Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Nadwozia kempingowe i zabudowy - Odkurzacz kamperowy, bezprzewodowy, cyklonowy

toscaner - 2016-07-04, 00:59
Temat postu: Odkurzacz kamperowy, bezprzewodowy, cyklonowy
Nie chodzi mi o badziewie a'la z Lidla tylko porządny odkurzacz. Moim faworytem był odkurzacz cyklonowy Dyson'a model V6 albo nawet V8. V6 to ok 20 min odkurzania, V8 ok 40 min.



Jednak jest jeden problem, który powstrzymuje mnie przed zakupem: cena.
Odkurzacz jest rewelacyjny i miałem okazję go testować. No ale trochę szkoda mi wywalić prawie pół tysia funtów na ...odkurzacz. :gwm
Za tą kasę wolę kupić porządną kamerę, albo drona, a odkurzacz bym chciał jakiś do 100£ (czyli na złocisze okolice max 500-600 zł, coby ułatwić).
Znalazłem oferty innych firm, np. Black&Decker. Cenowo mieści się w założonym pułapie cenowym, ale nie miałem okazji przetestować. :roll:

Celowałbym w ten albo ten model (fotki poniżej). Czy ktoś używał? A może jeszcze coś innego. Myślę, że najlepiej z tym "cyklonem". No i wiadomo, nie może być jakiś duży. Ładowanie może mieć z 230 czy tam 12V. Bez znaczenia. Wszystkie jadą na bateriach litowych, więc przy okazji są lekkie.

Ktoś coś???





Bronek - 2016-07-04, 07:39

Ja w porywie kupiłem kiedyś Vaeco gdy kosztował prawie 5 stów "wyrwałem" za niecałe cztery.
Teraz staniały i Juli są po ok 180zł
Zaleta to to, że i 12v i 230v
Ssanie średnie ale daje radę.
Miałem go sprzedać wywalić, lecz okazał się dobry do opróżniania zbiornika z resztek wody.
Żona nie gotuje, nie sprząta..... Pani Ilonka też nie umie. A ja oblecę zwykłym raz na miesiąc i poprawię jednorazowymi chusteczkami myjącymi
:oops:

To jeden z następnych zbytecznych przedmiotów, ale koniecznych mentalnie :bigok



Jesteś mobilny to może wystarczą odkurzacze na stacjach benzynowych?

Tu nie chodzi o rodzaj odkurzacza, jego parametry, ale o sens.... Wmoim przypadku oceniam na 10% celowoś" zakupu. W Twoim, z racji ciągłej podróży, może więcej

Dyson to przegięcie, natomiast o tym ostatnim w porywie zakupoholizmu myślałem.

michal_olk - 2016-07-04, 09:03

Mam taki jak na zdjeciu i daje radę ale dupy nie urywa. Do okruszkow dobry ale nie jest to moc porównywalna z domowym odkurzaczem 2000w.
Myślę że te co proponujesz będą lepsze niż mój.

toscaner - 2016-07-04, 10:02

No właśnie Dysona używałem pożyczonego, to darł jak domowy albo może nawet lepiej niż domowy Zelmer. Chodzi mi właśnie o taki "mały ale wariat".
Obejrzę te B&D, bo też mają "cyklony".
Taki bez cyklona za kilka dych (w złotówkach) to kiedyś miałem i jak piszesz, do okruszków. I to ledwo. Szkoda miejsca. Już lepiej miotełkę. :mrgreen:

Bronek stacje odpadają, bo nie chodzi o odkurzenie podłogi, tylko takie długo zajmujące wysprzątanie zakamarków. No i loteria, bo niektóre zapchane i też tylko okruszki ciągną.
Ostatnio odkurzałem na stacji, to nawrzucałem sporo, a stałem tam jakbym przyjechał co najmniej chatą M4. Nie lubię pośpiechu, a te odkurzacze na stacjach to może byłoby dobre na pit stopa do Formuły 1. :haha:
Wrzucasz monetę, bierzesz rurę, wchodzisz do kampera, a tu koniec. :haha:
Rura finalnie i tak za krótka. :gwm

michal_olk - 2016-07-04, 11:20

ten B&D którego mam to diabeł przy tych chińczykach za 50zł ale w porównaniu z moim domowym - zabawka. zwróć uwagę na podawaną moc ssania.
Domowy to powiedzmy 200-400W mocy ssącej a najmocniejszy B&D 35W
Mój domowy mi odrywa przyklejoną wykładzinę od podłogi:)
Moim zdaniem ważna jest wąska i giętka końcówka bo właśnie w zakamarkach miotełką się nie posprząta.

