Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Albania - ALBNIA -PIERWSZY RAZ

Rulak - 2016-06-22, 12:10
Temat postu: ALBNIA -PIERWSZY RAZ
Drogie koleżanki i koledzy. Skorzystaliśmy już z Waszej pomocy przy wyjazdach do Budapesztu do Egeru ,Pragi . Serdeczne dziękuje. Teraz przyszedł czas na Albanię .
Przeczytałem chyba wszystkie posty i są bardzo pomocne .
Natomiast mam kilka nurtujących mnie pytań?
Wybieramy sie w dwie załogi na początku lipca na 3 tygodnie do Albanii . Tu od razu pierwsze moje pytanie ? Jesteśmy z centralnej Polski i zastanawiamy sie jaką drogą jechać ? Dodam tylko chcemy zwiedzać jak i odpoczywać korzystając z pięknych plaż . Zarówno na dziko jak i na kempingach . I tu kolejne pytanie o miejscówki na dziko jak i namiary na campingi.
Kolejne pytanie dotyczy wyżywienia ( prowiantu) tzn . Czy preferujecie zabieranie jedzenia ze sobą ? Czy raczej zakup na miejscu ?
Kolejne pytanie co polecacie zobaczyć ( zwiedzić )
Oraz ogólnie może macie jakieś cenne rady ?
Z góry bardzo dziękuje

P.S Pytanie dotyczące drogi,to chcemy wracać przez Chorwację ,zastanawiamy sie jak najlepiej dotrzeć do Albanii ?

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-22, 15:00

Rulak napisał/a:
Kolejne pytanie dotyczy wyżywienia ( prowiantu) tzn . Czy preferujecie zabieranie jedzenia ze sobą ? Czy raczej zakup na miejscu ?

Kolejne pytanie co polecacie zobaczyć ( zwiedzić )
,zwiedzić masz w relacjach,np,mojej,musisz kupic przwodniki sam wiedzieć co chcesz zobaczyć a wtedy dostaniesz od kolegów namiary.Jedzenie :?: jak masz dużo kasy to na miejscu,są sklepy,pytaj o bazary.My np. 80%jedzenia mamy z Polski,robię wecki do słoików,no i sprawdzone konserwy,i to co się zmieści na wyjazd do lodowki :!: :!:Barbara,ps.telefon mój jest na forum.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-22, 15:02

rulak,masz w internecie,nasze Bałkany,napisz sobie najpiękniejsze plaze w Albani itp.wszystko jest w internecie.No i zapisz to sobie w notesie,lub zaznacz na mapie :?: :?: :?:
Rulak - 2016-06-22, 20:48

Zastanawialiśmy się czy jechać przez Grecje lub inna drogą ?
Donat - 2016-06-22, 22:04

Ja jechałem dwa razy. Raz przez Węgry, Serbię, Macedonie, a w następnym roku przez Węgry, Chorwację, Czarnogórę. Wydaje mi się że przez Serbie jest jednak lepsza droga - większość to autostrady. Zależy co się chce zobaczyć. czy tylko przemknąć przez praktycznie całe Bałkany czy poświęcić kilka dni na zwiedzanie, a po drodze jest co zwiedzać uwierz mi :-)
Wracając do tematu jedzenia to według mnie zabieranie jedzenia na pobyt w Albanii jest cokolwiek dziwne. Na miejscu macie wyśmienite i baaaaardzo niedrogie jedzenie w knajpkach, barach i restauracjach. Więc pichcenie szczególnie w tym klimacie w kamperku uważam za lekką przesadę - no chyba że ktoś bardzo lubi. Nie wiem czy trafileś na dwie moje relacje na tym forum - może Ci się przydadzą, tylko że nie były kamperem, a samochodem z namiotem.

http://www.camperteam.pl/...t=nasza+albania

http://www.camperteam.pl/...nasze+ba%B3kany

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-22, 23:36

Donat napisał/a:
jedzenia to według mnie zabieranie jedzenia na pobyt w Albanii jest cokolwiek dziwne
,dziwne,jak się jedzie na 2 tygodnie,a jak na 2 miesiace :?: ,a po co ta lodówka na same napoje za duza.tak jak napisałam zależy od kasy danego podróżnika. :?:
Rulak - 2016-06-23, 10:35

Dzięki za odpowiedz . Przeczytałem wasze relacje . Super .
Zastanawiamy sie nad pokonaniem drogi przez Grecję ? Chyba jest to najszybsza droga ?
Czy wymieniacie walutę na leki w Albanii czy płacicie euro?

Prasiu - 2016-06-23, 16:26

Witaj,
również wybieramy się m.in. do Albanii, wyruszamy 01 lipca.
Planuje trasę i w jedna stronę będziemy jechac przez Czechy - Austria - Słowenia - Chorwacja - CG - Albania na pd. wybrzeżem do Ksamilu.
Kto się orientuję dlaczego Maps google z Orikum do Sarandy nie chce prowadzić wybrzeżem, drogą SH8 tylko wytycza na około? Nieprzejezdna jest ta droga?

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-23, 17:25

Rulak napisał/a:
Czy wymieniacie walutę na leki w Albanii czy płacicie euro?
,lata temu w każdym sklepie płacilo się w euro ,wydawali w lekach kurs 140 leka za 1 e.teraz kantują ja na granicy w bufecie zapytałam gościa wymienil mi 137 leka,dobrze.Inni piszą,że wymieniają euro w banku na leki.Najtansze paliwo jest w Macedoni,potem Czarnogóra 0,92e/diesel/,Bosnia.Drozsze jest w Serbii,
Horwacji,Rumuni,najdrożej Węgry. :spoko ,ps jeździmy tez jak nam pasuje Rumunia,granica na elektrowni na Dunaju,przed Drobeta.

bwie - 2016-06-23, 18:22

Prasiu napisał/a:
Nieprzejezdna jest ta droga?

przejezdna, przejezdna ale poszukaj sobie na youtube filmików z przejazdu przełączą Llogara 8-)
https://www.google.pl/#q=llogara+pass&tbm=vid
Widoki obłędne ale trasa wymagająca, jak mi nawigacja wytyczyła trasę ok 70 km na ponad 5 h to myślałem, że to pomyłka :shock: ale potem okazało się to prawdą

Leki (dinary, denary, KM, etc) bez problemu wyciągaliśmy z bankomatów po jakimś całkiem rozsądnym przeliczniku.

Prasiu - 2016-06-23, 18:38

Cytat:
bwie napisał/a:
przejezdna, przejezdna ale poszukaj sobie na youtube filmików z przejazdu przełączą Llogara 8-)
https://www.google.pl/#q=llogara+pass&tbm=vid
Widoki obłędne ale trasa wymagająca, jak mi nawigacja wytyczyła trasę ok 70 km na ponad 5 h to myślałem, że to pomyłka :shock: ale potem okazało się to prawdą


Trochę czytałem o Llogara pass, wiem co mnie czeka ;) Myslałem że może jakieś remonty/przebudowy tam..

wędrowiec - 2016-06-23, 18:39

W zeszłym roku jechaliśmy przez przełęcz Llogara. Widoki boskie, a droga jak droga.
Nawet w lepszym stanie niż nasze. Kolega jechał w 70 kucyków i nawet zadyszki nie dostał.
Jeśli myślisz o wjeździe od strony Grecji to polecam wąwóz Vikos. Widoki obłędne.

