie zapomniałem o brzydkich zapachach.

Oczywiście dwójki lądują w kasetce, saperki nie wożę w poszanowaniu DMC :-P

rigg - 2021-07-01, 06:11

janb napisał/a:
A papier to używacie tylko ten „kamperowy” czy normalny ludzki tez daje radę?
Jest jakaś różnica w rozpuszczaniu?
Czy „dwójka” tylko do lasu z saperką?
Pytam na poważnie.


Normalny, dwuwarstwowy. Byleby nie te grubasy trzywarstwowe bo się dłużej rozpuszczają.

janb - 2021-07-01, 08:36

A co ma SOG wspólnego z rozkładaniem papierków? Przecież to tylko smrodek odsysa na zewnątrz?
Diavolo - 2021-07-01, 08:56

Z rozkładaniem papierków SOG nie ma żadnego związku, ale może owy papierek, który rozkłada się wolniej ma wpływ na mikroklimat, który w kasecie się tworzy. SOG mi to odsysa. W każdym razie przestałem mieć teraz jakikolwiek problem ze smrodami w łazience (który miałem w wynajmowanych kamperach i na początku w moim), ale dokładnie nie wiem, czy to kwestia SOG, dobrej chemii czy dyscypliny w dokładnym czyszczeniu, a potem wietrzeniu kasety i jej okolic (pewnie to ostatnie, bo SOG miałem od początku, chemię też tę samą). No nie, raz problem ze smrodami miałem... gdy mi się rurka od SOG-a wypięła - działo się, oj działo - zapachy jak w najciemniejszym zakamarku Dworca Zachodniego w Warszawie :haha:
Janusszr - 2021-07-01, 09:21

Opiszcie sposoby na dokładne trafienie dwójką w dychę, czyli w dziurę :diabelski_usmiech :haha:
Diavolo - 2021-07-01, 09:35

https://allegro.pl/oferta/xxl-lejek-do-sloikow-sloik-gasior-balon-wina-6026212616

4 zł i nie musisz się martwić :haha:

007jędruś - 2021-07-01, 09:48

Zwykły papier 100% celulozy , bez dodatkow.
Banan - 2021-07-01, 09:49

Janusszr napisał/a:
Opiszcie sposoby na dokładne trafienie dwójką w dychę, czyli w dziurę :diabelski_usmiech :haha:

Janusz, temat godny osobnego wątku... :haha: :haha: :haha:

Co do płynów: zużywam ostatnie zapasy płynu i przechodzę na saszetki. Papier zwykły dwuwarstwowy, ale przed zatarganiem do kampera sprawdzam czy się rozpuszcza, oczywiście nie śmigany :haha:

Janusszr - 2021-07-01, 10:21

Ten kamperowo-przyczepowy papier to przecież niesamowita ściema. Co z tego, że cieniutki, jak musisz zużyć go(na długość) dwa, trzy razy tyle co tego domowego.
krzlac - 2021-07-01, 11:18

Taka sama ściema jak rozpuszczanie papieru. Wytłumaczcie mi po co on ma się w kasecie rozpuścić.
MAZUREK - 2021-07-01, 12:49

Tani papier w Biedronce zupełnie wystarcza, ma jedną zaletę : cena :lol:
zbyszekwoj - 2021-07-01, 13:40

Podpatrzyłem u Niemców i Francuzów na kempingu ,ze oni codziennie oprózniaja kasetę. Nie trzeba sie nadzwigać i plyn mozna dawkować. W tym wypadku saszetki nie racjonalne.
zbyszekwoj - 2021-07-01, 13:45

Janusszr napisał/a:
Opiszcie sposoby na dokładne trafienie dwójką w dychę, czyli w dziurę :diabelski_usmiech :haha:


Jest coś takiego jak "kapturki" wkładki do wc. To dla tych co nie potrafia trafic.

Poza tym dziura to jest w ... a w kiblu to otwór. :haha:

Banan - 2021-07-01, 13:47

krzlac napisał/a:
Wytłumaczcie mi po co on ma się w kasecie rozpuścić.

Żeby przy opróżnianiu kota nie było potrzeby grzebania badylkiem jak się zbierze kumulacja...? :roll:

krzlac - 2021-07-01, 14:52

Toż tam na całej drodze g...a otwór 60 mm. Jedyne co by mogło zatkać to gazeta, ale to już raczej wyszło z mody. A pamiętam pocięte formatki z gazety wiszące w kiblu na gwoździu.
I ten druk odbity na d...e.