toscaner - 2016-07-04, 11:30

Mi właśnie o zakamarki chodzi. Bo pies w kamperze, no i jak tylko jest pogoda to się ciągle gdzieś łazi. Piachu codziennie + kudły. Sprzątanie miotełką to trochę lipa właśnie w zakamarkach. Te na stacjach to pomyłka do kampera. Wąż czasem za krótki, a i zakamarki jak to zakamarki, nie są na wierzchu, że się przeleci w 3 minuty.
Zakup dobrego odkurzacza byłby na lata. Do tego i kolejnych kamperów.
Te Dysony na baterie jak dobrze pamiętam mają po 200W a może 300W. :roll:
Nie chce mi się znów googlać.
Domowy Zelmera (bez cyklona) miał 1600W, ale Dyson szedł równo, więc moc mocy nie zawsze równa.

Coś jak z silnikami, gdy benzyna i turbodiesel mają tą samą ilość km, to diesel z reguły jakoś lepiej ciągnie. :)

michal_olk - 2016-07-04, 12:02

patrz na moc ssania a nie moc pobieraną.
w domowych masz np. z 1500W mocy pobieranej - powiedzmy 300W mocy ssącej. I te 300W nas interesuje.

ten dyson ma w trybie max (tym co działa chyba do 6 min) moc 100W mocy ssania. W trybie normalnym nie różni się chyba za bardzo od tego B&D

toscaner - 2016-07-04, 12:54

Nie zostaje chyba nic, jak pojechać do sklepu i przetestować. O ile można. Na pewno w wielu sklepach można oddać, ale wolałbym sprawdzić zanim wyciągnę kasę z portfela niż oddawać po kilku dniach.
Celuję w te B&D i zobaczymy :ok

Bronek - 2016-07-04, 13:04

Z wężem fakt praktyczniejszy jest, jeśli chodzi o zakamarki.

Jedno tylko mi nie pasuje z lenistwa. Brak worków.
Niby to zaleta, bo czasem nie ma itd.
Ale mycie, trzerpanie, płukanie, suszenie!! Bo złapie niedosuszony smrodek...

Pies.... Ja mam teraz bez jajek oba i jeden z włosem a drugi "kołtun" pudel. Nie śmiedzą nie linieją!

Ale pamiętam Maksia i Reksia kundelki, te to zostawiały jakbym wełną handlował.

Dlatego lubię worki.
Sentymentalny post... ... nie pamiętam kiedy odkurzałem :oops: [/quote]

michal_olk - 2016-07-04, 13:20

Bronek, sugerujesz wymianę psa zamiast zakup odkurzacza? :diabelski_usmiech
nikita55 - 2016-07-04, 13:28

Testowałem wszystkie z tu opisanych oprócz jednego (b d z wężem).Najlepiej wypada DYSON mocny jak djabli,lekki i naprawdę daje radę.W komplecie z długą rurą (można w domu trochę wysprzątać) i z turbo końcówką to wydatek 400 euro.Przymierzam się do zakupu bo wszechstronny i opinie są ,że ..najlepszy..
Ta reszta to zabawki,waeco miałem na warsztacie do drobnego odkurzania (to pomyłka a nie odkurzacz).B D też są słabe.....ale to moje zdanie. :diabelski_usmiech

toscaner - 2016-07-04, 15:45

Tego się oczywiście obawiam, że zawsze za mocą idzie cena. No ale czego się spodziewać?
Dyson wiem, że rewelacja. Przeglądam właśnie ebay i są tańsze modele jak np DC44 czy DC35, ale nie wgłębiłem się jeszcze w czym są gorsze od np. DC58 czy V6 albo V8. V8 widzę, że jest najdroższy. DC35 już wyłowi za 149 funciaków. Używki się trafiają jeszcze taniej, ale nie interesują mnie. Sprzęt na baterie, więc bateria może być wy..ana i dupa.

izola - 2016-07-04, 17:56

michal_olk napisał/a:
Bronek, sugerujesz wymianę psa zamiast zakup odkurzacza? :diabelski_usmiech

to jest dobe

izola - 2016-07-04, 18:07

Cytat:
Zakup dobrego odkurzacza byłby na lata. Do tego i kolejnych kamperów.

pytam się-jak doychczas przeżyłeś te okrzyczane... dni?