Prasiu - 2016-06-23, 20:01

wędrowiec napisał/a:
wędrowiec napisał/a:
Jeśli myślisz o wjeździe od strony Grecji to polecam wąwóz Vikos. Widoki obłędne.


Wąwóz Vikos rewelacja, już dodałem do swojej mapki "must see".
Niestety jedziemy tylko na 2tygodnie, o Grecji nawet nie staram się myśleć.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-23, 20:44

Prasiu napisał/a:
Wąwóz Vikos rewelacja, już dodałem do swojej mapki "must see".
poczekajcie jeszcze do jutra,wszystko napisze o wawozie Vikos.Jak mac ie czas to 5 godzin marszu,jak nie to napisze o platformie widokowej.barbara.
andi at - 2016-06-23, 21:02

https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g294445-Activities-Albania.html

https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g294445-Activities-c47-Albania.html#MAPVIEW

Mape przeciągasz i wyświetlają ci się atrakcje , ale nie tylko :spoko

Rulak - 2016-06-23, 21:22

Koledzy ,super informacje WIELKIE DZIEKI .
Klamka zapadła jedziemy od Grecji od egumeniste. Pierwszy przystanek w Albanii to Ksamil .
Może ktoś powiedzić coś o tym mieście oprócz tego co w przewodniku :mrgreen:

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-23, 21:57

Ksamil to miasteczko,wokól plaże ,jedna w centrum inne poza nim.nowe hotele.w centrum kolo pomnika z tancerzami dobre sklepy,jest punkt wymiany walut i tyle?Woda wspaniala .Wokół bary,kolo ktorych stoisz jak w nich jesz.
Rulak - 2016-06-30, 20:58

Koledzy a jakieś sklepy w Ksamil znajdziemy ? Chodzi mi o jakieś mini markety ?
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-06-30, 21:01

Rulak napisał/a:
Chodzi mi o jakieś mini markety ?
napisałam ci w centrum kolo pomnika z tancerzami,duzy sklep dpbrze zaopatrzony od lat ten sam :!: :!: :!:
Rulak - 2016-07-01, 13:57

Dziękuje
andi at - 2016-07-01, 19:57

Niewiele tego jest pokazane w Albanii
Masz kempingi i sklepy http://map.gegg.us/?zoom=...000B000FFFFFFT#
Poszukaj sobie wpisujac Ksamil Albania

Rulak - 2016-07-31, 19:46

Dziękuję wszystkim za cenne rady . Albania zaliczona ,jest cudowna i urocza no i jeszcze nie tak komercyjna
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-07-31, 20:08

Rulak napisał/a:
Dziękuję wszystkim za cenne rady . Albania zaliczona ,jest cudowna i urocza no i jeszcze nie tak komercyjna
Jak się rozpakujesz to musisz cos napisać i dać kilka fotek ok :!: :!: :chytry
Rulak - 2016-07-31, 21:09

Jak dojdziemy do siebie to na pewno coś puszcze .
Albania,to ostatni bastion spokoju ,ale zmierza szybko w kierunki Chorwacji(niestety)

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2016-08-01, 20:38

Rulak napisał/a:
Jak dojdziemy do siebie to na pewno coś puszcze .
Albania,to ostatni bastion spokoju ,ale zmierza szybko w kierunki Chorwacji(niestety)
, masz racje,ponieważ zauważyłam ze nie masz piwa :pifko ,to stawiam na zapas za krótka relację z fotkami Barbara
sqbik - 2018-03-21, 21:57

Temat dawno nie odgrzewany ale dla niektórych pewnie aktualny.
W tamtym roku po raz pierwszy wybraliśmy się właśnie do AL, dlatego opiszę kilka własnych spostrzeżeń na ten temat.
1-wybraliśmy drogę przez Serbię, Macedonię, Grecję.
2- Pierwszy postój na spanie był na Węgrzech na stacji benzynowej tuż przed granicą z Serbią, na drugi dzień dojechaliśmy do Kateriny w Grecji, cały dzień na plaży i wieczorem w drogę do AL, po drodze zakup pysznych arbuzów prosto z pola po 2E za 10kg. drugi nocleg gdzieś na stacji blisko granicy z AL
3- Albania w kilku zdaniach:
-Pierwsze co mnie zaskoczyło to zasady ruchu drogowego: kierunkowskazów używają chyba tylko obcokrajowcy, miejscowi zamiar wyprzedzania sygnalizują trąbieniem, ruch jest prawostronny ale kilka razy widziałem jazdę po rondzie od lewej, zatrzymują wszędzie nawet na autostradzie obok już stojącego samochodu lub na środku skrzyżowania pod warunkiem że już ktoś tam nie stoi, podsumowując " oczy dookoła głowy"
-Gościnności i pomocy doświadczyliśmy już pierwszego dnia po tym jak chciałem zawrócić ,wjeżdżając między samochody stojące na plaży, niestety już po kilku metrach siedzieliśmy po osie w piachu. Pierwszą osobą która przyszła z pomocą był miejscowy Albańczyk, który w kilka minut zorganizował dobrą terenówkę z konkretną liną do holowania.
-Kartę SIM do telefonu zakupiliśmy na granicy z Grecją ale oczywiście był problem z jej uruchomieniem i tutaj kolejny raz z pomocą przyszli przemili i uczynni miejscowi, spotkani w knajpce na brzegu morza.
-Robiąc drobne zakupy w sklepie z pamiątkami w Dures, ( przy dworcu) zauważyłem karteczkę na której było coś napisane po albańsku a jedyne co mogłem przeczytać ze zrozumieniem to było "Poloni". Domyśliłem się że chodzi o Polaków. Po kilku minutach "rozmowy" pani zorientowała się skąd przyjechaliśmy, zdjęła karteczkę i przeczytał " dziękuję bardzo".
-Patrząc na wielkość kraju ( na mapie ) można odnieść wrażenie że przejechanie z jednego końca kraju na drugi powinno zająć ok 3-4godz, tymczasem z południa na północ to prawie 10h.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-03-21, 22:26

czekamy z fotami :roza:
szoł - 2018-04-18, 22:45

czekam i ja :spoko
bogdany - 2018-04-22, 21:27

Witam, może ktoś wybiera się w najbliższym czasie do Albanii chętnie się przyłączymy.
413wdhiz - 2018-05-03, 01:09

bogdany napisał/a:
Witam, może ktoś wybiera się w najbliższym czasie do Albanii chętnie się przyłączymy.