Banan - 2021-07-01, 14:58

krzlac, byś się zdziwił... :haha:
Byłem świadkiem takiego opróżniania kasety :diabelski_usmiech
Biedny chłop miał na pokładzie trzy dziewczyny, (żeby nie było: żonę i dwie córki dorastające) co się z tym wiąże nie trzeba tłumaczyć :-P
Trybunę Ludu na gwoździu też pamiętam, Prawda była dużo gorsza... :haha:

Mazur - 2021-07-01, 15:33

zbyszekwoj napisał/a:
Podpatrzyłem u Niemców i Francuzów na kempingu ,ze oni codziennie oprózniaja kasetę. Nie trzeba sie nadzwigać i plyn mozna dawkować. W tym wypadku saszetki nie racjonalne.

Dokładnie. Nie wyobrażam sobie trzymania tego wszystkiego aż się zamortyzuje zakup chemii w postaci saszetek :-P Czyli jak tu piszą , to kilka dni. Jak mam tylko możliwość to wychodzę z kotem codziennie. Tym bardziej na campingu, gdzie zawsze blisko do zrzutu po nocnym odcedzaniu kartofelków :haha: Jak jadę i mam "nawet do połowy" , to szukam MOPów z rzutem i opróżniam. Pusto to zawsze lepiej niż sik na dnie :bajer
A papier to zwykły celulozowy z marketu, taki sam jak "kamperowy" a jednak sporo tańszy.
To nie oszczędzanie w sensie kupię badziew będzie taniej. To racjonalne postępowanie bo różnica w papierze żadna.
Co kto lubi. Wrzucać saszetki na kilka dni ? No raczej nie. Ja nie siedzę ze swoimi odchodami dłużej jak dobę lub 48h. :niewiemm

Każdy robi pod siebie jak chce i wącha swoje jak chce z saszetkami czy bez :-P

Janusszr - 2021-07-01, 17:30

zbyszekwoj napisał/a:

Poza tym dziura to jest w ... a w kiblu to otwór. :haha:

Masz 100% rację. :haha:

Monter - 2021-07-02, 13:47

Kaseta nie opróżniana tydzień...? Łomatko...
Jeżdżę w dwie osoby z partnerką, na trzeci dzień nawet bez zapachu po prostu kaseta zaczyna swą objętością (w powiązaniu z dostępnością zrzutów na MOP-ach) kierować już na serwis. Też używam tylko niebieskich saszetek od T.

Janusszr - 2021-08-07, 21:16

Czy może ktoś potwierdzić skuteczność Domestosa w kasecie? Ile go dodawać?
Zapachy z pewnością usuwa, ale czy pomaga w rozkładzie zawartości?
Może go mieszać pół na pół z płynem do toalet kamperowych?

Cyryl - 2021-08-07, 21:46

ja oprócz płynu dodaję granulki do oczyszczania rur, aby nie mieć kłopotów z opróżnianiem.
Janusszr - 2021-08-07, 22:12

Cyryl napisał/a:
ja oprócz płynu dodaję granulki do oczyszczania rur, aby nie mieć kłopotów z opróżnianiem.

Piszesz o krecie?

Cyryl - 2021-08-07, 22:16

są różne, ale Kret też, ostatnio używałem Ludwika
Janusszr - 2021-08-07, 22:22

Masz już jakieś doświadczenie. Dużo tego sypiesz?
Skorpion - 2021-08-07, 23:34

Saszetki do toalet turystycznych Aqua Kem Green Sachets – Thetford

Producent Thetford
Kod produktu TE30532AJ
Dostępność ( Dostępny w magazynie, wysyłka - 24/72 h )
Dostępna ilość 19 szt.

Saszetki Aqua Kem Green Sachets firmy Thetford
Przeznaczone do toalet turystycznych, przenośnych i zabudowanych.
Samo rozpuszczalne torebki z wysoce skoncentrowanym środkiem do utylizacji fekaliów, rozpuszczają się w wodzie.

ZALETY:

Łatwe dozowanie, wystarczy wrzucić saszetkę do kasety i zalać wodą
Przyjazne dla środowiska
Eliminują nieprzyjemne zapachy
Pomagają rozkładać nieczystości i ułatwiają opróżnianie zbiornika
Zapobiegają odkładaniu się osadów na wewnętrznej stronie zbiornika na fekalia
Zmniejszają gromadzenie się gazów, utrzymują zbiornik w czystości
Posiadają właściwości rozpuszczające
Przeciętna trwałość 4 do 5 dni

Cena 73,00 PLN

https://www.go-market.pl/...,100048370.html


Zestaw płynów Aqua Kem Blue 1.5l + Aqua Rinse Plus 1.5L + Papier Toaletowy Aqua Soft 4 Thetford