Bronek - 2016-07-04, 18:11

Pewnie, że tak.
Ja psy mam nowe. Jak tylko kampera kupiłem, tracące sierść kundelki czując co się swięci, na etapie przyczepy jeszcze, wycofały się z tego świata.

Wybieram swoje zwierzęta starannie. Casting, testy. .... Itp

Żonę zmienię, bo jak pisałem nie chce odkurzać kampera
A właściwie to jeszcze gorzej, bo nie chce odkurzać tym badziewiem, które zakupiłem.
To mnie boli.

Wracając do zwierząt, to są mądrzejsze od ludzi. Te które mam, pomimo, że 90% to znajdy umiały przejść przez moją istrą selekcję w 100%

Żona warukowo jest ciągle na okresie próbnym, cały czas mam wątpluwości. I tak już 30 lat biję się z myślami. Jak żyć?

toscaner - 2016-07-04, 18:14

izola napisał/a:
Cytat:
Zakup dobrego odkurzacza byłby na lata. Do tego i kolejnych kamperów.

pytam się-jak doychczas przeżyłeś te okrzyczane... dni?


??

Bronek - 2016-07-04, 18:15

izola napisał/a:
Cytat:
Zakup dobrego odkurzacza byłby na lata. Do tego i kolejnych kamperów.

pytam się-jak doychczas przeżyłeś te okrzyczane... dni?


Trzeba z pińcet dni pojeździć, by stwiedzić czego brak. :mrgreen:
K... wa tego bym się niespodziewał.

Że:

ODKURZACZA! :mrgreen:


Ps Ciejawe, że tu wszysko urasta do rangi być albo nie być....

Normalnie idziesz do sklepu i kupujesz lodówkę, pralkę Tv a tu nawet polutyka jest wmieszama niejednokrotnie.

toscaner - 2016-07-04, 18:18

Bronek, lista jest dłuższa. Poszukaj innych tematów. :ok
Odkurzacz, więcej aku, paneli, dron, kamery, sog, nowy subwoofer, lepsze car audio i sam już nie pamiętam co jeszcze :haha:
Ja albo kupuję nowe zabawki, albo wszystko wymieniam jak już na nowsze modele. :szeroki_usmiech

Odkurzacz z lenistwa. Będzie sam odkurzał, ja tylko nacisnę przycisk. Jakbym makitę trzymał. :haha:
Żony nie miałem, to nie musiałem wymieniać.

Jak pisze Bronek kobiety też można zmieniać, ale psa się nie powinno. :ok

izola - 2016-07-04, 18:32

czego nie miałeś/ nie masz nie możesz dyskutować...co do psa - pies jest cierpliwy... do momentu aż do arteri skoczy...
krzlac - 2016-07-04, 18:38

Mamy od 3 lat B&D. Żona chwali sobie tą "zabawkę". Ten na zdjęciu Toscanera nie ma szczotki obrotowej z napędem elektrycznym. Mój ma. Sprawdza się przy czyszczeniu dywaników i tapicerki.
izola - 2016-07-04, 18:47

Cytat:
Mamy od 3 lat B&D. Żona chwali sobie tą "zabawkę".

faktycznie? chwali sobie tą "zabawkę" ? :bajer

toscaner - 2016-07-04, 18:53

izola napisał/a:
czego nie miałeś/ nie masz nie możesz dyskutować...co do psa - pies jest cierpliwy... do momentu aż do arteri skoczy...


Mój temat, mogę dyskutować o czym chce. :ok

krzlac - 2016-07-04, 18:54

izola napisał/a:
faktycznie? chwali sobie tą "zabawkę" ? :bajer


Tak chwali mimo, że nie wibruje. :lol:

izola - 2016-07-04, 19:15

interesujący aspekt
izola - 2016-07-04, 19:21

Cytat:
Mój temat, mogę dyskutować o czym chce. :ok

ależ naturalnie, po to wchodzimy tu, na forum i każdy może swoje zdanie powiedzieć

toscaner - 2016-07-04, 19:23

izola napisał/a:
Cytat:
Mój temat, mogę dyskutować o czym chce. :ok

ależ naturalnie, po to wchodzimy tu, na forum i każdy może swoje zdanie powiedzieć