Mnie ciągnie do Albanii, z tym, że busik jeszcze do sprawdzenia przed wyjazdem. Kiedy chcecie jechać? Miałem pomysł na czerwiec i ew. wrzesień.

szoł - 2018-05-04, 17:23

Hej my sie wybieramy ,lecz dopiero 26sierpnia na 2 tygodnie :mrgreen:
Andrzej R. - 2018-05-04, 21:43

bogdany napisał/a:
Witam, może ktoś wybiera się w najbliższym czasie do Albanii chętnie się przyłączymy.
19 maja do Czarnogory, Albania w rezerwie gdyby był czas. Planujemy 2 tygodnie
aleks123 - 2018-07-02, 19:02

Hej my planujemy na początku sierpnia przez Węgry parę dni na źródłach i do Albanii powrót przez Chorwacje może kogoś też w tym terminie
GENAS - 2018-07-02, 22:29

Witajcie my wyruszamy 19 lub 20 sierpnia przez Rumunie Bułgarię, Macedonię Albania i cel Grecja, do końca Września ???. Wyjazd z Radomia.Pozdrawiamy :spoko :spoko
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-07-02, 23:03

GENAS napisał/a:
Witajcie my wyruszamy 19 lub 20 sierpnia przez Rumunie Bułgarię, Macedonię Albania i cel Grecja, do końca Września. Wyjazd z Radomia.Pozdrawiamy :spoko :spoko
My jedziemy bardzo podobnie ale połowa września do czas nieograniczony :!:
bodzio71 - 2018-07-05, 10:21

My już na miejscu pogoda żyleta. Pozdrawiamy z Livadh beach Nashos camping.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-07-05, 11:36

bodzio71 napisał/a:
My już na miejscu pogoda żyleta. Pozdrawiamy z Livadh beach Nashos camping.
pisz nazwe kraju,bo nie każdy wie ,że to Albania .przejechałeś plażę Jale i urocze Gjipe.Oj kiedy my tam dotrzemy.Napisz jak jechałeś z Macedoni ,czy przez Elbasan :? :Ale chyba pomyliłam Cie z kimś innym.Możesz napisac jaka trasa jechałeś :!:
GENAS - 2018-07-05, 16:03

Basiu,to do zobaczenia ''Gdzieś tam'' :spoko :spoko
RUDI - 2018-07-07, 18:58

Witajcie
po poczytaniu Waszych relacji i opisow, po wielugodzinnych juz dyskusjach, decydujemy sie obrac za punkt docelowy naszej tegorocznej podrozy ...Albanie wlasnie!
Generalnie startujemy 16 lub 17 lipca z okolic oswiecimia. czas na eskapade - 3 tygodnie.
Ogolny w tej chwili zarys planu podrozy to dotarcie do wybrzeza Albani maksymalnie od poludnia- mysle ze targetem bedzie Ksamil. Trasa rysuje sie przez Wegry, Serbie, Macedonie i Grecje. Tutaj nie jestem zdecydowany i jeszcze pozostawiam sobie decyzje czy nie zahaczyc bardziej o Rumunie i Bulgarie!?
Nastepnie przejazd max wzdluz wybrzeza /przelecz Llogara incl :) / do gory, nastepnie przez Czarnogore do Chorwacji! Tu - ten nasz ukochany kraj- bedziemy chcieli przejechac szlakiem campingow fkk od Dalmacji do Istrii - o ile i jesli tylko starczy czasu bo po Waszych relacjach obawiam sie ze Albania moze urzec nas swoimi atrakcjami i wtedy oczywiscie zostaniemy w niej maksymalnie dlugo! :)
Zalozenie ogolne - noclegi na kampingach a zwiedzanie to glownie atrakcje "pejzażowe" po trasie
i tu prosba oczywiscie:P
Czy jakies zdecycowane sugestie co do przejazdu w kierunku Albanii? cos sie zm ienilo od opisow z 2016 i 2017 roku?
Czy Serbia to bardziej przejazdowa autostrada czy moze drogi poza autostada? co warto?
Wylawiam z Waszych opisow nazwy kampingow, ktore sie pojawiaja ale moze moge liczyc na jakies okreslone sugestie!?
Moze ktos zrobil taka wlasnie trase i moze podzielic sie uwagami?

bede wdzieczny za wszelkie sugestie i uwagi

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-07-07, 19:11

troche za rozległe plany jak na 3 tyg.Bulgaria Rumunia ,a Albania daleko,czy to rejs kamperowy czy wypoczynek w Ksamil :?: Jak Rumunia to potem Serbia w dół,Macedonia,od Ochrydu Ksamil nie za dobra droga.Ja może tak pojade, ale potem na Elbasan w Albani,w dół Albani i do Grecji przez Igumenitze.Potem Peloponez.Ty musisz jak najkrócej by trochę poplażować na tych kempingach. :haha:
RUDI - 2018-07-07, 20:11

ok, pewnie slusznie
czyli co sugerujesz? Serbia i Macedonia napewno ale przez Grecje i tak trzeba przeciez przejechac!?
faktycznie chcialbym dostac sie maksymalnie "przejazdowo" do Albanii a potem kosztowac trasy w gore wybrzezem przez Czarnogore i chorwacje
a moze Ksamil troche za bardzo na poludnie - zbyt ambitnie- jak na te 3 tygodnie???

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-07-07, 21:20

Popatrz sobie na mape,/nie mam w tej chwili atlasu/w Macedoni przebij się na Prilep,Bitole i kawałek Grecji północnej tak by wjechać do Ksamil,lub Sarandy sa 2 drogi koło Butrinu promem za 10e,lub na Sarande nowa droga i zjazd w dól na Butrin do Ksamila.Mapa pokaże Ci co po drodze fajnego.Musisz trochę sam eksperymentować :? :OD Ksamila zaczyna się Riwiera Albanska z pięknymi plazami.Na kempingach się nie znam,my wszystko bezkempingowo :!:
tom-cio - 2018-07-07, 22:11

Jak za ambitnie,bzdura,co ty niedolega jestes?Ja mialem 12 dni a bylem w Ohrydzie,Sarende ,plazowalem w Ksamil i jeszcze Grecje zaliczylem.Jedno co to jak lecisz z ohrydu na sarande i kierujesz sie nie wybrzezem(Przelecz Liogare mozesz na powrocie zrobic)i lecisz na Kakavie to ostatnie 40 kilometrow niezla sieczka.Ale bedziesz przejezdzal kooo Giokaster i Blu Eye.Teraz jak bhm planowal trase to tak :pierwszy dzien okolice Belgradu,jak wyskoczysz z Rybnika kolo 4 rano to na 16 jestes w Belgradzie,ale miasto okropne do jezdzenia kamperem,wiec nocleg gdzies w okolicy.Drugi dzien do Ochrydy w Macedonii,tam zajedziesz za jakies 6-7 godzin i miasto naprawde sliczne ,wieczorem rowniez,stan w okolicach parkingu pod twierdza.Trzeci dzien ranompobudka i droga na Kakavie w kierunku Ksamil.Ale tam juz na dziko nie staniesz,wszedzie betonowe slupki.Obok Sarande piekna plaza Monastery Beach

https://www.google.pl/sea...i30.rvTsmHoTPaw

Bar na plazy ma Fred,fajny facio,wez flache i mozesz stac i kilka dni.Staniesz na trawie a do plazy 10m bedzie. :mrgreen: .W Ksamil na Basinej plazy nie staniesz,wszedzie ploty i brak dojazdu..A po drodze na dojezdzie do Sarande zwiedz blu Eye,piekne miejsce ale nie warto sie wracac przez gory..Takze 3 dni na dojazd.zaden hardkor

