Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Włochy - Parking w Rzymie

jubi-tom - 2016-03-19, 21:48
Temat postu: Parking w Rzymie
Witam
Właśnie jestem koło Neapolu i jutro planuje pojechać do Rzymu, znalazłem taki parking dla kampera ( na blaszaku ) na 1 dzień, https://www.google.pl/map...66b435759?hl=pl
Możecie polecić ten parking? Czy ten parking znajduje się poza strefą ?

rosomak - 2016-03-19, 21:57

...dobrze byłoby gdybyś nazwę miasta pisał z dużej litery ...czytają to forum moje wnuki pozdrawiam
andi at - 2016-03-19, 23:54

rosomak napisał/a:
...dobrze byłoby gdybyś nazwę miasta pisał z dużej litery ...czytają to forum moje wnuki pozdrawiam

U góry po prawej masz ignoruj i po sprawie ale wtedy musisz prawie wszystkim na forum nadusić ignoruj :spoko
Ach sorki ja też mam wieden z małej

jubi-tom - 2016-03-20, 08:06

Przepraszam - za Rzym z małej litery i to jeszcze w tytule . Juz poprawiłem.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-03-20, 15:08

Nie najważniejsza jest duża litera,jak się pisze w drodze,ważna jest informacja której nikt nie udzielił.Poszukam zaraz w relacji parkingu nad Tybrem koło placu Popollo,ale tam zwiedzaliśmy w pojedynkę ,nie zostawiając kampera samego.Sobota niedziela gratis,tak to było 50 centów za godzine.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-03-20, 15:31

podaje namiary na parking nad Tybrem ;N 41°544989 i E 12°281881,wznowiłam relację jeżeli nasz czas i wifi to popatrz strona 2 Od Brindisi do Grado.Barbara
Endi - 2016-03-20, 15:50

N 41°544989 i E 12°281881

Coś mnie te koordynaty lokalizują w morzu ? na pewno są dobre ?

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-03-20, 18:17

:haha:
grzegorzalex - 2016-03-20, 18:24

wpisujemy do nawigacji Rzym Via Casilina 700 i prowadzi bezbłędnie.
15 E za dobę z podłączeniem do 230 v
https://www.google.pl/map...b051754!6m1!1e1

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-03-20, 18:38

grzegorzalex napisał/a:
wpisujemy do nawigacji Rzym Via Casilina 700 i prowadzi bezbłędnie.
,ale
Endi pyta o parking nad Tybrem w samym Rzymie :?:

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-03-20, 18:41

Endi,podobne namiary mamy na Tivoli.My podajemy,stopnie,minuty,sekundy,setne sekundy
Endi - 2016-03-20, 22:01

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Endi,podobne namiary mamy na Tivoli.My podajemy,stopnie,minuty,sekundy,setne sekundy


Basiu ja nie pytałem o parking tylko sprawdzałem podane koordynaty. Próbowałem je brać na kilka sposobów i dalej w "morzu ląduję" ;)

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-03-21, 09:23

Dopilnowałam,włączylismy GPS pokazuje z
Krakowa 1603km,pokazuje w środku Rzymu.Jedziemy dziś do młodego,to każemy mu pokazać na mapie ,bo Zbych popatrzył pokazuje koło mostu .

Endi - 2016-03-21, 09:48

N41° 54' 49" / E12° 28' 18"
41.91361111 / 12.47166667

Teraz jest już troszkę bardziej czytelne.... :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-03-21, 15:27

Zrobilismy kamperem od 2009 roku 90 000km.Zawsze ten sam GPS,ale nie na Beckerze,tylko automapa.Zawsze dojeżdżamy dobrze.Tak samo pisał Wbobowski ,dawny Affa,na ich koordynaty jeździliśmy.Jedni pisza na 8 tak jak u nas pokazuje urządzenie,inni inaczej.To inaczej to czasami musimy kombinować by nam pokazało.Caly Peloponez byliśmy na dwa kampery i trafialiśmy ok.Chciałam pomóc i jak zwykle krytyka :?: :?: :?:
janus - 2016-03-21, 15:56

Nic nie pominął. Właśnie dobrze podał :lol:
zbyszekwoj - 2016-03-22, 11:56

Na tym parkingu nad Tybrem samego kampera bym nie zostawił. Stoi tam co prawda kilka kamperów ,ale z miejscowymi penerami. :chacha2
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-03-22, 12:47

Zbyszek nie czytasz co napisałam,zreszta zaraz kasuje posty bo cos napisze a potem mam problem.
jubi-tom - 2016-03-22, 15:17