Nawet gdy nie chce nic doradzić z odkurzaczem :spoko

izola - 2016-07-04, 19:39

ok ... ty odkurzasz masz wspaniałe maszyny na pokładzie-to się cieszy twoja partnerka...albo pies się cieszy bo zapleśniałe szczątki w turbo soog zniwelowałeś ;)
Edit: mój pies jest dziki na stare zapleśniałe szczątki czegoś tam , ale raczej u nas nic się nie zestarzeje :diabelski_usmiech

toscaner - 2016-07-04, 19:49

Bo kamper to dla faceta samochód, więc ma błyszczeć :)

Coś jak tu, z poprawką, że młodsze pokolenie dziewczyn dziś to syf i w samochodzie i pokoju. :haha:

izola - 2016-07-04, 19:54

widzę że się sprężyłeś...nie wiem skąd to masz, ale nie patrz na te strony - posprzątaj sobie pokój- jak masz :szeroki_usmiech
toscaner - 2016-07-04, 19:58

izola napisał/a:
czego nie miałeś/ nie masz nie możesz dyskutować...


izola napisał/a:
nie patrz na te strony


izola napisał/a:
posprzątaj sobie pokój :szeroki_usmiech


...zjedz zupe
...załóż czapkę



Izola kiedy jedziesz na wakacje? :spoko

izola - 2016-07-04, 20:09

wiesz co?- kofam cię za Twój humor- jesteś nieskomplikowany, realistyczny(czasami)
...jak byś był nudny- co nie jesteś!...bym się z tobą nie potyczkowała :-P
Edit:
ale te - zjedz zupę, załóż czapkę...to siadło :shock:
Cytat:
zola kiedy jedziesz na wakacje? :spoko

na dniach...odetchniesz...ale się nie ciesz...tak chwaliłeś THREE i te inne badziewie :mrgreen:

toscaner - 2016-07-04, 20:20

No to poradź jeszcze jaki tu odkurzacz kupić coby wrócić na tory tematu. :spoko


Swoją drogą jak przestanie lać i ruszę dupę z "zakątka", to pojeżdżę po sklepach i przetestuję te B&D.
Wezmę np. psie legowisko i sprawdzę czy da radę :haha:

W opisie podają parametr jako "Air Watt" co można by uznać jako "moc ssania" i B&D mają, jeden 20W, a drugi 25W, czyli ...chyba niewiele :roll:
Jeśli Dyson ma 100W w maxie, to te to zabawki przy nim, a te chińskie to pewnie mają po 1-2 waty w takim razie.

No nic, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Znaczy w odkurzaniu. :ok
Jak B&D będzie lipa, bo po prostu wrzucę Dysona na listę za kamerą i dronem i dam sobie spokój z BD :ok

polaris20 - 2020-08-23, 01:52

Pozwolę sobię odkopać temat ponieważ sam mam podobny dylemat. Dysona nie kupię bo zdecydowanie mi szkoda pieniędzy, zastanawiam się nad tymi dwoma modelami BD. Ten pierwszy kusi rozbudowanym zestawem za to 2 w opisie mam rzekomom moc do 18 w

LINK2

Link1

Cyryl - 2020-08-23, 05:47

ja kupiłem, takiego Black&Decker i jak na odkurzacz zasilany z gniazdka, może być.

do tej pory jeździłem tylko tam gdzie prąd, więc woziłem zwykły i ten przy nim wychodzi blado, ale moim zdaniem jest wystarczający.
żona ma odmienna opinię.
kupiłem w sieci trochę taniej, coś koło 260zł.

https://allegro.pl/oferta/black-decker-pd1200av-odkurzacz-samochodowy-12v-8144505494

polaris20 - 2020-08-23, 12:50

U mnie nie wchodzi w grę taki domowy dlatego że nigdy nie mamy dostępu do 220v a do tego mam tyle sprzętu pływającego ze juz ciężko jest się pomieścić. W tym roku do naszego grona dołącza roczny syn Stasiu dlatego muszę się w coś wyposażyć. Czekam jeszcze na opinie kogoś kto posiada ten drugi model bez rurki
aviator - 2020-08-23, 14:00

Po co przepłacać, mam lidlowego silvercresta chyba za 60pln; jeździmy z kotkiem (wcześniej z dwoma) i miał dłużyć do sprzątania żwirku a sprzątam nim całego kampera. Pierwotnie był ładowany z gniazda ale kupiłem adapter z wymiennymi końcówkami i regulowana mocą z 12v na od 1,5 wzwyż i ładuje tym nie tylko odkurzacz ale wszystko co się da. Sam odkurzacz ładuje może raz na dwa tygodnie :mrgreen:
mischka - 2020-08-23, 16:09

ja kupiłem ten i nie ma powodów do narzekań.