Powrot zrob jak ja-pierwszy dzien kierunek czarnogora - ja zbyt ambitnie postawilem na Kotor i wyjezdzajac o dziewiatej w Kotorze bylem o 20-zbyt ambitny plan i przelecz daje samochodowi w palnik.Teraz pojechalbym zwiedzic twierdza ali paszy i baze okretow w Palermo itam zostal na noc.dr7gi dzien do Kotoru,jakies 6 godzin z palermo.Trzeci boka kotorska ,herceg novi,dubrovnik.Ale uwaga ,tam juz im popier...doliło sie w glowach konkrwtnie i godzina parkingu to 50zł,a jedno piwo male na miescie to 30zł.,wiec walac za ciosem dalej kierunek trogir i tam stanac na dziko na wyspie Ciovo,jak znajde namiar to podrzuce.Czwarty dzien od trogiru to albo 12h autostrada przez wegry do domu,albo 6 godzin do sarvar i tam baseniki termalne.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-07-07, 22:54

tom-cio,foty przepiękne,szkoda może podasz współrzędne ,w rzeczywistosci jest mniej pięknie jak pokazane, :pifko odemnie Barbara ps my kiedyś tamtędy jechaliśmy w 2009 jak była stara droga,Ksamil znamy z innej plazy,przed miastem w prawo,oraz centrum z pomnikem tancerzy albańskich.Nie byliśmy w Albani na riwierze od 2015 w 2016 byliśmy na termach rzeki Lang...,i szybko do Montenegro ale wiosna to nie było kapieli :roll: Albania zaczyna przypominać z zabudowy Horwacje.Blu eige na pewno ładniejsze latem,my byliśmy w deszczu.
tom-cio - 2018-07-08, 08:59

Albania Chorwacji nie dorowna nigdy,Basiu,bo to nie ta mentalnosc ludzi.My bylismy kamperem ,a znajomi suwami i mielismy okzje nocowac w samej Sarande.I o ile w Cro jest multum pensjonatow i apartmanow ,ale malutkich,rodzinnych to tu zaczynaja budowac molochy czteropietrowe,blok na bloku,miejs parkingowych brak,dojazdu brak bo molochy pobudowane a drogi nie,niestety ale wieksze miejscowosci kompletnie nieladne.Ksamil boski,ale na moje kamperem juz nie ma gdzie stawac,ja stanalem kolo glownej plazy za barem na parkingu,barman pozwolil ,niby nieplatne,ale piwo w tym barze po 200leka za 0.3 l ,wiec ceny tez juz zaczynaja miec eurpopejskiel,a przeciez nie polece po piwo do sklepu jak pozwolil mi stac
Plaza,nie mam zapisanych koordynatow,ale to to


http://maps.google.com/?q...815&hl=pl&gl=pl

Kamienista,ale drobnym kamyczkiem,lezaki na plazy,prznajmniej w maju tak bylo.

Co do Blu Eye ja bylem w upal,a tam super mikroklimat,odczuwalnie dobrze o 10 stopni nizej niz w rozgrzanej Sarande.Ale do wody nie weszlismy,tak przerazliwie zimna ze łupało w stopy.Zdjecia mam,ale oczywiscie nie zrzucone jeszcze a ja zawsze pisze z tableta i tu nie ma co wstawic

To sciagniete z neta ale to na bank ta plaza,tam za murkami jest bar,i z wlascicielem sie da dogadac,prad podlaczy i wody uzyczy

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-07-08, 09:22

zgadza sie np. nasze ulubione Vlore,zburzyli wszystkie małe domki i w pierwszej linii molochy kilkupietrowe,tak jak piszesz dróg nie robia bo nie ma miejsca.sprawdze teraz jakie róznice zobacze :?: My po sezonie to cos się znajdzie pozwalają stać bo knajpy sa już zamknięte.w 2009 policja nie wiedziała co to kemping,stalismy gdzie nam się zachciało,ale na dobro zrobienie dróg dojazdowych do miasteczek przy plażach jest ok,np,Jale ,Dermi itd.,polecam na przyszłość Gjipe :spoko
tom-cio - 2018-07-08, 10:09

Dolozylem zdjecie z neta na poprzedniej stronie,to ta plaza,Ksamil piekniejsze ale stac naprawde nie ma gdzie,a probowalem Basiu wlasnie po Twoich wskazowkach z przed lat dojechac,teraz na ten bok gdzie staliscie slupki w drodze wbetonowane,nie wjedziesz.

W Gjipe nie bylem

RUDI - 2018-07-08, 12:46

Dziekuje za te uwagi i sugestie. Albania mnie kusi i jakos postaram sie to zaplanować i ogarnac. Czytam tez inne relacje. Jedno generalne pytanie jeszcze tylko przy okazji - czy to prawda ze w albanii i tych krajach osciennych potrzebne jest miedzynarodowe prawo jazdy? Macie wyrobione takie?
Bim - 2018-07-08, 13:04

Cytat:
czy to prawda ze w albanii


Nie prawda

W Albani to jak będziesz jechał na rondzie pod prąd to policja Ci tylko pomacha

Turyści mają tam pierwszenstwo :haha:

A w tych innych dzikich krajach to będziesz dawcą dla tych w krzaczorach z suszarka

TAM PRAWOJAZDY SIĘ PRZYDAJE bo nie musisz być uzależniony możesz zostawić mu na pamiątkę jak będziesz jechał do bankomatu :spoko

sgt_raffie - 2018-07-09, 00:34

Wlasnie wróciłem a Albanii. Co prawda SUVem ale kolejny wyjazd tam będzie już camperem.
Prawo jazdy miedzynarodowe nie jest potrzebne.
Z tą policją jest faktycznie tak jak pisze Bim...ale nie do końca. Dostałem w Albanii mandat :) . Za przekroczenie prędkość (co tam jest normą). Na drodze ze Szkodry do Theth koło Koplika ustawił sie patrol z bardzo nowoczesnym radarem (mam nawet pamiątkowy wydruk ;) . Policjantowi nie w smak było dawać mandat ale już musiał. Co ciekawe, łapali wszystkich jak leci, do dużej zatoczki ;) .

Informacyjnie: Autostrada z Durres na Kruje jest nieczynna, bardzo źle oznaczone objazdy. Jedzie się starą drogą. Stałem w albańskim korku 1,5 godziny. Warto uważać.
Blue Eye polecam to na północy, koło Theth. Dużo mniej oblegane przez turystów (choć dorobiło się już infrastruktury turystycznej :D ).
Vlora, Saranda - zaorane hotelami. Ksamil powoli już też.

tom-cio - 2018-07-09, 06:11

Pozostaje tylko jedna nadzieja- ze ceny nie wzrosna tak jak no Chorwacji.Bo niemiecki turysta do nich w te molochy nie przyjedzie.Wiec i eurusami nie rozpiesci.Pozostaja male miejscowoscimi odludne plaze,przeciez w sumie domki mamy na plecach,wiec po co stac w molochach.Ja musialem,bo jak pisalem znajomi pojechali suvami(terenowkami tego nie nazwe,terenowke to mam w domu) i nastawili sie na tanie kwatery.nastepnym razem im namiot dachowy albo przedsionek pozycze,zeby do centrow miast nie wjezdzac.A na przeleczy liogare,tam gdzie kilka lat temu Basia robila przecudne zdjecia dzikiego kraju powstaje ogromna baza bungalowow.Wiec juz tez tak bezudnie nie bedzie i po to asfalt az pod plaze polozyli

Ale jesli polece do Grecji jeszcze w tym roku to i tak o albanie na 3-4 dni zachacze.W sumie warto :mrgreen:

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-07-09, 15:18

[quote="tom-cio"]/gdzie staliscie slupki w drodze wbetonowane,nie wjedziesz./Bim mówił,ze był tam w 2014 a teraz wybudowano coś :?: Zobaczymy jak będzie we wrzesniu :?:
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-07-09, 15:45

tom-cio napisał/a:
i po to asfalt az pod plaze polozyli
kilka lat temu szłam tam na piechote ale do połowy.Yuano /teraz w Austri/był busikiem tez lata temu. My byliśmy tam w 2015 już zaczynali kopac szkarpe no i same smieci na plazy,mowiłam ostatnie chwile na Albanie,bo będzie to druga Chorwacja.Przeciez w 2009 dałeś euro i każdym sklepie wydali leki w kursie 140,teraz kantują i każą dawać euro.Jeszcze jest nadzieja ,że my po sezonie.A wKawajach-Golemo koło Dures mamy miejsce dorzywotno. :haha: dlatego musimy nadrobić kilometrów i z końcem września tam być.
waldirs - 2018-07-22, 23:49