Dzień dobry - jestem już w Polsce :)
Wjechałem do Rzymu ok 22 w niedziele , kierowałem się na parking i dojechałem do miejsca gdzie były jakies kamery czy coś podobnego ,a zaraz za kamerami wiadukt czy mur z kamienia , a obok żandarmeria z wielkimi karabinami a do parkingu zostało mi około 2600m . ( postaram się to znaleźć na google)
Nie wiem czy to była już strefa czy co , bo żadnej informacji nie widziałem .Niestety miałem spore wątpliwości ,czasu mało bo zapaliło się zielone , i zawróciłem .
Zona miała "nerwa" i wszystkiego dosyć więc cel -Florencja i domek.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-03-22, 18:29

parking nad samym
Tybrem blisko Piazza del Popolo.Bezpiecznie bo cały czas ktoś był z psem w kamperze.Mnie się samej wspaniale zwiedzało,bo szłam z planem.Trzeci lub czwary most za Ponte Angelo,patrze na plan może 4 most,blisko miałam do mauzoleum Augusta.Takie mam fotki w niedziele staliśmy jak na zdjęciu,w poniedziałek stanelismy na jednym wyznaczonym miejscu.Facet sprawdzał opłatę

jubi-tom - 2016-03-22, 21:12

Tutaj zawracałem https://www.google.pl/map...8!6m1!1e1?hl=pl
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-03-22, 21:37

To już miałeś niedaleko :?: :?:
jubi-tom - 2016-03-23, 09:13

Następnym razem - może w przyszłym tygodniu, ale raczej będzie to kierunek Bari .
Z tamtej strony też jest coś fajnego do zobaczenia. A widze ze zdjęcia że auto stało w poprzek miejsc parkingowych - nie było z tym problemu ?

slawwoj - 2016-03-24, 11:46

Barbara - zainteresował mnie Twój bagażnik tj. tuba na bagazniku. Czy to jest kupowane ? Czy dobrze się sprawuje ?
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-03-24, 17:29

Mój zbieracz ją znalazł,wozilismy trochę ,teraz jakoś nam niepotrzebna.Jest gdzieś w piwnicy :spoko
Johny_Walker - 2019-01-22, 10:13

Parkowaliśmy za darmo Via Nuova delle Fornaci, 20, 00165 Roma RM, Włochy. Jednak nie polecam zostawiać tam kampera bez opieki. 600 metrów do Watykanu, 200m do supermarketu COOP.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2019-01-22, 11:48

Johny_Walker napisał/a:
Fornaci, 20, 00165 Roma RM
chyba czegoś tu brakuje. Czy to adres,czy zaczatek wspórzednych :?: My stwierdziliśmy ,ze teraz nawet w Hiszpanii nie można zostawić samego kampera.Dlatego Zbych nie był w Sagrada Familia,a tylko ja z wnukami :oops:
Johny_Walker - 2019-01-23, 09:13

To adres parkingu. Nie da się go nie znaleźć bo jest wielki.
Stało tam kilka kamperów, ale ogólnie to jest syf, szkło po wybitych szybach samochodowych itp. Będąc w kilka kamperów trzeba kogoś zostawić i będzie bezpiecznie. Lokalizacja jest idealna.

Andrzej 73 - 2019-01-23, 09:35

Zostawić kampera w Rzymie na parkingu , to ja wolę oddać go bezdomnemu.
Kilka minut bez opieki i po aucie. Osobówki kradną na oczach właścicieli.
Za każdym razem będąc w Rzymie stajemy na stellplazu. Nie zaryzykował bym pozostawieniem kampa bez opieki w tym miejscu nawet na minutę.
:spoko

Johny_Walker - 2019-01-23, 10:06

Andrzej 73 napisał/a:
Zostawić kampera w Rzymie na parkingu , to ja wolę oddać go bezdomnemu.
Kilka minut bez opieki i po aucie. Osobówki kradną na oczach właścicieli.
Za każdym razem będąc w Rzymie stajemy na stellplazu. Nie zaryzykował bym pozostawieniem kampa bez opieki w tym miejscu nawet na minutę.
:spoko

Kto proponuje zostawiać bez opieki? Próbowałeś kiedyś czytania ze zrozumieniem?

Andrzej 73 - 2019-01-23, 10:11

Cytat:
Próbowałeś kiedyś czytania ze zrozumieniem?

Nigdy. Czytam sobie dla czytania.
:spoko

ala87 - 2019-07-12, 11:28
Temat postu: Re: Parking w Rzymie
jubi-tom napisał/a:
Witam
Właśnie jestem koło Neapolu i jutro planuje pojechać do Rzymu, znalazłem taki parking dla kampera ( na blaszaku ) na 1 dzień, https://www.google.pl/map...66b435759?hl=pl
Możecie polecić ten parking? Czy ten parking znajduje się poza strefą ?