https://www.ebay.de/itm/274436850928

gryz3k - 2020-08-23, 19:24

Żona ma ten z link1. Robi robotę. :spoko
andrzej627 - 2020-08-23, 22:44

Ja mam taki. Ma baterię, którą ładuję tak jak telefon. :lol:
d600 - 2020-09-20, 16:00

Jimmy jv83 , dziala tak samo jak dyson a nawet jest lepszy bo ma wyjmowana baterie . Jest to odkurzacz bezprzewodowy ktory na co dzien uzywamy w domu . Polecam , zastepuje z powodzeniem wszystkie inne odkurzcze
AndreLech - 2020-09-20, 18:25
Temat postu: Kupiony na Ali
Kupiłem na Aliexpress, bezzprzewodowy Odkurzacz 12V i jestem jednym z ponad 1000 zadowolonych klientów. Codziennie odkurzam vana po pracy nad przebudową. Koszt 20 EUR
ZEUS - 2020-09-21, 13:13

czy on jest na pewno bezprzewodowy?
AndreLech - 2020-09-21, 19:12

ZEUS napisał/a:
czy on jest na pewno bezprzewodowy?


Tak

ZEUS - 2020-09-21, 19:57

dopytuję bo na zdjęciu we wskazanej przez Ciebie ofercie widać przewód (być może do ładowania akumulatora) ale ktoś w komentarzu napisał, że nie posiada aku i działa tylko podłączony do gniazda zapalniczki 🤔 ponadto, w specyfikacji podano długość przewodu zasilającego (4 mb?) a nie podano pojemności aku i szacunkowego czasu działania co jest powszechnie stosowane...
Robert-4 - 2020-09-21, 22:19

A ja kupiłem przewodowego. Kamper nie willa - da się ogarnąć na połowie kabla. Podłączam pod przetwornicę - 5 minut i po sprawie. Malutki, za grosze (bo nie do kampera :wyszczerzony: ) i też robi robotę. Jak ktoś na dłużej jedzie to i tak baterię trzeba ładować, a ten kompaktowy (wygląd Dyson, ale mniejszy)

pozdrawiam
R

reaven22 - 2020-09-22, 17:59

Robert-4 napisał/a:
A ja kupiłem przewodowego. Kamper nie willa - da się ogarnąć na połowie kabla. Podłączam pod przetwornicę - 5 minut i po sprawie. Malutki, za grosze (bo nie do kampera ) i też robi robotę. Jak ktoś na dłużej jedzie to i tak baterię trzeba ładować, a ten kompaktowy (wygląd Dyson, ale mniejszy)


Aż się prosi żeby zabudować w garażu i zastawić tylko gniazdo do podpinania węża :)
Centralny odkurzacz w kameprze, tego chyba jeszcze nie grali :)

ZEUS - 2020-09-22, 18:18

reaven22 napisał/a:

Aż się prosi żeby zabudować w garażu i zastawić tylko gniazdo do podpinania węża :)
Centralny odkurzacz w kameprze, tego chyba jeszcze nie grali :)

znam takiego (z CT) co tak ma...😆

AndreLech - 2020-09-22, 18:47

ZEUS napisał/a:
dopytuję bo na zdjęciu we wskazanej przez Ciebie ofercie widać przewód (być może do ładowania akumulatora) ale ktoś w komentarzu napisał, że nie posiada aku i działa tylko podłączony do gniazda zapalniczki 🤔 ponadto, w specyfikacji podano długość przewodu zasilającego (4 mb?) a nie podano pojemności aku i szacunkowego czasu działania co jest powszechnie stosowane...


Używam od dwóch miesięcy, po całkowitym naładowaniu bezprzewodowo odkurzam przez ok. 2 godz. Można też odkurzać podpinając ja pod gniazdo zapalniczki. Pojemność baterii 2.2 Ah

ZEUS - 2020-09-22, 19:03

Piękne dzięki za wyczerpujące info...😀
pzdr. :spoko

mischka - 2020-09-22, 20:28

AndreLech napisał/a:
po całkowitym naładowaniu bezprzewodowo odkurzam przez ok. 2 godz.

Czy ja dobrze zrozumiałem? Akumulator wystarcza na dwie godziny ciągłego odkurzania?

AndreLech - 2020-09-22, 20:48

mischka napisał/a:
AndreLech napisał/a:
po całkowitym naładowaniu bezprzewodowo odkurzam przez ok. 2 godz.