WITAM
Szukamy towarzystwa na wyjazd do Albanii - wyjazd na początku września, w sumie na ok.3 tygodni i kwaterowanie na dziko, albowiem uważam, że po to się ma kampera, by nie kwitnąć na hałaśliwych, często brudnych campingach. Jesteśmy z Płn-Zach Polski i dostosujemy się do drogi (na ten moment preferujemy przez Serbię i Grecję). Wracamy na termy na Węgry na ok. tydzień.
I to będzie nasz pierwszy raz w Albanii.
Pozdrawiamy

Waldek00x - 2018-09-07, 13:56

Cześć jesteśmy pierwszy raz w Albanii kraj jest przepiękny i Wszystkim polecamy jesteśmy w Hemare na kempingu Moskato z Himare kierujcie się Livadhi Beach właściciel Wasil umie po Polsku i jest bardzo pomocny wszystko może podpowiedzieć co zwiedzać .
Podaje współrzędne
40.110063,19.722998
Pogoda jest śliczna i widoki nie samowite zdjęcia jak wrócimy do Polski pozdrawiamy.

waldirs - 2018-09-07, 14:55

Dziękujemy za info. Własnie zmierzamy w kierunku do Albanii z Chorwacji. Po drodze 2-3 sni Czarnogóra i do Albanii. Być może skorzystamy z tego kempingu.
Do kiedy jesteście w Albanii? i gdzie dalej?
Pozdrawiamy i miłego wypoczynku.

Waldek00x - 2018-09-08, 11:41

Jesteśmy w 2 kampery i jesteśmy do 13.09 czwartek i wracamy do Polski
Waldek00x - 2018-09-08, 11:44

Jest bardzo dużo Polaków kemping powinien się nazywać Polish Camp Moskato
waldirs - 2018-09-08, 13:56

Bardzo dziękujemy Kolego za info. Wszystko wskazuje na to że dwie załogi z Camper Club Szczecin dobiją do Was, bo my jutro Ujcinj i po 2-3 dniach do Albanii.
Serdecznie pozdrawiamy.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-08, 14:08

Pół Polski zjechało do Albani,teraz dopiero przewróci im się w głowach :!: niedługo nie będą chcieli leków a euro :oops: może po połowie września się poprawi,trzeba nam jechać w nieznane zakamarki,no i nie kempingi :bajer
Waldek00x - 2018-09-08, 15:00

I tak biorą w euro a jak ktoś jest sympatyczny do nich to odplacają z nawiązką.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-08, 20:25

Waldek00x napisał/a:
I tak biorą w euro a jak ktoś jest sympatyczny do nich to odplacają z nawiązką.
już nie tak bardzo,nauczyli się tez kantować na wymianie i tp,zresztą co ja będę pisać bylismy tam pierwszy raz w 2009,to nie wiedzieli co to camping :?: :?:
Waldek00x - 2018-09-08, 20:37

To już historia świat idzie z postępem najlepiej na kamczatce!
Bim - 2018-09-08, 20:57

Basiu stare dobre czasy

Niestety postęp zabija również Albanię FREE

teraz to prawie tylko kempingi
Teraz jest moda na Albanię trochę czasu musiało minąć zachwalania jej walorów turystycznych, żeby ruszyli "pozostali" :spoko

Pablo_krak - 2018-09-08, 21:15

Moi teścioowie kilka dni temu jechali Campvanemi przez Albanię z Peloponezu i chciieli zatrzymać się w najbardziej chyba znanym kurorcie Albanii czyli w Sarande.Zresztą rano wyjechali z Koroni i późnym popołudniem tam dotarli więc szukali jakiegoś noclegu. Powedziałem im że tam jest camping - znalazłem nawet dwa na google earth...ale jak dojechali na miejsce to nie mogli ich znaleźć:) Pytali przechodniów o camping ale wszyscy odpowiadali im,że tu nie ma campingu...Był ktoś z Was w Sarande na campingu? A może faktycznie tam nie ma żadnego?
Waldek00x - 2018-09-08, 21:16

I to jest Polska zawiść
Pablo_krak - 2018-09-08, 21:55

Waldek00x napisał/a:
I to jest Polska zawiść
????
Andrzej R. - 2018-09-09, 08:01

Nie bardzo rozumiem dlaczego Albańczycy nie mają zarabiać na turystyce. Jeśli zorganizowane to jest jak należy to zapłata się należy, koniec kropka. To mój wybór czy skorzystam czy też nie. Osobiście nie przepadam za kempingami ale jak wyjścia nie ma to nie narzekam i nie mam pretensji do "lokalsów", lubię nawet skorzystać z ich usługi i miło pogadać.
Waldek00x - 2018-09-09, 09:05

Andrzej popieram wszystko co napisałeś i się podpisuję pod tym.
joko - 2018-09-09, 10:30

Również popieram . Dlaczego Albańczycy nie mieli by poprawić warunków swojego życia i wykorzystać walorów kraju w którym żyją.
Basiu, naprawdę od samego początku mojego bycia na forum CT, jesteście dla mnie pewnego rodzaju wzorem, czytałem wszystkie Wasze opisy podróży, z wielu zawartych tam wskazówek zdarzyło mi się skorzystać we własnych podróżach ..... ale te Twoje ostatnie wpisy w temacie Albanii, są lekko niefortunne. Nie wiem czy jest to tylko niefortunny układ zdań, ale wybrzmiało to tak, jakbyś miała pretensje do innych , że ośmielili się wybrać tłumnie do "Twojej" Albanii i w ten sposób "zepsują" ten kraj.
Ja wiem, że dla Waszego sposobu kamperowania (długie wyjazdy przed lub po sezonie i kamperowanie na dziko) , kraj piekny, ale biedny (tani) w którym nie ma infrastruktury turystycznej (dla Was zbędnej) jest miejscem wręcz idealnym, ale my kamperowcy jesteśmy niestety w sporej mniejszości (a Wy dodatkowo jesteście mniejszością w mniejszości, z takim sposobem kamperowania jaki preferujecie) i trudno wymagać od Albańczyków, aby zrezygnowali z lepszego życia tylko dlatego, aby zachować opinię kraju dla "prawdziwych turystów"
Dla mnie osobiście fakt, że Albania się turystycznie rozwija , jest dobrą informacją, bo ja czego innego oczekuję po kraju do którego jadę. Poza ładnymi widokami, lubię jak coś się dzieje, lubię jak jest porządnie i wygodnie. Dla mnie wyjazd do kraju nad ciepłym morzem, jest z założenia wyjazdem wakacyjnym, a ja w wakacje nie lubię uciekać w dzicz, izolować się od ludzi. Dla mnie wakacje to gwar ludzi, pełne promenady i cała ta komercyjna otoczka.
Ja lubię kempingi , pod warunkiem, że są na odpowiednim poziomie (jeśli nie są to stanie na dziko jest dla mnie atrakcyjniejsze), dlatego jeśli takowe w Albani, kraju naprawdę pieknym powstają, to ja się tylko cieszę.
Nie demonizował bym samego faktu, że Albania się rozbudowuje , bo stan taki jak w Chorwacji osiągną (jeśli w ogóle) za długie lata, jeszcze przez wiele lat będzie tam wystarczająco miejsca dla wszystkich niezależnie od preferencji w sposobie wypoczynku.
Różnica będzie taka, że kiedyś był to kraj dla nielicznych, a teraz będzie on dostępny dla szerszej grupy turystów :spoko