Opakowanie zawiera 4 rolki

Symbol: TEZ1003

Producent: Thetford
Cena: 123,00 PLN
J.miary: Komplet
Dostępny: Tak
Opis:
Zestaw płynów do toalet chemicznych Aqua Kem Blue 1.5L + Aqua Rinse Plus 1.5L + Papier Toaletowy Aqua Soft 4 Rolki marki Thetford
Doskonale sprawdzi się w przyczepie kempingowej, kamperze, łódce i jachcie
Komplet dwóch płynów do toalet turystycznych, przeznaczonych odpowiednio do górnego i dolnego zbiornika toalety oraz rozpuszczalny papier toaletowy
Koncentraty do zbiornika z wodą do spłukiwania Aqua Rinse Plus oraz koncentrat Aqua Kem Blue do zbiornika z fekaliami

W zestawie taniej!


Płyn Aqua Rinse Plus:

Zastosowanie: górny zbiornik w większości toalet przenośnych, toalety zabudowane w przyczepach kempingowych lub kamperach
Przeznaczony do zbiornika spłuczki, to ważny środek dodatkowy do zbiornika z czystą wodą przenośnej toalety
Zwiększa skuteczność spłukiwania, ograniczając jednocześnie zużycie wody
Czyści i chroni muszlę po każdym spłukaniu toalety, pozostawiając na ściankach muszli warstwę ochronną
Pozostawia zapach lawendy


Płyn Aqua Kem Blue:
Przeznaczony do zbiornika na fekalia (dolnej części) w toaletach turystycznych, przenośnych i zabudowanych.
Ma silne działanie dezodoryzujące, zapobiega gromadzeniu się gazów wspomaga rozpuszczanie się fekaliów.
Idealny w połączeniu z płynem Aqua Rinse Plus (płyn do zbiornika na wodę do spłukiwania) oraz
Aqua Soft (szybko rozpuszczający się papier toaletowy).

Zalety:
- Łatwy w użyciu
- Wysoka wydajność
- Eliminuje nieprzyjemne zapachy
- Pomaga rozkładać nieczystości i ułatwia opróżnianie zbiornika
- Przeciętna trwałość 4 do 5 dni
- Ułatwia utrzymanie zbiornika w czystości
Dozowanie: 120 ml na 20 litrowy zbiornik nieczystości - dodając około 3-4 litrów czystej wody.
Pojemność: 1.5 l




Zalety:

- Przyjemny, intensywny zapach lawendy
- Zachowuje dłuższą świeżość i czystość toalety
- Zapobiega gromadzeniu się kamienia na muszli
- Pozostawia warstwę ochronną na muszli
- Nadaje przyjemny zapach toalecie jak i pomaga rozpuszczać nieczystości
- Proekologiczny: nadaje się do szamba (test ISO 11734)
- Bezpieczny dla tworzyw sztucznych i ceramicznych muszli klozetowych
- Ma silne działanie dezodoryzujące, zapobiega gromadzeniu się gazów



Dozowanie:

100 ml płynu na 15 litrowy zbiornik wody czystej
Zalecaną ilość płynu należy wlać do zbiornika przed napełnieniem go czystą wodą
Butelka posiada miarkę
Pojemność: 1.5 l


Papier toaletowy Aqua Soft:

Specjalny papier przeznaczony do toalet turystyczny przenośnych i zabudowanych
Wyjątkowo szybko ulega rozkładowi w rezerwuarze zapobiegając tym samym zatykaniu się toalety
Idealny w połączeniu z Thetford Aqua Kem Blue (płyn do zbiornika na nieczystości) oraz Thetford Aqua Rinse (płyn do zbiornika na wodę do spłukiwania)

Zalety:

- Bardzo szybko się rozkłada, nie zatyka toalety
- Opracowany specjalnie do toalet chemicznych
- Posiada certyfikat Nordic Swan
- Jest bardzo miękki



https://www.go-market.pl/...,100028221.html

Cyryl - 2021-08-08, 07:35

na oko sypię, jedno opakowanie starcza mi na około 10 kaset.
dodatkowo, żona kupuje żel do WC i po każdym użyciu daje, ale i tak opróżnianie kaset to dwa, bardzo rzadko trzy dni.

Monter - 2021-08-26, 00:53

A zdradzicie koledzy po co te wszystkie chemie kretopodobne i domestosy lejecie? Same saszetki już nie wystarczą? Z ciekawości pytam.
Poza tym nie wiem jak domestos, ale kret po zetknięciu z wodą wydziela temperaturę i żrące opary - jakoś nie chciałbym nad czymś takim bolesnym okiem siadać, nie wspominając już , że może też uszkodzić plastyki (kasetę).