Czy ja dobrze zrozumiałem? Akumulator wystarcza na dwie godziny ciągłego odkurzania?


Źle się wyraziłem, miało być częstego korzystania czyli przez ok dwie godziny kilkanaście razy włączam go na kilka minut. Jak wcześniej wspomniałem, często z niego korzystam budując kampera i mniej więcej na te dwie godziny wystarczy zasilania z baterii. Albo podłączasz do zapalniczki sam. i odkurzasz ile dusza zapragnie. Nie jest to Dyson, na moje potrzeby w zupełności wystarcza. Ładowanie baterii trwa ok. 3 godzin.

Robert-4 - 2020-09-22, 22:29

reaven22 napisał/a:
Robert-4 napisał/a:
A ja kupiłem przewodowego. Kamper nie willa - da się ogarnąć na połowie kabla. Podłączam pod przetwornicę - 5 minut i po sprawie. Malutki, za grosze (bo nie do kampera ) i też robi robotę. Jak ktoś na dłużej jedzie to i tak baterię trzeba ładować, a ten kompaktowy (wygląd Dyson, ale mniejszy)


Aż się prosi żeby zabudować w garażu i zastawić tylko gniazdo do podpinania węża :)
Centralny odkurzacz w kameprze, tego chyba jeszcze nie grali :)

.
Nie do końca rozumiem intencje piszącego.
A czym się różni mój "niekamperowy" czytaj tańszy ale przewodowy? Stoję na dzikuna, podpinam pod przetwornicę 3-5 minut i czysto. Różnica taka, że ma kabel, działa na 230v i dałem za niego 130 zeta. Od biedy w domu posprząta. Te wydmuszki na 12v to często okruchy ze stołu ledwie wciągną :)

jsaluga - 2020-09-23, 08:00

reaven22 napisał/a:
Robert-4 napisał/a:
A ja kupiłem przewodowego. Kamper nie willa - da się ogarnąć na połowie kabla. Podłączam pod przetwornicę - 5 minut i po sprawie. Malutki, za grosze (bo nie do kampera ) i też robi robotę. Jak ktoś na dłużej jedzie to i tak baterię trzeba ładować, a ten kompaktowy (wygląd Dyson, ale mniejszy)


Aż się prosi żeby zabudować w garażu i zastawić tylko gniazdo do podpinania węża :)
Centralny odkurzacz w kameprze, tego chyba jeszcze nie grali :)


Zdziwił byś się, ale taki idiotyzm widziałem. Do tego z białą wykładziną z długim włosem.

Comsio - 2020-09-23, 10:37

:kawka:
Z PR-eLu producent na P
Hula juz kupe latek ,troszkę głośny, z przewodem jest na 12v. :spoko

Neno - 2020-09-23, 19:58

Robert-4 napisał/a:
A ja kupiłem przewodowego. Kamper nie willa - da się ogarnąć na połowie kabla. Podłączam pod przetwornicę - 5 minut i po sprawie. Malutki, za grosze (bo nie do kampera :wyszczerzony: ) i też robi robotę. Jak ktoś na dłużej jedzie to i tak baterię trzeba ładować, a ten kompaktowy (wygląd Dyson, ale mniejszy)

Pochwal się proszę co to za marka, model.

maxiek - 2020-09-25, 23:13

My używamy tego odkurzacza od xiaomi :
157,67 zł 17% zniżki | 2020 XIAOMI MIJIA Cleanfly FVQ przenośny samochód ręczny odkurzacz do domu bezprzewodowy Mini Dust Catcher silny cyklon ssania
https://star.aliexpress.c...e%3DsocialShare

Już 1,5 roku go mamy, mały, to do czego miał służyć jest wykonywane skutecznie, czego chcieć więcej

d600 - 2020-09-26, 08:29

https://www.pepper.pl/pro...-z-czech-301332

od roku uzywam i chwale . Dobry zarowno do domu jak i kampera . Bateria osobna mozna w kazdej chwili wymienic na zapasowa . Dziala jak Dyson a przeszlo polowe tanszy

MisioKRAK - 2020-09-26, 08:51

My od 2lat przestaliśmy się produkować z 12v czy bezprzewodowymi...cyklonicznymi które nie tak łatwo wytrzepać itd...
Mamy zwykłego Zelmera domowego (z jednorazowymi workami) podpinanego pod przetwornicę i w końcu nie ma problemu z piaskiem z plaży w dywanie wnoszonym przez nas i przez psa...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group