GraKo - 2018-09-09, 12:37

Popieram mojego przedmówcę . jesteśmy na kampingu MOSKATE w LIVADH pierwszy raz i bardzo nam się tu podoba.Czysto,pełna infrastruktura, właściciel bardzo pomocny.Ci co tu są kolejny raz mówią że co roku jest postęp na lepsze.Gość zarabia ale też inwestuje.Ceny ma bardzo przyzwoite.Końcówka sierpnia to 13E od załogi ,w tym prąd.Wrzesień(aktualnie) to 10 E. Jeśli Albańczycy zadbają o swój kraj pod względem czystości,to naprawdę warto tu przyjechać.Widać że Kraj rozbudowuje tylko trochę chaotycznie.Dla turystów z własnym domkiem jeszcze długo będzie atrakcyjny.Pizdrawiam GR
waldirs - 2018-09-13, 10:43

BRAVO JOKO; wielki minus B.Z.Muzyk !!!
Wasze stereotypy nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. To że byliście parę lat temu nie upoważnia Was do głoszenia opinii o teraźniejszej Albani. Złodzieje i oszuści są wszędzie co nie znaczy sami złodzieje! Wkurza mnie taka stronniczość i starcze malkontenctwo (sam jestem stary - w podeszłym wieku i mam prawo tak pisać!!!)
Aktualnie kończymy (jak wielu naszych znajomych z Klubu) wojaże po miłej i sympatycznej Albanii - kraj pełen kontrastów ale ciekawy i mili oraz serdeczni ludzie. Ceny na przyzwoitym poziomie porównywalne do polskich (np. camping na full = 10, 12 €)
Jeden z mankamentów Albanii to brak infrastruktury ściekowej - miejscami ścieki płyną rowem i wpadają do ... Morza. Ma to szczególnie miejsce w Zachodnio-Południowej części kraju.
Ogólna ocena Albanii to 6 pkt w 10 punktowej skali.
Pozdrawiamy Wszystkich Ludzi Pozytywnie Myślących !!!

Bim - 2018-09-14, 12:33

waldirs napisał/a:
wielki minus B.Z.Muzyk !!!
Wasze stereotypy nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. To że byliście parę lat temu nie upoważnia Was do głoszenia opinii o teraźniejszej Albani.


Rysiu trochę się zagalopowales

Dzięki relacja Basi poznales wstępnie jak wyglądała wczesieniej Albania i odwarzyles się tam pojechać,

Jak wielu innych kamperowcow

waldirs - 2018-09-14, 12:45

OK.
Masz rację - przepraszam !

Ale nie lubię malkontentów i takich co zawsze są na NIE!!! Takich co z góry na wszystko i wszystkich patrzą!
Wszędzie są tylko ludzie a traktowanie albańczyków jako gorszych i głupszych ("nie wiedzieli co to cemping", to jedno a po drugie - w jakim języku była konwersacja?) jest nie na miejscu. Często postawa, tonacja głosu powoduje kontrreakcję osoby do której się zwracamy.
Snucie takich opinii mnie przeraża i stąd moje uniesienie, tym bardziej, że na miejscu spotykam się z wielką serdecznością i gościnnością i w pelni EUROPEJCZYKAMI !!!.
Raz jeszcze przepraszam tych co poczuli się urażeni, bowiem nie miałem zamiaru nikogo obrazić.

La Digue - 2018-09-16, 17:58

Waldek00x napisał/a:
I tak biorą w euro a jak ktoś jest sympatyczny do nich to odplacają z nawiązką.


Jeden uśmiech to za mało. Skroili nas za prom na SH81 na 10E. Straszenie policją nie pomogło blokowaliśmy przeprawę. W ramach protestu stoimy za free z widokiem na Ksamil i Sarandę.

gryz3k - 2018-09-21, 20:00

Tak naprawdę to popieram Waldirs. Wielu kamperowców zachowuje się nieracjonalnie. Uważa, że lokalesi powinni się cieszyć z ich wizyty gdy stoją na dziko pozostawiając po sobie szarówkę i wylewając kota za darmo w ich toaletach i nabierając wodę za free. Nie korzystają z restauracji czy nawet czasem sklepów bo kamper pełen weków. Niestety, ludzie chcą żyć "jak ludzie" więc turysta powinien przynosić zysk a nie jedynie smród i bałagan.
Lubię kamperować na dziko ale staram się korzystać z infrastruktury turystycznej czy chociaż zostawić trochę pieniędzy w innej formie. :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-22, 21:57

Dzięki Bim.My widzieliśmy prawdziwą dyskotekę albańskaą.To są nasze wspomnienia.Tyle ile mam na fotach bunkrów których już nie ma..Promem w Butrinie plynelismy 2 razy w 2015 faktycznie za 10euro.Do czego zmierzam że dawniej tam było inaczej i to się nie wróci.Mamy tam zaprzyjaznionych ludzi ale nie zawsze jest nam tam po drodze.Oni są cudownymi ludźmi ale kiedyś byli jeszcze fajniejsi o to jest moja prawda.Tak jak pisze Bim dawniej każdy bal się jechać tamtędy my nie!Albania jest nam bliską ale naprawdę tamta była fajniejsza😂przepraszam za błędy ale pisze z telefonu Barbara
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-22, 22:20

Minus dla tych co jada do danego kraju kompletnie nieprzygotowani.W dobie Internetu nie czytają nic o danym kraju.Przestanę udzielać informacji niech każdy uczy się na swoich błędach.A na pytanie do mnie, a jakie pieniądze są w Albanii, a ja na to masz przewodnik to sobie przeczytaj!!!takie niektórzy zadają pytania😅
Bim - 2018-09-22, 22:46

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Minus dla tych co jada do danego kraju kompletnie nieprzygotowani.


Basiu zalecam luzik jesteś na wakacjach :-/

kolega przeprosił :spoko

Cytat:
Przrstane udzielać informacji niech każdy uczy się na swoich błędach


Nie wierzę to Cię zabije :haha: :haha:

Ty żyjesz dzieląc się informacjami :spoko

Od punktu do punktu z aplikacji łatwo dojechać nie wszyscy lubią krzaczory

Właśnie wróciłem szczęśliwie do domu i jakoś mi szumi jeszcze w głowie szum fal i odgłos mojego demona prędkości😉 :spoko

Socale - 2018-09-22, 23:20

gryz3k napisał/a:
Tak naprawdę to popieram Waldirs. Wielu kamperowców zachowuje się nieracjonalnie. Uważa, że lokalesi powinni się cieszyć z ich wizyty gdy stoją na dziko pozostawiając po sobie szarówkę i wylewając kota za darmo w ich toaletach i nabierając wodę za free. Nie korzystają z restauracji czy nawet czasem sklepów bo kamper pełen weków. Niestety, ludzie chcą żyć "jak ludzie" więc turysta powinien przynosić zysk a nie jedynie smród i bałagan.
Lubię kamperować na dziko ale staram się korzystać z infrastruktury turystycznej czy chociaż zostawić trochę pieniędzy w innej formie. :spoko