Andrzej 73 - 2021-08-26, 06:54

Kret kasety nie uszkodzi , ale wydzielają się opary więc kaseta musi być otwarta bo inaczej będzie bum za sprawą nagromadzonego się gazu.
:spoko

smok_wawelski - 2021-08-26, 11:57

Krety to zwykle mieszanki na bazie żrącej sody kaustycznej - w sumie dość łągodne w porównaniu do niej samej
Odpowiedź zatem jest w odporności na stężone zasady tworzywa z którego wykonana kaseta czy instalacja , większość tworzyw jest odporna na zasady. Bardziej bym się tu obawiał o elementy gumowe i o wydzielanie się temperatury na która tworzywo może nie być odporne.
Z założenia bum nie powinno być - ponieważ ani zasuwa gilotynowa kasety nie jest raczej zdolna utrzymać ciśnienia oraz jest odpowietrznik stanowiący zawór bezpieczeństwa - ale to z założenia bo przy dodaniu dużej ilości gazowanie może być intensywne a odpowietrznik zarośnięty więc zgodzę się z przedmówca że powinna być otwarta
Natomiast jest jeszcze jeden aspekt - Środki zasadowe typu soda stosuje się do udrażniania kanalizacji w której osadza się tłuszcz, mydło, włosy itp... używanie zasad do rozpuszczania kamienia z moczu jest bez sensu - zasady go nie rozpuszczają a w kasecie przecież nie bardzo są tłuszcze czy osady z mydła
Nawiasem - w domu od lat nie stosuje kreta a stosuje najzwyklejszą sodę kaustyczną - przy pracy ze stężonymi zasadami na pewno należny zachować ostrożność oraz chronić oczy

Monter - 2021-08-26, 12:42

Też właśnie pytałem po co koledzy te krety i domestosy leją.
Soda kaustyczna to chyba wodorotlenek sodu.
Czytałem też gdzieś, że do czyszczenia z osadów można użyć nadwęglan sodu, jaki przy okazji jest bezpieczny dla środowiska.

smok_wawelski - 2021-08-26, 13:18

Tak - to wodorotlenek sodu NaOH https://pl.wikipedia.org/wiki/Wodorotlenek_sodu

Domestosy różnej maści to już trochę inna polka - trzeba by znać ich skład chem. aby jednoznacznie się wypowiadać

andrzej627 - 2023-07-14, 18:19

Używał ktoś tej nowości?
Thetford PowerPods


papamila - 2023-07-14, 20:32

używam niebieskie- bez zarzutu, działa jak powinien
andrzej627 - 2023-07-14, 20:34

Lepsze niż saszetki?
Skorpion - 2023-07-14, 22:41


Zestaw płynów Aqua Kem Blue 2l + Aqua Rinse Plus 1.5L + Papier Toaletowy Aqua Soft 4 Thetford

Producent Thetford
Kod produktu TEZ1003

Zestaw płynów do toalet chemicznych Aqua Kem Blue 2l + Aqua Rinse Plus 1.5L + Papier Toaletowy Aqua Soft 4 Rolki marki Thetford
Doskonale sprawdzi się w przyczepie kempingowej, kamperze, łódce i jachcie
Komplet dwóch płynów do toalet turystycznych, przeznaczonych odpowiednio do górnego i dolnego zbiornika toalety oraz rozpuszczalny papier toaletowy
Koncentraty do zbiornika z wodą do spłukiwania Aqua Rinse Plus oraz koncentrat Aqua Kem Blue do zbiornika z fekaliami

W zestawie taniej !

Płyn Aqua Kem Blue:

Przeznaczony do zbiornika na fekalia ( dolnej części ) w toaletach turystycznych, przenośnych i zabudowanych.
Ma silne działanie dezodoryzujące, zapobiega gromadzeniu się gazów wspomaga rozpuszczanie się fekaliów.
Idealny w połączeniu z płynem Aqua Rinse Plus (płyn do zbiornika na wodę do spłukiwania) oraz
Aqua Soft (szybko rozpuszczający się papier toaletowy).

Zalety:

- Łatwy w użyciu
- Wysoka wydajność
- Eliminuje nieprzyjemne zapachy
- Pomaga rozkładać nieczystości i ułatwia opróżnianie zbiornika
- Przeciętna trwałość 4 do 5 dni
Zestaw płynów Aqua Kem Blue 2l + Aqua Rinse Plus 1.5L + Papier Toaletowy Aqua Soft 4 Thetford

Dozowanie : 120 ml na 20 litrowy zbiornik nieczystości - dodając około 3-4 litrów czystej wody.

Cena: 157,00 zł

https://www.go-market.pl/...100028221.html- Ułatwia utrzymanie zbiornika w czystości


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group