Witam,
Mogłbyś polecić jakiś parking w Neapolu?

JanusS - 2023-01-22, 19:19

Ale qrka dużo się dowiedziałem o postojach w Rzymie! Może ktoś ostatnio był i RZETELNIE coś napisze bez błędów we współrzędnych i bez miejsc gdzie strach być samemu nawet w dzień!!! Z góry dzięki serdeczne!
adaml61 - 2023-01-25, 07:56

Poczytaj moją relację , tam jest podany namiar na tani kemping , blisko atrakcji . Ja jestem ,,dzikus" al w Rzymie bym się nie odważył na zostawienie kampera na ulicy .https://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=32930&postdays=0&postorder=asc&start=15
JanusS - 2023-01-25, 08:17

adaml61 napisał/a:
Poczytaj moją relację , tam jest podany namiar na tani kemping , blisko atrakcji .

Dzięki. Czytałem już i sobie zaznaczyłem. Ale czy ten plac jest w jakiś sposób zamykany czy nadzorowany? Czy tylko ktoś bierze kasę a każdy może tam wejść? Aaaa no i po ta karta do tacho bo nie kumam o co chodzi???

adaml61 - 2023-01-25, 09:38

Jak najbardziej zabezpieczony , z przodu warsztat samochodowy , przejeżdżasz przez warsztat i na tyłach warsztatu jest ten kemping , woda(kartka nie zdatna do picia , pewnie dla bezpieczeństwa ) , prąd , kot,szara i nic po zatem . Pani na recepcji chce w zastaw dokument tożsamości , oddaje przy wyjeżdzie po dokonaniu płatności . Zamiast dowodu czy paszportu dałem kartę do tachografu . Jak jeżdzisz na rowerach blisko do atrakcji ,do Watykanu 9 km , jak nie , warto wsiąść w autobus turystyczny (takie czerwone piętrusy ) , opcja biletu jest różna . Dostajesz mapkę , wysiadasz i wsiadasz gdzie chcesz , jedzie od atrakcji do atrakcji , tak zwiedzałem Florencję , Rzym przejechaliśmy ale bez wysiadania, ta sama sieć autobusowa .
JanusS - 2023-01-25, 10:34

Dzięki za informacje o postoju! Co zaś do zwiedzania to spoko! Niejedno miasto już zwiedzałem i nie tylko w Europie. W Rzymie też już byłem ale przy okazji rejsu jachtem po wysepkach. Zwykle jednak nie stałem tam kamperem bo mam dopiera 2 lata. Kiedy jeździłem nim po Irlandii i Szkocji oraz po miastach m.in. takich jak Dublin, Glasgow czy Edynburg to zwykle wystarczał mi park4night ale nic nie szkodzi przecież dopytać tych co "organoleptycznie" sprawdzili bo po co tracić czas na szukanie jak coś się nie sprawdzi. W UE zachodniej jak coś jest napisane w opisie to z pewnością tak będzie. Tu zaś opinie na P4N i Camperonline są niejednoznaczne np. coś w tym guście - "Byliśmy tu kilka razy w przeszłości. Kierownictwo niezbyt przyjemne i miłe, ale wygodna struktura do zwiedzania miasta. Teraz nie wiem czy teren jest zamknięty czy nie, ale wiem, że nigdy nie odbiera wskazanego telefonu Na szczęście w Rzymie są inne wyposażone obszary, ale brak empatii do gościa w tym jest iście przysłowiowy!. Teraz wiesz już dlaczego wolę dopytać! ok 1 km na południe jest jeszcze jeden ale też nie ma najlepszych opinii.
adaml61 - 2023-01-25, 10:53

Z racji jeżdżenia ciężarówką po różnych dziwnych miejscach ( wiatraki , buraki , miejsca gdzie nawka nie prowadzi ) szukam sam miejsc przeglądając mapy i dojazdów do nich , ale fajnie jak ktoś da gotowca , ale takiego w miarę bieżącego . Na wypasione kempingi nie jeżdżę bo jestem ,,dzikus" lubię spokój .Powodzeni i miłego zwiedzania . Jak byś chciał o coś spytać wyślij wiadomość na priw oddzwonię .
JanusS - 2023-01-25, 11:03

adaml61 napisał/a:
szukam sam miejsc przeglądając mapy i dojazdów do nich , ale fajnie jak ktoś da gotowca , ale takiego w miarę bieżącego. Jak byś chciał o coś spytać wyślij wiadomość na priw oddzwonię .