Brawo Gryzku. Urlopy poza PL zawsze na kempingach spędzamy.
Ja również mam poczucie, że w gościnie nie wypada mi stać dziko (a dziki jestem) gdy kemping obok.
Z przyjemnością płacę za przyjemność bycia, za klimat, za miejsce, za widoki, za to że tu jestem i korzystam.
Na tej płaszczyźnie gadamy jednym językiem.
Na zdrowie.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-26, 21:32

Bim napisał/a:

kolega przeprosił :spoko


Ale nie mnie osobiście.Nawet ma mojej Krecie będę skromniejsze informacje.😭

Bim - 2018-09-26, 21:47

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Ale nie mnie osobiście.Nawet ma mojej Krecie będę skromniejsze informacje.😭


Basiu nie jestem jego adwokatem ale zerknij na jego profil :lol:

Mial poprostu sabszy dzien od 2011 roku popelnil 54 posty nie licz na osobiste przeprosiny :szeroki_usmiech

bo minie pewnie ze dwa lata :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2018-09-27, 19:11

:spoko
spanian - 2018-10-13, 17:53

Pani Basiu, Chorwaci też byli kiedyś życzliwsi. Z Albanią nie będzie inaczej. Pieniądz i wizja szybkiego zysku, piorą mózgi młodym pokoleniom. Jeśli ktoś znajduje radoś w wydawaniu horrendalnych kwot za możliwość postawienia swoich 4 kółek, trochę wody i zrzut produktów przemiany, to też jego prywatny fetysz. Ja uważam, że należy wspierać przyjazne inicjatywy, a nie utwierdzać lokalnych w przekonaniu, że zapłacimy każdą cenę, jaką sobie zażyczą. No chyba, że odziedziczyliście fortunę i wydanie każdej kwoty to czysta przyjemność. Generalnie Chorwaci na wybrzeżu mają dwie litery € w oczodołach i proszę mi tutaj nie przytaczać pojedynczych wyjątków, bo tylko potwierdzą regułę. Wyjazd kamperem do Chorwacji przy korzystaniu z infrastruktury kempingowej to koszt równy wynajęciu apartamentu, a i problemów mniej na głowie. Albania będzie taka sama, bo natura ludzka ma wspólny mianownik. Pozdrawiam Pani Basiu.
Cameleast - 2018-12-11, 12:19

Ja uważam, że Albania to piękny kraj i w 2019 roku mam zamiar się tam też wybrać.
Bim - 2018-12-11, 14:49

Cameleast napisał/a:
Ja uważam, że


twój nastepny post będzie coś reklamował :haha:

ZEUS - 2018-12-11, 16:14

Bim napisał/a:
twój nastepny post będzie coś reklamował :haha:

no i spłoszyłeś nowego camperteamowca... :-P :szeroki_usmiech :spoko

andreww - 2019-09-19, 13:11

A jak możecie ocenić samych ludzi w Albanii? Są dobrze nastawieni do turystów podróżników?
Bim - 2019-09-19, 13:49

andreww napisał/a:
A jak możecie ocenić samych ludzi w Albanii? Są dobrze nastawieni do turystów podróżników?


U mnie w rankingu ludziuf albańskich som polcjanty. Jak jedziesz na. rondzie pod prąd to nawet pomachają i pozdrowia :mrgreen:

Piszol - 2019-09-20, 18:35

Bim napisał/a:


U mnie w rankingu ludziuf albańskich som polcjanty. Jak jedziesz na. rondzie pod prąd to nawet pomachają i pozdrowia :mrgreen:



Potwierdzam motocyklami setka w terenie zabudowanym, polimajstry machają, salutują pełen luzik.

Lebets - 2021-03-10, 22:07

Albania przed nami w tym roku :spoko
smok_wawelski - 2021-03-11, 00:08

Lebets napisał/a:
Albania przed nami w tym roku :spoko
Fajnie bo ja też sie przymierzam tyle że nie CI Magis 65XT czy Kronos 274 TL za cztery stówki
Nie wykluczamy żeby np właściciel czy pracownik wypożyczalni kamperów mógł być forumowiczem ale reklamy dajemy drogą jawną po zgodzie administracji i w odpowiednim dziale
Proszę albo zdejmij link z profilu i www albo zrób jak Ci napisałem bo to niepoważne przemycać go w ten sposób nie przywitawszy się i przedstawiwszy w powitaniach a tylko pisząc zdawkowe posty zawierające kilka słów

Kitty - 2021-04-01, 12:14

Chcę jechać do Grecji albo Albanii, albo w ogóle na Bałkany. Ogarniacie jak z covidem? Do Albanii można wjechać z testem, czy wrzucą mi kwarantennę?
Kitty - 2021-04-01, 12:16

Bo nie chciałabym kwarantanny w Albani...;D :bylo
Kazik II - 2021-04-01, 12:44

Byłem jakieś 10 lat temu. Było fajnie - kraj całkowicie wyluzowany i bezpretensjonalny. Nikt się o nic nie czepiał, był swojski bajzelek i przedziwne kontrasty. Turysta był nietykalny, bo jak wieść niosła, miejscowa mafia zakazała drobnym złodziejaszkom okradania turystów :szeroki_usmiech . Nikt tam się niczym nie przejmował - więc marka McDonald's widywana była na co drugim byle jakim barze :haha: Drogi wbrew pozorom wcale nie były takie złe, chociaż takie smaczki jak brak pokrywy studzienki kanalizacyjnej na ulicach miast były normą. :haha: W ogóle zadziwiające, jak szybko po upadku straszliwego reżimu Hodży ten naród pozbierał się psychicznie. Nie wiem, jak jest teraz - ale jak tylko będzie możliwość znowu pojadę.
orkaaa - 2021-04-01, 18:51

Albania zjeździłem całą przez 3 tygodnie. Piękne widoki w części bliżej Grecji. Fatalne drogi. Droga nadmorska to był dramat. Trzeba było założyć że średnia to 25 km na godzinę. I dotyczyło to większości dróg. Brak asfaltu, dziury, urwane pobocza, wąsko i kręto to raczej norma. Osobówką aby dużo obejrzeć robiliśmy bazę na kempingu i potem z tego miejsca zwiedzaliśmy wszystko dookoła. Przy kamperze -jeśli stan dróg się nie poprawił to trudno to sobie wyobrazić. Klasyką były braki prądu !!! Dużo osób podróżowało terenowymi ze spaniem na dachu. Kempingi z tego co pamietam to przy jeziorze Ochrydzkim polecam i nad nad morzem Himare także polecam. Jest tam kilka kempingów. Reszty na których byłem nie polecam bo syf i już. Im bliżej jakiejkolwiek cywilizacji tym większy brud. Im dalej w prowincje tym fajniej i blisko natury. I aby była jasność nie wymagam warunków dla Niemców czy Austriaków. A .. gdy oglądałyśmy jakieś zabytki to miejscowym dzieciom które chciały coś nam sprzedać zostawiałem euro aby pilnowali samochodu. Wychodziło znacznie taniej i spokojniej niż .... no właśnie.
Kazik II - 2021-04-01, 21:01

orkaa - Albania, przynajmniej kiedy ja tam byłem, to nie był kraj dla turystów oczekujących europejskiej cywilizacji i europejskich standardów. Miało to swój (niewątpliwie specyficzny) urok. Jasne, że brud, syf i śmietnik to był tam na porządku dziennym. Ale nie pojechałem tam w poszukiwaniu niemieckiego ordnungu lecz zobaczyć coś innego.
zbyszekwoj - 2021-04-02, 10:13

Pani Kitty pyta o covida .
LukF - 2021-04-02, 22:06

zbyszekwoj napisał/a:
Pani Kitty pyta o covida .


To najlepiej pytać Dworczyka :haha:

007jędruś - 2021-04-03, 11:26

Ale Dworczyk to tylko specjalista na Polskę w Albanii mógłby się nie sprawdzić.
Do Albanii do tej pory było beztestu i kwarantanny . Po drodze Chorwacja i Czarnogóra wymaga testu .

sterciu - 2021-04-03, 17:59

orkaaa napisał/a:
Albania zjeździłem całą przez 3 tygodnie. Piękne widoki w części bliżej Grecji. Fatalne drogi. Droga nadmorska to był dramat. Trzeba było założyć że średnia to 25 km na godzinę. I dotyczyło to większości dróg. Brak asfaltu, dziury, urwane pobocza, wąsko i kręto to raczej norma. Osobówką aby dużo obejrzeć robiliśmy bazę na kempingu i potem z tego miejsca zwiedzaliśmy wszystko dookoła. Przy kamperze -jeśli stan dróg się nie poprawił to trudno to sobie wyobrazić. Klasyką były braki prądu !!! Dużo osób podróżowało terenowymi ze spaniem na dachu. Kempingi z tego co pamietam to przy jeziorze Ochrydzkim polecam i nad nad morzem Himare także polecam. Jest tam kilka kempingów. Reszty na których byłem nie polecam bo syf i już. Im bliżej jakiejkolwiek cywilizacji tym większy brud. Im dalej w prowincje tym fajniej i blisko natury. I aby była jasność nie wymagam warunków dla Niemców czy Austriaków. A .. gdy oglądałyśmy jakieś zabytki to miejscowym dzieciom które chciały coś nam sprzedać zostawiałem euro aby pilnowali samochodu. Wychodziło znacznie taniej i spokojniej niż .... no właśnie.


Albania zmienia sie w zastraszającym tempie. Bylismy pierwszy raz w 2018 roku i jadąc od Czarnogóry aż po Ksamil mielismy okazje przejechać ją praktycznie całą wzdluż wybrzeża. Jak w 2018 narafialiśmy na sporo drog gdzie asfalt to był rarytas , drogi głowne gdzie auto za autem jechało i jeszcze się wyprzedzali tam gdzie się nie dalo szybciej jak 20km/h jechać , tak rok pozniej w 2019 jak bylismy wsumie przejazdem w drodze powrotnej z Grecji do Mokrej Góry w Serbii, to nas zaskoczyło to , że tam gdzie rok wczesniej było brak asfaltu , brak perespektyw iż w najblizszym czasie tam moze się coś zmienic i ten asflat być , tak okazywalo się , że jechalismy po świeżo wyremontowanych drogach , nie licząć odcinków autostrady ktorych rok wcześniej tez nie było widać aby nawet cos powstawało. W ciągu roku zauwazylismy niebagatelną zmianę w drogach na lepsze, cenach (ktore byly sporo wyzsze jak rok wczesniej). Kempingi też coraz bardziej są pod Włochów i Niemców szykowane , czyste , zadbane.

Co do testów , znajomy służbowo jechał przez Albanię do Grecji w lutym i musial mieć ważny test , bez kwarantanny.

SlawekEwa - 2021-04-03, 18:21

Cytat:
Po drodze Chorwacja i Czarnogóra wymaga testu .

CRO na tranzyt raczej nie wymaga :bajer

spanian - 2021-04-23, 05:52

https://m.facebook.com/groups/427489677651396/permalink/1352477131819308/
Arnold1 - 2021-05-26, 12:09

orkaaa napisał/a:
Droga nadmorska to był dramat. Trzeba było założyć że średnia to 25 km na godzinę. I dotyczyło to większości dróg. Brak asfaltu, dziury, urwane pobocza, wąsko i kręto to raczej norma.


Czyżby to było dzisiaj, tj. na 06.2021 aktualne. Właśnie planuję... tą trasą jechać i to kamperem z przyczepką :)

sterciu - 2021-05-26, 23:06

W Albanii drogi się budują szybciej niz u nas markety :lol: Z roku na rok jest coraz lepiej u nich z jakością dróg.
DAREW - 2021-06-03, 10:18

Starciu! Pocieszyłeś mnie też planujemy przejazd wzdłuż wybrzeża!
Dzięki ! Sami to ocenimy!

DAREW - 2021-06-15, 07:51

Czy nikt nie jedzie do Albanii w tym roku¿??
Janusszr - 2021-06-15, 08:04

DAREW napisał/a:
Czy nikt nie jedzie do Albanii w tym roku¿??

A w jakim terminie?

TomaszG - 2021-06-15, 08:05

Znam i już pojechali w dwie załogi ale nie są klubowiczami, ot takie wolne ptaki.
Barbara i Zbigniew Muzyk - 2021-06-15, 17:13

Napisałam że jest Arnold,Andrzej Cholewinski i daje relacje z fotami na fejsie :!:Był na orum ale go nie chciano :!:
zbyszekwoj - 2021-06-17, 15:33

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
:Był na orum ale go nie chciano


Jest z powrotem. :ok

MILUŚ - 2021-06-19, 13:05

zbyszekwoj napisał/a:
Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
:Był na orum ale go nie chciano


Jest z powrotem. :ok


Raczej to bywa :-/ :(

DAREW - 2021-06-22, 11:06

Przepraszam za nieobecność! My startujemy 4.lipiec
TheRamziu - 2021-06-28, 00:16

My wybieramy się po raz pierwszy do Albanii. Termin 31.07 do 15.08 .
slajd - 2021-06-30, 14:46

A my jesteśmy od poniedziałku 28 czerwca do połowy lipca.
Zaczęliśmy od Pogradca, teraz zwiedzamy Korczę a potem
trochę wg. przewodnika, trochę :spoko z internetu :spoko

slawwoj - 2021-07-01, 08:45

slajd napisał/a:
A my jesteśmy od poniedziałku 28 czerwca do połowy lipca.
Zaczęliśmy od Pogradca, teraz zwiedzamy Korczę a potem
trochę wg. przewodnika, trochę :spoko z internetu :spoko


Jak jechaliście ?

DAREW - 2021-07-01, 10:25

slawwoj napisał/a:
slajd napisał/a:
A my jesteśmy od poniedziałku 28 czerwca do połowy lipca.
Zaczęliśmy od Pogradca, teraz zwiedzamy Korczę a potem
trochę wg. przewodnika, trochę :spoko z internetu :spoko


Jak jechaliście ?

Jak jechaliście?

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2021-07-01, 13:18

Z Korczy na dól liepska droga,chyba ze za 4 lata coś się zmieniło
slajd - 2021-07-02, 10:23

Czechy,Słowacja,Węgry,Serbia,Macedonia- Albania,Pogradec,
Korcza i rzeczywiście "w dół" fatalna droga, praktycznie 75% drogi do źródeł termalnych Bënjë (ok.120km) wąsko, mnóstwo zakrętów, góra-dół, ale ruch samochodowy niewielki :spoko

DAREW - 2021-07-02, 21:36

Już coś wiemy! W niedzielę ruszamy za Wami!
Do zobaczenia! :spoko :spoko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group