A Ty myślisz, że jak ja robię? Też sam sobie układam i szukam co chcę zwiedzić i obejrzeć. Niemniej tak jak do jazdy korzystam z nawigacji tak do wyszukania miejsc na nocleg (tym bardziej w miastach!) używam "narzędzi" takich właśnie jak P4N, Camperonline czy Caramaps. Samemu szukać - nie znaczy nie skorzystać z czegoś sprawdzonego przez kogoś jeśli ten ktoś to publikuje. Spoko, dzięki i do zobaczenia gdzieś na trasie.

orkaaa - 2023-01-25, 18:04

Dwa razy stałem w Rzymie na kempingu około kilometra od stacji kolejki. Ta dojeżdżała do metra i potem już metrem. W żadnym dużym mieście / Rzym, Paryż czy Barcelona/ nigdy nie zostawiłbym kampera na zwykłym parkingu. Tylko coś zamkniętego z ochroną. Jest drożej ale i tak taniej niż ewentualne szkody włamywaczy. Poza tym, nie wyobrażam sobie spokojnego zwiedzania zastanawiając się co się dzieje z kamperem. Kempingi masz np na P4N.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2023-01-26, 17:55

I tu popieram kolege,na parkingu w Rzymie gdzie skradziono kilka lat temu przyczepę koleżance Santa,stalismy,ale zawsze ktoś zostawal w kamperze.Na parkingu płatnym nie ogrodzonym koło Malagi,przepedzilismy złodzieja,nie dało sie drzwiami to wyłamał okno :!:
Zbynek - 2023-02-05, 10:17

JanusS napisał/a:
Dzięki za informacje o postoju! Co zaś do zwiedzania to spoko! Niejedno miasto już zwiedzałem i nie tylko w Europie. W Rzymie też już byłem ale przy okazji rejsu jachtem po wysepkach. Zwykle jednak nie stałem tam kamperem bo mam dopiera 2 lata. Kiedy jeździłem nim po Irlandii i Szkocji oraz po miastach m.in. takich jak Dublin, Glasgow czy Edynburg to zwykle wystarczał mi park4night ale nic nie szkodzi przecież dopytać tych co "organoleptycznie" sprawdzili bo po co tracić czas na szukanie jak coś się nie sprawdzi. W UE zachodniej jak coś jest napisane w opisie to z pewnością tak będzie. Tu zaś opinie na P4N i Camperonline są niejednoznaczne np. coś w tym guście - "Byliśmy tu kilka razy w przeszłości. Kierownictwo niezbyt przyjemne i miłe, ale wygodna struktura do zwiedzania miasta. Teraz nie wiem czy teren jest zamknięty czy nie, ale wiem, że nigdy nie odbiera wskazanego telefonu Na szczęście w Rzymie są inne wyposażone obszary, ale brak empatii do gościa w tym jest iście przysłowiowy!. Teraz wiesz już dlaczego wolę dopytać! ok 1 km na południe jest jeszcze jeden ale też nie ma najlepszych opinii.


My staliśmy tutaj (tydzień temu, więc info świeże):
https://www.google.pl/map...71!4d12.5552804
Wszystko było w porządki, prąd, woda czysta, zrzut szarej i kota w cenie, prysznic 1,5 euro, pranie i suszenie po 5 euro. Przystanek tramwajowy 200m od parkingu, około 25 minut i jesteś w centrum przy głównym dworcu kolejowym (dalej zwiedzaliśmy piechotą).

EdwardB - 2023-04-14, 02:46

Parking bezpieczny,bardzo wygodny dojazd do centrum. Ogrodzony posiada wszystko co potrzebne do serwisu kampera. 41.8748, 12.5544 Lgp Roma,700 via Casilina. Był podany przez kolegów wcześniej. Jesteśmy na nim obecnie. Cena kamper+2osoby 25 € + podatek turystyczny 2€ (ma wszystko to co mają kampingi tylko kampery stawiane są jak na parkingu z zachowaniem 1,5m odległości między kamperami)
EdwardB - 2023-04-14, 03:00

Osteria Bonelli - rodzinna restauracja z kuchnią rzymską blisko. 12 minut spacerkiem od wcześniej podanego parkingu.
Skwarek - 2023-04-14, 15:04

Pisałem w swojej relacji ale podam i tu. 41.8626591, 12.4965947 chyba najbliższy centrum parking strzeżony ze stanowiskami kamperowymi, prądem itp. ok 3 kilometry spacerkiem starożytną Via Appia do Koloseum. Można i komunikacją miejską a ja jeździłem rowerem. ;)

:spoko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group